SERIA TECHNICZNA ODCINEK 22 NACISK VS ANTYSKATING FAKTY I MITY

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 4

  • @NRD63
    @NRD63 4 วันที่ผ่านมา +2

    Prawda i tylko prawda. Jeśli płyta skacze na 2 gramach czasami trzeba zmienić docisk i ewntualnie antysktating na 1 lub nawet na 0. Wszystko zależy od stanu płyty i od roku wydania. Dodam jeszcze, że przy bardzo zniszczonych płytach dokładałem kartkę papieru, która "dociskała" ramię. Taki przypadek miałem z płytą z 1962 roku, która była bardzo zniszczona.

    • @CZASNAWINYL
      @CZASNAWINYL  4 วันที่ผ่านมา +1

      Dziękuję staram się

    • @ania28215
      @ania28215 4 วันที่ผ่านมา +1

      Jeżeli płyta skacze (a sama płyta nie jest porysowana) to raczej problem ramienia(łożyska) ,zwróć uwagę że w przypadku ramion tangencjalnych nie ma antyskatingu i nie ma czego regulować ,podobnie w przypadku gramofonów Thorens czy Rega antyskating jest automatyczny (magnetyczny) i też się nie da regulować Nacisk określa producent wkładki przeważnie wynosi 2g choć może mieć inną wartość np 1,8 g Paradoksalnie większą krzywdę płycie można zrobić ustawiając wartość mniejszą niż większą Wynika to z faktu, że przy mniejszym nacisku igła zachowuje się niestabilnie w rowku Osobnego omówienia wymagają wkładki z mocowaniem T4P w których wartość jest stała i wynosi 1,25g ( +/- 0,25g)

    • @attacker666
      @attacker666 3 วันที่ผ่านมา

      @@ania28215Ostatnio mój kolega miał podobny problem ze swoim Thorensem - pod koniec płyt zapętlało - pomógł serwis i wymiana smarów… temu Dualowi też przydałby się przegląd - ma swoje lata