Чудове дуже корисне відео. На власному досвіді впевнився, що продавці часто замовчують / не вказують в описі ключову інформацію. І для покупців-початківців це коштуватиме дорожче аніж переплата за безпечну LiFePo батарею
Це дуже важливе відео. Люди не розуміють, що таке постійний струм. Це вам не з розетки! А літійіонні батарейки це просто бомба. Треба зробити підбірку, щоб люди побачили як воно горить.
@@bootuseua Усі батареї з 2023 року йдуть NCR21700A\NCR21700B. Ніякого марганця не має. По якій статті повинні сісти продавці ? Лякаєте статтями - хочаб скажіть якими. В себе використовую NCR21700A, підібрав бмс нормальну, нормально підібрав зарядку. Плюси - щиілтьність енергії літій кобальд алюмінію все ще дуже сильно вища ніж у літій залізо фосфату. В поодиноких випадках це проблема, так само як буде проблемою замалі дроти і з літій залізо фосфатом. Давайте ще лякати людей телефонами, планшетами,ноутбуками, навушниками та смарт годинниками ? Всюду стоїть щільний літій іон різної хімії. Тесла моторс як викроистовувала NCR хімію так і використовує в моделях 2023+ року, тому що запас ходу порівнянно з залізофосфатом вищий в половиину. Якщо хтось поставив бмску на 100А на літій який віддає 200 - то є проблема хімії батареї ? Якщо хтось поставив замалі дроти для 100 ампер - то є проблеми хімії батареї ? Друже таким чином можна влаштувати пожежу навіть АГМ чи Гелевим аккумом якщо тягнути 300 ампер по якомусь 10 авг дроту. Чи тягнути 3 кіловати по дротам які надають в комплекті з інверторами - ось де засада та наїбалово продаванів, інвертор 5 кіловат а поряд з ним дроти 10 авг ще й алюміній пофарбований. Чому це тебе не засмучує ? Хейт спіч в сторону літія, навіщо ? Тесла моторс дебіли та ставлять небезпечні батареї в автівки в США де за це можуть засудити коллективним іском до банкротства ? В тебе намічається бізнес з продажу LiFePo4 ? Якщо так то прогрів аудиторії зрозумілий. Якщо ні то зроби нормальний огляд за та проти, а не суцільний хєйтспіч про хімію яка стоїть вже понад 30 років.
@@taraspavlyk4932 за газ люди вже якось навчились (або життя навчило), що це опасно (і то не всі ), а от з аккумуляторами ще ні, багато думают, що це як автомобільний аккумулятор. Я б не дуже хотів щоб мої сусіди купили таке у "продвавнів" (не розуміючи що це) і потом воно загорілося.
Дякую за цікаве та повчальне відео! Стосовно nmc використовую 79 sk innovation (кажуть що нові бо на клемах qr код навіть є, ще й по опору 0.6 мОм). То жувуть вже другий рік. Головне правильно все зібрати та налаштувати!
також у відео треба було зазначити про те, що li-ion є в ноутбуках, смартфонах, автомобілях і т д. Так це небезпечний тип акума але ми всі ними користуємось десятиліттями і при правильному використанні вони досить безпечні ніж так, як ви намагаєтесь зрбразити у відео
Ото-ж. На газових, бензових авто ніхто не боїться їздити. І газові прилади в кожного в домі, і твердопаливні котли. Від них взагалі 3 небезпеки (удушення, вибух, загорання). Але, якщо не рокожопнічати, то воно все "біле і пухнасте". А "Дарвіни" завжди були і будуть))). І всі їм винні)). В конкретному випадку винен і продаван, і клієнт. Бо клієнт міг найняти перевіреного спеца, який би проконсультував, підібрав, підключив і налаштував обладнання. Так, це дорожче, але потім не буде різного попадалова.
@@user-qi1cs3zg3n Що заважає за рік продати та докинувши грошей не в авральному режимі придбати новий LiIon/LiFePo. В нас зараз роблять всі виходячи зі своїх можливостей. Тим більше що 1000 циклів то теж кілька років. Якщо нормально використовувати.
Я ще жодного разу не потрапив до хорошого автомайстра (до дешевих не ходжу). Але це не привід сказати, що моє авто- гівно. Якщо рукожоп погано робить роботу, то при чім тут сама деталь?😊
До речі, вже 3 такі масти (нові, які 60А дають на заряд) встановив і маю неприємний досвід. Вони занижували покази напруги. Тобто, на батареї 24в, а він показував 23,7в. І то на холостому ходу. Поміряв мультиметром на клемах інвертора- покази, як на бмс. То клієнт замітив, бо при заряді ті масти перезаряджали акум (на 0,3-0,4в вище, ніж на дисплеї і ніж в меню виставив). Мусів занижати напругу заряду на 0,4в. І те саме з напругою вимкнення- замість 23в (7с) ставив 22,6в. Може і з тим мастом така фігня? Хай власник перевірить.
Що налаштовується??? Коли є запас по налаштуваннях, то так. А коли 6s і треба щоб інв садив акум до 20в, а він невідкалібрований і думає, що 20,5в реальних, то є 20в. І вимикається, хоч ще 0,5в має працювати. Тобто, тоді, щоб внести поправку, то треба було б задати 19,5в на відключення. Але в меню можна лиш до 20в. І то не у всіх. В багатьох лиш до 21в. І що Ви тоді налаштуєте?
@@userusver9798 є клієнти, які вже купили 6с, або розпотрошили свою батарею на 6с модулі. Тоді навіщо йому купувати 7с. Треба виходити з ситуації. Всі випадки різні. Я всі свої інвертори перед монтажем проганяю на лабораторнику і дивлюсь відповідність показів напруги, струмів.
В мене NBS на 2 кВт. При зарядці - на 0,2 завищує а при розряді занижує напругу і як ітог трошки недозаряджає акуми та потім недорозряджує. Й у налаштуваннях вище/нижче не дає поставити. Навіть у Мануал режимі. Це біда самих інверторів. Може якщо в нього кастомну прошивку залити то піде. А так - ніт. Але ну його в баню.
Доброго дня ви зняли класне відео але самий більший нюанс в цій системі це збірка Тесла їх неможна використовувати зовсім бо це самий горючий з літія + кількість p майже ніякі бмски не пітримують
А ще є мутаки, які на крутих заводах виробляють акумулятори LiFePo4 на 15s :) Такі теж радив би обходити стороною, тільки 16s. І ще - якщо треба на постійну (не піково) більше 2кВт, то збирайте на 48В систему.
сама батарея в порядку просто не дуже підходе для інвертора . скажімо так з ограничением по струму треба налаштовувати інвертор та бмс . в мене така вже пів року працуе добре
Хе хе. Мені на днях якраз прийшов інвертор. А акумулятори ще не прийшли. То ж, щоб перевірити, чи інвертор справний (останнім часом багато браку), до нього треба було під'єднати акумуляторну батарею. Без батареї інвертор запускати не можна. А в мене в наявності була тільки батарея для FPV дрона 6s2p. ЇЇ і використав )))
@@vladsynytsyn3074 згоден. але більш-менш сучасні зазвичай підтримують підтримують. в мене навіть маст 5кпро без акума завівся, хоча йому не рекомендовано
Дякую за цікаве відео. Скажіть, хіба NMC акумулятори не деградують в буферному режимі? Так, знаю що для LiFePO4 буферний режим теж не описаний в документації, але практикою доведено що вони деградують в буфері вони не набагато швидше ніж при зберіганні. А що по NMC? Адже левова частина (думаю що 100% але хай буде просто більшість) гібридних інверторів та ДБЖ тримають батарею під напругою (СС).
Будь-яка літієва батарея деградує, якщо тримати її на 100% заряду. Можна просто виставити напругу зарядки на інверторі таку, щоб акумулятор не заряджався повністю.
@@ДмитроСесь для ліферу "безпечними" напругами буферу вважається 3.35 - 3.45В. Як бачите ця напруга вища за "напругу спокою" і нижча за 3.65В. Зрозуміло чому, - бо треба щоб при цій напрузі йшов заряд розрядженої батареї прийнятними значеннями струму. Так от. Багато де я чув що літій який не ліфер в буферному режимі деградує відчутно швидко. На відміну від ліферу. Тому відповідь "Будь-яка літієва батарея деградує , якщо тримати її на 100% заряду." трохи не те що я чекаю. Тут же питання в тому що на ринку повно ліферу і повно NMC, іншого літію. За співставні кошти. Про пожежну безпеку то окрема тема, питання наскільки швидко в буфері, який 100% буде на придбаних батареях, ті батареї проживуть в порівнянні з ліфером.
Два проводи з загальним січенням як в одного краще , по причині більшої площі остигання . Я навантажував інвертор струмом у 293 А . , то провід 50мм² все одно нагрівався .
Я зробив потужній скутер з батареєю 4,5 квт, на призматиках, чотири роки без проблем. Потім перетерлося кріплення хомута одного елемента, та він перекосився та замкнув. Це сталося в дорозі. Полум'я палало під ногами, утворилася яєшня. Добре, що зупинилися двоє авто, один достав пляшку води, другий вогнегасник. Вогнегасником збили полум'я, і я достав батарею цілком. А один елемент догоряв окремо. . Батарею я відновив, добавив окрім автомата, ще запобіжник. Пластик на скутері покищо залишився попалений. Це сталося в Одесі.
Проблема там тільки з слабою БМСкою якої не вистачає для пікового навантаження, для нормального користування (коли батарея не на морозі і не ввімкнуто все що тільки можливо) там можна отримувати 80-85% заряду, що доволі непогано враховуючи меншу ціну чим LiFe а аналогічну ємність, по грошам буде вигідніше (якщо звичайно купувати по середнім цінам а не по максимальним) і деградація елементів буде менша. По графіках видно що при температурі 25С при 0,2С ми отримуємо 85% заряду при кінцевій напрузі 3,3В, не знаю що в нього там за будинок що в нього постійне споживання більше 2кВ. Ну і при замірі ємності потрібно орієнтуватись по показникам БМС яка повинна бути точно відкалібрована, а не по показникам ватметрів по 230В, ККД у інверторів далеко не 100%
Про просідання напруги в залежності від навантаження забули. Є і такий графік. І термодатчики. І проводи, які не розраховані на великий струм. І ціна космічна.
@@bootuseua на всіх батареях з ростом навантаження напруга просідає і віддає меншу ємність LiFe теж, у свинця там взагалі погано з цим. Термодатчики, проводи, ціна це проблема конкретного варіанту а не всіх збірок 6S Ls NMC.
@@ivanbest107 немає в цьому ніякої проблеми враховуючи їх реальну вартість, довше проживуть. При навантаженні не на всі гроші інвертор без проблем з них візьме 80-85% ємності при розряді до 20В.
Дякую за дуже добре обгрунтоване попередження! Якщо вам не важко, називайте перетин проводу в мм2, бо ми не розуміємо імперськи одиниці! Бо більше, хтось може подумати, що ви кажете в мм (а 4AWG та 4мм2 - це дуже велика різниця!).
@@Китай-муки-л3п Гугл підкаже, і в мене є таблиця. Я розумію, про що говорить автор. Але є люди, котрі не знають різницю між імперскими та метрічними перетинами
@@СергейСуренщиковПВ-1 , ВВГ , ПВС , ШВВП , HYM , и т.д і для кожного виду провода своя таблиця параметрів . А людям які не бажають таким поцікавитись і не варто експериментувати з електрикою - НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ . З повагою .
@@Китай-муки-л3п повністю з вами згоден - не розумієш, не лізь, вб'є! Але захист "від дурака" потрібен. Я в загалі не розумію, коли люди не приділяють уваги щодо інженерних комунікації, головне щоб пліточка, ламінат та обої були файні... Але це друга тема. Тільки зараз поняв, що ви автор каналу!
@@СергейСуренщиков , мій основний канал про ардуїно-програмування . Просто зробив два цікавих придбання на які ще ніхто не викладав ролики на ютуб , тому створив додатковий канал . У планах завершити ролик про придбані чотири сонячні панелі (китайські 😁 муки роздумів , як за менші гроші долати блекаути) з тестами напруги , сили струму , частковою затіненіст'ю і віддачею потужності при вертикальному встановлені на східно-південній стіні .
Відео про це пан Олександр з Запоріжжя робив у грудні минулого рокуі доречі із демонстрацією та візуалізацією. Але все одно відео вийшло цікаве, є деякі додаткові цікаві моменти
Я б зібрав власнику 8S збірочку за 700 єнотів, якби він нікуди не поспішав, бо прийдеться комірки з Нкону замовляти. А LiNMC в таких об'ємах, для накопичувачів електроенергії, це зло - їх тільки на пауербанки для телефонів можна використовувати, ліхтарики і на батарейки для дронів.
ну хоча б не у хаті тримати а пару метрів від. Як би у мене приватний будинок був і доступ до таких елементів, я би зробив будку у кінці двору десь і кинув там це добро. Але, правда, хз, чи був би сенс з цього взагалі.
Я б порадив людям що "не шарять" та не готові постійно "тримати руку на пульсі" використовувати виключно LiFePo акуми. Або звичайні кислотні. А якщо Лілій-Іон то одразу в бочку з сіллю класти) (жарт). По тестах сіль най ефективніше гасить літій (а це вже НЕ жарт). Ну і КАТЕГОРИЧНО не використовувати б.в. збірки АКБ без БМС та Активного Балансира (навіть слабекнького).
Прочитавши заголовок сперше згадав що у Тесла є лінійка сонячних інверторів Powerwall і що якась проблема в них, а тут мова про автомобільні акумулятори від Тесла )
Там є ще одна проблема, яку ви не озвучили. Окремі елементи приварені в секціях за допомогою тоненьких алюмінієвих дротів, які працюють як запобіжник і перегорають у випадку кз окремого елементу. Візуально це не видно і визначити чи дійсно там 72П чи вже менше також важкувато. Ще одна проблема - елементи швидше за все втратили 15-20% ємності, або і більше. Я з елементами 21700 мав справи вже як з окремими. Взяв 10 штук по 110 грн в 22-му році. Як елементи в ліхтарик працюють чудово, заряджаються на 4300-4700 мАг, зробив УПС для роутера/ону з платою VictorDIY. А 6S там через загальну напругу всієї батареї.
То краще вибирати iнвертор щоб там було кастомне налаштування параметрiв батареї якщо такi iснують. А то вибирати батарею пiд iнвертор таке собi заняття - зразу куча варiантiв вiдсiваеться.. I якщо в iнвертора є нижнiй порiг батареї то навiщо взагалi та БМС, балансування таке собi мiкротоками, а вiд перерозряду iнвертор захистить. В мене батарея на 13S, сам збирав - верхня напруга 54.6В, не так вже й легко iнвертор знайти, в основному все на фосфат розраховано. Правда я ще конкретно не шукав, так тiльки придивлявся.
Крім небезпеки теслівські акуми максимально не технолонічні для дому! В них один з електродів алюміній, що не дасть нормально складати з ник збірки. А ще, в електро мобілі доя цих акумів є окрема система охолодження/нагріву з окремим контуром і своїм антифризом. Таким чином в авто, всі ці особливості не мають негативних наслідків, до виникнення аварійної ситуації з механічними пошкодженнями. А в хаті на мою думку, цим акумам не місце.
Якщо її повністю розряджати, то не так вже і довго вона проживе, а використання усього 60% ємності - вже непогано додає їй ресурса. Та за $700 - щось багатенько.
@@bootuseua Дякую, тільки що побачив відео, де автор каже, що бмс+активний балансир далі це сміття, бо він вмикає балансування при 3 вольтах, а треба при 3,6 в, і рекомендує тільки JK bms. А як ви вважаєте?
В мене стойть такий комплект тільки з інвертором EVO4200. Все чудово працює, BMS на 200 А в піку 350А. Заряджаю не більше 50А, датчики температури підключені правильно до акума , На одному заряді кондиціонер двенадцятка проробив з ранку до вечора, і ще чуть залишилося заряду, нагружав спокійно 3,8 кВТ , все тримає нічого не відрубається! А з кривими руками можна хату спалити і простою лупою! Так согласен що залізофосфат то сила! Але ціна?????? Залізофосфат теж не самий безопасний варіант! Почти самий надійний то свічка на столі, і дрова в печі! Збирав сам, на свій риск і страх . Нікому не рекламую і не пропоную!
Хм. Замовив у китаї з доставкою ліфепо4 ячейки 96шт 33140. Для збірки 4s24p на 72вольт. Загальна ємність 4.32квт. Ціна з доставкою 423 долара. Це 10 ват за долар. Так зо ліфепо4 дорогий лише в Україні.
в мене номінал 60а і пік 100 при 24 в системі, то 1 годину тримало при 70 а, а далі зняв навантаження, сама не вимикалась, а от пік в 100а тримала біля 2 хв і йла в захист
То мабуть вже убитий модуль( Взяв собі схожий але з тесли 100, 2020 року він на 6.2 квт. Бмс jk на 200а та 350 пік. Зараз роблю корпус для модуля та як раз шукаю де замовити must 3224. Як все зроблю відпишусь скільки видає по ємності. І літій краще не розраджати нажче 3.2-3.3 в. При токах в 1с напруга дуже стрімко падає. Сам переконався.
Як про мене, то той, хто не вміє шукати, читати документації і не дружить з елементрарним множенням/діленням та й не знає пару формул по електриці, ну і не має трохи логіки, то краще не лазити в такі справи... Найміть спеціаліста, якщо є. Хороший приклад по китайським БМС. 3200 Вт інвертор. 24В система, то нижній поріг напруги 21В (до прикладу), то якщо 3200Вт / 21В = 152,4А струм на споживанні + 15% втрати на перетворення з 24в на 230В, то виходить 175А майже (не враховуючи споживання самого інвертора, то як можна ставити БМС на 100А????). А в пікові навантаження це значення можна множити на 2, то вже маємо більше 350А. А так як це китайський виріб, то бажано ще й запасу накинути. То бажано мати БМС на 250А З піковим 400-500А (ну ніяк не БМС на 100А номіналу) Ну і за одне про січенні кабелю. Мідний дріт перетином в 1 мм. кв. може пропустити через себе 10А струму. Номінальне навантаження 250А / 10А = 25 мм.кв перетин дроту, але що би не грілось і були додаткові втрати, то бажано під'єднувати перетином на один номінал вище, тобто 35 мм.кв. ( у моїй документації до інвертора і вказаний перетин 35 мм.кв. для акумулятора 24в ) Те ж саме по комірках... Але в відео про це вже сказано...
@@bootuseua В смислі "а якщо 24в"? Є ж документації на виріб, модуль, тощо... Я теж можу запитати "а чи запросили повну інформацію продукції від торгаша?" А чи подивились з якими напругами працює інвертор? Я навіть у свій час розглядав 8s збірку, бо тоді теж попадались 6s.
Не знаєте, випадково, зараз на аліку почалась акція осіння економія, і ціна на івертор відчутно підвищились (115 - 138), ніж була до акції. Чи це в мене якийсь глюк.
Може я неуважно слухав, склалося таке враження що прилад зібрали з єлементів які не підходять один до одного або не відповідають потрібним вимогам. Чому в цьому винні саме акумулятори не зрозумів.
ну про розряд до 3В то так собі ідея. Якщо відкрити даташити то видно що після 3.3В вольтаж зазвичай починає куди стрімкіше падати при розряді. Тому розряд до 3,2-3,15В не так багато залишкової енергії залишає в батареї. Та й знову ж таки, це не проблема акумів літієвих від тесли, це скоріше проблема власників що не вміють співставляти значення вольтажів акумуляторів та перемножати на їх кількість в послідовному зєднанні. І якщо для рядового власника інвертора це допустимо(що надали тим і користується), то для тих хто сам собі збирає систему це серйозний недолік - не розбиратися в предметі роботи.
@@bootuseua просто питання чи хай волтідж енемсі безпечні, бо все ваше відео це невідповідність діапазону роботи інвертора до діапазону роботи акб. А у високовольтних інверторів діапазон в сотні вольт.
HV так само безпечні як і LV. Якщо дотримуватись техніки безпеки, то аж бігом можна використовувати. Автомобілів Тесла на дорогах мільйони. Горять одиниці.
Li nmc зло в приміщені житловому і не слід їх користувати особливо з авто розбірок, але справедливості ради хоч і пишуть що літій nmc мінімальна 2.7 по даташиту але по факту повербанки адекватні відрубають на 3.2 бо нижче ємності нема, є дослідження 18650 батарей і розписаний SOC якщо межі стоять 20 - 25 вольт то це по факту (10-15)% до (95-97)% і насправді це навіть гарні межі, хоча я б мабуть для 6S збірки зверху хотів би 24.6 бачити щоб було 10-90 умовний діапазон, доречі тут ще треба враховувати що в дешевих інверторах вольтметри не точні, якщо пощастить і інвертор завищує на пару десятих то взагалі ідеальна батарея вийде :) ну але може і навпаки бути, тоді біда я не знаю як працюють дешеві замінники вольтроників на 24V, а от 48V не зарядять вам батарею до 100% li-nmc (58,8V), я б сказав що для 48V ідеальна батарея li-nmc 13S
@@bootuseua ну це для тих хто хоче до 100 відсотків заряджати бо вольтроники впираються в 57,6V і більше не заряджають що в user що в LIB режимі з тієї ж причини якщо хочеться залізофосфат до 3.6-3,65 зарядити то також 15S збірка
@@bootuseua то вже інше питання того же порядку що і чим так погано мати 20V нижній поріг для 6s li nmc Для тих хто хоче прям по даташиту заряджати розряджати мабуть є сенс. Ну типу мати формально весь діапазон роботи батареї доступним
Розряджати лі іон аварійно- небезпечно нижче 3,3в. Пояснюю чому: Нижче 3,3в енергії тупо нема!!! І коли я експериментував з розрядом нижче 3,3в, то виявив неприємний ефект. Скажім розрядив я ячейки до 3,25в при малій потужності (холодильником наприклад). І тоді мені приспічило ввімкнути чайник на 2квт. І що буде? Правильно! Напруга на елементах різко провалиться з 3,25в до 3, або і менше. І вирубається бмс. Тим самим відправить транзистори інвертора в небуття)). Нижче 3,3в лі іон вже не тримає струм!!! Як можна не розуміти і не бачити таких простих речей?))
За бмс сказано вірно, а по батарею у відео скоріш за все купили пагану. Я знімаю 4-4.5квт в залежності і від струму, діапазон 20-25в, температура 30-33* до 100а
Єдина проблема це занижена по струму bms. якщо б була 150А то проблем ніяких. самі батареї стягують такий струм. а те, що недорозряд - так це ж чудово , бо на довше станеибатареї. в системах накопичення ніхто під нуль не витягує
Автор указал что 18 В это разряд 6s. Нет , это уже не разряд - это в хлам посаженый АКБ в полный ноль! Что категорически нельзя делать. Самый оптимальный режим считается 80- 20 % То есть 3,9В до 3,44В, итого 20,6В для 6s АКБ.
Сам НЕ використовую й іншим НЕ раджу використовувати NMC-хімію, тим паче вживану, як сховище енергії (більше за батарею ручного електроінструменту)! Бо всі ризики спалити хату і себе разом із рідними - вони, на жаль, дуже навіть реальні. Єдиний варіант - це окрема, негорюча, на відстані (за пожежними/будівельними нормамами) від Вашого житла господарча споруда, де будуть розташовані такі батареї NMC. Тільки у такому разі Ви можете скористатися усіма перевагами більшої ємності не наражаючи себе на небезпеку. Але вартість побудови такого приміщення, зазвичай, повністю нівелює всю різницю (скоріше навіть перекриває не на Вашу корсить, але це залежить від масштабу, звісно) у вартості грн/квт*год, у порівнянні з залізофосфатом, що, при дотриманні правил використання, відносно безпечно використати у основному приміщенні (будинку/квартирі) але окремій кімнаті (бажано зі своєю реально окремою вентиляцією), це ж стосується і свинцевих батарей. Зберігання енергії у хімічних джерелах енергії - це дуже відповідальна річ й нехтувати ТБ не можна у жодному разі, якщо хочете жити спокійно і довго! Хоч це і банально звучить, але ті, хто "обпеклися" на цьому - не забудуть ніколи, бо це реально страшно.
Дуже інформативне відео ! Крім питань по li-ion є відповіді на прості питання (струм * напругу = потужність) і як все рахується і підключається. Закинув вас в тесла чатик там де барижили таким хламом :) Не згоден лише в підключенні, точка контакту (контакт між пластиної бмс і клемою провода, насправді завжди набагато меньше діаметру кабеля) тому великої різниці 1 клемма чи 2 - немає.. а от переріз/діаметр кабелю треба підбирати не "я так 10років роблю нічого не згоріло", а по Гост табличці ПОСТІЙНОГО струму. Дякую за ваші відео)
Класне відео, але не згоден з твердженням, що ті модулі погані. Погані рукожопи погано зробили батарею- це так, не сперечаюсь, але це не робить модуль поганим. Погано можна і залізофосфатну зробити, але це не значить, що ячейки погані. Я зібрав вже десятки таких батарей (клієнти самі приносять модулі). Реально, ще жодної проблеми з ними не було (неякісні, залиті тосолом, пошкоджені модулі в роботу не приймаю). Вони практично всю енергію віддають, бо всерівно нижче 3,3в немає ємності, а при 20в це 3,33в/ячейка. Так само 48в інвертори чудово на них працюють. Головне точно знати, що інвертор вміє розряджати до 20В/40в. Така батарея, якісно зроблена, чудово і безпечно працює. Пишу з власного досвіду. Сьогодні, до речі, з чотирьох таких модулів зібрав дві на 48в/10квт*год. А з високовольтних тесловських (де 4 модулі по 100в) легко робиться батарея до високовольтних інверторів (де батарея 160-800в підтримується). Бмс-и 96s-192s до 30 тис грн в Китаї. Тобто, можна мати батарею на майже 90квт*год за 4-5 тис уо!))
Згоден. Робив теж і те і те. Але клієнт повинен бути попереджений що це не золотий стандарт. І економія не з повітря (я про модулі 6s), а за те що це трошки не прям оте правильне. Але це не означає що воно не може взагалі працювати
Та ото-ж. І вони портять репутацію добрим речам. І люди не матимуть доступу до хороших, недорогих батарей. До речі, я ставлю на них температури заряду/розряду 45⁰ повторне ввімкнення, 48⁰-вимкнення. Але при заряді 100А вона практично не нагрівається.
3.7-3.8в на елемент це ж середня, умовно робоча напруга для літійіонна. А для lifepo4 - 3.2в. Автор ще не додав, що під високим струмом падає напруга, і ситуація стає ще гіршою з 3s і 6s.
@@bootuseua Ну як немає. Я вирахувати середнє значення ви знаєте. І як вказати напругу акумулятора в збірці? Ви вкажете мінімальну чи максимальну? Звичайно середню. Виробники як бачите її вказують навіть, але ви їм не вірете:)
@@bootuseua Це питання на кшталт, ви з якого района будете, і не релевантне. Ви для чого цікавитесь? Давайте, так освіта мені дозволяє з вами вести технічну розмову на будь якому рівні для вас. І моя освіта не допоможе вам зрозуміти, чому виробники готових акумуляторів на 4s lifepo4 вказують напругу 12.8в на них, сподіваюсь гугл вас не забанив.
А про БМС - ми вірно зрозуміли що ваш товариш взяв 100А бмс і дивувався що 3 кіловати не витягує?Це при тому що інверторі він сам виставляв вольтажі граничні? Ну якби навіть двійошник мав би побачити що числа 25 і 100. Ну ніяк 3500 від перемноження не отримаєш.
Дивуюсь інколи коментарям. Ви хоч дивились відео? 24В 200Аг - характеристики акумулятора, який продали людині разом з БМС. Чи може ви думаєте, що всі експерти. Два роки тому ви були в цьому експертом? Я ні.
@@bootuseua та тут не про експертність в батареях мова. а про шкільну математику. Якщо він не сам ставив БМС то питань нема. А якщо чітко знав що БМС 100А то зрозуміло що кіловати будуть кратні вольтажу плюс два нулики. 3... кіловати 2.... вольти. Різні ж перші цифри. Оце одразу мало кинутися в очі якщо він сам вибирав БМС. Якщо не знав яка там БМС то питань нема, яку батарею продали таку й поставив.
Не обязательно , у меня 3,2 квт PowerMR спокойно работает 6s АКБ , заряжает до 25В =4,16В на ячейку и разряжает его до оптимальных 20В =3,3В на ячейках , при более низких напряжениях на ячейках там попросту уже нет толком емкости.
Не розумію людей які купляють б/у гівно за ціною нових залізо-фосфатних. Чувак купив б/у хлам за 700 баксів, за ці кошти можна було придбати на NKON EVE 280Aгод 8 шт з доставкою додому, які мають 8000 циклів заряд-розряд.
якшо інвертор відрубається по мін напрузі не висаджуючи повністю батарею, не знаю як з такими крутими інверторами - але дешевим звичайним інверторам можна трохи вправити мозг прямим втручанням паяльником і його можна перевчити на нижчу напругу. вихідна відповідно теж нижча буде але не думаю що критично
Я так робив для себе на Powmr та Anern гібридних. Потрібно інвертор, де є ланцюжок дільника напруги з декількох резисторів (переважно у всіх так, але є винятки). Один з резисторів закорочується, і все, інвертор бачить вищу напругу ніж є насправді. Після цього він налаштовується як потрібно, і все працює чудово.
у мене з тесла 21700 ніяких проблем, крім того шо я дві банки паяв перегрів і електроліт витік. там замкнуло + і - і всередині доволі швидко перегорів сам підвід від скрутки до контаку, запобідник такий получився, не випадковість - це трапилось на двух банках
Мужик, ти не можеш вибрати більшу потужність з тих акумів не тому, що їх 6банок, а тому що акуми гімняні!... (Просто не розбирають на шматки нові батареї, а продають цілком і дуже дорого на іншу Теслу!. А продають зазвичай акуми, які мають вже менше половини заводської ємності!..) запамятайте це!
Ну прибрехали за " маємо лише 60%". Показує цифри верхній 25В. нижній 18В. тобто маємо 5В. а 2В. нижніх втрачаємо. І як то 60% стало? Враховуючи різницю потужності при 25В. і 18В. при тому самому струмі зрозуміло що втрачаємо лише 20% ємності батареі'. А то хлоп на відео з інвертором must має потужню батарею з 100А bms. Тобто 100А при 24В. це 2400Вт. Звісно bms дає відсічку, а той хлоп шукає " де моі обіцяні 3Квт?". Чув дзвін та не зрозумів де він. Все має свою ціну. З 7Квт. Тесли можна витягти 5Квт. Якщо це $700 з bms і роботою то це недорого, бо наразі $150\Квт. це нормальна ціна.
Це дорого. За такі гроші можна вже зробити 7 кВт ліфепошку + 200А. І 2,7 кВт*годин це реальні вимірювання. з Батареї, яка має ємність 4,2 кВт*годин. І це не зима.
Разве после разряда литий иона, ниже чем 3,3В там еще есть хоть какая -то остаточная емкость? Сотня ватт максимум там есть. Насколько знаю, точка максимальной емкости считается от 3,46 В - до ~3,9 В ( кстати, именно такие настройки устанавливают на заряд/разряд литий ионных акб на спутниках , для как можно большего количества циклов заряд /разряд ) У меня 2 акб по 6s2р . И с 20,9В до 20В они разряжаться уже буквально за 40 мин при одной и той же нагрузке в доме за все время.
Може нижче 3.3 В ємності і немає, але при точці для свинця 21 В він зупинить розряд вже на 3.5 В див. 3:35 ви знімете трохи більше половини ємності при 25 градусів.
Якщо клієнт - довбограй, то хоч носом тикай в інструкцію, все одно зробить не правильно. P.S.: я не барига, але працюю в сфері ремонту вимірювальної апаратури і дуже часто носять 12-ти вольтові прилади по 30 тисяч гривень, на які подали 220 вольт по гарантії, зі словами : "Я все зробив правильно, а чого воно згоріло?"
Щойно спробував на жк бмс відключити датчики)). Працює)). І пише "помилка термодатчиків". Але то старіша версія, яка ще не мала кнопки включення/виключення.
@@bootuseua У тебе тема не повністю розкрита. Є багато проектів де модулі Tesla працюють з оригінальною платою, є BMS від українського виробника, можна JK поставити. Треба чітко сказати, що у китайських інверторів є певні недоліки, які не дозволяють використати потенціал батареї.
про опасность зачем доверять бмс? делать все по правиласм нужно, но в чем сложность поставить аналогувую систему аварийного отключения? поставить "пену" заводскую с теслы с акумов которая сдерживает возгорание? та даже поставить систему пожаротушения автоматическую
Человек сильно лукавит, сам занимаюсь этой темой, на инверторе действительно диапазон 20в мин и для 6S 25.2 максимум, но этот человек говорит, что при разрядке аккумулятора на 3.333в (20в общая) вместо 3в по заводу он теряет 40% это не верно, посмотрите разрядную кривую характеристику, из моего опыта недоразряд состовляет 15-18%. Люди, если хотите в чем-то разбираться, то сами изучайте тему и начинайте с азов, а так у нас сейчас принято послушать бородатого "умного"дядьку на ютубе и ты уже в теме
Челавек який написав цей коментар лукавить, бо "забув" про падіння напруги при навантаженні. Реальні виміри показали, що батарея з інвертором віддала 2,7 кВт*годин за короткий проміжок часу. Це з 4,2 кВт*годин. Цієї інформації недостатньо? Навіть якщо додати споживання інвертора та коефіцієнт ефективності.
Ты не совсем понял суть : 40% или 15 недополученого разряда батареи - это только часть посыла , автор указывает на увеличении тока потребления при той же мощности . В итоге защитная реакция ,,слабой,, БМС , или перегрев токоведущего провода (причина большинства пожаров).
@@bootuseua я написал, что в этой теме, так вот я с аккума заявленого в 5.2 кВт снимал 4.7кВт при нагрузке в 1кВт. По напряжению вы опять лукавите, сказано правильно, но это относиться ко всем инверторам на любых аккумах диапазон по напряжению от 20в до 28.8в при такой дельте при постоянной нагрузке ток растет, читайте закон Ома.
@@Китай-муки-л3п по этому замечанию скажу, что тоже не верно, автор говорит про 100а на бмс и не говорит, что у бмс есть характеристика пикового тока, кстати время работы на пике и уход в аварию настраиваються. Из опыта скажу при разрядке в 100а бмс не греется, при длительной разрядке видел максим 37"
Головне lifepo4 це не 12 в і не 24 в збірки тому що реальний показник це 3.4 в × на кількість ячейок а 3.4× 4= 13.2 в для чого їх називати 12 в не розумію. Так вони гарно підходять до цих інвесторів і настраюються вручну і самі безпечні якщо це можливо назвати.
@@bootuseua напевно активували і прибрали датчики, правда незрозуміло для чого так робити тому що це захист, просто недобросовісний продавець основне завдання - продати, нажитися на людях і виїхати з країни.
Без термодатчиків то взагалі екстрим юзати батарею... Якщо штатні в модулімають 10кОм, то я відрізаю рідні датчики бмс і підпаююсь до штатних датчиків в батареї. Більшість модулів (від мустангів лиш мали інший опір) мають 10кОм датчики і підходять для підключення до бмс.
Коментар на підтримку цього каналу. Дякую вам за відео та роботу 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Чудове дуже корисне відео. На власному досвіді впевнився, що продавці часто замовчують / не вказують в описі ключову інформацію. І для покупців-початківців це коштуватиме дорожче аніж переплата за безпечну LiFePo батарею
Це дуже важливе відео. Люди не розуміють, що таке постійний струм. Це вам не з розетки! А літійіонні батарейки це просто бомба. Треба зробити підбірку, щоб люди побачили як воно горить.
А ви газом дома не користуєтесь?)) він і горить, і вибухає, і удушає))). Не будьте параноїком. Просто треба нормально все робити.
Якщо нормально робити, то можна користуватись і не таким.
@@bootuseua Усі батареї з 2023 року йдуть NCR21700A\NCR21700B. Ніякого марганця не має. По якій статті повинні сісти продавці ? Лякаєте статтями - хочаб скажіть якими. В себе використовую NCR21700A, підібрав бмс нормальну, нормально підібрав зарядку. Плюси - щиілтьність енергії літій кобальд алюмінію все ще дуже сильно вища ніж у літій залізо фосфату. В поодиноких випадках це проблема, так само як буде проблемою замалі дроти і з літій залізо фосфатом. Давайте ще лякати людей телефонами, планшетами,ноутбуками, навушниками та смарт годинниками ? Всюду стоїть щільний літій іон різної хімії. Тесла моторс як викроистовувала NCR хімію так і використовує в моделях 2023+ року, тому що запас ходу порівнянно з залізофосфатом вищий в половиину. Якщо хтось поставив бмску на 100А на літій який віддає 200 - то є проблема хімії батареї ? Якщо хтось поставив замалі дроти для 100 ампер - то є проблеми хімії батареї ? Друже таким чином можна влаштувати пожежу навіть АГМ чи Гелевим аккумом якщо тягнути 300 ампер по якомусь 10 авг дроту. Чи тягнути 3 кіловати по дротам які надають в комплекті з інверторами - ось де засада та наїбалово продаванів, інвертор 5 кіловат а поряд з ним дроти 10 авг ще й алюміній пофарбований. Чому це тебе не засмучує ? Хейт спіч в сторону літія, навіщо ? Тесла моторс дебіли та ставлять небезпечні батареї в автівки в США де за це можуть засудити коллективним іском до банкротства ? В тебе намічається бізнес з продажу LiFePo4 ? Якщо так то прогрів аудиторії зрозумілий. Якщо ні то зроби нормальний огляд за та проти, а не суцільний хєйтспіч про хімію яка стоїть вже понад 30 років.
@@taraspavlyk4932 за газ люди вже якось навчились (або життя навчило), що це опасно (і то не всі ), а от з аккумуляторами ще ні, багато думают, що це як автомобільний аккумулятор. Я б не дуже хотів щоб мої сусіди купили таке у "продвавнів" (не розуміючи що це) і потом воно загорілося.
Дякую за цікаве та повчальне відео! Стосовно nmc використовую 79 sk innovation (кажуть що нові бо на клемах qr код навіть є, ще й по опору 0.6 мОм). То жувуть вже другий рік. Головне правильно все зібрати та налаштувати!
також у відео треба було зазначити про те, що li-ion є в ноутбуках, смартфонах, автомобілях і т д. Так це небезпечний тип акума але ми всі ними користуємось десятиліттями і при правильному використанні вони досить безпечні ніж так, як ви намагаєтесь зрбразити у відео
Ото-ж. На газових, бензових авто ніхто не боїться їздити. І газові прилади в кожного в домі, і твердопаливні котли. Від них взагалі 3 небезпеки (удушення, вибух, загорання). Але, якщо не рокожопнічати, то воно все "біле і пухнасте". А "Дарвіни" завжди були і будуть))). І всі їм винні)).
В конкретному випадку винен і продаван, і клієнт. Бо клієнт міг найняти перевіреного спеца, який би проконсультував, підібрав, підключив і налаштував обладнання. Так, це дорожче, але потім не буде різного попадалова.
Ключова фраза "при правильному використанні". А коли на бмс не поставили термодатчики це рахувати за яке використання?
@@bootuseua або використали бмс 100А там де треба було під 300А ставити. Треба ж враховувати ще пікову потужність інвертора
Ні, там 150А з головою вистачало б.
@@bootuseua у мене інвертор 1кВт 12В, який запускає холодильник з пусковим струмом 10А. На який струм по вашому має бути бмс?
Було дуже примно дивитись цей випуск, та як завжди з нетерпінням чекаю нових випусків, дякую за Вашу роботу!
Дякую за корисну інформацію. Автору подяка і повага. Чекатиму на нові відео.
Дякую за нове інформативне відео. Автору висловлю вдячність та бажаю успіху )
Ціна цих модулів покриває втрату 40% ємності. Але тепер вже не купував би. Дякую за пояснення нюансів.
але не покриває пожежонебезпечність та кількість циклів. 1500 циклів у NMC проти 6000-8000 циклів у призматиків lifepo4
@@user-qi1cs3zg3n Що заважає за рік продати та докинувши грошей не в авральному режимі придбати новий LiIon/LiFePo. В нас зараз роблять всі виходячи зі своїх можливостей. Тим більше що 1000 циклів то теж кілька років. Якщо нормально використовувати.
Це прям треба бути дуже розумним, щоб купити і поставити таке в себе вдома))
@@EzerReborn а люди не знають. Для того і відео це зроблене.
Я ще жодного разу не потрапив до хорошого автомайстра (до дешевих не ходжу). Але це не привід сказати, що моє авто- гівно. Якщо рукожоп погано робить роботу, то при чім тут сама деталь?😊
А мова йшла саме про рукожопів.
Саме обідно, що на 100 спеців 99 рукодупів((. І людина практично не має шансу отримати щось добре((.
До речі, вже 3 такі масти (нові, які 60А дають на заряд) встановив і маю неприємний досвід. Вони занижували покази напруги. Тобто, на батареї 24в, а він показував 23,7в. І то на холостому ходу. Поміряв мультиметром на клемах інвертора- покази, як на бмс. То клієнт замітив, бо при заряді ті масти перезаряджали акум (на 0,3-0,4в вище, ніж на дисплеї і ніж в меню виставив). Мусів занижати напругу заряду на 0,4в. І те саме з напругою вимкнення- замість 23в (7с) ставив 22,6в. Може і з тим мастом така фігня? Хай власник перевірить.
Це все налаштовується
Що налаштовується???
Коли є запас по налаштуваннях, то так. А коли 6s і треба щоб інв садив акум до 20в, а він невідкалібрований і думає, що 20,5в реальних, то є 20в. І вимикається, хоч ще 0,5в має працювати. Тобто, тоді, щоб внести поправку, то треба було б задати 19,5в на відключення. Але в меню можна лиш до 20в. І то не у всіх. В багатьох лиш до 21в. І що Ви тоді налаштуєте?
@@taraspavlyk4932робіть 7с, в чому проблема?
@@userusver9798 є клієнти, які вже купили 6с, або розпотрошили свою батарею на 6с модулі. Тоді навіщо йому купувати 7с. Треба виходити з ситуації. Всі випадки різні. Я всі свої інвертори перед монтажем проганяю на лабораторнику і дивлюсь відповідність показів напруги, струмів.
В мене NBS на 2 кВт. При зарядці - на 0,2 завищує а при розряді занижує напругу і як ітог трошки недозаряджає акуми та потім недорозряджує. Й у налаштуваннях вище/нижче не дає поставити. Навіть у Мануал режимі. Це біда самих інверторів. Може якщо в нього кастомну прошивку залити то піде. А так - ніт. Але ну його в баню.
Ваши відео, дуже корисни👍 Дякую!
важливе і корисне відео, дякую !
Як завжди корисно та цікаво.
Якраз таки NMC (саме нмц) більш меньш нормально з таким конфігом вписується в 6S, бо там нема ємності вже після
Дякую за коментар. Я не електрик але графік ємності до вольтажа зрозумів та само.
оце ти волохатий! Дяка та повага за гідний контент Українською!
Скоро похолодає а волосся зберігає тепло. Людина готується 😊
Доброго дня ви зняли класне відео але самий більший нюанс в цій системі це збірка Тесла їх неможна використовувати зовсім бо це самий горючий з літія + кількість p майже ніякі бмски не пітримують
Дуже корисно:))🤗
А ще є мутаки, які на крутих заводах виробляють акумулятори LiFePo4 на 15s :) Такі теж радив би обходити стороною, тільки 16s.
І ще - якщо треба на постійну (не піково) більше 2кВт, то збирайте на 48В систему.
15S Lifepo? Такого ще не зустрічав.
@@bootuseua Із відомих Pylontech почав таким страждати. Ну і всякі менш відомі китайскі друзі "економлять"
Жах.
@@YaroslavPastushenko не почав, а вже давно страждає. До того ж там пакети, до того ж часто дуються ))
@@YaroslavPastushenko також Dyness 48100 має 15 комірок
сама батарея в порядку просто не дуже підходе для інвертора . скажімо так з ограничением по струму треба налаштовувати інвертор та бмс . в мене така вже пів року працуе добре
Хе хе. Мені на днях якраз прийшов інвертор. А акумулятори ще не прийшли. То ж, щоб перевірити, чи інвертор справний (останнім часом багато браку), до нього треба було під'єднати акумуляторну батарею. Без батареї інвертор запускати не можна. А в мене в наявності була тільки батарея для FPV дрона 6s2p. ЇЇ і використав )))
Для такого - не проблема.
Без проблем запускав недавно інвертор без акума, щоб перевірити віфі модуль. Нормально робить в байпасі
@@Alexmrg123 Далеко не всі інвертори підтримують роботу без батареї
@@vladsynytsyn3074 згоден.
але більш-менш сучасні зазвичай підтримують підтримують.
в мене навіть маст 5кпро без акума завівся, хоча йому не рекомендовано
@@Alexmrg123 Він може і буде працювати без батареї, але в інструкції пише, що без батареї не включати. Я не став перевіряти.
Дякую
Дякую за цікаве відео.
Скажіть, хіба NMC акумулятори не деградують в буферному режимі? Так, знаю що для LiFePO4 буферний режим теж не описаний в документації, але практикою доведено що вони деградують в буфері вони не набагато швидше ніж при зберіганні.
А що по NMC? Адже левова частина (думаю що 100% але хай буде просто більшість) гібридних інверторів та ДБЖ тримають батарею під напругою (СС).
Будь-яка літієва батарея деградує, якщо тримати її на 100% заряду. Можна просто виставити напругу зарядки на інверторі таку, щоб акумулятор не заряджався повністю.
Тільки CC/CV зарядка і десь до 4.15В струмом 0,2С. Так пишуть в даташиті на LG E63. До речі максимальна емність на заряді/розряді 0,2C
@@ДмитроСесь для ліферу "безпечними" напругами буферу вважається 3.35 - 3.45В. Як бачите ця напруга вища за "напругу спокою" і нижча за 3.65В. Зрозуміло чому, - бо треба щоб при цій напрузі йшов заряд розрядженої батареї прийнятними значеннями струму.
Так от. Багато де я чув що літій який не ліфер в буферному режимі деградує відчутно швидко. На відміну від ліферу.
Тому відповідь "Будь-яка літієва батарея деградує , якщо тримати її на 100% заряду." трохи не те що я чекаю.
Тут же питання в тому що на ринку повно ліферу і повно NMC, іншого літію. За співставні кошти.
Про пожежну безпеку то окрема тема, питання наскільки швидко в буфері, який 100% буде на придбаних батареях, ті батареї проживуть в порівнянні з ліфером.
@@ujerr Ну от. А як вони довготривалий СС переживуть? Нехай умовні 4.0 - 4.1 вольти.
Рекомендований буферний режим для NMC це 3.8в.
Якщо тримати 4.15 то батарея втратить 10% ємності за рік.
Два проводи з загальним січенням як в одного краще , по причині більшої площі остигання . Я навантажував інвертор струмом у 293 А . , то провід 50мм² все одно нагрівався .
Я зробив потужній скутер з батареєю 4,5 квт, на призматиках, чотири роки без проблем. Потім перетерлося кріплення хомута одного елемента, та він перекосився та замкнув. Це сталося в дорозі. Полум'я палало під ногами, утворилася яєшня. Добре, що зупинилися двоє авто, один достав пляшку води, другий вогнегасник. Вогнегасником збили полум'я, і я достав батарею цілком. А один елемент догоряв окремо. . Батарею я відновив, добавив окрім автомата, ще запобіжник. Пластик на скутері покищо залишився попалений. Це сталося в Одесі.
Акумулятори Tesla чудово підходять щоб спалити 🔥 хату! 👍😃
Чому саме Tesla? Якщо руки з одного місця й школі фізику прогулював, то і зі свинцевим акумулятором можна пожежу влаштувати.
Сірники теж для цього підходять!) давайте не купувати сірники і запальнички😂!
@@ДмитроСесьдиванним експертам того не зрозуміти)). Вони і власної тіні бояться)).
Надо что бы извилины были кривые , а не руки..))
@@ДмитроСесь якщо в школі фізру не прогулював, то можна і від ведмедя побігати.
Лайк, за контент
В мене ціла батарея на 60квт з рідною бмс і все працює чудово.
Проблема там тільки з слабою БМСкою якої не вистачає для пікового навантаження, для нормального користування (коли батарея не на морозі і не ввімкнуто все що тільки можливо) там можна отримувати 80-85% заряду, що доволі непогано враховуючи меншу ціну чим LiFe а аналогічну ємність, по грошам буде вигідніше (якщо звичайно купувати по середнім цінам а не по максимальним) і деградація елементів буде менша. По графіках видно що при температурі 25С при 0,2С ми отримуємо 85% заряду при кінцевій напрузі 3,3В, не знаю що в нього там за будинок що в нього постійне споживання більше 2кВ. Ну і при замірі ємності потрібно орієнтуватись по показникам БМС яка повинна бути точно відкалібрована, а не по показникам ватметрів по 230В, ККД у інверторів далеко не 100%
Про просідання напруги в залежності від навантаження забули. Є і такий графік.
І термодатчики. І проводи, які не розраховані на великий струм.
І ціна космічна.
@@bootuseua на всіх батареях з ростом навантаження напруга просідає і віддає меншу ємність LiFe теж, у свинця там взагалі погано з цим.
Термодатчики, проводи, ціна це проблема конкретного варіанту а не всіх збірок 6S Ls NMC.
але ж проблема не тільки в бмс інвентор неможе розряджати ці акуми до 18 V тобто невикористовує весь потенціал батареї і світла немає ще довший час
@@ivanbest107 немає в цьому ніякої проблеми враховуючи їх реальну вартість, довше проживуть. При навантаженні не на всі гроші інвертор без проблем з них візьме 80-85% ємності при розряді до 20В.
А при навантаженні?
Дякую за дуже добре обгрунтоване попередження!
Якщо вам не важко, називайте перетин проводу в мм2, бо ми не розуміємо імперськи одиниці! Бо більше, хтось може подумати, що ви кажете в мм (а 4AWG та 4мм2 - це дуже велика різниця!).
Гугл покаже таблицю з параметрами AWG .
@@Китай-муки-л3п Гугл підкаже, і в мене є таблиця. Я розумію, про що говорить автор. Але є люди, котрі не знають різницю між імперскими та метрічними перетинами
@@СергейСуренщиковПВ-1 , ВВГ , ПВС , ШВВП , HYM , и т.д і для кожного виду провода своя таблиця параметрів . А людям які не бажають таким поцікавитись і не варто експериментувати з електрикою - НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ . З повагою .
@@Китай-муки-л3п повністю з вами згоден - не розумієш, не лізь, вб'є! Але захист "від дурака" потрібен. Я в загалі не розумію, коли люди не приділяють уваги щодо інженерних комунікації, головне щоб пліточка, ламінат та обої були файні... Але це друга тема. Тільки зараз поняв, що ви автор каналу!
@@СергейСуренщиков , мій основний канал про ардуїно-програмування . Просто зробив два цікавих придбання на які ще ніхто не викладав ролики на ютуб , тому створив додатковий канал . У планах завершити ролик про придбані чотири сонячні панелі (китайські 😁 муки роздумів , як за менші гроші долати блекаути) з тестами напруги , сили струму , частковою затіненіст'ю і віддачею потужності при вертикальному встановлені на східно-південній стіні .
Дякую за інформацію!
Вітаю) 🎉 послухаєм.
Відео про це пан Олександр з Запоріжжя робив у грудні минулого рокуі доречі із демонстрацією та візуалізацією. Але все одно відео вийшло цікаве, є деякі додаткові цікаві моменти
Не можу сказати, що дуже здивований, але послухати було корисно.
Я б зібрав власнику 8S збірочку за 700 єнотів, якби він нікуди не поспішав, бо прийдеться комірки з Нкону замовляти.
А LiNMC в таких об'ємах, для накопичувачів електроенергії, це зло - їх тільки на пауербанки для телефонів можна використовувати, ліхтарики і на батарейки для дронів.
ну хоча б не у хаті тримати а пару метрів від. Як би у мене приватний будинок був і доступ до таких елементів, я би зробив будку у кінці двору десь і кинув там це добро. Але, правда, хз, чи був би сенс з цього взагалі.
Прикол в тому, що NMC - зараз це найдешевший варіант в плані кількості енергії та ресурсу.
@@ДмитроСесь і найшвидший варіант відправитись на той світ разом з житлом.
@@bondarenkodf пару метрів, як на мене, замало. ))))
Та й для такої будки потрібен буде обігрів додатковий, а чи варто воно того?
@@ДмитроСесь щодо ресурсу, то я не згоден зовсім. У ліферів ресурс в рази більший.
Дякую. Дуже користне відео. Хоча для себе нічого нового не знайшов. Скидатиму посилання всім, хто ставить питання про цей тип батарей.
Все вірно вказано. Я так і зробив
Я б порадив людям що "не шарять" та не готові постійно "тримати руку на пульсі" використовувати виключно LiFePo акуми. Або звичайні кислотні. А якщо Лілій-Іон то одразу в бочку з сіллю класти) (жарт). По тестах сіль най ефективніше гасить літій (а це вже НЕ жарт). Ну і КАТЕГОРИЧНО не використовувати б.в. збірки АКБ без БМС та Активного Балансира (навіть слабекнького).
Прочитавши заголовок сперше згадав що у Тесла є лінійка сонячних інверторів Powerwall і що якась проблема в них, а тут мова про автомобільні акумулятори від Тесла )
Там є ще одна проблема, яку ви не озвучили. Окремі елементи приварені в секціях за допомогою тоненьких алюмінієвих дротів, які працюють як запобіжник і перегорають у випадку кз окремого елементу. Візуально це не видно і визначити чи дійсно там 72П чи вже менше також важкувато. Ще одна проблема - елементи швидше за все втратили 15-20% ємності, або і більше.
Я з елементами 21700 мав справи вже як з окремими. Взяв 10 штук по 110 грн в 22-му році. Як елементи в ліхтарик працюють чудово, заряджаються на 4300-4700 мАг, зробив УПС для роутера/ону з платою VictorDIY.
А 6S там через загальну напругу всієї батареї.
То краще вибирати iнвертор щоб там було кастомне налаштування параметрiв батареї якщо такi iснують. А то вибирати батарею пiд iнвертор таке собi заняття - зразу куча варiантiв вiдсiваеться.. I якщо в iнвертора є нижнiй порiг батареї то навiщо взагалi та БМС, балансування таке собi мiкротоками, а вiд перерозряду iнвертор захистить.
В мене батарея на 13S, сам збирав - верхня напруга 54.6В, не так вже й легко iнвертор знайти, в основному все на фосфат розраховано. Правда я ще конкретно не шукав, так тiльки придивлявся.
Тобто самі банки норм. Питання виникають до відповідності інвертора, БМС, проводки і з'єднань.
І вартості.
Крім небезпеки теслівські акуми максимально не технолонічні для дому! В них один з електродів алюміній, що не дасть нормально складати з ник збірки. А ще, в електро мобілі доя цих акумів є окрема система охолодження/нагріву з окремим контуром і своїм антифризом. Таким чином в авто, всі ці особливості не мають негативних наслідків, до виникнення аварійної ситуації з механічними пошкодженнями. А в хаті на мою думку, цим акумам не місце.
В усіх Li-ion акумуляторів - мідний + алюмінієвий. Залізні виводи - то вже приварені десь всередині до мідного та алюмінієвого.
Якщо її повністю розряджати, то не так вже і довго вона проживе, а використання усього 60% ємності - вже непогано додає їй ресурса. Та за $700 - щось багатенько.
60% это как раз те самых 80- 20%, тое есть 3,9 - 3,3
Підскажіть, на скільки ампер бмс і активний балансир ви б поставили до збірки 4с 105 ліфепо4 вживаних 20 року?
@@olexwest не більше 100А
@@bootuseua Дякую, тільки що побачив відео, де автор каже, що бмс+активний балансир далі це сміття, бо він вмикає балансування при 3 вольтах, а треба при 3,6 в, і рекомендує тільки JK bms. А як ви вважаєте?
А мова там не про активний балансир, а про пасивний. Але чомусь всі вирішили, що цей офф-грід дід про активний балансир розмовляє.
@@bootuseua Та нє, там не дід) th-cam.com/video/YUUWfxgBGDQ/w-d-xo.html на 12_04 І який взяти акт балансир на 5а чи вистачить і на 1а?
Для Грейд А і 1А вистачить.
В мене стойть такий комплект тільки з інвертором EVO4200. Все чудово працює, BMS на 200 А в піку 350А. Заряджаю не більше 50А, датчики температури підключені правильно до акума , На одному заряді кондиціонер двенадцятка проробив з ранку до вечора, і ще чуть залишилося заряду, нагружав спокійно 3,8 кВТ , все тримає нічого не відрубається! А з кривими руками можна хату спалити і простою лупою! Так согласен що залізофосфат то сила! Але ціна?????? Залізофосфат теж не самий безопасний варіант! Почти самий надійний то свічка на столі, і дрова в печі! Збирав сам, на свій риск і страх . Нікому не рекламую і не пропоную!
600 $ коштує 5квт залізофосфат. про яку економію розмова, я не знаю
@@denis5456 де така ціна? В китаї??? Чи в европі заказ на пів року вперед!
560 євро акуми, вже в дорозі, 100 баксів на різне - бмс, коннектори, дроти. 7 кВт*годин.
@@bootuseua Заказ на енконі на жовтень місяць , поставка 40 днів плюс місяць дороги присамому хорошому розкладі.
Хм. Замовив у китаї з доставкою ліфепо4 ячейки 96шт 33140. Для збірки 4s24p на 72вольт. Загальна ємність 4.32квт. Ціна з доставкою 423 долара. Це 10 ват за долар. Так зо ліфепо4 дорогий лише в Україні.
Дякую за поради
Чув... люди кажуть, що jk-bms на 100а розрахована на постійний струм 100а, а піковий може пропустити і більше.
Не знаю чи правда.
Тоже интересует данный вопрос.
Сколько ампер jk bms на 100a может выдержать и на какое время?
Можу сказати що здорова аля інверторна на 200а тримає 180 ампер сміло на довгостроці, стає чуть тепла, але думаю що то через нагрів клем та дорожок
Та они разные есть 100 200 300
в даташите написано что для 100а версии overcurrent protection срабатывает на 190-210 амперах и на заряд и на разряд. время срабатывания 5-15 секунд
в мене номінал 60а і пік 100 при 24 в системі, то 1 годину тримало при 70 а, а далі зняв навантаження, сама не вимикалась, а от пік в 100а тримала біля 2 хв і йла в захист
То мабуть вже убитий модуль(
Взяв собі схожий але з тесли 100, 2020 року він на 6.2 квт. Бмс jk на 200а та 350 пік. Зараз роблю корпус для модуля та як раз шукаю де замовити must 3224. Як все зроблю відпишусь скільки видає по ємності. І літій краще не розраджати нажче 3.2-3.3 в. При токах в 1с напруга дуже стрімко падає. Сам переконався.
Та я ж розповів у відео, що бмс неправильно підібрана.
@bootuseua воно то так, але віддача 2.7 квт. Щось дуже замало...
Звідки взяли, що літій іон розряджати до 3 вольт це норм?
Як про мене, то той, хто не вміє шукати, читати документації і не дружить з елементрарним множенням/діленням та й не знає пару формул по електриці, ну і не має трохи логіки, то краще не лазити в такі справи...
Найміть спеціаліста, якщо є.
Хороший приклад по китайським БМС.
3200 Вт інвертор. 24В система, то нижній поріг напруги 21В (до прикладу), то якщо 3200Вт / 21В = 152,4А струм на споживанні + 15% втрати на перетворення з 24в на 230В, то виходить 175А майже (не враховуючи споживання самого інвертора, то як можна ставити БМС на 100А????).
А в пікові навантаження це значення можна множити на 2, то вже маємо більше 350А. А так як це китайський виріб, то бажано ще й запасу накинути. То бажано мати БМС на 250А З піковим 400-500А (ну ніяк не БМС на 100А номіналу)
Ну і за одне про січенні кабелю. Мідний дріт перетином в 1 мм. кв. може пропустити через себе 10А струму. Номінальне навантаження 250А / 10А = 25 мм.кв перетин дроту, але що би не грілось і були додаткові втрати, то бажано під'єднувати перетином на один номінал вище, тобто 35 мм.кв. ( у моїй документації до інвертора і вказаний перетин 35 мм.кв. для акумулятора 24в )
Те ж саме по комірках... Але в відео про це вже сказано...
Ну от і купили батарею у "спеціалістів".
@@bootuseua Торгаш не завжди спеціаліст. Але якщо вказав 6S, тоді до нього претензій бути не може.
А якщо 24В?
@@bootuseua В смислі "а якщо 24в"?
Є ж документації на виріб, модуль, тощо...
Я теж можу запитати "а чи запросили повну інформацію продукції від торгаша?" А чи подивились з якими напругами працює інвертор? Я навіть у свій час розглядав 8s збірку, бо тоді теж попадались 6s.
До інвертора, який працює з 24В акумами продали акум, який видає 24В. І це не одиничний випадок, це вже стало епідемією.
Не знаєте, випадково, зараз на аліку почалась акція осіння економія, і ціна на івертор відчутно підвищились (115 - 138), ніж була до акції. Чи це в мене якийсь глюк.
Та може бути все, що завгодно. А скільки коштував до?
@@bootuseua FCHAO чорно-помаранчевий на 1,5 кВт до акції був 115, став 138 дол.
Голос сходий на той, який розповідає про історію країн.
Може я неуважно слухав, склалося таке враження що прилад зібрали з єлементів які не підходять один до одного або не відповідають потрібним вимогам. Чому в цьому винні саме акумулятори не зрозумів.
Ну чого, вони можуть бути для хай вольтаж системи під хуавей наприклад, але яб таку байду десь ставивби в залізному контейнері подалі від будинку )))
Потрібен підігрів зимою , і остуження літом . Найкраще в кам'яному підвалі разом з закатаними огірками 😊.
@@Китай-муки-л3п Разве что если подвал сухой.
при розряді 6s до 20В залишається ємності 20%.
Чомусь всі забувають про падіння напруги при навантаженні. Але то таке.
@@bootuseua при правильному підборі акума до інвертора це десь 0.1-0.2В на комірку
Насправді ЛФП це не панацея, NMC - теж б/у і скільки воно пропрацює хз, хз... Але купувати гумно з тесли - дуже не рекомендую...
ну про розряд до 3В то так собі ідея. Якщо відкрити даташити то видно що після 3.3В вольтаж зазвичай починає куди стрімкіше падати при розряді. Тому розряд до 3,2-3,15В не так багато залишкової енергії залишає в батареї.
Та й знову ж таки, це не проблема акумів літієвих від тесли, це скоріше проблема власників що не вміють співставляти значення вольтажів акумуляторів та перемножати на їх кількість в послідовному зєднанні. І якщо для рядового власника інвертора це допустимо(що надали тим і користується), то для тих хто сам собі збирає систему це серйозний недолік - не розбиратися в предметі роботи.
после 3,3в кривая разряда идет резко вниз там уже мало что возьмёшь, а 3,3в на 6с это 20 вольт как то так
А напруга просідає під навантаженням?
@@bootuseuaу мене в lg при великому навантаженню, біля 2kw, просідає від 0.5 до 0.8 в, до 0.5 kw посадки непомітно
@@bootuseua Інвертор вміє вимірювати напругу по додатковим дротам?
На 24В має бути 7S щоб попадало в зарядні межі свинцю
100%
бувають інвертори і на 6S і не тільки для NMC а і для LiFePO
@@6300124Наприклад?
6S NMC - вже другий рік пішов
ПаверМр 3,2 квт нормально работает с 6s ( 25-20В , 4,16В- 3,3В)
Так зараз батки з тесли не розбирають а беруть в корпусі з рідною бмс і обманкою для високовольтних інверторів.
@@semsemeon то у випадку HV , а навіщо в будинку з газом HV інвертор?
@@bootuseua просто питання чи хай волтідж енемсі безпечні, бо все ваше відео це невідповідність діапазону роботи інвертора до діапазону роботи акб. А у високовольтних інверторів діапазон в сотні вольт.
HV так само безпечні як і LV. Якщо дотримуватись техніки безпеки, то аж бігом можна використовувати. Автомобілів Тесла на дорогах мільйони. Горять одиниці.
@@bootuseua я думав посил відео це ліфер в дім. Мабуть помилився
В сам будинок? Ліфер.
Варю из 21700 батареи, отличные елементы а вот 18650 типа панасоник и тп, пару раз пробивали, один с салютом, ненавижу 18650
Li nmc зло в приміщені житловому і не слід їх користувати особливо з авто розбірок, але справедливості ради хоч і пишуть що літій nmc мінімальна 2.7 по даташиту але по факту повербанки адекватні відрубають на 3.2 бо нижче ємності нема, є дослідження 18650 батарей і розписаний SOC якщо межі стоять 20 - 25 вольт то це по факту (10-15)% до (95-97)% і насправді це навіть гарні межі, хоча я б мабуть для 6S збірки зверху хотів би 24.6 бачити щоб було 10-90 умовний діапазон, доречі тут ще треба враховувати що в дешевих інверторах вольтметри не точні, якщо пощастить і інвертор завищує на пару десятих то взагалі ідеальна батарея вийде :) ну але може і навпаки бути, тоді біда
я не знаю як працюють дешеві замінники вольтроників на 24V, а от 48V не зарядять вам батарею до 100% li-nmc (58,8V), я б сказав що для 48V ідеальна батарея li-nmc 13S
Чому не 14S?
@@bootuseua ну це для тих хто хоче до 100 відсотків заряджати бо вольтроники впираються в 57,6V і більше не заряджають що в user що в LIB режимі
з тієї ж причини якщо хочеться залізофосфат до 3.6-3,65 зарядити то також 15S збірка
Навіщо ліфепо заряджати до 3,65В? Там вище 3,4В вже нема чого робити.
@@bootuseua то вже інше питання того же порядку що і чим так погано мати 20V нижній поріг для 6s li nmc
Для тих хто хоче прям по даташиту заряджати розряджати мабуть є сенс.
Ну типу мати формально весь діапазон роботи батареї доступним
Розряджати лі іон аварійно- небезпечно нижче 3,3в. Пояснюю чому:
Нижче 3,3в енергії тупо нема!!!
І коли я експериментував з розрядом нижче 3,3в, то виявив неприємний ефект. Скажім розрядив я ячейки до 3,25в при малій потужності (холодильником наприклад). І тоді мені приспічило ввімкнути чайник на 2квт. І що буде? Правильно! Напруга на елементах різко провалиться з 3,25в до 3, або і менше. І вирубається бмс. Тим самим відправить транзистори інвертора в небуття)). Нижче 3,3в лі іон вже не тримає струм!!! Як можна не розуміти і не бачити таких простих речей?))
За бмс сказано вірно, а по батарею у відео скоріш за все купили пагану. Я знімаю 4-4.5квт в залежності і від струму, діапазон 20-25в, температура 30-33* до 100а
А на якому обладнанні знімаєте?
Єдина проблема це занижена по струму bms.
якщо б була 150А то проблем ніяких.
самі батареї стягують такий струм.
а те, що недорозряд - так це ж чудово , бо на довше станеибатареї. в системах накопичення ніхто під нуль не витягує
@@ihor.k 150А мало. Термодатчики не проблема?
тому ми використовуємо 7s
Автор указал что 18 В это разряд 6s.
Нет , это уже не разряд - это в хлам посаженый АКБ в полный ноль! Что категорически нельзя делать. Самый оптимальный режим считается 80- 20 %
То есть 3,9В до 3,44В, итого 20,6В для 6s АКБ.
Сам НЕ використовую й іншим НЕ раджу використовувати NMC-хімію, тим паче вживану, як сховище енергії (більше за батарею ручного електроінструменту)! Бо всі ризики спалити хату і себе разом із рідними - вони, на жаль, дуже навіть реальні.
Єдиний варіант - це окрема, негорюча, на відстані (за пожежними/будівельними нормамами) від Вашого житла господарча споруда, де будуть розташовані такі батареї NMC. Тільки у такому разі Ви можете скористатися усіма перевагами більшої ємності не наражаючи себе на небезпеку. Але вартість побудови такого приміщення, зазвичай, повністю нівелює всю різницю (скоріше навіть перекриває не на Вашу корсить, але це залежить від масштабу, звісно) у вартості грн/квт*год, у порівнянні з залізофосфатом, що, при дотриманні правил використання, відносно безпечно використати у основному приміщенні (будинку/квартирі) але окремій кімнаті (бажано зі своєю реально окремою вентиляцією), це ж стосується і свинцевих батарей.
Зберігання енергії у хімічних джерелах енергії - це дуже відповідальна річ й нехтувати ТБ не можна у жодному разі, якщо хочете жити спокійно і довго! Хоч це і банально звучить, але ті, хто "обпеклися" на цьому - не забудуть ніколи, бо це реально страшно.
Дуже інформативне відео ! Крім питань по li-ion є відповіді на прості питання (струм * напругу = потужність) і як все рахується і підключається.
Закинув вас в тесла чатик там де барижили таким хламом :)
Не згоден лише в підключенні, точка контакту (контакт між пластиної бмс і клемою провода, насправді завжди набагато меньше діаметру кабеля) тому великої різниці 1 клемма чи 2 - немає.. а от переріз/діаметр кабелю треба підбирати не "я так 10років роблю нічого не згоріло", а по Гост табличці ПОСТІЙНОГО струму.
Дякую за ваші відео)
Акуми з Тесла треба використовувати не розбираючи. Треба брати інвертор на 300-500V
@@ua420 і викласти 6000 баксів за інвертор. Можна.
@@bootuseua ні. $1000-$2000
Deye, Fronius та інші ще бувають дешевші
1000 баксів це LV інвертор, HV так дешево не коштують.
Є на Алі перетворювачі 450 на 220. До 100ує. Люди колхозять, щоб з електрички зробити павербанку.
Але воно не заряджає
Класне відео, але не згоден з твердженням, що ті модулі погані. Погані рукожопи погано зробили батарею- це так, не сперечаюсь, але це не робить модуль поганим. Погано можна і залізофосфатну зробити, але це не значить, що ячейки погані.
Я зібрав вже десятки таких батарей (клієнти самі приносять модулі). Реально, ще жодної проблеми з ними не було (неякісні, залиті тосолом, пошкоджені модулі в роботу не приймаю). Вони практично всю енергію віддають, бо всерівно нижче 3,3в немає ємності, а при 20в це 3,33в/ячейка. Так само 48в інвертори чудово на них працюють. Головне точно знати, що інвертор вміє розряджати до 20В/40в. Така батарея, якісно зроблена, чудово і безпечно працює. Пишу з власного досвіду. Сьогодні, до речі, з чотирьох таких модулів зібрав дві на 48в/10квт*год.
А з високовольтних тесловських (де 4 модулі по 100в) легко робиться батарея до високовольтних інверторів (де батарея 160-800в підтримується). Бмс-и 96s-192s до 30 тис грн в Китаї. Тобто, можна мати батарею на майже 90квт*год за 4-5 тис уо!))
А ніхто не казав, що модулі погані. І використовувати їх можна. І навіть 200А вони видають. Але ж рукожопи.
Згоден. Робив теж і те і те. Але клієнт повинен бути попереджений що це не золотий стандарт. І економія не з повітря (я про модулі 6s), а за те що це трошки не прям оте правильне. Але це не означає що воно не може взагалі працювати
Та ото-ж. І вони портять репутацію добрим речам. І люди не матимуть доступу до хороших, недорогих батарей. До речі, я ставлю на них температури заряду/розряду 45⁰ повторне ввімкнення, 48⁰-вимкнення. Але при заряді 100А вона практично не нагрівається.
700 баксів це не економія, а обдирайлівка.
Але все одно відлякує хімія аккумуляра. Купа елементів, пошкодження одного, і хати немає. Тому може дійсно хай вони на дрони витрачаються.
гарна фраза в кінці відео. "Якщо у вас був негативний досвід з li-ion то поділіться в коментарах". А про позитивний досвід вам не цікаво?
Так про позитивний досвід і так всі знають.
@@АндрійВус-о3ш і його мабуть більше ніж негативного. Але хайп...
Цікаво.
Єдина проблема в цій ситуації, це не професійність того хто робив все це
100%
3.7-3.8в на елемент це ж середня, умовно робоча напруга для літійіонна. А для lifepo4 - 3.2в. Автор ще не додав, що під високим струмом падає напруга, і ситуація стає ще гіршою з 3s і 6s.
Яка середня напруга? Є номінальна, в зарядженому стані та в розрядженому. Все. Нема середніх напруг.
@@bootuseua Ну як немає. Я вирахувати середнє значення ви знаєте. І як вказати напругу акумулятора в збірці? Ви вкажете мінімальну чи максимальну? Звичайно середню. Виробники як бачите її вказують навіть, але ви їм не вірете:)
Яка у вас освіта?
@@bootuseua Це питання на кшталт, ви з якого района будете, і не релевантне. Ви для чого цікавитесь? Давайте, так освіта мені дозволяє з вами вести технічну розмову на будь якому рівні для вас. І моя освіта не допоможе вам зрозуміти, чому виробники готових акумуляторів на 4s lifepo4 вказують напругу 12.8в на них, сподіваюсь гугл вас не забанив.
12.8 розділити на 4, маємо 3,2В номінальної напруги. Але не вигадуйте більше ніяких "середніх" напруг. Так яка у вас освіта?
А про БМС - ми вірно зрозуміли що ваш товариш взяв 100А бмс і дивувався що 3 кіловати не витягує?Це при тому що інверторі він сам виставляв вольтажі граничні? Ну якби навіть двійошник мав би побачити що числа 25 і 100. Ну ніяк 3500 від перемноження не отримаєш.
Дивуюсь інколи коментарям. Ви хоч дивились відео? 24В 200Аг - характеристики акумулятора, який продали людині разом з БМС. Чи може ви думаєте, що всі експерти. Два роки тому ви були в цьому експертом? Я ні.
@@bootuseua та тут не про експертність в батареях мова. а про шкільну математику. Якщо він не сам ставив БМС то питань нема. А якщо чітко знав що БМС 100А то зрозуміло що кіловати будуть кратні вольтажу плюс два нулики. 3... кіловати 2.... вольти. Різні ж перші цифри. Оце одразу мало кинутися в очі якщо він сам вибирав БМС. Якщо не знав яка там БМС то питань нема, яку батарею продали таку й поставив.
@@erazelyou ну ось тепер вже і сам буде аккм робити і бмс 200А вже їде.
100a jk bms що могло піти не так 😅
То це не проблема збірки, а проблема бмс і інвертора
При розряджанні і заряджанні не повинні грітись
Бо треба 7s
Не обязательно , у меня 3,2 квт PowerMR спокойно работает 6s АКБ , заряжает до 25В =4,16В на ячейку и разряжает его до оптимальных 20В =3,3В на ячейках , при более низких напряжениях на ячейках там попросту уже нет толком емкости.
Не розумію людей які купляють б/у гівно за ціною нових залізо-фосфатних. Чувак купив б/у хлам за 700 баксів, за ці кошти можна було придбати на NKON EVE 280Aгод 8 шт з доставкою додому, які мають 8000 циклів заряд-розряд.
Це ви такий грамотний, а людина розбирається в зовсім іншому. І дуже добре. Але не в батареях. Хоча і він тепер розбирається в батареях.
700 баксів за шлак з нмц? охохохохо. 500 баксів це 8 елементів 304А з нкона залізофосфата плюс 3000 розтаможка.
Ну коли людина не розбирається, то можна і за 700 баксів втюхати. Але ж морда за таке рано чи пізно може бути підрихтована.
@@bootuseua Так, дуже шкода чувака, але до нього питань нема. Не усі шарять :(
100%. Але може комусь це відео допоможе. А до пана Олега вже їдуть акуми з нкона, буде сам робити 8S LiFePO4.
Є хоч якась інформація про такі ЛФП після 500+ циклів? Бо в мене інформація про 2 роки про саморобні сбірки...
Видео из гаража рассмешило.
Матчасть учить надо 😂😂😂😂😂
А так же не хватает автомата постоянного тока инвертором и батареей!
зате термін служби батареї буде високий
Це про яку?
@@bootuseua Ну якщо литиевый акк використовувати в діапазоні 20-80% то він буде жити довше
якшо інвертор відрубається по мін напрузі не висаджуючи повністю батарею, не знаю як з такими крутими інверторами - але дешевим звичайним інверторам можна трохи вправити мозг прямим втручанням паяльником і його можна перевчити на нижчу напругу. вихідна відповідно теж нижча буде але не думаю що критично
Докладніше, будь ласка.
@@serhiititarenko porterlv на ютубі мужик так вміє робить. я не вмію але навчитись не складно
3,2 кВт розділіть на 18В.
@@bootuseua 177 ампер, понти)
Я так робив для себе на Powmr та Anern гібридних. Потрібно інвертор, де є ланцюжок дільника напруги з декількох резисторів (переважно у всіх так, але є винятки). Один з резисторів закорочується, і все, інвертор бачить вищу напругу ніж є насправді. Після цього він налаштовується як потрібно, і все працює чудово.
у мене з тесла 21700 ніяких проблем, крім того шо я дві банки паяв перегрів і електроліт витік. там замкнуло + і - і всередині доволі швидко перегорів сам підвід від скрутки до контаку, запобідник такий получився, не випадковість - це трапилось на двух банках
Мужик, ти не можеш вибрати більшу потужність з тих акумів не тому, що їх 6банок, а тому що акуми гімняні!... (Просто не розбирають на шматки нові батареї, а продають цілком і дуже дорого на іншу Теслу!. А продають зазвичай акуми, які мають вже менше половини заводської ємності!..) запамятайте це!
Може й таке бути.
Ну прибрехали за " маємо лише 60%". Показує цифри верхній 25В. нижній 18В. тобто маємо 5В. а 2В. нижніх втрачаємо. І як то 60% стало? Враховуючи різницю потужності при 25В. і 18В. при тому самому струмі зрозуміло що втрачаємо лише 20% ємності батареі'.
А то хлоп на відео з інвертором must має потужню батарею з 100А bms. Тобто 100А при 24В. це 2400Вт. Звісно bms дає відсічку, а той хлоп шукає " де моі обіцяні 3Квт?". Чув дзвін та не зрозумів де він.
Все має свою ціну. З 7Квт. Тесли можна витягти 5Квт. Якщо це $700 з bms і роботою то це недорого, бо наразі $150\Квт. це нормальна ціна.
Це дорого. За такі гроші можна вже зробити 7 кВт ліфепошку + 200А. І 2,7 кВт*годин це реальні вимірювання. з Батареї, яка має ємність 4,2 кВт*годин. І це не зима.
Це якісь клоуни зробли таку акб та продали людині.
Разве после разряда литий иона, ниже чем 3,3В там еще есть хоть какая -то остаточная емкость? Сотня ватт максимум там есть.
Насколько знаю, точка максимальной емкости считается от 3,46 В - до ~3,9 В ( кстати, именно такие настройки устанавливают на заряд/разряд литий ионных акб на спутниках , для как можно большего количества циклов заряд /разряд )
У меня 2 акб по 6s2р .
И с 20,9В до 20В они разряжаться уже буквально за 40 мин при одной и той же нагрузке в доме за все время.
Може нижче 3.3 В ємності і немає, але при точці для свинця 21 В він зупинить розряд вже на 3.5 В див. 3:35 ви знімете трохи більше половини ємності при 25 градусів.
Якщо клієнт - довбограй, то хоч носом тикай в інструкцію, все одно зробить не правильно.
P.S.: я не барига, але працюю в сфері ремонту вимірювальної апаратури і дуже часто носять 12-ти вольтові прилади по 30 тисяч гривень, на які подали 220 вольт по гарантії, зі словами : "Я все зробив правильно, а чого воно згоріло?"
Якщо. А якщо виробник довбограй, який навіть термодатчики не встановив?
@@bootuseua моя 200 амперна JK не запускається без термодатчиків, то може бути відновлена плата з запаяним резистором замість датчика
Щойно спробував на жк бмс відключити датчики)). Працює)). І пише "помилка термодатчиків". Але то старіша версія, яка ще не мала кнопки включення/виключення.
Використовую з Victron. Проблем нема. У вас системна проблема - то ваш інвертор
При чому тут інвертор до БМС з малим струмом?
@@bootuseua У тебе тема не повністю розкрита. Є багато проектів де модулі Tesla працюють з оригінальною платою, є BMS від українського виробника, можна JK поставити. Треба чітко сказати, що у китайських інверторів є певні недоліки, які не дозволяють використати потенціал батареї.
проблема надумання, дело даже не в железе, а в настройках прошивки
за то название кликбейт
про опасность
зачем доверять бмс? делать все по правиласм нужно, но в чем сложность поставить аналогувую систему аварийного отключения? поставить "пену" заводскую с теслы с акумов которая сдерживает возгорание? та даже поставить систему пожаротушения автоматическую
А де ви піну бачили на цій збірці? Яка аналогова система аварійного вимкнення? Справа в кривих руках того, хто продав батарею.
Человек сильно лукавит, сам занимаюсь этой темой, на инверторе действительно диапазон 20в мин и для 6S 25.2 максимум, но этот человек говорит, что при разрядке аккумулятора на 3.333в (20в общая) вместо 3в по заводу он теряет 40% это не верно, посмотрите разрядную кривую характеристику, из моего опыта недоразряд состовляет 15-18%. Люди, если хотите в чем-то разбираться, то сами изучайте тему и начинайте с азов, а так у нас сейчас принято послушать бородатого "умного"дядьку на ютубе и ты уже в теме
Челавек який написав цей коментар лукавить, бо "забув" про падіння напруги при навантаженні. Реальні виміри показали, що батарея з інвертором віддала 2,7 кВт*годин за короткий проміжок часу. Це з 4,2 кВт*годин. Цієї інформації недостатньо? Навіть якщо додати споживання інвертора та коефіцієнт ефективності.
Ты не совсем понял суть : 40% или 15 недополученого разряда батареи - это только часть посыла , автор указывает на увеличении тока потребления при той же мощности . В итоге защитная реакция ,,слабой,, БМС , или перегрев токоведущего провода (причина большинства пожаров).
@@bootuseua я написал, что в этой теме, так вот я с аккума заявленого в 5.2 кВт снимал 4.7кВт при нагрузке в 1кВт. По напряжению вы опять лукавите, сказано правильно, но это относиться ко всем инверторам на любых аккумах диапазон по напряжению от 20в до 28.8в при такой дельте при постоянной нагрузке ток растет, читайте закон Ома.
@@Китай-муки-л3п по этому замечанию скажу, что тоже не верно, автор говорит про 100а на бмс и не говорит, что у бмс есть характеристика пикового тока, кстати время работы на пике и уход в аварию настраиваються. Из опыта скажу при разрядке в 100а бмс не греется, при длительной разрядке видел максим 37"
@@bootuseua вы взяли подубитую батарею и хотите чудо?
Головне lifepo4 це не 12 в і не 24 в збірки тому що реальний показник це 3.4 в × на кількість ячейок а 3.4× 4= 13.2 в для чого їх називати 12 в не розумію. Так вони гарно підходять до цих інвесторів і настраюються вручну і самі безпечні якщо це можливо назвати.
не 3.4В а 3,2В.
Розʼєм Датчика температури знаходиться першим а не передостанній. На скільки знаю jk не хоче працювати якщо немає цих датчиків.
Але ж працювала.
@@bootuseua напевно активували і прибрали датчики, правда незрозуміло для чого так робити тому що це захист, просто недобросовісний продавець основне завдання - продати, нажитися на людях і виїхати з країни.
@@bootuseua, тому що датчик як опція , замовиш без - впаяють простий резистор , а якщо датчик контактний то перемичку .Китайці вміють продавати .
Без термодатчиків то взагалі екстрим юзати батарею...
Якщо штатні в модулімають 10кОм, то я відрізаю рідні датчики бмс і підпаююсь до штатних датчиків в батареї. Більшість модулів (від мустангів лиш мали інший опір) мають 10кОм датчики і підходять для підключення до бмс.
Дякую