Używam wyłącznie trybu manualnego,daje mi to poczucie pełnej kontroli w realizacji zamierzonego kadry..Próbowałem oczywiście pozostałych trybow jednak manual pozwala mi na pełen spokój .Ps.Kolejny raz winszuję Panu sposobu narracji i bardzo poprawnej dykcji,to czysta przyjemność słuchać Panskich monologow .Pozdrawiam
Dzień dobry Panie Marku. Dobry spacer, dobre opisanie sposobów fotografowania. W zależności co chce uchwycić, używam prawdę mówiąc wszystkich trybów, najrzadziej jednak A. Najczęściej manualnego. Dziękuję za super odcinek.
Na cyfrze w 95% tryb A. Na analogu w 100% tryb M bo... innego nie mam :D Ostatnio powróciłem do fotografii analogowej. Ręczna ekspozycja, ręczne ostrzenie, zabawa w samodzielne wywoływanie zarówno BW jak i koloru... bezcenne. Sam klimat tych zdjęć jest z zupełnie innego świata. Pozdrawiam!
Panie Marku tryb P dla mnie to tak jakbym miał w ręku mojego starego FEDa 5, radziecki klon Leica. Światłomierz wskazywał jakąś wartość, "kalkulator" po ustawieniu GOST (ASA) czułości pokazywał pary czas - przysłona. A ja sobie wybierałem co było potrzebne w danej chwili. Dzisiejsze aparaty robią to sprawniej, szybciej - a my możemy tylko skupiać się na kadrze. Oczywiście pozostałe tryby półautomatyczne też są super. Pozdrowionka. A wyciętych drzew zawsze szkoda - rosną tak wolno - albo raczej my żyjemy tak krótko...
Jak fajnie, że jeszcze przed pracą załapałem się na nowy odcinek Pańskiego vloga :). Co do kwiatów to bezmyślność ludzka nie zna granic. Tak wykopany i zasadzony w grodzie czy donicy dziki kwiat i tak obumrze. W moim body przez 98% procent czasu dominuje tryb manulany :D. Na początku przygody z fotografią kiedy to oglądałem tony filmów o podstawach, to najczęściej przewijało się tylko słowo MANUAL bądź Manualny i tak już zostało :D. Pozdrawiam ! :)
Dzień dobry, niestety już tyle o tym pisano i mówiono, że leśne kwiaty nie przyjmą się w ogrodzie. Natomiast wykopany z tego miejsca z korzeniami nie odrodzi się już w przyszłym roku. Starta jest więc podwójna! Pozdrawiam :)
Dzień dobry i dziękuję za kolejną ciekawą opowieść. Sam najczęściej korzystam z trybu manualnego, czasami gdy fotografuję ruchome obiekty to preselekcja czasu. W brew opinią o trybach fotografowani dla mnie najbardziej przyjazny jest tryb manualny, to ja decyduję co chcę osiągnąć. Pozdrawiam i polecam Pana kursy są wyczerpująco dobre. Janusz.
Jestem początkujący, ale tryb auto mam już za sobą. Tylko w dynamicznych sytuacjach go stosuję, kiedy wiem, że najprawdopodobniej zepsuję zdjęcie. Tryb P jest obecnie w 90% trybem, który stosuję. Zaraz po nim tryb A, M i na końcu S. Pozdrawiam:)
Witam Panie Marku ja używam przeważnie tylko M ponieważ tak się już nauczyłem ale dzięki temu że używam trybu manualnego nauczyłem się sam dobierać parametrów odpowiednich do danej sytuacji w kadrze bo jak niewiadomo co chodzi to chodzi o światło w fotografii 🙂 poprzez to że zjadłem zeby na wschodach i zachodach wstając rano jest mi teraz łatwiej ale oczywiście nieodrzucam innych programów z których zadziej korzystam ale korzystam
Dzień dobry, koncentrując się na akcji i obrazie, zawsze staram się maksymalnie skracać czas poświęcany na ustawianie paramentów ekspozycji... czyli w pełni wykorzystywać moc zawartą w aparacie. Dlatego automatyzuję :) bo nic dwa razy się nie zdarza. Pozdrawiam!
W zależności co i w jaki sposób fotografuję. Ostatnio zająłem się fotografią IR, gdzie tylko manualne ustawienia i przybliżony histogram daje pogląd na zdjęcie, takie samo jest w Makro. A krajobraz to różnie na jakim nastawie mnie zastanie piękny widok. Uwielbiam szeroki kadr w tym rybie oko. Czyli lubię być blisko i mieć szerokie ujęcie. Natomiast muszę się zmusić do tele obiektywów aby zrozumieć ich sposób odwzorowania rzeczywistości i znaleźć dla nich zastosowanie w moim fotografowaniu, które jest odskocznią od codzienności. Poprzedni rok był pod hasłem Makro a ten pod hasłem Podczerwień.
jestem amatorem , ktory odkrywa dopiero fotografie ...dopiero zaczynam rozumiec jak "pattzy aparat" ..najczesciej uzywam trybu P ...jednak w trybie M robie zdjecia miasta z 30s czasem nadwietlania . panie Marku zazdroszcze pieknych okolic do spacerow i pieszych wedrowek ..pozdrawiam
Z trybu AUTO i P nie korzystam :) Tryb AV i TV wykorzystuje w sytuacjach reportażowych, kiedy nie mam czasu dobierać odpowiedniego czasu/przysłony. Natomiast tryb M zawsze wtedy kiedy, realizuje swoją wizję, dotyczącą danego tematu, pełna kontrola. Oczywiście mam też inne programowalne tryby, w moim K1 II Dziękuje Panie Marku , bo to dzięki Panu go kupiłem ;) czytając Pana blog. Serdecznie pozdrawiam :) Proszę rozważyć zrobić film o systemach filtrów cokin :) kto jak kto, ale lepiej uczyć się od mistrza, pozdrawiam dużo zdrówka i udanych kadrów.
Panie Marku gdzie jest wierny kompan spacerów 🐩? Materiał bardzo zacny w szczególności moment o ustawieniach własnych bardzo mi dał do myślenia . Może kiedyś odcinek w tym kierunku . Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
W moim Pentax K-70 jest jeszcze taki tryb.. oprócz trybów, które Pan wymienił, mam tryb SCN I TAv no i B.. najczęściej korzystam z trybu TAv.. z trybu M także ale rzadziej... w trybie TAv mam RAW+JPEG... w M tylko RAW... ale to zapewne na razie jeszcze... pod wpływem Pana filmów zaczęłam używać plików RAW... acha... w trybie TAv mam ograniczenie ISO od 100 do 400...
Witam!!! Kolejny fajny i rzeczowy filmik. Piękne słowa..... i moim zdaniem stare piękne lasy są wycinane dla zysku nie patrząc jaką one mają ogromne znaczenie dla człowieka. A najwiekszym błędem jest to iż w danym środowisku nie są sadzone te gatunki drzew które powinny rosnąc na danym obszarze a są sadzone te drzewa które rosna szybko i przynoszą zysk przez to ;-). A lasy o większym zróżnicowaniu gatunkowym sa zdrowsze i w razie jakieś plagi czy choroby są tylko pewne gatunki które nie przetrwają a inne są odporne i w ten sposób na danym obszarze zawsze zostana jakieś drzewa a nie tak jak w Beskidach że całe połacie szczytów czy wzniesień są gołe bo porastały je tylko świerki ;-(. Nie wiem czemu pewne obszary w dużych obszarach nie są zostawiane bez ingerencji człowieka ;-(. Taki obszar byłby idealnym schronieniem i środowiskiem dla rozmnażania ogromu stworzeń które to pomagają lasom w ich zdrowym funkcjonowaniu. Oj to temat rzeka i nie jestem fachowcem w tym zakresie ale to moje spostrzezenia jako fotograf przyrody. A my jako fotografowie zwłaszcza przyrody mamy możliwość zarejestrowania pewnych zmian zachodzacych w środowisku na zdjęciach jakie zachodzą w kolejnych latach na danym obszarze przy ingerencji człowieka lub samoistnych zmian jakie sobie przyroda sama reguluje i fajnie czasem pewne chwile powspominać oglądając zdjęcia ;-). W moim wypadku 95% to fotografia przyrodnicza i najwięcej używam trybu AV iż lubię kontrolować głębie ostrości ;-). Ale pozostałych trybów też używam ale w mniejszym stopniu. Pozdrawiam i do nastepnego ;-).
Używam często trybu ineligentnego auto w aparacie Panasonic Lumix DMC - FZ62,który mnie pomaga w ustawieniu parametrów w trybie manual.Później porównuję i wybieram lepsze,gdyż nie zawsze ten tryb ręczny wydaje lepsze jakościowo zdjęcie.
Jaki tryb najlepszy do fot. Reportażowej waszym zdaniem? Mam wrażenie że tryb T i A niekoniecznie się nadają bo często problem jest z oddziaływaniem ekspozycji a czasem naświetlania, te czynniki mi nie grały razem.
Zdanie amatora zupełnego, nie wiem czy to kwestia aparatu czy umiejętności, ale canon 1100 czy sony a6000, którego używam najczęściej, kiedy nagle mam szybki ruch to najpierw tryb "migawki" S . Bywa, że przełączam na M i szybko dopasowuję, w sony łatwiej, bo widzę. Krajobraz to tylko M, ponieważ daje największą swobodę, w sumie najłatwiej uzyskać, co to się chce. Uwielbiam jednak oglądać zdjęcia innych ludzi, np. te, które pan wykonuje. Swoje, niektóre lubię, nawet te, które mają plamy brudnej matrycy, bo fotografowanie jest jak wędkowanie, czyli ranne wstawanie, myślenie o tym ... co "weźmie"....krajobrazowanie to takie pogodzenie się z tym, że nie wszystko ode mnie zależy, warto być na czas, ale ani punktualność, ani jej brak nie gwarantuje i nie przekreśla. "Widzisz pan, okoń wziął na ciasto". Ta nieprzewidywalność widoczna jest w każdym kącie, tyle że aparat pomaga w zauważeniu. Dziękuję za filmy, które pan udostepnia.
Co do lasów to nagłe wycięcie kilkudziesięciu czy kilkuset hektarów drzew jest oczywiscie niekorzystne dla srodowiska ale z drugiej strony to młode i dopiero rosnące drzewa niwelują z atmosfery dwutlenek wegla.
Czy zdarzają się Panu nieudane zdjęcia? Statystycznie jaki to procent wszystkich fotografii? Rzut oka wystarczy, żeby ocenić i dobrać odpowiednią przysłonę, czas, ISO czy trochę czasu Pan poświęca na dobranie odpowiednich parametrów? Pozdrawiam
Dzień dobry, tak to kwestia przyzwyczajenia i możliwości przystosowania korpusu do aktualnych warunków fotografowania. Wielu udanych kadrów! Pozdrawiam :)
Używam wyłącznie trybu manualnego,daje mi to poczucie pełnej kontroli w realizacji zamierzonego kadry..Próbowałem oczywiście pozostałych trybow jednak manual pozwala mi na pełen spokój .Ps.Kolejny raz winszuję Panu sposobu narracji i bardzo poprawnej dykcji,to czysta przyjemność słuchać Panskich monologow .Pozdrawiam
Dzień dobry, dziękuję serdecznie za miłe słowa :) Pozdrawiam!
Najczęściej tryb A, lubię mieć kontrolę nad głębią. super film - pozdrawiam
Dziękuję i pozdrawiam :)
Dzień dobry Panie Marku.
Dobry spacer, dobre opisanie sposobów fotografowania.
W zależności co chce uchwycić, używam prawdę mówiąc wszystkich trybów, najrzadziej jednak A.
Najczęściej manualnego.
Dziękuję za super odcinek.
Na cyfrze w 95% tryb A. Na analogu w 100% tryb M bo... innego nie mam :D Ostatnio powróciłem do fotografii analogowej. Ręczna ekspozycja, ręczne ostrzenie, zabawa w samodzielne wywoływanie zarówno BW jak i koloru... bezcenne. Sam klimat tych zdjęć jest z zupełnie innego świata. Pozdrawiam!
Tradycyjnie w pełni zasłużona kciuka w górze 👍🙂
Dzień dobry, bardzo dziękuję :) Pozdrawiam!
Piękne podejście do życia i przyrody. Pozdrawiam z nad bałtyku Panie Marku :-)
Dziękuję i pozdrawiam :)
Panie Marku tryb P dla mnie to tak jakbym miał w ręku mojego starego FEDa 5, radziecki klon Leica. Światłomierz wskazywał jakąś wartość, "kalkulator" po ustawieniu GOST (ASA) czułości pokazywał pary czas - przysłona. A ja sobie wybierałem co było potrzebne w danej chwili. Dzisiejsze aparaty robią to sprawniej, szybciej - a my możemy tylko skupiać się na kadrze. Oczywiście pozostałe tryby półautomatyczne też są super. Pozdrowionka. A wyciętych drzew zawsze szkoda - rosną tak wolno - albo raczej my żyjemy tak krótko...
Preselekcja przysłony najczęściej, za względu na rozmywanie tła. Dziękuję za piękną opowieść o lesie, pozdrawiam :)
Dziękuję
Witam i dziękuję bardzo za informacje👍
Proszę bardzo i pozdrawiam :)
Jak fajnie, że jeszcze przed pracą załapałem się na nowy odcinek Pańskiego vloga :). Co do kwiatów to bezmyślność ludzka nie zna granic. Tak wykopany i zasadzony w grodzie czy donicy dziki kwiat i tak obumrze. W moim body przez 98% procent czasu dominuje tryb manulany :D. Na początku przygody z fotografią kiedy to oglądałem tony filmów o podstawach, to najczęściej przewijało się tylko słowo MANUAL bądź Manualny i tak już zostało :D. Pozdrawiam ! :)
Dzień dobry, niestety już tyle o tym pisano i mówiono, że leśne kwiaty nie przyjmą się w ogrodzie. Natomiast wykopany z tego miejsca z korzeniami nie odrodzi się już w przyszłym roku. Starta jest więc podwójna! Pozdrawiam :)
Dzień dobry i dziękuję za kolejną ciekawą opowieść. Sam najczęściej korzystam z trybu manualnego, czasami gdy fotografuję ruchome obiekty to preselekcja czasu. W brew opinią o trybach fotografowani dla mnie najbardziej przyjazny jest tryb manualny, to ja decyduję co chcę osiągnąć. Pozdrawiam i polecam Pana kursy są wyczerpująco dobre. Janusz.
Dzień dobry Panie Januszu - bardzo dziękuję i pozdrawiam :) Udanych Kadrów!
Jestem początkujący, ale tryb auto mam już za sobą. Tylko w dynamicznych sytuacjach go stosuję, kiedy wiem, że najprawdopodobniej zepsuję zdjęcie. Tryb P jest obecnie w 90% trybem, który stosuję. Zaraz po nim tryb A, M i na końcu S. Pozdrawiam:)
Dzięki za materiał. Ja niestety dopiero się uczę więc najczęściej fotografuję w trybie auto ale to się zmieni. Serdecznie pozdrawiam.
Życzę wielu udanych kadrów!
Witam Panie Marku ja używam przeważnie tylko M ponieważ tak się już nauczyłem ale dzięki temu że używam trybu manualnego nauczyłem się sam dobierać parametrów odpowiednich do danej sytuacji w kadrze bo jak niewiadomo co chodzi to chodzi o światło w fotografii 🙂 poprzez to że zjadłem zeby na wschodach i zachodach wstając rano jest mi teraz łatwiej ale oczywiście nieodrzucam innych programów z których zadziej korzystam ale korzystam
Dzień dobry, koncentrując się na akcji i obrazie, zawsze staram się maksymalnie skracać czas poświęcany na ustawianie paramentów ekspozycji... czyli w pełni wykorzystywać moc zawartą w aparacie. Dlatego automatyzuję :) bo nic dwa razy się nie zdarza. Pozdrawiam!
W zależności co i w jaki sposób fotografuję. Ostatnio zająłem się fotografią IR, gdzie tylko manualne ustawienia i przybliżony histogram daje pogląd na zdjęcie, takie samo jest w Makro. A krajobraz to różnie na jakim nastawie mnie zastanie piękny widok. Uwielbiam szeroki kadr w tym rybie oko. Czyli lubię być blisko i mieć szerokie ujęcie. Natomiast muszę się zmusić do tele obiektywów aby zrozumieć ich sposób odwzorowania rzeczywistości i znaleźć dla nich zastosowanie w moim fotografowaniu, które jest odskocznią od codzienności. Poprzedni rok był pod hasłem Makro a ten pod hasłem Podczerwień.
Dzień dobry bardzo dobry pomysł z tym koncentrowaniem się na różnych rodzajach fotografii. Pozdrawiam :)
Super prezent na Dzień Dziecka ;). Dziękuję Panie Marku. Wczoraj nabyłam używanego Nikona 7100 ;D, jest zabawa.
Dzień dobry :) życzę udanej zabawy! Pozdrawiam :)
@@MarekWaskiel dziękuję. Pozdrowienia :)
jestem amatorem , ktory odkrywa dopiero fotografie ...dopiero zaczynam rozumiec jak "pattzy aparat" ..najczesciej uzywam trybu P ...jednak w trybie M robie zdjecia miasta z 30s czasem nadwietlania . panie Marku zazdroszcze pieknych okolic do spacerow i pieszych wedrowek ..pozdrawiam
Dzień dobry, serdecznie dziękuję za pozdrowienia. Udanych kadrów! :)
Z trybu AUTO i P nie korzystam :) Tryb AV i TV wykorzystuje w sytuacjach reportażowych, kiedy nie mam czasu dobierać odpowiedniego czasu/przysłony. Natomiast tryb M zawsze wtedy kiedy, realizuje swoją wizję, dotyczącą danego tematu, pełna kontrola. Oczywiście mam też inne programowalne tryby, w moim K1 II Dziękuje Panie Marku , bo to dzięki Panu go kupiłem ;) czytając Pana blog. Serdecznie pozdrawiam :) Proszę rozważyć zrobić film o systemach filtrów cokin :) kto jak kto, ale lepiej uczyć się od mistrza, pozdrawiam dużo zdrówka i udanych kadrów.
Dzień dobry, dziękuję za sugestię :) Pozdrawiam!
dzieki za pozdrowienia
Panie Marku gdzie jest wierny kompan spacerów 🐩? Materiał bardzo zacny w szczególności moment o ustawieniach własnych bardzo mi dał do myślenia . Może kiedyś odcinek w tym kierunku . Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Dzień dobry piesek odpoczywa :) dziękuję za sugestie. Pozdrawiam !
W moim Pentax K-70 jest jeszcze taki tryb.. oprócz trybów, które Pan wymienił, mam tryb SCN I TAv no i B.. najczęściej korzystam z trybu TAv.. z trybu M także ale rzadziej... w trybie TAv mam RAW+JPEG... w M tylko RAW... ale to zapewne na razie jeszcze... pod wpływem Pana filmów zaczęłam używać plików RAW...
acha... w trybie TAv mam ograniczenie ISO od 100 do 400...
Najczęściej A, choc ostatnio polubilem sie z M. Pozdrawiam
Dzień dobry, to dobra droga :) Pozdrawiam!
@@MarekWaskiel dziękuję. Walczę dalej
Witam!!! Kolejny fajny i rzeczowy filmik. Piękne słowa..... i moim zdaniem stare piękne lasy są wycinane dla zysku nie patrząc jaką one mają ogromne znaczenie dla człowieka. A najwiekszym błędem jest to iż w danym środowisku nie są sadzone te gatunki drzew które powinny rosnąc na danym obszarze a są sadzone te drzewa które rosna szybko i przynoszą zysk przez to ;-). A lasy o większym zróżnicowaniu gatunkowym sa zdrowsze i w razie jakieś plagi czy choroby są tylko pewne gatunki które nie przetrwają a inne są odporne i w ten sposób na danym obszarze zawsze zostana jakieś drzewa a nie tak jak w Beskidach że całe połacie szczytów czy wzniesień są gołe bo porastały je tylko świerki ;-(. Nie wiem czemu pewne obszary w dużych obszarach nie są zostawiane bez ingerencji człowieka ;-(. Taki obszar byłby idealnym schronieniem i środowiskiem dla rozmnażania ogromu stworzeń które to pomagają lasom w ich zdrowym funkcjonowaniu. Oj to temat rzeka i nie jestem fachowcem w tym zakresie ale to moje spostrzezenia jako fotograf przyrody. A my jako fotografowie zwłaszcza przyrody mamy możliwość zarejestrowania pewnych zmian zachodzacych w środowisku na zdjęciach jakie zachodzą w kolejnych latach na danym obszarze przy ingerencji człowieka lub samoistnych zmian jakie sobie przyroda sama reguluje i fajnie czasem pewne chwile powspominać oglądając zdjęcia ;-). W moim wypadku 95% to fotografia przyrodnicza i najwięcej używam trybu AV iż lubię kontrolować głębie ostrości ;-). Ale pozostałych trybów też używam ale w mniejszym stopniu. Pozdrawiam i do nastepnego ;-).
Używam często trybu ineligentnego auto w aparacie Panasonic Lumix DMC - FZ62,który mnie pomaga w ustawieniu parametrów w trybie manual.Później porównuję i wybieram lepsze,gdyż nie zawsze ten tryb ręczny wydaje lepsze jakościowo zdjęcie.
Preselekcja przysłony, czasami manual (fotki nieba, nocne zdjęcia)
Dzień dobry, tak warto być elastycznym. W zależności od potrzeb. Pozdrawiam :)
Panie Marku jest Pan Boski.pozdrawiam😊
👍
Jaki tryb najlepszy do fot. Reportażowej waszym zdaniem? Mam wrażenie że tryb T i A niekoniecznie się nadają bo często problem jest z oddziaływaniem ekspozycji a czasem naświetlania, te czynniki mi nie grały razem.
Zdanie amatora zupełnego, nie wiem czy to kwestia aparatu czy umiejętności, ale canon 1100 czy sony a6000, którego używam najczęściej, kiedy nagle mam szybki ruch to najpierw tryb "migawki" S . Bywa, że przełączam na M i szybko dopasowuję, w sony łatwiej, bo widzę. Krajobraz to tylko M, ponieważ daje największą swobodę, w sumie najłatwiej uzyskać, co to się chce. Uwielbiam jednak oglądać zdjęcia innych ludzi, np. te, które pan wykonuje. Swoje, niektóre lubię, nawet te, które mają plamy brudnej matrycy, bo fotografowanie jest jak wędkowanie, czyli ranne wstawanie, myślenie o tym ... co "weźmie"....krajobrazowanie to takie pogodzenie się z tym, że nie wszystko ode mnie zależy, warto być na czas, ale ani punktualność, ani jej brak nie gwarantuje i nie przekreśla. "Widzisz pan, okoń wziął na ciasto". Ta nieprzewidywalność widoczna jest w każdym kącie, tyle że aparat pomaga w zauważeniu. Dziękuję za filmy, które pan udostepnia.
Dziękuję bardzo za komentarz. Pozdrawiam :)
Co do lasów to nagłe wycięcie kilkudziesięciu czy kilkuset hektarów drzew jest oczywiscie niekorzystne dla srodowiska ale z drugiej strony to młode i dopiero rosnące drzewa niwelują z atmosfery dwutlenek wegla.
Dzień dobry, dajmy młodym ludziom szansę na oglądanie rzeczywiście starych drzew. W Puszczy Knyszyńskiej trwa po prostu rzeźnia. Pozdrawiam :)
a czy warto używać programów tematycznych typu portret pejzaż dziecko fotografia nocna itd??
Zdecydowanie najlepiej jest używać świadomych ustawień a te tryby są automatyczne.
Czy zdarzają się Panu nieudane zdjęcia? Statystycznie jaki to procent wszystkich fotografii?
Rzut oka wystarczy, żeby ocenić i dobrać odpowiednią przysłonę, czas, ISO czy trochę czasu Pan poświęca na dobranie odpowiednich parametrów?
Pozdrawiam
Dzień dobry, może nie tyle nie udane co takie z których nie jestem zadowolony. Tak bardzo często. Pozdrawiam :)
Uzywam głównie wlasnych ustawień zaprogramowanych pod ptaki w locie. Tu nie ma czasu na jakiekolwiek ustawienia w tracie rojienia zdjecia.
Życzę wielu udanych kadrów! Pozdrawiam :)
Preselekcja przysłony 80% [wygoda]
20 % Manual - noc i część macro [ jakoś tak mi lepiej, wiem co chce osiągnąć ]
Dzień dobry, tak to kwestia przyzwyczajenia i możliwości przystosowania korpusu do aktualnych warunków fotografowania. Wielu udanych kadrów! Pozdrawiam :)
Tryb tylko manualny, przy fotografii krajobrazu zawsze korzystam ze statywu, więc iso najniższe :)
..bez pieska ?!?!? :(
Zmęczył się :) Pozdrawiam!
Tylko M
Dzień dobry, elastyczność ponad wszystko :) ale M daje sporo możliwości. Pozdrawiam :)