Wstawianie progu VW T4 LUTOSPAWANIE - remont blacharsko lakierniczy za 1500 zł VW transporter t4 #10

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 19 ธ.ค. 2023

ความคิดเห็น • 80

  • @ryszard999
    @ryszard999 5 หลายเดือนก่อน +2

    Fajnie , że nagrałeś jak to jest spróbować lutospawania > prosto z marszu ...konkretna robota bez zbędnego dorabiania filozofii 👍

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Dzięki majster 👍

  • @wojtekw41
    @wojtekw41 5 หลายเดือนก่อน +6

    Nie słuchaj maruderów 👍 zajebiście ci idzie z tym T4 . Finisz coraz blizej. I ja życzę sobie odcinek z drzwiami, bo blacharz ostatniej szansy robi na filmach drzwi wiec ty nie możesz byc gorszy 💪😁

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Dzieki Wojtek ;)

  • @Oskar-zk9hj
    @Oskar-zk9hj 5 หลายเดือนก่อน +2

    Podziwiam i szanuje. Reszta auta się rozsypie ale progi zostaną🤣
    Wesołych Świąt🎄

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Dzięki 😀 nawzajem

  • @sebaxxx3419
    @sebaxxx3419 5 หลายเดือนก่อน +2

    Dobra robota, wytrwałości Majster💪🏻

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Powoli do przodu ;)

  • @Zebsterr
    @Zebsterr 5 หลายเดือนก่อน +2

    Prosimy o filmik z naprawy drzwi 🙏🏻

  • @user-ls6fb4mb3v
    @user-ls6fb4mb3v 5 หลายเดือนก่อน +1

    Super Tobie idzie 👍

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Dzieki ;)

  • @ziomziomek1561
    @ziomziomek1561 5 หลายเดือนก่อน +2

    drutowanie ok tylko jedna sprawa przepiaskować tam gdzie ruda bo sie to nie doczyści nawet jak epoxyd dasz to za rok bedzie gnój pozdrawiam lakiernik ze świętokrzyskiego

  • @guitarroof
    @guitarroof 5 หลายเดือนก่อน +2

    Całkiem nieźle Ci to wychodzi .
    Wytrwałości i dużo zdrowia .
    Ja to bym szlify w masce pyłowej robił ,ale tu widać jeszcze młodość .😄

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +2

      Szlifowanie jeszcze nie najgorzej, bardziej mnie martwi spawanie, zwlaszcza jak gdzies od spodu jest troche masy/farby najlepiej byloby kupic przylbice z nadmuchem ale narazie budzet nie pozwala

    • @fixknorr8121
      @fixknorr8121 5 หลายเดือนก่อน +1

      Jak chcesz w ten syf profesjonalniej​ wejść to współczuję, @@RagoonTV

    • @romanl2608
      @romanl2608 4 หลายเดือนก่อน +1

      Ja mam wyciag 2,2kw przy takiej robocie to mus by nie zostać kaleką wogole trzeba byc debilem by spawać bez wyciągu..... !

    • @fixknorr8121
      @fixknorr8121 4 หลายเดือนก่อน +1

      @@romanl2608 spawasz zimą?

    • @romanl2608
      @romanl2608 4 หลายเดือนก่อน +1

      @@fixknorr8121 np dzisiaj...... -4 kufajka rękawiczki i jazda

  • @Kiniuniuniu
    @Kiniuniuniu 5 หลายเดือนก่อน +1

    Dobra robota 👌

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Dzieki ;)

  • @zbyniol5035
    @zbyniol5035 4 หลายเดือนก่อน +2

    Dobrze zrobione

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  4 หลายเดือนก่อน

      👍

  • @Przyciapka
    @Przyciapka 3 หลายเดือนก่อน +1

    Ja zaraz lakieruje swoją T4, na szczescie jest bardzo zdrowa blacharsko. Zapraszam do siebie i pozdrawiam 😊😊😊

  • @Sachse72
    @Sachse72 3 หลายเดือนก่อน +1

    Schöne saubere Schweißarbeit :) .. TOP !

  • @kuba7400
    @kuba7400 5 หลายเดือนก่อน +2

    Ja lutospawam magnumem 212 i jest ok ale duzo dala zmiana rolek w podajniku i wymiana spirali w rekojesci na teflonową 👍 mialem przyjemnosc lutospawac maszyna gys to jest sorzed chyba z najwyzszej półki. Zmien rolki i dokup eurozlacze do uchwytu bo twoja nie posiada i zmien spirale na teflon zobaczysz różnice👍

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Mega dzięki majster 😍 po świętach będę w spawalniczym to na pewno wezmę

  • @19MT81
    @19MT81 2 หลายเดือนก่อน +3

    Ma chłopak chęci i zacięcie niech działa. Krytykanci spadać. WY pewnie odrazu full profeska co ? Geniusze😅

  • @michu1u
    @michu1u 5 หลายเดือนก่อน +2

    Ten próg wewnetrzy jest do przedlifta. Do polifta nie ma dostepnych reperaturek progu wewnetrznego na prawą strone.

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Dzięki kolego za wyjaśnienie sprawy, teraz wszystko jasne. Sprawdzałem na necie i też właśnie tylko takie były :/

  • @abcdefghabcdedfg2342
    @abcdefghabcdedfg2342 5 หลายเดือนก่อน +4

    czystym argonem nie spawa sie blach czarnych,albo co2 albo mix

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Dzięki majster za informacje 😉

    • @abcdefghabcdedfg2342
      @abcdefghabcdedfg2342 5 หลายเดือนก่อน +2

      czysty argon tylko do tig@@RagoonTV

    • @marcinimbryk6806
      @marcinimbryk6806 หลายเดือนก่อน

      Nie tylko do tig. Lutospawa się czystym argonem

  • @krzysaudi1
    @krzysaudi1 5 หลายเดือนก่อน +1

    Świetna robota . Ja swoją T4 robiłem też poprzez lutospawanie drutem cusi3 i do tego głupawka mnie wzięła na wycynowanie tego 😀 robiłem wieczorami po 2-3 . Wyszło mi jakieś 2 miesiące na spokojnie . Tyle że mój był większy dziurawiec 😀 trzymam kciuki za koniec roboty 😊

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Dzięki majster, cynowanie to już na grubo leciałeś

    • @krzysaudi1
      @krzysaudi1 5 หลายเดือนก่อน

      @@RagoonTV zrobiłem ambicjonalnie żeby moim znajomym lakiernikom/blacharzom pokazać że nie jest to robota dla NASA 😀😀

  • @AudiQuattro.
    @AudiQuattro. 5 หลายเดือนก่อน +1

    Ja dalem suba dawno wariat

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Dzięki majster 😉

  • @darek3100
    @darek3100 5 หลายเดือนก่อน +1

    Sam robiąc T4 zastanawialem sie nad lutospawaniem.Zastanawiałem sie czy mogłbym użyć takiego drutu jak Ty do mojego migomatu Telwin Telmig 180A .

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Moja spawarka nie jest droga ani jakos zaawansowana wiec teoretycznie twoja tez powinna smigac

  • @Micha-nd1cs
    @Micha-nd1cs 5 หลายเดือนก่อน +3

    Ten migomat co masz to g jest jak większość tańszych chińczyków. Pokrętło od prądu niby reguluje wartość amperów a to jest napięcie tylko że na wyświetlaczu jest A. I tak naprawdę nie wiesz jakim prądem spawasz. Ustawisz np 40a do blacharki i Przy drucie 0.6 będzie inny prąd, przy 0,8 inny i 1.0 też. To samo było w starym magnumie 205l i wielu wielu innych i do dzisiaj są takie w sprzedaży cudaki. Wyswietlany założony prąd czyli taki jaki byś chciał a niekoniecznie taki będzie zawsze jest dla drutu max przewidzianego dla tego pudełka czyli 1.0. Lutospawanie to służy do spawania ocynkowanego z ocynkowanym inaczej ja nie widzę sensu przepłacać. Poza tym skoroduje przy spoinie od czarnej blachy najpierw. Taki efekt placebo, sam siebie oszukać że jest dobrze. Każdy migomat z zmienna polaryzacją ma funkcję lutospawania. Kup sprzęt tradycyjny czyli taki w którym regulujesz napięcie i posow drutu a prąd się wyświetla dopiero po zajrzeniu łuku. Synergii chińskiej też omijaj bo jest przeważnie tragiczna, źle dobrany posow do napięcia to norma a zakładany prąd który niby pokazuje wyświetlacz to fikcja. Ustawiasz dana wartość, wyświetlacz po zajrzeniu przy prawidłowym prowadzeniu uchwytu itd pokazuje głupoty. Przykład z trafiluxa :przy drucie 0.8 uzyskałem przy 26v 240 amperów ,hehe z 230v zasilania. Używałem chińskie migomaty i są modele które dobrze spawają i do zabawy nie potrzeba kupować kempi czy Lincoln. Tylko kupić z normalną regulacją parametrów i wyświetlaczem.

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Dzieki kolego za informacje, na pewno wezme pod uwage jak bede zmienial sprzet

  • @kazior74
    @kazior74 5 หลายเดือนก่อน +2

    Jaki półautomat polecacie do takich amatorskich napraw

  • @hetis95
    @hetis95 5 หลายเดือนก่อน +2

    Na filmie używałeś mieszanki czy argonu? Bo nie bylo o tym mowy.

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Racja, nie wspomniałem o tym. Na początku zacząłem na mieszańce i tak już zostałem, spawy ładne i pełne po oszlifowaniu więc nie przechodziłem nawet na argon

    • @staszeksasiela415
      @staszeksasiela415 5 หลายเดือนก่อน +3

      dołączę się . na mieszance 82 % argonu i 18 dwutlenek masz głębszy wtop , na argonie praktycznie brak w topu rozlewa się spoina po zewnącz natomiast sam dwutlenek jest dobry do głębokiego spawania i dobrze sobie radzi z rdzą , brak estetyki ale dobrze sobie radzi z blachami nie doczyszczonymi .

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Dzieki majster za wyjaśnienie w takim razie zostaję na 82/18 nie będę kombinować na argonie

  • @fixknorr8121
    @fixknorr8121 5 หลายเดือนก่อน +1

    15:30 najebane tych otworków pod spawanie jak w durszlaku do odcedzania makaronu ..... co 5 cm wystarczy w zupełności , teraz zrobi się z tego jeden pasek wypalonej od środka blachy .niepotrzebna taka nadgorliwość, na dłuższych progach to co 10cm punkt wystarczy .😅

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      O widzisz, będę pamiętał następnym razem. Ja tak mam, to tak wiesz żeby nie odpadło czasem 😀 😀

    • @fixknorr8121
      @fixknorr8121 5 หลายเดือนก่อน

      @@RagoonTV pomyślisz o tym jak będziesz musiał kupić kolejną szpulkę drutu i butlę z gazem , no i jak rachunek za prąd przyjdzie do zapłaty......,,:)

  • @hj-mg3pc
    @hj-mg3pc 5 หลายเดือนก่อน +1

    Mieszanka czy argon lepszy

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Na argonie nawet nie próbowałem, ale widzowie w komentarza już wyczerpali temat. Mieszanka (cały mój film jest na mieszance) a jak chcesz lepiej wtapiać to dwutlenek, na argonie też pójdzie ale będzie słaby przetop

  • @user-ls6fb4mb3v
    @user-ls6fb4mb3v 5 หลายเดือนก่อน +1

    Jakie masz wymiary garazu ?

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Siemka, garaz jakos 8x4

  • @andrzejbarnas2750
    @andrzejbarnas2750 4 หลายเดือนก่อน +3

    Lutospawanie nie do elementów konstrukcyjnych błotnik możesz tym pospawać a nie progi a po za tym cena drutu i argonu ?

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  4 หลายเดือนก่อน +1

      Lutospawanie gorzej trzyma? Czemu nie elementy konstrukcyjne?

    • @romanl2608
      @romanl2608 4 หลายเดือนก่อน +1

      Prog w tym kiblu podobnie jak we wszystkich busach nie jest konstrukcją nośną !!!!!!!!!!

    • @romanl2608
      @romanl2608 4 หลายเดือนก่อน +1

      Pozatym chciałbym widziec teraz na tej blasze podklad amtykorozyjny...

    • @garlicandchilipreppers8533
      @garlicandchilipreppers8533 หลายเดือนก่อน

      Jak ja rozumiem lutospawanie jest stosowane do nowoczesnie samochodow ktore blacha jest high tensile steel do stary zwykle stal na tych starych migomat jest wystarczy.

  • @halokartus9431
    @halokartus9431 5 หลายเดือนก่อน +1

    czesc mam pytanie bo podczas spawania cienkich blach nie robi co sie dziury bo jak nie ustawie maszyne spawalnicza to i robia sie dziury, to zalezy od posowu druta czy regulacji napiecie zawsze spawam cienkie blachy na 2 lub 3 a posow druta tak od 4 do 6 czy to wina spawarki czy moze moja?

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Siemka majster, ustaw sobie prąd na minimum a drut trochę więcej niż minimum i próbuj. Jeśli będzie Ci strzelać to masz za dużo drutu, a jeśli będzie Ci szedł sam płomień beż drutu to za mało. Popróbuj sobie ustawienia spawarki na jakimś kawałku blachy ogólnie spawanie to nie jest jakaś filozofia ale wszystkiego trzeba się nauczyć, ja jak zaczynałem to też ustawienia robiłem metoda prób i błędów, a jak już ustawisz dobrze spawarkę to wszystko wyda Ci się dużo łatwiejsze

    • @halokartus9431
      @halokartus9431 5 หลายเดือนก่อน

      to znaczy jestem juz 2 lata na praktyce zwodu blacharz samochodowy i strasznie mnie wkurza jak nagle dobrze przetapia a po chwili dziury

  • @MrJendraS1
    @MrJendraS1 5 หลายเดือนก่อน +1

    Sama rdza 😅 mechanikę ratować w t4 jeszcze ujdzie ale blachę, oddaj to na złom szkoda mi twojego zdrowia 🙂

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Teraz jak juz tyle nad nia siedze to szkoda sie poddac ;D

    • @MrJendraS1
      @MrJendraS1 5 หลายเดือนก่อน +1

      @@RagoonTV nie no wiadomo 🙂

  • @OzzyNaPremiera
    @OzzyNaPremiera 5 หลายเดือนก่อน +1

    reperaturki tej firmy tak mają.... klokkerholm lepiej wykonany

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Jedna sztuka tych moich jakoś 30 zł więc też nie ma co się dziwić

    • @OzzyNaPremiera
      @OzzyNaPremiera 5 หลายเดือนก่อน +1

      @@RagoonTV za te pieniądze nie ma co marudzić :D komplet na całe auto 1500zł chyba kosztuje

  • @fixknorr8121
    @fixknorr8121 5 หลายเดือนก่อน +8

    Hobbystycznie można się w tym babrać, zarobkowo to szkoda życia na takie pierdolenie , przy opłatach miesięcznych typu zus podatek i koszta związane z utrzymaniem warsztatu trzeba w lepsze roboty wchodzić. Robilem w tym g****nie kupę lat ,nie żałuje że dalem sobie spokój, mój blacharski max w osobowych trupach , to dwa progi i wzmocnienie lewarków z minimalnym ,widocznym wyprowadzeniem za próg z grubej 3-4milimetrowej blachy, busy won , nawet nie oglądam ich przed bramą, życie jest za krótkie , ale takie zdanie można dopiero sobie wyrobić koło 50tki , młodzież będzie tak orać nawet w weekendy , bo myślą że uzdrowią tem chory motoryzacyjny świat.....:)

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Siemka, busik jest mój a fury robię z pasji przeważnie swoje, ale też po tej t4 twierdzę że osobówkę dużo lepiej zrobić niż busa. Jakbym miał go robić zarobkowo prowadząc własną firmę to kiepsko to widzę

    • @fixknorr8121
      @fixknorr8121 5 หลายเดือนก่อน +1

      @@RagoonTV czyli dobrze wywnioskowałem oglądając to pierwszy raz i to w kawałkach . Nie idź w to bardziej , nie warte . Tylko dla własnej satysfakcji ..... .:)

  • @jakubozga5
    @jakubozga5 5 หลายเดือนก่อน +1

    Ładnie idzie, po trochu i będzie zrobione spokojnie

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Cały czas na przód

  • @mackiewiczbart
    @mackiewiczbart 5 หลายเดือนก่อน +1

    Trochę błędów robisz przy przygotowaniu i dobieraniu chemii.

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน

      Siemka majster jak coś to śmiało pisz co i jak wedlug ciebie byłoby lepiej, dla mnie to też nauka i nowe informacje no i pozostali widzowie też mogą poczytać odrazu

    • @mackiewiczbart
      @mackiewiczbart 5 หลายเดือนก่อน +1

      @@RagoonTV Nie traktuj tego jako ujmę bo sam się długo uczyłem ale ci podpowiem bo serce w to wkładasz i warto Ci podpowiedź .

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  5 หลายเดือนก่อน +1

      Nie no luz 😀 ja też tego nie traktuje jako poradniki czy coś nie uważam się za lakiernika/blacharza/mechanika poprostu nagrywam Daily z garażu

  • @mitchstan5618
    @mitchstan5618 3 หลายเดือนก่อน +1

    A ty.masz tylko jedne ,morsy.
    Fachowiec pożal się Boże.

    • @RagoonTV
      @RagoonTV  3 หลายเดือนก่อน

      Wiem ze tobie i tak nikt nie dorówna