Nekem is ilyen rendszerem van, 2,75kw azt is használtan 64Ah 48 v lifepo4 alatta meg egy nyugati 750w napelem 230ah li-ion 12v . Májustól októberig mindent visz. Fejlesztés alatt mindig a kis rendszer segít a nagynak éjjel ha szükséges, ha meg kevés az ats átvált. Télen beállítva kapcsol be ki az ats. De ahogy mikrosilver mondja ez még kísérlet, s majd fejlesztünk utána. Hajrá!
Szia, koszi a valós adatokkal es tapasztalatokkal alátámasztott videót. Asszem sokak neveben irom, hogy mar untuk az elfogult, előre imádom vagy utalom és erősen sponzoralt videokat a mindenféle youtubcsatornakrol. 👍
Szia! Holnap lesz egy éve, hogy hálózatra kapcsolták a Kelet-Nyugati rendszeremet, 6.5kW-os rendszer és kereken 6.8MW-ot termelt. Mindkét oldalon 8-8db van. Elégedett vagyok a termeléssel kapcsolatban. Úgyhogy nem rossz ötlet a K-NY irány. 😊
Nagyon jó kis videó lett! Én is gondolkodom hasonló 'minirendszeren'. De megvárom, hogy a Te fejlesztéseid hova vezetnek! Reméljük jó tartalom lesz a késöbbiekben ebből!👍
Én is 10 hónapja félszigetben vagyok. 3 szintes házból 2.5 szint aksiról megy. 2.5 MWh jött be eddig. Az inverterem önfogyasztása 25 W. 3.6 kW-os. Nálam is 1000 Wattal indul a klíma, majd pár perc és beáll 300-600 Wattra. Utana ki is kapcsol.. A klímánál fontos, a kültéri egységnél, hogy hol van. 4 kWp a napelemstring.
A mosógép csak pár percig 2000 watt, utána 30 watt, a centrifuga 60 watt. A tűzhely felejtős... bojlerből kaszkádban kell kettő, egy kicsi 10 literes 1500 W es egy nagy. A nagy előmelegit a kicsinek... akar 2-3 napra is.
Nagyon nem jön ki a matek....2MWh a termelésed...ha 70 Ft al számolunk akkor is csak 140e Ft ot spóroltál...A fát ne vedd ide...Miért vettél ha drágább azzal fűteni mint klímával? H Tarifa + COP 4 = 6Ft / kwh Én egy 10,8 kWp es rendszert építettem évi 14MWh termel és 100nm 2 szintes házat visz hőszipkával...klímával...Jacuzzival A Szigetüzem még nem éri meg szerintem... Vegyél egy mikroinvertert kösd rá az akksiidat + egy smart meter hozzá a villanyórába és mehet az energia folyamatosan a belső hálózatodba amennyi éppen kell a többi megy az akksiba,aztán az akksiból amig van akksikapacitásod.... Nem beszólni akartam,csak kicsit túl jól számoltad a megtérülést....😅😅😅 Jó látni a lelkesedésed és a hozzáállásod!Csakígy tovább
@@Cinke21 köszönöm, hogy megosztottad velünk a sajât rendszered eredményeit, de úgy látom az enyémet nem ismered. Tudom ajánlani a teljes napelemes sorozatomat megtekintésre. Abból tudnád, hogy nincs "H" tarifám (annak kiépítése, és követelményeinek megfelelés sem kis költség!), neked sem biztos, hogy sokág lesz... Nálam a fő fűtési módszer a központi helyre elhelyezett fatüzelésű kandalló (Miért vettem meg a fát? Nos, mert azzal fűtök!) Mellette van kombi kazános központi fűtés, ami a gázmennyiség korlátozás óta csak másodlagos fűtési megoldás. Valamint van egy 5 éves Mitsubishi inverteres klímám az emeleten (ezzel lentre fűteni nem egyszerű, mert a huncut meleg nem akar lejönni!) és lent van egy 20 éves 2,2kW hőszállító teljesítményű Samsung klímám, ami jó ha SCOP2-es. A klímás fűtés csak kiegészítő jellegű, felfűteni vele a házat nem lehetséges, főleg ha kint megközelítjük a fagypontot. Így, azt kérdezni, hogy miért vettem meg a fát, csak tudatlanság. Nos ezért számoltam bele a fa MEGTAKARÎTÁS árát, mert fatüzelésű fűtés nélkül megfagynánk! (vagy drága hobbi lenne gázzal!)
Délre rakd 45 fokba a napelemeket. Nálam 165 fok tájolással 45 fok dőles. Aksik fele áron vannak épp. 125 ezer a 2.5 kWh lifepo4. Minel kisebb a rendszer, annál előbb térül meg. Télen szórt fényböl háromszor annyi energia jön be, mint a napsütésből!!
@@fonix68 egyetlen déli fekvésű tető felületemen van (műhely teteje) , a tetősíktól eltéréshez nincs megfelelő terület. A ház észak-déli fekvésű, nyereg tetős, ezért van már csak kelet - nyugati lehetőség. Ajánlom figyelmedbe a napelemes sorozatomat, az elejétől!
@@EcoPityu Szia, nekem csak kelet-nyugati a tetőm ami van és normális tehát terhelhető! Keletin 7 db 415 w napelem a nyugatin 8 db=15db 415w+ van Deye 8 kw hibrid inverter+ 10 kw vasfoszfátos lítium akkumulátor. Bővíteni lehet 11-12kw-ra a napelemet+ akkumulátort is lehet de az drága lenne. Nem termelhetek fel a hállózatra de vételezhetek, ha csak tudok nem használom a hállózatot csak olyan 8-30w-ot belőle nincs 1 éves a rendszer és nem érdekel mikor "térül meg" az ellátásbiztonságom és a zöldenergia fontosabb nekünk! Fél szigetüzembe használom. Te és baráti társaságod inspirált bennünket a telepítésre, köszönök minden bemutatást+ infót és videót!!!!!!
Az a baj, hogy te sem számolod bele az akkuk amortizációját, nem éri meg a szigetüzem. Amikor majd az akkut cseréled, azt is bele kell számolni és minőségi munkaakku sem bírja napelem alatt az 5 évet. Amúgy jó videó, szeretem az anyagaidat.
Szia Pityu! Olyan kérdésem lenne, ha ne adj Isten valami elektromos probléma, vagy bármi miatt kigyulladna a rendszer és mondjuk leég a ház...., akkor ezt a normál házbiztosítás is fedezi, vagy az plusz kiegészítés? Garanciális napelem, saját készítés napelem rendszer közti biztosítási díj is ugyanaz? Köszönöm
Nem hiszem, hogy a biztosítás fedezi, pont ugyanúgy, mintha egy elektromos autó gyulladna ki az udvaron, vagy szalonna sütés közben történik valami. Ezért kell elővigyázatosnak lenni, tele tenni a rendszert biztonsági szakaszolásokkal. Tűz egyébként ott alakul ki, ahol nagy a hőképződés, nálam minden túl van méretezve, a biztosítékok és kismegszakítók pedig pont a terhelésre. Ha tervezteted, és kivitelező készíti azt sem állja a síma lakás biztosítás szerintem.
@@EcoPityuköszi! Azért majd utána kérdezek, csak mert a lítium cellák tudnak égni rendesen... Amúgy nem Azért írtam, hogy nem csináltad biztonságosra, csak kivancsi voltam 🙂
Jó videó de vitatom a megtérülést. Mert te a saját rendszeredről beszélsz de most nézzüknk minden költséget. Ez egy misis beruházás volt és a szervizelést sem számoltad. Illetve az aksikat sem nézted. Szerintem annyiban csalóka csak hogy vannak akik abból indúlnak ki ezekután hogy mit kérnek ennyi pénzt mikor nálad 400e huf ból is kijött. Mindemelett gratulálok!
Szia Pityu. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyibe kerülne egy 1000 V dc bemenetű és 400 V ac három fázisú kimenetelű inverter megépítése? Ami mondjuk 40 kw-os
250-300W nagyon sok, egy komolyabb sportoló tud ennyit leadni max, órákon át, de nem fél napig. A veszteséghő ilyenkor jóval 100W felett van. De nyugalmiban egy ember 100W-nál több hőt nem ad le, a 80W reális kb.
Szia István! Lehet, hogy én vagyok béna, de arról nem találtam semmit, hogy a házra hogyan csatlakoztál rá. Pontosabban inkább, hogy hogyan kapcsolsz át, vagy hogyan választod le a hálózatot. Mechanikusan, vagy valami elektronikával, esetleg automatikusan? Köszönöm, Zo Li-Ion
@@zoli-ion5705 szia! Csak a két klíma kábele van lehozva a fali APC-hez, semmi más. Ha rákötném a "fél házat", az a fele sziget lenne! Teljes sziget, mint most a műhely. Ha hálózat kiegészítés lenne a cél, azt tudná a GC.
@@EcoPityu tehát ha a GC be lenne kötve a villanyóra és a ház közé, akkor az beállítható lenne úgy, hogy ő lássa el a házat? Tehát ha van elég delej az akkuban, akkor onnan vételez és leválasztja a hálózatot, de ha lemerül átkapcsol? Ja és persze úgy, hogy ne töltse az akkut hálózatról, csak napról.
@@EcoPityu Nyilván, de a te esetedben egy GC van. Persze nem volt még a kezemben ilyen inverter, ezért érdeklődtem a működésükről. Köszönöm szépen a válaszokat és a videókat.
@@zoli-ion5705van mindenféle a kettős konverziós a boztonságos. A többi meg tudmtrdfálni es visszataplálhat. Nalam galvanikusan le van választva a közmühálózatról, és a kommektoroknal duplaztam, van egy napocskaval jelölt konnektor es egy sima. Egy éve nem kellett átdugni. Igaz van ami meg készülek ami a hálózatról megy még, direkt.
voltam egy haznal a ficko e-auto aksikat vett az ebayrol es csinalt 70KW tarolo kapacitast, es O ugy csinalja hogy az olcso ejszakai arammal feltolti es azt hasznalja + kisebb napelem . Legkondi szerelo igy az osszes legcserelo - heatpump-ot maganak megcsinalta az elektormo reszt meg megtanulta a netrol.
Nekünk is ioniq aksik vam 100Kw egész éves villanyunk 0 ft!Hoszivattyuval futunk is!Közmű nincs!Olcsóbb volt a napelem mint a villanyt bekötés lett volna 8Kw napelemunk van!6000Kw nal tartunk idén termelesben!
A 3 kw-os GC alá ne kettesével, hanem hármasával rakd a napelemeket. Nálam simán vitte. A 60 volttal rossz hatásfokkal dolgozik a GC. Jobb a 3, korábban indul. Pláne, hogy nem egyirányba néznek. Nálam 405w-os risenek voltak alatta, 3x3 kiosztásban. Kicsit kinőttem, most MPP solár 5,6-os van hatosával a 12 db. Ami jó, hogy van a bojlernek egy második kimenete, ami akkufeszültséggel vezérelhető.
A bojlerre sokkal jobb megoldás, ha nem a stabil 230VAC-ról fűtjük, hanem a fénnyel arányos feszültséggel, hisz a bojler nem várja el, hogy fix 2kW-al hajtsuk, melegíti ő a vizet pl. 500W-al is, amikor 115V-os kap éppen. :) Ezért a bojlert, mint nagy-fogyasztót nem érdemes akkus rendszerre kötni, mert valójában nem is kell hozzá akku. És ez vonatkozik persze az összes fűtőszálas fogyasztóra, mint pl. ohmikus villanyradiátor.
Mikroszilver jó srác meg elég ügyes, de szerintem az már sok amikor valaki állandóan csak a napelemekkel foglalkozik meg, hogy mennyi áramot termel meg stb. De persze ő tudja
Üdv. Gondolkodtam hogy kéne erősítő teszteket is készíteni de inkább csináljon Bigyu mert az az ő témaköre😅, persze mindenki olyan videót készítsen amilyet szeretne vagy ért hozzá.
Hát egy csatornának megkell legyen a témája tehát ebben mi a probléma?? Nem fog neki gamelni egy olyan csatornán ahol azért vannak az emberek hogy nézzék a napelemeket meg hasonlók.
Pityu! Spóroltál közel 300 ezer Ft-ot? Szerintem nem. Még egy forintot sem! Csak abban az esetben, ha a napelemes rendszer, a beruházás egy filléredbe sem került! Ha pedig ez nem így van, mert fizettél érte (- feltételezhetően milliós nagyságrendű összeget), akkor gyakorlatilag az történt, hogy két évvel ezelőtt, a beruházásoddal gyakorlatilag előre kifizetted azt az összeget, amit majd csak ezután fogsz elektromos áram formájában "ingyen" elhasználni. Így majd csak akkor mondhatod, hogy spóroltál vagy inkább hogy most már elkezdted a spórolást, ha már annyi áramot fogyasztottál a háztartásodban, mint amennyit kifizettél magára a telepített rendszeredre. Ameddig ez nem így van, addig mínuszban vagy! Sőt! Ha közben (a megtérülési időt el nem érve) valamilyen meghibásodás miatt még valamilyen alkatrészt is kell vásárolni (- mert ugye van élettartama az elektronikának is) akkor a befektetett összeged megtérülési ideje kitolódik és így az még hosszabb idő lesz. Attól tartok, hogy spórolni csak akkor lehetne, ha vissza tudnál termelni a hálózatra, mert akkor hamarabb megtérülhetne a befektetés úgy, hogy közben magad is használod "ingyen" a megtermelt energiát, de ahhoz, hogy az rövid időn belül valóban nyereséges legyen, ahhoz vélhetőleg még a szomszéd ház tetejére való napelem-telepítés is kevés lenne.
Elhangzott, hogy kb 400 ezer volt a beruhazas. Es igen igy kell gondolkozni. Es a vegen elhangzik a megterulesi ido. Amugy kicsit zavaro az ingyen szo hasznalata.
20 éve épített házra nem tettek szigetelést, mert a gáz olyan olcsó volt. Egy jogszabály módosítással az egyik pillanatról a másikra 5x magasabb lehet a rezsid, így ezt a biztonságot is vedd bele. Nem is beszélve az energetikai infrastruktúra elhanyagoltságából adódó problémákról. Picit kaotikus a rendszer amit vázolt EcoPityu, de jövőbe mutató.
@@bordas_bela1 mint előttem szóló írta, egy jó 500-ba van a rendszer. (egyébként a címben is benne van 1 éves csak a rendszer!) Ebből visszajött (MEGTÉRÜLT) 300.000. Ezt én a közmű hálózatból nem kivettnek számoltam, ami szerintem spórolás. Egy év múlva plusszos leszek. Az akkuk ára nem mérvadó, mert van akinél felhalmozott "kidobásra ítélt" ólomakku tömb dolgozik, van akinél milliós tételek. (ott is lehet kicsiben kezdeni, hamarabb megtérül.)
@@gaborcsongradi1060 ! Igen, a video megtekintése közben és egy kicsit korábban reagáltam az adatokra. Később én is halottam, hogy nem milliós volt a beruházás, de azért amit írtam, az általánosságban - és olyanoknak, akik nem jutnak hozzá kedvezően az anyagokhoz, vagy nincs szakmai hozzáértésük és így nem tudnak a munkadíjon spórolni - igaz. (Ha beleszámolnád ezeket, akkor szerintem simán elérné a milliós összeget a beruházás - persze a szakitól az anyagfelhasználástól is függ.) Spórolásról meg csak akkor beszélhetünk, ha a befektetett összegen megtérülésén felül fizetünk kevesebbet valamiért. Ameddig nem térül meg, addig az semmiképpen nem ingyen van. Ettől függetlenül azt mondom, hogy aki megteheti, anyagilag megengedheti magának hogy próbáljon leválni a rendszerről annak adhat egyfajta biztonságot az, ha van saját áramellátó rendszere. Egy ilyen rendszer, mint ami Pityunak van például egy nyári áramszünet esetén "életmentő" lehet a fagyasztóban tárolt húsok vonatkoztatásában. Az pedig más kérdés, hogy a befektetés megtérül-e, mikor térül meg és hogy mikortól lehet spórolásról beszélni. Engem leginkább az "ingyen" és a "spórolás" fogott meg, és erre próbáltam meg kifejteni álláspontomat és ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim.
@@EcoPityu ! Pityu! Tudom, hogy úgy tűnik piti dolgokon vitatkozunk, de hidd el ez még nem megtérülés, legfeljebb annak egy részlete. Fentebb leírtam, hogy miért. De írok egy példát. Ha akarok vásárolni mondjuk egy 12 bites szkópot - nem kevés pénzért, és nincs elegendő pénzem, akkor bemegyek a bankba és kérek kölcsön (nem fegyverrel, hanem normálisan, hivatalos módon) és mondjuk kapok is. Megkapom, ebből megveszem a szkópot, dolgozom vele, hozza a hasznot, de az ára megtérülni csak akkor fog, ha a havi törlesztésekkel a kölcsön összegét teljes mértékben kifizettem. Ha ez megtörtént, azután hozza csak majd a hasznot. Addig legfeljebb abban segíthet, hogy magát a kölcsönt gyorsabban tudnám kifizetni (Már ha engedi a bank - mert ekkor ezért is külön díjat számol fel és a futamidő rövidülésével szinte semmit sem spórolok, legfeljebb az infláció mértékét). Esetedben nem nagyon van hozzáadott érték, hiszen a rendszerbe nem pumpálsz be energiát, csak mint a számokból látszik is kevesebbet veszel ki, de az még semmiképpen sem "ingyen" van mindaddig, ameddig a befektetett összeget el nem éri a papírodon az a szám, ami azt mutatja, hogy mennyibe került Neked a befektetés.
Nekem a havi lakberem tobb mint 600k lol ha mar annyit fizetek nonstop mennek gepektol kezdve ventillatorig teveig minden. Arra nemvennem a faradtsagot h megnyomjam power off gombot vmin, mi a faxnak h bekapcsoljam par ora utan ujra... Pazarol a vilag es en segitek neki addig hasznald az aramot amig nemvagy a sirban
Kívánom hogy minden terved megvalósuljon.
Nekem is ilyen rendszerem van, 2,75kw
azt is használtan 64Ah 48 v lifepo4 alatta meg egy nyugati 750w napelem 230ah li-ion 12v . Májustól októberig mindent visz. Fejlesztés alatt mindig a kis rendszer segít a nagynak éjjel ha szükséges, ha meg kevés az ats átvált. Télen beállítva kapcsol be ki az ats. De ahogy mikrosilver mondja ez még kísérlet, s majd fejlesztünk utána. Hajrá!
Szia, koszi a valós adatokkal es tapasztalatokkal alátámasztott videót. Asszem sokak neveben irom, hogy mar untuk az elfogult, előre imádom vagy utalom és erősen sponzoralt videokat a mindenféle youtubcsatornakrol. 👍
Szia! Holnap lesz egy éve, hogy hálózatra kapcsolták a Kelet-Nyugati rendszeremet, 6.5kW-os rendszer és kereken 6.8MW-ot termelt. Mindkét oldalon 8-8db van. Elégedett vagyok a termeléssel kapcsolatban. Úgyhogy nem rossz ötlet a K-NY irány. 😊
Szia!
Hasznos volt!
Köszönjük!
Köszönjük, gratulálok jól átgondolt jó "kis" rendszer , a transzverterel meg igen egyedi.
Nagyon jó kis videó lett!
Én is gondolkodom hasonló 'minirendszeren'.
De megvárom, hogy a Te fejlesztéseid hova vezetnek! Reméljük jó tartalom lesz a késöbbiekben ebből!👍
Gratula a művedhez,én kivágnám a gázbojlert helyébe villanyt tennék.Mindjárt lenne puffer,a gázszámla meg megszűnne.
Igazából kombi kazán, nem is bojler
@@EcoPityu Hát lehet még akkor is megérné,3 főre kb 50-60 ezer a villany évente,lehet két-három, év alatt behozná az árát az új bojler.
Én is 10 hónapja félszigetben vagyok. 3 szintes házból 2.5 szint aksiról megy. 2.5 MWh jött be eddig. Az inverterem önfogyasztása 25 W. 3.6 kW-os. Nálam is 1000 Wattal indul a klíma, majd pár perc és beáll 300-600 Wattra. Utana ki is kapcsol.. A klímánál fontos, a kültéri egységnél, hogy hol van. 4 kWp a napelemstring.
A mosógép csak pár percig 2000 watt, utána 30 watt, a centrifuga 60 watt. A tűzhely felejtős... bojlerből kaszkádban kell kettő, egy kicsi 10 literes 1500 W es egy nagy. A nagy előmelegit a kicsinek... akar 2-3 napra is.
Ászokcsavart majd szélvédőragasztóval szigeteld. Az a tuti megoldás. UV álló, masszív, hibátlan. Örök élet plusz pár napig kibírja.
Köszi az ötletet!
Először síma szilóra gondoltam.
Nagyon nem jön ki a matek....2MWh a termelésed...ha 70 Ft al számolunk akkor is csak 140e Ft ot spóroltál...A fát ne vedd ide...Miért vettél ha drágább azzal fűteni mint klímával?
H Tarifa + COP 4 = 6Ft / kwh
Én egy 10,8 kWp es rendszert építettem évi 14MWh termel és 100nm 2 szintes házat visz hőszipkával...klímával...Jacuzzival
A Szigetüzem még nem éri meg szerintem...
Vegyél egy mikroinvertert kösd rá az akksiidat + egy smart meter hozzá a villanyórába és mehet az energia folyamatosan a belső hálózatodba amennyi éppen kell a többi megy az akksiba,aztán az akksiból amig van akksikapacitásod....
Nem beszólni akartam,csak kicsit túl jól számoltad a megtérülést....😅😅😅
Jó látni a lelkesedésed és a hozzáállásod!Csakígy tovább
@@Cinke21 köszönöm, hogy megosztottad velünk a sajât rendszered eredményeit, de úgy látom az enyémet nem ismered.
Tudom ajánlani a teljes napelemes sorozatomat megtekintésre.
Abból tudnád, hogy nincs "H" tarifám (annak kiépítése, és követelményeinek megfelelés sem kis költség!), neked sem biztos, hogy sokág lesz...
Nálam a fő fűtési módszer a központi helyre elhelyezett fatüzelésű kandalló (Miért vettem meg a fát? Nos, mert azzal fűtök!)
Mellette van kombi kazános központi fűtés, ami a gázmennyiség korlátozás óta csak másodlagos fűtési megoldás.
Valamint van egy 5 éves Mitsubishi inverteres klímám az emeleten (ezzel lentre fűteni nem egyszerű, mert a huncut meleg nem akar lejönni!) és lent van egy 20 éves 2,2kW hőszállító teljesítményű Samsung klímám, ami jó ha SCOP2-es.
A klímás fűtés csak kiegészítő jellegű, felfűteni vele a házat nem lehetséges, főleg ha kint megközelítjük a fagypontot.
Így, azt kérdezni, hogy miért vettem meg a fát, csak tudatlanság.
Nos ezért számoltam bele a fa MEGTAKARÎTÁS árát, mert fatüzelésű fűtés nélkül megfagynánk! (vagy drága hobbi lenne gázzal!)
Délre rakd 45 fokba a napelemeket. Nálam 165 fok tájolással 45 fok dőles. Aksik fele áron vannak épp. 125 ezer a 2.5 kWh lifepo4. Minel kisebb a rendszer, annál előbb térül meg. Télen szórt fényböl háromszor annyi energia jön be, mint a napsütésből!!
@@fonix68 egyetlen déli fekvésű tető felületemen van (műhely teteje) , a tetősíktól eltéréshez nincs megfelelő terület.
A ház észak-déli fekvésű, nyereg tetős, ezért van már csak kelet - nyugati lehetőség.
Ajánlom figyelmedbe a napelemes sorozatomat, az elejétől!
@@EcoPityu Szia, nekem csak kelet-nyugati a tetőm ami van és normális tehát terhelhető! Keletin 7 db 415 w napelem a nyugatin 8 db=15db 415w+ van Deye 8 kw hibrid inverter+ 10 kw vasfoszfátos lítium akkumulátor. Bővíteni lehet 11-12kw-ra a napelemet+ akkumulátort is lehet de az drága lenne. Nem termelhetek fel a hállózatra de vételezhetek, ha csak tudok nem használom a hállózatot csak olyan 8-30w-ot belőle nincs 1 éves a rendszer és nem érdekel mikor "térül meg" az ellátásbiztonságom és a zöldenergia fontosabb nekünk! Fél szigetüzembe használom. Te és baráti társaságod inspirált bennünket a telepítésre, köszönök minden bemutatást+ infót és videót!!!!!!
Az a baj, hogy te sem számolod bele az akkuk amortizációját, nem éri meg a szigetüzem. Amikor majd az akkut cseréled, azt is bele kell számolni és minőségi munkaakku sem bírja napelem alatt az 5 évet. Amúgy jó videó, szeretem az anyagaidat.
A savast el kell felejteni. 😊
Lifepo4 a megmentő. Azok kicseszett jók. És ha nincsenek is teljesen le fel töltve meritve akkor nagyon sokat kibirnak.
Szia Pityu! Olyan kérdésem lenne, ha ne adj Isten valami elektromos probléma, vagy bármi miatt kigyulladna a rendszer és mondjuk leég a ház...., akkor ezt a normál házbiztosítás is fedezi, vagy az plusz kiegészítés? Garanciális napelem, saját készítés napelem rendszer közti biztosítási díj is ugyanaz? Köszönöm
Nem hiszem, hogy a biztosítás fedezi, pont ugyanúgy, mintha egy elektromos autó gyulladna ki az udvaron, vagy szalonna sütés közben történik valami.
Ezért kell elővigyázatosnak lenni, tele tenni a rendszert biztonsági szakaszolásokkal.
Tűz egyébként ott alakul ki, ahol nagy a hőképződés, nálam minden túl van méretezve, a biztosítékok és kismegszakítók pedig pont a terhelésre.
Ha tervezteted, és kivitelező készíti azt sem állja a síma lakás biztosítás szerintem.
@@EcoPityuköszi! Azért majd utána kérdezek, csak mert a lítium cellák tudnak égni rendesen...
Amúgy nem Azért írtam, hogy nem csináltad biztonságosra, csak kivancsi voltam 🙂
Jó videó de vitatom a megtérülést. Mert te a saját rendszeredről beszélsz de most nézzüknk minden költséget. Ez egy misis beruházás volt és a szervizelést sem számoltad. Illetve az aksikat sem nézted. Szerintem annyiban csalóka csak hogy vannak akik abból indúlnak ki ezekután hogy mit kérnek ennyi pénzt mikor nálad 400e huf ból is kijött. Mindemelett gratulálok!
Kérdés hogy Ecopityunak mekkora aksija van? 1 14kwh-ás LiPo akksi alsó hangon 1.8 milla.
Szia Pityu. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyibe kerülne egy 1000 V dc bemenetű és 400 V ac három fázisú kimenetelű inverter megépítése? Ami mondjuk 40 kw-os
Szerintem kérdezz meg egy neves gyártót, mert ilyet házilag "sufnituning" nem fog senki építeni!
mennyi hőt termel egy átlagos 70kg ember nyugalmi állapotban? kb250-300w?
80W
milyen környezeti hőmérséklet, és mekkora alkoholmérgezés mellett?
250-300W nagyon sok, egy komolyabb sportoló tud ennyit leadni max, órákon át, de nem fél napig. A veszteséghő ilyenkor jóval 100W felett van. De nyugalmiban egy ember 100W-nál több hőt nem ad le, a 80W reális kb.
Ügyes !
Szia István! Lehet, hogy én vagyok béna, de arról nem találtam semmit, hogy a házra hogyan csatlakoztál rá. Pontosabban inkább, hogy hogyan kapcsolsz át, vagy hogyan választod le a hálózatot. Mechanikusan, vagy valami elektronikával, esetleg automatikusan? Köszönöm, Zo Li-Ion
@@zoli-ion5705 szia!
Csak a két klíma kábele van lehozva a fali APC-hez, semmi más.
Ha rákötném a "fél házat", az a fele sziget lenne! Teljes sziget, mint most a műhely.
Ha hálózat kiegészítés lenne a cél, azt tudná a GC.
@@EcoPityu tehát ha a GC be lenne kötve a villanyóra és a ház közé, akkor az beállítható lenne úgy, hogy ő lássa el a házat? Tehát ha van elég delej az akkuban, akkor onnan vételez és leválasztja a hálózatot, de ha lemerül átkapcsol? Ja és persze úgy, hogy ne töltse az akkut hálózatról, csak napról.
@@zoli-ion5705 egy hibrid inverteren ezek választható, beállítható funkciók, nem csak a GC-n.
@@EcoPityu Nyilván, de a te esetedben egy GC van. Persze nem volt még a kezemben ilyen inverter, ezért érdeklődtem a működésükről. Köszönöm szépen a válaszokat és a videókat.
@@zoli-ion5705van mindenféle a kettős konverziós a boztonságos. A többi meg tudmtrdfálni es visszataplálhat. Nalam galvanikusan le van választva a közmühálózatról, és a kommektoroknal duplaztam, van egy napocskaval jelölt konnektor es egy sima. Egy éve nem kellett átdugni. Igaz van ami meg készülek ami a hálózatról megy még, direkt.
voltam egy haznal a ficko e-auto aksikat vett az ebayrol es csinalt 70KW tarolo kapacitast, es O ugy csinalja hogy az olcso ejszakai arammal feltolti es azt hasznalja + kisebb napelem . Legkondi szerelo igy az osszes legcserelo - heatpump-ot maganak megcsinalta az elektormo reszt meg megtanulta a netrol.
Nekünk is ioniq aksik vam 100Kw egész éves villanyunk 0 ft!Hoszivattyuval futunk is!Közmű nincs!Olcsóbb volt a napelem mint a villanyt bekötés lett volna 8Kw napelemunk van!6000Kw nal tartunk idén termelesben!
A 3 kw-os GC alá ne kettesével, hanem hármasával rakd a napelemeket. Nálam simán vitte. A 60 volttal rossz hatásfokkal dolgozik a GC. Jobb a 3, korábban indul. Pláne, hogy nem egyirányba néznek. Nálam 405w-os risenek voltak alatta, 3x3 kiosztásban. Kicsit kinőttem, most MPP solár 5,6-os van hatosával a 12 db. Ami jó, hogy van a bojlernek egy második kimenete, ami akkufeszültséggel vezérelhető.
@@JanosSzabo-ov6zp nem használom a GC töltésvezérlőjét!
A bojlerre sokkal jobb megoldás, ha nem a stabil 230VAC-ról fűtjük, hanem a fénnyel arányos feszültséggel, hisz a bojler nem várja el, hogy fix 2kW-al hajtsuk, melegíti ő a vizet pl. 500W-al is, amikor 115V-os kap éppen. :) Ezért a bojlert, mint nagy-fogyasztót nem érdemes akkus rendszerre kötni, mert valójában nem is kell hozzá akku.
És ez vonatkozik persze az összes fűtőszálas fogyasztóra, mint pl. ohmikus villanyradiátor.
Mikroszilver jó srác meg elég ügyes, de szerintem az már sok amikor valaki állandóan csak a napelemekkel foglalkozik meg, hogy mennyi áramot termel meg stb. De persze ő tudja
Üdv.
Gondolkodtam hogy kéne erősítő teszteket is készíteni de inkább csináljon Bigyu mert az az ő témaköre😅, persze mindenki olyan videót készítsen amilyet szeretne vagy ért hozzá.
Annyira imádja a napelemeket, hogy még éjszaka is avval takaródzik.😂😂😂
Hát egy csatornának megkell legyen a témája tehát ebben mi a probléma?? Nem fog neki gamelni egy olyan csatornán ahol azért vannak az emberek hogy nézzék a napelemeket meg hasonlók.
@@Mikrosilveres szereltél már ágyat is, meg hangszórót. A szélkerekekröl nem is beszélve. 😊
Mousereknek néhàny darab piezzo sugárzóval és random ledes pislogóval és VCOkkal komponàlhatnàl folyamatos zenét ;)
@@wilker2045 amúgy tényleg!
Ez nagy ötlet hé'! :)
@@EcoPityu Szia! Erre csinálhatnál egy kapcsolást esetleg. Lehet sok mindenkit érdekelne még rajtam kívűl.
Gratulál a spóroláshoz, szép munka!!!!
@@EcoPityu Rendes több 10 (100) W-s piezzo magas sugarzókból , nem a kis 7zenés kvarcóra lapkákból.
@@wilker2045 símán a 80x80-assal természetesen!
Emberrel jól lehet fűteni,😂 egy átlagos testalkatú ember, kb 120Wattnyi hőenergiát sugároz le óránként. 😊
Szerintem is ezt István nagyon kifelejtette az öröm kalkulációjából.
Hely hatékonyság miatt annyira nem jó. Mivel kb 30 embert tud annyit mint egy 3,5kW-os klíma.😂
És akkor még nem beszéltünk a fogyasztásukról.
6:00-nál ne felejtsd el hogy ti is fűtöttetek,+36 fok/személy.
@@edekoka6267 ez így van, a macskák is ha fáznak, összebújnak! :)
Lehet "alkudni"? Félsziget?
A napelem nem éri meg!
Senki ne vegyen!
Várja meg amíg nekünk olcsóbb lesz. 😂
Pityu! Spóroltál közel 300 ezer Ft-ot? Szerintem nem. Még egy forintot sem! Csak abban az esetben, ha a napelemes rendszer, a beruházás egy filléredbe sem került! Ha pedig ez nem így van, mert fizettél érte (- feltételezhetően milliós nagyságrendű összeget), akkor gyakorlatilag az történt, hogy két évvel ezelőtt, a beruházásoddal gyakorlatilag előre kifizetted azt az összeget, amit majd csak ezután fogsz elektromos áram formájában "ingyen" elhasználni. Így majd csak akkor mondhatod, hogy spóroltál vagy inkább hogy most már elkezdted a spórolást, ha már annyi áramot fogyasztottál a háztartásodban, mint amennyit kifizettél magára a telepített rendszeredre. Ameddig ez nem így van, addig mínuszban vagy! Sőt! Ha közben (a megtérülési időt el nem érve) valamilyen meghibásodás miatt még valamilyen alkatrészt is kell vásárolni (- mert ugye van élettartama az elektronikának is) akkor a befektetett összeged megtérülési ideje kitolódik és így az még hosszabb idő lesz. Attól tartok, hogy spórolni csak akkor lehetne, ha vissza tudnál termelni a hálózatra, mert akkor hamarabb megtérülhetne a befektetés úgy, hogy közben magad is használod "ingyen" a megtermelt energiát, de ahhoz, hogy az rövid időn belül valóban nyereséges legyen, ahhoz vélhetőleg még a szomszéd ház tetejére való napelem-telepítés is kevés lenne.
Elhangzott, hogy kb 400 ezer volt a beruhazas. Es igen igy kell gondolkozni. Es a vegen elhangzik a megterulesi ido. Amugy kicsit zavaro az ingyen szo hasznalata.
20 éve épített házra nem tettek szigetelést, mert a gáz olyan olcsó volt. Egy jogszabály módosítással az egyik pillanatról a másikra 5x magasabb lehet a rezsid, így ezt a biztonságot is vedd bele. Nem is beszélve az energetikai infrastruktúra elhanyagoltságából adódó problémákról. Picit kaotikus a rendszer amit vázolt EcoPityu, de jövőbe mutató.
@@bordas_bela1 mint előttem szóló írta, egy jó 500-ba van a rendszer. (egyébként a címben is benne van 1 éves csak a rendszer!)
Ebből visszajött (MEGTÉRÜLT) 300.000. Ezt én a közmű hálózatból nem kivettnek számoltam, ami szerintem spórolás.
Egy év múlva plusszos leszek.
Az akkuk ára nem mérvadó, mert van akinél felhalmozott "kidobásra ítélt" ólomakku tömb dolgozik, van akinél milliós tételek. (ott is lehet kicsiben kezdeni, hamarabb megtérül.)
@@gaborcsongradi1060 ! Igen, a video megtekintése közben és egy kicsit korábban reagáltam az adatokra. Később én is halottam, hogy nem milliós volt a beruházás, de azért amit írtam, az általánosságban - és olyanoknak, akik nem jutnak hozzá kedvezően az anyagokhoz, vagy nincs szakmai hozzáértésük és így nem tudnak a munkadíjon spórolni - igaz. (Ha beleszámolnád ezeket, akkor szerintem simán elérné a milliós összeget a beruházás - persze a szakitól az anyagfelhasználástól is függ.) Spórolásról meg csak akkor beszélhetünk, ha a befektetett összegen megtérülésén felül fizetünk kevesebbet valamiért. Ameddig nem térül meg, addig az semmiképpen nem ingyen van.
Ettől függetlenül azt mondom, hogy aki megteheti, anyagilag megengedheti magának hogy próbáljon leválni a rendszerről annak adhat egyfajta biztonságot az, ha van saját áramellátó rendszere. Egy ilyen rendszer, mint ami Pityunak van például egy nyári áramszünet esetén "életmentő" lehet a fagyasztóban tárolt húsok vonatkoztatásában. Az pedig más kérdés, hogy a befektetés megtérül-e, mikor térül meg és hogy mikortól lehet spórolásról beszélni. Engem leginkább az "ingyen" és a "spórolás" fogott meg, és erre próbáltam meg kifejteni álláspontomat és ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim.
@@EcoPityu ! Pityu! Tudom, hogy úgy tűnik piti dolgokon vitatkozunk, de hidd el ez még nem megtérülés, legfeljebb annak egy részlete. Fentebb leírtam, hogy miért. De írok egy példát. Ha akarok vásárolni mondjuk egy 12 bites szkópot - nem kevés pénzért, és nincs elegendő pénzem, akkor bemegyek a bankba és kérek kölcsön (nem fegyverrel, hanem normálisan, hivatalos módon) és mondjuk kapok is. Megkapom, ebből megveszem a szkópot, dolgozom vele, hozza a hasznot, de az ára megtérülni csak akkor fog, ha a havi törlesztésekkel a kölcsön összegét teljes mértékben kifizettem. Ha ez megtörtént, azután hozza csak majd a hasznot. Addig legfeljebb abban segíthet, hogy magát a kölcsönt gyorsabban tudnám kifizetni (Már ha engedi a bank - mert ekkor ezért is külön díjat számol fel és a futamidő rövidülésével szinte semmit sem spórolok, legfeljebb az infláció mértékét). Esetedben nem nagyon van hozzáadott érték, hiszen a rendszerbe nem pumpálsz be energiát, csak mint a számokból látszik is kevesebbet veszel ki, de az még semmiképpen sem "ingyen" van mindaddig, ameddig a befektetett összeget el nem éri a papírodon az a szám, ami azt mutatja, hogy mennyibe került Neked a befektetés.
Nekem a havi lakberem tobb mint 600k lol ha mar annyit fizetek nonstop mennek gepektol kezdve ventillatorig teveig minden. Arra nemvennem a faradtsagot h megnyomjam power off gombot vmin, mi a faxnak h bekapcsoljam par ora utan ujra... Pazarol a vilag es en segitek neki addig hasznald az aramot amig nemvagy a sirban
Hát ha városban akarsz élni ez van 😂