W Polsce, a pewnie również i w europie, ten kanał stanowi najwyższą półkę materiałów o muzyce. To nie jest tylko przedstawienie technikaliów, ale również historia, okoliczności powstawania danego utworu, sprzętu itd. Gratulacje. Ten kanał to wynikowa wielu lat Pańskiej ciężkiej pracy i pasji.
Absolutnie podziwiam za tą pierwszą część materiału i tak ogromny research o ówczesnej technice studyjnej! :) Ja wiem że to pewnie doskonale udokumentowane, ale mimo wszystko - wytłumaczyć tak żeby przeciętny widz zrozumiał o co chodzi to jednak trzeba conieco wiedzieć :)
Jesteś GOŚĆ ! Każdy twój odcinek to mistyczne dzieło . Kawałek historii , mnóstwo ciekawych smaczków ,ciekawostek , fajnych medialnych wrzutek. Nie mówiąc już o twojej wciągającej fonetyce . Każdy odcinek słucham z rozdziawionym dziobem😂 i zadaje sobie pytanie . Kurcze skąd on o tym wie ? Zawsze żałuje że na końcu nie leci cały utwór rozebrany przez ciebie ... Dziękuję mistrzu
Dziękuję za miły komentarz. Zawsze leci cały utwór, ale trzeba przejść na moją stronę, bo YT nie za bardzo pozwala na takie rzeczy: 0db.pl/dekonstrukcja-john-lennon-imagine/
Jestem tu pierwszy raz. Poczułem się jakbym był w trzecim wymiarze. Do tej pory muzyki, utworu po prostu słuchałem. Zaskoczyła mnie bardzo duża ilość Programów emulujący ch oryginalne urządzenia z lat ubiegłych. Dziękuję za film i serdecznie pozdrawiam.
Ta melodia jest genialna, ten fortepian, zawsze zazdrosne tym, którzy potrafią na tym instrumencie grać. Jet to przyjemne dla ucha. Świetny materiał. Pozdrawiam.
@@jarekgolon8237 Jeszcze trzeba mieć talent, i tzw słuch, do grania. ja ma tylko do słuchania. Jak to kiedyś powiedział nieżyjący już Bogusław Kaczyński, nie każdy musi byś artystą.
@@gregoryhouse7140 Ja nie mam talentu a słuch dawno mi się popsuł, ale i tak kupiłem workstations Rolanda bo lubię na niego patrzeć, lubię postukać w klawisze. Rodzinie mówię że w ten sposób odreagowuję kryzys wieku średniego. Moim zdaniem lepsze to niż rower za 6 koła, bo swoim hobby wkurzam mniej osób 😏
Brawo za kolejną ciekawą prezentację wykład opowieść i wiedzę . Przelata Pan w doskonały dowód wiedzę i opowieść. Pana studenci chociażby nie uważali na zajęciach to i tak „ się nauczą” 😉
Opowieści o studiach, płytach pogłosowych, magnetofonach wielościeżkowych itp słucha się jak relacji z równoległego wszechświata. :) Łapka w górę. Takiiemu laikowi jak ja zawsze wydaje się, że ludzie wchodzą do studia, stają przed mikrofonem, nagrywają i wychodzą. A tu jakieś cuda na kiju.
Czad!! Dużo razy grałem to na pianinie i słyszałem, że czegoś brakuje... Myślałem, że zmodyfikowali sam instrument... Jestem zaskoczony, że aż tyle logiki za tym stoi
Słów brak, dla kunsztu twórcy tego kanału. Sam długie lata bawiłem się nagłośnieniem - czapki z głów. Człowiek uczy się całe życie, z takim Inżynierem dźwięku - to nieopisana przyjemność.
Niesamowite jak wiele Imagine czerpie z Arii na strunie G - JS Bacha, począwszy od line cliché. Ale też w końcu przed Imagine było A Whiter Shade of Pale...
te komentarze niektóre są naprawdę poniżej krytyki. Ja osobiście pięknie panie Tomku dziękuję za tę "dekonstrukcję" a nawet bardziej materiał godny redaktora dochodzeniowego. "Te małe psy najgłośniej szczekają" - BUDA !
Ciekawostka: zakłady lotnicze de Havilland, wspomniane w filmie, są odpowiedzialne za stworzenie pierwszego komercyjnego samolotu pasażerskiego z silnikami odrzutowymi. De Havilland Comet niestety zasłynął również serią katastrof, których przyczyną była zbyt słaba konstrukcja kadłuba, oraz kwadratowe okna, na krawędziach których dochodziło do pęknięć, co prowadziło do gwałtownej utraty ciśnienia kabiny. Stąd też obecne samoloty mają zaokrąglone okna ;)
Nie jestem specjalistą w tym zakresie co Pan, ale mimo braku takiej wiedzy, sprawił mi Pan jedną z największych przyjemnośćci przy wysłuchaniu tego odcinka życząc zdrowia z szacunkiem kłaniam się Panu.
W końcu polski konkretny kanał dla muzykow. I nie ma tu takich chwytów∑ jak "do this", albo "dont do this", albo "10 best tricks" "how to become a mix master in a week" | :) dziękuję. Materiał z modulacją skrillexa i inne syntezatorowe eksploracje, chirurgiczne cięcia i dogłębna analiza. Pozdrawiam.
Mam tylko nadzieje, że Pana Tomasza nikt nam nie zawiesi za samo wspomnienie o tym nieszczęsnym wywiadzie Lennona z Davidem Sheffem, w którym Lennon przyznał, że jest to "właściwie manifest komunistyczny". Cytując Pana Tomasza: "Lennon na temat swoich piosenek i ogólnie postawy życiowej często mówił androny, z których potem musiał się tłumaczyć..." I to jest zdrowe podejście z należytym dystansem... A piosenka super fajna, prawda?
Tak, tak...! 😊... Imagine... nie dla głupiego komentatora sportowego, bez znajomości muzyki i wyższej kultury ... A nawet nie odróżniającego bolszewizmu... od komunizmu !... ( see: Ewangelia Jezusa z Nazaretu i Dzieje Apostolskie!).... przecież pierwsi chrześcijanie to byli komuniści...😮 ! ...i obecne zakony: np. franciszkanie, benedyktyni ... to komuniści !....😅.....😮 !....😊 ale głupi ten komentator z otwarcia Olimpiady !... nawet nie wiedział że Imagine jest grane na olimpiadach od b. wielu lat.... I w wielu kościołach chrześcijańskich w czasie nabożeństw.. lub po.... przecież trzeba być głupim niedoyczonym aktorzynom żeby powiedzieć... " niestety".... kiedy to jest kultowy utwór cywilizacji i wyższej kultury światowej/na naszej Ziemi...😊..... komentator sportowy w tv.... to po prostu nieuk... czyli ani z UK... ani z EU 😅😅... tylko z ciemnej strony Najjaśniejszej Prawdziwej Polski i z Kościoła Matki Naszej ! ....😮 !....😮 !
@@CzesawGogowski Ciekawe to kościoły chrześcijańskie w których wierni słuchają o tym, że nie ma raju, piekła i religii, jakoś niedowierzam tym rewelacją
"W Polsce nawet kolor czapki jest sprawą polityczną" No, w USA kolor czapki jest sprawą polityczną od około ośmiu lat, i jak zwykle doganiamy zachód z opóźnieniem i to nie w tych kwestiach w których powinniśmy. ;)
Dla zachodu Polska to częśč Rosji, ludzie myślą, że jak jest u nas zima to niedźwiedzie polarne biegają po ulicach. A jedyne co wiedzą o Polsce to, że był obóz zagłady.
Lennon i Spector byli genialni, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. No a utwór Imagine to jeden z najlepszych, a być może najlepszy, jaki kiedykolwiek powstał. Super ta dekonstrukcja. Pozdrawiam.
@oo.c.oChodzi Ci o tzw biały album gdzie miauczala yoko i gdzie umieszczono slabienkie utworki solowe poszczególnych Beatlesow? Żaden wykonawców nigdy? Znasz Close to the Edge YES ?
@oo.c.o ehm chcesz napisac ze masz ok 180 lat? Nagranie i wydanie wlasnego albumu niekoniecznie czyni z Ciebnie znawce. Ja nagralem 4 plyty z coverami i co? Przez Ciebie przemawia jedynie megalomania ;) Sam jestes zabawny. Moze jeszcze dodasz ze Twoj album to ten doskonaly w calosci he he he ;)
Uuuu, nie spodziewałam się tego, że pan Tomek zrobi dekonstrukcję tej przepięknej piosenki przy której można uruchomić wyobraźnię i wyobrazić sobie lepszy i piękniejszy świat, a te uderzenia perkusji wytłumione zwykłymi plastrami przypomina mi trzepanie dywanu. Z racji tego, że liczba subskrypcji na pana kanale zbliża się do 50 tys. to chciałabym panu zaproponować włączenie piosenek, których do tej pory zrobił pan dekonstrukcje, zamknięcie oczu i uruchomienie wyobraźni, by wyobrazić sobie obrazy jakie wywołują ich dźwięki brzmienia i teksty, a związku z tym, że muzyki Hansa Zimmera do zwiastunu filmu "Mroczny Rycerz Powstaje" nie ma m. in. w serwisie Spotify to proponuję wyobrażenie sobie obrazów słuchając jego kompozycji z tego filmu pt. "Rise", jestem ciekawa jakie obrazy przyjdą w pana głowie.
Niesamowite, wiele niuansów, których albo nie słychać, albo ledwo je słychać lub nie zwraca się na nie uwagi a wszystko wpływa na efekt końcowy 😳 Oczywiście tu na filmie wszystko jest słyszalne ale na nagraniach jakby oryginalnych niesłyszalne.
Z całego serca dziękuję za tę dekonstrukcję. Z ogromną przyjemnością i wypiekami na twarzy obejrzałem materiał. Świetna robota ❤ Przy okazji ośmielam się po cichutku poprosić o odcinek z dekonstrukcją piosenki Eagles lub Scorpions.
No to już wiem dlaczego tak lubię Audio/HiFi Show w Ascott. Ta miejscowość ma dużow spólnego z muzyką. Może w tym roku da nam się pan namówić na spotkanie z fanami kanału właśnie podczas jesiennych targów w Ascott
Cholera, mieszkam w okolicy od ponad 15 lat i nawet nie wiedziałem że i coś takiego tam organizują! Dzięki za komentarz, właśnie widze że bilety są na 21/22 września po niecałe 25 funtów :D
Powstrzymywałem się do tej pory, ale chyba czas powiedzieć głośno co wszyscy myślimy: “Kiedy Hall and Oates?” Ja od siebie czekam na coś Steely Dan 😊. Fakt że do zagrania solówki w Peg wynajęto 10 gitarzystów 🤯 Ps. Nigdy nie jest omawiany tekst na tym kanale, więc nie rozumiem oburzenia w komentarzach 🤔
Panie Tomaszu zwracam się z uprzejmą prośbą dekoracji : Electric light orchestra - here is the news, wspominając oczywiście o technologii używanej w takim studio telewizyjny ... Ciekawi mnie najbardziej zapis dźwięku i obrazu na taśmie paragonowej z początku teledysku gdy Jeff Lynne wyciąga ją z maszyny, fascynuje mnie to ale nie mogę sam znaleźć odpowiedzi. Jest to mój ulubiony kawałek Elektryków😊
Analizy utworów publikowane przez pana Wróblewskiego to majstersztyk. Dlatego niezależnie od mojego chłodnego stosunku do światopoglądu Lennona, wielką frajdą jest posłuchać tego materiału.
Prawda prawda. Owszem, fortepian jest pierwszoplanowy ale ja już wcześniej słyszałem te pogłosy, słyszałem perkusję i słyszałem dodatkową ciągłość brzmienia z innego instrumentu klawiszowego, ale te przesterowane organy ala Deep Purple to mnie naprawdę zaskoczyły.
Jestem bardzo zainteresowany, w jaki sposób Pan dociera do tego, np. że do pianina zostały zaaplikowane dwa rodzaje pogłosu i podane na przeciwne kanały, niż surowy dźwięk. Albo o minimalnym delay na stopie. Oraz informacje o mikrofonach, jakimi nagrywano perkusję. Skąd zdobyć takie informacje? Jak zwykle podziwiam umiejętność uzyskania zamierzonego brzmienia (np. barwa fortepianu w odróżnieniu od presetu).
Większość to typowe sztuczki producenckie i jeśli siedzi się w tym kilka dekad, to po prostu to słychać. A mikrofony - wystarczy mieć świadomość tego, co było w studiu i znać techniki pracy osób uczestniczących w produkcji.
Bardzo dobra analiza, ludzie nie zdają sobie sprawy ile pracy kosztuje nagranie. Myślę że muzyka to przekręcić gałkę w samochodzie albo zrobić enter na klawiaturze tak samo jak otworzyć lodówkę i odkryć skąd się bierze mięso, z lodowki! Moze trochę pomoze niektorym zrozumiec.
Cóz powiedzieć,jak zwykle doskonały wstęp historyczny,a pozniej już sama kwintesecja wiedzy i praktyki,szacunek Pani Tomku,zreszta oglądam Pana odcinki od dosc dawna,zawsze z duzym zaciekawieniem,podobnie jak za dzieciaka,oglądałem program SONDA
Patrząc po tym jak 50 lat później przez ten utwór ktoś nadal jest w stanie zrujnować sobie karierę pokazuje, że ostatecznie Lennon odniósł sukces. Gdyby nie został skremowany to ja na jego miejscu przewracałbym się w grobie... ze śmiechu. Piosenka pochodzi z nurtu konceptualnego. Lennon był silnie inspirowany twórczością Yoko Ono przy pisaniu piosenki (obecnie jest opisana jako współautor). Od początku miała być prowokacją. Jest swoistą wydmuszką przypominając mocno tekst Ody do Radości z dziewiątej symfonii Beethovena. Powstawała w momencie różnego rodzaju przemian i protestów przeciwko Wojnie w Wietnamie, segregacji rasowej i dyskryminacji. Lennon niewątpliwie żył sobie w swojej idealistycznej bańce i był pod wpływem środowisk lewicowych. Wszystko to okrutnie zostało zweryfikowane kiedy Richard Nixon zwyciężył ogromną przewagą w wyborach, rozpoczynając tym samym (znie)(o)sławioną, drugą kadencję. Nasz Dżonek po tym wydarzeniu zdystansował się od polityki.
Z piosenek manifestów z chęcią bym obejrzał rekonstrukcję Common People Pulpu. Mimo że technicznie britpop to chyba najbardziej punkowy kawałek jaki słyszałem :)
Nazwa preset czyli jakby "przed ustawienie" do tego właśnie jest by je sobie pod siebie ustawić. Ja to tak widzę. Jakby to było gotowe to by było set ;) Os. Jak zawsze świetny film 👊
Uwielbiam ten utwór. Przesłanie z niego płynące jest piękne i nikt i nic nie przekona mnie, że jest złe. Nie nie jest, jest cudowne. Świat niestety cudowny nie jest, więc wielu go nie lubi, no ale to już ich problem. Dla mnie to jeden z najpiękniejszych utworów muzyki. Dziękuję za rys historyczny, za dekonstrukcję i... słucham po raz już sam nie wiem który. :)
Piosenka "Imagine" istnieje od lat 70. Utwór ten zawsze kojarzyłem, za lepszym, spokojnym światem. Nie miałem żadnych skojarzeń politycznych takich jak u tych co usłyszeli piosenkę Lennona podczas IO Paris 2024. Nagle rozpętała się nagonka, bo jakiś dziennikarz, potem polityk wypowiedzieli się bo nagle widzą we wszystkim i wszystko kojarzy się im z komunizmem. W kolejce do krytyki czeka Queen, Nirvana, Prince, AC/DC, Black Sabbath, Guns Roses, Iron Maiden, bo zaraz jakiemuś politykowi i jego wyznawcom zaczną przeszkadzać piosenki wyżej wymienionych zespołów.
W jaki sposób należy wcielić w życie przesłanie tej piosenki, będące "virtually The Communist Manifesto", by przyczynić się do zbudowania lepszego i bardziej pokojowego świata, bez fizycznej likwidacji religii, państw, polityki - czyli w istocie ludzi i instytucji je tworzących; czyli: jak zrealizować proponowane przez autora "Imagine" ostateczne rozwiązanie kwestii religii, narodów, własności i innych wskazań / idei tegoż autora?
Idee równości, braku religii, państwa i własności były szeroko propagowane przez różne ruchy i ideologie. Ich praktyczna realizacja zazwyczaj prowadziła do poważnych konsekwencji, w tym ogromnych strat w ludziach. Przykłady takie można znaleźć w ideologii komunizmu, zwłaszcza w XX wieku. Najbardziej znanym przykładem jest rewolucja bolszewicka w Rosji w 1917 roku, która doprowadziła do powstania Związku Radzieckiego. Władze bolszewickie dążyły do stworzenia społeczeństwa bezklasowego, w którym nie ma własności prywatnej ani religii. Realizacja tych idei prowadziła jednak do licznych represji, czystek politycznych, głodu i zbrojnych konfliktów. Szacuje się, że w wyniku polityki stalinizmu, w tym podczas Wielkiego terroru i Holodomoru, liczba ofiar mogła wynosić od kilku do kilkunastu milionów ludzi. Innym przykładem są rewolucje komunistyczne, takie jak rewolucja kulturalna w Chinach (1966-1976), która miała na celu eliminację "starych" tradycji, kultury i idei. Również ta rewolucja wiązała się z ogromnymi stratami w ludziach. Ruchy anarchistyczne, które często też dążyły do realizacji podobnych idei: braku państwa, własności, religii. Podsumowując, realizacja idei równości, braku religii, państwa i własności w praktyce związana była z wieloma niedobrymi konsekwencjami, w tym znacznymi stratami w ludziach, oraz naruszeniami podstawowych praw człowieka. Pan Lennon świetnie wiedział co robi. Na "marzeniach" zarobił miliony, ludzie klaskali i płakali z euforii. Pan Lennon, chcąc udowodnić swoim życiem przesłania, w które głęboko wierzył, zapewne oddał cały majątek ludziom potrzebującym i instytucjom realizujacym jego myśli. Piękno takich przesłań, realizowane w rzeczywistości, doprowadziło śmierci miliony ludzi.
Dziękuję za kolejny ciekawy materiał. Pytanie - dlaczego do rekonstrukcji wykorzystał Pan plugin fortepianu a nie pianina - tak jak nagranie zostało dokonane?
Opowieść i smaczki techniczne jak zwykle pierwsza klasa. Dekonstrukcja zbyt uproszczona (zwłaszcza zbyt jasne i ostrożne przestrzennie piano - w utworze delay jest wyraźniej zaznaczony i stanowi wręcz kolejny instrument).
Hmm... Ja, i jak sądzę każdy osłuchany muzyk, bez większego trudu wychwyci każdy dźwięk w tak relatywnie prostych strukturach harmonicznych. Ponadto układy rąk na klawiaturze i na gryfie instrumentu też nie są z kosmosu i jeśli tylko wiadomo, że zagrali to ludzie, to wszystko da się odtworzyć. Znając realia techniki studyjnej, charakter brzmieniowy instrumentów, metody pracy oraz użyty sprzęt także można podążyć tą samą ścieżką. To tylko kwestia doświadczenia, osłuchania, praktyki i tysięcy godzin spędzonych na nagrywaniu i miksowaniu. Dopiero współczesne, kręcone na wtyczkach i samplach, programowane z użyciem narzędzi randomowych i generatorów rytmu nagrania są tego wszystkiego pozbawione i niczego nie można w nich być pewnym.
@@0dB-pl Witam. Wie Pan, że są w necie do kupienia multitraki poszczególnych utworów. Jest na YT facet co miksuje z tego znane przeboje. Thriller przykładowo wyszedł mu rewelacyjnie. Pozdrawiam.
Lennon plótł androny? Najłatwiej to tak wytłumaczyć. Szefowie olimpijscy dobrze wiedzieli czemu te słowa uznali za hymn, Lennon też wiedział co śpiewa. Doceniam materiał, dużo wnosi wiedzy w zakresie reżyserii dźwięku, ale proszę nie robić głupców z ludzi myślących. Ostatnio co rusz wmawia się nam rzeczy które mamy uznać za inne niż w rzeczywistości
Patrzcie Państwo, do czego, wbrew zdaniu: "ne sutor supra crepidam", dochodzą szewcy w naszych czasach. Do Autora 0dB: Niech szewc nie ocenia tego, co jest powyżej butów. Proszę nie ubliżać mojej inteligencji tekstami o pioseneczce ślicznej . Pan Lennon wiedział co robi, a jeśli nie, to mamy do czynienia z osobą o otwartym umyśle, czyli zawartość wyleciała. Czy ktoś wcielił w życie "virtually The Communist Manifesto" - jak powiedział tenże twórca; jakie były i są skutki realizacji tego pięknego przesłania?
Czy Szanowny naprawdę nie pojmuje o czym jest ten kanał? Mówię tu o produkcji muzyki i technologii studyjnej. I o niczym więcej. Komentarze ideologiczne nie będą mile widziane, bo to mój prywatny, kapitalistyczny do ostatniego bitu kanał. I jeśli tylko uznam, że coś mi nie pasuje, to będę to usuwał. Doskonale widzę granice, wiem na czym polega własność i dostrzegam wyraźnie naruszenia zasad, które na tym kanale wyznaczam ja i właściciel serwisu.
Jak zwykle Pan Profesor dźwięku uraczył nas suto zastawionym stołem bogatym w fachową wiedzę, dziękuję bardzo,
kompletnie się nie znam na technicznych aspektach tworzenia muzyki ale słuchało mi się tego rewelacyjnie! Fantastyczny materiał!
Wspaniała wrażliwość na dźwięk połączona z imponującą wiedzą! ❤👍
W Polsce, a pewnie również i w europie, ten kanał stanowi najwyższą półkę materiałów o muzyce. To nie jest tylko przedstawienie technikaliów, ale również historia, okoliczności powstawania danego utworu, sprzętu itd. Gratulacje. Ten kanał to wynikowa wielu lat Pańskiej ciężkiej pracy i pasji.
Absolutnie podziwiam za tą pierwszą część materiału i tak ogromny research o ówczesnej technice studyjnej! :) Ja wiem że to pewnie doskonale udokumentowane, ale mimo wszystko - wytłumaczyć tak żeby przeciętny widz zrozumiał o co chodzi to jednak trzeba conieco wiedzieć :)
Jestem pod wrażeniem Pana profesjonalizmu i wiedzy, to niesamowite że takie rzeczy można znaleźć na polskim YT i to jeszcze za darmo
Jesteś GOŚĆ ! Każdy twój odcinek to mistyczne dzieło . Kawałek historii , mnóstwo ciekawych smaczków ,ciekawostek , fajnych medialnych wrzutek. Nie mówiąc już o twojej wciągającej fonetyce . Każdy odcinek słucham z rozdziawionym dziobem😂 i zadaje sobie pytanie . Kurcze skąd on o tym wie ? Zawsze żałuje że na końcu nie leci cały utwór rozebrany przez ciebie ...
Dziękuję mistrzu
Dodam i podpowiem że chyba też ci się spodoba pomysł kolej na Electric Light Orchestra.
Dziękuję za miły komentarz. Zawsze leci cały utwór, ale trzeba przejść na moją stronę, bo YT nie za bardzo pozwala na takie rzeczy: 0db.pl/dekonstrukcja-john-lennon-imagine/
Znowu jestem pod wielkim wrazeniem, tak mi juz zostanie. Czekam na nastepny materiał, pozdrawiam i dziękuję za Pana pracę 🤓
Następny rewelacyjny odcinek - SUPER! Dzięki,
Jestem tu pierwszy raz. Poczułem się jakbym był w trzecim wymiarze. Do tej pory muzyki, utworu po prostu słuchałem. Zaskoczyła mnie bardzo duża ilość Programów emulujący ch oryginalne urządzenia z lat ubiegłych. Dziękuję za film i serdecznie pozdrawiam.
jak zawsze, świetny materiał, który dostarcza wielu ciekawych informacji
Panie Tomaszu dziękuję za Pana fachową pracę życzę zdrowia , oraz wytrwałości w "rozbieraniu" pięknych piosenek. Pozdrawiam.
Ta melodia jest genialna, ten fortepian, zawsze zazdrosne tym, którzy potrafią na tym instrumencie grać. Jet to przyjemne dla ucha. Świetny materiał. Pozdrawiam.
Nie ma co zazdrościć! Tylko kupić sprzęt i zacząć grać. Dzisiaj dobry fortepian elektryczny można kupić w cenie smartwona.
@@jarekgolon8237 Jeszcze trzeba mieć talent, i tzw słuch, do grania. ja ma tylko do słuchania. Jak to kiedyś powiedział nieżyjący już Bogusław Kaczyński, nie każdy musi byś artystą.
@@gregoryhouse7140 Ja nie mam talentu a słuch dawno mi się popsuł, ale i tak kupiłem workstations Rolanda bo lubię na niego patrzeć, lubię postukać w klawisze. Rodzinie mówię że w ten sposób odreagowuję kryzys wieku średniego. Moim zdaniem lepsze to niż rower za 6 koła, bo swoim hobby wkurzam mniej osób 😏
Tylko słowa mogłyby być mądrzejsze. Może napisać nowe?
@@LesnyLudNiezły pomysł! Zleciłbym to zadanie grupie Dżipago. Było by zabawnie😊
Witam Pana bardzo serdecznie i dziękuję za kolejną fantastyczną podróż w świat muzycznych uniesień. Brawo. Klasa sama w sobie ❤
Panie Tomaszu, dziękuje i podziwiam.
Kolejny rewelacyjny materiał! 😍
Brawo za kolejną ciekawą prezentację wykład opowieść i wiedzę . Przelata Pan w doskonały dowód wiedzę i opowieść. Pana studenci chociażby nie uważali na zajęciach to i tak „ się nauczą” 😉
Łokurde znowu piosenka ktora slysze odkad zyje nabiera innego znaczenia dzieki Panu. Te smaczki robia robote i nic juz nie jest takie samo :)
Opowieści o studiach, płytach pogłosowych, magnetofonach wielościeżkowych itp słucha się jak relacji z równoległego wszechświata. :) Łapka w górę. Takiiemu laikowi jak ja zawsze wydaje się, że ludzie wchodzą do studia, stają przed mikrofonem, nagrywają i wychodzą. A tu jakieś cuda na kiju.
jesli zostawiaja wszystko producentom to jest tak jak piszesz
Panie Tomaszu, dekonstrukcja w punkt! Super podejście do tematu! Czekam na coś równie niespodziewanego w następnej dekonstrukcji!
Jak zawsze rewelacja!
Jak zawsze, świetny materiał, full pro!
Uwielbiam twoje dekonstrukcje nawet te których kapel w ogóle w życiu nie słuchałem lub tych których nie lubię😂
dziękujemy 😍
Czad!! Dużo razy grałem to na pianinie i słyszałem, że czegoś brakuje... Myślałem, że zmodyfikowali sam instrument... Jestem zaskoczony, że aż tyle logiki za tym stoi
Boski kanał po prostu boski!!! :) 🎸 ❤
Jak magia! Genialne!
Bardzo fajna dekonstrukcja!😉Pozdrawiam serdecznie!
Komentujesz, nim oglądnąłeś materiał?
@@Robert-fx8eiJa z góry wiem że to będzie bardzo dobry materiał..z resztą jak zawsze!😊
SUPER odcinek
bardzo doceniam opis studia
pozdrawiam serdecznie
Hołd obu mistrzom, pierwszemu za doskonałą muzykę, drugiemu za pokazanie jej w sposób doskonały ❤❤❤
Jak zwykle arcyciekawe! Pięknie dziękuję :-)
Jak zwykle, super. Pozdrawiam
Słów brak, dla kunsztu twórcy tego kanału. Sam długie lata bawiłem się nagłośnieniem - czapki z głów. Człowiek uczy się całe życie, z takim Inżynierem dźwięku - to nieopisana przyjemność.
Prawda! :)
Lizus poziom master 😂 kanal fajny ale bez przesady
@@Ludek-Internetowy Wolę być "lizusem" niż ignorantem :-) Choć i nawet do tego mi daleko..
Po co ten przecinek po „Słów brak”? Nie ma żadnego sensu, niczego nie rozdziela. To ostatnio coraz częstszy błąd - jakaś plaga przecinkoza.
@@mattaimpdobre
Gratulacje i jak zwykle Liga mistrzów jeżeli chodzi o dekonstrukcje❤
Niesamowite jak wiele Imagine czerpie z Arii na strunie G - JS Bacha, począwszy od line cliché. Ale też w końcu przed Imagine było A Whiter Shade of Pale...
@@WojciechKobus tak i tam ten Bach jest aż bardziej nad wyraz widoczny
Bomba! dla zasięgów.
Super więcej takich odcinków o beatles 😮
Oszałamiająca porcja wiedzy, dziękuję
Rozwikłanie tajemnicy fortepianu jest dla mnie najbardziej cenne. Oczywiście wszystko jest cenne, a to naj 😀
te komentarze niektóre są naprawdę poniżej krytyki. Ja osobiście pięknie panie Tomku dziękuję za tę "dekonstrukcję" a nawet bardziej materiał godny redaktora dochodzeniowego. "Te małe psy najgłośniej szczekają" - BUDA !
Ciekawostka: zakłady lotnicze de Havilland, wspomniane w filmie, są odpowiedzialne za stworzenie pierwszego komercyjnego samolotu pasażerskiego z silnikami odrzutowymi. De Havilland Comet niestety zasłynął również serią katastrof, których przyczyną była zbyt słaba konstrukcja kadłuba, oraz kwadratowe okna, na krawędziach których dochodziło do pęknięć, co prowadziło do gwałtownej utraty ciśnienia kabiny.
Stąd też obecne samoloty mają zaokrąglone okna ;)
Jest o tym caly film na National Geographic
Analiza produkcji, brzmienia i aranżacji, ciekawostki sprzętowe i nie tylko... to jest wizja dobrej dekonstrukcji, na szczęście
Nie jestem specjalistą w tym zakresie co Pan, ale mimo braku takiej wiedzy, sprawił mi Pan jedną z największych przyjemnośćci przy wysłuchaniu tego odcinka życząc zdrowia z szacunkiem kłaniam się Panu.
Odcinek pochłonąłem bez mrugnięcia okiem, a teraz przez cały dzień słyszę w głowie piosenkę 'Imagine' :-)
Dzisiaj materiał był pierwsza klasa
Super dekonstrukcja i jak zwykle wyszły na jaw nieoczywiste rzeczy!
Kapitalny materiał. Jak zawsze, przyjemnie się z Panem płynie przez historię muzyki. Pozdrawiam.
skoro grają to na każdej olimpiadzie w kontekście idei pokoju, do której ma dążyć świat to jakże nie jest to hymn czy manifest
Dobra robota ❤️
Dekonstrukcja utworu "Golden Brown" the Stranglers w Pańskim wykonaniu mogłaby być bardzo ciekawa!
Też chcę!
Marzy mi sie dekonstrukcja Genesis Land of Confusion. Jestem ciekaw z czego ukręcilby pan bass
W końcu polski konkretny kanał dla muzykow. I nie ma tu takich chwytów∑ jak "do this", albo "dont do this", albo "10 best tricks" "how to become a mix master in a week" | :) dziękuję. Materiał z modulacją skrillexa i inne syntezatorowe eksploracje, chirurgiczne cięcia i dogłębna analiza. Pozdrawiam.
Całkiem ładny dom jak na apostoła świata bez własności!
@@LesnyLud 100/100
LENN0N R0ZDAŁ SW0J MAJATEK?/
Tak połowę dał Yoko, drugą Ono.
Zgadza się, zarzucano mu zresztą z tego powodu hipokryzję.
Nie każdy jest Mahatmą Gandhi,kurwa!
Mam tylko nadzieje, że Pana Tomasza nikt nam nie zawiesi za samo wspomnienie o tym nieszczęsnym wywiadzie Lennona z Davidem Sheffem, w którym Lennon przyznał, że jest to "właściwie manifest komunistyczny".
Cytując Pana Tomasza: "Lennon na temat swoich piosenek i ogólnie postawy życiowej często mówił androny, z których potem musiał się tłumaczyć..." I to jest zdrowe podejście z należytym dystansem... A piosenka super fajna, prawda?
Tak, tak...! 😊... Imagine... nie dla głupiego komentatora sportowego, bez znajomości muzyki i wyższej kultury ... A nawet nie odróżniającego bolszewizmu... od komunizmu !... ( see: Ewangelia Jezusa z Nazaretu i Dzieje Apostolskie!).... przecież pierwsi chrześcijanie to byli komuniści...😮 ! ...i obecne zakony: np. franciszkanie, benedyktyni ... to komuniści !....😅.....😮 !....😊 ale głupi ten komentator z otwarcia Olimpiady !... nawet nie wiedział że Imagine jest grane na olimpiadach od b. wielu lat.... I w wielu kościołach chrześcijańskich w czasie nabożeństw.. lub po.... przecież trzeba być głupim niedoyczonym aktorzynom żeby powiedzieć... " niestety".... kiedy to jest kultowy utwór cywilizacji i wyższej kultury światowej/na naszej Ziemi...😊..... komentator sportowy w tv.... to po prostu nieuk... czyli ani z UK... ani z EU 😅😅... tylko z ciemnej strony Najjaśniejszej Prawdziwej Polski i z Kościoła Matki Naszej ! ....😮 !....😮 !
@@CzesawGogowski Ciekawe to kościoły chrześcijańskie w których wierni słuchają o tym, że nie ma raju, piekła i religii, jakoś niedowierzam tym rewelacją
Panie Tomku, dziękuję za pomoc w odkrywaniu muzyki ❤
"W Polsce nawet kolor czapki jest sprawą polityczną"
No, w USA kolor czapki jest sprawą polityczną od około ośmiu lat, i jak zwykle doganiamy zachód z opóźnieniem i to nie w tych kwestiach w których powinniśmy. ;)
Dla zachodu Polska to częśč Rosji, ludzie myślą, że jak jest u nas zima to niedźwiedzie polarne biegają po ulicach. A jedyne co wiedzą o Polsce to, że był obóz zagłady.
Kolejny świetny odcinek 😊
Lennon i Spector byli genialni, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. No a utwór Imagine to jeden z najlepszych, a być może najlepszy, jaki kiedykolwiek powstał. Super ta dekonstrukcja. Pozdrawiam.
Malo zatem muzyki słyszałeś
@oo.c.oChodzi Ci o tzw biały album gdzie miauczala yoko i gdzie umieszczono slabienkie utworki solowe poszczególnych Beatlesow? Żaden wykonawców nigdy? Znasz Close to the Edge YES ?
@oo.c.o ehm chcesz napisac ze masz ok 180 lat? Nagranie i wydanie wlasnego albumu niekoniecznie czyni z Ciebnie znawce. Ja nagralem 4 plyty z coverami i co? Przez Ciebie przemawia jedynie megalomania ;) Sam jestes zabawny. Moze jeszcze dodasz ze Twoj album to ten doskonaly w calosci he he he ;)
To weź sie jeszcze rozczulaj nad miedzynarodówką komunistyczną. To jest to samo.
Panie Tomaszu - jakże miło się Pana słucha - zdrowia i zasięgów.
Bardzo ciekawe!
Uuuu, nie spodziewałam się tego, że pan Tomek zrobi dekonstrukcję tej przepięknej piosenki przy której można uruchomić wyobraźnię i wyobrazić sobie lepszy i piękniejszy świat, a te uderzenia perkusji wytłumione zwykłymi plastrami przypomina mi trzepanie dywanu. Z racji tego, że liczba subskrypcji na pana kanale zbliża się do 50 tys. to chciałabym panu zaproponować włączenie piosenek, których do tej pory zrobił pan dekonstrukcje, zamknięcie oczu i uruchomienie wyobraźni, by wyobrazić sobie obrazy jakie wywołują ich dźwięki brzmienia i teksty, a związku z tym, że muzyki Hansa Zimmera do zwiastunu filmu "Mroczny Rycerz Powstaje" nie ma m. in. w serwisie Spotify to proponuję wyobrażenie sobie obrazów słuchając jego kompozycji z tego filmu pt. "Rise", jestem ciekawa jakie obrazy przyjdą w pana głowie.
Niesamowita dekonstrukcja! Szacunek!
To jest super program 😊
Niesamowite, wiele niuansów, których albo nie słychać, albo ledwo je słychać lub nie zwraca się na nie uwagi a wszystko wpływa na efekt końcowy 😳
Oczywiście tu na filmie wszystko jest słyszalne ale na nagraniach jakby oryginalnych niesłyszalne.
Z całego serca dziękuję za tę dekonstrukcję. Z ogromną przyjemnością i wypiekami na twarzy obejrzałem materiał. Świetna robota ❤ Przy okazji ośmielam się po cichutku poprosić o odcinek z dekonstrukcją piosenki Eagles lub Scorpions.
Bang super idealnie w czas❤ dla zasięgu with love
No to już wiem dlaczego tak lubię Audio/HiFi Show w Ascott. Ta miejscowość ma dużow spólnego z muzyką. Może w tym roku da nam się pan namówić na spotkanie z fanami kanału właśnie podczas jesiennych targów w Ascott
Cholera, mieszkam w okolicy od ponad 15 lat i nawet nie wiedziałem że i coś takiego tam organizują! Dzięki za komentarz, właśnie widze że bilety są na 21/22 września po niecałe 25 funtów :D
@@10385142 Podziękowania należą się również p. Tomaszowi, bo gdyby nie jego kanał... Pzdr.
W przyszłości piosenkę pana Koracza o zdrowiu chciałbym usłyszeć najbardziej.
Popieram w 100% !!!!
Tak się składa że mamy pana Koracza na sali!
Ja zawsze wszystko chętnie wam wyśpiewam :D
@@TS-rw5ve A to już jest piosenka o Trasie Łazienkowskiej. Ją też chciałbym usłyszeć najbardziej.
@@patrykn.5971 Dajcie jeszcze tego pana co tu był (Wesoły Romek) i będzie komplet.
Powstrzymywałem się do tej pory, ale chyba czas powiedzieć głośno co wszyscy myślimy:
“Kiedy Hall and Oates?”
Ja od siebie czekam na coś Steely Dan 😊. Fakt że do zagrania solówki w Peg wynajęto 10 gitarzystów 🤯
Ps. Nigdy nie jest omawiany tekst na tym kanale, więc nie rozumiem oburzenia w komentarzach 🤔
Mistrzostwo świata. Pozdrawiam🙂
Panie Tomaszu zwracam się z uprzejmą prośbą dekoracji : Electric light orchestra - here is the news, wspominając oczywiście o technologii używanej w takim studio telewizyjny ... Ciekawi mnie najbardziej zapis dźwięku i obrazu na taśmie paragonowej z początku teledysku gdy Jeff Lynne wyciąga ją z maszyny, fascynuje mnie to ale nie mogę sam znaleźć odpowiedzi. Jest to mój ulubiony kawałek Elektryków😊
Jak dla mnie takim cudem jest "When Time Stood Still" !
Ale dobrze że jest nas jeszcze trochę.
Również poproszę!
to także mój ukochany kawałek ELO! Tu masz o owej tasmie pl.wikipedia.org/wiki/Ta%C5%9Bma_dziurkowana ktorej uzywano w epoce analogowej.
@@Derayes bardzo Dziękuję 💪
Analizy utworów publikowane przez pana Wróblewskiego to majstersztyk. Dlatego niezależnie od mojego chłodnego stosunku do światopoglądu Lennona, wielką frajdą jest posłuchać tego materiału.
Prawda prawda. Owszem, fortepian jest pierwszoplanowy ale ja już wcześniej słyszałem te pogłosy, słyszałem perkusję i słyszałem dodatkową ciągłość brzmienia z innego instrumentu klawiszowego, ale te przesterowane organy ala Deep Purple to mnie naprawdę zaskoczyły.
Jestem bardzo zainteresowany, w jaki sposób Pan dociera do tego, np. że do pianina zostały zaaplikowane dwa rodzaje pogłosu i podane na przeciwne kanały, niż surowy dźwięk. Albo o minimalnym delay na stopie. Oraz informacje o mikrofonach, jakimi nagrywano perkusję. Skąd zdobyć takie informacje?
Jak zwykle podziwiam umiejętność uzyskania zamierzonego brzmienia (np. barwa fortepianu w odróżnieniu od presetu).
Większość to typowe sztuczki producenckie i jeśli siedzi się w tym kilka dekad, to po prostu to słychać. A mikrofony - wystarczy mieć świadomość tego, co było w studiu i znać techniki pracy osób uczestniczących w produkcji.
Bardzo dobra analiza, ludzie nie zdają sobie sprawy ile pracy kosztuje nagranie. Myślę że muzyka to przekręcić gałkę w samochodzie albo zrobić enter na klawiaturze tak samo jak otworzyć lodówkę i odkryć skąd się bierze mięso, z lodowki!
Moze trochę pomoze niektorym zrozumiec.
Było trudno,teraz jest to produkcja jak masowa jak w tartaku.
Bardzo trafny komentarz!
Cóz powiedzieć,jak zwykle doskonały wstęp historyczny,a pozniej już sama kwintesecja wiedzy i praktyki,szacunek Pani Tomku,zreszta oglądam Pana odcinki od dosc dawna,zawsze z duzym zaciekawieniem,podobnie jak za dzieciaka,oglądałem program SONDA
Dziekuje, a.utwór jest piekny
Patrząc po tym jak 50 lat później przez ten utwór ktoś nadal jest w stanie zrujnować sobie karierę pokazuje, że ostatecznie Lennon odniósł sukces. Gdyby nie został skremowany to ja na jego miejscu przewracałbym się w grobie... ze śmiechu. Piosenka pochodzi z nurtu konceptualnego. Lennon był silnie inspirowany twórczością Yoko Ono przy pisaniu piosenki (obecnie jest opisana jako współautor).
Od początku miała być prowokacją. Jest swoistą wydmuszką przypominając mocno tekst Ody do Radości z dziewiątej symfonii Beethovena. Powstawała w momencie różnego rodzaju przemian i protestów przeciwko Wojnie w Wietnamie, segregacji rasowej i dyskryminacji. Lennon niewątpliwie żył sobie w swojej idealistycznej bańce i był pod wpływem środowisk lewicowych. Wszystko to okrutnie zostało zweryfikowane kiedy Richard Nixon zwyciężył ogromną przewagą w wyborach, rozpoczynając tym samym (znie)(o)sławioną, drugą kadencję. Nasz Dżonek po tym wydarzeniu zdystansował się od polityki.
Dziękuję 🙂
Fajnie, że Pan istnieje Panie Tomaszu 😊
Dużo Zdrowia a YOKO potwornie POtworna
@@adamkurdziel6036 dziękuję :)
Z piosenek manifestów z chęcią bym obejrzał rekonstrukcję Common People Pulpu. Mimo że technicznie britpop to chyba najbardziej punkowy kawałek jaki słyszałem :)
Świetny utwór. Tekst 10/10.
To jest tak niezwykła piosenka, że aby oddać jej hołd napisałem wiersz „(Nie)śmiertelny”
Pokusi się Pan o dekonsteukcje "Bohemian Rhapsody"?
@@MrGroszeg trafiłem w sieci wykonanie z programu Muppet Show, idealnie zrobione, jak na kukiełki.
O, to byłoby super!!!
Nazwa preset czyli jakby "przed ustawienie" do tego właśnie jest by je sobie pod siebie ustawić.
Ja to tak widzę.
Jakby to było gotowe to by było set ;)
Os. Jak zawsze świetny film 👊
Preset= zawczasu ustawiony (potem przywołać i jest)
Uwielbiam ten utwór. Przesłanie z niego płynące jest piękne i nikt i nic nie przekona mnie, że jest złe. Nie nie jest, jest cudowne. Świat niestety cudowny nie jest, więc wielu go nie lubi, no ale to już ich problem. Dla mnie to jeden z najpiękniejszych utworów muzyki. Dziękuję za rys historyczny, za dekonstrukcję i... słucham po raz już sam nie wiem który. :)
Piosenka "Imagine" istnieje od lat 70. Utwór ten zawsze kojarzyłem, za lepszym, spokojnym światem. Nie miałem żadnych skojarzeń politycznych takich jak u tych co usłyszeli piosenkę Lennona podczas IO Paris 2024. Nagle rozpętała się nagonka, bo jakiś dziennikarz, potem polityk wypowiedzieli się bo nagle widzą we wszystkim i wszystko kojarzy się im z komunizmem.
W kolejce do krytyki czeka Queen, Nirvana, Prince, AC/DC,
Black Sabbath, Guns Roses, Iron Maiden, bo zaraz jakiemuś politykowi i jego wyznawcom zaczną przeszkadzać piosenki wyżej wymienionych zespołów.
W jaki sposób należy wcielić w życie przesłanie tej piosenki, będące "virtually The Communist Manifesto", by przyczynić się do zbudowania lepszego i bardziej pokojowego świata, bez fizycznej likwidacji religii, państw, polityki - czyli w istocie ludzi i instytucji je tworzących; czyli: jak zrealizować proponowane przez autora "Imagine" ostateczne rozwiązanie kwestii religii, narodów, własności i innych wskazań / idei tegoż autora?
Idee równości, braku religii, państwa i własności były szeroko propagowane przez różne ruchy i ideologie. Ich praktyczna realizacja zazwyczaj prowadziła do poważnych konsekwencji, w tym ogromnych strat w ludziach. Przykłady takie można znaleźć w ideologii komunizmu, zwłaszcza w XX wieku.
Najbardziej znanym przykładem jest rewolucja bolszewicka w Rosji w 1917 roku, która doprowadziła do powstania Związku Radzieckiego. Władze bolszewickie dążyły do stworzenia społeczeństwa bezklasowego, w którym nie ma własności prywatnej ani religii. Realizacja tych idei prowadziła jednak do licznych represji, czystek politycznych, głodu i zbrojnych konfliktów. Szacuje się, że w wyniku polityki stalinizmu, w tym podczas Wielkiego terroru i Holodomoru, liczba ofiar mogła wynosić od kilku do kilkunastu milionów ludzi.
Innym przykładem są rewolucje komunistyczne, takie jak rewolucja kulturalna w Chinach (1966-1976), która miała na celu eliminację "starych" tradycji, kultury i idei. Również ta rewolucja wiązała się z ogromnymi stratami w ludziach.
Ruchy anarchistyczne, które często też dążyły do realizacji podobnych idei: braku państwa, własności, religii.
Podsumowując, realizacja idei równości, braku religii, państwa i własności w praktyce związana była z wieloma niedobrymi konsekwencjami, w tym znacznymi stratami w ludziach, oraz naruszeniami podstawowych praw człowieka. Pan Lennon świetnie wiedział co robi. Na "marzeniach" zarobił miliony, ludzie klaskali i płakali z euforii. Pan Lennon, chcąc udowodnić swoim życiem przesłania, w które głęboko wierzył, zapewne oddał cały majątek ludziom potrzebującym i instytucjom realizujacym jego myśli. Piękno takich przesłań, realizowane w rzeczywistości, doprowadziło śmierci miliony ludzi.
Muzyka poruszajaca a test to hipisowska utopia
@@alma1672 DOKŁADNIE TAK!
Akurat dzisiaj pod prysznicem pomyślałem sobie "Coś dawno nie było Dekonstrukcji..." no i proszę! :)
Dziękuję za kolejny ciekawy materiał. Pytanie - dlaczego do rekonstrukcji wykorzystał Pan plugin fortepianu a nie pianina - tak jak nagranie zostało dokonane?
Bo brzmiał nieco ciekawiej niż pianino :-)
Dziekuje!!!!!!! Ok……. To jest jakiś argument 🥳
Panie Tomaszu, a czy możemy liczyć na dekonstukcje czegoś klubowego, ale co jest juz klasykiem, np " Fragma - Toca Me (1999) " ?
Panie Tomaszu dużo Zdrowia , bo rozum na miejscu
Jest Pan Wielkim Dekonstruktorem. Olbrzymia wiedza wręcz onieśmiela. I do tego znakomity głos dodatkowo przykuwający uwagę słuchacza.
Cudowna robota! A na przyszłość czekam na Paranoid Android
Opowieść i smaczki techniczne jak zwykle pierwsza klasa. Dekonstrukcja zbyt uproszczona (zwłaszcza zbyt jasne i ostrożne przestrzennie piano - w utworze delay jest wyraźniej zaznaczony i stanowi wręcz kolejny instrument).
Czy ma Pan dostęp do oryginalnych taśm nagraniowych? Skąd tak dobrze opracowane MIDI?
Hmm... Ja, i jak sądzę każdy osłuchany muzyk, bez większego trudu wychwyci każdy dźwięk w tak relatywnie prostych strukturach harmonicznych. Ponadto układy rąk na klawiaturze i na gryfie instrumentu też nie są z kosmosu i jeśli tylko wiadomo, że zagrali to ludzie, to wszystko da się odtworzyć. Znając realia techniki studyjnej, charakter brzmieniowy instrumentów, metody pracy oraz użyty sprzęt także można podążyć tą samą ścieżką. To tylko kwestia doświadczenia, osłuchania, praktyki i tysięcy godzin spędzonych na nagrywaniu i miksowaniu. Dopiero współczesne, kręcone na wtyczkach i samplach, programowane z użyciem narzędzi randomowych i generatorów rytmu nagrania są tego wszystkiego pozbawione i niczego nie można w nich być pewnym.
@@0dB-pl Witam. Wie Pan, że są w necie do kupienia multitraki poszczególnych utworów. Jest na YT facet co miksuje z tego znane przeboje. Thriller przykładowo wyszedł mu rewelacyjnie. Pozdrawiam.
Lennon plótł androny? Najłatwiej to tak wytłumaczyć. Szefowie olimpijscy dobrze wiedzieli czemu te słowa uznali za hymn, Lennon też wiedział co śpiewa. Doceniam materiał, dużo wnosi wiedzy w zakresie reżyserii dźwięku, ale proszę nie robić głupców z ludzi myślących. Ostatnio co rusz wmawia się nam rzeczy które mamy uznać za inne niż w rzeczywistości
Patrzcie Państwo, do czego, wbrew zdaniu: "ne sutor supra crepidam", dochodzą szewcy w naszych czasach. Do Autora 0dB: Niech szewc nie ocenia tego, co jest powyżej butów. Proszę nie ubliżać mojej inteligencji tekstami o pioseneczce ślicznej . Pan Lennon wiedział co robi, a jeśli nie, to mamy do czynienia z osobą o otwartym umyśle, czyli zawartość wyleciała. Czy ktoś wcielił w życie "virtually The Communist Manifesto" - jak powiedział tenże twórca; jakie były i są skutki realizacji tego pięknego przesłania?
Czy Szanowny naprawdę nie pojmuje o czym jest ten kanał? Mówię tu o produkcji muzyki i technologii studyjnej. I o niczym więcej. Komentarze ideologiczne nie będą mile widziane, bo to mój prywatny, kapitalistyczny do ostatniego bitu kanał. I jeśli tylko uznam, że coś mi nie pasuje, to będę to usuwał. Doskonale widzę granice, wiem na czym polega własność i dostrzegam wyraźnie naruszenia zasad, które na tym kanale wyznaczam ja i właściciel serwisu.
Niech Pan korzysta z hajpu 😁 należy się Panu 👍👍👍
Mistrz!! Dziękuję ❤️
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Pozdrawiam
Leci sub 👍👍👍‼️
Miłośnikom mroczniejszego brzmienia bardzo polecam tę piosenkę w wykonaniu A Perfect Circle
Panie Tomaszu, z racji że LP wrócili po 7 latach czy jest szansa na dekonstrukcję któregoś z ich utworów ?
Swietny material
Masz suba . Pozdrawiam z kociewia .