Jeżeli udało Ci się przebranżowić, to napisz w komentarzu jak to wyglądało i jakie rady dałbyś innym kroczącym tą drogą :) niech ten odcinek będzie maksymalnie użyteczny.
Zmieniałam branżę kilka razy w swoim życiu, łącznie z pracą poza Polską. Moje doświadczenie jest takie, że zawsze się udaje. Trzeba wiedzieć czego się chce, nie poddawać się i szukać możliwości, czasem zgodzić się na trochę niższą pensję na starcie, by potem się odbić.
Ja mam 31 lat i właśnie szykuję się do matury aby się przebranżowić, zainspirowany po części przez znajomą z branży, która w wieku 42 lat postanowiła zostać lekarzem. Głównym motywatorem była dla mnie chęć dalszego rozwoju
Mam 35 lat, w przyszłym roku będę pisać maturę, dzień po swoich urodzinach, już jako 36-latka. Bardzo zainspirowała mnie znajoma, która po czterdziestce postanowiła zdać maturę i studiować na GUMedzie. Teraz jest dietetykiem, pracuje w szpitalu (jest to praca dodatkowa, oprócz tego pracuje na etacie i zajmuje się zupełnie czymś innym) i nadal chce się rozwijać. Dla mnie również największą motywacją jest chęć rozwoju ale też pragnienie "dokończenia" czegoś i jednocześnie zmierzenia się z różnymi swoimi "strachami". Chciałam to zrobić tak czy inaczej, jednak historia znajomej dała mi dodatkową dawkę motywacji i nadziei, że można - miałam przed sobą osobę, która już to osiągnęła. Pozdrawiam i życzę powodzenia :) Zrobimy to! 💪
Ja mam 42 lata jestem 22 lata po maturze, 16 lat po studiach pedagogicznych i wszystko to nigdy nie ułatwiło mi życia a wręcz przeciwnie, życzę wam wszystkim powodzenia z tą maturą oby się przydała
Hejka! Dzięki za ten odcinek:) słucham Cię na podcastach, ale przyszłam tutaj żeby podziękować. To już kolejny gość, a w zasadzie gościni, która poruszyła w mnie jakieś trybiki. Bardzo ciężko jest rzucić wszystko i się przebranżowić, ale też ciężko jest wrócić na rynek pracy po długiej przerwie- to znam z autopsji. Po tym odcinku czuję się zachęcona by porozglądać się na boki, posprawdzać i działać. Ps. Pani Magdo- dziękuję niezmiernie za Pani pracę i zaangażowanie w ludzi, w ich zasoby, w pomoc przy budowaniu kompetencji. Nie trafiłam w swoim życiu na ludzi takich jak Pani. Wręcz przeciwnie. Niemniej po wysłuchaniu tego odcinka zaczynam wierzyć, że zdołam odnaleźć swoją drogę w życiu i wykorzystać swoje mocne strony.
Kozak. :) Ja mam 36 lat, wykształcenie humanistyczne. Do korpo mi się nie udało dostać. Różne dziwne prace wykonywałem, próbowałem działalności. Teraz myślę o tym, żeby zostać truckerem, bo nieźle zarabiają, a kiedyś może jakaś farma ekologiczna. Z motocyklami to myślałem, żeby może je sprzedawać, bo sprzedawałem agd przez jakiś czas i bardzo to lubiłem, ale jakoś nikt mnie nie chce zatrudnić. -_-
@@blackjohnny0 Jak fascynuje cie któryś z wymienionych przez ciebie zawodów - po prostu zacznij się go uczyć :) Sam proces nauki i poznawania nowych rzeczy z nim związanych da ci satysfakcję! Jeżeli nie da, szukasz czegoś innego :)
Ja zmieniłam prace i swoje dotychczasowe korpo życie wiosną tego roku, od maja nie mam szefa i tych „mądrali z centrali” nad głową. W końcu oddycham, pracuje na swoich warunkach. Na początku było zwątpienie, lekki stres, ale po 6 miesiącach widzę ze było warto. Mam 37 lat
Ja mam 53 lata moje pierwsze studia to ekonomia i ponad 20 lat pracowałam w finansach potem zaczęłam zmieniać w kierunku inwestycji kilka tygodni temu skończyłam studia inżynierskie wiec da się w każdym wieku
Możesz wszystko zmienić :) Ja w wieku 60 lat zainteresowałem się jogą. Obecnie mam 65 lat, jestem nauczycielem jogi integralnej, jogi dla dzieci, aerial jogi. Robię studia podyplomowe Joga w Profilaktyce i Terapii, kończę kurs nauczycielski w International Integral Yoga Institute, a w marcu przyszłego roku będę w Nepalu (Himalaje). Nie tak dawno ukończyłem 10-dniowy kurs medytacji Vipassana. Aha, jestem tatą Madzi :)
@@marcinxxx9145moja koleżanka pracująca w świetlicy i mająca zastępstwa w klasach 1-3 ostatnio stwierdziła, ze wysłała by dzieci i ich rodziców do gazu(sic!)😳. Dziewczyna spokojna i ułożona, nigdy nie słyszałam żeby tak mówiła, byłam zszokowana tym co usłyszałam, pracuje 7 lat w szkole i ma dosyć ….Jest doprowadzona swoją pracą do rozpaczy- oczywiście nic nie tłumaczy jej aby tak mówić, ale…..
Zaintrygował mnie wątek luk w CV. Myślę, że wiele osób czuje się źle z luką bo rekruterzy patrzą na to negatywnie. Osobiście miałam takie doświadczenie, że mam lukę 3 miesięcy i zaczęły się bombardowanie pytaniami a dlaczego a po co ta luka. Co ciekawe jeśli osoba chce pracować w miejscu, gdzie są wymagane niższe kompetencje niż się ma to nie chcieli zatrudnić takiej osoby. Tworzy się wtedy takie błędne koło - z jednej strony osoba chce iść do pracy, zarabiać albo znalazła się w trudnej sytuacji a z drugiej mentalność rekruterów lub innych osób rekrutujących pozostawia także wiele do życzenia.
Bardzo fajny wywiad :) Uważam że ten projekt jest świetnym pomysłem! Trzymam kciuki za uczestników :) Kilka porad :) - nie lubisz się uczyć? - nie idź do IT, obecnie nie wiem czy jest chociaż jedna odnoga IT, która się regularnie nie zmienia, trzeba się uczyć - jeżeli chcesz zostać programistą albo testerem automatyzującym - pisz kod, nawet na zasadzie przepisywania z darmowych tutoriali, czy z książek - podstawowe struktury dobrze jest pisać z automatu :D od czytania i od oglądania filmików się tego nie nauczysz - pisz kod - IT to branża umiejętności - nie ważne jak wyglądasz, jakiej jesteś płci, w co wierzysz, z jakiego kraju pochodzisz, itd. - jeżeli nie masz pewnych umiejętności i predyspozycji, to nie dostaniesz pracy i tyle - myślisz że się zahaczysz i że będziesz zgarniać kasę za nicnierobienie - nie idź do IT, nie chcemy Cię tu :P (zawsze się trafi taka jedna osoba w projekcie, zawsze!) Sama jestem obecnie w IT, ale gdyby ktoś mi powiedział, że będę pracowała w tej branży jeszcze miesiąc przed ukończeniem studiów, to bym się strasznie uśmiała - pomimo że kończyłam kierunek informatyka i ekonometria, nie przykładałam się aż tak do przedmiotów informatycznych, bo sobie myślałam, że "to nie dla dziewczyn". Większość koleżanek poszła w kierunku rachunkowości (pracowały już w trakcie studiów) i myślałam że też tak będzie ze mną. Z IT ciągnęło mnie jedynie do baz danych i zupełnie przypadkiem natknęłam się na ofertę pracy z nimi związaną. Dostałam się do małej firemki i mój szef zapytał mnie, czy dałabym radę stworzyć malutki programik i podczas pracy nad nim to były 3 dni pod rząd, gdzie nie zauważałam, że siedzę po godzinach - wciągnęło mnie tak, że mogłabym siedzieć do późnej nocy. Więc... okazało się, że "to jednak dla dziewczyn" :D Przez to stwierdziłam, że zacznę szukać pracy, w której będę mogła kodować i się wszystkiego uczyłam samodzielnie niemal od zera. Zrobiłam sobie listę tematów, które muszę ogarnąć z ogłoszeń o pracę i uczyłam się z internetu, książek :) Zajęło mi to sporo czasu, ale niczego nie żałuję :) Z takim programem, to byłoby pewnie dużo prostsze :)
Ja wprawdzie przebranżowiłam się z szeroko pojętej akustyki na budownictwo, ale nigdy nie traktowałam tego jako porażki. Cena była wysoka, ale ostatecznie znacznie poprawiło to moją pozycję na rynku pracy.
Ze swojego doświadczenia mogę się podzielić tym że jeśli pracujesz w handlu i zmienisz tylko produkt, który sprzedajesz albo firmę to zazwyczaj nie o takie rozwiązanie chodziło. Charakter pracy zostaje ten sam, problemy te same.
Ja zaczynam od rejestracji medycznej żeby dostać się do branży badań klinicznych pomimo że jestem weterynarzem.Obecnie jest ciężki czas w branzy stad byłam zmuszona tak zaczynac.Jest mi bardzo ciężko ,że pracuje w takiej pracy i licze na lepsze czasy .Staram siė żyć nadzieja i caly czas dokształcać oraz uczęszczam na studia podyplomowe.
Według mnie młodzi ludzie nie włączają kamerek, ponieważ jest to okres nastoletni, trudny dla nich że względu na to, że oceniają się 30 krotnie surowiej niż przeciętny człowiek, jest też duża presją na to jak młody człowiek ma wyglądać, może próba ukazania, faktu jak to jest ważne, rozmowy na ten temat, próby, wiele prób pomogły by w tym. Dodatkowo uczenie dzieci występów publicznych w przedszkolu a potem koniecznie podtrzymywanie tego w pierwszych klasach podstawówki, zamiast tylko focus na czytaniu, pisaniu i liczeniu, pomogłoby znacznie przenieś gładko ten ważny skil jak akceptacja siebie i śmiałość na kamerce czy w wystąpieniach. Wspaniały podkast, dziękuję. Pani Magda to przykład fajnej, otwartej i z dużym poczuciem humoru osoby. Lubię Pana podkasty bo to jest zawsze ciekawa podróż.
Zarobki to nie wszysto. Zawsze mozna zarobic wiecej. Jestem developerem BI już kilka dobrych lat. Najwazniejszy jest rozwój ponieważ technologia się zmienia bardzo szybko.
Może jestem za głupi, ale po przesłuchaniu pierwszych 10 minut wciąż nie wiem czym pani Magda się zajmuje. HR? Kursy? IT? Fajnie byłoby we wstępie chociaż jedno zdanie o gościu powiedzieć, a nie tylko to jest Janek, Janku mam do ciebie pierwsze pytanie. Wyżaliłem się, słucham dalej.
Zaskoczyła i jednocześnie zmartwiła mnie jedna powiedziana rzecz w tym filmie, czyli kwestia tego, że pracownicy chcą, żeby firma reprezentowała "ich głos". ale co to znaczy właściwie "ich"? Wszyscy ludzie w firmie mają takie same poglądy polityczne? Tak samo się zaopatrują na kwestie społeczne? Taką samą religię wyznają? Więc które "ich" będzie brane od uwagę? Bardzo, bardzo niebezpieczna rzecz. Już teraz w swojej pracy jestem w mniejszości więc wiem, jak trudno się pracuje, gdy kwestie jakiejś uprzywilejowanej grupy "naszych" mają wlasciwie jedyne prawo głosu
@@pantadeusz2913 w sumie szkolenie nie trwało kilka tygodni a raczej dni - przebranżowiłam się z Udemy 😅 iii w sumie nikomu kawy nie noszę, bo pracuję 100 zdalnie 🤭 ale fakt - spore wyzwanie - trzeba mieć dużo wewnętrznej motywacji i dążyć do celu 😃
Dawid, czy to początek tego o czym mówiłeś u Przemka Górczyka - dwa podcasty tygodniowo? :) Tak czy inaczej, dziękuję za kolejną interesującą rozmowę! 👍
W jakim sensie chcesz się sprawdzić..?🤔 w domu, indywidualnie ? Najlepiej iść na studia to sie sprawdzisz 😎 Rzeczy których można się nauczyć się mnóstwo: programowanie, robotyka, cyberbezpieczenstwo, grafika, sieci itd itd. To, czy masz do którejś z tych rzeczy talent ogarniesz tylko stykając się z tym i to najlepiej profesjonalnie (jakas szkoła). Sama jestem po IT. Nawet jak się jest samoukiem to się ma nijak do tg, co można lapnac ucząc się na takim kierunku.
@@magdalenabukala7416 Pani Magdaleno, a czy te programy o których Pani mówi w podcaście dalej gdzieś funkcjonują?? Lub czy może Pani polecić podobne programy, testy sprawdzające predyspozycje, czy może jakieś curriculum na podstawie którego można by próbować się przebranżowić??
Wszyscy chcą do IT bo tam się sporo zarabia. Nieważne, że pewnie większość z nich wcale się tym ani nie interesuje ani nie mają smykałki. A potem za chwilę kolejne wypalenie zawodowe.
Ja mam olbrzymi problem. Mam 31 lat , od 10 lat pracuje w jednej firmie i nie wiem czy się do czegokolwiek nadaje. Nawet nie mam z kim o tym porozmawiać
Serio? Można się przebranżowić za dormo? To utopia! Ludzie z biedniejszych terenów mają problem z przebranżowieniem, często też nawet ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy.... Nie okłamujcie ludzi proszę. Nie ma nic za darno, nauki też nie...
Z takim podejściem na pewno. Mam wielu znajomych, którzy właśnie w okolicach 30-tki przestali żyć. Piwko, kanapa, serial, brzuch kroczący przed nimi. Zrezygnowani, zapasieni, bez celów, planów i marzeń. Byle przetrwać do jutra, a gdzie tu w ogóle mówić o jakichkolwiek chęciach rozwoju czy nabywaniu nowych umiejętności. Najtrudniejsze jest uświadomienie sobie, że Twoje życie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nie od rządu, nie od znajomych, nie od Twojego szefa. Tylko Ty decydujesz o tym co ze sobą robisz i gdzie pracujesz. Żeby była jasność nie mówię tu u wypadkach losowych czy chorobach.
Jeżeli udało Ci się przebranżowić, to napisz w komentarzu jak to wyglądało i jakie rady dałbyś innym kroczącym tą drogą :) niech ten odcinek będzie maksymalnie użyteczny.
Zmieniałam branżę kilka razy w swoim życiu, łącznie z pracą poza Polską. Moje doświadczenie jest takie, że zawsze się udaje. Trzeba wiedzieć czego się chce, nie poddawać się i szukać możliwości, czasem zgodzić się na trochę niższą pensję na starcie, by potem się odbić.
@@magdalenar9552potwierdzam. Pozdrawiam że 🏴
Ja właśnie w wieku 45 lat zmieniłam zawód 🙂Od niedawna prowadzę własny biznes 🙂❤️
Ja się właśnie przebranżowiłam . Od tygodnia mam nowa pracę a mam 64 lata
Jesteś bardzo odważną kobietą, brawo! 🙂
Ja mam 31 lat i właśnie szykuję się do matury aby się przebranżowić, zainspirowany po części przez znajomą z branży, która w wieku 42 lat postanowiła zostać lekarzem. Głównym motywatorem była dla mnie chęć dalszego rozwoju
Mam 35 lat, w przyszłym roku będę pisać maturę, dzień po swoich urodzinach, już jako 36-latka. Bardzo zainspirowała mnie znajoma, która po czterdziestce postanowiła zdać maturę i studiować na GUMedzie. Teraz jest dietetykiem, pracuje w szpitalu (jest to praca dodatkowa, oprócz tego pracuje na etacie i zajmuje się zupełnie czymś innym) i nadal chce się rozwijać. Dla mnie również największą motywacją jest chęć rozwoju ale też pragnienie "dokończenia" czegoś i jednocześnie zmierzenia się z różnymi swoimi "strachami". Chciałam to zrobić tak czy inaczej, jednak historia znajomej dała mi dodatkową dawkę motywacji i nadziei, że można - miałam przed sobą osobę, która już to osiągnęła. Pozdrawiam i życzę powodzenia :) Zrobimy to! 💪
@@joanna.bollin rownież życzę powodzenia i trzymam kciuki💪
Ja mam 42 lata jestem 22 lata po maturze, 16 lat po studiach pedagogicznych i wszystko to nigdy nie ułatwiło mi życia a wręcz przeciwnie, życzę wam wszystkim powodzenia z tą maturą oby się przydała
Chuj z 30tka...sztuka to zrobić jak ma się 45 lat.
LUDZIE NIE REZYGNUJCIE Z SIEBIE ❤️🔥❤️🔥❤️🔥
Hejka! Dzięki za ten odcinek:) słucham Cię na podcastach, ale przyszłam tutaj żeby podziękować. To już kolejny gość, a w zasadzie gościni, która poruszyła w mnie jakieś trybiki. Bardzo ciężko jest rzucić wszystko i się przebranżowić, ale też ciężko jest wrócić na rynek pracy po długiej przerwie- to znam z autopsji. Po tym odcinku czuję się zachęcona by porozglądać się na boki, posprawdzać i działać.
Ps. Pani Magdo- dziękuję niezmiernie za Pani pracę i zaangażowanie w ludzi, w ich zasoby, w pomoc przy budowaniu kompetencji. Nie trafiłam w swoim życiu na ludzi takich jak Pani. Wręcz przeciwnie. Niemniej po wysłuchaniu tego odcinka zaczynam wierzyć, że zdołam odnaleźć swoją drogę w życiu i wykorzystać swoje mocne strony.
Jestem z wykształcenia chemikiem, pracowałem jako korposzczurek a teraz jestem mechanikiem motocyklowym :D
@@krystianczapkowicz3115 Taaak, czułem się jak w obozie pracy xD
Lo
ale z(a)miana! :)
Kozak. :) Ja mam 36 lat, wykształcenie humanistyczne. Do korpo mi się nie udało dostać. Różne dziwne prace wykonywałem, próbowałem działalności. Teraz myślę o tym, żeby zostać truckerem, bo nieźle zarabiają, a kiedyś może jakaś farma ekologiczna. Z motocyklami to myślałem, żeby może je sprzedawać, bo sprzedawałem agd przez jakiś czas i bardzo to lubiłem, ale jakoś nikt mnie nie chce zatrudnić. -_-
@@blackjohnny0 Jak fascynuje cie któryś z wymienionych przez ciebie zawodów - po prostu zacznij się go uczyć :)
Sam proces nauki i poznawania nowych rzeczy z nim związanych da ci satysfakcję!
Jeżeli nie da, szukasz czegoś innego :)
Kolejny wartościowy podcast na kanale. Świetną robotę robisz ;)
Bardzo wartościowy, treściwy odcinek. Wspaniały, bardzo kompetentny i komunikatywny gość. Dziękuję i pozdrawiam.
Świetny wywiad! Super sie słucha Pani Magdy :)
Świetna rozmowa, akurat dla mnie na czasie :). Jestem w procesie przebranżowienia. Dzięki za ten odcinek :)
Ja zmieniłam prace i swoje dotychczasowe korpo życie wiosną tego roku, od maja nie mam szefa i tych „mądrali z centrali” nad głową. W końcu oddycham, pracuje na swoich warunkach. Na początku było zwątpienie, lekki stres, ale po 6 miesiącach widzę ze było warto. Mam 37 lat
Co robisz jesli mozna wiedziec?
@@VioletttaT wyszukuje i sprzedaje odzież vintage, na polskich i zagranicznych platformach
Dziękuję za tą rozmowę
Ja mam 53 lata moje pierwsze studia to ekonomia i ponad 20 lat pracowałam w finansach potem zaczęłam zmieniać w kierunku inwestycji kilka tygodni temu skończyłam studia inżynierskie wiec da się w każdym wieku
Rewelacyjny materiał. Super się słucha i ogląda
Super temat i super kompetentne zaprezentowanie i omówienie tematu. Brawo .Dziękuję
A ja mam 53 lata i chce zmienić pracę z nauczyciela wych. przedszk. na inną 🤗
Możesz wszystko zmienić :) Ja w wieku 60 lat zainteresowałem się jogą. Obecnie mam 65 lat, jestem nauczycielem jogi integralnej, jogi dla dzieci, aerial jogi. Robię studia podyplomowe Joga w Profilaktyce i Terapii, kończę kurs nauczycielski w International Integral Yoga Institute, a w marcu przyszłego roku będę w Nepalu (Himalaje). Nie tak dawno ukończyłem 10-dniowy kurs medytacji Vipassana. Aha, jestem tatą Madzi :)
@@TheBukalaMadzia szczęściara- mając takiego Tatusia
również jestem nauczycielką przedszkola i marzę o zmianie, niestety wybór tych studiów to był największy błąd mojego życia
Tylko jak to zrobić gdy strach przed zmianami jest zbyt mocny?
@@marcinxxx9145moja koleżanka pracująca w świetlicy i mająca zastępstwa w klasach 1-3 ostatnio stwierdziła, ze wysłała by dzieci i ich rodziców do gazu(sic!)😳. Dziewczyna spokojna i ułożona, nigdy nie słyszałam żeby tak mówiła, byłam zszokowana tym co usłyszałam, pracuje 7 lat w szkole i ma dosyć ….Jest doprowadzona swoją pracą do rozpaczy- oczywiście nic nie tłumaczy jej aby tak mówić, ale…..
Ciekawy wywiad, dzięki za niego!
To że ludzie się boją zmian to wg mnie ma wpływ całe życie od dzieciństwa i zainteresowań
Zaintrygował mnie wątek luk w CV. Myślę, że wiele osób czuje się źle z luką bo rekruterzy patrzą na to negatywnie. Osobiście miałam takie doświadczenie, że mam lukę 3 miesięcy i zaczęły się bombardowanie pytaniami a dlaczego a po co ta luka. Co ciekawe jeśli osoba chce pracować w miejscu, gdzie są wymagane niższe kompetencje niż się ma to nie chcieli zatrudnić takiej osoby. Tworzy się wtedy takie błędne koło - z jednej strony osoba chce iść do pracy, zarabiać albo znalazła się w trudnej sytuacji a z drugiej mentalność rekruterów lub innych osób rekrutujących pozostawia także wiele do życzenia.
Bardzo fajny wywiad :) Uważam że ten projekt jest świetnym pomysłem! Trzymam kciuki za uczestników :)
Kilka porad :)
- nie lubisz się uczyć? - nie idź do IT, obecnie nie wiem czy jest chociaż jedna odnoga IT, która się regularnie nie zmienia, trzeba się uczyć
- jeżeli chcesz zostać programistą albo testerem automatyzującym - pisz kod, nawet na zasadzie przepisywania z darmowych tutoriali, czy z książek - podstawowe struktury dobrze jest pisać z automatu :D od czytania i od oglądania filmików się tego nie nauczysz - pisz kod
- IT to branża umiejętności - nie ważne jak wyglądasz, jakiej jesteś płci, w co wierzysz, z jakiego kraju pochodzisz, itd. - jeżeli nie masz pewnych umiejętności i predyspozycji, to nie dostaniesz pracy i tyle
- myślisz że się zahaczysz i że będziesz zgarniać kasę za nicnierobienie - nie idź do IT, nie chcemy Cię tu :P (zawsze się trafi taka jedna osoba w projekcie, zawsze!)
Sama jestem obecnie w IT, ale gdyby ktoś mi powiedział, że będę pracowała w tej branży jeszcze miesiąc przed ukończeniem studiów, to bym się strasznie uśmiała - pomimo że kończyłam kierunek informatyka i ekonometria, nie przykładałam się aż tak do przedmiotów informatycznych, bo sobie myślałam, że "to nie dla dziewczyn". Większość koleżanek poszła w kierunku rachunkowości (pracowały już w trakcie studiów) i myślałam że też tak będzie ze mną.
Z IT ciągnęło mnie jedynie do baz danych i zupełnie przypadkiem natknęłam się na ofertę pracy z nimi związaną. Dostałam się do małej firemki i mój szef zapytał mnie, czy dałabym radę stworzyć malutki programik i podczas pracy nad nim to były 3 dni pod rząd, gdzie nie zauważałam, że siedzę po godzinach - wciągnęło mnie tak, że mogłabym siedzieć do późnej nocy. Więc... okazało się, że "to jednak dla dziewczyn" :D
Przez to stwierdziłam, że zacznę szukać pracy, w której będę mogła kodować i się wszystkiego uczyłam samodzielnie niemal od zera. Zrobiłam sobie listę tematów, które muszę ogarnąć z ogłoszeń o pracę i uczyłam się z internetu, książek :) Zajęło mi to sporo czasu, ale niczego nie żałuję :) Z takim programem, to byłoby pewnie dużo prostsze :)
Ja wprawdzie przebranżowiłam się z szeroko pojętej akustyki na budownictwo, ale nigdy nie traktowałam tego jako porażki. Cena była wysoka, ale ostatecznie znacznie poprawiło to moją pozycję na rynku pracy.
dziękuję za filmik
Ze swojego doświadczenia mogę się podzielić tym że jeśli pracujesz w handlu i zmienisz tylko produkt, który sprzedajesz albo firmę to zazwyczaj nie o takie rozwiązanie chodziło. Charakter pracy zostaje ten sam, problemy te same.
Ja zaczynam od rejestracji medycznej żeby dostać się do branży badań klinicznych pomimo że jestem weterynarzem.Obecnie jest ciężki czas w branzy stad byłam zmuszona tak zaczynac.Jest mi bardzo ciężko ,że pracuje w takiej pracy i licze na lepsze czasy .Staram siė żyć nadzieja i caly czas dokształcać oraz uczęszczam na studia podyplomowe.
Według mnie młodzi ludzie nie włączają kamerek, ponieważ jest to okres nastoletni, trudny dla nich że względu na to, że oceniają się 30 krotnie surowiej niż przeciętny człowiek, jest też duża presją na to jak młody człowiek ma wyglądać, może próba ukazania, faktu jak to jest ważne, rozmowy na ten temat, próby, wiele prób pomogły by w tym. Dodatkowo uczenie dzieci występów publicznych w przedszkolu a potem koniecznie podtrzymywanie tego w pierwszych klasach podstawówki, zamiast tylko focus na czytaniu, pisaniu i liczeniu, pomogłoby znacznie przenieś gładko ten ważny skil jak akceptacja siebie i śmiałość na kamerce czy w wystąpieniach.
Wspaniały podkast, dziękuję. Pani Magda to przykład fajnej, otwartej i z dużym poczuciem humoru osoby.
Lubię Pana podkasty bo to jest zawsze ciekawa podróż.
Można w każdym wieku. Po trzydziestce to stosunkowo łatwe. Człowiek jest wtedy jeszcze bardzo młody.
Osoby techniczne sa czesto introwertykami. Potrzebuja przestrzeni i czasu no to jest potrzebne do stworzenia dobrego rozwiazania.
Znajomy ok 30 lat był kiedyś piekarzem po czym skończyl studia kursy i został księgowym i bardzo lubi swoją prace
Dziena Bido za polecenie 😅
Zarobki to nie wszysto. Zawsze mozna zarobic wiecej. Jestem developerem BI już kilka dobrych lat. Najwazniejszy jest rozwój ponieważ technologia się zmienia bardzo szybko.
Ja (41lat) też coraz częściej myślę o zmianie pracy. Mam dosyć erystyka stosowanej przez kierownic
Stosowanej przez kierownictwo i szefostwo. Czasami się zastanawiam czy robią to nieświadomie, czy są po jakimś szkoleniu ???
Może jestem za głupi, ale po przesłuchaniu pierwszych 10 minut wciąż nie wiem czym pani Magda się zajmuje. HR? Kursy? IT? Fajnie byłoby we wstępie chociaż jedno zdanie o gościu powiedzieć, a nie tylko to jest Janek, Janku mam do ciebie pierwsze pytanie.
Wyżaliłem się, słucham dalej.
Super, nowe horyzonty dla humanistki ;-) A propos: j. polski: rodzaj nijaki: uczę dzieci - uczę JE, nie uczę ICH :-)
Zaskoczyła i jednocześnie zmartwiła mnie jedna powiedziana rzecz w tym filmie, czyli kwestia tego, że pracownicy chcą, żeby firma reprezentowała "ich głos". ale co to znaczy właściwie "ich"? Wszyscy ludzie w firmie mają takie same poglądy polityczne? Tak samo się zaopatrują na kwestie społeczne? Taką samą religię wyznają? Więc które "ich" będzie brane od uwagę? Bardzo, bardzo niebezpieczna rzecz. Już teraz w swojej pracy jestem w mniejszości więc wiem, jak trudno się pracuje, gdy kwestie jakiejś uprzywilejowanej grupy "naszych" mają wlasciwie jedyne prawo głosu
❤
Dobrze by było podać imię i nazwisko gościa w tytule, zwiększyło by to zasięgi, pozdrawiam i dziękuję za podcast 💙
Przebranżowiłam się do IT ( po 30 , z dwójką dzieci i jednym mężem 😅 ) - to była moja najlepsza zawodowa decyzja!
Szacun ;) Też mam taki zamiar, wcześniej się zraziłem, ale zamierzam próbować dalej, tym razem w Data Science.
po kilku tygodniowym szkoleniu w IT możesz nosić kawę tylko😂😂😂😂 super wybór i wyzwanie
@@marcinwijas7570 Trzymam kciuki aby tym razem pykło 🤗
@@pantadeusz2913 w sumie szkolenie nie trwało kilka tygodni a raczej dni - przebranżowiłam się z Udemy 😅 iii w sumie nikomu kawy nie noszę, bo pracuję 100 zdalnie 🤭 ale fakt - spore wyzwanie - trzeba mieć dużo wewnętrznej motywacji i dążyć do celu 😃
@@annamiechowicz2175 jesteś w stanie doradzić jak się za to wziąć ?
Paradoksalnie jak wszyscy przejdą do IT to zwiększy się wartość i zarobki innych zawodów, a zmniejsza w IT xd
A czy ktoś wie jak się skontaktować z Panią Magdą ??
Dawid, czy to początek tego o czym mówiłeś u Przemka Górczyka - dwa podcasty tygodniowo? :) Tak czy inaczej, dziękuję za kolejną interesującą rozmowę! 👍
Mały rozpęd, bo zaczynamy od 6 rozmów na miesiąc :)
Dzięki wielkie!
Od czego najlepiej zacząć naukę w IT oprócz nauki języka angielskiego? Nie wiem jeszcze w czym mógłbym się sprawdzić
W jakim sensie chcesz się sprawdzić..?🤔
w domu, indywidualnie ? Najlepiej iść na studia to sie sprawdzisz 😎 Rzeczy których można się nauczyć się mnóstwo: programowanie, robotyka, cyberbezpieczenstwo, grafika, sieci itd itd.
To, czy masz do którejś z tych rzeczy talent ogarniesz tylko stykając się z tym i
to najlepiej profesjonalnie
(jakas szkoła). Sama jestem po IT.
Nawet jak się jest samoukiem to się ma nijak do tg, co można lapnac ucząc się na takim kierunku.
❤❤❤❤❤❤❤
Pani Magdo, gdzie mozna kupić taka piękną bluzę? Pozdrawiam 😊
Witam- moja szczęśliwa bluza!:) Desigual
Też mi wpadła w oko bluza 😊
@@magdalenabukala7416 Pani Magdaleno, a czy te programy o których Pani mówi w podcaście dalej gdzieś funkcjonują?? Lub czy może Pani polecić podobne programy, testy sprawdzające predyspozycje, czy może jakieś curriculum na podstawie którego można by próbować się przebranżowić??
"Było 80% bo był to program różnorodnościowy"... "mężczyzn nie informowaliśmy bo i tak się dowiedzą"....
Współczesna dyskryminacja mężczyzn.
A ja mam dość branży IT..
Dlaczego?
Dlaczego?
Ja też się nie odnalazłam, męczyłam się i zmieniłam na inną branżę. Teraz jest super. Jestem sobie wdzięczna, że wyszłam z IT
@@Monika-rj4xo Wypaliło mnie.. męczę się tak i myślę co zrobić ze sobą dalej.
@@magdalenar9552 I co teraz robisz?
Program różnorodnośćiowy więc targertujemy tylko do kobiet ...bo mężczyźni i tak się dowiedzą ..hmm
Fsjnie, że niektórym się udaje. Niebawem będę miał 28 lat, bez studiów i predyspozycji do czegokolwiek.
IT i tylko IT. Jak przebranżowienie to do IT. Ludzie nie ma innych branż?
No nie ma
Wszyscy chcą do IT bo tam się sporo zarabia. Nieważne, że pewnie większość z nich wcale się tym ani nie interesuje ani nie mają smykałki. A potem za chwilę kolejne wypalenie zawodowe.
Jest. Kasa w biedrze ;)
@@TheBukalaale beka , zabłysnąłeś wariacie
Są 😊 i warto szukać swojej drogi
Ja mam olbrzymi problem. Mam 31 lat , od 10 lat pracuje w jednej firmie i nie wiem czy się do czegokolwiek nadaje. Nawet nie mam z kim o tym porozmawiać
Serio? Można się przebranżowić za dormo? To utopia! Ludzie z biedniejszych terenów mają problem z przebranżowieniem, często też nawet ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy.... Nie okłamujcie ludzi proszę. Nie ma nic za darno, nauki też nie...
Dentysta na IT? Kurła, przecież to degradacja!
:)
Bardzo cieszy ucho, ze 80% w programie to byly kobiety. Jesteśmy wspaniałe, zawsze się staramy żeby było lepiej. ❤
Co to za seksizm. Grunt, by ludzie z tego korzystający byli faktycznie potrzebujący, nie marnowali szansy, a nie ma znaczenia jakiej są płci.
@@bartekautomat3953 Seksizm absolutny, ale jaki dobry eh 😉
Zgadzam się z kwestią wykorzystania danej szansy.
Pozdrawiam Bartku Automacie 👋
Wszystko fajnie, ale caly czas dyskryminacja mężczyzn. Zatrzymajcie to.
Po 30-stce co by się nie zrobiło, to i tak już za późno...
😮
Że co? Że jak?
tylko do grobu się szykować i czekać
Z takim podejściem na pewno. Mam wielu znajomych, którzy właśnie w okolicach 30-tki przestali żyć. Piwko, kanapa, serial, brzuch kroczący przed nimi. Zrezygnowani, zapasieni, bez celów, planów i marzeń. Byle przetrwać do jutra, a gdzie tu w ogóle mówić o jakichkolwiek chęciach rozwoju czy nabywaniu nowych umiejętności. Najtrudniejsze jest uświadomienie sobie, że Twoje życie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nie od rządu, nie od znajomych, nie od Twojego szefa. Tylko Ty decydujesz o tym co ze sobą robisz i gdzie pracujesz. Żeby była jasność nie mówię tu u wypadkach losowych czy chorobach.
Jeżeli naprawde tak myslisz to chyba powinienes skorzystac z porady psychologa.