Czy marketowe ładowarki naładują w pełni akumulator ? (2/2)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ก.ค. 2024
  • Pierwsza część eksperymentu znajduje się poniżej:
    • Czy marketowe ładowark...
    W materiale przedstawiam wyniki oraz kolejny nudny monolog na temat dyfuzji elektrolitu i wyników które udało się uzyskać.
    Spis treści:
    00:00 Wstęp
    01:03 Wyniki pomiarów akumulatora 50Ah - w samochodzie
    04:35 Wyniki pomiarów monitora akumulatora
    07:33 Wyniki pomiarów akumulatora Bosch 60Ah - w domu
    12:45 Krzywa wzrostu gęstości elektrolitu
    13:43 Wnioski
    15:31 Pytania co dalej ?
    16:36 Pomiar parametrów testerem
    18:35 Jaka będzie sprawność elektryczna akumulatora ?
    19:49 Czy warto ładować akumulator prostownikiem ?
    20:46 Po co tryby Repair, Recond ?
    21:18 Dodatki węglowe - jaki mają wpływ na prędkość dyfuzji ?
    23:08 Znowu to zrobiłem
  • ยานยนต์และพาหนะ

ความคิดเห็น • 117

  • @Qasz
    @Qasz 3 ปีที่แล้ว +8

    🤯 Stąd miałem takie wyniki po ładowarce lidlowej około 3 lata temu, ładowałem akku który był mocno rozładowany, zostawiłem go wpięty w ładowarkę na ponad tydzień w piwnicy i wyszedł jak nowy. Napisałem o tym na kanale mrAkumulator, ale "testy poranka" (jeszcze z Andrzejem) pokazywały że ta ładowarka nie daje gęstości i nie potrafi doładować akumulatora. Wszystko jasne.
    Genialny materiał, genialny pomysł na test długodystansowy i genialne wykonanie.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +4

      No właśnie, czasami te ładowarki po zakomunikowaniu zakończenia, jeszcze wiele dobrego potrafią zrobić 😉

  • @mowca100
    @mowca100 2 ปีที่แล้ว +2

    Przed tygodniem naładowałem prostownikiem akumulator. Gęstość elektrolitu sprawdzałem po ok. 24 godzinach po naładowaniu i wynosiła ona 1,28g/cm3 w każdej celi. . Po obejrzeniu tego filmu, tydzień po ładowaniu, zaciekawiony sprawdziłem gęstość akumulatorze, który przez ten tydzień był normalnie eksploatowany w samochodzie. Bardzo się zdziwiłem bo gęstość wyniosła 1,30g/cm3. Układ ładowania w samochodzie jest sprawny, więc przez ten czas nie mogłoby ubyć tyle wody. Wygląda na to, że Twoje spostrzeżenia się sprawdzają.
    Może dlatego wszystkie ładowarki automatyczne ładują napięciem do 14,4/14,7 V w trybie standard/wet, bo ich producenci o tym zjawisku doskonale wiedzą a jest to ich "tajemnica handlowa" i nie umieszczają tej informacji w swoich materiałach reklamowych i instrukcjach.

  • @krzysztofkubicki9745
    @krzysztofkubicki9745 3 ปีที่แล้ว +3

    Coś w tym musi być . Miałem ładowarkę z lidla tą starą 3,8A akumulator centra standard 55Ah , ładowanie profilaktyczne raz dwa razy przed zimą . Akumulator wyrrzymał 9-lat . Co ciekawe korki odkręcane ale nigdy nie mierzyłem gęstości elektrolitu !! . Może jakbym ładował czymś lepszym wytrzymał by rok dłużej !!!. a może nie ...

  • @Tadek-n3g
    @Tadek-n3g 3 ปีที่แล้ว +7

    Sierści nie widzę jak oglądam w telefonie, ale jak oglądam w prywatnym telewizorze 200 calowym to widzę:).
    Normalnie nikt nie ładuje akumulatora słabą ładowarką, żeby na miesiąc postawić akumulator na półkę i czekać na gęstą gęstość, ale warto wiedzieć, że takie zjawisko istnieje.Owe zjawisko uzmysławia także jak pożyteczną sprawą jest odłączanie klemy od auta, którego nie będziemy eksploatować np. przez miesiąc dwa miesiące.

  • @SuperItaliano83
    @SuperItaliano83 3 ปีที่แล้ว +3

    Pomimo braku dostępu do elektrolitu oraz zapasowego akumulatora, postanowiłem podładować w miarę możliwości akumulator zainstalowany w aucie klonem Foxsur,a 6A.
    Jedynym punktem odniesienia będą pomiary testerem.
    Zobaczymy jaki będzie efekt po tygodniu.
    Fajny materiał dla hobbistów, dziękuję i podziwiam za konsekwencje i wytrzymałość.

  • @grzegorzkowalski3140
    @grzegorzkowalski3140 3 ปีที่แล้ว +4

    Super odcinek . Warto mieć ładowarki tęgo typu i jeśli tylko jest możliwe podpinać auto w garażu niech robi robotę 👍

  • @grzegorzchodorowski6620
    @grzegorzchodorowski6620 7 หลายเดือนก่อน

    Świetny test, dzięki za dużą dawkę wiedzy! 😊💪

  • @piotr441
    @piotr441 3 ปีที่แล้ว +3

    Świetny materiał 👍 Tylko według mnie na takie ładowanie można sobie pozwolić jeżeli masz drugi akumulator a przypuszczam że nie liczni mają dwa akumulatory.

  • @davidsanders9058
    @davidsanders9058 3 ปีที่แล้ว +7

    Nie chciałem swoimi komentarzami,psuć Wam dobrej zabawy z napięciami,ale to co pokazałeś,to nic nadzwyczajnego.Podwyższone napięcie pozwala szybciej wprowadzać ładunek,ale nie jest konieczne i widać,że "alternatorowe"wartości wystarczają.W samochodach większe szkody w niedoładowaniu czyni prąd pobierany po wyłączeniu auta(nawet jak mieści się w normie)niż częste rozruchy.W nowszej generacji aut jest to bardziej zauważalne i trudne do namierzenia w czasie,ponieważ z powodu różnych "bzików" i niedoskonałości magistrala CAN potrafi się" budzić" wiele razy na dobę i skutecznie w tym czasie odbiera energię akumulatorowi.Odnośnie wysycania, ładowania tzw.odsiarczającemu,to bądźmy szczerzy,ten bardzo żmudny i długotrwały proces przynosi tylko krótki albo bardzo krótki efekt.Ja używam Lidlówki od kilku lat,ponieważ moje cykle jazd są bardzo krótkie i sporadyczne(mógłbym powiedzieć,że Twoja żona bardzo dużo jeździ) i chociaż mam kilka innych prostowników,właśnie tej używam najchętniej,bo nie muszę odpinać aku,wrzucam pod maskę i zapominam na kilka dni bez obawy ,że coś się stanie i wierz mi,że moja prawie 9-cio letnia centra ma po tych kilku dniach elektrolit na zielonym.Błędem jest odpinanie takiej ładowarki w momencie gdy pokazuje full naładowanie,bo ona ciągle małym prądem robi robotę.W ostatnim czasie naprawiam sporo ładowarek inteligentnych do maszyn i pojazdów z napędem elektr. i niezależnie od producenta działają na podobnych parametrach napięciowych,czyli przeliczając na 12V instalację jest to 15V dla aku "mokrego" i ok.14,3 dla żel.Mógłbym się dalej wymądrzać,bo wiedzy mam sporo ,a praktyki jeszcze więcej,więc mam prośbę do Ciebie Tomku doprowadź sprawę do końca zanim komuś zapali się przeciążona przetwornica w Lidlówce na sterydach i inne nieciekawe rzeczy.Pozdrawiam.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +7

      Właśnie między innymi z powodu takich komentarzy jak Twój, postanowiłem przeprowadzić ten eksperyment.
      Na pewno na tym nie koniec, bo jak wspomniałem, pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi 😉

    • @rafaelk1390
      @rafaelk1390 3 ปีที่แล้ว +1

      Te ładowarki po prostu przechodzą w tryb podtrzymania po osiągnięciu 14.4v lub przerywają ładowanie i Czekają na spadek do około 12.8v. Dobrze jest wykonać prostownik że stabilizacja napięcia na 14.4v ale bez automatycznego wyłączenia. Przy napięciu akumulatora 14.4v i prądzie ładowania bliskim 0A ładować tak jeszcze kilka godzin. Po wyłączeniu prostownika i sprawdzeniu parametrów po 12godz wyniki aku naładowane w pełni bez zbędnego gazowania elektrolitu. Szczególnie niekorzystnego w przypadku aku bezobsługowych.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +1

      @@rafaelk1390 niestety nie jest tak jak piszesz
      th-cam.com/video/o-LGMpSI0aI/w-d-xo.html

    • @davidsanders9058
      @davidsanders9058 3 ปีที่แล้ว +1

      @@rafaelk1390 Nie wszystkie kończą ładowanie tak jak napisałeś.A jeśli ktoś ma potrzebę szybszej reakcji akumulatora,to nic prostszego jak kupić sobie ładowarkę buforową i będzie ona działać podobnie jak to opisałeś w drugiej części wypowiedzi .Taki sposób ładowania jest bezpieczny,skuteczny i w niezmienionej formie wykorzystywany od wielu ,wielu lat.

    • @rafaelk1390
      @rafaelk1390 3 ปีที่แล้ว +2

      @@TomaszHudy tu będę się sprzeczał. Wykonałem prostownik ze stabilizacja napięcia (ustawiłem 14,4V) i gęstość elektrolitu uzyskałem w czasie poniżej 24h. Aerometr mam, tester akumulatorów też mam i to ten sam co Ty Konnwei KW600. Może diabeł tkwi w szczegółach. Mój prostownik ładuje impulsami. Nie jest wygładzony kondensatorem. Wieczorkiem pooglądam Twój film.

  • @lukeduke9304
    @lukeduke9304 3 ปีที่แล้ว +7

    To teraz może test który sprawdzi czy gęstość wzrośnie powyżej 1.28 po ładowaniu >16V. Ten odcinek zniszczył mi życie 😉 Ale film mega ciekawy 👍

    • @ukaszdabrowski4441
      @ukaszdabrowski4441 3 ปีที่แล้ว +3

      To już wiemy z poprzednich filmów, utrata wody podczas ładowania >16V = w uproszczeniu wzrostowi gęstości. Tyle że wyższa gęstość niczego pozytywnego nie daje, dlatego właśnie należy sprawdzić poziom elektrolitu po ładowaniu i ewentualnie dolac wody by gęstość wróciła do normalnego poziomu.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +5

      W kwestii zbyt wysokiej gęstości też już mam pewne wnioski, ale jeszcze muszę potwierdzić, zanim ogłoszę kolejną ciekawostkę 😉

  • @amatorkombinator
    @amatorkombinator 3 ปีที่แล้ว +3

    Mówisz i masz, sprawdzę to również na nowym akumulatorze R1 Race One 77Ah albo R2 Race Two 70Ah ze Świat Akumulatorów Szczecin przy asyscie ładowarki Victron 15A albo Noco 10A albo Hamron 4A, sam jeszcze nie wiem 😜

  • @kamilbogus
    @kamilbogus 3 ปีที่แล้ว +3

    Kolejny ciekawy odcinek

  • @tomaszjar541
    @tomaszjar541 3 ปีที่แล้ว +1

    Pełny sukces to będzie wtedy jak pojemność aku będzie nie gorsza od prawidłowego ładowania prostownikiem. Sam sobie odpowiedziałeś o konieczności ilości ładunku wprowadzonego i otrzymanego. Fakt tym eksperymentem namieszałeś, jednak moim zdaniem to nadal są podładowywaczki. Jestem bardzo ciekawy testu pojemności i przy okazji obciążenia opornicą.

  • @ryszardszulgo8839
    @ryszardszulgo8839 3 ปีที่แล้ว +1

    Samochód żony ma lepszy alternator. Analizy świetne i analityczne.

  • @tomaszsokolnicki2764
    @tomaszsokolnicki2764 3 ปีที่แล้ว +5

    Szacunek za to co robisz i pokazujesz. Na wielu filmikach wykorzystujesz taką "baterię" kondensatorów podłaczoną do obciążenia. Czy możesz powiedzieć coś więcej o tych kondensatorach i ich roli. Może jest jakiś filmik?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +3

      Bateria kondensatorów symuluje obecność akumulatora, zazwyczaj ładuję ją do pewnego poziomu i wtedy ładowarki podejmują pracę - jeżeli na zaciskach nie ma napięcia to one nie zaczną ładować.

  • @ukaszdabrowski4441
    @ukaszdabrowski4441 3 ปีที่แล้ว +4

    👍 No i co teraz, palenie Kulonów na stosach? 😉 🤯 Szacun za wytrwałość i pomysł! Biedny Rzeźbiarz nie nadąży przerabiać już przerobionych ładowarek 😂. Swoją drogą Panowie (akumulatorowi "dewianci") tak sobie myślę, że może warto w końcu wbrać się na porządną uczelnię techniczną i porozmawiać ze specjalistą/tką od akumulatorów by ustalić fakty i nie wymyślać koła od nowa? Akumulatory mokre to wynalazek stosunkowo leciwy i jestem przekonany, że nauka na podstawie badań ma sporo do powiedzenia w jego kwestii.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +1

      No właśnie, szkoda tylko że tak mało konkretnych publikacji na ten temat 😉

  • @lukaszk4044
    @lukaszk4044 3 ปีที่แล้ว +3

    Jaka cierpliwość i pasja.Pozdrawiam

  • @elmaniana6077
    @elmaniana6077 3 ปีที่แล้ว +3

    Tagem myśloł, tagem czuł. Bo mój akumulator też był taki oporny przed zimą, nie chciał gęstości zrobić pod prostownikiem, nawet napięciem 16V, ale prąd był mały (ok. 250mA). A na wiosnę jak chciałem po zimie doładować to gęstość miał wzorową. A mimo to jeszcze prądu trochę wziął.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +1

      Czyli jesteś kolejną osobą, która zaobserwowała to zjawisko 👍

  • @hobbysta3376
    @hobbysta3376 3 ปีที่แล้ว +3

    Bosch po przerwie przyjmował ładunek od Seny bo dyfuzja w czasie spowodowała to, że zrobiło się trochę luzu (aku się dobrze zagęścił) i pod korek było jeszcze miejsce co upchać ( brak wzrostu gęstości). Natomiast w pojeździe ładunek był uzupełniany z naddatkiem i gęstość ,,nie stanęła".

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +2

      Zgadza się 😉

  • @MM-rg6vd
    @MM-rg6vd 2 ปีที่แล้ว +1

    Rewelacyjny test .Szkoda Tomku że napięć nie zmierzyleś spoczynkowych , ale mimo 💪

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  2 ปีที่แล้ว +2

      To jest tak że po każdym teście pojawia się niedosyt 😉
      Ale w z drugiej strony to argument aby kiedyś go powtórzyć 👍

  • @yeahbucka3005
    @yeahbucka3005 3 ปีที่แล้ว +3

    Mój światopogląd właśnie uległ poważnemu wstrząsowi. Ja myślę, że należy to pokazać Andrzejowi z mr. Akumulatora. Może takie płyty z akumulatora trzeba obejrzeć pod mikroskopem? Albo inaczej. Wziąć kryształy siarczku ołowiu i obserwować w naczyniach z roztworem kwasu siarkowego proces ich rozpuszczania? Tu można jakiś doktorat zrobić przy okazji, a co najmniej pracę magisterską o zjawisku Hudego.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +3

      Mam nadzieję że Tadek poskłada kiedyś swój szklany akumulator i wtedy będzie można obserwować to bliżej 😉

    • @davidsanders9058
      @davidsanders9058 3 ปีที่แล้ว +2

      @@TomaszHudy powinieneś wspomnieć,że nawet jeśli uda się" wcisnąć"w warunkach garażowych nieco więcej energii,to i tak ten akumulator trafia w swoje naturalne środowisko i ten "laboratoryjny"efekt zostaje szybko utracony.Akumulator musi mieć okresy kiedy odpoczywa.W układach buforowych napięcie utrzymywane jest na poziomie 13,8V i akumulatory wcale nie żyją dłużej niż te "męczone" w autach i trzeba je mocno pilnować,bo przy takim napięciu elektrolit tracą błyskawicznie.Ładowania impulsowe i inne cuda ,które potrafią faktycznie wdusić więcej energii,moim zdaniem mają sens w instalacjach innych niż te w naszych autach.

  • @adiunkt1815
    @adiunkt1815 3 ปีที่แล้ว +2

    No to po miesiącu mamy gęstość 🙂

  • @hobbysta3376
    @hobbysta3376 3 ปีที่แล้ว +4

    Świeża sprawa padł oryginalny aku po 2,5 roku ford tourneo Connect. Założyliśmy agm 70Ah, reset bms i co? Ładowanie 12,6V, prąd pobierany z aku. Włączone światła mijania napięcie 13,6V prąd wtłaczany do aku. Chyba będzie trzeba magiczną wtyczkę z dwoma cienkimi kabelkami wypiąć z klemy minusowej i obserwować bo szkoda nowego AGMa Mercedesa za prawie 600zł.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +1

      Ja mam już yntelygentny system wyłączony, ale wczoraj zrobiłem kolejne pomiary i już wiem co jest powodem 😉

    • @hobbysta3376
      @hobbysta3376 3 ปีที่แล้ว +1

      @@TomaszHudy Podpowiesz co tam robi zamieszanie, jestem ciekawy. W jaki sposób odłączyłeś to ,,dobrodziejstwo"? Mechanicznie czy w ustawieniach?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +5

      @@hobbysta3376 system wyłączyłem programowo, choć da się to wyłączyć również sprzętowo - ale wtedy komunikuje błędem.
      Nie wziąłem pod uwagi elektroniki - po samym otwarciu samochodu z kluczyka pobór prądu wyniósł 7A, po otwarciu drzwi samochodu włącza się pompa hydrauliczna która poziomuje samochód - pobór wzrósł do 50A. Oczywiście trwało to kilka sekund, ale po wypoziomowaniu pobór prądu ponownie spadł do 7A.
      Po zapłonie pobór wynosił 12A a świece żarowe wcale się nie grzały. Prąd średni rozruchu to 350A, ale jeszcze ciekawiej jest po zgaszeniu silnika, bo elektronika usypia się strasznie długo - po 8 minutach dalej pobierała 1,5A, a mierząc po kilku godzinach prąd w spoczynku wynosił ok 30mA.
      Do tego krótkie trasy i masz przepis na rozładowujący się akumulator 😉

  • @mikoajlech3403
    @mikoajlech3403 3 ปีที่แล้ว +4

    Mr Akumulator ładuje 70% pojemności i wyciąga 105% xD. Serio, to nie żart. Zobaczcie sobie „CTEK czy NOCO. Najpopularniejsze ładowarki 10A w Europie.”. Na słowo krytyki bardzo się oburzył.

    • @davidsanders9058
      @davidsanders9058 3 ปีที่แล้ว +6

      na kanale mrakumulator ładowane są nowe akumulatory,które bardzo łatwo gromadzą ładunek,jeśli ktoś będzie ładował kilkuletni akumulator taką samą techniką,bardzo szybko zostanie jego klientem.

  • @marcinl4010
    @marcinl4010 3 ปีที่แล้ว +2

    Kurka, znów mega fajny materiał otwierający oczy! Czy mógłbym tylko prosić kiedyś o sprawdzenie spadku napięcia przy podłączeniu akumulatora do samochodu? W moim przypadku jest to ok 0,15V przy wyjętych kluczykach ze stacyjki. Miałem ze 2 razy, że zmierzyłem w samochodzie, jest 12,55V, przynoszę do domu a tu 12,7V, w krótkim czasie, nie zdążyłby się jeszcze zagrzać.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +2

      Wczoraj już dokonałem kilku pomiarów i na pewno zrobię materiał o tym co rozładowuje akumulator w samochodzie 😉

    • @tomaszt4045
      @tomaszt4045 3 ปีที่แล้ว

      Bardzo fajnie działasz Tomaszu 😉 niedługo 10000 subów. Wymyśl coś ekstra na tą okazję 😃

    • @lechud77
      @lechud77 3 ปีที่แล้ว +1

      Niektóre samochody przestają pobierać większy prąd nawet dopiero po ½ godziny od momentu wyłączenia zapłonu. Później pobór stabilizuje się ~ 0,01-0,02A

    • @tomaszt4045
      @tomaszt4045 3 ปีที่แล้ว

      U mnie w oplu po zamknięciu centralnego zamka jest pobór minimalny.

  • @hobbysta3376
    @hobbysta3376 3 ปีที่แล้ว +1

    Jeżeli masz inteligentne ładowanie w tym pojeździe to możliwe, że nie zrobi gęstości. Spróbuj tak używać samochód: zapal, zmierz ładowanie - cęgi (czy prąd jest wtlaczany do aku czy z niego pobierany) woltomierz, następnie włącz, np. światła mijania zmierz ładowanie jak na początku. Najlepiej zamontuj w gnieździe zapalniczki woltomierz i obserwuj. Powinna być poprawa.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +1

      Takie pomiary robiłem już jakiś czas temu i wszystko było w porządku
      www.akumulatory.info.pl/doswiadczenia/sprawdzenie-bilansu-energetycznego-w-samochodzie-citroen-c5-x7-2-0-hdi/
      Ale nie wziąłem pod uwagę jeszcze jednej rzeczy - ale o tym zrobię materiał niebawem 😉

    • @davidsanders9058
      @davidsanders9058 3 ปีที่แล้ว +1

      @@TomaszHudy w autach szczególnie z silnikami diesla występują też różne myki producentów jak np.odciążanie silnika w fazie rozgrzewania przez zmniejszenie wydajności alternatora lub załączanie dużych odbiorników w fazie wypalania filtra w celu obciążenia silnika itp.więc jest tam dużo" magii",której nie jesteśmy świadomi.

  • @przemysawszatkowski4082
    @przemysawszatkowski4082 3 ปีที่แล้ว +4

    Mnie zastanawia jedno. Jaka jest gęstość elektrolitu przy samej płycie od razu po naładowaniu. Podejrzewam, że bardzo wysoka skoro po 2 tygodniach elektrolit wymieszał się do prawie 1,27. Czy to jest zdrowe dla Aku? Mówi się, że już gęstość 1,30-1,32 powoduje mocne korodowanie płyt i szybkie zużycie. I teraz czy nie okaże się, że po ładowaniu ładowarką elektrolit niewymieszany ma 1,17 a przy płycie np 1,4 co bardzo niszczy Aku? Może jednak lepiej szybko gęstość zrobić niż powoli. Kto wie?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +2

      Hmmm, ciekawa teza 🤔

    • @bartomiejborawski6721
      @bartomiejborawski6721 3 ปีที่แล้ว +1

      Ja kiedyś zostawiłem z ladowarka na tydzień i było widać że jakieś gazowanie było a później w krutkim czasie aku padł ale za mało danych żeby coś wyciągnąć był to stary akku z renault z pierwszego montażu i aku miał przed oddaniem na złom czerwony rlektrolit i po pełnym naładowaniu na drugi dzień nawet nie miał 10v;/

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 3 ปีที่แล้ว +2

      Tu racja lepiej jest aku raz naładować niż dziamgać go przez miesiąc:))

    • @lysymax1615
      @lysymax1615 3 ปีที่แล้ว +2

      @@TomaszHudy
      Czekamy na test długodystansowy desulfatora na jakimś odpornym pacjencie

    • @strong_union
      @strong_union 2 ปีที่แล้ว

      👍👌

  • @majster0560
    @majster0560 3 ปีที่แล้ว +1

    Takie pytanko który tester lepszy do aku kwasowych i może agm lepiej kupić tego by 360 czy tego konweia co masz w odcinku

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +2

      Powiem tak - BT360 jest mniej optymistyczny i mam wrażenie że bardziej trzyma się prawdy 😉

  • @listonoszpat233
    @listonoszpat233 3 ปีที่แล้ว +2

    Tomaszu poradź mi jak wyrównać gęstość elektrolitu w akumulatorze . Jeden filozof nalał po 60 cm 3 wody na cele ponad stan że się potem elektrolit wylewał zrobił tak z 4 celami od strony minusa i gęstość 1,24 dwie pozostałe czyli tą koło plusa i sąsiednią zostawił i tam jest stan prawidłowy i gęstość 1,28 .Myślałem to zlać wymieszać a potem znów rozlać .

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +2

      Jest to jakiś pomysł, z tą regulacją gęstości elektrolitu trzeba być ostrożnym - ja zazwyczaj dolewam po 10ml, później już po 5ml i zawsze czekam dzień albo nawet dwa na wymieszanie się.

    • @karolzabielski
      @karolzabielski 3 ปีที่แล้ว +1

      Listonoszpat223 może przechyl aku na bok by w górnej części cel wymieszał się elektrolit. U góry są połączone ze sobą pustą przestrzenią. Tylko musi być szczelnie zakręcony. Ja tak robiłem i jest poprawa

  • @mmdd3634
    @mmdd3634 3 ปีที่แล้ว +1

    No i nie wiem, co o tym sądzić 🤔🤔🤔
    Bo jak teraz ładować, żeby ładować dobrze? Tylko z pomiarem wprowadzonego ładunku? 🙂🙂🙂

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +3

      Nic prostszego - ładuj jak skończą, i ewentualnie powtórz za 3 tygodnie 😉

    • @mmdd3634
      @mmdd3634 3 ปีที่แล้ว

      Tomaszu, nie pomagasz 😂😂😂

  • @enlil6833
    @enlil6833 3 ปีที่แล้ว +3

    Ciekawe

  • @robasjusi
    @robasjusi 3 ปีที่แล้ว +1

    👍👍👍👍👍🔋

  • @sebadetox3260
    @sebadetox3260 3 ปีที่แล้ว +1

    Witam przepraszam że nie na temat ale mam problem , ładowarka mikroprocesorowa Anhtczyx 8a po podłączeniu pokazuje napis off , po przezucaniu trybów na chwilę się załączy i wyświetla off, co może być przyczyną ? Akumulator żelowy 12V 70 Ah półroczny montowany do przyczepy kempingowej podłączony pod panel solarny, na zimę wyjęta trzymany w domu. Dziękuję za wszystkie sugestie. Pozdrawiam

    • @hobbysta3376
      @hobbysta3376 3 ปีที่แล้ว +3

      Podłącz równolegle do aku multimetr na wskazanie napięcia. Obserwuj czy aby aku nie stracił pojemność i jest nagły wzrost napięcia. Ta ładowarka w pozycji agm przechodzi w podtrzymanie przy spadku prądu do ok. 0,8A i wzroście napięcia do 14,5-14,7V. Jakie napięcie utrzymuje się na aku kiedy na wyświetlaczu pojawia sie napis off - powinno być ok 13,8V.

    • @sebadetox3260
      @sebadetox3260 3 ปีที่แล้ว +1

      @@hobbysta3376 Ok muszę pierw kupić takie urzadzenie

    • @davidsanders9058
      @davidsanders9058 3 ปีที่แล้ว +2

      Popieram wypowiedź hobbysta 33,możesz też obciążyć akumulator np.żarówką i dopiero włączyć program ładowania.Nie znam tego typu ładowarki,ale większość reaguje na taki stan podobnie.

    • @sebadetox3260
      @sebadetox3260 3 ปีที่แล้ว +1

      @@davidsanders9058 dobrze jutro jak będę w domu to sprawdzę pierw na zarówce

    • @sebadetox3260
      @sebadetox3260 3 ปีที่แล้ว

      @@hobbysta3376 byłem w sklepie z akumulatorami sprawdzili mi bo i miał 6.47 V, jak go odratowac bo ładowarka nadal go nie widzi?

  • @adamnostr3410
    @adamnostr3410 3 ปีที่แล้ว +1

    Czy Specbat jeszcze żyje? Obecnie sprzedawane Specbaty 74Ah mają prąd 640A

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +1

      Tak, niebawem będzie test po roku użytkowania 😉

  • @genkowski
    @genkowski 3 ปีที่แล้ว +1

    Pasowało by abys zrobił pomiary u zony aucie i w swoim co tam sie dzieje jakie prądy idą z aldka

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +2

      Właśnie wczoraj zrobiłem i wszystko się wyjaśniło 😁

    • @genkowski
      @genkowski 3 ปีที่แล้ว +1

      @@TomaszHudy ale co tez w następnym odcinku? Wrrr . Całe twoje szczescie ze lubię seriale. Pozdrawiam

    • @grzesgrzyb287
      @grzesgrzyb287 3 ปีที่แล้ว +1

      @@TomaszHudy u mnie to samo. U kobity wzorowo chociaż krótkie odcinki pokonywane. A u mnie spada.
      Wyjaśnienie proste - w tych samych temperaturach mierzone napięcie na aku u mnie 14.2v a u niej 14.5v
      Dodam iż oba auta bez inteligencji.
      Pozdro

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว +1

      @@grzesgrzyb287 może te nasze żony coś w sobie mają 😋

    • @davidsanders9058
      @davidsanders9058 3 ปีที่แล้ว +1

      @@TomaszHudy mimo wszystko intryguje mnie dość wysokie napięcie spoczynkowe w aku zamontowanym w aucie.Przy ładowaniu w okolicy 14,5V ciężko coś takiego osiągnąć.

  • @staniew
    @staniew 3 ปีที่แล้ว +4

    Jaka tam dyfuzja ,kotki zrobiły robotę🐈🐈🐈.

    • @mmdd3634
      @mmdd3634 3 ปีที่แล้ว

      Przychylam się do tezy - to musiały być jakieś kocie czary! 👍👍👍🙂🙂🙂🐈🐈🐈

    • @yeahbucka3005
      @yeahbucka3005 3 ปีที่แล้ว +2

      Na kocie można wyczochrać kilowolty. Koty przechodząc koło akumulatora docierały się i raziły aku impulsami o wysokim napięciu. Zwykłe ładowanie impulsowe odsiarczyło akumulator. Tomek, pokaż koty.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy  3 ปีที่แล้ว

      Tej tezy nie wziąłem pod uwagę w moich rozważaniach 🤣

    • @mmdd3634
      @mmdd3634 3 ปีที่แล้ว +2

      Kotowolty! To musiało być to! 🐈🐈🐈

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 3 ปีที่แล้ว +2

      Obalam teorię. Mam 3 sztuki, miały swobodny dostęp do akumulatora. Za licho nie "elektryzyzowały", parametry akumulatora nie wzrosły. Żadnego pożytku z tych sierściuchów, ino o żarcie potrafią się dopominać (i czystą kuwetę). Ale może jakieś rasowe dają radę, moje to zwykłe dachowce europejskie.

  • @Remix_101
    @Remix_101 3 ปีที่แล้ว +5

    Akumulatorowe porno😉😂

  • @rafalscena7730
    @rafalscena7730 3 ปีที่แล้ว +1

    Ciekawe jak Pan zmusił tą ładowarkę do tak długiego ciągłego ładowania ?

    • @Tadek-n3g
      @Tadek-n3g 3 ปีที่แล้ว +3

      Sena 4A z tego co osobiście testowałem po komunikacie Full przestaje ładować i po tym komunikacie nic nie płynie do słupków akumulatora dopiero jak napięcie można napisać napięcie spoczynkowe spadnie poniżej jakiegoś progu np.12,8V ładowarka zaczyna znowu podładowywać akumulator i tak w kółko.

    • @rafalscena7730
      @rafalscena7730 3 ปีที่แล้ว +2

      Dziękuję za wyjaśnienie. Myślałem, że ponowne ładowanie akumulatora po całym cyklu w trzeba inicjować samemu.

  • @MB-mq1ep
    @MB-mq1ep 3 ปีที่แล้ว +15

    Noooo i to sa filmiki ktore cos wnosza a nie gowno marketingowe/pod publike ktore serwuje nam mrAkumulator ktory wybil sie na Andrzeju i na jego pasji!

  • @radoslaw8444
    @radoslaw8444 3 ปีที่แล้ว +3

    Tomek. ..! A Mazurek cie nie wyklnie. ?

    • @piotrpiotr1775
      @piotrpiotr1775 3 ปีที่แล้ว +7

      Robert po tym filmie osiwiał :)

  • @ireneuszz5321
    @ireneuszz5321 3 ปีที่แล้ว

    trzeci :)

    • @mariomariusz993
      @mariomariusz993 3 ปีที่แล้ว +1

      Czyli pierwszy od końca?????????

  • @mirssox
    @mirssox ปีที่แล้ว +1

    co to z aplikacja ?