👍 Subskrybuj moreleTV ➡️ morele.tv/subskrybuj Dobre przetestowane TV (Od najtańszych) 🛒 TCL P615 ➡️ morele.tv/3OWEVnA 🛒 TCL QLED C725 ➡️ morele.tv/3P8Vo8l 🛒 Samsung QLED Q77A ➡️ morele.tv/3Rjz5OI 🛒 LG OLED C1 ➡️ morele.tv/3Rid4Q8 🛒 LG OLED C2 ➡️ morele.tv/3Iqpxgt 📺 Link do przetestowanych monitorów i TV ➡️ morele.tv/monitory ⚠️ A tu znajdziecie najnowsze promocje na Morele ➡️ morele.tv/Price-Man-Promki
My z bratem technologie 3d wykorzystywaliśmy w grach. Na tv z LG była możliwość, że jak był ekran podzielony na pół w poziomie lub pionie to tv mógł to przerobić na 2 ekrany pełnowymiarowe. Do zestawu były dołączone 2 pary okularów, które jedne miały 2 soczewki "lewe", a drugie 2 soczewki "prawe" i mimo, że graliśmy na 1 tv nikt nie widział tej drugiej osoby.
@@meloman2910 I to właśnie jest mega fajna rzecz. Szpilanie we dwóch na jednym TV gdzie każdy ma swój dupny obraz. Pomimo że o połowę mniejsza rozdziałka to i tak znacznie lepsze niż mały obraz i bonus że drugi gracz ci nie przeszkadza (bo nie ślepisz na jego wycinek). Do tego pasywne okularki nie obniżały jasności jak aktywne. Szkoda że nie promowali tego mocniej, bo same filmy bez dodatkowego wsparcia stacji TV to było za mało. Do dziś mam Sama 3D F6640 a do niego podłączone PS3. Ileś tam filmów również obejrzałem i trzeba przyznać że przy niektórych ta technologia robiła robotę a w innych była dodawana na siłę (bijatyka w 3D z szybkimi ujęciami, tu zasysało ).
Też tak robiłem tylko na panasoniku i okularach z kina(tanie, dodawane w kinie do biletu) gdzie zmieniałem soczewki żeby okulary miały dwie lewe i dwie prawe. Super sprawa
Problemem był koszt kamer 3d. Większość filmów była nagrana zwykłymi kamerami a efekt 3d dodawany w post. co dawało tylko efekt głębi obrazu natomiast był brak efektu wychodzenia obrazu z ekranu.
Takie gadanie, jakim problemem dla wytwórni jest kupienie kamery za kilkadziesiąt tysięcy, może nawet sto tysięcy i później ją po prostu wielokrotnie wykorzystywać? Przecież koszty filmów to setki milionów.
@@romanmazur3793 tylko vr jest raczej bajerem dla maniakow ja mam ponad 30 lat nigdy tego nie widzialem bo sie nowymi grami nie intetesuje. 3d probowali sprzedac wszystkim i zastapic kazdy odbiornik na swiecie.
Mam telewizor 3d i wciąż oglądanie filmów robionych w 3d a nie przerabianych z 2d na 3d robi wrażenie, szkoda że ta technologia upadła i aktualnie pełnometrażowych filmów 3d już praktycznie nie ma
@@mazikrolwioski4632 Ma sens na projektorze 3D np. na 106 calowym ekranie. Żeby się przekonać polecam coś z filmów IMAXa np. o rafie koralowej, poezja :) 3D zostało stworzone przede wszystkim dla projektorów, które wciąż są produkowane. Za około 3 tys. można kupić projektor dobrej klasy, który zapewni Ci niezapomniane doznania wizualne. Pomyśl ile kosztowałoby telewizor o takich rozmiarach. Niech najlepszą rekomendacją będą słowa mojego kumpla, który jest zawodowym fotografem i na co dzień obrabia grafikę. Właśnie na widok "Życie oceanu" i "Podwodny las" IMAXu stwierdził: "nie sądziłem, że na tak dużym ekranie można osiągnąć taką jakość obrazu". Obecnie można też już kupić za około 5 tys. projektor 3D z 4K i HDRem. Żeby nie było, telewizor jest na pewno bardziej uniwersalny. Na TV z rodziną oglądam: programy informacyjne, seriale itp. a na projektorze filmy i nie zamienię tego na nic innego :)
Też jestem wielkim fanem 3D i uważam, że dobrze zrobione 3D daje niesamowite możliwości. Niestety mało który reżyser potrafi to wykorzystać. Mam cichą nadzieję, że znów po Avatarze 2 coś się ożywi w produkcji filmów w 3D bo mają ogromny potencjał.
Przypadkowo w Kanadzie w Toroncie trafiłem na wystawę z nowinkami tech. telewizyjnymi i widziałem tam telewizor, który miał 3D bez okularów, efekt był bardzo wyraźny i powalający, filmik pokazywał gościa płynącego kajakiem filmowanym z przodu i dziob kajaku wystawał z telewizora tuz przed moimi oczami.
W Polsce też był swojego czasu na chwilę w sprzedaży TV Toschiba. Nie miałem okazji go przetestować bo było zaledwie kilka w sprzedaży w jednym ze sklepów w Warszawie.
Pracowałem w tej branży 10-15 lat temu. Pamiętam, jak na konferencji firmy Panasonic cwaniakowaty marketingowiec usiłował przekonać zebranych, że przejście do technologii 3D to większy przeskok niż zamiana obrazu czarno-białego na kolorowy. Uwagi poprawnościowe: 4:34 właściwym słowem jest "pionowej", 10:12 właściwym słowym jest "rozmywa", 10:47 mówi się "mnie się nie podoba".
Zrób też film o dużych tv z projekcją tylną, które można było spotkać na rynku na przełomie wieków i chyba nawet do 2010 r. To były w zasadzie projektory, ale obraz rzucany był z tylu. Tv miał grubość nieco ponad 50 cm i płaski ekran. Było to rozwiązanie tańsze od ówczesnych tv LCD, nie mówiąc o plazmowych
Rodzice do dzisiaj mają plazmę 3D z 2012 r. (w zestawie z dwiema sztukami okularów). O ile na filmach to efekt jest taki średni, za to w grach na PS3 to było po prostu WOW - Killzone, Motorstorm w 3D wyglądały (i wyglądają obłędnie).
@@tomaszkonieczka5897 Jeszcze " Tytanik" w 3D znakomity. Krótkometrażowe 3D z wrażeniem rybek rafy koralowej pływających po pokoju i wychodzących z ekranu. Super. Częstotliwość odświeżania obrazu ok 800Hz.Teraz 60, 100, 120 Hz. To na 2024 r pogorszyło się? To nie argument, że chory telewidz nie może oglądać w 3D. Przecież jest tryb wyłączenia 3D na wersję zwykłą. Teraz z ekranami 55 cali wzwyż efekt byłby jeszcze lepszy. W trudności finansowe produkcji nie wierzę.
@@antyoksydant5238Telewizory nigdy nie miały odświeżania 800Hz. Wiesz, jaki to by miało chory pobór mocy ? Druga sprawa- to była nazwa handlowa, faktyczne odświeżanie było standardowo 60Hz, w przypadku Cinema3D- 24klatko, zdublowane do 48 (każda klatka wyświetla podwójnie, jak w kinie). Technologia 3D dopiero teraz miałaby sens, gdy mamy podświetlenie strefowe lub OLEDy jak i sprzęt graficzny pozwalający na tworzenie i renderowanie obrazu w 4K. Wcześniej składanie takiego filmu, w tej jakości trwałoby latami- jak Avatar
Ja mam do dzisiaj LG la660s 55 cali filmy 3d super okulary polaryzacyjne po których nie bolała głowa nie potrzebowały ładowania jak w Samsungach no i granie we dwoje na podzielonym ekranie poprzez dual Play każdy widział swój obraz do dziś to mistrzostwo jak dla mnie szkoda że olali tę technologię
Ja też mam LG 3D i sobie chwalę. Super wrażenia: przedmioty wychodzą poza ekran pod różnym kątem i są w ruchu. Wizualnie zmniejszają trochę obraz, ale od 49 cali w górę, jeszcze lepiej. Zależy też od wielkości pokoju, z jakiej odległości się patrzy.
Najlepsze jest to, że LG oferował swoje 3d również w OLEDach. Wycofali się z tego bo poszli na wojnę o jasność matrycy. Glupota totalna! Mam LG 3D z 2013. Technologia pasywna nadal świetnie się sprawdza pomimo pewnych wad.
@@pancerowany2008 Ja też mam z 2013 r. 3D LG, a cali 42. Nigdy bym nie zamienił na 4-8K. Technologia 3D powinna być rozwijana! .Źle, że brakuje filmów lub transmisji na żywo w 3D. U producentów więcej zachwalania, niż tego co oczekują klienci!
Mam gorącą prośbę: przed kolejnym filmem koniecznie zajrzyj do słownika (dla was chyba wyrazów obcych) by dowiedzieć się co oznacza wyraz „technika” i „technologia”. Bo cały film był o technice 3D - błędnie nazywana dziesiątki razy technologią. To tak jak Karyńskie traktowanie jako synonimów „bynajmniej” i „przynajmniej”.
Sam mam do dziś Samsunga 3D 40" z 2013 roku. Filmy w różnych jakościach. W niektórych efekt był super a w innych bardzo sztuczny. Próbowałem też grać w gry w trybie 3D ale nie każda gra oferowała wsparcie a do Nvidii trzeba było mieć specjalny sterownik. No i wydajność takiej gry mocno spadała. Samsung dodawał wtedy 2 pary okularów aktywnych.
Dalej często oglądam filmy 3D właśnie na takim telewizorze jak stoi za tobą tylko w wersji 65cali. Jeżeli chodzi o jasność obrazu to rzeczywiście jest ciemniej niż w normalnym trybie ale jest jaśniej niż w kinie Helios na filmie 3D. Akurat sobie dokupiłem pięć par okularów więc całą rodziną czasami lubimy sobie coś obejrzeć w 3D. Najlepszy efekt 3D jaki widziałem na tym tv jest w bajce Żółwik Sammy
A ja za to cieszę się, że skończył się hype na 3d. Zawsze mnie wkurzały okulary zakładane na moje okulary korekcyjne. Filmy były przez nie bardzo ciemne i miałem wrażenie, że umyka mi przez to wiele detali. Kolejną sprawą jest to, że najlepiej jest siedzieć idealnie na wprost ekranu czy to w przypadku TV czy kina, bo inaczej efekt się pogarsza. Hype powodował, że większość seansów w kinach była w 3d i często 2d np występowało jedynie z dubbingiem. To, co zdecydowanie bardziej wolę w filmach to większa ilość klatek. Szkoda, że nie jest to dziś bardziej popularne. Zdaje się, że także był na to chwilowy hype kilka lat temu i dziś produkcji tego typu jest zdecydowanie mniej. Może materiał o tym? A co inni sądzą o filmach 60fps? A jakby powstał film 144 czy 240fps? Oczywiście trzebaby go mieć na czym obejrzeć, ale ciekaw jestem jakby to wyglądało.
To że tobie nie odpowiadała technologia 3d przez to, że zakładałeś okulary na okulary nie znaczy że sama technologia jest zła , a wystarczyło kupić jednorazowo nakładki na okulary (były też takie które z obrazu stereoskopowego robiły obraz 2D)... Błędnym kierunkiem natomiast jest brnięcie z filmami w klatki... Każdy kto miał telewizor z opcją upłynniania ruchu wie jak to teatralnie i tandetnie wyglądało... Nawet hobbit w kinie z 48 klatkami nie zdobył poparcia widzów a co tu mówić o takim "Bliźniak" (Gemini Man) emitowanym w 60 i 120 klatkach... Wysoki klatkaż lepiej zostawić tam gdzie jego miejsce , filmom przyrodniczym i dokumentalnym, akcyjniaki kręcone w takim standardzie są zbyt realne i przez to nieciekawe, wręcz tandetne.
@pikas4 Dlatego napisałem, że JA się cieszę z zakończenia hype'u na 3d. 😉 Nie piszę, że technologia jest zła. Potrzebny jest rozwój w różnych dziedzinach - także tej. Kombinacje z nakładkami wychodzą jeszcze gorzej niż okulary na okularach. Mimo to nic nie zmieni tego, że obraz jest ciemniejszy. Ja osobiście wolę wyższą jakość obrazu, żywsze kolory i wspomniane więcej klatek - moje wrażenia są wręcz odwrotne i to tradycyjny klatkarz wydaje mi się być sztucznym, jakby streaming przycinał. Wiem, że jestem w mniejszości, ale uważam, że najważniejsze to dać ludziom wybór, aby każdy mógł obejrzeć co chce i w jakiej jakości. Wspomniany Hobbit jest doskonałym przykładem, bo chyba był zarówno w 3d, 2d i 2d 48fps o ile mnie pamięć nie myli. Nagrywając w większej ilości klatek zawsze można z takim materiałem coś podziałać i potem wyciąć co drugą klatkę. Upłynnianie obrazu funkcjami telewizora jest jak odpalanie rozdzielczości 1024x768 na monitorze LCD o rozdzielczości full HD... Tak jak taki monitor nie ma danych odnośnie tych pośrednich pikseli tak samo telewizor nie ma damych na temat pośrednich klatek i na podstawie wcześniejszej i kolejnej wylicza coś, co może będzie pasowało w środek. Funkcje te może dziś będą powoli wracać, ponieważ w przypadku rozdzielczości pojawiły się technologie DLSS czy FSR. Problem jest hype i bezmyślne gonienie ludzi za trendami. Weszło 3d, to od dziś wszystko oglądam w 3d... Weszło 4k, to kupuję TV 4k, a contentu 4k i tak nie ma a w komputerze czy konsoli mocy ledwo na fhd starcza... Owszem sprawdź to i jak Ci pasuje to korzystaj, ale pamiętam jak niestety wiele osób szło na 3d tylko z tego powodu, że to nowość i to reklamują. Kina widząc takie zainteresowanie pchały 8/10 seansów w 3d i ciężko było trafić z terminem na dany film w 2d a już o napisach zamiast dubbingu nie wspomnę. 😝 Cieszę się, że mogłem pojechać do kina, zobaczyć 3d i wyrobić sobie własną opinię. Szkoda że przez kolejne 2-3 lata prawie nic nie obejrzałem z nowości w kinie. 🤪
@@LeitoAE Jeśli to przycinanie występuje typowo na telewizorze przy filmach BD, to TV może nie obsługuje natywnie standardu 24 kl tylko przerabia do 25 kl co daje co kilka sekund lekkie przycięcie... Ten sam problem może występować z filmami zagranicznymi 29.97 FPS, w kinie to nie występuje choć ciężko zagwarantować przy tych nowych cyfrowych projektorach (jeśli operator nie ustawi odpowiedniego trybu 😅) ... Co do kręcenia materiału kinowego to przerobienie z 48 klatek na 24 nie jest już takie proste, do kręcenia oprócz klatek trzeba dobrać czas migawki ,2xFPS kręconego filmu, co daje realne rozmycie w dynamicznych scenach do którego się ludzie przyzwyczaili...ten tzw. Hollywoodzki look. Jeśli materiał zostanie nagrany z migawką 1/96 a potem skonwertowany i przycięty do 24 klatek to obraz będzie wyglądał bardzo nienaturalnie bo będzie brakowało wspomnianego rozmycia... Już dużo łatwiejsze jest zwielokrotnienie FPS przez zbudowanie klatki pośredniej, nawet bez sztucznej inteligencji procesory TV z tym sobie radziły, ale o ile to daje fajny efekt w materiałach National Geographic, to w filmach efekt teatralny jest tak samo nieprzyjemny co ścięcie klatek do 24 w Hobbicie .
Ja za swojego LG 47" którego zakupiłem w 2012 na mistrzostwa Euro w pilce zapłaciłem ok 5000zl, a do tego otrzymałem w komplecie 4 pary pasywnych i jedną nakładkę na zwykłe okulary. Dodatkowo po rejestracji otrzymałem odtwarzacz blu-ray 3D. Sprzęt robił ogromne wrażenie na wszystkich i działa bez zarzutu do dzisiaj, a jakość obrazu rewelacja w stosunku do wielu zwykłych LED. A co do sprzętu to do dziś np. Epson produkuje bardzo fajne projektory z wyświetlaniem 3D.
Też mam taki sam telewizor i o prowadzącym powiem, że gadał szybko i tendencyjnie. Słaba jakość? Hmmm... Zwyczajnie technologia 3D w telewizorach zabierała widzów w kinach 3D i tyle.
Mam telewizor 3D SONY 55' okulary aktywne. Gdy porównałem jakość do tego w kinie , to przestałem chodzić do kina. Film 3D ogląda się raz na jakiś czas ale warto wrażenia są mega.
Zrób jeszcze film o telewizorach z zakrzywionym ekranem. One też prawie teraz nie występują, a jeszcze kilka lat temu były mocno promowane. Podkreślano lepszą widoczność na zakrzywionym ekranie. Bywają duże zakrzywione monitory gamingowe i w tym przypadku zakrzywienie pozwala objąć wzrokiem całość obrazu. Oczywiście zakrzywione telewizory były droższe od całkiem płaskich
Poprawa (moim zdaniem) ----------- Plazmy 3D jeśli faktycznie takie były to może i były bardzo drogie, bo wtedy były to początki telewizorów ciekło-krystalicznych, ale jak była już masowa produkcja telewizorów LCD i niektóre z nich były w technologii 3D to cena była wiadomo że większa niż zwykłych telewizorów, ale myślę że akceptowalna-ja swojego LCD 3D 48" nabyłem za nie całe 3500 zł (i to 3D aktywne, podczas gdy TV 3D Pasywne były jeszcze tańsze, a do tego okulary 3D dodatkowe nie kosztowały paru stówek, tylko kosztowały 119 zł w RTV Euro AGD. I mimo że dostęp do Blu-Ray 3D jest w dzisiejszych czasach mocno ograniczony (w Warszawie znam oficjalnie 1 wypożyczalnię na Ursynowie), to jeśli chcę mogę każdy materiał telewizyjny np. filmy włączyć w tryb konwersji z 2D na 3D i jest całkiem ok p.s z tego co pamiętam z tamtych czasów to właśnie 3D aktywne miały prawdziwszy obraz 3D niż 3D pasywne. p.s Kto wie (może ty i jeśli możesz to podaj info) czy w Warszawie są jeszcze inne wypożyczalnie Blu-Ray 3D.Ale ogółem fajny film. Pozdro.
Doskonale pokazałeś wszystkie plusy i minusy 3D , sam mam Tv Samsung 46cali 3D już od tylu lat i kolekcję filmów 3D na dysku do których sobie od czasu do czasu wracam dla przyjemności obejrzeć w 3D , dodałbym jeszcze że niekoniecznie trzeba się ograniczać do filmów Blu-ray 3D na dysku i odtwarzacza Blu-Ray 3D , są przecież przeróbki Half-OU/SBS w mkv które można oglądać w 3D podłączone przez pena do Tv i jeszcze jedno 3D Tv wlaściwie umarły już ich nie produkują , ale filmy 3D na Blu-Ray wciąż są wydawane i jeszcze jedno główna z wad 3D i przyczyną jego śmierci jest ograniczenie do rozdziałki Full HD która też powoli umiera , wyobraź sobie jakby takie 3D było w 4k albo w 8k na telewizorach już z odpowiednią jasnością albo z HDR .. miazga :) bo na Full HD 3D masz dobrą jakość na pierwszym planie , ale jak już się przyjrzysz na drugi plan w dali to wszystko rozmazane w 4k tego nie ma :) a w 3D głębia robi obrazu robi odpowiednie wrażenie no i najlepiej żeby było już bez tego ściemniania obrazu w okularach , gdzieś tam czytałem że niby są jakieś albo mają powstać Tv 3D 4K , ale czy to prawda to nie wiem.
Mam Panasonica coś około z 2013 roku, czyli pod koniec istnienia 3D. 42 cale. Pasywny, matryca LG. Bardzo dobrze to na nim działa. Tylko materiału mało. Oglądam średnio jeden film na rok lub dwa. W tym roku obejrzałem konwersję TOP GUN 1. Całkiem niezłe. Niewygodne nie jest, okularki tanie, głowa nie boli. Blue Raya nie mam i nigdy nie miałem. Content puszczam z Serviio albo z USB. Ale nie długo zakończy żywot z uwagi na upgrade salonu na większy i będzie trzeba kupić większe TV. Trochę szkoda.
Do dzisiaj moi rodzice maja właśnie LG Led w 3d z 4 parami okularów :) i fakt niektóre filmy były fajne jest również wspomniana opcja włączenia 3d dla oglądania bieżącego materiału ale to jednak nie to samo
W zasadzie powiedziałeś coś oczywistego, bo każdy twórca powinien chcieć się rozwijać a rozwijać się to znaczy również wysłuchiwać krytyki na temat danego materiału. Niestety niektórzy nie rozumieją tego i konstruktywną krytykę odbierają jako hejt, czepianie się drobiazgów itp.
Drugie życie dla filmów 3D dały headsety VR - można teraz obejrzeć na nim te wszystkie filmy w sposób pozbawiony większości wad wyświetlania obrazu na telewizorze z okularami. To oczywiście kolejna nisza, ale cieszę się, że istnieje :) Wielka szkoda, że nie ma już nawet seansów 3D w kinach, mimo że wciąż powstają nowe filmy.
Czasem się zdarzają np. Nowy Thor ... jest w 3d i nawet 4dx... Ale liczę na to że po Avatar 2 znowu zaczną liczniej pojawiać się seansy 3d... Nie rozumiem tylko dlaczego IMAX też operuje przede wszystkim na seansach 2d, przecież i format i jasność kina i cała kamera stworzona była do pokazywania perspektywy...🤔
@@carltercak4742 Podeślesz link do tej informacji? Znalazłem, że przebił tylko Xboxa, a i były to dane sprzed ponad roku. Myślę, że to mogła być bardziej kwestia niedostępności konsol. Tak czy inaczej masz rację, że Quest wychodzi z niszy. Niemniej ma trochę za kiepskiej jakości obraz, żeby komfortowo oglądać filmy 3D.
@@mateuszw1995 Już jaki czas temu na jakim kanale VR były opublikowane dane. Już nie pamiętam gdzie to było. Jakoś z maja tego roku. Edit: OQ2 około 17 milionów. Sorry pomyłka przy podawaniu liczb. Przebił XBOX series X/S i jest przewidywane że za 4 miesiące przebije sprzedaż PS5 ze względu na spadek sprzedaży PlayStation (nasycenie rynku) . Nie razem wziętych , tylko obydwu konsol. Pozdrawiam
@@carltercak4742 To i tak jest mega osiągnięcie, ciekawe. Szkoda tylko że Quest negatywnie działa na rynek gier VR uwsteczniając ich oprawę graficzną...
3D jest zajefajne! Z aktywnymi okularami Avatar, Kubo, Hobit, Carline, 3 muszkieterów, itd, itd. Ogląda się z otworzoną paszczą. Oledy wymiatają. Ale do 3D są jeszcze za ciemne. Bardzo brakuje mi treści 3D.
Kiedyś sporą popularnością cieszyły się kina 5D. Wtedy nie tylko film wyświetlany był w technologii trójwymiarowej, ale do tego dochodziły jeszcze inne doznania podczas oglądania filmów na kinowym ekranie (dwa dodatkowe wymiary). Dzisiaj takie kina świecą pustkami i zazwyczaj są reliktem w wielu polskich nadmorskich miejscowościach. Jednak wszystko może się zmienić już wkrótce. Producenci sprzętu RTV wiedzieli dokładnie, że technologia trójwymiarowa w telewizorach nie przyniesie zysków i warto rozwijać inną - 5D. Dzięki temu filmy wyświetlane na ekranach telewizorów największych producentów nie tylko będą 3D (bez konieczności oglądania w okularach trójwymiarowych). Wszystko za pomocą specjalnych algorytmów i nanobotów umieszczonych, np. w 200 Hz matrycy TV.
3d było również "wertykalne" w technologi pasywnej . Pamiętam jak dziś wylatujące z Viery et60 motyle na demowym filmiku Panasonica. pzdr fajny materiał
Do dzisiaj mam w sypialni LG 42LW4500-ZB. Swego czasu kilka filmów w 3d obejrzałem oraz na PS3 w gry 3d również zagrałem. Efekt był naprawdę świetny aczkolwiek po jakimś czasie oczy potrafiły łzawić. Niestety ograniczona ilość treści w 3d oraz ten efekt łzawienia doprowadził do odstawienia tego trybu. Dziś służy tylko czasem jako zwykły tv.
Okulary z początku zwłaszcza te aktywne były drogie. Na warszawskim volumenie jadnak dało się wyrwać takie np. do Philipsa za 30zł za sztukę. Co do płyt Blu-ray 3D to radziło się jakoś. W sieci można do tej pory znaleźć obrazy ISO 3D. Wrzucam to w folder AVCHD i odtwarzacz widzi to jak płytę i odtwarza z pełnym menu. I jeśłi to tylko aktywne 3D natywne.
Ciekawy materiał. Szkoda że nie robią już takich telewizorów bo efekt głębi w filmach był super. Na XBOX 360 też były gry które wykorzystywały tą technologie.
Materiał podobał się. Posiadam projektor 3D (nie wydałem jakiejś niebagatelnej kasy). Na ekranie 300+ cali efekt 3D bardzo fajny. Ale fakt, znudził się szybko. Po trafieniu na Twój materiał nabrałem ochoty na odpalenia sprzętu na kolejne filmy. Tak z ciekawości
Na wszelki wypadek, jabyscie nie wiedzieli, istnieje tez teleiwzja 3d bez okularow. Ja doswiadczylem jej przypadkowo, gdy wyladowalem w jakims chinskim miescie, nazwy nie pamietam, ale nie bylo to wielkie miasto, jak Szanghai. Po przylocie poszedlem odebrac swoj bagaz i zobaczylem telewizor, wielkosci moze 30". Cos mnie w tym zaitrygowalo i zatrzymalem sie. Jako, ze mam obsesje na temat TV do tego stopnia, ze w roku 1973 opatentowalem (prawie, bo nie zaplacilem 2000 zl i nie dostalem patentu), patrzylem na ten telewizor z takim podziwem, ze zapomnialem o odbiorze mojego bagazu. To byl telewizor 3d, bez okularow. Ja wiedzialem, ze takie sa, ale wtedy dopiero go zobaczylem. Musze powiedziec, ze trzeba bylo stac w odpowiednim miejscu aby widziec dobrze, bo w innym miejscu troche wykrecalo oczy. Mimo wszystko, bylem zauroczony i zapomnialem o calym swiecie. Moj przyjaciel Chinczyk odebral moj bagaz i obudzil mnie. Nawet nie dowiedzialem sie nazwy producenta. Wiem, ze ta technologia nie weszla do produkcji masowej, natomiast, telewizory 3d z okularami nie mogly opanowac rynku, bo ludzie nie lubia okularow. Ja probowalem w sklepie elektronicznym i tez nie lubialem.
I sie załamałem. Mój LG z pasywnym 3D pewnie niebawem wyzionie ducha od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nowym TV ale oglądając telewizory w sklepach nie widziałem nigdzie właśnie z opcja 3D z dziećmi jak były mniejsze uwielbiałem oglądać bajki w 3D niektóre wyglądały naprawdę rewelacyjnie . Po tym nagraniu chyba puki ten mój TV jeszcze dycha to go zapakuje z powrotem do kartonu by za 10 lat z wnukami jak będę miał raz w roku w święta obejrzeć bajkę w 3D.
Jest możliwość oglądania wszystkiego w 3d. Mój tv Lg z 2016 roku z pasywnym 3d ma funkcję emulowania 3d z każdej treści. Jest nawet do tego osobny przycisk na pilocie. Z tym, że filmy i gry przygotowane specjalnie pod 3d wyglądają o wiele lepiej. Emulacja zapewnia głębię, ale efekt "wychodzenia" z ekranu jest słaby.
Do dziś mam LED-a z 2015 r, 3D, z 3 okularami pasywnymi w komplecie. Nigdy nie mialem odtwarzacza, nigdy nie mialem ani jednego filmu 3D na płycie. Za to do dziś, jeśli mam ochotę, włączam tryb przekształcający obraz 2D na 3D w czasie rzeczywistym... Czy to działa? Nie jestem wybredny - więc dla mnie jest OK.
Mógłbyś zrobić test czegoś nieco bardziej egzotycznego? Ostatnio w jednym ze sklepów zauważyłem tv oled 55" marki Hisense za mniej niż 3500 zł. Jestem ciekawy jak to wypada w porównaniu do tej bardziej popularnej konkurencji
Bardzo chciałbym kiedyś przetestować Hisense, gdyż w Stanach robi on potężną robotę i jest swego rodzaju "królem" sprzętu w stosunku ceny względem tego co się otrzymuje (Oczywiście nie wszystkie modele). Niestety Hisense w Polsce to nisza, a jako, że telewizory i monitory biorę z magazynów Moreli to aktualnie wybór jest zerowy :( Jak coś się ruszy na rynku i Hisense wejdzie do Polski na większych obrotach to z miłą chęcią bym przetestował. Hisense wykupił Sharpa, posiada chyba 100% Toshiby (rynek TV) i sami mają też produkcję paneli LCD, więc oprócz paneli produkcji TCL w niektórych ich produkcjach są też ich własne tańsze LCDki, więc mogą grać ceną. Bardzo ciekawa firma, zobaczymy czy zagości mocniej na rynku europejskim.
Miałem okazję oglądać 2 razy materiał w 3D. Raz to była jedna z części Jurrasic World i powiem że totalnie nie warto było. Kompletnie nie widziałem żadnego 3D, trzeba było się bardzo, ale to bardzo mocno skupić i nastawić aby wgl jakikolwiek efekt głębi w tym dojrzeć. Drugi przypadek, to było minikino w JuraParku w Solcu Kujawskim. To kinko było raczej "4D" (ruszające się fotele itp), ale tam efekt głębi był powalający, bardziej przypominał hologram, gdzie faktycznie przekręcając głowę można było zobaczyć coś, czego z przeciwnej strony nie widzieliśmy. I to jest chyba sęk tej technologii. Że aby dobrze widzieć efekt 3D, musielibyśmy móc widzieć coś innego (tj widzieć dany obiekt z innej perspektywy) zależnie od tego gdzie się znajdujemy. To najbardziej uderzający i mocny efekt 3D. Gdyby, jak w tym kinku 4D, rozwijano tę technologię, to myślę że by trafiła do mas. Bo wręcz w tym kinku, np latające motyle, wystawały ponad ekran. Bardzo nietypowe wrażenia. Już pomijam ruszające się fotele, powiewy wiatru z nadmuchów itp, bo to do wizualnych aspektów nie ma podjazdu.
Telewizorów się już nie produkuje ale filmy 3d produkuje się dalej. W 2010r. kupiłem plazmę panasa 50", obrazem byłem zachwycony, trochę się filmów w 3d obejrzało :D
to wszystko jest dziwne, telewizor 8K można już dostać za 10 000 zł, okulary, nawet po 200 zł za sztukę to nie majątek, bo kupuje się je na lata, kamera 3d? a co to za koszt przy filmach za 100 000 000$, czy stacjach telewizyjnych zarabiających setki milionów na reklamach?, dziwne, że połowa kanałów w kablówce, zwłaszcza sportowych, nie jest w 3d
To samo z grami. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych grało się w gry 3D. Trzeba było kupić dość drogi sprzęt, takie lcd wbudowane w kask motocyklisty. Ale ta technologia przetrwała może za 2 czy 3 lata i potem powrócono do 2D. I mimo że teraz mamy oledy płaskie lub wygięte to i tak wszystkie gry w 2D wyświetlają. Była chwila gdzie Philips z plaskiego lub 360⁰ ekranu wyświetlał 3D bez okularów, ale było to niskiej rozdzielczośc i po za wyświetlaczami reklamowymi się nie przyjęło o ile wogóle było dostępne dla "widzów", to i też na krótko. Jesteśmy skazani na 2D mimo, że producenci GPU "kłamią" że 3D to i tak wyświetlają to w 2D.
Dawno temu kupiłem LG 42LA691S. Wziąłem z 3D, bo gdzieś przeczytałem, że te TV mają lepszą jakość obrazu. Na początku miałem dziwne wrażenie, wszystkie filmy wyglądały jakby teatr TV, ale po chwili się przyzwyczaiłem i było ok. 3D użyłem może lika razy jako ciekawostkę, a nie żeby oglądać filmy. Częściej używałem DualPlay go Gran Turismo. No i ten TV w locie wszystko przerabiał na sztuczne 3D, o czym nie wspomniałeś.
Proste: 3D dalej ma się dobrze... w projektorach. Ubranie okularów jako element przygotowania seansu (rozwiń ekran, podłącz projektor, zrób popcorn itd) jest OK ale w TV ma być szybko i prosto!
Materiał super brakowało mi jednej wzmianki o technologii 3D zastosowanej w LG np telefonach gdzie nie trzeba było mieć w ogóle okularów , a przyczyna upadku tej technologii było to, że ludzie zmienili styl oglądania nie tylko filmów ale i TV na z doskoku robiąc przy okazji cos innego a tu trzeba było cały czas poświęcić tylko na oglądanie konkretnego materiału bo miało się te okulary.
Telewizora z torrentów nie ściągniesz :P Sam sprzęt był drogi. Ale tak, filmy można za darmo załatwić. Szkoda, że platformy streamingowe nie mają materiałów 3D - gdyby mieć dostęp do wszystkiego za 50 zł w abonamencie, to wielu by nie kombinowało.
Miałem kiedyś telewizor 3d i w sumie okularów użyłem może 3 razy. Wrażenia średnie bo i tak miałem wrażenie że patrzę na płaskie postacie jak wycięte z kartki papieru a do tego kręciło mi się w głowie po paru minutach.
Gdzie nie gdzie jeszcze są, u poszczególnych użytkowników w domu. Ja mam jeszcze Sony Bravia 2015 rocznik 4K + 3D i nawet odbiera sygnał DVB-T 2 + Odtwarzacz Sony Blu-ray 3D i kilka płyt Blu-ray 3D
Dlatego używam starego telewizora. Telewizor bez 3D jest kompletnie bezwartościowy. Żeby sobie obejrzeć normalnie film, trzeba iść do kina, jeśli nie ma się 3D. Nie pomogą 8k, HDRy i inne bajery jeśli nie ma 3D. Zwykłe hd i pasywne 3D da nieporównywalnie więcej wrażeń.
Ja kupiłem ponad 10 lat temu telewizor 3D toshiby, 2 pary okularów były w cenie... pierwsza popsuła się po roku (używane moze z 10 razy), a druga też "po chwili". Ale co trzeba powiedzieć to telewizor dalej działa bez zarzutów:)
Tryb Invisible (InCognito) działa w następujący sposób. Podczas gdy telewizor jest włączony, zawartość ekranu dostępna jest tylko i wyłącznie dla posiadaczy specjalnych okularów kompatybilnych z telewizorami 5D. Inni użytkownicy telewizora nie widzą treści - widzą tylko projekcję wcześniej dobranej tapety wyświetlanej na ekranie. Na zdjęciu powyżej w trybie InCognito, inni widzowie widzą tylko mapę miasta nocą z lotu ptaka. tymczasem to, co faktycznie wyświetlane na ekranie widzi tylko osoba, która dokupiła specjalne okulary projekcyjne do telewizorów 5D.
Jest szansa że pi wyjściu psvr2 pojawi się możliwość odtworzenia płyt Blu-ray 3d na ps5 . PS4 też nie dostało tej funkcji od razu, mimo że PS3 miało już w portfolio wsparcie dla TV3D.
Do tej pory mam LG 42LW5500 (2011 r.) i na nim gram i go używam. Największą bolączką tego to tv jest wysoki input lag w trybie PC/Gry (50ms) i średnie czarnie w ciemnych pomieszczeniach. Na szczęście jest Local Dimming który sporo pomaga. Brat ma model 47LA620s (2013 r.) który nie posiada Local Dimming i na nim czernie w ciemnych pomieszczeniach są granatowe.
Lubiłem oglądać filmy w 3d na tv. Tv z pasywną technologią 3d nie była droga. Pamiętam jak rodzice kupili Lg 47" (gratis 12 okularów pasywnych) za 2300zł. Efekt 3d w dedykowanych demówkach z yt były dla mnie na równi z kinem (niektóre filmy również taki efekt miały). Na tvp hd co niedziele puszczali filmy przyrodnicze w 3d. Zgadzam się, że nie wszystkie filmy przez sztuczną konwersję miały fajny efekt (na równi z opcją w tv konwersji 2d do 3d). W 2014 roku jak kupowałem pierwszy tv, to lg 42" 3d kosztował 1500zł, więc moim zdaniem nie była to wygórowana cena, na równi z ledami 2d od samsunga. Te minusy w 90% to chyba do aktywnych 3d. Koniec końców LG 47" nadal świetnie działa, gdzie samsungi 2d już mi się od tamtego czasu dwa wypaliły.
@_BaRtOsZ__ obawiam sie że ocullus jeśli choć na chwile miałeś jakieś lepsze na głowie będzie nie fajny delikatnie mówiąc. Sam mam hp reverb g2 rozdzielczość na każde oko 2160x2160 później przetestowałem HTC vive które maja 1440x1700 na oko i widziałem tylko pikseloze przed oczami, nie mogłem sie skupić na grze bo patrzyłem tylko na te piksele
@_BaRtOsZ__ Głównie o rozdzielczość chodzi. Po prostu mając ekran 3cm przed okiem na który patrzysz przez soczewke musi być dużo pikseli, a Oculus ma ich za mało. Siatka pikseli będzie cały czas wyraźnie widoczna. Ja mam porównanie 2160x2160 do 1440x1700 pikseli na każde oko różnica bardzo widoczna. Choć i te moje 2160p dalej nie są idealne bo i tak jestem wstanie dostrzec piksele. Te nowe HTC co niedawno wyszły maja 2448x2448pikseli na każde oko więc one powinny mieć jeszcze lepszy obraz ALE porównując rozdzielczość oka(wielkość kątowa jaką oko jest wstanie dostrzec tak dokładniej mam na myśli) do tego co ma przed okiem to nadal jest o wieeele za mało
@@jestes71830 problemem nie jest pixeloza tylko screen door effect, który jest odwiecznie związany z ekranami OLED... Problemem niestety jest budowa plamki i w oledach jest to spotęgowane w taki sposób, że obraz na ekranie o wyższej rozdzielczości, na jednolitym kolorze (np. czerwonym) będzie ziarnisty... Quest 2 z ekranem LCD bardzo zgrabnie omija ten problem... Nawet efekt glare nie jest tak dokuczliwy jak dobrze się osadzi gogle na głowie, ale przyszłość wieszczy jeszcze lepsze soczewki 😀
@@BartekEVH Nie tylko 3D ale jeszcze możliwość patrzenia tam gdzie ty chcesz o ile film jest odpowiednio nagrany, jeśli to gra to można się nawet poruszać
Z tym ciężarem aktywnych okularów do 3D, to Pan lekko przesadził, są równie lekkie/ciężka (na nosie), jak okulary pasywne. A na pewno są znacznie lżejsze od zwykłych okularów korekcyjnych. Proszę zważyć . Zatem "ciężar" aktywnych okularów 3D, to żadna wada. Zauważyłem, że najlepsze efekty 3D są widoczne w scenach pokazujących kosmos i tak, wręcz powalające efekty widać w dokumentalnym filmie "Hubble 3D". Oglądanie tego filmu w 2D, to jakieś nieporozumienie. Z resztą, niektóre filmy, nawet fabularne ;-) , w 3D odkrywam na nowo mimo, że wcześniej już je przecież widziałem. Staram się kolekcjonować filmy 3D, choć jest coraz trudniej np. nie do zdobycia jest np. film "Grawitacja 3D" z polską wersją językową, choć nie jestem jakimś fanem tej produkcji, to chętnie bym ją zobaczył wersję 3D. Sądzę, że szczególnie filmy 3D zyskują, kiedy połączy się je z dźwiękiem przestrzennym np. 5.1 i jakoś nie słyszę, że technologia dźwięku przestrzennego, która przecież, również wymaga odpowiedniego umiejscowienia się, najlepiej w środku, pola dźwiękowego, z uwagi na tę niedogodność mała się zbliżać ku upadkowi, wszak mamy parę uszy i parę oczów. Pozdrawiam!
Dźwięk przestrzenny też ginie. Zastepują go soundbary z nalepkami atmos i dts-x. Wiara kupuje to jak szalona. Tymczasem zwykly Logitech 5.1 do kompa ma lepszy dźwięk przestrzenny od soundbarów Nurberta, Sonosa, Bose za ponad 10 tys. Soundbary to wyrób czekoladopodobny dla leni. Dla nich Sony zrobiło bezprzewodowy system z 4 głośnikami. Działa to nawet ok. pod warunkiem że mamy betonowy sufit.
Pamiętam jak kiedyś byłem u kolegi to miał co dopiero kupioną PS3 Slim to mi odpalił grę Infamous co była świeżą grą w tamtych czasach i odpalił ją właśnie z obrazem 3D, grałem wtedy na telewizorze LG i z założonymi okularami pasywnymi. Fajne to były czasy.
Mam również telewizor LG 47" LED 3D i szczerze ja jestem zadowolony, aczkolwiek nie w każdym filmie jest super efekt, ale mimo to jestem, bo telewizor daje rade 😁
1. co to za muzyka w tle podczas tego filmu? 2. istnieje nadal kino 3d? bo w kinie chyba nie bylem kolo 10 lat? 3. czemu nie zdecydowano sie w polsce w przypadku glownych stacji tv na przejscie na nadawanie w 3d w przypadku niektorych produkcji?
ta technologia dalej wpierana jest w projektorach. Ja osobiście uwielbiam firmy 3D na projektorze. Gdzie jasność jest dużo wyższa a obraz też dużo większy. Tak wiec może odcinek o obrazie 3D na projektorach lub może ogólnie seria o projektorach barwach i technologii.
Kupilem w 2011 3d samsung. Obraz gow... rozowy bialy. Oddalem to akurat pusty sklep byl pocalowali w reke. 3 lata pozniej kupilem zwyklego samsunga obraz super. Super kolory mam do dzisiaj.
Polecam seanse 3d na okularach vr , zero smug i ghostingu ,jasność super... Jedynie tylko trzeba dobrze zripować blu-ray bo nawet na tanim queście 2 da się rozróżnić czy obraz płyty ma 25GB czy jest skompresowany do np. 8GB.
Mialem tv 3d i ogolnie byl niezly,calkiem fajnie niektore filmy wygladaly .Gry tez niektore byly super w 3d jednak szybko oczy sie meczyly i glowa bolala po dluzszym czasie
W projektorach 3D to dalej obsługiwany standard, całe szczęście bo jestem ogromnym fanem tej genialnej technologii, Sony miało świetny patent na 3D bo można było grać na konsoli i oglądać w tym samym czasie TV na tym samym ekranie, a niektóre gry na PS3 wykorzystywały to do lokalnego multi na pełnym ekranie. Największym problemem były ceny filmów, bo o ile ceny BD wzrosły prawie o 100% względem DVD do tego filmy były o kolejne 20-30%drozsze. I jakie to było dla mnie flustrujace kiedy film na premierę kosztował 39,99złza DVD 79,99zł za BD i 129zł za BD3D
Zatem pozostaje nam zaczekać, aż przyjdzie nowa era telewizorów 3D z wprowadzonymi udoskonaleniami, które będą niwelowały te największe wady wyświetlania obrazu w trójwymiarze. Uważam, że to wyświetlanie klatek naprzemiennie dla prawego i lewego oka od początku było kompletnym nieporozumieniem, wynikającym wyłącznie z ograniczonego klatkarzu materiałów wideo i tendencji do cięcia kosztów produkcji. Gdyby filmy 3D były produkowane w 120 klatkach na sekundę, to nie stanowiłoby to tak wielkiego problemu. Ale oczywiście wymagałoby to wykorzystania dwóch szybkich kamer, czyli wiadomo - koszt jego produkcji byłby astronomiczny. Lepiej by było, gdyby opracowano okulary wyświetlające jednocześnie klatki dla prawego i lewego oka, materiał miałby 60 fps i po 30 na każde oko - wtedy i płynność wyświetlanego obrazu byłaby w większości wypadków zadowalająca i nie byłoby migotania i bólu głowy.
Moja babcia sobie kupiła wiele lat temu jakiś lg 42 calowy z 5 parami pasywnych okularów który miał tryb wymuszania 3d i filmy na yt działały na tym cudownie. Pamiętam jak włączyłem gościa machającego banknotem i to było jedno z najlepszych moich doświadczeń 3d 😂 zawsze jak w kinie byłem na 3d to rzadko kiedy było to zauważalne. A ten tv kosztował z tego co pamiętam jakieś 2700 🤔
Prawda. Ten koleś nagrywał filmiki w prawdziwym 3D posiadając taka kamerę. Koszt takiej kamerki to był kosmos ale efekt bajeczny. Miał jeszcze filmik z mieczem 😉
Do dzisiaj mam jakiegoś samsunga tv z 3d i 200Hz okulary aktywne rok 2014. Obejrzałem mnóstwo filmów w 3d. W niektórych efekt był piorunujący i powodował opad szczęki. Szczególnie rozwalały system: grawitacja, tytanic, pierwszy predator ten w dżungli, jakiś x-man z 2014. Wielka szkoda że to uśmiercili. Filmy w 2d to nie to samo i żadne hdr, dolby vision i 4k nie jest w stanie zapewnić takich wrażeń jak dobrze zrealizowany film w 3d. Jak sobie przypomnę tę wodę w tytanicu lub latające kawałki w grawitacji, robiło to robotę.
A co z ekranami 3d bez okularów? Dlaczego nie weszły na rynek? Posiadam jakąś prototypową kiczowatą kamerę która ma taki ekran i widać w 3d bez okularów.
Hej wspomniałeś o tv lg oled z 3d. Mój ociec ma takiego z 2015 jarałem się jak nie wiem tym trybem a film grawitacja w ciemnym pomieszczeniu bez źródła światła i z efektem 3d do tej pory niszczy mi głowę. Ale ja nie o tym. Mam pytanie czy mając pasywne okulary i puszczając film przerobiony, tak żeby perspektywy jednego oka i drugiego były wyświetlane, mogę odpalić na tv beż funkcji 3d I normalnie oglądać czy te okulary pasywne potrzebowały Tv z warstwa polaryzacyjną?
Mam Smart Tv LG 3D z 2012 roku. Był tani. Ma 6 sztuk okularów pasywnych. Efekt 3D jest bardzo dobry. Avatar na Blu-ray ogląda się wyśmienicie. Dzięki specjalnym sterownikom/oprogramowaniu mogę nawet grać w gry w trybie 3D (tylko że liczba FPS spada). Trzeba użyć starych ster. NVIDIA, bo w nowych już usunęli opcję obrazu stereoskopowego. Obraz nie jest ciemny, bo Tv w trybie 3D rozjaśnia trochę obraz. Zatem ja nie narzekam i czasem obejrzę sobie jakiś filmik stereoskopowy z YT.
Ja zakupiłem swój drugi już 3D w 2018, nowy w sklepie +3 pary aktywnych okularów. Przynajmniej raz w tygodniu oglądam sobie jakiś film. Dobrze że jeszcze można wypożyczyć filmy. W necie ciężko już znaleźć.
Jak dla mnie jeśli 3D to tylko w kinie. Żaden TV nawet z aktywnymi okularami (bo jak dla mnie w telewizorach były one lepsze od pasywnych) nie dorównywał materiałowi z kina. Dla mnie najbardziej efektownym filmem był "Grawitacja" (oczywiście obejrzany w kinie) To co tam zrobili to rzucało na kolana. Szkoda, że żaden inny film później, obejrzany w kinie w 3D już nie zrobił na mnie takiego wrażenia, choćby druga część "Hobbita", która też wyglądała super ale sporo jej brakowało do "Grawitacji". Słyszałem, że "Awatar" również wyglądał wyśmienicie w 3D w kinie ale przegapiłem jego projekcje w 3D w kinach. Co do TV z 3D to efekt był OK ale tylko do czasu gdy ten sam film obejrzało się w 3D w kinie, wtedy było widac jak duża jest przepaść. Jeśli puszczali by "Grawitację" w 3D w kinach raz jeszcze to z pewnością podszedł bym na projekcję 😉👍
Ja nadal mam tv Samsung 3D oraz aktywne 4 szt okularów i wszystko działa! Mam zbiór ponad 3 Tb filmów 3D. Najlepiej prezentują się filmy pokazujące faunę i okazy z głębin morza. Niestety zaprzestano produkcji telewizorów 3D, ponieważ wymaga to bardzo dobrych "ekranów", których produkcja jest bardzo kosztowna.
Ale te ekrany z powodzeniem pracują do dziś i nic się nie pogorszył (brak wypalonych logo oglądanych stacji, kolory, ostrość i cała reszta jest jak na nowym) 😉
@@konradjatczak9277- potwierdzam, mój telewizor ma chyba ponad 10 lat (kupiłem kiedy takie telewizory full HD 3D się pojawiły) I nadal ma świetny obraz. POZDRAWIAM
Ja tak z innej beczki , jakim programem przekonwertować , lub po prostu obejrzeć film , który jest w 3D w 2D ? Nawiązując do tematu, pamiętam jak się rozczarowałem i wku...em , jak przysłali mój zamówiony TV z 3D aktywnym i jako jeden z niewielu wtedy odtwarzającym FHD w 3D , bez okularów aktywnych ( chyba ,że cwaniaczki w sklepie zaje...i) Na które potem wydałem ponad 2 stówy . Dzisiaj już sporadycznie coś obejrzę w 3D .
3D pasywne, było rozwijane przez LG Display. Tak więc pasywne 3D było dostępne praktycznie w każdym telewizorze LG z tamtego okresu. Do tego wszyscy inni producenci, którzy brali matryce od LG też mieli u siebie technologię pasywną. Telewizory LG wcale nie były droższe od samsungów z aktywnym 3D. Okularów do zestawy dostałem chyba 5 par. Jeśli chodzi o rozdzielczość to nie do końca jest prawdą, że wyświetlana była połowa rozdzielczości, bo mimo wszystko jednocześnie nasze oczy widziały wszystkie linie. natomiast faktem jest to, że na ekranie były nałożone te same klatki, tylko jedne były dedykowane dla lewego oka, a drugie dla prawego. Więc odczucie rozdzielczości było gorsze. Problemem tej technologii był brak treści oraz unifikacja formatów klatek źródłowych. Podział góra/dół, podział lewa/prawa, albo nałożone obie klatki jednocześnie. Kolejna rzecz to filmy 3D, które były pozbawione fabuły, najlepszym przykładem jest wychwalany AVATAR (film symbol 3D) gdzie mamy skopiowana historię Pocahontas, tyle że przeniesioną do przyszłości, a indian zastąpiły niebieskie avatary. Technologia umarła, bo treści były albo słabo dostępne, albo słabej jakości.
Możemy sami kręcić filmy 3D. Wycieczki i mprezy rodzinne to niepowtarzalne wspomnienia na lata. Aparat 3D Fuji nadaje sie do tego, a nie jest koszmarnie drogi. Filmiki do 10min. Polecam zapeleńcom technologii 3D.
3D na projektorze JVC DLA-X7000 wyglądał całkiem fajnie. Co z tego, skoro jedynym filmem dobrze wykorzystującym był Avatar. Reszta wciskała na siłę lub zaburzała proporcje. Trzeba pamiętać, że realne 3D odczuwamy w obiektach oddalonych do kilkunastu metrów. Potem (z racji rozstawu oczu), bazujemy na kontraście i perspektywie powietrznej. Jeśli więc wieża i smok w Alicji w Krainie Czarów Burtona mają wyraźne 3D, to wyglądają jak makiety na stole. Zdecydowana większość filmów traciła.
Witam. Mam telewizor Samsunga z 3D ale jakiś czas temu zrobiłem aktualizuję do najnowszej wersji bodajże z 2013-2014 i po tej operacji nie ma możliwości włączenia filmów w 3D oraz aplikacja na której było można oglądać krótkie filmiki została usunięta. Czy istnieje jakiś sposób aby przywrócić poprzednią wersję oprogramowania lub czy jest jakiś sposób włączenia oglądania filmów w standardzie 3D? Pozdrawiam:)
a co o okularach red/cyan? ;) to było najbardziej popularne bieda 3d do którego mieliśmy dostęp. Wystarczyły okulary o tych kolorach szkła(lub plastiku) i obojętnie jaki wyświetlacz który odtwarzał film na którym obraz dla lewego oka była jednego koloru, a dla drugiego w drugim kolorze ;) Koszt: 10zł i ogarnąć film w tej technologii.
Mógłbyś zrobić jeszcze odcinek o prawdziwych telewizorach 3D w sensie ,bez potrzeby używania okularów ,u mnie w Gdańsku od chyba 8lat w jMultikinie stoi (lub juz nie )taki TV i efekt jet naprawdę imponujący, zarówno przestrzenny jak i jakość, przynajmniej na filmiku reklamowym, ale jedna zasadnicza wada ,głowa musi byc nie ruchoma, lekki odchył lewo/prawo i obraz się zniekształca .
Efekt jak przy dobrych okularach pasywnych, fajnie to wykorzystano w komórce LG 3d, głowa musiała być ustawiona zgodnie z polaryzacją ekranu, było kilka pozycji które oddawały efekt 3d, ale były też urządzenia aktywne z kamerą, wykrywające położenie głowy i tam efekt był utrzymywany , pytanie tylko ile mogło być osób przed ekranem 🤔.
Prawdę mówiąc bardzo lubię 3D TV i trochę żałuję że ta technologia umarła. W domu mam 3D od LG i moim zdaniem rewelacja. Sam swego czasu bawiłem się w nagrywki w 3D - dwoma GoPro - efekty były całkiem przyzwoite.
👍 Subskrybuj moreleTV ➡️ morele.tv/subskrybuj
Dobre przetestowane TV (Od najtańszych)
🛒 TCL P615 ➡️ morele.tv/3OWEVnA
🛒 TCL QLED C725 ➡️ morele.tv/3P8Vo8l
🛒 Samsung QLED Q77A ➡️ morele.tv/3Rjz5OI
🛒 LG OLED C1 ➡️ morele.tv/3Rid4Q8
🛒 LG OLED C2 ➡️ morele.tv/3Iqpxgt
📺 Link do przetestowanych monitorów i TV ➡️ morele.tv/monitory
⚠️ A tu znajdziecie najnowsze promocje na Morele ➡️ morele.tv/Price-Man-Promki
jeśli chodzi o Avatara z 2009 chodziło o film od Jamesa Camerona ?
O skurwesyn jak przytył 🤯🤯
Chłopie 3D to nie technologia a ty pleciesz cały czas technologia i technologia jak jakiś baran niedouczony.
Ł
My z bratem technologie 3d wykorzystywaliśmy w grach. Na tv z LG była możliwość, że jak był ekran podzielony na pół w poziomie lub pionie to tv mógł to przerobić na 2 ekrany pełnowymiarowe. Do zestawu były dołączone 2 pary okularów, które jedne miały 2 soczewki "lewe", a drugie 2 soczewki "prawe" i mimo, że graliśmy na 1 tv nikt nie widział tej drugiej osoby.
LG dual Play 👍
granie na xboxie z dzielonym ekranem byloby duzo lepsze
Ciekawe zastosowanie
@@meloman2910 I to właśnie jest mega fajna rzecz. Szpilanie we dwóch na jednym TV gdzie każdy ma swój dupny obraz. Pomimo że o połowę mniejsza rozdziałka to i tak znacznie lepsze niż mały obraz i bonus że drugi gracz ci nie przeszkadza (bo nie ślepisz na jego wycinek). Do tego pasywne okularki nie obniżały jasności jak aktywne. Szkoda że nie promowali tego mocniej, bo same filmy bez dodatkowego wsparcia stacji TV to było za mało. Do dziś mam Sama 3D F6640 a do niego podłączone PS3. Ileś tam filmów również obejrzałem i trzeba przyznać że przy niektórych ta technologia robiła robotę a w innych była dodawana na siłę (bijatyka w 3D z szybkimi ujęciami, tu zasysało ).
Też tak robiłem tylko na panasoniku i okularach z kina(tanie, dodawane w kinie do biletu) gdzie zmieniałem soczewki żeby okulary miały dwie lewe i dwie prawe. Super sprawa
Problemem był koszt kamer 3d. Większość filmów była nagrana zwykłymi kamerami a efekt 3d dodawany w post. co dawało tylko efekt głębi obrazu natomiast był brak efektu wychodzenia obrazu z ekranu.
Ogólnie jak ogląda się obraz w 3D przy użyciu okularów niebiesko czerwonych można mieć mdłości i zawroty głowy
Takie gadanie, jakim problemem dla wytwórni jest kupienie kamery za kilkadziesiąt tysięcy, może nawet sto tysięcy i później ją po prostu wielokrotnie wykorzystywać? Przecież koszty filmów to setki milionów.
Raczej po prostu 3d jest bardzo męczące i wywołuje u niektórych nudności i dlatego ta technologia jest na wymarciu.
@@Nowy2000 Jaaasne. Pewnie dlatego teraz jest VR która wymienione przez ciebie objawy potęguje, dodając od siebie problemy z błędnikiem ;)
@@romanmazur3793 tylko vr jest raczej bajerem dla maniakow ja mam ponad 30 lat nigdy tego nie widzialem bo sie nowymi grami nie intetesuje. 3d probowali sprzedac wszystkim i zastapic kazdy odbiornik na swiecie.
Mam telewizor 3d i wciąż oglądanie filmów robionych w 3d a nie przerabianych z 2d na 3d robi wrażenie, szkoda że ta technologia upadła i aktualnie pełnometrażowych filmów 3d już praktycznie nie ma
W domowym zastosowaniu 3D nie ma sensu
@@mazikrolwioski4632 Dla mnie ma, na dodatek mam wrażenie że 3d na telewizorze jest lepsze niż to w kinie (choć może chodziłem do kiepskiego kina)
@@mazikrolwioski4632 Ma sens na projektorze 3D np. na 106 calowym ekranie. Żeby się przekonać polecam coś z filmów IMAXa np. o rafie koralowej, poezja :)
3D zostało stworzone przede wszystkim dla projektorów, które wciąż są produkowane. Za około 3 tys. można kupić projektor dobrej klasy, który zapewni Ci niezapomniane doznania wizualne. Pomyśl ile kosztowałoby telewizor o takich rozmiarach.
Niech najlepszą rekomendacją będą słowa mojego kumpla, który jest zawodowym fotografem i na co dzień obrabia grafikę. Właśnie na widok "Życie oceanu" i "Podwodny las" IMAXu stwierdził: "nie sądziłem, że na tak dużym ekranie można osiągnąć taką jakość obrazu".
Obecnie można też już kupić za około 5 tys. projektor 3D z 4K i HDRem.
Żeby nie było, telewizor jest na pewno bardziej uniwersalny.
Na TV z rodziną oglądam: programy informacyjne, seriale itp. a na projektorze filmy i nie zamienię tego na nic innego :)
Też jestem wielkim fanem 3D i uważam, że dobrze zrobione 3D daje niesamowite możliwości. Niestety mało który reżyser potrafi to wykorzystać. Mam cichą nadzieję, że znów po Avatarze 2 coś się ożywi w produkcji filmów w 3D bo mają ogromny potencjał.
@@meloman2910 Avatar 2 ma być w 3D?
Przypadkowo w Kanadzie w Toroncie trafiłem na wystawę z nowinkami tech. telewizyjnymi i widziałem tam telewizor, który miał 3D bez okularów, efekt był bardzo wyraźny i powalający, filmik pokazywał gościa płynącego kajakiem filmowanym z przodu i dziob kajaku wystawał z telewizora tuz przed moimi oczami.
W Polsce też był swojego czasu na chwilę w sprzedaży TV Toschiba. Nie miałem okazji go przetestować bo było zaledwie kilka w sprzedaży w jednym ze sklepów w Warszawie.
Kup sobie Nintendo 3DS, efekt ten sam
Pracowałem w tej branży 10-15 lat temu. Pamiętam, jak na konferencji firmy Panasonic cwaniakowaty marketingowiec usiłował przekonać zebranych, że przejście do technologii 3D to większy przeskok niż zamiana obrazu czarno-białego na kolorowy. Uwagi poprawnościowe: 4:34 właściwym słowem jest "pionowej", 10:12 właściwym słowym jest "rozmywa", 10:47 mówi się "mnie się nie podoba".
Słusznie...
Zrób też film o dużych tv z projekcją tylną, które można było spotkać na rynku na przełomie wieków i chyba nawet do 2010 r. To były w zasadzie projektory, ale obraz rzucany był z tylu. Tv miał grubość nieco ponad 50 cm i płaski ekran. Było to rozwiązanie tańsze od ówczesnych tv LCD, nie mówiąc o plazmowych
Rodzice do dzisiaj mają plazmę 3D z 2012 r. (w zestawie z dwiema sztukami okularów). O ile na filmach to efekt jest taki średni, za to w grach na PS3 to było po prostu WOW - Killzone, Motorstorm w 3D wyglądały (i wyglądają obłędnie).
twoje prof to takie niby nic a jednak
Na filmach efekt jest znakomity, ale muszą być one nagrane jak należy. Avatar jest super np
@@tomaszkonieczka5897 Jeszcze " Tytanik" w 3D znakomity. Krótkometrażowe 3D z wrażeniem rybek rafy koralowej pływających po pokoju i wychodzących z ekranu. Super. Częstotliwość odświeżania obrazu ok 800Hz.Teraz 60, 100, 120 Hz. To na 2024 r pogorszyło się? To nie argument, że chory telewidz nie może oglądać w 3D. Przecież jest tryb wyłączenia 3D na wersję zwykłą. Teraz z ekranami 55 cali wzwyż efekt byłby jeszcze lepszy. W trudności finansowe produkcji nie wierzę.
@@antyoksydant5238Telewizory nigdy nie miały odświeżania 800Hz. Wiesz, jaki to by miało chory pobór mocy ? Druga sprawa- to była nazwa handlowa, faktyczne odświeżanie było standardowo 60Hz, w przypadku Cinema3D- 24klatko, zdublowane do 48 (każda klatka wyświetla podwójnie, jak w kinie).
Technologia 3D dopiero teraz miałaby sens, gdy mamy podświetlenie strefowe lub OLEDy jak i sprzęt graficzny pozwalający na tworzenie i renderowanie obrazu w 4K.
Wcześniej składanie takiego filmu, w tej jakości trwałoby latami- jak Avatar
Ja mam do dzisiaj LG la660s 55 cali filmy 3d super okulary polaryzacyjne po których nie bolała głowa nie potrzebowały ładowania jak w Samsungach no i granie we dwoje na podzielonym ekranie poprzez dual Play każdy widział swój obraz do dziś to mistrzostwo jak dla mnie szkoda że olali tę technologię
Ja też mam LG 3D i sobie chwalę. Super wrażenia: przedmioty wychodzą poza ekran pod różnym kątem i są w ruchu. Wizualnie zmniejszają trochę obraz, ale od 49 cali w górę, jeszcze lepiej. Zależy też od wielkości pokoju, z jakiej odległości się patrzy.
Najlepsze jest to, że LG oferował swoje 3d również w OLEDach. Wycofali się z tego bo poszli na wojnę o jasność matrycy. Glupota totalna! Mam LG 3D z 2013. Technologia pasywna nadal świetnie się sprawdza pomimo pewnych wad.
@@pancerowany2008 Ja też mam z 2013 r. 3D LG, a cali 42. Nigdy bym nie zamienił na 4-8K. Technologia 3D powinna być rozwijana! .Źle, że brakuje filmów lub transmisji na żywo w 3D. U producentów więcej zachwalania, niż tego co oczekują klienci!
Najlepszy film jaki oglądałem 3D to "Spalone święta 3D" Początek jak jarali trawkę do dziś pamiętam jak pięknie im wyszedł.
Mam gorącą prośbę: przed kolejnym filmem koniecznie zajrzyj do słownika (dla was chyba wyrazów obcych) by dowiedzieć się co oznacza wyraz „technika” i „technologia”.
Bo cały film był o technice 3D - błędnie nazywana dziesiątki razy technologią.
To tak jak Karyńskie traktowanie jako synonimów „bynajmniej” i „przynajmniej”.
Sam mam do dziś Samsunga 3D 40" z 2013 roku. Filmy w różnych jakościach. W niektórych efekt był super a w innych bardzo sztuczny. Próbowałem też grać w gry w trybie 3D ale nie każda gra oferowała wsparcie a do Nvidii trzeba było mieć specjalny sterownik. No i wydajność takiej gry mocno spadała. Samsung dodawał wtedy 2 pary okularów aktywnych.
Dalej często oglądam filmy 3D właśnie na takim telewizorze jak stoi za tobą tylko w wersji 65cali. Jeżeli chodzi o jasność obrazu to rzeczywiście jest ciemniej niż w normalnym trybie ale jest jaśniej niż w kinie Helios na filmie 3D. Akurat sobie dokupiłem pięć par okularów więc całą rodziną czasami lubimy sobie coś obejrzeć w 3D. Najlepszy efekt 3D jaki widziałem na tym tv jest w bajce Żółwik Sammy
A ja za to cieszę się, że skończył się hype na 3d. Zawsze mnie wkurzały okulary zakładane na moje okulary korekcyjne. Filmy były przez nie bardzo ciemne i miałem wrażenie, że umyka mi przez to wiele detali. Kolejną sprawą jest to, że najlepiej jest siedzieć idealnie na wprost ekranu czy to w przypadku TV czy kina, bo inaczej efekt się pogarsza. Hype powodował, że większość seansów w kinach była w 3d i często 2d np występowało jedynie z dubbingiem.
To, co zdecydowanie bardziej wolę w filmach to większa ilość klatek. Szkoda, że nie jest to dziś bardziej popularne. Zdaje się, że także był na to chwilowy hype kilka lat temu i dziś produkcji tego typu jest zdecydowanie mniej. Może materiał o tym? A co inni sądzą o filmach 60fps? A jakby powstał film 144 czy 240fps? Oczywiście trzebaby go mieć na czym obejrzeć, ale ciekaw jestem jakby to wyglądało.
To że tobie nie odpowiadała technologia 3d przez to, że zakładałeś okulary na okulary nie znaczy że sama technologia jest zła , a wystarczyło kupić jednorazowo nakładki na okulary (były też takie które z obrazu stereoskopowego robiły obraz 2D)... Błędnym kierunkiem natomiast jest brnięcie z filmami w klatki... Każdy kto miał telewizor z opcją upłynniania ruchu wie jak to teatralnie i tandetnie wyglądało... Nawet hobbit w kinie z 48 klatkami nie zdobył poparcia widzów a co tu mówić o takim "Bliźniak" (Gemini Man) emitowanym w 60 i 120 klatkach... Wysoki klatkaż lepiej zostawić tam gdzie jego miejsce , filmom przyrodniczym i dokumentalnym, akcyjniaki kręcone w takim standardzie są zbyt realne i przez to nieciekawe, wręcz tandetne.
@pikas4 Dlatego napisałem, że JA się cieszę z zakończenia hype'u na 3d. 😉 Nie piszę, że technologia jest zła. Potrzebny jest rozwój w różnych dziedzinach - także tej. Kombinacje z nakładkami wychodzą jeszcze gorzej niż okulary na okularach. Mimo to nic nie zmieni tego, że obraz jest ciemniejszy. Ja osobiście wolę wyższą jakość obrazu, żywsze kolory i wspomniane więcej klatek - moje wrażenia są wręcz odwrotne i to tradycyjny klatkarz wydaje mi się być sztucznym, jakby streaming przycinał.
Wiem, że jestem w mniejszości, ale uważam, że najważniejsze to dać ludziom wybór, aby każdy mógł obejrzeć co chce i w jakiej jakości. Wspomniany Hobbit jest doskonałym przykładem, bo chyba był zarówno w 3d, 2d i 2d 48fps o ile mnie pamięć nie myli. Nagrywając w większej ilości klatek zawsze można z takim materiałem coś podziałać i potem wyciąć co drugą klatkę. Upłynnianie obrazu funkcjami telewizora jest jak odpalanie rozdzielczości 1024x768 na monitorze LCD o rozdzielczości full HD... Tak jak taki monitor nie ma danych odnośnie tych pośrednich pikseli tak samo telewizor nie ma damych na temat pośrednich klatek i na podstawie wcześniejszej i kolejnej wylicza coś, co może będzie pasowało w środek. Funkcje te może dziś będą powoli wracać, ponieważ w przypadku rozdzielczości pojawiły się technologie DLSS czy FSR.
Problem jest hype i bezmyślne gonienie ludzi za trendami. Weszło 3d, to od dziś wszystko oglądam w 3d... Weszło 4k, to kupuję TV 4k, a contentu 4k i tak nie ma a w komputerze czy konsoli mocy ledwo na fhd starcza... Owszem sprawdź to i jak Ci pasuje to korzystaj, ale pamiętam jak niestety wiele osób szło na 3d tylko z tego powodu, że to nowość i to reklamują. Kina widząc takie zainteresowanie pchały 8/10 seansów w 3d i ciężko było trafić z terminem na dany film w 2d a już o napisach zamiast dubbingu nie wspomnę. 😝
Cieszę się, że mogłem pojechać do kina, zobaczyć 3d i wyrobić sobie własną opinię. Szkoda że przez kolejne 2-3 lata prawie nic nie obejrzałem z nowości w kinie. 🤪
@@LeitoAE Jeśli to przycinanie występuje typowo na telewizorze przy filmach BD, to TV może nie obsługuje natywnie standardu 24 kl tylko przerabia do 25 kl co daje co kilka sekund lekkie przycięcie... Ten sam problem może występować z filmami zagranicznymi 29.97 FPS, w kinie to nie występuje choć ciężko zagwarantować przy tych nowych cyfrowych projektorach (jeśli operator nie ustawi odpowiedniego trybu 😅) ... Co do kręcenia materiału kinowego to przerobienie z 48 klatek na 24 nie jest już takie proste, do kręcenia oprócz klatek trzeba dobrać czas migawki ,2xFPS kręconego filmu, co daje realne rozmycie w dynamicznych scenach do którego się ludzie przyzwyczaili...ten tzw. Hollywoodzki look. Jeśli materiał zostanie nagrany z migawką 1/96 a potem skonwertowany i przycięty do 24 klatek to obraz będzie wyglądał bardzo nienaturalnie bo będzie brakowało wspomnianego rozmycia... Już dużo łatwiejsze jest zwielokrotnienie FPS przez zbudowanie klatki pośredniej, nawet bez sztucznej inteligencji procesory TV z tym sobie radziły, ale o ile to daje fajny efekt w materiałach National Geographic, to w filmach efekt teatralny jest tak samo nieprzyjemny co ścięcie klatek do 24 w Hobbicie .
Ja za swojego LG 47" którego zakupiłem w 2012 na mistrzostwa Euro w pilce zapłaciłem ok 5000zl, a do tego otrzymałem w komplecie 4 pary pasywnych i jedną nakładkę na zwykłe okulary. Dodatkowo po rejestracji otrzymałem odtwarzacz blu-ray 3D. Sprzęt robił ogromne wrażenie na wszystkich i działa bez zarzutu do dzisiaj, a jakość obrazu rewelacja w stosunku do wielu zwykłych LED. A co do sprzętu to do dziś np. Epson produkuje bardzo fajne projektory z wyświetlaniem 3D.
Posiadam Epson EH-TW5100 - na ekranie poezja. POLECAM
Też mam taki sam telewizor i o prowadzącym powiem, że gadał szybko i tendencyjnie. Słaba jakość? Hmmm... Zwyczajnie technologia 3D w telewizorach zabierała widzów w kinach 3D i tyle.
Mam telewizor 3D SONY 55' okulary aktywne. Gdy porównałem jakość do tego w kinie , to przestałem chodzić do kina. Film 3D ogląda się raz na jakiś czas ale warto wrażenia są mega.
👍
Zrób jeszcze film o telewizorach z zakrzywionym ekranem. One też prawie teraz nie występują, a jeszcze kilka lat temu były mocno promowane. Podkreślano lepszą widoczność na zakrzywionym ekranie. Bywają duże zakrzywione monitory gamingowe i w tym przypadku zakrzywienie pozwala objąć wzrokiem całość obrazu. Oczywiście zakrzywione telewizory były droższe od całkiem płaskich
Poprawa (moim zdaniem) ----------- Plazmy 3D jeśli faktycznie takie były to może i były bardzo drogie, bo wtedy były to początki telewizorów ciekło-krystalicznych, ale jak była już masowa produkcja telewizorów LCD i niektóre z nich były w technologii 3D to cena była wiadomo że większa niż zwykłych telewizorów, ale myślę że akceptowalna-ja swojego LCD 3D 48" nabyłem za nie całe 3500 zł (i to 3D aktywne, podczas gdy TV 3D Pasywne były jeszcze tańsze, a do tego okulary 3D dodatkowe nie kosztowały paru stówek, tylko kosztowały 119 zł w RTV Euro AGD. I mimo że dostęp do Blu-Ray 3D jest w dzisiejszych czasach mocno ograniczony (w Warszawie znam oficjalnie 1 wypożyczalnię na Ursynowie), to jeśli chcę mogę każdy materiał telewizyjny np. filmy włączyć w tryb konwersji z 2D na 3D i jest całkiem ok p.s z tego co pamiętam z tamtych czasów to właśnie 3D aktywne miały prawdziwszy obraz 3D niż 3D pasywne. p.s Kto wie (może ty i jeśli możesz to podaj info) czy w Warszawie są jeszcze inne wypożyczalnie Blu-Ray 3D.Ale ogółem fajny film. Pozdro.
Doskonale pokazałeś wszystkie plusy i minusy 3D , sam mam Tv Samsung 46cali 3D już od tylu lat i kolekcję filmów 3D na dysku do których sobie od czasu do czasu wracam dla przyjemności obejrzeć w 3D , dodałbym jeszcze że niekoniecznie trzeba się ograniczać do filmów Blu-ray 3D na dysku i odtwarzacza Blu-Ray 3D , są przecież przeróbki Half-OU/SBS w mkv które można oglądać w 3D podłączone przez pena do Tv i jeszcze jedno 3D Tv wlaściwie umarły już ich nie produkują , ale filmy 3D na Blu-Ray wciąż są wydawane i jeszcze jedno główna z wad 3D i przyczyną jego śmierci jest ograniczenie do rozdziałki Full HD która też powoli umiera , wyobraź sobie jakby takie 3D było w 4k albo w 8k na telewizorach już z odpowiednią jasnością albo z HDR .. miazga :) bo na Full HD 3D masz dobrą jakość na pierwszym planie , ale jak już się przyjrzysz na drugi plan w dali to wszystko rozmazane w 4k tego nie ma :) a w 3D głębia robi obrazu robi odpowiednie wrażenie no i najlepiej żeby było już bez tego ściemniania obrazu w okularach , gdzieś tam czytałem że niby są jakieś albo mają powstać Tv 3D 4K , ale czy to prawda to nie wiem.
Mam Panasonica coś około z 2013 roku, czyli pod koniec istnienia 3D. 42 cale. Pasywny, matryca LG. Bardzo dobrze to na nim działa. Tylko materiału mało. Oglądam średnio jeden film na rok lub dwa. W tym roku obejrzałem konwersję TOP GUN 1. Całkiem niezłe. Niewygodne nie jest, okularki tanie, głowa nie boli. Blue Raya nie mam i nigdy nie miałem. Content puszczam z Serviio albo z USB.
Ale nie długo zakończy żywot z uwagi na upgrade salonu na większy i będzie trzeba kupić większe TV. Trochę szkoda.
Do dzisiaj moi rodzice maja właśnie LG Led w 3d z 4 parami okularów :) i fakt niektóre filmy były fajne
jest również wspomniana opcja włączenia 3d dla oglądania bieżącego materiału ale to jednak nie to samo
W zasadzie powiedziałeś coś oczywistego, bo każdy twórca powinien chcieć się rozwijać a rozwijać się to znaczy również wysłuchiwać krytyki na temat danego materiału. Niestety niektórzy nie rozumieją tego i konstruktywną krytykę odbierają jako hejt, czepianie się drobiazgów itp.
Drugie życie dla filmów 3D dały headsety VR - można teraz obejrzeć na nim te wszystkie filmy w sposób pozbawiony większości wad wyświetlania obrazu na telewizorze z okularami. To oczywiście kolejna nisza, ale cieszę się, że istnieje :) Wielka szkoda, że nie ma już nawet seansów 3D w kinach, mimo że wciąż powstają nowe filmy.
Czasem się zdarzają np. Nowy Thor ... jest w 3d i nawet 4dx... Ale liczę na to że po Avatar 2 znowu zaczną liczniej pojawiać się seansy 3d... Nie rozumiem tylko dlaczego IMAX też operuje przede wszystkim na seansach 2d, przecież i format i jasność kina i cała kamera stworzona była do pokazywania perspektywy...🤔
Już nie taka nisza skoro Oculus quest 2 przewyższył sprzedażą xboxa i PlayStation razem wziętych.
@@carltercak4742 Podeślesz link do tej informacji? Znalazłem, że przebił tylko Xboxa, a i były to dane sprzed ponad roku. Myślę, że to mogła być bardziej kwestia niedostępności konsol.
Tak czy inaczej masz rację, że Quest wychodzi z niszy. Niemniej ma trochę za kiepskiej jakości obraz, żeby komfortowo oglądać filmy 3D.
@@mateuszw1995 Już jaki czas temu na jakim kanale VR były opublikowane dane. Już nie pamiętam gdzie to było. Jakoś z maja tego roku.
Edit: OQ2 około 17 milionów. Sorry pomyłka przy podawaniu liczb. Przebił XBOX series X/S i jest przewidywane że za 4 miesiące przebije sprzedaż PS5 ze względu na spadek sprzedaży PlayStation (nasycenie rynku) . Nie razem wziętych , tylko obydwu konsol.
Pozdrawiam
@@carltercak4742 To i tak jest mega osiągnięcie, ciekawe. Szkoda tylko że Quest negatywnie działa na rynek gier VR uwsteczniając ich oprawę graficzną...
3D jest zajefajne! Z aktywnymi okularami Avatar, Kubo, Hobit, Carline, 3 muszkieterów, itd, itd. Ogląda się z otworzoną paszczą.
Oledy wymiatają. Ale do 3D są jeszcze za ciemne.
Bardzo brakuje mi treści 3D.
Kiedyś sporą popularnością cieszyły się kina 5D. Wtedy nie tylko film wyświetlany był w technologii trójwymiarowej, ale do tego dochodziły jeszcze inne doznania podczas oglądania filmów na kinowym ekranie (dwa dodatkowe wymiary). Dzisiaj takie kina świecą pustkami i zazwyczaj są reliktem w wielu polskich nadmorskich miejscowościach. Jednak wszystko może się zmienić już wkrótce.
Producenci sprzętu RTV wiedzieli dokładnie, że technologia trójwymiarowa w telewizorach nie przyniesie zysków i warto rozwijać inną - 5D. Dzięki temu filmy wyświetlane na ekranach telewizorów największych producentów nie tylko będą 3D (bez konieczności oglądania w okularach trójwymiarowych). Wszystko za pomocą specjalnych algorytmów i nanobotów umieszczonych, np. w 200 Hz matrycy TV.
3d było również "wertykalne" w technologi pasywnej . Pamiętam jak dziś wylatujące z Viery et60 motyle na demowym filmiku Panasonica. pzdr fajny materiał
Do dzisiaj mam w sypialni LG 42LW4500-ZB.
Swego czasu kilka filmów w 3d obejrzałem oraz na PS3 w gry 3d również zagrałem. Efekt był naprawdę świetny aczkolwiek po jakimś czasie oczy potrafiły łzawić. Niestety ograniczona ilość treści w 3d oraz ten efekt łzawienia doprowadził do odstawienia tego trybu. Dziś służy tylko czasem jako zwykły tv.
Okulary z początku zwłaszcza te aktywne były drogie. Na warszawskim volumenie jadnak dało się wyrwać takie np. do Philipsa za 30zł za sztukę. Co do płyt Blu-ray 3D to radziło się jakoś. W sieci można do tej pory znaleźć obrazy ISO 3D. Wrzucam to w folder AVCHD i odtwarzacz widzi to jak płytę i odtwarza z pełnym menu. I jeśłi to tylko aktywne 3D natywne.
Ciekawy materiał. Szkoda że nie robią już takich telewizorów bo efekt głębi w filmach był super. Na XBOX 360 też były gry które wykorzystywały tą technologie.
Crysis chyba miał taką opcję.
Materiał podobał się. Posiadam projektor 3D (nie wydałem jakiejś niebagatelnej kasy). Na ekranie 300+ cali efekt 3D bardzo fajny. Ale fakt, znudził się szybko. Po trafieniu na Twój materiał nabrałem ochoty na odpalenia sprzętu na kolejne filmy. Tak z ciekawości
Na wszelki wypadek, jabyscie nie wiedzieli, istnieje tez teleiwzja 3d bez okularow. Ja doswiadczylem jej przypadkowo, gdy wyladowalem w jakims chinskim miescie, nazwy nie pamietam, ale nie bylo to wielkie miasto, jak Szanghai. Po przylocie poszedlem odebrac swoj bagaz i zobaczylem telewizor, wielkosci moze 30". Cos mnie w tym zaitrygowalo i zatrzymalem sie. Jako, ze mam obsesje na temat TV do tego stopnia, ze w roku 1973 opatentowalem (prawie, bo nie zaplacilem 2000 zl i nie dostalem patentu), patrzylem na ten telewizor z takim podziwem, ze zapomnialem o odbiorze mojego bagazu. To byl telewizor 3d, bez okularow. Ja wiedzialem, ze takie sa, ale wtedy dopiero go zobaczylem.
Musze powiedziec, ze trzeba bylo stac w odpowiednim miejscu aby widziec dobrze, bo w innym miejscu troche wykrecalo oczy. Mimo wszystko, bylem zauroczony i zapomnialem o calym swiecie. Moj przyjaciel Chinczyk odebral moj bagaz i obudzil mnie. Nawet nie dowiedzialem sie nazwy producenta. Wiem, ze ta technologia nie weszla do produkcji masowej, natomiast, telewizory 3d z okularami nie mogly opanowac rynku, bo ludzie nie lubia okularow. Ja probowalem w sklepie elektronicznym i tez nie lubialem.
I sie załamałem. Mój LG z pasywnym 3D pewnie niebawem wyzionie ducha od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nowym TV ale oglądając telewizory w sklepach nie widziałem nigdzie właśnie z opcja 3D z dziećmi jak były mniejsze uwielbiałem oglądać bajki w 3D niektóre wyglądały naprawdę rewelacyjnie . Po tym nagraniu chyba puki ten mój TV jeszcze dycha to go zapakuje z powrotem do kartonu by za 10 lat z wnukami jak będę miał raz w roku w święta obejrzeć bajkę w 3D.
Jest możliwość oglądania wszystkiego w 3d. Mój tv Lg z 2016 roku z pasywnym 3d ma funkcję emulowania 3d z każdej treści. Jest nawet do tego osobny przycisk na pilocie. Z tym, że filmy i gry przygotowane specjalnie pod 3d wyglądają o wiele lepiej. Emulacja zapewnia głębię, ale efekt "wychodzenia" z ekranu jest słaby.
Każdy LG to miał
Do dziś mam LED-a z 2015 r, 3D, z 3 okularami pasywnymi w komplecie. Nigdy nie mialem odtwarzacza, nigdy nie mialem ani jednego filmu 3D na płycie. Za to do dziś, jeśli mam ochotę, włączam tryb przekształcający obraz 2D na 3D w czasie rzeczywistym... Czy to działa? Nie jestem wybredny - więc dla mnie jest OK.
Mógłbyś zrobić test czegoś nieco bardziej egzotycznego? Ostatnio w jednym ze sklepów zauważyłem tv oled 55" marki Hisense za mniej niż 3500 zł. Jestem ciekawy jak to wypada w porównaniu do tej bardziej popularnej konkurencji
Bardzo chciałbym kiedyś przetestować Hisense, gdyż w Stanach robi on potężną robotę i jest swego rodzaju "królem" sprzętu w stosunku ceny względem tego co się otrzymuje (Oczywiście nie wszystkie modele). Niestety Hisense w Polsce to nisza, a jako, że telewizory i monitory biorę z magazynów Moreli to aktualnie wybór jest zerowy :( Jak coś się ruszy na rynku i Hisense wejdzie do Polski na większych obrotach to z miłą chęcią bym przetestował. Hisense wykupił Sharpa, posiada chyba 100% Toshiby (rynek TV) i sami mają też produkcję paneli LCD, więc oprócz paneli produkcji TCL w niektórych ich produkcjach są też ich własne tańsze LCDki, więc mogą grać ceną. Bardzo ciekawa firma, zobaczymy czy zagości mocniej na rynku europejskim.
@@Stilgarius hisense zaczyna się już pojawiać w naszych sklepach. Np. Media expert ma w swojej ofercie ich telewizory, może i w Morelach się pokażą.
Panie, idź Pan doktorat rób, to się ochoczo pójdę zapisać na jakąś podyplomówkę by czegoś posłuchać mądrego :D
No słucha się tego bardzo miło :D
Miałem okazję oglądać 2 razy materiał w 3D.
Raz to była jedna z części Jurrasic World i powiem że totalnie nie warto było. Kompletnie nie widziałem żadnego 3D, trzeba było się bardzo, ale to bardzo mocno skupić i nastawić aby wgl jakikolwiek efekt głębi w tym dojrzeć.
Drugi przypadek, to było minikino w JuraParku w Solcu Kujawskim. To kinko było raczej "4D" (ruszające się fotele itp), ale tam efekt głębi był powalający, bardziej przypominał hologram, gdzie faktycznie przekręcając głowę można było zobaczyć coś, czego z przeciwnej strony nie widzieliśmy.
I to jest chyba sęk tej technologii. Że aby dobrze widzieć efekt 3D, musielibyśmy móc widzieć coś innego (tj widzieć dany obiekt z innej perspektywy) zależnie od tego gdzie się znajdujemy. To najbardziej uderzający i mocny efekt 3D. Gdyby, jak w tym kinku 4D, rozwijano tę technologię, to myślę że by trafiła do mas.
Bo wręcz w tym kinku, np latające motyle, wystawały ponad ekran. Bardzo nietypowe wrażenia.
Już pomijam ruszające się fotele, powiewy wiatru z nadmuchów itp, bo to do wizualnych aspektów nie ma podjazdu.
Telewizorów się już nie produkuje ale filmy 3d produkuje się dalej. W 2010r. kupiłem plazmę panasa 50", obrazem byłem zachwycony, trochę się filmów w 3d obejrzało :D
to wszystko jest dziwne, telewizor 8K można już dostać za 10 000 zł, okulary, nawet po 200 zł za sztukę to nie majątek, bo kupuje się je na lata, kamera 3d? a co to za koszt przy filmach za 100 000 000$, czy stacjach telewizyjnych zarabiających setki milionów na reklamach?, dziwne, że połowa kanałów w kablówce, zwłaszcza sportowych, nie jest w 3d
To samo z grami. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych grało się w gry 3D. Trzeba było kupić dość drogi sprzęt, takie lcd wbudowane w kask motocyklisty. Ale ta technologia przetrwała może za 2 czy 3 lata i potem powrócono do 2D. I mimo że teraz mamy oledy płaskie lub wygięte to i tak wszystkie gry w 2D wyświetlają. Była chwila gdzie Philips z plaskiego lub 360⁰ ekranu wyświetlał 3D bez okularów, ale było to niskiej rozdzielczośc i po za wyświetlaczami reklamowymi się nie przyjęło o ile wogóle było dostępne dla "widzów", to i też na krótko. Jesteśmy skazani na 2D mimo, że producenci GPU "kłamią" że 3D to i tak wyświetlają to w 2D.
Dawno temu kupiłem LG 42LA691S. Wziąłem z 3D, bo gdzieś przeczytałem, że te TV mają lepszą jakość obrazu. Na początku miałem dziwne wrażenie, wszystkie filmy wyglądały jakby teatr TV, ale po chwili się przyzwyczaiłem i było ok. 3D użyłem może lika razy jako ciekawostkę, a nie żeby oglądać filmy. Częściej używałem DualPlay go Gran Turismo. No i ten TV w locie wszystko przerabiał na sztuczne 3D, o czym nie wspomniałeś.
Pewnie miałeś włączoną opcję TrueMotion, która właśnie powoduje efekt teatru TV.
Proste: 3D dalej ma się dobrze... w projektorach. Ubranie okularów jako element przygotowania seansu (rozwiń ekran, podłącz projektor, zrób popcorn itd) jest OK ale w TV ma być szybko i prosto!
Materiał super brakowało mi jednej wzmianki o technologii 3D zastosowanej w LG np telefonach gdzie nie trzeba było mieć w ogóle okularów , a przyczyna upadku tej technologii było to, że ludzie zmienili styl oglądania nie tylko filmów ale i TV na z doskoku robiąc przy okazji cos innego a tu trzeba było cały czas poświęcić tylko na oglądanie konkretnego materiału bo miało się te okulary.
Bądźmy szczerze i tak większość ściągała filmy 3d z torrents, więc powód cenowy nie miał wpływu na zanik technologii
Telewizory 3d były sprzedawane również w krajach bardziej cywilizowanych, niż polska w tamtych czasach
Telewizora z torrentów nie ściągniesz :P Sam sprzęt był drogi. Ale tak, filmy można za darmo załatwić. Szkoda, że platformy streamingowe nie mają materiałów 3D - gdyby mieć dostęp do wszystkiego za 50 zł w abonamencie, to wielu by nie kombinowało.
Miałem kiedyś telewizor 3d i w sumie okularów użyłem może 3 razy. Wrażenia średnie bo i tak miałem wrażenie że patrzę na płaskie postacie jak wycięte z kartki papieru a do tego kręciło mi się w głowie po paru minutach.
Gdzie nie gdzie jeszcze są, u poszczególnych użytkowników w domu.
Ja mam jeszcze Sony Bravia 2015 rocznik 4K + 3D i nawet odbiera sygnał DVB-T 2 + Odtwarzacz Sony Blu-ray 3D i kilka płyt Blu-ray 3D
Dlatego używam starego telewizora. Telewizor bez 3D jest kompletnie bezwartościowy. Żeby sobie obejrzeć normalnie film, trzeba iść do kina, jeśli nie ma się 3D. Nie pomogą 8k, HDRy i inne bajery jeśli nie ma 3D. Zwykłe hd i pasywne 3D da nieporównywalnie więcej wrażeń.
Ja kupiłem ponad 10 lat temu telewizor 3D toshiby, 2 pary okularów były w cenie... pierwsza popsuła się po roku (używane moze z 10 razy), a druga też "po chwili".
Ale co trzeba powiedzieć to telewizor dalej działa bez zarzutów:)
Tryb Invisible (InCognito) działa w następujący sposób. Podczas gdy telewizor jest włączony, zawartość ekranu dostępna jest tylko i wyłącznie dla posiadaczy specjalnych okularów kompatybilnych z telewizorami 5D. Inni użytkownicy telewizora nie widzą treści - widzą tylko projekcję wcześniej dobranej tapety wyświetlanej na ekranie. Na zdjęciu powyżej w trybie InCognito, inni widzowie widzą tylko mapę miasta nocą z lotu ptaka. tymczasem to, co faktycznie wyświetlane na ekranie widzi tylko osoba, która dokupiła specjalne okulary projekcyjne do telewizorów 5D.
Zastanawiam się, dlaczego nowa generacja konsol nie wspiera BluRay 3D. Czy nie dało się tego softowo zrobić?
Jest szansa że pi wyjściu psvr2 pojawi się możliwość odtworzenia płyt Blu-ray 3d na ps5 . PS4 też nie dostało tej funkcji od razu, mimo że PS3 miało już w portfolio wsparcie dla TV3D.
Do tej pory mam LG 42LW5500 (2011 r.) i na nim gram i go używam. Największą bolączką tego to tv jest wysoki input lag w trybie PC/Gry (50ms) i średnie czarnie w ciemnych pomieszczeniach. Na szczęście jest Local Dimming który sporo pomaga. Brat ma model 47LA620s (2013 r.) który nie posiada Local Dimming i na nim czernie w ciemnych pomieszczeniach są granatowe.
Mój ojciec ma nadal tv LG 43 OLED z 3d od 2012 . Teraz tego nie używa ale kiedyś to było oglądane 3d oraz granie na PS3 .
Lubiłem oglądać filmy w 3d na tv. Tv z pasywną technologią 3d nie była droga. Pamiętam jak rodzice kupili Lg 47" (gratis 12 okularów pasywnych) za 2300zł. Efekt 3d w dedykowanych demówkach z yt były dla mnie na równi z kinem (niektóre filmy również taki efekt miały). Na tvp hd co niedziele puszczali filmy przyrodnicze w 3d. Zgadzam się, że nie wszystkie filmy przez sztuczną konwersję miały fajny efekt (na równi z opcją w tv konwersji 2d do 3d). W 2014 roku jak kupowałem pierwszy tv, to lg 42" 3d kosztował 1500zł, więc moim zdaniem nie była to wygórowana cena, na równi z ledami 2d od samsunga. Te minusy w 90% to chyba do aktywnych 3d. Koniec końców LG 47" nadal świetnie działa, gdzie samsungi 2d już mi się od tamtego czasu dwa wypaliły.
Szkoda, że już w kinie jest tak mało czegokolwiek w 3D. Obecnie nic nie ma już jakiś czas, a kiedyś było tego sporo. 🤔
@_BaRtOsZ__ obawiam sie że ocullus jeśli choć na chwile miałeś jakieś lepsze na głowie będzie nie fajny delikatnie mówiąc. Sam mam hp reverb g2 rozdzielczość na każde oko 2160x2160 później przetestowałem HTC vive które maja 1440x1700 na oko i widziałem tylko pikseloze przed oczami, nie mogłem sie skupić na grze bo patrzyłem tylko na te piksele
@_BaRtOsZ__ Głównie o rozdzielczość chodzi. Po prostu mając ekran 3cm przed okiem na który patrzysz przez soczewke musi być dużo pikseli, a Oculus ma ich za mało. Siatka pikseli będzie cały czas wyraźnie widoczna. Ja mam porównanie 2160x2160 do 1440x1700 pikseli na każde oko różnica bardzo widoczna. Choć i te moje 2160p dalej nie są idealne bo i tak jestem wstanie dostrzec piksele. Te nowe HTC co niedawno wyszły maja 2448x2448pikseli na każde oko więc one powinny mieć jeszcze lepszy obraz ALE porównując rozdzielczość oka(wielkość kątowa jaką oko jest wstanie dostrzec tak dokładniej mam na myśli) do tego co ma przed okiem to nadal jest o wieeele za mało
Ja zupełnie nie gram w gry. :) Jedynie filmy mnie interesują. Ale bardziej w kinie. W domu jakoś 3d mnie nie ciągnie.
@@jestes71830 problemem nie jest pixeloza tylko screen door effect, który jest odwiecznie związany z ekranami OLED... Problemem niestety jest budowa plamki i w oledach jest to spotęgowane w taki sposób, że obraz na ekranie o wyższej rozdzielczości, na jednolitym kolorze (np. czerwonym) będzie ziarnisty... Quest 2 z ekranem LCD bardzo zgrabnie omija ten problem... Nawet efekt glare nie jest tak dokuczliwy jak dobrze się osadzi gogle na głowie, ale przyszłość wieszczy jeszcze lepsze soczewki 😀
@@BartekEVH Nie tylko 3D ale jeszcze możliwość patrzenia tam gdzie ty chcesz o ile film jest odpowiednio nagrany, jeśli to gra to można się nawet poruszać
Witam i z zapytaniem, czy dał byś radę zrobić recenzje TV Hisense U7HQ 65" , jest dużo szumu że kładzie konkurencję ale czy to prawda?, pozdrawiam.
To prawda , nie ma sobie równych w tej klasie cenowej
Z tym ciężarem aktywnych okularów do 3D, to Pan lekko przesadził, są równie lekkie/ciężka (na nosie), jak okulary pasywne. A na pewno są znacznie lżejsze od zwykłych okularów korekcyjnych. Proszę zważyć . Zatem "ciężar" aktywnych okularów 3D, to żadna wada.
Zauważyłem, że najlepsze efekty 3D są widoczne w scenach pokazujących kosmos i tak, wręcz powalające efekty widać w dokumentalnym filmie "Hubble 3D". Oglądanie tego filmu w 2D, to jakieś nieporozumienie. Z resztą, niektóre filmy, nawet fabularne ;-) , w 3D odkrywam na nowo mimo, że wcześniej już je przecież widziałem. Staram się kolekcjonować filmy 3D, choć jest coraz trudniej np. nie do zdobycia jest np. film "Grawitacja 3D" z polską wersją językową, choć nie jestem jakimś fanem tej produkcji, to chętnie bym ją zobaczył wersję 3D.
Sądzę, że szczególnie filmy 3D zyskują, kiedy połączy się je z dźwiękiem przestrzennym np. 5.1 i jakoś nie słyszę, że technologia dźwięku przestrzennego, która przecież, również wymaga odpowiedniego umiejscowienia się, najlepiej w środku, pola dźwiękowego, z uwagi na tę niedogodność mała się zbliżać ku upadkowi, wszak mamy parę uszy i parę oczów.
Pozdrawiam!
Dźwięk przestrzenny też ginie. Zastepują go soundbary z nalepkami atmos i dts-x. Wiara kupuje to jak szalona. Tymczasem zwykly Logitech 5.1 do kompa ma lepszy dźwięk przestrzenny od soundbarów Nurberta, Sonosa, Bose za ponad 10 tys. Soundbary to wyrób czekoladopodobny dla leni. Dla nich Sony zrobiło bezprzewodowy system z 4 głośnikami. Działa to nawet ok. pod warunkiem że mamy betonowy sufit.
Pamiętam jak kiedyś byłem u kolegi to miał co dopiero kupioną PS3 Slim to mi odpalił grę Infamous co była świeżą grą w tamtych czasach i odpalił ją właśnie z obrazem 3D, grałem wtedy na telewizorze LG i z założonymi okularami pasywnymi. Fajne to były czasy.
Ta gra nie miała wsparcia 3D. Więc była to konwersja 2D -> 3D
@@lokowda Masz rację, lecz nie wnikam aż tak, ale mówię jak było na prawdę.
Nadal mam telewizor 3D i to jest jedyny powód dla, którego go nie zmieniam.
Ja mam w swoim pokoju LG 3D LED 42 z 2013 i jest super. Mam 2 filmy na Blu-Rayu 3D, mam 4 okulary 3D i bardzo mi się to podoba.
Mam również telewizor LG 47" LED 3D i szczerze ja jestem zadowolony, aczkolwiek nie w każdym filmie jest super efekt, ale mimo to jestem, bo telewizor daje rade 😁
1. co to za muzyka w tle podczas tego filmu?
2. istnieje nadal kino 3d? bo w kinie chyba nie bylem kolo 10 lat?
3. czemu nie zdecydowano sie w polsce w przypadku glownych stacji tv na przejscie na nadawanie w 3d w przypadku niektorych produkcji?
ta technologia dalej wpierana jest w projektorach. Ja osobiście uwielbiam firmy 3D na projektorze. Gdzie jasność jest dużo wyższa a obraz też dużo większy. Tak wiec może odcinek o obrazie 3D na projektorach lub może ogólnie seria o projektorach barwach i technologii.
Kupilem w 2011 3d samsung. Obraz gow... rozowy bialy. Oddalem to akurat pusty sklep byl pocalowali w reke. 3 lata pozniej kupilem zwyklego samsunga obraz super. Super kolory mam do dzisiaj.
Do TV LG z pasywnym 3d, wystarczały okulary z kina po 2 PLN za szt.
Polecam seanse 3d na okularach vr , zero smug i ghostingu ,jasność super... Jedynie tylko trzeba dobrze zripować blu-ray bo nawet na tanim queście 2 da się rozróżnić czy obraz płyty ma 25GB czy jest skompresowany do np. 8GB.
"Rozróżnić"
Mialem tv 3d i ogolnie byl niezly,calkiem fajnie niektore filmy wygladaly .Gry tez niektore byly super w 3d jednak szybko oczy sie meczyly i glowa bolala po dluzszym czasie
W projektorach 3D to dalej obsługiwany standard, całe szczęście bo jestem ogromnym fanem tej genialnej technologii, Sony miało świetny patent na 3D bo można było grać na konsoli i oglądać w tym samym czasie TV na tym samym ekranie, a niektóre gry na PS3 wykorzystywały to do lokalnego multi na pełnym ekranie. Największym problemem były ceny filmów, bo o ile ceny BD wzrosły prawie o 100% względem DVD do tego filmy były o kolejne 20-30%drozsze. I jakie to było dla mnie flustrujace kiedy film na premierę kosztował 39,99złza DVD 79,99zł za BD i 129zł za BD3D
3D to już przeżytek , trzeba się z tym pogodzić
tesknie za filmami 3D w kinach
Od dawna nie widzialem zadnego takiego w repertuarach a kochalem je
Większość z nich nie była robiona pod 3d i wyglądała slabo
A co powiesz o 3d w Samsung tv Smart gdzie masz opcje włączenia 3d w każdym materiale gry lub programy tv , ewentualnie każdy materiał video .
Zatem pozostaje nam zaczekać, aż przyjdzie nowa era telewizorów 3D z wprowadzonymi udoskonaleniami, które będą niwelowały te największe wady wyświetlania obrazu w trójwymiarze. Uważam, że to wyświetlanie klatek naprzemiennie dla prawego i lewego oka od początku było kompletnym nieporozumieniem, wynikającym wyłącznie z ograniczonego klatkarzu materiałów wideo i tendencji do cięcia kosztów produkcji. Gdyby filmy 3D były produkowane w 120 klatkach na sekundę, to nie stanowiłoby to tak wielkiego problemu. Ale oczywiście wymagałoby to wykorzystania dwóch szybkich kamer, czyli wiadomo - koszt jego produkcji byłby astronomiczny. Lepiej by było, gdyby opracowano okulary wyświetlające jednocześnie klatki dla prawego i lewego oka, materiał miałby 60 fps i po 30 na każde oko - wtedy i płynność wyświetlanego obrazu byłaby w większości wypadków zadowalająca i nie byłoby migotania i bólu głowy.
Moja babcia sobie kupiła wiele lat temu jakiś lg 42 calowy z 5 parami pasywnych okularów który miał tryb wymuszania 3d i filmy na yt działały na tym cudownie. Pamiętam jak włączyłem gościa machającego banknotem i to było jedno z najlepszych moich doświadczeń 3d 😂 zawsze jak w kinie byłem na 3d to rzadko kiedy było to zauważalne. A ten tv kosztował z tego co pamiętam jakieś 2700 🤔
Prawda. Ten koleś nagrywał filmiki w prawdziwym 3D posiadając taka kamerę. Koszt takiej kamerki to był kosmos ale efekt bajeczny. Miał jeszcze filmik z mieczem 😉
Do dzisiaj mam jakiegoś samsunga tv z 3d i 200Hz okulary aktywne rok 2014. Obejrzałem mnóstwo filmów w 3d. W niektórych efekt był piorunujący i powodował opad szczęki. Szczególnie rozwalały system: grawitacja, tytanic, pierwszy predator ten w dżungli, jakiś x-man z 2014. Wielka szkoda że to uśmiercili. Filmy w 2d to nie to samo i żadne hdr, dolby vision i 4k nie jest w stanie zapewnić takich wrażeń jak dobrze zrealizowany film w 3d. Jak sobie przypomnę tę wodę w tytanicu lub latające kawałki w grawitacji, robiło to robotę.
Kiedy ponownie Panasonic 50VT60 do współczesnego LCDka ?
A co z ekranami 3d bez okularów? Dlaczego nie weszły na rynek? Posiadam jakąś prototypową kiczowatą kamerę która ma taki ekran i widać w 3d bez okularów.
Zapomniałeś dodać, że gdy ktoś ma wadę wzroku i jedno oko ma inną różnicę w korekcji okulary takie powodują odruch wymiotny .
Hej wspomniałeś o tv lg oled z 3d. Mój ociec ma takiego z 2015 jarałem się jak nie wiem tym trybem a film grawitacja w ciemnym pomieszczeniu bez źródła światła i z efektem 3d do tej pory niszczy mi głowę. Ale ja nie o tym. Mam pytanie czy mając pasywne okulary i puszczając film przerobiony, tak żeby perspektywy jednego oka i drugiego były wyświetlane, mogę odpalić na tv beż funkcji 3d I normalnie oglądać czy te okulary pasywne potrzebowały Tv z warstwa polaryzacyjną?
Mam Smart Tv LG 3D z 2012 roku. Był tani. Ma 6 sztuk okularów pasywnych. Efekt 3D jest bardzo dobry. Avatar na Blu-ray ogląda się wyśmienicie. Dzięki specjalnym sterownikom/oprogramowaniu mogę nawet grać w gry w trybie 3D (tylko że liczba FPS spada). Trzeba użyć starych ster. NVIDIA, bo w nowych już usunęli opcję obrazu stereoskopowego. Obraz nie jest ciemny, bo Tv w trybie 3D rozjaśnia trochę obraz. Zatem ja nie narzekam i czasem obejrzę sobie jakiś filmik stereoskopowy z YT.
ja to jedyny film w 3D z dzieciństwa to pamiętam tylko jeden -> Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd :D
Pamietam, byłem na tym w kinie.
Jaki to był model lg 3d oled ?
Ja zakupiłem swój drugi już 3D w 2018, nowy w sklepie +3 pary aktywnych okularów. Przynajmniej raz w tygodniu oglądam sobie jakiś film. Dobrze że jeszcze można wypożyczyć filmy. W necie ciężko już znaleźć.
Właśnie w necie jest pełno filmów 3d , chyba słabo szukałeś
@@damiankolasa2838 To proszę o namiary
Jak dla mnie jeśli 3D to tylko w kinie.
Żaden TV nawet z aktywnymi okularami (bo jak dla mnie w telewizorach były one lepsze od pasywnych) nie dorównywał materiałowi z kina.
Dla mnie najbardziej efektownym filmem był "Grawitacja" (oczywiście obejrzany w kinie) To co tam zrobili to rzucało na kolana. Szkoda, że żaden inny film później, obejrzany w kinie w 3D już nie zrobił na mnie takiego wrażenia, choćby druga część "Hobbita", która też wyglądała super ale sporo jej brakowało do "Grawitacji".
Słyszałem, że "Awatar" również wyglądał wyśmienicie w 3D w kinie ale przegapiłem jego projekcje w 3D w kinach.
Co do TV z 3D to efekt był OK ale tylko do czasu gdy ten sam film obejrzało się w 3D w kinie, wtedy było widac jak duża jest przepaść.
Jeśli puszczali by "Grawitację" w 3D w kinach raz jeszcze to z pewnością podszedł bym na projekcję 😉👍
Ja nadal mam tv Samsung 3D oraz aktywne 4 szt okularów i wszystko działa! Mam zbiór ponad 3 Tb filmów 3D. Najlepiej prezentują się filmy pokazujące faunę i okazy z głębin morza. Niestety zaprzestano produkcji telewizorów 3D, ponieważ wymaga to bardzo dobrych "ekranów", których produkcja jest bardzo kosztowna.
Ale te ekrany z powodzeniem pracują do dziś i nic się nie pogorszył (brak wypalonych logo oglądanych stacji, kolory, ostrość i cała reszta jest jak na nowym) 😉
@@konradjatczak9277- potwierdzam, mój telewizor ma chyba ponad 10 lat (kupiłem kiedy takie telewizory full HD 3D się pojawiły) I nadal ma świetny obraz. POZDRAWIAM
Ja tak z innej beczki , jakim programem przekonwertować , lub po prostu obejrzeć film , który jest w 3D w 2D ?
Nawiązując do tematu, pamiętam jak się rozczarowałem i wku...em , jak przysłali mój zamówiony TV z 3D aktywnym i jako jeden z niewielu wtedy odtwarzającym FHD w 3D , bez okularów aktywnych ( chyba ,że cwaniaczki w sklepie zaje...i) Na które potem wydałem ponad 2 stówy . Dzisiaj już sporadycznie coś obejrzę w 3D .
mam sony z 15 r i sam kowerterowal czy jakoś tak na 3d i było git
Mój laptop Dell inspiron 17” ma ekran 3D. Całkiem o tym zapomniałem. Obejrzę teraz po latach Avatara 3D . Ciekawe?
3D pasywne, było rozwijane przez LG Display. Tak więc pasywne 3D było dostępne praktycznie w każdym telewizorze LG z tamtego okresu. Do tego wszyscy inni producenci, którzy brali matryce od LG też mieli u siebie technologię pasywną. Telewizory LG wcale nie były droższe od samsungów z aktywnym 3D. Okularów do zestawy dostałem chyba 5 par.
Jeśli chodzi o rozdzielczość to nie do końca jest prawdą, że wyświetlana była połowa rozdzielczości, bo mimo wszystko jednocześnie nasze oczy widziały wszystkie linie. natomiast faktem jest to, że na ekranie były nałożone te same klatki, tylko jedne były dedykowane dla lewego oka, a drugie dla prawego. Więc odczucie rozdzielczości było gorsze.
Problemem tej technologii był brak treści oraz unifikacja formatów klatek źródłowych. Podział góra/dół, podział lewa/prawa, albo nałożone obie klatki jednocześnie. Kolejna rzecz to filmy 3D, które były pozbawione fabuły, najlepszym przykładem jest wychwalany AVATAR (film symbol 3D) gdzie mamy skopiowana historię Pocahontas, tyle że przeniesioną do przyszłości, a indian zastąpiły niebieskie avatary. Technologia umarła, bo treści były albo słabo dostępne, albo słabej jakości.
Dawno nie widziałem Stilgara! Czad, że robi takie materiały!
Morele potrzebuje pomocy mam płytę główną msi 970a-g43 i mam zamiar sobie kupić gtx 1650 msi ventus oc i nie wiem czy mi będzie działało
Co powiecie o tym monitorze GIGABYTE Aorus FV43U 43" 3840x2160px 144 Hz ?
Witam czy ma Pan jakiś materiał o okularach vr do konsoli ps4 i oglądaniu na nich 3d?
Możemy sami kręcić filmy 3D. Wycieczki i mprezy rodzinne to niepowtarzalne wspomnienia na lata. Aparat 3D Fuji nadaje sie do tego, a nie jest koszmarnie drogi. Filmiki do 10min. Polecam zapeleńcom technologii 3D.
Nawet komórka od htc evo 3d kreciła oglądalne filmy w 3 d. Swietna technogia.👍 Szkoda że to padło.
Najlepiej zrobionymi filmami 3D są kreskówki. Dotyczy to tez dzwięku przestrzennego. Takie jest moje odczucie.
Pierwszy i ostatni film 3d zobaczyłem w Gdańsku na koloniach. Był to ruski film przyrodniczy ,rok 1985.
3D na projektorze JVC DLA-X7000 wyglądał całkiem fajnie. Co z tego, skoro jedynym filmem dobrze wykorzystującym był Avatar. Reszta wciskała na siłę lub zaburzała proporcje. Trzeba pamiętać, że realne 3D odczuwamy w obiektach oddalonych do kilkunastu metrów. Potem (z racji rozstawu oczu), bazujemy na kontraście i perspektywie powietrznej. Jeśli więc wieża i smok w Alicji w Krainie Czarów Burtona mają wyraźne 3D, to wyglądają jak makiety na stole. Zdecydowana większość filmów traciła.
A co z grami? Podłączenie PC lub konsoli ma sens?
Witam. Mam telewizor Samsunga z 3D ale jakiś czas temu zrobiłem aktualizuję do najnowszej wersji bodajże z 2013-2014 i po tej operacji nie ma możliwości włączenia filmów w 3D oraz aplikacja na której było można oglądać krótkie filmiki została usunięta.
Czy istnieje jakiś sposób aby przywrócić poprzednią wersję oprogramowania lub czy jest jakiś sposób włączenia oglądania filmów w standardzie 3D?
Pozdrawiam:)
a co o okularach red/cyan? ;) to było najbardziej popularne bieda 3d do którego mieliśmy dostęp.
Wystarczyły okulary o tych kolorach szkła(lub plastiku) i obojętnie jaki wyświetlacz który odtwarzał film na którym obraz dla lewego oka była jednego koloru, a dla drugiego w drugim kolorze ;) Koszt: 10zł i ogarnąć film w tej technologii.
Mógłbyś zrobić jeszcze odcinek o prawdziwych telewizorach 3D w sensie ,bez potrzeby używania okularów ,u mnie w Gdańsku od chyba 8lat w jMultikinie stoi (lub juz nie )taki TV i efekt jet naprawdę imponujący, zarówno przestrzenny jak i jakość, przynajmniej na filmiku reklamowym, ale jedna zasadnicza wada ,głowa musi byc nie ruchoma, lekki odchył lewo/prawo i obraz się zniekształca .
Efekt jak przy dobrych okularach pasywnych, fajnie to wykorzystano w komórce LG 3d, głowa musiała być ustawiona zgodnie z polaryzacją ekranu, było kilka pozycji które oddawały efekt 3d, ale były też urządzenia aktywne z kamerą, wykrywające położenie głowy i tam efekt był utrzymywany , pytanie tylko ile mogło być osób przed ekranem 🤔.
Prawdę mówiąc bardzo lubię 3D TV i trochę żałuję że ta technologia umarła. W domu mam 3D od LG i moim zdaniem rewelacja. Sam swego czasu bawiłem się w nagrywki w 3D - dwoma GoPro - efekty były całkiem przyzwoite.
3:20 - co to za klawiatura?