naPamięć, zawrotyGłowy, naSM,

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 พ.ย. 2016
  • Miłorząb japoński na pamięć i koncentrację, zawroty głowy i szumy uszne, Alzheimera i SM.
    Jakże często ludzi dotyka problem chwilowej utraty pamięci, czy zaburzeń koncentracji. Permanentnie, problem doskwiera osobom starszym i tym, którzy mają problem z ukrwieniem mózgu, czy ucha wewnętrznego, bądź doznali wylewu, udaru lub cierpią na miażdżycę.
    Kłopoty z pamięcią to schorzenie, z którym farmakoterapia zdecydowanie sobie nie radzi. Istnieje co prawda kilka preparatów poprawiających pamięć, ale generalnie działają one słabo lub ich działanie jest niepewne.
    Fitoterapia, na zaburzenia pamięci, ma znakomity surowiec lekarski, którego własności zostały potwierdzone naukowo. - Jest nim ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego (ginko biloba). - Sprawdza się on zwłaszcza u osób z niedokrwieniem mózgu, czy ucha wewnętrznego.
    Nazwa miłorzębu japońskiego jest nieco myląca, bo roślina pochodzi z południowo-wschodnich Chin i w nomenklaturze nazywana jest zasadniczo miłorzębem dwuklapowym. Jest jedynym drzewem nagozalążkowym, które posiada blaszkę liściową, czyli genetycznie bliżej mu do iglaków, niż drzew liściastych. Poza tym jest rośliną endemiczną i reliktową, bo przetrwała do naszych czasów w niezmienionej formie genetycznej. Mało znany jest też fakt, iż pierwsze rośliny miłorzębu sprowadził do Polski z Japonii - św. Maksymilian Maria Kolbe. - Możemy podziwiać je na krakowskich plantach wokół klasztoru ojców Franciszkanów.
    Ekstrakt z miłorzębu poprawia ukrwienie, zwłaszcza w obrębie naczyń mózgowych. Konsekwencją tego jest zahamowanie zawrotów głowy, szumów usznych, polepszenie pamięci, koncentracji i równowagi, poprawa ukrwienia siatkówki oka. Ponadto, co ciekawe, ekstrakty z rośliny stosowane są w lecznictwie u pacjentów, u których zdiagnozowano zakrzepy tętnicze, mózgowe, udar, bo preparaty z miłorzębu zmniejszają krzepliwość, działają antyoksydacyjnie, a nawet stabilizują emocjonalnie. Wielu pacjentów po udarach dotykają problemy psychiczne i emocjonalne, a dzięki miłorzębowi stają się po prostu spokojniejsi, bardziej wyciszeni.
    Uważa się również, że miłorząb działa w innych chorobach układu nerwowego. Na pewno hamuje rozwój choroby Alzheimera, gdyż substancja z miłorzębu neutralizuje blaszki tworzone przez białko zwane beta-amyloidem. W stwardnieniu rozsianym ekstrakty działają stabilizująco i ochronnie na osłonki mielinowe nerwów, które stanowią faktyczną izolacje nerwów.
    Ponadto, łączenie miłorzębu z ekstraktem z owoców kasztanowca dobrze wpływa na mikrokrążenie, a także naczynia włosowate i żylne. Na obniżenie cholesterolu znakomicie nadaje się ziołowa mieszanka ekstraktów z liściem karczocha. Na poprawę ukrwienia mięśnia sercowego znakomicie nadaje się preparat z liści miłorzębu oraz owoców i kwiatów głogu.
    Trzeba jednakże pamiętać o tym, że w leczeniu stosuje się wyłącznie ekstrakty, bo wszelkiego typu napary, odwary, herbatki są toksyczne. Zawierają bowiem kwasy ginkgolowe. Miłorząb dwuklapowy to niezwykle cenny surowiec fitoterapeutyczny.
    Centrum Zdrowia Ojca Grzegorza jako prawdopodobnie pierwsza tego typu placówka w Polsce, wprowadziła przed 20. laty ekstrakt z miłorzębu do fitoterapii w kroplach geriatrycznych pod nazwą Cardiobonisol, które w połączeniu z ekstraktem z owoców i kwiatów głogu, poprawiają ukrwienie i siłę działania mięśnia sercowego.
    Miłorząb stymuluje pracę mózgu, co ma znaczenie u osób starszych lub intensywnie pracujących intelektualnie. Efektywnie sprawdza się połączenie ekstraktu z liści miłorzębu i korzenia żeń-szenia, które występuje w Memobonie, przez co preparat wzmacnia tak ciało jak umysł, oraz sprawdza się w hamowaniu zawrotów głowy, szumów usznych. Należy jednak stosować preparat co najmniej trzy miesiące.
  • แนวปฏิบัติและการใช้ชีวิต

ความคิดเห็น • 46

  • @annakaczynska5655
    @annakaczynska5655 4 ปีที่แล้ว +8

    dzieki za informacje, z zapamietywaniem mialam problem juz od dziecka...a ostatnie lata doszly zawroty glowy....sprobuje....

  • @piotrekkaszkur3812
    @piotrekkaszkur3812 2 ปีที่แล้ว +8

    KOCHAM TAKIE PROGRAMY MEDYCZNE

  • @wojtekwojtek316
    @wojtekwojtek316 3 ปีที่แล้ว +6

    Leci sub i lapsko w gore super kanał

  • @ohiOreo
    @ohiOreo 5 ปีที่แล้ว +11

    Super, dzięki za wiedzę. Skorzystam.

  • @teresa3596
    @teresa3596 2 ปีที่แล้ว +2

    W Europie też rośnie

  • @danutahachlica9318
    @danutahachlica9318 5 ปีที่แล้ว +8

    Miałam takie problemy z zawrotami i żaden lekarz mi nie polecił problemy z równowaga itd.

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  5 ปีที่แล้ว +8

      Szkoda, bo preparaty miłorzębu - w przypadku zawrotów głowy - mają udokumentowaną naukowo skuteczność.

  • @PFTF966
    @PFTF966 5 ปีที่แล้ว +5

    Dzień dobry, jakie dawki ekstraktu z liści miłorzębu japońskiego i z korzenia żeń-szeń należy brać pod uwagę kupując suplementy? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  5 ปีที่แล้ว +2

      To zależy od różnych czynników. Być może pomoże Pani/Panu nasze nowe audycje z cyklu Pisze baba do zielarza th-cam.com/video/PGpWSz1RrNU/w-d-xo.html i th-cam.com/video/q7NYZ9wh6U0/w-d-xo.html

  • @dorotasaba3553
    @dorotasaba3553 4 ปีที่แล้ว +2

    Ja mam w ogrodku

  • @Lolusek90
    @Lolusek90 3 ปีที่แล้ว +1

    Jeżeli chodzi o łączenie kwiatostany z chmielem, to zwyczajnie mieszać je razem czy pic osobno ? Oraz czy można łączyć z korą „muira puama” ? Pozdrawiam

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  3 ปีที่แล้ว

      Chmiel występuje w postaci szyszek bogatych w lupulinę, najlepiej mieszać go z korzeniem kozłka, wtedy działa uspokajająco. Nie mam doświadczenia włączeniu chmielu z muira puama.

  • @barozz1920
    @barozz1920 5 ปีที่แล้ว

    Podobno nie ma wlasciwosci udowodnionych

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  5 ปีที่แล้ว +2

      Zapewniam Pana, że w istocie są na to dowody. Wynikają z badań naukowych i moich doświadczeń.

  • @7777sean
    @7777sean 7 หลายเดือนก่อน

    Witam, na jakie suplementy należy zwrócić uwagę w przypadku zażywania wielu innych żeby nie weszły z ginkgo w ewentualną interakcję? Czy ashwaghanda, rożeniec górski będą w kolizji z ginkgo?

  • @psychedelicworksbywerkat16
    @psychedelicworksbywerkat16 5 ปีที่แล้ว

    Nie należy pić naparu z liści? A ja właśnie kupilam do parzenia i to wygląda jak liście. Czy cos pomyliłam?

    • @piotrsambucus8909
      @piotrsambucus8909 5 ปีที่แล้ว

      Badania naukowców francuskich podają napar z liści jako mało skuteczny, a nawet szkodliwy w dużych dawkach. Ze względu jednak na szeroki i łatwy dostęp do liści Miłorzębu oraz komercyjne zastosowanie, wskazuje się na liście jako placebo. Tak naprawdę to nasiona są bezcenne. Dostęp do nasion jest jednak bardzo ograniczony farmaceutycznie (świeże nasiona ). Sadzi się osobniki męskie, płonne, ze względu na nieprzyjemny zapach osnówek owoców. Smród utrwala się w skórze. Nie ma chętnych do zbioru czy sprzątania. Ewentualnie nasiona po sproszkowaniu należy poddać liofilizacji.

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  5 ปีที่แล้ว

      No i właśnie dlatego stosowanie jakościowych ekstraktów z liści miłorzębu ma sens.

  • @radunia2296
    @radunia2296 5 ปีที่แล้ว +5

    Witam Czy Miłorząb Japoński podwyższa ciśnienie?

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  5 ปีที่แล้ว +3

      Nie, nie podwyższa. Może nawet obniżyć, gdyż w naczyniach krwionośnych wytwarza
      się tlenek azotu. Dłuższe i systematycznie stosowanie miłorzębu objawia się przypływem energii i „jasnością umysłu” :)

  • @joannatrzebiatowska2998
    @joannatrzebiatowska2998 4 ปีที่แล้ว

    Jeśli chcemy wzmocnić mięsień serca, ukrwić mózg, zmniejszyć szumy uszne i zawroty oraz kołatania serca co jak skomponować ekstrakty?

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  4 ปีที่แล้ว

      Trudno odpowiedzieć na to pytanie, gdyż takie objawy mogą wywoływać różne czynniki. - Jeżeli chce Pani poprawić ukrwienie mózgu to zalecam połączenie miłorzębu japońskiego z żeń-szeniem oraz krople podjęzykowe z resweratrolem. Jeżeli chcę Pani wzmocnić mięsień sercowy to zalecam połączenie ekstraktów z kwiatostanu głogu i liści miłorzębu japońskiego z koenzymem Q10. Wówczas również można podawać esencje wina w kroplach - resweratrol.

  • @dorotamichalec633
    @dorotamichalec633 6 ปีที่แล้ว +9

    Gdzie można kupić to zioło lub nasiona

  • @b.m.9730
    @b.m.9730 5 ปีที่แล้ว +2

    Witam Bardzo ciekawe tematy Pozwolę sobie zadać pytanie Jestem po udarze mózgu Mam nadciśnienie tętnicze krwi Od kilku lat pięć stentów w sercu Dołączyła się dna moczanowa i jaskra prosta Może Pan napisać z czym łączyć ekstrakt z Miłorzębu Japońskiego? Oczywiście jestem pod stałą opieką lekarską :) Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam. B. M.

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  5 ปีที่แล้ว +2

      Dziękuję. Proszę obejrzeć audycję pod linkiem: th-cam.com/video/PGpWSz1RrNU/w-d-xo.html
      Mam nadzieję, że znajduje się w nim odpowiedź...

  • @KynoBandzior
    @KynoBandzior 4 ปีที่แล้ว

    Proszę o linki, do badań.

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  4 ปีที่แล้ว +2

      Ot, na przykład, odsyłam do czytelni medycznej www.czytelniamedyczna.pl/2401,ginkgo-biloba-l-miorzb-dwuklapowy-chemizm-i-dziaanie-biologiczne.html

  • @madmax5228
    @madmax5228 10 หลายเดือนก่อน

    Pomaga na tzw mgle mózgowa ??? Czytałem ze tak . Jaka jest wasza opinia ?

  • @rapanuja03
    @rapanuja03 5 ปีที่แล้ว +3

    Witam,zakupiłam miłorząb w tabletkach dla męża,ponieważ cierpi na migreny,od lat i faktycznie pomaga jest tych ataków bólowych znacząco mniej,jest to sam miłorzab czy któreś z tych połączeń polecałby pan na migreny-żeńszeń czy raczej z kasztanowcem?-pytam bo mam zamiar zakupić kolejny preparat i może mieszanka byłaby jeszcze skuteczniejsza-dziękuje i pozdrawiam.

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  5 ปีที่แล้ว +2

      W przypadku migren sprawa jest
      skomplikowana, gdyż mają wiele przyczyn. Miłorząb poprawia ukrwienie mózgu, ale nie jest to klasyczny lek na bóle głowy. Wybrałbym inną terapię.
      Miłorząb proponuje połączyć z innymi
      surowcami np. wspomnianym żeń-szeniem. Jeżeli chodzi o zioła podstawowym środkiem, który zalecam pacjentom jest Gastrobonisol. Z moich
      doświadczeń wynika, że to złe trawienie
      najczęściej prowokuje powstawanie bólów głowy.

  • @grazynasarosiek8244
    @grazynasarosiek8244 2 ปีที่แล้ว

    Kurde a gdzie nasze polskie zioła
    Pozdrawiam

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  2 ปีที่แล้ว

      W zielarniach Droga Pani np. Ojca Grzegorza Sroki lub Bonifratrów.

  • @bartekk8012
    @bartekk8012 7 หลายเดือนก่อน

    Czy to popraswia erekcję, czy ze względu na pruderie prowadzącego nie było o tym wspomniane?

  • @danutakorniowicz5462
    @danutakorniowicz5462 4 ปีที่แล้ว +1

    Jaka roślina Polska może zastąpić miłorząb japoński? Pozdrawiam

    • @TelewizjadlaZdrowia
      @TelewizjadlaZdrowia  4 ปีที่แล้ว +1

      Kilka odmian miłorzębu rośnie w Polsce... Ma Pani na myśli roślinę z podobnymi własnościami leczniczymi?

    • @danutakorniowicz5462
      @danutakorniowicz5462 4 ปีที่แล้ว

      Tak,chodzi mi o mającą podobne działanie na krążenie mózgowe.pozdrawiam

  • @thomasnatanski9707
    @thomasnatanski9707 3 ปีที่แล้ว +2

    Panie dochtorze...
    Pan sobie łamie język, a nam ucho tym całkiem obcym słowem "eksktrakst".
    Po co to tak, skoro mamy piękne i łatwe polskie słowo WYCIĄG ?
    No i ta natrętne muzyczka wcale nie jest potrzebna, ani nie jest lecznicza.