Pochwała motywująca - jak jej udzielać? | Krzysztof Sarnecki
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 9 ก.พ. 2025
- Szef, przełożony lub manager chce udzielić pochwały swojemu podopiecznemu po dobrze wykonanej pracy. Jak to robić, by odnieść maksymalny efekt i dodatkowo zmotywować osobę, którą chwalimy - by czuła się naprawdę doceniona? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.
Znajomość algorytmów komunikacyjnych pozwoli dodatkowo usprawnić umiejętności komunikacyjne. Zbiór przygotowanych przeze mnie algorytmów znajdziesz tutaj ► krzysztofsarnec...
Zapoznaj się z prowadzonymi przez nas warsztatami Kompendium MBA, wejdź na stronę questcm.pl/kom...
Pozdrawiam
Krzysztof Sarnecki
/ krzysztofsarnecki50
Dziękuję Ci, wykonałeś naprawdę świetną robotę uruchamiając ten kanał. Twój wyjątkowo przystępny sposób przekazywania wiedzy pomaga odkryć ścieżki lepszego życia.
Dziękuję serdecznie, staram się jak mogę a dodatkowo daję mi to dużą radość :) Pozdrawiam K.
Super, uwielbiam pana słuchać, angielski również pan świetnie tłumaczy :) fajnie ze są takie kanały, dziękujemy ! :)
Dziękuję :) Pozdrawiam!
Super,że są osoby,które pragną podzielić się wiedzą,jak my sami możemy sobie pomóc.
Ze swej strony chciałbym zaproponować wyeliminowanie ze swego języka zwrotów,które dla naszego umysłu świadomego stały się normalne,jednak umysł podświadomy przyjmuje je jako przymus i często się przeciwko nim buntuje.. Są to słowa muszę i powinienem. Jest wiele synonimów,którymi można je zastąpić. Słowa,których się używa,są bardzo ważne. Słowa mogą motywować lub dołować. Słowa przynoszą radość i smutek.
Tak więc zwroty muszę,powinienem możemy zastąpić słowami: koniecznie chcę; czuję wewnętrzną potrzebę,; czuję odpowiedzialność,by coś zrobić; chcę to zrobić z radością.
Często ludzie postrzegają życie jako walkę. Na polu walki często są ofiary. To przez nasz sposób postrzegania rzeczywistości powodujemy,że w naszym życiu przytrafiają się niechciane sytuacje. Jeżeli walczymy,to mamy w sobie strach. Strach powoduje przyciąganie tego,czego się boimy.
To nie zdarzenia powodują,że czujemy się dobrze lub źle,lecz nasze postrzeganie tych zdarzeń. Nasza interpretacja określonego zdarzenia powoduje nadanie mu znaczenia pozytywnego lub negatywnego. Przy wysokim stopniu wewnętrznego rozwoju nawet z pozoru negatywne zdarzenia są odbierane jako dar nauki i taka osoba potrafi zrozumieć,dlaczego to się wydarzyło i wyrazić za to wdzięczność.
Zrozumienie wydarzenia i wyrażenie wdzięczności za pozornie negatywne zdarzenie powoduje zamianę tej sytuacji na pozytywną. To jest jedno z praw Wszechświata,ale to jest już inna bajka...hahaha.
Osobie, która takie teksty tworzy należy się duże BRAWO. Brawo.
dzieki Krzychu! zmotywowales mnie do dalszego sledzenia kanalu ! Kawal dobrej roboty dziekuje za tak cenne rady odpierdalasz kawal dobrej roboty !!!
Świetne rady. Znalazłam Pana kanał wczoraj, jestem przeziębiona, siedzę sobie, wycieram nos, chrząkam, oglądam i stwierdzam, że bardzo miło mi się choruje :-) Mam pytanie, co w przypadku kiedy mamy do przekazania informację, że coś nam się nie podoba w pracy danej osoby, tak aby ją zmotywować a nie zdołować? Może juz Pan o tym gdzieś mówił, jeżeli tak proszę o namiary. Pozdrawiam :-)
Przepraszam za brak reakcji :( Mam nadzieję, że wróciła Pani do zdrowia... POstaram się nagrać film na ten temat w najbliższych 2 miesiącach, jako przeprosiny, dobrze? Pozdrawiam!
Krzysztof Sarnecki. Czy PO to literówka,czy deklaracja polityczna?