Az kimaradt, hogy a P100-ast és a P110-est is fel lehet használni python programokban a PyP100 modul segítségével, így lényegében bármilyen általunk írt programba beleintegrálhatjuk a ki-be kapcsolás és p110-nél a fogyasztásmérés funkciót is. Ez fejlesztőknek hasznos lehet, ha valaki saját home assistantot szeretne lefejleszteni. 😊
Kedves Zoli! Felhívnám a figyelmedet a kW (teljesítmény, munkavégző képesség) és kWh (fogyasztás, munkavégzés) közötti különbség tanulmányozására. (Lásd sebesség és megtett távolság analógia illetve fel tudsz emelni egy zsák cementet vagy egész nap betonozol.)
Jó napot! Fényerő szabályozásra alkalmas pld egy hagyományos izzónál? Ha ez a típus nem , akkor tud javasolni ezzel a funkcióval dugaljat? Előre is köszönöm!
Üdv. Engem az érdekelne programozás után szüksége van e az internetre vagy el végzi anélkül is a kapcsolás. Modem újra indításra szeretném használni ha így érted.
Értem de nem rendszeres ütemezett újrainsításra lenne szükségem. Külföldön dolgozom és otthon wifis kamera rendszer van. Melyet időnként le dobál a modem. Van hogy hetekig sem. Ha a modemet újra indítom akkor vissza csatlakoznak. Erre keresek valami távoli megoldást.Az elképzelés az lenne ha látom hogy valamelyik kamera le csatlakozik akkor az appon keresztül megadnám neki hogy pl 1 perc múlva kapcsoljon ki majd 1 perc múlva vissza. Ugye ebbe lenne a modem bedugva. Ha ezt el tárolja magában talán működhet úgy hogy 1 percig ő sem kap internetet
Van két okos hőmérséklet és páratartalom merőm is. Ha van rá igény szívesen csinálok róla videót. Nem minden eszközhöz kell Hub, amihez nem kell az wi-fi-s.
Vagy mindenképpen hát kell hozzá? Vettem egy só mi készüléket, de szerintem nem a pillanatnyi értéket mutatja… Arra lennék kíváncsi, hogy a taposó az átlagot miért, hogy pillanatnyi értékét is mutatja? @@Csomar látássérültként, minden olyan eszköz, amit applikációval lehet vezérelni hasznomra van! Az applikáció akadálymentes, vagyis a képernyő felolvasó tudja értelmezni a látottakat, akkor tökéletesen tudom használni. Nagy mértékben függ az applikációtól, hogy el tudom elolvasni az értékeket. Ilyen patt apo, és a Somi alkalmazás! Tulajdonképpen orra lennék kíváncsi, hogy pillanatnyi értéke tudom mutatni, és hogyha bluetoothon használhat
@@sanyabtdén csak a Taporol tudok nyilatkozni. Xiaomit nem ismerem. A Tapo mindig pillanatnyi értéket mutat. Illetve naplóz. A T310 a kisebb típusnak nincs kijelzője, csak szoftveresen olvasható le, a T315 pedig energia takarékos e papír kijelzővel rendelkezik. Szoftveresen ugyanaz a kettő és Hub kell mind a kettőhöz.
Kedves Zoli! Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy, hogyan tudom a készüléket elindítani adhoc módon wifi hálózaton kívülről mobil internetről. Köszönöm.
Kedves Zoli! Koszonom a hasznos vidit, kedvet is kaptam a vasarlasra, de elotte tudnom kell valamit. Applikacioban van lehetoseg kikapcsolni az aramellatast? Power off/on funkcio? Vagy csak az egysegen levo gombbal megy. Am milyen otletes lett volna a gyartotol, ha megoldja a resetelest ugy is, ha az applikacion belul nyomod 5 msp-ig a power gombot 😅. Szep napot!
Kedves Zoltán, Egy kávégép reggeli automatikus elindításához keresek okos konnektort. p110, vagy p115-öt ajánl ehhez? A másik kérdésem az lenne, hogy amennyiben a fali konnektorból egy sima hosszabítót viszek a kávégép irányába, és abba helyezem az okos konnektort( amibe a kávégpet csatlakoztatom), úgy is jól müködik? Válaszát előre köszönöm!
Kedves Dávid, a két típus között csak dizájn különbség van. A p115 kisebb ezért könyebb olyan helyre csatlakoztatni ahol kevés a hely. A hosszabbító nem lehet probléma.
Szia Nekem volna egy számomra nagyon fontos kérdés. Ez a dugalj tud olyan funkciót a programban, hogy pl minden második órában 2 percre feszültséget adjon pl egy keringető szivattyúnak, akár a hét minden napján. ? A fogyasztásmérés nem érdekes, ezért akár a P100 is jó lenne. Melegvízkeringetéshez kellene, köszönöm szépen a válaszod előre is.
@@fretyandavid Szia! Igen sikerült teljes mértékben megvalósítani a programozást. Beprogramozást meg úgy kell hogy az ütemezés egy napra lebontva megadod, és minden napra ismétlésre teszed. Utána a beállításokban van egy automatikus kikapcsolás menü. Ott be tudod állítani, minden bekapcsolás után hány perccel kapcsoljon ki. :) Így meg is van a ciklus rendszer. :) Remélem segített.
Üdvözlöm! Az lenne a kérdésem, hogy az energia monitorozása milyen részletes? Konkrétan meg tudom e állapítani belőle, hogy egy ütemezett tápellátáson kívül jutott e át feszültség más időpontokban a dugaljon? Ha igen, akkor az meddig állt fenn? Szóval kb. percre és időtartamra vissza tudom e követni a fogyasztást? Köszönöm!
Üdvözlöm, vissza lehet nézni az elmúlt 24 órában viszonylag részletesen a fogyasztásokat, percre pontosan. Az elmúlt 7 napban pedig napi szinten. Kikapcsolt, időzített állapotban nem mér viszont.
Kedves Zoltán, Tudnál nekem abba segíteni hogy vettem én is több ilyen cuccot, de a pillanatnyi fogyasztás mellett nem watt van, henem egy "sz" betű. Akárhol máshol nézek videót az élő fogyasztás mellet mértékegységnek mindenhol watt van ahogy neked is, beállítási lehetőséget viszont nem találok sehol ezzel kapcsolatban. 😥😳🤔 Esetleges válaszod köszönöm!
Szia! Ez a Tapo P110 típus képes arra hogy az alkalmazáson keresztül a telefonra értesítést küldjön ha áramszünet vagy áram kimaradás vagy bármilyen módon megszakad a kapcsolat a konnektor és az applikáció között? Szóval valahogy az applikáció ezt tudja jelezni, értesíteni róla???
Megvettem és sajnos számomra semmi fontos infót nem tud, nem mutat. Nagy negatív tulajdonság Hogyha megszakad a konnektor áramellátása akkor applikációban továbbra is azt mutatja hogy bekapcsolt állapotban van! Szóval semmi nem jelzi hogy: “helló, nincs áram”. Értesítést az applikáció pedig véletlenül sem tud küldeni, hogy megszakadt a konnektor és az app közötti kapcsolat. Számomra ez teljesen használhatatlan! 🙁
Az egyetlen jó hír ezzel kapcsolatban is, h mióta nekem megvan azóta iszonyú sok fejlesztést kapott a szoftver. Simán elképzelhető, h előbb utóbb lesz megoldás erre is.
@@nemethgabor8609 Meg lehet oldani ezt is, de akkor már szükséged lesz egy hub-ra, amihez a plug csatlakozik és a hub fog Neked értesítést küldeni. Ez már rendszerszintű setup.
@@mullerbandi Szia! Tetszik ez az elképzelés, köszönöm! Ép a Tapo h200at nézem, de nem igazán értem hogyha Lan kábellel van összecsatlakoztatva a routerrel viszont teljesen megszűnik az áramellátás, ergo nem lesz se wifi, internet kapcsolat, nulla feszültség akkor hogyan fog a hub is értesíteni?? Vagy ebben van valami kis akumlátor hogy ideig-óráig képes legyen értesíteni, üzenetet küldeni, jelezni bármilyen módon?
@@nemethgabor8609 bevallom, a tplink eszközeit konkrétan nem ismerem, en az aqara, sonoff, eve eszközeit használom. A Tapo p110 csak azert van mert birja a nagy áramot, nekem ebbe csak egy flat top grill van bedugva, ami 3000 wattot ker, de nem vezerlem, egyedul a monitoring es a felügyelet, ami miatt szuksegem van ra. Nagy aramfelveteles eszközökhöz, egyen árammal mukodo eszkozokhoz nem is ajánlottak ezek a konnektorok, mert a hőt nem tudjak elvezetni. Sok példa van itt TH-cam-on, amikor leolvad a konnektor, mert mondjuk beledugjak a hosugárzot. A hubok kozott van olyan, ami akkus, igen, akkor nincs áramkimaradás esetén gond, vagy radugod a hubot egy szunetmentesre (en igy csinalom). Az rj45 csatlakozo (LAN kábel csatlakozo) előnye, hogy nem szorulsz a wifire, biztonságosabb, mert nem tudjak blokkolni a hálózatot. De ha áramszünet miatt nem megy a router, nincs net. Emellett a profibb okos eszközök sajat hálózatot használnak (zigbee, z-wave, stb) az egymással történő kommunikációra, nem kell nekik wifi es nehezebb szabotalni. Plusz ha nincs wifi, nincs eszközvezérlés sem. Amúgy saját hálózat használata esetén (zigbee, z-wave, stb) esetén Wifi itt csak ahhoz kell (ha nem kábeles, nem rj45os csatit hasznalsz), hogy a hub kommunikáljon a telefonoddal es tudd távolról vezérelni az eszközöket. Egyebkent ha áramszünet van, kapsz egy üzenetet, hogy offline a rendszer. Azt javaslom, nagyon gondold at, mit szeretnel okositani a későbbiekben otthon es olyan rendszert válassz, amit tudsz egy appbol irányítani. Pl veszel egy tp link kamerát meg konnektort, de apple telefonod van, azt nem fogod tudni a homekittel vezérelni, csak a Tapo sajat appal. Raadasul a HomeKit-nek az apple tv a központja, amit szinten meg kell venned. De ha mondjuk szükséged van egy viz szivárgás érzekelore a konnektor melle, ami a taponak nincs, akkor nem fogsz tudni parancsot adni a Tapo appon keresztul. Szoval nem tudod azt megcsinalni, hogy vizszivargas esetén lekapcsolja a konnektort. Ez csak egy példa volt, csak azt próbálom szemléltetni, hogy ezt nagyon meg kell gondolni, mire van szükséged illetve azert irtam az előbbi hozzászólásban, hogy ez mar rendszerszintu dolog es tervezést igényel. Beleszaladhat az ember olyanba, hogy megveszi az eszközöket, aztan rájön, hogy kell egy masik hub, kell egy harmadik app hozza, végül beleun az egészben es macerás lesz, mert nem látja at az egészet.
Szia, csak a p110 méri a fogyasztást, sajnos a p100 nem. Illetve van még egy típus a p115 ami szinten méri. Az annyival más, hogy kisebb kivitel, kevesebb helyet foglal.
Az kimaradt, hogy a P100-ast és a P110-est is fel lehet használni python programokban a PyP100 modul segítségével, így lényegében bármilyen általunk írt programba beleintegrálhatjuk a ki-be kapcsolás és p110-nél a fogyasztásmérés funkciót is. Ez fejlesztőknek hasznos lehet, ha valaki saját home assistantot szeretne lefejleszteni. 😊
Szuper információ! Nagyon köszi 😊
Update : az új firmware már képes arra, hogy töröljük az adatokat újra telepítés nélkül 🎉
Szia melyik menüben?
@@cody46 az energiafigyelés menüben. Minden adat törlése lehetőség.
@@Csomar köszönöm
Kedves Zoli! Felhívnám a figyelmedet a kW (teljesítmény, munkavégző képesség) és kWh (fogyasztás, munkavégzés) közötti különbség tanulmányozására. (Lásd sebesség és megtett távolság analógia illetve fel tudsz emelni egy zsák cementet vagy egész nap betonozol.)
Jó napot!
Fényerő szabályozásra alkalmas pld egy hagyományos izzónál? Ha ez a típus nem , akkor tud javasolni ezzel a funkcióval dugaljat? Előre is köszönöm!
Ezzel csak ki-be lehet kapcsolni a hagyományos izzókat. Nem tud sajnos fényerő szabályozást.
@@Csomar köszönöm szépen!
Hello azt belehet állítani rajta,hogy pl.reggel 8kor felkapcsolja a lámpát èjszaka 22órakor pedig lekapcsolja?
Köszönöm
Szia, persze kb ezekre van. Extraként tud napfelkelte és napnyugta időpontokat is. Ugye ezek mindig változnak, de igazodik hozzájuk.
Üdv! Elérhető böngészőből, vagy csak mobiltelefon alkalmazásról üzemeltethető?
Szia, csak alkalmazásból megy.
@@Csomar köszi 👍
Üdv. Engem az érdekelne programozás után szüksége van e az internetre vagy el végzi anélkül is a kapcsolás. Modem újra indításra szeretném használni ha így érted.
@@szabolcsf.1223 Szia, arra nem alkalmas. Inkább egy hagyományos mechanikus időzítő (talán lehet még kapni 😀) jobb választás.
Értem de nem rendszeres ütemezett újrainsításra lenne szükségem. Külföldön dolgozom és otthon wifis kamera rendszer van. Melyet időnként le dobál a modem. Van hogy hetekig sem. Ha a modemet újra indítom akkor vissza csatlakoznak. Erre keresek valami távoli megoldást.Az elképzelés az lenne ha látom hogy valamelyik kamera le csatlakozik akkor az appon keresztül megadnám neki hogy pl 1 perc múlva kapcsoljon ki majd 1 perc múlva vissza. Ugye ebbe lenne a modem bedugva. Ha ezt el tárolja magában talán működhet úgy hogy 1 percig ő sem kap internetet
Hőmérőt fox esetleg tesztelni az volna még a kérdésem minden eszközhöz kell hub white működik bluetooth-szal is
Van két okos hőmérséklet és páratartalom merőm is. Ha van rá igény szívesen csinálok róla videót. Nem minden eszközhöz kell Hub, amihez nem kell az wi-fi-s.
Vagy mindenképpen hát kell hozzá?
Vettem egy só mi készüléket, de szerintem nem a pillanatnyi értéket mutatja…
Arra lennék kíváncsi, hogy a taposó az átlagot miért, hogy pillanatnyi értékét is mutatja? @@Csomar látássérültként, minden olyan eszköz, amit applikációval lehet vezérelni hasznomra van!
Az applikáció akadálymentes, vagyis a képernyő felolvasó tudja értelmezni a látottakat, akkor tökéletesen tudom használni.
Nagy mértékben függ az applikációtól, hogy el tudom elolvasni az értékeket.
Ilyen patt apo, és a Somi alkalmazás!
Tulajdonképpen orra lennék kíváncsi, hogy pillanatnyi értéke tudom mutatni, és hogyha bluetoothon használhat
@@Csomar bocsi a helyesírásért, de diktálok, és a diktálás néha hülyeségeket ír!!
Először mindenképpen bluetooth keresztül kapcsolódik még a wi-fi-s is @@Csomar
@@sanyabtdén csak a Taporol tudok nyilatkozni. Xiaomit nem ismerem. A Tapo mindig pillanatnyi értéket mutat. Illetve naplóz. A T310 a kisebb típusnak nincs kijelzője, csak szoftveresen olvasható le, a T315 pedig energia takarékos e papír kijelzővel rendelkezik. Szoftveresen ugyanaz a kettő és Hub kell mind a kettőhöz.
Kedves Zoli! Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy, hogyan tudom a készüléket elindítani adhoc módon wifi hálózaton kívülről mobil internetről. Köszönöm.
Szia, a Tapo applikación keresztül bárhonnan tudod vezérelni okos telefonnal.
Kedves Zoli!
Koszonom a hasznos vidit, kedvet is kaptam a vasarlasra, de elotte tudnom kell valamit. Applikacioban van lehetoseg kikapcsolni az aramellatast? Power off/on funkcio? Vagy csak az egysegen levo gombbal megy.
Am milyen otletes lett volna a gyartotol, ha megoldja a resetelest ugy is, ha az applikacion belul nyomod 5 msp-ig a power gombot 😅.
Szep napot!
Szia, persze van lehetőség arra amit írtál, sőt azóta már a reset is megoldódott egy frissítéssel 😉
Szia! Akkor ezzel nem csak otthon a házban lehet irányitani az ezközt ,hanem mobilnetröl akár 1000km-röl is ?
Szia, persze 😉
Kedves Zoltán,
Egy kávégép reggeli automatikus elindításához keresek okos konnektort. p110, vagy p115-öt ajánl ehhez? A másik kérdésem az lenne, hogy amennyiben a fali konnektorból egy sima hosszabítót viszek a kávégép irányába, és abba helyezem az okos konnektort( amibe a kávégpet csatlakoztatom), úgy is jól müködik?
Válaszát előre köszönöm!
Kedves Dávid, a két típus között csak dizájn különbség van. A p115 kisebb ezért könyebb olyan helyre csatlakoztatni ahol kevés a hely. A hosszabbító nem lehet probléma.
@@Csomar köszönöm a válaszát!
Üdvözletem!
Engem érdekelne a p110-es ha áram szünet lesz, utána ujra kell csatlakoztatni vagy csak teszi tovább a dolgát?
Szia, Mintha mi sem történt volna teszi a dolgát tovább
Szia. A fogyasztásmérő szàmlálójàt lehet valahogyan nullázni? Keresem az appon belül de nem találtam. Mondjuk nekem p115- ösöm van, de az app ugyanaz.
Szia, Sajna csak úgy ha ujra telepíted
@@Csomar köszönöm. Hàt ez nem jó hír😮😦
Szia Nekem volna egy számomra nagyon fontos kérdés. Ez a dugalj tud olyan funkciót a programban, hogy pl minden második órában 2 percre feszültséget adjon pl egy keringető szivattyúnak, akár a hét minden napján. ? A fogyasztásmérés nem érdekes, ezért akár a P100 is jó lenne. Melegvízkeringetéshez kellene, köszönöm szépen a válaszod előre is.
Szia, be lehet programozni ezt simán 😉
köszönöm szépen a válaszod. :)@@Csomar
Szia!hasonló problémám van.Neked sikerült ezzel az eszközzel orvosolni?bevált? Előre is Köszönöm
@@fretyandavid Szia! Igen sikerült teljes mértékben megvalósítani a programozást. Beprogramozást meg úgy kell hogy az ütemezés egy napra lebontva megadod, és minden napra ismétlésre teszed. Utána a beállításokban van egy automatikus kikapcsolás menü. Ott be tudod állítani, minden bekapcsolás után hány perccel kapcsoljon ki. :) Így meg is van a ciklus rendszer. :) Remélem segített.
Üdvözlöm!
Az lenne a kérdésem, hogy az energia monitorozása milyen részletes? Konkrétan meg tudom e állapítani belőle, hogy egy ütemezett tápellátáson kívül jutott e át feszültség más időpontokban a dugaljon? Ha igen, akkor az meddig állt fenn?
Szóval kb. percre és időtartamra vissza tudom e követni a fogyasztást?
Köszönöm!
Üdvözlöm, vissza lehet nézni az elmúlt 24 órában viszonylag részletesen a fogyasztásokat, percre pontosan. Az elmúlt 7 napban pedig napi szinten. Kikapcsolt, időzített állapotban nem mér viszont.
@@Csomar Nagyon köszönöm!
Illetve 1 évig havi szinten. Nekem is van 4 db.
Sziasztok,
Tuya alkalmazással kompatibilis? Köszi.
Sajnos nincs infóm
szia a párpsitás nál nem megy tovább valamiért ötlet? pedig mindent ugynaugy csináltam ja és a hálózat 2.4 ghz
Azért ezt a kérdést gondold át mégegyszer
Tehát a P100 nem mér , tehát nem ugyan az . Na ezt jól benéztem !
Szia, P110 és P115 ami mér!
Ugyan így jártam megyek visszem vissza direkt megkérdeztem az eladót van e köztük különbség elkezdi nincs .
Én is így jártam... Megvettem a p100-at és most kiderült az nem is mér :(
Kedves Zoltán,
Tudnál nekem abba segíteni hogy vettem én is több ilyen cuccot, de a pillanatnyi fogyasztás mellett nem watt van, henem egy "sz" betű. Akárhol máshol nézek videót az élő fogyasztás mellet mértékegységnek mindenhol watt van ahogy neked is, beállítási lehetőséget viszont nem találok sehol ezzel kapcsolatban. 😥😳🤔
Esetleges válaszod köszönöm!
Szia, úgy tudom az androidos applikáció hibája ez, az “sz” betű az a watt. A mért értek viszont ugyanaz. Talán egy frissítés hamarosan megoldja 😉
@@Csomar Hmmm, akkor reménykedem. Köszönöm.🙂
Hello én is vettem szuper jó
Szia!
Ez a Tapo P110 típus képes arra hogy az alkalmazáson keresztül a telefonra értesítést küldjön ha áramszünet vagy áram kimaradás vagy bármilyen módon megszakad a kapcsolat a konnektor és az applikáció között? Szóval valahogy az applikáció ezt tudja jelezni, értesíteni róla???
Megvettem és sajnos számomra semmi fontos infót nem tud, nem mutat. Nagy negatív tulajdonság Hogyha megszakad a konnektor áramellátása akkor applikációban továbbra is azt mutatja hogy bekapcsolt állapotban van!
Szóval semmi nem jelzi hogy: “helló, nincs áram”. Értesítést az applikáció pedig véletlenül sem tud küldeni, hogy megszakadt a konnektor és az app közötti kapcsolat. Számomra ez teljesen használhatatlan! 🙁
Az egyetlen jó hír ezzel kapcsolatban is, h mióta nekem megvan azóta iszonyú sok fejlesztést kapott a szoftver. Simán elképzelhető, h előbb utóbb lesz megoldás erre is.
@@nemethgabor8609 Meg lehet oldani ezt is, de akkor már szükséged lesz egy hub-ra, amihez a plug csatlakozik és a hub fog Neked értesítést küldeni. Ez már rendszerszintű setup.
@@mullerbandi Szia! Tetszik ez az elképzelés, köszönöm! Ép a Tapo h200at nézem, de nem igazán értem hogyha Lan kábellel van összecsatlakoztatva a routerrel viszont teljesen megszűnik az áramellátás, ergo nem lesz se wifi, internet kapcsolat, nulla feszültség akkor hogyan fog a hub is értesíteni??
Vagy ebben van valami kis akumlátor hogy ideig-óráig képes legyen értesíteni, üzenetet küldeni, jelezni bármilyen módon?
@@nemethgabor8609 bevallom, a tplink eszközeit konkrétan nem ismerem, en az aqara, sonoff, eve eszközeit használom. A Tapo p110 csak azert van mert birja a nagy áramot, nekem ebbe csak egy flat top grill van bedugva, ami 3000 wattot ker, de nem vezerlem, egyedul a monitoring es a felügyelet, ami miatt szuksegem van ra. Nagy aramfelveteles eszközökhöz, egyen árammal mukodo eszkozokhoz nem is ajánlottak ezek a konnektorok, mert a hőt nem tudjak elvezetni. Sok példa van itt TH-cam-on, amikor leolvad a konnektor, mert mondjuk beledugjak a hosugárzot.
A hubok kozott van olyan, ami akkus, igen, akkor nincs áramkimaradás esetén gond, vagy radugod a hubot egy szunetmentesre (en igy csinalom). Az rj45 csatlakozo (LAN kábel csatlakozo) előnye, hogy nem szorulsz a wifire, biztonságosabb, mert nem tudjak blokkolni a hálózatot. De ha áramszünet miatt nem megy a router, nincs net. Emellett a profibb okos eszközök sajat hálózatot használnak (zigbee, z-wave, stb) az egymással történő kommunikációra, nem kell nekik wifi es nehezebb szabotalni. Plusz ha nincs wifi, nincs eszközvezérlés sem. Amúgy saját hálózat használata esetén (zigbee, z-wave, stb) esetén Wifi itt csak ahhoz kell (ha nem kábeles, nem rj45os csatit hasznalsz), hogy a hub kommunikáljon a telefonoddal es tudd távolról vezérelni az eszközöket. Egyebkent ha áramszünet van, kapsz egy üzenetet, hogy offline a rendszer.
Azt javaslom, nagyon gondold at, mit szeretnel okositani a későbbiekben otthon es olyan rendszert válassz, amit tudsz egy appbol irányítani. Pl veszel egy tp link kamerát meg konnektort, de apple telefonod van, azt nem fogod tudni a homekittel vezérelni, csak a Tapo sajat appal. Raadasul a HomeKit-nek az apple tv a központja, amit szinten meg kell venned. De ha mondjuk szükséged van egy viz szivárgás érzekelore a konnektor melle, ami a taponak nincs, akkor nem fogsz tudni parancsot adni a Tapo appon keresztul. Szoval nem tudod azt megcsinalni, hogy vizszivargas esetén lekapcsolja a konnektort. Ez csak egy példa volt, csak azt próbálom szemléltetni, hogy ezt nagyon meg kell gondolni, mire van szükséged illetve azert irtam az előbbi hozzászólásban, hogy ez mar rendszerszintu dolog es tervezést igényel. Beleszaladhat az ember olyanba, hogy megveszi az eszközöket, aztan rájön, hogy kell egy masik hub, kell egy harmadik app hozza, végül beleun az egészben es macerás lesz, mert nem látja at az egészet.
Miben más a P110 es P115 ?
Csak a dizájnban. A P115 kisebb méretű. Minden másban ugyanaz
Mindkettő méri a fogyasztást, vagy csak a P110? Egy percnél azt mondod, hogy a P110 méri, de a 'vonatnál' olyan mintha mindkettőre ezt mondanád?!
Szia, csak a p110 méri a fogyasztást, sajnos a p100 nem. Illetve van még egy típus a p115 ami szinten méri. Az annyival más, hogy kisebb kivitel, kevesebb helyet foglal.
@@Csomar Köszönöm! Közben megkukkantottam a TP-Link oldalon és láttam, hogy a 100-as nem :)