Що не так з лівим берегом Києва?
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 10 ก.พ. 2025
- Сьогодні відео про Лівий берег Києва, який вважається гіршим за правий і взагалі кияни звикли казати, що Лівий берег- не Київ. Досліджую, чи справді лівий берег гірший за правий і чому так. І як це допоможе робити нам кращі комфортніші міста.
0:00 - вступ
00:19 - історія лівого берега
01:36 - модерністи
04:45 - висотне житло
07:28 - автомобілізація
09:37 - монофункціональний район
11:29 - транспорт
14:15 - перевага лівого берега
14:59 - висновки
15:42 - важливе оголошення
Патреон: patreon.com/iv...
Buymeacoffee: bmc.link/ivann...
Приватбанк: 4149 4993 4951 4073
Монобанк: 5375 4141 1299 8728
Прийшов сюди після перегляду вікторини від ВКВ 😁🇺🇦
Точніше глянути на гарні цицьки?
@@ufogso і чи очі близько одне до одного))
До речі не критично 😇@@slavaukrajini
😂😂😂😂😂 така ж фігня
Не уявляю собі, якого формату були тік-токі, але те, що ви тепер є на Ютубі - це дуже добре. дякую!
😊 підтримую. Супер формат/контент
народилась, прожила багато років на Правому березі. Переїхала 10 років тому на Лівий. Маючи свою будів.фірму, офіс розташували на Лівому березі. Прогулянки з собакою набережними, вєліки, набагато зручніші тут. А як прекрасно споглядати з Лівого берега на історичні кручі Правого берега! Це ж любов. Навіть нове житло купили знову ж таки на лівому ;)
Жив на Червоноармійській (Великовасильківский).
Потім - на Березняках.
Це - Рай.
Дніпро, о.Тельбін.
хе) нагадало анекдот про Гі де Мопассана, який терпіти не міг Ейфелеву вежу і тому кожен день там чаював... Бо із неї прекрасний вигляд на Париж без вежі)
Вы киевлянка ?Не верю .Киевляне уважают свое первородство ,,не продают его по прихотям глупой власти .Никогда киевляне не говорили на мове .Вы просто ---продажная душа .Киевская Русь ,Малороссия ,Киевская губерния ---русскоязычные корни Киева .Вы не киевлянка ,вы сельской крови жлобиха .Киевляне дорожат своим первородство .Настоящие киевляне .А вы .....нет корней у вас киевлянки
Молодець. Я вважав що урбаністика нікому нецікава, але ви довели що я помилявся. Після перегляду ваших відео ще звернув увагу на інших авторів в цій темі, поки Чаплинський та Зручне Місто. Дякую
дякую за працю. є кілька нюансів, які роблять відео дещо неточним:
1. ви взяли як приклад лише Осокорки (ще трохи згадали Троєщину), і екстраполюєте це на увесь лівий берег. враховуючи специфіку забудови Русанівки, Соцміста, Дарниці - це помилка. це стосується і забудови, і транспорту.
2. щодо історії: дещно помилково казати, що лівий берег був абсолютно незаселеним. швидше за все, частина історії опущена заради економії часу, але десь з XVI ст. окремі райони ЛБ заселяються (Кухмістерська слобідка, наприклад).
І поселення називалися не на честь «когось». Історично склалося, що слобідки на лівому були приналежні до церков (монастирів, etc) на правому. Навіть Дарниця та Осокорки не походять від чиїхось імен / прізвиськ.
3. поінт щодо функціональності спальників також потребує уточнення. у совку якраз намагалися проектувати так, щоб уникати маятникової міграції, і люди в принципі могли закривати будь-які потреби в рамках одного району. так, на Русанівці, крім житлових будівель, був (і є) парк, культурний кластер (театр / кіно), пляжі .. + перші поверхи відводилися (і відведені нині) на бізнес - магазини, ресторани, etc. схожа ситуація на Березняках, Лівобережці, в окремих мікрорайонах Воскресенки та Соцміста. о, до речі, у Соцмісті було кілька великих підприємств -- щоб люди ще й працювати ходили недалеко.
і якраз кияни не кажуть, що лівий -- це не київ. сорі, та це звичка гостей / нових жителів міста, десь з Рейтарської та околиць :)
Класно описали. Дякую
Лайк Вам та моя підтримка за такий розважливий та справедливий коментар.
Сподівалась що знайду подібний коментар. Дякую! Повністю підтримую
Хочеться добавити що не декілька підприємств а 5 районів наповнених підприємствами, деякі відомі більше 100 років, а їх за 30 років в більшості вирізають на метал та розпродують під хмарочоси, потім наприклад на місті "резинки" з'являється десяток кварталів кольорових бідиночків, яким заважають залишившися поряд індустрія, вони їх з'їдають і знову розростаються, а парків, шкіл(4хрічкі не рахуються)та пляжів там нема ). І так богато де раніше райони перемежовувались вільним простором де було приємно гуляти, відпочивати, даже 5-9-16 поверхова забудова цьому не заважає. питання малого бізнесу як "кофейні" , що люди зараз практично не працюють поряд а іїдять в бізнес центри або условні "гаражи" склади торгувати, строїти там щось або ремонтувати, не на своїх районах а кудись. з приводу цікавого города він ще залишився і в Соцмісті а на Русанівці на Беріках, Воскресенка та хорьок... булоб бажання та очі дивитись.
Не погоджуся тільки з одним. Можливо, жарти про "лівий берег - не Київ" вигадали й не кияни (хоча так жартували ще мої батьки, теж кияни), але вони також часто їх використовують. Ну просто тому що це весело, особливо коли хтось ведеться :)
Цiкаве вiдео!!))
Хто ще вiд ВКВ?)))
А котрий випуск?
Коли я жив на лівому березі, то в нормальний ТЦ ходив пішки, біля будинку були всі відомі мережі фастфуду, два кінотеатри, річка Дніпро, парки та океанаріум. А зараз живу на правому березі на Лукʼянівці і це срака якась. Лівий берег сучасніший😊
в чому ж сучасність лівого берега?
Чому тоді не жити на правому біля ТЦ і мати все теж саме?
По Лук'янівці згодна з вами повністю! Переїхали звідти в Ірпінь і видохнули. Особливо срака для молодих матусь з дітьми і візочками.
@@kissxd7774на правому складно знайти зручне місце з інфраструктурою, місцями для прогулянок і нормальним житлом.
@@Arch0n8 Борщагівка, Оболонь, Голосіївський, чому ні? Інфраструктура, парки, ТРЦ, все є
Дякую вам за відео і за вашу роботу! Дуже цікаво вас слухати! Я рада, що в нас з‘являються спеціалісти, люди які просувають думку про комфорт у місті, про комфорт людей! Вірю, що в майбутньому в нас все більше людей зрозумію це і міста стануть прекрасними!
Було дуже цікаво! Ніколи настільки не замислювався в логіку побудови міста)
Дякую за такий контент :)
Іванно, ви чудова! Дякую за ваше відео❤ Такі люди як ви сприяють позитивним змінам в різних сферах життя суспільства!
Яка Ви молодчинка!!!
Щиро дякую за цікавий контент!
Будь ласка, не зупиняйтеся, а ми будемо Вас підтримувати 🌸
З повагою, жителька лівого 😉
Ви дуже класний аналітик! Теми, які Ви підіймаєте, дуже на часі, і дуже потрібні людям, мешканцям міста, які хочуть дихати повітрям, спокійно випускати дитину на вулицю, просто мати комфортне середовице замість "чоловійника" (це як мурашник, тільки для людей).
яке ж чудове відео, дуже радий, що хтось в нашій країні про це говорить і в тебе є перегляди, тобто комусь з українців це цікаво 👍🏼
Ну все!Здесь на канале список последних сознательных киевлян и украинцев!Мне так нравится, когда сидят на диване и пишут « хоть хтось», себя причисляя к избранным и « патрIотичним»!!!Война в стране, столько горя, а они ковыряют и ковыряют где не надо!
@@maxnutlet9114 та просто людина радіє, що це не мертве питання, а когось ще це хвилює, я так само подумала, що якщо людей турбує, то нас чекають зміни на краще.
можливо, занадто птимістично думати про щасливе майбутнє ще не прогнаіши ворога з землі, але тільки за це і чипляємось і в це віримо. скільки себе пам‘ятаю, всім розказувала, як я не люблю Київ через потворну негармонійну архітектуру міста, не любила спальні райони в своєму Харкові, відсутність зелені і комфорта для пішохода. боже, зібрати б всі мої срач-коментарі з цих питань у соцмережах, то на випуск назбирається 😂. професійно, нажаль, не маю до цього відношення, але як громадянку і мешканку міста мене дуже це все турбує. чекаю на розумну розбудову, органічне впускання природи в міста, заселення і розквіт занедбаних сіл. я прям впевнена, що це станеться.
@@kit_ta_divka харків'яни хейтять Київ 😐вже не вперше таке спостерігаю
Молодчинка)
Жива, енергійна подача матеріалу - продовжуй в тому ж дусі))
Зроблено якісно, слухати цікаво. Дякую за україномовний контент, який хочеться дивитись
Дякую Вам за Вашу працю. Сподіваюся після перемоги міста України будуть відбудовувати за схемами про які Ви розповідаєте у Ваших відео. Слава Україні!
Буде деребан, дядь😂
@@Freestylu Взагалі вже є.
Праці не бачу, а тільки критику
@@тата-т7к Її праця у тому щоб висвітлювати проблеми містобудування, тим самим навчаючи нас тому як можна побудувати місто краще, ніж є на данний момент.
Зачем ждать победы, если можно начинать уже сейчас?
Нарешті хтось популярно піднімає проблеми лівого берега! Таке відчуття, що майже всі райони на цьому берегу будувалися з розрахунку втиснути якомога більше людей в найдебільніших умовах.
Абсолютно не вірно. Совок будував шикарні райони, ви коментуєте вже корупцію незалежності.
є нюанс: Іванна розглянула тільки Осокорки, а це новітня забудова. і її проблема полягає як у відсутності контролю забудовників (і тотального «начхати» на геодезію, норми будівництва і т.д), так і тупо у бажанні заробити гроші, тому шо «видові квартири», тому шо новобуд для девелопера окуповується десь з 6 поверха, і т.д
Ви про що? Порівняйте наприклад Троєщину (дуже вільна забудова, велика відстань між будинками) і сьогоднішню забудову спальників.
Це не відчуття, це - факт. В саувєцкіє часи було щастям отримати кімнату в общазі. Окрема квартира це взагалі було ВААААУ! І ніхто вже особливо не дивився, що в тій -коробці- квартирі кухня була - 3 квадрати, туалет - пів-квадрата, а звукоізоляція на такому рівні, що з сусідом можна розмовляти без телефону, не виходячи з квартири.
Коли ж СРЕСРЕ здохло, то ситуація, хоч і змінилася в деталях, та принципово не покращилась. Люди як і раніше всіми правда і неправдами хочуть мати квартиру в Києві. А тому готові жити на 127-му поверсі, в мурашнику, без парковки, без школи, без поліклініки та за 10 км. від найближчої зупинки громадського транспорту... аби тільки то житло добудували. Чим і користуються недоброчесні, м'яко кажучи, забудовники та чиновники. Так так, не слід валити усі шишки на забудовників. Вони хоч і є однозначним злом, та пам'ятайте, що їм ХТОСЬ дає дозволи на будівництво тих бетонних монстрів.
@@koojooget , ой не наврочте, корумпованості київської влади немає меж
Дякую за цікавий контент, з інтересом слухаю кожен ролик. Наснаги і сил тобі у розвитку каналу.
Живу на початку 😊 лівого берега і завжди мені було дуже смішно слухати від правобережних друзів насмішки і жарти, бо конкретно ця лівобережка супер комфортна для життя, для пішохідних прогулянок, відпочинку з дітьми і навіть велопрогулянок. Набагато більш комфортніша за переважну більшість правого берега. Не пишу конкретний район, щоб не понаїхали 😂
Русанівка
у нас при всіх перерахованих мінусах всеодно більше простору
пацики з Григоренка передають що ти хвастун і випендрьожник.))
Сам переехал с ливобережной на дорогожичи
Молодець!!! Розклала! Хоча всі це знають) Совок ще довго будемо виблевувати...
16 років живу у Києві і завдяки цьому каналу хоть щось дізнаюся про своє місто)
Не твое
Я думаю, що на лівому березі (особливо біля Троєщини) варто розбудувати нові офісні центри, університети та інші будівлі, де будуть працювати люди, щоб менше людей їхало на правий берег. Іншими словами, перетворити Троєщину з монофункціонального району на мультифункціональний.
А еще лучше это делать все в селах. Чтобы не ехали в Киев!
@@ЮлияВертинскаяОк🤦♂️
@@ЮлияВертинскаяОк 💯
@@ЮлияВертинскаяОк Не знаю, жартуєте ви чи ні, але якщо ні, то знайте, що в Києві є мак, кфс, магазини брендових одягів, доставка їжі, кінотеатри, театри, філармонії, кав'ярні на різний смак, різні книгарні. Он у Ніжині є чудовий архітектурний і старий універ, але там ніхто не хоче вчитися, бо в Ніжині нічого такого немає, хоч населення там - 68 тисяч. Тому міста й далі будуть заселятися, бо, може, з квартири виходити й погуляти не завжди хочеться, але знаєш, що якщо вийдеш, то побачиш і спробуєш щось нове, а не той самий краєвид у тій самій такій собі закусочній, яку не можна замінити
@@tseneya ну так в цьому і проблема! Київ буквально з'їдає всі ресурси та буквально знищує все навколо і це ж насправді катастрофа, і для Києва теж. Таке жахливе розростання Києва буквально змушує купу людей автомобілізовуватися і так далі. Я не кажу що Києву не треба розвиватися і так далі, я кажу, що не тільки Київ має бути життєздатним. Замість того щоб розбудувати нові офісні центри, університети та інші будівлі, де будуть працювати люди на троєщині краще робити це в тому ж Ніжині чи в Жашкові.
Дякую за обдуманий і важливий контент. Природність, щирість, не байдужість… все при тобі) Бажаю вдачі та розвитку!🫶
одразу видно людину з правого берега. я більшу частину життя прожила на оболоні і з такою огидою я ніякий район крім нього не згадую)) коли переїхала на лівий в ПОХ (позняки-осокорки-харківська в народі, також часто буваю на лівобережці і дуже її люблю) мені настільки тут елементарно зручніше жити, вулиці виглядають краще, тц краще, багато озер, ну побільше б парків хотілося тут да, з транспортом 0 проблем. якщо не казати про метро, то автобуси і маршрутки з реально дуже вдалими маршрутами. проблеми в висотках не бачу якщо це максимум 30 поверх, мене здивували фрагменти де десь такої висоти будинки на фоні і це показується як щось погане, мені навпаки в такому оточенні комфортніше і безпечніше ніж де суцільна радянська забудова майже, як на тій же оболоні. і найприємніше - набагато менше криміналу і неадекватів, на оболоні як біля метро, так і в мікрорайонах купа алкашів і наркоманів порівняно з тим куди я переїхала, якщо ви думаєте що на оболоні таких мало, ви просто іншого життя не бачили, я була здивована переїхавши на лівий, живу тут вже давно і мені супер комфортно, все що потрібно є недалеко, на правий взагалі не їзжу окрім до лікаря. я бачу проблему дійсно в тому що хотілося б побільше парків і т.д. зон, погоджуюся, але як на мене відео дуже перебільшене і особисто з моїм досвідом життя на лівому не збігається. знайомі з троєщини кажуть що це не той кримінальний район як 20 років тому, він дійсно змінився, є багато парків і комфортні мікрорайони, ну звісно є мінус це відсутність метро/швидкого трамваю. щодо бізнесу, на лівому купа всього, і якщо ви на вакансіях подивитеся скільки в якому районі, то в дарницькому нормально так, це база на тих же позняках-осокорках відкривати філії. з троєщиною більш туго тут погоджуюся, і що краще б запустилм трамвай також. але троєщина це дуже комплексна тема, бо в першу чергу уявлення у людей про неї погане
супер рада жити на лівому березі і не хотіла б на правому))
з приводу якоїсь культури сусідства в висотках теж не відповідає дійсності, я погоджуюся що супер високі будинки це ту мач, але в радянських будинках про культуру сусідства зазвичай ніхто навіть і не чув і під'їзди в такому собі стані, на відміну від нових висоток з ОСББ де навпаки з мого досвіду люди більш дружні і менше трешу творять
Дякую вам за ці прекрасні відео. Дуже надіюсь, що все більше людей буде дізнаватись про нормальне місто ❤
дякую за чудове відео, і за те що підіймаєте важливі питання ❤
Люблю свої рекомендації за те, що потрапив на цей канал🎉
Як корінний лівобережник підписуюсь майже під всім. Єдине, що хочеться додати, ми коли ідемо пішки по Лівому берегу, то зазвичай ідемо дворами. Так вони не такі закриті як на правому, але там є набагато більше зелені(рандомних дерев, там шовковиця і тд), і купа майданчиків. Також на Лівому є купа різних озер, що дуже відрізняє від правого. Є такі місця біля озера, де ти можеш сидіти жарити шашлички 'на природі', але всюди навкруги бачити ці 20-поверхові бетонники.
шашлычки во время войны - ну ну...
@@СергійЯценко-ю2ознімати відео під час війни, ну ну...Писати коментарі під час війни, ну ну...Ходити на роботу під час війни, ну ну...Відзначити якесь свято, ну ну...Ваше "ну ну" можна впихнути будь де. Шашлики це не обов'язково напитися і галасувати під музику.
А як гарно продуває ці двори на лівому березі… Йдеш і тебе здуває вітром…
@@СергійЯценко-ю2о А ты что, святым духом питаешься полтора года, дурачок?
Лівий берег від лівого відрізняється ))
Лівий берег - не район. Це три райони Києва. І вони різні між собою.
Працювати люди все більше починають віддалено і ефекту міграції протягом дня стає менше.
Чомусь всі забувають про спальні райони на правому березі.
Ніби людина, яка приїхала в столицю з провінції і для неї правий берег це поділ та майдан. А існування Борщагівки, Оболоні тощо - ігнорують.
спальники на правом берегу имеют множество маршрутов, связывающих с центром, а не несколько мостов
Ви хоч раз у житті на Борщагівці були?
В тому то й справа, лб - це аж три загалом спальні райони. А на правому спальні райони менші і ліпше інтегровані в місто
@@SashaAdamliuk ну як сказати... Друг жив на Лук'янівці , а потім на Виноградарі - казав, що небо і земля.
@@molodoj1337 Вот-вот! Борщагівка, принаймні стара її частина, - мегадепресивний район. Народилась і раннє дитинство провела на Дарниці, вирісла на Борщагівці і зараз вже 10 років живу на Троєщині і можу з впевненістю сказати, що навіть стара Дарниця краще за Борщагівку. А на контрасті з просторою, зеленою Троєщиною буквально фізично не можу на Борщагівці перебувати
Спасибі за цікаве відео!
Безмежно тішить активна молодь, зокрема у вашій особі, яка прагне значущих змін на користь суспільства!
Дякую за вашу працю )
Спочатку хочу вам подякувати за такий крутий контент🙏🏼
У мене був досвід життя і на правому березі - Поділ (між Контрактовою і Тараса Шевченка) і на лівому - Лісовий масив. На лісному живу останні 6 років. З одного боку я погоджуюсь, що ранкові затори то жах, але при цьому мені більше подобається жити саме на лівому. Далі опишу чому)
На Подолі було занадто мало дерев, через що постійно не вистачало повітря. Гуляти на Подолі прикольно, у пішій доступності метро і багато красивих місць, але пройтись тротуаром на Подолі то той ще виклик, бо ті тротуари дуже вузькі і постійно зайняті або терасами кафешок, або машинами. Те саме стосується центру (Льва Толстого, Кловська, Печерська). Також важливим для мене є те, що на тому самому Подолі майже не було місць для нормального вигулу собак, а от на Лісовому масиві - скільки завгодно. Також тут дуже широкі тротуари (місцями їх аж три у мене). З приводу безпеки я б не сказала що є велика різниця, бо алкашні вистачає буквально у будь-якому районі. Та тим не менш саме на Подолі на мене нападали бомжі, а на Печерську за мною з подругою гнався неадекват🤷🏻♀️ На лісному такого не було і сподіваюсь що не буде🤞🏼. Якщо підсумувати мій потік думок, то зараз мені комфортніше жити саме на лівому. Проте, бездушні бетонні девʼятиповерхівки то звичайно жах, тут нема чого сперечатись)
❤ молодець! Гоу он!
А ще відсутність маркетів, ринків (Житній не враховуємо), заплутаність вулиць, на Подолі якість доріг і тротуарів ноги можна поламати.
@@Bog-Vla чого житній не рахуєм?
А які саме маркети вам потрібні, сільпо декілька, та й меньших теж вистачає.
Про заплутаність вулиць взагалі не зрозумів) куди простіше)
@@Олег-с3т3д Відповім Вам детальніше. З Житнього ринку роблять фудкор і я нічого проти не маю, але хочиться хоча б одну автентичну толкучку, щоб продукція була дісно з сільского простору, а не перекупи з пласмасовою їжею. Маркети великі і просторі і не з одніею касою з чергою на хвилин 30. На вулиці треба влаштовувати на видному місці назви, а також номирацію будинків які в темний час підсвічувались, що б без гугл карти можна було знаходити локацію.
@@Bog-Vla фудкор там роблять на другому поверсі, перший залишиться з торговцями. Є ж бабці біля нього, можна там купляти що вони привозять. + Регулярно проходять продуктові ярмарки.
Сільпо на ярославській доволі великий маркет, черги дуже рідко бувають, асортимент великий, постійно там купляю продукти.
По орієнтуванню підтримую
Приємно бачити, що такі юні обличчя піднімають дійсно важливі теми, того й диви, до своєї зрілості почнуть якихось помітних змін добиватися 🧐
Бажаю підняти цю чашечку чаю🍵 за наше майбутнє!😊
Вам також налити?🫖🧐
Бачив Ваші відео в тік тоці, і зараз мені друг кинув це відео, я подивися і справді задоволений цим відео, воно пояснює всі проблеми (окей, можливо не всі) лівого берега, тож дякую за вашу роботу, буду вдячний якщо ви будете продовжувати робити місто кращим!
Дякую, що підняли такі цікаві теми. Ба більше, дійсно мало хто замислювався над тими питаннями, що висвітлені в вашій роботі! Успіхів вам!
Дуже круте та змістовне відео! Дякую, пані Іванна, за якісний контент.
Обожнюю свій Лівий берег, у нас дуже гарно, зручно, багато локацій для відпочинку з дітьми, гуртки для дітей, базарчики зі смачними продуктами, все поруч!
Дарниця❤
праві хуже скота фу позор вони всі чмошники їх треба знишіти
Дякую, дуже цікавий формат. Ці теми вкрай необхідно висвітлювати та обговорювати. Процвітання Вашому каналу ❤❤❤
Дякую Вам за важливу тему. Успіхів Вам у длубанні цієї скелі.
Обожнюю, супер цікавий контент!
Одне задоволення-слухати вас! Дякую за те ,що просуваєте важливі теми
як людина, що живе майже все життя на лівому, скажу що головна проблема у наявності правого берега і тому, що всі вважаю, що прям всім туди треба)))) за рік в мене може 2-3 рази буде потреба чи бажання заїхати на правий. вчора ми з подругою вирішали "покататися", сіли на Дарницькій площі у автобус до Арсенальної, з'їли чиз та спустились у метро, повернувшись на Дарницю. дорога з перетином берегів два рази зайняла 35 хв.
Я з правого, де прожив багато багато років, а також жив рік на Осокорках і 3 роки на Позняках. Зараз знову на правому (неподалік центру).
Плюсую. На правому березі 90+% людей в великий Сільпо/Ашан/Епіцентр/ТЦ люди все одно їдуть на машині або транспортом. До місць рекреації все одно їдуть машиною або транспортом. На роботу також.
Очевидно, це краще і зручніше робити на лівому, на Оболоні, або в Голосіївському. Вʼїжджати в хащі щільної забудови центру це завжди біль
"Село Троєщина"- не те саме, що масив Вигурівщина-Троєщина. Його будували на місті села Вигурівщина і , частково села Троєщина. Масив завжди був частиною Києва.
@@sergezahin3397 до чого ваш коментар?
Хто теж прийшов переглянути відео після Вікторини ВКВ? 😅
Якщо вам скажуть, що Лівий берег - не Київ, то 95% людина не киянин.
Лол)
Бо кияни не бачать це бревно у власному оці ))
скажи😂
я киянин і я так кажу. Я жив раніше на дарниці (лісний масив), і повністю погоджуюсь з тим що лівий берег - не Київ.
це мені нагадує, яка кажуть що Нью-Йорк це лише Манхеттен:)
Бажаю вам багато тисячосотні переглядів та 500 000-1000000 підписників.Ви піднімаєте важливі теми, що спонукатимуть провладних швидше телитись у пошуках та реалізації адекватних рішень містобудування❤дякую
Як же гарно Ви розмовляєте! Все відео подивився на одному подиху, щиро дякую!
Дякую за прекрасну роботу! Супер легке пояснення урбаністики!
На лівому березі є навіть свої плюси, наприклад він пласкіший і на велосипеді зручніше їздити. А взагалі основна проблема лівого берега це забудовники і люди які згодні давати їм свої гроші за квартиру у мурашнику без інфраструктури. Ну, і, звісно, ті, хто дозволяє будувати ці мурашники. PS. Іванна, чудова сукня))
думаю справа в тому що квартира в мурашнику коштує приблизно на мільйон менше грошей, бо в нас не мурашник = не "нормальне житло" а "преміум клас" і деруть за нього як за преміум клас. мало хто хоче ще 5-10 років платити за орендоване житло враховуючи що у нас постійні кризи і інфляція відкладаючи гроші на "не мурашник" з неясною перспективою, чи будуть його гроші варті того ж через ті 5-10 років. ніхто не будує хоча б 7ми поверхові будинки економ класу. я думаю, доки питання висоти забудови не буде регулюватись законом і містобудівною адекватною комісією =- нічого в цьому не зміниться.
На правому березі ситуація не краща. Хаотична забудова це взагалі проблема №1 усього Києва та передмістя. Існує вона через те, що буквально НІХТО не зацікавлений в її вирішенні. Ні люди, які купують -квартири- бетонні пенали в мурашниках, зате -дешево- за ті гроші, які реально заробити і -швидко- хоча б з якоюсь гарантією що бажана квартира взагалі буде добудована хоч колись, ні тим паче забудовники, які ці бетонні монтсри зводять... і навіть місцева влада, яка мала б це все врегульовувати, на ділі, вступає в корупційні зв'язки з забудовниками і маємо те, що маємо.
а потім по серед велодоріжки ставлять МАФ, авто, мобільну кав"ярню, паркан забудови - і усе, хана єдиній перевазі...
@@unterlo2454 просто банально не ЖК з хорошою територією і невисокими будинками йде більше грошей і при будівництві
@@VKritsyna це очевидно. але чи зацікавлені забудовники будувати жк з хорошою територією і меншою кількістю поверхів і шукати способи знизити кінцеву ціну для клієнта? ні. тому що можна назвати це бізнес класом і залупити ціну з маржою вдвічі вищою ніж в мурашнику. щоб вони були в цьому зацікавлені - треба поставити їх в умови, коли мурашники будувати не можна, а люди все ще не можуть купляти квартири по 5 мільйонів. і побачите чудодійний спосіб перетворити бізнес клас на хай не настільки доступне житло, як в мурашнику, але і не за такою ціною, яку більшість людей не зароблять і за 2 своїх життя.
дуже крутий контент, дійсно цікаво, спостерігається наукова підкріпленість інформації та змушує замислитись над важливість громадських ініціатив, дякую
Жили на левом при Киевской руси, вот немного вики: Вигуровщина (укр. Вигу́рівщина) - историческая местность на левом берегу Днепра города Киева. Расположена поблизости от Воскресенской слободки.
Вигуровщиной также называли урочище Черторой, пляж на левом берегу Днепра и пристань «речного трамвая» в том месте, где впоследствии был построен Московский мост.
Во времена Киевской Руси на этом месте находился Городец Песочный и загородная резиденция киевских князей Радосынь.
дякую, про знищену совками Вигурівщину вже рідко згадують.
доречі, самі вигуровці називали своє село Вигуровщиною, українською, але через О
круто, я всегда знал что мы троещенцы княжеских кровей 😊
Лівий берег максимально автономний і самостійний. Я все життя прожила на лівому березі і працювала на тому ж березі. На правий їзджу вкрай рідко. Лівий берег наповнений шармом та мальовничими місцинами такими як парк "Перемога", "Партизанської слави", немає у Києві аналогів парку квітучих сакур "Кіото" та безліч інших місць. Щоодо м. Осокорки... Всі виходи з метро пов'язані з дорожньо-транспортними розв'язками і навряд чи пішоходам там комфортно і метро Осокорки не виключення. А якраз дорожньо-транспортної розв'язки не бачила більш комфортнішої ніж на Дарницькій площі. Звідти можна дібратися майже в будь-який куточок Києва, та до метро недалеко.
У меня все то же самое, только про правый берег. Единственное, в чем я завидовал левобережникам еще в юности в 80-е годы, что у них плоские улицы и очень удобно ездить на велосипеде)). Потому что у нас на правом сплошные горы. Единственная моя радость была в том, что еще с 1962 года мои родители получили квартиру возле ВДНХ, поэтому до сих пор живу здесь и можно сказать вырос в лесу))
а знаєте, що таке жити на тій самій Дарницькій площі? це коли за день підвіконня покривається сажою, і прямо під вікном у вас базар, з якого «інтелігенція» ходить в туалет до вас у двір. і до найближчого сквера 2 км.
@@DimitriStadler хочу відмітити, що будь де, де є ярмарки/базари відбувається таке. і мусора після цих базарів....
@@agenttipaне будь-де;) Дарниця завжди мала особливих мешканців. Дврз то взагалі легендарне місце😂 просто дешеве житло біля метро і як раз розв'язки транспорту привертає найнекультурніший контингент... Така ж проблема біля метро Академмістечко, Житомирська, Святошино
@@DJaba-n3r продавці зазвичай не мешканців цих районів. а відвідувачам немає необхідності по дворам сцяти. біля мене з ярмарком встановлюють біотуалет, що не всюди є під час цих ярмарок. а от мусора після будь якої ярмарки в будь якому місті залишається. Контрактова так сама засипана мусором після таких подій. питання в тому, як швидко де прибирають.
Класне відео! Рада, що воно залетіло мені в рекомендації!
За пів року ні разу не їздила на правий берег, Познячки - люблю!
А те що підтоплює вам норм?
Вельми добре, що все більше людей проникаються здоровими ідеями міста для людей.
У лівого берега однозначно є плюс плаского рельєфу, це великий потенціал для велоруху і в умовах великих кварталів, відстаней та недорозвиненості громадського транспорту, мікромобільність - ідеальний засіб, щоб покрити потребу в коротких міграціях.
Також є потенціал для розвитку трамвайного руху, висока щільність забудови створює достатній попит для цього виду транспорту - але треба зв'язок з правим берегом.
Щодо Троєщини, то схильний вважати, що якщо реалізувати усі варіанти, пропоновані Світовим банком - БРТ через Північний міст на Почайну і далі, ЛРТ через Подільський міст до Подолу і далі на вокзал та в і ідеалі до Палацу Спорту, трам-трейн (наразі можливо замінити трамвай+міська електричка) та відреконструйована трамвайна лінія по Закревського до Чернігівської - в купі це все з достатком може покрити транспортні потреби Троєщини.
Більше того, з'являється широкий вибір способу транспортування та його напрямку, що є значною перевагою перед лінією метро, яка вестиме в одне місце і не всім туди потрібно.
Ну і колись вже розраховували пасажиропотік метро на Троєщину, що достатнім він буде лише коли лінія повністю добудована стане від Севастопольської площі до кінця Троєщини
Дуже крута робота. Як багато я не знав, дякую.
Дякую Вам за Вашу працю.
Якби би ж недолуга влада в КМДА залучала студентів та викладачів архітектурних спеціальностей до містобудівної діяльності, то згадані у відео проблеми Києва вже б давно були вирішені тим чи іншим чином. Але їм не до того, все як завжди. Думають лише про свої задниці, а не про комфорт людей.
тобто винна не корупція КМДА та забудовників, а погані випускники?
Не розумію, що заважає студентам та викладачам взяти все в свої руки? Бо коли то є обєктивною проблемою, люди це зрозуміють і підтримають...ось скільки підтримки в коментах. І тоді влада не втримається від натовпу, натовп їх скажемо метафорично "затовпче" своїми ідеями. І ніхто в принципі не завадить ті ідеї реалізувати...тоже не треба розписувати тут щось своє іллюзорне) Є бажання - ідіть і робіть) Бо оті коменти мало чим допомагають)
@@Andrew98-qf2tv перечитайте
@@TacerFMMстуденти в свої руки можуть взяти лише віника. Їхні проєкти навіть ніхто брати до уваги не буде. Ви ніби не знаєте, як у нас все відбувається. Будує той, хто дає відкат. А той, хто дає мільйонні відкати буде економити на всьому. Йому не до інфраструктури. Йому б швидше коробку бетонну вигнати і все по тому
Ну наприклад зараз коли Кличко намагається вирішувати проблеми Києва, але Слуги йому заважали і заважають як тільки зайняли посади ще і тринькають бюджет на більшості участків) так і живемо) + ось ви особисто знаєте свого депутата?) Якщо так то чому за нього саме проголосували? Чи просто за партію голосували чи не голосували взагалі?) Кожен повинен почати з себе;) вибори не просто так є, це можливість вплинути на ситуацію. Не КМДА повинно думати про ваші потреби, а ви повинні їм сказати про них, хоча б подати офіційну жалобу, щоб хоча б ці питання почали підніматися. А поки це все на рівні криків на кухні і в комментах, і ніяких реальних дій, то нічого не буде
Дякую за те, що піднімаєте тему розбудови міст і те що вони мають бути комфортними як у користуванні, соціальному та психологічному плані.
Хочу запропонувати тему для обговорення. Короткий виклад ситуації:
Останнім часом починаючи з ковіду, коли усі сиділи на карантинах та не мали достатньої соціальної активності люди почали заводити домашніх тварин. З приходом повномаштабного вторгнення українці демонструють свою сердечність і людяність та забирають до себе ще одну дві тварини у яких не лишилося дому та родини. Постає проблема з вигулом. Потрібні парки, сквери з облаштованими майданчиками для вільного вигулу тварин. Так, майданчики не те щоб їх взагалі немає. Та в них є дві суттєві проблеми:1. Їх мало; 2. Вони дуже маленькі. Для великих порід нема де розвернутися.
Які у Вас з цього приводу думки? Чи можна цьому якось зарадити?
І добавте ще 3 пунктик: прибирати після своїх улюбленців.
Як каже моя співробітниця, у котрої велика собака-з такими порадами потрібно багато гуляти. І вона вигулює свою собаку по 2-3 години просто на вулиці, без особливого майданчику.
Ви своїм дописом нагадали автомобілістів, котрі скаржаться, що парковок невистачає.😅 Але коли купував машину чому не подумав про парковку? Так само із собаками. Треба думати, перед тим як брати їх на утримання, чи зможете ви 2 рази на день гуляти по 2-3 години.
@@Ganna-Mel Чекаємо коли люди перестануть заводити дітей, бо поблизу немає дитячого майданчика та садочка. :) Або ж дозвіл на народжування дітей видавати тільки в тих районах, де садочків достатньо.)
Тут питання в тому, що з собакою можна 2-3 години просто ходити вулицями, але собаці треба і побігати, пострибати. І всі будуть щасливіші, якщо собака буде бігати і стрибати на закритій території. Люди з собаками - така ж сама соціальна група як автомобілісти, як мами з дітками, інваліди, пенсіонери і тд - кожна з них потребує своїх умов проживання і має право розраховувати на них у місті. А місто в свою чергу не будує паркінги, дитячі садочки, рекреаційні зони, не займається інклюзивністю середовища та майданчиками для собак.
Вау, це так цікаво!!! Натхнення для нових відео!!)
Як жителька лівого берегу, яка переїхала в США, скажу що все в нас не так погано. Я з ностальгією згадую наші пішохідні вулички з деревами і парки😭 В Америці без машини взагалі неможливо пересуватись, публічний транспорт мертвий а розпечені сонцем пішохідні доріжки раптово обриваються напівдороги
Повертайтеся, дома краще ніж на чужині. Нічого там набагато кращого немає. Тепер це я точно знаю, а раніше багато не знала про ту ж Канаду, США, Европейські країни, а потім вся "пелена" з очей спала.
@@tala_nt озвучені в коментарі вище проблеми актуальні для США, Канади, Британії та Ірландії, але не для решти європейських країн. У Польщі, Німеччині, Франції, Італії, Чехії, Швеції з пішоходністю та громадських транспортом все нормально
@@games47697 Италия и Франция вообще очень грязные и разрисованные граффити , бомжей много. Польша 50/50 , так что соглашусь только на счёт Германии.
@@antondneprovsky9747 я про транспорт і пішохідність, а не країни як такі
@@games47697ви порівнюєте країни, а треба міста з +- такою ж густотою населення.
В 60тих роках жив на Соломинці, в 70тих на Воскресенці, з 80х в Ірпені і мені дуже сподобалось, як Іванна формулює питання. Мені здається, що починати треба з питання: з якою ціллю розширюється місто, де і що будуть виробляти мешканці, де будуть навчатись, де відпочивати?❤
Город расширяется исключительно с целью - прибыль для инвесторов. Для Киева было составлено целых 2 генплана - ( двумя разными организациями), но ни один не работает, да они уже и устарели.
@@natazarubey5833 Вибачте, не згоден. Всі місця, в яких я проживав, мали цінність, як земля для забудови. Нікого не цікавили питання, що міста стають некомфортними, незручними і фактично зіпсованими.
Забудовників не цікавить, що будуть робити люди після оплати вартості квартири і отримання надприбутків. Їм не цікаво, в які дитячі садочки віддадуть нові мешканці своїх дітей (а місць бракує). В які школи підуть ці діти. До якого лікаря звертатимуться, коли захворіють вони і їх батьки, скільки бригад "швидкої" буде на тисячу населення, що постійно зростає, а медпрацівників - скорочується. Зміна клімату в районі після вирубки парку і зведення бетонного 30-поверхового монстра на 20 під'їздів - не цікаво. Головне - бабло
Класне відео, дякую, підписався!)
Я жив на Позняках, достатньо довго, з народження до 13-ти років, потім почалась війна. Я скажу, що ось мені не дуже погано там було, ми з друзями зазвичай зустрічалися, гралися і займалися різною фігнею у середині самих кварталів, а по всяким Ахматовим, Грегоренка і т. д. хіба що ходили / їздили на велосипедах в інші місця. Насправді, поряд з тим де я жив було достатньо різних кафешок, ресторанів, майданчиків і цілий Рівер Мол. Ми і до Алладіна пішки ходили, не так страшно насправді. Але затори то реальна проблема, памʼятаю коли мій тато віз мене додому з занять на вихідних, біля Епіцентру, клевер на перехресті Грегоренка і проспекту Бажана і все навколо так встало, що ми всі Позняки обʼїхали, проте не знайшли місця, де можна будо нормально поїхати. Дивлячись на це зараз, там не занадто далеко йти треба, але батьки мої дуже вже боялися. На Позняках ходить восьмий трамвай, метро і дуже багато маршруток, тому здається що з громадським транспортом не має проблем. Трамвай і маршрутки навіть не забиті, уявіть собі. Але це тільки моя точка зору, бо куди *мені* треба було доїхати можна було і без машини, а іншим може не буде так весело. Навіть мій тато якийсь час повинен був хати з роботи на правому березі додому понад дві години і там не було іншого маршруту, бо офіс був десь у жопі. З роботою проблему теж одразу видно, якщо там пожити. І ще я хочу додати слово про високі будівлі. Я жив на 13-му поверсі та це не зупиняло мене ходити на вулицю. Мені здається, що коли в будинку до 30 поверхів ще не жахливо жити, але вище то вже абсурд. Найкращий варіант був би, на мою думку, до 5-ти поверхів без ліфта і біля 10 поверхів з. Одна цікава річ у будинках, це те наскільки важко знайти сходи. У мене вони були часто закриті і вхід був ззовні, тому навіть на 3-й поверх було легше використовувати ліфт. Це, здається, вже своя, ніяк не повʼязана з плануванням району проблема, проте згадати її можна було.
Так ось, мої думки скорочено: жити на Позняках *мені* норм. Громадський транспорт куди треба є, а вже на правий берег то величезна проблема. Будівлі зазвичай теж норм, до 20 поверхів можна жити, Корони то абсурд. А розважатися зазвичай можна у самих кварталах або в найближчому тц. Біля мене було не мало кафешок і ресторанів, ну і цілий Рівер Мол, тому з цим проблем теж таких нема. Ось так от
Стосовно київських трамваїв бачу одну проблему - зазвичай вони лише підвозять до метро, тобто є допоміжним транспортом. Хоча трамвай має бути основним магістральним транспортом і везти людей в бік центру. Тому топлю за повернення трамвая на мосту Патона, що дать можливість запустити трамвай з лівого берега в центр
@@Николай-ф3ч3д це правда. У нас трамвай ходить від метро Позняки до Лісової, є ще гілка яка повертає до парку партизанської слави. Я чув про історію з трамваєм на мосту Патона ну і це мене трошечки обурило, бо так треба 100% повернути і взагалі трамваї розвивати як навіть альтернативу метро, може більш локальною
@@sweetcorm Чел в 13 світ інший і фарби ярче, в 31 ти вже будеш не такий радий в блекаут жити на 13+ поверсі)
@@vp6087 це звісно зрозуміло, але я говорив саме про те що я бачив тоді, до війни і як мені, як 13-річному там жилося )
Мне 75 и жила на 14 этаже для меня это было норм лиш бы лифт рработал.Авот по поводу работы и учебы нужно организовывать институты техникумы и училища на левому берегу и также с работой сколько бы людей были бы благодарны нашему правительсту за это.Здесь улици широкие и есть где все это сделать.А насчет правого берега там тоже не все так хорошо разве что сам центр , но он не такой большой.И если наши руководители города все это сделали то и правый берег разгрузили бы и не хаяли и ругали левый берег.
Мені дуже подобаються ваші відео. Було б цікаво подивитись, як би ви спроектували (типу план чи візуалізація) якісь вулиці чи райони, щоб було комфортно там знаходитись. І чекаю "огляди" на інші українські міста
Она же в видео говорит - этим должны заниматься соответствующие специалисты, чем слушаете? Возможно, думаю, даже скорее всего - иностранные, а именно - современные западно-европейские. Это должна делать сознательно делать местная власть, а вы, как сознательный гражданин, должны требовать это у власти, и выбирать соответствующих кандидатов
Дякую за цікаве відео. Дізналася багато нового.
Цікаво було би побачити урбаністичний огляд на кожний район Києва
дійсно!
Якщо Чаплінський робить контент для більш старшої авдиторії, то ви прекрасно доносите це до молодих студентів архітекторів урбаністів. Разом доросла досвідчена і молода креативна чатина суспільства зможуть якісно змінити життя країни 😌
Чаплінський теж доступний і драйвовий! Від був головним архітектором Львова, в нього є компетенція! Просто дані автори різні і ні що не заважає дивитись обох
Чаплінський ок, але місцясми ьрохи нудно, багато води. Тут же все по ділу
Чекаємо коментаря від Чаплінського!!!) Що не так з Чаплінським?))
@@YuraBotanick все так, я лиш висловив свою думку)
Дуже цікавий канал 👍 сьогодні ютуб кинув в рекомендації відео про міста, далі перейшла на інші
Шось я не дуже зрозумів в чому проблема модерністів на лівому березі, якщо триндець почався за незалежності. Мені дуже подобається знаходитися і гуляти Троєщиною, старою дарницею, русанівкою та микільською слобідкою. Там, де менш щільна забудова. Я звинувачую не совєцькіх модерністів а сучасних девелоперів. Можна порівнювати там де у совєтів де-не-де були 16+ дома, а загалом дев'яти поверхівки, зараз усюди тулять 25+ і дуже щільно. Я б з радістю класично звуниватив усе совєцьке, та шось лівий берег був набагато привабливішим до сучасної забудови, не знаю чи кляті модерністи в тому винні.
А проблема не в модерністах. Проблема в економіці і переносу вартості ділянки на квадратний метр житла, що продається. Цієї теми в ролику нема зовсім. Цікава розповідь про як краще, але утопічна. Девелопери - потужний рушій економіки. Економіка - це гроші. В кожного девелопера є формула рентабельності проекту. Чому існує маятникова міграція? Бо є бізнес-центри, до яких тяжіють компанії, які платять хороші зарплатні. Гроші, гроші і ще раз гроші вирішують дуже багато.
А так, пізнавальний ролик, гарна подача, але базова помилка логіки - ігнорування економіки грошей. Це як експеримент з комунізмом: теоретично виглядало красиво, але не враховані базові інстинкти і потреби людини, які еволюція відточувала тисячоліттями. Тому ідея загальної рівності і справедливості виродилася у кривавого монстра з жахливою реалізацією.
боже як круто, що я побачила це відео (підписалась звичайно) і як круто, що ви знімаєте такий контент! нарешті!!! хочеться розвивати урбаністичну спільноту в Києві і Україні загалом, бо вочевидь тільки консолідована думка соціуму може щось змінити в містоуправлінні
Дякую, інформативно!
Я так щаслива, що знайшла Ваш канал. Я сама навчалася на архітектурному, але настільки чітко, структуровано, зрозуміло та цікаво цю інформацію доносити. Дякую за Вашу працю та бажаю розвитку каналу.
Вау, я ніколи не подумала, що мене може зацікавити архітектура. Ви цікаво розповідаєте, і відкриваєте очі на проблеми, це дуже круто! Пійду передивлюся ваші відео)
Дуже дякую!!!
Надзвичайно цікаво!!!
Ага, почула - таки субʼєктивна думка:) й пані! То ви не були на Русанівці? Не гуляли по набережній аж до Рівер Молу? Й не бачили озеро Тельбін) Ех, тоді для вас відкриється Лівий берег з нової сторони! Його певний шматочок ;) Дуже запрошую погуляти по вище названим місцям 😊
Ця пані не бачила нічого. Чула десь, що всі хаять лівий берег, і собі давай. А це як окреме місто, кожен район різний, і більшість комфортні для життя. На правому я не можу назвати жодного комфортного для проживання району. Центр має бути тільки для роботи, для ділового життя, все інше для життя, і чим далі від центру, тим комфортніше має бути перебування людини.
А радянський принцип "Все найкраще в центрі", то позавчорашній день.
Поверхневе висвітлення теми. Більше відео зроблено для самоподачі, самопрезентації, плювать, на яку тему.
Коли я чую якусь чергову казочку про те, який херовий лівий берег, хочеться спитати: а ти був? а ти жив? пробував, що це таке?
Хаять лівий берег лише дурні, або немісцеві, не кияни, так сказать.
Підтримую
Підтримую зовсім мало інформації про лівий берег скільки там гарного
Скільки було насаджено рослин дерев
@@lachesis777 Ну таке собі заперечення , Дарниця й Русанівка безперечно комфортні райони , Лісовий масив теж місцями. а ось Позняки та Троєщина це прямо приклад жахливої забудови.
Молодець! Можливо створиш(збереш) групу професіоналів і зі своєю не зіпсованою командою прийдете в КМДА розбудовувати місто правильно і показувати приклад іншим. Бажаю сил, наснаги впевненості, ідей, здоров'я!
"я і моя незіпсована команда")))(с)
Киевом должны заниматься только киевляне! Никак иначе!
Дуже класний формат! Дякую!
🇺🇦🦾🧔🏻🤳🇰🇿 Дякую за Украиномовний контент.
Я Казахстанец и мне не всё равно.
Пидтримайте ЗСУ та цей цикавий! канал!
Разом переможемо !!!
Алга Казахстан!
Алга Казахстан)
Дякую за ваші відео, дуже актуально!
Особисто мене здивувала забудова у Польщі. Варшава є за площею та кількістю населення такою як Київ, але всі житлові будинки є низькими - 3-5 поверхів. Я досі дивуюся цьому і задаюся питанням, як люди тут розміщаюся, бо живу в Києві на Лівому березі на 14 поверсі, і настільки звикла до висоток, що не уявляла, що може бути інакше! А виявляється, що може, якщо архітектори думають найперше про Людей і будують для Людей❤.
Там не всі люди запхалися в одне місто. Більш рівномірно розподілені по всій території Польщі
Поляки люблять жити за містом) свій будинок з територією більш статуснвше, в місті майже не живуть місцеві, то роботяги, студенти і туристи зазвичай
@@DJaba-n3r поляки не лише люблять, але і мають заробіток поза Варшавою. В Польщі 5 мільйонів фермерських господарств. Крім цього, наявність 24/7 людей з грошима поза межами міста дає змогу заробити іншим підприємцям. Інфраструктура росте вшир, а не ввись. Поляки не запихаються вранці в електричку Київ-Козятин, аби через три області доїхати до столиці на роботу.
Чудовий формат, давай ще!❤
Було б цікаво взагалі аналіз по містах зробити, наприклад моєї коханої Одеси і її районів з котрих люди роками можуть не виїжджати у місто.
Дякую за відео, було цікаво та корисно послухати
Це проблема не тільки Лівого берега. Проблема в загальному підходу до містобудування, пробема юртдичного захисту генплану і самого міста.
Молодець, що піднімаєш професійно проблеми містобудування у зв'язку з зрозумілими поясненнями для пересічного киянина.
Вялікі дзякуй за стварэнне неверагоднага і цікавага кантэнту па урбаністыцы на Ўкраінскай мове!
По «Вечному миру» 1686 года Киев был окончательно и навечно выкуплен Россией у Речи Посполитой за 146 тысяч рублей серебром.
@@nicknick6298 А на відео про урбаністику Києва ти зайшов помріяти і поплакати?
@@nicknick6298ти що тут забуло?
Дякую ща відповіді на питання, які я давно собі ставила☺️
Дякую за вашу роботу!❤ Так хочеться жити у комфортному місті, де пішоходи почувають себе у безпеці. Сподіваюся, це відео побачить якомога більше людей)
Той самий випадок, коли ти вгадав коментар на вікторині у ВКВ раніше ніж прослухав всі варіанти відповідей.
Іванна, дякую за відео, все по суті
Іванно, твої відео неймовірні! Продовжуй, ти робиш прекрасний контент❤
Дякую вам за корисне інформаційне відео. Живу на Позняках, тут все так, як ви і описали. А ще незабаром планується подальше продовження проспекту Григоренка, що вб'є природній об' єкт екопарк Осокорки і додасть навантаження на слабку інфраструктуру району
Дякую за файний контент, я підписався дуже ціківо в інформативно
Давайте наступне відео про що не так з правим берегом:) І що можна зробити, щоб жити в місті було комфортно? Окрім як пустити трамвай через Дніпро - всі інші висновки вашого дослідження вигдядають як утопія...
Та хоча б добудувати всі заплановані станції метро))) і вже буде краще
А на правому свої проблеми😂 особливо в центрі) районт не для життя, бо і шум і навіть супермаркетів нема, вигуояти нормально ні дитину ні собаку не можна, а якщо ще під тобою якесь кафе в будинку то взагалі капець .. а спальні райони плюс мінус однакові проблеми, сґв старих районах свої, в нових свої. Більш менш раціонально забудований Голосіївський, особливо Теремки, але теж є свої моменти
Обожнюю трамваї ❤ певний час постійно їздила швидкісним- дуже швидко і зручно! А як кайфово в Пущу їхати трамваєм 🥰 Дякую за контент
Дякую за відео!
Ви все говорите правильно і симпатично.
Я абориген лівого берега. З 1984 до 2016 народився, жив, навчався і працював на лівому березі і був всім задоволений. На правий їздити доводилося рідко. Весь цей час спостерігав, як лівий берег Києва перетворювався не в його повноцінну частину, а якусь агломерацію з ущільненою забудовою і хаотичним плануванням, проблеми з транспортом в рекреацією.
Зніміть відео про Бортничі, це ж ппц проблема
Привіт, Іванно! Дуже дякую за цікавий контент. Все життя проживаю на правому березі Києва. Багато разів був на лівому березі, але окрім лісу на Червоному хуторі нічого не можу згадати. Все якесь одноманітне, сіре, багато машин та високих будинків. А ось з приводу трамваю на Троєщині, так тут я згоден! Це дуже допоможе для пересування на правий берег, хоча й маршрутів треба зробити багато, так як Троєщина дуже велика.
Дуже цікавий та цінний контент!
Ми ростем як нація і тільки такі жахливі штуки як війна, руйнування , затоплення роблять нас сильними безстрашними та крутими! А лівий чи правий берег різниці немає, це місто Київ ♥
Как нация,вы превращаетесь в пещерных существ !!!!
Так, але ми говоримо про містопланування, а не про націю.
Ага, нація. Тільки ніхто з нації не хоче міняти свою київську правобережну квартиру на лівобережну без великої доплати.
Серйозно? Жодної різниці? Аааа! Ви скільки разів за життя у години пік їхали з лівого берега (ранок) на правий й навпаки (вечір)?
@@mari_lado Та він живе на правому березі, тому йому "какая разніца, на каком бєрєґу жить -- ми адінарот".
Будівництво в Україні - це величезна проблема. І в першу чергу через корупцію. Завжди допомагає тільки розголос проблеми. Ти молодець. Якщо цікаво, можу підказати кілька тем для крутих сюжетів. Потрібно збирати багато матеріалу;)
По досвіду скажу, що розголос не допомагає, навіть під час війни маштаби корупції тільки ростуть. Це проклятий нежиттєздатний державоустрій, знести все під корінь та приєднатить як штат США, і не розказувати людям який в нас класний суверенітет.
справа не в коррупції, а в відсутності мізків. На жаль - хабарі тут не дпоможуть.
Добре, що відео потрапило в тренди, цікаво розповідаєш❤️ тож подивлюсь інші відео також
Як круто, що у нас є такі молоді і талановиті))) з цікавістю дивалась Ваше відео.
Я корінна києвлянка, живу на правому березі, можу точно сказати, що наше місто - найгарніше місто в світі.
Я дуже люблю Київ, але іноді дуже боляче робиться, коли гуляєш по місту бачити сучасні будівлі на території ,, старого,, міста.
Ну ніяк не вписується той чорний гроб, ( труна) на адріївському узвозі. І з мешканцями я розмовляла , то всі проти були тої будівлі і суди були, все рівно,, вліпили,,
І так само це стосується банато інших будівель, які не прикрашають, а уродують наше місто.
З трамваєм на троєщину крута і класна ідея!
Дякую Вам
Натхнення Вам в роботі
Браво автор! Мне нравится ваш контент! Сам с рождения живу в селе Троещина и моя дата рождения совпала с годом присоединения Киевом, но в паспорте с. Троещина броварський район , так как на момент моего рождения село не относилось до Киева😂
Дякую, дуже чотко і дуже важливо!)
Повністю згодна з автором. В молодості гордилась Києвом, любила його, студенткою з Полтави потяглм приїжджала на вихідні і бродила вуличками центру, Подолу, сідала у трамвай і просто їхала, роздивляючись все навколо. Потім була значна перерва. І от зараз я знову в Києві, проживаю тут вже п‘ятий рік. І теперішній вид міста мене неприємно вразив. Немає якого «обличчя міста», за яким би його впізнавали, всюди, часто посеред історичних районів, якось хаотично понатикані новобудови, різного розміру, конфігурації, кольору, яку вносять страшний дисонанс у вигляд міста, хто що хотів і де хотів, там і будував. Сумно, бо вже це невідворотно. І ситуація тільки погіршується.
Саме головне ,що Киянам подобається своє місто. А думки - полтавчан, черкащан і т.д. не цікаві. Усі вони можуть тіки мріяти про Київ.
Багато українських міст за останнє десятиріччя стали кращими і Тернопіль,і Вінниця,і Харків з Донецьком (до повномасштабної),і Львів.А Київ став гіршим, не затишним,як великий базар.
Не правда. Киевлянам не нравится это как раз приезжим на работу нравится. А Киев тупо уничтожили за все эти годы. Сначала покойный омеля начал дерибан потом Лёня космос вообще ничего не делал иногда бабуль загревал а потом пришёл Виталя и продолжил то что начал омеля. Жопа полная. Кто эти люди кто их выбирал не понятно, они говорят что - а кого было выбирать
@@СвітланаБайрацька Гарно там де нас нема, коротко про це відео і про те де краще, а де ні. Київ це столиця і древнє місто України. Сюди всі пруть, із Тернопіля, Полтави, Львова і далі, бо це столиця і всі важають, що тут життя краще і можна зробити і досягти чого завгодно. Але я вже бачив і не один десяток раз, як люди які приїжджали сюди, розчаровувались, бо зар-плати можливо і більше, але і проживання більше, і не тільки в цьому аспекті.
Ну потому и не шаришь, бо не родилась тут. ЛБ топ.