Підтримати розвиток мого каналу можна через Патреон - www.patreon.com/alexshutyuk Або можна зробити разовий внесок на монобанку - send.monobank.ua/jar/9p1DpERNTH
Також важливо, щоби вхідні двері до будинку була можливість зафіксувати у відкритому положенні, бо це не завжди є (а з велосипедами, візками, іншим габаритним дуже незручно заходити-виходити й двері тримати)
А таке відео не те що не соромно, а навіть обов'язково в університетах показувати як стислий та інформативний посібник по під'їздам, та й не тільки. Ці перелічені критерії (ще й продемонстровані) вже як чек-лист по якому потрібно проектувати під'їзд та територію навколо нього. Я як людина яка любить коли все продумано і зроблено для зручності ціню це відео. Хах, навіть гачки для сумок біля входу, неймовірно!
Було б цікаво подивитися приклади модернізації під’їздів старих будівель, а не лише новобудов. Мабуть, є цікаві рішення з різних країн. Ще дві ремарки: - 7:05 - в отакі "брудовловлювачі" при вході чудово падають ключі та інші дрібні важливі предмети, тому то вкрай дискусійно. - Вікна у дверях мають ще перевагу як дзеркало (можна поєднати прозоре з напівпрозорим), аби бачити, чи позаду тебе нема зловмисника, поки витягаєш з сумки ключі.
Велостоянки дуже хотілося б. Необхідність тягнути їх по сходах, ліфтах та тамбурах нівелює можливість зганяти по продукти наприклад. Неможливо одночасно нести і велосипед і продукти. Особливо якщо дощ.
Гарна добірка, з усіма пунктами згоден. Ще додав би біля входу невелички урни з можливістю сортування сміття, у середині під'їзду - окреме приміщення для утилізації відходів: відпрацьованих батарейок, ламп, старого одягу тощо. Також для наших умов - спеціально обладнані місця для об'яв любителям розповсюдження візуального сміття. А ще - з точки зору безпеки - гарне електроосвітлення у вечірній та нічний час, зовні та всередині під'їзду, бажано з використанням енергозберігаючих технологій та відеоспостереження за прилеглою територією.
Дякую за вашу корисну працю і просвітництво, Алексе) Коли заходить розмова про сходинки - кожного разу згадую, як зимою проїзжав по них п'ятою точкою 😆
Дивишся це відео, чи інші урбаністичні де показують як будували фірму згадую будинок де я виріс))) В Івано-Франківську та деяких менших містечках області є райончики забудовані на початку 80х німцями(в меншій мірі, вони трохи проще) і чехословаччиною(в більшій мірі), та і в Ужгороді такі є, і в містах які звязані з будівництвом газо/нафтопроводів і необхідних для них станцій для чого залучали закордонних спеців. Це панельки, це звичайно мінус та все ж якщо ми говорим про інклюзивність і правильні підїзди, то тут сходиться ледь не на всі 100 з темою відео. І входи без сходинок, і тамбури, і брудовловлювачі, і двері скляні, і з фіксаторами, і два входи, і окремі інклюзивні приміщення для колясок/велосипедів внизу, і ще багато дрібниць. І так будували ще в 80х, будували у нас, всі мали можливість бачити і оцінити. Тому вдвічі дивніше що і в нульових, і в десятих, да і частенько досі будують урбаністичне пекло де умудряються зробити все навпаки зі змістом цього відео... А так за відео лайк, хороша робота
У Франківську у більшості будинків, що мали по 2 виходи у 90-тих позамуровували один вихід. Памятаю, що тоді основна мотивація то була безпека, бо часто люди скорочували собі дорогу через підїзд попутньо справляючи нужду). Кодові замки якось тоді не були дуже поширені :)
Хотілось би побачити реальні приклади покращення під'їздів для радянських багатоповерхівок чи навпаки старих двоповерхових під'їздів, бо ці рекомендації в більшості випадків стосуються новобудов
Погоджуюся з усіма пунктами. Лише щодо подвійних дверей - я би краще не ставила. З велосипедом - вкрай незручно, а такого вже холоду у під'їзді, щоб подвійні двері були доцільні, я особисто в наших широтах не відчувала
Було б круто якщо б в зробили відео про старі польські / австрійські під'їзди. Вони всі замальовані зеленою фарбою і виглядають ппц. Що з ними можна зробити щоб привести їх до якогось мінімально нормального стану, який кошторис такого, з чого починати і тд
Авторе, твоя подача матеріалу геніальна. Наскільки професійно, виважено, грамотно і вичерпно... Просто в захваті. Відтепер з нетерпінням чекаю нових відео. П.с. Пише підписник пана Чаплінського.
В нас австрійський будинок і благоустроєм із 8 квартир займається тільки 3. І це ще добре що є один бізнесмен який на першому поверсі зробив ремонт. А ось вхідну браму пасувало б відправити на реставрацію чи то ба ремонт.
Тепер треба щоби це відео затвердив виконком як додаткову вимогу до будівництва будинків на території міста! Замість тупих вимог про броньовану кімнату на кожному поверсі
Прикро, що такого підходу немає в нашої улюбленої укрзалізниці, хоча як вбачаємо, його немає загалом по країні й поодинокі випадки у Львові радше є приємним виключенням із загальної картини. 🤍
@@AlexShutyuk Або про красу будівель th-cam.com/video/C9pg2j2oGy0/w-d-xo.html або про те як з старого радянського району зробити європейський квартал (на тому ж каналі). Але не треба заглублюватися аж занадто бо дійдемо до висновку, що все це ідеологія. І тоді розуміємо чому при совку будували саме так, а в Європі по іншому.
Порівняно з європейськими входами у нас дуже слабенько і так брудно... Пам'ятаю, влітку, увесь тиждень на авто їздив по Варшаві і авто було чисте, а по Києву чи не кождень тиждень треба мити.
Велика кількість відкритого ґрунту, в якому влада і комунальники не вбачають причини багнюки і пилу. Замість боротьбою з причиною витрачають купу коштів на боротьбу з наслідками.
@@timendi ще й паркуються в бруд (на "газон"), потім розтягують грязь по місту і ми цим дихаєм. Тому це не просто брудна автівка, а ще й брудні легені, хворі люди.
Пологий вхід є, на два боки, рослини є, прозорі двері є, тамбур є, освітлення є, дашок є, до повного щастя лише гачок, кімнату для 'коліс' і лавку треба.
Вау! Крутезно, дякую! Чи є ідеї щодо паління у під’їздах ? Це заборонено, але є сусіди які все одно палять і це не додається навіть викликом поліції . Я подумала можливо виходом буде організація місця для паління ззовні ?
В мене немає ідей. Якщо людина мудак, то з цим важко шось вдіяти. В мене самого в будинку є такі сусіди. Пробував з ними говорити - то без толку, просто бикують у відповідь. А викликАти через таке поліцію абсолютно безперспективно.
Фіксуєте на відео та викликаєте поліцію, тільки так. Якщо вони цього не розуміють і сруть цим димом вам під носом, то не переживайте за псування відносин, вони вас все рівно за ніщо мають. Підїзд то є публічне місце, віднедавна діє закон про заборону паління у таких місцях. У якості превентивних заходів, повішайте акуратні таблички щоповерху із цитуванням норми закону та попередження про виклик поліції. Один раз потрібно викликати, можливо, щоб знали, що це не погрози. Воно повільно, пасивно, але теж діє. Через пів року-рік ефект дасть і будуть виносити надвір свої туші для сосання диму. Допоможе встановлення біля підїзду урни із ячейкою для цигарок. Короче, ідіотів потрібно вчити точно як кота до лотка.
Ну нам у цьому плані ще працювати не один десяток років, безумовно, цікаві місця є багатьох закутках Львова із доволі крутими дворами, але й захаращених будинків із сходами і відсутністю зелених зон, не говорю вже про припарковані авто на голій землі, бо там газон мав бути.
мені завжди було цікаво як поштарі потрапляють в будинки із закритими на замок підʼїздами 🤔🤔🤔 вони самі мають просити ключі в керуючої компанія чи осбб, чи чекають під дверима поки хтось зайде, чи якось по іншому?
частіше за все дзвонять в першу липшу квартиру і кажуть, що прийшов поштар, і просять пустити. якщо стоїть старезний кодовий замок, поштари вже знають від нього код
це відео треба повністю, без винятків прописати в ДБН і добряче штрафувати за невиконання. я чому велосипеда в місті не маю? бо в квартирі немає місця, де його зберігати + обмаль велопарковок по місту (я з Києва). а якби в мене була така квартира, де місце було б - скоріш за все, мої доходи дозволяли б мати і автівку, і гараж, і тоді нахіба той велосипед?..
Тим паче враховуючи наші дощі, то велосипед якось не дуже гігієнічно зберігати саме в квартирі навіть якби місце було. Кілька разів спробувала зберігати велосипед на балконі, але це ж потім прибирати більше, ніж їздити... Бачила як в Чехії гарно роблять акуратні бетонні підвали (або напівпідвальні приміщення з вікнами) і розміщують там металеві клітки з дверми на замок. У кожну клітку помістяться декілька велосипедів чи візків,та навіть мотоцикл може поміститися, це дуже зручно
Чи вартує тепло від тамбуру гемору з відкриттям 2ї двері? Навіть якщо все правильно спроектовано, все одно відкривати ще одні двері коли зайняті руки, чи з веліком - це гемор. Як на мене то ні, в нас не дуже холодний клімат)
А що там з пожежною безпекою? Колись в американських серіалах були будинки з пожежними драбинами - тепер такого немає. То як щодо декількох входів та під'їзду для пожежки?
Там різні варіанти є. В найдешевшому варіанті треба перечекати пожежу на відкритому (!!!!) балконі (який часто склить одразу забудовник). Ще внизу ставлять датчик газу й сигналізацію, яка ніколи не працює, бо управляюча компанія їбала за це платити
Висаджувати дерева перед житловими будинками треба заборонити на законодавчому рівні або ж робити це на великій відстані, яку не кожна вулиця дозволить. Дерево перед домом може видаватися хорошою ідеєю, тільки якщо ви не плануєте жити в цьому домі протягом багатьох років, тому що, сюрприз сюрприз, вони мають властивість рости і за якихось 10-15 років ми "раптом" стикаємось з проблемою здоровезного дуба перед вікнами й балконом, який повністю закриває все подвір"я і доступ до світла. Перевірено власним досвідом
@@AlexShutyuk Дерева перед вікнами це виключно проблема. Повторюсь, вони закривають вікна і балкон і заважають природньому світлу заходити в дім. Наслідки цього досить очевидні: темнота (її вплив на здоров"я і психіку ми дуже добре знаємо завдяки обстрілам енергоструктури росіянами), квартира не прогрівається сонцем, що може вести до появи плісняви, ну і банальна неможливість щось побачити на дворі. І всі ці мінуси терпіти заради чого? Просто тішитись існуванню перешкоди для мого комфортного життя? Це, як мінімум дивно. Без сумнівно, жива природа повинна бути присутня в місті і не тільки у вигляді відокремленого парку. Біля тих же ж доріг дерева 100% мають рости, адже вони таким чином фільтрують повітря, але точно не перед самим вікном дому, нехай ростуть на подвір"ї біля будинку
@Anastasiia Shevchuk це рівно до тих пір поки він не виросте у вас перед вікном. Сонце у віконці - це база, грунт, фундамент, а дерева у мене ростуть на подвір'ї перед домом, ще й ліс, можна сказати, під боком є. Життя в маленькому місті має свої переваги)
Все ж краще, коли домофон на перших дверях, і на других дублюючий. Тоді менша ймовірність того, що в тамборі ночуватиму безхатьки чи робитимуть асоціальні вчинки.
@@AlexShutyuk таке у знайомої в будинку в Варшаві бачив. І такий же домофон на хвіртці, щоб можна було відчинити дистанційно з квартири і хвіртку. Поштові скриньки розташовані у тамборі.
У нас про ДБНы вспоминают только когда застройщику это выгодно, по Киеву продолжают строить дома с лесами ступеней, и даже когда делают красиво у входа лестницу тупо прячут за дверью. Или любят нагородить ступеней и затем прилепить абсолютно неадекватный пандус. За понижения бордюров даже не говорю, их или нет или они совершенно не попадают в уровень. Представляю если бы проезды для машин так делали, истерика случается из-за каждой кочки. А люди в инвалидных колясках пусть страдают, что особенно мерзко с учетом тысяч наших воинов которые получили инвалидность.
Ніщо, абсолютно ніщо, не заважає забудовнику чи ОСББ перемалювати їх у який завгодно колір як тільки газовики помастурбують на свій улюблений жовтий колір і підпишуть всі папірці для вводу труби в експлуатацію
Щодо зеленої зони біля під'їздів. У новобудов ці зелені зони мініатюрні, і не закривають повністю людину, що йде повз будинку, від сонця, а влітку, коли асфальт нагрівається - це доволі важливо
Ну порівняли висоту ухилу і сходинок. Якщо ухил складатиме по висоті до 15-20 см, тоді й можливо запобігатиме підтопленню, а то й більше. Тому це байки з влогів Чаплінського, які до реальних львівських злив немають відношення. Щодо скляних дверей, це теж мавпування. Враховуючи, як люди гримають, ремонтують, носять габаритні речі.... доводчики дверей замерзають зимою, вітрові навантаження. Нема оригінальності, ви просто повторили стандартний набір урбан-мантр, реальність, зокрема львівська, дещо інша. Чекаємо перших рясних злив, підтоплених "технологічних паркінгів" та "інклюзивних входів" серед тотальної забудови і тотального мощення, без концепції губки - відкритого грунту з насадженнями. Тоді уявлення про правильність серед треш-забудови дещо видозміняться в багатьох, бо чомусь забувається швидко щорічна Львівська Венеція.
В нас практично всюди є гарантований перепад у 15 см - це бордюр вздовж проїзної частини з дощоприймачами. Далі від нього тротуар обов'язково повинен підніматися. Стосовно дощів - вони трапляються не лише у Львові. І у Відні деколи бувають потопи. І морози теж бувають багато де, але там це чомусь не заважає. Загалом, як на мене, якщо обирати "раз на рік може затекти вода у під'їзд" та "людина у інвалідному візку ніколи не зможе сама вийти на вулицю" - то нехай раз на рік підтопить, це менше зло. Стосовно міста-губки - дуже слушне зауваження, це також треба робити, але це тема для окремого відео.
@@AlexShutyuk Частіше Олександре, частіше. Тільки позаминулого, та й цього року я таких налічив 2 - 3, та й минулого були..., масштабних, і десятки менших, котрі спричинювали локальні "паводки". Один з останніх випадків, у 2021 здається, коли плавала мало не ТЦ Скриня, взагалі був дуже і дуже. Як на мене, така тенденція частішатиме, оскільки згадана треш забудова, нікуди не зникає. Чому треш? Бо вона про ущільнення, укрупнення, збільшення площі водостоків (об'єм і площина)... далі йде власне тотальне мощення, котре в іншу протилежність - спеку, створює розпечену сковороду з катмою насаджень. Самі ж насадження - приречені на карликовість. Паркінги - не дозволять посадити вище й повноцінне дерево. Тому, власне проблема під'їздів, як на мене, це мабуть одне з останніх, чим варто перейматись, коли довкола будинку в принципі немає благоустрою, зелені... і ні, я не нарікаю на запаркованість, а швидше на "ефективних міських менеджерів" котрі ту запаркованість так чи інакше провокують... навіщо селити 100500 людей, на одному метрі кубічному, щоб потім волати, як вони все навколо "жахливо, а головне БЕЗКОШТОВНО (на цьому особливий наголос любителів-урбаністів) - запаркують" тачанками, о жах, стандарту нижче Євро 5. Ще мені цікаво, чи ви досліджували тему охочості та спроможності ремонтів тих самих під'їздів, самими ж мешканцями, порівнювали рівень їх статків (добра половина контингенту старих будинків - пенсіонери, котрі не винні у обмеженості доходів). Адже, навіть разове але доволі масштабне затоплення, спричинить вздуття стін, або й потенційний грибок... лущення стін, нищення дверей і т.д. Хто це ремонтуватиме, хоч щоденно комфортно долатиме вхід без сходів? Я не проти відсутності сходинок. Я проти підходу, який спричинить іншу проблему, те саме плавання, а часом, як буває піднімається вулиця або проїзджа частина - то взагалі вхід опиняється в низині. І там не тільки вода тече. Треба враховувати реалії, мінливість містобудування... не лише інклюзивність людей на візочку. Бувають і акуратні, коротенькі пандуси, без поруччів, що по суті є тим самим ухилом. Не знаю..., спостерігатимемо подальші тенденції, як цьогорічна погода і обмеженість підземних комунікацій у площі поперечного січення проявлять себе на предмет одномоментного збільшення води, листя, та всякого вуличного добра. Про губку, на жаль, доведеться забути найближчі 10-ки років. Жадібність до площі міста, не дає це реалізувати. А штучне болітце біля будинку з рослинами, або високим деревом утримує багато в собі тієї самої чистої води, котру зараз успішно спускають в загальну каналізацію. Дахи теж, якщо продумані.
Й виключно тому,що ми себе вiдповiдним чином поводимо! Простий свiжий приклад! Жовтень '22 - початок зниження електрогенерацii! Шабашники з головного Кабiнету шабашникiв на чолi з Жмигалем не поставили за весь опалювальний сезон жодного енергоефективного вiкна замiсть ДВАДЦЯТЬ РАЗIВ вже проплаченого совкового вiкна в одне скло з двох розбитих половинок без штапика! Якби замiнили цi вiкна,то й розбомбленоi куцоi електрогенерацii вистачило б всiм без вiдключень, ще й на продаж! Бiльше ТРИДЦЯТИ рокiв через такi вiконнi портали грiемо КОСМОС!!! А ще ж такi й дверi там! В трьох п'ятиповерхiвкпх,що поряд нараховано 96(!!!) ВIКОННИХ порталiв по прогрiву КОСМОСУ! Й це якщо нiмбоносний в себе в креслi, то вiд проекцii його ЯЙ на паркет то цього житлофонду по прямiй менше 100 км!!! Такi ж срачi по всьому незалежному простору! Й ЩОРIЧНО пiдписуються акти по пiдготовцi до зими! Бери акти, перевiряй та саджай!!! Але ми поводимо себе рiвно так,як ви написали - то те й маемо! Безальтернативнi тарифи й т.п. Ось нiмбоносний вже мурчить про пiдготовку до наступноi зими, але знову про збiльшення електрогенерацii та газу власного видобутку! Чим бiльше матимемо - тим бiльше просеремо! От така куйня, малята! ДуиайТЕ!
Підтримати розвиток мого каналу можна через Патреон - www.patreon.com/alexshutyuk
Або можна зробити разовий внесок на монобанку - send.monobank.ua/jar/9p1DpERNTH
Також важливо, щоби вхідні двері до будинку була можливість зафіксувати у відкритому положенні, бо це не завжди є (а з велосипедами, візками, іншим габаритним дуже незручно заходити-виходити й двері тримати)
Так, це теж корисна опція
Для цього поруч з найкрутішими скляними дверима завжди лежить високотехнологічна цегла аби підперти їх у відкритому стані :)
@@golyj000так званий "стопер" українського зразка. Дешево і сердито 🤕
Відео про під'їзд здорової людини😊😊
А таке відео не те що не соромно, а навіть обов'язково в університетах показувати як стислий та інформативний посібник по під'їздам, та й не тільки. Ці перелічені критерії (ще й продемонстровані) вже як чек-лист по якому потрібно проектувати під'їзд та територію навколо нього. Я як людина яка любить коли все продумано і зроблено для зручності ціню це відео. Хах, навіть гачки для сумок біля входу, неймовірно!
ого, неймовірно, невже таки може існувати будинок де Хочеться Жити!
Дякую за Український вміст.
Дуже якісна подача інформації. Та дуже цікаво
Було б цікаво подивитися приклади модернізації під’їздів старих будівель, а не лише новобудов. Мабуть, є цікаві рішення з різних країн.
Ще дві ремарки:
- 7:05 - в отакі "брудовловлювачі" при вході чудово падають ключі та інші дрібні важливі предмети, тому то вкрай дискусійно.
- Вікна у дверях мають ще перевагу як дзеркало (можна поєднати прозоре з напівпрозорим), аби бачити, чи позаду тебе нема зловмисника, поки витягаєш з сумки ключі.
Ті вловлювачі бувають досить різні, бувають і такі, куди ключі не проваляться
Корисний контент! Дякую за відео! Бажаю успіхів!
Дякую!
Я чекав на вас усе своє життя!!
Ого
Дуже якісний та цікавий контент!
дякую за відео!
прості логічні висновки з життя - дуже дивно що зазвичай зроблено навпаки
Велостоянки дуже хотілося б. Необхідність тягнути їх по сходах, ліфтах та тамбурах нівелює можливість зганяти по продукти наприклад. Неможливо одночасно нести і велосипед і продукти. Особливо якщо дощ.
Є таке. А потім ще маневрувати ним у тісному коридорі та намагатися не вимазати одяг на вішаку
Чудовий довгий позитивний коментар заради просування надзвичайно корисного і інформативного відео та каналу загалом.
Ого, круто)
Може воно ще й поширення заслуговує?)
Відео топ, хочеться щоб колись всі під'їзди були такими
Гарна добірка, з усіма пунктами згоден. Ще додав би біля входу невелички урни з можливістю сортування сміття, у середині під'їзду - окреме приміщення для утилізації відходів: відпрацьованих батарейок, ламп, старого одягу тощо. Також для наших умов - спеціально обладнані місця для об'яв любителям розповсюдження візуального сміття. А ще - з точки зору безпеки - гарне електроосвітлення у вечірній та нічний час, зовні та всередині під'їзду, бажано з використанням енергозберігаючих технологій та відеоспостереження за прилеглою територією.
Дякую за вашу корисну працю і просвітництво, Алексе)
Коли заходить розмова про сходинки - кожного разу згадую, як зимою проїзжав по них п'ятою точкою 😆
Ідея ще: дошка оголошень. Бо в мене клеють оголошення на стіни або/та двері. Це не тільки облегшить їх знімання, а й після не буде залишків.
Часто ці дошки вішає на шару перший провайдер інтернету, який заходить у будинок
Тяжко зітхнув щодо реалізації... Класне відео, пізнавальне.
Прекрасно.
Дивишся це відео, чи інші урбаністичні де показують як будували фірму згадую будинок де я виріс))) В Івано-Франківську та деяких менших містечках області є райончики забудовані на початку 80х німцями(в меншій мірі, вони трохи проще) і чехословаччиною(в більшій мірі), та і в Ужгороді такі є, і в містах які звязані з будівництвом газо/нафтопроводів і необхідних для них станцій для чого залучали закордонних спеців. Це панельки, це звичайно мінус та все ж якщо ми говорим про інклюзивність і правильні підїзди, то тут сходиться ледь не на всі 100 з темою відео. І входи без сходинок, і тамбури, і брудовловлювачі, і двері скляні, і з фіксаторами, і два входи, і окремі інклюзивні приміщення для колясок/велосипедів внизу, і ще багато дрібниць. І так будували ще в 80х, будували у нас, всі мали можливість бачити і оцінити. Тому вдвічі дивніше що і в нульових, і в десятих, да і частенько досі будують урбаністичне пекло де умудряються зробити все навпаки зі змістом цього відео...
А так за відео лайк, хороша робота
У Франківську у більшості будинків, що мали по 2 виходи у 90-тих позамуровували один вихід. Памятаю, що тоді основна мотивація то була безпека, бо часто люди скорочували собі дорогу через підїзд попутньо справляючи нужду). Кодові замки якось тоді не були дуже поширені :)
дуже гарний список
Як завжди гідний контент, дякую!!
Чудове відео! Хороший гайд для всіх ОСББ і однозначно заслуговує поширення!!!
Дякую за відео! Дуже актуальне для мене зараз.
Якраз хочемо робити реклонструкцію під'їзду.
Комент для розвитку каналу та максимального поширення відео.
Хотілось би побачити реальні приклади покращення під'їздів для радянських багатоповерхівок чи навпаки старих двоповерхових під'їздів, бо ці рекомендації в більшості випадків стосуються новобудов
Погоджуюся з усіма пунктами. Лише щодо подвійних дверей - я би краще не ставила. З велосипедом - вкрай незручно, а такого вже холоду у під'їзді, щоб подвійні двері були доцільні, я особисто в наших широтах не відчувала
Може і так. Навіть на фотках зі Швеції практично всюди одинарні. То ще треба дивитися, що там норми вимагають.
Подвійні двері оправдані у морози сильні, а це аж кілька днів у році, максимум тиждень. Решту часу вони заважають.
@@Kredo800У нас в підїзді другі двері завжди відкриті, і закриваємо їх тільки коли ну зовсім холодно
Дякую за відео! Згодна з кожним пунктом. Дрібні здавалось би речі, але наскільки вони полегшували і зприємнювали би життя.
цікаве відео, дай боже в нас такі будуть
Дуже гарно все зібрано у відео та ілюстровано, дякую, Олександре! Ваші відео є дуже якісні
Рецепт ідеального під'їзду це прям точно сказано)
Було б круто якщо б в зробили відео про старі польські / австрійські під'їзди. Вони всі замальовані зеленою фарбою і виглядають ппц.
Що з ними можна зробити щоб привести їх до якогось мінімально нормального стану, який кошторис такого, з чого починати і тд
Авторе, твоя подача матеріалу геніальна. Наскільки професійно, виважено, грамотно і вичерпно... Просто в захваті. Відтепер з нетерпінням чекаю нових відео.
П.с.
Пише підписник пана Чаплінського.
Дуже дякую)
Поки готуються нові відео - можете подивитися попередні на каналі)
А ще запрошую підписатися на патреон, там ще є ексклюзивні відео, яких немає тут
В нас австрійський будинок і благоустроєм із 8 квартир займається тільки 3. І це ще добре що є один бізнесмен який на першому поверсі зробив ремонт. А ось вхідну браму пасувало б відправити на реставрацію чи то ба ремонт.
Тепер треба щоби це відео затвердив виконком як додаткову вимогу до будівництва будинків на території міста! Замість тупих вимог про броньовану кімнату на кожному поверсі
У нас би, для початку, входи в один рівень з тротуаром почали робити, як в ДБНах
@@mshkotnyar та вже в нових будинках це наче завжди є
Дякую за інформацію та контент українською!
Дякую за відео та вашу працю! Слава Україні!
Клас, про домофон в тамбурі не знав.
💙💙💛💛
Прикро, що такого підходу немає в нашої улюбленої укрзалізниці, хоча як вбачаємо, його немає загалом по країні й поодинокі випадки у Львові радше є приємним виключенням із загальної картини. 🤍
Фундаментальне відео.
Про що робити наступне?)
@@AlexShutyuk Або про красу будівель th-cam.com/video/C9pg2j2oGy0/w-d-xo.html або про те як з старого радянського району зробити європейський квартал (на тому ж каналі). Але не треба заглублюватися аж занадто бо дійдемо до висновку, що все це ідеологія. І тоді розуміємо чому при совку будували саме так, а в Європі по іншому.
1:55 Володимира Великого 35 а 👍🙂
6:12 і благополучно забути ту сумку
До речі. Я от парасолю забула на зупинці, через 10 хв повернулася - а її вже й слід похолов. Спиздять 💯
#тонедлянашихлюдей
Порівняно з європейськими входами у нас дуже слабенько і так брудно... Пам'ятаю, влітку, увесь тиждень на авто їздив по Варшаві і авто було чисте, а по Києву чи не кождень тиждень треба мити.
Велика кількість відкритого ґрунту, в якому влада і комунальники не вбачають причини багнюки і пилу.
Замість боротьбою з причиною витрачають купу коштів на боротьбу з наслідками.
@@timendi ще й паркуються в бруд (на "газон"), потім розтягують грязь по місту і ми цим дихаєм. Тому це не просто брудна автівка, а ще й брудні легені, хворі люди.
@@blackwood0363 А коли ти робиш їм зауваження, вони роздратовано відповідають "а де тут газон?" Так його і немає вже, його знищили колесами.
А як щодо лавочок?
Класне відео!
Пологий вхід є, на два боки, рослини є, прозорі двері є, тамбур є, освітлення є, дашок є, до повного щастя лише гачок, кімнату для 'коліс' і лавку треба.
Вперше попала на твоє відео, хоча давно підписалася)))
Маю комплімент не по темі 😅
Дууууже приємний голос)) при живому спілкуванні це не так помітно)
Цікаво підписка ютуба працює) дякую за комплімент)
Вау! Крутезно, дякую! Чи є ідеї щодо паління у під’їздах ? Це заборонено, але є сусіди які все одно палять і це не додається навіть викликом поліції . Я подумала можливо виходом буде організація місця для паління ззовні ?
В мене немає ідей. Якщо людина мудак, то з цим важко шось вдіяти. В мене самого в будинку є такі сусіди. Пробував з ними говорити - то без толку, просто бикують у відповідь. А викликАти через таке поліцію абсолютно безперспективно.
Фіксуєте на відео та викликаєте поліцію, тільки так. Якщо вони цього не розуміють і сруть цим димом вам під носом, то не переживайте за псування відносин, вони вас все рівно за ніщо мають. Підїзд то є публічне місце, віднедавна діє закон про заборону паління у таких місцях. У якості превентивних заходів, повішайте акуратні таблички щоповерху із цитуванням норми закону та попередження про виклик поліції. Один раз потрібно викликати, можливо, щоб знали, що це не погрози. Воно повільно, пасивно, але теж діє. Через пів року-рік ефект дасть і будуть виносити надвір свої туші для сосання диму. Допоможе встановлення біля підїзду урни із ячейкою для цигарок. Короче, ідіотів потрібно вчити точно як кота до лотка.
3:57 били, але це як виключення: сбербанк напроти готелю львів (добре, що тепер в Україні його нема)
Значить треба просто не бути сбербанком)
Логічно
Урбаністика на яку ми заслуговуємо
Що ви маєте на увазі?
Ну нам у цьому плані ще працювати не один десяток років, безумовно, цікаві місця є багатьох закутках Львова із доволі крутими дворами, але й захаращених будинків із сходами і відсутністю зелених зон, не говорю вже про припарковані авто на голій землі, бо там газон мав бути.
Де навчають тих архитекторів, які проєктують наші новобудови? треба водити з екскурсією "як робити не треба", бо це повне зібрання помилок
мені завжди було цікаво як поштарі потрапляють в будинки із закритими на замок підʼїздами 🤔🤔🤔 вони самі мають просити ключі в керуючої компанія чи осбб, чи чекають під дверима поки хтось зайде, чи якось по іншому?
Напевно мають в'язанку ключів. До речі на закордонних фотках багато прикладів, де поштові скриньки або зовсім на дворі, або двосторонні
частіше за все дзвонять в першу липшу квартиру і кажуть, що прийшов поштар, і просять пустити. якщо стоїть старезний кодовий замок, поштари вже знають від нього код
це відео треба повністю, без винятків прописати в ДБН і добряче штрафувати за невиконання.
я чому велосипеда в місті не маю? бо в квартирі немає місця, де його зберігати + обмаль велопарковок по місту (я з Києва). а якби в мене була така квартира, де місце було б - скоріш за все, мої доходи дозволяли б мати і автівку, і гараж, і тоді нахіба той велосипед?..
Тим паче враховуючи наші дощі, то велосипед якось не дуже гігієнічно зберігати саме в квартирі навіть якби місце було. Кілька разів спробувала зберігати велосипед на балконі, але це ж потім прибирати більше, ніж їздити... Бачила як в Чехії гарно роблять акуратні бетонні підвали (або напівпідвальні приміщення з вікнами) і розміщують там металеві клітки з дверми на замок. У кожну клітку помістяться декілька велосипедів чи візків,та навіть мотоцикл може поміститися, це дуже зручно
@@marysid228 у нас в деяких будинках теж є такі підвали/напівпідвали, але, на жаль, не скрізь.
Слава Канаді!
недавно розбили в моєму жк скляні двері) тому цілком можливо
Ясно, що можливо, але це буває дуже рідко
Офігеть, не вірю своїм очам: 5:43 і труба пофарбоване НЕ в Жовтий колір
То швидше 5:39
Такий ЖК у Львові не один насправді. Це робиться після того як газовики підпишуть папери і звалять геть
Чи вартує тепло від тамбуру гемору з відкриттям 2ї двері?
Навіть якщо все правильно спроектовано, все одно відкривати ще одні двері коли зайняті руки, чи з веліком - це гемор.
Як на мене то ні, в нас не дуже холодний клімат)
+ Із глобальним потеплінням наш клімат став ще теплішим.
1:35 це все залежить від географії. десь це потрібно, а десь ні
Треба було запитатися сильних архітекторів з сихова, вони добре знають, як в падік входити)
Це в кого саме?
Якщо чесно - виглядає як фантастика, яку неможливо реалізувати у нас
Чклсь бачила автентичний старовинний вологовловлювач на вході до під'їзду в австрійській кам'яниці на початку вул. Драгоманова. Вже тоді люди думали
А що там з пожежною безпекою? Колись в американських серіалах були будинки з пожежними драбинами - тепер такого немає. То як щодо декількох входів та під'їзду для пожежки?
Там різні варіанти є. В найдешевшому варіанті треба перечекати пожежу на відкритому (!!!!) балконі (який часто склить одразу забудовник). Ще внизу ставлять датчик газу й сигналізацію, яка ніколи не працює, бо управляюча компанія їбала за це платити
ще б додати відсутність біля входу оцих табличок де всі і вся розклеюють реклами.
якраз хай будуть, бо реклама ніде не дінеться, просто на двері будуть клеїти
А на початку це що, Магнолія може?
Схоже на те
Висаджувати дерева перед житловими будинками треба заборонити на законодавчому рівні або ж робити це на великій відстані, яку не кожна вулиця дозволить. Дерево перед домом може видаватися хорошою ідеєю, тільки якщо ви не плануєте жити в цьому домі протягом багатьох років, тому що, сюрприз сюрприз, вони мають властивість рости і за якихось 10-15 років ми "раптом" стикаємось з проблемою здоровезного дуба перед вікнами й балконом, який повністю закриває все подвір"я і доступ до світла. Перевірено власним досвідом
А що ще варто заборонити разом з деревами?
А ви до речі не думали, що когось навпаки радують дерева перед вікном?
@@AlexShutyuk Дерева перед вікнами це виключно проблема. Повторюсь, вони закривають вікна і балкон і заважають природньому світлу заходити в дім. Наслідки цього досить очевидні: темнота (її вплив на здоров"я і психіку ми дуже добре знаємо завдяки обстрілам енергоструктури росіянами), квартира не прогрівається сонцем, що може вести до появи плісняви, ну і банальна неможливість щось побачити на дворі. І всі ці мінуси терпіти заради чого? Просто тішитись існуванню перешкоди для мого комфортного життя? Це, як мінімум дивно.
Без сумнівно, жива природа повинна бути присутня в місті і не тільки у вигляді відокремленого парку. Біля тих же ж доріг дерева 100% мають рости, адже вони таким чином фільтрують повітря, але точно не перед самим вікном дому, нехай ростуть на подвір"ї біля будинку
@Anastasiia Shevchuk це рівно до тих пір поки він не виросте у вас перед вікном. Сонце у віконці - це база, грунт, фундамент, а дерева у мене ростуть на подвір'ї перед домом, ще й ліс, можна сказати, під боком є. Життя в маленькому місті має свої переваги)
Слушно. Під вікнами краще кущі і квіти. А дерева на відстані, аби був широкий тротуар.
В нас смітник вже втретє вкрали🙃( не Львів)
Шкода що в 5поверхівках всередині ніяк не можна буде обладнати можливість підніматись людям на візках
Забув про щітку ля очищення взуття
Брудовловлювач це дуже близько)
@@AlexShutyuk все одно крихта в квартиру несеться😔
Можна ще туалет 🚽🚰загального користування на першому поверсі, зону очікування з диванчиком, кріслами 🛋️🪑. Але все це, звичайно, додаткові кошти.
Все ж краще, коли домофон на перших дверях, і на других дублюючий. Тоді менша ймовірність того, що в тамборі ночуватиму безхатьки чи робитимуть асоціальні вчинки.
Слушно
@@AlexShutyuk таке у знайомої в будинку в Варшаві бачив. І такий же домофон на хвіртці, щоб можна було відчинити дистанційно з квартири і хвіртку. Поштові скриньки розташовані у тамборі.
У нас про ДБНы вспоминают только когда застройщику это выгодно, по Киеву продолжают строить дома с лесами ступеней, и даже когда делают красиво у входа лестницу тупо прячут за дверью. Или любят нагородить ступеней и затем прилепить абсолютно неадекватный пандус. За понижения бордюров даже не говорю, их или нет или они совершенно не попадают в уровень. Представляю если бы проезды для машин так делали, истерика случается из-за каждой кочки. А люди в инвалидных колясках пусть страдают, что особенно мерзко с учетом тысяч наших воинов которые получили инвалидность.
2:23 Ці жовті труби!!! Це Україна чи Росія?
Ніщо, абсолютно ніщо, не заважає забудовнику чи ОСББ перемалювати їх у який завгодно колір як тільки газовики помастурбують на свій улюблений жовтий колір і підпишуть всі папірці для вводу труби в експлуатацію
Щодо зеленої зони біля під'їздів. У новобудов ці зелені зони мініатюрні, і не закривають повністю людину, що йде повз будинку, від сонця, а влітку, коли асфальт нагрівається - це доволі важливо
а лавочка??????????????
Дискусійно)
Ну блін, схОдинка ж. Ну як так?
Ну бачите, так ви хоч коментар написали)
Ну порівняли висоту ухилу і сходинок. Якщо ухил складатиме по висоті до 15-20 см, тоді й можливо запобігатиме підтопленню, а то й більше. Тому це байки з влогів Чаплінського, які до реальних львівських злив немають відношення.
Щодо скляних дверей, це теж мавпування. Враховуючи, як люди гримають, ремонтують, носять габаритні речі.... доводчики дверей замерзають зимою, вітрові навантаження. Нема оригінальності, ви просто повторили стандартний набір урбан-мантр, реальність, зокрема львівська, дещо інша. Чекаємо перших рясних злив, підтоплених "технологічних паркінгів" та "інклюзивних входів" серед тотальної забудови і тотального мощення, без концепції губки - відкритого грунту з насадженнями. Тоді уявлення про правильність серед треш-забудови дещо видозміняться в багатьох, бо чомусь забувається швидко щорічна Львівська Венеція.
В нас практично всюди є гарантований перепад у 15 см - це бордюр вздовж проїзної частини з дощоприймачами. Далі від нього тротуар обов'язково повинен підніматися.
Стосовно дощів - вони трапляються не лише у Львові. І у Відні деколи бувають потопи. І морози теж бувають багато де, але там це чомусь не заважає.
Загалом, як на мене, якщо обирати "раз на рік може затекти вода у під'їзд" та "людина у інвалідному візку ніколи не зможе сама вийти на вулицю" - то нехай раз на рік підтопить, це менше зло.
Стосовно міста-губки - дуже слушне зауваження, це також треба робити, але це тема для окремого відео.
@@AlexShutyuk Частіше Олександре, частіше. Тільки позаминулого, та й цього року я таких налічив 2 - 3, та й минулого були..., масштабних, і десятки менших, котрі спричинювали локальні "паводки". Один з останніх випадків, у 2021 здається, коли плавала мало не ТЦ Скриня, взагалі був дуже і дуже. Як на мене, така тенденція частішатиме, оскільки згадана треш забудова, нікуди не зникає. Чому треш? Бо вона про ущільнення, укрупнення, збільшення площі водостоків (об'єм і площина)... далі йде власне тотальне мощення, котре в іншу протилежність - спеку, створює розпечену сковороду з катмою насаджень.
Самі ж насадження - приречені на карликовість. Паркінги - не дозволять посадити вище й повноцінне дерево. Тому, власне проблема під'їздів, як на мене, це мабуть одне з останніх, чим варто перейматись, коли довкола будинку в принципі немає благоустрою, зелені... і ні, я не нарікаю на запаркованість, а швидше на "ефективних міських менеджерів" котрі ту запаркованість так чи інакше провокують... навіщо селити 100500 людей, на одному метрі кубічному, щоб потім волати, як вони все навколо "жахливо, а головне БЕЗКОШТОВНО (на цьому особливий наголос любителів-урбаністів) - запаркують" тачанками, о жах, стандарту нижче Євро 5.
Ще мені цікаво, чи ви досліджували тему охочості та спроможності ремонтів тих самих під'їздів, самими ж мешканцями, порівнювали рівень їх статків (добра половина контингенту старих будинків - пенсіонери, котрі не винні у обмеженості доходів). Адже, навіть разове але доволі масштабне затоплення, спричинить вздуття стін, або й потенційний грибок... лущення стін, нищення дверей і т.д. Хто це ремонтуватиме, хоч щоденно комфортно долатиме вхід без сходів?
Я не проти відсутності сходинок. Я проти підходу, який спричинить іншу проблему, те саме плавання, а часом, як буває піднімається вулиця або проїзджа частина - то взагалі вхід опиняється в низині. І там не тільки вода тече. Треба враховувати реалії, мінливість містобудування... не лише інклюзивність людей на візочку. Бувають і акуратні, коротенькі пандуси, без поруччів, що по суті є тим самим ухилом. Не знаю..., спостерігатимемо подальші тенденції, як цьогорічна погода і обмеженість підземних комунікацій у площі поперечного січення проявлять себе на предмет одномоментного збільшення води, листя, та всякого вуличного добра.
Про губку, на жаль, доведеться забути найближчі 10-ки років. Жадібність до площі міста, не дає це реалізувати. А штучне болітце біля будинку з рослинами, або високим деревом утримує багато в собі тієї самої чистої води, котру зараз успішно спускають в загальну каналізацію. Дахи теж, якщо продумані.
Половина списку фігня
Чекаємо на ваше відео по темі
зелена зона, щоб було де псам посрати ))) у львові є такі райони, густо засрані собачим лайном )))
Ну це вже питання до культури мешканців
Був у багатьох Містах Європи і бачив їхні підїзди.Там зроблено все для людей!!!У нас нажаль для стойла!!!
Дякую за відео!!!
Й виключно тому,що ми себе вiдповiдним чином поводимо! Простий свiжий приклад! Жовтень '22 - початок зниження електрогенерацii! Шабашники з головного Кабiнету шабашникiв на чолi з Жмигалем не поставили за весь опалювальний сезон жодного енергоефективного вiкна замiсть ДВАДЦЯТЬ РАЗIВ вже проплаченого совкового вiкна в одне скло з двох розбитих половинок без штапика! Якби замiнили цi вiкна,то й розбомбленоi куцоi електрогенерацii вистачило б всiм без вiдключень, ще й на продаж! Бiльше ТРИДЦЯТИ рокiв через такi вiконнi портали грiемо КОСМОС!!! А ще ж такi й дверi там! В трьох п'ятиповерхiвкпх,що поряд нараховано 96(!!!) ВIКОННИХ порталiв по прогрiву КОСМОСУ! Й це якщо нiмбоносний в себе в креслi, то вiд проекцii його ЯЙ на паркет то цього житлофонду по прямiй менше 100 км!!! Такi ж срачi по всьому незалежному простору! Й ЩОРIЧНО пiдписуються акти по пiдготовцi до зими! Бери акти, перевiряй та саджай!!! Але ми поводимо себе рiвно так,як ви написали - то те й маемо! Безальтернативнi тарифи й т.п. Ось нiмбоносний вже мурчить про пiдготовку до наступноi зими, але знову про збiльшення електрогенерацii та газу власного видобутку! Чим бiльше матимемо - тим бiльше просеремо! От така куйня, малята! ДуиайТЕ!
💙💙💛💛