@@jacekx3422 Wnet zebrałą się dyscyplinarka Tryb doraźny, zwolnienie i cześć! Krew pobrano, a w niej pielęgniarka Stwierdza "mleka promili jest sześć" Już nie będzie butelek roznosił Pijaczyna, malwersant i wrak Może ktoś na dostawcę się zgłosi Kandydatów na razie brak A społeczeństwo śpi I mleko sobie śni Co w półlitrówkach tkwi Cicho na progu Dzieci i starsza brać Wszyscy chcą mleko chlać Przerażająca jest siłą nałogu Jan Kaczmarek, "Ballada o mleczarzu". Jakoś tak mi się przypomniało... ;-)
Kolega ma teścia dróżnika i powiedział, że od kąd zna tego człowieka to zatrzymuje się przed każdym przejazdem kolejowym, zwł. strzeżonym... Przypadek🤔
Zależy od mocy lokomotywy i czy wagon się wykoleił i rozerwał przewód główny czy nie. Jak mamy małą ciuchcię to będziemy czuć że coś nam hamuje, ET42 lub ST44 zaś są znane z ciągania wykolejonych wagonów na kwadratowych kołach.
Zależy gdzie jest wykolejony wagon czy z przodu czy z tyłu, dopóki wagon nie rozerwie przewodu głównego można ciągnąć kilka km, miałem przypadek 1/1000000 ukręcenie czopa osi, 34 wagon z 44 ET22, 2800 ton Vroz=80km/h, dopiero gdy wagon wykoleił się na płycie przejazdowej rozerwał przewód, a od chwili ukręcenia czopu przejechał prawie 5km. Wagon kierunek OLmet.
@@tomg8054 Tak jak pisałem zależy to od wielu czynników, ciągnąc platformy SM42 łatwo zauważyć (w dzień) że jedna z nich ma niespokojny bieg, z ET22/ST44 i na przykład węglarkami jest zdecydowanie trudniej, dlatego maszynista powinien zawsze w miarę możliwości obserwować bieg składu na łukach toru, wykolejenie często generuje chmurę kurzu co może ułatwić stwierdzenie wykolejenia, a jak mamy czas i pozwalają na to przepisy przewoźnika to nic nie stoi na przeszkodzie żeby przejść się wzdłuż składu na postoju i przyjrzeć się wstawką, sprawdzić (ostrożnie żeby się nie poparzyć) dekle maźnic i zestawy kołowe. Opcjonalnie jak wagon wywali się (czego z całego serca nikomu nie życzę) w stronę słupów sieci trakcyjnej to łatwo zobaczyć że nagle sieć się buja. Najlepiej jakby ktoś patrzył zawsze z boku, niestety tak się nie da ale zdarzały się sytuacje gdzie miłośnicy kolei zatrzymywali pociągi z grzejącymi (właściwie już świecącymi) zestawami kołowymi więc pewnie można też na nich liczyć, uprzedzając pytania prowadzący pojazd kolejowy ma obowiązek zatrzymać się widząc sygnał "STÓJ" podawany przez kogokolwiek.
Taka pęknięta obręcz, była przyczyną tragicznego wypadku pociągu ICE w 1998 roku w miejscowości Eschede. Zginęło wówczas 101 osób. Od tamtej pory, koła tych pociągów są monoblokami.
@@tmechatronik Tak, była warstwa gumy a to rozwiązanie miało na celu pochłanianie drgań i zwiększenie komfortu pasażerów. Nie mniej, przyczyną była właśnie obręcz, która na skutek zmęczenia materiału, oderwała się od koła i wbiła w podłogę wagonu a wystający kawałek, rozciał zwrotnicę, która przestawiła się pod szybko jadącym pociągiem. W tym przypadku, mogło być podobnie. Ten towarowy skład mógł się akurat mijać z osobowym i też mógł jechać przez zwrotnicę... wówczas, mogłoby dojść do podobnej tragedii, gdyby towarowy skłąd, nagle znalazł się na torze osobowego. Myślę, że mimo wszystko, to są technicznie, podobne przypadki.
@@darkubarku tylko, że nie zmienili oni kół na monoblocki - komfort pasażerów - tylko zarządzili dużo częstsze kontrole kół. W Eschede dodatkowo - jak opisujesz - był na drodzxe most w którego budowę uderzyły wykolejone wagony.
Teraz dyżurni obserwują skład przez kamery, nie wiem czy obraz jest biało czarny czy inaczej upośledzony ale niestety nawet płonącego wagonu nie są w stanie wyłapać.
Pan to pewnie rewident skoro młotkiem obstukiwał obręcze, ale co ma zrobić kierownik pociągu (który na przykład u mnie w firmie) ma prawo przeprowadzać próbę szczegółową hamulca? Jedyne co może to popatrzeć na znaki kontrolne i zajrzeć czy widać pierścień zaciskowy albo szczelinę.
@@Turbole589 no to u nas na jednostkach z hamulcem klockowym zawsze jest młotek. Polecam poruszyć ten temat na szkoleniach. Wydatek dla firmy znikomy. A jak wspominałem wcześniej. Młotek więcej Ci powie jak wszystko inne
@@Erbonful ja bym sobie własny nawet młotek kupił skoro to takie istotne, ale w Polsce jest kultura że jak pracodawca czegoś nie da pod nos to nikt tego nie zrobi
Nie, tam też nie było numerów Błąd taktyczny, chciałem zrobić z 2 filmów 1 dłuższy z komentarzem Niestety nie wyszło... Nie wyszło na tyle, że nie ma w ogóle 😅
Jak daleko było wykolejenie od stacji początkowej? Nie zawsze przy oględzinach jest już obręcz luźna, zazwyczaj w czasie jazdy w wyniku wielokrotnego hamowania czasami nagłego, czy np. też złej pracy zaworu rozrzadczego obręcz się poluzna
Około 80. Jeśli nie widać świeżych śladów przegrzania (a tu takowych nie było) to bardzo ciężko zwalić winę na uszkodzony zawór rozrządczy lub sam układ hamulcowy...
@@tmechatronik dobrze ale opaski się przesuwają w trakcie jazdy, mogła być luźna już na stacji początkowej ale mogła się też obluzowac w trakcie jazdy.. 80km to sporo, ale komisja na podstawie domysłów będzie obwiniać rewidenta bo musi być ktoś winny przecież
Trzeba przepracować od pół roku do roku na warsztacie wagonowym, odbyć praktyki u rewidentów potem kurs teoretyczny 1.5-2 miesiące i później egzamin. Niektóre spółki kolejowe same wysyłają i opłacają taki kurs.
Whole video is about a problem with that flange - if you want to know what and why you need to learn Polish or ask someone about translate all that video into english subtitles - I'm unable to do that good enough.
Że na krzyżownicy w jaki sposób chyba że popadło na dziób bo było tak przesunięte niechce mi się w to wierzyć, z drugiej strony jest kierownica ?????? 😁😁😁😁😁😁
Hej a kto to jest DRUZYNA??? jak sa to ludzie to wiadoma o co chodzi ! U NAS BYLO DOBRE JEDZ DALEJ niechce sie nam naprawiac !!! czy zabronic dalszej jazdy!!!
Ciekawe jaka średnicę ma druga strona osi. ? Widać też brak śrubki na opasce. Wstawka hamulcowa też bez szpilki zabezpieczającej . To ładnie musiał pukać 🤣 pozdrawiam
Użytkuje ktoś w Polsce doublewaggons np Sggmmrrs ?? I jak wygląda w Polsce prywatne posiadanie taboru i użytkowanie? Czy to droga przez mękę z PKP itd?
Czy są owe wagony? Tak. Na drugie pytanie, jeżeli masz swoją bocznicę to sam sobie wymyślasz wymagania choć nie wiem czy przy tym nie musisz zgłosić tego do utk , lecz jak chcesz się podłączyć pod linie Plk musisz spełniać wtedy ich wymogi. Czyli wagon zarejestrowany i dopuszczony do ruchu po torach plk itp. nie dam sobie ręki uciąć czy tak napewno jest, więc może ktoś mnie poprze lub skrytykuje :D
@@adnaxx1904 i płacić plk za przejazd trzeba. Właśnie chodzi o transport swoich wyrobów lub zakupionych surowców koleją razem z załadunkiem na dostępnych bocznicach.
Jak to jest możliwe, że wcześniej tego nie wykryto? To ile razy ten wagon miał szansę już się tak wykoleić? Czy winni są tylko ci, co kontrolowali go ostatnio, czy też ci kilka kontroli wcześniej też powinni być współwinni? A co z czasem eksploatacji? To nie ma tam żadnych wytycznych co jaki czas to wszystko należy wymieniać? Ja rozumiem, że największą winę ponoszą ci, co to ostatnio kontrolowali, ale cała reszta przed nimi też się nie popisała 🤦🏻♂️ A właśnie, czy zgodnie z klasyczną teorią o "złych szynach", czy takie złe szyny też mogą się przyczynić do oderwania się takiej obręczy? Może winnych jest jeszcze więcej niż by się z pozoru wydawało.
Tak samo nie spadnie lużne zgadzam się a gdzie pierścień sam przecie nie wyleciał jest zawalcowany chyba że go wycięło lub wyrwało coś mi tu śmierdzi 😁😁😁Lublin pozdrawia
Nie jest walcowany tylko wciskamy. Wystarczy grzejqcy się hamulec i zjeździe z zestawu a tutaj po prostu przy wkolejaniu chłopaki mogli go zrzucić. Tak się robi żeby nie przeszkadzał kawałek zlomu.
@@michajasina7418 wcisniety. Uwiez mi że na zestaw działają większe siły niż ten kawałek. Drutu wytrzymuje. 😂 Robię w ratownictwie i nic mnie nie zdziwi już. Na stacji raz zciagalismy wagon który wskoczył przy wykolejenie na platformę. Wózek postawił się bokiem a wagon na nim zrobił dźwignię i wskoczyć na platformę z przodu. Za sobą wiał jeszcze kilka innych a mimo to go nie utrzymaly. Wózek odskoczyl na bok a cała reszta składu się nie wykoleila i przejechała cała stacje 😂
Dyrzurny ruchu polecial to morze sam prezes by mu pomugl wrucic na miejsce , szkoda chlopa niech dorzyje emerytury , naprawi sie jak ten wagon , nie takie rzeczy sie naprawialo.
Jak zawsze wyśmienicie objaśnione, pozdrawiam !
Jak panowie mieli nie być smutni,jak dyżurny się źle czuł.
Panowie byli smutni bo dyżurny na nich nie zaczekał i nic nie zostało. Z drugiej strony dyżurny musiał być też smutny i wolał poczuć się źle.
@@pitdul Znaczy pijany, mowiac wprost :)
@@jacekx3422
Wnet zebrałą się dyscyplinarka
Tryb doraźny, zwolnienie i cześć!
Krew pobrano, a w niej pielęgniarka
Stwierdza "mleka promili jest sześć"
Już nie będzie butelek roznosił
Pijaczyna, malwersant i wrak
Może ktoś na dostawcę się zgłosi
Kandydatów na razie brak
A społeczeństwo śpi
I mleko sobie śni
Co w półlitrówkach tkwi
Cicho na progu
Dzieci i starsza brać
Wszyscy chcą mleko chlać
Przerażająca jest siłą nałogu
Jan Kaczmarek, "Ballada o mleczarzu". Jakoś tak mi się przypomniało... ;-)
Tak się robi z koła obreczowanego monoblok ;)
Bardzo często słyszę podkuty wagon.
To jest zestaw kołowy z dorożki na tymczasowo wstawiony :D
Kolega ma teścia dróżnika i powiedział, że od kąd zna tego człowieka to zatrzymuje się przed każdym przejazdem kolejowym, zwł. strzeżonym... Przypadek🤔
Może głupie pytanie, ale czy to 'czuć' w lokomotywie ze wagon wykolejony się ciągnie? To samo z zakleszczonymi hamulcami?
Wykolejenie czuć, a zakleszczonego hamulca nie.
Zależy od mocy lokomotywy i czy wagon się wykoleił i rozerwał przewód główny czy nie. Jak mamy małą ciuchcię to będziemy czuć że coś nam hamuje, ET42 lub ST44 zaś są znane z ciągania wykolejonych wagonów na kwadratowych kołach.
@@Turbole589 rozerwanie to czuć zgadzam się, hamulec nagle....ale takie ciągnięcie wagonu po podkładach?
Zależy gdzie jest wykolejony wagon czy z przodu czy z tyłu, dopóki wagon nie rozerwie przewodu głównego można ciągnąć kilka km, miałem przypadek 1/1000000 ukręcenie czopa osi, 34 wagon z 44 ET22, 2800 ton Vroz=80km/h, dopiero gdy wagon wykoleił się na płycie przejazdowej rozerwał przewód, a od chwili ukręcenia czopu przejechał prawie 5km. Wagon kierunek OLmet.
@@tomg8054 Tak jak pisałem zależy to od wielu czynników, ciągnąc platformy SM42 łatwo zauważyć (w dzień) że jedna z nich ma niespokojny bieg, z ET22/ST44 i na przykład węglarkami jest zdecydowanie trudniej, dlatego maszynista powinien zawsze w miarę możliwości obserwować bieg składu na łukach toru, wykolejenie często generuje chmurę kurzu co może ułatwić stwierdzenie wykolejenia, a jak mamy czas i pozwalają na to przepisy przewoźnika to nic nie stoi na przeszkodzie żeby przejść się wzdłuż składu na postoju i przyjrzeć się wstawką, sprawdzić (ostrożnie żeby się nie poparzyć) dekle maźnic i zestawy kołowe. Opcjonalnie jak wagon wywali się (czego z całego serca nikomu nie życzę) w stronę słupów sieci trakcyjnej to łatwo zobaczyć że nagle sieć się buja. Najlepiej jakby ktoś patrzył zawsze z boku, niestety tak się nie da ale zdarzały się sytuacje gdzie miłośnicy kolei zatrzymywali pociągi z grzejącymi (właściwie już świecącymi) zestawami kołowymi więc pewnie można też na nich liczyć, uprzedzając pytania prowadzący pojazd kolejowy ma obowiązek zatrzymać się widząc sygnał "STÓJ" podawany przez kogokolwiek.
Taka pęknięta obręcz, była przyczyną tragicznego wypadku pociągu ICE w 1998 roku w miejscowości Eschede. Zginęło wówczas 101 osób. Od tamtej pory, koła tych pociągów są monoblokami.
W tamtym przypadku koło nie było przypadkiem bardziej skomplikowane w budowie? Coś mi świta, że pomiędzy obręczą a kołem była jeszcze warstwa gumy.
No nie do końca. W Eschede doszło do uszkodzenia koła typu duoblock. Między kołem, a obręczą znajdowała się jeszcze warstwa gumy.
@@tmechatronik Tak, była warstwa gumy a to rozwiązanie miało na celu pochłanianie drgań i zwiększenie komfortu pasażerów. Nie mniej, przyczyną była właśnie obręcz, która na skutek zmęczenia materiału, oderwała się od koła i wbiła w podłogę wagonu a wystający kawałek, rozciał zwrotnicę, która przestawiła się pod szybko jadącym pociągiem. W tym przypadku, mogło być podobnie. Ten towarowy skład mógł się akurat mijać z osobowym i też mógł jechać przez zwrotnicę... wówczas, mogłoby dojść do podobnej tragedii, gdyby towarowy skłąd, nagle znalazł się na torze osobowego. Myślę, że mimo wszystko, to są technicznie, podobne przypadki.
@@darkubarku i nikt tam nie poniósł odpowiedzialności niestety :(, czytałem o tym wypadku ze składem bodajże ICE 2.
@@darkubarku tylko, że nie zmienili oni kół na monoblocki - komfort pasażerów - tylko zarządzili dużo częstsze kontrole kół. W Eschede dodatkowo - jak opisujesz - był na drodzxe most w którego budowę uderzyły wykolejone wagony.
ещё походит 😃
Dyżurny ruchu jak sądzę był na banieczce ? ;)
Źle się czuł 😉
Ja też tak zrozumiałem :)
Teraz dyżurni obserwują skład przez kamery, nie wiem czy obraz jest biało czarny czy inaczej upośledzony ale niestety nawet płonącego wagonu nie są w stanie wyłapać.
Dlatego, nawet jak na Feniksach robiło się próbę szczegółową to się stukało wszystkie koła a nie sugerowało się wskaźnikami stanu hamulca.
Pan to pewnie rewident skoro młotkiem obstukiwał obręcze, ale co ma zrobić kierownik pociągu (który na przykład u mnie w firmie) ma prawo przeprowadzać próbę szczegółową hamulca? Jedyne co może to popatrzeć na znaki kontrolne i zajrzeć czy widać pierścień zaciskowy albo szczelinę.
A to na jednostkach nie macie młotków rewidenckich ? On Ci więcej powie niż nawet te paski kontrolne i wskaźniki
@@Erbonful Młotek należy się tylko rewidentowi.
@@Turbole589 no to u nas na jednostkach z hamulcem klockowym zawsze jest młotek. Polecam poruszyć ten temat na szkoleniach. Wydatek dla firmy znikomy. A jak wspominałem wcześniej. Młotek więcej Ci powie jak wszystko inne
@@Erbonful ja bym sobie własny nawet młotek kupił skoro to takie istotne, ale w Polsce jest kultura że jak pracodawca czegoś nie da pod nos to nikt tego nie zrobi
Kolokwialnie kółko złapało "flaka" 😮💨
0:50 Czy to dlatego zniknęły filmiki z pękniętymi Sggrs?
Nie, tam też nie było numerów
Błąd taktyczny, chciałem zrobić z 2 filmów 1 dłuższy z komentarzem
Niestety nie wyszło... Nie wyszło na tyle, że nie ma w ogóle 😅
A czy to już nie pora na zastępowanie zakuwanych obręczy kołami monolitycznymi? Chyba nowe wagonu już tylko takie dopuszcza się do ruchu.
Tajne przez poufne, tak polskie prawo, gdzie wizerunek firmy jest ważniejszy, aniżeli bezpieczeństwo i życie ludzkie... typowe. Dzięki za materiał.
Raczej idzie się domyśleć
dla mnie ok jak na standardy polskie.Sie wyklepie, poszpachlóje.Jakoś sie zamiecie prezes powiedział.
Koła obreczowe nie są stosowane od czasu jak w jednym z pociągów taki pierścień pękł i wbił się w przedział pasażerski
co ty pierdolisz? XD Chuja dotyk, a nie prawdy
Super pozdrawiam
Resztki obręczy na ramie wózka?
Ciekawe jak utwardzaja te obręcze. Jaka techniką?
Się już tak nie robi , kola są odlewane całe bez obręczy . Wycofali po wypadku jak obręcz pękła i wbiła się do przedziału pasażerskiego
Ale towary to w większości mają obręczowane.
@@shugoran666 tylko tak wygląda gdyż powierzchnia stukająca koło z torem musi być grubsze
@@prawdydotyk1515 mam doświadczenie w wagonówce, więc wiesz... Większość ma obręczowane🙂
No i mamy teraz koło od roweru
Jak daleko było wykolejenie od stacji początkowej? Nie zawsze przy oględzinach jest już obręcz luźna, zazwyczaj w czasie jazdy w wyniku wielokrotnego hamowania czasami nagłego, czy np. też złej pracy zaworu rozrzadczego obręcz się poluzna
Około 80. Jeśli nie widać świeżych śladów przegrzania (a tu takowych nie było) to bardzo ciężko zwalić winę na uszkodzony zawór rozrządczy lub sam układ hamulcowy...
@@tmechatronik dobrze ale opaski się przesuwają w trakcie jazdy, mogła być luźna już na stacji początkowej ale mogła się też obluzowac w trakcie jazdy.. 80km to sporo, ale komisja na podstawie domysłów będzie obwiniać rewidenta bo musi być ktoś winny przecież
Towaju nie będzie wagon się zepsuł... ;)
Jak jeden wagon jest zepsuty to cały skład jest do D * * Y !!! ;)
Czy same kursy na rewidenta wystarcza do podjęcia pracy, czy musi być odpowiednia szkoła ?
Trzeba przepracować od pół roku do roku na warsztacie wagonowym, odbyć praktyki u rewidentów potem kurs teoretyczny 1.5-2 miesiące i później egzamin. Niektóre spółki kolejowe same wysyłają i opłacają taki kurs.
@@fanafc3542 wiesz czy da się dostać do jakiejś spółki, czy tylko jak ogłoszenie wystawią ??
Why is there no flange on that wheel?
Whole video is about a problem with that flange - if you want to know what and why you need to learn Polish or ask someone about translate all that video into english subtitles - I'm unable to do that good enough.
the flange slipped out and the car derailed
@@maciejzettt Much appreciated.
Że na krzyżownicy w jaki sposób chyba że popadło na dziób bo było tak przesunięte niechce mi się w to wierzyć, z drugiej strony jest kierownica ?????? 😁😁😁😁😁😁
Takie coś nie ma prawa jechać nawet przez 100m. Jakikolwiek ruch poprzeczny i zestaw się wykoleja na stronę w której nie ma obręczy.
Takie pytanko: gdzie sie podziała ta obręcz? :)
Została rozcięta w kilku miejscach i zabrana
Obręcz zsunęła się na oś i dopiero pękła przy wykolejeniu?
Nie pękła, została przecięta
Hej a kto to jest DRUZYNA??? jak sa to ludzie to wiadoma o co chodzi ! U NAS BYLO DOBRE JEDZ DALEJ niechce sie nam naprawiac !!! czy zabronic dalszej jazdy!!!
A mnie to właśnie ciekawiło przy odcinkach gdzie o tym mówiłeś, ale ja to chyba nie uwierzę póki nie zobaczę xD Pozdrawiam
Póki co to kup sobie słownik języka polskiego.
@@debilnarejestracja ojoj przyszedł pan maruda xD Wracam z buta do domu i pisalem idąc jednocześnie
@@mikoajciepiaowski5985 takie bajki to możesz opowiadać kolegom w podstawówce.
@@debilnarejestracja kończę zawodówke w czerwcu a wracałem z praktyk xD nie chcesz wierzyć to nie
@@mikoajciepiaowski5985 widać, że zawodówka.
Ciekawe jaka średnicę ma druga strona osi. ? Widać też brak śrubki na opasce. Wstawka hamulcowa też bez szpilki zabezpieczającej . To ładnie musiał pukać 🤣 pozdrawiam
Która wstawka nie nie ma klina zabezpieczającego? Na pewno wstawki przy kole bosym, z którego spadła obręcz to posiadają takie zabezpieczenie.
No chyba, że masz na myśli samą zawleczkę klina to się wtedy zgodzę.
Użytkuje ktoś w Polsce doublewaggons np Sggmmrrs ?? I jak wygląda w Polsce prywatne posiadanie taboru i użytkowanie? Czy to droga przez mękę z PKP itd?
Czy są owe wagony? Tak. Na drugie pytanie, jeżeli masz swoją bocznicę to sam sobie wymyślasz wymagania choć nie wiem czy przy tym nie musisz zgłosić tego do utk , lecz jak chcesz się podłączyć pod linie Plk musisz spełniać wtedy ich wymogi. Czyli wagon zarejestrowany i dopuszczony do ruchu po torach plk itp. nie dam sobie ręki uciąć czy tak napewno jest, więc może ktoś mnie poprze lub skrytykuje :D
@@adnaxx1904 i płacić plk za przejazd trzeba. Właśnie chodzi o transport swoich wyrobów lub zakupionych surowców koleją razem z załadunkiem na dostępnych bocznicach.
Jak to jest możliwe, że wcześniej tego nie wykryto? To ile razy ten wagon miał szansę już się tak wykoleić? Czy winni są tylko ci, co kontrolowali go ostatnio, czy też ci kilka kontroli wcześniej też powinni być współwinni? A co z czasem eksploatacji? To nie ma tam żadnych wytycznych co jaki czas to wszystko należy wymieniać? Ja rozumiem, że największą winę ponoszą ci, co to ostatnio kontrolowali, ale cała reszta przed nimi też się nie popisała 🤦🏻♂️ A właśnie, czy zgodnie z klasyczną teorią o "złych szynach", czy takie złe szyny też mogą się przyczynić do oderwania się takiej obręczy? Może winnych jest jeszcze więcej niż by się z pozoru wydawało.
Zebrzydowice?
Nie mogą to być Zebrzydowice, wagony przekraczające granice muszą miec monobloki a nie obreczowane.
Pewnie krzyżownica też lekko zdeptana
wyglad torów, podkładów i kół tez powinien byc utajniony...
Tak samo nie spadnie lużne zgadzam się a gdzie pierścień sam przecie nie wyleciał jest zawalcowany chyba że go wycięło lub wyrwało coś mi tu śmierdzi 😁😁😁Lublin pozdrawia
Nie jest walcowany tylko wciskamy. Wystarczy grzejqcy się hamulec i zjeździe z zestawu a tutaj po prostu przy wkolejaniu chłopaki mogli go zrzucić. Tak się robi żeby nie przeszkadzał kawałek zlomu.
@@olo1299 nie chodzi mi o obręcz ale o pierścień który siedział w rowku i jest zawalcowany
@@michajasina7418 wcisniety. Uwiez mi że na zestaw działają większe siły niż ten kawałek. Drutu wytrzymuje. 😂 Robię w ratownictwie i nic mnie nie zdziwi już. Na stacji raz zciagalismy wagon który wskoczył przy wykolejenie na platformę. Wózek postawił się bokiem a wagon na nim zrobił dźwignię i wskoczyć na platformę z przodu. Za sobą wiał jeszcze kilka innych a mimo to go nie utrzymaly. Wózek odskoczyl na bok a cała reszta składu się nie wykoleila i przejechała cała stacje 😂
@@olo1299 ja robię w drogowym i bywam na wykolejeniach no dobra niech ci będzie poniekąd masz rację
Ciekawe
Dyrzurny ruchu polecial to morze sam prezes by mu pomugl wrucic na miejsce , szkoda chlopa niech dorzyje emerytury , naprawi sie jak ten wagon , nie takie rzeczy sie naprawialo.
Dyżurny nie dał rady pracować na trzeźwo 😂
nie, to choroba filipińska
Ah ten Putin sabotażysta!
To była " wina Tuska " . . . . ewidentnie ! :)
A czy to już nie pora na zastępowanie zakuwanych obręczy kołami monolitycznymi? Chyba nowe wagonu już tylko takie dopuszcza się do ruchu.
Małymi krokami już to robią :) ale naraz tego nie zrobią bo to byłby gigantyczny koszt.