Три роки моє захоплення - заточування ножів, але вперше дивлюсь, як покроково відбувається заточування ножа. Молодці за створений контент!!! Здушою для людей!!! )))
Переглянуа кілька відео, але зупинився саме на Вашому: - детальне, наочне відео; - зрозумілі і повні пояснення; - чіткі зауваження по техніці заточки; - застереження від помилок; - спокійний, приємний голос. Звісно «Like» і окремо дякую за гарне володііння українською мовою. Пробуйте знімати і поширювати інші відео на різну тематику, адже у Вас чудово виходить. Успіху Вам і здоров'я.
Чистый суржик. Последний раз чистый украинский был на ТВ УССР у дикторов. Их проклятые коммуняки обучали говорить на чистой мове. Сейчас этого нет давно. Оно же должно незалежно и Вильно быть в том числе от чистого языка.
@@ArtTemaUA я том что чистый украинский давно потерян и не государством а народом. У вас кстати хороший суржик.(суржик это не обидное слово кстати, это жизнь) В УССР приучали к чистому украинскому учя дикторов на ТВ УССР говорить. Сейчас этого нет к сожалению,кто на какой может,без граматики без правил на ТВ, а это влияет. И ставя язык во главе всего и превыше всего. .Принимая закон первым об языке,одновременно каверкая его. У меня способностей нет к языкам и я не люблю каверкать ,но автоматически перевожу все диалекты. Как и украино-русский суржик так и украино-русско-польско-немецко-румынско-венгерский суржик западной Украины. Вы не с западной.он там больше как не страно больше схож с русским по жесткости чем более мягкий украино-русский суржик. Даже украинский русский на Украине более мягкий чем в России,сказывается влияние певучести и мягкости украинского языка.. Меня не раз так вычесляли что я не вырос на Украине. И сейчас вычасляют по этому признаку подделку на фронте когда пытаются выдать русских украинцев за россиян.Это трудно исправить.Не раз например на пляже определял с какой области украинец по языку. Мира,добра и любви!
Додам свої спостереження і досвід. Маю професійні німецькі ножі від Wüsthof. Замітив, що новий ніж має велику "агресивність" і добре тримає гостроту на протязі довго часу. Після заточки "в дзеркало" на кут 35 градусів заточка відносно швидко сідає, хоча користуюсь мусатом постійно. Секрет полягає в тому, що коли розглянути новий ніж під мікроскопом, то ріжучий край має вигляд пилки (заточується на відносно грубому абразиві) Отже, з мого досвіду, не потрібно все доводити до стану дзеркала. Так, це гарно для відео, але для кухонного життя це не зовсім потрібно. Структура "пилки" працює довше і ефективніше.
@@ArtTemaUA Я не вірю, що ви цього не знаєте. Я не вірю, що ви ніколи не бачили кухонних ножів німецьких виробників (Wüsthof, Zwilling з німецького міста Solingen). Вам можу дати ідею слідуючого відео. Придбайте ніж одного з вищевказаних брендів з оригінальною заточкою і проведіть єксперимент, на шквалт тих, які Ви вже робили на свому канаілі. А потім переточіть ніж на свій манер, і ви побачите, що результат буде програшний. Це факт. Наголошую, що я маю на увазі виключно ножі для кухонного використання. Ножі, де важлива "агресивність" і витривалість без заточування. Можна також переглянути документальні відео про те, яким чином відбувається загострювання фірмових ножів. Повірте, 3000 алмазом там ніхто не точить. В тому немає жодної потреби.
Це залежить ще і від того, що саме і на чому ви ріжете. Ваші Вюстгофи з якої сталі зроблені? А після мусата там вже по любому пилка. Дзеркало вище, а кромка... так що ви сам собі протирічите.
@@wnuks73погоджуюсь. Часто доводилось розбирати туші свиней. Треба було швидко і ефективно відновлювати заточку. Коли доводив ріжучу кромку до дзеркала, ніж різав гірше, особливо сухожилля і плівки. Камінь з відносно великим зерном, на мою думку утворює свого роду мікросерейторну заточку і тому ріже ефективніше, принаймі м'ясо.
Гарні коментарі! Я теж не роблю зеркало бо бачив яка кромка ріжуча на нових магазинних ножах! Більше 800 гідності не роблю! А далі це вже медитація! Моїх клієнтів задовольняє навіть заточка на електроточилі з білим каменем мілкої зернистості і обертами1300. А потім злегка проходжу на саморобному керамічному мусаті!
Дякую за за вітчизняний контент і зрозуміле пояснення. Спочатку були думки, що це голос нашого диктора радіо Д.Хоркіна)).У вас приємний дикторський голос. Одразу вподобав і підписався.Єдине, що я б прибрав трохи росіянізмів: бумага-папір,кромка-крайка і т.д.Успіхів вашому каналу, а вам здоров'я, перемоги і миру !
Корисна інструкція, особливо для новачків. Оскільки лише початківець в заточування маю питання щодо вибору грітності каменів, а також маетріялів з яких вони виготовлені
все добре, подячка!🙂 Залишилось повикидати старі ножі радянського виробництва із в кращому випадку сталі 40Х13, а то і 20Х13 і купити ножі із хорошої сталі😁
Дякую за підтримку. Я запишу ваше прохання в блокнот, я хочу намагатися поетапно записувати відео, щоб бути максимально зрозумілим і не заплутати людей. Досить скоро я буду розбирати заточку ножів в деталях, тоді й підготую відео про заусенець. Миру, добра і любові.
Дякую за українськомовний контент. У цій сфері його особливо бракує. Я лише недавно почав захоплюватись ножами і придбав заточну систему Ruixin RX-009 та чотири водні камені 120#-1500#. Підкажіть, будь ласка, чи є для таких систем якась кераміка, для зняття заусенця, чи достатньо шкіри з пастою? Шкіряний брусок має бути з дубленою стороною чи гладкою (чи краще обидва)? Раніше користувався "Work Sharp Guided Field Sharpener 221" котрий має два діамантові камені, кераміку та шкіру, то різ був трохи стабільнішим. Але після заточної системи + кераміка з WorkSharp результат задовільнив. Розумію, що справа у навичках. Але стало цікаво, чи бувають керамічні бруски для заточних систем (бо своїми силами не знайшов - ймовірно через пробіл у знаннях), чи, все ж, достатньо лише шкіри. Дякую!
Дякую за підтримку. Раніше я теж використовував керамічний камінь, червона китайська кераміка «рубін», зараз на фініші використовую шкіру, зі сторони де замша, з полірувальною пастою, результатом задоволений, ще придбав собі брусок з гладкою шкірою, думаю застосовувати його в кінці для очистки підводу від пасти.
Для снятия заусенца не нужен специальный камень. Он снимается тем же бруском, которым точите. Например, начали точить бруском 220 грит, вышли на равномерный заусенец с двух сторон и этим же бруском ( движениями от себя на режущую кромку, на зерно так сказать, срезаете заусенец в несколько движений с каждой стороны, переворачивая нож, под своим весом без давления. затем переходите на брусок меньшей гритности ( например 400 грит) и повторяете ту же операцию. Кожей или деревом, не важно каким абразивом, движениями на себя ( так как делает автор в ролике) вы ни когда не уберете заусенец! Движениями на себя вы вытягиваете заусенец в тонкую фольгу, получается типа продолжение режущей кромки, которая при первом контакте с твердым продуктом ( морковь к примеру) заламывается и выкрашивается , и нож мгновенно теряет первичную, казалось бы бритвенную остроту. Я тоже совершал эту ошибку, когда делал первые шаги в этом ремесле, и не мог понять в чем прикол. Начал мониторить ютуб , пересмотрел кучу роликов толковых заточников, понял свою ошибку и решил для себя проблему! th-cam.com/video/1MPClX2iaew/w-d-xo.html - вот один из примеров подробного объяснения, для чего нужно выходить на заусенец, и как с ним бороться на канале Илья Журавлева! Всего хорошего и удачи в этом не простом увлечении!!!
@@СергейШиряев-х6ч Не пропонуйте будь ласка до перегляду українцям Сокальський ворожий контент. Українці самодостатні,розберуться й самі. Досить того, що за минулий рік ми профінансували фашистів на 8 мільйонів доларів, переглядами фашистського контенту. А вони нам віддячили, ракетами на голову.(( Досить підтримувати ,,руській мір ''.!
Як я розумію, в цьому відео автор пояснив, що використовує маркер: якщо брусок знімає метал лише біли ріжучої кромки, то кут треба зменшити . Якщо ж знімає метал вище, а саму кромку не чіпляє, то потрібно підняти штангу і збільшити кут. В ідеалі, якщо брусок знімає маркер одразу весь без пропусків
Дякую за підтримку. Полірувати швидше з пастою. Чисту шкіру я використовую щоб позбутися сміття на підводі ножа, тобто очищую результат заточки, для того щоб краще розгледіти малюнок який залишив точильний камінь, а також я застосовую чисту шкіру на фініші.
Бажаю здоров'я! Давно дивлюсь Ваші відео. Судячи з них, Ви людина яка не цурається експериментів. Чув, що в якості обдирного бруска використовують алмазний напилок. На Леруа бачив такий, але треба болгаркою відпиляти руків'я. Вважаю, це було-б цікаво, зважаючи, що алмазні бруски коштують в декілька разів дорожче.
Я за те щоб використовувати якомога дрібніші камені для обдирки, звісно враховуючи ситуацію, але на Аліекспресс вже є готові і бюджетні алмазні бруски на такі випадки, підготую відео на цю тему.
@@ArtTemaUA Коли тобі приносять ящик ножів, які до цього "точили" болгаркою, або протяжною мантачкою, або взагалі ніколи не точили, то дрібними брусками тут не упораєшся. :)
Спасиба Бол'шоу Арт ... but I do not speak Rusky (yet! Maybe one day, I hope). Any chance you will make an En version for us monoglots..? Again, THANK you.
I am from Ukraine, this TH-cam channel is in Ukrainian, but I add subtitles in different languages. Thank you very much for your support and feedback. Peace, goodness and love.
Добридень! Хочу купити станок для заточки ножів. Який найкращий варіант такого станка на Ваш погляд є на українському ринку (включно з Aliexpress)? Буду щиро вдячний за поради.
Якщо дозволяє бюджет, раджу обирати між KosiM i Hapstone 🎁 ◼ Промокод на знижку -5% - "BuyBest" hapstone.pro/sharpeners/?tracking=BuyBestUA i kosim.company/ru/tochilka-dlya-nozhiv-z-povorotnim-mekhanizmom-kosim-na-podiumi/
Артем, дякую за відповідь, бюджет дозволяє, але якщо вибирати між цими двома точилками, то яку б Ви обрали для себе (бо купити обидві немає потреби)? і чи можете щось сказати про точилки від тм Хортиця?
Так, пробував використовувати деревʼяний брусок замість шкіри, ефект майже такий самий, але шкіра все ж краще, як на мене. Але я застосовував деревʼяний брусок по тому ж принципу, що й брусок зі шкірою.
@@ArtTemaUA я имел ввиду проводить деревяшкой перпендикулярно режущей кромке, так весь заусенец остается внутри дерева. после 500-800 грит. Так пробовали?
Все круто, але для домашнього використання, для заточки своїх ножів вся ця система - дорогувата. Маю 3 ножі - шеф 200мм, стандартний для нарізання 150мм і маленький 88мм для чистки овочів та іншого. Ця трійця покриває 90% потреб у приготуванні їжі вдома. Шукаю рішення для їх заточки, має бути щось простіше. Бачив у англомовному відео на ютубі варіант із магнітом, що має грань під кутом 20* та рельсу для ходи точильного каменя, але у продажу нічого подібного не знайшов. Хто знає де таке є, чи підкажіть інші варіанти для особистого домашнього використання, будь ласка.
Це відео інструкція, мета якої продемонструвати послідовність дій для досягнення найкращого результату заточки ножа. Що стосується вибору домашнього варіанту точилки для заточування особистих ножів, я підготую окреме відео. Дякую за підтримку. Миру, добра і любові.
Автор підскажіть !!! При полірування шкірою, «підняти кут заточування, зробити його більш тупим» це наприклад був кут на сторону 15, при постановці бланку зі шкірою потрібно зробити 16, чи навпаки, 14 ?
Я це роблю з метою виходу на ріжучу кромку, якщо кут заточки зробити гострішим, тобто 14 на сторону, ви будете полірувати плечі, тому кут заточки потрібно зробити більш тупим, тобто 16 градусів, щоб відполірувати ріжучу кромку.
Дякую за відео, досить змістовне. Але я вважаю, що наголошення на величині грітності кожного наступного змінного камня була б доцільною. Особливо це касається обдирочних каменів.
Привіт.А що робити, коли на ножі кути заточки з різних сторін різні? Як тоді краще це все виправляти. для прикладу одна сторона 22, а друга 15 градусів..?
Привіт. Якщо естетичний вигляд не найголовніша ціль, і влаштовують характеристики різу, і є бажання зберегти лезо ножа, тоді обираємо потрібний кут наприклад 20 на сторону, або 17.5 і робіть вихід на ріжучу кромку і зупиняйтесь не зточуючи повністю метал до плечей підводу.
дякую за відос дуже круто зроблено! скажи будь ласка щось стосовно цих точилок 1) SELVA Diamant-Messerschärfmaschine 2) HORL®2 3)Work Sharp Multi-Sharpener Ken Onion Edition
Сам брусок очень быстро стирается-деформируется с нарушением плоскости. Они совсем не дешевы, а выровнять плоскость не хватает их толщины, Потому часто приходится их заменять на новые. В среднем, одного абразива хватает штук на 5 -ножей. Это если не с нуля точить, а поправлять. Пробовал вместо бруска использовать 4-5 мм стеклянную подложку такого же размера с посаженной на нее через двусторонний скотч наждачкой на ТКАНОЙ основе. Выручает, но и её тоже часто заменять приходится.
Ці бруски які я застосовую у відео, призначені для ножів з твердістю 60 і вище, так я й роблю, заточую лише тверді ножі, я не рахував яку кількість ножів я вже ними точив, але це не багато, так у мене ще навіть напис не стерся. Як на мене, цих брусків повинно вистачати на довго.
Конечно, если купить брусок на рынке за 20 грн., то на десяток ножей может и хватит. А если взять хорошие камни, то хватит на долго. У меня например бруски фирмы " Boride" серия- Т2, так я ими точу уже четвертый год. Конечно я не профи, а любитель, точу не каждый день, но пару сотен заточил ними. Камень - 400 грит больше всех в работе, осталось еще 2-3 мм., чтобы добить его ( новый камень толщина- 6 мм.) Как-то так...
@user-ru1vu1im7o Oдне з основних правил при заточці: НЕ ДАВИТИ! Хоча на етапі обдирки іноді ТРОХИ доводиться. Маю два комплекти "Косімів" А14 і А25, так, сідло вже рівняв на 150 і 320. Дрібніші просто "обновив" трохи. І це було не після п'яти ножів, а десь так після двадцяти, серед яких були дуже "важкі". Все таки для більш менш масової заточки на початкові операції варто мати гриндер. В мене є станок типу "тормека" у водяній ванні, але на мою думку добрий гриндер все таки ліпший для цього.
питання: гострю на брусках з алмазним напиленням 200-...-3000. папір ріже, руку голить, але в роботі проникає в дошку або врізається в кістку при обвалі м'яса. мікропідвід на більш тупому куті не сильно допомагає. лише коли добре прикластись гладким мусатом, можна вийти на бажаний різ. що я роблю не так? дякую за відео. не зупиняйтесь. з Богом!
Зазвичай це підбирається під кожен ніж окремо і в залежності від потреб користувача і режимів експлуатації. Якщо грубо, то складні ножі я точу 35-40 загальний кут заточування, а кухонні 30-35.
Я зробив своїми руками подібний якісний станок і заточив свій перший ніж.Скажу так-точиш швидко,легко і виходить дуже добре...руками ножем об оселок ширкать так не вийде якісно..Рекомендую всім точити станочком або покупним або якісним саморобним !!
В відповіді на це питання є дуже багато змінних, адже відповідь залежатиме від якості ножа, від роботи яку ви виконуєте, від об’єму роботи, від догляду за ножем. Цей ніж, що в кадрі дуже хорошої якості, в моєму випадку тримає заточку дуже довго, тому я інколи проводжу якісь експеременти, щоб затупити ніж і спробувати новий варіант заточки.
@@ArtTemaUA Вибачте , до мене дойшло вже пізніже, що дуже багато факторів впливають, на довготривалість заточки). Дякую , що не проігнорували і дали відвідь на неоднозначне питання.
Привіт!!! Відео дуже добре продумане і інформативне. Що до покращень така рекомендація не називати ( заточувальний камінь або абразивний камінь) вважаю що вірно буде говорити заточувальний брусок або абразивний брусок або сентитичний абразивний брусок. Так як існують природні натуральні камені які треба називати каменями. Але це так я вважаю, можливо помилково. Я не єксперт.
Для цього потрібно мати трішки більше навиків, даний станок допомагає компенсувати відсутність цих навиків, але я думаю, що моїх навиків було б достатньо щоб досягнути подібного результату, можливо якось реалізую цей експеремент.
@@ArtTemaUA в принципі я про брусок (мантачка) у мене вона двостороння -груба і тонка сторона. Гострю сам , але не так щоб папір різати. Я точу не навпроти леза а як би стягую -може це невірно ?
Велике дякую за такий контент! Це саме інформативне і приємне відео в цій тематиці, яке я зустрічав)
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові.
Дякую за мову та просування наших виробників!
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові вам.
Три роки моє захоплення - заточування ножів, але вперше дивлюсь, як покроково відбувається заточування ножа.
Молодці за створений контент!!!
Здушою для людей!!! )))
Дякую за підтримку! Миру, добра, любові!
Заточую вже більш 10 років, але подивився з задоволенням.
Дяка за огляд процесу 👍🏻
Щиро вдячний за підтримку. Миру, добра і любові усім нам.
Дуже інформативно, дякую за вашу роботу.
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Щиро дякую за детальне пояснення, та якісно підготований матеріал! Лайкнув та підписався ;D
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Доброго дня.
Дуже корисне відео
Дякую, за чудову мову.
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові.
Супер відео! Підписання та вподобайка! Дякую
Переглянуа кілька відео, але зупинився саме на Вашому:
- детальне, наочне відео;
- зрозумілі і повні пояснення;
- чіткі зауваження по техніці заточки;
- застереження від помилок;
- спокійний, приємний голос.
Звісно «Like» і окремо дякую за гарне володііння українською мовою.
Пробуйте знімати і поширювати інші відео на різну тематику, адже у Вас чудово виходить.
Успіху Вам і здоров'я.
Щиро вдячний за підтримку, радий якщо був корисним. Обов’язково задумаюся над вашою порадою. Миру, добра і любові Вам.
Яка гарна українська...! 👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦✌️✌️✌️
Дякую за підтримку! Миру, добра і любові вам!
Чистый суржик. Последний раз чистый украинский был на ТВ УССР у дикторов. Их проклятые коммуняки обучали говорить на чистой мове. Сейчас этого нет давно. Оно же должно незалежно и Вильно быть в том числе от чистого языка.
Сергій, так підкажіть, що я промовив не українською, я розгляну ваш варіант, якщо помилився, з задоволенням виправлюся і прийму урок.
@@ArtTemaUA бумага, определяєм... Це що почув, бо на перемотці дивився)
@@ArtTemaUA я том что чистый украинский давно потерян и не государством а народом. У вас кстати хороший суржик.(суржик это не обидное слово кстати, это жизнь) В УССР приучали к чистому украинскому учя дикторов на ТВ УССР говорить. Сейчас этого нет к сожалению,кто на какой может,без граматики без правил на ТВ, а это влияет. И ставя язык во главе всего и превыше всего. .Принимая закон первым об языке,одновременно каверкая его. У меня способностей нет к языкам и я не люблю каверкать ,но автоматически перевожу все диалекты. Как и украино-русский суржик так и украино-русско-польско-немецко-румынско-венгерский суржик западной Украины. Вы не с западной.он там больше как не страно больше схож с русским по жесткости чем более мягкий украино-русский суржик. Даже украинский русский на Украине более мягкий чем в России,сказывается влияние певучести и мягкости украинского языка.. Меня не раз так вычесляли что я не вырос на Украине. И сейчас вычасляют по этому признаку подделку на фронте когда пытаются выдать русских украинцев за россиян.Это трудно исправить.Не раз например на пляже определял с какой области украинец по языку. Мира,добра и любви!
Велика подяка за контент!
Щиро вдячний за підтримку. Миру, добра і любові вам!
дякую, за важливу інформацію!
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові.
шикарне відео,
ще й на рідній
мові, все наглядно,
все зрозуміло,
автору респект
і повага !!!!
👌👌👌👌👌
👏👏👏👏👏
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Класне відео, РЕСПЕКТ ЗА УКРАЇНСЬКУ.
Дякую за підтримку! Мирного і доброго вам дня!
Интересно, кроме украино говорящих кто-то что-то понял
Чудовий ролік.❤
Отличное видеопособие по первым шагам в заточке ножа.
Дякую за вашу підтримку. Миру, добра і любові.
ТЕЛЕСКОП ЗАБЫЛ
Дякую за контент, вмикаю це відео ввечері, мені так добре спиться під цей голос) Я майже вивчив весь текст відео і виспався добре
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Подальшого натхнення вам! 🇺🇦
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові вам!
Додам свої спостереження і досвід.
Маю професійні німецькі ножі від Wüsthof.
Замітив, що новий ніж має велику "агресивність" і добре тримає гостроту на протязі довго часу. Після заточки "в дзеркало" на кут 35 градусів заточка відносно швидко сідає, хоча користуюсь мусатом постійно.
Секрет полягає в тому, що коли розглянути новий ніж під мікроскопом, то ріжучий край має вигляд пилки (заточується на відносно грубому абразиві)
Отже, з мого досвіду, не потрібно все доводити до стану дзеркала. Так, це гарно для відео, але для кухонного життя це не зовсім потрібно.
Структура "пилки" працює довше і ефективніше.
Дякую за те, що поділилися з нами своїм спостереженням, візьму до уваги, і спробую перевірити це в тестах. Миру, добра і любові вам.
@@ArtTemaUA Я не вірю, що ви цього не знаєте. Я не вірю, що ви ніколи не бачили кухонних ножів німецьких виробників (Wüsthof, Zwilling з німецького міста Solingen).
Вам можу дати ідею слідуючого відео. Придбайте ніж одного з вищевказаних брендів з оригінальною заточкою і проведіть єксперимент, на шквалт тих, які Ви вже робили на свому канаілі. А потім переточіть ніж на свій манер, і ви побачите, що результат буде програшний. Це факт.
Наголошую, що я маю на увазі виключно ножі для кухонного використання. Ножі, де важлива "агресивність" і витривалість без заточування.
Можна також переглянути документальні відео про те, яким чином відбувається загострювання фірмових ножів. Повірте, 3000 алмазом там ніхто не точить. В тому немає жодної потреби.
Це залежить ще і від того, що саме і на чому ви ріжете. Ваші Вюстгофи з якої сталі зроблені? А після мусата там вже по любому пилка. Дзеркало вище, а кромка... так що ви сам собі протирічите.
@@wnuks73погоджуюсь. Часто доводилось розбирати туші свиней. Треба було швидко і ефективно відновлювати заточку. Коли доводив ріжучу кромку до дзеркала, ніж різав гірше, особливо сухожилля і плівки. Камінь з відносно великим зерном, на мою думку утворює свого роду мікросерейторну заточку і тому ріже ефективніше, принаймі м'ясо.
Гарні коментарі! Я теж не роблю зеркало бо бачив яка кромка ріжуча на нових магазинних ножах! Більше 800 гідності не роблю! А далі це вже медитація! Моїх клієнтів задовольняє навіть заточка на електроточилі з білим каменем мілкої зернистості і обертами1300. А потім злегка проходжу на саморобному керамічному мусаті!
Класне відео, дуже дякую за якісний запис та круте подавання!
Дякую за українську
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
чудовий інструктаж , дякую за роботу
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Дякую велике за інструкцію. Вже 3-е заточування ножів і перед кожним переглядаю ваше відео, щоб нічого не забути
Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Отличное видео! Привет из Литвы!
Спасибо за поддержку. Мира, добра и любви!
Класне відео, рекомендую всім для перегляду! дуже дякую за дане відео, дуже сподобалося! так тримати… всього найкращого!
Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Спасибо за видео, очень понятно и подробно.
Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Чудовий контент!
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові.
дякую за україномовний контент! тількі сьогодні придбав точилку - буду гострити ножі!
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Хороший контент! Дякую! 👍✊✋
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові!
дуже мощни обзор, дякую!
#комент4ібільшеслів
Дякую за черговий крутий випуск! І ще кілька слів у коментар для кращого просування відео ютубом!
Очень хорошая речь, спасибо за видео.
Щиро вдячний за підтримку. Миру, добра і любові.
Дякую за за вітчизняний контент і зрозуміле пояснення. Спочатку були думки,
що це голос нашого диктора радіо Д.Хоркіна)).У вас приємний дикторський голос. Одразу вподобав і підписався.Єдине, що я б прибрав трохи росіянізмів: бумага-папір,кромка-крайка і т.д.Успіхів вашому каналу, а вам здоров'я, перемоги і миру !
Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Кропітка якісна праця. Супер
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
дякую за поради
Радий якщо був корисним. Звертайтеся. Миру, добра і любові.
Корисна інструкція, особливо для новачків. Оскільки лише початківець в заточування маю питання щодо вибору грітності каменів, а також маетріялів з яких вони виготовлені
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Вподобайка
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Молодець!!!
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Гарне відео. Розумне. Українське.
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові вам.
Це просто супер!!!👍🏻
Дякую за підтримку! Миру, добра і любові!
Чудове відео! Підписався👍
Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові вам.
Дякую!! 👍👍👍
Щиро вдячний за підтримку. Миру, добра і любові усім нам!
Merci👍🏻👍🏻👏👏
Thank you for your support.
все добре, подячка!🙂 Залишилось повикидати старі ножі радянського виробництва із в кращому випадку сталі 40Х13, а то і 20Х13 і купити ножі із хорошої сталі😁
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові.
Клас. Дякую
Будь ласка. )
Дякую за рідну озвучку! Неперевершено!
Дякую за вашу підтримку. Радий якщо був корисним. Миру, добра і любові.
Канал огонь, подписался, палец вверх.
Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Дякую!
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові Вам.
Дякую
Будь ласка. Радий якщо був корисним. Миру, добра і любові вам!
Дуже дякую за відео!
Розкажіть, будь ласка, більше про заусенець.
Дякую за підтримку. Я запишу ваше прохання в блокнот, я хочу намагатися поетапно записувати відео, щоб бути максимально зрозумілим і не заплутати людей. Досить скоро я буду розбирати заточку ножів в деталях, тоді й підготую відео про заусенець. Миру, добра і любові.
мой муж купил именно этот хезхен и точилку хапстон.... наточил но как у вас... пол пальца отрезал..... спасибо.
Кажуть, що тупим ножем порізатися простіше, а гострий ніж простіше тримати під контролем, але я розумію, що з усіх правил є винятки. Будьте обережні.
Дякую за українськомовний контент. У цій сфері його особливо бракує. Я лише недавно почав захоплюватись ножами і придбав заточну систему Ruixin RX-009 та чотири водні камені 120#-1500#. Підкажіть, будь ласка, чи є для таких систем якась кераміка, для зняття заусенця, чи достатньо шкіри з пастою? Шкіряний брусок має бути з дубленою стороною чи гладкою (чи краще обидва)? Раніше користувався "Work Sharp Guided Field Sharpener 221" котрий має два діамантові камені, кераміку та шкіру, то різ був трохи стабільнішим. Але після заточної системи + кераміка з WorkSharp результат задовільнив. Розумію, що справа у навичках. Але стало цікаво, чи бувають керамічні бруски для заточних систем (бо своїми силами не знайшов - ймовірно через пробіл у знаннях), чи, все ж, достатньо лише шкіри. Дякую!
Дякую за підтримку. Раніше я теж використовував керамічний камінь, червона китайська кераміка «рубін», зараз на фініші використовую шкіру, зі сторони де замша, з полірувальною пастою, результатом задоволений, ще придбав собі брусок з гладкою шкірою, думаю застосовувати його в кінці для очистки підводу від пасти.
Камінь для полірування "Рубін"
● s.click.aliexpress.com/e/_Dmsesgp
@@ArtTemaUA Дякую за відповідь!
Для снятия заусенца не нужен специальный камень. Он снимается тем же бруском, которым точите. Например, начали точить бруском 220 грит, вышли на равномерный заусенец с двух сторон и этим же бруском ( движениями от себя на режущую кромку, на зерно так сказать, срезаете заусенец в несколько движений с каждой стороны, переворачивая нож, под своим весом без давления. затем переходите на брусок меньшей гритности ( например 400 грит) и повторяете ту же операцию. Кожей или деревом, не важно каким абразивом, движениями на себя ( так как делает автор в ролике) вы ни когда не уберете заусенец! Движениями на себя вы вытягиваете заусенец в тонкую фольгу, получается типа продолжение режущей кромки, которая при первом контакте с твердым продуктом ( морковь к примеру) заламывается и выкрашивается , и нож мгновенно теряет первичную, казалось бы бритвенную остроту. Я тоже совершал эту ошибку, когда делал первые шаги в этом ремесле, и не мог понять в чем прикол. Начал мониторить ютуб , пересмотрел кучу роликов толковых заточников, понял свою ошибку и решил для себя проблему! th-cam.com/video/1MPClX2iaew/w-d-xo.html - вот один из примеров подробного объяснения, для чего нужно выходить на заусенец, и как с ним бороться на канале Илья Журавлева! Всего хорошего и удачи в этом не простом увлечении!!!
@@СергейШиряев-х6ч
Не пропонуйте будь ласка до перегляду українцям Сокальський ворожий контент. Українці самодостатні,розберуться й самі. Досить того, що за минулий рік ми профінансували фашистів на 8 мільйонів доларів, переглядами фашистського контенту. А вони нам віддячили, ракетами на голову.(( Досить підтримувати ,,руській мір ''.!
Merci.....
Thank you for your support.
Класний відос. А як визначи кут заточки ножа, який вже сформований? Щоб виставити камені під такий самий кут
Як я розумію, в цьому відео автор пояснив, що використовує маркер: якщо брусок знімає метал лише біли ріжучої кромки, то кут треба зменшити . Якщо ж знімає метал вище, а саму кромку не чіпляє, то потрібно підняти штангу і збільшити кут.
В ідеалі, якщо брусок знімає маркер одразу весь без пропусків
Ого. Небезпечна гострота.
Згоден, про безпеку потрібно памятати завжди. Дуже дякую за підтримку та вдало підібрані камені під мої потреби. Миру вам, добра і любові.
Дякую за контент!!!❤
Цікаво коли починаєш користуватися такими системами для заточки, повертаєшься до заичайного водяного каменю?😅
А после всех этих упражнений, жена ножом о край керамического лотка из духовки.
Автору успехов.
) Дякую за підтримку. Миру, добра і любові.
...или пиццу не эмалированном противне порежет...
Жену меняй, ибо дура - это навсегда.
@@yuriyli8638Навчіть дружину різати піцу кінчиком ножа і не треба міняти! Я вже свою навчив не без лайки!
Дякую за дуже повчальне відео.Хочу Вас спитати на кожаний брусок потрібно наносити пасту чи полірувати чистою кожею?
Дякую за підтримку. Полірувати швидше з пастою. Чисту шкіру я використовую щоб позбутися сміття на підводі ножа, тобто очищую результат заточки, для того щоб краще розгледіти малюнок який залишив точильний камінь, а також я застосовую чисту шкіру на фініші.
Якими серветками ви протираєте від бруду камінь і лезо - звичайними кухонними чи якимись особливими без ворсу?
Я тряпкою протираю. Але не простою, а гумчастою для посуду
Я б після 2гого залишив ))
дяка за науку
підписка за мову ))
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Бажаю здоров'я! Давно дивлюсь Ваші відео. Судячи з них, Ви людина яка не цурається експериментів. Чув, що в якості обдирного бруска використовують алмазний напилок. На Леруа бачив такий, але треба болгаркою відпиляти руків'я. Вважаю, це було-б цікаво, зважаючи, що алмазні бруски коштують в декілька разів дорожче.
Я за те щоб використовувати якомога дрібніші камені для обдирки, звісно враховуючи ситуацію, але на Аліекспресс вже є готові і бюджетні алмазні бруски на такі випадки, підготую відео на цю тему.
@@ArtTemaUA Коли тобі приносять ящик ножів, які до цього "точили" болгаркою, або протяжною мантачкою, або взагалі ніколи не точили, то дрібними брусками тут не упораєшся. :)
Згоден, в таких випадках, для бюджетних ножів обираємо найшвидший брусок, щоб реставрувати підвід і зняти метал.
Такой остроты можно добиться на китайской точилке Ruixin PRO ?
Так звичайно.
Найліпша інструкція, все чітко, діка
did you do microbevel with leather or only polish and cleaning edge
only polish and cleaning edge
Інформативно і доступно...👍
Дякую за вашу підтримку. Миру, добра і любові вам.
Слава НАЦІЇ
Спасиба Бол'шоу Арт ... but I do not speak Rusky (yet! Maybe one day, I hope).
Any chance you will make an En version for us monoglots..? Again, THANK you.
I am from Ukraine, this TH-cam channel is in Ukrainian, but I add subtitles in different languages. Thank you very much for your support and feedback. Peace, goodness and love.
Добридень! Хочу купити станок для заточки ножів. Який найкращий варіант такого станка на Ваш погляд є на українському ринку (включно з Aliexpress)? Буду щиро вдячний за поради.
Якщо дозволяє бюджет, раджу обирати між KosiM i Hapstone 🎁 ◼ Промокод на знижку -5% - "BuyBest" hapstone.pro/sharpeners/?tracking=BuyBestUA i kosim.company/ru/tochilka-dlya-nozhiv-z-povorotnim-mekhanizmom-kosim-na-podiumi/
Артем, дякую за відповідь, бюджет дозволяє, але якщо вибирати між цими двома точилками, то яку б Ви обрали для себе (бо купити обидві немає потреби)? і чи можете щось сказати про точилки від тм Хортиця?
@@ВячеславЕлистратов-н6тбери Козак
Гарна робота. А в мене із шкірою не виходить. Ніж бриє але помідор не ріже. Різ мильний
Дякую за підтримку. Миру, добра і любові вам.
До кожного металу свій підхід. спробуйте на фініші мікропідвід попереднім каменем. (легенько).
Спасибо огромное очень информативно. А пробовали для сбивания заусенца проводить по режущей кромке деревяшкой или кусочком полипропилена?
Так, пробував використовувати деревʼяний брусок замість шкіри, ефект майже такий самий, але шкіра все ж краще, як на мене. Але я застосовував деревʼяний брусок по тому ж принципу, що й брусок зі шкірою.
@@ArtTemaUA я имел ввиду проводить деревяшкой перпендикулярно режущей кромке, так весь заусенец остается внутри дерева. после 500-800 грит. Так пробовали?
Не памятаю, можливо й пробував, в будь якому випадку якось спробую знову. Дякую.
Скажіть будь ласка, як ріже лезо помідори, після такої заточки?
Ще й українською! 👏✌️🇺🇦
Дуже дякую за підтримку. Миру, добра і любові.
Все круто, але для домашнього використання, для заточки своїх ножів вся ця система - дорогувата. Маю 3 ножі - шеф 200мм, стандартний для нарізання 150мм і маленький 88мм для чистки овочів та іншого. Ця трійця покриває 90% потреб у приготуванні їжі вдома. Шукаю рішення для їх заточки, має бути щось простіше. Бачив у англомовному відео на ютубі варіант із магнітом, що має грань під кутом 20* та рельсу для ходи точильного каменя, але у продажу нічого подібного не знайшов. Хто знає де таке є, чи підкажіть інші варіанти для особистого домашнього використання, будь ласка.
Це відео інструкція, мета якої продемонструвати послідовність дій для досягнення найкращого результату заточки ножа. Що стосується вибору домашнього варіанту точилки для заточування особистих ножів, я підготую окреме відео. Дякую за підтримку. Миру, добра і любові.
Автор підскажіть !!! При полірування шкірою, «підняти кут заточування, зробити його більш тупим» це наприклад був кут на сторону 15, при постановці бланку зі шкірою потрібно зробити 16, чи навпаки, 14 ?
Я це роблю з метою виходу на ріжучу кромку, якщо кут заточки зробити гострішим, тобто 14 на сторону, ви будете полірувати плечі, тому кут заточки потрібно зробити більш тупим, тобто 16 градусів, щоб відполірувати ріжучу кромку.
@@ArtTemaUA дякую 🙏. Ато був не впевнений чи я правильно зрозумів.
Будь ласка, радий якщо був корисним, звертайтеся. Миру, добра і любові вам.
Ніж - бомба! Що ща бренд та модель, підкажіть, будьляска? Хочу собі такий.
New subscriber here!!! Im looking through your videos but .., still I can't find , ¿How you clean your diamond stones???
I will prepare a video soon.
Які каміння використовуєте для точіння?
Я в описанні до відео залишаю посилання на всі інструменти які застосовую у відео.
Дякую за відео, досить змістовне. Але я вважаю, що наголошення на величині грітності кожного наступного змінного камня була б доцільною. Особливо це касається обдирочних каменів.
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
super cette aiguiseur je le possède il est super bien mieux que le tsproof 360 qui ne permet pas de descendre les angles aussi bas
Merci beaucoup pour votre soutien et vos commentaires. Paix, bonté et amour.
Привіт.А що робити, коли на ножі кути заточки з різних сторін різні? Як тоді краще це все виправляти. для прикладу одна сторона 22, а друга 15 градусів..?
Привіт. Якщо естетичний вигляд не найголовніша ціль, і влаштовують характеристики різу, і є бажання зберегти лезо ножа, тоді обираємо потрібний кут наприклад 20 на сторону, або 17.5 і робіть вихід на ріжучу кромку і зупиняйтесь не зточуючи повністю метал до плечей підводу.
Тёма Бумага
😅😅😂😂
)) Так вже зрозумів. Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
а підкажіть будь ласка, чим краще і як точити таку сталюку як К390?
Нажаль, я не знайомий з цією сталю, але ці камені, які я застосовую у відео, я застосовую для всіх сталей з твердістю 60 і вище.
Гарне відео. А що за ніж?
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Кухонний ніж HEZHEN VG10
● s.click.aliexpress.com/e/_DljeadF Миру, добра і любові.
Лайк за мову !
Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
дякую за відос дуже круто зроблено! скажи будь ласка щось стосовно цих точилок 1) SELVA Diamant-Messerschärfmaschine 2) HORL®2 3)Work Sharp Multi-Sharpener Ken Onion Edition
Дякую за підтримку. Нажаль я незнайомий з цими точилками, тому важко щось сказати. Миру, добра і любові.
Сам брусок очень быстро стирается-деформируется с нарушением плоскости. Они совсем не дешевы, а выровнять плоскость не хватает их толщины, Потому часто приходится их заменять на новые. В среднем, одного абразива хватает штук на 5 -ножей. Это если не с нуля точить, а поправлять.
Пробовал вместо бруска использовать 4-5 мм стеклянную подложку такого же размера с посаженной на нее через двусторонний скотч наждачкой на ТКАНОЙ основе. Выручает, но и её тоже часто заменять приходится.
Ці бруски які я застосовую у відео, призначені для ножів з твердістю 60 і вище, так я й роблю, заточую лише тверді ножі, я не рахував яку кількість ножів я вже ними точив, але це не багато, так у мене ще навіть напис не стерся. Як на мене, цих брусків повинно вистачати на довго.
Конечно, если купить брусок на рынке за 20 грн., то на десяток ножей может и хватит. А если взять хорошие камни, то хватит на долго. У меня например бруски фирмы " Boride" серия- Т2, так я ими точу уже четвертый год. Конечно я не профи, а любитель, точу не каждый день, но пару сотен заточил ними. Камень - 400 грит больше всех в работе, осталось еще 2-3 мм., чтобы добить его ( новый камень толщина- 6 мм.) Как-то так...
@user-ru1vu1im7o Oдне з основних правил при заточці: НЕ ДАВИТИ! Хоча на етапі обдирки іноді ТРОХИ доводиться. Маю два комплекти "Косімів" А14 і А25, так, сідло вже рівняв на 150 і 320. Дрібніші просто "обновив" трохи. І це було не після п'яти ножів, а десь так після двадцяти, серед яких були дуже "важкі". Все таки для більш менш масової заточки на початкові операції варто мати гриндер. В мене є станок типу "тормека" у водяній ванні, але на мою думку добрий гриндер все таки ліпший для цього.
Круто! Дякую вам. Теперь я окончательно решил купить себе такую систему. 👍
Дякую за підтримку. Це дійсно хороша точилка ножів. Миру, добра і любові вам.
питання:
гострю на брусках з алмазним напиленням 200-...-3000. папір ріже, руку голить, але в роботі проникає в дошку або врізається в кістку при обвалі м'яса. мікропідвід на більш тупому куті не сильно допомагає. лише коли добре прикластись гладким мусатом, можна вийти на бажаний різ. що я роблю не так?
дякую за відео. не зупиняйтесь. з Богом!
Я неможу зрозуміти ваше запитання. Ваш ніж надто гострий для ваших задач, чи надто тупий? Дуже дякую за підтримку. Миру, добра і любові. З Богом.
@@ArtTemaUA надто гострий
❤🇺🇦
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
а як дізнатись для якого ножа який кут треба ?
Зазвичай це підбирається під кожен ніж окремо і в залежності від потреб користувача і режимів експлуатації. Якщо грубо, то складні ножі я точу 35-40 загальний кут заточування, а кухонні 30-35.
Лайк та коментар каналу і Автору.
Слава ЗСУ, Героям України Слава.
Дуже дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Я зробив своїми руками подібний якісний станок і заточив свій перший ніж.Скажу так-точиш швидко,легко і виходить дуже добре...руками ножем об оселок ширкать так не вийде якісно..Рекомендую всім точити станочком або покупним або якісним саморобним !!
Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Де можна пртдбати таку точилку?
Як можна з Вами зв'язатися? Є декілька запитаннь.
Якщо ваші питання не є особистими і стосуються тематики ютуб каналу, пишіть, будь ласка, їх тут. Це буде на користь даному відео. Дякую.
@@ArtTemaUAЄ кілька таких, що тут не бажано.
Можете написати на gmail, він є в описанні до каналу.
Artem.ko.mix@gmail.com
А скільки часу тримається така заточка?
В відповіді на це питання є дуже багато змінних, адже відповідь залежатиме від якості ножа, від роботи яку ви виконуєте, від об’єму роботи, від догляду за ножем. Цей ніж, що в кадрі дуже хорошої якості, в моєму випадку тримає заточку дуже довго, тому я інколи проводжу якісь експеременти, щоб затупити ніж і спробувати новий варіант заточки.
@@ArtTemaUA Вибачте , до мене дойшло вже пізніже, що дуже багато факторів впливають, на довготривалість заточки). Дякую , що не проігнорували і дали відвідь на неоднозначне питання.
Все нормально, радий допомогти.
Скільки залишаються руки чистими після миття.
було б цікаво подивиться видео про Ваши ножи
Яка саме інформація вас цікавить?
По яким критеріям обирати ножі і чому ви обрали саме ці?
Не працює купон на сайті Косім(
Він працює, його потрібно назвати при розмові з продавцем, або вказати в коментарях до замовлення.
Не потрібно, все працює і так. Треба вводити у поле "Промо код" і далі натиснути "Оновити" @@ArtTemaUA
Да заточка👍👏
Дякую за підтримку і ваш відгук. Миру, добра і любові.
Привіт як дізнатись , що ріжуча кромка по середині, а не зміщена?
Привіт. Чим менший підвід, тим важче це виявити. Можу записати відео інструкцію, виявляється зміщення візуально, допомагає в даній ситуації маркер.
@@ArtTemaUA Дякую шеф
Привіт!!! Відео дуже добре продумане і інформативне. Що до покращень така рекомендація не називати ( заточувальний камінь або абразивний камінь) вважаю що вірно буде говорити заточувальний брусок або абразивний брусок або сентитичний абразивний брусок. Так як існують природні натуральні камені які треба називати каменями. Але це так я вважаю, можливо помилково. Я не єксперт.
Привіт. Дякую за підтримку і ваші поради, візьму до уваги. Миру, добра і любові вам.
@@ArtTemaUA Дякую
Як загострити ніж об бетонний стовб до такої гостроти?
Для цього потрібно мати трішки більше навиків, даний станок допомагає компенсувати відсутність цих навиків, але я думаю, що моїх навиків було б достатньо щоб досягнути подібного результату, можливо якось реалізую цей експеремент.
@@ArtTemaUA в принципі я про брусок (мантачка) у мене вона двостороння -груба і тонка сторона. Гострю сам , але не так щоб папір різати. Я точу не навпроти леза а як би стягую -може це невірно ?
@@СергійНовохацький-ц5х Абсолютно невірно. Хоча так робить дуже багато людей.😀