NAPELEM és AKKUPAKK - Harmad áron
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 25 พ.ย. 2024
- Éjszaka is napenergiával! Bővítettem akkumulátorral a napelemes rendszeremet.
Most 66 százalékos vissza nem térítendő támogatással. Részletek itt: tisztaenergiak.hu
Támogathatsz itt: / @handras
vagy itt: / handras
Instagram: / handrashu
Facebook: / handras.hu
Blog: handras.hu/
Ezeket használom a videókhoz: kit.co/Handras
Az asszimetrikus dologhoz kiegészítés: Elszámolás: fazisonkent mernek de szamlazni a fazisonkenti meresbol számított energiamerlegből fognak. Most így van, de persze bármikor változhat, azaz mindenképpen az asszimetrikus a tuti.
Gondoskodnak hogy ez havonta változzon NERresleg!! 😁😁🥰🥰🥰
Mi a telefonos applikáció neve? *Bónusz kérdés :😅 Csak ezt a márkáju invertert lehet vele figyelni, vagy más márkát is tud monitorozni?
Jogszabály szerint a fázisonkénti összesített eredményt kell nézni, jelenlegi órák erre alkalmatlanok. Egyszerre képesek tekerni az 1.8.0 és 2.8.0 regisztert. Amit tudnak csinálni, hogy negyed, fél órás szaldót alkalmaznak. A kérdést még tavaly elgurítottam az MVM-nek, de válasz nem jött, a pályázat kiírói viszont válaszoltak: semmi előírás nincs részükről, hogy a szinkron inverterek számára is kedvező elszámolás legyen.
A gond az, hogy jogszabály szerint a szinkron is meg kell feleljen, de változhat a szabály ugye 10 éves távlatban...
A szinkron inverter előnye az egyenletes terhelés miatt, hogy talán hosszabb ideig megy, mint az aszinkron ami mondjuk mindig egyik fázisra többet táplál azaz nem egyenletes a terhelése... (Bár évente át lehetne kötözgetni a fázisokat..)
A passzív hűtés meg rövidebb élet tartalmat jelent: a hőfok itt magasabb mint aktív hűtésnél, a magasabb hőmérséklet meg évekkel rövidíti meg a hibamentes működést. Nem mindegy, hogy 10 év után egy ventillátort vagy magát az invertert kell cserélni...
Szóval fel van adva a lecke aki pályázni akar: szinkron inverter talán hosszabb élet tartalommal vagy aszinkron több garanciát biztosító megtérüléssel.
Csak egy kis nyelvtani/matematikai fogalmi pontosítás: aszimmetrikus, azaz nem-szimmetrikus (az "a" egy fosztóképző). Ezért simán kirúgtak volna egy-két tárgyból a vizsgán az egyetemen 🙂
Ha már kiegészítés ha jól olvastam a hivatalos kiírásban akkor benne van hogy a pályázó vállalja hogy bruttó elszámolásban lesz. Vagyis annak is le kell mondania a szaldóról akinek még októberig bruttóban regisztrált ha támogatásos napelemet akar. Én így értelmezem.
Szuper a rendszered! Ugyan ezt megcsináltam saját kezüleg. Bár nekem nem ilyen szép a rendszer, de jól működik. Nekem külön van a visszatáplálós inverter, és külön van a sziget üzem, de minden a sziget inverteren keresztül megy. Aminek még örülök hogy vettem, az a hőszivattyús villanybojler. Nagyon bevált. Igaz én semmire nem kaptam állami támogatást, De 9 Kw napelem mellé 5kwh-s akkut tettem. De mivel nem csípem a lítium-ion akkukat, ezért inkább a lítium-vasfoszfátot vettem meg. Azt mondják rá hogy kibír 20 évet. ( LiFePo4) Kíváncsi leszek. Nem gyúlékony. 15Kwh-ra szeretném felbővíteni, de nekem ez évekbe telik a fizetésemből. Felkészülünk a bruttóra. Nyugdíjas koromra talán kész leszek vele. 🤣🤣🤣 Szegény ember vízzel főz.😆 Még egyszer gratula a rendszeredhez!
17:00 Mi nekünk már 100%-osba is kellett beletolni 1,5misit és még mindig nem kötötték be a hálózatba a bürökrácia miatt. Hiába telepítették szeptemberben a napelemet. Eddig max a szembe szomszédnak lehet vele felxelni :D Tavaszra tán sikerül.
A pályázathoz csak az kezdjen akinek van még elég haja és alacsony a vérnyomása. Az előző pályázat egy rémálom, 2 éve csak a szívás van vele. Ugyan fent van a napelem de csak dísz, mert hiába azt kommunikálják hogy lehet visszatermelni, nekem rá kellett tenni a visszwattot és szóta sem tudok feltölteni, pedig már rég január van. MVM meg tojik válaszolni bármire is... Tragédia ami ma itt megy.
Így kell megkopasztani a magyar népet! Valahogy csak vissza kell szívni azt a sok pénzt amit a választás megnyeréséért kiszórtak...!
Ezt szerintem mindenki meg tudja erősteni aki végigcsinálta. Én még 2019 ben pályáztam a nagy cirkuszok előtt, de másfél évig tartott, a végén már összevesztem a bankkal akin keresztül az MFB-s hitel ment.
akkor 1,5 évvel nő a megtérülés és a csökken a szaldó elszámolás... @@khamsinn
@@123_1 Nem, az onnan indul amikor az áramszolgáltató kicseréli az órát. Az is egy cirkusz amúgy.
gratu a rendszerhez, jo hasznalatot! igy utolag orulok, hogy szigetuzemum lett, szabvanyosan keszult, szakszeruen, evek ota jol mukodik, es 25kW-ig bovithetem, invertereket ossze tudom kotni kommunikacios kabellel... fuggetlen vagyok, a jogszabalyvaltozasoktol es palyazatoktol is. max ha betiltjak... de akkor vasvilla hegyere tuzzuk oket;)
Sajnos egy hozzám hasonló átlagos jövedelemből élő embernek, még így is csak álom marad egy ilyen rendszer kiépítése. Sajnos ez mindenféle támogatással így van. Csak épp az nem tudja igénybe venni aki igazán rászorulna. Így sajnos számunkra maradnak a hagyományos környezetszennyező megoldások alkalmazása. 🙁 Pedig nagyon szeretnék a 16 éves szennyező benzines autóm helyett napelemmel töltött elektromos autóval járni.
MIndíg azok veszik fel a támogatásokat akik kevésbé szorulnak rá! Welcome Hungary
Ez így van jól látod! Most csak a vállalkozások akik kivitelezik a megrendelőnek, járnak jól leg inkább
Valamit eleg szarul csinalsz, ha nincs felesleges 2M ed, 50 evesen….
@@beniii0088
Neked rokonod a lézerjani? Az szokott ilyen együttérző lenni...
Én 30 éves vagyok és szintén nincs sok pénzem de én ezt a magam hülyeségének tudom be. Tisztába vagyok azzal hogy bármit elérhetnék ha akarnám. Ha szeretnél napelemmel töltött elektromos autót, akkor tegyél érte ahelyett hogy ide írod, hogy de jó lenne ha…(nem rosszindulatból írom ezt)
Az egyik mondatomat szeretném pontosítani: a mérés valóban fázisonként történik, de az elszámolás jelenleg a fázisonkénti mérés energiamérlegéből történik.
A SAJ H2-5K-T2 inverter is tudja az asszimetrikus terhelést?
Arról is mesélj ügyfelednek, miért tudja PV energiával a mosógépét meghajtani. (S,P,Q)
Sziasztok! Az a kérdés, hogy akinek van már fent napelemes rendszere, és a szaldós elszámolás miatt nem akar invertert cserélni, ott van lehetőség akkuval bővíteni? Elvileg láttam valami leírásokat, de hogy ez gyakorlatban megvalósítható-e, azt nem tudom. (Pont Tiszta energiák által telepített rendszer, SAJ 6 Kw-os inverter) - de gondolom valami általános válasz lenne jó.
@@kx6038 Az akkut inverterhez csatlakoztatod. Meg kell nézni, hogy a konkrét inverter támogat-e akkut. Magyarországon korábban telepített rendszereknél ez pont a szaldó miatt nem volt jellemző, de előfordulhat hogy épp egy olyan inverter került telepítésre ami pont tud akkut is.
A pályázat csak új rendszereknél releváns, csak akkura nem ad pénzt.
@@TheBlacktom azt tudom, hogy nem ad pénzt, de akkor a lényeg, hogy mindenáron invertert kell cserélni. Egyszer láttam valami verziót, hogy van valami megoldás nem hibrid inverterrel is, de nem győzött meg.
Az a gond, hogy szerintem sokan vannak úgy mint én:
Minden elektromos a házban, a fűtés is. 7000kW a fogyasztásunk, ennek 2/3-a a fűtés. Csakhogy télen egy 5-6 kW-os rendszer ehhez édeskevés, az aksit se fogja feltölteni. Megtérülése mennyi lesz? 20 év? És az alatt kell invertert cserélni és akksi is amortiizálódik.
Pedig én szerettem volna pályázni rá, jó dolog LENNE ez, de nagyon keveseknek éri meg. Kb. elektromos autó esetén.
Sajna éves szaldó nélkül fűtés felejtős napelemmel. Kevés a napsütéses órák száma, rossz a besugárzási szög is. Már, ha süt a nap ugye....
Fűtést mással kell megoldani.
@@DaditssH tarifa ,bár ha sokan igénylik megszüntetik azt is.
Jó ez a lehetőség, de nekem már régóta az motoszkál a fejemben, hogy ha az állam INGYEN adna háztartásoknak ilyen akkupakkokat azzal a feltétellel hogy a kapacitás pl 50%-ával a hálózat üzemeltető rendelkezik cserébe a házban elfoglalt helyért (helypénz 😄) a másik 50% a háztartásé lenne amit a napelemmel lehetne töltenie. Ha ilyen megoldásból egy idő után elég sok lenne az összes hazai erőmű az optimális munkaponton üzemelhetne éjjel- nappal, az éjszakai alacsonyabb fogyasztáskor ezeket az akkukat is töltenék és a nappali csúcsfogyasztásokhoz ugyan ezek a “telepek” adhatnák a szükséges pluszt. És még baromi redundáns is lenne a hálózat / a lokális - környékbeli felhasználás is kedvezőbb lenne mert elég sokszor a helyben termelt és tárolt áramot használnánk fel.
Mondjuk ez blokk szinten is működhetne… Én 5 lakásos sorházban lakom tavaly május óta napelemmel felfegyverkezve és még van egy pár ilyen ház/ lakás a környéken. Az utca végén van a trafó- esetleg annak a tetejére lehetne (?) egy nagyobb pakkot rakni amivel ugyanígy a megtermelt de fel nem használ áramot tudnánk tárolni és amikor szükség van rá kivételezni. Bár én nem vagyok villamosmérnök, lehet nem ésszerűek amit gondolok.
Jájj 6millió akuval eggyütt , pötyögtem a googleban nekem 2.5ből kijött pont az állami támogatás a lehúzás
Sziasztok, én most járok a 9-ik évemben a napelemmel, jövőre fogok bruttóba kerülni. Semmilyen támogatást nem kértem a rendszerhez. Akkor még nem is volt. Én a pályázat feltételei szerint ki vagyok zárva, mivel meglévő napelemes rendszerre nem lehet kérni támogatást. Amúgy, ha az átvételi feltételeken nem változtatnak, akkor sajnos pénzügyileg nézve 1 Ft-ot se érdemes napellemre költeni. 10 év alatt nem térül meg, utánna meg semmit sem fog érni.
😂 látom ahogy a 11 éves rendszereket mindenki dobja ki a kukába. A házad a vacsorad és az autód se térül meg. Nekem se volt rá támogatás aztán nekem valahogy mégis megtérül már jövőre. Hogy lehet ez? Nem lehet hogy ugyan az a félig töltött pohár van előttünk de szerintem félig teli szerinted meg félig üres? 🤔
Nem tud jobb lenni az átvételi ár. A szaldós elszámolás nagyon nagyvonalú. Az olcsó időszakban (napon belül)megtermelt áramért a fogyasztó kap cserébe drága erőművi áramot. Jó deal a fogyasztónak, csak nem fenntartható.
Wow, ez baromi jó! Nekünk már van napelemünk, így ha jól értem a pályázatból kiestünk. Azért érdekelne, hogy az inverter csere + akku pakk mennyiért lenne megoldható hozzá.
Van értelme akkuzni 10 év szaldóval? Inkább túl napelemezni 20-30%-kal... Majd a szaldó végén lehet gondolkodni, akkorra esik az ára mindennek meg jön az új technológia...😎
+1 hasonló helyzet. @Tamas_Mokry erre esetleg van közelítő összegetek? Köszi!
Saját kézzel építettem LiFePo4 akkus rendszert, tapasztalatból mondom 10kWh akku nem elég, csak az év felében. Ha normális rendszert akarsz, akkor kb. 20kWh akku a minimum 10kW napelemmel, de az optimális 10kW napelem, 25-30kWh tárolóval. (nálam leginkább offgrid működik, minden fogyasztómat a lehető legenergiatakarékosabbra cseréltem). A könnyű inverterekről meg annyit, hogy ami nem toroidos az nem védett a pillanatnyi túlterhelésektől.
Konzultáltam pár napelemessel. Konklúzió, 1: a támogatás miatt minden cég felhajtja az árakat. 2: most egy ilyen rendszer 4-5M, amúgy 1,5-2M összehozol magadnak akksi nélkül... 3: akksi nyáron fullon van mindig, télen meg fel se bírod tölteni, mert kevés a plusz termelés. Inkább majd a kövi pályázat, ezt most kihagyjuk
Arról nem is beszélve, hogy még az előző támogatási összegeket sem fizették még ki, úgyhogy a kutya nem fog pályázni rá kb
2 millából akksival is összeraksz egy ilyen tudású rendszert ami a bruttó kisker anyagárat illeti; a telepítő más árakon kapja, meg kell legyen 1.5 millából. Na kb ennyit kérnek a pályázatos rendszerek önrészeként, aztán amit az állam kifizet utána vagy 3-4 millát, na az a cég haszna. Cuki aránypár... igazából itt is azt látjuk, mint bármely más támogatásnál, hogy nem a lakosságot segíti, hanem ilyen jogcímen tolnak bele egy valag pénzt az adott szektorba. Mint amikor pl a sertéshús áfatartalmát csökkentették, hirtelen olcsóbb lett a boltban, majd szépen visszakúszott az eredeti ár környékére, vagy még feljebb, csak több maradt a termelőnél és/vagy a kereskedőnél
Szerintem ha kicsit még várunk, semmit nem vesztünk. Én is úgy gondolom, hogy mint az előző pályázat, ha kihozom a rendszert nulla pénzből, akkor megéri. Amúgy a technológia is változik exponenciálisan, szóval nem maradunk le semmiről.
Kezdődik a lehúzás újból...
Ez a most induló himi-humi napelemes pályázat és beruházás sajnos a mai Magyarországon egy soha meg nem térülő projekt. Mondom ezt annak tükrében, hogy 5-ik éve üzemel a házunk tetején egy 3.74kW-os Solar Edge napelemrendszer szaldó elszámolással, évi több mint 4000kW megtermelt villamos energiával. Ha a 10-ik év végére -amikor jelen állás szerint megszűnik a szaldó és dobnak át a bruttó elszámolásba- visszahozza a rendszer a bekerülési árát (mindennel együtt kb. 1.9 misi volt anno) én köszönöm szépen a megtiszteltetést de ki fogok szállni a napelem "biznicből". Valahogy az az érzésem, hogy Magyarországon szabályozói oldalról akkor is -5 év múlva-, mint ahogy most is csak a rosszakarat és a gáncsoskodás lesz megfigyelhető és tapasztalható.
Angliában éjféltől reggel 5-ig olcsóbb az áram kb 60-80%-al és sokan akiknek nincs napeleme azok csak akkumulátorokat telepítettnek és éjszaka töltik, naal meg minden arról megy.
Villanybojler 😊 éjszakai áram. Mondjuk fűtésre nem jó.
@@domonkosg562 villanybojler nem annyia jó még de van már mikrohullámú ami hatékonyabb. Esetleg infra panel vagy hőszivattyú
És melyik tárolja a hőenergiát? Vagy bármilyen formában az energiát? @@AntonyoKnight
@@domonkosg562 Az ősrégi technika, felmelegíted a samott téglát aztán lefújatod róla később...
Én megvárom a Sodium-ion akkukat! Egyébként sem aktuális számomra jelenleg, de ha az lesz, akkor ilyet szeretnék majd! Bár nagyobb helyet foglal el, és nehezebb is, de ez nem számít! Cserébe viszont nem érzékeny a hőmérsékletre, mélykisülésre, nagyon hosszú élettartam, és 100%-ban újrahasznosítható! Nem robban, nem gyullad ki, nem áll toxikus anyagokból! Ha elég gyártói kapacitás lesz, töredék áron adják majd, olcsóbban, mint a jelenlegi savas akkukat! Az pedig nem semmi lesz! Kínában 2023-ban adtak át egy 5 és egy 10MWh/ éves kapacitású gyárat, szóval megindult a növekedés! Visszatáplálásban, majd ezzel az akkutípussal, nem is akarok majd foglalkozni! Akinek meg most kell, az éljen a támogatással!
Ez nem az átlagkeresetűek sportja. Normális inverterteres levegő-víz hőszivattyú több millió. Belső gépészet fan-coil-lal szintén nem aprópénz. Hőszivattyúra 3 év garancia, nekem a Daikin kompresszora, inverter alaplapja 6. évben kiment a hálózatfeszültség ingadozása miatt, amit persze lehetetlen volt bizonyítani, így zsebbenyulós milliós tétel volt az is... Jelenleg üzemel egy 30 paneles napelemrendszer egy 10-es inverterrel, az is több millióért. Aztán amikor úgy érzed, hogy készen vagy, jön egy bejelentés, hogy hiába öltél bele egy rakás pénzt, max 10 évre oldottad meg a gondodat...Jelzem az akkumulátor, mint olyan sem örök élet plusz egy év... Addig meg lehet pénzt keresni, hogy tovább folyathassuk a "zöldülésünket"...
Az egész zöldülés alapelve, hogy sosem ér véget, sosem érhet véget. Innentől kezdve már eleve téves érzés, hogy "készen vagy", mert az lehetetlen. Halálig vagy üres számláig megy a dolog.
Andriskám, akárhogy csűröd-csavarod, sajnos szaldó nélkül a napelem halott dolog. Pláne, ha az egész házad arról megy fűtéstől mikulásig. Az a 10 kw akku mint halottnak a csók olyan kevés télen, ha fűteni kell(kB. 100 kw akksi kéne, de annak az árából 100 évig használom a hálózatot. Itt érdekellentét van, a kormány nem fogja hagyni, hogy ingyen csinálj bármit is.Nem tudom mennyi a téli napi fogyasztásod de nekem ez az akku egy napig se bírná(10-nél több), és télen van hogy 5 napig a napot se látjuk( ez 10-20% hatékonyság) Az akku degradációról meg még nem is beszéltetek. Még egy elektromos autónál is gondot okoz a teljesítménycsökkenés, pedig az nem megy állandóan, és pár év után el lehet adni. (neked úgy könnyű, hogy évente ingyen cserélgetitek a főelemeket reklám célra, de azért az emberek többsége ezt nem teheti meg) Mire megtérül veheted az új akksit csak akkor már támogatás nélkül. Szerintem Magyarországon ez nem éri meg, mivel nagyon keveset süt a nap. Az olaszoknál, spanyoloknál inkább, mert ottt télen is kétszer annyi napsütés van. És mit csinálsz a nyári rengeteg árammal? A hajadra kened?
pont erre gondoltam télen amikor 1 hétig ködös idő van hogy lesz feltőltve az akku?szomszédom is még a gázórát is vissza adta hogy ő aztán nem fizet többet rezsit okos
elklímázza nyáron a sok tefajtád......
1. Minél több megy villanyról, annál jobban megéri. Egyrészt mert olscsóbb mint a gáz/benzin, másrészt mert amit nem használsz el, azt effektíve ingyen veszi el az állam.
2. Szó sem volt arról, hogy télen is el kell bírnia. Az sziget üzem lenne, és a videóban is elhangzott, hogy az jelenleg nem éri meg. Ha kifogy az aksi, akkor ugyanúgy használod a hálózatot, mint eddig.
3. A fogyasztás alapján kell méretezni a rendszert. Ki lehet számolni hogy hol az optimum, és annak mi a várható megtérülése. A videóban elmondták, hogy 4-8 év attól függően mekkora százalékban tudod saját helyben felhasználni a megtermelt energiát.
4. De beszéltek aksi degradációról. 6000 ciklust bír hivatalosan, ami durván 20 év. Kíméletes használat mellett duplája.
5. Megint hülyeséget beszélsz. Villanyautóknál sincs lényeges degradáció, és pláne nem kell pár év után eladni. Az én Teslám 6 éves lesz idén, 180 ezer km van benne, és se a hatótáv, se a teljesítmény nem csökkent észrevehetően. És ez két generációval régebbi aksi, ami 800-1200 ciklust bír hivatalosan. És ennél az autónál az is 300-400 ezer km, ami több egy átlagos benzines autó élettartamánál.
6. A napelemek és aksik ára is gyorsan csökken, de még az invertereké is, és nem fognak megállni a közeljövőben. A járvány és kedvenc kormányunk intézkedései megkavarták az árakat mostanság, de fokozatosan visszatérünk a korábbi trendhez.
Vagyis mire bármit cserélni kell, az sokkal olcsóbb lesz.
7. Hogy szerinted mi éri meg az érdektelen, hiszen mért adatok állnak rendelkezésre. El is mondták a videóban, hogy 4-8 év a megtérülés, ha jól emlékszem.
Hőszivattyús fűtés simán elmegy róla.
Gratulálok a rendszeredhez. Meglévő, szaldóban lévő rendszereket 10 év után érdemes lesz fejleszteni aksikkal és hibrid inverterekkel.
11:08 -tól fújtátok vagy kapartátok a kijelzőt-monitort a hajszál / szempilla miatt ami vélhetően az objektíven maradt rajta? :) köszi a videót minőségi és hasznos ez is!
Az egy dugó a falban...
ja lol :) megyek szemészhez.... én elsőnek fújtam aztán kapirgáltam :D de nem jött le :) most már értem miért@@Handras
@@g4b0r-zn8xj adom :D hirtelen azt hittem valami van a kijelzőn de mozgott mikor kaparásztam én is :D
Nekem tavaly volt 4,5 millió egy Deye 12k (valós hibrid) inverter, ez is tud asszimetrikus fogyasztást akksiról (48 V akksik), max 170kWh akksi pakolható rá, 11kWp panellel (24x455W Riser) földre telepítve. Egy 5k inverter plusz akksi a leesett panelárakkal rohadt drága millióért, legalábbis szerintem. Benne van a telepítő cégek haszna duplán. 😉
A telepítő cégek nyelik le a támogatást!
Ez ugyan az, mint volt a CSOK meg a babváró meg az EV támogatás meg minden ilyen.
Azonnal beépítik, beépítették az árakba az eladók/forgalmazók/kivitelezők.
nem nyelnek le semmit
@@Handras most dobta fel a FB , Deye 5k inverter 10k akksi 1,5 mFt önrész. Tehát ha jól számoltam 4,4 millióFt a teljes összeg. Hol van ez az 5-6 milliótól? Nem arról van szó hogy a cégek jó része kimaxolja a beadható támogatási összeget? Pont ahogy az összes hazai támogatás a kivitelező, építtető cégeknél csapódott le? Lehet már én vagyok paranoiás. 🤣
@@Handras pontosan tízszeresen van túlarazva 8.2 milla mindenestöll 5 milla tamogatas,,3.2 milla önerő, en ugyanazt megépítettem 820 ezerből, földre telepítve, sziget üzemben. Ha valaknek van 3.2 millaja, rakja állampapírba, varjon az erkelynapelemre mkkroinverterrel,150-300 ezer ft es majdnem ugyanazt az eredmenyt kapja. Csak a meröhely atalakítas 600 ezer a harom fazisra, vezetekek, kapcsolószekreny, okosmeró, amperek, megszakítók, stb.
@handras
Mikortól engedélyezte a szolgáltató ezt az invertert?
mert a 2023.12.20tol ervenyes listaban nem találom.
ill. be tudnád linkelni az inverter pontos tipusat?
Mivel jobb vagy másabb mint egy Deye inverter? Ahhoz szinte bármilyen 48V akksi csatolható, nagyobb akksit lehet rá tenni, tud szünetmentes tápegységként működni 3 fázison (egész ház) nem úgy mint egy Huawei.
Ugyan ez a kérdés jutott eszembe.
@Handras
Gratula a rendszerhez , látom előre mentél, én még azért várok a szaldó végéig . Mert tény , hogy te mint H András zöldebb lettél ,de eddig is az voltál éves szinten és országosan, mert amit betermeltél + ba azt elhasználta a szomszéd, és neki nem kellett másból előállítani az áramot .
Bár így kihúzod a fanyalgók méregfogát miszerint te nem zőőőd mert éccaka tőőttőőd az ótóót :)
Mennyi napelemes cég maradt az utóbbi szuper buli után?
Kedves András, segíts megértenem, miért hasznos ez Neked, addig, amíg érvényes a szaldó elszámolásod?
Jelenleg a szolgáltató számodra AC akkumulátorként funkcionál.
A közjó számára tanulság céljára létesítetted a szigetüzemre is képes rendszert, vagy az áramszolgáltatás összeomlására készülsz?
Nem kötözködök, de hasonló rendszerem van és eszembe nem jut akksis rendszerre bővíteni, annak ellenére, h az inverterem alkalmas rá.
Autót töltök otthon, 1 hónap múlva üzemel már a geotermikus hőszivattyú is, gyakorlatilag zéróenergia házam lesz akksi nélkül is.
Ha lejár a szaldó elszámolás 8,5 év múlva, akkor is hiábavaló az akksi. A Tesla konténer méretű energiatárolójából kettőt kellene vennem:-) Ha jól emlékszem, 100 000 dollár darabja.
Köszönöm a választ előre is.
Nekem is ez jutott eszembe, kiváncsi vagyok a válaszra
Konkrétan elmondja a videóban...
elmondtam a videoban
Sosem éri meg, nem beszélve mekkora lábnyom az akku, ami 10-15 év múlva kuka…
az akku nem kuka. Újra lehet hasznosítani. Eleve 10 év a gari... Figyelj már oda!
3-4 év alatt megtérül egy átlag háztartásnak? Hogy lehet ekkorát....nem tudok jobb szót rá... hazudni? Értem én, hogy kell a reklám mert akik józanul átgondolták a dolgot kb. erre a következtetésre jutottak de azért akkor is... Ha minden egyes nap kiveszem a maximális kapacitást az akkumulátorból azaz 10kWh-ot akkor spóroltam 360Ft-ot Ez egy évben 129.000Ft. Az mennyi 10 év alatt? És akkor nem számoltam azzal, hogy azért évente van 180 esős nap, nem számoltam azzal, hogy nem fogom minden nap 0-ra lemeríteni az akkumulátort, nem számoltam azzal, hogy 10 év után csökken azért a kapacitás, és ha nincs kész a mérőhely meg a 3 fázis akkor még az is.... Ok értem én, hogy a piaci ár nem 36Ft de jelenleg egy átlag háztartás kb. belefér ebbe a kategóriába azaz évente 100.000Ft körül van a számla. Akkor megint nem értem, hogyan térül meg 4 év alatt? Értem én ha valaki medencét fűt nyáron vagy esetleg van elektromos autó és tölti nyáron. Itt lehet reális esélye a 10 évnek.... Meg értem én ha holnap 200Ft lesz 1kWha akkor is megtérül előbb, de a jelenlegi körülmények között ha tényleg valaki zöld akar lenni akkor arra kellene ösztönözni, hogy cserélje le a régi energiazabáló eszközeit.... És még arról se beszéltem, hogy ha át szeretnél állni hőszivattyús fűtésre akkor az se kevés és ugye pont télen nem tudod kivenni a rendszerből az energiát.... Gondolom András megkapta ezt az alkupakkot ajándékba mert ha még van 7 év szaldó akkor teljes baromság kategóriájába esik beruházni akkumulátort.... Pont mire kell majd a kapacitás akkorra fog csökkenni a hatékonyság.... Értem én, hogy ezt értünk tette, hogy megmutassa.... Értem én, hogy jó érzés zöldnek lenni de.... azért maradjunk a földön..... Ha valaki ebből azt venné le, hogy én a napenergia ellen vagyok akkor az nagyon téved! Borzasztóan szeretnék egy ilyen rendszert de bárhogy is számolom nem és nem jön ki a matek. Igaz se elektromos autó nincsen se medence de még csak szauna se. Az átlag magyar családba tartozunk mint gondolom sokan akik ezeket a sorokat olvassák...
tehát 10 év alatt 1 300 000, de támogatással 600 000-be került. Tehát mennyi idő alatt térül meg? 6 év. Ahogy mondtuk.
@@Handras Mi????? Akkor hétfőn hívhatom a Melindát és hivatkozhatok rád, hogy azt mondtad, hogy elég 600.000Ft-ot betennem egy ilyen rendszerre? Aztán majd belinkelem a válaszát.... A videóban 6M hangzott el ami támogatással 2M. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy nyilván nem tudod 100%-osan kihasználni a rendszert.... Ez így bruttó elszámolásban nem éri meg. Aki mást mond annak érdeke, hogy mást mondjon. 600.000Ft-ért megérné.....
6M egy példa volt.
@@Handras Ez a baj, hogy a napelemmel minden szép és jó és zöld és minden egészen addig amíg nem kezdünk el konkrét számokról beszélni.... Na ekkor kezdődik a mismásolás. Több céggel beszéltem mondták 10 év alatt így meg úgy megtérül aztán amikor mondtam, hogy itt az éves villanyszámlám utalom a 10 szereés akkor kiröhögtek, hogy ennyiből nem lehet kihozni a rendszert.... De mondom az előbb mondtad, hogy 10 év.... ja... de hát azt úgy kell érteni, hogy ....
Egy átlag háztartás fogyasztása most 2520kWh évente, ~7 kWh naponta. Ők nyilván nem fognak 5 kW-os invertert felrakni 10 kWh-ás aksival, felesleges. Elég egy negyed akkora rendszer, ami sokkal olcsóbb. A másik nagyon nagy upsz a gondolatodban az, hogy egy 6kW-os rendszer + 10 kWh-ás akksiból nem 10 kWh-át tudsz kinyerni. Egy nyári napon inkább 40kWh-át fog termelni, abból 10 kWh-át befogad az aksi. Minél okosabbak az eszközeid, annál többet használsz fel rögtön a maradék 30ból.
Ha jól emlékszem, anno nem akartál okos házat, de lassan oda jutsz el :) Az is érdekes lenne szerintem. Rengeteg elméletben jól működő okos megoldás van, a világitás, árnyékolás, szellőztetés terén. Ezekről is jó lenne egy videósorozat. Esetleg kipróbálhatnád a méhészetet is :D
most sem akarok :)
@@Handras en sem akartam, de a sziget üzemhez elengedhetetlen. Nalam nem a rongyrazas miatt lett, nem kell a granitba a vezerlőpult 100 millióert, egy meglevö raspberri pi 4 re ingyen letölthető a home assist program, egy masik külön kommunikal nekem az inverterrel, solar assiston at moszkitó brókerrel, kellett egy 16 ezer forintos usb skyconnect kártya es 4000 ft per darab az okoskapcsoló és méró a fogyasztókhoz. Integralni tudod a kameráidat is... a kibővült villamos szekrenyban is van par tuya eszköz, ami mer es kapcsol.
Okos otthon akkor éri meg ha nagy energia felhasználású eszközöket vezérelsz vele, így jelentős költséget megtakaríthat. Nagy energiafelhasználás jellemzően melegítésnél van: tehát fűtés, melegvíz előállítás, sütés, ruha szárító, stb. Elektromos jármű a másik nagy falat, ha van.
@@Handras hhhmm pedig a chatgpt 🥰🥰🥰
Nem feltétlen kell okos otthon, több inverterben van un. terhelés vezérlés arra rá lehet egy relét tenni és bekapcsolja a nagy fogyasztót ha kisüt a nap és kikapcsolja ha beborul, pl villanybojler stb.
Van kifinomultabb is ami szinte watt pontosan állítja a fogyasztót a napsütéshez (ehhez már kell külön eszköz). Ezek azért kellenek, mert pl tavasszal ha van 30kwh termelés és 25-öt el akarsz fogyasztani akkor mekkora akksi is kell? Ha ezeket használod kisebb akksi elegendő...
Minőségi, informatív videó. Köszönöm.
Hello/Sziasztok
Terveztem épp a új állami támogatás előtt a rendszerem van olyan oldal ahol a 500W-os napelem panel 45e-ről 90e lett vasárnaptól hétfő estére ez szomorú és 5 milla feletti rész nem állami támogatott!!! Pénzügyes is el szúrta a számítást és a vállalkozások erre mennek rá, hogy 5-8 milla között kivitelezzenek! 2.5 kW napelem panel 5.6 kW-os inverter nekem 10ed anyibol meg lett mint ha kivitelező csinálná!!!!
Több mint egy éve elnyert RRF-6.2.1 számú napelem pályázatom van. Azaz rendelkezem támogatói okirattal. A választott kivitelező szerint alig néhány nyertes pályázatot tudott eddig kiépíteni, mert olyan lassú a kifizetés az állami szerv felől. Már érdeklődtem a pályázati szervnél, de igazából csak egy bizonyos előleg lehívásának lehetőségét említették, nem téve tisztábbá a képet a folyamatok jelenlegi állásáról.
Kivitelezőváltás, pl MVM Optimumra vagy Tisztaenergiákra.
Mennyibe kerül csak az akku + inverter csere ebben a specifikáció ban?
Google
Kedves András!
Hallottam olyat, ha az ember invertert cserél és ezzel szerződést módosít az Eon felé, akkor kiesik a szaldó elszámolásból. Ezek szerint ez az információ nem helyes?
igen
Szia András!
Áprilisban lesz kulcsrakész az újépítésű családi házunk. Várhatóan csak egy két hónappal később kapjuk meg a használatbavételi engedélyt ami szükséges a lakcím kártyához.
El lehet így is indítani a folyamatot?
Mindenképpen tervezett volt a napelem nálunk, a ház kizárólag villannyal megy - hőszivattyús rendszer van - gázt be sem vezettük.
Matek:
- Hogy a 2 millió 6 év alatt megtérüljön, ahhoz havi kb. 28 ezer forint villanyszámlát kell kiváltson a napelemes rendszer (72 hó x 28'000Ft)
- Havi kedvezményes áramdíj: 36Ft/KWh max. 210 KWh-ig. Ez 7560 Ft/hó
- A 28 ezerig még hiányzó 20'440 Ft/hó további 290 KWh/hó fogyasztást igényel (már 70 Ft/KWh-val számolva)
Napenergiával kell tehát megtermelni (és hasznosan elfogyasztani) havi 500 KWh (28000 Ft/hó) energiát a következő 72 hónap mindegyikében.
Kérdések:
- Egy 5KW-os rendszer, 10 KWh akkuval, milyen felhasználási paraméterek mellett képes ezt teljesíteni?
- A havi fogyasztás hány százaléka tud a mindennapi gyakorlatban a napelemes rendszerből jönni? 20%? 50%? 100%?
- Mekkora a rizikója annak, hogy nem lesz a rendszer 100%-ig kihasználva, és nem fog 72 hónapon keresztül folyamatosan 28'000 Ft havi villanyszámlát kiváltani?
- Ha nem 6 hanem több év alatt térül meg a rendszer, az élettartam határáig fennmaradó években termelt nyereség megéri-e a most előre kifizetett 2 milliót?
- Egy esetleges anyagi veszteség (rossz befektetés) megéri-e, ha vele zöldenergiát termelünk (amire valóban nagy szükség van)?
Ezt mindenki, a saját energiafogyasztási szokásai, és pénzügyi lehetőségei alapján döntse el...
szuper videó volt mint mindig! 2 éve napelemesként, magánszemélyként, akkor saját forrásból kell az esetleges akku vásárlást és inverter cserét megoldani?
Namost kedves H andrás!
Ismét itt vagyok!!!
Namost azt mondtad, hogy neked éjjel áprilistól októberig őlég 5kw delej íjcaka!
Neharagúdőjő meg, de én azért élővéttttemmmm a cámológípet!
7 hónappal számolva, átlag 30 nappal. Figyeld a matekot tesó!
7x30=210
210 nap , éjjelente 5kw áram ami neked kell.
210x5=1050
1050 kw áram elég neked éjjelre erre a 7 hónapra.
Te mondtad, 72 ft kw-ja amit fizetsz.
1050x72=75600.
Tehát 7 hónapra neked 75.600ft az éjszakai áramszükségleted!
Ezt szorozzuk fel 10 évvel!
755.600ft 10 évre az éjszakai áramod!!! Mennyibe kerül ez zúj zinverter?! Meg a zakksikkk?!
Ember ezt te magad sem hiszed el, ne csinald már 🤣😂
agglomerácios sznob hepp a milliomoskáknak, szerencsére a nettó 250et kereső marha gazdálkodja ki az adófizetéséből a 2/3adát
Nekem konkrétan akku nélkül is 0 ft. PS: rosszul számolsz mert az akku egész évben termeli a 72 forintokat nemcsak nyáron, és nem vontad le a 66 százalékos támogatást, amivel mi számoltuk a megtérülést. Szívesen.
Nem a marha gazdálkodja ki, mert EU-s pénz, ahogy azt a videóban is elmondtuk.
Szóval locsolják el az eus pénzt ilyen szuper rendszerre, hogy éjjel spóroljon a polgár 10 év alatt 755.600ft ot?
Amúgy egy fura kérdés, egész nap töltőn van a kocsid, nappal mos a mosógép meg minden nagy fogyasztó nappal megyen, plussz akksit is feltöltöd?! Elég jó cumó ez hallod e ! 😁
Még szerencse, hogy lefújtam a projectet, mert az engedélyek ki voltak kérve! Amennyibe került volna nekünk a rendszer, hát abból jó sok évig használok áramot 😉
Persze nyilván eus pénzből nem lenne gond 😉😁 lehet most felrakatom mégis!
De akkor azért a v8-akat nem adom el, mert kompenzálom napelemmel a dolgot 😂🤣
@@Handrasha végre egyszer megérkezik az az EUs pénz... 😢
Szia András.
Egyet nem értek a videóban láthatóak és hallhatóak alapján. 4 perc környékén beszéltek a back-up üzemmódról, amikor is ha "áramszünet van akkor ameddig van delej az akksiban addig működik a házban minden ami a back-up portra van rácsatlakoztatva."
Miközben a háttérben ott van az akku pack és az inverter közé beépített Santon Tűzeseti DC leválasztó.
Mivel az invertet kint van az akksi meg bent, a különböző tűzszakasz miatt ezt kötelező is telepíteni.
Áramszünet esetén a DFS automatikusan lekapcsol, majd az AC tápellátás visszaállása esetén automatikusan visszakapcsol.
Tehát áramszünet esetén az inverter és akksi között nincsen "kapcsolat", a back-up nem tud működni.
Hogy lesz neked működő back-up akkor?
Szabványos mérőhely kialakításról is lehetne videó. Mert ha az nincs napelem se lehet ha jól tudom. És az zsebbenyúlós.
1misi
@@TheMzs1978kivitelező válogatja, de minimum 500e ft
Alsó telken építkezni fognak? Ha igen, nem vesz majd el a kilátásból?
passz
én vettem.meg egy 20 emeletes házat tervezek😃😂
0:20-nál madárfészek repült?
igen, de már rég nem lakták
Szia András. Nekem csak az lenne a kérdésem. Hogy bunker érpítős videók lesznek? Most már csak az hiányzik. Külföldön is elkezdték már a gazdagabb emberek😅
minek bunker?
@@Handras Hát ha jön egy újabb világjárvány vagy háború vagy bármi. Nagy tech vezérigazgatók már építik külföldön.
5 éve villannyal fütök, évente 600-700 huf-ba kerül. Jol méretezett napelem, saldos elszamolás! Még egy szezon és le is lesz a rendszer amortizalva!
Ok,tehát a havi 25000.- Ft os villanyszámlámat / családi ház 100 nm,villanysütő,hűtők,Phev töltése,száritógép…/ majdnem ki tudom váltani kb.2 Milla befektetéssel ???Ja,és abban az országban ahol visszamenőleg hozzák törvényeket,vészhelyzeti kormányzás van rendeletekkel!!!!!
A videoban 10:15-nel azt mondod LFP akkuk, de 0:33-nal a dobozon Li-ion battery van irva. Most akkor melyik?
A Solinteg oldalan is az van irva ehhez a tipushoz, hogy High Voltage LI-ION Battery
Kedves uram, a LPF akku is Li-ion alapu, csak mas hozzaadott anyagokat (foleg vas es foszfat)
tartalmaz mint az NMC kemiaju (ugyancsak Li-ion alapu)...es meg van jopar hasonlo valtozat.
@@sandormolnar1968 Fura volt, hogy a dobozon nem ugy jelolik. Koszonom a megfejtest :)
@@MeetupvideoUK Ja, igy egy felirattal lefedik az osszes esetleges valtozatot...
LFP
@@Handras koszi :)
Azért ha már sírnak, hogy nem bírja a hálózat a rengeteg napelemes termelést, a meglévő napelemeseknek adhatnának támogatást akkura, akár neked, vagy nekem is hasznos lenne. Szerintem sokan belevágnának akku telepítésbe, ha csak 30-40%-os önerő kellene hozzá.
Várni kell! A kivitelezőm említette nekem, a sunways engedélyeztet egy akku vezérlőt amit a meglévő nem hybrid inverterekre rá lehet majd csatlakoztatni. Amíg van a szaldó és nincs túlfeszültség marad úgy ahogy van. 9-évem van még szaldóban
Akkugyár nem kell, de akku mindenkinek otthonra kéne, na akkor ez hogy?
Ezt mondjuk az éves szaldó eltórlésével egyidejűleg tzdbám elképzelni. Mert a felhasználónak minek akksi, míg van szaldó.. egy fillért nem fog beletenni. Majd akinek lehár a 10 év, az majd támogatas nélkül is lecseréli az inverterr hibridre, és veszi szorgalmasan az akksikat, mert olcsóbb eltárolni az áramot, mint nappl szarérhugyér visszatáplálni aztán este horror pénzért visszavenni
nyáron nem.bírja a.rendszer a sok napelemet
Egy 5 ös rendszer nyáron megtermel 40KWh.at.
Télen lehet vele sokat spórolni ha van éjszakai áramod olcsóbban és feltöltőd az akksikat
Ha van napelemed , akkor nincs vezérelt áramod.
A kettő együtt nem megy.
Ha nincs napelemed , váltóárammal hogy töltöd fel az akkut ?
Csak kérdem😮
@@attilanagy1203a hibrid inverterek ha beállítod feltöltik az akksit áramszünet esetére.
feltölti simán váltóárammal is erre jó a hibrid inverter
Szia! Inverter cserével hogy maradtál szaldóban? Ha cserélsz nem változik az elszámolási mód bruttóra?
Kértünk engedélyt. Ha nem változik az inverter mérete, akkor marad a szaldó.
Mindenki nyugodjon le. A teljes napelemes, szélkerekes bohóckodás csak úgy rentábilis (maximum megtérül az ára) ha van rá állami támogatás. Amint megszűnik, abban a pillanatban soha meg nem térülő beruházássá változik.
Aki takarékoskodni akar az szigeteli a házát és kevesebb áramot használ.
A macska szép, nekem kettő van.
Az enyémre nem volt állami támogatás, most akkor nem fog megtérülni? Jajj
@@Handras egyszer valamikor a távoli jövőben biztosan megtérül (vagy nem)
Az én 12,5 kw-os napelemem 10 év alatt megtérül, de csak megtérül, nyereség nem lesz (ma már nem telepítenék napelemeket)
Ja, és az enyémre sem volt semmiféle támogatás.
Itt érdemes lenne megegyezni, hogy a rendelet szerint lakossági bruttó elszámolás esetén energiamerleg szerinti elszámolás lesz. Azaz nem fázisonként figyeluk a fogyasztást és termelést hanem a 3 fázis eredője lesz az elszámolás alapja.
Tehát ha az akkuból szimetrikus inverter esetén a hálóra is megy áram, akkor nem biztos hogy az 5 kontra 70Ft elszámolás megvalósul.
Az inverter csere költsége miatt a meglevő szaldós rendszerek bruttóba lépésekor ez egy megvizsgálandó paraméter.
Huawei inverterhez csak a saját akkumlátora +boxa jó? Hallottam hogy akármijet elfogad, de a kommunikáció az szerintem kérdéses meg a box működése áramszünetnél 3másodperc amíg átkapcsol és csak egy fázist működtet úgy?
Huawei van és érdekel.
Köszi a videót, hasznos volt.
A drónozással vigyázz, ez már engedélyhez kötött...
nem drón volt az csak egy gopro egy boton
Szerintem egy dolog lett elszúrva: ha ez a kisérlet azért van, hogy tapasztalatokat adjatok át a napelemre pályázóknak, akkor nem megfelelő az inverter mérete...
5kw-osat lehet pályázni, ez meg nagyobb: nem jönnek ki azok a problémák amik a kisebb teljesítmény miatt jelentkeznek.
Pl hiába asszinkron az inverter 5kw-os 1 fázison 1,6kw a limit általában amit le tud adni. Ha 10kw-os az inverter akkor már mindjárt duplája azaz 3,2kw.
Mi van azzal aki a napelemről szeretné tőlteni az autóját?
3 fázisú tőltés csak kb 3x6A-től indítható azaz 4,1kw tehát jó esetben tavasszal és nyáron tűző napon fog menni ez. 1 fázisú tőltés 1,6 kw felett nem fedezhető az inverterről, vajon mit tesz a tőltők többsége ha épp 3kw jön le a napelemről és be van állítva, hogy napelemről tőltsön? Le limitálja vajon 1,6kw-ra a tőltést vagy felcsavarja 3kw-ra és fizethet a tulaj....
Ezeket várnánk egy villanyautókkal foglalkozó tartalomkészítőktől, hogy ezeknek járjon utána..
Ha autót akarsz tölteni, akkor nem elég 5KW. Ilyen egyszerű.
Olyan vékony nekem az a vezeték ami az akkupakkra megy. Ezek már nem 48v rendszerek ?
850 Volt ha jol emlekszem
Nem értem hogy jön ki a matek de tényleg. (Nekem szaldos van fent) Tegyük fel hogy a rezsicsökkentési határon van a fogyasztás az évi 2523kw ami 96000ft, de még akkuval is csak kb 60% lesz elhasználható azaz 40%nyi áramszámlát igy is fizetnie kell azaz 57000ft lesz max a spórolás /év! Ez sosem térül meg. Számoljunk dupla fogyasztással 5000kw Ekkor az éves villanyszámla 270e Huf lenne. Ennek a 60% elhasználható azaz 2500kwh 72 forintoséval és 500kwh 38 forontos. Azaz 199e Ft / év max. Ennyi figyasztásra a legnagyobb kiajánlott rendszer kellhet ami kb 1.5M Ft befizetést igényel ami kb 8 év megtérülés, de nem számoltunk a 1.5 millio 8 év alatti megforgatásábol származó bevétellel... Szóval a 4 év nemtom hogy jött ki...
Ugyanezt írtam le. De szerintem itt azzal számolnak, hogy alapnak veszik hogy autót fogsz tölteni, elektromos autód lesz, és hogy feljebb megy a villany ára. Mert a benzines és dízel autóba is bele lehet rakni havi 40-50 ezer Ft üzemanyagot, akkor az lehetne áram is, féláron. Úgy jobban hangzik.
Egy 6 kW-os rendszer 7200 kWh-t tud megtermelni egy évben. A 70 Ft-os árammal számolva ez 504.000 Ft. Amennyiben ezt mind helyben otthon el tudom fogyasztani a 6 milliós rendszer megtérülése 12 év. 66% támogatással 4 év. Amennyiben csak 50%-os az önfogyasztás aránya, megtérülés duplázódik. Ez hangzott el és ez így is van.
Pont a pályázatot töltöm ki,mikor meg jelent a videó! Köszi :)
Ez a vonat elment, éves szaldó nélkül én nem rakok fel napelemet. Ezzel az akkumulátoros pályázattal sem. Inkább le kéne szigetelni a házat, azzal többet érnék.
10:00 kor 50 perc volt a várakozási idő 10:35 kor engedett belépni majd ügyfélkapu azonosítás után újabb 15 perc várakozás majd 10:52 kor lefagyott a renszer😂
Van aki ezen csodálkozik?
Nem biztos,hogy vesztettél ...5 millió + fizess rá... kicsit sem lopás rablás... csak az bánt.hogy ezt az adófizetők pénzéből csinálják(meg a már zsebükbe tett eus pénz cimén...) és azok nem kapnak semmit sosem akiknek kapni kellene...hányinger ami itthon megy....
Szia @Handras ! A nagyszüleim tavaly pájázattal (lakás korszerűsítés) rakattak fel napelemet és egy akku (huawei) amikor üzembe helyezés után felhívták őket a napelemes cég, hogy van valami óriási fogyasztásuk.. Mint kiderült, ők nem használják az akksit. Hanem amit termel a napelem azt az akkuba és amikor a hálózatnak szüksége van rá akkor onnan azonnal veszi fel a hálózat, és küldi mondjuk a szomszédoknak. (Persze ha termelés közben fogyasztanak akkor az a napelembőp jön, nem a hálózatból)
Amit nem értek, ha egy cég telepít egy csomó ilyet akkor, miért telefonálnak, hogy van valami nagy fogyasztójuk? Ők telepítették úgy, hogy a hálózatot táplálja az akku...😅
Nagyon jó videó lett!
Szia Handras, nálad mekkora az akkupakk valós (kihasznált) kapacitása? Hogyan állítod be, hogy ne tegye tönkre a teljes lemerítés? Mit javasolsz másoknak? Mert a gyári beállítással csak 30-90% között használja, ami csak 60%, azaz 6 kWh. Még szerencse, hogy ezt át lehet állítani...
Az LFP-t le lehet meríteni 0-ra. Appban lehet állítani egyébként.
Ez a pályázat pénzkidobás az államnak (EU) és az ügyfélnek is. Aki ebbe belevág, miért nem csinálta meg szaldóban?
Lehet invertert cserélni úgy, hogy megmarad a szaldó????? Van erre valami jogszabály? Én is váltanék egy ilyen hibrid rendszerre, nekem már csak 5 év van a szaldóból...és nagyobb inverter sem ártana. Amikor kkezdtük, még nem volt EV, csak fűtés...7-8 Kw-os rendszer kellene...
Az is furcsa volt, hogy 3 éve van napelemed, de fingod nem volt a szimmetrikus inverterműködésről. Nekem már az első napokban feltűnt, hogy akármennyit görcsölök, a feltáplálás mindig sokkal több, mint a fogyasztás, még akkor is amikor hétágra süt a nap, és minden fogyasztó izzik, akkor is. Az autó ugye nem egésznap tölt, háromfázisú ipari betonkeverőt meg nem járatok egész nap az udvaron. 😂 Az akku jó megoldás lenne erre a legnagyobb problémára, csak akkor nem 10 kw kellene hanem 100, vagy végtelen, mint a hálózat.
Az előző két kör támogatását kifizették már egyátalán? Mert vannak még ott gondok, ha jól tudom.
Engem szerencsére ez az egész nem érint, 8eft a havi villany számlám, kb semennyi napelem nem térül meg soha, pláne nem akku. Najó, 30-40 éves távlatról beszélünk... Akku-inverter max 10 évente csere, napelemeknek is ennyi idő alatt csökken a hatásfoka... Úri hincutság.
Mellesleg tűz, és robbanás veszélyes akkut tuti nem tennék be a házba.
Azért jó a passzív hűtéses inverter, mert annak rövidebb lehet az élettartama a melegedés miatt, így többet lehet belőle eladni. :) Feélvezetőnek a hőfokát 20 fokkal csökkentjük, akkor dupla élettartamot nyerünk. Szimplán olyan helyre kell tenni, ahol nem zavaró a hangja. Mondjuk az akku pakknak épített külön épületbe. :)
Itthon meg elvből nem vennék részt semmiféle neres állami támogatásos dologba. De ez egyéni hülyeségem, így is épp eleget adózok.
De hogy pozitív is legyek, aranyos a macsek. :)
András az inverter cserével nem kerültél ki a szaldó rendszerből? Nekem az Eonnál azt mondták, ha invertert cserélek, akkor új szerződés kell. Ha most kötnék új szerződést, akkor már bruttóban kell. Vagy rosszul tudom?
Nem, mert nem változott a teljesítménye.
@@Handras Ahh ok. Köszi. Jó tudni. ☺️
Respect, hogy invesztálsz egy ilyen rendszerbe, annak ellenére, hogy a szaldó miatt pénzügyileg nem jársz jól vele.
Az LFP akkuk újrahasznosításáról lehetne egy videó, én sok helyen azt olvasom, hogy jelenleg nem rentábilis, mert sok energia kell hozzá, és mivel nincsenek benne drága fémek, ezért nem éri meg. (jelenleg)
ez a csávó ebből él: eladja a xart azoknak akik álmokat kergetnek és nem tudnak számolni... és mindig akadnak fényevők akiknek pénze is van...
Nem invesztált. A blogja szerint "ezért a cuccért most nem fizettem, a gyártó finanszírozta".
@@jkj420200 ezer kovetovel bolond lenne bàrmiért is fizetni ami a hàzban van, bàrmit mond ez a cégeknek van akkora reklàm hogy ingyen megcsinàljanak a hàzban bàrmit is
Kíváncsi lennék, mennyire bonyolult az akkumulátorokat lecserélni, vagy bővíteni idővel. Elsősorban műszaki szempontból, mert a jogi környezet úgyis teljesen kiszámíthatatlan. Ha majd a jövőben házilag újra akarom hasznosítani a 15-20 éves elektromos autóm akkupakkját, be lehet építeni viszonylag egyszerűen egy ilyen rendszerbe? Ez már csak a sok "kuka az akku 2 év után" károgónak is jó válasz lehetne, hogy tessék, itt van újrahasznosítva a napelem alatt. Tud valaki valamit, hogy ez mennyire lenne bonyolult elméletben?
Nem bonyolult. Mutattunk is már ilyen rendszert a Nissannal.
Nagyon hálás vagyok ezért a videóért neked, András, mert rajtad keresztül végre megérti és alkalmazni fogja a házban lakók egyre nagyobb része,
- hogy lehet erőteljesen a saját pénztárcájának a barátja úgy,
- hogy jóságként még környezetbarát megoldást, a villamos. E helybeni megtermelését és elfogyasztását választja magának,
- ráadásul az MVM és a többi magyar állami és korrupt szereplő kiszipolyozó, totálisan egyoldalú, fogyasztóra kifejezetten előnytelen magatartását és üzletpolitikáját, a pénzbeli függést, kiszolgáltatottságot is nagymértékben csökkenti.
Ezzel aztán minden lesz, csak a saját pénztárcájának barátja nem.
kérlek mesélj még
Mesélek én ha ő nem. Ha senkit nem akarsz átverni ( bár ez nem is elsősorban neked/rólad szól hanem a reklámnak a telepítő cégek részéről) akkor a "spórolok", "milyen jó ez neked", "megtérül" stb-t ki kellene venni a cégek mondókájából. Azzal semmi gond nincs, hogy szenvedély, szerelem (a napelembe) vagy a környezetvédelem élhetőbb jövőért vmit tenni stb és, hogy a pénz nem számít csak akkor nem a spórolást és PÉNZÜGYI hasznosságot kellene sugalnia senkinek ezzel kapcsolatban. Ja, hogy akkor már kevesebbet lehetne eladni mert aki csak a spórolás miatt venné az nem venné... A csúcs a mindegy mibe kerül akkor is "ingyen" lesz az áramom hozzá állás, ha 3-4 Mft ba van hogy megspóroljon 2-300 ezerft/év villanyszámlát ebbe így mi a spórolás? Még a mostani kb 2Mft önrészbe kerülő pályázattal is rossz a spórolás max 1Mft-ba kellene kerülnie egy ilyen rendszernek akkor reális a megtérülés/spórolás a kb 10-15 évnél invertel, akksi csere és a bruttó elszámolás és ezáltal az éves termelés 40-50%-nak elveszése miatt (5ft/Kwh beadás a hálózatba, változhat ez is de most ennyi). Az a spekuláció meg, hogy mennyi lesz az áram ára 10 év múlva... Ha csak szép lineárisan emelkedik( az utóbbi 2 éven kívül mindig) pl a duplájára 10 év alatt még mindig nincs spórolás csak ha holnap már a duplája feleződik a nullába kerülési idő pénzügyileg. De a pénzét mindenki arra költi amire akarja, csak a cégek vagy magénemberek részéről olyan dologgal van ez magyarázva és vásárlásra buzdítva ami egyszerűen nem igaz, ez a baj és mivel megtévesztő reklám amit a cégek csinálnak a fogyasztóvédelem igazán szabályozhatná.
@@gaborcsorba2543 Ebbe az egèsz szàmolàsokban senki se szàmìtotta bele hogy egy ilyen rendszer eggy befektetès is lehet mert hàt a forint az inflàtiòval elèg erősen romlik. Tekintsd az àramot amit termelsz kamatnak.
kb. 800 ezerbe kerülhet egy olyan inverter, lehet, hogy érdemes bedobozolni / berácsozni, mert utcáról látszik, és lassan ennek is lesz piaca, mint a katalizátornak... :(
Tudja kezelni azt az állapotot, amikor nem tud az inverter a hálózatba betáplálni, mert az nem bírja fogadni a túl sok "ingyen" áramot?
Mert az akkor szerintem egy plusz pont (ott ahol vannak ilyen problémák).
nem. akkor mar ugyis tele van az akku amikor ez elofordul
@@Handras az akku nem nullaról indul. Benn az előző napi athozat. Nalam olyan 70 szazalek a reggeli induló, meet többnnapra,kell,áthidalnom. Legyen mondjuk feléig. Azaz a 10 k mar csak 5 k, ha jót,akarsz aza aksiknak, akkor 20 szazalekra merited es 80 ra töltöd. A töltőáram az ötöde szokott lenni a merítesnek.. azaz ha 10kWhs az aksi, akkor 2 kWhval töltheted. Kivetelek persze vannak, van az a pénz. Van aki bontott autó aksit hasznal, es tölthet szazszor annyival is.
Mindezt felejtsük...
Legyen az aksipakk 10 k a napi bejövő meg 50 k. Fogyasztas mondjuk 20 A 20 a halózatba menne, ha tudna... de nem fog, mert ott 250,volt lesz.
Ilyen esetre az a legjobb, ha bekapcsolsz valami fogyasztót, vagy ezt megelőzően lemeríted az akksit (pl. bekapcsolod a bojlert), és akkor azt tudja tölteni.
Yoreggelt Szia András! Van napelemem a házon, de télen mint mindenkinek keveset termel - a teljes ház villanyról megy. Napelem mellé lehet alternatíva a háztáji szélerőmű? Kérdeztem az Energiaügyi Minisztériumot, de válaszra se méltattak. Van erre valami lehetőség vagy a hazai szabályozás ezt nem teszi lehetővé? Egy ilyen műsört megnéznék :) Köszönöm.
Ez a rendszer csak inerter cserével oldható meg, vagy esetleg létezik valami kiegészítő, amivel hagyományos inverteren keresztül is tudja az akku kezelést?
Az enyémnél nem kell inverter csere. Csak kell egy backup rendszert hozzáfűzni a meglévő inverterhez. Legalábbis kértem anno erre is ajánlatot, és ott így határozták meg.
Köszi a zinfókat, kafa vidijó lett!
Örülök, hogy ilyen jól van a tigrised!
Köszi a videót! Létezik még polikristályos panel? Az akkus rendszerhez az nem lenne célszerűbb? (Szórt fényben, rosszabb időben is tudna tölteni?)
Nem, a gyakorlatban már nincsen. A mai modern napelemek (BC, TOPCon, HJT) hozama jóval jobb szórt fényben. Erről részletek ebben a videóban: th-cam.com/video/ZFdNVs0nz6o/w-d-xo.html
De hát ti ketten már eltemettétek a napelemet nagy sírás-rívással még meg is koszorúztátok a nepelem döglött tetemét akkor az hazugság volt?
Igen. A kormány hazugsága...
Hello András.
Sok napelemes videód után hamarosan nekem is telepitenek 1 rendszert, bár aksi nélkül. A nap elemek védelmével kapcsolatban valami videót, ötletet, tanácsot?
Beszéltél már arról, hogy bírják a jeget is. Felénk 2 nyáron nagyon sok napelemet vert szét a jég, amit sokan azótam sem tudtak kicserélni (anyagi okok miatt). Biztosítoknak pedig tele a nadrágjuk, mert jég verés esetén is csak a kár töredékét fizetnék. Létezik valami fizikai védelem a napelemekhez?
Nekem olyan kérdésem van hogy ha huawei hybrid inverterek szimetrikus rendszerüek vagy asszimetrikusak?
Szimetrikusak. De ha megvalósul az energiamerleg szerinti elszámolás akkor ez nem lesz gond.
Akkor invertercserével most maradsz szaldóban vagy ugrott és bruttó lett belőle?
Marad a szaldó.
@@Handras Akkor még időben, több mint egy éve be lett adva a kérelem az új inverterrel vagy más trükk van benne?
Azert a gazfogyasztas ilyen merteku csokkenese szerintem inkabb magyarazhato a fatuzeles novekedesevel, de persze remeljuk, hogy sokan valtanak megujulo futesre is.
Szia András hogy nem estel ki a szaldobol ha invertercsere volt??
kértünk rá engedélyt
Szia András, esetleg a csatornán lesz nálad látható a közeljövőben valamiféle hazai szélenergiával kapcsolatos tartalom, akár termékteszt? Gondolkodom háztartási szélturbina alkalmazásának lehetőségén, beszerzésén meglévő napelemes rendszer mellé (inverter adott, és van benne annyi plusz kapacitás). Viszont nagyon érintetlen téma ez még, és bár találtam megannyi ilyen készüléket az interneten de valószínűleg nem érné meg még szeles településen használva sem, mert jelentősen alacsonyabb a kihasználtsága, mint a 100+ méter magas ipari méretű szélturbináknak? Előre is köszi, amennyiben segítesz azzal, ha esetleg megosztod az ezzel kapcsolatos véleményed, tudásod a témában. Szép napot kívánok! Üdv, Viktor
nem eri meg
@@Handras Köszönöm szépen a gyors válaszod! :-)
Számolgattam de nálam pl 34 év mire megtérülne😂.
akkor rosszul szamoltal es tul nagy rendszert akartal berakni
2 milliós beruházással nálam 28 év a megtérülés, ha 100%-ban ellátna a napelem, és még nem számoltam az alternatíva költséggel
rosszul számolsz
@@gezafazekas8913 vezesd le legyszi! Tényleg kiváncsi vagyok.
Az Engelbert Strauss fizet a sok reklámért?! :D
nem sajnos :)
Arra nem csinálsz egy számítást, hogy minden eszköz, inverter(ek), napelem stb mekkora beruházási költség egy átlag embernek, tehát piaci áron és ha a havi villamos fogyasztásoddal elosztod, akkor hány évig tudnád belőle fizetni a villanyszámlát és "szarni bele" minden zöld megoldásba.
Most számolta ki valaki a TH-cam-on hogy egy ilyen rendszer kb. 3,5 MFt lenne 10 KWh akkuval, szerelési díjjal együtt. th-cam.com/video/0SLIose8sgA/w-d-xo.html
Innen már csak egy osztás, ismerve a havi átlagos villanyszámla összegét...
Sajnos a használatbavételi engedélyhez is kötik a regisztrációt így hiába szeretnénk mi is az új házra, nem fogunk tudni pályázni 😢
Erre érdemes még egyszer rákérdezni, tudtommal nincs ilyen szabály.
Amig nincs ház a térképen addig mire kérsz napelemet?
@@BRAAJEN Építési engedély + kivitelezési szerződés az épülő házhoz.
@@BRAAJEN nem tudom,de nálam sincsen térképen az új ház,de a napelem már üzemel rajta. Lehet,hogy helyenként változik ez. Mi 1,5 évet szívtunk a szolgáltató miatt így most már örülök,hogy vége.
nyilvan papiron is benne kell lakj a hazba, azt meg hasznalatbaveteli nelkul nem fogsz tudni
Este tudom majd megnézni. De ha jól sejtem, meglévő rendszerhez nem lehet majd csak akksira pályázni 66%-os támogatással?
Jól tudod.
@Handras
A videóban említitek, hogy már jogilag is lehetséges az, hogy szigetüzemben is működjön a rendszer. Ez mikor változott meg? Pont pár napja beszéltem egy, a cégnél dolgozó munkatárssal és azt mondta, hogy áramszünet esetén még jogilag nem lehet használni a rendszert, mert minden lekapcsol (ezt más cégek is megerősítették). Köszönöm a választ!
Ezt én sem értem, egyik napelemes cég nekem is azt mondta ami a videóban van, a másik azt amit neked is.
@@lolkesz pedig ez egy elég lényeges dolog lenne…
Egy kivitelező cég nekem erre ezt a választ adta:
"A januárban induló támogatás hálózatra visszatápláló, azonban akkumulátorral kiegészített rendszer kiépítését szorgalmazza és támogatja. Tehát szigetüzemű rendszerek kiépítését nem, de ezt a magyar hálózati szabályzat továbbra is tiltja. Tehát áramszünet esetén hiába rendelkezünk akkumulátorral, ugyanúgy nem lesz energia az ingatlanban.
A jelenlegi pályázat célja, hogy a megtermelt energia fel nem használt része az akkumulátorban legyen eltárolva és este például onnan fel is használva. Ezzel a hálózat tehermentesíthető."
@@Stabimount Ezt értem és én is így tudom, de a videóban konkrétan azt mondják, hogy áramszünet alatt is működik. @Handras akkor ez hogy van?
Pár hónapja engedélyezett az akkumulátoros rendszerek szünetmentes üzeme, de nem egyszerű a papírozása. Az engedélyezett inverterek listáján lábjegyzetben megtalálható a leírás.
Koszi a videót! Az inverter és az akkupakk tényleg hangtalanul működik?
Az invertert nem tudom, mert kinn van, de az akkuban hangtalan.
Szerintem érdemes lett volna elmondani a videóban, hogy egy 17.000 Ft-os havi villanyszámlás fogyasztás esetén kb 10 év a megtérülés. Tehát e feletti fogyasztás szükséges ahhoz, hogy nyereséged legyen rajta.
saját példa: 90 nm-es a ház,havi 4000 a villanyszámla tehát évi 50.000 tehát 10 évre 500.000 ft.. ha csak 2 misit kell beletolni akkor csupán 40 év kell hogy nullán legyek de gondolom 40 év alatt mindent háromszor le kell cserélni mert tönkre megy.. tiszta haszon és szuperzöldség annak aki alapból spórol és odafigyel a rezsire :)
Arról nem is beszélve, hogy 40 év alatt az SP500 tőzsdeindex pl. 30-szorosára nőtt... Talán jobban jársz ha a spórolt pénzedet inkább abba teszed és takarlkoskodsz a rezsivel... @@tibormohacsi6464
@@tibormohacsi6464 Az igazi rákfenéje a napelemes rendszernek, hogy túlfogyasztásra ösztönöz, különben nem térül meg időben. Ami a 4000Ft-os számládból látszik, hogy nem használsz villanybojlert, ami egy igazi tökönszúrás minden családnak, ahol hálózatról üzemeltetik ezeket.
A lényeg az, hogy a meglévő rossz, pazarló szokásainkat tartsuk meg vagy inkább rontsunk rajta, és egy méregdrága napelemes rendszerrel szolgáljuk ki, hogy megérje a befektetés. Ez szembe megy a józan ésszel, de ez csak az én véleményem.
ha 4K a villanyszámlád, arra felesleges 2 millás rendszer... De gondolom gázra, meg üzemanyagra fizetsz szépen ezek szerint.
@@Handras üzemanyag havi 20 gáz altalanyban havi 10
Kérem szépen itt megint a kivitelező jár jól, mert szépen túl van árazva az egész cucc, az állam meg engedi, mert őt a magas vállalkozói adó és az egészre kifizetett 27% áfa érdekli, emellett jól jár még az áramszolgáltató is, aki 5 Ft-ért veszi a napelemes áramot, 70+ ért meg továbbadja. Aki meg most a pályázatból telepítené és használná a rendszert, annak így az életben nem fog megtérülni kivétel ha pl. 5X-re fel nem emelik még az áram árát, vagy a rendszerhasználati díjat. No, megint csak így jön ki a matek. :-( Mo-on meg jobb, ha inkább nem támogatnak semmit (legyen az EU-s pályázat, vagy pl. CSOK), mert az csak extrém dráguláshoz és/vagy túlárazáshoz vezet minden téren. :-( Kíváncsi leszek az erkélynapelemnél milyen csavart fognak majd belevinni, ha mégis engedélyezik majd itthon is. De azt már most borítékolom, hogy az is jóval többe fog kerülni, mint pl. a németeknél.
@Handras Üdvözlöm! Érdeklődéssel néztem a videót, mint meglévő rendszer tulajdonos. Az érdekelne, hogy ha most akarom lecserélni az invetert ugyanolyan teljesítményűre (10kw) akkor maradhatok e az éves szaldóban? El lehet veszni a szabályok között.😊😊😊 Válaszát előre köszönöm!
Elvileg igen, csak engedélyeztetni kell a szolgáltatóval.
Csréld le! soha nem nézik meg az invertert! elméletileg a villannyórág mehetnek be, ha már van!😀
Önámításnak érzem ezt az "örülök neki, hogy még inkább zöld tudok lenni" érzést. Elhiszem, hogy őszintén így gondolod. Csak tudod, az életviteleddel, fogyasztásoddal a te okológiai lábnyomod összességében sokkal nagyobb, mint egy átlag magyar emberé. És bár ezen a napelem és az elektromos autó segít, de kb. annyit, mint forró kőszilának egy csepp víz.
Én nálad kicsit önzőbb vagyok. Nem különösebben érdekel ezen eszközök zöldség mivolta. Sokkal jobban tetszik bennük, hogy emelik a biztonságérzetemet.
Önzőség az emberi léthez hozzátartozik. Mindenki önző és csak a saját érdekeit nézi. Aki mást mond, hazudik.
@@Daditss Így gondolom én is.
mire legyártják a napelemeket az akkukat meg az indertert addigra elég piszkoszöld lesz az a zöld...
@@123_1 En is megcsinaltattam a napelemet es tarolo is van mar hozza. Nem azert, mert önzönek erzem magam, hanem mert nem szeretem, ha lelejmolnak. Akkora most mar az arames gazköltseg, hogy az mar a pofatlansag hatara. Szoval, hogy kik önzök, elarulom neked... a politikusok es gazdaik, akik belölünk es adonkbol elnek! Minket csak modern rabszolganak tartanak, akik arra vannak, hogy nekik dolgozzunk, csak azert ehetünk es elhetünk, hogy legyen ki dolgozzon az ö joletük erdekeben!
Szoval öszinten szolva en mar azon is csodalkoztam, hogy ezek a senkihaziak "ingyen aramot" - ami Tesla idejeben egyaltalan nem volt megengedett a por nepnek, most megengedtek! Hiszen nem elhetsz csak ugy ingyen....
Mindezen tenyek ismereteben, hogy az ember valahogy letepje anyagi kötelekeinek egy kis darabjat, es picit hagyjak bekeben elni, sajna az ember nem gondol arra, hogy mindezek legyartasa IS mekkora környezetszennyezessel jar! De tudod, ez miert nem is erdekel??? Noha erdekelne... mert az un. gazdag "elit" - nekem parazitak - nagy ivben tesz ra, hogy milyen allapotban van a földanya!! Olyan luxus, szemetelö, eletmodot folytatnak, olyan pocseklo es környezetkarosito modon, ÖNZÖEN habzsoljaka masoktol elvett vagyonbol az eletet, hogy mindez, amit mi, kisemberek teszünk csaladunk es magunk erdekeben, ez szinte meg se kottyan a földanyanak!
Egyebkent, szerintem meg fogjak oldani nemsokara azt is, hogy ezeket az akkukat es modulokat ujrahasznositsak, es akkor mar megerte a napelem minden halando szamara.
nem nagyobb. kiszámoltam.
Tudja valaki a Deye SUN-5K-SG04LP3-EU (GH0330) inverternek mekkora hangja van? Az elhelyezése olyan amerikai stilusú házba ahol a garázs a házon belül van, és csak egy beltéri ajtó vállasztja el a lakótértől zavaró lenne? Kockázatos oda berakni? Vagy csak akkor szűrödhet át ventilátor hang mikor nagy a terhelés tehát 11-16 óra között és este vagy éjszaka semmi mikor nem megy a ventilátor? Bár a 10kw akku miatt az inverter éjaszaka is megy csak gondolom a venti nem kapcsol be.
Azt magyarázza el nekem valaki,hogy ennek az egésznek mi értelme van ?Azon kívül,hogy a tulajdonos azt hiszi magáról,hogy mekkora környezetvédő.A rendszer méretéből adódóan nem lehet gazdaságos.Olyan emberek tudják igénybe venni ezt a támogatást ,akiknek valójában nincs rá szüksége.A rendelkezésre álló forrásokat (pénz,anyag,energia)hasznosabban és hatékonyabban fel lehetne használni.
errol szol a video
@@Handras Egyetlen állításom sem lett megcáfolva sem ebben a válaszban a videóban meg végképp nem. És nem,nem lettél zöldebb.Egyszerűen nincs olyan opció,hogy ezt ki tud jelenteni annyi energia és anyag felhasználása mellett,amibe a videóban látható életed kerül.A rendszer amúgy szép és impozáns de a környezetvédelemhez semmi köze
@@Lucifer-lv-426 Ezzel úgy vagy zöld, ha itt csak használod az akkut, a világ túloldalán gyártod és oda kerül vissza mikor leselejtezed
Agyrém az egész. Ha minden házat telekúrunk akkuval, ami aztán 10-15 év múlva kuka, az kész agyrém. Nekem ez az egész napelem cucc egyre unszimpatikusabb, nem egy működő alternatíva. Borús novembereken, decembereken abszolút semmit nem termel, akkor mindenki kussol és fogyasztja a hőerőművekből és atomerőműből az áramot.
Ember... Nem kuka az akku, újra lehet hasznosítani. Légyszi szólj már a világnak, hogy nem működik...
Csak új napelemes rendszerhez jár a 66% vagy ha meglévőhöz akkumlátort akarok rakni arra is?
Egy 5 Kw-os rendszer rendkívül karcsú egy családi háznak.
A 10 Kw-os akkupakk nagyjából mennyi ideig elég egy áramszünet esetén, ha mindent ugyanúgy használnál??
nezd meg menyi aramot hasznalsz! kibattyogsz a villanyorahoz es nezed ahogy porog az a fos es szamolgatsz ahogy fizikan tanultad
Elmondtuk a videóban meddig elég.
Nekünk 3Kw-os rendszer van, a házon, hatan lakunk együtt. Eddig az éves szaldóban elég volt ez a 3Kw-os rendszer. A fűtés nem áramról megy még, illetve a jövőbeli elektromos autó miatt is megéri lassan bővíteni. Csak kár, hogy nem pályázhat olyan, akinek már van rendszere.
@@pkaeg7980 nem éri meg már bővíteni mert egyből repülsz brutto elszámolásba
@@MrGalatis már így sem leszünk, mert megvan 10 éve a napelem.
A 10kw akkumlátor elég a ház teljes fogyasztására? Fűtést mondtad manuálisan kapcsolnod kellett. Azon kívül sikerült fedeznie a teljes fogyasztást?
Nekem huawei inverter van ami nincs okosítva így csak egyenletesen ossza el a termelt energiát. Ennek hátránya hogy kb 1/4edét tudom rögtön hasznosítani. Ez egy okosítással is javítható de egy plusz aksi szinte teljesen maximalizálná. Kár hogy már meglévő rendszernél nem lehet akkumulátorra, okosításra pályázni.
Öreg hűtő, mélyhűtő lecserélés eredménye már havi 60kw megtakarítást jelentett. Ég és föld a régi és új eszközök közötti fogyasztás is.
Fűtésen kívül minden másra elég.
Ha decemberben kb 100kw ot tud a 5kw rendszer akkor az napi kb 3kw átlag termelés amiben 0-7kw volt legkisebb és legnagyobb napi termelés. Így nézve az ezer per hónaphoz 50kw rendszer kellene egy kb 100-150 kw aksival ami viszont nyáron ha fa nem árnyékolja be a napelemeket hatalmas be termelés lenne. Ez lenne a nagyon drága rendszer ami kb bírná a fűtést. Hőszivattyús megoldásnál a harmada-negyede kellene.
Én most benne vagyok egy amper bővítéses, villanyóra korszerűsítés és áthelyezés ügyben családi háznál. Érdemes emellé bevállalnom ezt? Mármint a kb 1 milliós alapvető költségét kb tudom csökkenteni, ha még ezt bevállalom? Persze értem, hogy akkor ez a “grátisz hozzáadódik”. Bocsánat, tudom sok tényezős, de alapvetően látok ebben fantáziát hogy kellemeset a hasznossal :)
Azért ne feledjük el, hogy ez egy fizetett reklám. Úgy gondolom a cég a Solinteg márkára hegyezte ki az inverter márkáját és az akkori helyzetnek megfelelően kerestek beszállítót. Több mint valószínű, hogy nem az említett elszámolási eljárás lesz érvényben. ;) Üzenem Andrásnak, hogy attól még nem lesz zöld, ha mindig lecseréli a termékeit egy újra, mivel az előállítása a termékeknek nagyon nem az. Ha nagyon zöld akar lenni, akkor törekedjen a használt termékek vásárlására. pl.: Régi Priussal járjon :) u.i.: Csak én nem találom ezt a márkát az engedélyezettek között? :(
nincs is autóm ember...
Remélem nem csak ezt vonta le a hozzászólásból. :) @@Handras
Szia András, az a kérdésem lenne, hogy ha nekem az eddigi fogyasztásomhoz mérten elég lenne egy kisebb rendszer, akkor is csak a 7 millió körülit lehet igényelni? Köszönöm előre is !
Persze, lehet kisebbet.