Szia. Én, mint szakember, szeretném kiegészíteni az általad elmondottakat: - Általában a hőszigetelés munkadíja nem külön van szedve lábazatra és homlokzatra, hanem egyben van az egész összerakva, kompletten. - A beton feltörése/konténerbe deponálása külön költség ahogy említetted is, viszont az fix díjas, és nem m2 alapú. ( 90%-ban). - A drainezés az egyáltalán nem tartozik a hőszigeteléshez, az megint egy külön fogalom, illetve egy külön árkategória, ami vagy fix összegű, vagy pedig folyóméter alapú. - Födémre soha nem szoktam ajánlani üveggyapotot, mert nem olyan tartós (idővel össze fog esni!,) mint a kőzetgyapot! - A munkadíj árakat viszonylag szépen összeszedted, reális! Egyébként szép munka, ügyes vagy!
Köszi! Nálunk üveggyapot volt és szerencsésebb ugyanúgy valamilyen legateresztő anyagot tenni. Így szintén üveggyapot került rá. Polisztirol nem légáteresztő. De hangsúlyozom, nem vagyok szakértő.
@@vilmosgrosz5199 igen, a maradék hungarocell ledarálás hatékony felhasználás és kevesebb szemétleadási költség. (Herbert Fivérek Official - Alternativ Födémszigetelés... Darált Polisztirol)
Megnyugodtam! én is magamnak szigetelem a házamat, és a szagelszívó kivezetésnél én is elbambultam, rossz oldalát kentem meg a táblának! ::)) Bár a rossz idő miatt még csak kb az egyharmada van fent, így is óriási a különbség a már szigetelt szobák és a még hátralévők klímája között!
A legjobb az amikor rákoncentrálok hogy melyik oldalt kell kenni, és amikor fel akarom tenni a falra akkor veszem észre hogy ez nem nyert, van még egy köröm😅
28 éve épült 30-as ytong falazatú házam van, sima egyszerű perlites vastagvakolattal, semmi hungarocell vagy hasonló. Terveztem egy hőszigetelést én is, aztán nagyon gyorsan elvetettem még a gondolatát is, látván hogy mibe kerülne még saját kivitelezéssel is, hát még munkadíjjal együtt. A tavalyi fűtésünk kijött alig 200.000-ből sima, még őrlángos gázkazánnal. Nálunk a saját melós költségvetésed megtérülése(hasznot akkor még nem hozott) kb 20 év lenne, feltételezve hogy harmadára csökkenne a fűtés költségünk, azt jó eséllyel már meg se érném. Szóval alaposan átt kell ezt gondolni és sokat számolni, mielőtt belevág az ember.
Mindez addig lesz igaz, amíg fenn tartja a kormány rezsicsökkentést. Ha leváltják őket vagy bármi más miatt megszűnik és piaci áron kell majd nekünk is venni a gázt, akkor lesz bajban rengeteg ember, hogy ami eddig éves 200 ezer volt, az most hirtelen lehet 500 lesz. Ott pedig a megtérülés máris sokkal sokkal jobban növekszik.
@@MrPityuuu Ha garantáltan eltakarodik a rablóbanda, akkor miattam holnap megduplázhatják a gáz árát, szivesen kifizetem, megér nekem ennyit hogy ne oroszul kelljen megint tanulni az unokámnak.
Igen az ytong fal más kategória, meg kérdés nálad mennyi födém szigetelés van? Elég sok tényezőből áll össze, hogy mennyi lesz a fűtés számla. Ebben a videóban minden meg lett csinálva födém szigeteléssel lehet a legolcsóbban sokat fogni a fűtésen, a homlokzat ár-érték arányban sokkal rosszabb(bár ott az anyagárat a színezés dobja meg nagyon)
Köszi! OSB lap nem érintkezik a gerendákkal, fa tuskokra van helyezve. Pontosabban a tuskókra léceket tettem és azokon fekszik fel az OSB lap. De ettől függetlenül igazad van, tetőre fel kell nézni időnként, hogy minden rendben van e. Ezért tettem járhatóvá a padlást.
ha már volt 5 cm a homlokzaton, a további 10 a befektetéshez képest arányaiban keveset fog hozni a konyhára megtakarításból és baromi sokára fog megtérülni. A födémre a 15 cm viszont kevés, főleg üveggyapotból, oda az új ajánlás 25-30 cm. Nem kötözködés, csak infó, miután számos helyen utánanéztem a témának. Köszi a videót! 🙂
Köszi a kiegészítést! Kellenek az ilyenek hogy aki még csak tervezi közelebb kerüljön a jó/jobb megoldáshoz. A megtérülést kivárom, nem tervezünk elköltözni. A födémen volt már 10cm
@@altfer222 a födémre plusz 15 centi került, a már meglévőre! Amúgy a meglévő 5 centis homlokzati hőszigetelést én megbontottam volna néhány helyen, megnézni, hogyan rakták fel az elődök. Ha nem ismert, vagy nem dokumentált az előző réteg kivitelezése, úgy még érheti meglepetés.
Ha évi 200.000ft-ból ki lehet fűteni gázzal és le tudod harmadára vinni, akkor a kb. 6milliós költség évi 140.000 megtakarítással kb. 43 év alatt jön vissza.
Ha pusztán a matekot nézzük, a lényeg valóban az hogy mennyivel csökken az energia számlád. Nekem van 1 éves gázfogyasztás adatom a hőszigetelés előtti időszakból, és egy év múlva meg tudom majd mondani mennyivel csökkent a ház energiaigénye. Nyilván még ez sem tökéletesen pontos, de jó közelítést ad. . De az elemzésemből látszik hogy a teljes költség felére csökkenthető ha saját kezűleg végzi az ember (nyílván kompromisszumok mellett)
@@endremurvai6136 szigetelés nélkül havi 100-200 ezrek jönnének a téli időszakba ha 20 fok felett akarnál tartani egy házat a mostani árakkal ha túl léped a limiteket szóval nemhiszem hogy 43 év alatt térül meg 😂😂😂
Nem részleteztem ki, de sok hulladékot is le kellett hozni, kábeleket kellett rendezni, és a munka nagy része a fa tuskók lerakasa arra lécek és arra OSB lapot tenni volt az időrabló tevékenység. Maga a hőszigetelő leguritasa valóban viszonylag rövid idő alatt teljesíthető. Jól írtad!✌️
Még iyen se volt, hogy egy csatorna első és eddig egyetlen videóját megnézzem. A téma korrekt. Kiváncsi lennék, h milyen elötte és utána a fázási/fütési élmény? :)
Én arra számítottam hogy egy hónap alatt lesz max 100 megtekintése a videómnak. Aztán többen is megosztották és a TH-cam algoritmusa felkapta. Csak pislogok. Ugyanakkor örülök hogy sokakat érdekel a téma, nem feleslegesen töltöttem fel. Tök jó hogy a kommentek között is sok hasznos infó "hangzik el". Határozottan melegebb az otthonunk, a gázfogyasztás csökkenést pedig szűk egy év múlva fogom látni és akkor majd tudok következtetni a megtérülésre, mert az is egy sarkalatos kérdés.
@vilmosgrosz5199 Csak néztem az árakat illetően, s átgondolva, tényleg csak egy teljes fütési szezon ad hiteles összehasonlítási alapot, bár most érzitek a komfort növekedését. Talán a hideg idö miatt pörgette fel az algoritmus (asszociált), meg sokan otthon vannak, elgondolkoztak, h lehetne melegebb is, és a zokosteló "hallotta" a gondolataink. Jutyubnak is a profit a lényeg, s azt pörgeti, amire többen "rágondolnak". Több katt, több reklám. :)
@@rajanko jaja, sok minden állt össze. Részemről nem volt tudatos, egyszerűen most jutottam el ide. De utólag átgondolva nem is lehetett volna jobbkor.
a kérdés: mikor hozza vissza az árát ? a válasz sose... én is megcsináltattam idén összköltség kijött kb 4 milliobol - anyag + munkadij ( nem sztár kőmüvest kell keresni ) és eddig volt 11.000 ft általányom a fűtésnek,ha lemegy 8 ra akkor mikorra térül meg az a 4 mft ? tehát sose... nyáron meg ha tartos meleg van ugyis átmelegednek a falak egy idő után...
Hát nekünk nem 11.000 Ft az átalányunk. Egy év múlva meg lesz hogy mennyi a fogyasztásunk és össze fogom vetni az előző évivel. Akkor meg lesz hogy mennyi idő múlva terül meg. De nekünk nem csak ez volt szempont.
Egy év múlva látni fogjuk. Van éves fogyasztási adatom a szigetelés előtti időszakról. Egyébként nem csak ez vezérelt minket. Esztétika és komfortosabb otthon elérése, ami már teljesült de nem számszerűsíthető.
Nekem annyi észrevételem lenne ezzel a munkával kapcsolatban,hogy a ház sarkán a kőpor nincsen lehúzva és az alján sem így elég hullámosnak látszik az egész és szerintem eléggé szembetűnő, de ahhoz képest hogy kezdő vagy nem olyan rossz,de erre érdemes lenne odafigyelni véleményem szerint. :)
Igen tudom, én is látom és zavar is. Szóval ha melegebb lesz kint, akkor ki fogom javítani. Nem akartam túl hosszú videót készíteni így ezekre a dolgokra nem tértem ki.
Én sem vagyok szakmabeli, de a lábazaton a bitumen nem csak ragasztásra hanem víz szigetelésre is szolgál. Ha ezt átfurjuk hogy dubelezni lehessen, akkor a vízzáró rétegnek adsz egy csúnya nagy pofont.
A lábazatot egyszintbe lehetett volna hozni a homlokzattal, mivel ineg alacsony.A hőszigetelő tábla hulladékokat meg össze lehet ragasztani.Énegy 11x10 kádárkockát szigeteltem , igaz 4 éve úgy, hogy amikor megjött a nyugdíj vettem egy oldalra valót. Egy nagy zsáknyi hulladék keletkezett amit elvittem egy hulladékudvarra. Akinek konténer kell ehhez, az nem igen foglalkozik a természetvédelemmel.Egy tető legurítása 40 óra??? Miért csak 15 cm??? Egyébként gratulálok, szép munka.
Szándékosan nem akartuk egy szintbe hozni a lábazatot a homlokzattal. Nekünk így tetszik. Őszintén szólva nekem eszembe sem jutott osszeragasztani a hulladékokat. Ez egyébként egy jó tipp. A veszélyes hulladékként kezelt konténeres rendelés az én olvasaromban azt jelenti hogy megfelelően végzik el annak megsemmisítését,. Nem tudom mi a különbség ha hulladekudvarba viszem. Eddig nyugodt voltam a környezetvédelmi oldalával kapcsolatban. A hőszigeteléssel egyébként kevesebb gázt fogunk egetni. Lehet érdemes lenne kiszámolni hogy mondjuk 20 év alatt melyik verzió a jobb: nem szigetelek, nincs hulladék de figyasztom a gázt, vagy a már kész helyzetet. 40 óra a terep előkészítését is jelentette, illetve volt asztalos munka a járó felület kialakításával is (és ez vitt el sokat). Azért 15 cm, mert alapból volt rajta 10 cm-es réteg, így már összesen 25 cm a vastagság.
Így érthető. Nem a szigetelés ellen írtam.Abban viszont biztos vagyok nem megfelelő a hulladékkezelés!!!Vittem már veszélyes hulladékot, több félét, de az egész begyűjtés egy kazymaz, népkábítás! @@vilmosgrosz5199
Nem a szinezéssel van baj, hanem azzal hogy az első sor alatt nincs élvédő rakva, úgy meg nehéz lesz mihez lehúzni a színt. Szerintem egyébként ügyesen megoldotta!
Jogos az észrevétel! Látod erre is jó ez a videó hogy bemutatja mire lehet számítani ha nem szakember végzi. Ugyanakkor tervezem kijavítani és az is megvan hogy hogyan. Szakembert nem hívok, mert mindig megszivtam. A javítás majd akkor lesz ha visszatér a 10 fok feletti idő, de így is 7,5 perces lett a videó, sok mindent nem mondtam el.
@@vilmosgrosz5199 Én nem bántanám. Ha ráteszel élvédőt akkor meg újra kellene szinezni, szerintem annyit nem ér a dolog. De ez csak az én véleményem. Jól megcsináltad, azért nagy kitartás kell hozzá, jól mondtad.
@@vilmosgrosz5199 Hát javítani nem fogod tudni szépen, ha csak nem ragasztasz fel valami rozsdamentes élvédőt. Erre az újra színezés a megoldás. Nyilván megértem az álláspontod,hogy miért csináltad magad, láttam már ennél sokkal sokkal roszabbat is. Ez is csoda hogy kivitelezted magad, mert rengeteg munka,pènz mehetett volna kárba,ennél jobbat nem is vártam volna. Itt ami egyedül hiányzott az a 30 év rutin,amit mi évek alatt megtanultunk. Mi sem a 3 év iskolába tanultuk meg a szakmát.Jó látni hogy van aki neki mer állni ekkora projectnek.😊
Én is hasonlóan csináltam. Viszont a hálózáshoz és szinezeshes én hívtam szakembert. Az élek és sarkok nekik is ellenség lett, pedig a táblák tökéletesen vonalba voltak. Ronda munkát végeztek. Volt sarok, ahol 4szer szóltam hogy jó lenne rendesen megcsinálni. Próbálták, de nem jött össze. Aztán egyik nap, gyorsan le színezték... 😢 Amúgy erre 700 munkadijatt kértek. Így lett 3,5M a vége. Opentherm rendszert használtunk 150m2 fal felülettel. Én szereztem be mindent egy rendes tuzepről 2023ban.
Örvendetes, hogy a végére sikerült a tizedes törtek elharapódzó, slendrián megnevezése helyett (2 100 000 = két egész egy millió . . .), a korrekt kifejezést használni! (2 960 000 - 4 270 00 = három és négy egész három tized millió).
kemény vagy szép munka. én nem mertem neki fogni főleg nem munka után, azt nem veszem el családomtól. Bár szerencsére jó ismerősöm csinálta nekem jó áron. inkább kitermeltem azt a pénzt. a szigetelést hozták házhoz *minden nélkül. ott is fogtam pénzt. a lábazatot én csináltam ugyanígy. a padlás ingyen volt 25cm kőzetgyapot. idén a pályázat miatt. 100nm alapterulet de 180nm felület volt 15cm xps es 15 cm grafitos eps van. munkadíj így 2m volt anyag kb 1.5 2m. Iszonyat sokat jelent a szigetelés. elso évben csak az északi fal volt szigetelve... 22.5 fok van bent 35fokos előremenővel. padlófűtés es 4.5 5m3 fogy naponta. elvileg tavaly 900 950m3 ment el. nem tudom az jó szám e.
Hozzád eljött a födémszigetelő? Nekem ugyanaz a bajom velük, mint a többi épitőipari szakemberrel: megbeszéljük a dátumot, hogy mikor jönnek, kiüritem a padlást, biztositok áram vételezési pontot világitáshoz, rádiónak és nem jönnek el. Nem is hivnak, pedig szabit veszek ki. Amikor felhivom azt mondja majd jövő héten. Ezt eljátsza 2 szaki összesen 6 alkalommal, utána elfogyott a szabim. Pedig amikor mondta, h ez neki túl kicsi munka rébeszéltem a szomszédomat is, ott is kellene 75nm tető, nálam 112nm lenne az én kádárkockám 80nm beton es 32nm deszka födémmel. Meg tudnád esetleg a cégnevet adni hátha dolgoznak Pesten? Köszi előre is
A hőszigetelés nemcsak a téli meleget tartja bent, hanem a nyári hideget is. Abban igazad van, hogy manapság már egyre kevesebb energiát használunk el a fűtésre, ugyanakkor ezzel párhuzamosan egyre többet a nyári hűtésre. Ezért is kell már manapság számolni a nyári hűtési igénnyel, ezen is nagyon sokat segít egy megfelelő hőszigetelés. A falak később melegednek a nyári nagy melegben, kevesebbet fogyaszt a klíma is.
@@MrPityuuu Ez olyannyira igaz, hogy júliusban ugyannyi áram fogyasztásom van, mint januárban. Szeretném mondjuk a téli fűtésemet arányaiban nagyobb mértékben elektromosan, illetve medencefűtést is ami már számomra luxus, de vélhetően ez a fogyasztás később is igaz lesz.
Végre egy hiánypótló, normálisan, érthetően taglalt videó, laikusok számára is!! 🤝
Ez egy nagyon jó összegzés lett! Szép munka! 🤝
Szép munka! Nagyon szép! :) Én most kértem árajánlatot hasonló méretű ház külső hőszigetelésére, és becslésed felső értékét kaptam.
Szia. Én, mint szakember, szeretném kiegészíteni az általad elmondottakat:
- Általában a hőszigetelés munkadíja nem külön van szedve lábazatra és homlokzatra, hanem egyben van az egész összerakva, kompletten.
- A beton feltörése/konténerbe deponálása külön költség ahogy említetted is, viszont az fix díjas, és nem m2 alapú. ( 90%-ban).
- A drainezés az egyáltalán nem tartozik a hőszigeteléshez, az megint egy külön fogalom, illetve egy külön árkategória, ami vagy fix összegű, vagy pedig folyóméter alapú.
- Födémre soha nem szoktam ajánlani üveggyapotot, mert nem olyan tartós (idővel össze fog esni!,) mint a kőzetgyapot!
- A munkadíj árakat viszonylag szépen összeszedted, reális!
Egyébként szép munka, ügyes vagy!
Szia, köszi a pontosítást! Igyekeztem valahogy m² árra vonatkoztatni minden költséget. Minőségben pedig középkategóriás dolgokat összeválogatni.
Lehet tudni akkor födémre mit javasolsz?
Korrekt tartalom, köszi! Láttam olyat, hogy ledarálják a maradék szilárd szigetelőanyagot, és fel lehet hinteni a födémszigetelésbe.
Köszi! Nálunk üveggyapot volt és szerencsésebb ugyanúgy valamilyen legateresztő anyagot tenni. Így szintén üveggyapot került rá. Polisztirol nem légáteresztő. De hangsúlyozom, nem vagyok szakértő.
@@vilmosgrosz5199 ha csak felszórod akár darálva is,akkor nem igazán lesz ilyen gond vele.
@@antaltamasi9944 hát ez látod jól jött volna, ha előbb tudom meg 😀
@@vilmosgrosz5199 igen, a maradék hungarocell ledarálás hatékony felhasználás és kevesebb szemétleadási költség. (Herbert Fivérek Official - Alternativ Födémszigetelés... Darált Polisztirol)
Szvsz. a födém szigetelés volt legfontosabb, legolcsóbb, leggyorsabban megtérülő befektetés.
Nagyon korrekt, szép munka! Munkád mellett elvégezve. Gratulálok!
végre egy normális video tomor rovid lenyegre toro es pontos
Szép munka, gratulálok!
Megnyugodtam! én is magamnak szigetelem a házamat, és a szagelszívó kivezetésnél én is elbambultam, rossz oldalát kentem meg a táblának! ::)) Bár a rossz idő miatt még csak kb az egyharmada van fent, így is óriási a különbség a már szigetelt szobák és a még hátralévők klímája között!
A legjobb az amikor rákoncentrálok hogy melyik oldalt kell kenni, és amikor fel akarom tenni a falra akkor veszem észre hogy ez nem nyert, van még egy köröm😅
Szép munka.
Grat a munkához!
28 éve épült 30-as ytong falazatú házam van, sima egyszerű perlites vastagvakolattal, semmi hungarocell vagy hasonló. Terveztem egy hőszigetelést én is, aztán nagyon gyorsan elvetettem még a gondolatát is, látván hogy mibe kerülne még saját kivitelezéssel is, hát még munkadíjjal együtt. A tavalyi fűtésünk kijött alig 200.000-ből sima, még őrlángos gázkazánnal. Nálunk a saját melós költségvetésed megtérülése(hasznot akkor még nem hozott) kb 20 év lenne, feltételezve hogy harmadára csökkenne a fűtés költségünk, azt jó eséllyel már meg se érném. Szóval alaposan átt kell ezt gondolni és sokat számolni, mielőtt belevág az ember.
Mindez addig lesz igaz, amíg fenn tartja a kormány rezsicsökkentést. Ha leváltják őket vagy bármi más miatt megszűnik és piaci áron kell majd nekünk is venni a gázt, akkor lesz bajban rengeteg ember, hogy ami eddig éves 200 ezer volt, az most hirtelen lehet 500 lesz. Ott pedig a megtérülés máris sokkal sokkal jobban növekszik.
@@MrPityuuu Ha garantáltan eltakarodik a rablóbanda, akkor miattam holnap megduplázhatják a gáz árát, szivesen kifizetem, megér nekem ennyit hogy ne oroszul kelljen megint tanulni az unokámnak.
@@gyulafekete5561Mert azt hiszed nem egy másik rablóbanda jön majd, itt estél el.
@@MrPityuuufoleg ,hogy epegsokszor dragabban vesszuk mint a piaci ara azon felul ,hogy van karbantartas stb stb .....
Igen az ytong fal más kategória, meg kérdés nálad mennyi födém szigetelés van? Elég sok tényezőből áll össze, hogy mennyi lesz a fűtés számla. Ebben a videóban minden meg lett csinálva födém szigeteléssel lehet a legolcsóbban sokat fogni a fűtésen, a homlokzat ár-érték arányban sokkal rosszabb(bár ott az anyagárat a színezés dobja meg nagyon)
Köszi, nagyon hasznos volt.
Az anyagdíjba beleértendő a szállítási díj? Ennyi cuccot nem két forduló házhoz szállítani.
Igen, ebben az árban minden benne van. Kivéve az említett konténeres elszállítás.
@@vilmosgrosz5199 mondjuk azt tovább lehetett volna értékesíteni, kutyaházhoz pl. tök jó, ne adj isten marketplace-n eladni...
Grat, szép munka:)) Azért a padláson majd időnként nézzél körül, nehogy elkezdjen gombafarm létrejönni a faanyagokon, ugye osb-lap, szarufák.
Köszi! OSB lap nem érintkezik a gerendákkal, fa tuskokra van helyezve. Pontosabban a tuskókra léceket tettem és azokon fekszik fel az OSB lap. De ettől függetlenül igazad van, tetőre fel kell nézni időnként, hogy minden rendben van e. Ezért tettem járhatóvá a padlást.
ha már volt 5 cm a homlokzaton, a további 10 a befektetéshez képest arányaiban keveset fog hozni a konyhára megtakarításból és baromi sokára fog megtérülni. A födémre a 15 cm viszont kevés, főleg üveggyapotból, oda az új ajánlás 25-30 cm. Nem kötözködés, csak infó, miután számos helyen utánanéztem a témának. Köszi a videót! 🙂
Köszi a kiegészítést! Kellenek az ilyenek hogy aki még csak tervezi közelebb kerüljön a jó/jobb megoldáshoz. A megtérülést kivárom, nem tervezünk elköltözni. A födémen volt már 10cm
@@altfer222 a födémre plusz 15 centi került, a már meglévőre! Amúgy a meglévő 5 centis homlokzati hőszigetelést én megbontottam volna néhány helyen, megnézni, hogyan rakták fel az elődök. Ha nem ismert, vagy nem dokumentált az előző réteg kivitelezése, úgy még érheti meglepetés.
@@ViLLaMVaDaS2történt feltárás. Pont az általad említett okok miatt
Ha a munkadíjat is belevesszük, akkor kb. mennyi idő idő alatt jönne vissza az ára?
Ha évi 200.000ft-ból ki lehet fűteni gázzal és le tudod harmadára vinni, akkor a kb. 6milliós költség évi 140.000 megtakarítással kb. 43 év alatt jön vissza.
Ha pusztán a matekot nézzük, a lényeg valóban az hogy mennyivel csökken az energia számlád. Nekem van 1 éves gázfogyasztás adatom a hőszigetelés előtti időszakból, és egy év múlva meg tudom majd mondani mennyivel csökkent a ház energiaigénye. Nyilván még ez sem tökéletesen pontos, de jó közelítést ad. . De az elemzésemből látszik hogy a teljes költség felére csökkenthető ha saját kezűleg végzi az ember (nyílván kompromisszumok mellett)
@@vilmosgrosz5199Azt megkérdezhetem hogy mennyi volt az eddigi éves gázfogyasztásod?
@@endremurvai6136 szigetelés nélkül havi 100-200 ezrek jönnének a téli időszakba ha 20 fok felett akarnál tartani egy házat a mostani árakkal ha túl léped a limiteket szóval nemhiszem hogy 43 év alatt térül meg 😂😂😂
A 40órát én sokallom a födémszigetelésre. Én fóliázással ,mindennel együtt megcsináltam két teljes délután alatt.
Nem részleteztem ki, de sok hulladékot is le kellett hozni, kábeleket kellett rendezni, és a munka nagy része a fa tuskók lerakasa arra lécek és arra OSB lapot tenni volt az időrabló tevékenység. Maga a hőszigetelő leguritasa valóban viszonylag rövid idő alatt teljesíthető. Jól írtad!✌️
Még iyen se volt, hogy egy csatorna első és eddig egyetlen videóját megnézzem. A téma korrekt.
Kiváncsi lennék, h milyen elötte és utána a fázási/fütési élmény? :)
Én arra számítottam hogy egy hónap alatt lesz max 100 megtekintése a videómnak. Aztán többen is megosztották és a TH-cam algoritmusa felkapta. Csak pislogok. Ugyanakkor örülök hogy sokakat érdekel a téma, nem feleslegesen töltöttem fel. Tök jó hogy a kommentek között is sok hasznos infó "hangzik el".
Határozottan melegebb az otthonunk, a gázfogyasztás csökkenést pedig szűk egy év múlva fogom látni és akkor majd tudok következtetni a megtérülésre, mert az is egy sarkalatos kérdés.
@vilmosgrosz5199 Csak néztem az árakat illetően, s átgondolva, tényleg csak egy teljes fütési szezon ad hiteles összehasonlítási alapot, bár most érzitek a komfort növekedését. Talán a hideg idö miatt pörgette fel az algoritmus (asszociált), meg sokan otthon vannak, elgondolkoztak, h lehetne melegebb is, és a zokosteló "hallotta" a gondolataink. Jutyubnak is a profit a lényeg, s azt pörgeti, amire többen "rágondolnak". Több katt, több reklám. :)
@@rajanko jaja, sok minden állt össze. Részemről nem volt tudatos, egyszerűen most jutottam el ide. De utólag átgondolva nem is lehetett volna jobbkor.
Amúgy milyen vastag szigetelés ment a falra? Tippre 8-10cm amit a vágóképen láttam.
Alapból volt rajta 5 cm EPS és én erre tettem rá 10 cm-es EPS-t
a kérdés: mikor hozza vissza az árát ? a válasz sose... én is megcsináltattam idén összköltség kijött kb 4 milliobol - anyag + munkadij ( nem sztár kőmüvest kell keresni ) és eddig volt 11.000 ft általányom a fűtésnek,ha lemegy 8 ra akkor mikorra térül meg az a 4 mft ? tehát sose... nyáron meg ha tartos meleg van ugyis átmelegednek a falak egy idő után...
Hát nekünk nem 11.000 Ft az átalányunk. Egy év múlva meg lesz hogy mennyi a fogyasztásunk és össze fogom vetni az előző évivel. Akkor meg lesz hogy mennyi idő múlva terül meg. De nekünk nem csak ez volt szempont.
És a belefektetett 3 000 000 forint mennyi idő alatt térül meg ? Mert gondolom , hogy az volt a cél ?
Egy év múlva látni fogjuk. Van éves fogyasztási adatom a szigetelés előtti időszakról.
Egyébként nem csak ez vezérelt minket. Esztétika és komfortosabb otthon elérése, ami már teljesült de nem számszerűsíthető.
@@vilmosgrosz5199 Köszönöm ! Kíváncsi vagyok !
Nekem annyi észrevételem lenne ezzel a munkával kapcsolatban,hogy a ház sarkán a kőpor nincsen lehúzva és az alján sem így elég hullámosnak látszik az egész és szerintem eléggé szembetűnő, de ahhoz képest hogy kezdő vagy nem olyan rossz,de erre érdemes lenne odafigyelni véleményem szerint. :)
Igen tudom, én is látom és zavar is. Szóval ha melegebb lesz kint, akkor ki fogom javítani. Nem akartam túl hosszú videót készíteni így ezekre a dolgokra nem tértem ki.
Lábazati XPS-t nem kellett volna dübelezni? Ha nem, miért nem? A drain meg a geotextil felett lehetett volna nem? Nem vagyok szakmabeli,csak kérdezem.
Én sem vagyok szakmabeli, de a lábazaton a bitumen nem csak ragasztásra hanem víz szigetelésre is szolgál. Ha ezt átfurjuk hogy dubelezni lehessen, akkor a vízzáró rétegnek adsz egy csúnya nagy pofont.
A lábazatot egyszintbe lehetett volna hozni a homlokzattal, mivel ineg alacsony.A hőszigetelő tábla hulladékokat meg össze lehet ragasztani.Énegy 11x10 kádárkockát szigeteltem , igaz 4 éve úgy, hogy amikor megjött a nyugdíj vettem egy oldalra valót. Egy nagy zsáknyi hulladék keletkezett amit elvittem egy hulladékudvarra. Akinek konténer kell ehhez, az nem igen foglalkozik a természetvédelemmel.Egy tető legurítása 40 óra??? Miért csak 15 cm??? Egyébként gratulálok, szép munka.
Szándékosan nem akartuk egy szintbe hozni a lábazatot a homlokzattal. Nekünk így tetszik.
Őszintén szólva nekem eszembe sem jutott osszeragasztani a hulladékokat. Ez egyébként egy jó tipp.
A veszélyes hulladékként kezelt konténeres rendelés az én olvasaromban azt jelenti hogy megfelelően végzik el annak megsemmisítését,. Nem tudom mi a különbség ha hulladekudvarba viszem. Eddig nyugodt voltam a környezetvédelmi oldalával kapcsolatban. A hőszigeteléssel egyébként kevesebb gázt fogunk egetni. Lehet érdemes lenne kiszámolni hogy mondjuk 20 év alatt melyik verzió a jobb: nem szigetelek, nincs hulladék de figyasztom a gázt, vagy a már kész helyzetet.
40 óra a terep előkészítését is jelentette, illetve volt asztalos munka a járó felület kialakításával is (és ez vitt el sokat).
Azért 15 cm, mert alapból volt rajta 10 cm-es réteg, így már összesen 25 cm a vastagság.
Így érthető. Nem a szigetelés ellen írtam.Abban viszont biztos vagyok nem megfelelő a hulladékkezelés!!!Vittem már veszélyes hulladékot, több félét, de az egész begyűjtés egy kazymaz, népkábítás!
@@vilmosgrosz5199
Azért a színt szakemberre bíztam volna, lehet elvitt volna 4000ft ot m2-ként de ezt nézi az ember hosszú éveken át. A sarkok, élek mindent elárulnak.
Nem a szinezéssel van baj, hanem azzal hogy az első sor alatt nincs élvédő rakva, úgy meg nehéz lesz mihez lehúzni a színt. Szerintem egyébként ügyesen megoldotta!
Jogos az észrevétel! Látod erre is jó ez a videó hogy bemutatja mire lehet számítani ha nem szakember végzi. Ugyanakkor tervezem kijavítani és az is megvan hogy hogyan. Szakembert nem hívok, mert mindig megszivtam. A javítás majd akkor lesz ha visszatér a 10 fok feletti idő, de így is 7,5 perces lett a videó, sok mindent nem mondtam el.
@@vilmosgrosz5199 Én nem bántanám. Ha ráteszel élvédőt akkor meg újra kellene szinezni, szerintem annyit nem ér a dolog. De ez csak az én véleményem. Jól megcsináltad, azért nagy kitartás kell hozzá, jól mondtad.
@@vilmosgrosz5199 Hát javítani nem fogod tudni szépen, ha csak nem ragasztasz fel valami rozsdamentes élvédőt. Erre az újra színezés a megoldás. Nyilván megértem az álláspontod,hogy miért csináltad magad, láttam már ennél sokkal sokkal roszabbat is. Ez is csoda hogy kivitelezted magad, mert rengeteg munka,pènz mehetett volna kárba,ennél jobbat nem is vártam volna. Itt ami egyedül hiányzott az a 30 év rutin,amit mi évek alatt megtanultunk. Mi sem a 3 év iskolába tanultuk meg a szakmát.Jó látni hogy van aki neki mer állni ekkora projectnek.😊
Én is hasonlóan csináltam. Viszont a hálózáshoz és szinezeshes én hívtam szakembert. Az élek és sarkok nekik is ellenség lett, pedig a táblák tökéletesen vonalba voltak. Ronda munkát végeztek. Volt sarok, ahol 4szer szóltam hogy jó lenne rendesen megcsinálni. Próbálták, de nem jött össze. Aztán egyik nap, gyorsan le színezték... 😢 Amúgy erre 700 munkadijatt kértek. Így lett 3,5M a vége. Opentherm rendszert használtunk 150m2 fal felülettel. Én szereztem be mindent egy rendes tuzepről 2023ban.
Örvendetes, hogy a végére sikerült a tizedes törtek elharapódzó, slendrián megnevezése helyett (2 100 000 = két egész egy millió . . .), a korrekt kifejezést használni! (2 960 000 - 4 270 00 = három és négy egész három tized millió).
Törekedtem tömör lenni. Valójában órákon át tudnám ecsetelni az egész munkát 😀
10000-70000 res eltérés lehet a minőség/ár arány szaki esetében
kemény vagy szép munka. én nem mertem neki fogni főleg nem munka után, azt nem veszem el családomtól. Bár szerencsére jó ismerősöm csinálta nekem jó áron. inkább kitermeltem azt a pénzt. a szigetelést hozták házhoz *minden nélkül. ott is fogtam pénzt. a lábazatot én csináltam ugyanígy. a padlás ingyen volt 25cm kőzetgyapot. idén a pályázat miatt. 100nm alapterulet de 180nm felület volt 15cm xps es 15 cm grafitos eps van. munkadíj így 2m volt anyag kb 1.5 2m. Iszonyat sokat jelent a szigetelés. elso évben csak az északi fal volt szigetelve... 22.5 fok van bent 35fokos előremenővel. padlófűtés es 4.5 5m3 fogy naponta. elvileg tavaly 900 950m3 ment el. nem tudom az jó szám e.
Hozzád eljött a födémszigetelő? Nekem ugyanaz a bajom velük, mint a többi épitőipari szakemberrel: megbeszéljük a dátumot, hogy mikor jönnek, kiüritem a padlást, biztositok áram vételezési pontot világitáshoz, rádiónak és nem jönnek el. Nem is hivnak, pedig szabit veszek ki. Amikor felhivom azt mondja majd jövő héten. Ezt eljátsza 2 szaki összesen 6 alkalommal, utána elfogyott a szabim. Pedig amikor mondta, h ez neki túl kicsi munka rébeszéltem a szomszédomat is, ott is kellene 75nm tető, nálam 112nm lenne az én kádárkockám 80nm beton es 32nm deszka födémmel. Meg tudnád esetleg a cégnevet adni hátha dolgoznak Pesten? Köszi előre is
@sambalabambumm pályázaton keresztül ment. honlapon regisztráltam és 2 honap mulva jöttek és leguritották. sajna nem tusom kik voltak
Saját magadnak csinálsz mindent akkor jóval olcsóbb lenne.
De hát saját magának csinált mindent.....ez volt a lényeg
Pont azt tette
Sok hűhó semmiért. Jön a felmelegedés.
A hőszigetelés nemcsak a téli meleget tartja bent, hanem a nyári hideget is. Abban igazad van, hogy manapság már egyre kevesebb energiát használunk el a fűtésre, ugyanakkor ezzel párhuzamosan egyre többet a nyári hűtésre. Ezért is kell már manapság számolni a nyári hűtési igénnyel, ezen is nagyon sokat segít egy megfelelő hőszigetelés. A falak később melegednek a nyári nagy melegben, kevesebbet fogyaszt a klíma is.
A szigetelés nyáron is nagyon hasznos✌️
A helyedben eladnám a radiátoraim, nem kell az már neked .
Az idő téged fog igazolni és szerepelhetsz a Fókuszban.
@@MrPityuuu Ez olyannyira igaz, hogy júliusban ugyannyi áram fogyasztásom van, mint januárban. Szeretném mondjuk a téli fűtésemet arányaiban nagyobb mértékben elektromosan, illetve medencefűtést is ami már számomra luxus, de vélhetően ez a fogyasztás később is igaz lesz.