Csodás párazárás. Vonatkozó videókban a páranyomás miatt nem szeretik a fólia átluggatását. Na itt annyi csavar megy át rajta, hogy olyan lesz, mint a szita. Kérdés persze, hogy akkor hogy rögzíted a kartont... na ezért egy világ átverése ez a párazárás. Párával egy dolgot lehet csinálni: sürgösen kihajtani a házból aktív, passzív rendszerekkel.
Nagyon profi videón és jól el van magyarázva köszönjók. Egy kérdésem lenne: írtam már Email is ezügyben a RigipsHungarynak de választ nem kaptam. A német illetve svájci Rigips kézikönyben a profil távolság 50 cm , MO-n csak 40. Mi ennek az oka? Hiszen egy cég, egy rendszer még is oriási különbség. Válaszukat köszönöm előre is
Kedves Attila, Köszönjük visszajelzését és kérdését. A videóban bemutatott tűzgátló tetőtéri rétegrendben a R-CD 27/60 szerelő profilok távolsága valóban 40 cm-ként került elhelyezésre. A Rigips®által javasolt rétegrendek kialakítása megfelel az adott szerkezet minősítésében szereplő előírásoknak. A Rigips®tetőtérbeépítés szerelt térelhatároló szerkezeteket az A-96/2017 NMÉ (Nemzeti Műszaki Értékelés) tartalmazza, mely honlapunkról letölthető*. Egyébként a német Rigips®estében is, többféle szerkezeti kialakítással ajánlanak tetőtéri rétegrendeket amelyek között olyan is szerepel, ahol a szerelőprofilok távolsága 40 cm, ugyanúgy mint az általunk közzétett videóban. Amennyiben további szakmai kérdések merülnének fel, kérem keresse műszaki szaktanácsadó szolgálatunkat, az alábbi elérhetőségeken: rigips.muszakiinfo@saint-gobain.com Tel: +36 1 296 0534 * www.rigips.hu/sites/default/files/minositesek/2017-12/A-96-2017_NM%C3%89-tet%C5%91t%C3%A9r_MINTA.pdf
@@hamvasbarack A két szakma párhuzamosan megoldja ezt a feladatot. A gipszkarton szerelő szakember kiszámolja, kiosztja a profil szerzeketet és rögzíti azt. Ekkor a villanyszerelő szakember a tervnek, igényeknek megfelelően elvégzi a szükséges vezetékezést. Ez után megint a kartonos szaki jön és rögzíti a táblákat a szerkezetre, majd megbeszélés szerint az egyik szakma a megfelelő helyen körfuratokat ejt a kartonon és kihúzza a vezetéket a megfelelő helyen. Normálisan így csinálják, otthon te meg úgy ahogy te akarod. Akár kaszabolhatsz is ha ahhoz értesz.
A videó profi minőségű, de a tartalom az botrányos! Hogy engedheti meg magának a Rigips, hogy ilyen rossz rétegrendet mutat be! Minden párazáráshoz kicsit is értő szakmabeli tiltja, hogy a párazáró rétegre közvetlenül kerüljön fel a belső burkolat. Egy egész táblában a videóban szereplő rögzítési módon 42db csavar kerül bele. Ennyi helyen lesz átlukasztva a párazáró/párafékező réteg!!!! Tényleg ezt kell promózni?! Miért nem vesznek fel hozzáértő embereket, vagy kérnek konzultációt?!
Tisztelt Kiss Norbert Úr! Köszönjük a támogató észrevételeit a rétegrenddel kapcsolatban, ám a légtömörséggel kapcsolatos aggályait el kell, hogy oszlassam a bemutatott szerkezet esetében. A Vario® KM Duplex UV párafékező fólia anyaga flexibilis többrétegű poliamid. A gipszkarton lemezek rögzítéséhez alkalmazott önmetsző csavarok olyan finom vágást ejtenek a fólián, hogy az a fólia rugalmasságánál fogva a gipszkarton lemez és a fém profil között létrejövő szoros illesztés miatt tömített marad. Amennyiben nem fém vázra rögzítik a gipszkarton lemezeket, hanem pl. favázra, ez a tömített felület nem tud kialakulni, ebben az esetben ajánlott a Vario® AntiSpike egyoldalas öntapadó tömítőszalag alkalmazása a fólia és a vázszerkezet között, amely kiegyenlíti a felületi egyenletlenségeket és biztosítja a tökéletes légzárást. További kérdéseivel kapcsolatban szívesen állunk a rendelkezésére.
Tisztelt Rigips Hungary! Osztom az aggodalmat a párazárással kapcsolatban. Az elektromos kábelek hol mennek? Talán a gipszkarton külső felületén a fenti videó szerint igen.?
ti kicsit túl toljátok tesó... minden tiszteletem, de nem gondoltok arra hogy ez a rendszer is müködik? Mielőtt okoskodtok gondolkodjatok picit ... Ahogy a RIGIPS is írja a fém profil és fém csavar csatlakozásnál olyan légtömör kötés jön létre hogy ott még a szaunában is megállná a helyét nem hogy itt... Másrészt hőtükör fólia csak akkor indokolt ha az ember infrapanellel fűt.. de Magyarországon boldog boldogtalan hőtükör fóliát tesz mindenhova is mert hát vissza veri a hőt :)) ekkora faszságot bazdmeg...
@@videomindenkinek biztos profi vagy hajrá ;) meg beképzelt ... az hogy valaki egy gyártót kritizál és lehordja, akinek az anyagait beépíti, feldolgozza, mert hogy az ő alkalmazás technikája nem felel meg valaki beképzelt egójának, nos ez többet elárul mint egy önéletrajz... de igen ez a keleteurópai szaki mentalitás... én ezt igy csinálom 20 éve ez biztos hogy jó, sőt csak így a jó :))
Fólia se kerül megfelelő sorrendben. Akármilyen beázásnál kis vízgyűjtő sávok keletkeznek. Továbbá a félrecsavarozásoknál hiába a szeg/csavar tömítő szalag. Nem biztos hogy rossz lesz így, de vannak jobb megoldások.
A szintezésekről sincs benne szó
Ez alapján baromira nem vagy csak silány minőségben lehet megcsinálni
Valóban nincs róla szó. Nem megy a részletekbe.
De egyébként a függesztőkkel és a kengyelekkel szintezi ki.
Köszi. Szuper infók!
Csodás párazárás. Vonatkozó videókban a páranyomás miatt nem szeretik a fólia átluggatását. Na itt annyi csavar megy át rajta, hogy olyan lesz, mint a szita. Kérdés persze, hogy akkor hogy rögzíted a kartont... na ezért egy világ átverése ez a párazárás. Párával egy dolgot lehet csinálni: sürgösen kihajtani a házból aktív, passzív rendszerekkel.
Nagyon minőségi és szakszerű bemutató.
Jó sok munka, jó sok pénz. Marad annak a poros használatlan padlásnak, ami eddig volt. Másoknak azért kitartás 🤣💜
Super job.
Isover best brand in world,helo from albania
Nagyon profi videón és jól el van magyarázva köszönjók.
Egy kérdésem lenne: írtam már Email is ezügyben a RigipsHungarynak de választ nem kaptam.
A német illetve svájci Rigips kézikönyben a profil távolság 50 cm , MO-n csak 40. Mi ennek az oka? Hiszen egy cég, egy rendszer még is oriási különbség.
Válaszukat köszönöm előre is
Kedves Attila,
Köszönjük visszajelzését és kérdését.
A videóban bemutatott tűzgátló tetőtéri rétegrendben a R-CD 27/60 szerelő profilok távolsága valóban 40 cm-ként került elhelyezésre. A Rigips®által javasolt rétegrendek kialakítása megfelel az adott szerkezet minősítésében szereplő előírásoknak. A Rigips®tetőtérbeépítés szerelt térelhatároló szerkezeteket az A-96/2017 NMÉ (Nemzeti Műszaki Értékelés) tartalmazza, mely honlapunkról letölthető*. Egyébként a német Rigips®estében is, többféle szerkezeti kialakítással ajánlanak tetőtéri rétegrendeket amelyek között olyan is szerepel, ahol a szerelőprofilok távolsága 40 cm, ugyanúgy mint az általunk közzétett videóban. Amennyiben további szakmai kérdések merülnének fel, kérem keresse műszaki szaktanácsadó szolgálatunkat, az alábbi elérhetőségeken:
rigips.muszakiinfo@saint-gobain.com
Tel: +36 1 296 0534
* www.rigips.hu/sites/default/files/minositesek/2017-12/A-96-2017_NM%C3%89-tet%C5%91t%C3%A9r_MINTA.pdf
yaoo pjierdala..;)
Lámpákat és kábeleket hogyan teszek ebbe, szét kell hozzá kaszabolni az egészet.
Vagy lehet használni kábelcsatornát is gipszkarton tiplivel, hm?
@@Wujajin Az okádék ronda..., Trollok kiméljenek!
Köszi!
@@hamvasbarack A két szakma párhuzamosan megoldja ezt a feladatot. A gipszkarton szerelő szakember kiszámolja, kiosztja a profil szerzeketet és rögzíti azt. Ekkor a villanyszerelő szakember a tervnek, igényeknek megfelelően elvégzi a szükséges vezetékezést.
Ez után megint a kartonos szaki jön és rögzíti a táblákat a szerkezetre, majd megbeszélés szerint az egyik szakma a megfelelő helyen körfuratokat ejt a kartonon és kihúzza a vezetéket a megfelelő helyen.
Normálisan így csinálják, otthon te meg úgy ahogy te akarod. Akár kaszabolhatsz is ha ahhoz értesz.
Előtte azèrt nem árt egy villanyszerelő is..
хоть понятно стало
A videó profi minőségű, de a tartalom az botrányos! Hogy engedheti meg magának a Rigips, hogy ilyen rossz rétegrendet mutat be! Minden párazáráshoz kicsit is értő szakmabeli tiltja, hogy a párazáró rétegre közvetlenül kerüljön fel a belső burkolat. Egy egész táblában a videóban szereplő rögzítési módon 42db csavar kerül bele. Ennyi helyen lesz átlukasztva a párazáró/párafékező réteg!!!! Tényleg ezt kell promózni?! Miért nem vesznek fel hozzáértő embereket, vagy kérnek konzultációt?!
Tisztelt Kiss Norbert Úr!
Köszönjük a támogató észrevételeit a rétegrenddel kapcsolatban, ám a légtömörséggel kapcsolatos aggályait el kell, hogy oszlassam a bemutatott szerkezet esetében. A Vario® KM Duplex UV párafékező fólia anyaga flexibilis többrétegű poliamid. A gipszkarton lemezek rögzítéséhez alkalmazott önmetsző csavarok olyan finom vágást ejtenek a fólián, hogy az a fólia rugalmasságánál fogva a gipszkarton lemez és a fém profil között létrejövő szoros illesztés miatt tömített marad. Amennyiben nem fém vázra rögzítik a gipszkarton lemezeket, hanem pl. favázra, ez a tömített felület nem tud kialakulni, ebben az esetben ajánlott a Vario® AntiSpike egyoldalas öntapadó tömítőszalag alkalmazása a fólia és a vázszerkezet között, amely kiegyenlíti a felületi egyenletlenségeket és biztosítja a tökéletes légzárást.
További kérdéseivel kapcsolatban szívesen állunk a rendelkezésére.
Tisztelt Rigips Hungary!
Osztom az aggodalmat a párazárással kapcsolatban.
Az elektromos kábelek hol mennek?
Talán a gipszkarton külső felületén a fenti videó szerint igen.?
ti kicsit túl toljátok tesó... minden tiszteletem, de nem gondoltok arra hogy ez a rendszer is müködik? Mielőtt okoskodtok gondolkodjatok picit ... Ahogy a RIGIPS is írja a fém profil és fém csavar csatlakozásnál olyan légtömör kötés jön létre hogy ott még a szaunában is megállná a helyét nem hogy itt...
Másrészt hőtükör fólia csak akkor indokolt ha az ember infrapanellel fűt.. de Magyarországon boldog boldogtalan hőtükör fóliát tesz mindenhova is mert hát vissza veri a hőt :)) ekkora faszságot bazdmeg...
@@videomindenkinek biztos profi vagy hajrá ;) meg beképzelt ... az hogy valaki egy gyártót kritizál és lehordja, akinek az anyagait beépíti, feldolgozza, mert hogy az ő alkalmazás technikája nem felel meg valaki beképzelt egójának, nos ez többet elárul mint egy önéletrajz... de igen ez a keleteurópai szaki mentalitás... én ezt igy csinálom 20 éve ez biztos hogy jó, sőt csak így a jó :))
Fólia se kerül megfelelő sorrendben. Akármilyen beázásnál kis vízgyűjtő sávok keletkeznek. Továbbá a félrecsavarozásoknál hiába a szeg/csavar tömítő szalag. Nem biztos hogy rossz lesz így, de vannak jobb megoldások.