Ezt a videót kötelezővé tenném az összes környezetvédőnek! Nagyon erős az a rész, amikor összevetik a kapszulákat és az olaj vagy szén alternatívák mennyiségét. Szuper ez az összeállítás!
már nagyon rég feliratkoztam, mert iszonyúan érdekesek és informatívak a tartalmak, plusz a "gyárlátogatások" itteni videó formája, vágása is minden alkalommal profin sikerül. már eddigis elég sok videó helyszíne egyébként különleges volt, de a Paksi erőmű szerintem igazi ínyencség! anno a sulikban pl messziről kerültem a fizika tantárgy nagyrészét, de mostanra a Csernobil sorozatot meg legalább 9x láttam, annyira érdekes és magával ragadó az atomenergia témaköre.
Laikusok számára teljesen jól bemutatja az alapokat. Érdekes, informatív videó. Bár én nem vagyok laikus, mert nagyjából 35 éve üzemeltetem a kazettákat mozgató átrakógépet, de még nekem is tetszett. Gratulálok!
Én továbbra is tisztelem az atomenergiát, mert ekkora energiasűrűséget jelenleg nem tartalmaz más energiaforrás. Lehet ajvékolni, hogy mennyire veszélyes, de ez olyan, mint félni a repüléstől. Remélem az ITER még ennél is hatékonyabb lesz, de az még hosszú idő, mire eljutunk odáig.
Csernobil is csak azért robbant fel, mert sok fontos biztonsági előírást hagytak figyelmen kívűl ami vezetett a katasztrófához. Pakson is 2 darab RBKM II tipusú reaktor működik, és nem volt velük baj. Miért, mert minden biztonsági szabályt a legszigorúbban betartanak.
Gyerekként voltam Pakson. Apu radiológusként a heggesztőket ellenőrizte. Mindenkivel jóban volt így szabadon bejárkáltam minden zegzugot. Persze akkor még nem üzemelték be, kész sem volt teljesen. 13 évesen nagy élmény volt egész nyáron ott lenni.
azért a kicsi pasztilla előállításához is sok energia kellett, meg a rendszer (az erőmű) ami fel tudja használni is marha sok energiából készült. persze így is elképesztő :)
Tök jó volt, de sztem hasznos lett volna nyomatékosítani, h erőművi dúsításban az urán képtelen felrobbanni, tehát soha, semmilyen körülmények között sem lesz nukleáris robbanás.
@@Mrzoli1979 Igen és nem is nukleáris, hanem vegyi robbanás volt, tehát nem az urán robbant fel atombombaként, hanem a felforrt vízgőz dobta le a reaktor tetejét. (Ami egyébként Pakson szintén nem tudna bekövetkezni, mint ahogy a grafit napokon keresztüli égése sem, tekintve, h nincs benne)
Normal esetben az osszes. Maximum a teljesitmenyuket szoktak vissza venni, hogy tobblet energiat foloslegesen ne termeljenek olyan idoszakban amikor eladni sem tudjak.
Nagyon tetszett, de voltak benne pontatlanságok, pl a 4 tonna szén 40ezer liter gázolaj nagyságrendben sincs pariban egymással. A 4 tonna köszén szerintem kb 3 tonna gázolaj energiáját adná
Szuper volt. Köszönjük. Veszélyes, veszélyes! De nagyon hasznos. ...azér' a Csernobil katasztrófa előtt volt az oroszoknál, a Csernobiltől 2x nagyobb robbanás amit nagyon titkoltak, illetve Amerikában Los Angeles határában is volt két atomerőmű katasztrófa, amit szintén több évtizedig titkolt a hatóság.
@@Kalala0925 oké köszi majd lehet megkereslek pár év mulva mert most kezdtem el a középsulit csak kíváncsi voltam lehet e. Egy kérdésem lenne hogy Teknikusokat vagy sima villanyszerelöket is fölvesznek?
Nagyon érdekes anyag, sőt! De rendkívül zavaró az alapzene, mint valami 80-as évekbeli játék loop hangja, még hangos is. Elnyomva az információt. Amúgy, köszi jó volt😊
A torium alapu reaktorokkal is lehetseges lenne energiat termelni, ezt mar Wigner Jeno is felvetette. Meg minden technikai reszlet es problema nem megoldott teljesen. Amiert megis urant hasznalnak, annak az oka a plutonium termeles az atomfegyverek szamara. Ezt a kiegett futoelemekbol nyerik ki, , a paksiebol konkretan Oroszorszagban.
Egyébként raktor grade plutoniumbol nem igazán alkalmas atom fegyvernek. Amit írtál az félig igaz viszont mert anno a plutonium útvonal választása a thoriuméval szemben nagyrészt a Manhatten project miatt történt.
Általános suli 4. osztályban az egyik gyerek ezt rajzolta le, mármint, h az űrhajós leszáll a Napra. Kapott is olyan leb@szást, h behaltunk a röhögéstől.
Azzal a makett pasztillával de meg lehetett volna prankelni az operátorokat: úgy téve mintha a földön hevert volna, így megkérdezni tőlük, hogy jéé ez micsoda? Biztos lett volna egy sec mire leesik hogy a doziméterek azért sikítoztak volna, ha az igazi uránpasztilla lenne úgy szabadon :)
@@sandormonos8715 szerintem csak minimális sugárzása van a pelletnek, amit nagyjából leárnyékol a kazetta anyaga. Úgy tudom, hogy a kereskedelmi reaktorok indításához nem kell neutronforrás, szóval a szűz uránium pelletnek is kellene sugároznia, és ha belemártják a moderátorba, elég részecskének kéne repkednie és eltrafálnia néhány magot, hogy szépen elinduljon a láncreakció. Szóval én úgy gondolom azért nem tanácsos megfogni és shielding nélkül azért a dozimétert megcsikizné. De lehet, hogy ez nem igaz, ha valaki tudja a választ, kíváncsi lennék. Update: kicsit utánajárva: Látod, a nyers urán is megcsiklandozza a számlálót, gyanítom a dúsitott egy kicsit jobban. th-cam.com/video/H7e93NeohaE/w-d-xo.htmlsi=eiTat8HoGPQjVz2i&t=208
@@sandormonos8715 Hm eltűnt a korábbi válaszom. Na még egyszer. Szóval az én kezdetleges megértésem szerint a kereskedelmi reaktorok indításához nem kell neutronforrás, tehát az üzemanyagról részecskéknek kell repkednie amik a moderátorban eltrafálják a nagy atommagokat, elindítva a láncreakciót. Ha nem így lenne, akkor neutronforrás kellene az indításhoz, mint ahogyan az kell is a kicsi, tudományos reaktorokhoz. Pl a BME reaktora nem indul el magától, be kell bikázni neutronforrással. Másfelől, kicsit utánanéztem: th-cam.com/video/H7e93NeohaE/w-d-xo.htmlsi=zlHcpLIskyIHKAXu&t=209 Szóval a nyers uránium is sugárzik, a dúsított nyilván mégjobban. Szerintem a magyarázat arra, hogy miért nem csiklandozza meg a dozimétereket, az üzemanyag kazetta anyagában rejlik, a tiszta, még nem fisszionált üzemanyag sugárzása eleve alacsony, az is nagyrészt alfa, amit egy papír réteg is blokkol, így a kazettát nem kell teljes védőfelszerelésben kezelni. Ez ugye nyilván nem igaz a használt üzemanyagra, amikor kinyitják a reaktort tankolni, akkor el kell árasztani vízzel, a felette lévő medencét, hogy ne sugározzon a containmentben amíg csereberélik a kazettákat.
@@sandormonos8715 A kazetta tartalma használat előtt még igen gyengén radioaktív, főleg alpha emittereket tartalmaz, az alpha pedig talán még milimétereket sem halad urán sűrűségű anyagban, és akkor még ott van a zirkónium ötvözet bevonat. Ettől függetlenül valamennyi gamma és egy minimális neutron sugárzás kimutatható nagy pontosságú műszerekkel mert ezek könnyen távozhatnak a kazettából az alpha és az SF révén. Ezen felülül alighanem van némi antineutrino sugárzás is, de azt így új rudaknál kimutatni teljesen reménytelen.
Milyen üres volt a forgatás napján. A többségében OROSZ kollégákról évtizedek óta hallgatnak, pedig 2/3 részben ott minden ruszki de még megszólalni is csak úgy lehet... 🙄
Ezt a minőséget és biztonság technikát majd PAKS2 is tudja kínálni? PAKS 1 kb mikor hozta be az árát? PAKS2 mikor fogja? (Eddig mennyibe került és mennyibe fog?) Hulladék melyik sumák NERes cégénél landol (azokat milyen hatóság felügyeli?) Ha olyan lesz a minőség mint az MésM autópályái vagy vasútjai, akkor isten óvja a PAKS2 környékét!
Van containment épület, tartalék hűtőkörök, recombinerek, modernebb szenzorok, negatív hőmérsékleti és ürességi reaktivitási együttható, nincs tervezési hiba grafit fejű irányító rudakkal, nem csatornás típus, automatikus shut down rendszer jóval kisebb méret és termális teljesítmény és jó sok egyéb dolog még.
Azért azt érdemes számontartani, hogy ennek a rendszernek a hatékonysága - viszonylag alacsony a hővezető anyagok, és a viszonylag alacsony nyomás miatt. Ez a rendszer elavult. Persze, kiszolgálja az ország igényeinek a felét, de attól még borzasztóan elavult reaktor-turbina technológiáról beszélünk itt. Ezt azért fontos tisztázni. Összevetésként: 2 kapszula 1 év 1 család - ellenben egy modernebb reaktor-turbina párossal 2 kapszula 1 év 3 család.
@@LAproductions Hát ezt szamár nélkül is tudtuk. És azt ki felügyeli majd a távoli jövőben? Odaállsz mellé 100000 évre? Vagy esetleg ha kiderül, hogy tervezési hibás, te mész oda majd a sugárzóanyagot kitalicskázni? Ugye hogy nem. Na akkor?
Sugárzó és felvillanyozó ez a kisfilm.Ja jut eszembe atommaghasitónak jelentkeznék,van pár év tapasztalatom erdőkitermelésen.A fahasitófejszét atommaghasitó kézikészülékre lecserélném.
egy ujszulottnek minden vicc uj!!! 1968-ban ! mondom 1968-ban--- 5. osztalyos voltam. az osztalyfonok tanarnonk mar tudadta velunk ezt! " egy gyufas skatulyanyi urannal tudhadnank futeni lakasunkat eveken at!!!"
Ha tetszett az epizód iratkozzatok fel és nyomjátok a 🛎️t is ✌🏼😎
Oszthato masik platformon ? kb +100k nezetseg
Ezt a videót kötelezővé tenném az összes környezetvédőnek! Nagyon erős az a rész, amikor összevetik a kapszulákat és az olaj vagy szén alternatívák mennyiségét. Szuper ez az összeállítás!
már nagyon rég feliratkoztam, mert iszonyúan érdekesek és informatívak a tartalmak, plusz a "gyárlátogatások" itteni videó formája, vágása is minden alkalommal profin sikerül.
már eddigis elég sok videó helyszíne egyébként különleges volt, de a Paksi erőmű szerintem igazi ínyencség! anno a sulikban pl messziről kerültem a fizika tantárgy nagyrészét, de mostanra a Csernobil sorozatot meg legalább 9x láttam, annyira érdekes és magával ragadó az atomenergia témaköre.
Na dejó. Végre egy jó videó, amin be tudtam mutatni asszonynak a munkahelyem.
mutasd neki a Csernobil sori 5ik epizódját, akár csak önmagábanis életreszóló élmény szerintem.
Felíratkoztam!!! Érdemes volt végignézni. Köszi. Követlek 👁👀👣👣
Nagyon érdekes volt.
Szuper volt Csabi! Köszönöm! ;)
Igen érdekfeszítő, lebilincselő videót láthattunk, köszönöm szépen Csabi! Utólag is, Boldog Névnapot! Like, követés természetesen megvan!
Nagyon szépen köszönöm, nagyon szeretem a videóidat! :)
Ez jó video volt. Már tudtam sok mindent a reaktorokról, de mindig tanul valami újat az ember, köszi.
Laikusok számára teljesen jól bemutatja az alapokat. Érdekes, informatív videó. Bár én nem vagyok laikus, mert nagyjából 35 éve üzemeltetem a kazettákat mozgató átrakógépet, de még nekem is tetszett. Gratulálok!
Akkor jól láttam hogy te voltál itt múltkor! Pont nem vagyok benne a videóban ...😂 Jó lett! 😉
köszi a videót Csabi!
Köszi, Csabi!
Szuper videó volt ez is! Boldog névnapot! :)
Endre úr tiszta Vincent Cassel!
Jó sok videó kívánok 🎉🎉🎉🎉🎉🎉
Nagyon érdekes és jó videó volt! Érdemes pamkutyáék csernobili atomerőmű látogatását is megnézni.
Boldog névnapot🎉
1gramm urán előállításához/kitermeléséhez pontosan milyen folyamat vezet és mennyi energia szükséges?
Én továbbra is tisztelem az atomenergiát, mert ekkora energiasűrűséget jelenleg nem tartalmaz más energiaforrás. Lehet ajvékolni, hogy mennyire veszélyes, de ez olyan, mint félni a repüléstől. Remélem az ITER még ennél is hatékonyabb lesz, de az még hosszú idő, mire eljutunk odáig.
És akkor most képzeld el, hogy már rég nem lenne rá szükség, ha hagynák. 😉
Csernobil is csak azért robbant fel, mert sok fontos biztonsági előírást hagytak figyelmen kívűl ami vezetett a katasztrófához. Pakson is 2 darab RBKM II tipusú reaktor működik, és nem volt velük baj. Miért, mert minden biztonsági szabályt a legszigorúbban betartanak.
@@FerencDobos-b2f Pakson VVER-440/213 reaktorból üzemel 4db. Sosem volt RBKM Pakson.
@@FerencDobos-b2f
Honnét vetted ezt az irgalmatlan butaságot?
Pakson VVER 440 típ. reaktorok működnek, nem RBMK.
Gyerekként voltam Pakson. Apu radiológusként a heggesztőket ellenőrizte. Mindenkivel jóban volt így szabadon bejárkáltam minden zegzugot. Persze akkor még nem üzemelték be, kész sem volt teljesen. 13 évesen nagy élmény volt egész nyáron ott lenni.
azért a kicsi pasztilla előállításához is sok energia kellett, meg a rendszer (az erőmű) ami fel tudja használni is marha sok energiából készült. persze így is elképesztő :)
Tök jó volt, de sztem hasznos lett volna nyomatékosítani, h erőművi dúsításban az urán képtelen felrobbanni, tehát soha, semmilyen körülmények között sem lesz nukleáris robbanás.
Mint ahogy Chernobyl-ba se volt , ugye ?
Ott is erömüvi dúsítású volt az urán…
@@Mrzoli1979 Igen és nem is nukleáris, hanem vegyi robbanás volt, tehát nem az urán robbant fel atombombaként, hanem a felforrt vízgőz dobta le a reaktor tetejét. (Ami egyébként Pakson szintén nem tudna bekövetkezni, mint ahogy a grafit napokon keresztüli égése sem, tekintve, h nincs benne)
@@Mrzoli1979 Gőzrobbanás volt, utána hidrogén robbanás!
Nem a robbanás a veszély hanem a sugárzás
@@Mrzoli1979ott nem a fűtőelem robbant hanem a gőz
Mennyi blokk megy, vagy mehet egyszerre?
Normal esetben az osszes. Maximum a teljesitmenyuket szoktak vissza venni, hogy tobblet energiat foloslegesen ne termeljenek olyan idoszakban amikor eladni sem tudjak.
Nagyon tetszett, de voltak benne pontatlanságok, pl a 4 tonna szén 40ezer liter gázolaj nagyságrendben sincs pariban egymással. A 4 tonna köszén szerintem kb 3 tonna gázolaj energiáját adná
Én is észrevettem 4 t szénből mit csinálsz
Szuper volt. Köszönjük.
Veszélyes, veszélyes! De nagyon hasznos.
...azér' a Csernobil katasztrófa előtt volt az oroszoknál, a Csernobiltől 2x nagyobb robbanás amit nagyon titkoltak, illetve Amerikában Los Angeles határában is volt két atomerőmű katasztrófa, amit szintén több évtizedig titkolt a hatóság.
Nagy mennyiségű hűtővÍz szükséges a folyamathoz, amit a Duna egyre kevésbé tud ellátni.
Majakra gondolsz?
@@Aranyparipaaaz új blokkokhoz lesz hőszivattyús hűtési opció is, legalábbis hallottam ilyesmit, ki tudja mi igaz?
31.518, szívesen 😄
Izé, izé😏
Ha én villanyszerelő vagyok akkor dolgozhatnák az atomerőben vagy villamos mérnököket vesznek fel?
van az erőműnek weboldala, külön álláslehetőséges szekcióval, meg fb-on is említenek ilyesmit néha.
Villanyszerelőként lehet jelentkezni, 3 műszakba, üzemvitelre. Ha komolyan gondolod keress meg emailben.
@@Kalala0925 oké köszi majd lehet megkereslek pár év mulva mert most kezdtem el a középsulit csak kíváncsi voltam lehet e. Egy kérdésem lenne hogy
Teknikusokat vagy sima villanyszerelöket is fölvesznek?
@@mateegri3936 mindekettő keresett szakma az atomerőműben.
Együnk uránpasztillát!
Irigy vagyok😅
Én sosem fogok bejutni ide, na mindegy, majd elképzelem😂
Tanulj, és bemehetsz.
9:20 De végül ki volt?😂
Engem is érdekelne :D
Nagyon érdekes anyag, sőt! De rendkívül zavaró az alapzene, mint valami 80-as évekbeli játék loop hangja, még hangos is. Elnyomva az információt. Amúgy, köszi jó volt😊
A torium alapu reaktorokkal is lehetseges lenne energiat termelni, ezt mar Wigner Jeno is felvetette.
Meg minden technikai reszlet es problema nem megoldott teljesen. Amiert megis urant hasznalnak, annak az oka a plutonium termeles az atomfegyverek szamara. Ezt a kiegett futoelemekbol nyerik ki, , a paksiebol konkretan Oroszorszagban.
Ez nem igaz. A paksi blokkok kiégett kazettái a paksi telephelyen lévő Kiégett Kazetták átmeneti Tárolójában tárolják az utóbbi Kb 30 évben
Egyébként raktor grade plutoniumbol nem igazán alkalmas atom fegyvernek. Amit írtál az félig igaz viszont mert anno a plutonium útvonal választása a thoriuméval szemben nagyrészt a Manhatten project miatt történt.
a Napenergia egy másik videó témája: a videó kezdete: most szállok éppen le a Napra 😂😂
Általános suli 4. osztályban az egyik gyerek ezt rajzolta le, mármint, h az űrhajós leszáll a Napra. Kapott is olyan leb@szást, h behaltunk a röhögéstől.
Azzal a makett pasztillával de meg lehetett volna prankelni az operátorokat: úgy téve mintha a földön hevert volna, így megkérdezni tőlük, hogy jéé ez micsoda? Biztos lett volna egy sec mire leesik hogy a doziméterek azért sikítoztak volna, ha az igazi uránpasztilla lenne úgy szabadon :)
Akkor vajon a kazetták között/mellett miért nem sikítozik a doziméter?
@@sandormonos8715 szerintem csak minimális sugárzása van a pelletnek, amit nagyjából leárnyékol a kazetta anyaga. Úgy tudom, hogy a kereskedelmi reaktorok indításához nem kell neutronforrás, szóval a szűz uránium pelletnek is kellene sugároznia, és ha belemártják a moderátorba, elég részecskének kéne repkednie és eltrafálnia néhány magot, hogy szépen elinduljon a láncreakció. Szóval én úgy gondolom azért nem tanácsos megfogni és shielding nélkül azért a dozimétert megcsikizné. De lehet, hogy ez nem igaz, ha valaki tudja a választ, kíváncsi lennék.
Update: kicsit utánajárva: Látod, a nyers urán is megcsiklandozza a számlálót, gyanítom a dúsitott egy kicsit jobban.
th-cam.com/video/H7e93NeohaE/w-d-xo.htmlsi=eiTat8HoGPQjVz2i&t=208
@@sandormonos8715 Hm eltűnt a korábbi válaszom. Na még egyszer.
Szóval az én kezdetleges megértésem szerint a kereskedelmi reaktorok indításához nem kell neutronforrás, tehát az üzemanyagról részecskéknek kell repkednie amik a moderátorban eltrafálják a nagy atommagokat, elindítva a láncreakciót. Ha nem így lenne, akkor neutronforrás kellene az indításhoz, mint ahogyan az kell is a kicsi, tudományos reaktorokhoz. Pl a BME reaktora nem indul el magától, be kell bikázni neutronforrással.
Másfelől, kicsit utánanéztem:
th-cam.com/video/H7e93NeohaE/w-d-xo.htmlsi=zlHcpLIskyIHKAXu&t=209
Szóval a nyers uránium is sugárzik, a dúsított nyilván mégjobban. Szerintem a magyarázat arra, hogy miért nem csiklandozza meg a dozimétereket, az üzemanyag kazetta anyagában rejlik, a tiszta, még nem fisszionált üzemanyag sugárzása eleve alacsony, az is nagyrészt alfa, amit egy papír réteg is blokkol, így a kazettát nem kell teljes védőfelszerelésben kezelni.
Ez ugye nyilván nem igaz a használt üzemanyagra, amikor kinyitják a reaktort tankolni, akkor el kell árasztani vízzel, a felette lévő medencét, hogy ne sugározzon a containmentben amíg csereberélik a kazettákat.
@@sandormonos8715 A kazetta tartalma használat előtt még igen gyengén radioaktív, főleg alpha emittereket tartalmaz, az alpha pedig talán még milimétereket sem halad urán sűrűségű anyagban, és akkor még ott van a zirkónium ötvözet bevonat. Ettől függetlenül valamennyi gamma és egy minimális neutron sugárzás kimutatható nagy pontosságú műszerekkel mert ezek könnyen távozhatnak a kazettából az alpha és az SF révén. Ezen felülül alighanem van némi antineutrino sugárzás is, de azt így új rudaknál kimutatni teljesen reménytelen.
Jól beb...ott amikor egy PAD véd meg a terjedő sugárzástól 😀
10 perc alatt kb a 20. reklám szakította meg a műsort :D kb 2 olyan pici izé energiája szabadult fel bennem :D :D
TH-cam prémium és nincs reklám..
A primerkörben az első és legfontosabb szabály, ne tapogass semmit! Csodálom, hogy nem szóltak rád…
Milyen üres volt a forgatás napján. A többségében OROSZ kollégákról évtizedek óta hallgatnak, pedig 2/3 részben ott minden ruszki de még megszólalni is csak úgy lehet... 🙄
...csak az Lolokenek nem volna biznisz!😂
Ezt a minőséget és biztonság technikát majd PAKS2 is tudja kínálni?
PAKS 1 kb mikor hozta be az árát?
PAKS2 mikor fogja? (Eddig mennyibe került és mennyibe fog?)
Hulladék melyik sumák NERes cégénél landol (azokat milyen hatóság felügyeli?)
Ha olyan lesz a minőség mint az MésM autópályái vagy vasútjai, akkor isten óvja a PAKS2 környékét!
Szó se volt arról hogy miért biztonságosabb a csernobili reaktoroknál. Nem ez lenne a legfontosabb?
Van containment épület, tartalék hűtőkörök, recombinerek, modernebb szenzorok, negatív hőmérsékleti és ürességi reaktivitási együttható, nincs tervezési hiba grafit fejű irányító rudakkal, nem csatornás típus, automatikus shut down rendszer jóval kisebb méret és termális teljesítmény és jó sok egyéb dolog még.
@@CraftyF0X Köszönöm. És nem értem a németeket a leállított erőművek miatt, mert szükség van erre a tiszta energiára.
@@gyulaecsedi7369 Senki nem érti a németeket e téren, még egy némelyik német sem :D
Legjobban védett???
Hatvanpuszta: fogd meg a söröm 🤣🤣🤣
Miért töröl a YT olyan hozzászólást, ami semmi megbotránkoztatót, sértőt nem tartalmaz?
totál bugos a yutub komment kezelése, összevissza töröl, majd újra megjelenik a hozzászólás, aztán megint eltűnik stb...
Azért azt érdemes számontartani, hogy ennek a rendszernek a hatékonysága - viszonylag alacsony a hővezető anyagok, és a viszonylag alacsony nyomás miatt.
Ez a rendszer elavult.
Persze, kiszolgálja az ország igényeinek a felét, de attól még borzasztóan elavult reaktor-turbina technológiáról beszélünk itt.
Ezt azért fontos tisztázni.
Összevetésként: 2 kapszula 1 év 1 család - ellenben egy modernebb reaktor-turbina párossal 2 kapszula 1 év 3 család.
Nem az a kérdés, hogy igen/nem, hanem hogy mikor.
Ez igaz, és amikor a válasz az hogy 5500 évente 1 szer átlagosan, de a dolgot bezárják mikor 100 éves akkor minden rendben.
a Napban nem nukleáris hanem fúziós energia keletkezik
a fúziós energia nukleáris energia xD Nuclear Fusion a teljes neve a dolognak ami az erőműben zajlik pedig Nuclear Fission (maghasadás)
A teljes képet az adná, ha megtudnánk azt is a hulladékkal mi lesz, csak hát persze akkor már nem lenne ilyen fényes a téma.
Pár száz méterrel arrébb van a létesítmény. RHK a neve. Internet a barátod! Teljesen nyilvános. Látogatni is lehet.
@@daweskie88 most elrontottad, pedig már hogy belehergelte magát xD
Bátaapátinál van egy tároló
@@LAproductions Hát ezt szamár nélkül is tudtuk. És azt ki felügyeli majd a távoli jövőben? Odaállsz mellé 100000 évre? Vagy esetleg ha kiderül, hogy tervezési hibás, te mész oda majd a sugárzóanyagot kitalicskázni? Ugye hogy nem. Na akkor?
kicsit aggódom hogy a két dolgozó végignézte, hogy a kis műanyag bizb@sszal hadonászik a fűtelemek felett.
A két dolgozó tisztában van azzal a két “biszbasszal” 😉. Ne aggódjál.
Bocsi nem nyomom megy a csengő mert agyvérzés fogok kapni
Sugárzó és felvillanyozó ez a kisfilm.Ja jut eszembe atommaghasitónak jelentkeznék,van pár év tapasztalatom erdőkitermelésen.A fahasitófejszét atommaghasitó kézikészülékre lecserélném.
"Két uránpasztilla fedezi egy átlagos család éves áramfogyasztását" Tessék mondani mennyibe kerül és melyik közértben kapható ?
az a baj neked haszontalan kell hozzá az egész erőmű xD
@@CraftyF0X Nem hiszem. Mivel az Urán fegyver építésre alkalmas így civil nem vásárolhatja meg. Röviden az egész videó csak egy parasztvakítás.
Össze vissza videó.. izé szóval.. hát barátom te gyenge vagy....ilyen egy mai senkiházi riporter..vagy mi 😄😄😄
Orbán 🤏
egy ujszulottnek minden vicc uj!!! 1968-ban ! mondom 1968-ban--- 5. osztalyos voltam. az osztalyfonok tanarnonk mar tudadta velunk ezt! " egy gyufas skatulyanyi urannal tudhadnank futeni lakasunkat eveken at!!!"