Kedves Szaki! Ez a fajta cserép önmagában egy tragédia! (Mediterrán...) Meg se kell taposni, hogy széthulljon a belső falca, ha meg véletlenük későbbiekben kell dolgozni a tetőn, akkor jobb ha a tulajdonos egy raklap cserepet rendel pluszba mert a cserép alkalmatlan bármilyen munkavégzésre. Üdv, egy napelemtelepítő!
De modern és mutatós betoncserép, gondolom lényegesen olcsóbb is volt, mintha kerámia lett volna. Azon táncestet is rendezhetsz. 🤷♂️ Ilyen az, ha valaki a szomszédoknak újítja fel a házat, nem saját magának.
@@macskea Nincsen baj a beton cseréppel a kerámia ha jól tudom szívja a vizet nem? És mohásodik is? Hm? Lehet nem...De a beton sokkal jobban időt álló nem drága. Csak egy baj van vele hogy amiket most gyártanak egyre vékonyabbak, és kispórolják a cementet...Mi mindig betont ajánlunk...X idővel meg már futni lehet rajta mert megkeményedik és a vágókorong is max szikrázik rajta. Ennek a fekete szarnak meg csak a design ami most fut Magyarországon. Kül nem lehet sem feltolni sem semmi. Szóval ha fel kell menni rá akkor kezdődik a baj. Rem nem írtam marhaságot! ::)
Teljes mértékben egyet értek a fent leírtakkal. Üdv;egy kéményes
ปีที่แล้ว +22
Nekem a fogópár egyik tagja gondolta meg magát és kezdett el csavarodni. Ezt azért vettem észre, mert a tető hullámos lett egy helyen. Olyan erő volt abban a 7,5x15-ős deszkában, hogy behúzta a szarufát még úgy is hogy a párja ellene dolgozott. Szóval a feszültség nem csak az embereknél veszélyes :D
Az építő/építész mérnököknél mi ez a folyón leúsztatott fa "fétis"? Az csak egy szállítási mód volt a sok közül és nem a korabeli faanyagvédelemi intézkedés.
Kedves Szaki Ellenőr! Az úsztatott fa részt kár volt említeni.. A fenyőféléket nem véletlenül csak téli időszakban termelik ki. Kitermelés után pedig még az alacsony hőmérséklet miatt mihamarabb fel kell dolgozni, és spánglilécre kell dobni, hogy az un. ne fülledjen be. Az úsztatás során nem csak olcsón szállították, hanem az oxigéntől (gomba oxigént lélegzik, és CO2 bocsát ki) vonták meg a fát, melyek végállomásai általában fűrészmalmok, vagy üzemek voltak. A sók csak segítik a gombák elleni küzdelmet, nem pedig táplálják. A gombák a lignint, és a cellulózt szeretik, szervesből állítanak elő, a szervetlen sók, esetleg szerves savak minden esetben az ellenségei.. (lsd tölgy csersav.. ) A csavarozás, és saroklemez kötésről: Véleményem szerint már rég rossz irányban halad ez az iparág, hiszen edzett, vagy betétben edzett csavarokat használnak, mely nem képes hajolni, mint a klasszikus szeg. A szeg még akkor is tart, amikor a csavar feje rég lepattant letört. Érdemes lenne tanulni újból a szakmát egy Amerikai ácstól, akik a csavarbehajtót, csak igen keveset használ, inkább szegez. Földrengés esetén a lágyvas szeg még rugalmasan tart...míg a csavarozott törik....
Járjon utánna kedves uram ! Szerkezetèpítő csavar !húzó ès nyíró erőkre van kitalálva ! Erre való a szeg pedig pont nem jó azekhez a fiatal fenyő fűrèszarúhoz mivel ki tud lazulni száradás közben ! Sarokvasakhoz pedig vinklicsavar vagy bordás szeg, vagy szerkezetèpítő csavar
@@palastilaszlo8336 Én laikus vagyok az ácsmunkához, de egy igényesen megépített játszótér elemeiből kb 30% arányban szakadnak szét a szerkezetépítő csavarok, 1 év után.
@@tibordetari5974 Akkor az nem igényesen megépített vagy a legolcsóbb bóvli minősítetlen csavart használták hozzá ráadásul abból is kisebbet mint kéne. Vagy csak erős túlzás az a 30%.
@@tibordetari5974ha egy faszerkezetben a csavarok 30%-a eltört, az összedőlt. Nem hallottam a hírekben összedőlt játszótérrről, szóval feltételezem, hogy nem is igaz. 🤷♂️
Jogos. Amcsik mindent is szegelnek nem véletlen. ;) Ott nem csavarozgatnak semmit se. De én mondjuk az ázsiai iskola hive vagyok . Ott minden bambusz vagy egyéb fa szeggel raknak össze.Ők aztán valóban is értenek az építéshez és az ács munkához. Pedig ott aztán van minden hurrikántól a földrengésig. Nem ritka a 800-900 éves épületek , kvázi valamit tudnak az ács munkáról. ;)
Én azt szeretem, hogy itt mindig annyi szaki van. Bezzeg mikor találni kéne jó referenciával valakit a való életben a munkákra, már nem ez a helyzet. (sőt lassan már nélküle is)
A hóvágók árát gondolom már elsörözték a szakik . Jó a sarokvas és a bordásszeg is , de manapság sajnos egyre jobban feledésbe merül a jó öreg ÁCSKAPOCS ! Ahogy neked sem jutott eszedbe megemlíteni. 🙂
A hóvágó igen lemaradt én is látom! Viszont szerkezetépítő csavarral ami jó nagy azzal bármit jól össze lehet rakni nem kell félni hogy eltörik vagy elcsúszik a két oldal. Pláne ha egyenletesen van megrakva cseréppel. Utána a leszorító erő már nem tudja széttolni a két oldalt.
A szegélycserepek elmozdulását , a három sorban okozhatta a csatorna vége hosszabbra hagyása is . Jártam már így .. Ha a bádog utoljára került szerelésre lehet az mozdította el ...
A vízen való szállításos mítosz csak halandzsa. A jó minőségű épületfát mindig télen döntötték ki, Január és Februárban, hiszen ekkor volt a legkisebb a nedvesség tartalom. A legjobb konzerválás a füstölés vagy égetés volt. Sok helyen beengedték a füstöt a tetőtérbe a kemenyből, vagy egyszerűen megpörzsölték a fát. Mindkét eljárás bevonja a felületet kátránnyal, olajjal és nátrium benzoáttal, így vízálló és kártevő ellenálló lesz.
Gondolom én azért lett olyan magasan a fogó párok , mert ez beépítésre kerül , lakó rész lesz ott . Igen bután jött volna ki ha egy méterrel lejjebb helyezik el . Pont ezért sincsen alátámasztva a tető szerkezet . Valami valamiért alapon lett kivitelezve .
Ha beépítés a cél, akkor térdfalat kellene felhúzni (amennyiben belefér a HÉSZ által engedélyezett max. épületmagasságba) és akkor nem kell így trükközni, ami a tető statikájának rovására megy.
A belméret így is nagyon alacsony lesz,25cm gyapot meg a szerkezet(fogópár alatt csak szerkezet)! Vagy látszanak a fogópárok,de akkor a párazárás ,szívás!
@@SzakiEllenor Derékszelemennel szoktam ezt orvosolni, ha a méretezés során túl nagy hajlító igénybevétel jön ki a szarufánál. Érdekesnek találom továbbá, hogy ez esetben a koszorúról szinte soha nem esik szó. Pedig volt olyan munkám, amikor az előregyártott vasbeton gerendák a talpszelemmennel párhuzamosan futottak és ha már így volt, egy ilyen fogópáros fa fedélszéknél a koszorú is jelentős igénybevételt kap, ezért ezzel még fogfalalkozni kellett. Külön öröm, amikor az építészek megterveznek egy vadiúj, tök üres családiházat és csak válaszfalat tesznek bele - ez nem tudom miért lett ekkora divat, de cserébe nem sajnálom a vasbeton pillérekbe a betonacélt, hogy azért némi merevsége is legyen már annak a falazatnak 20 méteren :D
Szia. Dícséretes hogy a kivitelező kontrollt kér. De elkeserítő hogy nem tudja mit csinál. Az első kontroll egy jó művezetés lenne, és nem magára hagyni a munkásokat. Az ember gyarló és ha nincs ellenőrzés a könnyebb (rosszabb) módot válasza.
Ez a cserép amúgy sem a minőségben, sem tervezésben nincs a toppon. Törik mint a ropi. Az eresznél azért fogas a cserép, mert a csatornatartó nincs bevágva a megfelelő mélységre és a csatorna tartó támasztja fel a cserepet. De amúgy meg nem az eresz első 1/3-ad részébe cseppen a víz a cserépről. Azért, hogy a megfelelő helyre cseppenjen, egy ereszszegély kell a cserép alá, ha a cserép kilógás 5-8cm lenne.
Nem tudom mit bír a beton cserép ha rálépnek. De nekem a kerámia cserepemre rá megyek a tetőmön és utána semmi baja sincsen sem repedés sem törés nincsen rajta.
Egyre kevesebbet! Pl. : Ezt a sík szemetet nem is vállalom. A Gyártó megmondta, hogy nem lehet rálépni. Akkor rakja is fel! Van olyan helyzet amikor nem tudod megoldani, hogy ne lépj rá! Pl. : hajlatoknál. Ha meg feltolod akkor meg össze marják egymást.
Az mekkora a szélén. Mi a kokány, ha nem ez? Nade, nem kelvén védelmükre, ám megjegyezném, hogy a modern lapos cserepek (Tondach Inspira pl.) olyan - mást nem tudok mondani - fos minőségben készülnek, hogy az valami hihetetlen. Az utánrendelt pár darab cserép majdnem fél centivel szélesebb, mint az első két raklap (a harmadik az első kettőnél 2 mm-el kisebb szélességben), teljesen sík tetőn is bukdácsolnak (nem kell megtaposni, törnek azok maguktól is), vicc az egész, kb. prototípus. Kártérítést kértem, fotódokumentáció, minden, válaszra sem méltattak. Egy kerek éve. Senki ne vegyen manapság síkcserepet, maximum táskát vagy hódfarkút, bár lehet, h már az sem a régi. Sajnálom, mert amúgy nagyon szép is lehetne. Csak valahogy szétestek itt a minőségi dolgok az elmúlt pár évben. Ment a szabadrablás, fontosabb volt a volumen gyanítom. Most szépen rá fognak faragni a kedves cserép és téglagyártók. UI.: A 44-es X-Therm is olyan hasas, függőzze ki a WB gyártásirányítási mérnöke én mondom... Nem hiszem, hogy a német vagy a svájci ezt hagyná, nekem is komolyabban utána kéne mennem, otthagytam náluk egy rohadt jó kocsi árát égetett kerámiákra... Nyomorult banda.
A magyar piacra gyártják a szart dupla áron. Ezt elhiteded, tapasztalatból beszélek, a Gardena ( kerti cuccok) cégnél dolgoztam Ulm-ban 12 évet, és akkor lett gyakorlat, hogy a keleti piacra silányabb cuccot gyártották, címszó: a keleti hülyéknek ez is jó lesz! Lehet, hogy ezt most nem hiszitek el, de sajnos ez így volt anno! A mai napig itt élek, igaz más cégnél dolgozom, de akkor ez engem sokkolt!
@@hungrigerungar147 na, de végül is igazuk van, hiszen tényleg megveszik a szart is :) A Strabag is nagyságrendekkel szarabbul dolgozik magyarban, mint Ausztriában. Na de megteheti, mert soha nem kap büntit.
Ez sajnos a bramac tipusú "hullámos" betoncserepekre is igaz, 2-3% olyan ocsmányul selejtes, hogy még tyúkólra se tenném fel, a többi között meg gyakori, hogy nem passzolnak össze rendesen.
Kedves Péter, nekem olyan csavart ajánlottak pl. rögzítőbilincs műanyag védőcsőhöz, amely nem okoz repedést a lécben, szarufában. Viszont ezt Magyarországon nem igazán kapni, hanem Ausztriában használják, ezért én is Nyugat-Mo.-on kaptam.
Micsoda okostojás… a szerkezetet mondjuk 10x15 fából kellett volna csinálni a sarokvasakba kár belekötni nem azok fogják a tetőt de maradjunk annyiban, hogy a megrendelő ott spórol ahol tud! Ki fogja kifizetni a plusz válogatni való fákat??? A fedésre tetőfedőt kell hívni. De ezt is el lehet spórolni majd az ács fel szórja a cserepet tényleg úgy is néz ki.
@@dalloszsolti szelemen nélkül a székoszlop nem sokat fog érni, de terv nélkül nem nyilatkoznék azért! Ha elküldöd, szívesen ránézek! mail@szaki-ellenor.hu
Hol lehet kapni jó minőségű csavarokat , mindenhol azt mondják (kb a 10 edik kereskedest hivtam fel), hogy nem értik milyen minősitést keresek mit értek minősitett csavar alatt
Itt Romániában nem láttam még minősitettcsavarokat s ha van is valahol azt senki sem engedheti meg magának az tuti s Austriáig sem fog érte menni, de van szeg jó nagy meg ácskapocs ,, smíg élek kiszolgál " mentalitás. 😊
A fogópáron végig futtatni egy szelement. Szerkezetépitővel rögzíteni a szarufához. A kis és a nagy fogópárt középen össze fogatni egy függesztőművel. (minél több háromszögre bontasz egy tetőt annál erősebb)
Én úgy látom hogy hibát könnyű találni de gondolom volt tervrajz s ha volt akkor munka közben nem kellett volna ránézni tervező vagy másnak mert más is tud hibázni
A szarufak es a talpszelemen kozotti konzol nem jo, oda en olyat fogadnek el, ami a szel emelo hatasanak ellenall: a talpszelemen es a szarufa fuggoleges oldalai koze csavarozott konzolt (ez egy csavart konzol). Tovabba a tarejszelemen toldasa sem jo.
Nem tudom igaz e, de valahol azt olvastam, hogy ha gyalult faanyagot használnak tetőszerkezethez, akkor azt nem kell vegyszerrel kezelni. Ez tényleg így van?
mindegyik gyalult(hántolt), mert anélkül nem teheted fel, vagyis fizikailag igen, de az nem lesz hosszú életű. A kezelés azért kell, mert a többi eljárás jóval drágább, és a favédőszer a legolcsóbb. A drágábbak pl a KVH gerendák, és a műszárított faanyagok előre beállított nedvességtartalommal (bár én lehet rájuk is kérnék favédő kezelést, de ezekre elméletileg nem szükséges).
Igen, akkor ha gyalult és csiszolt, teljesen sima, szálka mentes felülete van akkor sokkal jobban ellenáll a rovaroknak és a tűznek is. Jakubács Dani tett erről fel videót hogy Ausztriában is inkább ilyennel dolgoznak.
nem mondanám nyugodt lelkiismerettel, hogy a melós hibázott csak. Sok "tervrajz" volt már a kezembe és elég sok százaléka ilyen hibákat tartalmaz és ezeket tervezők adták ki a kezükből!!! Ilyenkor ki a felelős?
@@SzakiEllenornem kellene olyat kiszállítaniuk... borzasztó minőségűek a faáruk. Egy két szálat még benyel az ember de mikor fele gatya az már sok. Álljon meg a menet. Legközelebb akkor is kiválogatom ha forgatják a szemüket. Tüzelőnek ugyanis drága de annak megfelel.
@@SzakiEllenor Nem hallottam megemliteni de lehet el sikolottam felette, mondjuk talán azért mert elsőre ezt vettem észre és nem igazán figyeltem a mondanivalóra ha igen elnézést kérek.....
hát elég szomorú, hogy - 2:55 a felújításhoz már nem kell (kiviteli) terv - 3:03 a szakképzett ácsnak fingja nincs a statikáról - 3:13 a szakképzett ács beépít egy megcsavarodott faanyagot, teherviselő elemként.. - elmúlasztották a faanyag védelmét - ésatöbbi köszi a videót!
Ácsok!! szerintem igyunk egy sört! ezen a fajta cserepen már akkor vannak hibák amikor készitik! Miért van benne 2 mm?! Mások munkájat jó feltölteni szerintem miközben egy egy cipőtartót nem tudnál összerakni.... Ti azért vagytok fizetve, hogy mindent is leszoljatok! Titeket vizsgálnak? Nem- nem hiszem! Ha a tulajnál marad xxx szaru akkor meg az a baj! Pontosan kérik be az árat és pontos anyaggal kell dolgozni is... Ha kevés az a baj, ha sok az a baj!!! Derékszelemen OKÉ. Az kéne! De a cserép felrakáshoz csak nem kéne egy hamupipőke aki rá lép a cserépre!!
@@farkasadam3909 én elég régóta figyelem ezt a "jómadarat", kifejezetten ez a stílusa. Na meg vegyél tőle tervet, illetve vele tervezted meg a házadat… Sok mindent elárul....
@@macskea igazad lehet, kisegítenél hátha a szaki ellenőr is levetkőzi ezt a támadó jelleget... nem vagyok a szavak és íras embere de több eszemvan m,int azt pl szakiur gondolja.
@@SzakiEllenor Üdv. A taréj sapkát utólag lehet javítani bontás nélkül? Szelőző cserepünk van de viszont nálunk is kihagyták a szakik a taréj sapka kialakitását.
Kedves Szaki!
Ez a fajta cserép önmagában egy tragédia! (Mediterrán...)
Meg se kell taposni, hogy széthulljon a belső falca, ha meg véletlenük későbbiekben kell dolgozni a tetőn, akkor jobb ha a tulajdonos egy raklap cserepet rendel pluszba mert a cserép alkalmatlan bármilyen munkavégzésre.
Üdv, egy napelemtelepítő!
De modern és mutatós betoncserép, gondolom lényegesen olcsóbb is volt, mintha kerámia lett volna. Azon táncestet is rendezhetsz. 🤷♂️ Ilyen az, ha valaki a szomszédoknak újítja fel a házat, nem saját magának.
Két jó mélyláda elég a cserép széthullásához a padlástérben😂😂
Nekem a napelemes cég konkrétan beleírta az ajánlatba, hogy erre a cserépre nem vállalnak telepítést, mert bármilyen óvatosan mennek is rá eltörik.
@@macskea Nincsen baj a beton cseréppel a kerámia ha jól tudom szívja a vizet nem? És mohásodik is? Hm? Lehet nem...De a beton sokkal jobban időt álló nem drága. Csak egy baj van vele hogy amiket most gyártanak egyre vékonyabbak, és kispórolják a cementet...Mi mindig betont ajánlunk...X idővel meg már futni lehet rajta mert megkeményedik és a vágókorong is max szikrázik rajta. Ennek a fekete szarnak meg csak a design ami most fut Magyarországon. Kül nem lehet sem feltolni sem semmi. Szóval ha fel kell menni rá akkor kezdődik a baj. Rem nem írtam marhaságot! ::)
Teljes mértékben egyet értek a fent leírtakkal.
Üdv;egy kéményes
Nekem a fogópár egyik tagja gondolta meg magát és kezdett el csavarodni. Ezt azért vettem észre, mert a tető hullámos lett egy helyen. Olyan erő volt abban a 7,5x15-ős deszkában, hogy behúzta a szarufát még úgy is hogy a párja ellene dolgozott. Szóval a feszültség nem csak az embereknél veszélyes :D
Az építő/építész mérnököknél mi ez a folyón leúsztatott fa "fétis"? Az csak egy szállítási mód volt a sok közül és nem a korabeli faanyagvédelemi intézkedés.
Ez nagyon hasonlít a zab hegyezéshez!
Kedves Szaki Ellenőr!
Az úsztatott fa részt kár volt említeni.. A fenyőféléket nem véletlenül csak téli időszakban termelik ki. Kitermelés után pedig még az alacsony hőmérséklet miatt mihamarabb fel kell dolgozni, és spánglilécre kell dobni, hogy az un. ne fülledjen be.
Az úsztatás során nem csak olcsón szállították, hanem az oxigéntől (gomba oxigént lélegzik, és CO2 bocsát ki) vonták meg a fát, melyek végállomásai általában fűrészmalmok, vagy üzemek voltak. A sók csak segítik a gombák elleni küzdelmet, nem pedig táplálják. A gombák a lignint, és a cellulózt szeretik, szervesből állítanak elő, a szervetlen sók, esetleg szerves savak minden esetben az ellenségei.. (lsd tölgy csersav.. )
A csavarozás, és saroklemez kötésről: Véleményem szerint már rég rossz irányban halad ez az iparág, hiszen edzett, vagy betétben edzett csavarokat használnak, mely nem képes hajolni, mint a klasszikus szeg. A szeg még akkor is tart, amikor a csavar feje rég lepattant letört. Érdemes lenne tanulni újból a szakmát egy Amerikai ácstól, akik a csavarbehajtót, csak igen keveset használ, inkább szegez. Földrengés esetén a lágyvas szeg még rugalmasan tart...míg a csavarozott törik....
Járjon utánna kedves uram ! Szerkezetèpítő csavar !húzó ès nyíró erőkre van kitalálva ! Erre való a szeg pedig pont nem jó azekhez a fiatal fenyő fűrèszarúhoz mivel ki tud lazulni száradás közben ! Sarokvasakhoz pedig vinklicsavar vagy bordás szeg, vagy szerkezetèpítő csavar
@@palastilaszlo8336 Én laikus vagyok az ácsmunkához, de egy igényesen megépített játszótér elemeiből kb 30% arányban szakadnak szét a szerkezetépítő csavarok, 1 év után.
@@tibordetari5974 Akkor az nem igényesen megépített vagy a legolcsóbb bóvli minősítetlen csavart használták hozzá ráadásul abból is kisebbet mint kéne. Vagy csak erős túlzás az a 30%.
@@tibordetari5974ha egy faszerkezetben a csavarok 30%-a eltört, az összedőlt. Nem hallottam a hírekben összedőlt játszótérrről, szóval feltételezem, hogy nem is igaz. 🤷♂️
Jogos. Amcsik mindent is szegelnek nem véletlen. ;) Ott nem csavarozgatnak semmit se.
De én mondjuk az ázsiai iskola hive vagyok . Ott minden bambusz vagy egyéb fa szeggel raknak össze.Ők aztán valóban is értenek az építéshez és az ács munkához. Pedig ott aztán van minden hurrikántól a földrengésig. Nem ritka a 800-900 éves épületek , kvázi valamit tudnak az ács munkáról. ;)
Én azt szeretem, hogy itt mindig annyi szaki van. Bezzeg mikor találni kéne jó referenciával valakit a való életben a munkákra, már nem ez a helyzet. (sőt lassan már nélküle is)
A hóvágók árát gondolom már elsörözték a szakik . Jó a sarokvas és a bordásszeg is , de manapság sajnos egyre jobban feledésbe merül a jó öreg ÁCSKAPOCS ! Ahogy neked sem jutott eszedbe megemlíteni. 🙂
Igen, egyetértek az ácskapocsot illetően. Felújítottunk egy vályogházat és kissebbet és nagyobbat is használtunk. Masszív, erős dolog.
A hóvágó igen lemaradt én is látom! Viszont szerkezetépítő csavarral ami jó nagy azzal bármit jól össze lehet rakni nem kell félni hogy eltörik vagy elcsúszik a két oldal. Pláne ha egyenletesen van megrakva cseréppel. Utána a leszorító erő már nem tudja széttolni a két oldalt.
Nem lehet, hogy azok az L vasak csak pluszban vannak ott? ès a szarufák levannak szögelve vagy csavarozva? ( :O)
A szegélycserepek elmozdulását , a három sorban okozhatta a csatorna vége hosszabbra hagyása is . Jártam már így .. Ha a bádog utoljára került szerelésre lehet az mozdította el ...
Hmm, látni vélek hibát az ereszcsatornán. Szerintem komolyabb viharos, esős időben túl fog futni a cserépekről lefolyó víz a csatorna peremén.
Szerintem is! Plusz a videóban azt is látni,hogy nincs rendesen toldva se!
Pontosan ezt vettem én is észre, hihetetlen, hogy ilyen hibát elkövetnek, pedig nem olyan bonyolult jó helyre tenni az ereszvasakat.
Az is megér egy misét hogy mintha minden gyártó nálunk adná el a szemetet! Ha jó cucc kell ,a sógoroknál van!
Sajnos nem csak "mintha" ,hanem itt adják el a szemetet.
A vízen való szállításos mítosz csak halandzsa.
A jó minőségű épületfát mindig télen döntötték ki, Január és Februárban, hiszen ekkor volt a legkisebb a nedvesség tartalom.
A legjobb konzerválás a füstölés vagy égetés volt.
Sok helyen beengedték a füstöt a tetőtérbe a kemenyből, vagy egyszerűen megpörzsölték a fát.
Mindkét eljárás bevonja a felületet kátránnyal, olajjal és nátrium benzoáttal, így vízálló és kártevő ellenálló lesz.
Tróger munka volt és lesz akkoriban áév-nél dolgoztam na ott volt gány munka bőségel . Érdekes módon még a mai napig is állnak az épületek 😊😊😊
Gondolom én azért lett olyan magasan a fogó párok , mert ez beépítésre kerül , lakó rész lesz ott . Igen bután jött volna ki ha egy méterrel lejjebb helyezik el . Pont ezért sincsen alátámasztva a tető szerkezet . Valami valamiért alapon lett kivitelezve .
Ha beépítés a cél, akkor térdfalat kellene felhúzni (amennyiben belefér a HÉSZ által engedélyezett max. épületmagasságba) és akkor nem kell így trükközni, ami a tető statikájának rovására megy.
Persze , aztán szakadjon le, ugye? Egy acel keret gerenda is megoldás, persze az drága!
A belméret így is nagyon alacsony lesz,25cm gyapot meg a szerkezet(fogópár alatt csak szerkezet)! Vagy látszanak a fogópárok,de akkor a párazárás ,szívás!
@@balazsnemeth5540 nincs mese, le kell bontani az egészet és előlről kezdeni az alapoktól..
@@SzakiEllenor Derékszelemennel szoktam ezt orvosolni, ha a méretezés során túl nagy hajlító igénybevétel jön ki a szarufánál. Érdekesnek találom továbbá, hogy ez esetben a koszorúról szinte soha nem esik szó. Pedig volt olyan munkám, amikor az előregyártott vasbeton gerendák a talpszelemmennel párhuzamosan futottak és ha már így volt, egy ilyen fogópáros fa fedélszéknél a koszorú is jelentős igénybevételt kap, ezért ezzel még fogfalalkozni kellett. Külön öröm, amikor az építészek megterveznek egy vadiúj, tök üres családiházat és csak válaszfalat tesznek bele - ez nem tudom miért lett ekkora divat, de cserébe nem sajnálom a vasbeton pillérekbe a betonacélt, hogy azért némi merevsége is legyen már annak a falazatnak 20 méteren
:D
Kákán a csomót...ha az én tetőm lenne, így hagynám. 100 évet kiszolgál az tuti. 😮
Szia. Dícséretes hogy a kivitelező kontrollt kér. De elkeserítő hogy nem tudja mit csinál. Az első kontroll egy jó művezetés lenne, és nem magára hagyni a munkásokat. Az ember gyarló és ha nincs ellenőrzés a könnyebb (rosszabb) módot válasza.
Nem az hívott, aki csinálta, hanem aki a belső gipszkartont csinálná!
Sárga csavarok is minősítettek, Lidl-ben kaphatóakon pl, dobozon fel van tüntetve a szakítószilárdság. Továbbá, gyár honlapjáról letölthető.
Ez a cserép amúgy sem a minőségben, sem tervezésben nincs a toppon. Törik mint a ropi.
Az eresznél azért fogas a cserép, mert a csatornatartó nincs bevágva a megfelelő mélységre és a csatorna tartó támasztja fel a cserepet.
De amúgy meg nem az eresz első 1/3-ad részébe cseppen a víz a cserépről. Azért, hogy a megfelelő helyre cseppenjen, egy ereszszegély kell a cserép alá, ha a cserép kilógás 5-8cm lenne.
Nem tudom mit bír a beton cserép ha rálépnek. De nekem a kerámia cserepemre rá megyek a tetőmön és utána semmi baja sincsen sem repedés sem törés nincsen rajta.
Egyre kevesebbet! Pl. : Ezt a sík szemetet nem is vállalom. A Gyártó megmondta, hogy nem lehet rálépni. Akkor rakja is fel! Van olyan helyzet amikor nem tudod megoldani, hogy ne lépj rá! Pl. : hajlatoknál. Ha meg feltolod akkor meg össze marják egymást.
Az mekkora a szélén. Mi a kokány, ha nem ez? Nade, nem kelvén védelmükre, ám megjegyezném, hogy a modern lapos cserepek (Tondach Inspira pl.) olyan - mást nem tudok mondani - fos minőségben készülnek, hogy az valami hihetetlen. Az utánrendelt pár darab cserép majdnem fél centivel szélesebb, mint az első két raklap (a harmadik az első kettőnél 2 mm-el kisebb szélességben), teljesen sík tetőn is bukdácsolnak (nem kell megtaposni, törnek azok maguktól is), vicc az egész, kb. prototípus. Kártérítést kértem, fotódokumentáció, minden, válaszra sem méltattak. Egy kerek éve. Senki ne vegyen manapság síkcserepet, maximum táskát vagy hódfarkút, bár lehet, h már az sem a régi. Sajnálom, mert amúgy nagyon szép is lehetne. Csak valahogy szétestek itt a minőségi dolgok az elmúlt pár évben. Ment a szabadrablás, fontosabb volt a volumen gyanítom. Most szépen rá fognak faragni a kedves cserép és téglagyártók. UI.: A 44-es X-Therm is olyan hasas, függőzze ki a WB gyártásirányítási mérnöke én mondom... Nem hiszem, hogy a német vagy a svájci ezt hagyná, nekem is komolyabban utána kéne mennem, otthagytam náluk egy rohadt jó kocsi árát égetett kerámiákra... Nyomorult banda.
A magyar piacra gyártják a szart dupla áron. Ezt elhiteded, tapasztalatból beszélek, a Gardena ( kerti cuccok) cégnél dolgoztam Ulm-ban 12 évet, és akkor lett gyakorlat, hogy a keleti piacra silányabb cuccot gyártották, címszó: a keleti hülyéknek ez is jó lesz! Lehet, hogy ezt most nem hiszitek el, de sajnos ez így volt anno! A mai napig itt élek, igaz más cégnél dolgozom, de akkor ez engem sokkolt!
@@hungrigerungar147 na, de végül is igazuk van, hiszen tényleg megveszik a szart is :) A Strabag is nagyságrendekkel szarabbul dolgozik magyarban, mint Ausztriában. Na de megteheti, mert soha nem kap büntit.
Lehet, hogy nem a megfelelő helyen próbálkoztak. Én több fórumon is megpróbálnám felvenni a kapcsolatot, amíg egy normális választ nem kapok.
Ez sajnos a bramac tipusú "hullámos" betoncserepekre is igaz, 2-3% olyan ocsmányul selejtes, hogy még tyúkólra se tenném fel, a többi között meg gyakori, hogy nem passzolnak össze rendesen.
Én ilyen antracit síkcserepet még nem láttam jól felrakva. Gondolom nagyon érzékeny a cucc.
Be lessz építve a padlástér? Mert az indokolná . Vastagabb szarufa jó leherett volna?
Ne a faforgácslap csavart piszkáljuk, hogy eltörik, mert annak nem a tető megtartása a feladata.
Ennel a tetonel a ket oromfal elvben elbonthato lenne veszely nelkul, teli ablakkal helyettesitve?
Ha ez lemeztető lenne akkor nem jelentene problémát a terhelés?
eresznél beszellőzés megvan ?
Kedves Péter, nekem olyan csavart ajánlottak pl. rögzítőbilincs műanyag védőcsőhöz, amely nem okoz repedést a lécben, szarufában. Viszont ezt Magyarországon nem igazán kapni, hanem Ausztriában használják, ezért én is Nyugat-Mo.-on kaptam.
Micsoda okostojás… a szerkezetet mondjuk 10x15 fából kellett volna csinálni a sarokvasakba kár belekötni nem azok fogják a tetőt de maradjunk annyiban, hogy a megrendelő ott spórol ahol tud! Ki fogja kifizetni a plusz válogatni való fákat??? A fedésre tetőfedőt kell hívni. De ezt is el lehet spórolni majd az ács fel
szórja a cserepet tényleg úgy is néz ki.
Persze, kuldj fel drónt, hátha benne van a kéményben a Mikulás...azt is verd rá az ácsokra, hogy miért hagyták benne...
Kedves Szaki!
A derékszelemeneket milyen távolságban érdemes vagy kell elhelyezni? Mekkora fesztáv. az amit már nem bír ki a tető alátámasztás nélkül?
Minden aprósàgot nem kell ugy felfújni ,jó s kész.
Nekem múlt héten tervezett teljesen hasonló fogópár arányokkal fedélszéket a statikus. Gondolom ki van ez számolva.
Ha statikus csinálta , minden bizonnyal. De ez nem lett megtervezve sajnos
@@SzakiEllenor Mondjuk tény, hogy az enyémben van négy székoszlop, bár én elég régimódi vagyok, jobban tetszene, ha lenne középszelemen is.
@@dalloszsolti szelemen nélkül a székoszlop nem sokat fog érni, de terv nélkül nem nyilatkoznék azért! Ha elküldöd, szívesen ránézek! mail@szaki-ellenor.hu
Hol lehet kapni jó minőségű csavarokat , mindenhol azt mondják (kb a 10 edik kereskedest hivtam fel), hogy nem értik milyen minősitést keresek mit értek minősitett csavar alatt
Itt Romániában nem láttam még minősitettcsavarokat s ha van is valahol azt senki sem engedheti meg magának az tuti s Austriáig sem fog érte menni, de van szeg jó nagy meg ácskapocs ,, smíg élek kiszolgál " mentalitás. 😊
ÉS ha kell az a belmagasság? illetve nem akarnak bentre oszlopot akkor hogy kell meg csinálni?
akkor kötéllel kell a ház fölé lógatni a tetőt
A fogópáron végig futtatni egy szelement. Szerkezetépitővel rögzíteni a szarufához. A kis és a nagy fogópárt középen össze fogatni egy függesztőművel. (minél több háromszögre bontasz egy tetőt annál erősebb)
Akkor 7 rèszre kell osztani, alulról 3 számolni, oda a fogópàrt, utàna 4 rèsz marad a csúcsig?
Függ a tető dőlés szögből, meg a fesztávtól is, de ha sokat okoskodunk akkor nagyobb a nézettség.
Én úgy látom hogy hibát könnyű találni de gondolom volt tervrajz s ha volt akkor munka közben nem kellett volna ránézni tervező vagy másnak mert más is tud hibázni
Sajnos a műszaki ellenőr dolga az, hogy a lehetséges hibákat megkeresse. Ez a minőségbiztosítás része.
A szarufak es a talpszelemen kozotti konzol nem jo, oda en olyat fogadnek el, ami a szel emelo hatasanak ellenall: a talpszelemen es a szarufa fuggoleges oldalai koze csavarozott konzolt (ez egy csavart konzol). Tovabba a tarejszelemen toldasa sem jo.
Oda én inkább ács kapcsot tennék. De mostanában nem igazán használjak.
A taréjszelemen toldással mi a gond?
@@refse2 Az anyag vastagság dupláját kell átlapolni
@@refse2 Az anyag vastagság dupláját kell átlapolni
@@janosszeidl5669 "kell" ??? Hol van ez leírva? És ha szeglemezzel kapcsolnák össze?
Köszi a videót!
Hol lehet venni M44-t és digitools hangos dekódert hozzá?
Mi az a talpszelemen távolság, ameddig az ilyen tetőszerkezet megfelelő?
Szia! 8 méter!
@@davidsos7804
Köszönöm!
@@davidsos7804 Ezt honnan vetted?
@@refse2 Lehet, hogy ács vagyok?
6 m
Nem tudom igaz e, de valahol azt olvastam, hogy ha gyalult faanyagot használnak tetőszerkezethez, akkor azt nem kell vegyszerrel kezelni. Ez tényleg így van?
mindegyik gyalult(hántolt), mert anélkül nem teheted fel, vagyis fizikailag igen, de az nem lesz hosszú életű. A kezelés azért kell, mert a többi eljárás jóval drágább, és a favédőszer a legolcsóbb.
A drágábbak pl a KVH gerendák, és a műszárított faanyagok előre beállított nedvességtartalommal (bár én lehet rájuk is kérnék favédő kezelést, de ezekre elméletileg nem szükséges).
Egyébként ebben nagy igazság van, a gyalult sokkal jobb. De érdemes kezelni a rovar. és egyéb kártevők miatt!
Igen, akkor ha gyalult és csiszolt, teljesen sima, szálka mentes felülete van akkor sokkal jobban ellenáll a rovaroknak és a tűznek is. Jakubács Dani tett erről fel videót hogy Ausztriában is inkább ilyennel dolgoznak.
Boomer bácsi!Köszörülöd a fingot!Ez a tető 100 évig állni fog!!!
Úgy látom, te sem tudsz jobbat. A finggal vigyázz, mert ha meg tudod fogni, az már car, de te ezt úgyis tudod!
Mi van? Ti csináltátok ?
Szép magyar anyanyelvünk......Édes Istenem.....
Gunnebo svéd , Fisher német.
Nagyon jó mûsor 👍 köszi
Igen! Ez a "taréj sapka fólia" rendszeresen kimarad sajnos :(
nem mondanám nyugodt lelkiismerettel, hogy a melós hibázott csak. Sok "tervrajz" volt már a kezembe és elég sok százaléka ilyen hibákat tartalmaz és ezeket tervezők adták ki a kezükből!!! Ilyenkor ki a felelős?
és amikor jönnek a napelemesek??? és mondjuk nálunk lemeztető van, itt csak a festett csatornát baszták össze...🙃🙃🙃
Én megneznek egy munkát amit ez a kritizálo statikus csinált, mert van amibe igaza van de van ami már szőr szál hasogatàs
Pont erre valók a szakértők😁 csak szájjal tudnak bizonyítani. Akinek semmihez sincs tehetsége, az elmegy szakértőnek, és csak magyaráznia kell
Előkerültek a kóklerek? mi a szőrszálhasogatás?
Ez így még nem okés! es ha meg kap a bacsi zsebbe 100.000 ft ! ugy mar jo ? 🤣
Az a baj, hogy a tekeredett fa,már több mint az egyenes.. erről a vállalkozó nem tehet.
nem kell beépíteni...
@@SzakiEllenornem kellene olyat kiszállítaniuk... borzasztó minőségűek a faáruk. Egy két szálat még benyel az ember de mikor fele gatya az már sok. Álljon meg a menet. Legközelebb akkor is kiválogatom ha forgatják a szemüket. Tüzelőnek ugyanis drága de annak megfelel.
A legnagyobb baj az, hogy fakötés sehol. Az a gerinckialakítás így lószar.
melyik fakötést hiányolod?
Közel van az eresz a tetőcseréphez nézve.
Alsó cserép sort igen lent indították. Ha az hirtelen záport kap a víz átugrik a csatorna felett szinte. 🤣
Gyerekek! Lapostető + zöldtető + napelem. Nem kell drága cseréppel, fagerendákkal, fóliákkal, stb erőlködni...
Ha nem akar gerendát a tetőtérbe akkor I acél gerenda de az nem olcsó,és nehéz! Valamit valamiér
Vihar szalag vagy hasonló átlós merevités nincs? Nem látszik sehol pedig ez nem kontyolt tetőnek néz ki ...
A kommentelő kontárok szerint pedig szőrszálhasogató vagyok! Nem soroltam fel azt is? Ha kimaradt, az bizony hiba!!
@@SzakiEllenor Nem hallottam megemliteni de lehet el sikolottam felette, mondjuk talán azért mert elsőre ezt vettem észre és nem igazán figyeltem a mondanivalóra ha igen elnézést kérek.....
🎉🎉🎉🎉
A sapkafólia,nagyapám idejében is elkészítendő feladat volt,csak sajnos nagyon "felhígult" a szakma és ez nagy baj! Nem törődnek vele!
hát elég szomorú, hogy
- 2:55 a felújításhoz már nem kell (kiviteli) terv
- 3:03 a szakképzett ácsnak fingja nincs a statikáról
- 3:13 a szakképzett ács beépít egy megcsavarodott faanyagot, teherviselő elemként..
- elmúlasztották a faanyag védelmét
- ésatöbbi
köszi a videót!
betoncserép nem cserép
Hófogó ?
Ácsok!!
szerintem igyunk egy sört!
ezen a fajta cserepen már akkor vannak hibák amikor készitik!
Miért van benne 2 mm?!
Mások munkájat jó feltölteni szerintem miközben egy egy cipőtartót nem tudnál összerakni....
Ti azért vagytok fizetve, hogy mindent is leszoljatok!
Titeket vizsgálnak? Nem- nem hiszem!
Ha a tulajnál marad xxx szaru akkor meg az a baj!
Pontosan kérik be az árat és pontos anyaggal kell dolgozni is... Ha kevés az a baj, ha sok az a baj!!!
Derékszelemen OKÉ. Az kéne!
De a cserép felrakáshoz csak nem kéne egy hamupipőke aki rá lép a cserépre!!
Jaj de kétségbe esett kedves uram!
Ez elegge minden leben kanal video
ez meg egy elég értelmezhetetlen hozzászólás...
@@SzakiEllenor minimalis kreativitas & rugalmasaggal azert ertelmezheto ha nem tul sertodott az olvaso!
@@farkasadam3909szerintem nem tudod mit jelent ez a kifejezés. Sejtem mire gondolsz, de biztos nem arra, amit mondasz.
@@farkasadam3909 én elég régóta figyelem ezt a "jómadarat", kifejezetten ez a stílusa. Na meg vegyél tőle tervet, illetve vele tervezted meg a házadat… Sok mindent elárul....
@@macskea igazad lehet, kisegítenél hátha a szaki ellenőr is levetkőzi ezt a támadó jelleget... nem vagyok a szavak és íras embere de több eszemvan m,int azt pl szakiur gondolja.
Bramach szellőzés uhyanaz mint a tarej sapka?
nem!
Az egyik a fóliából van kilakítva., a másik pedig a szellőzőcserép.
@@SzakiEllenor Üdv.
A taréj sapkát utólag lehet javítani bontás nélkül? Szelőző cserepünk van de viszont nálunk is kihagyták a szakik a taréj sapka kialakitását.
A kerítés deszkám ilyen sárga csavarjaiból sok eltört, a nyers deszka zsugorodása miatt! De ott nem okoz bajt.
Én ilyen reisercsavarokat utoljára kutyaólba tekertem be, oda való. Inkább nézem a kapupánt csavar fejét, mint a földön a deszkát.