Kurs GIT | 03 - Obszary pracy w GIT
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 14 พ.ย. 2024
- 📓 Kup Hello Notes na sklep.hellorom...
🔔 Subskrybuj mój kanał - www.youtube.co...
📌 Sprawdź też:
Instagram - / siemaroman
Facebook - / helloroman.vlog
Moja strona - helloroman.com
📫 Mój newsletter - helloroman.com...
✉️ Kontakt - helloroman.vlog@gmail.com
W moich filmach znajdziecie wiele praktycznych porad, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, na co uważać, jak motywować się do pracy, aby nie stracić zapału. Wspólnie odkrywać będziemy możliwości jakie kryją JavaScript, HTML i CSS - pomogę Wam także zrozumieć, jak skutecznie wykorzystywać potencjał popularnych frameworków, takich jak Vue lub React.
Jestem zaskoczony częstotliwością filmów, bez żadnych 14 dniowych wyzwań 🎉
Roman jesteś kozak!
Dzięki za całą serię, jest niesamowicie pomocna przed rozpoczęciem stażu!
Super i świetny odcinek. Warty polecenia! Dziękuję!
🥰
😍
🤩
Wow! Mega fajnie wytłumaczone! Dziękuję
Mega wytłumaczone!
a samo "git reset ." bez flagi --staged zadziała tak samo jak "git checkout ."?
dzięki za kurs, bardzo fajne podejście, szczególnie te diagramy ułatwiają zrozumienie :)
Fajny kurs, przeważnie klepie się to tak maszynowo bez zastanowienia, a taka wizualizacja pomaga zrozumieć co się kiedy dzieje. Można by było tutaj jeszcze stash dorzucić chociaż może to za dużo na początek. Będzie coś o odłączonej głowie? ;d
Stash jest faktycznie czwartym obszarem ale z racji, że będę o nim opowiadał w innej lekcji to nie chciałem tutaj mącić w głowie. Lepiej dokładać do mental modelu rzeczy niż tworzyć zbyt skomplikowany na początek.
Props za tutorial. Czekam na materiały poruszające troubleshooting. Nie oszukujmy się, git jest piękny i wspaniały dopóki coś się nie skaszani, domergujemy nie tego brancha, co trzeba, a najbardziej jak tą kaszanę spushujemy na remote. Jak mam robić rebase albo rebase interactive, to do tej pory proszę kogoś o pomoc, bo boję się zepsuć bardziej.
GoodJob!
Liczę na praktyczne tipy w kolejnych filmikach typu:
1. Wypchnięty commit na origina, po czym ktoś inny jakieś dorzucił, i nagle trzeba tego swojego usunąć
2. Generalnie chętnie posłuchałbym o rebase, rebase --onto, cherry-picku itd
Dzięki! Tipy praktyczne zdecydowanie będą w dalszej części kursu. Najpierw muszę wytłumaczyć jak to całe ustrojstwo działa :)
funkcjonalności git checkout zostały w nowszych wersjach gita (od 2.23) rozdzielone i powstały takie komendy jak "git switch" i "git restore" przy czym "git restore" bez flagi `--staged` działa tak jak wspomniany w filmie "git checkout" :) . Cytat z SO:
"git checkout can also be used to restore files to the state they were on a specified commit. This functionality has been extracted into git restore"
Dokładnie o tym mówię w kursie :)
@@helloroman Chodzi mi tylko o fragment około 14:30 :) W którym wspominasz, że git restore nie nadałby się do tego :)
@@tmaszko5460 Aaaa ok, dzięki!
@@helloroman spoczko :) Tak w ogóle to naprawdę kawał dobrej roboty i super, że przedstawiasz to w taki przystępny sposób!
Moze nagrasz film w jaki sposób zarządzać wieloma wersjami aplikacji np klient x chce zmodyfikować jakąś funkcję. Jak utrzymać wiele wersji żeby aktualizacje głównej nie nadpisywaly customowych rozwiązań w innej wersji
Su char! Su char! Chcemy tradycyjny polski romanowy su char!!! 😅
Hejka Roman! Mógłbyś pokazać jak połączyć się do repo z kilku maszyn. Np. z laptopa i z ze stacjonarnego?
Hej 👋 nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie. Ale z racji, że GIT jest dystrybuowanym systemem kontroli wersji to działa to w taki sposób, że na każdej maszynie masz klona repozytorium, ale jesteś połączony automatycznie z repozytorium zdalnym (remote). Po wykonaniu komendy `git clone adres-do-repozytorium` nie powinieneś mieć żadnego problemu z commitowaniem zmian. Czy chodziło Ci o coś innego?
Aha myślałem że trzeba jakoś się zweryfikować lub jakieś łącze utworzyć a że "clone" tylko klonuje lokalnie ale nie daje możliwości commitowania itd. Spróbuję u siebie, dzięki!
@@maciejkrasienko8164 to zależy czy autor repozytorium dał Ci uprawnienia żebyś do zdalnego commitował
W timestampie 19:43, chyba ci chodziło o to, ze mamy dwie zmiany, z czego jedna nie dodana do stagingu.
Chodzi Ci o fragment w 14:00? Bo dałeś timestamp poza czasem odcinka i nie wiem do czego się odnieść :D
@@helloroman sry 12:40 - oba pliki są zmodyfikowane. Jeden jest poza stagem
@@lukaszwos Ajjjj faktycznie moja wtopa ☹ masz oczywiście rację
nie znałem git restore, z tego co rozumiem to cofa to ze stage do working tree i tak sie zastanawiam czy da sie cofnac pojedynczy plik z repo do working-tree (git reset --hard cofa wszystko)
Zależy od obszaru, w którym znajduje się plik. Jak masz na working tree zmiany to możesz pojedynczy plik targetować przez git checkout, jak masz w indexie to najpierw git restore na tym pliku a potem git checkout
jaką masz wersje gita? u mnie pęłną scieżkę zawsze pokazuje z nazwą nowego file w git status
wydaje mi sie że wartow wspomnieć o git commit -am "..."
"git version 2.39.3 (Apple Git-145)", co do git commit -am to musiałem wygooglać bo nigdy nie używałem tej flagi. Ale nie do końca podoba mi się flow, w którym z automatu commituję rzeczy, które nie są w indexie
19:01 Czego?
hahahahahha 😂 wszystkiego najlepszego ❤ system mi się zawiesił
@@helloroman no to dzięki i wzajemnie❤️
Pierwsza❤
i ostatnia
Pomidor 🍅