Moj pierwszy powershift z 2013r. Mondeo mk4 Przebieg 290 tys km przy 200 tys wymieniony tłumik drgań olej co 60 tys ciągnie lawete i zero awarii ,drugi powershift 2 generacji 2016r tez mondeo przebieg 230 tys olej co 60 tys i zero awarii i tez ciągnie lawetę bardzo fajne skrzynie jak sie umiejetnie jezdzi
Aż miło czytać takie komentarze 🙂 Ale to tylko pokazuje jak ważna jest regularna wymiana oleju ATF w skrzyni. Odpowiednie serwisowanie i tak jak Pan wspomniał umiejętna jazda może znacznie przedłużyć życie skrzyni!
Kolego jestem przy kupnie mondeo w automacie mam pytanie nie wiesz od którego rocznika był montowany ten powerschift że suchym sprzęgłem bi z tego co słyszę to lepszy proszę o odp
Zadaniem oleju jest zapewnienie odpowiedniego poziomu tarcia do sprawnego działania oraz ochrony sprzęgieł przed nadmiernym zużyciem. Czy dodatek zmniejszający tarcie mógłby zredukować je na tyle, aby uniknąć uślizgów na sprzęgłach i jednocześnie poprawić ich ochronę? Nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić, ponieważ nie mieliśmy okazji przetestować tego w praktyce. Istniałby jednak nasz zmartwienie, czy zmniejszenie tarcia nie wpłynęłoby negatywnie na pracę jednostki. W przypadku Ravenol używamy dodatków do oleju silnikowego, które zmniejszają tarcie, co przekłada się na lepszą reakcję na gaz i zmniejszone zużycie paliwa.
Macie informacje przy jakich przebiegach skrzynia siada? Jaki jest odsetek uszkodzeń? Powielacie historie z mchu i paproci. A jak słyszę, że kawałki plastiku krążą po obiegu olejowym, to sie zastanawiam, czy mechanik wie, że po drodze jest filtr oleju? Rozumiem, ze przekaz ma byc taki aby czesciej wymieniac olej, ktorego producentem jest sponsor.
Filtr wyłapuje zanieczyszczenia do momentu jego zapchania i spadku ciśnienia oleju w obiegu, aż do spowodowania awarii. Praktyka pokazuje że skrzynia PowerShift pierwszej generacji wytrzymuje około 200 tys. kilometrów. Skrzynia najczęściej skraca swoją żywotność podczas użytkownia pojazdu w mieście.
@@ravenolpolska Ta skrzynia od pierwszej generacji ma dwa filtry. Awarii ulega wiele elementów począwszy od tych plastikowych przekładek poprzez łożysko wałka głównego aż to kości widełek. To użytkownicy wykańczają te skrzynie oraz sam FORD, który twierdzi iż w niej oliwy się nie wymienia. Producent tej skrzyni mówi co innego.
Jedno pytanie bo zbierzne inforamcje sa.Druga generacja w Fordach byla montowana od 2015 czy po 2015?Wszedzie info jest ze od 2015 a rozmowca mowi ze po 2015?Jak jest faktycznie?
Nie są to rozbierzne informacje, a raczej skrót myślowy mówiącego, od 2015 roku zaczyna się 2 generacja skrzyni. Niektóre modele z końcówki 2014 roku już posiadają poprawioną wersję skrzyni, oczywiście nie należy mylić daty 1 rejestracji z datą produkcji samochodu.
W pierwszej gerneracji także można przeprowadzić dynamiczną wymianę. Należy jednak zwrócić uwagę na to jak serwisowana była wcześniej skrzynia, czy działa poprawnie i czy nie jest to pierwsza wymiana np. po przebiegu 200 tys. kilometrów, ponieważ w takim przypadku mogła się nagromadzić duża ilość opiłków w układzie, które mogłyby podczas dynamicznej wymiany zatkać zawory sterownika. W opisanym przypadku zalecana jest kilkukrotna wymiana statyczna oleju ATF, ale oczywiście o wyborze odpowiedniej metody wymiany decyduje mechanik po sprawdzeniu stanu technicznego samochodu.
To głównie zależy od stylu jazdy oraz historii serwisowania, którą warto sprawdzić przed zakupem. Druga generacja skrzyni Powershift została udoskonalona w porównaniu do pierwszej i jest bardziej trwała. Jazda testowa powinna zweryfikować, czy nie występują opóźnienia w zmianie biegów lub szarpania. Skrzynię biegów warto sprawdzić zarówno na zimnym, jak i na ciepłym silniku.
Witam mam pytanie myślę nad zakupem mondeo i jak się włącza i wyłącza system manualny zmiany biegów w tej skrzyni jest jakiś włącznik osobny?? Bo normalnie na D czy S to automatycznje zmienia sam
Której generacji jest Mondeo? Zazwyczaj w trybie S można samodzielnie zmieniać biegi za pomocą dźwigni zmiany biegów lub łopatek przy kierownicy. Jednak, gdy osiągniemy skrajne obroty, samochód automatycznie zmieni bieg w górę lub w dół.
W skrzyniach PowerShift nie jest zalecana dynamiczna wymiana oleju ze wzgledu na ryzyko zapchania kanalików olejowych oraz wewnętrznego filtra przez krążące opiłki. Powershift 2 gen. ma dwa filtry oleju, jeden wewnętrzny (dostepny tylko po wybraniu skrzyni na stół) i zewnetrzny, który należy wymienić przy każdej wymianie oleju.
Niestety, pierwsza generacja skrzyń PowerShift jest dość awaryjna. Nawet przy regularnych wymianach oleju, istnieje ryzyko uszkodzenia. Niemniej jednak, dbanie o stan oleju jest kluczowe dla maksymalnego wydłużenia żywotności skrzyni. Zalecamy dynamiczną wymianę oleju, pod warunkiem, że znamy historię serwisowania skrzyni. W przeciwnym razie może to prowadzić do uszkodzenia jednostki przez zatkanie zaworów w sterowniku.
Bzdury wypisujesz. Pierwsza generacja też ma dwa filtry, a dynamiczna wymiana nie jest zalecana właśnie przez filtr wewnętrzny. Jest ona zwyczajnym naciąganiem klienta.
Ford S-max 2011, 340 tys. przebiegu bez jakichkolwiek problemów. Jeżdżę od nowości różnie autostradą, drogi lokalne, dużo po mieście, ciągam przyczepę. Wymiana oleju co 60 tys.
Czy wymiana oleju co 40kkm wystarczy statyczna, czy lepiej dynamiczna? Druga sprawa to co myślicie o teorii, że dynamiczna wymiana oleju "psuje dwusprzęgłowe skrzynie"?
Wymiana oleju co 40 tys. km to odpowiedni interwał. Dynamiczna wymiana oleju jest bardziej efektywna, jednak jeśli w okolicy brak serwisu oferującego taką usługę, wymiana statyczna również jest odpowiednia. W przypadku mocno zdegradowanego oleju zaleca się dwukrotną lub trzykrotną wymianę. Istnieje mit, że dynamiczna wymiana może uszkodzić skrzynię biegów, ale dzieje się tak zazwyczaj w przypadku zaniedbanej skrzyni, w której interwały wymian były znacznie wydłużone lub wymian w ogóle nie przeprowadzano. Skrzynia biegów naturalnie wytwarza opiłki w układzie, a jeśli olej nie spełnia swoich właściwości, przyspiesza to zużycie jednostki i pogarsza pracę skrzyni. Podczas dynamicznej wymiany opiłki mogą zablokować elektrozawory w skrzyni, co prowadzi do pogorszenia jej pracy lub unieruchomienia.
Skrzynia nie jest przyjemna przy jeździe miejskiej. Ruszanie czy też zmiana z 1 na 2 jest mocno odczuwalna. W trasie co innego. Faktycznie skrzynia jest bardzo prosta i tania w naprawie. Niestety warsztaty dobrze sobie doją wciskając kit że to trzeba jakieś cuda wianki. Dla mnie tą skrzynię naprawiała KOBIETA, która naprawia też inne skrzynie. Sama skrzynię rozpołowiła, wymieniła sprzęgła, tłumik drgań, filtr wewnętrzny i jakiś czujnik prędkości przy okazji bo czasami się psuje a że jest wewnątrz skrzyni to w przypadku jego usterki trzeba znowu rozpoławiać skrzynię. Skrzynia zaczęła niedomagać przy 170tyś km.
Dobrze, że zareagował Pan stosunkowo wcześnie z naprawą; najgorzej jest czekać do momentu, gdy skrzynia całkowicie się unieruchomi. Dziękujemy za komentarz.
Zapomnieliście dodać, że od prawie dwóch lat na rynku można spotkać trzecią generację tej najgorszej z najgorszych skrzyń dwusprzęgłowych. Te plastiki to są przekładki i jedną z głównych przyczyn uszkodzenia ich jest gwałtowne przyspieszanie oraz duży moment. Pierwsza generacja przyjmować powinna do 450 njutka lecz realnie do 430 przyjmuje. W obu generacjach jest sporo min w samej skrzyni.
II generacja po 2015 roku została ulepszona w porównaniu z poprzednią, ale mimo to opinie na rynku wtórnym pozostały negatywne. W przypadku konieczności regeneracji sprzęgieł zaleca się także dokładne oczyszczenie całej skrzyni biegów oraz mechatroniki z opiłków i innych zanieczyszczeń. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu, przy założeniu unikania nagłego ruszania, które może spowodować uszkodzenia sprężynek w kole dwumasowym oraz regularnych wymian oleju, skrzynia biegów powinna wytrzymać około 200 tysięcy kilometrów.
będzie ciężki temat bo te skrzynie się nie psują wiec nikt ich nie naprawia. A skrzynia to Aisin Warner FW6A która Mazda produkuje sama w 2-ch fabrykach.
Tak, I generacja nie należy do najlepszych ze względu na zastosowanie w wewnętrznym obiegu oleju koła dwumasowego, w którym kruszą się plastikowe elementy tłumika drgań, te natomiast potrafią doprowadzić do awarii.
Dzięki za ten materiał!
Pokażecie może dynamiczną wymianę oleju w skrzyni PowerShift II generacji?
Postaramy się w przyszłości przygotować taki odcinek 😉
Dzien dobry. Czy w fordzie Tourneo connect 2 z 2020 roku jest montowany powershift 2 generacji?
Moj pierwszy powershift z 2013r. Mondeo mk4 Przebieg 290 tys km przy 200 tys wymieniony tłumik drgań olej co 60 tys ciągnie lawete i zero awarii ,drugi powershift 2 generacji 2016r tez mondeo przebieg 230 tys olej co 60 tys i zero awarii i tez ciągnie lawetę bardzo fajne skrzynie jak sie umiejetnie jezdzi
Aż miło czytać takie komentarze 🙂 Ale to tylko pokazuje jak ważna jest regularna wymiana oleju ATF w skrzyni. Odpowiednie serwisowanie i tak jak Pan wspomniał umiejętna jazda może znacznie przedłużyć życie skrzyni!
Kolego jestem przy kupnie mondeo w automacie mam pytanie nie wiesz od którego rocznika był montowany ten powerschift że suchym sprzęgłem bi z tego co słyszę to lepszy proszę o odp
W Mondeo MK5 były montowane już powershift drugiej generacji (suche sprzęgła)a wiec od 2015 do 2018
A od 2019 montowane są 8 biegowe klasyczne hydrauliczne skrzynie
I dobre są nic się nie dzieje a ta duarschift znasz może bo mondeo ma te dwie skrzynie tak
Dzięki za świetny materiał o Powershift a poproszę recenzję skrzyni Geartronic montowanej w Volvo. Pozdrawiam.
Postaramy się nagrać taki odcinek 😊
Ogólnie mówiąc PowerShift 1 jest jednorazowa, gdyz regeneracja jest kosztowna i ryzykowna. Wtedy lepiej zrobić swap na manual za pol ceny regeneracji
Hej, a można dodać do tej skrzyni dodatki zmniejszające tarcie? Jakiegoś AR9100 np.
Zadaniem oleju jest zapewnienie odpowiedniego poziomu tarcia do sprawnego działania oraz ochrony sprzęgieł przed nadmiernym zużyciem. Czy dodatek zmniejszający tarcie mógłby zredukować je na tyle, aby uniknąć uślizgów na sprzęgłach i jednocześnie poprawić ich ochronę? Nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić, ponieważ nie mieliśmy okazji przetestować tego w praktyce. Istniałby jednak nasz zmartwienie, czy zmniejszenie tarcia nie wpłynęłoby negatywnie na pracę jednostki. W przypadku Ravenol używamy dodatków do oleju silnikowego, które zmniejszają tarcie, co przekłada się na lepszą reakcję na gaz i zmniejszone zużycie paliwa.
Macie informacje przy jakich przebiegach skrzynia siada? Jaki jest odsetek uszkodzeń? Powielacie historie z mchu i paproci. A jak słyszę, że kawałki plastiku krążą po obiegu olejowym, to sie zastanawiam, czy mechanik wie, że po drodze jest filtr oleju? Rozumiem, ze przekaz ma byc taki aby czesciej wymieniac olej, ktorego producentem jest sponsor.
Filtr wyłapuje zanieczyszczenia do momentu jego zapchania i spadku ciśnienia oleju w obiegu, aż do spowodowania awarii. Praktyka pokazuje że skrzynia PowerShift pierwszej generacji wytrzymuje około 200 tys. kilometrów. Skrzynia najczęściej skraca swoją żywotność podczas użytkownia pojazdu w mieście.
@@ravenolpolska Ta skrzynia od pierwszej generacji ma dwa filtry. Awarii ulega wiele elementów począwszy od tych plastikowych przekładek poprzez łożysko wałka głównego aż to kości widełek. To użytkownicy wykańczają te skrzynie oraz sam FORD, który twierdzi iż w niej oliwy się nie wymienia. Producent tej skrzyni mówi co innego.
O skrzyniach w nowych Daciach hybrid: Jogger, Duster , BigSter ...(??))
Jedno pytanie bo zbierzne inforamcje sa.Druga generacja w Fordach byla montowana od 2015 czy po 2015?Wszedzie info jest ze od 2015 a rozmowca mowi ze po 2015?Jak jest faktycznie?
Nie są to rozbierzne informacje, a raczej skrót myślowy mówiącego, od 2015 roku zaczyna się 2 generacja skrzyni. Niektóre modele z końcówki 2014 roku już posiadają poprawioną wersję skrzyni, oczywiście nie należy mylić daty 1 rejestracji z datą produkcji samochodu.
Czy w "jedynce" też robi się dynamiczną wymianę?
W pierwszej gerneracji także można przeprowadzić dynamiczną wymianę. Należy jednak zwrócić uwagę na to jak serwisowana była wcześniej skrzynia, czy działa poprawnie i czy nie jest to pierwsza wymiana np. po przebiegu 200 tys. kilometrów, ponieważ w takim przypadku mogła się nagromadzić duża ilość opiłków w układzie, które mogłyby podczas dynamicznej wymiany zatkać zawory sterownika. W opisanym przypadku zalecana jest kilkukrotna wymiana statyczna oleju ATF, ale oczywiście o wyborze odpowiedniej metody wymiany decyduje mechanik po sprawdzeniu stanu technicznego samochodu.
Ile wytrzymuje Powerschift 2 ??
Chce kupić Mondeo 2017 rok 2.0 diesel 210km
Przebieg 176 tys km
To głównie zależy od stylu jazdy oraz historii serwisowania, którą warto sprawdzić przed zakupem. Druga generacja skrzyni Powershift została udoskonalona w porównaniu do pierwszej i jest bardziej trwała. Jazda testowa powinna zweryfikować, czy nie występują opóźnienia w zmianie biegów lub szarpania. Skrzynię biegów warto sprawdzić zarówno na zimnym, jak i na ciepłym silniku.
Witam mam pytanie myślę nad zakupem mondeo i jak się włącza i wyłącza system manualny zmiany biegów w tej skrzyni jest jakiś włącznik osobny?? Bo normalnie na D czy S to automatycznje zmienia sam
Której generacji jest Mondeo? Zazwyczaj w trybie S można samodzielnie zmieniać biegi za pomocą dźwigni zmiany biegów lub łopatek przy kierownicy. Jednak, gdy osiągniemy skrajne obroty, samochód automatycznie zmieni bieg w górę lub w dół.
W tym przypadku nie mówi się " bierzemy na tapetę ", tylko " bierzemy na tapet".
Witam szukam stałego punktu współpracy chodzi mi o części do skrzyń automatycznych prosił bym o jakiś kontakt
Czy ta skrzynia to jest to samo co Renault EDC?
Tak, to zbliżona konstrukcja.
W skrzyniach PowerShift nie jest zalecana dynamiczna wymiana oleju ze wzgledu na ryzyko zapchania kanalików olejowych oraz wewnętrznego filtra przez krążące opiłki.
Powershift 2 gen. ma dwa filtry oleju, jeden wewnętrzny (dostepny tylko po wybraniu skrzyni na stół) i zewnetrzny, który należy wymienić przy każdej wymianie oleju.
Niestety, pierwsza generacja skrzyń PowerShift jest dość awaryjna. Nawet przy regularnych wymianach oleju, istnieje ryzyko uszkodzenia. Niemniej jednak, dbanie o stan oleju jest kluczowe dla maksymalnego wydłużenia żywotności skrzyni. Zalecamy dynamiczną wymianę oleju, pod warunkiem, że znamy historię serwisowania skrzyni. W przeciwnym razie może to prowadzić do uszkodzenia jednostki przez zatkanie zaworów w sterowniku.
Bzdury wypisujesz. Pierwsza generacja też ma dwa filtry, a dynamiczna wymiana nie jest zalecana właśnie przez filtr wewnętrzny. Jest ona zwyczajnym naciąganiem klienta.
@@ravenolpolska Mam pierwszą generację z nalotem 270 tyś km bez remontu. Tego nalotu nie doczeka statystycznie większość skrzyń DSG.
Ford S-max 2011, 340 tys. przebiegu bez jakichkolwiek problemów. Jeżdżę od nowości różnie autostradą, drogi lokalne, dużo po mieście, ciągam przyczepę. Wymiana oleju co 60 tys.
Jest to doskonały przykład na to, że regularne interwały wymiany oleju są kluczowe dla bezawaryjnej pracy skrzyni automatycznej.
Może ktoś przełożył powershift na manual w journey 2.0crd?????
Czy wymiana oleju co 40kkm wystarczy statyczna, czy lepiej dynamiczna? Druga sprawa to co myślicie o teorii, że dynamiczna wymiana oleju "psuje dwusprzęgłowe skrzynie"?
Wymiana oleju co 40 tys. km to odpowiedni interwał. Dynamiczna wymiana oleju jest bardziej efektywna, jednak jeśli w okolicy brak serwisu oferującego taką usługę, wymiana statyczna również jest odpowiednia. W przypadku mocno zdegradowanego oleju zaleca się dwukrotną lub trzykrotną wymianę.
Istnieje mit, że dynamiczna wymiana może uszkodzić skrzynię biegów, ale dzieje się tak zazwyczaj w przypadku zaniedbanej skrzyni, w której interwały wymian były znacznie wydłużone lub wymian w ogóle nie przeprowadzano. Skrzynia biegów naturalnie wytwarza opiłki w układzie, a jeśli olej nie spełnia swoich właściwości, przyspiesza to zużycie jednostki i pogarsza pracę skrzyni. Podczas dynamicznej wymiany opiłki mogą zablokować elektrozawory w skrzyni, co prowadzi do pogorszenia jej pracy lub unieruchomienia.
Skrzynia nie jest przyjemna przy jeździe miejskiej. Ruszanie czy też zmiana z 1 na 2 jest mocno odczuwalna. W trasie co innego. Faktycznie skrzynia jest bardzo prosta i tania w naprawie. Niestety warsztaty dobrze sobie doją wciskając kit że to trzeba jakieś cuda wianki. Dla mnie tą skrzynię naprawiała KOBIETA, która naprawia też inne skrzynie. Sama skrzynię rozpołowiła, wymieniła sprzęgła, tłumik drgań, filtr wewnętrzny i jakiś czujnik prędkości przy okazji bo czasami się psuje a że jest wewnątrz skrzyni to w przypadku jego usterki trzeba znowu rozpoławiać skrzynię. Skrzynia zaczęła niedomagać przy 170tyś km.
Dobrze, że zareagował Pan stosunkowo wcześnie z naprawą; najgorzej jest czekać do momentu, gdy skrzynia całkowicie się unieruchomi. Dziękujemy za komentarz.
Zapomnieliście dodać, że od prawie dwóch lat na rynku można spotkać trzecią generację tej najgorszej z najgorszych skrzyń dwusprzęgłowych. Te plastiki to są przekładki i jedną z głównych przyczyn uszkodzenia ich jest gwałtowne przyspieszanie oraz duży moment. Pierwsza generacja przyjmować powinna do 450 njutka lecz realnie do 430 przyjmuje. W obu generacjach jest sporo min w samej skrzyni.
Temat rzeka 😂😢
Dokładnie tak, na ten temat można jeszcze dużo powiedzieć, dlatego na pewno pojawią się kolejne odcinki poświęcone skrzyni Powershift 🙂
Nie mówi się "na tapetę" tylko TAPET
Trafne spostrzeżenie 👍
Duzo nie pali , 10 litrów to niedużo 😂
Powershift to gówno i skrócenie interwału tego nie uratuje.
II generacja po 2015 roku została ulepszona w porównaniu z poprzednią, ale mimo to opinie na rynku wtórnym pozostały negatywne. W przypadku konieczności regeneracji sprzęgieł zaleca się także dokładne oczyszczenie całej skrzyni biegów oraz mechatroniki z opiłków i innych zanieczyszczeń. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu, przy założeniu unikania nagłego ruszania, które może spowodować uszkodzenia sprężynek w kole dwumasowym oraz regularnych wymian oleju, skrzynia biegów powinna wytrzymać około 200 tysięcy kilometrów.
Ford Smax 2012 Powerschift nigdy wiecej.Dziekuje😢
Skrzynia odmówiła posłuszeństwa?
Chętnie bym zobaczył taki film na temat skrzyni automatycznej Skayaktive drive. Automat Mazdy
Kto wie być może uda nam się nagrć odcinek o danej skrzyni. Na pewno zapamiętamy Pańską sugestię 😉
będzie ciężki temat bo te skrzynie się nie psują wiec nikt ich nie naprawia. A skrzynia to Aisin Warner FW6A która Mazda produkuje sama w 2-ch fabrykach.
Ta skrzynia to totalna porażka przynajmniej | generacja
Tak, I generacja nie należy do najlepszych ze względu na zastosowanie w wewnętrznym obiegu oleju koła dwumasowego, w którym kruszą się plastikowe elementy tłumika drgań, te natomiast potrafią doprowadzić do awarii.