ЧОМУ VIBER НЕБЕЗПЕЧНИЙ | Курс інфогігієни "Як не стати овочем" | 44

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ก.ย. 2024
  • Чим же небезпечні звичні для нас месенджері? Сьогодні резюмую та наведу основні маніпуляції, які викривляють наше інформаційне поле.
    〰️ Почнемо з самого базового. У Viber ми звикли спілкуватися з рідними. Потрапили ми туди, в першу чергу, разом з ними, обмінювались фотографіями, спілкувалися про події дня і напрацювали довіру до нього, як до замінника SMS. Коли Viber наповнився маніпуляціями, ми цього не помітили, тому що апріорі довіряли даному джерелу інформації. Потрібно пам’ятати, що Viber може бути й ресурсом небезпеки.
    〰️ Другий момент полягає в тому, що як тільки виникає певна інформація, що попереджає про небезпеку, то на всяк випадок потрібно всіх попередити. Таким чином починає ширитися інформація, що є псевдо рекомендаціями й псевдо застереженнями, які грають на руку маніпуляторам.
    〰️ Третій момент - це посилання, які надсилають вам знайомі. Незручно його не відкрити, тому що ви знаєте цю людину і, напевно, це щось важливе. Ви починаєте читати, так маніпуляція вас затягує. І ви думаєте: «Цікава інформація. Напишу знайомому, що все гаразд. Дякую за інформацію!» і пересилаєте далі. Таким чином шириться багато фейків і маніпуляцій, що вдало запаковані та поширюються саме через Viber.
    〰️ Ще один важливий вектор - це халява. Коли ми потрапляємо на цікавий контент, який обіцяє нам щось безкоштовне, ми починаємо розсилати інформацію знайомим, щоб вони так само цим скористалися. В переважній більшості випадків це шахрайські схеми, які виманюють наші дані.
    〰️ П’ятий момент - це стадний інстинкт. Коли вас хтось привітав зі святом, ви мусите відповісти навзаєм і переслати. Насправді цим тільки збільшується рівень інформаційного шуму, роздратування і зменшується наша пильність. У такому разі, посилання, що прилетять в цей момент, будуть вивчені менше. Якщо в цей момент прийде посилання на сміттярку, то ви з меншою ймовірністю будете розбиратися фейк це чи ні.
    〰️ Ще один важливий момент месенджерів це те, що люди апріорі думають, що всі їм брешуть. Це дійсно домінує в нашому інформаційному полі й в житті. Цю особливість добре знають в Telegram, тому створюється багато анонімних каналів, які спеціалізуються на цих плітках. Звісно, вони прикриваються красивими легендами, що беруть ексклюзивну інформацію то з Кремля, то з Пентагону і відповідно, люди думають, що це важлива інформація, якою можна користуватися. Насправді це і є маніпуляція.
    〰️ Згадаймо, також, що люди більше довіряють популярному. Якщо вам потрапить на очі той чи інший канал, група, в якій буде 300 підписників і 3000 підписників, то довіряти ви будете їм по-іншому. 3000 людей - не можуть помилятися, а 300 - можуть. Маніпулятори це знають і створюють штучну популярність саме для того, щоб ви їй вірили.
    〰️ Месенджери також можуть обгорнути інформаційним коконом. Тобто канали не існують поодинці, а створюють десятки клонів, які насправді є одним і тим же, з трохи видозміненою інформацією. Людину стимулюють підписатися на кільканадцять каналів з цієї піраміди, вона отримує ідентичну інформацію з різними заголовками та акцентами. Нам здається, що всі довкола говорять про одне і те ж саме і ми починаємо в це вірити з більшою долею ймовірності, маніпуляція стає більш ефективною.
    〰️ Останній важливий момент - це коли блогери, які ведуть свої Telegram-канали борються за людей та відстоюють їх інтереси. Насправді це типова маніпуляція, а за цим ховається зовсім інша людина, або створений образ.
    ❗️Пам'ятайте, що месенджер - не територія безпеки. У ньому потрібно детально перевіряти інформацію, реагувати на зміни, які там відбувається, коли вам щось надсилають і точно не вірити всьому.
    #ЯкНеСтатиОвочем #ОксанаМороз #ІнформаційнаГігієна #Фейки

ความคิดเห็น • 17

  • @inforules-ua
    @inforules-ua  ปีที่แล้ว

    Підтримати ініціативу "Як не стати овочем" на Patreon 👉www.patreon.com/inforules або на TH-cam - кнопка "Спонсорувати" під відео 👆

  • @СоФа-м1к3с
    @СоФа-м1к3с 3 ปีที่แล้ว +4

    Дякую, п.Оксано😊 дуже доступно і гарно розказано) згадую минулорічні події в Нових Санжарах - коли завдяки створенню лише однієї групи у вайбер, яку адміністрували маніпулятори, вдалося збурити мешканців😥 Тому сумніваймося, перевіряємо та будьмо уважні🤗

  • @АннаКет-ь3н
    @АннаКет-ь3н 3 ปีที่แล้ว +7

    Смс про виграш автомобіля видаляла одразу, а ось у вайбері на кросівки від адідас купилась😣. Дякую за працю

  • @Avrora277
    @Avrora277 3 ปีที่แล้ว +2

    Особливо стикаюся з гіфками- привітаннями, з одного боку, люди вітають, а, з іншого, це інфосміття дошкуляє( також реклама в вайбер на відміну від телеграму.

  • @vitbol
    @vitbol 3 ปีที่แล้ว +3

    Мені повезло, я вайбер використовую в основному для спілкування з клієнтами по роботі, тож мені дуже рідко приходить таке сміття.

  • @diesiegerdeshurenkriegs2688
    @diesiegerdeshurenkriegs2688 3 ปีที่แล้ว +4

    Вайбер і без того помийне відро, але школа не хоче використовувати телеграм

  • @repetytor_math
    @repetytor_math 3 ปีที่แล้ว

    Дякую. Як завжди, актуально.

  • @MrERozanov
    @MrERozanov 3 ปีที่แล้ว +5

    Користуюсь вайбером, але взагалі не зрозумів про що йдеться.

    • @merykirman2317
      @merykirman2317 3 ปีที่แล้ว +1

      То вам пощастило.!!!Буває накидають різних акцій від Атб/....та інших, про те що дарують 3000 грн на покупки,або типу"УВАГА!!!КОВІД ЦЕ НЕ ВІРУС А БАКТЕРІЯ,ВЧЕНІ ІЗРАЇЛЯ ДОВЕЛИ!!!🤦🤦🤦

  • @MoreThanBrainFit
    @MoreThanBrainFit 3 ปีที่แล้ว +1

    Дякую, поширив. Вайбер спеціально встановлюю стару версію (8.4.0), бо від неї менше гімна прилітає, і якби не діти, школа і батьки то взагалі б його видалив. А найкраще як на мене це (Wire), бо він не вимагає номеру при реєстрації.

  • @VictorHmara
    @VictorHmara 2 ปีที่แล้ว +1

    Згадався Арахамія, який критикував політиків, мені ще друг відео показував - мовляв, дивися ось чоловік який буде робити в політиці правильні речі. Але бачу щось з ним пішло не так, як тільки обрали.

  • @alinavinnichenko317
    @alinavinnichenko317 3 ปีที่แล้ว

    Скиньте посилання на статті, розслідування про те, що засновники вайберу сприяють політиці репресії Лукашенка. Намагаюся знайти в інтернеті інформацію про це - нічого не має.

    • @inforules-ua
      @inforules-ua  3 ปีที่แล้ว +1

      у Назара Токара є. Ось одне з посилань -facebook.com/ntkrr/posts/10164986321275495

    • @alinavinnichenko317
      @alinavinnichenko317 2 ปีที่แล้ว

      @@inforules-ua Дякую.

  • @Роман.в
    @Роман.в 3 ปีที่แล้ว +1

    А що таке не вдобно?

    • @inforules-ua
      @inforules-ua  3 ปีที่แล้ว

      незручно)

    • @Роман.в
      @Роман.в 3 ปีที่แล้ว

      @@inforules-ua Так би зразу, і запитань не було б. Дякую за розуміння.