До біса паяльники! Дійсно актуальна тема це тема автономного живлення. Плавно перейдемо на огляд ядерних мініреакторів або холодний синтез :) Автору лайк
Прекрасное видео про лиферы! Автору - большая благодарность! Правда не раскрыт один важный момент, который и является основной проблемой лиферов, статистика по которому от производителей - недоступна. Имею в виду проблему пробоя (микротрещины) среднего изолирующего слоя (диэлектрика) из ПЭТ или ППП, который показывался на видео. Возникает такое повреждение ещё на этапе производства, при сжатии всего пакета прессами. Собственно это самое сжатие у лиферов - самое слабое из всех видов литий-ионных АКБ, но даже самого слабого сжатия хватает для возникновения подобных повреждений. По подобной технологии делались и делаются плёночные конденсаторы. И если процент производственного брака у лиферов хотя бы такой же, как и у конденсаторов (хотя по идее должен быть большим), то проблема с лиферами - это не проблема, а проблемище! Подобная микротрещина как раз и приводит к сперва локальному разогреву, потом к локальному расплавлению диэлектрика и увеличению площади контакта проблемного места с выделением внутри ядовитых газов, которые и раздувают лифер. По этому если вы видите что лифер раздут, то должны понимать причину этого явления со всеми вытекающими последствиями. Я бы попросил Автора осветить и этот очень важный момент, ибо списывают в Китае лиферы именно по такому принципу, а потом эти ячейки попадают к нам и травят людей в их домах, куда люди их несут, не понимая проблемы. А судя по мной прочитанным комментариям - люди проблемы не видят вообще, если их прямо на месте не убивают.
Просто народ в своей массе оценивает «безопасность» лиферов в сравнении литий-ионными по зрелищному моменту - горению, которое устраивают последние. Оно и неудивительно. Как-то смотрел видосик как у мужика в лифте загорелся аккум от велосипеда. Жуткая картина как самого горения, так и последствий для этого человека((
Звіздець які небезпечні! Єдина проблема - всі інші акуми ще більш небезпечні, і це факт! Відтак - ці акуми найбільш підходять для використання у домашніх умовах, звісно - при розумній експлуатації! Так вже вийшло, що у сучасному світі все, що ми використовуємо, може бути небезпечним, починаючи з кухонних ножів, але для цього нам і надано голову із сірою речовиною в ній! Тож бажано її - голову - використовувати за призначенням, а не тільки їсті в неї! 😂
Дуже корисне відео! Більшість блогерів на хайпі роблять хлам повербанки з хламу акумів і це ДБЖ !!!! І ні слова про небезпеку такої Бомби! Люди цінуйте своє здоров'є і своїх рідних!
людство очікує на КІТи для самостійної збірки вогнебезпечного типу акумуляторних батарей, де анод-сало, катод-огірок та цибуля, сепаратор-чорний хліб, електроліт-водний розчин етилового спирту.
Я б не нюхав та не лизав нутрощі жодних батарейок, бо можна стати козеням ;) Найбільша безпечність ліферів заключається в відсутності полум'я яке неможливо загасити, як це трапляється з літій-онними батареями. Літій-іон виділяє кисень при горінні, тож загасити його неможливо як і кисневий балон. І дуже стрьомно коли горить декілька кіловат в квартирі. Багато людей загинуло через це. Звісно що дихати та пити ту хімію з банок ліферів не бажано :) Якщо акумулятор задимився то просто зробіть протяг та провітріть приміщення.
@@RomanTH-cam_DIY Не кажуть про небезпеку якого роду? Про шкідливість дихання хімією та важкими металами? Ну чому ні в кого не виникає бажання дихати скажімо лакофарбовими виробами? Або пити електроліт з пальчикових батарейок? Бо логічно що це шкідливо. Це призведе щонайменше до опіків слизової. Це само собою зрозуміло. Та і навряд у вас виникне інше бажання при задимленні, окрім провітрити та покинути приміщення. Безпека ліферів полягає саме в відсутності загоряння та у вибухобезпечності. Літій-іон виділяє кисень тому горить як факел навіть під водою. Кислотники виділяють водень який може накопичуватися в приміщенні та вибухнути від іскри. Ліфери нічого з цього не виділяють, тільки смердять та коптять. Як на мене це значно краще, ніж спалити або підірвати хату газом. Що загалом, враховуючи інші характеристики цього типу батарей, роблять їх ідеальними для використання в помешканнях. Звісно ніхто не відміняє елементарні правила пожежної безпеки та правила користування електротехнікою. Запобіжники, переріз дротів, гарні контакти, контроль струму та напруги, вогнегасник і т.і.
@@RomanTH-cam_DIY Тому що це речі які стосуються будь яких акумуляторів та роботи з струмом. Цьому здається навчають ще в школі на уроках Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ). Якщо людина цього не усвідомлює, їй не варто взагалі торкатися електричних систем живлення, інакше її покажуть по телевізору у випуску новин.
@@ktylxy1 трохи не погоджуюсь, бо якщо купа блогерів показує як зробити " так званий повербанк" чи ДБЖ то більшість сприймає їх за авторитетів і тому довіряє їхнім словам і діям.
Грамотний і прискіпливий підхід. Таки правильно зробив, що відмовився від всіх інших ідей і обрав для домашньої дбж саме ліфери. Але вогнегасника таки повішу десь поряд)))
@@TheMuzVred, ну так вогнегасник теж не допоможе, і, на відміну від вентканалу, гарантовано. Як же ти будеш літій, хоч і ферум-полімер гасити? А у вентканала є шанс позбавити тебе токсично диму в квартирі.
Дихати повітрям в Запоріжжі теж небезпечно, але ж якось живем. Називайте то паром, газом або випорожненням, але ваша техніка не буде знищена в разі чого.
Той випадок коли подивився відео й акб стали безпечнішими, звісно хімікати цілющими не назвеш, але з усім цим стикався в лабораторії в універі, чесно думав побачити в складі щось більш токсичне і тепер зможу спокійно дивитися відео де пробивають комірки і не уникають парів. Дякую!
Небывает безопасной химии.... даже обычная повареная соль имеет свой уровень ПДК (предельнодопустимой концентрации)! Железофосфат просто более безопасен например по сравнению с литийионом тем что вместо огненого фееверка будет дымовая шашка.... и шансов выжить когда дым больше чем при громадном огне с дымом. Железофосфат тоже может воспламениться но только это будет гООООраздо позже и с другой динамикой - конкретно когда нагреется его корпус и загорится уже пленка и окрежение корпуса но то уже будет гООООраздо позже чем у литийиона и далеко не с той динамикой горения..... а может и не дойти до той температуры.
Може тут мені підкажуть, бо ніде нема 100% чіткої відповіді Чи можна заряджаи lifepo акуми платками на xl4015, з вуідповідним обмеженням струму і напруги? Планую збірку 4s з bms-кою і балансиром, якраз би хлка добре стала б як зарядка
А еще большие токи. Помню как-то пересобирал аккум для квадрика 5Ач 35С и соскользнувший пинцет сделал КЗ. Белый дымок и одной не тонкой лапки пинцета не стало. 😮 Помню как народ исходил на экскременты когда раскритиковали установку 8s 105Aч аккум в санузле возле унитаза, а один спец по сборке акков свой аккум 8s 280Aч поставил в небольшом шкафу для одежды.
вотби еще узнать обьем газа в единицу времени при срабативании клапана(ов) ячеек и наложить на те герметично запакованние аккумовие корпуса которие вам подсилают. корпус должен бить со своим клапаном?
BYD стверджує, що там причина в неправильному охолоджувачі з провідністю якої бути не повинно, і в обв'язці, а не в самій батареї. Тести де батарею пробивають і вона тільки гріється але не більше - типу теж проводилися
На мій власний досвід використання LiPo акумуляторів в радіокерованих моделях, є самим небезпечним з усіх літієвих акумуляторів. Швидко роздувється, горить, димить дуже токсично, якщо нагрівається вище 60°, реакцію руйнування майже не зупинити. Інша річ LiFePO4.
Так дійсно lifepo4 АКБ не є 100% безпечними, як вцілому і будь який носій що накопичує енергію, а особливо якщо це літієві акумулятори. Навіть свинцево-кислотні акумулятори є небезпечні і вони навіть вибухають (є багато відео в інтернеті де свинцеві акб вибухали). Вцілому lifepo4 є одним з найбільш безпечних акумуляторів (є ще літій тітанат який ще безпечніший, але вартість його поки що дуже висока) просто потрібно не забувати про міри безпеки і все буде добре. А в 21 столітті ми вже залежні від гаджетів з акумуляторами, надіюсь що в майбутньому АКБ будуть ставати ще більш безпечнішими і будуть працювати довше, а накопичувати енергії ще більше. Всім гарного дня і не забувайте бути добрими один до одного не варто сваритись через дрібниці, українці можуть зробити багато і трішки більше коли обʼєднаються і стануть добрішими, особливо це було видно на початку повномасштабного вторгнення.
Після пробиття корпусу звісно будуть виділятись шкідливі для здоров'я гази. Але малоймовірно що випадково можна пробити корпус акумулятора. Там алюміній 1 мм товщиною. Це ж не пакет як в LiPo Більше цікавить чи є ризик виділення цих газів при перезаряді або при короткому замиканні. В даташиті EVE вказано, що немає загоряння і вибуху в цьому випадку, а от про дим нічого не написано
@@End__of__time ціна кусюча трохи, нові аккумулятори можно з битих авто в Европі дістати, це при умові знайомих котрі цим заробляють, а так важко дістати нові аккумулятори за адекватні гроші.
Ну це логічно і без хімічного розбору, що коли у вас розірвало комірку, чи клапан спрацював, і вона починає диміти з корпусу акумулятора, максимум що можна зробити відкрити вікна двері, і покинути це приміщення, поки цей весь дим не вийде!
Вже є в продажі безпечні Sodium-ion (Na-ion) - тип акумуляторних батарей, що використовують іони натрію (Na+) в якості носіїв заряду. Температура експлуатації від -40 до 60 градусів, допускається розряд до 0 вольт.
Запитав в чаті gpt ось що він відвовів. У натрій-іонних батареях зазвичай використовують рідкі електроліти на основі сольових розчинів, таких як натрієві сульфати або хлориди. Сода-іонні батареї вважаються менш токсичними в порівнянні з літій-іонними, оскільки натрій менш шкідливий для навколишнього середовища.
А ще дивують люди, які кажуть, що LiFePO4 не можна спалити квартиру, бо вони не горять. Але ж тим струмом можна всю проводку в багатоквартирному будинку випалити у разі КЗ.
А навіщо? Криву розряду LiFePo4 подивіться і зрозумієте що в тому немає сенсу. Тільки вбиваєте аккумулятор на області де і так немає ємності. Нижню межу ставте 3 вольта і не шукайте собі проблем.
@@End__of__time кожен раз угораю з таких диванних спеціалістів)))) це напруга під навнтаженням чи ні? під яким навнатаженням? під навнтаженням 5С в тебе на повністю зарядженій батарея просідатиме до 3.15 енштейн
@@End__of__time які ці? Лол. Літійзалізофорфатні? Тобі показати даташити на високотокові lifepo4? "Інструкцію"? Пхахаха Мені почитати інструкцію? Це зветься даташит, гуманітарій. І даташит на кожні елементи свій. Не має ніякої "інструкції" для всіх батарей)) це ж треба таке сказанути
@@End__of__time JGNE 18650 1100mah - 33A LIFEPO4 - 3.2V. Дивись даташит - ток разряду до 33 ампер, це 30C. Як тобі єресь?)) а тепер дивись на нижній поріг розряду - 2.0 вольт))
@bootuseua Хех, це я вас не дуже зрозумів - так, 100% безпечне при так зв. "intended use" (на відміну від тих акумуляторів, які самі по собі можуть загорятися). Можна і пакетом себе задушити, можна звичайну сіль 300 грам з'їсти і померти, цеж не означає що це небезпечні предмети
Така собі страшилка. Цікаво а ви знаєте що при згорянні звичайної пластикової пляшки виділяється цілий букет некорисних речовин? Не кажучи вже про саму небезпеку пожежі)))
@@Sarmintu вибачте, маячню ви говорите. У Вас вдома повно літієвих акумуляторів. В телефонах, ноутбуці, планшеті, павербанку, шуруповерті, електровелосипеді, електрокарі, ліхтариках, світильниках, пилососах, пультах, екофло - скрізь небезпечні акумулятори. Часто бачите вогняні кулі? Ну так, є люди, що використовують без бмс скотчем перемотані пакети, але ж можна і в бак сірником підсвітити і казати, що бензин небезпечний)
@@ВіталійРекеда "Часто бачите вогняні кулі?" цікава аргументація я не бачу значить цього не існує. все вищезгадане захищено від пошкодження корпусами. а тут мова про голі елементи великої ємності у саморобних збірках, які пошкодити або замкнути випадково не так вже важко. і єнергії при пошкодженні вони виділяють на порядки більше ніж батарейка у ліхтарику
@@user-qi1cs3zg3nМи не настільки багаті що б купляти готові рішення крутих брендів , але й не настільки бідні щоб робити як попало і воно все згоріло. Будуть і корпуса і прокладки і бмс.
@@ВіталійРекеда я якось підключив до зарядки літієвий акумулятор, звичайно без контролю напргуи (ЕРС зарядки близько 7В), не пам'ятаю чи надувся акумулятор, але схоже що ні, коли я прийшов, на ньому було десь 4.7В(а може і більше) і йому нічого не було, бо він старий був і мав малу ємність
На доданок, є ще одна велика небезпека від Залізофосфатних аккумуляторів - як автор вже вказав, при розкладі кисню виділяється в 7 раз меньше ніж в інших тому і не горить, але при цьому в зачиненому просторі (кімнаті/підвалі/контейнері) при певних концентраціях ця хімія разом з повітрям стає вибухонебезпечною, енергетика вибуху більша чим у пропану, вже є задокументовані випадки коли виносило окна/двері/дах/стіни будинків та технічних приміщень в Германії та Штатах, наприклад в Штатах розкидало пожежників які навіть не встигли зайти в будівлю - їх госпіталізували. Ця проблема відома але до неї увагу чомусь не привертають, мабуть бо "LFP 100% безпечний". Зважаючи на таке ще не відомо що краще Li-NMC який зазвичай спалахне та в кінці кінців вигорить чи LiFePo4 який може привести до сильного вибуху приміщення.
Така собі страшилка. Цікаво а ви знаєте що при згорянні звичайної пластикової пляшки виділяється цілий букет некорисних речовин? Не кажучи вже про саму небезпеку пожежі)))
Дуже цікаво. Особливо подобається підхід до викладення матеріалу і великий об'єм важливих деталей!
Коментар на підтримку каналу. Дякую, що працюєте створюючи цікавий українськомовний контент!
До біса паяльники! Дійсно актуальна тема це тема автономного живлення. Плавно перейдемо на огляд ядерних мініреакторів або холодний синтез :) Автору лайк
От про мініреактор це тема цікава.
@@bootuseua А ще генератор на водні👍
Страшно але теж цікаво.
@@MartGrag-qp1ps А водень видобувати зарядом кислотних акумуляторів до 16В 🤣
@@ktylxy1 Ну...хто, як гаразд😂
Дуже гарне відео. Бо всі люди по різному сприймають інформацію.
Хтось і в обнімку з акамулятором буде спати якщо повірить що на 100% безпечний!)))
я сплю і пох
Усі сплять з літієвими акумуляторами під боком і нічого )
У кожного є смартфон або планшет/ноутбук
Дяка за корисні відео! Ви дуже виділяєтесь на фоні неграмотних блогерів!
Та я й сам трішки безграмотний. Але намагаюсь розібратись.
@@bootuseua😂😂
Згоден. Трохи дивно, що подписніків не дуже багато. Но то мабуть поки що. А може це я разбещини
@@bootuseua шо є то є
@@bootuseua Ну за таку відповідь тільки повага,розвитку каналу!
Прекрасное видео про лиферы! Автору - большая благодарность! Правда не раскрыт один важный момент, который и является основной проблемой лиферов, статистика по которому от производителей - недоступна. Имею в виду проблему пробоя (микротрещины) среднего изолирующего слоя (диэлектрика) из ПЭТ или ППП, который показывался на видео. Возникает такое повреждение ещё на этапе производства, при сжатии всего пакета прессами. Собственно это самое сжатие у лиферов - самое слабое из всех видов литий-ионных АКБ, но даже самого слабого сжатия хватает для возникновения подобных повреждений. По подобной технологии делались и делаются плёночные конденсаторы. И если процент производственного брака у лиферов хотя бы такой же, как и у конденсаторов (хотя по идее должен быть большим), то проблема с лиферами - это не проблема, а проблемище! Подобная микротрещина как раз и приводит к сперва локальному разогреву, потом к локальному расплавлению диэлектрика и увеличению площади контакта проблемного места с выделением внутри ядовитых газов, которые и раздувают лифер. По этому если вы видите что лифер раздут, то должны понимать причину этого явления со всеми вытекающими последствиями. Я бы попросил Автора осветить и этот очень важный момент, ибо списывают в Китае лиферы именно по такому принципу, а потом эти ячейки попадают к нам и травят людей в их домах, куда люди их несут, не понимая проблемы. А судя по мной прочитанным комментариям - люди проблемы не видят вообще, если их прямо на месте не убивают.
Нічого нема на 100% безпечним. Lifepo4 просто відносно безпечніші серед конкурентів.
Просто народ в своей массе оценивает «безопасность» лиферов в сравнении литий-ионными по зрелищному моменту - горению, которое устраивают последние. Оно и неудивительно. Как-то смотрел видосик как у мужика в лифте загорелся аккум от велосипеда. Жуткая картина как самого горения, так и последствий для этого человека((
@@pinco2004 ну да от железофосфата помрешь во сне, а от литиевого в огне хотя шанс выжить увидев пожар больше чем газ без запаха и тд )
Комент в підтримку!!! За акамулятори зараз дуже актуально!!!
Підписаний давно, із задоволенням дивлюсь Ваші випуски, особливо про LiFePo4, бо завжди знаходжу для себе щось познавальне. Дякую за випуск.
Дякую. Дуже цікаве і інформативне дослідження ви провели.
Дуже корисні відоси останнім часом знімаєте, шановний.) 👍 Розриваєте ютуб.) 😂
Гарний ролик, дякуємо за роботу.
Відео крутяцьке!
*СТО АМПЕРНИЙ ЛАЙК* 👍
Послухав з чого зроблені акумулятори *LiFePo4* , склад точнісінько як у звичайної ковбаси. 🤔
То ви ще лосося мало їсте. Якщо красивий та рожевий - підфарбований.
@@bootuseua
👍🤣
@@bootuseua
А ще, навіть страшно уявити чим китайці годують того лосося! 😅
Дякую за корисне відео.
Вітаю. 👍 Інформація цікава та корисна про LiFePO 4 акумулятори. ⚡🔋🔋🔋
Звіздець які небезпечні!
Єдина проблема - всі інші акуми ще більш небезпечні, і це факт!
Відтак - ці акуми найбільш підходять для використання у домашніх умовах, звісно - при розумній експлуатації!
Так вже вийшло, що у сучасному світі все, що ми використовуємо, може бути небезпечним, починаючи з кухонних ножів, але для цього нам і надано голову із сірою речовиною в ній! Тож бажано її - голову - використовувати за призначенням, а не тільки їсті в неї! 😂
Цікава і корисна інфа. Дякую.
Дуже корисне відео!
Більшість блогерів на хайпі роблять хлам повербанки з хламу акумів і це ДБЖ !!!! І ні слова про небезпеку такої Бомби!
Люди цінуйте своє здоров'є і своїх рідних!
людство очікує на КІТи для самостійної збірки вогнебезпечного типу акумуляторних батарей, де анод-сало, катод-огірок та цибуля, сепаратор-чорний хліб, електроліт-водний розчин етилового спирту.
Так це придумали в той же день, коли на світ з'явився перший українець.
До речі, реально ж є спиртові акумулятори. 😅
@@horlonangel ох... ці технологи вправду бешкетники?)
Я б не нюхав та не лизав нутрощі жодних батарейок, бо можна стати козеням ;)
Найбільша безпечність ліферів заключається в відсутності полум'я яке неможливо загасити, як це трапляється з літій-онними батареями.
Літій-іон виділяє кисень при горінні, тож загасити його неможливо як і кисневий балон. І дуже стрьомно коли горить декілька кіловат в квартирі. Багато людей загинуло через це.
Звісно що дихати та пити ту хімію з банок ліферів не бажано :) Якщо акумулятор задимився то просто зробіть протяг та провітріть приміщення.
Але чомусь блогери хайпери жодного слова про небезпеку не кажуть
@@RomanTH-cam_DIY Не кажуть про небезпеку якого роду? Про шкідливість дихання хімією та важкими металами?
Ну чому ні в кого не виникає бажання дихати скажімо лакофарбовими виробами? Або пити електроліт з пальчикових батарейок?
Бо логічно що це шкідливо. Це призведе щонайменше до опіків слизової. Це само собою зрозуміло.
Та і навряд у вас виникне інше бажання при задимленні, окрім провітрити та покинути приміщення.
Безпека ліферів полягає саме в відсутності загоряння та у вибухобезпечності.
Літій-іон виділяє кисень тому горить як факел навіть під водою.
Кислотники виділяють водень який може накопичуватися в приміщенні та вибухнути від іскри.
Ліфери нічого з цього не виділяють, тільки смердять та коптять.
Як на мене це значно краще, ніж спалити або підірвати хату газом. Що загалом, враховуючи інші характеристики цього типу батарей, роблять їх ідеальними для використання в помешканнях.
Звісно ніхто не відміняє елементарні правила пожежної безпеки та правила користування електротехнікою. Запобіжники, переріз дротів, гарні контакти, контроль струму та напруги, вогнегасник і т.і.
@@ktylxy1 хоча б ту, яку ви так детально описали
@@RomanTH-cam_DIY Тому що це речі які стосуються будь яких акумуляторів та роботи з струмом.
Цьому здається навчають ще в школі на уроках Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ).
Якщо людина цього не усвідомлює, їй не варто взагалі торкатися електричних систем живлення, інакше її покажуть по телевізору у випуску новин.
@@ktylxy1 трохи не погоджуюсь, бо якщо купа блогерів показує як зробити " так званий повербанк" чи ДБЖ то більшість сприймає їх за авторитетів і тому довіряє їхнім словам і діям.
Грамотний і прискіпливий підхід. Таки правильно зробив, що відмовився від всіх інших ідей і обрав для домашньої дбж саме ліфери. Але вогнегасника таки повішу десь поряд)))
А як допоможе вогнегасник? Краще хороший вентканал поруч, з потужним пропелером...
@@Bohdan83 Якщо щось піде не так, як в тестах, вентканал може не допомогти. А навкруги - квартира. Ну, або іконку поряд з вентканалом))))
@@TheMuzVred, ну так вогнегасник теж не допоможе, і, на відміну від вентканалу, гарантовано. Як же ти будеш літій, хоч і ферум-полімер гасити? А у вентканала є шанс позбавити тебе токсично диму в квартирі.
@@Bohdan83 Сподіваюсь, що не буду. Дякую за увагу до мого коментаря
Во общем все органическое та "беспечне "
Дякую автору за відео ) Корисна інформація ! Нехай квітне український ютуб ) 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
От, молодець, коли людина створює відео не заради хайпу, а по суті!
Хто така Люда?
@@maryanmuryn5174 виправив, дякую
@@maryanmuryn5174 виправив
Дихати повітрям в Запоріжжі теж небезпечно, але ж якось живем.
Називайте то паром, газом або випорожненням, але ваша техніка не буде знищена в разі чого.
Той випадок коли подивився відео й акб стали безпечнішими, звісно хімікати цілющими не назвеш, але з усім цим стикався в лабораторії в універі, чесно думав побачити в складі щось більш токсичне і тепер зможу спокійно дивитися відео де пробивають комірки і не уникають парів.
Дякую!
Ледве тримаюсь, щоб не натиснути лайк до кінця просмотору😂
Дякую за відео😊
Небывает безопасной химии.... даже обычная повареная соль имеет свой уровень ПДК (предельнодопустимой концентрации)!
Железофосфат просто более безопасен например по сравнению с литийионом тем что вместо огненого фееверка будет дымовая шашка.... и шансов выжить когда дым больше чем при громадном огне с дымом.
Железофосфат тоже может воспламениться но только это будет гООООраздо позже и с другой динамикой - конкретно когда нагреется его корпус и загорится уже пленка и окрежение корпуса но то уже будет гООООраздо позже чем у литийиона и далеко не с той динамикой горения..... а может и не дойти до той температуры.
Вибачаюсь, підписався)
Подскажите- можно ли подключить к инвертору 2 АКБ 51v (у каждого своя бмс) Но они разной ёмкости, 50а и 280а ?
Нарешті хтось розповів про цю небезпеку... думаю для багатьох ця інформація буде відкриттям і заставить задуматись...
Може тут мені підкажуть, бо ніде нема 100% чіткої відповіді
Чи можна заряджаи lifepo акуми платками на xl4015, з вуідповідним обмеженням струму і напруги? Планую збірку 4s з bms-кою і балансиром, якраз би хлка добре стала б як зарядка
Чого не сказали, що їх їсти не можна? Теж небезпечно. Відео і порада топ. Постараюсь втриматись і не пробивати свої дорогущі елементи
може і ліфери не горять, але горить все інше: бмка, кабеля, шпалери і тд.. якщо з головою не дружити, то і з ними може бути біда
А еще большие токи. Помню как-то пересобирал аккум для квадрика 5Ач 35С и соскользнувший пинцет сделал КЗ. Белый дымок и одной не тонкой лапки пинцета не стало. 😮
Помню как народ исходил на экскременты когда раскритиковали установку 8s 105Aч аккум в санузле возле унитаза, а один спец по сборке акков свой аккум 8s 280Aч поставил в небольшом шкафу для одежды.
Виправив - підписався
вотби еще узнать обьем газа в единицу времени при срабативании клапана(ов) ячеек и наложить на те герметично запакованние аккумовие корпуса которие вам подсилают. корпус должен бить со своим клапаном?
гуд !
Бачив відео, як китайськи BYD зі своєю Blade Battery дуже гарно горять
BYD стверджує, що там причина в неправильному охолоджувачі з провідністю якої бути не повинно, і в обв'язці, а не в самій батареї. Тести де батарею пробивають і вона тільки гріється але не більше - типу теж проводилися
@@maxa.8230 Тести ті - це звичайне кіно! Хто сказав, що тем батарейка лежала? Комуняки не покажуть, що там в реалії.
Одним словом не куріть літійзалізофосфат, бо можна подохнути:)
Але якщо вже курите, то тільки з бмс))
Не взатяг можно курити😂
@@Aleksey0919 Можно , но через муштук бмс
На мій власний досвід використання LiPo акумуляторів в радіокерованих моделях, є самим небезпечним з усіх літієвих акумуляторів. Швидко роздувється, горить, димить дуже токсично, якщо нагрівається вище 60°, реакцію руйнування майже не зупинити. Інша річ LiFePO4.
в один ряд можна поставить і Li-NMC
Так дійсно lifepo4 АКБ не є 100% безпечними, як вцілому і будь який носій що накопичує енергію, а особливо якщо це літієві акумулятори. Навіть свинцево-кислотні акумулятори є небезпечні і вони навіть вибухають (є багато відео в інтернеті де свинцеві акб вибухали). Вцілому lifepo4 є одним з найбільш безпечних акумуляторів (є ще літій тітанат який ще безпечніший, але вартість його поки що дуже висока) просто потрібно не забувати про міри безпеки і все буде добре. А в 21 столітті ми вже залежні від гаджетів з акумуляторами, надіюсь що в майбутньому АКБ будуть ставати ще більш безпечнішими і будуть працювати довше, а накопичувати енергії ще більше. Всім гарного дня і не забувайте бути добрими один до одного не варто сваритись через дрібниці, українці можуть зробити багато і трішки більше коли обʼєднаються і стануть добрішими, особливо це було видно на початку повномасштабного вторгнення.
Після пробиття корпусу звісно будуть виділятись шкідливі для здоров'я гази.
Але малоймовірно що випадково можна пробити корпус акумулятора. Там алюміній 1 мм товщиною. Це ж не пакет як в LiPo
Більше цікавить чи є ризик виділення цих газів при перезаряді або при короткому замиканні.
В даташиті EVE вказано, що немає загоряння і вибуху в цьому випадку, а от про дим нічого не написано
Можна посилання на документи які використовуються у відео?
якщо ваша батарея не вибухає значить ви погано старались! от я старався добре)))
100% ваша правда
Користуюсь LTO аккумуляторами ,бо колись спробував lifepo4 і дуже сподобалися ,але побачивши характеристики lto ,врвжений був ще більше.
@@End__of__time ціна кусюча трохи, нові аккумулятори можно з битих авто в Европі дістати, це при умові знайомих котрі цим заробляють, а так важко дістати нові аккумулятори за адекватні гроші.
Через деякий час, коли масово запустять у виробництво акумулятори іншого типу, ліфери теж стануть небезпечними, як стало з LiNMC)).
Ну це логічно і без хімічного розбору, що коли у вас розірвало комірку, чи клапан спрацював, і вона починає диміти з корпусу акумулятора, максимум що можна зробити відкрити вікна двері, і покинути це приміщення, поки цей весь дим не вийде!
Я правильно розумію що власники того магаза готові провести експеремент:
1. Я купую акум
2. пробиваю його
3. вони вдихають весь пар
=)
Кайф, як завжди на висоті! Дякую не за мову як пишуть боти, а за якісний контент!👍
Вже є в продажі безпечні Sodium-ion (Na-ion) - тип акумуляторних батарей, що використовують іони натрію (Na+) в якості носіїв заряду. Температура експлуатації від -40 до 60 градусів, допускається розряд до 0 вольт.
А у якості електроліта там що?
Запитав в чаті gpt ось що він відвовів. У натрій-іонних батареях зазвичай використовують рідкі електроліти на основі сольових розчинів, таких як натрієві сульфати або хлориди. Сода-іонні батареї вважаються менш токсичними в порівнянні з літій-іонними, оскільки натрій менш шкідливий для навколишнього середовища.
А ще дивують люди, які кажуть, що LiFePO4 не можна спалити квартиру, бо вони не горять. Але ж тим струмом можна всю проводку в багатоквартирному будинку випалити у разі КЗ.
Той пар горить чи ні, якщо його спробувати підпалити?
?
Що буде якщо lifepo4 розряджати не до мін 2.5 вольта а до 2.2 вольт наприклад? Хтось може відповісти.
А навіщо? Криву розряду LiFePo4 подивіться і зрозумієте що в тому немає сенсу. Тільки вбиваєте аккумулятор на області де і так немає ємності. Нижню межу ставте 3 вольта і не шукайте собі проблем.
@@End__of__time її роздує, втратить ємність,? ніде про це інфу не знайду.
@@End__of__time кожен раз угораю з таких диванних спеціалістів)))) це напруга під навнтаженням чи ні? під яким навнатаженням? під навнтаженням 5С в тебе на повністю зарядженій батарея просідатиме до 3.15 енштейн
@@End__of__time які ці? Лол. Літійзалізофорфатні? Тобі показати даташити на високотокові lifepo4? "Інструкцію"? Пхахаха Мені почитати інструкцію? Це зветься даташит, гуманітарій. І даташит на кожні елементи свій. Не має ніякої "інструкції" для всіх батарей)) це ж треба таке сказанути
@@End__of__time JGNE 18650 1100mah - 33A LIFEPO4 - 3.2V. Дивись даташит - ток разряду до 33 ампер, це 30C. Як тобі єресь?)) а тепер дивись на нижній поріг розряду - 2.0 вольт))
10000 лаків і пробиваємо єкофлоу ПРО в ХАТІ!
Емм, так а де розвінчання міфу? Написано що вони на 100% безпечні бо самі по собі не вибухають як лі-іон в ноутбуках і телефонах (чого теж ймовірність
Так 100% безпечні? От не зрозумів ваш коментар. Можна пробивати?
@bootuseua Хех, це я вас не дуже зрозумів - так, 100% безпечне при так зв. "intended use" (на відміну від тих акумуляторів, які самі по собі можуть загорятися). Можна і пакетом себе задушити, можна звичайну сіль 300 грам з'їсти і померти, цеж не означає що це небезпечні предмети
Така собі страшилка.
Цікаво а ви знаєте що при згорянні звичайної пластикової пляшки виділяється цілий букет некорисних речовин?
Не кажучи вже про саму небезпеку пожежі)))
Буду другим 😂
А ще Лифе це важкі цегелі, якщо когось по голові жахнути то буде недобре
Та навіть яещо на ногу впустити. Але порівняно з кислотниками .....
Тобто таки цілком безпечні
Дуже цікаво буде коли всі почнуть масово викидати це в смітник. Там нам і капець прийде)
А їх можна переробляти і вже купа робіт про це є. Про відновлення саме хіміката ліфепо і подальше його використання в акумах.
@@bootuseua це не про нас. Ми просто завалемо всі звалки ними і вони підуть в грунт и воду. Ні хто задавати для утилізації їх не буде.
Свинець здають, за нього гроші платять. А тут алюміній, мідь. Ще й як будуть нести.
Все це повна маячня у порівнянні із вогняною кулею, на яку перетворюється звичайні літієві аккумулятори, спалюючи все, що може горіти навколо.
І вони теж виділяють купу шкідливих газів.
@@Sarmintu вибачте, маячню ви говорите. У Вас вдома повно літієвих акумуляторів. В телефонах, ноутбуці, планшеті, павербанку, шуруповерті, електровелосипеді, електрокарі, ліхтариках, світильниках, пилососах, пультах, екофло - скрізь небезпечні акумулятори. Часто бачите вогняні кулі? Ну так, є люди, що використовують без бмс скотчем перемотані пакети, але ж можна і в бак сірником підсвітити і казати, що бензин небезпечний)
@@ВіталійРекеда "Часто бачите вогняні кулі?"
цікава аргументація я не бачу значить цього не існує. все вищезгадане захищено від пошкодження корпусами. а тут мова про голі елементи великої ємності у саморобних збірках, які пошкодити або замкнути випадково не так вже важко. і єнергії при пошкодженні вони виділяють на порядки більше ніж батарейка у ліхтарику
@@user-qi1cs3zg3nМи не настільки багаті що б купляти готові рішення крутих брендів , але й не настільки бідні щоб робити як попало і воно все згоріло. Будуть і корпуса і прокладки і бмс.
@@ВіталійРекеда я якось підключив до зарядки літієвий акумулятор, звичайно без контролю напргуи (ЕРС зарядки близько 7В), не пам'ятаю чи надувся акумулятор, але схоже що ні, коли я прийшов, на ньому було десь 4.7В(а може і більше) і йому нічого не було, бо він старий був і мав малу ємність
ОК, тепер будуть на 99% безпечні
Зачем нам все эту таблицу Менделеева перечислять? Ролик можно было вмесить в 30 секунд.
свинець наше все !!!!
На доданок, є ще одна велика небезпека від Залізофосфатних аккумуляторів - як автор вже вказав, при розкладі кисню виділяється в 7 раз меньше ніж в інших тому і не горить, але при цьому в зачиненому просторі (кімнаті/підвалі/контейнері) при певних концентраціях ця хімія разом з повітрям стає вибухонебезпечною, енергетика вибуху більша чим у пропану, вже є задокументовані випадки коли виносило окна/двері/дах/стіни будинків та технічних приміщень в Германії та Штатах, наприклад в Штатах розкидало пожежників які навіть не встигли зайти в будівлю - їх госпіталізували. Ця проблема відома але до неї увагу чомусь не привертають, мабуть бо "LFP 100% безпечний". Зважаючи на таке ще не відомо що краще Li-NMC який зазвичай спалахне та в кінці кінців вигорить чи LiFePo4 який може привести до сильного вибуху приміщення.
Тільеи умови для такого вибуху треба унікальні
@@govideo3631 Наприклад, вибухівка в будинку.
Така собі страшилка.
Цікаво а ви знаєте що при згорянні звичайної пластикової пляшки виділяється цілий букет некорисних речовин?
Не кажучи вже про саму небезпеку пожежі)))
А при згорянні ДСП? Вінілової підлоги? Одягу?
@@bootuseua ви зараз намагаєтесь розповісти опіковому хірургу про небезпеку згоряння одягу, якщо що.
Зовсім ні. Лише про те, що у відео досліджували акумулятор. З конкретною хімією катоду. Не пляшки.
@@bootuseua а я про те, що коли спалити будь що, виділиться СО та оксиди азоту))))