Magyar csodatalálmány tarolhat Amerikában

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ต.ค. 2024
  • Az eddig megalkotott hangszóróknál sokkal alacsonyabb és sokkal magasabb hangtartományra képes az a hangszóró, amelyet egy 20 éves szegedi fiú, Papp Gergely álmodott és alkotott meg.
    A legfrissebb hírekért, videókért, cikkekért látogasson el az atv.hu
    oldalára, illetve csatlakozzon hozzánk a Facebook-on és Twitteren.
  • เพลง

ความคิดเห็น • 95

  • @andriel1616
    @andriel1616 11 ปีที่แล้ว +4

    Nekem már 8 éve is duálkoncentrikus hangszóróim voltak... (Tannoy System 600 széria) ami azt jelenti, hogy a magas sugárzó a mély-közép szóró membránjának közepébe van építve, szóval feltalálta a srác a spanyolviaszt... aztán ha példának veszünk egy Genelec 1034a-t, annak például felül 22kHz a magas átvitele, igaz, hogy lent "csak" 34 Hz az alja, de hát komolyabb stúdiólehallgatásoknál ezért van sub-sugárzó. Azt sem árt megemlíteni,h az emberi hallás milyen frekvenciahatárokig képes érzékelni...

  • @ncsokli7206
    @ncsokli7206 11 ปีที่แล้ว +2

    Gratulálok, nagyon ügyes!
    Remélem jó hírét viszi az országnak, mert ránk fér!
    Sok hasonló fiatalra lenne szükség, persze itthon kéne tartani őket, de nem erőszakkal, hanem motivációval!

  • @salmonellalacatos6709
    @salmonellalacatos6709 5 ปีที่แล้ว +4

    Itt nem az a lényeg,hogy működik e vagy sem. Hanem az,hogy ő VALAKINEK a kicsi fia,és így lehet bele pumpálni az állami pénzeket.
    Adtak neki egypár díjjat,alapított egy céget,és már iskolákat szerel fel hangrendszerekkel,és rendezvényeket hangosít.
    Nyilván nem kis pénzért.

  • @Tetsuoha
    @Tetsuoha 10 ปีที่แล้ว +6

    Nem gondoltam volna, hogy egy ATV-s videót like-olok! :-D

  • @hunorf.horvath2431
    @hunorf.horvath2431 3 ปีที่แล้ว

    Harmadik lett a versenyen!

  • @zsoo1573
    @zsoo1573 7 ปีที่แล้ว +9

    ezeknek ujdonsag hogy a 2 hangszoro 1be van?

    • @soundelectric6703
      @soundelectric6703 6 ปีที่แล้ว

      azt már rég feltalálták

    • @danikassai3782
      @danikassai3782 5 ปีที่แล้ว

      Már régóta van középmagas és mélyközép hangszóró is

    • @gaborvisnyei8528
      @gaborvisnyei8528 5 ปีที่แล้ว

      Én mutatok neked olyat, hogy 1 hangszóró és 20-20ig zenél :D de már az vermona ndk szökevény is csinált széles sávú nagyágyúkat...

    • @benedekorsi57
      @benedekorsi57 3 ปีที่แล้ว

      A Martin Audio is csinált széles sávú pa ládát amit világszínvonalú rendezvényeken is használnak.

  • @pistakiss9212
    @pistakiss9212 10 ปีที่แล้ว +10

    Nincs benne semmi különleges, ráadásul a gyerek egy kamugyár...
    Állítólag van neki 20+ kilós neodímium mágnese, meg 4 kilós tekercse és ebből épít hangszórót, majd küldi a képeket ha nem hisszük... lassan egy éve küldi

    • @KOKO-jo6ty
      @KOKO-jo6ty 6 ปีที่แล้ว +2

      20kilós haha! egy misi legalább lenne az ára ha létezne!

  • @PafiTheOne
    @PafiTheOne 5 ปีที่แล้ว +2

    Mi a szabadalom lajstromszáma? Hol vannak a mérési eredmények? (Frekvenciamenet, iránykarakterisztika, torzítás?) Hol van a beharangozott "a verseny után beszámolunk"?

    • @p.audio.
      @p.audio. 4 ปีที่แล้ว

      2012-ben bejelentett Koaxális hangszóró elrendezés című találmányára a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 230 260 lajstromszámon szabadalmat adott.

    • @p.audio.
      @p.audio. 4 ปีที่แล้ว

      parancsolj :)

    • @PafiTheOne
      @PafiTheOne 4 ปีที่แล้ว

      @@p.audio. Köszi! Szóval bejelentett egy szabadalmat, ami egy "újfajta" koaxiális hangszóró. Az újdonság az benne, hogy a "másik mágnes" (a szabadalomból közvetlenül nem derül ki, hogy melyik, mivel mindkettő számjelét megadták) radiális irányban mágnesezett, továbbá az, hogy a mágnesköröknek van egy közös része is. (Bonyolultabban írták le, de ennyi a lényeg.) Az első "újítás" egyrészt megnehezíti a gyártást, másrészt nincs lényegi előnye, de cserébe a műszaki rajz teljes marhaságot mutat, mivel ez a (belső) mágneskör a rajz alapján nem zárt, ellenben a hozzá tartozó magas lengőcséve légrése egy gyakorlatilag gerjesztetlen mágneskörben van. Nem tudni, hogy szándékosan hibás-e a rajz. A mágneskörök közös eleme akár még némi technológiai előnyt is nyújthatna, de ez nagyon kevés, nem elégséges egy szabadalomhoz.
      Összefoglalva: van benne újdonság, ezért egy unatkozó szabadalmi hivatalnok megadta a szabadalmat, de ez a rész épp senki számára nem értékes, ezért nem lehet hallani a világsiker folytatásáról.
      Hogy a feltaláló milyen előnyös tulajdonságokat állít bizonyíték nélkül a saját találmányáról, azt sajnos nem nagyon vizsgálják.
      A mért frekvenciaátvitel szerint 50 Hz alatt már meredeken csökken a hangszóró átvitele, és 8 kHz fölött is lekonyul.
      A srác nyelvtanilag értelmezhetetlen, be nem fejezett, kusza félmondatokból összevissza fűzött mondatai rendkívül jól elkerülik, hogy bármi számonkérhető állítást megfogalmazzon, elkezd hatásfokról beszélni, aztán befejezi a mondatot minőséggel, belekezd a magas hangokba, de mégis mályhangról sikerül beszélnie, de arról sem úgy, hogy az a hangszórójáról bármit eláruljon, a tizen(?)kilohertz-nél a hallgató fantáziájára bízza, hogy mennyi is az annyi... Aztán lehet, hogy ez nem szándékos átverés, csak a fejében is ilyen kuszaság van.
      Iránykarakterisztika ismeretlen, torzítás ismeretlen, az érzékenység a bemeneti teljesítmény specifikálatlansága miatt szintén ismeretlen, a világcég neve ismeretlen, a kiállításon elért sikere szintén ismeretlen.

    • @PafiTheOne
      @PafiTheOne 4 ปีที่แล้ว

      @@p.audio. Ez a "minőségi" hangzás? "th-cam.com/video/iZwozw9n5pc/w-d-xo.html Torz mint a fene!

    • @PafiTheOne
      @PafiTheOne 4 ปีที่แล้ว

      @@p.audio. És ez lenne egyedi és rendkívüli?

  • @MrSPLbear
    @MrSPLbear 10 ปีที่แล้ว +8

    Én nem kötekedni akarok, de semmi technikai újítás nincs azon a hangszórón. Ugyan olyan elektrodinamikus szóró, mint amit már 50 éve használunk szinte minden háztartásban. Ugyan az a gyenge átvitelű, rossz hatásfokú szerkezet, amire már 50 éve nincs más megoldás. Illetve van, de nem piacképes.
    Ahogy itt fogalmazott valaki, egy sufnituningtól senki sem lesz világsztár. Itt vagyunk lassan 2014-ben és a marketing dumán kívül semmi eredmény/műszaki adat, már lassan 2 éve... Mekkora "találmány"... :D Bár a TV előtt nevelkedett Margitka néni, meg Pista bácsi biztos beveszik...

  • @temonddmeg
    @temonddmeg 9 ปีที่แล้ว +5

    Nézzétek meg a videót 2:41-nél. Ez nem egy sima dual cone hangszóró.

    • @zoltanlebo6359
      @zoltanlebo6359 3 ปีที่แล้ว

      @Ferenc Dobos Ha jol tudom a koaxiális az két teljessen kulon állo hangszoro, kulon magnessel is...

  • @MrVersus300
    @MrVersus300 11 ปีที่แล้ว +2

    Congratulation from Italy ! bravo bravo bravo !

  • @oregbeatsuhanc
    @oregbeatsuhanc 7 ปีที่แล้ว +1

    Dupla membrán tölcséres., széles sávú hangszórókat régen is gyártottak. Ez nem újdonsága a találmánynak.
    Valamikor a csöves rádiókban jól illeszkedett az anódfesz szűréséhez a gerjesztő tekercs, mint fojtó tekercs és minél nagyobb volt az anódáram, annál erősebb volt a hangszóró mágnese tere.

    • @opalomahoe2201
      @opalomahoe2201 3 ปีที่แล้ว

      vanna a speciális egy hangszórós , hifi hangfalak 50hz - 20000khz egy hangszóró magában az az teljes mértékben igazad van ! :)

  • @ferenchorvath5311
    @ferenchorvath5311 2 ปีที่แล้ว

    A hír idején én is feltettem a magam szakmai kérdéseimet, de semmilyen választ nem kaptam. Bennem is komoly kétejek vannak. Nagyon reklám ízű a fiatalember nyilatkozata. Én a hangszóró fejlesztésemnél abból indultam ki, hogy a bevezetett villamos teljesítmény körülbelül 5%-a lesz hangenergia (hangerő). Csak azt értem el, hogy kisebb teljesítménnyel tudok eredeti hangerőt kelteni. Sajnos a mágneskör gyártása bonyolultabb, költségesebb, ezért a gyártók nem foglalkoznak vele. A működési elv megértéséhez magasabb szintű fizikai elméletre van szükség. Ezért nem térek ki a fizikai jelenségre.

    • @zutihun7441
      @zutihun7441 ปีที่แล้ว +1

      Igen, valószínűleg nem teljesen igaz amit elhitetnek. 3 hullámos szövet széllel lehetséges (nagyon szűk légréssel és könnyű lengőszerkezettel) akár 12-14khz is egy 25-30 as hangszóróból, viszont egy ilyen esetében 60 hz alá szinte lehetetlen belépni, ha pedig koaksziális a hangszóró akkor pedig semmi érdekes nincs benne, a tannoy és a kef már több tíz éve használják ezt a technológiát

    • @ferenchorvath5311
      @ferenchorvath5311 ปีที่แล้ว

      @@zutihun7441 A koaxiális vagy koncentrikus magas sugárzó esetén felmerül a hangváltó kérdés is. Ez újabb bonyodalmat okozhat a maga torzítási sávjával, teljesítményével hangszóró doboz méretével, anyagával, doboz belső kárpitozásával, és így tovább. A dinamikus hangszóróknak sok hátrányos tulajdonsága van, alig néhány előnyös tulajdonság mellett. Korszerű hangszóró fejlesztésnek éppen ezen hátrányos tulajdonságok számos példányait kellene kiküszöbölnie!

    • @ferenchorvath5311
      @ferenchorvath5311 ปีที่แล้ว

      Össze számoltuk a hangszóró előnyös és hátrányos tulajdonságait. 8 darab előnyös és 28 darab hátrányos tulajdonsággal rendelkezik. Az elmúlt 5 évtized alatt a 28-ból a hangszóró gyártó cégek semmit sem küszöböltek ki. Csak dekoratív külsővel foglalkoztak, agyondicsérve a hangszórót. A húszas-harmincas évekhez viszonyítva csak a gyártási folyamatok és más ("korszerű") anyagok alkalmazása történt. Sajnos, a fiatal ember konstrukciójában sem látok újabb előnyös tulajdonság bevezetést, vagy hátrányos tulajdonság kizárását.

  • @Nixike21
    @Nixike21 11 ปีที่แล้ว +10

    Kedves szkeptikusok és kedves kötekedők remélem ennek a sikernek ti is örülni tudtok. a fent említett verseny eredménye:
    "Harmadik helyezést ért el az Intel chipgyártó cég International Science and Engineering Fair (ISEF) nevű, Arizonában megrendezett versenyén a szegedi Papp Gergely az általa tervezett, újfajta kialakítású hangszóróval."

    • @PafiTheOne
      @PafiTheOne 4 ปีที่แล้ว +1

      A kategóriájában, amin 3-an indultak? :-)

    • @PafiTheOne
      @PafiTheOne 4 ปีที่แล้ว

      pcworld.hu/hardver/magyar-siker-az-intel-tudomanyos-versenyen-134288.html
      "Rezonanciális-tölcsérű neodym hangszóró"
      Rezonanciális? Egyáltalán létezik ilyen szó? De a szabadalomban erről szó sincs! Meg nem is lenne előnyös.
      "egy kategóriában több nyertest is hirdetnek"
      Neki még így is csak 3. hely jutott. :-)

  • @lorantnagy3112
    @lorantnagy3112 10 ปีที่แล้ว +3

    Milyen érdekes már rég tudnak 20 Hz től 20Khz ig terjedő hangszórót készíteni ő meg feltalálta a 25 Hz 18 Khz működőt? Ez nagyon érdekes lehet technikailag is elkezdtünk visszafelé fejlődni! Továbbá létezett eddig is olyan hangszóró ahol két hangszóró van egybe szerkesztve mint amit itt láthatunk ebben nincs semmi új ! Elismerésem hogy csinált egy hangszórót ami elég jónak mondható minőségű de nem a legjobb még van mit fejlődnie!

  • @attilakovacsatttika4287
    @attilakovacsatttika4287 6 ปีที่แล้ว +1

    sajnos ez kevés még, mert a középmagas, közép , és méllyközép frekvenciák terjedelmessége megkívánja a külön erre a frekvenciára megtervezet hanfalak öszhatását , mivel ezeknek a frekvenciaknak nagyon nagy az energiaigényük.Nem hiszem ,hogy az a kis papír ott középpen erre képes lenne.Hallanád amit én terveztem , szerintem ledöbbenél a hangzás linearitásán oriasi dinamikájánDe az nagyon jó hogy tervezel, ez tényleg jó

  • @KOKO-jo6ty
    @KOKO-jo6ty 6 ปีที่แล้ว +1

    Kiváncsi lennék hogy ha megküldöm az t a hangszórót 500wattal és a membrán mozdul 3-centit mi lesz a magar résszel?

    • @zsoltmolnar8119
      @zsoltmolnar8119 6 ปีที่แล้ว +1

      jaja pont ezt akartam én is írni hogy 25 hz megy le meg 115 db tud azt mondta a gyerek hát azért 25 hz-en 90 db környékén akármilyen hangszóróról van szó olyan kilengések vannak akkora terhelésnél.

    • @sandor78toth
      @sandor78toth 5 ปีที่แล้ว

      Jah biztos hogy a mély membránja megremegteti a kis magas tölcsért is szerintemse lehet valami tiszta hangja a magasnak ,ha dübörög a mély hangszóró. Nem hiába vannak azok akusztikailag elválasztva . de szerintem ugyanilyen gatyi az a régi féle fajta tölcséres háromutas hangszóró is. olyan nagy a fizikai mozgás különbség a magas és a mély hangok keltésekor, hogy azt hülyeség egy hangszórón belül megoldani. semmi értelme. ahol elfér egy nagy hangszóró, ott elfér kettő vagy három is.

    • @zoltanlebo6359
      @zoltanlebo6359 3 ปีที่แล้ว

      @@sandor78toth KEF is így gyártja a hangszorokat, és bizony nem rosszak

    • @sandor78toth
      @sandor78toth 3 ปีที่แล้ว

      @@zoltanlebo6359 Szerintem a mélyhangszóró Pl: 50 hz freki kisugárzása közben sem tudja tökéletesen leképezni az egy időben érkező mondjuk 500 hz.-es hangokat. Jócskán különbözik a jel alakja, ez álltal különböző elmozdulást kell produkálnia a membránnak egy időben!ami minden féle képpen rontja a hangszóró jósági tényezőjét. Nézzünk pl. egy gitárt. A "teljes" spektrum leképezéséhez 6 húrt használ 2mély 2 közép,2magas tartomány (konyha nyelven) Egy nagybőgő kvart távolságra hangolt húrral szinte hátborzongató mélyhangokat tud kisugározni. A brummogó, bugyborékoló,öblös,vagy rotyogós mélyhangtól a SUBig bármit kristálytisztán ki tud sugározni, és ha kell egyszerre, mert a húrok külön frekin rezegnek. Nincs a világon az a hangfal amelyik uganazt képet vissza tudja adni, hiszen arra a két szerencsétlen hangszóróra- (esetleg háromra)- rá van bízva a mindent átfogó jelhalmaz.
      Szerintem tökéletesebb lenne egy hangfalon belül is 2 mélysugárzót használni különböző frekikre hangolva,hogy mást ne is említsünk. A különböző audiotechinikai gyártókról meg annyit! hogy bármilyen elismertek is, ők sem istenek! inkább mondanám rájuk ez ügyben hogy "befagyott" a tudásuk egy bizonyos konstrukció mellett-( mint pl az autógyártásnak a belső égésű motor mellet. Ami ugyebár már rég elavult és gazdaságtalan.)
      És nem is szaporítanám tovább a szavakat de biztos vagyok benne hogy minél színesebb a kisugárzott hang spektruma annál több-különbözőbb "lesugárzóra volna szükség az erősítőből érkező jel eredetibb megjelenítéséhez,amit nem tudunk még technikailag megvalósítani. Hiába 40,vagy 50 centis egy hangszóró vagy több ezer wattos!!akor is úgy működik mint a kezdetleges szócső,csak tökéjjre van fejlesztve többek között a lengőcséve álltal. De a belőle kilépő különféle rezgéseknek minden féle képpen módosítaniuk (torzítaniuk) kell egymást! mert egyetlen felület kelti szinte egy időben őket.
      Ebben az elektromágnes keltette egyetlen zengő felület lesugárzásából nem lehet többet kihozni -nyugodj bele- akárhogy csicsázod habszivacs szél , vagy vászonszél, tölcséres mély vagy több tekercses sugárzó-ezzel csak magad szórakoztatod.Ezt már rég kitalálták. Ez mind kaka, vagyis csak olyan amilyen. Más rezgő felületet ill. felületeket kell keresni pl:kristályt vagy gázt ,stb.Mivel lehet még akasztikus levegő hullámot kelteni?
      A sugárzókban lévő elektomágnesről még annyit (szerintem az én véleményem)
      hogy iszonyat "lusta lomha gyenge hatásfokú a tekercs/mágnes/légrés,és a nehéz papír mijatt.
      Nézz meg egy pierzót milyen pici teljesítményfelvétel mellett mekkorát reccsen(már decibelben).Egy Dóm fele akkorát szól csak, és 20x akkora áramot vesz fel. Az a lengő tekercs úgy sar ahogy van bár én sem tudok perpill.jobbat.

    • @zoltanlebo6359
      @zoltanlebo6359 3 ปีที่แล้ว

      @@sandor78toth Én arra gondoltam a KEF el kapcsolatban hogy egy magas sugárzó van a mélybe építve. Nem egy tölcsér, csak arra a mondatra írtam hogy a dübörgő hangnal igen szépen szól a magas hang is. (De persze nem egy membrán rol van szó). Amit még a autó motorjarol van szo, ahhoz nincs sok hozzászólásom. Persze lehet hogy 50ev múlva tehén tejre fog működni a motor de mindig lesz valami ami véget nem lesz tökéletes. De én nem is arról írtam, sőt én ebben a hangfalban sem hiszek hogy valami világ döbbenet. De a fejlesztés is mindig megy előre, persze csak "lassan". Ha jól tudom már olyan is van hogy egy autóban a belső kárpit, és más alkatrészek mozognak és adnak ki hangot hangfal helyet. Szóval próbálkoznak mindennel. És lehet hogy valami ma nem reális, pár év múlva már az lesz. Minden esetre meghallgatnám eszt a hangszórót hogy mitől olyan érdekes...

  • @lenartlaszlo6419
    @lenartlaszlo6419 10 ปีที่แล้ว +2

    Gratulálok! Érdekelne konkrétan, hogy működik. Ebből a videóból sajnos nem túl sok minden derül ki, jogos is a kétely a hozzászólók köreiben, viszont az eredmények magukért beszélnek.Esetleg érzékenységi adatot tudnál közölni ( 1w/1m) ?

    • @MTASZLive
      @MTASZLive 10 ปีที่แล้ว +2

      Üdvözöllek, hivatalos mérések alapján,

    • @lenartlaszlo6419
      @lenartlaszlo6419 10 ปีที่แล้ว +1

      Azon még nem gondolkodtál, hogy az áltagfelhasználókat is megcélzod valami jóminőségű hangláda formájában?
      Lenne rá kereslet, egy darabig biztos még országon belül is.

    • @birkapasztor
      @birkapasztor 6 ปีที่แล้ว

      Nekem is az volt az érdekes ennél a videónál, hogy nagyon jónak tűnik az érzékenység. Ha jól veszem a dolgokat, a külön reagálnak a membránok a frekvenicatartományokra, a mélynek ugyebár nagyon erős a mágneses tere, engem az érdekelne, hogy pusztán kialakítással sikerült megoldani, hogy ne befolyásolják egymást, ha egyidőben kell megszólaltatni több frekvenciát? Ez ténylegesen működik? Audiofil célokra is alkalmas? És mi a helyzet a hibás jelekből keletkező antifázisos rezgésekkel? Azzal is megbirkózik? Bocs de millió kérdésem lenne, én kicsiben tobb hangszoró között állítottam be magamnak a tartományokat, ebben az elhelyezés is szerepet játszik, de így is észreveszem, hogy kiesnek és elnyomódnak tartományok. 10-50 Hz, az azért kritikus, mert itt a memrán mérete és kialakítása is jelentősen befolyásolja a hallható hangot, sajnos a kommersz hangszorók többsége csak "csettegésre" képes. Ezt több méretű és formájú membránnal több EQ közbeiktatásával lehet kijátszani, de konkrétan egy akusztika munka az adott helységhez hangolni.
      A magassal az szokot a bajom lenni, hogy "száraz" és utorezonálások vannak, gondolom ezt frekvenciaszűréssel lehet ellensúlyozni, de itt az anyaggal is vannak bajok, ha ortofonikus a hangszóró, az sikít a hagyományoshoz és lyukat képez a tartományban, erre jelenleg nem igazán találtam jó megoldást.
      Külön érdekesség, hogy csöves erősítőknél olyan hangok megjelennek, amelyeket matematikai és fizikai alapokon nehéz hovatenni. Teljesen más a dinamikája egy hagyományos nagy méretű papírmembrános és egy modern kevláros hangszorón, ezt Jazz zenéknél nagyon meg lehet figyelni.
      A paraméterek arra utalnak, hogy ideális akusztikai beállítások lettek megcélozva a méretek meghatározásakor, célzok itt a mágneses tér és a membrán méretének meghatározására, a karakterisztika klasszikus mély, de hangnyomás és jelátvitel meghazudtólja. Nem is értem a hozzászolókat, a legtöbb ember a teljesítményt nézi, holott a hangnyomás és a jelátvitel elárulja, ennek a hangszórón az effektív torzítása kb. 100-ad része a hagyományos azonos teljesítményűekhez képest!

    • @gaborvisnyei8528
      @gaborvisnyei8528 6 ปีที่แล้ว

      "Üdvözöllek, hivatalos mérések alapján,

    • @KOKO-jo6ty
      @KOKO-jo6ty 6 ปีที่แล้ว +1

      na azt kipróbálnám meddig bírja az1300 watt-ot

  • @attilakovacsatttika4287
    @attilakovacsatttika4287 6 ปีที่แล้ว +2

    De hát a Tannoy márka ezt már rég megcsinálta, úgy vagy 80 êve.Lásd Tannoy loudspeaker

  • @rolandarokszallasi6778
    @rolandarokszallasi6778 11 หลายเดือนก่อน

    ❤Tar

  • @opalomahoe2201
    @opalomahoe2201 4 ปีที่แล้ว

    25 hz tartomány ? 10000 wattos moovia pl-t nem szolaltatja meg a 25 hz tartományt és az mélysugárzó 50 kilót nyom

  • @Domebubu
    @Domebubu 5 ปีที่แล้ว

    Goodmans hangszórót lemásolta igazából. Szerintem van vagy 40-50 éves

  • @andraskovacs5009
    @andraskovacs5009 4 หลายเดือนก่อน

    Nem tudom miért kell itt egyeseknek köpködni. A bemutatottak alapján senki sem tudhatja, hogy pontosan miről van szó azon kívül, ami látható. Hogy egyszerűen egy alapkonstrukció lett finoman és precízen kihangolgatva, vagy vann még számunkra láthatatlan ötletek és megoldások mögötte. Kívülről nézve minden repülőgépnek van szárnya. De még azok között is jelentős különbségek vannak amik pofára egyformák. Vajon mi lehet az a belső motiváció ami ezt a fajta lelki igényt szüli ?
    Mindjárt ott a teória, hogy a fiú "valakinek a valakije" - illetve "már rég kitalálták amit csinált" stb. stb. Mégha úgy volna is: az efféle hozzáállás sehova nem vezet. Az már sokkal inkább, hogy valaki veszi a fáradságot van érdeklődése és motivációja, hogy szorgosan próbálkozzon és kísérletezzen - életidőt fektessen be ilyesmibe... sokkalinkább mint meddő fröcskölésbe, lehúzásba.

  • @szalkai-szabomark701
    @szalkai-szabomark701 11 ปีที่แล้ว

    Gratulálok :)

  • @davidfarkas3914
    @davidfarkas3914 7 ปีที่แล้ว

    Nekem is csinalhatnal ilyent !

  • @alesishermann843
    @alesishermann843 4 ปีที่แล้ว

    Hol lehet ilyet kapni? És milyen árban van?

  • @AZISTI76
    @AZISTI76 10 ปีที่แล้ว

    Nikoletta Licsicsányi
    Ezt hol láttad? Hol lehet megnézni ezt az eredményt? Van itt video?

    • @DEVIL-yh1ig
      @DEVIL-yh1ig 6 ปีที่แล้ว

      www.origo.hu/techbazis/20130517-19-eves-magyar-diak-gyozelme-arizonaban.html

  • @robertn.8648
    @robertn.8648 11 ปีที่แล้ว

    Szerintem is átlagos hagszóró, kettő az egyben. Nem hinném, hogy nagy gyártók kutatóit lekörözné egy kis "sufituning". Ma már nem a külalak a döntő, hanem a speciális lengőtekercs méretezés, és a membrán, ill pille rugalmassága, strapabírása.

  • @arpadsimon5332
    @arpadsimon5332 4 ปีที่แล้ว

    Tarolt ez bárhol is?

  • @ThePeti33
    @ThePeti33 9 ปีที่แล้ว +1

    szerintem is le van maradva pár évet....

  • @videokfeltolto4868
    @videokfeltolto4868 4 ปีที่แล้ว

    Lenyegtelen miket írtok hozzaszolók a nemet megvette tőle. Es kapot jó pár milliót a talalmanyert... Azota 4 haza van 4 lakas 6 autó koztuk bmw ami 5 millas ugy hogy ennyit róla es ezt mind tudjuk mi.

  • @sandor78toth
    @sandor78toth 5 ปีที่แล้ว

    ah biztos hogy a mély membránja megremegteti a kis magas tölcsért is szerintemse lehet valami tiszta hangja a magasnak ,ha dübörög a mély hangszóró. Nem hiába vannak azok akusztikailag elválasztva . de szerintem ugyanilyen gatyi az a régi féle fajta tölcséres háromutas hangszóró is. olyan nagy a fizikai mozgás különbség a magas és a mély hangok keltésekor, hogy azt hülyeség egy hangszórón belül megoldani. semmi értelme. ahol elfér egy nagy hangszóró, ott elfér kettő vagy három is.

  • @sandor78toth
    @sandor78toth 3 ปีที่แล้ว

    Magyarul te beépítettél egy magashangszórót a mélyomó közepébe. miért nem volt jó a magas sugi a mélynyomó mellett? Mitől lett nagyobb a hatásfoka a mélysugárzónak?. Miért tud több energiát mozgássá alakítani a te hangszóród mint a többi?kissebb a légrés?esetleg ezüst a lengőcséve tekercse? Más magyarázatot én nem tudok rá,viszont kíváncsi vagyok.

  • @slashboy222
    @slashboy222 11 ปีที่แล้ว +1

    hát igen most beszéljenek azok akik azt mondták h nem nagy szám..

  • @zoltanszabados1753
    @zoltanszabados1753 7 ปีที่แล้ว +6

    Ügyes vagy Feltaláltad a semmit.

  • @jonasjozsikiller1710
    @jonasjozsikiller1710 4 ปีที่แล้ว

    Ez nagyon fos hangszorok

  • @gaborlakatos882
    @gaborlakatos882 11 ปีที่แล้ว

    Not Bad :)

  • @benedekorsi57
    @benedekorsi57 3 ปีที่แล้ว

    Az jó dolog, hogy van egy ilyen hangszóród, de ehhez kell egy láda amiben ez a hangszóró teljes mértékben ki tud teljesedni.

  • @zsoltszederkenyi7500
    @zsoltszederkenyi7500 4 ปีที่แล้ว +2

    Hát ez egy röhej.Egy somogyis sal50100 a hangszórókosár:)Ez vajon kinek a hülyegyereke lehet.Feltalálta a koaxiális hangszórót)Hihetetlenül nevetséges....

  • @PGARebass
    @PGARebass 3 ปีที่แล้ว

    Lemaratak😂

  • @nandip77
    @nandip77 11 ปีที่แล้ว

    0:38 "... a fiatalember tizzzzenhárom éves kora óta..."
    miért nem tudnak ezek a riporterek kúltúráltan beszélni?!

    • @zongihangi11
      @zongihangi11 4 หลายเดือนก่อน

      Micsoda kultúrálatlanság!!!!! 😁😁😁😁Kicsit megnyomta a "z" betűt!!!!!😁😁😁😁Bármiféle bárósági tárgyalás nélkül 20 évre lecsuknám!!!!! 😁😁😁😁

  • @KOKO-jo6ty
    @KOKO-jo6ty 6 ปีที่แล้ว +1

    Csodatalálmány? Haha!

  • @Gabor79Otrs
    @Gabor79Otrs 11 ปีที่แล้ว +1

    Szerintem semmi különleges nincs ebben, ezt egy szélessávú hangszóró is tudja.
    A "csodatalálmány" jelzővel inkább lejáratjuk magunkat.

  • @tiborherczku4664
    @tiborherczku4664 5 ปีที่แล้ว

    A jbl a leglobb

    • @ATEE77
      @ATEE77 4 ปีที่แล้ว +2

      Bőven van azon túl is gyártó,csak te eddig jutottál.

    • @laszloturi9633
      @laszloturi9633 3 ปีที่แล้ว

      :)