Jestem w pierwszej klasie na kierunku mechanik pojazdów samochodowy i podczas lekcji ,,podstawy konstrukcji maszyn'' omawialiśmy zakuwanie nitów rodzaje nitów itp i podczas lekcji Pan puścił właśnie ten film jak zakuwacie nity odrazu mi się humor poprawił. Pozdrawiam Oskar
I to sie nazywa mechanik zaa milowania. Dziękuję panie Franciszku za dzisiejszą podpowiedź " zwolnicy ursus 330 łożyska " pozdrawaim z lubuskiego jedrzychowice. Wszystkiego dobrego dla Pawła i pana
Witam pana , wielki szacunek dla profesjonalizmu , mało takich twardych pasjonatów panie Franciszku . Zrozumiałe tłumaczenie drugiego Pana . pozdrawiam serdecznie .
Dla mnie jako posiadacza c-360 te filmy mają ogromną wartość. Poradniki warsztatowe to najlepsza wasza seria i róbcie ją ile się tylko da :) Czekam na efekt działania mostu, jestem ciekawy głośności mostu. Pozdrawiam serdecznie.
Wydaję mi się że nitowanie na zimno będzie o wiele słabsze niż na gorąco.Jezeli mamy nowy kosz i koło talerzowe to otwory są dopasowane napewno będzie dobrze,lecz jeśli już się zerwie to rozbija otwory.W 7211 takie nitowanie starczało na rok po jesiennej orce już były luzy trzy razy tą samą robotę chłopak robił.W końcu trafił do mnie i znitowalem mu go na gorąco działa już 8rok bez problemu.Nalezy rozgrzać nit w całości potem szybko wbić w otwór i zaklepac naglownikiem nit stygnąć zaciska koło talerzowe do kosza z siłą jakiej nie da żadna śruba dlatego stosuje się nity, warto obejrzeć film jak budowano wieże Eiffla tam było wytłumaczenie dlaczego nit a nie śruba.Zdrowia życzę i dalszego zapału do pracy
Stygnąc ni zmniejsza średnice , nic nie wartne jest nitowanie kół talerzowych nity pekaja rozwalaja wałki atakujace bo nie chciało sie dzindzinierom pasownych srub wymyslec lub mniej pasownych z tulejkami stozkowymi zaciskającymi sie.
Wytłumaczone 10/10 teraz wiem o co chodzi i wiem że wiedziałem źle 😋. Mam nadzieję że film z montażu całego machanizmu i regulacji tego wszystkiego też się ukaże. Idę szukać tego strzawiu na zupę i miłego dzionka. 😁
Niezwykle rzeczowy dokładny i precyzyjny opis. Sąsiad zawoził (gdzieś) do zakucie koło talerzowe i mówił że robią to na gorąco?, i teraz mam zagwozdkę 8-( co jest lepsze. Dodam że w mojej 60-ce mechanik który pracował w POM-ie też młotem na zimno, ale to było ćwierć wieku temu.
Dobra robota. W moim c355 taki zestaw pracuje od początku marca. Zaletą podstawową jest oczywiście prędkość, dokładna zmierzona wyniosła 40,21 km/H. Druga sprawa cichsza praca mostu. Wada jest znaczna obniżka mocy, i wyjące teraz zwolnice😁 dotychczasowa praca teraz wykonywana jest bieg niżej. Koło zanitowane na gorąco. Pozdrawiam.
@@DANIELK2600 można. Będzie trochę wolniej. C360 ma polos 11zebow. U mnie jest 12zebow jak w c4011i dlatego jest szybciej..i koła zwolnicy mają inną liczbę zębów. C4011 miały niższe obroty silnika fabrycznie to nadgonili to zwolnica . A w c360 zwiększone były obroty więc na zwolnicach go zwolnili . Dlatego są dwa typy polosi i kół w zwolnicy
@@celtic00000 Czyli jak rozumiem w C-355 zdarzały się oba typy? Ja mam C-355 z 72 i sam jestem ciekaw swojego typu. Jakie były te obroty silnika szybkie i wolne? Tryby do tych starych szybszych można jeszcze kupić?
Dobrze mówisz o tych podkładkach, miałem to samo grady, nawet wolałem dać jedną grubszą i do frezować na grubość. Bo stos tych małych wkurza czasem no sprężynuje.
@@RetroTRAKTOR dzien dobry mam pytanie mam problem z opadajacym podnosnikiem c 328 dodam ze wymieniona jest nowa pompa hydrauliczna rozdzielacz cylinder i tlok z pierscieniami prosze o pomoc gdzie jest przyczyna
Z wlasnego doswiadczenia powiem ze akurat kabina "orzeszek" robila taki hałas ze akurat w mojej czterdziestce mostu nie bylo slychac hihi. Pozdrawiam serdecznie.
Panie Franku widać pana poświęcenie...proszę też pamiętać o odpoczynku..nic się nie stanie jeśli raz sie film nie ukaże, każdy zrozumie..Oczywiście wielka łapka w górę..pozdrawiam serdecznie..
Aby w prosty sposób ustalić luz na tych łożyskach bez prasy, należy wykorzystać pręt gwintowany m12 oraz duże podkładki i skręcać że sobą te dwa łożyska . Ja taki numer zrobiłem w sklepie i dobrałem odpowiednie podkładki. Pozdrawiam
Paweł trochę za krótko wyświetla się ta informacja o zrzutce. Daj ja kilka razy i przez dłuższy moment, a gwarantuje że będzie więcej pomocy. Dobra robota jak zwykle.
Czy koło talerzowe zakłada się na obudowę mechanizmu różnicowego "na gorąco"? U mnie stare koło luźno kręciło się na obudowie i tylko nity trzymały - 30 lat.
u mnie w Ostrówku zerwało wszystkie, kupiłem śruby o twardości 12.9 i skręciłem satelitę chodzi już rok i jak na razi nic się nie dzieje. Pozdrawiam serdecznie!
1:33 Czy ta stara obudowa nie nadawałaby się jeszcze do montażu? Co ją dyskwalifikuje? Pytam oczywiście z niewiedzy (albo któregoś z Waszych filmów nie widziałem jak było omawiane). Rozebrałem u siebie cały mechanizm i też widać takie ślady po podkładkach kulistych i się zastanawiam. Dwóch podkładek to nawet u mnie nie było- wypaliło czy coś. Pozdrawiam i smacznego rosołu jutro :)
Witam Pana Franciszka mam pytanie na które nikt z mechaników nie zna odpowiedzi a mianowicie dlaczego koła koronowe i sworznie satelitów w c 360 są miedziowane .Dzięki za odpowiedz.Pozdro.
Panie Franciszku proszę o poradę. W c 360 podnośnik podniósł do góry i nie chce opuścić na dół. Dźwignia podnośnika chodzi bardzo lekko wręcz za lekko . Czytałem na forum że jakaś zapadka spadła z suwaka . Proszę o pomoc.
Mam pytanie o obudowę mechanizmu różnicowego. Rozmontowałem właśnie w naszym c355 mechanizm różnicowy i obudowa ma nawiercone 8 otworów pod osie satelit. Satelity trochę już obudowę wydarły, czy można zamontować osie satelit w te dodatkowe otwory? Śruby skręcające mechanizm będą trochę dalej od osiek satelit.
Panie franku pam pytanie w c360 mi się odkręciła nakrętka od ataku. Odkryłem to jak wymieniałem dolną pompę. Można wiedzie przez co to spowodowane. Pozdrawiam.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi - najlepiej spasować. Chociaż są mosty tak zużyte i wytarte (trzeba obejrzeć miejsca zużycia i pomierzyć, że w zasadzie kompletem wszystko trzeba wymieniać.
Witam jakie Pan ma zdanie po jakimś czasie eksploatacji tego szybkiego napędu, czy warto zmienić bo jestem w trakcie remontu i wymiany ataku i zastanawiam się nad zakupem tego szybkiego ze Skropolu. Bardzo proszę o odpowiedź
Jestem zadowolony, ciągnik jest sporo szybszy, nie muszę tak cisnąć a jak pod górkę brakuje 5 biegu czasem nieco szybciej to redukcja i dalej. Jakbyś chciał kupić ten zestaw lub inne części to zapraszam do nas, zrobimy dobrą cenę kontakt e-mail info@retrotraktor.pl
Jaki jest rozmiar simmeringów pólosi i bębna nowego typu? Wszędzie szukałem i znalazłem do starego typu. Olej mi poszedł na szczeki i muszę zamówić części. Czy przychodzi łożysko do szczotkotrzymacz tak jak w starym typie ?
Witam. Założyłem zetorowski zestaw i mam problem z ustawieniem luzu między zębnego w jednym miejscu jest luz wyczuwalny na oko jakieś 0.30/0.40 a w innym praktycznie go nie ma.Nie wiem czy to wina koła zębatego,czy żle zanitowałem.
@@andrzejraczynski1649 jeśli masz czujnik zegarowy to spróbuj ustawić tak aby być w miarę po środku, z tendencją do mniejszego luzu niż za dużego. Możesz też sprawdzić prostolinijność koła talerzowego.
@@andrzejraczynski1649 to właśnie sobie odpowiedziałeś :) Jak przy minimalnym (tam gdzie wychodzi Ci najciaśniej) ustawisz 0,15 i np tam gdzie będzie największy luz będzie powiedzmy 0,45 to bym tak składał. A jak nie to w najciaśniejszym dać 0,10, po czasie jak się dotrze to będzie blisko ideału.
Witam. Chciałem zapytać czy wiecie gdzie produkowali miękkie przody pytam z ciekawości a u mnie nikt tego nie wie. Dowiedziałem się jedynie że w mogilnie regenerowali ale nie wiem czy je tam produkowali
Panie Franciszku mój zetor 3011 zwraca się do pana o pomoc. Sprawa wygląda tak że mam u siebie założony mechanizm różnicowy na prostych zębach który najprawdopodobniej jest już zużyty.Całość pod obciążeniem "wyje" na tyle głośno że nawet w słuchawkach ciężko jechać.Traktor już był u fachowca który coś tam ustawił,pomogło ale na krótko. Teraz szukam mechanizm na skośnych zębach i mam z tym problem.Nigdzie nie umie tego kupić.Są wgl. dostępne mechanizmy na skośnych zębach a jeśli tak,do do jakiego modelu miał bym szukać?. I czy to normalne że mam u siebie założone proste zęby czy wszystkie 3011 były na skośnych a u mnie ktoś kiedyś wymienił...na proste ?
Witam, są pewnie oryginalne. Nie wiem czy do majora uda się kupić inny zestaw, bo do C-360 jest wybór z większych Zetorów. Nie mam w tej kwestii wiedzy na 100%. Do naszego udało nam się kupić oryginalny nowy.
@@RetroTRAKTOR napisałem potocznie. Ale masz rację nie mogą być proste bo by nie mogło działać. Nawet sprawdziłem i k25 ma żeby skośne natomiast 3011 ma łukowe zęby. Sprawdziłem i od 360 nie podejdzie. Może jakieś inne zetory miały ten mechanizm na skosnych zębach który spasuje do 3011 ?
Nie powinno być tego luzu w zasadzie wyczuwalnego. Imadło nie jest zbyt dobre do ściskania, bo nie wytworzysz tam odpowiedniej siły podejrzewam. A atak jest nowy czy używany? Ten luz to na łożyskach jesteś pewny?
@@RetroTRAKTOR dziękuje za odpowiedź. Łożyska nowe walek stary, koło atakujące niestety nowe indyjskie, bo to majorek. Luz napewno na łożyskach, bardzo drobny.
@@JanKowalski-kx4yr możliwe, że trzeba ciut nakrętkę dociągnąć, skoro w imadle było ok. A jeśli nie, to w zależności jak duży jest luz - może powinno się jednak rozebrać i wyjąć jedną podkładkę.
@@RetroTRAKTOR ok Czyli raczej pewne jest to że siła docisku nakrętki wystarczy aby luz nie był wyczuwalny. Martwi mnie zbyt mała liczba podkładek w czasie pracy. Bo siła działająca na łożyska powstała w wyniku pracy mechanizmu pod obciążeniem raczej jest bardzo duża.
@@JanKowalski-kx4yr siła docisku nakrętki jest większa niż potrzeba - stąd powinny być podkładki tak dobrane, że mimo skręcenia na maksa, luz potrzebny do prawidłowej pracy łożysk będzie zachowany - bo jakby ich nie było i zakręcisz na maksa to będzie praktycznie ciężko obrócić wałek na łożyskach rękami.
Witam Panowie chciałbym zapytać czeka mnie wymiana koła i całego wałka atakującego bo gwint jest zerwany i chciałbym zapytać aby wymienić wałek ataku trzeba rozpoławiać tył od skrzyni czy odkręcając te trzy śruby wałek wychodzi do tyłu?
Obie zwolnice trzeba zdjąć, wyjąć mechanizm różnicowy, a potem odkręcić tuleję łożyskową wałka ataku i on wyjdzie do tyłu, ale pokrywa skrzyni musi być oczywiście zdjęta, bo spadnie koło przesuwne reduktora.
To wszystko zależy od tego na jakim terenie, jakim pługiem w jakich warunkach. Nie mam doświadczenia w orce, ale u nas z pługiem ciąganym jak robiłem próbę w glinie to na 3 nie ma szans. Na 2 ciężkawo też bywało miejscami.
@@RetroTRAKTOR Czylu lepiej założyć zetorowską 13z na 53z przełożenie takie samo jak było na prostych zębach ale o wiele ciszej będzie.Ja na starej olałem na 3 czy to glina czy lżejsza ziemia,nie powiem że miał lekko.
Witam. Mam c-360 z założonym napędem na przód. Czy, założnie szybkiego ataku nie będzie z tym kolidować? Proszę jakiś komentarz w tej sprawie. Pozdrawiam, robicie świetną robotę.
@@RetroTRAKTOR czy mógłbyś rozwinąć temat zgrania przodu, bo ja jestem laikiem w tych sprawach. Dodam tylko taką ciekawskę, że po trzech latach działania tekorz napędu coś się z nim stało. Przestał nagle ciągnąć przód. Wał się obraca ale nie ciągnie, tak jagby się coś oberwało i nie wiem o co chodzi. Morze dotarły do was informacje o tym jaki wpływ mają napędy, bądź do jakich usterek dochodzi po zamontowaniu przedniego napędu. Pozdrawiam serdecznie.
@@krzysztofzajdel6163 jak nie ciągnie, to może jest rozłączony napęd na przystawce? Bo wał będzie się zawsze obracał gdy tylko ciągnik jedzie. Chyba, że tył grzebie w miejscu, wał się obraca, ciągnik stoi a przód nie ciągnie - to wtedy coś po stronie mostu. Co do zgrania - musi być taka sama prędkość przedniego i tylnego mostu (chodzi o prędkość kół). Muszą być zgrane przekładnie poprzez dobranie odpowiedniego przełożenia oraz obwodu kół.
Dzięki za wskazówki. Okało się że przoded jest uszkodzony, jeszcze nie wiem co, dopiero będę rozbierał. Podejrzewam, że pułoś jest ukręcona (rozcinają i na nowo wszystko spawają, potem klient ma problem.) Retro traktor super kanałmedia.tenor.com/images/17162e5530b6d48ca8743c8b31a62ca5/tenor.gif
Czy ten szybszy atak można założyć do typowej c360? Bez przeróbek obudowy dyfra? Jeżeli było to omawiane przez Was to coś przegapiłem. Proszę o link. Pozdrawiam.
@Adi ale nie ma się co od razu denerwować. Ja w wielu dziedzinach też jestem ciemniak - np. elektronika - i nie chciałbym, żeby się ktoś na mnie wkurzał, że nie rozumiem, więc staram się tłumaczyć jak tylko mogę :) Lepiej dwa razu powtórzyć i rozwiać wątpliwości :)
no nie powiedziałbym czy teraz nie będą wyć zwolnice po przyspieszeniu ciągnika i skrzynia bardziej chyba będzie obciążona i większy hałas ale to trzeba poczekać do końca
Pasuje :) To jest ten sam zestaw. C-4011, C-355, C-360 mają takie same koła atakujące i talerzowe - zatem zamiennik ten pasuje do wszystkich z tej serii.
Jestem w pierwszej klasie na kierunku mechanik pojazdów samochodowy i podczas lekcji ,,podstawy konstrukcji maszyn'' omawialiśmy zakuwanie nitów rodzaje nitów itp i podczas lekcji Pan puścił właśnie ten film jak zakuwacie nity odrazu mi się humor poprawił. Pozdrawiam Oskar
Bardzo nam miło :) Pozdrawiamy serdecznie!
Panu Franciszku 100 lat i zdrowia trzeba zycyc zeby jak naj dluzej byl ten kanal
I to sie nazywa mechanik zaa milowania. Dziękuję panie Franciszku za dzisiejszą podpowiedź " zwolnicy ursus 330 łożyska " pozdrawaim z lubuskiego jedrzychowice. Wszystkiego dobrego dla Pawła i pana
Witam pana , wielki szacunek dla profesjonalizmu , mało takich twardych pasjonatów panie Franciszku . Zrozumiałe tłumaczenie drugiego Pana . pozdrawiam serdecznie .
Dla mnie jako posiadacza c-360 te filmy mają ogromną wartość. Poradniki warsztatowe to najlepsza wasza seria i róbcie ją ile się tylko da :) Czekam na efekt działania mostu, jestem ciekawy głośności mostu. Pozdrawiam serdecznie.
Ł
Pan Franciszek to bardzo mądry mechanik pozdrawiam Pana i teraz na pewno będzie ciszej w ciągniku po remoncie.
Super vlog jak zawsze ciekawych rzeczy można się dowiedzieć co jak zrobić pozdrawiam Ciebie i Pana Franka 😊😊łapka górę leci jak zawsze 👍
Panowie film i fabuła jak zwykle górna półka pozdrawiam trzymajcie taki poziom do samego końca
Świetny filmik. Uśmiałem się ze sworzni ze złota i twardości Pana Franka 10.9 🤣🤣🤣 Pozdrawiam z łódzkiego.
Jaki powiat, ja pajęczno
Dziękujemy ,dokładnie wytłumaczone to bardzo pomocny film czekamy na następne odcinki , pozdrawiam z częstochowskiego.
Pozdrawiam Mistrzów mechaniki naszej rolniczej legendy. Doczekalismy się upragnionego filmu. Pokazane jak zwykle fachowo. Zdrówka z łódzkiego życzę 😀
Smacznego panie franku fajnie Pana posłuchać
Wydaję mi się że nitowanie na zimno będzie o wiele słabsze niż na gorąco.Jezeli mamy nowy kosz i koło talerzowe to otwory są dopasowane napewno będzie dobrze,lecz jeśli już się zerwie to rozbija otwory.W 7211 takie nitowanie starczało na rok po jesiennej orce już były luzy trzy razy tą samą robotę chłopak robił.W końcu trafił do mnie i znitowalem mu go na gorąco działa już 8rok bez problemu.Nalezy rozgrzać nit w całości potem szybko wbić w otwór i zaklepac naglownikiem nit stygnąć zaciska koło talerzowe do kosza z siłą jakiej nie da żadna śruba dlatego stosuje się nity, warto obejrzeć film jak budowano wieże Eiffla tam było wytłumaczenie dlaczego nit a nie śruba.Zdrowia życzę i dalszego zapału do pracy
Stygnąc ni zmniejsza średnice , nic nie wartne jest nitowanie kół talerzowych nity pekaja rozwalaja wałki atakujace bo nie chciało sie dzindzinierom pasownych srub wymyslec lub mniej pasownych z tulejkami stozkowymi zaciskającymi sie.
Łapka w górę
Tradycyjnie jak w każdą Niedzielę smacznego 😉
Wytłumaczone 10/10 teraz wiem o co chodzi i wiem że wiedziałem źle 😋. Mam nadzieję że film z montażu całego machanizmu i regulacji tego wszystkiego też się ukaże. Idę szukać tego strzawiu na zupę i miłego dzionka. 😁
Niezwykle rzeczowy dokładny i precyzyjny opis. Sąsiad zawoził (gdzieś) do zakucie koło talerzowe i mówił że robią to na gorąco?, i teraz mam zagwozdkę 8-( co jest lepsze. Dodam że w mojej 60-ce mechanik który pracował w POM-ie też młotem na zimno, ale to było ćwierć wieku temu.
Jak dobrze zakute na gorąco to też będzie dobrze - ale w domowych warunkach lepiej zrobić to na zimno.
Dobra robota. W moim c355 taki zestaw pracuje od początku marca. Zaletą podstawową jest oczywiście prędkość, dokładna zmierzona wyniosła 40,21 km/H. Druga sprawa cichsza praca mostu. Wada jest znaczna obniżka mocy, i wyjące teraz zwolnice😁 dotychczasowa praca teraz wykonywana jest bieg niżej. Koło zanitowane na gorąco. Pozdrawiam.
Super, jakbym miał taką prędkość to byłoby super. A zwolnice masz szybkie czy wolne?
Zwolnica szybka.
Można zakładać taki atak do zwolnić o przełożeniu c360?
@@DANIELK2600 można. Będzie trochę wolniej. C360 ma polos 11zebow. U mnie jest 12zebow jak w c4011i dlatego jest szybciej..i koła zwolnicy mają inną liczbę zębów. C4011 miały niższe obroty silnika fabrycznie to nadgonili to zwolnica . A w c360 zwiększone były obroty więc na zwolnicach go zwolnili . Dlatego są dwa typy polosi i kół w zwolnicy
@@celtic00000 Czyli jak rozumiem w C-355 zdarzały się oba typy?
Ja mam C-355 z 72 i sam jestem ciekaw swojego typu.
Jakie były te obroty silnika szybkie i wolne?
Tryby do tych starych szybszych można jeszcze kupić?
Dobrze mówisz o tych podkładkach, miałem to samo grady, nawet wolałem dać jedną grubszą i do frezować na grubość. Bo stos tych małych wkurza czasem no sprężynuje.
Pozdrawiam. Nie mogę doczekać się pierwszej jazdy ;)
Oj ja też:D
@@RetroTRAKTOR dzien dobry mam pytanie mam problem z opadajacym podnosnikiem c 328 dodam ze wymieniona jest nowa pompa hydrauliczna rozdzielacz cylinder i tlok z pierscieniami prosze o pomoc gdzie jest przyczyna
Wszystkiego dobrego Panie Franku!
Właśnie wziąłem się za ogl
Jazda na tym „ataku” to czysta przyjemność !
Więc po wymianie tych kół zębatych w ataku traktor będzie jechał szybciej niż zwykle?
Super dokładnie opisane tak mało jest takich filmów szacunek za każdy szczegół perfekcja wirtuoza 👉💪
Z wlasnego doswiadczenia powiem ze akurat kabina "orzeszek" robila taki hałas ze akurat w mojej czterdziestce mostu nie bylo slychac hihi. Pozdrawiam serdecznie.
Panu Frankowi daje się we znaki brak dostępu do fryzjera :D pozdrawiam serdecznie z pomorskiego :)
To tak jak każdemu wszystko pozamykane
Już dawno 😝
Warto było czekać super wielkie dzięki pozdrowienia
Super robicie u nas takich mechanikow brak az szkoda ze tak daleko mieszkam od was
Panie Franku widać pana poświęcenie...proszę też pamiętać o odpoczynku..nic się nie stanie jeśli raz sie film nie ukaże, każdy zrozumie..Oczywiście wielka łapka w górę..pozdrawiam serdecznie..
Witam i pozdrawiam Pana Franka 😊
Super robota 😎. Miałem w swoim C355 że obcieło talerz z fabrycznych nitów . Pozdrawiam !!
Super film czekamy na dalsze montaż pozdrawiam
Pozdrawiam 👍🚜
Pięknie i już nie bedzie wyło w czasie jazdy.
Aby w prosty sposób ustalić luz na tych łożyskach bez prasy, należy wykorzystać pręt gwintowany m12 oraz duże podkładki i skręcać że sobą te dwa łożyska . Ja taki numer zrobiłem w sklepie i dobrałem odpowiednie podkładki.
Pozdrawiam
Tak, można, ale ciężko jest ustalić wówczas siłę nacisku. Najlepiej zrobić to na prasie z wskaźnikiem nacisku wyskalowanym w tonach
Mam w 3p założony atak od zetora i jest cicho tylko przy zmniejszaniu prędkości troszkie słychać A tak to tylko silnik słychać..
Super pozdrawiam koronowo
Paweł trochę za krótko wyświetla się ta informacja o zrzutce. Daj ja kilka razy i przez dłuższy moment, a gwarantuje że będzie więcej pomocy. Dobra robota jak zwykle.
Widzialem was kilka miesiecy temu w telewizj
pozdrawiam
Jaka szybkość uzyskuje (szezdziesiatka) na tym szybkim ataku?
Czy prędkość wałka zależnego od prędkości będzie taka sama jak prędkość po założeniu szybszego mostu ?
Panie Franciszku jakiej firmy założyć te podkładki do satelit i jaką grubość powinny mieć
Bardzo fajnie ale..5:43 proponował bym jednak używać okularów ochronnych.
super
Czy koło talerzowe zakłada się na obudowę mechanizmu różnicowego "na gorąco"? U mnie stare koło luźno kręciło się na obudowie i tylko nity trzymały - 30 lat.
u mnie w Ostrówku zerwało wszystkie, kupiłem śruby o twardości 12.9 i skręciłem satelitę chodzi już rok i jak na razi nic się nie dzieje. Pozdrawiam serdecznie!
Jak śruby pasówne to będą lata chodzić.
1:33 Czy ta stara obudowa nie nadawałaby się jeszcze do montażu? Co ją dyskwalifikuje? Pytam oczywiście z niewiedzy (albo któregoś z Waszych filmów nie widziałem jak było omawiane). Rozebrałem u siebie cały mechanizm i też widać takie ślady po podkładkach kulistych i się zastanawiam. Dwóch podkładek to nawet u mnie nie było- wypaliło czy coś. Pozdrawiam i smacznego rosołu jutro :)
U nas otwory na sworznie satelit były mocno wybite. Sworznie miały luz. Dziękuję i pozdrawiam
@@RetroTRAKTOR U mnie obudowa mechanizmu jest trochę podtarta od podkładek czy można zastosować dwie podkładki żeby skasować luz kuł satelit?
@@andrzejraczynski1649 w ostateczności można :)
Złote sworznie satelitów 😮 Na bogato 👍
Najwyższa jakość hehe :D
Ok. Dzięki
Witam Pana Franciszka mam pytanie na które nikt z mechaników nie zna odpowiedzi a mianowicie dlaczego koła koronowe i sworznie satelitów w c 360 są miedziowane .Dzięki za odpowiedz.Pozdro.
Witaj Paweł, jaka tolerancja luzu w koszu satelit?
Fajny film i pozdrawiam
Cześć czemu u mnie w c360 ściska tłoki w tulejach tuleje i tłoki nowe był założone proszę o pomoc
Panie Franciszku proszę o poradę. W c 360 podnośnik podniósł do góry i nie chce opuścić na dół. Dźwignia podnośnika chodzi bardzo lekko wręcz za lekko . Czytałem na forum że jakaś zapadka spadła z suwaka . Proszę o pomoc.
Może tak być, że wypiął się rozdzielacz - ale bez zdejmowania podnośnika i tak tego się ani nie zweryfikuje, ani nie naprawi niestety.
@@RetroTRAKTOR dziękuję za poradę. Będę musiał ściągnąć plecak i zajrzeć.
Jak ciągnik z tym przełożeniem będzie się sprawował w orce. Czy da się orać na trzecim biegu. Czy są jakieś wady tego przełożenia ?
Mam pytanie o obudowę mechanizmu różnicowego. Rozmontowałem właśnie w naszym c355 mechanizm różnicowy i obudowa ma nawiercone 8 otworów pod osie satelit. Satelity trochę już obudowę wydarły, czy można zamontować osie satelit w te dodatkowe otwory? Śruby skręcające mechanizm będą trochę dalej od osiek satelit.
Witam chciałem zapytać czy do c 335 pasuje mechanizm różnicowy od c330m
Może i będzie mniejszy uciąg ale szybszy ciagnik
Panie franku pam pytanie w c360 mi się odkręciła nakrętka od ataku. Odkryłem to jak wymieniałem dolną pompę. Można wiedzie przez co to spowodowane. Pozdrawiam.
Mam do remontu, tylni most. Kupowac wnetrze tj satelity/sworznie, koronki. Czy kpl różnicowy?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi - najlepiej spasować. Chociaż są mosty tak zużyte i wytarte (trzeba obejrzeć miejsca zużycia i pomierzyć, że w zasadzie kompletem wszystko trzeba wymieniać.
Witam jakie Pan ma zdanie po jakimś czasie eksploatacji tego szybkiego napędu,
czy warto zmienić bo jestem w trakcie remontu i wymiany ataku i zastanawiam się nad zakupem tego szybkiego ze Skropolu. Bardzo proszę o odpowiedź
Jestem zadowolony, ciągnik jest sporo szybszy, nie muszę tak cisnąć a jak pod górkę brakuje 5 biegu czasem nieco szybciej to redukcja i dalej. Jakbyś chciał kupić ten zestaw lub inne części to zapraszam do nas, zrobimy dobrą cenę kontakt e-mail info@retrotraktor.pl
Mam pytanie, czy są moze dostępne koło i atak o skośnych zębach, ale taka sama ilość zębów, zeby nie przyspieszać traktora?
Super by było jak byście podali numer zamówieniowe tego ataku i koła talerzowego . Z góry dziękuję za podanie numeru
W opisie filmu jest link do sklepu internetowego :)
Dziękuję jeszcze raz 😀😀
jakie jest orientacyjna cena czesci do remont dyfra? na bogato.
Jaki jest rozmiar simmeringów pólosi i bębna nowego typu? Wszędzie szukałem i znalazłem do starego typu. Olej mi poszedł na szczeki i muszę zamówić części. Czy przychodzi łożysko do szczotkotrzymacz tak jak w starym typie ?
Witam. Założyłem zetorowski zestaw i mam problem z ustawieniem luzu między zębnego w jednym miejscu jest luz wyczuwalny na oko jakieś 0.30/0.40 a w innym praktycznie go nie ma.Nie wiem czy to wina koła zębatego,czy żle zanitowałem.
Witam, może to być właśnie wina złego zanitowania lub złej obróbki kół zębatych - i to i to się zdarza.
I co mam zrobić w takim przypadku?
@@andrzejraczynski1649 jeśli masz czujnik zegarowy to spróbuj ustawić tak aby być w miarę po środku, z tendencją do mniejszego luzu niż za dużego. Możesz też sprawdzić prostolinijność koła talerzowego.
A minimalny luz to jaki?Wiem że podają od 0.15 do 0.35.
@@andrzejraczynski1649 to właśnie sobie odpowiedziałeś :) Jak przy minimalnym (tam gdzie wychodzi Ci najciaśniej) ustawisz 0,15 i np tam gdzie będzie największy luz będzie powiedzmy 0,45 to bym tak składał. A jak nie to w najciaśniejszym dać 0,10, po czasie jak się dotrze to będzie blisko ideału.
Panie Franciszku jak się spisuje ten atak warty montażu w c 360 ?
Jeśli będzie szybszy to nie będzie słabszy? Typu robota w polu np w orce da radę na 3 biegu czy już będzie trzeba 2 biegiem atakować? Pozdrawiam
@Adi u nas zwolnice są C-4011 więc będzie szybszy nieco od tego samego ataku w C-360.
Witam. Mam pytanie,tzn o ile będzie szybszy traktor po założeniu koła talerzowego z kołem atakującym 15/51 od koła 13/53 ?
20%
Oryginalna c360 jedzie 30 na godzine więc tu będzie można dogonić mtza 82 :)
A właściwie to z jakiego powodu to polaczenie musi byc nitowane a nie skrecane?
prosta sprawa nakrętka może się rozkręcicć nit nie
Pewne połączenie a druga sprawa, że zajmuje mniej miejsca niż łeb śruby lub nakrętka oraz połączenie jest ciasne.
Nity pracują, śruby mogą się ściąć
A do c330m dało by rade tak zmodyfikować?
Jeśli byłby taki zestaw to czemu nie - ale nie słyszałem o dostępnym zestawie przyspieszonym. A ten nie będzie pasował.
@@RetroTRAKTOR Przecież c 330 ma skośne zęby
Witam. Chciałem zapytać czy wiecie gdzie produkowali miękkie przody pytam z ciekawości a u mnie nikt tego nie wie. Dowiedziałem się jedynie że w mogilnie regenerowali ale nie wiem czy je tam produkowali
Panie Franciszku mój zetor 3011 zwraca się do pana o pomoc. Sprawa wygląda tak że mam u siebie założony mechanizm różnicowy na prostych zębach który najprawdopodobniej jest już zużyty.Całość pod obciążeniem "wyje" na tyle głośno że nawet w słuchawkach ciężko jechać.Traktor już był u fachowca który coś tam ustawił,pomogło ale na krótko. Teraz szukam mechanizm na skośnych zębach i mam z tym problem.Nigdzie nie umie tego kupić.Są wgl. dostępne mechanizmy na skośnych zębach a jeśli tak,do do jakiego modelu miał bym szukać?. I czy to normalne że mam u siebie założone proste zęby czy wszystkie 3011 były na skośnych a u mnie ktoś kiedyś wymienił...na proste ?
Witam, są pewnie oryginalne. Nie wiem czy do majora uda się kupić inny zestaw, bo do C-360 jest wybór z większych Zetorów. Nie mam w tej kwestii wiedzy na 100%. Do naszego udało nam się kupić oryginalny nowy.
@@RetroTRAKTOR oryginał czyli proste zęby?
@@Deedweel proste nigdy nie były. Łukowe.
@@RetroTRAKTOR napisałem potocznie. Ale masz rację nie mogą być proste bo by nie mogło działać. Nawet sprawdziłem i k25 ma żeby skośne natomiast 3011 ma łukowe zęby. Sprawdziłem i od 360 nie podejdzie. Może jakieś inne zetory miały ten mechanizm na skosnych zębach który spasuje do 3011 ?
Lożyska ściśnełem w imadle, podkładki dobrene, luzu brak.
Po dokręceniu nakrętki wyczuwalny jest minimalny luz. Czy tak może się zdarzyć?
Nie powinno być tego luzu w zasadzie wyczuwalnego. Imadło nie jest zbyt dobre do ściskania, bo nie wytworzysz tam odpowiedniej siły podejrzewam. A atak jest nowy czy używany? Ten luz to na łożyskach jesteś pewny?
@@RetroTRAKTOR dziękuje za odpowiedź. Łożyska nowe walek stary, koło atakujące niestety nowe indyjskie, bo to majorek. Luz napewno na łożyskach, bardzo drobny.
@@JanKowalski-kx4yr możliwe, że trzeba ciut nakrętkę dociągnąć, skoro w imadle było ok. A jeśli nie, to w zależności jak duży jest luz - może powinno się jednak rozebrać i wyjąć jedną podkładkę.
@@RetroTRAKTOR ok
Czyli raczej pewne jest to że siła docisku nakrętki wystarczy aby luz nie był wyczuwalny. Martwi mnie zbyt mała liczba podkładek w czasie pracy. Bo siła działająca na łożyska powstała w wyniku pracy mechanizmu pod obciążeniem raczej jest bardzo duża.
@@JanKowalski-kx4yr siła docisku nakrętki jest większa niż potrzeba - stąd powinny być podkładki tak dobrane, że mimo skręcenia na maksa, luz potrzebny do prawidłowej pracy łożysk będzie zachowany - bo jakby ich nie było i zakręcisz na maksa to będzie praktycznie ciężko obrócić wałek na łożyskach rękami.
Chciałbym zobaczyć efekt końcowy jazdę próbną z tym dyfrem🙂👍
Jazda próbna, ale krótka była tutaj: th-cam.com/video/Q5aTxgjIBB8/w-d-xo.html
witam w c360 wymiana mechanizmu roznicowego od zetora spowodowala by ze ciagnik niewylby na 5
Pozdrawiam Serdecznie ! Mam nadzieję że uda się kiedyś porozmawiać osobiście :)
Witam Panowie chciałbym zapytać czeka mnie wymiana koła i całego wałka atakującego bo gwint jest zerwany i chciałbym zapytać aby wymienić wałek ataku trzeba rozpoławiać tył od skrzyni czy odkręcając te trzy śruby wałek wychodzi do tyłu?
Obie zwolnice trzeba zdjąć, wyjąć mechanizm różnicowy, a potem odkręcić tuleję łożyskową wałka ataku i on wyjdzie do tyłu, ale pokrywa skrzyni musi być oczywiście zdjęta, bo spadnie koło przesuwne reduktora.
Czy to jest zestaw już ze skośnymi zębami?
Ogladam odcinek , myślę skąd w waszym warsztacie są moje młotki . Bo pomalowałem ostatnio takim samym kolorem trzonki młotków
Proszę o namiary do zakupu koła atakującego 15 zebòw mały
To na tych kolach będzie szybszy niż na starych?
Witam czy na takim zestawie kół da radę oraz na trójce czy to nie ma znaczenia?
To wszystko zależy od tego na jakim terenie, jakim pługiem w jakich warunkach. Nie mam doświadczenia w orce, ale u nas z pługiem ciąganym jak robiłem próbę w glinie to na 3 nie ma szans. Na 2 ciężkawo też bywało miejscami.
@@RetroTRAKTOR Czylu lepiej założyć zetorowską 13z na 53z przełożenie takie samo jak było na prostych zębach ale o wiele ciszej będzie.Ja na starej olałem na 3 czy to glina czy lżejsza ziemia,nie powiem że miał lekko.
Witam. Mam c-360 z założonym napędem na przód. Czy, założnie szybkiego ataku nie będzie z tym kolidować? Proszę jakiś komentarz w tej sprawie. Pozdrawiam, robicie świetną robotę.
Oczywiście, że będzie. Musiałbyś na nowo zgrać przełożenia przodu. Pozdrawiam!
@@RetroTRAKTOR czy mógłbyś rozwinąć temat zgrania przodu, bo ja jestem laikiem w tych sprawach. Dodam tylko taką ciekawskę, że po trzech latach działania tekorz napędu coś się z nim stało. Przestał nagle ciągnąć przód. Wał się obraca ale nie ciągnie, tak jagby się coś oberwało i nie wiem o co chodzi. Morze dotarły do was informacje o tym jaki wpływ mają napędy, bądź do jakich usterek dochodzi po zamontowaniu przedniego napędu. Pozdrawiam serdecznie.
@@krzysztofzajdel6163 jak nie ciągnie, to może jest rozłączony napęd na przystawce? Bo wał będzie się zawsze obracał gdy tylko ciągnik jedzie. Chyba, że tył grzebie w miejscu, wał się obraca, ciągnik stoi a przód nie ciągnie - to wtedy coś po stronie mostu. Co do zgrania - musi być taka sama prędkość przedniego i tylnego mostu (chodzi o prędkość kół). Muszą być zgrane przekładnie poprzez dobranie odpowiedniego przełożenia oraz obwodu kół.
Dzięki za wskazówki. Okało się że przoded jest uszkodzony, jeszcze nie wiem co, dopiero będę rozbierał. Podejrzewam, że pułoś jest ukręcona (rozcinają i na nowo wszystko spawają, potem klient ma problem.) Retro traktor super kanałmedia.tenor.com/images/17162e5530b6d48ca8743c8b31a62ca5/tenor.gif
@@krzysztofzajdel6163 cieszę się, że pomogłem :) Pozdrawiam
Jaki kolor Supra będzie pana Franka
Witam a koło atakujace nie ma luzu miedzyzebnego na tym wałku?
@Adi mi chodzi o luz na walku na wielowpuscie na walku i małym kołem atakujący. A nie luz miedzy kołami dużym i małym.
Nie, jest ok :) Wchodzi luźno, ale nie ma wyczuwalnego.
@@RetroTRAKTOR Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Widzieliście ten filmik co pan sobie remontuje c360 i musiał roznitowywać ponownie te nity bo koła były jakieś dziwne??
Czy ten szybszy atak można założyć do typowej c360? Bez przeróbek obudowy dyfra?
Jeżeli było to omawiane przez Was to coś przegapiłem. Proszę o link. Pozdrawiam.
Adi Nie szły takie same bo jest różnica w ilości zębów.
Pytanie było do autora filmu!!!
Tak, można go założyć do C-4011, C-355, C-355M, C-360 i C-360 3p a nawet C-362 ;) Generalnie do wszystkiego gdzie jest współwymienny ten element.
@Adi ale nie ma się co od razu denerwować. Ja w wielu dziedzinach też jestem ciemniak - np. elektronika - i nie chciałbym, żeby się ktoś na mnie wkurzał, że nie rozumiem, więc staram się tłumaczyć jak tylko mogę :) Lepiej dwa razu powtórzyć i rozwiać wątpliwości :)
Co za barany dały łapkę w dół z automatu łapka w górę dla Pana Franka i Pawła 👍👍👍👌
No teraz będzie cisza w kabinie 😂
Pozdrawiam
no nie powiedziałbym czy teraz nie będą wyć zwolnice po przyspieszeniu ciągnika i skrzynia bardziej chyba będzie obciążona i większy hałas ale to trzeba poczekać do końca
@Adi zobaczymy jak wyjadą to tylko moja sugestia . większy opór będzie na ataku od przełożenia tak mi się wydaje
Okaże się :)
Czy w 60-tce też pasuje taki szybki atak jak w 40 czy trzeba jakiś inny szukać ?
Pasuje :) To jest ten sam zestaw. C-4011, C-355, C-360 mają takie same koła atakujące i talerzowe - zatem zamiennik ten pasuje do wszystkich z tej serii.
Dzięki za odpowiedź, na przyszłość się przyda :-)
żeby nie było luzu miedzy kołami zebatymi to trzeba wiecej podkładek
Nie ma innej opcji niż nitowanie takiego koła? Tzn jakieś śruby czy coś? Pozdrawiam
Nie, nity tylko :)
Czy to koło ma wpływ na uciąg?
Tak ponieważ zmienia przełożenie przekładni głównej .
Uciąg będzie mniejszy ale prędkość wyższa .
A dużo się zmieni 3 skiby w orce pociągnie
@@mapik8753 pociągnie, czemu nie. Ale ewentualnie na niższym biegu
Myśmy nitowali na gorąco w kuźni w latach 80 tych do Stara.
Witam wszystkich i pozdrawiam. Chciałbym zobaczyć Retro Traktor przy czymś z ciężkiej serii Ursusa, fajnie jak byście kolekcje wzbogacili o np.c-385
Może kiedyś się uda :) Na razie nic w okazyjnej cenie nie mieliśmy w okolicy :)
Witam, mam pytanie jak ma sie różnica w prędkości szybkiego dyfra a wolnego w c360,a różnica prędkości między c4011 a c360
8:00 z całym szacunkiem ale się nie zgodzę, ja uważam że Klasa wytrzymałości Pana Franka to 12.9