ChatGPT-5? OpenAI ujawnia

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 26

  • @AnnaPRO
    @AnnaPRO  19 วันที่ผ่านมา +1

    Moim gościem dzisiaj był 🔵Patryk Omiotek - programista z ponad 15-letnim doświadczeniem, Full Stack Developer, Autor kanału TH-cam @WebAmigos , trener IT. Sprawdź szkolenia Patryka: www.webamigos.pl/

  • @WebAmigos
    @WebAmigos 19 วันที่ผ่านมา +1

    Dzięki raz jeszcze za zaproszenie na live :)

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  19 วันที่ผ่านมา

      Cała przyjemność po mojej stronie Patryku. A wszystkim osobom, które programują lub pracują w branży IT polecam SUBskrybować Twój kanał 🦾🙂 #DajcieSubikaDlaPatryka 😀

  • @ATu-en7gu
    @ATu-en7gu 19 วันที่ผ่านมา +1

    Myślę, że projekt Strawberry to odpowiedź na dotychczasowe problemy maturzystów ;)

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  19 วันที่ผ่านมา

      hahha, coś w tym jest 😀 Aczkolwiek ja nie powinnam się wypowiadać w tym temacie, bo zdawałam rozszerzoną maturę z matematyki (zanim to było obowiązkowe! :D )

  • @weronikakorczynska7140
    @weronikakorczynska7140 19 วันที่ผ่านมา +1

    A ja się ciesze, że dzięki Projektowi Strawberry przyszłe modele językowe OpenAI mogą być jeszcze bardziej precyzyjne i mniej podatne na błędy. Pomoże mi to w programowaniu!

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  19 วันที่ผ่านมา +1

      Trzymam zatem kciuki, a ta jesienna premiera przyszła jak najszybciej 💪🙂

  • @mariuszk610
    @mariuszk610 18 วันที่ผ่านมา +2

    Energi elektrycznej nie zabraknie. W USA są reaktory jądrowe i zawsze można zbudować następne. W Chinach rocznie budują 11 elektrowni jądrowych. Poza tym Microsoft i inny pracują nad fuzja plazmy czy cos takiego która może dać ogromne ilości energii. USA to nie polska nie zarzynają firm i społeczeństwa wysokimi cenami energii elektrycznej.

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  13 วันที่ผ่านมา

      Do tego, co piszesz warto dodać, że budowa elektrowni jądrowych trwa wiele lat i jest kosztowna. Fuzja jądrowa to super obiecująca technologia, ale wciąż w fazie eksperymentów, więc na razie nie możemy na nią liczyć. W USA ceny energii faktycznie są bardziej stabilne, bo korzystają z różnych źródeł. W Polsce przechodzenie z węgla na inne źródła energii wpływa na wyższe koszty, ale to niestety konieczny krok. Zobaczymy co dalej się w tej kwestii wydarzy.

  • @ValueBasedConsulting
    @ValueBasedConsulting 19 วันที่ผ่านมา

    Temat zdecydowanie na czasie. Dzięki za wasze omówienie z dwóch perspektyw.

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  18 วันที่ผ่านมา

      Dzięki wielkie za komentarz! Zapraszamy w kolejny czwartek! Łączymy biznes z technologią ;)

  • @Scalingup8
    @Scalingup8 19 วันที่ผ่านมา +1

    Czy mógłbym prosić o link do tego badania o tym, że AI może prowadzić do błędnych wspomnień?

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  19 วันที่ผ่านมา +1

      Jasne, proszę: arxiv.org/html/2408.04681v1 Ciesze się, że to badanie naukowe Cie zaciekawiło, bo mnie również 😊 Być może napisze o tym jeszcze jakiś dłuższy wpis na blogu, więc jak coś to wpadaj na annapro.pl/

  • @WyrwiSzczena
    @WyrwiSzczena 19 วันที่ผ่านมา +2

    Witam.

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  19 วันที่ผ่านมา

      Dzien dobry! :) Super, że znowu z nami byłeś :)

  • @johnc8439
    @johnc8439 19 วันที่ผ่านมา +1

    GPT plus:
    - Jeśli woda wyparowuje z komina elektrowni to skrapla się w chmurach i spada na ziemie. Zatem krąży w obiegu planetarnym zamkniętym, czy jest inaczej?
    Proces, o którym mówisz, jest częścią naturalnego cyklu wodnego na Ziemi, ale w kontekście elektrowni, szczególnie tych wykorzystujących chłodzenie kominowe, ma dodatkowe implikacje.
    - Podstawy cyklu wodnego:
    Wyparowanie: Woda z powierzchni zbiorników wodnych, takich jak rzeki, jeziora czy oceany, ale również z innych źródeł takich jak elektrownie, wyparowuje pod wpływem energii słonecznej lub ciepła pochodzącego z procesów przemysłowych.
    Kondensacja: Para wodna unosi się w atmosferze, gdzie schłodziwszy się, kondensuje, tworząc chmury.
    Opady: Zgromadzona w chmurach woda opada na Ziemię w formie deszczu, śniegu, gradu lub innych form opadów atmosferycznych.
    Infiltracja i spływ powierzchniowy: Woda wraca do zbiorników wodnych lub wnika w głąb ziemi, gdzie może zasilać wody gruntowe.
    - Specyfika elektrowni:
    Elektrownie, szczególnie te termiczne i jądrowe, wykorzystują ogromne ilości wody do chłodzenia procesów produkcyjnych. Woda ta jest pobierana z naturalnych źródeł i po ochłodzeniu często jest wypuszczana z powrotem do tych źródeł lub do atmosfery w formie pary wodnej przez kominy chłodnicze.
    - Wpływ na lokalne środowisko:
    Wypuszczanie cieplej wody lub pary wodnej może wpłynąć na lokalny mikroklimat oraz na życie wodne. Na przykład, zwiększenie temperatury lokalnych zbiorników wodnych może wpłynąć na populacje ryb i innych organizmów wodnych.
    -Zużycie wody:
    Chociaż większość wody używanej w elektrowniach wraca do obiegu naturalnego, to proces ten może powodować lokalne niedobory wody, zwłaszcza w regionach o ograniczonych zasobach wodnych.
    - Planetarny obieg wody:
    Co istotne, cały proces jest częścią zamkniętego obiegu wodnego na planecie, gdzie ilość wody w obiegu jest stała, ale jej lokalne dystrybucje i stan (ciekły, gazowy, stały) mogą się zmieniać. Działalność ludzka, w tym działalność elektrowni, wpływa na ten obieg, ale nie zmienia ogólnych zasad jego funkcjonowania.
    Podsumowując, działanie elektrowni jest integralną częścią lokalnych systemów wodnych i może wpływać na nie w różnych aspektach, choć samo istnienie cyklu wodnego jako globalnego zjawiska pozostaje niezmienne. Warto również zauważyć, że elektrownie coraz częściej implementują technologie mające na celu minimalizację negatywnego wpływu na środowisko, w tym zaawansowane systemy obiegu zamkniętego wody.
    ----------------------------------------------
    Rozpaczanie nad bezpowrotnym zużyciem wody przez AI to celowa manipulacja dziennikarzy z powodu ideologicznego nawozu, możliwej utraty pracy albo niesłychana głupota. Samo z siebie nic poza linie Theodora von Kármána nie wyleci, chyba że ma silniki rakietowe.

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  11 วันที่ผ่านมา

      @JohnC dziękuję za pokazanie tej perspektywy. Porównałam to z badanami naukowymi, które znalazłam dzięki Perplexity AI i rzeczywiście nie ma jednoznacznych dowodów na to, że ubywa wody w atmosferze ziemskiej.
      Cytując: "Działalność człowieka, w tym emisje z elektrowni, ma wpływ na obieg wody, ale nie prowadzi to do ubytku wody w atmosferze. Zmiany klimatyczne mogą jednak wpływać na rozkład i dostępność wody w różnych regionach świata."
      Dziękuje Ci za inspirację do zgłębienia tematu @JohnC.

    • @johnc8439
      @johnc8439 11 วันที่ผ่านมา

      @@AnnaPRO
      Dla mnie postawiona przez kogoś teza o bezpowrotnym zużyciu wody jest bez sensu. To jest w ogóle niedyskutowalne.
      W filmie Oblivion obcy wykorzystują wodę prawdopodobnie jako paliwo energetyczne, choć uwaga widza skierowana jest na postapokaliptyczny NYC. Jeżeli za jakiś czas naukowcy utrzymają fuzję jądrową dłużej niż kilka sekund, a może ciągle, to i tak minimalna część deuteru i trytu zostanie wykorzystana, praktycznie pomijalne ilości. A kto teraz wie w dalekiej przyszłości, o ile nie zastąpi nas GAI będziemy wykorzystywać energię z innych źródeł jak antymateria, energia punktu zerowego, Sfera Dysona lub nawet z czarnych dziur.
      Ray Kurzweil przewiduje tę Osobliwość Technologiczną "The Singularity" znaczy GAI, powstanie w 2045 r. czyli dość niebawem.

    • @johnc8439
      @johnc8439 11 วันที่ผ่านมา

      Lubię słuchać twój vlog Aniu. Mówicie bardzo ciekawie. Ja wiem, że trzeba mieć czas i dzielić go na tematy na pasku czasu, co mi zaoszczędziłoby czas. Mimo to zachęcam dalej, bo wszystko to dla widzów. Kiedyś całość wiedzy tylko z książek czerpałem lub od nauczycieli, nielicznych naukowców i chmary tytulantów, dziś wiele mogę usłyszeć od ciebie i Patryka. Jestem wam wdzięczny.
      Tytulant to ktoś, kto przed innymi szpanuje tytułami niegdyś szlacheckimi dziś naukowymi i brakiem jakichkolwiek osiągnięć. Polskie uniwersytety takimi błyszczą.

  • @WitoldZulus
    @WitoldZulus 19 วันที่ผ่านมา +1

    Uczenie Chat GPT pochłonęło 700 TYŚ litrów wody czyli 700 m3 czyli tyle co wyprodukowanie 1 T-shirty. 😂😂😂😂😂

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  18 วันที่ผ่านมา

      Aż sprawdziłam na serio i według WWF, aby wyprodukować przeciętny bawełniany T-shirt, potrzeba 2700 litrów wody!!! Serio, to przeraża.

  • @imienazwisko341
    @imienazwisko341 18 วันที่ผ่านมา +1

    Chcesz rozwiązanie na szumy uszne to bierze przez miesiąc witaminę D3 K2 2000J. I multiwitamina np. centrum. Jak przez miesiąc Co nie przejdzie to idź do lekarza.

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  14 วันที่ผ่านมา

      Dziękuję za rekomendację :) Natomiast suplementy i witaminy biorę regularnie w dawkach dla sportowców, więc takie 2 000 J to minimum :) A u laryngologa też już była i został tylko jeden rodzaj leków do końca życia ;) Ale daję radę. Dziekuję za chęć pomocy! :)

  • @nat-fv5cb
    @nat-fv5cb 19 วันที่ผ่านมา

    Fajnie, dużo tematów, może za dużo i stąd zbyt pobieżnie. Do 3 się odniosę i tak za dużo na koment
    1. Jakie pytanie do nowego Chata. Spytałbym o zalety Trumpa i Harris (tylko zalety) np. dlaczego powinienem na nich głosować. To najprostszy test na cenzurę. Długość odpowiedzi również ma znaczenie
    2. Ekologia. Muszę bo głupota tej kwestii nie jest nawet śmieszna. To, coś takiego jakby Oppenheimer zamykał projekt Manhattan, bo nerdziaki marnują prąd i wodę do tego są nieuprzejmi. Pracownicy zgłaszają mobbing, skarżą się na pracę w warunkach silnego stresu, no i najcięższe działo, dyskryminacja. W managmencie sami biali, zero kobiet i murzynów. Gadka dla matołków, bardzo przykre, że ludzie to znoszą a nawet próbują się do tego odnosić
    3. Pamięć chata. To inspirujące. Za dużo na komentarz więc po łebkach. To zależy jaki mamy stosunek do AI. Jeśli serio, to trzeba obchodzić się z chatem serio. Jeśli pamięc to tylko marketing, nie ma tematu. A, co jeśli nie? Czy chcę wchodzić w relację z kimś bez pamięci? Jaki to rodzaj relacji? Tu jest też kwestia szczerości i pewnej integralności osobowości. Szczerość i podmiotowość z pewnością będą skomercjalizowane przez AI, sądzę, że typy strategii, o których Pani wspomina (dla siebie jestem mną dla klientów kimś innym) nie będą miały przyszłości bo ja „zawodowe” będzie łatwo zastępowalne i przez to coraz tańsze
    Jasne, to też złożona kwestia prywatności, jej ochrony. Moje przypuszczenie, każdy dostanie takiego chata na jakiego zasłużył. Może to będzie uśredniona wartość wszystkich odbytych interakcji. Nie wiem, ale coś w tę stronę.
    I na koniec, AI z pewnością pogłębi różnice między ludzmi w tym sensie, że je unaoczni, ujawni to, co system społ. próbuje wygładzać.
    A w pytaniach o pamięć odpowiem oczywiście tak

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  18 วันที่ผ่านมา +1

      Dzięki za komentarz! Rzeczywiście, tematów sporo, jak to zwykle na naszych livach bywa i każdy z nich pewnie jeszcze będziemy omawiać przy kolejnych okazjach :) Bardzo mi się podoba Twoja propozycja pytania do nowego chata, sprytnie! Generalnie, AI powinna być neutralna, więc odpowiedź powinna zawierać zalety obu kandydatów, bez względu na ideologiczne preferencje, ale teścik niezły. A co do pamięci chata, to ciekawe spostrzeżenie, że każdy dostanie takiego chata na jakiego zasłużył 🤔 Z jednej strony AI z pamięcią mogłoby lepiej personalizować doświadczenie, ale z drugiej - rodzi to pytania o prywatność, zaufanie i nawet o to, na ile można traktować AI jak "osobowość".