Robi błędy, wyłapałem kilka np.: śrubokręt - poprawnie jest wkrętak, włączanie do prądu - poprawnie podłączanie do sieci napięcia, zjarane - poprawnie spalone, na volty trzeba przestawić - na pomiar napięcia. Poziom kontaktu - odpowiedzi w sprawie błędów na płytce drukowanej dla projektu DIY wzmacniacz lampowy, woła o pomstę do nieba. Płacąc za towar spodziewałem się profesjonalnego wsparcia, a dostałem odzew z bazaru Wolumen z lat 90’tych.
Miesiąc temu byłem na urlopie w Danii w mieście Struer. I tam się o nich dowiedziałem. niestety zamykają się ich fabryki ale udało się zwiedzić muzeum. Bardzo miła niespodzianka. Jeśli macie ochotę na trochę chłodniejsze morze, ale bez kebabów, chińskich śmieci i tandetnych pamiątek - Dania. Polecam!
Dziękuję za pana wiedzę i poświęcenie jakie widać w każdym odcinku tak pieczołowicie i starannie przygotowanym. Słuchanie to sama poezja dla miłośników. Ok dość tego cukrowania 😉 Może Pan przeczyta lub ktoś kto interesuje się( vintage hi fi )ponieważ staram się poszukać TECHNICS Cassette deck ale pojedynczy (single)w jąk najwyszym modelu w wymiarach 360 mm midi i sprawia mi to wielki problem a mam już sporą kolekcję a dla własnej przyjemność chciałbym mieć w zestawie takowy. Jest dużo 430mm lub 315mm ale 360 mm nie mogę znaleść i strasznie mnie to irytuje ponieważ technics miał duży asortyment. Jeżeli mógłbym prosić o podpowiedź jakiego modelu szukać byłbym bardzo wdzięczny. Dziekuje i życzę dużo zdrowia.
Witam Pana .Świetny kanał, bardzo lubię słuchać i oglądać Pana wiedzę i umiejętności. Mam pytanie,czy zechciałby Pan zająć się amplitunerem Panasonic ,który posiadam od nowosci. Jest to amplituner 5.1 z jednym z pierwszych dekoderów DTS.Mam do niego wielki sentyment i chciałbym go naprawic....sam już trochę przy nim "grzebalem" 😊 ale za dużo nie zdziałałem. Jestem elektronikiem amatorem ,z zawodu elektrykiem.Wiem że nie jest to barwa dźwięku jak przy dobrym stereo wzmacniaczu,ale dla mnie ,z moim zestawem głośnikowym,gra całkiem przyzwoicie. Jeśli to możliwe, to proszę o odpowiedź,kontakt,pozdrawiam
Witam, jeżeli mógłbym zasugerować temat na przyszły odcinek - to ja bym chętnie posłuchał o takiej przyziemnej/ekonomicznej stronie dotyczącej korzystania z wielokanałowych amplitunerów i głośników - a mianowicie - jak wgląda sprawa poboru mocy w zależności od liczby podpiętych głośników oraz głośności - zapewne temat dla wielu mało ważny. Ale ciekawi mnie jak wygląda związek między sprawnością/głośnością/liczbą obciążonych kanałów a realnym poborem mocy - że tak kolokwialnie powiem z gniazdka.
Jaka była usterka tego tranzystora germanowego? Tzn. co pokazywał miernik/tester. Pytam bo ostatnio jestem dosyć mocno zagłębiony w temat usterek tranzystorów. Czasem jest tak że tranzystor jest sprawny ale coś stało się z jego strukturą i zaczyna generować różne zniekształcenia.
Szumy wybuchowe, kiedyś dość często były w tranzystorach serii BC 107, 108. BC 109 był niskoszumny, ale i one potrafiły mieć ten defekt. Na mierniku będzie wszystko ok łącznie z beta.
Z innej beczki . Wczoraj na strychu znalazłem obudowę radia . Radio z MAGICZNYM OKIEM . Jest oko 😅 . Jak to zobaczyłem to przypomniał mi się Twój film na ten temat .
Lubie takie odcinki - moze jeszcze kiedys jakas porada - kiedy wymienic lampy we wzmacniaczu? Bo ucho sie przyzwyczaja a lampy slabna...) Pozdrawiam i dziekuje za super material.
Chodzi mi o konkretne parametry lamp, a nie, ze jak nie gra czy buczy to wymienic :). Jesli znasz konkretnie jakies artykuly na ten temat to prosze o link.
Ten przełącznik korekty pasma - to może powiązany jest ze starymi radiami pracujących na dziwnych zakresach radiowych? Któryś retro sprzęt publikowany na kanale miał podobna opcję.
Zawsze mówię że nie ma lepszego odkurzacza niż stary lampowy telewizor, Rubin 714p lepiej wychwytywał pyłki niż najdroższy Vorwerk, tylko we dwóch się go niosło do serwisu.
Zamiast lamp prostowniczych są tam prostowniki selenowe, a więc bardzo postępowe urządzenie jeżeli nie dostały wilgoci to powinny jeszcze trochę pociągnąć.
Wszystko ładnie, pięknie, ale nie rozumiem jak można wymieniać kondensatory osiowe na takie o montażu pionowym?! Rozumiem że osiowe trudniej kupić, są droższe itp. ale są dostępne i można zrobić wymianę tak jak należy. Szczególnie w sprzęcie który ma już nie tylko wartosć rynkową ale wręcz historyczną!
@@jerzyrojek6722 Bang&Olufsen od początku produkował urządzenia z najwyższej półki, dostępne tylko w firmowych salonach i za grube pieniądze. Nie ma co porównywać ze sprzętem "marketowym".
I to jest przewaga Fluke nad innymi multimetrami mamy ustawione na BUZER i podajemy pomyłkowo 375V i raczej nic się nie stało, mam nadzieję że multimetr w całości działa Chińczyk by raczej wybuchł
@@ReduktorSzumu Dla mnie to nawet Brymeny są za drogie nie mówiąc już o Fluke Ale ja tak zrobiłem na UNIT UT 161D i też przeżył producent gwarantuje że na każdym ustawieniu podłączony błędnie powinien przetrzymać nawet 600V ale nie będę tego sprawdzał.
Polskie sprzęta grające miały złącza DIN. Nie wiem jaka jest wyższość złączy RCA które obecnie są najbardziej rozpowszechnione ale jakoś nie widzę złącza HDMI czy Euro złącza w formie dzeków. Jednak z drugiej strony podpięcie zestawów głośnikowych realizowane w/g PRL owskich norm jest nie do przyjęcia.
Wszystkie kable DIN które miałem łapały słyszalne i silne zakłócenia przy długości ponad 2 metry (cieńkie kable ułożone obok siebie) a sposób połączenia poszczególnych pinów był zawsze zagadką, czasem wyjście nie było podpięte do wejścia na drugim końcu albo aktywne były tylko dwa piny zamiast czterech. Nigdy więcej tego dziadostwa.
Bo to koszmarne gówno, z którym wiecznie były problemy. Złącze RCA jest tanie, proste, trwałe i nie ma problemów z błędami w podłączeniu pinów. Kanały są prowadzone oddzielnymi przewodami więc nie zakłócają się wzajemnie.
@@DiablyDrawydobre kable miały osobno ekranowane żyły. Dostałem taki w komplecie z deckiem MSD1405. Taki kabel w zasadzie nie różni się od RCA. Zakłocenia na długich odcinkach świadczą o kiepskim ekranowaniu samego kabla, sprawne złącza nie mają na to wpływu.
co jest z tymi parzystymi harmonicznymi? bawię się moogiem i nieparzyste harmoniczne też brzmią super. Wydaje się że parzyste zamulają a nieparzyste klarują dźwięk.
Przełącznik jest po to żeby można szybko wybrać właściwe położenie i na ucho podczas muzyki bez przerwy w słuchaniu porównać kiedy głośniki są w dobrej fazie. Bo nie było kolorów albo specjalnego gniazd DIN które umożliwiały jedynie właściwe podłączenie
Zanim przerabiałbym płytki wkładki gramofonicznej na magnetoelektryczne, zapytałbym właściciela, czy w 21 wieku używa on wogóle gramofonu?, bo może się okazać, że zrobię sobie niepotrzebną robotę, a i dla wzmacniacza, jeżeli chodzi o jego originalną wartość historyczną, wydaje się to sensowne i konsekwetne.😊 "Człowiek ma 2 ręce do pracy, i 2 nogi, żeby pracy zejść z drogi."
(Nie wiem nie sprawdzałem ale na pewno)🤔, przy takich zabytkach trzeba tak naprawiać , by wartość naprawianego sprzętu nie zmalała !, a dzieje się to wtedy jak ktoś wymienia wszystko jak leci.
Jeśli ktoś przedkłada wartość historyczną nad bezpieczeństwo użytkowania, to powinien sprzęt postawić na półce i nigdy nie podłączać go do prądu. Rozwiązania zasilania i uziemiania obudów z lat 50 i 60 są niedopuszczalne dziś. Każde takie urządzenie powinno przejść przeróbkę. Każdy kondensator, który ma 60 lat jest potencjalnym zagrożeniem pożarowym. Przy takich zabytkach należy zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo przed porażeniem prądem i pożarem, więc w niektórych przypadkach należy dołożyć nawet transformator zasilający, bo okazuje się, że sprzęt działa bezpośrednio z sieci. Części wymienione można wrzucić do woreczka i oddać człowiekowi z sentymentem, może za części z historią dostanie jakiś kilo złotych :) Absolutnie nie można ignorować przypadku jeśli jeden z tak wiekowych kondensatorów ma przebicie, współczesne kondensatory są lepsze (to nie jest banał) i jeśli komuś zależy na "audiofilskich" elementach to można sprzęt w takowe wyposażyć. Sprzęt z wymienionym jednym kondensatorem może mieć zachwianie równowagi w końcówce mocy PP w zakresie przenoszonych częstotliwości na skraju pasma i w USZ, więc trzeba wymieniać parami, i do tego w obu kanałach. Kondensatory mają różne charakterystyki, a pojemność jest jednym z wielu parametrów. Zaniedbanie przy kondensatorze sprzęgającym może spowodować podanie wysokiego napięcia anodowego ze sterownika na siatkę lampy mocy, wysterować ją maksymalnym prądem, stopić anodę i siatkę ekranującą i przy okazji spalić uzwojenie pierwotne transformatora głośnikowego. Bądź co bądź lepiej wymienić więcej elementów i zapewnić bezawaryjną pracę w sprzęcie, który już powinien stać w muzeum, niż go prawdopodobnie ponownie uszkodzić. Już same lampy nie są oryginalne, więc kilka elementów biernych jest bez znaczenia.
@@tomekkrugerDługi wywód ale podobnie jest z samochodami. Nawet te stare powinny jeździć i cieszyć właściciela. Na nowoczesnych oponach i z nowoczesnym olejem i świecami zapłonowymi. Wartość historyczna czy kolekcjonerska to jedno a zdrowy rozsądek to drugie. Pozdrawiam.
To jest niesamowicie użyteczny sprzęt do odtwarzania bardzo starych nagrań, sprzed korekcji RIAA A słabe brzmienie wejścia phono można wyjaśnić inną korekcją i dostosowaniem do wkładek krystalicznych.
Uwielbiam Pana słuchać. Zazdroszczę wiedzy. Komentarz dla zasiegu😉
miło sie slucha fachowca który nie robi błedów w terminologii
Powinno być komentarz dla zajaranych xD
Robi błędy, wyłapałem kilka np.: śrubokręt - poprawnie jest wkrętak, włączanie do prądu - poprawnie podłączanie do sieci napięcia, zjarane - poprawnie spalone, na volty trzeba przestawić - na pomiar napięcia. Poziom kontaktu - odpowiedzi w sprawie błędów na płytce drukowanej dla projektu DIY wzmacniacz lampowy, woła o pomstę do nieba. Płacąc za towar spodziewałem się profesjonalnego wsparcia, a dostałem odzew z bazaru Wolumen z lat 90’tych.
Dłuuugi ,serwisowy i do tego lampowy odcinek 👍. To się szanuje. Dzięki
Wreszcie wyczekiwany odcinek z napraw , dziękuję.
Jak zwykle bardzo ciekawe omówienie. A poza tym chylę głowę przed dawną techniką.
Odcinek z naprawą i to prawie 40min. Rewelacja :D
Fachowcy od takich sprzętów, to Gang Olsena ;) też w tamtych czasach urzędowali ;)
Super odcinek.Oby jak najwięcej takich odcinków o lampowcach.Pozdrawiam.😊
Miesiąc temu byłem na urlopie w Danii w mieście Struer. I tam się o nich dowiedziałem. niestety zamykają się ich fabryki ale udało się zwiedzić muzeum. Bardzo miła niespodzianka. Jeśli macie ochotę na trochę chłodniejsze morze, ale bez kebabów, chińskich śmieci i tandetnych pamiątek - Dania. Polecam!
Ładny sprzęcik.
PS Ma pan taki fajny dar opowiadania, że historia renowacji wzmacniacza trzyma w napięciu jak kryminał Conan Doyle'a ;-)
Dzięki za odcinek. Malowanie to klasa tego sprzętu :D Coś ala "odświeżanie" starych meblościanek emalią.
Super odcinek, na każdy nastepny czekam jak na weekend 😅
W końcu odcinek! Dziękujemy
👍
Świetny odcinek, cudowny wzmacniacz.
😳graficzne przedstawienie regulacji dźwięku w tamtych latach ? Szczęka mi opadła będąc w ciężkim szoku. Everest 💪
Grundig miał lepsze rozwiązanie i to wcześniej tak więc nie ma nad czym się spuszczać.
Jeszcze obudowa i będzie super👍😁
Świetny materiał!💪💪💪💪
Nie wiem jak można było zamalować piękne drewiane wzory.
Dziękuję za pana wiedzę i poświęcenie jakie widać w każdym odcinku tak pieczołowicie i starannie przygotowanym.
Słuchanie to sama poezja dla miłośników.
Ok dość tego cukrowania 😉
Może Pan przeczyta lub ktoś kto interesuje się( vintage hi fi )ponieważ staram się poszukać TECHNICS Cassette deck ale pojedynczy (single)w jąk najwyszym modelu w wymiarach 360 mm midi i sprawia mi to wielki problem a mam już sporą kolekcję a dla własnej przyjemność chciałbym mieć w zestawie takowy. Jest dużo 430mm lub 315mm ale 360 mm nie mogę znaleść i strasznie mnie to irytuje ponieważ technics miał duży asortyment.
Jeżeli mógłbym prosić o podpowiedź jakiego modelu szukać byłbym bardzo wdzięczny.
Dziekuje i życzę dużo zdrowia.
Nie mogłem się doczekać
Łapka w górę 👍
W pierwszych sekundach filmu myślałem że to mały odbiornik radiowy :) Oj trzeba się do okulisty wybrać.
bardzo dobra firma, u nas mało znana bo zawsze były bardzo drogie
Jak zawsze 👍
Krzychu, jesteś wariat zupełnie jak ja w moim DAC-u wymieniam OPA-py ben opamiętania i szukam objawienia ;-) i całkowicie Cię rozumiem. Pozdro
Nie ładne co ładne ale co się komu podoba. Dzięki i pozdrawiam!
Witam Pana .Świetny kanał, bardzo lubię słuchać i oglądać Pana wiedzę i umiejętności. Mam pytanie,czy zechciałby Pan zająć się amplitunerem Panasonic ,który posiadam od nowosci. Jest to amplituner 5.1 z jednym z pierwszych dekoderów DTS.Mam do niego wielki sentyment i chciałbym go naprawic....sam już trochę przy nim "grzebalem" 😊 ale za dużo nie zdziałałem. Jestem elektronikiem amatorem ,z zawodu elektrykiem.Wiem że nie jest to barwa dźwięku jak przy dobrym stereo wzmacniaczu,ale dla mnie ,z moim zestawem głośnikowym,gra całkiem przyzwoicie. Jeśli to możliwe, to proszę o odpowiedź,kontakt,pozdrawiam
Dodam jeszcze że nie znalazłem nic na Pana kanale o amplitunerach wielokanałowych....albo źle szukałem....
👍👍👍sluchanie Pana nie jes strata, czasu
Witam, jeżeli mógłbym zasugerować temat na przyszły odcinek - to ja bym chętnie posłuchał o takiej przyziemnej/ekonomicznej stronie dotyczącej korzystania z wielokanałowych amplitunerów i głośników - a mianowicie - jak wgląda sprawa poboru mocy w zależności od liczby podpiętych głośników oraz głośności - zapewne temat dla wielu mało ważny. Ale ciekawi mnie jak wygląda związek między sprawnością/głośnością/liczbą obciążonych kanałów a realnym poborem mocy - że tak kolokwialnie powiem z gniazdka.
Zawsze kiedy Reduktor mówi o kondensatorach to słyszę:
EVERYONE!!!!!!
ZAWSZE.
Jeśli chodzi o kondensatory to przypomniał mi się Leon Zawodowiec 😆
Jaka była usterka tego tranzystora germanowego? Tzn. co pokazywał miernik/tester. Pytam bo ostatnio jestem dosyć mocno zagłębiony w temat usterek tranzystorów. Czasem jest tak że tranzystor jest sprawny ale coś stało się z jego strukturą i zaczyna generować różne zniekształcenia.
Tester pokazywał, że tranzystor jest sprawny.
Szumy wybuchowe, kiedyś dość często były w tranzystorach serii BC 107, 108. BC 109 był niskoszumny, ale i one potrafiły mieć ten defekt. Na mierniku będzie wszystko ok łącznie z beta.
17:45 i za to się płaci kupując dobry miernik
haha, prawda... pomiar oporu napięcia 375V niewiele budżetowych mierników wytrzyma 😅
Z innej beczki . Wczoraj na strychu znalazłem obudowę radia . Radio z MAGICZNYM OKIEM . Jest oko 😅 . Jak to zobaczyłem to przypomniał mi się Twój film na ten temat .
Przypomina trochę stare radio lampowe z lat 1906
I jak, zadziałał na ustawieniu 4 czy 16 omów?
Na obu pozycjach gra dobrze, na ustawieniu 16 omów - gra trochę głośniej, na tym samym położeniu gałki volume.
Lubie takie odcinki - moze jeszcze kiedys jakas porada - kiedy wymienic lampy we wzmacniaczu? Bo ucho sie przyzwyczaja a lampy slabna...) Pozdrawiam i dziekuje za super material.
Wystarczy poszukać odpowiedniego artykułu na stronach branżowych pism i przeczytać.
Chodzi mi o konkretne parametry lamp, a nie, ze jak nie gra czy buczy to wymienic :). Jesli znasz konkretnie jakies artykuly na ten temat to prosze o link.
gdy zobaczyłem ten "wykres", to... no muszę to napisać: skisłem :D
27:30 - tam zaraz płytę górną ... jako ekran ewidentnie uzyto tu ręcznika :D prosze tu nie wprowadzac widzów w błąd :D
Ten przełącznik korekty pasma - to może powiązany jest ze starymi radiami pracujących na dziwnych zakresach radiowych? Któryś retro sprzęt publikowany na kanale miał podobna opcję.
Zrobi Pan ranking sprzętu nowego dla przeciętnego Kowalskiego? Nie mam wiedzy i zmysłu aby kubic coś z rynku wtórnego żeby się szybko nie zepsuło.
👍🏻👍🏻
Zawsze mówię że nie ma lepszego odkurzacza niż stary lampowy telewizor, Rubin 714p lepiej wychwytywał pyłki niż najdroższy Vorwerk, tylko we dwóch się go niosło do serwisu.
Mialem sony wega trinitron. 32 cale, a ważył 75kg😂
👍👍👍
Panie Krzysztofie,
Co to jest "smażenie" na płytce z tranzystorami germanowymi?
Zamiast lamp prostowniczych są tam prostowniki selenowe, a więc bardzo postępowe urządzenie jeżeli nie dostały wilgoci to powinny jeszcze trochę pociągnąć.
Wszystko ładnie, pięknie, ale nie rozumiem jak można wymieniać kondensatory osiowe na takie o montażu pionowym?! Rozumiem że osiowe trudniej kupić, są droższe itp. ale są dostępne i można zrobić wymianę tak jak należy. Szczególnie w sprzęcie który ma już nie tylko wartosć rynkową ale wręcz historyczną!
Elektronika to nie wino, często pod wpływem emocji się o tym zapomina 😂
Niepozorny wygląd, sprzęt sprzed 60 lat, a zagnie niejedno cudo z obecnych leżących na półkach marketów. Widać że tu komuś się chciało
W marketach już nie kupisz dzielonych zestawów a to dziadostwo które tam sprzedają nie warto komentować.
Pozostały "salony" audio.
@@jerzyrojek6722 Dokładnie
@@jerzyrojek6722 Bang&Olufsen od początku produkował urządzenia z najwyższej półki, dostępne tylko w firmowych salonach i za grube pieniądze. Nie ma co porównywać ze sprzętem "marketowym".
I to jest przewaga Fluke nad innymi multimetrami mamy ustawione na BUZER i podajemy pomyłkowo 375V i raczej nic się nie stało, mam nadzieję że multimetr w całości działa Chińczyk by raczej wybuchł
Oczywiście, że działa. Właśnie dlatego go używam, bo on ZAWSZE działa. W odróżnieniu np od Brymenów...
@@ReduktorSzumu Dla mnie to nawet Brymeny są za drogie nie mówiąc już o Fluke Ale ja tak zrobiłem na UNIT UT 161D i też przeżył producent gwarantuje że na każdym ustawieniu podłączony błędnie powinien przetrzymać nawet 600V ale nie będę tego sprawdzał.
17:08 Zobaczcie który numer seryjny ma to urządzenie!
Dziękujemy.
Taki pomysł na odcinek, komu i dlaczego przeszkadzały złącza DIN, dla mnie to genialne rozwiązanie
Polskie sprzęta grające miały złącza DIN.
Nie wiem jaka jest wyższość złączy RCA które obecnie są najbardziej rozpowszechnione ale jakoś nie widzę złącza HDMI czy Euro złącza w formie dzeków.
Jednak z drugiej strony podpięcie zestawów głośnikowych realizowane w/g PRL owskich norm jest nie do przyjęcia.
Wszystkie kable DIN które miałem łapały słyszalne i silne zakłócenia przy długości ponad 2 metry (cieńkie kable ułożone obok siebie) a sposób połączenia poszczególnych pinów był zawsze zagadką, czasem wyjście nie było podpięte do wejścia na drugim końcu albo aktywne były tylko dwa piny zamiast czterech. Nigdy więcej tego dziadostwa.
Po pewnym czasie wyrabiaja sie i wtyczki wypadają
Bo to koszmarne gówno, z którym wiecznie były problemy. Złącze RCA jest tanie, proste, trwałe i nie ma problemów z błędami w podłączeniu pinów. Kanały są prowadzone oddzielnymi przewodami więc nie zakłócają się wzajemnie.
@@DiablyDrawydobre kable miały osobno ekranowane żyły. Dostałem taki w komplecie z deckiem MSD1405. Taki kabel w zasadzie nie różni się od RCA. Zakłocenia na długich odcinkach świadczą o kiepskim ekranowaniu samego kabla, sprawne złącza nie mają na to wpływu.
kawał historii
co jest z tymi parzystymi harmonicznymi? bawię się moogiem i nieparzyste harmoniczne też brzmią super. Wydaje się że parzyste zamulają a nieparzyste klarują dźwięk.
No... taki pomiar kondków na 9 voltach z wzmacniacza lampowego to oczywiście ma sens... a że przy 300 zjarają lampy. Cóż.
Dobry film.
Stereo z odwróconą bazą to chyba szersza panorama stereo...
Przełącznik jest po to żeby można szybko wybrać właściwe położenie i na ucho podczas muzyki bez przerwy w słuchaniu porównać kiedy głośniki są w dobrej fazie. Bo nie było kolorów albo specjalnego gniazd DIN które umożliwiały jedynie właściwe podłączenie
Reduktor Szumu będzie na Audio Show?
Jaki to utwór w 35:47?
th-cam.com/video/SffqhrgYNNI/w-d-xo.htmlsi=sj19Cn5b0IHzPYqE
Prosze
Pouncin and Bouncin · The Soundlings
Film fajny.ale żeby zachwycać się , chyba że brzmienie ?
No brzmiał bo na pokładzie jedyne słuszne lampy Ecl . Ecl rulezz panowie..
Zanim przerabiałbym płytki wkładki gramofonicznej na magnetoelektryczne, zapytałbym właściciela, czy w 21 wieku używa on wogóle gramofonu?, bo może się okazać, że zrobię sobie niepotrzebną robotę, a i dla wzmacniacza, jeżeli chodzi o jego originalną wartość historyczną, wydaje się to sensowne i konsekwetne.😊
"Człowiek ma 2 ręce do pracy, i 2 nogi, żeby pracy zejść z drogi."
Zapytałem. Używa.
@@ReduktorSzumu
Zwracam honor.
Ten miernik pojemności Atlasa nie mierzy mniejszych pojemności niż 1uF. 12:50
Wiem.
Lampy mocy coś jak gwiezdne wojny pozdrawiam 😅
Był na śmietniku za 200-300 kr i właśnie się nie schyliłem po niego…
Ale ładny!
(Nie wiem nie sprawdzałem ale na pewno)🤔, przy takich zabytkach trzeba tak naprawiać , by wartość naprawianego sprzętu nie zmalała !, a dzieje się to wtedy jak ktoś wymienia wszystko jak leci.
Jeśli ktoś przedkłada wartość historyczną nad bezpieczeństwo użytkowania, to powinien sprzęt postawić na półce i nigdy nie podłączać go do prądu. Rozwiązania zasilania i uziemiania obudów z lat 50 i 60 są niedopuszczalne dziś. Każde takie urządzenie powinno przejść przeróbkę. Każdy kondensator, który ma 60 lat jest potencjalnym zagrożeniem pożarowym. Przy takich zabytkach należy zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo przed porażeniem prądem i pożarem, więc w niektórych przypadkach należy dołożyć nawet transformator zasilający, bo okazuje się, że sprzęt działa bezpośrednio z sieci. Części wymienione można wrzucić do woreczka i oddać człowiekowi z sentymentem, może za części z historią dostanie jakiś kilo złotych :)
Absolutnie nie można ignorować przypadku jeśli jeden z tak wiekowych kondensatorów ma przebicie, współczesne kondensatory są lepsze (to nie jest banał) i jeśli komuś zależy na "audiofilskich" elementach to można sprzęt w takowe wyposażyć. Sprzęt z wymienionym jednym kondensatorem może mieć zachwianie równowagi w końcówce mocy PP w zakresie przenoszonych częstotliwości na skraju pasma i w USZ, więc trzeba wymieniać parami, i do tego w obu kanałach. Kondensatory mają różne charakterystyki, a pojemność jest jednym z wielu parametrów. Zaniedbanie przy kondensatorze sprzęgającym może spowodować podanie wysokiego napięcia anodowego ze sterownika na siatkę lampy mocy, wysterować ją maksymalnym prądem, stopić anodę i siatkę ekranującą i przy okazji spalić uzwojenie pierwotne transformatora głośnikowego.
Bądź co bądź lepiej wymienić więcej elementów i zapewnić bezawaryjną pracę w sprzęcie, który już powinien stać w muzeum, niż go prawdopodobnie ponownie uszkodzić. Już same lampy nie są oryginalne, więc kilka elementów biernych jest bez znaczenia.
@@tomekkrugerDługi wywód ale podobnie jest z samochodami. Nawet te stare powinny jeździć i cieszyć właściciela. Na nowoczesnych oponach i z nowoczesnym olejem i świecami zapłonowymi. Wartość historyczna czy kolekcjonerska to jedno a zdrowy rozsądek to drugie. Pozdrawiam.
@@michaljankowski765 Tak właśnie myślę. Stary Ford T niech stoi w garażu, jeśli nie ma przeglądu :)
No masz, sąsiad ma po renowacji Forda T z 1932r. Lakier jest tak śliczny, że w tamtych czasach mogli tylko marzyć.
@@jaroslawfilipiuk1494 No właśnie, niepodobny do tego z lat 20stych. Na pewno czarny :)
Co do pomysłów z graficznym odwzorowaniem pasma - tego typu rozwiązania stosowano w radioodbiornikach, rozwiązanie spotykane w różnych wariantach.
Co? Wzmacniacz Gang Olsena?
Mam Aristone V832D z takim właśnie typem regulacji tonów z mechaniczną wizualizacją
Nic nie rozumiem, ale oglądam z zapartym tchem
Nie wiedziałem, że B&O maja tak długą tradycję. Tym bardziej doceniam posiadane przez siebie Beoplay S3.
Dzień dobry
Widział ktoś kiedykolwiek wzmacniacz nie hi fi .
A wzmacniacz operacyjny? A wzmacniacz antenowy? 😂
Radiowęzłowe. Z polskich lampiakow to BIS 100.
To jest niesamowicie użyteczny sprzęt do odtwarzania bardzo starych nagrań, sprzed korekcji RIAA
A słabe brzmienie wejścia phono można wyjaśnić inną korekcją i dostosowaniem do wkładek krystalicznych.
Jakieś podświetlenie by się przydało do equalizer
Led rgb
@@Damian-yg2bj
🤣
Chcesz takie radio za Free? Priv jak cos
Solid
To jest sprzet bardzo wysokiej klasy ta Dunska firma jest jedna z najlepszych na swiecie
Szczególnie na "tamtym" świecie
Nie, nie jest
@@jacek1929 Dla ciebie to wystarcza zestawy z unitry i to wszystko
@tretowntret7541 Chciałeś mnie obrazić?
Nie dasz rady.
👍
Brzmi jak Gang Olsena !
No nie, zaledwie szeżćdziesiąt kilka lat i już ślady korozji na kondkach - dziadostwo ;)))
zlom
Styki wyglądają na zupełnie sprawne
Nasze polskie Diny
DIN'y są niemieckie, od: Deutches Institute fur Normung.
Witam
Kto to kupi, bez przesady. Portal dla, nie wiem dla kogo.
i obyś się nie dowiedział.... ps. a co to jest portal?
Pierwszy
ale paskudny. zachwalac tylko za to ze stary, nie obiektywne bo pan zna firme
Generator znieksztalcen
Praca dla konserwatora zabytków a nie elektronika 😅
Bardzo niski numer seryjny tego wzmacniacza
Kawał kloca
uśmiałem się nawet, trafiona recenzja, nie powiem....dzięki :::)
Czy można wysłać do Pana amplituner do prezentacji?
Mieszkam w Danii i mamy tu ich salon. Dla zjadacza chleba jak ja ceny tam moga doprowadzic do zawalu. I najgorsze,ze maja tam ruch
mieszkasz u Danii to raczej nie powinno to stanowić problemu
@@infraceptor4749napisał że, mieszka. nie pracuje ;)
Skoro mieszka u Danii to dlaczego ma kupować :)
W Warszawie mamy salon tej firmy i też można dostać zawału od cen 🤣🤣🤣
@@infraceptor4749 Tobie za to sprawia problem gramatyka
Bang Olufsen'a - KLAWO.JAK.CHOLERA
😂
Wreszcie wyczekiwany odcinek z napraw , dziękuję
Panie Krzysztofie,
Co to jest "smażenie" na płytce z tranzystorami germanowymi?
👍
Panie Krzysztofie,
Co to jest "smażenie" na płytce z tranzystorami germanowymi?