Wyniki skaningu laserowego - Zamek Czocha 2021
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 8 ก.พ. 2025
- We wtorek 15 czerwca 2021 roku podczas specjalnej transmisji online nadawanej z Zamku zostały zaprezentowane wyniki skaningu laserowego.
W lipcu 2020 roku sześć firm z Polski i Słowacji - Faro, Scan 3d, Overhead 4d, Capturing Reality, CityMind, Wrogeo, pod patronatem miesięcznika Odkrywca, wspólnie z dyrekcją Zamku i Łużyckim Towarzystwem Historycznym Zamku Czocha rozpoczęło realizację bezprecedensowego w skali skaningu laserowego połączonego z metodą fotogrametrii.
Przez następnych kilka miesięcy inżynierowie z Faro, Scan 3d, Overhead i Capturing Relity kompletowali, rejestrowali i łączyli wszystkie dane pozyskane podczas skaningu i fotogrametrii.
Zamek Czocha został przeniesiony w świat wirtualny. Co to oznacza?
Znajdujący się na ekranie komputera obraz zamku pozwoli na dokładną, drobiazgową analizę poszczególnych elementów architektury, detali budowy, grubości murów oraz tego co dla nas najważniejsze: zależności, wzajemnego położenia i odległości pomiędzy zamkowymi podziemiami.
Czy dzięki temu uda się odkryć kolejne tajemnice Zamku?
Fantastyczna robota! Byłem na zamku w ostatnich dniach grudnia 2023 i po wejściu do pokoju architekta, który przeprojektował zamek dla ostatniego właściciela zobaczyłem prezentacje skanów 3D. Imponująca skala i wykonanie!
Wspaniała inicjatywa!
Korzyść dla zamku ale również korzyść dla firm, które w tym projekcie uczestniczyły. Nie tylko reklama, ale również nowe możliwości.
Korzyść także dla wszystkich zainteresowanych historią, ciekawymi miejscami a nawet ... grami komputerowymi, które wykorzystują autentyczne miejsca. filmowcy także poszukują takich elektronicznych scenografii.
Jednym słowem wspaniała inicjatywa.
Oby potwierdziły się anomalie i odkryte zostały kolejne ciekawe przestrzenie na terenie zamku.
zgadzam się, na takim projekcie dopracowuje się jakość do najjwyższego światowego poziomu. ponad 1300 stanowisk skanera w 3 dni i obrobienie tego w 3 tygodnie to jest nie do zrobienia, niewiarygodne.
Wartościowa praca, dziękuję.
super inicjatywa, szczególnie że potwierdza wcześniejsze domysły oparte na opowieściach i zauważalnych anomaliach
mam nadzieję że niebawem poznamy kolejne tajemnice zamku które wymuszą dodanie do tego pięknego projektu kolejnych skanów fotogramów z następnych pomieszczeń ;)
Świetna robota ,👍
Witam i czekam. 👍
Bardzo dobra robota, co do anomalii i mojego punktu widzenia to aktualne pomieszczenie skarbca to było tak dla rabusi aby nie szukali dalej. Bardzo kibicuję dalszym badaniom i ciekaw jestem czy coś jest za prawą ścianą przedsionka skarbca.
27:40 - tu robi się ciekawie.
☝🏻
pełna profeska...aż miło paczeĆ :)
Jak nazywała się wnuczka Ernsta i Józefiny Gutschow, gdzie można znaleźć informacje o niej?
Czocha i Grodziec to ten sam trop Bodo Ebhardt ,zastosował takie same rozwiązanie z studnia. Ale u nas w Polsce skarby na wyciągnięcie ręki to trzeba czekać na jakieś pozwolenia od konserwatora zabytków. Śmieszna instytucja.
Rzad rozkradnie najpierw a potem moze udostepni do zwiedzania.
Bo nie nasza😂
Nic nie słychać.
az milo sie slucha bo nic nie slychac
Lasery za miliony a mikrofonów nie mają.
Namacalnie
25 minut pierd..... i dalej nic się nie wiesz....
Hmm, zaskakujące. Na pewno oglądał Pan ten sam film co my?
@realist 86 ma rację
Nic nie znajdą odsyłam do filmu Darka kwietnia więcej się dowiecie
Śmieszna inicjatywa. Dawno już tam nic nie ma. Głupoty straszne gadacie.
A to ciekawe. To bardzo osamotniona opinia.
@@odkrywcagemo2001 nie osamotniona ale kto by słuchał teorii spiskowych..
@@mezikzezik6717 To ciekawe, bo na naszej prezentacji nie ma żadnych teorii spiskowych. Może jakiś przykład?