6:15. Ми дивуємося тому, як насправді виглядали наші пращури. Це ті відчуття, які невідомі французам, німцям, британцям та іспанцям, які зібрали в музеях та соборах всі скарби тих часів. Ми ніколи не зможемо відчути тих емоцій , які відчувають Британські діти, що бачать поховання королів, рицарів та письменників. Так багато росія стерла з пам'яті, що ми навіть не знаємо , які шаровари носили козаки, трясця її матері. 😖ненавиджу їх
@@subotivchigirinяк ви гадаєте, звідки в нас оця зневага до нас самих і до нашого минулого? Нам віками вдовблювали в макітру шо від старого треба позбуватись, шо церкву треба розібрать, образИ знищить, книги спалить і жить по новому- по московськи. Потрібно було дочекатись дроном по голові, шоб там шось перемкнулось, шоб очі відкрились, шоб проснутись від летаргічного сну. В російській імперії ,а потім в совєцькому союзі не ми одні куняли під тренькіт балалайки, згадайте ті картинки "народного" костюма представників усіх 15 республік! Хто нам вдовбав у голову шо то і є правда? Ну звісно, комуністичні ідеологи! І це, бляха, теж наша історія. Тож переосмислити потрібно, шоб діяти. І велика вдячність цим небайдужим людям, шо стільки всього роблять для відтворення і збереження історії
Дякую авторам! Коли наприкінці 1970-х вперше побачив малюнки Боплана, саркофаг Яна-Казімира, а потім у 1982 р малюнки Києва 1651 р художників гетьмана Януша Радивіла, то найбільше здивувала відсутність шароварів у козаків. Нізкий уклін пану Сергію. Маю всі його книжки
Рахно К. Яким був одяг жителів України: згадки про шаровари в писемних джерелах Речі Посполитої XVI ст. // Людина, суспільство, влада в давній та ранньомодерній Україні: контексти історичної презентації / Відп. ред В. Смолій; рец. Г. Боряк, О. Моця, В. Степанков. - К.: Інститут історії України НАН України, 2020. - С. 317-324.
= вивчає та береже свою справжню історію = Справжню історію, а не "історію" від фальсіфікаторів... Завжди дивує в людях відсутність крітичного мислення. Завжди дивують люди, котрим ліньки перевірити, погуглити... Немає розуміння, що коли в людини немає крітичного мислення, то такою людиною легко маніпулювати...
@@Ch_dArt про погуглить це правда!!! Й про своє та ще й критичне мислення ще більша правда!! Як скаже хтось, так й вбивають собі в розум. Ать, два, лівою, правою..
Читаємо, - стаття від науковця: "Звернімося до міфу про шаровари, ще недавно нерозривно пов’язані в уявленнях широких мас українців із костюмом козаків. І от раптом, як Пилип з конопель, звідкись вискочили «знавці» козацького одягу, які, виявивши велику активність і наполегливість, буквально за кілька років примудрилися «довести», що козаки шароварів не носили, створивши ще один міф. Трохи згодом, зрозумівши, що таки передали куті меду (адже довести повну відсутність в українських козаків шароварів неможливо), почали заявляти, ніби ті таки носили шаровари, проте освоїли їх дуже пізно, й до цього, знов-таки, як зненацька виявилося, спричинилася своїми розпорядженнями Катерина ІІ. Найбільшу активність тут виявив реконструктор Сергій Шаменков, його підтримала Оксана Косміна, яка й справді має стосунок до науки...." Читати далі (в гугл-пошук): Василь Балушок. Обережно: нові історичні міфи! Просто трохи погуглити, що кажуть науковці на цю тему і виявляється зовсім інша картина...
@@sergeyshamenkov3270Можливо, велика кількість складок на перських шароварах повʼязана з жарким кліматом? Чи не від арабських пустельних вершників цей одяг? Перси були поглинуті арабами, та і пустель своїх у них вистачає.
@@sergeyshamenkov3270Ще мене муляють декілька питаннь до вас, пане Сергію: - про тканину черкасин, з чого вона і чи повʼязана з містом Черкаси - коли почали використовувати бавовняну тканину в Україні - з якої тканини почали шити шаровари на правобережній Україні Буду вдячна за відповіді. Дякую вам за дослідження поясного одягу скіфів і сарматів! Сподобалась ваша стаття. Нарешті, отримала в ній відповіді на свої питання.
@@ГаляКовтун-п4з інші люди теж запитліви та цікавятся. От я знаю, як вдягались запоріжські казаки, бо мій дід з фамілією Шульга, засмапглий, двуметровий, з люлькою з вишневого дерева мало балакав, та много знав..нащадок характерніків. Так шо наші хлопці з Хортиці, де був Акім Галімов ( призвище таке гарне) й чомусь не повірив, що казаки запорізьські насправді плазували степами серед ковилю та ходили "Чайками" по Дніпру до Чорного моря й в Турцію, торгувати а може й грабувати, це історики хай розкажуть, в шароварах подібних до турецького одягу тих часів.. Усе треба перевіряти, багато читати, слухати. ( Й це я написую, коли Запоріжжя в котрий раз гахнули й є жертви..а ви все - наша історія, наша історія. Не буде історіі, якщо віддадуть неньку Україну ворогу!)
Насправді мені подобається нашого запоріжського казацтва одяг, більш ближче до нашіх років, 17-18 століття. Так шо от так... ми тут на півдні більш до Турції мали потяг, та до тюрькськіх племен, парча на жупани й оксамит на шаровари це для заможних казаків по грошам було тьфу! Тому й штани шириною в Чорне море носили! Це аж ніяк не заважало рухатись, подивиться як наші хлопці, які займаються на конях, в таких штанях гасають..а дихати "хозяйству" як в ніх легко й руху не заважає, нічого не прищипіть в лиху годину!! 🤣🤣🤣 Й подивиться картини Ріпіна, українського живописця, якого русня собі приписує..Ну а казаки донські, сибірськи, яїіцькі й там не перерахувати, може й носили брюченята з еполетами, та мундіри! В тієму же 18 століттю..це ж різні казаки!
@@сергейбондаренко-щ6еНу скоріш російська імперія приписала тоді, тому що насправді його призвище - Ріпін Ілля, народився в містечку Чугуєв, Харківської області. Ну хай йому грець, хай буде руський, бо усі даровиті люди були й жили, й в Санкт- Петербурзі, це була мекка інтелегенціі, яку краснопузі викосили, заблокував виїзди у 17-19 роках прошлого століття. Потім там розселили малі народи по всьому місту у комуналках. Хай так... алеж, про січовиків він багато знав, малював, та його картини ні є совковою пропогандою, це точно. 😏
@@ларисамороз-м7д На саркофазі короля Яна Казиміра зображено битву під Берестечком і чітко показано козацький стрій з самопалами, козаки вдягнені саме так, як показав Шаменков.
@@ларисамороз-м7д Також є гравюри Ван Вестерфельда , одна з них " Перемовини старшини з Янушем Радзівілом" , то козаків можна відрізнити тільки по тому, що вони стоять групою і видно голені голови та чуби, у багатьох - бороди, але вдягнені так само ,як і литовці . Виголена голова та чуб теж не є суто козацькою зачіскою, чуби носили всі люди " лицарського стану " Речі Посполитої - шляхта ,князі та королі і зображення короля Стефана Баторія та литовського князя Владислава - Ольбрахта Радзівіла тому підтвердження.
Як це все цікаво! Пізнавально! Ми з Вами пане Акіме пізнаємо нашу історію. Вам за це шана і повага! Дуже дивно, що комуняки не вбили в нашого народу здатність цікавитися нашим минулим! Схиляю голову перед паном Шаменковим! Так досконально все вивчає, доносить до нас таку неймовірну нашу історію!
Так хотілося нашим ''братам'', що би ми забули хто ми і яке наше коріння, століттями стирали з нашої пам'яті нашу мову,нашу культуру,наше славне минуле!!! Дякую,пане Акіме,за велику кропітку працю,завдяки вам ми багато чого узнаємо про себе.
Один з найцікавіших випусків. Хоча канал не робить нецікавих епізодів взагалі. Дякую велике пану Сергію за збереження, відтворення та популяризацію нашої історії!
Дякую за розкриття нашої історії. Було дуже цікаво Думаю, що пора вже створити мультфільми з козаками, які відповідають дійсності. Та мультфільми і фільми з нашими непереможними героями, щоб на них виховувалось наше молоде покоління, а не на ,,Брат'' і йому подібним.
Пане Акіме, велика подяка Вам і Вашій команді за правдиве і цікаве висвітлення історії України, включаючи Крим! Не зупиняйтеся, продовжуйте! Слава Україні! ❤
Пане Акіме, дякую за цікавий, фаховий, змістовний та бомбезний випуск 🔥🔥🔥🔥🔥. Бережіть себе. Дякую батькам за такого розумного, неймовірного, класного, харизматичного сина. Слава братньому Кримськотатарському народу. Дякую за висвітлення нашої правдивої, величної, красивої, величної та звитяжної української історії. Дякую за працю. Нехай Бог береже Вас. Будьте щасливі та всього найкращого Вам бажаю.
йой, фактично наші козаки ще в 17-18 столітті розуміли правильність "багатошарового воїна", наразі це звуть 7 рівнів одягу у військових... круто як завжди, Алік, так тримати!!!
Дяка пану Акіму за Вашу працю!! Мені одяг продемонстрований у відео здається логічнішим і гарнішим, ніж зі стереотипних уявлень про козацтво. І так добре, що помилки на цьому каналі не ігноруються, а діло доводиться до кінця.
В видео прозвучало относительно одежды слово Аскетичный, это подтверждается прозвучавшими приведенными аргументами в истории казачества как Войска, а вот если рассматривать с точки зрения Характерников которые и составляли Славу Казачества все не так однозначно, у Козака Мамая гардероб не очень Аскетичный получается парадокс.) и сумочка у него не фиговая и приблуды разные.
@@СветланаЧерняк-ц2д Це дійсно так! Хто каже аскетичні вбрання у запоріжців, той не знає які вони заможні були, та яких собі панночек з Турції привозили! То мабуть про іншіх казаків мова. Бо слово "казак" з тюркської, то може бути й "бешкетник", й "вільна людина", то що.. А от одяг, що тут демонструють з 16 століття, то схоже на "казаків" поляцкіх панів, які теж були вільні, бешкетливи, носили в ухах серьгу, як родове значення, та скоріш й та мода на одяг к 18-19 сторіччу вже давно пройшла. То шо відкапують з могил, не є примірником кожного сторіччя.
@@foxkorio вот и я с Вами сгодна полностью в этом вопросе, Украина Морская держава многие века, что совершенно не предполагает аскетизма тем более в одежде. Аскетизм может быть вынужденный или целенаправленный этот вопрос находится строго в рамках необходимости.
@foxkorio наприклад какой нить недогетьман разворовал очередной раз армию, вот и пришлось хлопцам прости Господи аскетизмом заниматься, а тут ще мимо проходящий историк цю подию зарисовал.))) так что две три гравюры историю обрисовывают совершенно точно неточно.
Дорога командо, Акіме! Зробіть будь ласка випуск-Дослідження про вишиту сорочку, вишиванку!!!! Думаю тут нас багато кому це дуже цікаво роз’яснить для себе повністю
напевно все одно залишиться певна кількість , яка нічому не повірить, оскільки на тему сорочок стільки хайпового матеріалу.в миережі, і на стількиж неправдивого та нелогічного. що правда не зможе сприйматись. питання занадто міфілогізоване творцями новітніх міфів.
@@sergeyshamenkov3270 так, але на початку фільму відверто збрехали, що не було вишиванок. Є історичні матеріали, де вказано, що в Київській Русі люди носили сорочки з елементами вишивки, я думаю що за 600-700 років традиція вишитої сорочки розвинулась набагато більше, я не кажу вже й про наші часи.
Виявляється, що козаки були ще тими денді! От тобі і маєш?! Маніпуляція історичного костюма була ідеологічною програмою імперії для народу, якого позбавляли свого минулого. Дякую за роботу!
Дуже цікаво, і важливо. Я не знаю чому але ніяк не могла погодитись з тим, що наші козаки ходили в цих шароварах і оголеним тілом, з тим що навязано москвою. Навіть коли дивилась совецькі фільми про козаків нутро моє бунтувало і мені здавалось, що це приниження нашого народу і нашої нації. Мені постійно здавалось що все було зовсім не так. Дякую вам пане Акіме за це історичне дослідження. 👍🏻🇺🇦💙💛
Подяка шановним пану Акіму та пану Сергію за чудове висвітлення української етнографічної культури!!!!!!❤❤ Це ще раз підтверджує що українська культура, етнографія ,та інше ,це блізість к европейскої культури ніж к азіатської !!!!!!❤❤❤ Як приклад московітський кокошнік,який не відноситься к славінськой !!!!!!!😂 Слава Русі-України і ЗСУ!!!!!!!❤❤❤
Дякую, Акіме - вам і усім хто долучився до створення відео а зокрема усім хто досліджує, зберігає та відновлює український бренд,культуру та історію! Слава Україні! Слава нації! Смерть ворогам!
Такий образ козака потрібно впроваджувати і в різних видах видовищного мистецтва: театрах, хорах, фільмах і т.д. Як це робить, для прикладу, "Хорея Козацька".
Ну нарешті ми бачимо історичні спроби виправити змосковщене уявлення про козаків і їх вигляд! Велика подяка каналу за поширення правдивої історії! Дивлюсь з захопленням і повагою!
Дякую, що дослухались до думок глядачів, та розкрили правдивий образ козака. Та тема досить широка, козак, то не тільки одяг. є ще що досліджувати в цій темі. Чекаємо продовження.
Чудовий ролик, шановний пане Акіме! Я б сказав, революційний. Велика подяка Вашому компетентному співрозмовникові, дай йому, Боже, здоров'я й натхнення в наступних дослідженнях.
Про багато цікавих фактів дізналася із сьогоднішнього випуску, дякую Вам, Акіме, а також Вашій команді, ще багато досліджень належить зробити, адже тьма незвіданого у нашій минувшині.
Дякую за сюжет. Дяка і шана дослідникам!❤ наша історія під таким шаром московитського "бруду" але завдякі нашим невтомним дослідникам крок за кром все відчистимо.
Дякую за цей неймовірний екскурс в історію одягу українського козацтва❤ Була здивована, вражена і задоволена, що нарешті хоч і в пенсійному віці все ж дізналась про дослідження в цій царині. Дякую гостю програми Сергію Шаменкову та його дружині за їх працю, за небайдужість до історичної правди про історію одягу українського козацтва. Дуже було цікаво, пізнавально.
Вдячна вам, Акіме! Це супер відео. Дякую всім, хто тримає стрій, хто цікавиться і зберігає історію. Дякую всім, хто поширює правдиву історію! Нещодавно на каналі Т.Г.Шевченка було відео про одяг козаків. І я тоді писали що треба питати істориків моди, щоб розуміти хто , що носив)))) Ось ви і спитали!)))
Дякую за таку досліднецьку роботу всіх учасників ! Дуже цікаво, перевертає свідомість про минуле козаків, постав дійсно шляхетний лицар, безсташний воїн українських терен!
До брокарівської вишивки був цілий пласт орнаментів які притаманні кожному регіону. Це багата культурна спадщина. Мистецтво про яке варто говорити і відроджувати. Раджу звернутися в музей Івана Гончара. Там чудова колекція старовинних вишитих сорочок.
@@Echinacea_purpurea є чудова пісня про крозаків, в якій "Ой полечко, поле туманом повито, А на тому полі два козаки вбито. Один козак вбитий - багата родина, Другий козак вбитий - бідна сиротина. На багатім сині ВИШИТА СОРОЧКА, А на сиротині нема ні шнурочка". Тож козаки носили вишиті сорочки.
Подяка велика пану за історію моди нашої країни усе вірно та файно описано У Європі 16- 19 стор. Дослідно описано так само і європеїців з маленькими винятками одягу між країнами ще + зима була довго на землі . Наших козаків описували як гідних войнів та конкурентами та їх боялися і ще їх європеїці за велику нагороду використували їх у цілях своїх. Географнічне розтошуваня була та є і буде на разнодоріжі і зажато між важливими виликими шляшами (ціностій : сіль, зерно, золоно, тканини...) до партнерів наших!
Як добре, що є інтернет! Не всі можуть відвідати музеї, та і мало таких фахівців, які знають українську історію, щоб розповідати на широкий загал. Це відео змінило мої уявлення про козаків.Дякую, дуже цікаво. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Супер! Була і мода для тих хто міг дозволити але і був практичний аскетизм. Реальний одіг дійсно повинен бути практичним та аскетичним. А на гуляння чи святкові події, повинен бути більш дорогий і обережно збережений одяг... Ми і досі всі так робимо.
Дякую усім причетним до випуску. Науковий підхід та чесність - це те, чого багатьом матеріалам зараз не вистачає (що кіно, що журналістика, що політичні рішення). А це важливо, щоб поняття істини - існувало, чітко відокремлювалось від усього іншого та доводилось як норма. А усе, що не є істиною, хай також існує собі, але не у підручниках та матеріалах ЗМІ, що претендують на якісь стандарти журналістики. Все більше запитань до МОН та Мінкульту.
Дякую за прекрасний сюжет. Який вкотре показує, що Україна це модно, сміливо, заможно. Присутня своя культура, своє бачення світу. Дякую Вам, за вашу роботу. Ви робите величезну працю. Яка допомагає мені зрозуміти мені хто Я. Та якими насправді були мої пердки. Дякую. Ви всі великі молодці 🙂
Дякую, пане Акіме, за вашу роботу! На місті міністра освіти я б ваші випуски рекомендувала до обов'язкового перегляду в школі на уроках історії. Це ж неймовірне щастя бачити і чути надзвичайних, фахових дослідників нашої історії. Будь-ласка, не зупиняйте вашу роботу. Ми повинні дізнатися, хто ми є насправді.
Завжди відчував якусь штучність у всій цій шароварщині. Ще,на мою думку,так московити намагались підкреслити певну азіатщину у самих козаках,замість того,щоби показувати те,що вони у 17 сторіччі одягались по східно-європейській моді того часу. Ще це було намагання примітизувати козацький побут та самих козаків. І це робилося свідомо,тому,що не слід недооцінювати підлість та винахідливість москалів у сенсі спотворення образу українців та козаків тощо.
Так! Ви праві! Козаки не мають стосунку до тюрків. Козаки були русинами, мешканцями Руського князівства. Боплан, що жив серед козаків на початку 17 ст., називав їх вихідцями з Києва. Первинні козаки - це річне Дніпровське військо, що своїми річково-морськими навичками мало тяглість до русів, антів, бореїв, борисфенітів (тавроскіфів).
Дякую за цікаве відео! Дуже несподівано, особливо, що стосується нашої вишиванки. Хотілось би дізнатись про її походження та використання більше інформації.
6:15. Ми дивуємося тому, як насправді виглядали наші пращури. Це ті відчуття, які невідомі французам, німцям, британцям та іспанцям, які зібрали в музеях та соборах всі скарби тих часів. Ми ніколи не зможемо відчути тих емоцій , які відчувають Британські діти, що бачать поховання королів, рицарів та письменників.
Так багато росія стерла з пам'яті, що ми навіть не знаємо , які шаровари носили козаки, трясця її матері. 😖ненавиджу їх
А скільки вкрала та заховала в підвалах. Сама не віддасть ніколи.
🥲тяжка доля, маємо пишатися більше дрібницями, оскільки їхня цінність через рідкість та тяжкий бекґраунд їх насправді скарбами.
Нічого, все те, що московія в нас позабирала собі в музеї, повернеться до нас.
Я ,вибачаюсь ,але сучасна Українська держава стерла за 30 років існування не меньше.Прикладів досить багато.
@@subotivchigirinяк ви гадаєте, звідки в нас оця зневага до нас самих і до нашого минулого? Нам віками вдовблювали в макітру шо від старого треба позбуватись, шо церкву треба розібрать, образИ знищить, книги спалить і жить по новому- по московськи. Потрібно було дочекатись дроном по голові, шоб там шось перемкнулось, шоб очі відкрились, шоб проснутись від летаргічного сну. В російській імперії ,а потім в совєцькому союзі не ми одні куняли під тренькіт балалайки, згадайте ті картинки "народного" костюма представників усіх 15 республік! Хто нам вдовбав у голову шо то і є правда? Ну звісно, комуністичні ідеологи! І це, бляха, теж наша історія. Тож переосмислити потрібно, шоб діяти. І велика вдячність цим небайдужим людям, шо стільки всього роблять для відтворення і збереження історії
Дякую авторам! Коли наприкінці 1970-х вперше побачив малюнки Боплана, саркофаг Яна-Казімира, а потім у 1982 р малюнки Києва 1651 р художників гетьмана Януша Радивіла, то найбільше здивувала відсутність шароварів у козаків. Нізкий уклін пану Сергію. Маю всі його книжки
Дякую!
Дякую вам Акіме✌️👍🫶 МЕГАВПОДОБАЙКА Каналу
Зараз адепти вишиванки образяться
Рахно К. Яким був одяг жителів України: згадки про шаровари в писемних джерелах Речі Посполитої XVI ст. // Людина, суспільство, влада в давній та ранньомодерній Україні: контексти історичної презентації / Відп. ред В. Смолій; рец. Г. Боряк, О. Моця, В. Степанков. - К.: Інститут історії України НАН України, 2020. - С. 317-324.
Щаслива тим,що можу дивитись дослідження розумного молодого чоловіка патріота!
Все неймовірно цікаво та корисно. Нація яка вивчає та береже свою справжню історію , має велике майбутнє. Велику справу робите. Дуже дякую.
= вивчає та береже свою справжню історію =
Справжню історію, а не "історію" від фальсіфікаторів... Завжди дивує в людях відсутність крітичного мислення. Завжди дивують люди, котрим ліньки перевірити, погуглити... Немає розуміння, що коли в людини немає крітичного мислення, то такою людиною легко маніпулювати...
@@Ch_dArtяк цікаво, ваше крІтичне😅 мислення вам підсказало погуглити? Погуглити!!!
@@Ch_dArt про погуглить це правда!!! Й про своє та ще й критичне мислення ще більша правда!! Як скаже хтось, так й вбивають собі в розум. Ать, два, лівою, правою..
Читаємо, - стаття від науковця: "Звернімося до міфу про шаровари, ще недавно нерозривно пов’язані в уявленнях широких мас українців із костюмом козаків. І от раптом, як Пилип з конопель, звідкись вискочили «знавці» козацького одягу, які, виявивши велику активність і наполегливість, буквально за кілька років примудрилися «довести», що козаки шароварів не носили, створивши ще один міф.
Трохи згодом, зрозумівши, що таки передали куті меду (адже довести повну відсутність в українських козаків шароварів неможливо), почали заявляти, ніби ті таки носили шаровари, проте освоїли їх дуже пізно, й до цього, знов-таки, як зненацька виявилося, спричинилася своїми розпорядженнями Катерина ІІ. Найбільшу активність тут виявив реконструктор Сергій Шаменков, його підтримала Оксана Косміна, яка й справді має стосунок до науки...."
Читати далі (в гугл-пошук): Василь Балушок. Обережно: нові історичні міфи!
Просто трохи погуглити, що кажуть науковці на цю тему і виявляється зовсім інша картина...
Неймовірно цікава історія! Просто диво які є обізнані та закохані у свою справу люди. Дякую Вам та пану Сергію за цю шикарну оповідь!
дякую!
І я про те ж подумала! Яке щастя, шо є такі люди, шо їх цікавість і допитливість відкривають очі і нам і на нашу історію, і на нас самих
@@sergeyshamenkov3270Можливо, велика кількість складок на перських шароварах повʼязана з жарким кліматом? Чи не від арабських пустельних вершників цей одяг? Перси були поглинуті арабами, та і пустель своїх у них вистачає.
@@sergeyshamenkov3270Ще мене муляють декілька питаннь до вас, пане Сергію:
- про тканину черкасин, з чого вона і чи повʼязана з містом Черкаси
- коли почали використовувати бавовняну тканину в Україні
- з якої тканини почали шити шаровари на правобережній Україні
Буду вдячна за відповіді. Дякую вам за дослідження поясного одягу скіфів і сарматів! Сподобалась ваша стаття. Нарешті, отримала в ній відповіді на свої питання.
@@ГаляКовтун-п4з інші люди теж запитліви та цікавятся. От я знаю, як вдягались запоріжські казаки, бо мій дід з фамілією Шульга, засмапглий, двуметровий, з люлькою з вишневого дерева мало балакав, та много знав..нащадок характерніків. Так шо наші хлопці з Хортиці, де був Акім Галімов ( призвище таке гарне) й чомусь не повірив, що казаки запорізьські насправді плазували степами серед ковилю та ходили "Чайками" по Дніпру до Чорного моря й в Турцію, торгувати а може й грабувати, це історики хай розкажуть, в шароварах подібних до турецького одягу тих часів.. Усе треба перевіряти, багато читати, слухати. ( Й це я написую, коли Запоріжжя в котрий раз гахнули й є жертви..а ви все - наша історія, наша історія. Не буде історіі, якщо віддадуть неньку Україну ворогу!)
Величезна повага і подяка панам Акіму, Сергію Шаменкову та Анатолію за ваш безцінний внесок у розуміння нашої історії!
дякую!
Нарешті дочекалася! Ось який красивий насправді був одяг козаків. Дякую нашим дослідникам та вашому проєкту, який показує справжню історію України 🇺🇦!
да согласен, красивая. Но учтите, что это комплект для зажиточного, реестрового казака. Обычные были куда скромнее
Насправді мені подобається нашого запоріжського казацтва одяг, більш ближче до нашіх років, 17-18 століття. Так шо от так... ми тут на півдні більш до Турції мали потяг, та до тюрькськіх племен, парча на жупани й оксамит на шаровари це для заможних казаків по грошам було тьфу! Тому й штани шириною в Чорне море носили! Це аж ніяк не заважало рухатись, подивиться як наші хлопці, які займаються на конях, в таких штанях гасають..а дихати "хозяйству" як в ніх легко й руху не заважає, нічого не прищипіть в лиху годину!! 🤣🤣🤣 Й подивиться картини Ріпіна, українського живописця, якого русня собі приписує..Ну а казаки донські, сибірськи, яїіцькі й там не перерахувати, може й носили брюченята з еполетами, та мундіри! В тієму же 18 століттю..це ж різні казаки!
Неправда, що українці не вишивали одяг, в святій Софії Оранта за поясом має вишитий рушничок
@@foxkorio ну почему же приписываем? он и есть наш, русский
@@сергейбондаренко-щ6еНу скоріш російська імперія приписала тоді, тому що насправді його призвище - Ріпін Ілля, народився в містечку Чугуєв, Харківської області.
Ну хай йому грець, хай буде руський, бо усі даровиті люди були й жили, й в Санкт- Петербурзі, це була мекка інтелегенціі, яку краснопузі викосили, заблокував виїзди у 17-19 роках прошлого століття. Потім там розселили малі народи по всьому місту у комуналках. Хай так... алеж, про січовиків він багато знав, малював, та його картини ні є совковою пропогандою, це точно. 😏
це ж треба було дожити до 70 років, щоб перевернуло всі уявлення!! Дяка та шана досліднику!!!! Дуже цікаво!!!!
@@LoraZ-19zl6x2В цих письменників та науковців теж вистачає художніх образів
Не переймайтесь) Може і не все перевернуло.
@@ларисамороз-м7д На саркофазі короля Яна Казиміра зображено битву під Берестечком і чітко показано козацький стрій з самопалами, козаки вдягнені саме так, як показав Шаменков.
@@ларисамороз-м7д Також є гравюри Ван Вестерфельда , одна з них " Перемовини старшини з Янушем Радзівілом" , то козаків можна відрізнити тільки по тому, що вони стоять групою і видно голені голови та чуби, у багатьох - бороди, але вдягнені так само ,як і литовці .
Виголена голова та чуб теж не є суто козацькою зачіскою, чуби носили всі люди " лицарського стану " Речі Посполитої - шляхта ,князі та королі і зображення короля Стефана Баторія та литовського князя Владислава - Ольбрахта Радзівіла тому підтвердження.
Як це все цікаво! Пізнавально! Ми з Вами пане Акіме пізнаємо нашу історію. Вам за це шана і повага! Дуже дивно, що комуняки не вбили в нашого народу здатність цікавитися нашим минулим! Схиляю голову перед паном Шаменковим! Так досконально все вивчає, доносить до нас таку неймовірну нашу історію!
Так хотілося нашим ''братам'', що би ми забули хто ми і яке наше коріння, століттями стирали з нашої пам'яті нашу мову,нашу культуру,наше славне минуле!!! Дякую,пане Акіме,за велику кропітку працю,завдяки вам ми багато чого узнаємо про себе.
Один з найцікавіших випусків. Хоча канал не робить нецікавих епізодів взагалі. Дякую велике пану Сергію за збереження, відтворення та популяризацію нашої історії!
Дякую за розкриття нашої історії. Було дуже цікаво Думаю, що пора
вже створити мультфільми з козаками, які відповідають дійсності. Та мультфільми і фільми з нашими непереможними героями, щоб на них виховувалось наше молоде покоління, а не на ,,Брат'' і йому подібним.
дякую!
Пане Акіме, велика подяка Вам і Вашій команді за правдиве і цікаве висвітлення історії України, включаючи Крим! Не зупиняйтеся, продовжуйте! Слава Україні! ❤
Героям слава!
Якась татарва в обличчі цого Акіма влізла в українську історію
Пане Акіме, дякую за цікавий, фаховий, змістовний та бомбезний випуск 🔥🔥🔥🔥🔥. Бережіть себе. Дякую батькам за такого розумного, неймовірного, класного, харизматичного сина. Слава братньому Кримськотатарському народу. Дякую за висвітлення нашої правдивої, величної, красивої, величної та звитяжної української історії. Дякую за працю. Нехай Бог береже Вас. Будьте щасливі та всього найкращого Вам бажаю.
Який гарний одяг в козаків та слідкування за модою!
Вони, дійсно, були заможними. Дякую Акіму за нашу історію. Дякую всім, хто її зберігає.
А хто казав що вони злидні булі? Золото у вухах нищи не носять, в оксамит та парчу не вдягаються...😅
йой, фактично наші козаки ще в 17-18 столітті розуміли правильність "багатошарового воїна", наразі це звуть 7 рівнів одягу у військових... круто як завжди, Алік, так тримати!!!
Дяка пану Акіму за Вашу працю!! Мені одяг продемонстрований у відео здається логічнішим і гарнішим, ніж зі стереотипних уявлень про козацтво. І так добре, що помилки на цьому каналі не ігноруються, а діло доводиться до кінця.
В видео прозвучало относительно одежды слово Аскетичный, это подтверждается прозвучавшими приведенными аргументами в истории казачества как Войска, а вот если рассматривать с точки зрения Характерников которые и составляли Славу Казачества все не так однозначно, у Козака Мамая гардероб не очень Аскетичный получается парадокс.) и сумочка у него не фиговая и приблуды разные.
А де ви бачили помилки?
@@СветланаЧерняк-ц2д Це дійсно так! Хто каже аскетичні вбрання у запоріжців, той не знає які вони заможні були, та яких собі панночек з Турції привозили! То мабуть про іншіх казаків мова. Бо слово "казак" з тюркської, то може бути й "бешкетник", й "вільна людина", то що.. А от одяг, що тут демонструють з 16 століття, то схоже на "казаків" поляцкіх панів, які теж були вільні, бешкетливи, носили в ухах серьгу, як родове значення, та скоріш й та мода на одяг к 18-19 сторіччу вже давно пройшла. То шо відкапують з могил, не є примірником кожного сторіччя.
@@foxkorio вот и я с Вами сгодна полностью в этом вопросе, Украина Морская держава многие века, что совершенно не предполагает аскетизма тем более в одежде. Аскетизм может быть вынужденный или целенаправленный этот вопрос находится строго в рамках необходимости.
@foxkorio наприклад какой нить недогетьман разворовал очередной раз армию, вот и пришлось хлопцам прости Господи аскетизмом заниматься, а тут ще мимо проходящий историк цю подию зарисовал.))) так что две три гравюры историю обрисовывают совершенно точно неточно.
Дорога командо, Акіме! Зробіть будь ласка випуск-Дослідження про вишиту сорочку, вишиванку!!!! Думаю тут нас багато кому це дуже цікаво роз’яснить для себе повністю
напевно все одно залишиться певна кількість , яка нічому не повірить, оскільки на тему сорочок стільки хайпового матеріалу.в миережі, і на стількиж неправдивого та нелогічного. що правда не зможе сприйматись. питання занадто міфілогізоване творцями новітніх міфів.
@@sergeyshamenkov3270 так, але на початку фільму відверто збрехали, що не було вишиванок. Є історичні матеріали, де вказано, що в Київській Русі люди носили сорочки з елементами вишивки, я думаю що за 600-700 років традиція вишитої сорочки розвинулась набагато більше, я не кажу вже й про наші часи.
Погоджуюсь, теж дуже цікаво дізнатися справді, більш підтверджені данні
Бо "шароварщина" - то наше всьо! @@sergeyshamenkov3270
Ви вірно сказали, розрив стереотипів. Бажання знати правду сильніше , ніж стереотипи. Дякую вам , за реальну історію, за гостя💙💛
Виявляється, що козаки були ще тими денді! От тобі і маєш?! Маніпуляція історичного костюма була ідеологічною програмою імперії для народу, якого позбавляли свого минулого. Дякую за роботу!
Зараз нами маніпулюють ще більше укр історики все висосують з пальця всі архіви в москві і пітері не обманюйте самі себе
Дивлячись, які казаки. Бо їх було дуже багато і, треба же, усі звались Казаки!
Щира дяка та доземий уклін,відновлювати та популяризувати нашу історію та традиції,це і є культурний фронт!!!
Поставила би цьому відео 100 000 вподобайок. Кожний Ваш випуск- все нові і нові горизонти та відкриття.
Казки на ніч для діточок. Якийсь татарин робить вигляд ніби щось розуміє в українській історіі
😮 дивився з відкритим ротом😊. Всі стереотипи які навязали "сосіди" зломали за 40 хв😅. Дякую за чудову історію❤
Дуже цікаво!!! Пропоную запрошувати більше таких фахівців!!! Дякую за Вашу працю
Еще пару таких фахивцив и от украны ничого не залышиться
Дякуємо, що виправляєте власні помилки і допомагаєте ознайомлювати українців зі справжньою не підробною історією.
Подяка за цікаве викладення пізнавального матеріалу.
З таким матеріалом дійсно цікаво вивчати історію, обовʼязково саме про шаровари розкажу своїй дитині . Дякую за кожний відеоматеріал
Дякую за таку серйозну та кропітку роботу!!!! Це надзвичайно важливо!!!! Це краса нашої культури!!!!
Дуже цікаво, і важливо. Я не знаю чому але ніяк не могла погодитись з тим, що наші козаки ходили в цих шароварах і оголеним тілом, з тим що навязано москвою.
Навіть коли дивилась совецькі фільми про козаків нутро моє бунтувало і мені здавалось, що це приниження нашого народу і нашої нації. Мені постійно здавалось що все було зовсім не так.
Дякую вам пане Акіме за це історичне дослідження. 👍🏻🇺🇦💙💛
Taky "sermjaha" nawjazujet'sja moskowszczynoju. Panom-ajidom z Odesy...
Nawit' zaszczipajet'sja ta "sermjaha" na liwyj bik, po-hasyds'ky !
@ihortelvakh9604 А Вам в Польщі яке діло в чому ходили люди в Україні? Живете в Польщі вивчайте історію Польщі.
Оновлений торс та широкі шаровари - це перси.
А ви бачили як було, як чубатих запорожців для страти на кіл саджали є гравюри, там побачите які штани вони носили.
Подяка шановним пану Акіму та пану Сергію за чудове висвітлення української етнографічної культури!!!!!!❤❤ Це ще раз підтверджує що українська культура, етнографія ,та інше ,це блізість к европейскої культури ніж к азіатської !!!!!!❤❤❤ Як приклад московітський кокошнік,який не відноситься к славінськой !!!!!!!😂 Слава Русі-України і ЗСУ!!!!!!!❤❤❤
Дякую, Акіме - вам і усім хто долучився до створення відео а зокрема усім хто досліджує, зберігає та відновлює український бренд,культуру та історію!
Слава Україні!
Слава нації!
Смерть ворогам!
Лайк на популярізацію цього каналу. Акіму уклін та безмерна подяка
Такий образ козака потрібно впроваджувати і в різних видах видовищного мистецтва: театрах, хорах, фільмах і т.д. Як це робить, для прикладу, "Хорея Козацька".
Суть в тому що не було одягу українського стилю все запозичалось із європи бо мода ж
у таких "штанішках" гопака не відпляшеш!
Ну нарешті ми бачимо історичні спроби виправити змосковщене уявлення про козаків і їх вигляд!
Велика подяка каналу за поширення правдивої історії!
Дивлюсь з захопленням і повагою!
Моя Одеса !
Більше року з дому , скучаю!
Одеса це Україна!
Дякую авторам передачі....
Україна була є і буде!
Ой шикарний випуск! Дуже дякуємо.
Дякую. Нарешті відео з розвінчування московитських напативів щодо одягу козаків. Щиро дякую за працю.
дяка друже!
Дякую, що дослухались до думок глядачів, та розкрили правдивий образ козака. Та тема досить широка, козак, то не тільки одяг. є ще що досліджувати в цій темі. Чекаємо продовження.
Дякуємо Вам. Дуже, дуже велику справу робите заради майбутнього.Справжня історія і справжня віра і є ідеєю нації.
Дуже неочікувано! І про вбрання козака і про вишиванки. Дякую за цікаву подачу таких важливих історичних фактів.
Дійсно, наші козаки були і є стильними !!!💙💛
Шаменкова я читав і раніше, але послухати його вживу - чудовий подарунок всім, хто цікавиться історією. Проковтнув цю передачу аж бігом!
Чудовий ролик, шановний пане Акіме! Я б сказав, революційний.
Велика подяка Вашому компетентному співрозмовникові, дай йому, Боже, здоров'я й натхнення в наступних дослідженнях.
Вдячна всій команді цього проекту за те, що відкриваєте стільки правди і розуміння нашого минулого.
Про багато цікавих фактів дізналася із сьогоднішнього випуску, дякую Вам, Акіме, а також Вашій команді, ще багато досліджень належить зробити, адже тьма незвіданого у нашій минувшині.
Дякую за Вашу просвітницьку працю! Дуже цікаво, стільки років нам цю шароварщину навіювали з кожної праски…..
Дякую за сюжет. Дяка і шана дослідникам!❤ наша історія під таким шаром московитського "бруду" але завдякі нашим невтомним дослідникам крок за кром все відчистимо.
Дякую за цей неймовірний екскурс в історію одягу українського козацтва❤ Була здивована, вражена і задоволена, що нарешті хоч і в пенсійному віці все ж дізналась про дослідження в цій царині. Дякую гостю програми Сергію Шаменкову та його дружині за їх працю, за небайдужість до історичної правди про історію одягу українського козацтва. Дуже було цікаво, пізнавально.
Вдячна вам, Акіме!
Це супер відео.
Дякую всім, хто тримає стрій, хто цікавиться і зберігає історію. Дякую всім, хто поширює правдиву історію!
Нещодавно на каналі Т.Г.Шевченка було відео про одяг козаків. І я тоді писали що треба питати істориків моди, щоб розуміти хто , що носив))))
Ось ви і спитали!)))
Як і завжди, дуже цікаво. А особливо цікаво бо знімали передачу в моєму рідному любому місті Одеса. І як завжди , велика вам подяка друзі. 💙💛🇺🇦
Дуже цікавий епізод
Дякую вам за вашу працю. Це дуже круто. Сергій Ви великий молодець
Дуже,дуже,дуже цікаво як завжди.Величезна подяка❤
Дякую за таку досліднецьку роботу всіх учасників ! Дуже цікаво, перевертає свідомість про минуле козаків, постав дійсно шляхетний лицар, безсташний воїн українських терен!
Неймовірно цікаво!
Дякую Акіму і команді за роботу!❤💛💙
Такі стильні були наші козаки 😍
Дуже цікаво й несподівано.Ніяк не збігається з уявленням про одяг козаків.
Дякую за працю! Вподобайка і коментар на підтримку та просування цього відео.
Скільки ж потрібно зусиль, щоб відродити всю нашу історію!!! Дякую за чудову передачу!!!
Це дуже корисно і важливо.
І ще це так ....гааарно, відчуваєш характер, виваженість і силу мілітаризованого суспільства.
Дякую за ваші змістовні та аналітичні випуски, завжди цікаво вас слухати і дивитись. Дякую за роботу. Слава Україні!
До брокарівської вишивки був цілий пласт орнаментів які притаманні кожному регіону. Це багата культурна спадщина. Мистецтво про яке варто говорити і відроджувати. Раджу звернутися в музей Івана Гончара. Там чудова колекція старовинних вишитих сорочок.
якого чаксу сорочки в музеї Гончара? я там був і не раз це вусе сорочки кінця 19 го - 20 го сторіччя різниця є,
Чоловічі вишиті сорочки 16-17 століть там є?
@@Echinacea_purpurea є чудова пісня про крозаків, в якій
"Ой полечко, поле туманом повито,
А на тому полі два козаки вбито.
Один козак вбитий - багата родина,
Другий козак вбитий - бідна сиротина.
На багатім сині ВИШИТА СОРОЧКА,
А на сиротині нема ні шнурочка".
Тож козаки носили вишиті сорочки.
@ пісня якого року?
Немає в Гончара сорочок 17 ст .
Це на стільки цікаво😮.... дякую вам за цікаву інформацію...це дуже цікаво.
Подяка велика пану за історію моди нашої країни усе вірно та файно описано У Європі 16- 19 стор. Дослідно описано так само і європеїців з маленькими винятками одягу між країнами ще + зима була довго на землі . Наших козаків описували як гідних войнів та конкурентами та їх боялися і ще їх європеїці за велику нагороду використували їх у цілях своїх. Географнічне розтошуваня була та є і буде на разнодоріжі і зажато між важливими виликими шляшами (ціностій : сіль, зерно, золоно, тканини...) до партнерів наших!
Давно знала, що шаровари не первісні штани козаків, але як гарно ви все пояснили. Щиро дякую, успіхів вам💙💛
Реально, такий гарний одяг! Скільки роботи проведено, щоб встановити цю правду,! Дяка дослідникові!
Як добре, що є інтернет! Не всі можуть відвідати музеї, та і мало таких фахівців, які знають українську історію, щоб розповідати на широкий загал. Це відео змінило мої уявлення про козаків.Дякую, дуже цікаво. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Дуже цікаво,зовсім перевернули бачення козака. Дякую вам!
Як завжди цікаво. Хай вам щастить пане Акіме. Велика дяка за працю.
Велика подяка пану Акіму та пану Сергію за дуже цікаву та дуже важливу роботу.
дякую!
Дякую за цікаву інформацію з історії одягу козаків
Щира подяка за таку чудову передачу! Все стало з голови, нарешті, на ноги!
Будьмо горді за своє,за своїх пращурів. Бережіло свої традиції і розуміймо їх.
Велике дякую за випуск та вашу роботу😍
Ті шкіряні черевики такі стильні. Сама б носила😅 Дякую авторам каналу за вкотре просвітницько-пізнавальний випуск!
Від душі дякую Вам за інформацією, вдачі і натхнення в дослідженнях!❤❤❤❤❤
Дякую. Дякую. Дякую. Каналу і команді. П. Сергію доземний уклін. Усім здоров'я та подальшої плідної праці.
Слава Україні!
Супер
Дякую за працю і слава Україні!
Коли побачила , що ваш випуск із Одеси , одразу увімкнула , а коли почула тему та все , про що розказав пан Сергій , просто у захваті 🔥
Дуже цікаво! Ваші ролики, пане Акім, так само перевертають звичні уявлення про нашу історію, як колись "Ледокол" пана Віктора Суворова. Дякую!
Дякую усій команді!!! Це безцінний внесок у розвиток української ідентичності!! Неймовірні відчуття 🎉
Дякую за якісний історичний контент та розвінчання стереотипів!
Ти змінив моє бачення козака, дуже корисна та повчальна інформація дякую продовжуйте в такому дусі🎉🎉🎉❤❤❤
Дуже гарний стрій! Пізнавально надзвичайно!
Супер, час промайнув непомітно. Дякую, надзвичайно цікаво!!!
Цікаво, обгрунтовано і більше схоже на правду дивлячись на можливості українців тих часів і історичні підказки. Дякую за відео
Дуже цікаво. Слухала з великим задоволенням.
За короля Атілло нашого пращура,почути.
Слава Героям.
Супер! Була і мода для тих хто міг дозволити але і був практичний аскетизм. Реальний одіг дійсно повинен бути практичним та аскетичним. А на гуляння чи святкові події, повинен бути більш дорогий і обережно збережений одяг... Ми і досі всі так робимо.
Неймовірно))) дякую, що розказуєте правду про нашу історію)))
Дякую усім причетним до випуску. Науковий підхід та чесність - це те, чого багатьом матеріалам зараз не вистачає (що кіно, що журналістика, що політичні рішення). А це важливо, щоб поняття істини - існувало, чітко відокремлювалось від усього іншого та доводилось як норма. А усе, що не є істиною, хай також існує собі, але не у підручниках та матеріалах ЗМІ, що претендують на якісь стандарти журналістики. Все більше запитань до МОН та Мінкульту.
Дяка вам за роботу, супер ваші відео
Дякую ВАМ за просвітнецьку діяльність.
Супер,супер,супер!!!Однозначно це треба усім передивитися,і не один раз!
Дуууже цікаво. Дякую панам Акіму, Сергію та "моделі" Анатолію за цікавий репортаж
Дякую за прекрасний сюжет. Який вкотре показує, що Україна це модно, сміливо, заможно. Присутня своя культура, своє бачення світу. Дякую Вам, за вашу роботу. Ви робите величезну працю. Яка допомагає мені зрозуміти мені хто Я. Та якими насправді були мої пердки. Дякую. Ви всі великі молодці 🙂
Дякую автору,особлива подяка науковцям та реконструкторам,за повернення історичної правди про наш народ! Дуже цікаво!💕💕💕
Яка краса! Неймовірно❤ Дякую за вашу величезну і важливу працю ❤
Дякую, пане Акіме, за вашу роботу! На місті міністра освіти я б ваші випуски рекомендувала до обов'язкового перегляду в школі на уроках історії. Це ж неймовірне щастя бачити і чути надзвичайних, фахових дослідників нашої історії. Будь-ласка, не зупиняйте вашу роботу. Ми повинні дізнатися, хто ми є насправді.
Завжди відчував якусь штучність у всій цій шароварщині. Ще,на мою думку,так московити намагались підкреслити певну азіатщину у самих козаках,замість того,щоби показувати те,що вони у 17 сторіччі одягались по східно-європейській моді того часу. Ще це було намагання примітизувати козацький побут та самих козаків. І це робилося свідомо,тому,що не слід недооцінювати підлість та винахідливість москалів у сенсі спотворення образу українців та козаків тощо.
Так! Ви праві! Козаки не мають стосунку до тюрків.
Козаки були русинами, мешканцями Руського князівства. Боплан, що жив серед козаків на початку 17 ст., називав їх вихідцями з Києва.
Первинні козаки - це річне Дніпровське військо, що своїми річково-морськими навичками мало тяглість до русів, антів, бореїв, борисфенітів (тавроскіфів).
@@Echinacea_purpurea рекомендую подивитися реєстри козаків - там купа татарських призвищ...
Дякую за цікаве відео! Дуже несподівано, особливо, що стосується нашої вишиванки. Хотілось би дізнатись про її походження та використання більше інформації.
Велика подяка за вашу розповідь
Як завжди ваші відео,це щось неймовірне. Велика вам подяка за вашу працю.
ДЯКУЮ ВАМ ЗА ПРАЦЮ! ДУЖЕ ЦІКАВО 🙏🇺🇦💔