Lęk- Ćwiczenie: Złota Setka

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 35

  • @trenerDFM
    @trenerDFM 4 ปีที่แล้ว +4

    Od miesiąca słucham Pańskich filmików . Lęk przechodzi od słuchania Pańskich wskazówek . Pracuje nad sobą ale dzięki za głos i obecność na YT.

  • @inesx2187
    @inesx2187 6 ปีที่แล้ว +24

    Każdy Pana filmik oglądam codziennie jak cudowną dobranockę, po której spokojnie i bezpiecznie zasypiam. I nie boję się kolejnego dnia;-)

  • @malgorzata159
    @malgorzata159 หลายเดือนก่อน

    Szydełko jest spoko👍 Słuchanie wskazówek jak sobie radzić z własnymi emocjami,kiedy sięgamy dna i otrzemy łzy.. w połączeniu z dzierganiem to raj...😉

  • @elzbietabasznianin3850
    @elzbietabasznianin3850 6 ปีที่แล้ว +3

    Serdeczne dzieki za kolejne porady
    Stopniowo, po malutku, zmienia sie moje zycie i to w duzej wiekszosci dzieki panu
    Serdecznie pozdrawiam

  • @januszgorski5532
    @januszgorski5532 6 ปีที่แล้ว +5

    Dziękuję Panie Dominiku wartościowy temat zwłaszcza dla początkujących 👍👍👍

  • @JanKowalski-pu5pi
    @JanKowalski-pu5pi 2 ปีที่แล้ว +2

    Komentarz dla zasięgu 🏆 Pozdrawiam 👍

  • @beatebierut85
    @beatebierut85 2 ปีที่แล้ว +2

    Dziękuję ❤️❤️❤️👍

  • @stodini3226
    @stodini3226 5 ปีที่แล้ว +2

    Ja oglądam codziennie przed snem, dzięki Panu się wyciszam i jestem w stanie zasnąć ! Jeżeli chodzi o filmik z piłką sprawdza się u mnie super ! Kiedy mi już piłka wypada sama z ręki łapie się na tym że już się zrelaksowałam;) nie zawsze to działa ale czasami jest pomocne :)

  • @slaweks86
    @slaweks86 7 หลายเดือนก่อน

    Czlowieku jestes wspanialy!

  • @fabusster
    @fabusster 5 ปีที่แล้ว +1

    Mega, przeczytałem Twoja książkę i jakos olałem i zapomniałem o tym ćwiczeniu, teraz mnie zacheciles ;)

  • @malgosiapomes2257
    @malgosiapomes2257 6 ปีที่แล้ว +6

    Super.Zaraz taką listę stworzę.Pozdrawiam serdecznie i życzè dużo zdrówka bo jest Pan potrzebny wielu ludziom.😉😉

  • @beatatoporowska9737
    @beatatoporowska9737 ปีที่แล้ว +1

    Dziękuję:)

  • @Muhomorniczy
    @Muhomorniczy 5 ปีที่แล้ว +3

    Ja mam odwrotnie. Po kilku miesiącach pracy z ludźmi. Z każdym dniem boje się ich bardziej. W końcu zaczynam się bać ludzi na ulicy. Bliskich. A jak odpocznę od ludzi to zaczynam z powrotem się nimi nie tak przejmować.

  • @renatarenataniak4815
    @renatarenataniak4815 6 ปีที่แล้ว +3

    Mam pytanie - A co z grami komputerowymi ? Czy mogą przyczyniać się do występowania lęków ? Czy granie godzinami można wpisać na listę przyjemności ? Pytam poważnie . 🤔

    • @miczjabkowski4232
      @miczjabkowski4232 6 ปีที่แล้ว +2

      Wszystko w nadmiarze szkodzi. Lękom sprzyja bezruch.

  • @kleorita1489
    @kleorita1489 5 ปีที่แล้ว

    Panie Dominiku,kiedyś ogromną przyjemność sprawiały mi ćwiczenia fizyczne,taniec,co miało świetny wpływ na mój wygląd,do którego przywiązuje duża wagę.Od ok.2 lat brakuje mi energii,takiego napędu,prawdziwego pragnienia,by to robić.Lubiłam też sprzątać,a teraz?Poza pracą,siedzę przed laptopem,czasem ostro podjadam i brak mi totalnie motywacji i siły,ale tej psychicznej,nie fizycznej.Z natury jestem osobą energiczną i temperamentną,gdzie myliłam,chodziłam na blogach,a obecnie podjeżdżam autobusami,nawet niedaleko😕.Rozpisałam się dlatego,iż nie wiem,czy do listu dopisać ćwiczenia i zmuszać się do.nich,czy nie?,tym bardziej,że mało co sprawia mi prawdziwą przyjemność i radość.Dodam na końcu,iż mam stwierdzoną nerwicę lękową,agorafobie,choć już w mniejszym stopniu i jestem,niestety,"specem"od uciekania i nie konfrontowania się z trudnymi sytuacjami i emocjami,wrrr... .Leczenia się farmakologicznie i czekam na kolejną terapię.Proszę o odpowiedź.

    • @SkutecznaTerapia
      @SkutecznaTerapia  5 ปีที่แล้ว +2

      Proszę Pani... dwie rzeczy:
      1. Uważam, że nie jesteśmy na tym świecie dla przyjemności (chyba, że cudzej...) i dlatego...
      2. Jeśli tylko ma Pani w życiu jakiś przyjemny aspekt, coś co Panią cieszy i sprawia frajdę... to koniecznie musi Pani wpisać to na listę "rzeczy do zrobienia" i zacząć się zmuszać (motywować) do ich robienia. W 99,9% przypadków to działa, pozwalając niemal natychmiast taką rzecz znienawidzić. I wtedy wszystko wraca do normy...
      😁😁😁 Mam nadzieję, że pomogłem...

    • @kleorita1489
      @kleorita1489 5 ปีที่แล้ว +2

      PRO Therapy London - Dominik Waszek GQHP Tak,pomógł Pan i bardzo za to dziękuję😊.Ruszę 4 litery,póki jeszcze nie obrosły zanadto tłuszczem😁.

    • @irenabushong6494
      @irenabushong6494 5 ปีที่แล้ว

      Pomysł z lista wyglada bezpiecznie do momentu jak dochodzę do punktu „ lubie jeść kurczaki z KFC” „ lubie jeść, przeżuwać i czuć smak jedzenia”” lubie wędzony boczek” który mogłabym jeść cały dzień. Jeżeli zgodnie z Twoja poradą zacznę żreć bez opamiętania, to utyje w trybie ekspresowym , nie mówiąc juz ze zagraża mojemu zdrowiu, Dominiku czy bierzesz odpowiedzialność za rady które w rezultacie mogą zaszkodzić klientowi ?

  • @dorotasolo6197
    @dorotasolo6197 6 ปีที่แล้ว +1

    A ja mam takie pytanie a jak mi jest wszystko obojetne albo szybko nudzi? bo mamakie pytanie z tylu po co ten wysilek i tak jest bezsensu ? I nawet jak cos probuje zmieniac to z wielka watpliiwoscia a nie ze bedzie fajnie

  • @chrisstewart7818
    @chrisstewart7818 5 ปีที่แล้ว

    A co w przypadku, gdy się cofasz, tzn., zaczynają zmieniać się twoje wzorce, sposób odczuwania, działania, reagowania, po czym wracasz w to samo miejsce...

  • @agnieszkasadowska3115
    @agnieszkasadowska3115 6 ปีที่แล้ว +1

    Może Pan coś napisać o natłoku myśli podczas nerwicy lękowej? Czy to normalne? Jak zasypiam, zamykam oczy to właśnie mam czasami tak, pełno rożnych myśli czasem nawet ze sobą nie powiązanych, które tak sobie po prostu przepływają przez moją głowę. Oczywiście jak na nerwusa przystało zaczęłam się tym martwić i zwracać na to uwagę. I wyczytałam że mózg płata nam takie figle, wlasnie ze zmeczenia itd ale tylko nerwicowi zwracaja uwage na to i oczywiscie strach, panika.

    • @klaudia5587
      @klaudia5587 5 ปีที่แล้ว

      Nie jesteś sam :) Nic się nie dzieje złego a a w głowie tyle złych myśli

  • @renatarenataniak4815
    @renatarenataniak4815 6 ปีที่แล้ว +4

    Ale jaja -Właśnie robię na szydełku 😄

    • @urszulamajreg172
      @urszulamajreg172 5 ปีที่แล้ว

      Haha, ja tez lubię szydełkowanie i tez się uśmiałam.

  • @danutahachlica9318
    @danutahachlica9318 6 ปีที่แล้ว

    Panie Dominiku proszę o radę towarzysze córce do szkoły 16 lat nie pojedzie sama do szkoły busem jest 15 min jazdy nie wiem jak długo wraca sama ten lek towarzyszy je tylko rano.

  • @chrisstewart7818
    @chrisstewart7818 5 ปีที่แล้ว

    A czy terapie grupowe nie polegają właśnie na konfrontowaniu swoich lęków i stawianiu siebie w niewygodnych pozycjach? Pytam dlatego, bo nie wiem, czy z takiej formy nie skorzystać.

  • @kaill8927
    @kaill8927 6 ปีที่แล้ว

    Witam Pana. Na początku chciałbym powiedzieć że Pana filmy pomogły mi w jakimś stopniu. Ale mam pytanie. Otóż mój problem polega na tym że gdy miałem kilka lat czymś się zachłysnąlem. Bardzo sie bałem i w końcu w szpitalu lekarz powiedział że ppdraznilem gardło. Ale dalej miałem uczucie że coś tam mam. Wszystko przeszło jak ręką odjął w momencie gdy zrobiono mi badania i potwierdzily one że nic mi nie jest. Teraz mam 21 lat i jakiś czas temu zakrztusilem sie. Od tego momentu ciągle mam jakieś myśli czuję że się udusze, jak się uspokoję to przechodzi. Co to może być? Już nie wiem co robić. Jedyne czego pragnę to mieć jakieś zdrowie. To że ciężko mi się przełyka ślinę jak o tym myślę, mam jakieś schizy, budzę się w nocy i mam uczucie że się duszę to nie daje mi żyć. Nie wiem co robić. Wiem, psycholog mi potrzebny ale czy może Pan coś poradzić? Bardzo proszę

    • @SkutecznaTerapia
      @SkutecznaTerapia  6 ปีที่แล้ว

      Nie gwarantuję, że się uda, ale mogę spróbować. Proszę się do mnie odezwać mailowo, jeśli Pan chce.
      Pozdrawiam.

    • @kaill8927
      @kaill8927 6 ปีที่แล้ว

      @@SkutecznaTerapia oczywiście że napiszę. Dziękuję że Pan odpisał !

    • @dpt9241
      @dpt9241 6 ปีที่แล้ว +2

      ze swojej strony mogę napisać, że owo uczucie duszenia, czy guli w gardle jest normalnym objawem przy lękach, sama z tym żyję i próbuję poskromić... @@kaill8927

  • @adamm4097
    @adamm4097 6 ปีที่แล้ว

    Czy muzyka wpływa na lęk i jaka to muzyka?

  • @asdasd-nu9ig
    @asdasd-nu9ig 6 ปีที่แล้ว

    Witam, mam pytanie. Jaki rodzaj terapii Pan poleca, w sytuacji gdy ktoś miał złe wzorce w dzieciństwie, toksycznych rodziców itp? Ćwiczenia odnośnie lęku które Pan prezentuje są pomocne ale w moim przypadku działają na krótką metę, jak się na poważnie za to zabrać?

    • @SkutecznaTerapia
      @SkutecznaTerapia  6 ปีที่แล้ว +3

      Dzień Dobry,
      To, o czym Pan(i) wspomina niekoniecznie musi mieć wplyw na dzisiejszy przebieg zaburzenia. Warto chyba wybrać się do kogoś, kto dysponuje kilkoma różnymi narzędziami terapeutycznymi i będzie w stanie je indywidualnie dobrać.
      Przyczyn zaburzeń lękowych jest kilka: traumy, wzorce z dzieciństwa etc to tylko jedna z nich - ulubiona wśród terapeutów analitycznych. W Polsce jest to ogromna większość. To jednak dluga i czasem uciążliwa praca.
      Inne przyczyny to np. obecna sytuacja życiowa, nawyki myślowe, brak umiejętności socjalnych etc. I każda z nich wymaga trochę innego podejścia i umiejętności.
      Natomiast w każdym przypadku podstawą i początkiem drogi jest praktyczna akceptacja objawów, której tu uczę :-)
      Pozdrawiam serdecznie.

  • @helenaradwanska9886
    @helenaradwanska9886 2 หลายเดือนก่อน

    K