PREFABTYKAT KERAMZYTOWY 5 ZALET I 2 WADY

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 9 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 12

  • @jaroslawsmiech2897
    @jaroslawsmiech2897 7 วันที่ผ่านมา +1

    Witam Właśnie się zastanawiam nad wybudowaniem domu i mam problem ponieważ nie wiem w jakiej technologi wybudować. A jaki jest koszt brutto takiego domu w stanie deweloperskim okolo 100m2

  • @parsifal8232
    @parsifal8232 11 วันที่ผ่านมา

    8:17 a jesli z jakiegos powodu trzebaby wymienić przewód elektryczny - da się ?

  • @TenStefan
    @TenStefan 10 วันที่ผ่านมา

    Czasem pomagam w stawianiu takich. Fajnie poznac opinie z innej strony. A moje prace dzwigiem to tak: www.ehc-krakow.pl/blog/2-tygodnie-pracy-dzwigu-czyli-stawiamy-betonowe-domy-prefabrykowane/?TH-cam&Blog&MS

  • @MasterOfDestr
    @MasterOfDestr 24 วันที่ผ่านมา

    Witam,
    Czy dom zbudowany w tej technologii może być bez przeszkód ogrzewany piecokominkiem akumulacyjnym?

  • @Marcin27i
    @Marcin27i 23 วันที่ผ่านมา

    czy można w tej technologii wykonać strop 14na 18 metrów bez słupów?

  • @krisg.3680
    @krisg.3680 หลายเดือนก่อน

    Witam. Mam pytanie: wyczytalem, ze pozwolenie na budowe od zeszlego roku jest niepotrzebne, wystarczy zgłoszenie. Dlaczego zatem mowi Pan o pozwoleniu skoro w teorii szybciej i taniej można wykonac budowe bez niego? Z góry dziekuje za informację i pozdrawiam serdecznie.

  • @robertpodeszwicki6957
    @robertpodeszwicki6957 2 หลายเดือนก่อน +1

    Czy dom z keramzytu może być postawiony na tradycyjnym fundamęcie

    • @budowadomowgracus6784
      @budowadomowgracus6784  2 หลายเดือนก่อน +1

      Raczej nie, chodzi o precyzję dopasowania elementów prefabrykowanych i konieczność bardzo równej powierzchni fundamentu na całej jego powierzchni. Niestety fundament tradycyjny nie gwarantuje takiej precyzji poziomowania, ale też z czasem każda ściana czy ława fundamentowa w fundamencie tradycyjny, może pracować indywidulanie i jest większe ryzyko pękania ścian.

    • @witeksza915
      @witeksza915 2 หลายเดือนก่อน

      Skoro to takie dobre rozwiązanie to czemu bardziej popularna jest technologia betonu komórkowego?

    • @budowadomowgracus6784
      @budowadomowgracus6784  2 หลายเดือนก่อน +3

      Technologia betonu komórkowego jest bardzo popularna ponieważ wielu inwestorów z niej buduje. Ludzie ten materiał znają i się do niego przyzwyczaili. Lubią ją też wykonawcy ponieważ bloczki są stosunkowo lekkie, więc nie trzeba dźwigać. Wiec jak koś pyta takiego budowlańca: "Panie, a z czego tu budować?" Najczęściej pada odpowiedź - beton komórkowy. Jest to też najtańsza forma budowania a poza tym producenci tych materiałów mają olbrzymie budżety marketingowe i przekonują składy budowlane dobrymi rabatami żeby ten materiał był zawsze na ich stanie. Tak więc w skrócie - tani, znany, łatwy w budowie. Ale czy coś co jest najtańsze jest najlepsze? W produkcji wykorzystuje się domieszki z odpadów poprzemysłowych, które mogą być napromieniowane. Więc pytanie czy to jest najzdrowsza forma budowania?

  • @lazyday5856
    @lazyday5856 2 หลายเดือนก่อน +1

    Jaki kest średni loszt brutto za metr kwadratowy?

    • @budowadomowgracus6784
      @budowadomowgracus6784  2 หลายเดือนก่อน +4

      Cena zależy w jakim standardzie ale w Deweloperskim premium z instalacjami pompy ciepła, CO podłogowe wodne i rekuperacja to między 5000 a 6500 zł brutto/m2. Ile dokładnie zawsze podlega indywidulanej wycenie i zależy od wielkości domu i jego architektury. Im dom większy tym cena jest mniejsza od 6000 zł. Prosta architektura typu dach dwuspadowy i dom w kształcie prostopadłościanu - też powoduje że cena będzie mniejsza niż domu z dachem wielospadowym o urozmaiconej bryle.