Качество подачи и полезность информации просто супер. Никаких беканий-меканий, никакой воды, нет балобольства (когда одно и тоже талдычат 20 раз в одном ролике). Смотрю как канал Дискавери-техно. Для такого контента, безумно мало просмотров. Удачи.
Дякую вам, дуже приємно що відео подобаються. Намагаємось робити стисло, інформативно і детально розбирати ту чи іншу ситуацію. Особливо приємно що підкреслили якість ролику. Вдячні вам за перегляд
Чуваки працюють, пишуть сценарій, готують текст, відео-матеріал, монтують. А не як ці новомодні блогери, які вчора ще розповідали воду про Штучний інтелект, а сьогодні сідають у надувний гумовий човен та на пів години розводять філософію про інвертори та сонячні панелі.
Дуже круте відео, все зрозуміло і просто. АЛЕ Моя суб'єктивна думка - я вважаю що це катастрофа. LiFePo4 можна зарядити за 2.5 години (струмом 0.5С) без шкоди для здоров'я акумулятору і потім розрядити його (звісно не струмом 800А, але в домашніх системах такі і не потрібні, не бачив жодного адекватного інвертора, який довгостроково розрахований на прийом струмів за 100А) але струмами 1С (я використовую комірки EVE 105, відплвідно можу знімати з кожної комірки 105А без шкоди акумулятору) і не думати що щось може випаруватись. В наших реаліях, коли світла немає 7 годин, а потім його дають на 2 дуже тяжко буде активно експлуатувати такий акумулятор.
Дякуємо за перегляд, приємно що відео сподобалось. І так, свинцеві експлуатувати правильно це доволі довго витрачати часу на заряд, але по іншому вони дуже швидко втратять ємність тому краще було показати що трапиться коли не слідкувати за зарядом і скільки треба чекати до можливості безпечного навантаження. Чудес не буває, це свинець, і користувачі мають знати чому втрата ємності відбувається так швидко та вже самостійо оцінювати доцільність використання свинцю
Вітаю! Дякую за відео, дуже сподобалося. В мене гелєвий АКБ Rebel 100Ah. За чотири місяці "жорсткої" експлуатаціі на інверторі типу VoltPolska при відключеннях 16+ годин світла за добу і так тижнями АКБ втратив ємність. До інвертора підключений інверторний холодильник + котел на підігрів води. Пікове навантаження 200Вт, а так 50+Вт. Зі 100 Ah стало аж 5Ah. На базі цієї проблеми я натикнувся на Ваші відео. Вони дотатньо ємні інформацією, а на свої дії є доволі обгрунтовані пояснення, ще раз дякую. На цій волні я придбав собі Nano20 і почав процес відновлення. Наразі довгий процес триває і я вже змог з АКБ витягнути 20Ah на розряді за допомогою Nano20. По результату відпишусь у цьому коменті, але це буде не дуже швидко, як я подивлюсь. Чекаю відео про відновлення гелєвих АКБ, хоча Ви десь в коментах писали, що з цім типом АКБ не все так однозначно. Хочу побажати удачі в дослідженнях, та чекаю нових відео!
Вітаємо! Дуже приємно що ви переглянули наші відео і вони вам були корисні та інформативні. Ми намагаємось висвітлювати проблеми свинцевих батарей і з практики показувати можливі варіанти вирішення. Так, циклічний режим дуже вимотує свинцеву батарею і якою б вона дорогою чи якісною не була досить швидко настає момент повного розбалансу саме із-за виходу з ладу однієї банки. Гелеві акумулятори дуже складні у плані ремонту, ще жодну не вдалось витягти після повної втрати ємності так як конструктивно дуже складно добратись до пластин та провести необхідні дії. Але спроби тривають постійно і можливо все ж знайдемо хоч якийсь спосіб реанімувати гель після сушки циклами, звичайно це спробуємо детально зафільмувати. Щось мені підказує процес по тривалості буде ого-го) Дякуємо за перегляд наших відео
@@akb.kramnyca Перший розряд до 10.8В струмом в 1А після того як розрядженна банка почала "валитись" дав результат 15 Ah. Після відстою був внутрішній опір аж 39 мОм. Тестер показав ступінь заряду SOC 98% з остаточною напругою 12.6В. Потім довгий заряд в ручному режимі CC-CV з граничною напругою 14.4В, поки струм не досяг мінімуму в 150мА. І вже набралось 27 Ah. Потім знов довгий розряд струмом 2А, поки не побачу що недозаряджена банка починає валитися, потім ток переводжу в 1A і до вимикання на 10.8В. (Дуже гріється Nano20 при розряді в 2А, по пірометру 78 градусsв у місті розряджаючого транзистора). Розряд показав прогрес, внутрішній опір знизився до 16 мОм і SOC вже показав 85%, а остаточна напруга на клемах вже 12.5В і віддала АКБ 34.4Ah. Так що прогрес є, продовжуемо спостерігати. Так в мене виникло таке враження, що розряджена банка є краща за тих п'ятьох, бо вона при великому струмі не встигала заряджатися, а розряджалися, практично, синхронно, ось виник такий перекос. Тепер на інверторі виставлю меньший струм заряду в 5А, менше не можна, але поки що тривале відновлення.
@sergeylistopad3784 мені з відстаючою банкою допомогло зменшення розрядного струму до 1А, довго розряджав і так само довго заряджав і приріст ємності в ній був помітнішим, звичайно плюс тривалий дозаряд теж до 100 міліампер близько
@@vpnwitek Нажаль, чи на щастя гелевий. Маленькі відтвори та гумові клапанці для стравлення тиску. А як що заглянути у отвір, то білих скломатів не видно. До того ж усі продавці та своїх сайтах пишуть - гель для типу батареї BAT-0421. Найдешевший - ну тут який є.
Почав і мій AGM акум на ДБЖ тримати менше, розряд струмом 1.5А показав 30Ah з 60 заявлених. Долив воду, розряджав-заряджав, ставало трохи краще, але не сильно. Вирішив придбати nano-20, бо ще є 2 офісних AGM акума (про які вже писав під якимось з попередніх відео) по 100Ah, які після всіх мої спроб відновлення не видавали більше 10Ah. Після режиму AG на nano-20 мій та один з офісних акумів стали видавати 2Ah(!) з 60 і 100 паспортних. Опір конвей показує 4.4 на 60Ah (до nano був 4.03) та 4.93 на 100Ah (до nano був 4.04). Густина по банкам 1.3. Заряд та розряд взагалі ніяк не впливають на густину і є враження, що в обох акумах тепер значне розшарування електроліту (воно взагалі буває на AGM?), а вимірюю я просто одне і те саме на верхівках матів. Цікаво, що друга офісна сотка, яку вже побоявся підключати до nano та весь цей час (десь півтора місяці) на ній висів пасивний десульфатор з аліка, підняла свою ємність до 20Ah.
Так само, вбив два своїх Ca/Ca акумулятора зарядкою Nano-20. Було 38Аг з паспортних 80Аг, а після циклу "відновлення" та наступного заряд-розряд залишилось 14Аг. Зрозумів що є проблема в п'ятій банці, яка після зарядки показувала як і всі напругу 2,2В, але через 2 години розрядки струмом 2А, "провалювалась" до 0,9В, в той час як усі сусідні банки видавали 2,1В, так що загальна напруга на всьому акумуляторі знижувалась до 11,4В, і ДБЖ вимикався. Зрозумів, що режим відновлення ємності в зарядці Nano-20 - вбиває акумулятори, або ми просто не розуміємо в чому саме проблема. Тобто якщо проблема в розбалансуванні, та низькій напрузі на одній банці - той режим "відновлення" не врятує, так само як і режим десульфатації на китайських 7-ступеневих інтелектуальних імпульсних зарядках.
Багато хто після придбання пристрою нано сподіваються саме на режим відновлення, але то доволі жорсткий режим і відверто кажучи я його використовую дуже рідко, саме тоді коли впевнений що батарея ціла і треба провести ктц у автоматичному режимі. Розбалансування у свинцевих батарей доволі часта проблема і сульфатація однієї чи двох банок сильно вплине на стан акумулятора буквально за кілька циклів. Доцільніше використовувати асиметричний заряд, або заряд імпульсами з певними паузами. Процес доволі довгий, але результат буде і коли розчиниться значна частина сульфатів то потім малим струмом підтягнуться відстаючі банки, як на прикладі цієї топли що у відео
@@VolodymyrKrupa Перед режимом AG смотрели состояние влажности матов - если они были пересохшие - в этом основная причина потери емкости после этого режима !
Ми поставили в червні Volt Polska SINUS PRO 800 W (чорна, вертикальна модель) та Redbo AGM 100Ah акумулятор. Витримали усі літні блекаути та стабілізаційні вимикання. Було таке, що розряджались в нуль (тобто до 11,5В під навантаженням 12-15А, бо саме такий поріг на заводі ви ставлений, змінити не можна, ручні налаштування відсутні). Вирішив я через 3 місяці роботи перевірити залишкову ємність, розряджав NANO-20 струмом 2А, коли лічильник дійшов до 75Аг напруга на акумуляторі залишалась 12,1В, після чого вимкнув. Зрозумів, що поки все ОК. Продовжують працювати. Скільки стадій зарядки - не зрозуміло, але виставляв перемикач на максимум 10А, адже при 5А акумулятори не встигали заряджатись. Розряджаються вони під навантаженням зі швидкістю 12-15А, а заряджаються максимум 10А, які зменшуються з підйомом напруги. Тобто з 0% до 100% акумулятор заряджається більше 12-14 годин, яких в блекаути немає. Думаю перейти на LiFepo4, які можна заряджати струмом 0,2С (а не 0,1С), тобто у 2 рази швидше! Проте там своїх нюансів вистачає. Ну і вартість ліферів якась захмарна, хоча вона вже наблизилась до вартості AGM. За свинцевий AGM на 100Ah просять 10К грн, а за заводський LiFePo4 на ті ж самі 100Ah просять 13К грн. А якщо брати саморобну збірку з призматиків Grade А на 3,5 кВт, то за неї просять 35К грн (10К за 1 кВт ємності). Подивишся на ось ці відстаючі банки, і втрату ємності за пару місяців, і думаєш. На роздоріжжі.
@@Karfax2 Скоріш за все, що ДБЖ Volt Polska на заводі налаштоване так, щоб не розряджати акумулятор в реальний нуль, щоб не вганяти їх в шкідливий повний розряд.
@@havrahНа Алі там кіт в мішку, багато вживаних комірок з розборок сують в стандартні корпуси. А я кажу про реально нові призматики, не ті що з Nkon, Ali, Olx, і так далі. Поки вартість 10К грн / 1 кВт / 80 Аг ємності. Тому, якщо вам пропонують 280 Аг за $500, то я б задумався. Погляньте на купу відео з розборкою ліферів з Алі.
У мене в особистому користуванні декілька інверторів саме вольт польска, він не дорогий і працює відносно непогано. Не завжди ставлю агм батарею так як постійно контролювати густину лінуюсь, а робити це періодично треба щоб не довести акум до стану коли відновлення банок раціонально буде виправданим. Ставлю звичайні з рідким електролітом, мені досить зручно контролювати їх стан і ціна питання сотки близько 4000 грн. Тому поки літій не розглядаю як альтернативу, на 3-5 годин свинцева перекриває потреби
У мене за місяць обсихають скломати при використанні у циклічному режимі до напруги 14,4 В. Нові після покупки взагалі прийшлось вскривати і увійшло у кожну банку від 20 до 60 кубиків дистильованої води до вологості скломатів. Тепер контролюю кожен місяць. Загалом за 3 місяці користування в 4 штуки 100 амперних АГМ акума увійшло близько 2 літрів дистильованої води :) Робіть висновки. Вони довго не проживуть у цикліному режимі з зарядом до напруги 14,4 в якщо не доливати води постійно. З постійним інтенсивним газовиділенням втрачається вода, котрої і так там мало. Зазвичай хто їх використовує у сонячних станціях чи для живлення будинку при блекаутах максимум через рік такого користування вони виходять з ладу. Тому що рахують їх як такі що не обслуговуються. Але навпаки, до них має бути більше уваги ніж до звичайних наливних. І це при тому що виробники гарантують в середньому 8 років працездатності. Але звичайні користувачі не враховують, що ті АГМ акуми де кришки запаяні з заводу мають використовуватись в основному на буферному режимі 13,6в, і тільки 1-2 рази на рік проводиться вирівнюючий заряд 14,4в, тому вони в такому режимі довго можуть прожити без додавання води.
Очень странно. Даже если их разряжать в 100%, то они должны выдержать циклов 300, чего явно не будет за месяц. Да и при 14.4, современные АКБ, с кальциевыми добавками, вроде даже ещё и не начинают кипеть.
@@Karfax2 Ну до разряда в 100% думаю они 300 циклов не выдержат. Может тяговые и выдерживают такие разряды, но мои вряд-ли. Мои - буферные. То есть должны стоять только по большому счёту как аварийное питание при разных нештатных ситуациях, когда оборудование не должно обесточиться. Всё остальное время буфер 13,6в. В развитых технологичных странах, коим даже Китай является 🙂, сколько за год может быть аварийных отключений ? 2-3 раза за год ? :) Вот так они справятся. А то что написано в инструкции, что сотни циклов разряда выдержат, то это сказки. Или какого разряда ? 10-20 минут пока дадут свет в Китае? Тогда да 😅 Мои Redbo 6-RB-100 кипят. Ну как кипят, слышно что шипят и булькают. Опять же, если брать разные AGM акумы, разных производителей, то там и разные технологии изготовления и можно предположить , что другого производителя будет меньше газовыделение. Но даже это видео доказывает, где автомобильный АГМ акум, что и здесь за месяц стекломаты обсохли при использовании в цикличном режиме..
Так, як навіть на прикладі цього акумулятора, долив досить багато води і лише тоді пішла реакція. Коли дозаряджав по довгу то не набиралась крапля навіть для заміру і вимушений був ще доливати. Ну і в такому користуванні як дбж висихання батареї це не брак, це специфіка конструкції та експлуатації
@@MasterYoda_ AGM и для авто со старт- стоп и в экстремальных условиях температур - только за день авто будет заводиться - глохнуть 30-50 раз и заводские акб живут в таком режиме по 10 лет легко! А вот работа с постоянной нагрузкой как инвертор - это гораздо большее зло для акб!
Я особисто підливаю по 5-10 мл свої AGM акумулятори длоя ДБЖ раз-два на рік. Останні кілька нових акумуляторів я одразу зважував (якщо малий) і скривав щоб бачити як виглядають нові мати. У зв’язку з очікуваними відключеннями купи вже LIFePO4 АКБ на 100Ач/12V. Т.к. вже по співвідношенню ціни/кількість циклів/швидкості зарядки вже менше сенсу покупати свинцеві…
Так, люба свинцева батарея потребує обслуговування, не важливо яке призначення. І звичайно порівнювати літій і свинець навіть немає сенсу. Але все ж поки найдешевші стартерні батареї це свинцеві
Не зря, всё таки есть тяговые и стартерные АКБ. Там различия в конструкции пластин. При применении стартерных в ИБП нельзя их сильно разряжать. Процентов до 50 лучше.
Добрий вечір. У мене на інверторі група батарей АГМ 12 В 65 А/г - 6 штук, 2 групи послідовно по 3 в паралелі. АКБ 2019 року , в роботі були небагато на ДБЖ. На зараз у них велика втрата ємності. Інвертор 24 Вольта тримає навантаження 500 Вт десь 0,5 години. По усім замірам АКБ мають нормальну напругу, десь 13,1-13,2 в. Нещодавно додав у кожну банку десь по 40 мл дистильованої води. До заряду провів перевірку густини рефрактометром - була 1,25. На 48 годин ввімкнув заряд струмом 1,0 А. Після заряду густина стала 1,285-1,29 по усім банкам. Знову провів під навантаженням - змін немає, тримають так само мало по часу. Хоча група 24В 195 А/г повинна тримати навантаження 0,5 кВт по моїм розрахункам годин 9. Може, підкажете, у чому проблема ?
Вітаю. Ви описали дуже схожу проблему як у нашому відео. Батареї агм у циклічному режимі доволі швидко сульфатуються, тому мені здається з вашими батареями така ж історія. Як тільки одна банка почне хоч трошки відставати то буквально з парою циклів розряду та неповного заряду вона почне стрімко втрачати ємність. Доведеться малим струмом довго розряджати і так само тривалий час дозаряджати поки не підтягнеться у кожній батареї найслабша банка. Доволі тривалий процес, але виходить виправити
Дивні висновки по причині виходу з ладу Чому просіла саме одна банка? З яких пір 0.1C - великий струм для AGM? А ще от вам прикол: ось ці вольт польська і всі її клони НЕ заряджають постійним струмом, а знижують струм пропорційно росту напруги і 10A там тільки на повністю всаженій батареї. По мірі росту напруги сила струму плавно падає вже починаючи з 12-12.5в, тому ніякими 10А його не заряджали Вже третє відео як очевидно що в АКБ бракована банка (певно відрізняється по опору від інших) і це просто швидко вилізло в циклічному режимі роботи І, до речі, з приводу автоматичних зарядних пристроїв Переважна більшість з них, в тому числі брендових як Bosch, в режимі AGM заряджають АКБ на фінальному етапі малим струмом до 14.7в і на цьому фоні замір густини електроліту при напрузі заряду 14.4в виглядає доволі дивним
Це лиш моє припущення, я не претендую на одну єдину версію, але мені все ж здається саме так як озвучив. Так, 10 А у такому інверторі не постійно і зменшується по мірі зростання напруги. Але не дозаряджає нормально. Дуже дивно що батарея за пару місяців була настільки суха, ви бачили фото матів до, і прям не мало я долив у всю батарею, і в пʼяту банку ще більше, лише тоді виправилась ситуація Трохи дивним мені здається саме те що зарядний пристрій бош заряджає агм батарею 14,7 , а на самих акумуляторах бош вказано максимально допустиму напругу заряджання 14,6. А замір густини якось ніби не дивний навіть коли батарея не приєднана до зарядного пристрою
@@akb.kramnyca я перевіряв автоматичні зарядки Winso, RZTK, Neo Tools, Foxsur, HTRC та Bosch - абсолютно всі із них заряджають AGM до 14.6-14.7в (і це написано у них в інструкції) Також дивився через діагностику як заряджає AGM акумулятор авто зі старт-стоп, де він передбачений виробником, і це теж 14.7-14.8в, навіть з піками до 15в І при цьому з такими напругами у мене абсолютно нормально живуть AGM АКБ як на авто, так і в системі резервного живлення вже майже 2 роки без втрат ємності Тому дивним здається саме думка, що заряджати AGM треба до 14.4в і очікувати при цьому густину електроліту ~1.27
усе залежить від стану батареї. навіть при 0.05c банка може схопити коротке замикання при глибокому розряді. якщо розряджений акумулятор недавно і поверхнево я спокійно вмикаю 0.2c і він з задоволенням заряджається)
Вітаю. Дякую за пізнавальне відео. Купив новий акб, але завдяки вашим відео відновив старий.Підкажіть будь ласка як правильно зберігати новий свинцево-кислотний акумулятор, і чи можна взагалі його зберігати 1-2 роки , чи це для акумулятора шкідливо?
Вітаємо. Дуже приємно що вам подобаються наші відео. Його звичайно можна зберігати, але лише у зарядженому стані і періодично доведеться дозаряджати так як сульфати по маленьку утворюються, легкорозчинні але тим не менш. Готуємо відео на схожу тему
Не знаю, в мене гелевий на 100А*год пропрацював 11 років з простим комповим УПС на 500ВА зимою на котловий насос, весною і літом на інкубаторах. Розряджався і вимикався УПС при напрузі десь 10,3-10,5 В, заряджався ним же струмом в 2 А максимум в буферному режимі, деколи підключав до зарядника на струм 5-6А. Але коли не користувавася, то заряжав УПСом до всієї шкали заряду (13,8-14.2В), після чого підключав саморобний простий пристрій, що давав 60мА постійного струму, і так він стояв до потреби місяцями. За 11 років він втратив 65% ємності, перевірив тестером АКБ, так і віддав знайомому. Висновок простий - якість залежить від якості самої АКБ, і я не міг, як ви лізти і в нього зазирати, бо конструкція не дозволяла. Але все працювало чудово!
Доброго дня, підскажіть будь-ласка яку дистильовану воду ви використовуєте для агм батарей і де купляєте і яка назва і яка най якісніша, а то зарас багато дистиляту такого неякісного, що можна зіпсувати батарею ним дуже швидко, дуже дякую.
Может подскажете , есть агм аккумулятор с напряжением 13.5 в буферном режиме , подключил к нему 200 Вт нагрузку и напряжение поползло вниз за 5 минут до 11.8В а потом на протяжении 30минут плавно росло до 12.8В , это сульфатация ?
Чи правильно я зрозумів? Батарея постійно була у буфері 13,5 тривалий час, потім ви навантажили її 200 ват і напруга тимчасово просіла до 11,8 і не вимикаючи навантаження почала зростати аж до 12,8? Трошки дивно що при навантаженні так сильно впала, зазвичай може просісти десь до 12,3-12,5 і мала б триматись.
Пробував неодноразово якось вирішити питання з такою формою електроліту як гель, ще жодний спосіб нормального результату не приніс. Дуже важко розчинити перегрітий гель і повернути хоч частково ємність батареї. Гелеві батареї потрапляють часто на обслуговування і якщо якийсь спосіб буде дієвим то обовязково буде готуватись відео щоб поділитись інформацією
Не підходять стартерні АКБ для використання у системах безперебійного живлення. Ресурс, до 2х років у таких режимах. Навіть у BOSCH/VARTA. В крайньому разі, не тривалий час(до запуску резервного генератора, тощо). Єдине, що можна порадити - це вирівнюючий заряд та відслідковування втрати води - це трохи відсрочить деградацію. І так, кальцій/кальцій АКБ, потрібно заряджати до 16,1 - 16,5 В (або як вказує виробник конкретного АКБ).
Висновок один - топлу краще не купувати. В кума топла здохла в авто відразу після закінчення гарантії - перестала заряджатися, схоже на внутрішній обрив. Я в свої авто купую бош або варту - за останні двадцять років проблем з ними не мав, ознаки деградації з'являлися після 4х років експлуатації. А для інвертора взяв exide agm - теж за два роки жодних натяків на деградацію
Топла це доволі непогані батареї, трапляються звичайно партії слабенькі або з виробничим дефектом, але вцілому непогані. Звичайно якщо порівнювати з іншими іменитими брендами то топла можливо трохи не дотягує.
Можливо комусь буде цікаво. Я вмикаю кислотні акуми паралельно LiFePo4. Так сталось що 2022 купив те що було. І AGM і звичайні кислотники. Довго досліджував це питання чи можна так робити і що буде. В результаті все чудово працює.
Бажаю здоров'я! Підкажіть будь ласка чи є у вас досвід роботи з АКБ CARTECHNIC? знайомий радить, а я ніде не можу знайти про них інформації та відгуків.
Вітаю. Був у мене в особистому користуванні такий акум, 4 роки відпрацював у підмінному фонді, ставив на різні авто. Корпус ідентичний акумулятору Berga, і відповідно ідентичний акумулятору Varta. Маркування, вага, все як точна копія. Виробник вказаний Німеччина, а маркування батареї Чехія. Ну як немає відгуків, знайомий же радить) Обєктивно оцінити цю батарею без тестів і розтину буде складно, але на особистому досвіді користування скажу що досить непогано себе показав, хоча я роблю висновок лише на користуванні однією батареєю цього виробника
Я більш ніж впевнений що ця батарея буде кращою за любу істу У мене за 4 роки користування фактична ємність трималась 56 ампер годин з 77 номінальної, як далі він себе повів не знаю так як віддали цю батарею на потреби військовим
З такими відключеннями всі акумулятори йдуть в розбаланс ,і неважливо яка хімія , lithium, lifepo4, lto ,просто кислотні любі швидше це роблять через процесси котрі протікають у нутрошах банок з хімією. А так всі акумулятори добрі ,лише питання ціни за кращі технології, і для наших відключень кислотні самі повільні та дешеві як альтернатива для живлення , це не погано, просто так є.
Все відносно , ліфєпо які експлуатуються з 0,2с і мають активний балансир , да ще і за приємну температуру , буде жити довго , "стартерна батарея" сама по собі слабка в постійному використанні , треба іонні батереї , і юзати їх належним чином
Так, свинець як бачимо може використовуватись як резервне живлення але має ряд недоліків. Але тим не менш при правильній оцінці його можливостей все працює
@@akb.kramnycaвідсутність досвіду частого відключення електромереж до повномасштабного вторгнення це є факт, ніхто незнав яка хімія більш стійка до швидкого відновлення. На всі кислотні , термін перевірки стану пластин кожного місяця, і кожні 2-3 місяця перевірка на розбіг комірок по напрузі , та перевірка щільності. Старі талмути тобішь інструкції не працюють при таких відключеннях
Для ліферів є активні балансири, які йдуть на кожну банку, а у свинцевих балансир йде на акумулятор з 6-ти банок. Вирівняти окрему банку без танців неможливо
@@VolodymyrKrupa при постійному недозаряджанні і постійному відключенні світла lifepo4 так само уходить в разбалансування , просто кислотні це роблять бистріше а ліфер більш витриваліший у зв'язку з технічного виконання. Для всіх кислотних терміни обслуговування майстрам треба скоротити втричі ,інакше по гарантії запаряться міняти, бо умови використання змінилися для всіх типів акумуляторів. І балансири працюють лише при повному заряді, і не важливо яка хімія акума ,при недозаряду вони не працюють,як активні так і пасивні, це прямо в інструкції по використанню написано. Дякую за вашу думку.
Трохи правда довго чекати, але саме тривалий час коли стоїть батарея то доволі непогано вирівнюються банки. Даний акум що у відео як тільки не пробував заряджати, а виявилось простий буферний режим легко виправив проблему)
Не дуже страшно що перелили, головне щоб густина достатньо набиралась при заряджанні. В циклічному режимі вода випаровується доволі швидко і небезпеки від цього рівно стільки скільки і було в новій батареї
я поглядаю на різкий стрибок напруги при навантаженні тому як він буде свідчити що ємність однієї банки закінчилась. Ідеально рівні по ємності банки будут розряджатись можна сказати навіть прогнозовано рівно і повільно
Можна запитання маю АКБ якому 1.5 року у 4 банці від + відбулось руйнування + пластини з чим це повязано сильних розрядів не було перезарядів також зарядне маю нано 20
Для цього і канал створювався) щоб ви ставили питання які вас цікавлять, а ми пробуємо допомогти чи підказати. Скажіть як ви визнвчили що руйнуються пластини? Ви оглянули батарею і побачили що плюси викривлені чи вони трохи червоним зафарбували електроліт? Що це за батарея у вас? Взагалі навіть якщо дуже акуратно користуватись акумулятором та підтримувати його в належному стані це не може виправити якість формовки, іноді навіть одна й та сама батарея з різних партій буде сильно відрізнятись якістю збірки тому буває що ніби все робиться правильно, дозаряджається, рівень і густина в нормі, а батарея не вивозить і двох років.
Свинцова батарея не призначена як джерело альтернативного живлення. Ви саме це й довели. Бо не може джерело живлення заряджатися 50 годин, щоб працювати 10. Строк служби в 1 максимум 2 роки це доводить, що на електротранспорті, що в будинках. Її час пройшов вже як 20 років, альтернативи літійщаліщофосфату поки не існує. І раджу вам як чесним продавцям це казати майбутнім покупцям, щоб вони не мали витрачених марно грошей, А ви нервів. Дякую
Ми ніколи не спонукаємо до купівлі свинця як до варіанту альтернативного живлення, жодної агітації чи переконання не буде, лише прямо як є. Кожен робить вибір сам, наша задача лише підказувати інформативно до обʼєктивної оцінки. Ми звісно користуємось свинцем у таких цілях але це виключно по причині зручності саме для нас. Дякуємо за перегляд
Свинцеві батареї є різні, в тому числі для глибоких розрядів в різних альтернативних системах. Так, у ліфера є багато переваг, в тч можливість заряду струмом 1С, але і він буває різний. Є купа прикладів виходу lfp батарей з ладу, в наслідок як неправильної роботи bms, так і із за неякісних банок, які китайці назбирали на смітнику.
Свинцева батарея AGM якраз призначена для глибоких розрядів.Угробило батарею, якраз 100%розряд до 10.2вольта і недозаряд.На інвертора потрібно ставити доп блок ,щоб регулювати розряд
Шо ви носитесь з тим ліфером ,як дурень з ступою. Є лексуси . але хтось іздить в метро .. Кожний пристрій для своіх задач. Це система резервного живленя . відключеня це аварійна ситуація .короткострокова.тому дбж власне і працює так.головне правильні налаштування самого дбж. Калібрування батарей .а не так як всі зараз поміняли акуми в компютерних дбж з 7агод на 100агод і думають що все само буде працювати. А тут ще такі дурені з ліферами носяться
таки википить, перевіряв на декількох батареях, лишав акумулятор на 14,4 і струм був просто мінімальним, 100-150 міліампер, навіть нижче ... і через деякий час просто не міг набрати краплю для заміру густини. А потім навантажував таку батарею і бачив помітну втрату ємності.
Чим режим СС2 відрізняється від CC-CV? При розбалансі банок, коли одна банка розряджається в 0, коли на інших напруга 2,1В, яким режимом з низьким струмом можна вирівняти заряд? Зарядити окремо цю одну банку не зможу, бо не вмвю і нема блоку живлення.
СС2 це режим з асиметричним струмом. При досягненні напруги на клемах десь з 12,9 починає включатись короткочасне навантаження. Якщо така велика різниця між банками то у тій що немає густини точно десь підмикають електроди. Витягувати відстаючу можна невеликим струмом коли пять банок вже пощіпують, а інша буде дозаряджатись. Але гадаю що в ній є дефект
@@akb.kramnycaДякую, так і не зрозумів, в якому режимі краще заряджати малим струмом акб для вирівнювання заряду розбалансованих банок. Поставив на зарядку в режимі СС2 і виставив струм 0,6А. У вас на відео СС-СV режим. При заряджанні в автоматичному режимі всі банки бурлять, в тому числі п'ята, відстаюча.
@VolodymyrKrupa вони і всі мають бурлити тільки легенько. cc/cv буде хорошим варіантом дозаряду, асиметричний не знадобиться. Просто ручний режим виставите і обмежите напругу десь на 15 вольтах, струм буде по малу протікати і підтягувати відстаючу. Це довго, але працює
Цікавий випадок EXIDE 90ah 720A.(3роки) Конвей soh 74% 540A 12,82v, 5.4mOm.(бат.хорош.) Але при цьому навіть не може прокрутити двигун. При вимірі щільності 5 "банок" 1.28-1.29 в одній (середній) 1.21. Ємності в АКБ немає практично! Батарею розрядили на автосервісі до 9в. Автомобіль 2 дні на сервісі був. Що трапилося могло🤔
Свердлили для заміру? Якщо 1,28-1,29 а в одній 1,21 то схоже що вона замикає і при навантаженні стартером напруга буде просідати сильно, до 6-7 вольт. При замиканні густина не одразу впаде, а поступово і швидше за все за кілька днів з 1,21 стане 1,15 і так поки не обнулиться.
А що робити в тому випадку коли акумулятор не хоче приймати заряд більше ніж взяв!? До прикладу є агм акб 175аг але ємність 10аг зробив йому обслуговування декілька ктц але немає зміни... До речі внутрішній опір як в новому 4.2 мОм
Як і у цьому випадку що на відео, в батареї є одна дуже слабка банка, яку виявити можна під навантаженням, от задача її розкачати і лише після цього ємність повернеться. Дуже складна задача
То може, якщо є час, ставити на заряд двома амперами і не видумувати ніякі велосипеди? Все одно хоч 5 хоч 10 а за 5 -8 годин густина не піднімається до нормального рівня.
Так, я зазвичай саме так і заряджаю, невисокий струм і навіть без нагляду за батареєю. Не перегріється, не розбалансується, густина точно набереться і жодних проблем. Єдиний мінус це тривалість заряду
Я так понял , что если бы вы не зарядили уставшую банку отдельно то этот аккумулятор так и выдавал бы 20Ач и никакие примочки с доливом дисциллята не помогли бы ?
Складно сказати так щоб точно, але робота з дозарядом однієї банки точно пішла на користь. Можливо вдалось би витягти цю банку постійними дозарядами, але мені здається часу було б витрачено набагато більше. Долив дистиляту чи підкисленої води був прям обовязковим, занадто сухі скломати і при цьому був би лише перегрів
Якось я теж був переконаний саме у такому варіанті заряджання, що у процесі маю забезпечити мінімальний контакт з повітрям і щільно закручувати пробки. Довелось довго ставити експерименти і зрозумів що ні на насиченість скломатів ні на вплив на пластини закривання чи відкривання пробок не вплинуло. Можливо я помиляюсь і є якийсь нюанс, але я його не помітив
Мені от дісно дуже дивна ситуація саме з сухістю скломатів, настільки швидко втрата вологи що не можу пояснити як так трапилось, складаючи всю наявну інформацію про користування. Навіть кілька разів майнула думка що, а може нам не зовсім все розповіли про заряд цієї батареї?
Зробіть експеримент із заміром ємності AGM акумулятора що прямо стоїть і лежить боком. Є теорія яка стверджує що AGM акумулятор який лежить боком має більшу ємність..
У меня в бесперебойнике накрылся акб(посыпались пластины) знакомый покупал себе весной новый акб 4А гелиевый на скутер и после покупки зарядить его поставил на дедовскую зарядку так вот, акб этот раздуло стал почти круглый но суть не в этом, значит он мне его отдал так как в скутер он не влазил но был работоспособен, я его поставил в бесперебойник предварительно разрядил замерев его ёмкость и она была в норме, после я его поставил в бесперебойник, это был март месяц этого года, так вот сегодня этот акб отдает 0.6 Ампра максимум и пк не возможно на нем спокойно выключить ! хотя я этот акб не высаживал полностью ни разу, так как всего навсего 1-2 минуты нужно чтобы пк выключился, заряд этого акб осуществлялся средствами самого бесперебойника током 0.6А и напряжением максимальное 13.6В, за все время моей эксплуатации вернее выключение пк на этом акб если было раз 10-15 то хорошо. Это я к тому что сделал вывод что долгое нахождение акб в буферном режиме(а 13.6 это и есть буферный режим) без КТЦ гробит акб.
Батарея вмирає незалежно від того користуєтеся ви нею чи ні. У вашому випадку: безперебійник з ПК, ви хоч уявляєте як жорстко ви трахнули ту батарею зі скутера на 4 Аг? - то я вам трошки поясню: 300 Вт корисного навантаження ДБЖ споживає імпульсами по 50 А з заповненням 0.8; 84 Вт імпульси по 24 А заповнення 0.4; 180 Вт імпульси по 44 А заповнення 0.5. Уявимо що ваш комп'ютер їсть 180 Вт (це майже максимальна потужність мого старого компа), сучасні їдять на холостому ході 80-120 Вт, ітого ви свій 4 Аг акумулятор трахнули режимом розряду 11С, тут навіть стартерні дивляться на вас з переляком...
Все вірно кажете, встановлював я батарею на безперебійник, давненько вже, і жодних відключень не бачила, постійний буферний режим за 3 з лишнім роки зробив з 60 ампер годин рівно 4 ампер години. Треба зменшувати напругу підтримуючого режиму
@@carte-noire ну це на всіх що відкриваються треба робити. Якщо людина цікавиться, а не купив і піврічний або річний акум під капот поставив, та ще й взимку
@@OlegTomenko-ml9ue мої два інших акуми так і живуть, з постійними тестами густини. А от AGM думав, що він трохи відмінний і можна по струму орієнтуватися. Наприклад, заряд моєї 105-ки закінчую при 0,3А, що досить легко досягається. В той час як рідкі 60-ки набагато довше досягають цього значення після значення в 0,5А. Проблема в тому, що там такі пробки, що треба ще якось вихитритись. От як на відео, там ступінчасті зворотні нахили, а в мене вже зовсім гладенькі грані. Мабуть треба паяльником зробити впадини під круглогубці або шліц під пластинку
Доводиться періодично поглядати так як буває здається і струм вже мінімальний і всі показники говорять про повну готовність батареї, а густини і близько немає
Складно назвати батарею з такими параметрами мертвою. Процес відновлення зайняв не мало часу, але ще пару циклів і гадаю акумулятор доведеться до хорошого робочого стану. В експлуатацію він піде після кількох додаткових циклів і думаю що функція підтримки дверей прийде ще не скоро
Дуже дивна ситуація бо у мене таких інверторів у особистому користуванні два і обидва досить непогано себе ведуть з такими самими батареями. Але часто привозять на огляд акуми саме які працювали з вольт польська і батареї за короткий термін просто ніякі
Якщо поглянути з іншої сторони, якщо зацікавленість процесом, як свого роду хоббі, то чому б ні. Ми ж не обговорювали раціональність такого відновлення, а лише розглянули можливість на конкретному прикладі
Приветствую! Т.е. основного прироста емкости (до 70 А) после работы с одной банкой получается достигли поддерживающим режимом 13.5v - как долго по времени ? ! А когда работали с одной банкой в начале - вода в нее подливалась и сколько ?
Вітаємо. Спочатку зволожували всі банки по 20 мл однаково, нічого не виходило, це в першому відео показали. Потім долив у відстаючу банку води 40 мл, в інші додав по 20 мл і поставив на два місяці у буферний режим.
Дуже інформативне відео. Інформацію викладено послідовно та доступно. Чекаємо наступні відео. Питання до авторів каналу: маю акумулятор до дбж yuasa npw45-12, намагаюся його реанімувати після довгого простою та глибокої розрядки. На даний момент параметри зарядки при 8,6 В споживає 0,27 А струм. Якщо підняти вольтаж до 12,5, то струм зростає до 3 А. Чи це нормальні показники напруга/струм, чи можна вже викидати цей акумулятор??? Дякую за відповідь
Дякую вам за перегляд, дуже приємно що відео вам сподобалось. В таку батарею як у вас я б додав трошки електроліту невисокої густини, близько 1,18-1,20 якщо напруга була досить низька. Потім вже подавати напругу 14,5 вольт та обмежити струм на рівні не вище 200-300 міліампер та слідкувати чи зростає напруга. Високий струм для такої акб поки може нашкодити і піде в одну точку, в якій і може спричинити нагрів. Якщо при маленькому струмі напруга не буде зростати то швидше за все якась одна чи дві баночки не працюють
Так, це я також робив кентам... Трохі- трохі разумію як працювати з їмі Доречі, електроліт смешається з водою шляхом разряда акб. Струм разряда десь приблизно 1/3 від ємності.... @@akb.kramnyca
Фактичне емкість розрядом у 4.75А?а С10?С5?або для кого та для чого написано на єтікетці RC 184min???відео з майбутного та неземною фантастикою чому?: вода дистелёвана є дієлектриком та не допускається доливати в агм,при струмі 14.5-вологі мати-це вказуе що перелили ви водичку,бо тільки на 3му рівню дозаряду 16.0в ґ.мата повинна бути з зеркалом як у вас при 14.5.та останне: при 14.5- хоть місяць заряжайте вище 1.22-1.23 ніколи не підніметься вище!!!!! Це ваш монтаж та обман!!!!в агм це 1.30-1.31 е показник 100%зарядженності при +25 в приміщені....докажіть зворотне- та покажіть RC 184min- цеж не я придумав а виробник, -чомусь я впевнений що ні я ні глядачі не дочекаються від вас відповідь на 184min!
Те що ви вважаєте монтажем то особисто ваша справа вірити чи ні. Мені головне було показати лиш результат. Те що ви незадоволені нашими діями то теж далеко не наша проблема, а лише ваше враження. І так, фактична ємність батареї вираховується саме 4,75 навантаженням і ви це знаєте, але дивним чином реагуєте. Резервну ємність я не міряв, у мене в майстерні де знімаю ролик навіть навантаження такого немає, та й ціль була не резервну міряти. Я досить зрозуміло описав дії з додаванням води, а ви намагаєтесь зачепитись хоч за щось щоб підкреслити лише ваше негативне ставлення до нашого ролику. Про 16 вольт навіть коментувати не хочеться. Чесно кажучи про обман ви спочатку б впевнились у своїх припущеннях щоб так неаргументовано намагатись довести те на що у вас доказів немає, це дійсно иглядає аж смішно. Ну шо тут скажеш, агресивно налаштовані теж бувають, так собі риса арактеру але я тут точно не допоможу. А от те що при 14,4-14,5 густина не зросте то ви сильно прям помиляєтесь, або відео ще разок перегляньте, або спробуйте самостійно. Дуже важко заперечувати фактам, правда?
@@akb.kramnyca:дистилёвана вода не е дієлектріком? Те що ви перевищили рівень?RC-у вас відсутне обладнання?фантастика ваша-14.5 довести до 1.28! Доливши дистилёвану воду.на який номер Вам скинути ще пару доказів?це те що ви підказали прокоментувати))))
Я вам не заперечую, я лише дивуюсь вашому негативному настрою. Якщо є бажання поспілкуватись я тільки за, 097-682-49-50 любий зручний месенджер, мене звати Саша
Качество подачи и полезность информации просто супер. Никаких беканий-меканий, никакой воды, нет балобольства (когда одно и тоже талдычат 20 раз в одном ролике). Смотрю как канал Дискавери-техно. Для такого контента, безумно мало просмотров. Удачи.
Дякую вам, дуже приємно що відео подобаються. Намагаємось робити стисло, інформативно і детально розбирати ту чи іншу ситуацію. Особливо приємно що підкреслили якість ролику. Вдячні вам за перегляд
Чуваки працюють, пишуть сценарій, готують текст, відео-матеріал, монтують. А не як ці новомодні блогери, які вчора ще розповідали воду про Штучний інтелект, а сьогодні сідають у надувний гумовий човен та на пів години розводять філософію про інвертори та сонячні панелі.
Дякую, відео досить інформативне, дізнався наприклад що потрібно заряджати бвтарею до 50годин)@@akb.kramnyca
Дякую за перегляд. Не всі батареї так туго набирають густину, але саме густина це показник ступеню зарядженості
Ця ваша трилогiя - найкращий посiбник для всiх, кто обслуговує АКБ.
Дуже крутий та якiсний матерiал.
Дякуюєм за працю!
Та чекаємо на нові відео.
Дуже приємно, дякуємо вам за перегляд. Раді що вам подобаються наші ролики.
Дуже круте відео, все зрозуміло і просто.
АЛЕ
Моя суб'єктивна думка - я вважаю що це катастрофа. LiFePo4 можна зарядити за 2.5 години (струмом 0.5С) без шкоди для здоров'я акумулятору і потім розрядити його (звісно не струмом 800А, але в домашніх системах такі і не потрібні, не бачив жодного адекватного інвертора, який довгостроково розрахований на прийом струмів за 100А) але струмами 1С (я використовую комірки EVE 105, відплвідно можу знімати з кожної комірки 105А без шкоди акумулятору) і не думати що щось може випаруватись.
В наших реаліях, коли світла немає 7 годин, а потім його дають на 2 дуже тяжко буде активно експлуатувати такий акумулятор.
Дякуємо за перегляд, приємно що відео сподобалось. І так, свинцеві експлуатувати правильно це доволі довго витрачати часу на заряд, але по іншому вони дуже швидко втратять ємність тому краще було показати що трапиться коли не слідкувати за зарядом і скільки треба чекати до можливості безпечного навантаження. Чудес не буває, це свинець, і користувачі мають знати чому втрата ємності відбувається так швидко та вже самостійо оцінювати доцільність використання свинцю
Они и 5с принимают легко
Гарне відео. Інформативне та конструктивне. Вподобайка))
Дуже приємно що вам сподобалось відео, дякуємо!
Дякую за відоси. Дуже сподобалось, що все по суті та наочно. А то в інеті стільки безстрокової інфи з розряду "моя бабка казала..."
Дякуємо вам за перегляд, приємно що відео сподобалось
Дякую, дуже цікаво і актуально!
Дякуємо вам за перегляд, приємно що відео вам сподобалось
Чудова трилогія. Дякую за пізнавальний контент
Дякуємо за перегляд, дуже приємно що вам сподбалась вся серія роликів про цю батарею
Вітаю! Дякую за відео, дуже сподобалося. В мене гелєвий АКБ Rebel 100Ah. За чотири місяці "жорсткої" експлуатаціі на інверторі типу VoltPolska при відключеннях 16+ годин світла за добу і так тижнями АКБ втратив ємність. До інвертора підключений інверторний холодильник + котел на підігрів води. Пікове навантаження 200Вт, а так 50+Вт. Зі 100 Ah стало аж 5Ah. На базі цієї проблеми я натикнувся на Ваші відео. Вони дотатньо ємні інформацією, а на свої дії є доволі обгрунтовані пояснення, ще раз дякую. На цій волні я придбав собі Nano20 і почав процес відновлення. Наразі довгий процес триває і я вже змог з АКБ витягнути 20Ah на розряді за допомогою Nano20. По результату відпишусь у цьому коменті, але це буде не дуже швидко, як я подивлюсь. Чекаю відео про відновлення гелєвих АКБ, хоча Ви десь в коментах писали, що з цім типом АКБ не все так однозначно. Хочу побажати удачі в дослідженнях, та чекаю нових відео!
Вітаємо! Дуже приємно що ви переглянули наші відео і вони вам були корисні та інформативні. Ми намагаємось висвітлювати проблеми свинцевих батарей і з практики показувати можливі варіанти вирішення. Так, циклічний режим дуже вимотує свинцеву батарею і якою б вона дорогою чи якісною не була досить швидко настає момент повного розбалансу саме із-за виходу з ладу однієї банки. Гелеві акумулятори дуже складні у плані ремонту, ще жодну не вдалось витягти після повної втрати ємності так як конструктивно дуже складно добратись до пластин та провести необхідні дії. Але спроби тривають постійно і можливо все ж знайдемо хоч якийсь спосіб реанімувати гель після сушки циклами, звичайно це спробуємо детально зафільмувати. Щось мені підказує процес по тривалості буде ого-го) Дякуємо за перегляд наших відео
@@akb.kramnyca Перший розряд до 10.8В струмом в 1А після того як розрядженна банка почала "валитись" дав результат 15 Ah. Після відстою був внутрішній опір аж 39 мОм. Тестер показав ступінь заряду SOC 98% з остаточною напругою 12.6В. Потім довгий заряд в ручному режимі CC-CV з граничною напругою 14.4В, поки струм не досяг мінімуму в 150мА. І вже набралось 27 Ah. Потім знов довгий розряд струмом 2А, поки не побачу що недозаряджена банка починає валитися, потім ток переводжу в 1A і до вимикання на 10.8В. (Дуже гріється Nano20 при розряді в 2А, по пірометру 78 градусsв у місті розряджаючого транзистора). Розряд показав прогрес, внутрішній опір знизився до 16 мОм і SOC вже показав 85%, а остаточна напруга на клемах вже 12.5В і віддала АКБ 34.4Ah. Так що прогрес є, продовжуемо спостерігати. Так в мене виникло таке враження, що розряджена банка є краща за тих п'ятьох, бо вона при великому струмі не встигала заряджатися, а розряджалися, практично, синхронно, ось виник такий перекос. Тепер на інверторі виставлю меньший струм заряду в 5А, менше не можна, але поки що тривале відновлення.
@sergeylistopad3784 мені з відстаючою банкою допомогло зменшення розрядного струму до 1А, довго розряджав і так само довго заряджав і приріст ємності в ній був помітнішим, звичайно плюс тривалий дозаряд теж до 100 міліампер близько
Акумулятор не гелевий, а найдешевший китайський агм. Дбж Вольт Польска визиває з зарядкою у багатьох проблеми. Вот і результат - повний дизбаланс...
@@vpnwitek Нажаль, чи на щастя гелевий. Маленькі відтвори та гумові клапанці для стравлення тиску. А як що заглянути у отвір, то білих скломатів не видно. До того ж усі продавці та своїх сайтах пишуть - гель для типу батареї BAT-0421. Найдешевший - ну тут який є.
Топові відео. Однозначно підписка і рекомендація знайомим
Дуже приємно що вам подобаються наші відео, дякуємо
Доброго вечора
Все гарно розповідаєте , є чого у вас навчитись,
Дякую
Вітаємо. Дякуємо вам за перегляд, дуже приємно що відео вам сподобалось
Чудове і повчальне відео
Приємно, дякуємо за перегляд!
Мої вітання ❤
Дужа радий побачити новій відосік 👍👍🇺🇦🇺🇦
Вітаю вас 🤝 приємно коли постійним глядачам подобаються наші ролики, дякуємо за перегляд!
Почав і мій AGM акум на ДБЖ тримати менше, розряд струмом 1.5А показав 30Ah з 60 заявлених. Долив воду, розряджав-заряджав, ставало трохи краще, але не сильно. Вирішив придбати nano-20, бо ще є 2 офісних AGM акума (про які вже писав під якимось з попередніх відео) по 100Ah, які після всіх мої спроб відновлення не видавали більше 10Ah. Після режиму AG на nano-20 мій та один з офісних акумів стали видавати 2Ah(!) з 60 і 100 паспортних. Опір конвей показує 4.4 на 60Ah (до nano був 4.03) та 4.93 на 100Ah (до nano був 4.04). Густина по банкам 1.3. Заряд та розряд взагалі ніяк не впливають на густину і є враження, що в обох акумах тепер значне розшарування електроліту (воно взагалі буває на AGM?), а вимірюю я просто одне і те саме на верхівках матів. Цікаво, що друга офісна сотка, яку вже побоявся підключати до nano та весь цей час (десь півтора місяці) на ній висів пасивний десульфатор з аліка, підняла свою ємність до 20Ah.
Так само, вбив два своїх Ca/Ca акумулятора зарядкою Nano-20. Було 38Аг з паспортних 80Аг, а після циклу "відновлення" та наступного заряд-розряд залишилось 14Аг. Зрозумів що є проблема в п'ятій банці, яка після зарядки показувала як і всі напругу 2,2В, але через 2 години розрядки струмом 2А, "провалювалась" до 0,9В, в той час як усі сусідні банки видавали 2,1В, так що загальна напруга на всьому акумуляторі знижувалась до 11,4В, і ДБЖ вимикався. Зрозумів, що режим відновлення ємності в зарядці Nano-20 - вбиває акумулятори, або ми просто не розуміємо в чому саме проблема. Тобто якщо проблема в розбалансуванні, та низькій напрузі на одній банці - той режим "відновлення" не врятує, так само як і режим десульфатації на китайських 7-ступеневих інтелектуальних імпульсних зарядках.
Багато хто після придбання пристрою нано сподіваються саме на режим відновлення, але то доволі жорсткий режим і відверто кажучи я його використовую дуже рідко, саме тоді коли впевнений що батарея ціла і треба провести ктц у автоматичному режимі. Розбалансування у свинцевих батарей доволі часта проблема і сульфатація однієї чи двох банок сильно вплине на стан акумулятора буквально за кілька циклів. Доцільніше використовувати асиметричний заряд, або заряд імпульсами з певними паузами. Процес доволі довгий, але результат буде і коли розчиниться значна частина сульфатів то потім малим струмом підтягнуться відстаючі банки, як на прикладі цієї топли що у відео
@@VolodymyrKrupa Перед режимом AG смотрели состояние влажности матов - если они были пересохшие - в этом основная причина потери емкости после этого режима !
@@Pegas-w8cУ мене Са/Са наливний, без матів. Воду доливав, вирівнював.
Ми поставили в червні Volt Polska SINUS PRO 800 W (чорна, вертикальна модель) та Redbo AGM 100Ah акумулятор. Витримали усі літні блекаути та стабілізаційні вимикання. Було таке, що розряджались в нуль (тобто до 11,5В під навантаженням 12-15А, бо саме такий поріг на заводі ви ставлений, змінити не можна, ручні налаштування відсутні). Вирішив я через 3 місяці роботи перевірити залишкову ємність, розряджав NANO-20 струмом 2А, коли лічильник дійшов до 75Аг напруга на акумуляторі залишалась 12,1В, після чого вимкнув. Зрозумів, що поки все ОК. Продовжують працювати. Скільки стадій зарядки - не зрозуміло, але виставляв перемикач на максимум 10А, адже при 5А акумулятори не встигали заряджатись. Розряджаються вони під навантаженням зі швидкістю 12-15А, а заряджаються максимум 10А, які зменшуються з підйомом напруги. Тобто з 0% до 100% акумулятор заряджається більше 12-14 годин, яких в блекаути немає. Думаю перейти на LiFepo4, які можна заряджати струмом 0,2С (а не 0,1С), тобто у 2 рази швидше! Проте там своїх нюансів вистачає. Ну і вартість ліферів якась захмарна, хоча вона вже наблизилась до вартості AGM. За свинцевий AGM на 100Ah просять 10К грн, а за заводський LiFePo4 на ті ж самі 100Ah просять 13К грн. А якщо брати саморобну збірку з призматиків Grade А на 3,5 кВт, то за неї просять 35К грн (10К за 1 кВт ємності). Подивишся на ось ці відстаючі банки, і втрату ємності за пару місяців, і думаєш. На роздоріжжі.
Так 11.5 этот не ноль. Вот 10.5 это ноль.
@@Karfax2 Скоріш за все, що ДБЖ Volt Polska на заводі налаштоване так, щоб не розряджати акумулятор в реальний нуль, щоб не вганяти їх в шкідливий повний розряд.
Звідки такі ціни? На Алі 280ah коштує біля 500 баксів, якщо самому збирати, то ще дешевше.
@@havrahНа Алі там кіт в мішку, багато вживаних комірок з розборок сують в стандартні корпуси. А я кажу про реально нові призматики, не ті що з Nkon, Ali, Olx, і так далі. Поки вартість 10К грн / 1 кВт / 80 Аг ємності. Тому, якщо вам пропонують 280 Аг за $500, то я б задумався. Погляньте на купу відео з розборкою ліферів з Алі.
У мене в особистому користуванні декілька інверторів саме вольт польска, він не дорогий і працює відносно непогано. Не завжди ставлю агм батарею так як постійно контролювати густину лінуюсь, а робити це періодично треба щоб не довести акум до стану коли відновлення банок раціонально буде виправданим. Ставлю звичайні з рідким електролітом, мені досить зручно контролювати їх стан і ціна питання сотки близько 4000 грн. Тому поки літій не розглядаю як альтернативу, на 3-5 годин свинцева перекриває потреби
дивився все підряд, не перелистуючи. хоча в мене й немає дохлого AGM-акумулятора 😅
Дуже приємно що вам сподобалось відео, дякуємо
Гарна работа!
Дякуємо за перегляд
У мене за місяць обсихають скломати при використанні у циклічному режимі до напруги 14,4 В.
Нові після покупки взагалі прийшлось вскривати і увійшло у кожну банку від 20 до 60 кубиків дистильованої води до вологості скломатів.
Тепер контролюю кожен місяць.
Загалом за 3 місяці користування в 4 штуки 100 амперних АГМ акума увійшло близько 2 літрів дистильованої води :)
Робіть висновки.
Вони довго не проживуть у цикліному режимі з зарядом до напруги 14,4 в якщо не доливати води постійно.
З постійним інтенсивним газовиділенням втрачається вода, котрої і так там мало.
Зазвичай хто їх використовує у сонячних станціях чи для живлення будинку при блекаутах максимум через рік такого користування вони виходять з ладу. Тому що рахують їх як такі що не обслуговуються.
Але навпаки, до них має бути більше уваги ніж до звичайних наливних. І це при тому що виробники гарантують в середньому 8 років працездатності.
Але звичайні користувачі не враховують, що ті АГМ акуми де кришки запаяні з заводу мають використовуватись в основному на буферному режимі 13,6в, і тільки 1-2 рази на рік проводиться вирівнюючий заряд 14,4в, тому вони в такому режимі довго можуть прожити без додавання води.
Очень странно. Даже если их разряжать в 100%, то они должны выдержать циклов 300, чего явно не будет за месяц. Да и при 14.4, современные АКБ, с кальциевыми добавками, вроде даже ещё и не начинают кипеть.
@@Karfax2 Ну до разряда в 100% думаю они 300 циклов не выдержат.
Может тяговые и выдерживают такие разряды, но мои вряд-ли. Мои - буферные. То есть должны стоять только по большому счёту как аварийное питание при разных нештатных ситуациях, когда оборудование не должно обесточиться. Всё остальное время буфер 13,6в. В развитых технологичных странах, коим даже Китай является 🙂, сколько за год может быть аварийных отключений ? 2-3 раза за год ? :) Вот так они справятся.
А то что написано в инструкции, что сотни циклов разряда выдержат, то это сказки. Или какого разряда ? 10-20 минут пока дадут свет в Китае? Тогда да 😅
Мои Redbo 6-RB-100 кипят.
Ну как кипят, слышно что шипят и булькают.
Опять же, если брать разные AGM акумы, разных производителей, то там и разные технологии изготовления и можно предположить , что другого производителя будет меньше газовыделение.
Но даже это видео доказывает, где автомобильный АГМ акум, что и здесь за месяц стекломаты обсохли при использовании в цикличном режиме..
Так, як навіть на прикладі цього акумулятора, долив досить багато води і лише тоді пішла реакція. Коли дозаряджав по довгу то не набиралась крапля навіть для заміру і вимушений був ще доливати. Ну і в такому користуванні як дбж висихання батареї це не брак, це специфіка конструкції та експлуатації
@@Karfax2 Потому то обычные "наливные" еще не начинают кипеть - у них электролита раза в 3-4 больше...!
@@MasterYoda_ AGM и для авто со старт- стоп и в экстремальных условиях температур - только за день авто будет заводиться - глохнуть 30-50 раз и заводские акб живут в таком режиме по 10 лет легко! А вот работа с постоянной нагрузкой как инвертор - это гораздо большее зло для акб!
Я особисто підливаю по 5-10 мл свої AGM акумулятори длоя ДБЖ раз-два на рік. Останні кілька нових акумуляторів я одразу зважував (якщо малий) і скривав щоб бачити як виглядають нові мати. У зв’язку з очікуваними відключеннями купи вже LIFePO4 АКБ на 100Ач/12V. Т.к. вже по співвідношенню ціни/кількість циклів/швидкості зарядки вже менше сенсу покупати свинцеві…
Так, люба свинцева батарея потребує обслуговування, не важливо яке призначення. І звичайно порівнювати літій і свинець навіть немає сенсу. Але все ж поки найдешевші стартерні батареї це свинцеві
Не зря, всё таки есть тяговые и стартерные АКБ. Там различия в конструкции пластин. При применении стартерных в ИБП нельзя их сильно разряжать. Процентов до 50 лучше.
Так, відмінність у товщині пластин таки помітна, і в товщині скломату теж доволі суттєва
Добрий вечір. У мене на інверторі група батарей АГМ 12 В 65 А/г - 6 штук, 2 групи послідовно по 3 в паралелі. АКБ 2019 року , в роботі були небагато на ДБЖ. На зараз у них велика втрата ємності. Інвертор 24 Вольта тримає навантаження 500 Вт десь 0,5 години. По усім замірам АКБ мають нормальну напругу, десь 13,1-13,2 в. Нещодавно додав у кожну банку десь по 40 мл дистильованої води. До заряду провів перевірку густини рефрактометром - була 1,25. На 48 годин ввімкнув заряд струмом 1,0 А. Після заряду густина стала 1,285-1,29 по усім банкам. Знову провів під навантаженням - змін немає, тримають так само мало по часу. Хоча група 24В 195 А/г повинна тримати навантаження 0,5 кВт по моїм розрахункам годин 9. Може, підкажете, у чому проблема ?
Вітаю. Ви описали дуже схожу проблему як у нашому відео. Батареї агм у циклічному режимі доволі швидко сульфатуються, тому мені здається з вашими батареями така ж історія. Як тільки одна банка почне хоч трошки відставати то буквально з парою циклів розряду та неповного заряду вона почне стрімко втрачати ємність. Доведеться малим струмом довго розряджати і так само тривалий час дозаряджати поки не підтягнеться у кожній батареї найслабша банка. Доволі тривалий процес, але виходить виправити
Дякую, у Вас дуже цікаві і навчальні відео !!! Буду пробувати. А тривалий час - це скільки приблизно годин і яким струмом ,десь 0.5 А ?
Дивні висновки по причині виходу з ладу
Чому просіла саме одна банка?
З яких пір 0.1C - великий струм для AGM?
А ще от вам прикол: ось ці вольт польська і всі її клони НЕ заряджають постійним струмом, а знижують струм пропорційно росту напруги і 10A там тільки на повністю всаженій батареї. По мірі росту напруги сила струму плавно падає вже починаючи з 12-12.5в, тому ніякими 10А його не заряджали
Вже третє відео як очевидно що в АКБ бракована банка (певно відрізняється по опору від інших) і це просто швидко вилізло в циклічному режимі роботи
І, до речі, з приводу автоматичних зарядних пристроїв
Переважна більшість з них, в тому числі брендових як Bosch, в режимі AGM заряджають АКБ на фінальному етапі малим струмом до 14.7в і на цьому фоні замір густини електроліту при напрузі заряду 14.4в виглядає доволі дивним
Це лиш моє припущення, я не претендую на одну єдину версію, але мені все ж здається саме так як озвучив. Так, 10 А у такому інверторі не постійно і зменшується по мірі зростання напруги. Але не дозаряджає нормально. Дуже дивно що батарея за пару місяців була настільки суха, ви бачили фото матів до, і прям не мало я долив у всю батарею, і в пʼяту банку ще більше, лише тоді виправилась ситуація
Трохи дивним мені здається саме те що зарядний пристрій бош заряджає агм батарею 14,7 , а на самих акумуляторах бош вказано максимально допустиму напругу заряджання 14,6. А замір густини якось ніби не дивний навіть коли батарея не приєднана до зарядного пристрою
@@akb.kramnyca я перевіряв автоматичні зарядки Winso, RZTK, Neo Tools, Foxsur, HTRC та Bosch - абсолютно всі із них заряджають AGM до 14.6-14.7в (і це написано у них в інструкції)
Також дивився через діагностику як заряджає AGM акумулятор авто зі старт-стоп, де він передбачений виробником, і це теж 14.7-14.8в, навіть з піками до 15в
І при цьому з такими напругами у мене абсолютно нормально живуть AGM АКБ як на авто, так і в системі резервного живлення вже майже 2 роки без втрат ємності
Тому дивним здається саме думка, що заряджати AGM треба до 14.4в і очікувати при цьому густину електроліту ~1.27
усе залежить від стану батареї. навіть при 0.05c банка може схопити коротке замикання при глибокому розряді. якщо розряджений акумулятор недавно і поверхнево я спокійно вмикаю 0.2c і він з задоволенням заряджається)
@@akb.kramnycaспека до 40° була тому і воду треба доливати частіше
Вам все ж вдалося довести справу до кінця 🦾🦾👍👍 Чекаю на відео про режими роботи ЗП NANO 20 🧐🧐😉😉💛💛💙💙
Теж цікаво. Хоча на просторах ютуба бачив, огляд як розробника пристрою так і його колеги з ворожої країни. Та все ж цікаво подивитися тут
Так, нарешті знайшов підхід до цієї батареї, сам дуже задоволений результатом. Дякую вам що дивитесь
Вітаю. Дякую за пізнавальне відео. Купив новий акб, але завдяки вашим відео відновив старий.Підкажіть будь ласка як правильно зберігати новий свинцево-кислотний акумулятор, і чи можна взагалі його зберігати 1-2 роки , чи це для акумулятора шкідливо?
Вітаємо. Дуже приємно що вам подобаються наші відео. Його звичайно можна зберігати, але лише у зарядженому стані і періодично доведеться дозаряджати так як сульфати по маленьку утворюються, легкорозчинні але тим не менш. Готуємо відео на схожу тему
Не знаю, в мене гелевий на 100А*год пропрацював 11 років з простим комповим УПС на 500ВА зимою на котловий насос, весною і літом на інкубаторах. Розряджався і вимикався УПС при напрузі десь 10,3-10,5 В, заряджався ним же струмом в 2 А максимум в буферному режимі, деколи підключав до зарядника на струм 5-6А. Але коли не користувавася, то заряжав УПСом до всієї шкали заряду (13,8-14.2В), після чого підключав саморобний простий пристрій, що давав 60мА постійного струму, і так він стояв до потреби місяцями. За 11 років він втратив 65% ємності, перевірив тестером АКБ, так і віддав знайомому.
Висновок простий - якість залежить від якості самої АКБ, і я не міг, як ви лізти і в нього зазирати, бо конструкція не дозволяла. Але все працювало чудово!
Якість акб це важливий фактор, але й умови експлуатації можуть вплинути негативно навіть на самий міцний акумулятор
Доброго дня, підскажіть будь-ласка яку дистильовану воду ви використовуєте для агм батарей і де купляєте і яка назва і яка най якісніша, а то зарас багато дистиляту такого неякісного, що можна зіпсувати батарею ним дуже швидко, дуже дякую.
Вітаємо. Зараз постачають ТОВ Хімгруп «Нью Формула» в основному цим дистилятом користуємось
Может подскажете , есть агм аккумулятор с напряжением 13.5 в буферном режиме , подключил к нему 200 Вт нагрузку и напряжение поползло вниз за 5 минут до 11.8В а потом на протяжении 30минут плавно росло до 12.8В , это сульфатация ?
Чи правильно я зрозумів? Батарея постійно була у буфері 13,5 тривалий час, потім ви навантажили її 200 ват і напруга тимчасово просіла до 11,8 і не вимикаючи навантаження почала зростати аж до 12,8? Трошки дивно що при навантаженні так сильно впала, зазвичай може просісти десь до 12,3-12,5 і мала б триматись.
@@akb.kramnyca Все поняли верно . Долго в буфере а потом просела до 11.8 и под нагрузкой росла медленно до 12.7-12.8
Чи справедливі такі відновлення по відношенню до гелевих батарей? Не планується відео по такому типу батарей?
Пробував неодноразово якось вирішити питання з такою формою електроліту як гель, ще жодний спосіб нормального результату не приніс. Дуже важко розчинити перегрітий гель і повернути хоч частково ємність батареї. Гелеві батареї потрапляють часто на обслуговування і якщо якийсь спосіб буде дієвим то обовязково буде готуватись відео щоб поділитись інформацією
Не підходять стартерні АКБ для використання у системах безперебійного живлення. Ресурс, до 2х років у таких режимах. Навіть у BOSCH/VARTA. В крайньому разі, не тривалий час(до запуску резервного генератора, тощо). Єдине, що можна порадити - це вирівнюючий заряд та відслідковування втрати води - це трохи відсрочить деградацію. І так, кальцій/кальцій АКБ, потрібно заряджати до 16,1 - 16,5 В (або як вказує виробник конкретного АКБ).
Бош та варта то вже еталони😂😂😂???
@@OlegTomenko-ml9ue Це хто сказав, що еталон?
@@AndrewShevchuk навіть у Бош варту. Як це трактувати?
@@OlegTomenko-ml9ue Мається на увазі, брендові(Хоча це насправді, один вирробник АКБ. Наклейки тільки різні.),або як кажуть в народі "дорожчі".
@@AndrewShevchuk ладно, добре. Я вас зрозумів, то філософське питання, причепився до відповіді. Гарного вечора)))
Висновок один - топлу краще не купувати. В кума топла здохла в авто відразу після закінчення гарантії - перестала заряджатися, схоже на внутрішній обрив. Я в свої авто купую бош або варту - за останні двадцять років проблем з ними не мав, ознаки деградації з'являлися після 4х років експлуатації. А для інвертора взяв exide agm - теж за два роки жодних натяків на деградацію
Топла це доволі непогані батареї, трапляються звичайно партії слабенькі або з виробничим дефектом, але вцілому непогані. Звичайно якщо порівнювати з іншими іменитими брендами то топла можливо трохи не дотягує.
Можливо комусь буде цікаво. Я вмикаю кислотні акуми паралельно LiFePo4. Так сталось що 2022 купив те що було. І AGM і звичайні кислотники. Довго досліджував це питання чи можна так робити і що буде. В результаті все чудово працює.
Я от поглядаю у сторону літієвих, але поки не вистачає часу щоб досконально поглибитись у ці батареї
з LiFepo4 можна, а от з літієм де номінальна 3,6-3,7В неможна, точніше нелогічно
Бажаю здоров'я! Підкажіть будь ласка чи є у вас досвід роботи з АКБ CARTECHNIC? знайомий радить, а я ніде не можу знайти про них інформації та відгуків.
Вітаю. Був у мене в особистому користуванні такий акум, 4 роки відпрацював у підмінному фонді, ставив на різні авто. Корпус ідентичний акумулятору Berga, і відповідно ідентичний акумулятору Varta. Маркування, вага, все як точна копія. Виробник вказаний Німеччина, а маркування батареї Чехія. Ну як немає відгуків, знайомий же радить) Обєктивно оцінити цю батарею без тестів і розтину буде складно, але на особистому досвіді користування скажу що досить непогано себе показав, хоча я роблю висновок лише на користуванні однією батареєю цього виробника
У знайомого він вже 2-й! Перший відпрацював 5 років, і ще працює!) Як думаєте він буде кращий від іста, веста ( тобто наших виробників АКБ)???
Я більш ніж впевнений що ця батарея буде кращою за любу істу
У мене за 4 роки користування фактична ємність трималась 56 ампер годин з 77 номінальної, як далі він себе повів не знаю так як віддали цю батарею на потреби військовим
@@akb.kramnyca щиро дякую за відповідь!)
З такими відключеннями всі акумулятори йдуть в розбаланс ,і неважливо яка хімія , lithium, lifepo4, lto ,просто кислотні любі швидше це роблять через процесси котрі протікають у нутрошах банок з хімією. А так всі акумулятори добрі ,лише питання ціни за кращі технології, і для наших відключень кислотні самі повільні та дешеві як альтернатива для живлення , це не погано, просто так є.
Все відносно , ліфєпо які експлуатуються з 0,2с і мають активний балансир , да ще і за приємну температуру , буде жити довго , "стартерна батарея" сама по собі слабка в постійному використанні , треба іонні батереї , і юзати їх належним чином
Так, свинець як бачимо може використовуватись як резервне живлення але має ряд недоліків. Але тим не менш при правильній оцінці його можливостей все працює
@@akb.kramnycaвідсутність досвіду частого відключення електромереж до повномасштабного вторгнення це є факт, ніхто незнав яка хімія більш стійка до швидкого відновлення. На всі кислотні , термін перевірки стану пластин кожного місяця, і кожні 2-3 місяця перевірка на розбіг комірок по напрузі , та перевірка щільності. Старі талмути тобішь інструкції не працюють при таких відключеннях
Для ліферів є активні балансири, які йдуть на кожну банку, а у свинцевих балансир йде на акумулятор з 6-ти банок. Вирівняти окрему банку без танців неможливо
@@VolodymyrKrupa при постійному недозаряджанні і постійному відключенні світла lifepo4 так само уходить в разбалансування , просто кислотні це роблять бистріше а ліфер більш витриваліший у зв'язку з технічного виконання. Для всіх кислотних терміни обслуговування майстрам треба скоротити втричі ,інакше по гарантії запаряться міняти, бо умови використання змінилися для всіх типів акумуляторів. І балансири працюють лише при повному заряді, і не важливо яка хімія акума ,при недозаряду вони не працюють,як активні так і пасивні, це прямо в інструкції по використанню написано.
Дякую за вашу думку.
Мав схожий досвід. Пів року зарядки в буферному режимі і акумулятор як новий)
Трохи правда довго чекати, але саме тривалий час коли стоїть батарея то доволі непогано вирівнюються банки. Даний акум що у відео як тільки не пробував заряджати, а виявилось простий буферний режим легко виправив проблему)
Скажіть будь-ласка, а скільки точно тривав ,"тривалий буферний режим?
По памяті у буфері ця батарея у мене заряджалась місяці зо два, не менше, досить довго
Якщо при схожих маніпуляціях перелив агм батарею, Її безпечно далі використовувати в приміщенні? Коли підсохне, знову стане агм?
Не дуже страшно що перелили, головне щоб густина достатньо набиралась при заряджанні. В циклічному режимі вода випаровується доволі швидко і небезпеки від цього рівно стільки скільки і було в новій батареї
Свинець форевор коли не вимикають світло воще вогонь
І це є правда 😂
Як стартерний він себе краще показує, на резервному це крайній випадок
Про що свідчить різкий провал напруги в певний період розрядки акумулятора?
я поглядаю на різкий стрибок напруги при навантаженні тому як він буде свідчити що ємність однієї банки закінчилась. Ідеально рівні по ємності банки будут розряджатись можна сказати навіть прогнозовано рівно і повільно
Можна запитання маю АКБ якому 1.5 року у 4 банці від + відбулось руйнування + пластини з чим це повязано сильних розрядів не було перезарядів також зарядне маю нано 20
Для цього і канал створювався) щоб ви ставили питання які вас цікавлять, а ми пробуємо допомогти чи підказати. Скажіть як ви визнвчили що руйнуються пластини? Ви оглянули батарею і побачили що плюси викривлені чи вони трохи червоним зафарбували електроліт? Що це за батарея у вас? Взагалі навіть якщо дуже акуратно користуватись акумулятором та підтримувати його в належному стані це не може виправити якість формовки, іноді навіть одна й та сама батарея з різних партій буде сильно відрізнятись якістю збірки тому буває що ніби все робиться правильно, дозаряджається, рівень і густина в нормі, а батарея не вивозить і двох років.
Свинцова батарея не призначена як джерело альтернативного живлення. Ви саме це й довели. Бо не може джерело живлення заряджатися 50 годин, щоб працювати 10. Строк служби в 1 максимум 2 роки це доводить, що на електротранспорті, що в будинках. Її час пройшов вже як 20 років, альтернативи літійщаліщофосфату поки не існує. І раджу вам як чесним продавцям це казати майбутнім покупцям, щоб вони не мали витрачених марно грошей, А ви нервів. Дякую
Ми ніколи не спонукаємо до купівлі свинця як до варіанту альтернативного живлення, жодної агітації чи переконання не буде, лише прямо як є. Кожен робить вибір сам, наша задача лише підказувати інформативно до обʼєктивної оцінки. Ми звісно користуємось свинцем у таких цілях але це виключно по причині зручності саме для нас. Дякуємо за перегляд
Свинцеві батареї є різні, в тому числі для глибоких розрядів в різних альтернативних системах. Так, у ліфера є багато переваг, в тч можливість заряду струмом 1С, але і він буває різний. Є купа прикладів виходу lfp батарей з ладу, в наслідок як неправильної роботи bms, так і із за неякісних банок, які китайці назбирали на смітнику.
Свинцева батарея AGM якраз призначена для глибоких розрядів.Угробило батарею, якраз 100%розряд до 10.2вольта і недозаряд.На інвертора потрібно ставити доп блок ,щоб регулювати розряд
Повіністю з Вами згоден - пам'ятаю, що у старих УПСах (1995-2000) батареї були тільки залізо-фосфатно-титанатно-літієві...
Шо ви носитесь з тим ліфером ,як дурень з ступою. Є лексуси . але хтось іздить в метро .. Кожний пристрій для своіх задач. Це система резервного живленя . відключеня це аварійна ситуація .короткострокова.тому дбж власне і працює так.головне правильні налаштування самого дбж. Калібрування батарей .а не так як всі зараз поміняли акуми в компютерних дбж з 7агод на 100агод і думають що все само буде працювати. А тут ще такі дурені з ліферами носяться
А що на рахунок якщо акуми постійно тримати під напругою 14.4В ? Споживання десь 160 mA на ємність приблизно 280 Ah.
Википить, підтримуюча буферна напруга 13,2 - 13,8в
таки википить, перевіряв на декількох батареях, лишав акумулятор на 14,4 і струм був просто мінімальним, 100-150 міліампер, навіть нижче ... і через деякий час просто не міг набрати краплю для заміру густини. А потім навантажував таку батарею і бачив помітну втрату ємності.
@@akb.kramnycaа у буфері 13,6 це скільки % заряду?
Чим режим СС2 відрізняється від CC-CV? При розбалансі банок, коли одна банка розряджається в 0, коли на інших напруга 2,1В, яким режимом з низьким струмом можна вирівняти заряд? Зарядити окремо цю одну банку не зможу, бо не вмвю і нема блоку живлення.
СС2 це режим з асиметричним струмом. При досягненні напруги на клемах десь з 12,9 починає включатись короткочасне навантаження. Якщо така велика різниця між банками то у тій що немає густини точно десь підмикають електроди. Витягувати відстаючу можна невеликим струмом коли пять банок вже пощіпують, а інша буде дозаряджатись. Але гадаю що в ній є дефект
@@akb.kramnycaДякую, так і не зрозумів, в якому режимі краще заряджати малим струмом акб для вирівнювання заряду розбалансованих банок. Поставив на зарядку в режимі СС2 і виставив струм 0,6А. У вас на відео СС-СV режим. При заряджанні в автоматичному режимі всі банки бурлять, в тому числі п'ята, відстаюча.
@VolodymyrKrupa вони і всі мають бурлити тільки легенько. cc/cv буде хорошим варіантом дозаряду, асиметричний не знадобиться. Просто ручний режим виставите і обмежите напругу десь на 15 вольтах, струм буде по малу протікати і підтягувати відстаючу. Це довго, але працює
@@akb.kramnyca Супер. Дякую.
Цікавий випадок EXIDE 90ah 720A.(3роки) Конвей soh 74% 540A 12,82v, 5.4mOm.(бат.хорош.) Але при цьому навіть не може прокрутити двигун. При вимірі щільності 5 "банок" 1.28-1.29 в одній (середній) 1.21.
Ємності в АКБ немає практично! Батарею розрядили на автосервісі до 9в. Автомобіль 2 дні на сервісі був. Що трапилося могло🤔
Свердлили для заміру? Якщо 1,28-1,29 а в одній 1,21 то схоже що вона замикає і при навантаженні стартером напруга буде просідати сильно, до 6-7 вольт. При замиканні густина не одразу впаде, а поступово і швидше за все за кілька днів з 1,21 стане 1,15 і так поки не обнулиться.
@@akb.kramnyca думаю та і буде.
А що робити в тому випадку коли акумулятор не хоче приймати заряд більше ніж взяв!? До прикладу є агм акб 175аг але ємність 10аг зробив йому обслуговування декілька ктц але немає зміни... До речі внутрішній опір як в новому 4.2 мОм
Як і у цьому випадку що на відео, в батареї є одна дуже слабка банка, яку виявити можна під навантаженням, от задача її розкачати і лише після цього ємність повернеться. Дуже складна задача
@@akb.kramnyca дуже вам вдячний
То може, якщо є час, ставити на заряд двома амперами і не видумувати ніякі велосипеди?
Все одно хоч 5 хоч 10 а за 5 -8 годин густина не піднімається до нормального рівня.
Так, я зазвичай саме так і заряджаю, невисокий струм і навіть без нагляду за батареєю. Не перегріється, не розбалансується, густина точно набереться і жодних проблем. Єдиний мінус це тривалість заряду
Я так понял , что если бы вы не зарядили уставшую банку отдельно то этот аккумулятор так и выдавал бы 20Ач и никакие примочки с доливом дисциллята не помогли бы ?
Складно сказати так щоб точно, але робота з дозарядом однієї банки точно пішла на користь. Можливо вдалось би витягти цю банку постійними дозарядами, але мені здається часу було б витрачено набагато більше. Долив дистиляту чи підкисленої води був прям обовязковим, занадто сухі скломати і при цьому був би лише перегрів
AGM акумулятори потрібно заряджати герметично закритими. Пробки мають бути щільно закритими.
Чому
Якось я теж був переконаний саме у такому варіанті заряджання, що у процесі маю забезпечити мінімальний контакт з повітрям і щільно закручувати пробки. Довелось довго ставити експерименти і зрозумів що ні на насиченість скломатів ні на вплив на пластини закривання чи відкривання пробок не вплинуло. Можливо я помиляюсь і є якийсь нюанс, але я його не помітив
@@akb.kramnyca Ok
Только непонятно: в чем причина пересвхания матов?
Вода кудись зникла
Мені от дісно дуже дивна ситуація саме з сухістю скломатів, настільки швидко втрата вологи що не можу пояснити як так трапилось, складаючи всю наявну інформацію про користування. Навіть кілька разів майнула думка що, а може нам не зовсім все розповіли про заряд цієї батареї?
@@akb.kramnyca+40 в приміщенні було ось і висохло
Зробіть експеримент із заміром ємності AGM акумулятора що прямо стоїть і лежить боком. Є теорія яка стверджує що AGM акумулятор який лежить боком має більшу ємність..
А ще можна посрати в полі коли юпітер залізе на венеру , і тоді акум накапає електроліт і намалює текст : не вірте в хуйню малята 😅😅
Це не важко перевірити але гадаю що ця теорія десь кимось вигадана навмання
@@akb.kramnyca в деяких упсах акумулятори стоять боком
+
Дякуємо
Треба вам до дипломованого спеціаліста звернутись
Трошки не зрозумів що ви мали на увазі ?
@@akb.kramnyca та є тут в ютуб один персонаж )
У меня в бесперебойнике накрылся акб(посыпались пластины) знакомый покупал себе весной новый акб 4А гелиевый на скутер и после покупки зарядить его поставил на дедовскую зарядку так вот, акб этот раздуло стал почти круглый но суть не в этом, значит он мне его отдал так как в скутер он не влазил но был работоспособен, я его поставил в бесперебойник предварительно разрядил замерев его ёмкость и она была в норме, после я его поставил в бесперебойник, это был март месяц этого года, так вот сегодня этот акб отдает 0.6 Ампра максимум и пк не возможно на нем спокойно выключить ! хотя я этот акб не высаживал полностью ни разу, так как всего навсего 1-2 минуты нужно чтобы пк выключился, заряд этого акб осуществлялся средствами самого бесперебойника током 0.6А и напряжением максимальное 13.6В, за все время моей эксплуатации вернее выключение пк на этом акб если было раз 10-15 то хорошо. Это я к тому что сделал вывод что долгое нахождение акб в буферном режиме(а 13.6 это и есть буферный режим) без КТЦ гробит акб.
Батарея вмирає незалежно від того користуєтеся ви нею чи ні.
У вашому випадку: безперебійник з ПК, ви хоч уявляєте як жорстко ви трахнули ту батарею зі скутера на 4 Аг? - то я вам трошки поясню: 300 Вт корисного навантаження ДБЖ споживає імпульсами по 50 А з заповненням 0.8; 84 Вт імпульси по 24 А заповнення 0.4; 180 Вт імпульси по 44 А заповнення 0.5. Уявимо що ваш комп'ютер їсть 180 Вт (це майже максимальна потужність мого старого компа), сучасні їдять на холостому ході 80-120 Вт, ітого ви свій 4 Аг акумулятор трахнули режимом розряду 11С, тут навіть стартерні дивляться на вас з переляком...
Все вірно кажете, встановлював я батарею на безперебійник, давненько вже, і жодних відключень не бачила, постійний буферний режим за 3 з лишнім роки зробив з 60 ампер годин рівно 4 ампер години. Треба зменшувати напругу підтримуючого режиму
Треба відривати відносно нову топлу 105 і дивитися, бо надіятися на струм не можна...
Ну та за нову треба платити. Ютуб цього не витягує.тнажаль. хоча цікава ніша але дуже вузька
@@OlegTomenko-ml9ue ні, то я одрукувався, мав на увазі відКривати (мою) відносно нову топлу. І контролювати заряд по густині.
@@carte-noire ну це на всіх що відкриваються треба робити. Якщо людина цікавиться, а не купив і піврічний або річний акум під капот поставив, та ще й взимку
@@OlegTomenko-ml9ue мої два інших акуми так і живуть, з постійними тестами густини.
А от AGM думав, що він трохи відмінний і можна по струму орієнтуватися.
Наприклад, заряд моєї 105-ки закінчую при 0,3А, що досить легко досягається.
В той час як рідкі 60-ки набагато довше досягають цього значення після значення в 0,5А.
Проблема в тому, що там такі пробки, що треба ще якось вихитритись.
От як на відео, там ступінчасті зворотні нахили, а в мене вже зовсім гладенькі грані.
Мабуть треба паяльником зробити впадини під круглогубці або шліц під пластинку
Доводиться періодично поглядати так як буває здається і струм вже мінімальний і всі показники говорять про повну готовність батареї, а густини і близько немає
Такий стан батареї я називаю "мертва". 2 доби заряджати батарею для одного розряду, це не батарея, це підпорка під двері.
Складно назвати батарею з такими параметрами мертвою. Процес відновлення зайняв не мало часу, але ще пару циклів і гадаю акумулятор доведеться до хорошого робочого стану. В експлуатацію він піде після кількох додаткових циклів і думаю що функція підтримки дверей прийде ще не скоро
@@akb.kramnyca Сумніваюсь, якось грався з подібними станом - так і вийшло що 2 доби на один цикл.
Теж не берусь впевнено прогнозувати, спробую звичайно і там побачу, але щось сумніви певні є
цей інвертор Volta Polska гробить всі акб
Дуже дивна ситуація бо у мене таких інверторів у особистому користуванні два і обидва досить непогано себе ведуть з такими самими батареями. Але часто привозять на огляд акуми саме які працювали з вольт польська і батареї за короткий термін просто ніякі
Знаєте, що мене дивує в цих відосах про відновлення свинцю.... те, що хазяї цих батарей безсмертні.. так марнувати свій час і гроші😢
Якщо поглянути з іншої сторони, якщо зацікавленість процесом, як свого роду хоббі, то чому б ні. Ми ж не обговорювали раціональність такого відновлення, а лише розглянули можливість на конкретному прикладі
Ну не буде стартова АБ адекватно працювати в безперебійнику!
Та ніби і працюють, я користуюсь саме стартерними і поки питань особливо не виникало. Але контролювати стан заряду доводиться частенько
Приветствую! Т.е. основного прироста емкости (до 70 А) после работы с одной банкой получается достигли поддерживающим режимом 13.5v - как долго по времени ? ! А когда работали с одной банкой в начале - вода в нее подливалась и сколько ?
2 месяца, доливал 40мл, смотрите видео, читайте коментарии)
Вітаємо. Спочатку зволожували всі банки по 20 мл однаково, нічого не виходило, це в першому відео показали. Потім долив у відстаючу банку води 40 мл, в інші додав по 20 мл і поставив на два місяці у буферний режим.
Дуже інформативне відео. Інформацію викладено послідовно та доступно. Чекаємо наступні відео.
Питання до авторів каналу: маю акумулятор до дбж yuasa npw45-12, намагаюся його реанімувати після довгого простою та глибокої розрядки. На даний момент параметри зарядки при 8,6 В споживає 0,27 А струм. Якщо підняти вольтаж до 12,5, то струм зростає до 3 А. Чи це нормальні показники напруга/струм, чи можна вже викидати цей акумулятор??? Дякую за відповідь
Дякую вам за перегляд, дуже приємно що відео вам сподобалось. В таку батарею як у вас я б додав трошки електроліту невисокої густини, близько 1,18-1,20 якщо напруга була досить низька. Потім вже подавати напругу 14,5 вольт та обмежити струм на рівні не вище 200-300 міліампер та слідкувати чи зростає напруга. Високий струм для такої акб поки може нашкодити і піде в одну точку, в якій і може спричинити нагрів. Якщо при маленькому струмі напруга не буде зростати то швидше за все якась одна чи дві баночки не працюють
@@akb.kramnyca Дякую за пораду! Вашому каналу бажаю розвитку!!! Гідний контент робите, і що найважливіше - українською!!!
Це як я разумію стартернтй?
А працював як ьягловий?
Вибачаюсь за помілкі, але я з Молдови .
Так, це саме стартерна батарея, але використовувалась як резервне живлення, не довго протрималась, але як бачимо можна виправити
Так, це я також робив кентам...
Трохі- трохі разумію як працювати з їмі
Доречі, електроліт смешається з водою шляхом разряда акб.
Струм разряда десь приблизно 1/3 від ємності.... @@akb.kramnyca
Фактичне емкість розрядом у 4.75А?а С10?С5?або для кого та для чого написано на єтікетці RC 184min???відео з майбутного та неземною фантастикою чому?: вода дистелёвана є дієлектриком та не допускається доливати в агм,при струмі 14.5-вологі мати-це вказуе що перелили ви водичку,бо тільки на 3му рівню дозаряду 16.0в ґ.мата повинна бути з зеркалом як у вас при 14.5.та останне: при 14.5- хоть місяць заряжайте вище 1.22-1.23 ніколи не підніметься вище!!!!! Це ваш монтаж та обман!!!!в агм це 1.30-1.31 е показник 100%зарядженності при +25 в приміщені....докажіть зворотне- та покажіть RC 184min- цеж не я придумав а виробник, -чомусь я впевнений що ні я ні глядачі не дочекаються від вас відповідь на 184min!
Те що ви вважаєте монтажем то особисто ваша справа вірити чи ні. Мені головне було показати лиш результат. Те що ви незадоволені нашими діями то теж далеко не наша проблема, а лише ваше враження. І так, фактична ємність батареї вираховується саме 4,75 навантаженням і ви це знаєте, але дивним чином реагуєте. Резервну ємність я не міряв, у мене в майстерні де знімаю ролик навіть навантаження такого немає, та й ціль була не резервну міряти. Я досить зрозуміло описав дії з додаванням води, а ви намагаєтесь зачепитись хоч за щось щоб підкреслити лише ваше негативне ставлення до нашого ролику. Про 16 вольт навіть коментувати не хочеться. Чесно кажучи про обман ви спочатку б впевнились у своїх припущеннях щоб так неаргументовано намагатись довести те на що у вас доказів немає, це дійсно иглядає аж смішно. Ну шо тут скажеш, агресивно налаштовані теж бувають, так собі риса арактеру але я тут точно не допоможу. А от те що при 14,4-14,5 густина не зросте то ви сильно прям помиляєтесь, або відео ще разок перегляньте, або спробуйте самостійно. Дуже важко заперечувати фактам, правда?
@@akb.kramnyca але....на який номер телефона я можу скинути ту інформацію що ви відказуете коментувати?
@@akb.kramnyca більше 20 років я у цій галузі,а ви?
@@akb.kramnyca:дистилёвана вода не е дієлектріком? Те що ви перевищили рівень?RC-у вас відсутне обладнання?фантастика ваша-14.5 довести до 1.28! Доливши дистилёвану воду.на який номер Вам скинути ще пару доказів?це те що ви підказали прокоментувати))))
Я вам не заперечую, я лише дивуюсь вашому негативному настрою. Якщо є бажання поспілкуватись я тільки за, 097-682-49-50 любий зручний месенджер, мене звати Саша