Дякую. Наглядно і корисно. Хоча варто у формулах ємність акумулятора писати у Ват-годинах чи Ампер-годинах, а не ватах чи амперах, відповідно. Трохи збиває з пантелику.
І який висновок зробили? Бо мене теж усі лякали, що автомобільний акум. здохне через 3-6міс. Але я поставив плату, яка вимикає споживачі після досягнення 12,0v і автоматичну зарядку яка заряджає 2А і після заряду переходить в зберігання при 13,5v. Вже 1 рік. Думаю чи треба мені ті дорогущі ЛітійЗалізо і т.д.
@@Tony_Montana_UA в мене автомобільні акуми стояли з дбж на котел - все ок. Але потім я поставив інвертор на весь будинок з AGM, а у тещі з гелевими. І ось через два роки ці свинцеві акуми помітно здали. Тещі замінив на залізофосфат. За минулий місяць в неї нагоріло 33 кВт замість зазвичай 150. Думаю це через можливість заряджати залізофосфат більшим струмом. (Ця система разом з панелями на 1,4кВт). Окупність цих акумів поки складає 26 років 😅 тому чи варто? - ця історія більше про комфорт) Два 100Аг автомобільні акуми віддав сусіду, там ще 300Вт вони віддають (60% ємності залишилося за 2 роки).
@@Tony_Montana_UA спробую ще раз відповісти) 2х100Аг Автомобільні акуми ставив з дбж на котел - без проблем. Але потім придбав собі і тещі сонячні станції (панелі 1,4 кВт, інвертор 3кВт, акуми - тещі гелеві, собі agm). Дуже зручно. Підключив весь будинок крім бойлера (скважина, світло, холодильник, морозильник, пральна...). Так от через 2 роки ці акуми помітно втратили ємність. Замінив тещі на залізофосфат. Вони дуже швидко заряджаються, в т.ч. від сонця. За минулий місяць з мережі використали лише 33кВт замість зазвичай 100-150 кВт. Окупність їх при такому споживанні і тарифі - десь 25 років. Тож ця історія не про економію)
Прекрасное видео. Раскрывает те детали без которых эта тема выглядит далеко не реалистичной. Учитывая все детали реально можно сделать совсем другие выводы и главное, более правильные.
Все класно пояснено. Треба ще вникнути докінця і самому для себе перерахувати. А от би ще приклади розрахунку з конкретною батареєю і конкретним інвертором і зарядником почути. Було б цікаво, аби знати що і яке брати. Дякую.
По фосфатному літію все вірно. По гелю глибина розряду десь 60%, аж ніяк не 80%. А ось по стартерним і AGM 30% справедливо лиш по автоакумам, вантажні мають товстіші пластини і ампераж більше, особливо HD та SHD. Там спокійно можно 40%-50% рахувати. З грудня 22 року маю вантажні, працють до тепер без сутєвої просадки. До речі є ще Deep Cycle акумулятори, в т.ч. і звичайні кислотні, не AGM і не Гель.
@@mozartwa_aw7375 Польський "Hamer"180А в мене працював добре шість років (сонячна станція 3кВт на 48 вольт) і, на сьомий рік замінив(не тримали Ємкість) на 225А ЕRA(SLI) стоять в нежилому приміщенні, працюють уже рік. Далі побачимо.
Тягові акумулятори не видають великих струмів як стартерні, але дозволяють отримувати паспортний струм при його використанні достатньо довгий час. Дозволяють більш глибокий розряд. Я маю досвід роботи з такими акумуляторами, які використовувались для електрокарів, там використовуються збірки з двох вольтових блоків на кшталт life4po збірок. В принципі їх можна використовувати в системах зберігання енергії, але пам'ятати що це кислотний акумулятор і з ним в одному приміщенні постійно знаходитись не дуже гарна ідея. На мою думку краще life4po за відношенням ціна якість альтернатив поки немає. У стартерних акумів очовидна перевага це ціна, при складних фінансових умовах може бути єдиним варіантом. Якщо сильно не розряджати, та переодично їх збовтувати, щоб електроліт переміщувався, можна зменшити час його деградації. Автору дякую за змістовний матеріал.
Все так. Вийшла помилка у автора, але один фіг кислотний акумулятор для екстреного живлення використовувати не треба. І на літій-залізі зарядка в 0.5С у більшості акумуляторів норма взагалі. Відео не погане, але трохи з помилками, хоча і висновки вірні по ітогу.
Я не знаю як рахувати це все але скажу так акум був заряжений на 12.6 обєм 95ah підключив до інвертора поставив на таймер споживав від 80до250ват протримався 4години розрядив до 12.00-12.1
По свинцевим дещо неточно. Його НОРМАЛЬНО заряджати до 14.4-14.8V. на цьому його переваги закінчуються. Але все ж, це + 15-20% На стоянці в фурах водії по декілька діб сидять з ввімкненим автономним обігрівачем на парі 200А*Г АКБ. Я використовую 2 старі АКБ 100АГ від свого авто+ зарядка Бош 7А і без інвертора - напряму ~12V на роутер і приймач сигналу оптики. З повного заряду до повного розряду до 10v тримає майже тиждень, якщо не заряджати. В режимі 4(-)/2 (+) - навіть не помітно просадка. Тобто для автономного інтернет + мобільний зврчдити достатньо акумулятор від 100аг і імпульсна зарядка 7-10А. Бюджет 5-7 тис грн. Так як повного розряду не буде відбуватись, то служити буде дуже довго. Але це "бомж варіант"
деякі доповнення акценти до сказаного середній ноутбук споживає 25-55W по 220 це десь 250Ма батарея якщо не дуже старий тримає годину півтори, +освітлення ватт 10-20 +вайфай10w тобто приблизно100ватт тому освітленя можна мати з повербанків або напряму з акумулятора мінус втрати на інверторі ламп від12-36в або світлодіодна стрічка також є автомобільні зарядки для ноутбуків це теж мінус втрати на інвертор тобто насправді ще є запас на зарядку телефону та у быльшості э павербанки важливий нюанс світло тепер вимикають кожні 3-4 години тому з зарядкою свинцю буде дуже дуже складно встигнути щось підзарядити тому переважатиме літій
Літієві АКБ - топ. Але токи заряду ~70А і вище це вже небезпечно. Крута тема, інвертор буде брати ~5квт . Але це бляха страшно. На разі старий АКБ від рекстона 100АГ + імпульсне зарядне Бош С7 (яке і оживило цей АКБ з стану сміття, яке жалко викинути) живить роутер+приймач оптичного сигналу. Причому приймач оптики значно більше споживає ніж роутер. Але всерівно цього АКБ (по факту списаного, бо стартер взимку на дизелі вже не тягне) вистачає. Бомж варіант, одним словом
Ціни теж якісь завеликі для літій заліза. Я зібрав 24 вольта - 315 ампер за 22к акумулятори, + БМС 2к + дроти 2к, в ітозі 26 тисяч готова збірка без корпуса, корпус це ще + 3к, ~30к за літій залізо ємністю 315 ампер, згідно даташитів заряджати можна 0.5С, розряджати 1С. Або ж 30 тисяч гривень за акумулятор ємністью у 8кВт/г. Але згоден з автором, не треба для дивлення використовувати кислотні акумулятори, вони вам дорожче вийдуть за будь які інші, хоч і здаються дешевими на початку.
Потрібно переробляти освітлення будинків і все що можливо (роутер, свіч, зарядні пристрої телефонів) на 12 вольтову систему, щоб менше втрачати на інверторі, а інвертор використовувати тільки для тик приладів які можуть працювати тільки від 220.
У меня 100А агм акб. Я с него снимаю 500Втч при среднем потреблении100- 120Вт в час. Вольтаж акб на уровне 11,8-11,9 В при данном разряде. Кратковременно давал нагрузку в 1кВт(включали фен для волос). Все работает, акб уже 2й год эксплуатации
11.8 - 11.9 - це під час навантаження, чи після того, як він відпрацював і трохи постояв? Якщо перше - то це ще норм, але вже впритик. Якщо друге - то дуже погано. То вже глибокі розряди йдуть.
@@Superman471 DoD для сферичного сурьмяністого акумулятора в вакуумі від ідеального виробника до 10,5В-11.2В вольт може бути до 50 %. Але для треша що продають в Україні зараз, яки на машинах і двох сезонів не ходять, це буде дійсно 30%. До того ж лише при споживанні 0,1С Можна буде очікувати навіть не 300 циклів, а 100-150. А якщо рубати до 10В, як більшість дешевих інверторів, і тягнути токами вище 0,1С, то такий АКБ і 20 циклів не виживе ;)
особисто я бачу сенс лише самих звичайних автомобільних ( як варіант тут і зараз ) а потім замовити собі або окремо комірки ліфепо4 або вже зібраний акум , дивлячись на наших бариг і особливо якщо самостійно зібрати то вийде єкономія 2кратна а 2-3 місяці можна і на автомобільних пересидіти поки вам доставлять батарею з китаю
доброго дня! інвертор тут ролі не грає, лише те що він витягне пусковий струм кондиціонера. По акуму - вам потрібно ємність приблизно 5 кВт/год, тобто або два акума по 12 В 200-230 А, або 24 В 200-230 А, або 48 В 100 А. То приблизно. Вольтаж батареї - в залежності який інвертор маєте. Розрахунки дуже приблизні, але близько реальних. Єдине що, якщо акуми будуть на 12 В - подивіться щоб BMS (у разі lifepo4) мала не менше 100 А на розряд! інакше вона або вийде з ладу з таким споживанням або буде заходити в захист. У випадку 24, 48 - струм на BMS пропорційно можна зменшувати, так як потужність буде компенсуватися за рахунок більшого вольтажа.
струм розряду у вас буде як в однієї батареї, але більший вольтаж. зарядка залежить як будете заряджати. якщо ту саму послідовну збірку, тоді струм як для однієї батареї і вольтаж 24 В. Якщо паралельно, то навпаки, 12 В і струм x2.
Чи вірно я розумію, що для того щоб від інвертора заживити на 10 годин телевізор, який споживає 50 ватт в годину - то мені потрібен LiFePO4 аккумулятор ємністю 12 ампер на годину при напрузі 12 вольт ? Або ж Гелевий на 60 Ампер ?
А в перерахунку між LFP і літій NMC , то літій NMC в двічі дешевший але в двічі менше циклів і потребує якіснішої зборки. А чи потрібен він вам буде через 5 років , це під питанням плюс прогрес технологій і ціни на акумулятори нестоять на місці.Тобто в більшості випадків краще двічі викинути літій NMC ніж один LFP.
@@AlexIvasyuv А ви зібрались їх пробивати гвіздком в заряженому стані як в ютубі ?? У вашому смартфоні небезпечніший стоїть і що? Газове обладнання набагато небезпечніше на авто ніж електромобілі на цих акумах.Недарма вони стоять на переважній більшості електромобілів всіх класів.
@@sbondjjeem5500 Я особисто нічого не збирався. Діло ваше, що робити. При зарядці вони конктретно нагріваються, при замиканні - вони взриваються. Я нічого нікому не навязую, просто сказав про питання безпеки. Не знаю які саме стоять в автомобілях, знаю що особисто не зустрічав ніде готових продуктів на 12 В батарей з NMC. Але зате є повно промислових LiFePO, LTO. Діло кожного, що використовувати і як.
@@sbondjjeem5500в телефони їх ставлять, так як в них сама велика щільність на скільки мені відомо. Але розплачуватись приходиться безпекою і сильним нагріванням при заряді-розряді. Згадайте самгунги які взривалися. Як би ставили lifepo, то телефон був би подібний на першу моторолу.
Перемножуєш напругу на ємність а не на силу струму та треба додати коефіцієнт стану батареї. Не факт що вона має 100% ємність. 30% розряду акб це 70% його заряду. АКБ дозволяється розряжати до 12,2В, аце приблизно 50% розаряду у батареї, що впливає на час і на величину потужності
У мене в характеристиках інвертора пише, що втрати від АКБ 7%, заявлена потужність 5,5кВт.(48В) Якщо поставити АКБ 100Аh, то получиться 100*48*0.93=4464Вт(грубо кажучи 4,5кВт). Получається так, що треба ставити 120Ah АКБ. Бо 120*48*0.93=5356,8Вт, тобто майже 5,5кВт. Але ж 120Аh АКБ відповідно треба заряджати більшим струмом. То, чи зможе мій інвертор повністю зарядити 120Аh АКБ? Чи то BMS відповідає за струм заряду і відповідно треба купувати потужнішу BMS-ку (120А)? Можете мені це пояснити?
те що у вас інвертор 5.5 кВт - не означає що вам треба батарею "підганяти" під нього. Це просто означає, що він витримає такі навантаження. Характеристика батареї відповідають за потужність і ємність. На рахунок зарядки АКБ. Ви можете заряджати її хоч 1 А, але то займе вічність. Саме тому, під час вимкнень світла по довгу і подачі світла на короткий термін - краще заряджати фактично максимальним допустимим (в рамках розумного) струму, щоб встигнути зарядити її (але не забуваємо, що це впливає на життя батареї. Тому шукаємо компроміс). На рахунок BMS. BMS - це посередник між зарядкою/розрядкою і батареєю. Тому, може бути що сама батарея може заряджатися скажемо 100 А, а сам BMS на макс. 50 А.. тому так, краще брати батарею з BMS побільшою, інакше вона буде лімітувати потенціал вашої батареї. Аналогічно з зарядним. Може бути батарея на 100 А, BMS на 100 A, а зарядне на 20 А... тоді ви хоч і могли би заряджати її швидше - але не вийде, так як струм заряду малий. Підсумую: Якщо у вас інвертор який є інвертор + зарядне, саме він відповідає за МАКСИМАЛЬНИЙ струм заряду. Тобто чим більший можливий струм заряду - тим краще (я думаю це все налаштовується, щоб було ідеально під вашу батарею). BMS - аналогічно. Чим більший струм заряду/розряду - тим краще. Батарея - те саме. І тут - кожен елемент з системи може стати "вузьким" місцем. Напр. батарея позволяє - але BMS слаба, або батарея і BMS норм, але зарядка слаба...
Доброго, я читал что 12 вольт две батареи по 100А , отдадут больше Ватт в два раза , чем 24 вольта на 100А , это верно? У меня два акума 12 по 100А, при подключении к инвертору с накрузкой +- 250вт , работали 8 часов. Я подключил их к инвертеру 24вольта , как батарею 24 вольта и 100А , так все проработало около 4-5 часов. Почему так? получается выгоднее сборки на 12 волт и инверторы?
Ні. Ємність в ватах буде однаковою. При параллельному підключенні 2х акб 12 в 100в ви отримаєте 12в 200а. В цьому випадку акб самі себе балансують. При послідовному ви отримаєте 24в 100а. Тут вже потрібен окремо балансир ставити. Інакше система буде працювати по найслабшому акб.
При 12 в увеличиваете ёмкость акумов .Но при 12в инверторе расход больше чем при 24 в.Воль то 12 уже а 24в преобразовывать легче вот и расход меньше при 24 вольтах.
Питання до профі. Маю інвертор 24В потужністю 2500В номінал, 3500 макс. Який Ліфер треба до нього краще підібрати? 24 на 100АГ вистачить ( 2.5 Квт) чи треба брати хоча б на 150 АГ. ? Хто що порадить.
Залежить від того яку потужність Ви будете споживати і як довго...Якщо потрібна енергія на довший час з розумним використанням то краще на 150А ,але вони і довше заряджаються...
@@Yurf Інвертор має напругу зарядки до 50 А. Акум на 100 Аг має зарядитися за 2 години. А використовувати буду в ощадному режимі. Освітлення, холодильники і все. Тому думаю це зараз дуже актуально саме час зарядки.
є питання, неможу розрахувати скільки потрібно часу на зарядку, якщо допустим: два гелевих акумулятори по 100ah при середньому навантаженні в 300 ват відпрацюють рівно 4 год.
Приблизні розрахунки, у мене немає специфікації ваших батарей. 2 акумулятора по 100 A = 200 А. Припустимо вони мають 12 В (ви не написали). По перше я би перевірив чи вони витягнуть по струму розряду 300 Вт… чи буде це нормально для них. Допустимо ви перевірили і це нормально. Тоді рахуємо: 300 Вт * 4 год = 1200 Вт (упускаю коефіцієнти для простоти, майте на увазі). Ємність акумулятора: 12 В * 200 А = 2400 Вт. Тобто ви його спустошите на половину (знову таки перевіряйте по характеристикам чи таке допустимо для вашого конкретного акумулятора). Вам треба вернути в нього 1200 Вт. а це - 1200 Вт / 12 В = 100 А в годину. Дивитися струм заряду на ваш акум. Допустимо він складає 20 А. Тоді умовно вам треба буде приблизно 5 год на заряд. Цифри дуже приблизні, тому що акум по мірі заряду споживає менше струму, тому це нелінійна характеристика. Дуже рекомендую все перевіряти експерементальним шляхом до відключення, щоб не було сюрпризів коли настануть відключення. Берете лампу на 300 Вт і світите нею 4 год, а тоді пробуєте зарядити акум. Думаю вийде щось подібне до тих підрахунків. Також варто зазначити що є поняття заряду акумулятора до 80-90% і 100%. Тобто майже заряджений, коли він інтенсивно споживав струм і майже відновився, і 100% - коли він переходить в режим малих струмів, і може ще дозаряджатися добу на таких струмах.. Це дуже добре видно коли у вам лабораторний блок живлення, на ньому видно струм споживання акумулятора під час зарядки. Відпишіться якщо вийде провести реальні заміри, скільки вийшло у вас по часу.
@@AlexIvasyuvТобто виходить що ти більше струму вливаєш в акумулятор ніж ти з нього отримуєш така собі економія, та плюс як він деградує ще треба знову кошти щоб взяти нові акумулятори, Тоді що вигідніше посидіти без світла с паурбанками та як буде день зарядити від сонячної панелі 🤔?
Народ, це все не про гроші і економію, це про комфорт. І за нього доводиться платити. А от скільки платити кожен вирішує сам. У когось Lifepo4 і не один, а хтось автоакуми юзає. Станцію на 300Вт можна брати лише як павер для ноута і пару лампочок. Це дуже мало як на мене.
Шось тут наплутано з розмірнистю) 150 Вт, каже, це ЄМНІСТЬ яку ми можемо зняти! Ємність буде в ватт/годинах. І в самому початку 12в* 70 А/ГОД потрібно, тому получимо 840 W/h
Ємність в ватт*год, а не в ватт/год. Потужність - швидкість перетікання енергії, тобто кількість енергії за одиницю часу = ватт*год/год=ватт А оце ватт/год - якесь прискорення потужності виходить
Щось десь ви не правильно трактуєте. Але може я десь помилився- буду вдячний за підсказку. Споживання за одну год.--1.5 кВт При відключені енергіїі 20 год--30 кВт Якщо я візьму LFP4 акумулятор 48В на 280 Ah помножу на коефіцієнти 0.7 і 0.8 то отримаю 7.5квт і таких акумуляторів мені потрібно 4 шт. Це вірно чи можливо десь прорахунок??
Не зовсім. Lifepo4 48в280а (напруга середня в нього зазвичай 52в.).це десь 14.5 квт/г ємність. Ідеальний варіант роботи літію-розряджати до 30 відсотків -заряджати до 80%. Але це рекомендовано для сонячних станцій. В цьому режимі він пропрацював років 15 в теорії. В час відключення, якщо розряджати акб до 20відсотків-то це приблизно 4000 циклів. На 5 років вистачить. Тобто ви з цього акб можете спокійно брати 11.5 квт/г з батареї. 2ге питання на такий акб вы скоріш за все підключити нормальний інвертор. Там ккд 90-95%. Виходить 10.5 квт/г приблизно можна отримати. Тобто вам потрібно 3 таких батареї
Очень дорого, если считать среднюю ЗП в селе 8-10 тыс грн, в городе 12-15тыс грн. Очень дорого. Первую зиму хватало старого АКБ с авто на 55Ач на лампочки лёд. На эту зиму купил 100Ач AGM, при этом и старый работает и новый есть всего 4200грн(по акции) и хватает его и на 6 часов подряд свет и холодильник и вентилятор и нарядить современные телефоны и запусть котел на душ. Т.ч. считаю даже если его хватит всего на год лучше я каждый год буду брать по 100-150$ на новый, чем сразу 1000$ тем более что у меня этих денег нет.
Які 40 тисяч? Навіть зараз, в пік попиту з амазону німецького 200А/г залізофосфат коштує 500-600 євро. НП чи Міст спокійно привезе, навіть з податками вийде менше 30 тисяч В іншому - прям супер детально все роз'яснено
всі ціни на час запису відео в Україні, а не ціни на aliexpress, amazon, ebay. зараз і за 40 вже майже нічого не знайти. також є різниця який BMS, ціна може суттєво відрізнятися від цього
8:04 Може нарешті деякі тлумки зрозуміють ,що один,малої ємкості, автомобільний акб не " потєгне всьо"😂.Слухайте коли вам говорять,та знайте де треба, де не треба економити...
Ну зараз модно бо є а через рік взагалі хер що ще видумають але гель свинець тримав і тримає в аварійному режимі сотові вежі обладнаня критичного звязку мед обладнаня . Там написано режими в буфер і циклі друга справа якість акб це вже інші розрахунки і тут гадай попадь але батареї 300 ампер час за 27 кусків бо там свинець а в авто акум з переплава свинця пористий , абиж все було вічне ? Зараз зроблено маркетингове більше веходе з ладу бистріше куплять
@@AlexIvasyuv Доброго, я читал что 12 вольт две батареи по 100А , отдадут больше Ватт в два раза , чем 24 вольта на 100А , это верно? У меня два акума 12 по 100А, при подключении к инвертору с накрузкой +- 250вт , работали 8 часов. Я подключил их к инвертеру 24вольта , как батарею 24 вольта и 100А , так все проработало около 4-5 часов. Почему так? получается выгоднее сборки на 12 волт и инверторы?
ви про сам акумулятор чи за готову збірку з BMS? Якщо з BMS - то на скільки ампер тоді там заряд/розряд? то все впливає на фінальну ціну. Ціна взята реальна на конкретний акумулятор що на фото з їх офіційного сайту.
@@AlexIvasyuvякщо не платити баригам в Україні а замовляти самому в Китаї то АКБ 24v 230aг виходить в 35к, за готовий варіант з бмс. На рахунок струму розряду/заряду не згоден, виробник комірок в даташиті заявляє 1С
Якщо ти ви це питаєте-краще не робити цього. В гель ви фізично це не зробити. А якщо в АГМ є доступ до банок і ви знаєте яка потрібна щільність електроліту і яка фактично...то ви б не питали
вірно. якщо у вас великі навантаження, вольтаж треба збільшувати для зменшення струму і втрат через це. Але якщо навантаження в середньому 500 Вт - це може бути лишнє, так як апаратура на 48 В розрахована в основному на великі потужності, де холостий хід може доходити до 50-300 Вт… тому треба дивитися по задачам які стоять.
Все це теорія взята аід таких само ж "теоретиків" з цього самого ж Ютуба. Тут на Ютубі багато відео з практичними показниками часу роботи акумуляторів, вони відрізняються від цієї "теорії"
На обʼєкт, було зібрано на стартових 225ках безперебійник, у грудні 2022-го. Все працює 24/7 і працює досі, і не співпадає з тим що ви вичитали і намалювали, з західних рекламних проспектів. Автор, скільки систем ви зібрали, і що показали натурні випробування?
То ні про що не говорить. Воно може і 10 років працювати. Я говорив про ЦИКЛИ. А те що воно працює 24/7 - воно у всіх працює 24/7... 1. марка батарей (важлива технологія і х-стики) 2. топологія підключення (паралель, послідовно) 3. яке середнє навантаження, чи присутні пускові струми, як довго 4. температура експлуатації 5. скільки циклів вони відпрацювали. саме ЦИКЛІВ, повний розряд і заряд 6. який DOD ви їм робили 7. яким струмом заряджали 8. яка ємність батарей зараз (або внутрішній опір) Лише після цього можна говорити щось
Я лише хочу довести думку, що, так звані, стартові батареї, це не на стільки кривенька качечка, як її малює література, з котрої ви взяли акронім DoD. Практика така. Якщо коректно підібрати струми навантаження, струми заряду, розуміючи які цикли будуть (графіки відключення хочаб) і скласти, висока вірогідні що це працюватиме стабільно довго. Враховуючи що батареї свинцеві, наливного типу помітно доступніші, то бажання їх використати цілком природнє. Ото ж режим, при котрому вони чудово працюють в мене вийшов такий. Сумарна, заявлена (маркована) ємність має перевищувати мінімум в чотири рази точно відому споживану+25%. Споживаний, стабільний струм не має перевищувати 5% від номіналу ємності батареї. При цьому зарядний струм (принаймні початкової фази) має перевищувати витратний в чотири рази. Межу розряду ставити не менше 11-11.2. При такий збірці все працює тривало, жодних перекосів, жодних перегрівів. Базово ми працюємо використовуємо не більш 40% ємності і лишається аварійний запас і по мінімуму 20 годин ходу, що підтверджується на практиці. В такому режимі передбачена тривалість життя батареї 5 років, тобто заявлений термін. Якщо дотягне вище, це вже екстра. Я притримуюсь думки, що регулярне висаджування батарей в ноль, вкоротить ресурс будь-якої батареї (окрім, хіба що механічно гравітаційної або подібної). В режимі регулярного користання 40% і епізодичного до 11.2 не призводить до помітного прискорення деградації батареї. Якість, культура виконання нинішніх батарей надзвичайно висока, особливо таких гігантів як Exide, Varta-Bosch і подібних. Вони витримують роботу по 7 років, з перепадами температур від глибоких мінусів до підкапотної температури, з вібрацією, в пилу, змінній вологості, при глибоких розрядах, зарядах не контрольованим струмом від генератора. Без підготовки, до формування їх кидають під капот і знущаються над ними роками. То ж при викладеному вище методі, при передексплуатаційній підготовці, батареї почувають себе досить непогано дуууже тривалий час. Принаймні за ціну Єкофлоу, можна зібрати систему з непорівнянно більшою тривалістю ходу і інвертором нормальних розмірів, під 24/7. А саме з таким я стикаюсь, люди на повному серйозі хочуть взяти маленьку балалайку, аби вона їм тягнула кондиціонер, або подібні ісотрії. Або інша крайність, азяти АГМ сотку, червоний інвертор китайський, вчіпити на крокодили і біткатись, що воно мало тримало холодильник, а це взагалі перестало. Цеж треба, чому ж раптом… що такого цінного лежить в холодильнику, аби викинути на сміття кругленьку сумму. Розмір має значення і резерв крайній мінімум 50%, але це край. Регулярного розряджання «в нуль» не може бути в принципі і тоді все буде добре тривалий час.
@@AlexIvasyuv точніше буде 3.65 по технічке. на банку бажано розряд 2.9 заряд 3.55 налаштовується в bms а підрозунок саме з 12.8 такі особливості фофада
@@Вальдемар-з2ж коеф. роботи акумулятора. перетворення хімічної енергії в електричну і навпаки - йде з втратами. Особливо воно відчутно на великих струмах, де гріються навіть провода і не лише акумулятор
як тільки почали відключати світло - їх розібрали. їх давно немає в продажі. logicpower.ua/ua/akkumulyatornye-batarei-lifepo4/akkumulyator-lp-lifepo4-12v-12-8v-230-ah-2944wh-smart-bms-150a-s-bt-plastik хоча я би мабуть брав на aliexpress зразу, там майже в 2 раза дешевше вийде... я ще не пробував, але попробую..
Щось зовсім забув фізику 😂😂😂скажіть будь ласка як що 2 акб послідовно дають 24 вольта, ток теж + чі так і залишається 120 ампер/ год як на одному акб???
Струм залишаеється той самий, ємність в ампергодинах залишається та сама, а от кількість енергії подвоюється. 12в. Х 100а.г. = 1200ват/год. 24в. Х 100а.г. = 2400ват/год.
Акумулятор на 70А/г коштує приблизно 3т, ні які не 7,5. Термін придатності залежить від якості самого акумулятора. І дуже сумнівно, що він відпрацює меньше року. Так як и залізно літієві не факт, що матимуть заявлену ємність та кількість циклів. На прикладі розпіареного Videx, 4'2В 3000мА/г, з захистом - гівно рідкісне. Старий Samsung - 2000мА/г - стабільний.
тыж не правильно начал объснять про дод. Разряжать до 30% это значит что с 588Вт остается 412Вт. Более того, кто тебе сказал что, то что написано на аккумуляторе не учитывает ДОД? Это нужно смотреть в инструкции к аккуму...
коли чувак електроенергію називає світлом. то це дуже сумнівної якості чувак. коли чувак рахує ккд інвертора 70% то це теж дуже сумнівний чувак, тому що всі які зустрічалися мали 92-97%. коли чувак рахує лампочки розжарення, яких вже 15 років як ніхто не ставить то це теж наводить на біль... і ще багато чого
я свинцевий акумулятор сотку купив за 3500 грн весту , два таких акуми 7000 грн і маєш тобі 200 ампергодин , звідки ти взяв ціну 27 тисяч хєр тебе знає , десь в космонавтів питав ціни ?
Розрахунки не правельні. Найдешевші українські автомобільні аккумулятори служать тільки від сонячних панелей вже десять років.Треба знати як підключати.На іншому будинку одна лінія з чотирьох автомобільних акумуляторів служить два роки(ставились нові українськи аккумулятори і один варта).Інша лінія з бу аккумуляторів одному з них (веста) вже 10 років.Зарядка відбувається від сонця і від мережі.В іншому відео автора стоять два літій фосфатних аккумулятора по 40000грн.Це 80000грн,або десь 48 автомобільних українських аккумулятора.Українці не виводьте без толку в війну стільки валюти за кордон.Знайдіть електрика нехай вам грамотно підключить автомобільні акумулятори(тільки не в жилих приміщеннях).В приватному будинку поставте сонячні панелі(генерація),поставте українські автомобільні акумулятори і на світло,воду скважина,насосна станція,опалення(газ,тверде паливо),інтернет вистачить.Холодильник з дешевого інвертора не запускайте бо зпалите.Телевізор я не дивлюсь.Все дешево практично та надійно.З того що автор зробив в себе в дома мені подобається інвертор(ціна якість) та перемикач мережі ручний(це грамотно).Інше перерозхід ресурсів.
Це Ви порахували залишкову ємність акумулятора. В АКБ, в даному прикладі, для живлення використовується лише 30% (DoD 0.3) від ємності акумулятора, тобто падіння напруги до ≈12В.
Это где такие цены на свинцовый аккумуляторы? И какой они там газ выделяют? Водород? Для человека он не опасный, в плане гримучей смеси, его не соберется такое количество чтобы взорваться, тем более в помещении где проветривается.
1.44 відео. неправильний розрахунок. 588 вт*30%=176 вт, - це те що не рекомендується "витягувати" з АКБ( акб можна й в "нуль посадити"). все гарно розказано, тільки розрахунок не вірний майже спочатку, а подальші розрахунки тоді теж. Друже, подумай ,що ти кажеш привселюдно. Люди !!! НЕПРВИЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК !!! включайте голову. не все що написано в інтернеті і гарно описано - ПРАВДА. українці !!! станьте накінець то українцями
Що ти засираєш мізки людям вольтами, амперами, ватами та коефіцієнтами. Можна простіше? Такий-то акумулятор при такому-то споживанні вистачить на стільки- то годин. Все. Крапка.
@@AlexIvasyuv чому саме ексайд? є наші виробники набагато дешевші, vesta наприклад. По суті брати брендово-розпіарений аккум для того, щоб гоняти його і в хвіст і в гриву - це тупо. І аргумент про НЕБЕЗПЕЧНІСТЬ свинцево-кислотників - дебільний. бо навіть якщо логічно подумати - кислота та свинець - ого як небезпечно, не те що окись літію чи ЛІТІЙзалізо фосфатного оксиду...ок. є там водень при електролизі,АЛЕ щоб воно рвануло треба одночасно 100 аккумів заряджати,щоб була вибухова концентрація того водню. Отруйні пари...так коли ви на газовій плиті готуєте їжу - ви набагато більше вдихаєте чадного газу а ніж коли аккум заряджаєте, але чомусь це вас не турбує так як кислотні аккуми...котрі будуть стояти десь в прихожій наприклад.А от щодо безпечності lifepo - то тут видно ваше невігластво, одразу видно що ви не в темі і навіть не цікавились а лише прочитали десь брошурну заангажовану статтю від виробника lifepo аккумів. ПС покажіть ХОЧАБ одне відео де горить або небезпечно вибухає кислотнік?
Дякую. Наглядно і корисно. Хоча варто у формулах ємність акумулятора писати у Ват-годинах чи Ампер-годинах, а не ватах чи амперах, відповідно. Трохи збиває з пантелику.
Доволі лаконічний та корисний огляд!
ДЯкую!
Найзрозуміліше та найвичерпніше відео, за останні роки..яке я бачив..
Дай Боже здоров'я тобі друже!
Абсолютно вичерпно! Все в одному ролику. Дякую.
Це найінформативніше відео яке я бачив за ці 2 роки, дякую!
Шкода не знайшов цю інформацію 2 роки тому. Бо я грошима пройшовся по всім типам акумів :(
І який висновок зробили? Бо мене теж усі лякали, що автомобільний акум. здохне через 3-6міс. Але я поставив плату, яка вимикає споживачі після досягнення 12,0v і автоматичну зарядку яка заряджає 2А і після заряду переходить в зберігання при 13,5v. Вже 1 рік. Думаю чи треба мені ті дорогущі ЛітійЗалізо і т.д.
@@Tony_Montana_UA в мене автомобільні акуми стояли з дбж на котел - все ок. Але потім я поставив інвертор на весь будинок з AGM, а у тещі з гелевими. І ось через два роки ці свинцеві акуми помітно здали.
Тещі замінив на залізофосфат. За минулий місяць в неї нагоріло 33 кВт замість зазвичай 150. Думаю це через можливість заряджати залізофосфат більшим струмом.
(Ця система разом з панелями на 1,4кВт).
Окупність цих акумів поки складає 26 років 😅 тому чи варто? - ця історія більше про комфорт)
Два 100Аг автомобільні акуми віддав сусіду, там ще 300Вт вони віддають (60% ємності залишилося за 2 роки).
@@Tony_Montana_UA здається мою розгорнуту відповідь видалили... :(
Що не так з цим ютубом?)
@@Tony_Montana_UA спробую ще раз відповісти)
2х100Аг Автомобільні акуми ставив з дбж на котел - без проблем.
Але потім придбав собі і тещі сонячні станції (панелі 1,4 кВт, інвертор 3кВт, акуми - тещі гелеві, собі agm). Дуже зручно. Підключив весь будинок крім бойлера (скважина, світло, холодильник, морозильник, пральна...).
Так от через 2 роки ці акуми помітно втратили ємність. Замінив тещі на залізофосфат. Вони дуже швидко заряджаються, в т.ч. від сонця. За минулий місяць з мережі використали лише 33кВт замість зазвичай 100-150 кВт.
Окупність їх при такому споживанні і тарифі - десь 25 років. Тож ця історія не про економію)
@@Tony_Montana_UA "дорогущі" вже дешеві.
Нарешті все в одному відео і зрозуміло. Дякую
Перший огляд в якому я почув ту інформацію яку хотів дізнатися, у всіх іших та сама назва, і цілими годинами гонять пургу
Підтримую!
Супер
нормально , микроскопом, тоже можно гвозди забивать - чем ни молоток.?так и с акумом.🤓.
Дуже класний випуск, що однозначно заслуговує на вподобайку!
Коротко і по суті. Мені сподобалося. Дякую.
Прекрасное видео. Раскрывает те детали без которых эта тема выглядит далеко не реалистичной. Учитывая все детали реально можно сделать совсем другие выводы и главное, более правильные.
Оце так детально!!!! Велике Спасибі та Слава навіки!
Дякую. Нарешті отримала ту інформацію, яку шукала
Величезна подяка!
спасибо за ценную инфу.респект.
чудовий огляд. я аб зупинився на літій NMC. вони дешевші, хоч і небезпечні.
Думав буде вода... але все аргументовано. Лайк.
Розклади по поличкам! Дякую, цінно
Дякую. Все зрозуміло і детально. Оце пояснення! Я в захваті.
Лайк і комент за "славу Ісусу Христу".
Нехай буде у підтримку каналу. 👍
Все класно пояснено. Треба ще вникнути докінця і самому для себе перерахувати. А от би ще приклади розрахунку з конкретною батареєю і конкретним інвертором і зарядником почути. Було б цікаво, аби знати що і яке брати. Дякую.
Нарештііііііі
Адекватний розумний професійний ролик
Дякую Автору. Цікаве відео.
Красава все по поличкам розклав. Все по суті.
Класне відео, дякую!
Навіки слава! Дякую за відео.
Дякую, нарешті все систематизовано
Купив за 1500 самий дешевий,вже 2 роки працюе,дві лампи та ноут!Не забуваємо що при купівлі нового ,старий забирають за 400 грн!
Дякую за відео!
Дякую тобі друже, за розгонуту інформацію. Бережи тебе Господь . Навіки слава Ісусу Христу.
По фосфатному літію все вірно. По гелю глибина розряду десь 60%, аж ніяк не 80%. А ось по стартерним і AGM 30% справедливо лиш по автоакумам, вантажні мають товстіші пластини і ампераж більше, особливо HD та SHD. Там спокійно можно 40%-50% рахувати. З грудня 22 року маю вантажні, працють до тепер без сутєвої просадки. До речі є ще Deep Cycle акумулятори, в т.ч. і звичайні кислотні, не AGM і не Гель.
А можна приклад якоїсь моделі акумулятору? Це буде "тяговий"?
Як визначити який аккм тяговий а який стартовий?
@@mozartwa_aw7375 Польський "Hamer"180А в мене працював добре шість років (сонячна станція 3кВт на 48 вольт) і, на сьомий рік замінив(не тримали Ємкість) на 225А ЕRA(SLI) стоять в нежилому приміщенні, працюють уже рік. Далі побачимо.
Тягові акумулятори не видають великих струмів як стартерні, але дозволяють отримувати паспортний струм при його використанні достатньо довгий час. Дозволяють більш глибокий розряд. Я маю досвід роботи з такими акумуляторами, які використовувались для електрокарів, там використовуються збірки з двох вольтових блоків на кшталт life4po збірок. В принципі їх можна використовувати в системах зберігання енергії, але пам'ятати що це кислотний акумулятор і з ним в одному приміщенні постійно знаходитись не дуже гарна ідея. На мою думку краще life4po за відношенням ціна якість альтернатив поки немає.
У стартерних акумів очовидна перевага це ціна, при складних фінансових умовах може бути єдиним варіантом. Якщо сильно не розряджати, та переодично їх збовтувати, щоб електроліт переміщувався, можна зменшити час його деградації.
Автору дякую за змістовний матеріал.
@@Life-at-Home я принцип тягового і стар ерного розумію. Як їх в магазині розрізнити?
Дяка😊
Гарно розклав
Дякую!
1:49 176 ватт це ті, які ти навпаки не зможеш витягти. множити треба на 0,7. Тобто 412 Ватт виходить. Чи я не так щось зрозумів?
Автор мав на увазі що розряджати бажано на 30%
Все так. Вийшла помилка у автора, але один фіг кислотний акумулятор для екстреного живлення використовувати не треба.
І на літій-залізі зарядка в 0.5С у більшості акумуляторів норма взагалі. Відео не погане, але трохи з помилками, хоча і висновки вірні по ітогу.
Я не знаю як рахувати це все але скажу так акум був заряжений на 12.6 обєм 95ah підключив до інвертора поставив на таймер споживав від 80до250ват протримався 4години розрядив до 12.00-12.1
По свинцевим дещо неточно.
Його НОРМАЛЬНО заряджати до 14.4-14.8V. на цьому його переваги закінчуються.
Але все ж, це + 15-20%
На стоянці в фурах водії по декілька діб сидять з ввімкненим автономним обігрівачем на парі 200А*Г АКБ.
Я використовую 2 старі АКБ 100АГ від свого авто+ зарядка Бош 7А і без інвертора - напряму ~12V на роутер і приймач сигналу оптики.
З повного заряду до повного розряду до 10v тримає майже тиждень, якщо не заряджати. В режимі 4(-)/2 (+) - навіть не помітно просадка. Тобто для автономного інтернет + мобільний зврчдити достатньо акумулятор від 100аг і імпульсна зарядка 7-10А. Бюджет 5-7 тис грн. Так як повного розряду не буде відбуватись, то служити буде дуже довго.
Але це "бомж варіант"
Так правильно роутер і термінал спож ває мізерно мало для такого акумулятора
@@electronic931 роутер - так, термінал оптики мабуть х4 по відношенню до роутера
змістовна робота
деякі доповнення акценти до сказаного середній ноутбук споживає 25-55W по 220 це десь 250Ма батарея якщо не дуже старий тримає годину півтори, +освітлення ватт 10-20 +вайфай10w тобто приблизно100ватт тому освітленя можна мати з повербанків або напряму з акумулятора мінус втрати на інверторі ламп від12-36в або світлодіодна стрічка також є автомобільні зарядки для ноутбуків це теж мінус втрати на інвертор тобто насправді ще є запас на зарядку телефону та у быльшості э павербанки важливий нюанс світло тепер вимикають кожні 3-4 години тому з зарядкою свинцю буде дуже дуже складно встигнути щось підзарядити тому переважатиме літій
Літієві АКБ - топ. Але токи заряду ~70А і вище це вже небезпечно. Крута тема, інвертор буде брати ~5квт . Але це бляха страшно.
На разі старий АКБ від рекстона 100АГ + імпульсне зарядне Бош С7 (яке і оживило цей АКБ з стану сміття, яке жалко викинути) живить роутер+приймач оптичного сигналу. Причому приймач оптики значно більше споживає ніж роутер. Але всерівно цього АКБ (по факту списаного, бо стартер взимку на дизелі вже не тягне) вистачає. Бомж варіант, одним словом
Ціни теж якісь завеликі для літій заліза.
Я зібрав 24 вольта - 315 ампер за 22к акумулятори, + БМС 2к + дроти 2к, в ітозі 26 тисяч готова збірка без корпуса, корпус це ще + 3к, ~30к за літій залізо ємністю 315 ампер, згідно даташитів заряджати можна 0.5С, розряджати 1С. Або ж 30 тисяч гривень за акумулятор ємністью у 8кВт/г.
Але згоден з автором, не треба для дивлення використовувати кислотні акумулятори, вони вам дорожче вийдуть за будь які інші, хоч і здаються дешевими на початку.
Слава Ісусу Христу!
Потрібно переробляти освітлення будинків і все що можливо (роутер, свіч, зарядні пристрої телефонів) на 12 вольтову систему, щоб менше втрачати на інверторі, а інвертор використовувати тільки для тик приладів які можуть працювати тільки від 220.
Спасибо, классно расписал, как по нотам. Всё будет Украина
Клас👍👍👍
Можно разряжать не на 30% а до 30% но лучше чем на 50% не разряжать то есть до 12 вольт. Таблицы есть. А соответственно все расчеты не верны.
+ в мене акума на 95ah на 4г стає споживання від 80до250ват ну не рахуючи холостий хід інвертора 0.80А
А литій-іон акамулятор так само можна розряжати як залізофосфатний до 80%?
У меня 100А агм акб. Я с него снимаю 500Втч при среднем потреблении100- 120Вт в час. Вольтаж акб на уровне 11,8-11,9 В при данном разряде. Кратковременно давал нагрузку в 1кВт(включали фен для волос). Все работает, акб уже 2й год эксплуатации
11.8 - 11.9 - це під час навантаження, чи після того, як він відпрацював і трохи постояв? Якщо перше - то це ще норм, але вже впритик. Якщо друге - то дуже погано. То вже глибокі розряди йдуть.
Цьому акуму скоро торба
@@unnamedunnamed519 була б гелька то норм, а AGM так, скоро може і відкинутись
@@AlexIvasyuvвот буквально вчера света не было дольше чем обычно. Ватт метр показал 540Втч, напряжение было 11.9В (под нагрузкой)
Дик 588 - 30% це ж ніяк не 176. 588 - (588 * 0.3) = 412 має бути?
Не ДО 30%, а всього 30, тобто до 70%
Я троха сумніваюсь що навіть у стартерного DOD 30% може 50% звідки автор взяв цифру для свинця DOD 30%?
@@Superman471 DoD для сферичного сурьмяністого акумулятора в вакуумі від ідеального виробника до 10,5В-11.2В вольт може бути до 50 %. Але для треша що продають в Україні зараз, яки на машинах і двох сезонів не ходять, це буде дійсно 30%. До того ж лише при споживанні 0,1С Можна буде очікувати навіть не 300 циклів, а 100-150.
А якщо рубати до 10В, як більшість дешевих інверторів, і тягнути токами вище 0,1С, то такий АКБ і 20 циклів не виживе ;)
особисто я бачу сенс лише самих звичайних автомобільних ( як варіант тут і зараз ) а потім замовити собі або окремо комірки ліфепо4 або вже зібраний акум , дивлячись на наших бариг і особливо якщо самостійно зібрати то вийде єкономія 2кратна а 2-3 місяці можна і на автомобільних пересидіти поки вам доставлять батарею з китаю
Доброго дня, підкажіть будь ласка. Якщо в мене інвертор на 3.5квт, то який акум і скільки треба для живлення кондиціонера 900вт 4години
доброго дня! інвертор тут ролі не грає, лише те що він витягне пусковий струм кондиціонера. По акуму - вам потрібно ємність приблизно 5 кВт/год, тобто або два акума по 12 В 200-230 А, або 24 В 200-230 А, або 48 В 100 А. То приблизно. Вольтаж батареї - в залежності який інвертор маєте. Розрахунки дуже приблизні, але близько реальних. Єдине що, якщо акуми будуть на 12 В - подивіться щоб BMS (у разі lifepo4) мала не менше 100 А на розряд! інакше вона або вийде з ладу з таким споживанням або буде заходити в захист. У випадку 24, 48 - струм на BMS пропорційно можна зменшувати, так як потужність буде компенсуватися за рахунок більшого вольтажа.
@@AlexIvasyuv дуже дякую за швидку відповідь. Мені запропонували гелеві акуми, але здається там нема BMS
@@Mors1985 так, у гелевих немає BMS. їхня перевага в тому що можна їх підключати послідовно, те що ви не зробите з lifepo4 де є BMS.
А якщо я використовую збірку 24 В, 2 послідовно 200 Ач гелеві батареї. Як рахувати струм заряду та розряду як 2х одного чи як одного?
струм розряду у вас буде як в однієї батареї, але більший вольтаж. зарядка залежить як будете заряджати. якщо ту саму послідовну збірку, тоді струм як для однієї батареї і вольтаж 24 В. Якщо паралельно, то навпаки, 12 В і струм x2.
@@AlexIvasyuv Дякую за відповідь
Чи вірно я розумію, що для того щоб від інвертора заживити на 10 годин телевізор, який споживає 50 ватт в годину - то мені потрібен LiFePO4 аккумулятор ємністю 12 ампер на годину при напрузі 12 вольт ? Або ж Гелевий на 60 Ампер ?
як дізнатися струм холодного прокручування? як дізнатися скільки ампер в акумуляторі? в мене акум 36W 12V 7ah
А в перерахунку між LFP і літій NMC , то літій NMC в двічі дешевший але в двічі менше циклів і потребує якіснішої зборки. А чи потрібен він вам буде через 5 років , це під питанням плюс прогрес технологій і ціни на акумулятори нестоять на місці.Тобто в більшості випадків краще двічі викинути літій NMC ніж один LFP.
літій NMC як не дивно більш контрольований в плані рівень заряд-розряд за рахунок більш нестабільної напруги при заряд-розряд.
що на рахунок безпеки?
@@AlexIvasyuv А ви зібрались їх пробивати гвіздком в заряженому стані як в ютубі ?? У вашому смартфоні небезпечніший стоїть і що? Газове обладнання набагато небезпечніше на авто ніж електромобілі на цих акумах.Недарма вони стоять на переважній більшості електромобілів всіх класів.
@@sbondjjeem5500 Я особисто нічого не збирався. Діло ваше, що робити. При зарядці вони конктретно нагріваються, при замиканні - вони взриваються. Я нічого нікому не навязую, просто сказав про питання безпеки. Не знаю які саме стоять в автомобілях, знаю що особисто не зустрічав ніде готових продуктів на 12 В батарей з NMC. Але зате є повно промислових LiFePO, LTO. Діло кожного, що використовувати і як.
@@sbondjjeem5500в телефони їх ставлять, так як в них сама велика щільність на скільки мені відомо. Але розплачуватись приходиться безпекою і сильним нагріванням при заряді-розряді. Згадайте самгунги які взривалися. Як би ставили lifepo, то телефон був би подібний на першу моторолу.
Перемножуєш напругу на ємність а не на силу струму та треба додати коефіцієнт стану батареї. Не факт що вона має 100% ємність. 30% розряду акб це 70% його заряду. АКБ дозволяється розряжати до 12,2В, аце приблизно 50% розаряду у батареї, що впливає на час і на величину потужності
якщо з'єднати із сонячною панеллю (у квартирі) наскільки це полегшить роботу? 4тис викинути на сезон не мало.
Ускладнить тільки. В Квартиру треба ставити тільки lifepo4. Свинця під сонячні панелі потрібно в 5 раз більше ніж ви плануєте споживати
И кпд дважды высчитывал) дважды умножал на 0.7. КПД 0.9 и растет от нагрузки
У мене в характеристиках інвертора пише, що втрати від АКБ 7%, заявлена потужність 5,5кВт.(48В)
Якщо поставити АКБ 100Аh, то получиться 100*48*0.93=4464Вт(грубо кажучи 4,5кВт).
Получається так, що треба ставити 120Ah АКБ. Бо 120*48*0.93=5356,8Вт, тобто майже 5,5кВт.
Але ж 120Аh АКБ відповідно треба заряджати більшим струмом. То, чи зможе мій інвертор повністю зарядити 120Аh АКБ? Чи то BMS відповідає за струм заряду і відповідно треба купувати потужнішу BMS-ку (120А)?
Можете мені це пояснити?
те що у вас інвертор 5.5 кВт - не означає що вам треба батарею "підганяти" під нього. Це просто означає, що він витримає такі навантаження. Характеристика батареї відповідають за потужність і ємність. На рахунок зарядки АКБ. Ви можете заряджати її хоч 1 А, але то займе вічність. Саме тому, під час вимкнень світла по довгу і подачі світла на короткий термін - краще заряджати фактично максимальним допустимим (в рамках розумного) струму, щоб встигнути зарядити її (але не забуваємо, що це впливає на життя батареї. Тому шукаємо компроміс). На рахунок BMS. BMS - це посередник між зарядкою/розрядкою і батареєю. Тому, може бути що сама батарея може заряджатися скажемо 100 А, а сам BMS на макс. 50 А.. тому так, краще брати батарею з BMS побільшою, інакше вона буде лімітувати потенціал вашої батареї. Аналогічно з зарядним. Може бути батарея на 100 А, BMS на 100 A, а зарядне на 20 А... тоді ви хоч і могли би заряджати її швидше - але не вийде, так як струм заряду малий.
Підсумую: Якщо у вас інвертор який є інвертор + зарядне, саме він відповідає за МАКСИМАЛЬНИЙ струм заряду. Тобто чим більший можливий струм заряду - тим краще (я думаю це все налаштовується, щоб було ідеально під вашу батарею). BMS - аналогічно. Чим більший струм заряду/розряду - тим краще. Батарея - те саме. І тут - кожен елемент з системи може стати "вузьким" місцем. Напр. батарея позволяє - але BMS слаба, або батарея і BMS норм, але зарядка слаба...
В характеристиках інвертора пише MPPT charge 100А, відповідно 120Аh АКБ буде заряджати довше, правильно?
Доброго, я читал что 12 вольт две батареи по 100А , отдадут больше Ватт в два раза , чем 24 вольта на 100А , это верно?
У меня два акума 12 по 100А, при подключении к инвертору с накрузкой +- 250вт , работали 8 часов. Я подключил их к инвертеру 24вольта , как батарею 24 вольта и 100А , так все проработало около 4-5 часов. Почему так? получается выгоднее сборки на 12 волт и инверторы?
Ні. Ємність в ватах буде однаковою.
При параллельному підключенні 2х акб 12 в 100в ви отримаєте 12в 200а. В цьому випадку акб самі себе балансують.
При послідовному ви отримаєте 24в 100а. Тут вже потрібен окремо балансир ставити. Інакше система буде працювати по найслабшому акб.
При 12 в увеличиваете ёмкость акумов .Но при 12в инверторе расход больше чем при 24 в.Воль то 12 уже а 24в преобразовывать легче вот и расход меньше при 24 вольтах.
Ёмкость то больше вышла при 12в чем 24в 12 паралельно 200ам вышло.А последовательно 24в и 100а вольты увеличили а ёмкость та же осталась 100ампер .
На 24вольта будет так.По заряду буде по тому шо кращий а по разряду буде той шо хужий Акум.
Це без балансира так работают акумы последовательно 2 по 12вольт в 24вольта😊
Питання до профі. Маю інвертор 24В потужністю 2500В номінал, 3500 макс. Який Ліфер треба до нього краще підібрати? 24 на 100АГ вистачить ( 2.5 Квт) чи треба брати хоча б на 150 АГ. ? Хто що порадить.
Залежить від того яку потужність Ви будете споживати і як довго...Якщо потрібна енергія на довший час з розумним використанням то краще на 150А ,але вони і довше заряджаються...
@@Yurf Інвертор має напругу зарядки до 50 А. Акум на 100 Аг має зарядитися за 2 години. А використовувати буду в ощадному режимі. Освітлення, холодильники і все. Тому думаю це зараз дуже актуально саме час зарядки.
є питання, неможу розрахувати скільки потрібно часу на зарядку, якщо допустим:
два гелевих акумулятори по 100ah при середньому навантаженні в 300 ват відпрацюють рівно 4 год.
Приблизні розрахунки, у мене немає специфікації ваших батарей.
2 акумулятора по 100 A = 200 А. Припустимо вони мають 12 В (ви не написали).
По перше я би перевірив чи вони витягнуть по струму розряду 300 Вт… чи буде це нормально для них. Допустимо ви перевірили і це нормально.
Тоді рахуємо: 300 Вт * 4 год = 1200 Вт (упускаю коефіцієнти для простоти, майте на увазі).
Ємність акумулятора: 12 В * 200 А = 2400 Вт. Тобто ви його спустошите на половину (знову таки перевіряйте по характеристикам чи таке допустимо для вашого конкретного акумулятора).
Вам треба вернути в нього 1200 Вт. а це - 1200 Вт / 12 В = 100 А в годину. Дивитися струм заряду на ваш акум. Допустимо він складає 20 А.
Тоді умовно вам треба буде приблизно 5 год на заряд.
Цифри дуже приблизні, тому що акум по мірі заряду споживає менше струму, тому це нелінійна характеристика.
Дуже рекомендую все перевіряти експерементальним шляхом до відключення, щоб не було сюрпризів коли настануть відключення.
Берете лампу на 300 Вт і світите нею 4 год, а тоді пробуєте зарядити акум. Думаю вийде щось подібне до тих підрахунків.
Також варто зазначити що є поняття заряду акумулятора до 80-90% і 100%. Тобто майже заряджений, коли він інтенсивно споживав струм і майже відновився, і 100% - коли він переходить в режим малих струмів, і може ще дозаряджатися добу на таких струмах..
Це дуже добре видно коли у вам лабораторний блок живлення, на ньому видно струм споживання акумулятора під час зарядки.
Відпишіться якщо вийде провести реальні заміри, скільки вийшло у вас по часу.
@@AlexIvasyuvТобто виходить що ти більше струму вливаєш в акумулятор ніж ти з нього отримуєш така собі економія, та плюс як він деградує ще треба знову кошти щоб взяти нові акумулятори, Тоді що вигідніше посидіти без світла с паурбанками та як буде день зарядити від сонячної панелі 🤔?
@@jonypon.9858 з фізики, в "закритих системах" - ККД завжди
@@AlexIvasyuv Добре, дякую за відповідь, а що скажете за зарядні станції на 300 ват вартує їх брати чі ні?
Народ, це все не про гроші і економію, це про комфорт. І за нього доводиться платити. А от скільки платити кожен вирішує сам. У когось Lifepo4 і не один, а хтось автоакуми юзає. Станцію на 300Вт можна брати лише як павер для ноута і пару лампочок. Це дуже мало як на мене.
Шось тут наплутано з розмірнистю) 150 Вт, каже, це ЄМНІСТЬ яку ми можемо зняти! Ємність буде в ватт/годинах. І в самому початку 12в* 70 А/ГОД потрібно, тому получимо 840 W/h
Автор з самого початку ємність акума називає "70А" замість "70А*год". І далі вже не зважає на цю помилку і починає ще більше плутати і себе і нас😢
Ємність в ватт*год, а не в ватт/год.
Потужність - швидкість перетікання енергії, тобто кількість енергії за одиницю часу = ватт*год/год=ватт
А оце ватт/год - якесь прискорення потужності виходить
0:49 ого, нове слово у фізиці: Вт поділили на Вт, а отримали години! (Ш)Нобєлєвку йому!
Щось десь ви не правильно трактуєте. Але може я десь помилився- буду вдячний за підсказку. Споживання за одну год.--1.5 кВт При відключені енергіїі 20 год--30 кВт
Якщо я візьму LFP4 акумулятор 48В на 280 Ah помножу на коефіцієнти 0.7 і 0.8 то отримаю 7.5квт і таких акумуляторів мені потрібно 4 шт. Це вірно чи можливо десь прорахунок??
Не зовсім. Lifepo4 48в280а (напруга середня в нього зазвичай 52в.).це десь 14.5 квт/г ємність. Ідеальний варіант роботи літію-розряджати до 30 відсотків -заряджати до 80%. Але це рекомендовано для сонячних станцій. В цьому режимі він пропрацював років 15 в теорії. В час відключення, якщо розряджати акб до 20відсотків-то це приблизно 4000 циклів. На 5 років вистачить. Тобто ви з цього акб можете спокійно брати 11.5 квт/г з батареї.
2ге питання на такий акб вы скоріш за все підключити нормальний інвертор. Там ккд 90-95%. Виходить 10.5 квт/г приблизно можна отримати.
Тобто вам потрібно 3 таких батареї
Очень дорого, если считать среднюю ЗП в селе 8-10 тыс грн, в городе 12-15тыс грн. Очень дорого.
Первую зиму хватало старого АКБ с авто на 55Ач на лампочки лёд. На эту зиму купил 100Ач AGM, при этом и старый работает и новый есть всего 4200грн(по акции) и хватает его и на 6 часов подряд свет и холодильник и вентилятор и нарядить современные телефоны и запусть котел на душ. Т.ч. считаю даже если его хватит всего на год лучше я каждый год буду брать по 100-150$ на новый, чем сразу 1000$ тем более что у меня этих денег нет.
Які 40 тисяч? Навіть зараз, в пік попиту з амазону німецького 200А/г залізофосфат коштує 500-600 євро. НП чи Міст спокійно привезе, навіть з податками вийде менше 30 тисяч
В іншому - прям супер детально все роз'яснено
всі ціни на час запису відео в Україні, а не ціни на aliexpress, amazon, ebay. зараз і за 40 вже майже нічого не знайти. також є різниця який BMS, ціна може суттєво відрізнятися від цього
Почему у вас везде амперы, а не ампер часы?
Где можно купить или что бы собрали правильно. Там много нюансов с литийжелезофосфатом?
8:04 Може нарешті деякі тлумки зрозуміють ,що один,малої ємкості, автомобільний акб не " потєгне всьо"😂.Слухайте коли вам говорять,та знайте де треба, де не треба економити...
Ну зараз модно бо є а через рік взагалі хер що ще видумають але гель свинець тримав і тримає в аварійному режимі сотові вежі обладнаня критичного звязку мед обладнаня . Там написано режими в буфер і циклі друга справа якість акб це вже інші розрахунки і тут гадай попадь але батареї 300 ампер час за 27 кусків бо там свинець а в авто акум з переплава свинця пористий , абиж все було вічне ? Зараз зроблено маркетингове більше веходе з ладу бистріше куплять
А не краще купити 2 АКБ по 120 ампер? І під'єднати паралельно, тобто 24 v ? Літій ферум фосфат
2 по 12 В чи 2 по 24 В?
Це ви до того, щоби - швидше заряджати 2 акума від 2-х зарядок ? )
@@AlexIvasyuv Доброго, я читал что 12 вольт две батареи по 100А , отдадут больше Ватт в два раза , чем 24 вольта на 100А , это верно?
У меня два акума 12 по 100А, при подключении к инвертору с накрузкой +- 250вт , работали 8 часов. Я подключил их к инвертеру 24вольта , как батарею 24 вольта и 100А , так все проработало около 4-5 часов. Почему так? получается выгоднее сборки на 12 волт и инверторы?
А як так відбувається,що акум може видати 700А ?
це де такий монстр ?
Це короткостроково для запуску автомобіля, це не Аг, а просто А
Трошки по цінах не згоден. Що до lifepo4 то зараз на олх є пропозиції від 25000 за 12v 200Ah
ви про сам акумулятор чи за готову збірку з BMS? Якщо з BMS - то на скільки ампер тоді там заряд/розряд? то все впливає на фінальну ціну. Ціна взята реальна на конкретний акумулятор що на фото з їх офіційного сайту.
@@AlexIvasyuvякщо не платити баригам в Україні а замовляти самому в Китаї то АКБ 24v 230aг виходить в 35к, за готовий варіант з бмс. На рахунок струму розряду/заряду не згоден, виробник комірок в даташиті заявляє 1С
@@Johny2930 ну треба враховувати доставку з Китая ще. Можете дати посилання на ті акуми, гляну ціну
Зайдіть на nkon, там зараз можна купити lifepo4 315 ah приблизно 2300 за комірку + доставка. Але чекати більше двох місяців потрібно
Скади поЖАЛУЙСТА. В АКБ ГЕЛИЕВЫЙ ИЛИ АГМ МОЖНО ДОЛЕВАТЬ ВОДУ ?
Якщо ти ви це питаєте-краще не робити цього.
В гель ви фізично це не зробити. А якщо в АГМ є доступ до банок і ви знаєте яка потрібна щільність електроліту і яка фактично...то ви б не питали
агм 100аг собі придбав. 7к грн. замінити після 4 місяців не бачу нічого складного.
А чому б не перейти на перетворення з 24 або 48 В?
Еквіваленті не зміниться загальна цифра ємності акума
@@ОлегБожок-ф6и Ємність батареї -так, але струм навантаження та час роботи - зміняться.
вірно. якщо у вас великі навантаження, вольтаж треба збільшувати для зменшення струму і втрат через це. Але якщо навантаження в середньому 500 Вт - це може бути лишнє, так як апаратура на 48 В розрахована в основному на великі потужності, де холостий хід може доходити до 50-300 Вт… тому треба дивитися по задачам які стоять.
Конкретно..
Все це теорія взята аід таких само ж "теоретиків" з цього самого ж Ютуба. Тут на Ютубі багато відео з практичними показниками часу роботи акумуляторів, вони відрізняються від цієї "теорії"
На обʼєкт, було зібрано на стартових 225ках безперебійник, у грудні 2022-го. Все працює 24/7 і працює досі, і не співпадає з тим що ви вичитали і намалювали, з західних рекламних проспектів.
Автор, скільки систем ви зібрали, і що показали натурні випробування?
То ні про що не говорить. Воно може і 10 років працювати. Я говорив про ЦИКЛИ. А те що воно працює 24/7 - воно у всіх працює 24/7...
1. марка батарей (важлива технологія і х-стики)
2. топологія підключення (паралель, послідовно)
3. яке середнє навантаження, чи присутні пускові струми, як довго
4. температура експлуатації
5. скільки циклів вони відпрацювали. саме ЦИКЛІВ, повний розряд і заряд
6. який DOD ви їм робили
7. яким струмом заряджали
8. яка ємність батарей зараз (або внутрішній опір)
Лише після цього можна говорити щось
Я лише хочу довести думку, що, так звані, стартові батареї, це не на стільки кривенька качечка, як її малює література, з котрої ви взяли акронім DoD.
Практика така. Якщо коректно підібрати струми навантаження, струми заряду, розуміючи які цикли будуть (графіки відключення хочаб) і скласти, висока вірогідні що це працюватиме стабільно довго.
Враховуючи що батареї свинцеві, наливного типу помітно доступніші, то бажання їх використати цілком природнє.
Ото ж режим, при котрому вони чудово працюють в мене вийшов такий. Сумарна, заявлена (маркована) ємність має перевищувати мінімум в чотири рази точно відому споживану+25%.
Споживаний, стабільний струм не має перевищувати 5% від номіналу ємності батареї. При цьому зарядний струм (принаймні початкової фази) має перевищувати витратний в чотири рази. Межу розряду ставити не менше 11-11.2.
При такий збірці все працює тривало, жодних перекосів, жодних перегрівів. Базово ми працюємо використовуємо не більш 40% ємності і лишається аварійний запас і по мінімуму 20 годин ходу, що підтверджується на практиці. В такому режимі передбачена тривалість життя батареї 5 років, тобто заявлений термін. Якщо дотягне вище, це вже екстра.
Я притримуюсь думки, що регулярне висаджування батарей в ноль, вкоротить ресурс будь-якої батареї (окрім, хіба що механічно гравітаційної або подібної).
В режимі регулярного користання 40% і епізодичного до 11.2 не призводить до помітного прискорення деградації батареї.
Якість, культура виконання нинішніх батарей надзвичайно висока, особливо таких гігантів як Exide, Varta-Bosch і подібних.
Вони витримують роботу по 7 років, з перепадами температур від глибоких мінусів до підкапотної температури, з вібрацією, в пилу, змінній вологості, при глибоких розрядах, зарядах не контрольованим струмом від генератора. Без підготовки, до формування їх кидають під капот і знущаються над ними роками.
То ж при викладеному вище методі, при передексплуатаційній підготовці, батареї почувають себе досить непогано дуууже тривалий час.
Принаймні за ціну Єкофлоу, можна зібрати систему з непорівнянно більшою тривалістю ходу і інвертором нормальних розмірів, під 24/7.
А саме з таким я стикаюсь, люди на повному серйозі хочуть взяти маленьку балалайку, аби вона їм тягнула кондиціонер, або подібні ісотрії. Або інша крайність, азяти АГМ сотку, червоний інвертор китайський, вчіпити на крокодили і біткатись, що воно мало тримало холодильник, а це взагалі перестало. Цеж треба, чому ж раптом… що такого цінного лежить в холодильнику, аби викинути на сміття кругленьку сумму.
Розмір має значення і резерв крайній мінімум 50%, але це край. Регулярного розряджання «в нуль» не може бути в принципі і тоді все буде добре тривалий час.
Невірний розрахунок литий-фосфада там напруга 12.8 а не 12v
@@romarivas4873 там напруга 14.3 В якщо вже бути точним 😅
@@AlexIvasyuv точніше буде 3.65 по технічке. на банку бажано розряд 2.9 заряд 3.55 налаштовується в bms а підрозунок саме з 12.8 такі особливості фофада
@@romarivas4873 ну власне, 3.55 * 4 = 14.2 В
@@AlexIvasyuv бути точним і бажано це зовсім різні речі….
Так і у свинцю не 12 вольт)
А чому два раза на 0.7 умножал. Коэф оаботы тнвертора это понятно , но почему два раза.
@@Вальдемар-з2ж коеф. роботи акумулятора. перетворення хімічної енергії в електричну і навпаки - йде з втратами. Особливо воно відчутно на великих струмах, де гріються навіть провода і не лише акумулятор
Киньте посилання на акумулятор
як тільки почали відключати світло - їх розібрали. їх давно немає в продажі. logicpower.ua/ua/akkumulyatornye-batarei-lifepo4/akkumulyator-lp-lifepo4-12v-12-8v-230-ah-2944wh-smart-bms-150a-s-bt-plastik хоча я би мабуть брав на aliexpress зразу, там майже в 2 раза дешевше вийде... я ще не пробував, але попробую..
@@AlexIvasyuv як спробуєте то зніміть відео чи дайте якось знати народу що да як воно ))
Щось ціни на відео зовсім не відповідають дійсності.
дату виходу відео подивись...🤡
Щось зовсім забув фізику 😂😂😂скажіть будь ласка як що 2 акб послідовно дають 24 вольта, ток теж + чі так і залишається 120 ампер/ год як на одному акб???
Струм залишаеється той самий, ємність в ампергодинах залишається та сама, а от кількість енергії подвоюється.
12в. Х 100а.г. = 1200ват/год.
24в. Х 100а.г. = 2400ват/год.
@@ІванБорщ-ю9шпри послідовному з'єднанні двох 12В акумів у 24В збірку ємність ділиться навпіл т.б. 120/2=60А*год
Я троха сумніваюсь що навіть у стартерного DOD 30% може 50% звідки автор взяв цифру для свинця DOD 30%?
Якщо багато зі стартерного забирати,то потім важко відновлювати і довго. А великими струмами не варіант
На свинцю який ставиться під сонячні станції-взагалі 20% рахується
Акумулятор на 70А/г коштує приблизно 3т, ні які не 7,5.
Термін придатності залежить від якості самого акумулятора. І дуже сумнівно, що він відпрацює меньше року. Так як и залізно літієві не факт, що матимуть заявлену ємність та кількість циклів.
На прикладі розпіареного Videx, 4'2В 3000мА/г, з захистом - гівно рідкісне. Старий Samsung - 2000мА/г - стабільний.
тыж не правильно начал объснять про дод. Разряжать до 30% это значит что с 588Вт остается 412Вт. Более того, кто тебе сказал что, то что написано на аккумуляторе не учитывает ДОД? Это нужно смотреть в инструкции к аккуму...
коли чувак електроенергію називає світлом. то це дуже сумнівної якості чувак.
коли чувак рахує ккд інвертора 70% то це теж дуже сумнівний чувак, тому що всі які зустрічалися мали 92-97%.
коли чувак рахує лампочки розжарення, яких вже 15 років як ніхто не ставить то це теж наводить на біль...
і ще багато чого
я свинцевий акумулятор сотку купив за 3500 грн весту , два таких акуми 7000 грн і маєш тобі 200 ампергодин , звідки ти взяв ціну 27 тисяч хєр тебе знає , десь в космонавтів питав ціни ?
Розрахунки не правельні. Найдешевші українські автомобільні аккумулятори служать тільки від сонячних панелей вже десять років.Треба знати як підключати.На іншому будинку одна лінія з чотирьох автомобільних акумуляторів служить два роки(ставились нові українськи аккумулятори і один варта).Інша лінія з бу аккумуляторів одному з них (веста) вже 10 років.Зарядка відбувається від сонця і від мережі.В іншому відео автора стоять два літій фосфатних аккумулятора по 40000грн.Це 80000грн,або десь 48 автомобільних українських аккумулятора.Українці не виводьте без толку в війну стільки валюти за кордон.Знайдіть електрика нехай вам грамотно підключить автомобільні акумулятори(тільки не в жилих приміщеннях).В приватному будинку поставте сонячні панелі(генерація),поставте українські автомобільні акумулятори і на світло,воду скважина,насосна станція,опалення(газ,тверде паливо),інтернет вистачить.Холодильник з дешевого інвертора не запускайте бо зпалите.Телевізор я не дивлюсь.Все дешево практично та надійно.З того що автор зробив в себе в дома мені подобається інвертор(ціна якість) та перемикач мережі ручний(це грамотно).Інше перерозхід ресурсів.
Невже ніхто не помітив, що автор відео неправильно рахує корисну ємність акумулятора. Має бути 588*(100%-30%)=411 Вт*год. Прокол...
Це Ви порахували залишкову ємність акумулятора. В АКБ, в даному прикладі, для живлення використовується лише 30% (DoD 0.3) від ємності акумулятора, тобто падіння напруги до ≈12В.
Это где такие цены на свинцовый аккумуляторы? И какой они там газ выделяют? Водород? Для человека он не опасный, в плане гримучей смеси, его не соберется такое количество чтобы взорваться, тем более в помещении где проветривается.
Відео від 19 вересня 23 року, як ти вважаешь, де такі ціни?
1.44 відео. неправильний розрахунок. 588 вт*30%=176 вт, - це те що не рекомендується "витягувати" з АКБ( акб можна й в "нуль посадити"). все гарно розказано, тільки розрахунок не вірний майже спочатку, а подальші розрахунки тоді теж. Друже, подумай ,що ти кажеш привселюдно. Люди !!! НЕПРВИЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК !!! включайте голову. не все що написано в інтернеті і гарно описано - ПРАВДА. українці !!! станьте накінець то українцями
😂
Шановний. Вам треба назад до школи. Це все.
Що ти засираєш мізки людям вольтами, амперами, ватами та коефіцієнтами. Можна простіше? Такий-то акумулятор при такому-то споживанні вистачить на стільки- то годин. Все. Крапка.
Так не можна, бо закидають шапками! Кожна людина по різному буде споживати а відповідно й на різний час вистачить
Цей лікбез для розумних,а для дурнів -реклама по ТБ.
Виглядає як реклама ліфепо...
Не стоит 9000 гривен аккумулятор на 70ач
2-3 тысячи +- норм
Переплутав буфер з циклічним зарядом
Вася, что ты несёшь? Не вводи в заблуждения людей(на счёт ценообразование)
Що за бредятина.
Залишилось одне не зрозуміле - де знайти 40 тис. гривень.......
Купить у автора 😂 который расскажет что правильно что не правильно
я хз де ти такі ціни знайшов на свинцевий акум.
@@ВаноВано-л6р exide agm ek700. ціна на момент запису відео
@@AlexIvasyuv чому саме ексайд? є наші виробники набагато дешевші, vesta наприклад. По суті брати брендово-розпіарений аккум для того, щоб гоняти його і в хвіст і в гриву - це тупо. І аргумент про НЕБЕЗПЕЧНІСТЬ свинцево-кислотників - дебільний. бо навіть якщо логічно подумати - кислота та свинець - ого як небезпечно, не те що окись літію чи ЛІТІЙзалізо фосфатного оксиду...ок. є там водень при електролизі,АЛЕ щоб воно рвануло треба одночасно 100 аккумів заряджати,щоб була вибухова концентрація того водню. Отруйні пари...так коли ви на газовій плиті готуєте їжу - ви набагато більше вдихаєте чадного газу а ніж коли аккум заряджаєте, але чомусь це вас не турбує так як кислотні аккуми...котрі будуть стояти десь в прихожій наприклад.А от щодо безпечності lifepo - то тут видно ваше невігластво, одразу видно що ви не в темі і навіть не цікавились а лише прочитали десь брошурну заангажовану статтю від виробника lifepo аккумів. ПС покажіть ХОЧАБ одне відео де горить або небезпечно вибухає кислотнік?