Колись чув від старших людей в Тернополі що дорога зі Львова до Тернополя займала лише одну годину, що правда називали вони це чудо техніки не моторисою, а матрисою і чомусь казали що виробляли їх на фірмі Мерседес. До речі ходили ці матриси також і в Заліщики, якщо хтось не знав то в Заліщиках до другої світової був престижний курорт європейського значення страшенно дорогий, потім радянська влада все знищила.
чудовий поїзд і дуже цікавий контент. трохи напружило формулювання про "червона армія відбила вагони" - так, наче то була власність радянського союзу... хотілося б якось більш однозначно: викрала, привласнила, окупувала.
Автор не підібрав правильного формулювання... Мало звучати, приблизно, так: В ході наступу (початку 1945 року) та заняття Кракова, Червона армія захопила ці вагони в німців... Слово "відбила", тут -- недоречне!
Червоні, як і коричневі -- може, відбили в попереднього власника, але захопили чуже, не своє!!! А, повернули полякам тому, що вагони не представляли ужиткової цінності, були в занедбано-розбитому стані... Якщо, був би запас запчастин та більша кількість вагонів -- реквізували "на благА сАвєцкАй власті"!!!
Так от чому мама захоплено казала "Люкс-торпеда!", коли щось їй дуже подобалося! :) Так от чим рейковий автобус відрізняється від звичайного потяга! А за розкішну українську мову так не знаю як і дякувати!
Романе, озвучував ШІ. З одного боку це технічне досягнення і прорив, з другого - хотілося б чути живу мову, хай навіть із помилками, і звернути на них увагу автора.
@olegshikan8020 , Технології досягли такого рівня, що важко відрізнити ШІ від людини і навпаки. Коли диктор, який начитував текст для цього відео, побачить ваш коментар, він явно засмутиться
@1:44-1:59 Рекорд 2 години 18 хвилин на маршруті Краків - Закопане був встановлений без пасажирів. Найшвидший плановий час подорожі між Краковом і Закопаним становив 2 години 29 хвилин і був включений лише в розклад на осінь 1936 року. Рекорд планового часу проїзду став зрівняним у 1992 році поїздом Kasprowy.
наша контактна мережа, може витримати 180км, то поїзди могли б спокійно їздити 160-180км. А наш поїзд Тарпан - краще ніж закуплений Хундай, і може їхати 200км. Але є багато нюансів. Нащо нам наш Тарпан ? Нам не треба такі поїзди, так само як і все інше, і танки, бтр, безпілотники, ракети, заводи з пальним для ракет, нам нічого не треба ( така думка російських депутатів і Єрмаків у Верховній Зраді ). Рейки в нас старі, нові не дають. Також, вони є різних марок, і деякі більш міцні і надійні, та довговічні, а деякі - недовго живуть. Не маючи вибору, монтери шляху, перекидають рейки з другорядних колій, на основні, бо ті в кращому стані, але через деякий час, виявляється, що на другорядних колях, рейки ще нічого так - і їх знову міняють місцями. А якщо підкинуть трохи нових - то вони поганої якості. Рейки криві - що не покращує ходові якості. Колія в нас призначена для пасажирських поїздів, але по ній їздять і вантажні поїзди. Для великих швидкостей, потрібно зробити відповідну колію, і зробити окрему колію для вантажних поїздів. Інакше, можна буде запустити швидкий поїзд, але при першому ж проході вантажного - треба буде закривати шлях, і ремонтувати. Все це можна було б організувати, але Укрзалізниця - державна тільки коли треба платити податки ( щоб не платити ), а так - то вона приватна. Начальник Укрзалізниці, сам собі вирішив назначити зарплату 9 мільйонів ( не зрозуміло чому не долларів ), а залізничники отримують 9 -14 тисяч. Всі гроші йдуть по кишенях, як у тому анекдоті про мишу - ворога українця. Замість того, щоб у нас щось налагодити - нахабно списали космічні суми грошей, а коли все ж таки помітили і спитали за них - то закупили поїзди Хундай, які мали приходити до нас вже під нашу колію, але це чомусь робилось у нас. І ці поїзди не витримують наших зим, а електроніка не дає поїзду їхати в цілях безпеки ( в перший же день, бортовий комп'ютер знайшов велику кількість тріщин в рейках, помилок, несправностей, і просто заглючив, і зі словами та пішли ви... - покинув чат ). Можна було дешевше закупити наші Тарпани, і вони до речі, краще, але ніт, краще вкрасти і списати все на Хундай. Та що взагалі говорити, які колії, які швидкості, якщо в нас 21 століття на вулиці, а стрілочні переводи взимку, чистять монтери шляху, вручну, лопатами. Шпали - по сей день тягають вручну, тачкою і ломиками, і це все за зарплати менше ніж у бомжів за кордоном. А ви тут чогось хочете і ще говорите про якісь швидкості. Скажіть дякую що воно взагалі повзе.
"матріса" - так у 80-х називали ДР1А, мабуть на контрасті з тим, що було до них (а було мабуть таке як до 2000х ходило на Гусятин, якби ще десь знайти фото того сидячого вагона з чорними кріслами...)
Ну, щодо швидкостей то по Україні більшість швидкостей 120 км/г, я не беру УЗШК (інтерсіті та інші там швидкість буде більшою) тому проблема не в тому що неможуть так їхати, проблема в тягових плечах обслуговування, старіння рейок, завантаження колії та інших факторів.
Чудовий контент, але було б добре більше архівних фото цього дива залізничної техніки. Їх чимало в інтернеті. Дуже шкода що не було збережено хоч одного екземпляру.
Дякую за ваш коментар! Ви абсолютно маєте рацію, що слово "поїзд" є точнішим у контексті залізничного транспорту. Проте, як зазначає мовознавець Олександр Авраменко, слово "потяг" також можна вживати для позначення транспортного засобу, особливо у художніх текстах чи розмовній мові. Це не є помилкою, а радше стилістичним вибором. Але дякую за зауваження - в майбутньому буду уважнішим до таких нюансів! th-cam.com/video/ZnW71PYI62Q/w-d-xo.html
Потяг - це слово, запозичене з польської "pociąg". Різниця лише в тому що "потяг" - західнословянського походження, а "поїзд" - східнослов'янського, але значення в контексті виду транспорту однакове.
Може, австрійці видумали назву Galicien und Lodomerien та додали польських етнічних територій, але ця складова частина Австро-Угорщини називалася Королівством, а назва Галичина базується на НАШІЙ історичній спадщині -- факті існування РУСЬкого королівства, яке складалося з двох основних частин: Галицької землі (з містом Галич) та Волинської землі (Володимирії, з містом Володимир)... І, власне, факт існування РУСЬкої Корони (в давнину), дав українцям/русинам (як іншим націям, в складі Австро-Угорщини, що мали свої Корони в історії, згідно маніфесту останнього австрійського цісаря Карла) -- легітимне право проголосити ЗУНР!!!
@@walery2192 Ваш коментар не по темі. Чи поїзд Люкс-торпеда використовувався за часів ЗУНР? Я лише написав, що австрійська Галичина - це інша територія, ніж Галицька земля Руського королівства, і в 1930-х роках там не було теж Австро-Угорщини.
@CPHEAC не треба свої речі мені втюхувати. Захід України залишався українським і після польської окупації. Жечь Посполита по нашому перекладається як республіка. Тобто Rzecz Pospolita Polska значить Республіка Польща. Міжвоєна Польща зобов'язувалася поважати права українського населення коли їй віддали захід України.
Какая Украина в 30-х годах? Львов по переписи 31 года - родной язык польский -63%, родной язык иврит - 24%, украинский -7, 8%, русинский - 3,5% ... Это Польша была
@@maxxme6746 який іврит така і статистика, з методички роспропаганди) хоча поляків дійсно на момент 1931 року у Львові вже було 63%, чому так відбувалось 1. 13 років окупації, 2. пацифікація йшла у повному розпалі 3. У переписі ГУС українці були розділені на русинів та українців (в 21 році тільки русини) 4. Українців в містах жило менше, якщо порівнювати сільське населення то це або більшість українців або рівенство. (Таблиця XI с. 117 Першого перепису населення в 2 РП 1921 року)
А ще один не зручний агрумент формуляр та інструкції до перепису населення у 1921 році були виконані польською та українською мовою, так як вже у 1931 року тільки польською
Українці, які "участвовали в движении ОУН" полюбляли мандрувати ним з Тернополя до Заліщик чи зі Львова у сторону Карпат у перервах між "участиями". І подумки дякували австрійцям. Підрадянські українці, які "не участвовали в движении ОУН", у той час мандрували до Сибіру у товарняках та вагонах для худоби. Висновок? Беріть активну участь в русі ОУН 😊
@@andreykravchenko3537 Де це ви таке прочитали? Самі вигадали? Я просто про те, що східним українцям навіть окупант попався нікчемний - відсталий, тупуватий і при тому ще й жорстокий до неймовірності.
Любі тоталітарні режими.... чи то нацистська Німеччина, чи комуністична Росія --- нищать все, що винаходили інші народи. Жаль, що такі вагончики не лишились навіть у музейному форматі.
Дуже цікаво! Я навіть не знала, що колись були такі "автобуси на рейках".
Як завжди все цікаво та корисно знати
Хай квітне Український ютуб
Дуже цікава інформація) Дякую)
Здається я бачив у івано-франківську під парканом під по економ в 1984 році як їздив помічником біля вокзалу
блогеру респект -цікаво
Цікава інформації.
Вподобайка в підтримку каналу. ❤
Колись чув від старших людей в Тернополі що дорога зі Львова до Тернополя займала лише одну годину, що правда називали вони це чудо техніки не моторисою, а матрисою і чомусь казали що виробляли їх на фірмі Мерседес. До речі ходили ці матриси також і в Заліщики, якщо хтось не знав то в Заліщиках до другої світової був престижний курорт європейського значення страшенно дорогий, потім радянська влада все знищила.
Дуже цікаве відео. Так тримати!
Дуже цікаво! Не знав. Слава Україні!
what dose it have to do with Ukraine?
@vladimiresin9956 jes!
чудовий поїзд і дуже цікавий контент. трохи напружило формулювання про "червона армія відбила вагони" - так, наче то була власність радянського союзу... хотілося б якось більш однозначно: викрала, привласнила, окупувала.
Автор не підібрав правильного формулювання...
Мало звучати, приблизно, так: В ході наступу (початку 1945 року) та заняття Кракова, Червона армія захопила ці вагони в німців...
Слово "відбила", тут -- недоречне!
@@walery2192 Німці ж їх захопили раніше. І повернули зрештою полякам, як є.
Червоні, як і коричневі -- може, відбили в попереднього власника, але захопили чуже, не своє!!!
А, повернули полякам тому, що вагони не представляли ужиткової цінності, були в занедбано-розбитому стані...
Якщо, був би запас запчастин та більша кількість вагонів -- реквізували "на благА сАвєцкАй власті"!!!
Краще підійде слово віджала
@@py_roman це щось на фєні)
Слава Україні !!!
Слава Збройним Силам України !!!
Велика подяка за Вашу працю !!!
🔱 🇺🇦
Через Теребовлю проходила люкс-торпеда.
мне понравился ролик, познавательно и интересно. Спасибо, подписался.
Так от чому мама захоплено казала "Люкс-торпеда!", коли щось їй дуже подобалося! :)
Так от чим рейковий автобус відрізняється від звичайного потяга!
А за розкішну українську мову так не знаю як і дякувати!
Романе, озвучував ШІ. З одного боку це технічне досягнення і прорив, з другого - хотілося б чути живу мову, хай навіть із помилками, і звернути на них увагу автора.
@olegshikan8020 , Технології досягли такого рівня, що важко відрізнити ШІ від людини і навпаки. Коли диктор, який начитував текст для цього відео, побачить ваш коментар, він явно засмутиться
Я подумав,що знайшли
остов,або якись рештки цей
ракети і вирішили відновити
цей рарітет. А тут просто історичні факти!
@1:44-1:59 Рекорд 2 години 18 хвилин на маршруті Краків - Закопане був встановлений без пасажирів. Найшвидший плановий час подорожі між Краковом і Закопаним становив 2 години 29 хвилин і був включений лише в розклад на осінь 1936 року. Рекорд планового часу проїзду став зрівняним у 1992 році поїздом Kasprowy.
наша контактна мережа, може витримати 180км, то поїзди могли б спокійно їздити 160-180км. А наш поїзд Тарпан - краще ніж закуплений Хундай, і може їхати 200км. Але є багато нюансів.
Нащо нам наш Тарпан ? Нам не треба такі поїзди, так само як і все інше, і танки, бтр, безпілотники, ракети, заводи з пальним для ракет, нам нічого не треба ( така думка російських депутатів і Єрмаків у Верховній Зраді ). Рейки в нас старі, нові не дають. Також, вони є різних марок, і деякі більш міцні і надійні, та довговічні, а деякі - недовго живуть. Не маючи вибору, монтери шляху, перекидають рейки з другорядних колій, на основні, бо ті в кращому стані, але через деякий час, виявляється, що на другорядних колях, рейки ще нічого так - і їх знову міняють місцями. А якщо підкинуть трохи нових - то вони поганої якості. Рейки криві - що не покращує ходові якості. Колія в нас призначена для пасажирських поїздів, але по ній їздять і вантажні поїзди. Для великих швидкостей, потрібно зробити відповідну колію, і зробити окрему колію для вантажних поїздів. Інакше, можна буде запустити швидкий поїзд, але при першому ж проході вантажного - треба буде закривати шлях, і ремонтувати.
Все це можна було б організувати, але Укрзалізниця - державна тільки коли треба платити податки ( щоб не платити ), а так - то вона приватна. Начальник Укрзалізниці, сам собі вирішив назначити зарплату 9 мільйонів ( не зрозуміло чому не долларів ), а залізничники отримують 9 -14 тисяч. Всі гроші йдуть по кишенях, як у тому анекдоті про мишу - ворога українця. Замість того, щоб у нас щось налагодити - нахабно списали космічні суми грошей, а коли все ж таки помітили і спитали за них - то закупили поїзди Хундай, які мали приходити до нас вже під нашу колію, але це чомусь робилось у нас. І ці поїзди не витримують наших зим, а електроніка не дає поїзду їхати в цілях безпеки ( в перший же день, бортовий комп'ютер знайшов велику кількість тріщин в рейках, помилок, несправностей, і просто заглючив, і зі словами та пішли ви... - покинув чат ). Можна було дешевше закупити наші Тарпани, і вони до речі, краще, але ніт, краще вкрасти і списати все на Хундай. Та що взагалі говорити, які колії, які швидкості, якщо в нас 21 століття на вулиці, а стрілочні переводи взимку, чистять монтери шляху, вручну, лопатами. Шпали - по сей день тягають вручну, тачкою і ломиками, і це все за зарплати менше ніж у бомжів за кордоном. А ви тут чогось хочете і ще говорите про якісь швидкості. Скажіть дякую що воно взагалі повзе.
Дуже сподобалась інформація, шкода що не відновлюють цей транспортний засіб
Супер❤
Сподіваюсь знайдуться реставратори, що візьмуться за це діло
Ц нас в селі під Чортковом досі дизельний пасажирський приміський потяг називають - мотриса ;) Не знаю де у вас взялась додаткове О - моториса.
"матріса" - так у 80-х називали ДР1А, мабуть на контрасті з тим, що було до них (а було мабуть таке як до 2000х ходило на Гусятин, якби ще десь знайти фото того сидячого вагона з чорними кріслами...)
@@vovixs.567 так і є - ходила до Гусятина через Чортків) Але в нас казали МОТРИСА.
Чесно кажучи, сам не знаю на якому етапі з'явилася зайва буква "О"
Чортків Тернопільщина чи Чертково біля Мілового на Луганщині 🤔
@ Чортків - Галичина
Ну, щодо швидкостей то по Україні більшість швидкостей 120 км/г, я не беру УЗШК (інтерсіті та інші там швидкість буде більшою) тому проблема не в тому що неможуть так їхати, проблема в тягових плечах обслуговування, старіння рейок, завантаження колії та інших факторів.
ДПКр на маршруті Львів-Чернівці розганяється до швидкості 120 км/год, так що швидкість цілком досяжна для сучасних поїздів
Чудовий контент, але було б добре більше архівних фото цього дива залізничної техніки. Їх чимало в інтернеті.
Дуже шкода що не було збережено хоч одного екземпляру.
Директора все здавали на металолом і заробляли, тільки скільки паровозів було знищено
Можна лише уявляти яких висот досягло б людство, якби не друга світова війна....
@@АндрейЗмей-з6юі росіянам, вони в союзі із німцями напали на Польщу
автомоториса і автомотриса це різні речі
Це шепелявить ШІ.
❤❤❤
🎉🎉🎉
Назва населеного пункту - КраснЕ, з наголосом на другий склад.
Вибачте, але потяг може бути тільки статевий. Вагони їдуть, а плуг за конем тягнеться. Чи можна не зрозуміти?
Дякую за ваш коментар! Ви абсолютно маєте рацію, що слово "поїзд" є точнішим у контексті залізничного транспорту. Проте, як зазначає мовознавець Олександр Авраменко, слово "потяг" також можна вживати для позначення транспортного засобу, особливо у художніх текстах чи розмовній мові. Це не є помилкою, а радше стилістичним вибором. Але дякую за зауваження - в майбутньому буду уважнішим до таких нюансів! th-cam.com/video/ZnW71PYI62Q/w-d-xo.html
@@UkrainianInfographics Та все ж таки, iнфографiкс, ви за ПОТЯГ, чи за ПОiЗД ?
Г-м-м, а якщо коня замість паровоза?
Потяг - це слово, запозичене з польської "pociąg". Різниця лише в тому що "потяг" - західнословянського походження, а "поїзд" - східнослов'янського, але значення в контексті виду транспорту однакове.
Іванов спокійно розставив крапки над "і", я тепер знатиму, чому "влак". Щира подяка.
Тобі щось придумували виготовляли,А зараз з 90-х в В нас що первісний лад?
Может вернуть?
tak, Galicję do Polski
, тобі не соромно бути таким тупим нацистом?
@@zu1ne815 Polska do Niemiec czy do Rosji? Wycofanie wojsk rosyjskich z terytorium Polski nastąpiło w 1992 roku. Może do Rosji?
Ну да часи тоді цікаві були, і різні пепелаци будували, але те шо воно їздило у Львові оце дійсно нонсенс і прикол.
У 30-их рр. ці території вже не називали Галичиною ❗ Галичина (як територія від Снятина до Кракова) - назва придумана австрійцями.
Може, австрійці видумали назву Galicien und Lodomerien та додали польських етнічних територій, але ця складова частина Австро-Угорщини називалася Королівством, а назва Галичина базується на НАШІЙ історичній спадщині -- факті існування РУСЬкого королівства, яке складалося з двох основних частин: Галицької землі (з містом Галич) та Волинської землі (Володимирії, з містом Володимир)...
І, власне, факт існування РУСЬкої Корони (в давнину), дав українцям/русинам (як іншим націям, в складі Австро-Угорщини, що мали свої Корони в історії, згідно маніфесту останнього австрійського цісаря Карла) -- легітимне право проголосити ЗУНР!!!
@@walery2192 Ваш коментар не по темі. Чи поїзд Люкс-торпеда використовувався за часів ЗУНР?
Я лише написав, що австрійська Галичина - це інша територія, ніж Галицька земля Руського королівства, і в 1930-х роках там не було теж Австро-Угорщини.
@@walery2192 Валерий, снимаю шляпу, - исторически выверено, документально, четко, убедительно, - комар носа не подточит! Спасибо!
@@walery2192To nie jest wasze dziedzictwo historyczne. Nie istniało NIGDY żadne królestwo Rusi. Istniało województwo ruskie Korony Królestwa Polski.
@@seboho6938
Йди за русскім воєнним корабльом, знавця !
Ц легенда не України, а Польщі
@@АндрейЗмей-з6юбудет у Украины и кофе в Ялте. В Херсоне рашики тоже влажно мечтали "расия здесь навсигда!!!".
Це в оригіналі австрійська розробка, поляки її трохи локалізували.
Вони по Україні їздили, тому і легенда України... В сссрі тільки корівники для людей давали
@totneznakto Вони їздили по Жечі Посполітей а не по Україні. Зніми каструлю
@CPHEAC не треба свої речі мені втюхувати. Захід України залишався українським і після польської окупації. Жечь Посполита по нашому перекладається як республіка. Тобто Rzecz Pospolita Polska значить Республіка Польща. Міжвоєна Польща зобов'язувалася поважати права українського населення коли їй віддали захід України.
Не забуваємо, що то була територія Польщі! В той час мій дід заказав двигун з Чехії по пошті в глухе село!!! А в нас НП і подібні з'явились у 2000-х!
називають мотриса зазвичай.
Цікава штука була.
Эти поезда никогда не ездили на территории Украины, они ездили на территории Польши. В то время Львов был в составе Польши.
Lwów to Polskie miasto i nigdy nie będzie należał do tego ukraińskiego gówna!!!
@@dawidwysoczynski4515 Львів - це Україна. Польща - це Бреслау, Штеттін, Данциг та ін. колишні німецькі міста.
Слава ЗСУ! Тепер треба просто врубить логіку і профільтрувати наскільки війна відкинула назад людство!
Цікаво!
Спочатку возили буржуїв,а потім погані комуністи стали возити робітників.
Отримай три фублі😅
Эта люксторреда не по Украине ездила, п по Польше. В Польше Украины не было.
В Украине Польша была, дятел.
Очевидно на Украине хотят что бы от Львова до Варшавы, снова ходили польские поезда!
І що в цьому поганого? Українські ж ходять до Перемишля, Холма і Варшави.
«Погано» будет когда от Львова до Варшавы, польские поезда будут ходить по СВОЕЙ польской территории. А к этому идет!
@@AlexAlex-bf4ss фантазируй, пока твоих головорезов выносят из Сирии вперед ногами)
Какая Украина в 30-х годах?
Львов по переписи 31 года - родной язык польский -63%, родной язык иврит - 24%, украинский -7, 8%, русинский - 3,5% ...
Это Польша была
Івріт? Точно що не ідіш? На івріті в 30ті роки ніхто взагалі не розмовляв.
@maxxme6746 благодарю, что подправили : "идиш и иврит - 24%."
@@maxxme6746а хіба тим пропагандистам чи брехунам колись йдеться про точність і правдивість? Головне ляпнути. І то по-голосніше😂
@@maxxme6746 який іврит така і статистика, з методички роспропаганди) хоча поляків дійсно на момент 1931 року у Львові вже було 63%, чому так відбувалось 1. 13 років окупації, 2. пацифікація йшла у повному розпалі 3. У переписі ГУС українці були розділені на русинів та українців (в 21 році тільки русини) 4. Українців в містах жило менше, якщо порівнювати сільське населення то це або більшість українців або рівенство. (Таблиця XI с. 117 Першого перепису населення в 2 РП 1921 року)
А ще один не зручний агрумент формуляр та інструкції до перепису населення у 1921 році були виконані польською та українською мовою, так як вже у 1931 року тільки польською
Это же австрийский поезд. Какое он имеет отношение к украинцам. Украинцы в это время участвовали в движении ОУН.
Українці, які "участвовали в движении ОУН" полюбляли мандрувати ним з Тернополя до Заліщик чи зі Львова у сторону Карпат у перервах між "участиями". І подумки дякували австрійцям. Підрадянські українці, які "не участвовали в движении ОУН", у той час мандрували до Сибіру у товарняках та вагонах для худоби. Висновок? Беріть активну участь в русі ОУН 😊
@@andriysynytsya9344 То есть вы поддерживаете австрийскую и польскую оккупацию украинских земель? Верно?
Відео про прикольний поїзд, але завжди знайдеться довб...б, який обов'язково буде коментувати щось про українську історію, облизуючи кремлівську дупу.
@@andreykravchenko3537 Де це ви таке прочитали? Самі вигадали? Я просто про те, що східним українцям навіть окупант попався нікчемний - відсталий, тупуватий і при тому ще й жорстокий до неймовірності.
@@andriysynytsya9344 А австрийские и польские оккупанты для вас - хорошие? Верно?
Любі тоталітарні режими.... чи то нацистська Німеччина, чи комуністична Росія --- нищать все, що винаходили інші народи. Жаль, що такі вагончики не лишились навіть у музейному форматі.
Смешные вы, кастрюли🍲🤕🤣🤣🤣, а что Крадийина за 33 года "незалежности" создала?
А да, миномёт Молот и мины....
Тобі то що. Ти поляк? Це польські потяги
Нацистська Німеччина навпаки робила великі наукові прориви....
@@CPHEAC Я про цивілізацію та варварство взагалі. Порівняв. А ти? За містечковість?.... Дивись, хлопче, глобальніше, трохи подалі своєї клуні.
@@ЛеоКіт Ви вже збудували цивідлізацію бендерів. 😁
В Австрії на тому ж заводі де Гелендвагени збирають!..
а чом таку гарну не відновити та на ньому і зараз проїхатися не проти
А зєля тоталітарна потвора?
Galicja? Czy II RP!
Polska do Niemiec czy do Rosji? Wycofanie wojsk rosyjskich z terytorium Polski nastąpiło w 1992 roku. Może do Rosji?
Слава Украине кто то здесь пишет. В данном случае каким боком тут Украина?! Мультик показали, тут же славу приписали.
Таким, що частина України була тоді під контролем Польщі.
Причем тут УкраДина, если это поляки делали.
ілгам, піди овечку або ішачку приласкай та успокойся..
При том же, что и Московию на Русь пытаются 300 лет натянуть.
❤❤❤❤❤❤