Napelem rendszer 2022-ben villanyszámla Éves elszámolás

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ส.ค. 2024
  • Aktuális videónkban a Napelem rendszer tulajdonosok, vagy leendő tulajdonosok számára lehet érdekes, hogy mennyit is kell éves szinten fizetni a Napelem használata tekintetében, hogy jön ki az éves elszámolás, esetleg kapunk vissza némi pénzt, tekintve a 2021-es szolgáltató váltás miatti adminisztratív káoszt. A részletekkel kapcsolatban nézzétek meg a videót. Amennyiben még nem iratkoztatok fel TH-cam csatornánkra, az alábbi linkre kattintva megtehetitek azt.
    Feliratkozás: bit.ly/autosnavi
    További csatornáink:
    Web: autosnavi.hu
    Facebook: / autosnavi
    Instagram: / autosnavi.hu
    TH-cam: www.youtube.co....

ความคิดเห็น • 78

  • @Autosnavi
    @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว +3

    A többlettermelés miatt beadott kifizetési kérelemre reagált a szolgáltató, és jelezte, hogy adminisztrációs hiba miatt tévesen küldték ki a többlettermelésről szóló nyomtatványt. Csupán fizessem be a számlát és így nullázztuk az éves fogyasztást. Pedig már kezdtem örülni, hogy az új szolgáltatónál olajozottabban fognak menni a dolgok....🤔🙁

  • @erstepisti84
    @erstepisti84 2 ปีที่แล้ว +2

    Ha egyszer megszüntetik az éves szaldós elszámolást, és havi szaldósra, esetleg napi vagy akár napon belüli árazással kell elszámolnunk a vételezett és betáplált energiát, akkor már egyáltalán nem lesz megtérülés. A modellem szerint a napon belül mindig akkor legolcsóbb az áram az áramtőzsdén, amikor mennek a háztartási kiserőművek, és télen is drágább az áram, mint nyáron, tavasszal, amikor a nagy termeléseink vanank. Magyarul minél tovább fennmarad az éves szaldóelszámolás, és minéll korábban telepítették a napelemeket, annál jobb a megtérülés, de bizonytalan a teljes megtérülés a jövőben. Jól látom?

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว +1

      Alapvetően jól látja, viszont van pár tényező ami a megtérülést a régi telepítéseknél befolyásolja, mégpedig az áruk, amit pár éve 3 millióért telepítettek, azt ma kb 2 millióért lehet kiviteleztetni, és a rendszer felépítés tekintetében, régebben a polikristályos táblák voltak jellemzőek, aminek kisebb a hatékonysága, ma már jellemzően nagyobb teljesítményű jobb hatékonyságú monokristályos táblákat szerelnek fel, ami a régi rendszerekhez képest hamarabb megtérülhet. Másrészt a magasabb szolgáltatói költségek miatt szintén hamarabb megtérül a beruházás, persze ez nem hónapokban, hanem években mérhető, de ezek a rendszerek jó eséllyel 20-30 évig vagy tovább fognak üzemelni.

    • @tiborhuszti6754
      @tiborhuszti6754 3 หลายเดือนก่อน

      3 éve telepítettem napelemet, 2 év alatt megtérült ! Az idén már elektromos autót is erről töltöm és 2 hét múlva lesz elszámolás és így is még 500 +-om van ! A megtérüólés kipipálva így még 7 évig élvezhetjük elvileg az éves szaldó álltal nyujtott kedvezményt ami nálam éves szinten 300 ezer villanyszámla, 400 ezer gázszámla és 1.5 millió benzin megtakarítást jelent ! Elmúlt hónapba 3200 km-ert tettünk meg csak az elektromossal ez a lecserélt benzinessel kb 220 liter benzinnel tudtuk volna megtenni ami kb 130 ezer forintba lett volna ! Még most is van lehetőség városszerter ingyen tölteni !Nem az a kérdés mikor térül meg hanem az hogy az elkövetkezendő 7 évbe mennyi marad a zsebünkbe ! 7 év múlva meg egy 30-as akku a rendszer mellé és újra élvezhetjük a rendszer nyújtotta előnyöket vagy 8-10 hónapon keresztül ! Lehet addig még lesz valami pályázat vagy akció akkupakkra is de ha máshogy nem megy kivesszük az akkor már 15 éves el. autónk alóll az akkupakkot és betesszük energia tárolónak a napelemhez ! 🙂

  • @stfnsipos
    @stfnsipos 2 ปีที่แล้ว +1

    A kérdés hogy mennyi volt (és még lesz) a befektetés. Hány év alatt térül stb.

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว +4

      Az eredeti elektromos fogyasztásunk alapján a megtérülési idő kb 15 év lenne, de azóta számos fogyasztó került a házba és ez alapján most 8-10 évre módosult, de most a "rezsicsökkentés" változása így a többletfogyasztás mértéke miatt, már csak 5-7 év megtérülést mondanék, persze ez a mi esetünkben igaz, de egy 2-3milliós beruházás jelen körülmények között is, 10 éven belül megtérülhet vagy gyorsabban.

  • @rozsaig
    @rozsaig ปีที่แล้ว

    az átvételi áramdiijat hol tudhatom meg? (többletermelés miatt)

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  ปีที่แล้ว

      Hát ez most bonyolult, mert változtattak rajta és havonta más-más volt. Nálam még 13Ft volt, de azóta a levették belőle a szolgáltatási díjakat és így 6Ft majd 5,1Ft és most 4,11Ft körül van/kWh. Ezt más napelem felhasználóktól tudom, náluk a számlából derült ki, de leellenőrizni sajnos nem tudtam . Minden esetre, ha így van akkor nem túl szívderítő, tudván mennyiért adják az energiát. Mindent milliampert fel kell használni!

  • @gaboredes9315
    @gaboredes9315 2 ปีที่แล้ว +5

    Aki túltermelésre játszik annak most jön a feketeleves. A szolgáltató az eddigi 12-13 Ft-ról 6 Ft-ra vitte le az áram nettó árát. Ehhez jön hozzá az összes plusz költség, rendszerhasználati díjak, áfa.
    Tehát ha nem léped túl a limited akkor 37 Ft, ha túlléped 70 Ft lesz a fagyasztott áram és 6 Ft a megtermelt áram. Amíg szaldó elszámolás van addig nincs gond ha váltanak a bruttóra akkor lesz durva.
    Mészáros Lölő beszállt az energia bizniszbe, mi meg szopunk.

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      Erről a 6Ft-os módosított vételi árról nem hallottam, de ha így van, akkor az nem túl jó...🤬

    • @CNCVelMart
      @CNCVelMart 2 ปีที่แล้ว

      De akkor mikor is térül meg ez a napelemes rendszer a kiadott miliókat mikor nulláza ki? Ha 0-ra jön ki a szolgáltatói számla, akkor a befizetett milliók a rendszerre még mindig nem csökkennek, de az inverter pedig használódik, állapota romlik, ahogy a napelemeké is! Főleg mert azok még ki is vannak téve az időjárásnak is!
      Ez akkor éri meg ha nincs a szolgáltatóra bekötve, hogy én tőle ne keljen vegyek!
      Akkor csökken a napelem milliós költség árának a csökkentése úgy 300év alatt ha megtérül.
      Értem, hogy nincs számla mert 0 a a havi költség, csak az a előre kifizetett milliók. Az mikor lesz majd nulla hány év?
      ha az lenullázódik, vagy pluszba megy akkor éri meg.
      A példa: a napelem rendszer költsége X millió összeg.
      A szolgáltató felszámolja az ő rendszer használati díjat y összeg.
      A szolgáltatótól fogyasztás és a saját túl termelés együtt: 0 Ft
      Amit tehát kifizetek és sose csökken a napelemrendszer ára +alkalmi és időszakos karbantartási költség tovább Emellett az előre finanszírozott rendszer költségét, és az energia szolgáltató általi rendszer használati díj! Utóbbi havi fizetendő! Előbbi előre megfinanszírozott költség + az adott időszakban elvégezendőkkor fizetendő.
      A napelem rendszer tehát nem, hogy megérné inkább csak átveréses és ami marad nem kicsi költség.
      ha van elég túltermelésem, hogy a egy vállalkozást, ami ezt az energiát használja és nem kell a szolgáltató rendszerét használni, - így megszabadulni az rendszer használati/készenléti díjától is -. Vagyis bátran kijelenthető, hogy a szolgáltatóra nincs szükség, akkor az a berendezés által termelt végzett munka amit ellát a napelem rendszer, a vállalkozásként lesz csak pénztermelő.
      De ha nincs vállalkozás, amit ellátna, ami a pénzt termelné, mert az ügyfél az már akkor nyilván kifizeti a vállalkozás által készített terméket átvételkor, akkor:
      Eddigi költségek, a x millió, és a szolgáltató által rendszer használati díj.
      Az én rendszerem használati díja hol szerepel, mikor tőlem vesz energiát? Hová van a számlára az felírva? vagy a készenléti díja? Miért adjam én neki olcsóbban az energiát, mint amennyiért ő nekem? Milyen egyoldalú megegyezés ez?
      Én úgy látom, hogy a napelem rendszer, ha nincs jelentős túltermelése, amit a szolgáltató kifizet a felhasználásért, vagy mellett nem működtetek egy olyan vállalkozást ami az általam megtermelt energiát felhasználja és megérjen tudok előállítani terméket/szolgáltatást, akkor a büdös életbe nem térül meg az a sok millió, amibe belekerült a rendszer, nem beszélve az időszakos és az azon túli szükséges karbantartásokról, sérült hibás emelek cseréjéről.
      Az tök ó hogy nincs havi számla, mert ugyan annyit fogyasztok mint termelek amire 0 lesz a fizetendő, csak éppen nem térül meg, mert a milliókat, amibe került és egyéb használatból amortizálódásból jelentkező későbbi költségek azt nem termeli ki.
      Értem, hogy nincs havi számla fizetendő, de hány millió, amit kifizettem előtte?
      Ez olyan, hogy kifizetek pl. az internet szolgáltatónak 300 évre havidíjat. És ezért nekem havonta 0ás számlákat fog írni. Vagyis egy megelőlegezett szolgáltatási díjat fizetek. a különbség az, hogy nálam nem lesz rendszer, ami még további vonzatokat jelent, amire újabb költségek jelennének meg időnként.

    • @gaboredes9315
      @gaboredes9315 2 ปีที่แล้ว

      @@CNCVelMart gondolom kalkuláltál azzal is, hogy az áram ára sem marad hatósági áras és ha többet termelsz akkor a fűtés, melegvíz ellátás igényét is az lehet állítani gázról villanyra. Továbbá ha lesz 900-1000 Ft 1liter benzin akkor már meggondaldó az elektromos autó, aminek a "tankolását" szinténeg tudod oldani otthon, feltéve hogy nem mész napi 1000 Km-t egy seggel. 😉

    • @gaboredes9315
      @gaboredes9315 2 ปีที่แล้ว

      @@CNCVelMart gondolom kalkuláltál azzal is, hogy az áram ára sem marad hatósági áras és ha többet termelsz akkor a fűtés, melegvíz ellátás igényét is az lehet állítani gázról villanyra. Továbbá ha lesz 900-1000 Ft 1liter benzin akkor már meggondaldó az elektromos autó, aminek a "tankolását" szinténeg tudod oldani otthon, feltéve hogy nem mész napi 1000 Km-t egy seggel. 😉

    • @ldsman1global587
      @ldsman1global587 2 ปีที่แล้ว +3

      @@CNCVelMart "A szolgáltatótól fogyasztás és a saját túl termelés együtt: 0 Ft" Hát pont így térül meg, a BE NEM FIZETETT HAVI VILLANYSZÁMLÁKAT SPÓROLJA MEG.

  • @pbajnok
    @pbajnok 2 ปีที่แล้ว

    Nézem a videót, beállítom a hangerőt, mert elég halk a beszéd. Erre 1 percnél jön a név , és még a szomszéd is felkel, nemhogy az, aki a szobában van és alszik. MI a töknek kell így megcsinálni a videót?

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      Sajnálom, ha az intro esetleg kissé hangosabb maradt mint a baszédhang. Eddig ez másnál nem jelentett problémát, de igyekszem odafigyelni a jövőben rá.

  • @samuelpollak964
    @samuelpollak964 2 ปีที่แล้ว +1

    2023 januarra az elektromos autodat is meg fogod enni :-)))) foleg ha boruleses ;-))))

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      Annyira nem vagyok éhes azért, és szerencsére nem bőrüléses.

  • @tifaniszantosi7393
    @tifaniszantosi7393 2 ปีที่แล้ว +1

    Üdv! Földre telepített rendszernél ami 10 kw ,kívül van a villanyóram 3 fázisú .Mindenképpen kell órát cserélni vagy oradobozt?

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      A villanyórát a szolgáltató fogja cserélni a kivitelezés "készrejelentése" után. Mindenképpen szükséges mert enélkül nem tudja a termelt energiát a rendszerbe betáplálni, hacsak nem méregdrága szigetüzemű rendszert építenek ki.

    • @tifaniszantosi7393
      @tifaniszantosi7393 2 ปีที่แล้ว

      @@Autosnavi Köszönöm a választ! Kérdés? Villanyóra dobozt is szükséges cserélni? Illetve milyen tip falra szerelheto pl NOBO futotestet ajanlanal? Köszonom!

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      @@tifaniszantosi7393 az óra cseréjekor nem szokták a szekrényt cserélni, hacsak nem sárgult be annyira a plexi (már amennyiben műanyag óradoboza van), hogy mindenképpen cserélni kell. Régi típusú fa óraszekrénybe csak simán le és felszerelik. A Nobo termékekről sajnos nincs információm.

    • @tifaniszantosi7393
      @tifaniszantosi7393 2 ปีที่แล้ว

      @@Autosnavi Köszönöm a válaszodat!

    • @zsoltnagy7949
      @zsoltnagy7949 2 ปีที่แล้ว +3

      @@tifaniszantosi7393 Elnézést hogy nem nekem intézett kérdésre válaszolva meg osztom önnél 3 éves tapasztalatomat elektromos fütöpanelekell kapcsolatban.Igaz nekem nem nobo hanem Norton glamox illetve francia panelek vannak.13 kw napelemes rendszer dél nyugati fekvésű tetőn éves termelés 14kw-16kw 169 M2 ház 3m belmagasságú fal kő b30 As 10 kozetgyapot szigetelés 15 cm födém szigetelés.Éves villany fogyasztás 12- 14 kw ebből fűtés 10kw klíma nincs minden más van fagyasztó, hűtő, mosógép, szárítógép, indukciós főzőlap, sütő, bojler stb.ami csak kell egy házba .A lényeg nekünk nagyon jól bevált úgy hogy a feleségem fázos és a nappali télen 25 fokra van fűzve éjjel nappal .életük legjobb döntése volt.Nincs szénmonoxid veszély,nem kell évente több 10 vagy százezrekért tisztítani ,karbantartani,nincs robbanás veszély.Arrol nem beszélve hogy felfursz 4 lyukat a falra odacsavarizod a konzolt felakasztod rá a panelt és ha jó a hálózatos a házban bedugod a konektorba és kész mehet a fűtés .Öszel be tavasszal ki .5 év teljes körű garancia 99.9%hatásfok ,szinte 0 veszteség Arról nem beszélve hogy az egész ára megvan kevesebből mint egy jó gázkazán ára a beépitésröl nem is beszélve .A nap elemek között hogy polikristajos vagy monokristályos az a különbség hogy az egyik a szort fényt meg a másik a direkt fényt hasznosítja jobban a hatásfokukat a tájolás határozat meg.Nekünk dél nyugati fekvésű polikristajos panelek vannak 13.2kw de termel 15.9kw ot.Ternelne többet de sajnos minden évben küzdeni kell a szolgáltatóval mikor magas a feszültség mert olyankor lekapcsol az inverter .Ez az egyetlen hátul ütőjét a napelemes rendszernek,amit ugye egy forgalmazó sem mond el.Vagy egyetlen fórumon sem beszélnek róla pedig ha nem figyeled megy az egyenáram a levegöbe.Bocsánat ha hosszú lett de remélem segítettem a döntésben.

  • @anikolabat6777
    @anikolabat6777 2 ปีที่แล้ว +1

    Én szeretnék napelemrendszert de nem tetöre. Van egy kihasználatlan kertrész. Telepitik egy privátháznál földre vagy csak tetöre?

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      Lehet földön álló állványzatra is telepíteni. Ennek megfelelően kell a kivitelezőtől árajánlatot kérni.

    • @anikolabat6777
      @anikolabat6777 2 ปีที่แล้ว

      @@Autosnavi köszönöm a választ. Még egyet kérdeznék ha lehet. Engem nem erdekel ez a visszatáplálos dolog de akkupakkal csináltatnám esetleg erröl info ? Létezik ilyen egyáltalán? Ennek hol tudok utána járni? Meg kik a jó kivitelezöķ?

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว +1

      @@anikolabat6777 azt sziget üzemű rendszernek hívják és teljesítménytől függően az akkupakk ára 5-10 millió forint is lehet. Jelenleg nagyon drága még ez a megoldás és nem biztos, hogy valaha is megtérül. Azt hogy ki a jó kivitelező nehéz megmondani, ajánlatokat kell kérni több helyről és azokból kiderülhet ki korrekt és ki nem.

    • @CNCVelMart
      @CNCVelMart 2 ปีที่แล้ว

      @@Autosnavi Ja, mert az általad üzemeltetett 0 Ft számla összegre kijövő, sima napelem rendszer, ha nem tart fent vállalkozást amit teljes energiafogyasztásában ellát a saját rendszer anélkül, hogy a szolgáltatótól vételezne, ami termelné a pénzt, az nagyon megtérül ám...
      Mond mennyibe került a napelem rendszered, beleértbe a szakemberek felszerel beüzemelő munkáját is? Mennyi pénzt hozott eddig a napelem rendszered? Mikor és mennyi utólagos karbantartási költségei vannak? Csak mert az, hogy a napelemed a szolgáltatóval együtt 0, az a napelem rendszerednek a bekerülő, és későbbi karbantartási költségeit nem téríti meg soha!
      Ha a szolgáltató jelentősen veszi tőled az energiát, akkor térül meg valamennyire, mert a rá költött összeg akkor így csökken, és akkor tudod is számolni, hogy vissza hozza-e a rendszer az árát. Ha nem hozza vissza, mint a 0 számla is ezt mutatja, akkor miért éri is meg? Csak hogy stabil legyen az energia ellátás. más megérő haszna nincs. Tehát nem mondanám azt, hogy bármennyire is megérte sima mezei felhasználónak, ha nem vállalkozó és nem látja el a vállalkozás működtetésének elengedhetetlen energiát, beleértve a számítógépet, ami szintén kell egy hatékonyan működő vállalkozáshoz (amin egy vagy több hatékony software fut.)!

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว +1

      @@CNCVelMart sokan mint Ön is csak a drága bekerülési költségét látják úgy, hogy az soha nem térül meg. Nos csak, hogy értse a korábbi villanyszámla kb 15000.-Ft volt havonta a napelem rendszer bekerülési költsége 4 éve 2700000.-Ft volt. Ezzel kalkulálva a megtérülése kb 15 év lenne, amennyiben minden évben sikerül 0-ázni a számlát. Viszont kerültek be újabb fogyasztók azóta a rendszerbe amiknek a többlet fogyasztásával már 20-25000.-Ft közötti lenne a havonta fizetendő , így a megtérülési idő is csak 9-10 év, és még nem beszéltünk a rezsiköltség támogatásának változásával. Ha ezt is számításba vesszük, akkor már csak 6-8év a megtérülés vagy még annyi sem, és ez csak az én példám, de ha valaki most ruház a be támogatással ilyen rendszerbe, akkor a bekerülési költsége is feleződhet, tehát kb 5 év alatt egy ilyen rendszer már + termeléssel működhet! De minden nézőpont kérdése....

  • @lasi85
    @lasi85 2 ปีที่แล้ว +1

    Szia
    Szerinted a mostani helyzetből kiindulva, hogy fog változni ez a szaldós elszámolás ? Mert 12 Ft ami valójában 36Ft és e helyett 70 Ft ért adják, akkor a többlettermelésért részükről kifizetett 13 ft kwh nem túl korrekt lesz ! Most vagyunk rajta ezen a napelemes témán, de egyelőre nem látom át!

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว +1

      A 12Ft-os ár csupán a szolgáltatóváltás miatt került a számlára, így hozták ki, hogy annyit kelljen befizetni, amennyit a 2021-es elszámolás miatt visszafizettek, vagyis nullázva legyen az éves fogyasztás. Normál "rezsicsökkentett" áron 38Ft/kWh az ár, ami most a kvóta túllépése után az e feletti fogyasztásra lesz 70Ft. 2024 január 1 előtt létrejött HMKE szerződés esetén, azaz üzembe helyezett naperőmű esetén még automatikusan a szaldóba kerül mindenki. Ha jól megtervezett a rendszer akkor simán nullázható a fogyasztás és ha többlettermelés is realizálódna, akkor kell a jelenlegi 13Ft/kWh -ás vételi árral számolni, de ezt érdemes inkább felélni(+elektromos fűtés, elektromos autó töltése stb. ) Így nem kell foglalkozni ha jól működik a rendszer, hogy mennyi az áram ára, mert csak az éves 3000Ft körüli rendszerhasználati díjat fogják számlázni. Az ajánlatkérésnél érdemes olyan invertert választani( teljesítmény tekintetében) amit lehet bővíteni további napelem tábla felülettel, ha szükséges.

    • @lasi85
      @lasi85 2 ปีที่แล้ว +1

      @@Autosnavi Köszönöm szépen a gyors választ! Gyűjtöm az árajánlatokat , 7000kwh körüli rendszert gondoltam és ehhez 10k-s invertert , így később még bővíthető elvileg!

    • @zalangarai8102
      @zalangarai8102 2 ปีที่แล้ว +1

      @@lasi85 Mielőtt beleugrasz , gyorsan egyeztess a szolgáltatóddal , hogy átveszik az általad megtermelt áramot vagy sem ? Sokan pofára estek az elmúlt két évben , pont amiatt , mert egy adott körzeten belül , sokan akartak visszatáplálni . Sok sikert ...

    • @lasi85
      @lasi85 2 ปีที่แล้ว

      @@zalangarai8102 Szia! Igen tudok hasonló esetről, nálunk határeset jelenleg, de elvileg bővíteni fogják a hálózatot !

    • @zsoltnagy7949
      @zsoltnagy7949 2 ปีที่แล้ว +1

      @@lasi85 a 7kw hoz 10 kw is inverter túlzott . A böviteseket max 10% bán lehet mivel a szolgáltatóval szerződni kell és fel kell tüntetni a hemke teljesítményét ha majdnem 50% őt bövitesz ú J szerzödes kell az új szerződést az akkori szabájokkal fogják megkötni. Másrészt az inverternek sem tesz jót meg két inverter közötti ár sem kevés.Plusz ha esetleg több év után bövitesz az új elemeket vissza fogja fogni a termelésben a régebben felrakott elemek.

  • @evapapp8888
    @evapapp8888 2 ปีที่แล้ว

    Miert 12 forint a 36 helyett? Köszönöm

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว +1

      Emondtam, hogy a szolgáltató így kompenzált a szolgáltatóváltás miatti energia többlet őszi kiszámlázását. Akkor visszakaptam 19888.- Ft-ot és most így hozta ki, hogy ténylegesen nullázva legyen a számla. Amit visszakaptam annyit fizettem be.

    • @CNCVelMart
      @CNCVelMart 2 ปีที่แล้ว +1

      @@Autosnavi + amibe a rendszered került a munkadíjakkal együtt, az a sok millió... ami soha nem térül meg.

  • @jozsefvarju9501
    @jozsefvarju9501 2 ปีที่แล้ว

    Szia, naperőművekkel kapcsolatban lenne egy hasznos információm számodra, tudnánk beszélni esetleg privátban? Előre is köszönöm...

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      Kedves József, Megtalál a Messengeren Autosnavi.hu néven.

    • @janosgyori6435
      @janosgyori6435 2 ปีที่แล้ว

      Köszi!
      (Egy épületgépész)

  • @ironjohn
    @ironjohn 2 ปีที่แล้ว

    Üdv. Mi a megoldás arra hogy annyi energiát termeljen a napelem ami télen is jó fűtésre és minden más elektronikai eszközt is képes ellátni úgy hogy a villanyszámla 0ft-ra jöjjön ki? Mert csak így lenne értelme a napelem megvételének. Most azért megvenni hogy télen is fizessek a szolgáltatónak annak nem látom sok értelmét. Illetve mi a leggazdaságosabb fűtési megoldás napelemhez? Mi itthon a klímára gondoltunk.

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      Ki kell számolni a leendő fogyasztást a jelenlegi, illetve a leendő klíma teljesítményét összeadva, és abból lehet már kalkulálni, hogy milyen teljesítményre lesz szükség. Egy jól megtervezett rendszer tavasszal, nyáron, ősszel termel annyi plusz energiát, amivel lehet nullázni a számlát még ha télen nem is termel, hiszen a szaldó elszámolásban évente egyszeri elszámolás van, így a téli negatív után az éves elszámolásra már ismét pozitív lesz a mérleg.

    • @ironjohn
      @ironjohn 2 ปีที่แล้ว

      @@Autosnavi Igen, de a szaldóról azt hallottam hogy 1-2 év múlva megszűnik és valami bruttós rendszer lesz ahol fizetni kell majd a téli energiáért ami így nem lesz 0ft-os.

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      @@ironjohn akinek 2024 január 1-ig üzembe helyezik a naperőművét, annak ezután is szaldó elszámolása marad jelenlegi állás szerint.

    • @ironjohn
      @ironjohn 2 ปีที่แล้ว

      @@Autosnavi Értem. Még annyit szeretnék megkérdezni hogy ugye a napelem ősszel és télen kevesebbet termel. Szóval az érdekel hogy téli időszakban... ha mondjuk nem tudom megépíttetni 2024-ig a rendszert akkor melyikkel járok jobban? Napelemmel és klímával vagy napelemmel és hőszivattyúval? Melyikhez kell kevesebb energia?

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      @@ironjohn az az adott eszköz energiafogyasztásán múlik, de jellemzően a hőszivattyúnak nagyobb az energia fogyasztása mint egy klímának, viszont amennyiben több helységet szeretnének több klímával fűteni, hűteni, akkor már lehet, hogy jobban megéri egy központi hőszivattyú. Sok klíma elérhető már energiatakarékos hőszivattyús változatban is.

  • @tibor304
    @tibor304 2 ปีที่แล้ว

    en is akarok egy 7kWp a tetöre. Mennyibe kerül a villanyora csereje es hividija?

    • @TheMzs1978
      @TheMzs1978 2 ปีที่แล้ว +1

      Töredéke max 3kilo de akkor szabványosítottad a mérőhelyed is

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว +1

      Az esetek többségében intézi az óracserét is a kivitelező, minden járulékos ügyintézéssel együtt, így az ára már a kalkulált összköltségben lesz. Érdemes több helyről ajánlatot kérni, akár több 100000.-Ft különbség is lehet ugyanarra a rendszerre.

    • @tibor304
      @tibor304 2 ปีที่แล้ว

      köszi

    • @GyulaSzuts
      @GyulaSzuts 2 ปีที่แล้ว +1

      Abban az esetben van nagyobb költség, ha már nagyon régen került a helyére a villanyórád és nem felel meg az új szabványnak. Nekem pl légkábelről is át kellett térni földkábelre, mert nincs előttem villanypózna és nem keresztezheti a házamhoz menő villanyvezeték a szomszéd telkét. Másik gond nálam az volt, hogy a villanyóra se a házon kívül volt.

    • @tibor304
      @tibor304 2 ปีที่แล้ว

      köszönöm

  • @tike9333
    @tike9333 ปีที่แล้ว

    minden addig műkődik amég egy rendelettel meg nem változtatják.ez magyarország.

  • @dongo489
    @dongo489 2 ปีที่แล้ว

    Hosszútávú tapasztalatok érdekelnének.

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      Idén mar 4. éve működik a rendszer, és eddig még nincsenek negatív tapasztalatok, leszámítva a szolgáltatók nem túl Ügyfélbarát ügykezelését. A kezdetben 5kW teljesítményű rendszer az első évben hibátlanul nullázta az éves fogyasztásunkat, a második évben a Covid miatti Home office és online oktatás okozott egy kis túlfogyasztást, így fizetnünk kellet az egész évre kb 30e Ft-ot, de éves díjként ez is vállalható. Tavaly bekerült egy elektromos padlófűtés a nappaliba, aminek a teljesítmény igénye miatt és a korábbi évben tapasztalt túlfogyasztást megelőzendő, kibővíttettem a rendszert 8kW-os teljesítményűre, így remélhetően már újra nullázódni fog a számla. Jelenleg Augusztus18.-án a májusi elszámolás után már közel 1700kW a többlet termelésem, ami még nőni fog, jelenleg napi 40-50kW közötti a termelés és a ház fogyasztása naponta 18-20kW között mozog. Az eddigi tapasztalatok alapján Márciustól - Októberig a napi termelés több mint a ház fogyasztása, így csak néhány téli hónap az amikor nem elegendő a ház fenntartásához a megtermelt áram, de ebben az időszakban az eddig keletkezett többlet termelés felélésével kompenzálódik a nem megfelelő hozam. Nálunk bevált, így csak ajánlani tudom mindenkinek, és van több ezzel a témával foglakozó videónk is fent a csatornán a bővítésről, illetve egy régebbi a megfelelő rendszer kiválasztásának szempontjairól.

  • @attilavarga8204
    @attilavarga8204 2 ปีที่แล้ว

    Es mennyit tettel bele?na ez azert nem mindegy ugye......

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 ปีที่แล้ว

      Nem olcsó, de hosszútávon megtérül, jelenlegi energia árakon ez 5-6 év és már 4 éve használom, ami alatt nem fizettem villanyszámlát. Már várom, hogy 2 év múlva teljesen nullázódjon a beruházás.😉