Test DT Swiss GRC 1400 Dicut - jedne koła na szosę i szutry?
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 10 ก.พ. 2025
- Czy trend coraz wyższych i coraz sztywniejszych obręczy w kołach gravelowych ma sens?
W dzisiejszym odcinku podsumujemy test wyścigowych gravelowych kół DT Swiss GRC 1400 Dicut 50 mm. Szeroka i wysoka obręcz, aerodynamika dopracowana przez SWISSIDE - czy to recepta na naprawdę uniwersalne koła do roweru jeżdżącego zarówno po szosie, jak i po szutrach?
#rower #gravel #kolarstwo
🤜 Przewodnik po Calpe kupisz tu: shop.bikeshow....
🤜 Chcesz wesprzeć nasze rowerowe projekty? Kliknij WESPRZYJ pod filmem i zobacz, co możesz zyskać
📸Instagram: / bikeshow.cc
🤖Facebook: / bikeshowcc-10281318773...
Miłego oglądania!
...................................
Fixed dose of cycling emotions without numbers, training plans and dope stories guaranteed. The most difficult routes across Europe, the most beautiful bikes and the best memories - subscribe to Bikeshow.cc!
🤜 Odzież Apres Bici: velodrom.pl/?s=apres+bici&post_type=product
🤜 KUP PRZEWODNIK po trasach Calpe: shop.bikeshow.cc/produkt/calpe-z-bikeshow-przewodnik/
🤜 SUBSKRYBUJ Bikeshow - tak pomagasz rozwijać ten projekt: www.youtube.com/@bikeshowcc?sub_confirmation=1
🤜 Więcej akcji na Instagramie ->>> instagram.com/bikeshow.cc/
Kiedy można się spodziewać więcej info o synapsie, bardzo ciekawi mnie porównanie do super6 😊
❤❤❤
Kiedy test polskich składaczy? Chętnie bym zobaczył porównanie DH, E, V, P i podobnych rodzimych marek.
A co tu porównywać? Wszystkie te obręcze to praktycznie to samo, koła różnią się w zależności od tego jaką piastę zamówisz i jaki dzień miał składający mechanik.
Każdy z producentow zamawia obręcze z Azji.
Tylko escape’y w Polsce, reszty się nie opłaca
W związku z faktem iż jednym ze sponsorów tego kanału jest Evanlite i współpracuję z chłopakami od lat staram sie regularnie pokazywać ich nowości i testy - w zasadzie wszystkie ich aktualne modele kół już były na Bikeshow. Odnosnie innych polskich montowni (bo musimy to nazwać po imieniu - wybitna większość firm z Polski koła montuje, a nie produkuje w Polsce) mam nadzieję, że w przyszłym sezonie pojawi się na Bikeshow kilka ciekawszych modeli.
@@The_Normalised_Cyclist Rozwiń myśl proszę.
@@bikeshowccDH chwali się, że nie zamawia gotowych obręczy, tylko wszystko robione jest od zera wg ich projektu. Generalnie ok, ale generalnie brakuje Aero testów polskich wyrobów. I cenowo też ostatnio coraz bardziej zbliżamy się do granicy 7-8k za topowe konfiguracje. Myślę że temat ciekawy, bo polskie składaki mają duży % rynku.
Hej, proszę z góry wybaczyć, ale kompletnie się na tym nie znam. Mam ridleya Griffn GRX600 na kołach Shimano RS171 DB z oponami 38mm. Zakupiłem drugi zestaw opon Continental GP5000 32mm na okres wiosna-lato. Z racji tego, że te koła obecne pewnie są z tej grupy tanszych, opłaca się je wymieniać przykładowo na DT SWISS G 1800 Spline 25 i co musiałbym jeszcze dokupić?? Dopiero wchodzę w ten sport i się uczę tego wszystkiego :) Z góry dziękuję i byłbym wdzięczny za poradę i gotowy zestaw :)
Janku a jak Ci się sprawdzają te oponki w porównaniu do wersji Pro? Jak wgl wygląda ich zużycie gdy często trzeba hamować awaryjnie jeżdżąc po mieście?
Są nieco łatwiejsze do pierwszego założenia (chociaż imho jak na "gumową" oponę i tak jest trudniej niż u konkurencji, Challenge to jednak w tej kategorii stan umysłu:), przyczepność na podobnym poziomie, komfort minimalnie lepszy niż PRO - jednak są bardziej podatne na przebicia (chociaż jeśli ktoś się boi, że to opona szosowa - to spokojnie, nie jest tak delikatnie) i minimalnie wolniejsze niż wersja Pro (tam jednak robotę robi bawełna ) co głównie widać po wynikach z bicyclerollingresistance.
@@bikeshowccdopytam o porównanie tych opon do gravelkingow slick bo szukam do szosy endurance, dzięki za odp
Hmm moim zdaniem nieco bardziej odporne na przebicia i nawet bardziej komfortowe, ale jeśli dobrze pamiętam to Panaracer był jednak jescze bardziej „szosowy” i szybki (kosztem odporności). Warto by to jescze zweryfikować na bicyclerollingresistance:)
Pytanie: Kiedy można się spodziewać podsumowania z testu opon Pirelli P Zero Race TLR SpeedCore 35c?
Hmm chciałbym na nich trochę więcej pojeździć, bo na razie było mało okazji. Myślę, że styczeń - luty.
@@bikeshowcc Dzięki za info, w takim razie czekam cierpliwie na film. Pytam, bo przymierzam się do kupna tych opon i waham się pomiędzy 35c a 40c. Przeznaczenie: Giant Revolt (gravel), 80% asfalt, reszta to szutry, leśne drogi itp., trasy najczęściej 100 - 200 km, przy czym komfort jest dla mnie ważniejszy niż szybkość 😁
Dobry wieczór takie pytanie kiedyś jakiś model Cervelo pojawi się na kanale , bo było nie było, to rower na którym zawodnicy wygrali sporo wyścigów , a na Polski you tubie nie wiele recenzji ... .
Jak dystrybutor będzie miał rowery testowe i chęci ich udostępnienia - nawet kiedyś o tym rozmawialiśmy, ale wtedy nic nie było dostępnego:) A faktycznie nowe gravele są bardzo ciekawe
Chciałbym zapytać jaka jest faktyczna szerokość opon po zamontowaniu na kole? U mnie na obrączkach o szerokości wewnętrznej 24 to ledwo 37mm.
Wyszło równe 40, ale to też juz używana, „rozbita” opona.
Czy taka strada zdecydowanie lepiej sie zbiera i toczy na odcinkach asfaltowych, niz typowe gravelowe opony z bieznikiem, ktore byly testowane tj. Tufo, Terra Speed, G-one etc. ? Czy z kolei bardziej odstaje poza asfaltem, niz w/w ? Mysle, czy nastepne nie wrzucic wlasnie gladkie, jesli znaczaco lepiej beda hulac na asfalcie, kosztem troche gorszej trakcji na szutrach i innym gruzie/lesnych drogach.
Szczerze mówiąc po przetestowaniu naprawde sporej ilości "szybkich" opon gravelowych uważam, że akurat w aspekcie oporów toczenia czy takiej potocznie rozumianej "szybkości" zdarza się, że to niekoniecznie slick będzie najszybszy, dzisiaj są bardzo szybkie opony posiadające nieco bieżnika po bokach. Za to IMHO takie slicki są najbardziej przewidywalne w prowadzeniu na szosie - po prostu w szybkich zakrętach do końca zachowują się prawie jak szosowe, jednak bieżnik na bokach to zawsze jest pewnego rodzaju loteria w skrajnych sytuacjach. Główny minus slicków? Trawersy na szutrze - o ile przy niskim ciśnieniu na suchym szutrze, piachu, ziemi slick potrafi zaskakująco dużo, to już brak bieżnika po bokach daje popalić jak złapiesz jakąś koleinę/trawers.
Pytanie nie w temacie kół ale o kierownicę. Jak odczucia z kierownicą PRO w wersji aero po przesiadce ze "zwykłej" karbonowej. Chciałbym zakupić na nowy sezon i się trochę waham którą wybrać. Która w Twoim odczuciu jest wygodniejsza do raczej nie wyścigowego stylu jazdy.
Jest świetna - imho najwygodniejsza i w ogóle najlepsza kierowca na jakiej jeździłem. Rzadko coś takiego o czymkolwiek mówię:)
@bikeshowcc dzięki w takim razie też spróbuję.
A Evanlie’y 38 new disc nie były do wszystkiego?
Były, są, moga być. Na rynku jest X modeli różnych fajnych kół w różnych przedziałach cenowych na których da sie fajnie jeździć.
Cześć Janku! Czy testowałeś może ten sam model ale z wysokością stożka 30 mm? Przymierzam się do zakupu jeszcze do końca nie zdecydowałem się czy 30 czy 50 mm. Opony schwalbe g one bite 50 mm. Nie ścigam się, wolę dłuższy komfortowe wyprawy. Zdania na forach są podzielone. Rozumiem że polecasz w takim wypadku raczej niższy stożek?
Ja się podłączam, czy 30 mm nie będzie bardziej sensowane do zwykłego gravelowania, bez ścigania itp. Nie czuje jakoś tak wysokich środków z jednej strony wizualny hipe, ale czy to już nie przesada 45-50mm w gravelu :) nie do ultra sciganctwa.
Miałem okazję wszystkie wersje testować na premierze: th-cam.com/video/laXjft-XYV8/w-d-xo.htmlsi=jK1fO1vZ0m2DzoJM
@@bikeshowccczyli do zwykłego ciułania 30mm lepszym rozwiązaniem no i git. Pytanie na offtopie czy nawet na prv można jakieś foty 30mm o ile posiadasz? Takich realnych zdjęć z testów:)
Zdjęcia z tych testów są na Instagramie BKSH - innych nie mam, było to już chwilę temu więc zapewne pousuwałem. 30 mm generalnie "nie wygląda", to bardzo niskie koło jak na dzisiejsze standardy. IMHO były też odczuwalnie mniej sztywne, za to różnica w komforcie była spora.
Dziękuję! Według mnie trzydziestki wcale nie wyglądają tak źle. Kilka zdjęć jest na stronie DT Swiss. Co prawda mam aluminiowe gr 1600 i już nie wyglądają źle, a po wymianie na grc 1400 30mm podwyższe stożek raptem o 5 mm, ale waga spadnie.
Janku, co w supersix'ie było nie tak, że przesiadka na synapse? Osobiście żałuje bo ten supersix wyglądowo mi bardzo siedział i dobrze sie oglądało 😅
Nic nie było nie tak - z założenia wszystkie rowery związane ze sponsorami kanału są na rok, żeby była okazja spróbować czegoś innego i nie stać z tematami w miejscu:) A tym razem chciałem zbudować na stosunkowo taniej ramie Cannondale rower który na zimę w Hiszpanii pozwoli też pojeździć po szutrach🫡
Inny temat ale sprobuje zapytac. Czy twoja opinia o Giantcie Defy i preferencja wzgledem TCRa wynika tylko/glownie z mozliwosci wrzucenia szerszych kol? Czy TCR jest w Twoim odczuciu znacznie bardziej agresywny, i mniej komfortowy? Stoje przed wyborem TCR/Defy, bedzie to przesiadka z gravela i pierwsza szosa...pomocy
Przetestuj oba w salonie Gianta
@@dobry_czlowiek dobra rada, gdyby nie to ze jest zima i salon gianta nie podchodzi entuzjastycznie do dawania rowerow za 20-30k na jazde probna, a turlanie sie pod sklepem w kolko nie ma wiekszego sensu
Są różnice w geomerii które sie odczuwa (dla mnie to nie tyle "komfort", co fakt, że TCR jest mimo wszystko nieco bardziej bezpośredni w reakcjach względem Defy) jednak IMHO dużo zalezy od tego jak chcesz ten rower skonfigurować i co z niego wycisnąć. Jednak Defy to dalej nie gravel, więc na upartego byłbyś w stanie zbudować Defy lżejsze i bardziej "sportowe" niz niejeden tańszy TCR.
Jak dla mnie Defy jest po prostu ciekawszym rowerem z racji na duży potencjał do zbudowania niejako "różnych" rowerów na tej platformie, ale jednak - takie po prostu są moje preferencje, nie ścigam się na szosie, nie mam specjalnego nacisku na watty, średnie etc.
I do DEFY można dać mniej podkładek (lub ich brak), co lepiej wygląda i lepiej się prowadzi niż TCR z „kominem” ;)
Mam Defy w jednej z wyższych wersji, nie mam TCRa i nie jeździłem na nim, ale wszystko zależy czego oczekujesz od roweru.
Defy to "all road", przyjmie opony 38-40mm, więc gorsze asfalty i lepsze szutry ładnie ogarnie. z dobrymi kołami nie jest jakoś super ciężki, w porównaniu do mojego starego, powiedzmy "gravelowego" aluminiaka jest o wiele bardziej szosowy, ale nie czułem się jakbym się przesiadł na rakietę.
TCR będzie lżejszy, maks jakieś 32mm opony i bardziej zrywno-nerwowy w prowadzeniu, ale z tego co Jan mówił, nie ma też między nimi kosmicznej różnicy.
Jak zostawiasz gravela i chcesz szosową szosę i poczucie szybkości, to TCR może być lepszym wyborem. Jak sprzedajesz gravela i masz mieć jeden rower, a szutry dalej będą cię pociągać - Defy ma tu przewagę.
Opowiesz coś o tym, czy kola karbonowe trzeba pielegnowac inaczej niz aluminiowe?
Odpowiedź brzmi - nie, nie trzeba. Jak ktoś ma za dużo czasu i pieniędzy może ja nawet pokryć ceramika, ale można po prostu jeździć. Nigdy nie robiłem nic specjalnego z kołami (jak i ramami) karbonowymi.
@@bikeshowcc dzięki!
Wybór roweru taki nieoczywisty ale spoko.
0:15 oj kolo nie jest wywarzone :)
Niop tak trzymając rower i z tą oponą to napewno wywarzenie będzie prawidłowe 😂. Proszę Cię 😅
Wywarzyć to wam babka może rosół
@@tomektom8796 a powinno sie robic wiesz ile to watow uuu
@@adredy hehe akurat wiem 😅 bo wywarzam koła dla klientów
Problem w tym, że te koła są wszędzie niedostępne
Mam gdzieś w głowie DT jako markę wysokiej jakości ale niestety ostatnie lata mnie odstraszyły do tego stopnia ,że zacząłem unikać całkowicie.
Jakieś konkrety?
jeżdzę od dwóch lat na DT-Swiss GR1600 alu i złego słowa nie mogę powiedzieć., zero problemów, nawet ani jednej nawet poluzowanej szprych a przeszły naprawdę sporo
Cześć. Jakieś konkrety ok. To ci pamiętam z ostatnich 5lat to delikatne bębenki, słabe ratchety oprócz 18T, pęknięta oś tylnej DT, słabe szprychy, wiotkie obręcze lub sztywne bardzo ciężkie, uproszczone konstrukcje dla łatwiejszej obróbki.
Mareks5164 - ja nie twierdzę ,że wszystkie produkty są złe. Uważam jednak ,że te produkty poszły w zwykłą masówkę a modele robione dla innych marek to jest nieporozumienie od dobrych 6-7 lat.
Pamiętam jeszcze jak DT było marzeniem. Gdy kupowałem swoją pierwszą 240 jeszcze na HG to o tej piaście mówiło się jako niedoścignionej pod względem jakości. Szprychy najlepsze na rynku, nawet Revolution przy znacznym przekroczeniu wagi użytkownika trzymały się świetnie. Obręcze były niemal pancerne i lekkie jak na ich konstrukcję. Piasty, nawet 370 to były świetne piasty na lata a dziś coraz częściej 350 zaczynają rozczarowywać. Moim głównym zarzutem jest jednak wysoka waga wszystkich komponentów dla szarego zjadacza rowerowego chleba. Zamiast poprawiać jakość najwyższych modeli ta jest jedynie utrzymana. Topowe 180 czy sety kół na najlżejszych carbonowych obręczach nie mogą przecież prezentować się źle na tle niższych modeli dlatego te są coraz gorsze. Jeszcze z 5lat temu komponenty które robili dla innych marek bywały świetne a dziś? Dziś już nie ma tej jakości. Obręcze czy pasty nie są dla mnie problemem ponieważ jest tego na rynku aż nadto ale znalezienie innej marki szprych którym mogę zaufać zajęło mi sporo czasu. Kiedyś DT robiło wrażenie przy wydawałoby się dość przeciętnym Mavicu dziś Mavic wydaje się być o wiele lepiej wykonany a awaryjnosc jest znacznie niższa. O żywotności bębnów nie wspominając. Ja tak to widzę Panowie
to za kiera o tak malym dropie??
Pro Discover Carbon Aero
Co to za błotnik na tył ? Materiał jak zawsze obiektywny
Ass saver
Ass Saver Win Wing
@ dziękuję
Nie są komfortowe, są ciężkie, ale za to są bardzo drogie. Nic tylko brać ;)
Nie są komfortowe bo to 50mm są ciężkie ,Nio fakt cóż zrobić jakoś ponad wagę , drogie zgadza się bo nic nie jest tanie jak się produkuje innowacje . Czy brać 😅 jak na dobrym rabacie % to brać. Cena normalna prawie
DT Swiss ARC 1400 po jednym sezonie i ok. 3000 km padły łożyska w przednim kole w piaście 240. 🤦 jeżdżone tylko w suchych warunkach.
DT Swiss GRC 1400 na piaście 240 - łożyska po 10 000 km kręcą się bez zarzutów 🤔
🤷♂️
C1800 piasty 370, 3 lata jazdy w błocie, deszczu pyle, zero problemów, nigdy nie były serwisowane.
Ale wiemy że przy takich przebiegach to łożyska warto przesmarować 😅😅 łożyska jak w życiu na sucho nie pojedziesz