Дякую Ножеманіі за інтерв'ю та можливість розповісти про свою справу. Вибачте мені мою українську, тут все зібралося - і певне хвилювання, і спадщина совкова) Я намагаюся і змінююсь. Якщо є питання, можу відповісти прямо тут.
Дякую, класно провів час за переглядом! А питання все ж є! Порадьте будь ласка, конкретну точилку, чи брусок, для правки клинка в польових умовах, грубо кажучи на пеньку за 20 хв. людині яка зовсім чайник у заточному ремеслі, але має трохи ножів на сталях сендвік,д2,вг-10,154см. Бажано щоб по можливості пережило падіння чи удар, хоч трохи. ЗСУ 🇺🇦
@@mrakobesov як раз зараз листуюсь з клієнтом з нуля по схожому питанні. Там йдеться про сталі 64-67 HRC і найбюджетніший варіант для заточування руками будуть м'які бруски з карбіду кремнію, запорізькі, вони недорогі та косимівська точила, яка з магнітами. Тут посилання не можна давати, ютуб обріже коментар, але в мережі знайти можна. Це наш виробник, рекомендую. У Вашому випадку порекомендую набір каменів з оксиду алюмінію, для вказаних сталей якраз і будь-яку апексну точилку за невеликі гроші. Чому саме апекс? Тому що новачкові отримати прийнятний результат на апексі набагато простіше, ніж точити руками на камені. Утримання кута, рівномірність ріжучої кромки - все це на апексоїді зробити простіше. А ось для заточування руками, гарно і правильно, потрібна навичка, час, добре обладнане місце з проточною водою, самі камені важать багато. Загалом, для польових умов будь-яка точила формату апекс, найпростіша і набір каменів із оксиду алюмінію. Це якщо ми про заточування. Якщо про правку, то тут багато чого є, найпростіший варіант мусати ланскі, один з них якраз на відео. Не дуже люблю триангл та його різновиди, але це теж може бути варіант для польових умов. Але знову ж таки - триангл це правкая, за великим рахунком, апекс у плані заточування зручніше і зрозуміліше. якщо треба детальніше з посиланнями - знайдіть мене в мережі в тій же інcти, я більш детально відповім
Трохи в темі, принаймні для себе точу всі свої ножі, було кілька замовлень зі сторони. Є ножі з різними сталями, порошку та топових (сталей) не маю, бо також згоден, що ніж має бути робочим. З випуску інфи не багато, але відчувається щирість гостя, що приємно налаштовує. Давайте ще😉 П.С. Доволі прикольно бачити реакцію людей, коли вони бачать справді гострий ніж. Родині (та клієнтам) після загострення завжди кажу "бережіть пальці"🙂
так, але ми все вчимо не тількі теорію загострювання, але і мову. Бо історично склалося так, що країна різномовна. Я б не загострював увагу на цьому питані.
не відображається коментар, там вказана соціальна мережа де я показую як раз мої ножі та інше обладнання. Знайдіьть мене в мережі, це не складно, прямо по імені, тут не можливо давати посилання.
Opinel саме carbon серії також чомусь з заводу погано заточені доречі. Думав, що брак може. Повернув в магазин, але другий прислали такий самий. Може вся партія бракована була, не знаю. Купляв у всім відомому магазині. Тож просто довів його сам на станку на fine та ultra fine мілкозернистих каменях
заводське заточування це взагалі окрема розмова. Виробник точить ножі за залишковим принципом, тільки б було. Більше того, більшість майстрів-ножеробів теж погано точить і це зрозуміло, немає сенсу витрачати на заточення багато часу, якщо є інша робота. Тим і хороші фахівці, що кожен може зробити добре свою частину роботи.
Ех були часи коли зробив самопальну заточку типу вашої на столі, і наточив ножа до стану що можна брити волосяя на руці:) Зараз купив точилку в ашані, шмишгнув туда сюда і м'ясо ріже нормально.
@@РоманГалицький-к4з нажаль, тут не можно давати посилання, але погуглiть: протяжна точилка мiкроскоп, чи знайдiть мене в iнстi, я там часто показую що то таке
@@РоманГалицький-к4зякщо протяжна, то при правильному користуванні ви його не заточуюте, а лише правите. Тобто це можна зробити декілька разів. Якщо як більшість користувачів, прикладаєте навіть невелике зусилля, то ви на перший погляд отримуєте "смачний" агресивний різ, але якщо подивитись на ріжучу кромку хоча б з збільшенням ×20, то ви побачите вирви. Бували випадки, що метал виривало більше ніж ширина підводу. Якщо як ви написали ви заточували ножі на станку, то напевно розумієте чого варто виправити такі пошкодження.
@@РоманГалицький-к4з вибачте, загубився коментар, напевно ютуб за своїм розумінням ріже відповіді. Так ось, протяжна точилка створює ілюзію гостроти. Мало того, що вона знімає стружку, а не точить (а де залишається ця стружка, якщо Ви точите ніж на кухні?), так вона ще й робить це варварськи, підриваючи ріжучу кромку, знімаючи метал міліметрами. А я, наприклад, міліметр стали на ножі зніму за три-чотири заточки! У мене є ресторани, які вже не перший рік обслуговують ножі та точать у мене часто. Так ось, останніми роками вони не купили жодного нового ножа, розумієте про що я? Геометря зберігається під час заточування у фахівця, зберігаються Ваші гроші. Зрозуміло, якщо ніж коштує 150 грн, то простіше купити протяжку за копійки, загробити ніж за рік і викинути, але як тоді бути з задоволенням від роботи з хорошим інструментом? Із задоволенням від готування, де ніж основний помічник? Я вже мовчу про те, якщо у Вас набір ножів за 100-200 доларів, їм просто протипоказана протяжка. І т.д. Аргументів проти значно більше, ніж за.
Доброї ночі! Брати репліки можна, але треба розуміти, що це репліка, часто з проблемами в механіці, особливо з аксісом, часто криві клинки і т.д. Що по сталях. У 80% там щось на кшталт 8-9хром, причому китайський. Д2 теж китайська, якщо там вона стоїть. Часто буває заявлена Д2, а ніж навіть на рк після пікніка з різанням лимонів без найменшого піттингу. Розумієте? Справжня Д2 просто від вогкості піттингує і іржавіє, якщо її не доглядають. Так, є брендові ножі типу грінторнів, тусанів і т.д., які мають реальну Д2, яка впевнено дряпає скло і т.д. Але якщо говорити про репліки до 1000 грн, то там може бути що завгодно і все на совісті виробника та продавця. Дуже часто китайська сталь йде з поганою термічкою. І якщо у наших ножоробів улюблена фішка термичити "до упору" по верхньому кордоні сталі, то китайці навпаки, роблять частіше по нижньому кордоні, щоб уникнути претензій по сколах та ін. Задирок (заусенец) в таких ножах лізе "стрічкою", якщо Ви розумієте про що я . Бувають і винятки, бувають хороші варіанти, але я б радив подивитися у бік китайців із чесним сандвіком, ніж грати у лотерею з Д2. Якщо брати як робочий ніж для невибагливих завдань - можна брати. Але не сподівайтесь, що за 500 грн отримаєте гарний аналог оригінальному бенчу. Так не буває. Хороші репліки і коштують добре, треба це враховувати. Приклад - багаут. Візьміть китайський за 300-400 грн і продавіть накладки - там суцільний пластилін, чого немає на оргіналі. І знову ж таки - китайський багаут з карбоновими накладками - зовсім інша справа, але й інші гроші. Люди часто беруть саме карбон під заміну клинка у наших майстрів. Таких прикладів багато.
Маю чайна ніж зі сталі д2.Дерево струга добре,добре ріже батон,ковбасу,але шкіру на пальці ніфіга не ріже без натиснення.Шо за прикол? Заводська заточка.Це мильний різ чи шо?
це не мило, це ніж вийшов на робочу гостроту, яка дозволяє працювати, але спецефектів на кшталт різання папірця та стругання волосся вже немає. Якщо Вас влаштовує те, як він ріже - добре, не забивайте собі голову будь-якою нісенітницею.
У приседалича з'явився конкурент. Той віджимався 1500 разів та присідав 2500, а цей за рік гострить 2500 ножів : 365 = 8 ножів на день і це без вихідних.😆🤡
8 в день так порахував ведучий і так, я точу саме стільки, скільки сказав. Точу вдома, в основном ночами, тому можу собі дозволити точити хоч щодня. Але, ясна річ, це не так. Буває без вихідних, буває з перервами, але, як правило, завжди є з чим працювати. У середньому, за добу, я точу від 12 до 18 ножів. Якщо це кухонний сет ресторану, то за часом це 5-6 годин, якщо це сет, який я точив раніше і мені не треба формувати нові підводи, мінус 2 години. А ось якщо це набор фолдерів, штук 10, то можна тільки з ними просидіти годин 6-7, бо там ще й обслуговування, розбір і т.д. Професіонал тим і відрізняється від любителя, що має навички, інструмент та можливості, які дозволяють робити роботу швидко та якісно. Саме для швидкості я зібрав сет 200 мм завдовжки для апекса. Таким сетом точити кухню набагато швидше. Знайдіть мене в мережі, я не раз показував і розповідав про такі нюанси. Іронія приймається, а ось заздрість - погана якість. Працюйте над собою 😉🙃
@@rubka_po_vzroslomu кухоні від 50 грн, шеф, наприклад 150-200 грн, фолдери від 100, залежить від стану, обсягу робіт, тощо. Наприклад - рекурва и порошкова сталь + 100%, лінза/конвекс +100% ала все потребує особистого підходу і остаточна ціна після огляду.
@@rubka_po_vzroslomu кухоні від 50 гр, шеф, наприклад 150-200 гр, фолдери від 100, залежить від стану, обсягу робіт, тощо. Наприклад - рекурва и порошкова сталь + 100%, лінза/конвекс +100% , топор в лінзу 150-300 але все потребує особистого підходу і остаточна ціна після огляду. Максимальної планки нема, але 500-600 грн за ніж буває, но то особливи випадки, складна заточка, ремонти, тощо.
Марк - найкращий у своїй справі. Багато років тільки до нього)
Дякую Ножеманіі за інтерв'ю та можливість розповісти про свою справу. Вибачте мені мою українську, тут все зібралося - і певне хвилювання, і спадщина совкова) Я намагаюся і змінююсь.
Якщо є питання, можу відповісти прямо тут.
Все чудово, нема про що вибачатись. Все зрозуміло, всі ми люди.
Дякую, класно провів час за переглядом! А питання все ж є! Порадьте будь ласка, конкретну точилку, чи брусок, для правки клинка в польових умовах, грубо кажучи на пеньку за 20 хв. людині яка зовсім чайник у заточному ремеслі, але має трохи ножів на сталях сендвік,д2,вг-10,154см. Бажано щоб по можливості пережило падіння чи удар, хоч трохи.
ЗСУ 🇺🇦
@@mrakobesov як раз зараз листуюсь з клієнтом з нуля по схожому питанні.
Там йдеться про сталі 64-67 HRC і найбюджетніший варіант для заточування руками будуть м'які бруски з карбіду кремнію, запорізькі, вони недорогі та косимівська точила, яка з магнітами. Тут посилання не можна давати, ютуб обріже коментар, але в мережі знайти можна. Це наш виробник, рекомендую.
У Вашому випадку порекомендую набір каменів з оксиду алюмінію, для вказаних сталей якраз і будь-яку апексну точилку за невеликі гроші. Чому саме апекс? Тому що новачкові отримати прийнятний результат на апексі набагато простіше, ніж точити руками на камені. Утримання кута, рівномірність ріжучої кромки - все це на апексоїді зробити простіше. А ось для заточування руками, гарно і правильно, потрібна навичка, час, добре обладнане місце з проточною водою, самі камені важать багато. Загалом, для польових умов будь-яка точила формату апекс, найпростіша і набір каменів із оксиду алюмінію.
Це якщо ми про заточування. Якщо про правку, то тут багато чого є, найпростіший варіант мусати ланскі, один з них якраз на відео. Не дуже люблю триангл та його різновиди, але це теж може бути варіант для польових умов. Але знову ж таки - триангл це правкая, за великим рахунком, апекс у плані заточування зручніше і зрозуміліше.
якщо треба детальніше з посиланнями - знайдіть мене в мережі в тій же інcти, я більш детально відповім
@@mrakobesov другий раз пишу коментар, другий раз його не бачу, краще, вибачте, зараз розберусь що не так
@@MrMarkpon Та сама ситуація, Можливо ютуб через посилання блокує.
Дуже цікавий гість, невимушена атмосфера і просте спілкування - було приємно дивитись.
Дякую за відео 👍
#комент4ібільшеслів
Дякую за черговий крутий випуск! І ще кілька слів у коментар для кращого просування відео ютубом!
Трохи в темі, принаймні для себе точу всі свої ножі, було кілька замовлень зі сторони. Є ножі з різними сталями, порошку та топових (сталей) не маю, бо також згоден, що ніж має бути робочим. З випуску інфи не багато, але відчувається щирість гостя, що приємно налаштовує. Давайте ще😉
П.С. Доволі прикольно бачити реакцію людей, коли вони бачать справді гострий ніж. Родині (та клієнтам) після загострення завжди кажу "бережіть пальці"🙂
вже на каналі 2 частина, більш інформативна це точно)
@@nozhemaniia подивлюсь, дякую!
Це перша частина? Далі буде? Очікував про каміння, про системи... У людини колосальний досвід і є чим поділитися!!!!
Цікаво але мало..
Було б цікаво!...🤔
Крутий гість! Деякі деталі почув вперше, за що дякую ) Ножеманію вцілому цікаво слухати 👍
Де ви бачили (не тюнинговані) савецкіє "позашляховики", які ще не згнили та можуть щось проїхати не розвалившись?
Точити і гострити виявляється різні речі. У когось ножі заточені, а у когось гострі.
так, але ми все вчимо не тількі теорію загострювання, але і мову. Бо історично склалося так, що країна різномовна. Я б не загострював увагу на цьому питані.
@MrMarkpon Історично склали.
Продовження буде ?
так, вже готуємо👍
Було б цікаво побачити колекцію ножів Марка
не відображається коментар, там вказана соціальна мережа де я показую як раз мої ножі та інше обладнання. Знайдіьть мене в мережі, це не складно, прямо по імені, тут не можливо давати посилання.
На в фразі «безпантові її ножі» закінчили зйомку)).
Цікавий гість, хотілось би більше послухати його.
2 частина на каналі
Молодці дуже цікаве відео тема цікава
Вподобайка!
Opinel саме carbon серії також чомусь з заводу погано заточені доречі. Думав, що брак може. Повернув в магазин, але другий прислали такий самий. Може вся партія бракована була, не знаю. Купляв у всім відомому магазині. Тож просто довів його сам на станку на fine та ultra fine мілкозернистих каменях
заводське заточування це взагалі окрема розмова. Виробник точить ножі за залишковим принципом, тільки б було. Більше того, більшість майстрів-ножеробів теж погано точить і це зрозуміло, немає сенсу витрачати на заточення багато часу, якщо є інша робота. Тим і хороші фахівці, що кожен може зробити добре свою частину роботи.
лайк підписка)
Ех були часи коли зробив самопальну заточку типу вашої на столі, і наточив ножа до стану що можна брити волосяя на руці:)
Зараз купив точилку в ашані, шмишгнув туда сюда і м'ясо ріже нормально.
а Ви купили в ашані протяжну точилку? Чи с обертаючимся камінням? Якщо перший варіант, то в мене для Вас є погані новини.
@@MrMarkpon а що нею не так?
@@РоманГалицький-к4з нажаль, тут не можно давати посилання, але погуглiть: протяжна точилка мiкроскоп, чи знайдiть мене в iнстi, я там часто показую що то таке
@@РоманГалицький-к4зякщо протяжна, то при правильному користуванні ви його не заточуюте, а лише правите. Тобто це можна зробити декілька разів. Якщо як більшість користувачів, прикладаєте навіть невелике зусилля, то ви на перший погляд отримуєте "смачний" агресивний різ, але якщо подивитись на ріжучу кромку хоча б з збільшенням ×20, то ви побачите вирви. Бували випадки, що метал виривало більше ніж ширина підводу. Якщо як ви написали ви заточували ножі на станку, то напевно розумієте чого варто виправити такі пошкодження.
@@РоманГалицький-к4з вибачте, загубився коментар, напевно ютуб за своїм розумінням ріже відповіді. Так ось, протяжна точилка створює ілюзію гостроти. Мало того, що вона знімає стружку, а не точить (а де залишається ця стружка, якщо Ви точите ніж на кухні?), так вона ще й робить це варварськи, підриваючи ріжучу кромку, знімаючи метал міліметрами. А я, наприклад, міліметр стали на ножі зніму за три-чотири заточки!
У мене є ресторани, які вже не перший рік обслуговують ножі та точать у мене часто. Так ось, останніми роками вони не купили жодного нового ножа, розумієте про що я? Геометря зберігається під час заточування у фахівця, зберігаються Ваші гроші. Зрозуміло, якщо ніж коштує 150 грн, то простіше купити протяжку за копійки, загробити ніж за рік і викинути, але як тоді бути з задоволенням від роботи з хорошим інструментом? Із задоволенням від готування, де ніж основний помічник?
Я вже мовчу про те, якщо у Вас набір ножів за 100-200 доларів, їм просто протипоказана протяжка. І т.д. Аргументів проти значно більше, ніж за.
Хотілось би спитати у заточника якщо буде продовження , за репліки на бенчі , можна лі брати , яка там насправді сталь кажуть D2 , яка там механіка
Доброї ночі! Брати репліки можна, але треба розуміти, що це репліка, часто з проблемами в механіці, особливо з аксісом, часто криві клинки і т.д. Що по сталях. У 80% там щось на кшталт 8-9хром, причому китайський. Д2 теж китайська, якщо там вона стоїть. Часто буває заявлена Д2, а ніж навіть на рк після пікніка з різанням лимонів без найменшого піттингу. Розумієте? Справжня Д2 просто від вогкості піттингує і іржавіє, якщо її не доглядають. Так, є брендові ножі типу грінторнів, тусанів і т.д., які мають реальну Д2, яка впевнено дряпає скло і т.д. Але якщо говорити про репліки до 1000 грн, то там може бути що завгодно і все на совісті виробника та продавця.
Дуже часто китайська сталь йде з поганою термічкою. І якщо у наших ножоробів улюблена фішка термичити "до упору" по верхньому кордоні сталі, то китайці навпаки, роблять частіше по нижньому кордоні, щоб уникнути претензій по сколах та ін. Задирок (заусенец) в таких ножах лізе "стрічкою", якщо Ви розумієте про що я .
Бувають і винятки, бувають хороші варіанти, але я б радив подивитися у бік китайців із чесним сандвіком, ніж грати у лотерею з Д2.
Якщо брати як робочий ніж для невибагливих завдань - можна брати. Але не сподівайтесь, що за 500 грн отримаєте гарний аналог оригінальному бенчу. Так не буває. Хороші репліки і коштують добре, треба це враховувати. Приклад - багаут. Візьміть китайський за 300-400 грн і продавіть накладки - там суцільний пластилін, чого немає на оргіналі. І знову ж таки - китайський багаут з карбоновими накладками - зовсім інша справа, але й інші гроші. Люди часто беруть саме карбон під заміну клинка у наших майстрів. Таких прикладів багато.
Тт old.bum людина перед відправленням робе то і гострить, так що рекомендую!!!
Зробіть довге інтервʼю. Щи ще парочку. Такий унікальний гість. А ви 19 хв. Задали три питання.🤷
Готуємо 2 частину
Інформації мало . Марк доніс нам інформацію про те що він сам заточить для нас ніж , за відповідну винагороду . Інформації для початківця майже ноль.
Це перша частина, тут більш загальні вопроси та знайомство. Задавайте питання прямо тут, що саме цікавить в заточці?
Так, в другій частині буде більше інформації про те, як підібрати систему для початківця, як заточувати ...
@@nozhemaniia Дякую. Чекаємо другої частини.
Маю чайна ніж зі сталі д2.Дерево струга добре,добре ріже батон,ковбасу,але шкіру на пальці ніфіга не ріже без натиснення.Шо за прикол? Заводська заточка.Це мильний різ чи шо?
це не мило, це ніж вийшов на робочу гостроту, яка дозволяє працювати, але спецефектів на кшталт різання папірця та стругання волосся вже немає. Якщо Вас влаштовує те, як він ріже - добре, не забивайте собі голову будь-якою нісенітницею.
@@MrMarkpon Дякую!👍
виктор блуд берет интервью у гиркина
У приседалича з'явився конкурент. Той віджимався 1500 разів та присідав 2500, а цей за рік гострить 2500 ножів : 365 = 8 ножів на день і це без вихідних.😆🤡
8 в день так порахував ведучий і так, я точу саме стільки, скільки сказав. Точу вдома, в основном ночами, тому можу собі дозволити точити хоч щодня. Але, ясна річ, це не так. Буває без вихідних, буває з перервами, але, як правило, завжди є з чим працювати.
У середньому, за добу, я точу від 12 до 18 ножів. Якщо це кухонний сет ресторану, то за часом це 5-6 годин, якщо це сет, який я точив раніше і мені не треба формувати нові підводи, мінус 2 години.
А ось якщо це набор фолдерів, штук 10, то можна тільки з ними просидіти годин 6-7, бо там ще й обслуговування, розбір і т.д.
Професіонал тим і відрізняється від любителя, що має навички, інструмент та можливості, які дозволяють робити роботу швидко та якісно.
Саме для швидкості я зібрав сет 200 мм завдовжки для апекса. Таким сетом точити кухню набагато швидше. Знайдіть мене в мережі, я не раз показував і розповідав про такі нюанси.
Іронія приймається, а ось заздрість - погана якість. Працюйте над собою 😉🙃
@@MrMarkpon
А скільки коштує заточка ножа у майстра? Мінімальна і максимальна?
@@rubka_po_vzroslomu кухоні від 50 грн, шеф, наприклад 150-200 грн, фолдери від 100, залежить від стану, обсягу робіт, тощо. Наприклад - рекурва и порошкова сталь + 100%, лінза/конвекс +100% ала все потребує особистого підходу і остаточна ціна після огляду.
@@rubka_po_vzroslomu кухоні від 50 гр, шеф, наприклад 150-200 гр, фолдери від 100, залежить від стану, обсягу робіт, тощо. Наприклад - рекурва и порошкова сталь + 100%, лінза/конвекс +100% , топор в лінзу 150-300 але все потребує особистого підходу і остаточна ціна після огляду. Максимальної планки нема, але 500-600 грн за ніж буває, но то особливи випадки, складна заточка, ремонти, тощо.