НЕ ВИДАЛЯЙ СОЦМЕРЕЖІ. Ось чому | Курс інфогігієни "Як не стати овочем" | 43

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ก.ย. 2024
  • Чому не варто видалятися з соціальних мереж чи припиняти надовго читати новини?
    Здавалося б, це таке очевидне рішення. Перед нами настільки багато фейків, збирається така велика кількість наших даних, що коли починаєш в цьому всьому розбиратися, опускаються руки й здається, що найкраще - це втекти від проблеми, видалитися звідусіль і нічим не користуватися🙆
    Проте, це не зовсім хороше рішення. Чому? Розкажу в цьому відео.
    Насправді причина достатньо проста - коли ми виймаємо себе з інформаційного простору, то опиняємося у своєрідному інформаційному вакуумі, втрачаємо контекст того, що відбувається, деталі, розуміння тих процесів, які йдуть. В той момент, коли виникає буденне нагальне питання, яке стосується абсолютно всіх, у нас просто не буде контексту, звідки взяти інформацію та її проаналізувати.
    Звісно, коли є вакуум інформації, ми йдемо її шукати. Але залишиться здатність нашого мозку вірити першій інформації, яка для нас прозвучала переконливо. Тоді маніпулятори доброзичливо нам її підкинуть і ми в неї повіримо. Відповідно засвоїмо те, що 100% вигідно їм, не матимемо можливості ніяк перевірити і якимось чином додати щось чи проаналізувати.
    Ми побачили першоджерело, воно здалося нам достатньо переконливим, повірили цій інформації, привласнили її та вважаємо своєю. І, навіть тоді, коли ми спираючись на неї, прийняли дуже неправильне рішення - не за того проголосували чи зробили якийсь невірний фінансовий вибір і, до нас приходять наші знайомі й кажуть: “Що ж ти зробив(ла)?” ми не зрозуміємо помилки. Швидше сприйматимемо це як критику та образу. Насправді це ось цей ефект - з одного боку вакуум інформації, з іншого боку - те, що ми повірили в першоджерело, яке здалося для нас переконливим.
    Тому люди, які обмежують себе в інформації на певний короткий проміжок часу роблять собі такий собі детокс, який корисний і для психологічного здоров'я, і взагалі для перезавантаження. Проте, якщо людина робить це довгостроково, вона нічим не відрізняється від того ж Робінзона, який провів на острові, на якому не було людей і цивілізації, багато років. Коли він звідти вийшов, він був дивакуватий, тобто він очевидні речі сприймав, як щось надзвичайне😱😱😱
    Варто вчитися, як сприймати інформацію. Ми нікуди не подінемося від цієї цифрової реальності, в якій ми живемо. Вчимося інформаційній гігієні та не приймаємо радикальних рішень - не видаляємо сторінки з соціальних мереж, не припиняємо читати новини.
    Якщо вам важко читати щодня, то робіть це кілька разів на тиждень, але будьте в контексті. Це ускладнить задачу маніпуляторам.
    #ЯкНеСтатиОвочем #ОксанаМороз #ІнформаційнаГігієна #Фейки

ความคิดเห็น • 21