Obejrzałem od A do Z 2 razy. Świetny pomysł z mikroskopem żeby pokazać co się dzieje z powłoką po kontakcie z kwasem! Gratuluję kolejnego ciekawego materiału, bo mimo że zajmuje się tym na codzień, to nie rozbijam tego wszystkiego na czynniki pierwsze. U was jak zwykle porządna dawka wiedzy 💪
Jak zwykle wszystko zostało opowiedziane 😉 cóż mogę powiedzieć wather spoty od wiecznie spędzają nam sen z powiek a wokół nich narosło wiele mitów i legend. Jeżeli chodzi strikte o produkt Fx Protect WRS miałem przyjemność przetestować przynajmniej 10 jego wersji ( próbki od wersji płynnych po żelowe i pół żelowe) od samego początku produkt w zamyśle miał być bezpieczny nie tylko dla lakieru ale również dla osoby aplikującej. wsr radzi sobie na większości lakierów, chodź nie na każdych, i czasem wspomagaliśmy się innymi produktami (chodź osobiście myślę że rodzaj lakieru również na olbrzymie znaczenie jak i rodzaj osadu). Jest bezpieczny dla elementów chromowanych jak i dekorów pozostawiony na lakierze nawet pow 5 min nie narobił szkód (raz zostawił nam delikatne odbarwienie na piano ale dwa przejazdy pastą finiszową załatwiło sprawę) lecz ważny jest rodzaj osadu z którym mamy styczność. Pojawiły się tutaj opinie że ws można ściągnąć z auta przy pomocy kwaśne piany czy szamponu owszem przy regularnej pielęgnacji, ale co jeżeli mamy do czynienia z autem które myte jest dwa razy w tygodniu na bezdotyku a właściciel nie zawsze dopłucze polimer? (a mycie ręczne wykonywane jest raz na 3 lub 4 miesiące) mamy już nie tylko osad wapienny ale również z dodatkiem chemii do takich własnie problemów stworzony jest wsr. Jeżeli chodzi o aplikację generalnie zawsze wykonujemy ja (przynajmniej u mnie) za pomocą mikrofibry, już po umyciu auta zawsze na wilgotny lakier (do aplikacji używamy pomarańczowych fibr z tenzi idealnie się do tego nadają) po skończonej aplikacji pianujemy auto pianą activ foam aby zreutralizować kwasy (piana sama w sobie ma jeszcze dodatki które dają świetny poślizg więc można dodatkowo oblecieć jeszcze raz auto które jest spianowane) następnie spłukujemy i ewentualnie powtarzamy czynność na wybranych elementach ( mała ciekawostka na lakierach pokrytych powłoką Glass Bardzo rzadko mogliśmy zaobserwować ws, bo również bardzo wiele zależy od powłoki, na Evo ws powstają znacznie częściej niż na glasie). Czasami jednak trzeba użyć kwasu bo inne metody zawodzą ale pamiętajmy ze jeżeli wykonujemy usunięcie ws kwasem robimy to na małych panelach, obficie spłukując element i wiąże się to z ryzykiem naruszenia powłoki i zaburzeniem hydro na lakierze, nie wykonywał bym też takich zabiegów na świeżych powłokach. W zasadzie to tyle bo to temat rzeka
Zaraz obejrze cały filmik, produkt mam ale nie testowałem jeszcze, dostałem cynk wczoraj że niesamowicie odtyka LSP i szyby, ma w sobie ponoć 5 różnych kwasów. Sprawdzę. A teraz kawa i Twój film :) Pozdro.
Mam, użyłem po raz pierwszy na water spoty. Wymyłem auto, mokry lakier spryskałem FX protect i lekko przejechałem rękawicą. Później znowu myci i wycieranie do sucha. Zeszło wszystko z lakieru, auto stoi na powietrzu. Pewnie za jakiś czas znowu powtórzę. Robi robotę starczy na lata.
Jak potrzebujecie "odpowiednich" aut do testów to dajcie znać - na pewno ludzie mają jakieś zapuszczone auta, na których można sprawdzić prawdziwą siłę produktów detailingowych ;)
Tak to jest jak sie myje auto potem splukuje i nie osusza. Warto myc auto od czasu do czasu kwasniejszymi szamponami i problemu sie nie ma. Film jak najbardziej przydatny dla osób które zrobily juz sobie kuku ;) Pozdrawiam
Porównywaliście produkt od FXa z W9 od Gtechniqa? Dla mnie W9 to produkt najlepszy do mocno zakamienionych lakierów. Do delikatniejszych (czyt. świeższych) używam Gyeon daje rade.
Nie no, szacun Panie Nowicki, po prostu super rozkminy. Super film. Mam pytanie czy jak widzisz Pan fajną laskę w aucie, to najpierw patrzysz na nią czy na auto i stan lakieru? Dzięki za całość poradników.
A osad na lusterkach bocznych? Są auta, gdzie lusterka są zamglone, prawdopodobnie przez kamień. Lepiej użyć wsr'a czy tlenek ceru i delikatnie polerować? Jakieś porównanie fx'a do Aqua sour APC? Przez wielu używany do odkamieniania :)
Na lusterkach ogólnie uważaj. Tlenek ceru, czy mleczka ścierne mogą usunąć warstwę chroniącą przed odbijaniem światła. Po drugie łatwo potrafią się rysować :/ Jeżeli używasz WSR jakiegokolwiek, to unikaj tych które w składzie mają kwas fluorowodorowy. Reszta preparatów nie powinna zrobić krzywdy ale nie trzymaj ich długo i nie dopuść do wyschnięcia. APC Sour od aqua ma niestety kwas fluorowodorowy i może powodować matowienie takie jak pokazaliśmy. Owszem używamy tego produktu ale w ostateczności, jak już nic nie działa.
Można poprosić właśnie o test tego Aqua sour apc? Wiele się o nim mówi a niewiele o nim materiałów informacyjnych. W jakim stężeniu do odtykania powłok żeby ich nie uszkodzić w jakim do usuwania waterspotow. Napewno wielu osobom by to przybliżyło jego działanie i zastosowanie. Pozdrawiam!
Witam, czy stosowanie np wsr do oprysku wstępnego, następnie zruszenie go myciem ręcznym z szamponem ma sens? Wiem że na pewno korzystniej zadziała nakładając i wypracowując go mikrofibra, pytanie moje czysto teoretyczne. MxNowicki?
nie wiem jak u was ale u mnie wiekszość zacieków zniknęła po cleanerze, przed woskiem, szkoda że nie mozna go stosowac na wosk bo raczej go zmyje ;). Chociaż forma w sprayu na pewno wygodniejsza
Po zimowym postoju pod chmurka dzisiaj umylem auto 2x kwaśnym i ciepła woda nadal zostały na dachu i masce, czy można to stosować na powłokę ceramiczna? Powłoka to ultra coat one
To bardziej dla nas, wewnętrzne testy :) Tevo S36 i kombinacja Tevo S60+S36 zamiata rewelacyjnie. Całkiem dobrze sprawuje się samo EXO v4 od Gtechniqa. Myśleliśmy że padnie, a jednak widać że daje radę jako samodziałająca powłoka :) Chociaż bardziej tafluje już teraz, ale szybko i bardzo dokładnie osusza.
Jest to ciężkie do zrobienia i nie miarodajne. To co powiedziałem w odcinku. Na przestrzeni kilku lat walki z WS widzimy że na każdym lakierze oraz na różnych rodzajach kamienia działa coś innego. Finalnie w danym odcinku wygrałby produkt X, a w rzeczywistości na innych lakierach/zabrudzeniach może sobie akurat nie poradzić. W arsenale musi być kilka różnych WSR'ów.
Witajcie . Mm pytanie o ten produkt. Pacjent to Honda Civic Ufo . Na tylnej klapie jest plastikowa lakierowana czarna blenda . Mam na niej kamienny osad od wyschniętych kropel wody. . Czy ten produkt pozwoli mi usunąć osad . Będę wdzięczny za odp.
Czy FX nada się do przygotowania szyby przed nałożeniem NW? Wiem że bardziej skłaniacie się do mleczek ale pytam bo mam sporo fx-a. Jeżeli tak to jak najlepiej go użyć? Nanieść na ściereczkę zdala od lakieru i przecierać jak zwykłym płynem do szyb?
Kwas do felg, my to robimy Clean techem Clean wheel albo Aqua apc sour. Rozcieńczenie 1:5, a czasami czysty. Działaj małymi kawałkami i wycieraj. Bardzo uważaj na szyby ponieważ ściekając może zostawić wżery.
Na dzień dzisiejszy lepszy jest ten FX czy gtechniq W9? Czy może pojawiło się jeszcze coś skuteczniejszego? Mam strasznie chamskie waterspoty na tylniej szybie i nie chcą niczym zejść:/ (po myciu auta latem - tyłek mu wystawał na słońce:/
@@rafcio394 qtechniq W9 totalnie nic nie dał (szajs, wyrzucone pieniądze w błoto), mam kupionego obecnie tego Soft99 glass Compound Z, ale jeszcze nie użyłem, możliwe, że w weekend mi się uda przetestować
@@blood.and.bone. to pewnie się uda. Tam jest chyba coś z cerem typowo do szyb. Miałem nadzieję że może fx testowałeś. Przetestuję niebawem sam i dam znać 🙂
Czy można prosić o to, by na tym kanale pojawiały się krótkie, max 5min odpowiedniki filmów jak ten? Chodzi mi o krótkie i zwięzłe przedstawienie środka, który usunie w tym przypadku water spoty, jakieś krótkie pokazanie w praktyce jak się z nim pracuje. Teraz to wygląda tak, że taki film ma średnio 20 min i więcej w nim gadania i rozwodzenia się nad w sumie prostym tematem, niż autentyczej treści merytorycznej. 90% ludzi wchodzących na ten kanał szuka porad jak coś zrobić i czym to zrobić ale niekoniecznie ma czas, chęc i ochotę, by spędzać tu całe godziny w tym celu.
Myśleliśmy o tym. Natomiast od początku przyświecał nam pomysł rozbierania wszystkiego na możliwie jak najdrobniejsze cząstki. Jesteśmy świadomi, że jest to bardziej kierunek dla zaawansowanych graczy i wiele osób może czuć się znudzonych. Nie walczymy tu jednak o ilość wyświetleń dlatego robimy i będziemy robić w aktualnie formie :) Z drugiej strony chcemy popularyzować detailing dlatego plany krótkich, szybkich filmów, są coraz bliższe realizacji :)
Nie na każdych płytkach można używać tak mocnych odkamieniacz kwasowych. Trzeba zrobić próbę najpierw a najlepiej najpierw zorientować się jaka to dokładnie płytka i czym można ją czyścić
Jeżeli FX'a używasz punktowo i zaraz spłukujesz i neutralizujesz to nic się nie dzieje. Robiliśmy tak wiele razy. Jeżeli pojedziesz na bezdotyk albo działasz pod chmurką i wieje wiatr. Pryskasz sobie na lakier i wiadomo że odkurz leci ten na szyby. Następnie zostawisz to na dłuższy czas nie dopłukane to niestety mogą zrobić się wżery jak po każdym wsr. Krótki mówiąc tego typu produkty wymagają ostrożności ze strony użytkownika, chociaż i tak nie działają tak szybko i agresywnie jak mocne kwasy do felg.
Ja używam do serwisu jak kiedyś mówiłeś apc sour- przeważnie po kilku podejściach na takich Bmw i wzmacnianiu rozcieńczenia poprostu znika hydro, ślady są jak były... czy środek który teraz pokazujesz poradzi sobie ? Powłoki również kisho Powłoki uważam ze nie ma, ponieważ po przetarciu szyb tam tez hydro znika- na nowych Bmw 🥺 Czy naprawdę tak łatwo jest zabić wszelkie powłoki rozcieńczonym apc do ws? Jest szansa żeby przelecieć to jeszcze jskąs enigmą i nie nakładać powłoki od nowa a żeby nieskalany water spotami lakier cieszył oko?
Warto spróbować zawsze kilku produktów. Chociaż Aqua Sour jest bardzo mocny. Moim zdaniem Twój przypadek jest już jednak nie do doczyszczenia. Niestety jeżeli zaniedbamy powłokę to tak się dzieje.
No niby produkt delikatny i "bezpieczny" a w praktyce bardzo słabo sobie radzi z spotami starszymi niż kilka dni. Niestety woda "zdemineralizowana" na jednym z bezdotyków okazała się taką nie być i mój lakier nabawił się problemu. Testowałem tego fx na kawałku lakieru. Lakier umyłem, osuszyłem i nałożyłem tego fx'. Masowałem, dokładałem i po ponad 10 minutach na lakierze i z tego może 3 minutach masowania nie zeszło pratycznie nic. MOże troszeczkę się te spoty wypłaszczyły. Jeżeli ktoś ma poważny problem to nie polecam. Zmarnowałem pieniądze na produkt. No chyba że potraktuję go jako poślizg do glinki....
Czy macie jakieś przemyślenia i doświadczenia odnośnie przygotowania wody to mycia auta? Konkretniej chodzi mi o instalację odwróconej osmozy (w warunkach "domowych", sensowny koszt). Filtry stosowane w akwarystyce można już kupić do 1000zł. Zastanawiam się czy jakoś wody jest odpowiednia to spłukania auta.
Nie mamy doświadczenia ale z pewnością warto. Odwrócona osmoza to chyba przesada, ale jakiś filtr na pewno warto zrobić jeżeli masz mocno zakamienioną wodę.
Zastanawiam się czy jeśli będę miał jeszcze trochę osodu na przedniej szybie ( jest też trochę porysowana) czy moge wyglinkowac przednia szybę z płynem. Czy kiedyś tak robiliscie czy to zły pomysł?
@@MXNOWICKIMacierzysz Dzień dobry. Mam dużą ilość water spotów na powłoce ceramicznej gtechniq. Kupić produkt W9 czy FX w zupełności wystarczy? Mam w garażu mleczko AutoGlym do szyb - czy jest to najlepsze rozwiązanie na water spoty na szybie?
Taki produkt powinien mieć możliwość stosowania na końcu mycia i nie spłukiwania go. Bo usuwamy water spoty, a potem musimy to spłukać wodą, która tworzy water spoty i koło się zamyka.
Nie zrobią się water spoty jeżeli od razu osuszysz auto. Ja nie znam produktu którego nie trzeba spłukiwać jeżeli mowa o mocnych preparatach do usuwania kamienia. Może technologia pójdzie na przód :)
Ja dzisiaj kwaśna piana i szampon, i większość waterspotow poszło, ale co się dziwić jak waterspoty miesięczne garażowane hehe PYT: czy jak samochód jest w okropnych waterspotach a robimy korektę lakieru, to lecimy odrazu z korekta? Ponieważ są opinie że będziemy te waterspoty rozcierac na lakierze, jakie jest wasze zdanie.
Warto odkamienić. Chociaż może się okazać że i tak wszystkiego nie usuniesz chemią tylko w trakcie polerowania. Jest jeszcze temat wychodzenia kamienia z lakieru podczas jego wygrzewania. Więc czasami wydaje się że jest igła po korekcie, lakier dostaje temperatury i wychodzą ponownie waterspoty. Wtedy trzeba znowu polerować. I dzieje się to niezależnie czy odkamieniłeś wcześniej czy nie.
Poruszasz temat water spotów, a co za tym idzie stopnia twardości wody. Dzwoniłem do służb w swoim miasteczku i oni mówią że jak norma zakamienienia wody jest powiedzmy 15 (woda ani twarda ani miękka) to u nas jest 27. Czyli woda u nas ma dużo kamienia, czyli jest bardzo twarda. Co to oznacza dla: 1 Zdrowia? Woda bardzo twarda wbrew pozorom jest zdrowa. Organizm pobiera sobie z niej określone minerały. Ekstremalnie człowiek jak by pił ekstremalnie miękką wodę (zdemineralozowaną) to by umarł, z niedoboru minerałów i braku chyba elektrolitów. 2 co to oznacza użytkowo. Twarda woda powoduje zakamienianie czajników, kaloryferów, kabin prysznicowych no i powoduje water spoty na autach. Ja sobie ostatnio umyłem wieczorem auto, najpierw pianownica ręczna Axel 3000, potem spłukiwanie twardą wodą z węża ogrodowego i rano jak wyszedłem to byłem przerażony. Water spoty straszne! Wieczorem jadę na bezdotyk i trochę detalingowo na dwa wiadra umyję i spłukam ich miekkim programem. Teraz do rzeczy: JEST ROZWIĄZANIE NA TWARDĄ WODĘ. Kupujesz do domu takie urządzenie za około 2 tyś zł. Dajesz tam takie wkłady ze specjalnej soli i masz wodę której możesz regulować twardość. Dla studia detalingowego to jest rewelacja, ale w domach ludzie też to montują. Niby koszt jest ale armatura, kabiny prysznicowe wytrzymują 5 razy dłużej. Jeszcze jedno, woda deszczowa jest miękka, zawiera za to inne zanieczyszczenia. Najtwardsza jest z wodociągów. Dzięki za super poradniki. Najlepszy kanał detalingowy w Polsce.
Obejrzałem od A do Z 2 razy. Świetny pomysł z mikroskopem żeby pokazać co się dzieje z powłoką po kontakcie z kwasem!
Gratuluję kolejnego ciekawego materiału, bo mimo że zajmuje się tym na codzień, to nie rozbijam tego wszystkiego na czynniki pierwsze. U was jak zwykle porządna dawka wiedzy 💪
Dzięki Boro :)
Jak zwykle wszystko zostało opowiedziane 😉 cóż mogę powiedzieć wather spoty od wiecznie spędzają nam sen z powiek a wokół nich narosło wiele mitów i legend. Jeżeli chodzi strikte o produkt Fx Protect WRS miałem przyjemność przetestować przynajmniej 10 jego wersji ( próbki od wersji płynnych po żelowe i pół żelowe) od samego początku produkt w zamyśle miał być bezpieczny nie tylko dla lakieru ale również dla osoby aplikującej. wsr radzi sobie na większości lakierów, chodź nie na każdych, i czasem wspomagaliśmy się innymi produktami (chodź osobiście myślę że rodzaj lakieru również na olbrzymie znaczenie jak i rodzaj osadu). Jest bezpieczny dla elementów chromowanych jak i dekorów pozostawiony na lakierze nawet pow 5 min nie narobił szkód (raz zostawił nam delikatne odbarwienie na piano ale dwa przejazdy pastą finiszową załatwiło sprawę) lecz ważny jest rodzaj osadu z którym mamy styczność. Pojawiły się tutaj opinie że ws można ściągnąć z auta przy pomocy kwaśne piany czy szamponu owszem przy regularnej pielęgnacji, ale co jeżeli mamy do czynienia z autem które myte jest dwa razy w tygodniu na bezdotyku a właściciel nie zawsze dopłucze polimer? (a mycie ręczne wykonywane jest raz na 3 lub 4 miesiące) mamy już nie tylko osad wapienny ale również z dodatkiem chemii do takich własnie problemów stworzony jest wsr. Jeżeli chodzi o aplikację generalnie zawsze wykonujemy ja (przynajmniej u mnie) za pomocą mikrofibry, już po umyciu auta zawsze na wilgotny lakier (do aplikacji używamy pomarańczowych fibr z tenzi idealnie się do tego nadają) po skończonej aplikacji pianujemy auto pianą activ foam aby zreutralizować kwasy (piana sama w sobie ma jeszcze dodatki które dają świetny poślizg więc można dodatkowo oblecieć jeszcze raz auto które jest spianowane) następnie spłukujemy i ewentualnie powtarzamy czynność na wybranych elementach ( mała ciekawostka na lakierach pokrytych powłoką Glass Bardzo rzadko mogliśmy zaobserwować ws, bo również bardzo wiele zależy od powłoki, na Evo ws powstają znacznie częściej niż na glasie). Czasami jednak trzeba użyć kwasu bo inne metody zawodzą ale pamiętajmy ze jeżeli wykonujemy usunięcie ws kwasem robimy to na małych panelach, obficie spłukując element i wiąże się to z ryzykiem naruszenia powłoki i zaburzeniem hydro na lakierze, nie wykonywał bym też takich zabiegów na świeżych powłokach. W zasadzie to tyle bo to temat rzeka
Nie mam pytań. Dzięki Michał za obszerną notatkę i podzielenie się swoim doświadczeniem :)
Mx Nowicki i lakier jak pupcia niemowlaczka! Haha Wielkie Pozdroooo!!!
Zaraz obejrze cały filmik, produkt mam ale nie testowałem jeszcze, dostałem cynk wczoraj że niesamowicie odtyka LSP i szyby, ma w sobie ponoć 5 różnych kwasów. Sprawdzę. A teraz kawa i Twój film :) Pozdro.
I jak sprawdziłeś??
Mam, użyłem po raz pierwszy na water spoty.
Wymyłem auto, mokry lakier spryskałem FX protect i lekko przejechałem rękawicą. Później znowu myci i wycieranie do sucha.
Zeszło wszystko z lakieru, auto stoi na powietrzu. Pewnie za jakiś czas znowu powtórzę.
Robi robotę starczy na lata.
Jak potrzebujecie "odpowiednich" aut do testów to dajcie znać - na pewno ludzie mają jakieś zapuszczone auta, na których można sprawdzić prawdziwą siłę produktów detailingowych ;)
Tak to jest jak sie myje auto potem splukuje i nie osusza. Warto myc auto od czasu do czasu kwasniejszymi szamponami i problemu sie nie ma. Film jak najbardziej przydatny dla osób które zrobily juz sobie kuku ;) Pozdrawiam
Porównywaliście produkt od FXa z W9 od Gtechniqa? Dla mnie W9 to produkt najlepszy do mocno zakamienionych lakierów. Do delikatniejszych (czyt. świeższych) używam Gyeon daje rade.
Używaliśmy bardzo dużo W9. Jeżeli skończy Ci się to śmiało spróbuj FX'a, nie zawiedziesz się.
Po takim środku jak W9 czym innych samochód ?
Co tu pisać kolejny szkoleniowy super odcinek, dziękować i pozdro.
Dziękujemy :) Pozdrawiamy
Nie no, szacun Panie Nowicki, po prostu super rozkminy. Super film. Mam pytanie czy jak widzisz Pan fajną laskę w aucie, to najpierw patrzysz na nią czy na auto i stan lakieru?
Dzięki za całość poradników.
Czy ten preparat można używać wyłącznie na lakier czy również na elementy plastikowe takie jak słupki wykończone piano black ?
A osad na lusterkach bocznych? Są auta, gdzie lusterka są zamglone, prawdopodobnie przez kamień. Lepiej użyć wsr'a czy tlenek ceru i delikatnie polerować?
Jakieś porównanie fx'a do Aqua sour APC? Przez wielu używany do odkamieniania :)
Na lusterkach ogólnie uważaj. Tlenek ceru, czy mleczka ścierne mogą usunąć warstwę chroniącą przed odbijaniem światła. Po drugie łatwo potrafią się rysować :/ Jeżeli używasz WSR jakiegokolwiek, to unikaj tych które w składzie mają kwas fluorowodorowy. Reszta preparatów nie powinna zrobić krzywdy ale nie trzymaj ich długo i nie dopuść do wyschnięcia.
APC Sour od aqua ma niestety kwas fluorowodorowy i może powodować matowienie takie jak pokazaliśmy. Owszem używamy tego produktu ale w ostateczności, jak już nic nie działa.
Można poprosić właśnie o test tego Aqua sour apc? Wiele się o nim mówi a niewiele o nim materiałów informacyjnych. W jakim stężeniu do odtykania powłok żeby ich nie uszkodzić w jakim do usuwania waterspotow. Napewno wielu osobom by to przybliżyło jego działanie i zastosowanie. Pozdrawiam!
Witam, czy stosowanie np wsr do oprysku wstępnego, następnie zruszenie go myciem ręcznym z szamponem ma sens?
Wiem że na pewno korzystniej zadziała nakładając i wypracowując go mikrofibra, pytanie moje czysto teoretyczne. MxNowicki?
nie wiem jak u was ale u mnie wiekszość zacieków zniknęła po cleanerze, przed woskiem, szkoda że nie mozna go stosowac na wosk bo raczej go zmyje ;). Chociaż forma w sprayu na pewno wygodniejsza
Po zimowym postoju pod chmurka dzisiaj umylem auto 2x kwaśnym i ciepła woda nadal zostały na dachu i masce, czy można to stosować na powłokę ceramiczna? Powłoka to ultra coat one
Z chęcią bym zobaczył co to testujecie na oplu ;) Będzie odcinek jak każda z powłok się zachowuje po tych 10 miesiącach ?
To bardziej dla nas, wewnętrzne testy :) Tevo S36 i kombinacja Tevo S60+S36 zamiata rewelacyjnie. Całkiem dobrze sprawuje się samo EXO v4 od Gtechniqa. Myśleliśmy że padnie, a jednak widać że daje radę jako samodziałająca powłoka :) Chociaż bardziej tafluje już teraz, ale szybko i bardzo dokładnie osusza.
Szansa na test roznych wsr ?
Jest to ciężkie do zrobienia i nie miarodajne. To co powiedziałem w odcinku. Na przestrzeni kilku lat walki z WS widzimy że na każdym lakierze oraz na różnych rodzajach kamienia działa coś innego. Finalnie w danym odcinku wygrałby produkt X, a w rzeczywistości na innych lakierach/zabrudzeniach może sobie akurat nie poradzić. W arsenale musi być kilka różnych WSR'ów.
Witajcie . Mm pytanie o ten produkt. Pacjent to Honda Civic Ufo . Na tylnej klapie jest plastikowa lakierowana czarna blenda . Mam na niej kamienny osad od wyschniętych kropel wody. . Czy ten produkt pozwoli mi usunąć osad . Będę wdzięczny za odp.
Może pomóc ale może być tak że waterspoty są na tyle wżarte, że trzeba będzie polerować.
Czy FX nada się do przygotowania szyby przed nałożeniem NW? Wiem że bardziej skłaniacie się do mleczek ale pytam bo mam sporo fx-a. Jeżeli tak to jak najlepiej go użyć? Nanieść na ściereczkę zdala od lakieru i przecierać jak zwykłym płynem do szyb?
Nie, moim zdaniem najlepiej typowe mleczko do szyb
jak radzi sobie z osadami na dolnej krawędzi przedniej szyby?
Radzi sobie, chociaż wszystko zależy od zabrudzeń. Chociaż my i tak w tym temacie zostajemy przy mleczkach, Tevo albo Soft99 Compoound Z.
Czy rozcieńczony kwas do felg/np 1:4/, można stosować do bardzo opornych water spotów na szybach?
Tak, ale z głową, bardzo uważnie.
Mam kamień przy listwach "chromach" i literkach i znaczkach jak to bezpiecznie usunąć. Białe Clio 4 lift. Długo gdzieś to auto stało.
Kwas do felg, my to robimy Clean techem Clean wheel albo Aqua apc sour. Rozcieńczenie 1:5, a czasami czysty. Działaj małymi kawałkami i wycieraj. Bardzo uważaj na szyby ponieważ ściekając może zostawić wżery.
@@MXNOWICKIMacierzysz a rozcieńczony roton K2 też się nadaje?
Na dzień dzisiejszy lepszy jest ten FX czy gtechniq W9? Czy może pojawiło się jeszcze coś skuteczniejszego? Mam strasznie chamskie waterspoty na tylniej szybie i nie chcą niczym zejść:/ (po myciu auta latem - tyłek mu wystawał na słońce:/
Na szybie zastosuj mleczko do szyb. Soft99 glass compound z lub coś z tym stylu.
@@MXNOWICKIMacierzysz właściwie kupiłem już tego W9 (z Waszego sklepu tak btw) i myślę, że jak już mam to wypróbuję 👍
@@blood.and.bone.sprawdził się?
@@rafcio394 qtechniq W9 totalnie nic nie dał (szajs, wyrzucone pieniądze w błoto), mam kupionego obecnie tego Soft99 glass Compound Z, ale jeszcze nie użyłem, możliwe, że w weekend mi się uda przetestować
@@blood.and.bone. to pewnie się uda. Tam jest chyba coś z cerem typowo do szyb. Miałem nadzieję że może fx testowałeś. Przetestuję niebawem sam i dam znać 🙂
Czy można prosić o to, by na tym kanale pojawiały się krótkie, max 5min odpowiedniki filmów jak ten? Chodzi mi o krótkie i zwięzłe przedstawienie środka, który usunie w tym przypadku water spoty, jakieś krótkie pokazanie w praktyce jak się z nim pracuje. Teraz to wygląda tak, że taki film ma średnio 20 min i więcej w nim gadania i rozwodzenia się nad w sumie prostym tematem, niż autentyczej treści merytorycznej. 90% ludzi wchodzących na ten kanał szuka porad jak coś zrobić i czym to zrobić ale niekoniecznie ma czas, chęc i ochotę, by spędzać tu całe godziny w tym celu.
Myśleliśmy o tym. Natomiast od początku przyświecał nam pomysł rozbierania wszystkiego na możliwie jak najdrobniejsze cząstki. Jesteśmy świadomi, że jest to bardziej kierunek dla zaawansowanych graczy i wiele osób może czuć się znudzonych. Nie walczymy tu jednak o ilość wyświetleń dlatego robimy i będziemy robić w aktualnie formie :)
Z drugiej strony chcemy popularyzować detailing dlatego plany krótkich, szybkich filmów, są coraz bliższe realizacji :)
Chciałem odkamienić czarne lustrzane płytki pod prysznicem. Użyłem WSR od RRC, porażka, zostały zmiatowiałe smugi , płytki straciły połysk
Nie na każdych płytkach można używać tak mocnych odkamieniacz kwasowych. Trzeba zrobić próbę najpierw a najlepiej najpierw zorientować się jaka to dokładnie płytka i czym można ją czyścić
Prosimy test na szybach.
Jeżeli FX'a używasz punktowo i zaraz spłukujesz i neutralizujesz to nic się nie dzieje. Robiliśmy tak wiele razy. Jeżeli pojedziesz na bezdotyk albo działasz pod chmurką i wieje wiatr. Pryskasz sobie na lakier i wiadomo że odkurz leci ten na szyby. Następnie zostawisz to na dłuższy czas nie dopłukane to niestety mogą zrobić się wżery jak po każdym wsr. Krótki mówiąc tego typu produkty wymagają ostrożności ze strony użytkownika, chociaż i tak nie działają tak szybko i agresywnie jak mocne kwasy do felg.
Ja używam do serwisu jak kiedyś mówiłeś apc sour- przeważnie po kilku podejściach na takich Bmw i wzmacnianiu rozcieńczenia poprostu znika hydro, ślady są jak były...
czy środek który teraz pokazujesz poradzi sobie ?
Powłoki również kisho
Powłoki uważam ze nie ma, ponieważ po przetarciu szyb tam tez hydro znika- na nowych Bmw 🥺
Czy naprawdę tak łatwo jest zabić wszelkie powłoki rozcieńczonym apc do ws?
Jest szansa żeby przelecieć to jeszcze jskąs enigmą i nie nakładać powłoki od nowa a żeby nieskalany water spotami lakier cieszył oko?
Warto spróbować zawsze kilku produktów. Chociaż Aqua Sour jest bardzo mocny. Moim zdaniem Twój przypadek jest już jednak nie do doczyszczenia. Niestety jeżeli zaniedbamy powłokę to tak się dzieje.
O@@MXNOWICKIMacierzysz
Można ten produkt stosować na szybę?
Można ale trzeba uważać jak z każdym kwasowym preparatem i od razu neutralizować szamponem lub nawet płynem do mycia szyb przemyć.
Witam a czym usunąć kamień z relingów i listew chromowanych w audi?
Najbezpieczniej produkty do chromów. Np. www.pielegnowacauto.pl/gtechniq-m1-all-metal-polish-100ml.html
FX Protect Water Spot Remover aaa czyszczenie szyby czołowej da to jakis efekt ??
Możesz próbować ale finalnie i tak trzeba jechać mleczkiem do szyb
Czy mowa tutaj o mikrofibrze waxpro nolimit smart gramatura 200?
Tak
No niby produkt delikatny i "bezpieczny" a w praktyce bardzo słabo sobie radzi z spotami starszymi niż kilka dni. Niestety woda "zdemineralizowana" na jednym z bezdotyków okazała się taką nie być i mój lakier nabawił się problemu. Testowałem tego fx na kawałku lakieru. Lakier umyłem, osuszyłem i nałożyłem tego fx'. Masowałem, dokładałem i po ponad 10 minutach na lakierze i z tego może 3 minutach masowania nie zeszło pratycznie nic. MOże troszeczkę się te spoty wypłaszczyły. Jeżeli ktoś ma poważny problem to nie polecam. Zmarnowałem pieniądze na produkt. No chyba że potraktuję go jako poślizg do glinki....
Witam, mam na szybach zaschnięta twarda wodę, próbowałem różnych sposobów ale nie pomogło, czy warto ten preparat kupić ?
I jak sobie z tym poradziłeś?? Mam to samo teraz
Czy macie jakieś przemyślenia i doświadczenia odnośnie przygotowania wody to mycia auta? Konkretniej chodzi mi o instalację odwróconej osmozy (w warunkach "domowych", sensowny koszt). Filtry stosowane w akwarystyce można już kupić do 1000zł. Zastanawiam się czy jakoś wody jest odpowiednia to spłukania auta.
Nie mamy doświadczenia ale z pewnością warto. Odwrócona osmoza to chyba przesada, ale jakiś filtr na pewno warto zrobić jeżeli masz mocno zakamienioną wodę.
Ro kupisz już chyba nawet do 200zl, z tym że odpad wody "brudnej" jest duży.
Odpad można do podlewania ogrodu użyć.
Zastanawiam się czy jeśli będę miał jeszcze trochę osodu na przedniej szybie ( jest też trochę porysowana) czy moge wyglinkowac przednia szybę z płynem. Czy kiedyś tak robiliscie czy to zły pomysł?
Szyby możesz glinkować ale kamienia nie zdejmiesz glinką. Najlepiej na szybach stosować produkty w mleczku, czyli tzw glass polish.
@@MXNOWICKIMacierzysz dzięki za odp 🙂
@@MXNOWICKIMacierzysz Dzień dobry. Mam dużą ilość water spotów na powłoce ceramicznej gtechniq. Kupić produkt W9 czy FX w zupełności wystarczy? Mam w garażu mleczko AutoGlym do szyb - czy jest to najlepsze rozwiązanie na water spoty na szybie?
Mam pytanie czy warto dopłacić do w9 z gtechniq czy FX wsr jest na tym samym poziomie ?
To są bardzo zbliżone produkty. Według naszych testów wypadały bardzo podobnie. Zdarzało się ze wygrywał jeden, a czasami drugi
Jak sie porównuje FX do Tenzi Car Stone ?
Car Stone już od dawna nie mamy więc nie odpowiem na to pytanie
Taki produkt powinien mieć możliwość stosowania na końcu mycia i nie spłukiwania go.
Bo usuwamy water spoty, a potem musimy to spłukać wodą, która tworzy water spoty i koło się zamyka.
Nie zrobią się water spoty jeżeli od razu osuszysz auto. Ja nie znam produktu którego nie trzeba spłukiwać jeżeli mowa o mocnych preparatach do usuwania kamienia. Może technologia pójdzie na przód :)
Co tam leżało na tych panelach? 😜
Na tym błotniku tylnym Kisho 901. Około 35tys. km, powłoka dosyć mocno niedbana.
Potwierdzam, po kwasie nic nie ma.
Ja dzisiaj kwaśna piana i szampon, i większość waterspotow poszło, ale co się dziwić jak waterspoty miesięczne garażowane hehe
PYT: czy jak samochód jest w okropnych waterspotach a robimy korektę lakieru, to lecimy odrazu z korekta? Ponieważ są opinie że będziemy te waterspoty rozcierac na lakierze, jakie jest wasze zdanie.
Warto odkamienić. Chociaż może się okazać że i tak wszystkiego nie usuniesz chemią tylko w trakcie polerowania. Jest jeszcze temat wychodzenia kamienia z lakieru podczas jego wygrzewania. Więc czasami wydaje się że jest igła po korekcie, lakier dostaje temperatury i wychodzą ponownie waterspoty. Wtedy trzeba znowu polerować. I dzieje się to niezależnie czy odkamieniłeś wcześniej czy nie.
Poruszasz temat water spotów, a co za tym idzie stopnia twardości wody.
Dzwoniłem do służb w swoim miasteczku i oni mówią że jak norma zakamienienia wody jest powiedzmy 15 (woda ani twarda ani miękka) to u nas jest 27. Czyli woda u nas ma dużo kamienia, czyli jest bardzo twarda.
Co to oznacza dla:
1 Zdrowia? Woda bardzo twarda wbrew pozorom jest zdrowa. Organizm pobiera sobie z niej określone minerały. Ekstremalnie człowiek jak by pił ekstremalnie miękką wodę (zdemineralozowaną) to by umarł, z niedoboru minerałów i braku chyba elektrolitów.
2 co to oznacza użytkowo. Twarda woda powoduje zakamienianie czajników, kaloryferów, kabin prysznicowych no i powoduje water spoty na autach. Ja sobie ostatnio umyłem wieczorem auto, najpierw pianownica ręczna Axel 3000, potem spłukiwanie twardą wodą z węża ogrodowego i rano jak wyszedłem to byłem przerażony. Water spoty straszne!
Wieczorem jadę na bezdotyk i trochę detalingowo na dwa wiadra umyję i spłukam ich miekkim programem.
Teraz do rzeczy:
JEST ROZWIĄZANIE NA TWARDĄ WODĘ.
Kupujesz do domu takie urządzenie za około 2 tyś zł. Dajesz tam takie wkłady ze specjalnej soli i masz wodę której możesz regulować twardość. Dla studia detalingowego to jest rewelacja, ale w domach ludzie też to montują. Niby koszt jest ale armatura, kabiny prysznicowe wytrzymują 5 razy dłużej.
Jeszcze jedno, woda deszczowa jest miękka, zawiera za to inne zanieczyszczenia. Najtwardsza jest z wodociągów.
Dzięki za super poradniki. Najlepszy kanał detalingowy w Polsce.
Dzięki za obszerne wyjaśnienie.