Szerintem ez az aktív szenes páraelszívó nem túl sokat ér ott ahol tényleg sokat főznek. Én külső motoros elszívót használok, még akkor is, ha hőveszteség. Gyakorlatban észrevehetetlen a hőveszteség. Egyébként egy kinti tárolóba vezetem ki, szóval a tárolót fűtöm vele :)
@@zsolttelekes6509 Akkor ezek az aktív szenes elszívók hogyan kerülhetnek forgalomba, hiszen ezek ugyanabba a zárt térbe fújják vissza a beszívott levegőt?
Én a konyhai szagelszívót aktív szenes szűrővel a központi hőcserélőbe kötöttem be nyomásérzékelővel és ah szűkséges magasabb fordulatra kapcsolja a készüléket (emiatt nem tudja vissza fújni a többi elszívási pontba sem a szagot). A videó esetében nem 100%-osan szűri ki a szagot az aktív szén, az én esetemben igen.
Szép megoldás,a külső légutas teljesen kitudja hűteni a helyiséget .Praktikumhoz annyit hozzá tennék vannak ezek a döntőt vagy ferde páraelszívók nagyon sokat emelnek a szoba kinézetén .
Kedves Péter! Köszönöm a videót és az ötletet! Nekem egy Zhender rendszer van, nappali ugyanez, 2 be , egy elszívás. Viszont a sok főzés miatt olyan Dzsuvát szedtem ki a tűzhely felettti elszívásból hogy el kezdtem gondolkozni hogy be kéne tennem egy szagelszívót de az olyan erős hogy kiszívja a meleget is. Ez jónak tűnik, remélem ez után találok valami jó gépet! Ha van ajánlás akkor szívesen veszem !
Hát bizony, tűzhely felett nem szabad berántani a rendszerbe e szutykot. Eddig sosem én választottam, hanem a tulajdonosok konyhai elszívót. De a gyakorlatban érdemes legalább 500m3/h teljesítményűt venni, az garantáltan átforgatja magán a mocskot.
Üdvözletem, Elsőnek is köszönöm a videót önnek és a tulajdonosnak, hogy megosztották. Már egy ideje tanulmányozom a hasonmló rendszereket, ha oda kerül a sor a beépítésre "elsőre jót, jól" elven. esetleg a mellékhelységbe szerelt légcserélőkről is lesz kissebb vidó? Ami a gyakorlati felhasználásával foglalkozik... Kifejezetten a fűrdőszobai párás levegő cserélésre nem találtam még hasznos info-t, és hogy ezt hogyan lehet a központi egységhez illeszteni. Még egyszer köszönöm a hasznos, informativ és tanulságos videóit
A fürdőkben elszívás van, ajtók alatt és réseken megy be a levegő máshonnan, És cserélődik ki. Viszont nálam a szobában konkrétan lement 30% ra a pára és már túl száraz pedig entalpiás és kaoliferes gépem van, az egyik legdrágább volt…
@@SzakiEllenor hát ez vicces…. 3 fő az ugye 3 x 20 vagy 3 x 30 m3 ami mondjuk 90m3 per óra … na most a Zhender gépen van : away (70 m3], 1es amiben 166 m3! / 2 es fokozatban : 236 m3…. És alapból a 2es fokozat a by default. Azt tudni kell hogy kb 200 nm re van a gép…. Ezek szerint a 70 m3 away szinten elég lenne üzemeltetni?
Nekem nagyon rossz tapasztalatom van ezekkel az elszivokkal amik visszafujjak a levegot a terbe. A rentgeteg parat meg a kajaszagot nincs az a szenszuro ami megszuri. Raadasul azt folyamatosan cserelni kell ami nem occo. Azzal a tuti szellozovel bizti jobb, nagyon tetszik, de nekem az sem segitett, hogy az ablakokat kinyotottam. Erre a legtobb haz meg nincsen felkeszulve. A hoveszteseget nem potolja valamennyire az, hogy fozol? En altalaban megsulok bennt :))
@@migabi24 addig ok, de az nem túl energiahatékony, a meleg levegőt kifújod a házból. Pl van-e értelme csak az aktív szenesnek központi szellozteto nélkül?
Első ránézésre jónak tűnik de ez is egy erősen kompromisszumos megoldás. A légszelep kb. 30m3/h-t tud, ez egy 40 m2-es nappalinál, ami úgy 110m3, kb. 3 óra alatt lesz meg 1 komplett légcsere. 2 befúvás+ 1 elszívás tovább bonyolítja a dolgot, jobb lenne kissé depressziósra szabályozni. Egy komolyabb főzés azért odavág rendesen. Külső motoros elszívó lenne jó reteszelve CSAK a nappali/konyha befúvással, +1-2 elszívó légszeleppel, kis automatikával, időrelé, emelt légcserével. De itt már hallom csilingelni a pénztárgépet:) Sajnos tökéletes megoldás nincs.
Többet építettünk ilyet, és kíválóan működik. Lehet bonyolítani, de nem érdemes. egy ilyen anemosztát simán tud 50m3/h, de nem érdemes annyira hajtani...a névlegese 60m3
@@SzakiEllenor az anemosztát lehet, hogy tudja, a rendszer nem:) túl nagy az ellenállása, ezeknél a szellőztetőknél nagy a nyomásesés. Persze nem mindegy, hogy mekkora a ház, a rendszer és a gép Egy nagyobb gép esetében ok, viszont 50m3/h-nál is min. 2 óra 1 teljes légcsere:( Ez egyszerű matek De én sem tudok olcsón jobbat, ez a szellőzés gyenge pontja.
@@SzakiEllenor Azért ez egy konyhanappaliegyben megoldásnál lepkefing a kajaszag ellen. Max ahol mikrozzák az ételt. Nekiállna nagyanyám hurkát, kocsonyát, pörköltet rittyenteni, a bútorokat ki lehet cserélni, ha nincs azonnal kiszippantva a kajaszag a forrásánál. Igen, ez energiába kerül. Rég óta fontolgatok egy kis hőcserélős elszívót, ami közvetlen a tűzhely alatt engedi be a friss levegőt, zsaluval, kizárólag az elszívás/főzés idejére, minden mástól függetlenül. Ebben látok fantáziát, hogy kajaszag se legyen, meg ne rántsuk ki az összes meleget se a házból.
@@gyurkesz ezen már én is gondolkodtam. A főzőlap magasságából kell beengedni, különben a konyha levegőjét fogja inkabb kiszívni, amit a hideg levegőre cserél. Akkor működhetne jól, ha van egy plexi és elzárja a tűzhely feletti teret, de ilyen nyilván nem lesz + a főzéshez használt energia így is megnő és el is veszik.
Bele lehet a gyűjtóbe kötni, azaz az elszívásba, bár felesleges, elég, ha. a WC helyiségből szívunk el. Akár 40 m3/h elszívás is lehet, ami azt jelenti hogy óránként 20x elszívja a levegőt a helyiségből.
Amúgy pont a Nilannak van egy EM-Box nevű megoldása, amivel elméletileg a konyhai páraelszívó beköthető a központi szellőztető elszívó ágába. Van benne +1 zsírszűrő, meg egy szelep amivel az elszívást a konyhai elszívó felé irányítja. Ezen kívül automatikusan maximum fokozatra kapcsolja a szellőztetőt. (Nyilán csak másik Nilan készülékkel kompatibilis.) Ezzel van valakinek valami tapasztalata?
Mi kettőt is beépítettünk. A lényege, hogy becsületesen fel kell pörgetni a konyha használatakor. Az egyik család, aki sokat főz, ezért nem kedveli, mert ugyan korrekten működik, de zajt okoz az egész házban ilyenkor.
Már bocsi de a páraelszívó is okoz zajt ha dolgozik rendesen ( nem 100köbm-el.) Nekem 1600-at tud, de 2 tűzhely használata esetén mér 2-esen kell menni mert az a fránya pára elillan mellette.@@SzakiEllenor
Egy eddig ismeretlen okok miatt a központi szellőztetők csak a légmolekulákat képesek elszívni, a levegőben található pára a helyiségekben marad. A tudósok a jelenségért a sötét energiát és/vagy az antianyagot teszik felelőssé, de további kutatásokra van szükség a jelenséggel kapcsolatban. De most komolyan: ha elszívjuk a levegőt, akkor szerinted mégis mi történik a benne található párával???
@@attilafenyvesi5800 a pára keveredik a benn lévő "szárazabb" levegővel, de nem szívod ki egyből az összes levegőt a konyhából, tehát pár jó része csak jóval a főzés végével tud csak távozni.....nem vagyok idióta csak magasépítő technikus. A hagyományos páraelszívó, a keletkező összes párát egyből kiküldi a szabadba, itt viszont kevert levegő jön létre....maradéktalanul nem lehet gyorsan eltávolítani.
3 ปีที่แล้ว +4
Mennyire egyszerű megoldás!! Köszi a tippet! Minden más megoldás, ami szóba került túl bonyolult, túl költséges, túl sok kompromisszummal járt volna.
Nappali konyhánk van . elszívatom a duplamotoros szagelszívóval a bundáskenyér "szagot" (kókusz olaj nemannyira büdös) ablak résszellőzőn mert a nyílászárók úgy zárnak, hogy a wc ből szívom ki a szagot a levegőt. A xiaomi légtisztítő sokkot kap a szagtól maxon megy és 1 óra múlva is érződik. A videóban lévő megoldásnál sztem még 2 nap múlva is érződne... persze az a lényeg ,hogy a meleg ne menjen kárba, Hiába ha kaja szag van... a megoldás az ,h télen nem csinálunk bundáskenyeret :D egyébként furcsa mert az éttermet ipari elszívói sem tudják 100% osan elszívni. Legalább is a ruhánk kaja szagú lesz mégha mi nem is érezzük a levegőben akkor. szvsz: az aktívszeneset elég sűrűn kell cserélni , hogy 70% os hatékonyságot tudjon. megszüntetni úgysem lehet vele.
ezek után tutira lesz egy főzős videó!! Szalonnát sütök majd az egyik ügyfelemmel! Mondom, hogy működik! az éttermekben nincs levegőbevezetés, ahogy az egyik szakács kommentelő srác le is írta!
Elhangzott a videóban, hogy pont azért van a konyhában egy elszívási pont, míg a helyiség másik végében (nappali) két befúvási, hogy ezáltal egy, a konyha irányába tartó légmozgás alakul ki. Ez nem huzat, nem fogod megérezni, de arra pont elég, hogy ne engedje a szagokat szétterjedni a lakásban. Amúgy elárulom, hogy a többi tartós tartózkodásra szánt helyiségben is vannak befúvási pontok, így azokba sem tudna a konyha irányából semmi szag beáramlani. Amúgy meg a vizes helyiségekbe (WC, fürdőszoba, mosókonyha, de akár a kamra) meg ugyanúgy elszívási pontokat szoktak rakni (vagyis befelé áramlik a levegő a WC-be), így a WC-ből a kakiszag nem fog kijönni. A hardcore megoldások kedvelői még a WC öblítőtartályának a csövét is rákötik az elszívócsonkra, vagyis magából a WC-kagylóból sem jutnak ki szagok. Vagyis amikor trónolsz a WC-n nem fog az arcodba gurgulászni a saját szagod.
@@rodecsaba akkor a meleg levegő is kimegy egy az egyben és mivel ilyen készülék használatakor ajánlott ablakot nyitni ha ki van vezetve, így az ablakon meg szívja be a hideget télen!!
Mi van túltolva? A büdös levegőt ki kell nyomni . az óránként 5-600m3 is lehet. Ha pótolom, akkor lehűl a ház, de nemcsak lehűl, a betóduló levegő is kellemetlen.
@@SzakiEllenor az ablak kávája mentén, ahol 500m3 20-30 fokkal hidegebb levegő áramlik be. A szagelszívót ritkán járatják a főzés befejezése után, pedig akkor is párolog a leves, kilélegzett pára is jut a levegőbe stb. Ami a hideg felületen jó eséllyel egyből lecsapódik.
A központi szellőztetőről mindig az jut eszembe, hogy milyen levegőt fúj be télen, mikor a szomszédok befűtenek? És az általában nem a jól kiszárított tüzifa, hanem valami jó büdös hulladékszag füsttel keveredve.
Ami az ablakodon bejönne! Egyébként valós a probléma, de ahol ilyen állapotok vannak, ott nem a központi szellőzés a fő gond... NEM szabad akármivel tüzelni, és a szegényeknek sem decemberben kell vizes fát vinni. Szomszéd ludivikás öreg katonatiszt két évre előre betárazta miden évben a fát, gúlába rakta, a szél átfújta, és kiválóan fűtött vele. Egyébként ez 40%-kal hatékonyabb így!
3 ปีที่แล้ว +5
Gyakorlati tapasztalat: szomszéd néha bedurrant valamivel, azt be is tolja a szellőző. De mivel nem füstöl folyamatosan, így a központi szellőző ahogy betolta a kinti rossz szagokat, úgy el is szívja amint elállt a füstölés. Amúgy lehetne hozzá venni aktívszenes szűrőpaplant is, vagy ha annyira rossz a helyzet, akkor aktívszenes előszűrő egységet, amibe granulált formába megy az aktívszén.
@ Szomszédom kéménye közel van a beszívási pontomhoz így kiépítettem egy második pontot. A téli van a ház nyugati oldalán ahol nem kap füstöt és ősszel/tavasszal kellemes meleget szív be, a nyári beszívási pont pedig északon van. 1évben 2x kell csak táváltanom, de ennek ellenére építettem be aktív szenes és HEPA szűrőt is
Szerény tapasztalatom maga tudja én meg ezt csinálom 20 éve. Példát se tudok mondani rá hogy valaki vesz egy telket és lehúzzák mert ott a humusz. Ja de tudok! Ő ledzarta 5× bontatra szét az egészet mert Megteheti. Gondolhatott hogy Idegekkel kell bírni nem pénzel.
Szerintem ez az aktív szenes páraelszívó nem túl sokat ér ott ahol tényleg sokat főznek. Én külső motoros elszívót használok, még akkor is, ha hőveszteség. Gyakorlatban észrevehetetlen a hőveszteség. Egyébként egy kinti tárolóba vezetem ki, szóval a tárolót fűtöm vele :)
Hívatalosan nem vezethetnéd zárt térbe a páraelszívó kifújt levegőjét.
@@zsolttelekes6509 Akkor ezek az aktív szenes elszívók hogyan kerülhetnek forgalomba, hiszen ezek ugyanabba a zárt térbe fújják vissza a beszívott levegőt?
Én a konyhai szagelszívót aktív szenes szűrővel a központi hőcserélőbe kötöttem be nyomásérzékelővel és ah szűkséges magasabb fordulatra kapcsolja a készüléket (emiatt nem tudja vissza fújni a többi elszívási pontba sem a szagot). A videó esetében nem 100%-osan szűri ki a szagot az aktív szén, az én esetemben igen.
" Szerintem " nincs olyan szűrő ami a zsíros levegőből teljesen el tudja távolítani a zsírpárát.
Szép megoldás,a külső légutas teljesen kitudja hűteni a helyiséget .Praktikumhoz annyit hozzá tennék vannak ezek a döntőt vagy ferde páraelszívók nagyon sokat emelnek a szoba kinézetén .
Kedves Péter! Köszönöm a videót és az ötletet! Nekem egy Zhender rendszer van, nappali ugyanez, 2 be , egy elszívás. Viszont a sok főzés miatt olyan Dzsuvát szedtem ki a tűzhely felettti elszívásból hogy el kezdtem gondolkozni hogy be kéne tennem egy szagelszívót de az olyan erős hogy kiszívja a meleget is. Ez jónak tűnik, remélem ez után találok valami jó gépet! Ha van ajánlás akkor szívesen veszem !
Hát bizony, tűzhely felett nem szabad berántani a rendszerbe e szutykot. Eddig sosem én választottam, hanem a tulajdonosok konyhai elszívót. De a gyakorlatban érdemes legalább 500m3/h teljesítményűt venni, az garantáltan átforgatja magán a mocskot.
Üdvözletem,
Elsőnek is köszönöm a videót önnek és a tulajdonosnak, hogy megosztották.
Már egy ideje tanulmányozom a hasonmló rendszereket, ha oda kerül a sor a beépítésre "elsőre jót, jól" elven.
esetleg a mellékhelységbe szerelt légcserélőkről is lesz kissebb vidó? Ami a gyakorlati felhasználásával foglalkozik... Kifejezetten a fűrdőszobai párás levegő cserélésre nem találtam még hasznos info-t, és hogy ezt hogyan lehet a központi egységhez illeszteni.
Még egyszer köszönöm a hasznos, informativ és tanulságos videóit
Simán be van kötve a fürdőszoba a rendszerbe
A fürdőkben elszívás van, ajtók alatt és réseken megy be a levegő máshonnan,
És cserélődik ki. Viszont nálam a szobában konkrétan lement 30% ra a pára és már túl száraz pedig entalpiás és kaoliferes gépem van, az egyik legdrágább volt…
@@kdanny9973 mekkora légárammal dolgozol? 20m3 per fő per óra elég! Max 30!
@@SzakiEllenor hát ez vicces…. 3 fő az ugye 3 x 20 vagy 3 x 30 m3 ami mondjuk 90m3 per óra … na most a Zhender gépen van : away (70 m3], 1es amiben 166 m3! / 2 es fokozatban : 236 m3…. És alapból a 2es fokozat a by default. Azt tudni kell hogy kb 200 nm re van a gép…. Ezek szerint a 70 m3 away szinten elég lenne üzemeltetni?
Nekem nagyon rossz tapasztalatom van ezekkel az elszivokkal amik visszafujjak a levegot a terbe. A rentgeteg parat meg a kajaszagot nincs az a szenszuro ami megszuri. Raadasul azt folyamatosan cserelni kell ami nem occo. Azzal a tuti szellozovel bizti jobb, nagyon tetszik, de nekem az sem segitett, hogy az ablakokat kinyotottam. Erre a legtobb haz meg nincsen felkeszulve. A hoveszteseget nem potolja valamennyire az, hogy fozol? En altalaban megsulok bennt :))
Jó estét!
Azt szeretném kérdezni, hogy a főzőlap fölötti elszívó melyik márka milyen típusa? Köszönöm.
Megkérdezem!
Lehetne egy picivel nagyobb a hangerő? Vagy csak nálam nagyon halk minden videó?
Elfelejtettem szintet allitani. Ha jó a video, a YT akkor Is kisebb hangot ad
Hasonló elszívót kötöttem be egy használaton kívüli 6m-es schiedel gázkéménybe. Kajaszag ismeretlen tényező lett a házunkban, olyan huzata van.
Óránként 500m3 meleg levegő huss?
@@SzakiEllenor Majd megnézem az elszívó adattábláját. 😂 Úgy vagyok vele, hogy valamit valamiért.
Egy ilyen aktívszenes szűrő milyen gyakran cserélendő és kb. mi a költsége?
Pár száz forint, és 3 havonta mindenképpen érdemes
Ikeás mosható. Egyébként maga az elszívó is jó áron van nálluk.
Az AEG elszívónkba fél évre 10.000 Ft
Kedves Péter. Volna e arra lehetőség hogy az ,,Egyszerűen passzívház´´ könyvét el e tudná küldeni Szlovákiába? Köszönöm a válaszát.
Igen! Ide írj kérlek mail@szaki-ellenor.hu
Jó estét! Én arra lennék kiváncsi, hogy mi a véleménye a egyhelyiséges hővisszanyerős szellőztetőröl?
Ha kicsi a költségvetés, vagy utólag kell megoldást találni, jó lehet. Egy videó is van erről korábbról!
Központi szellőztető nélkül milyen konyhai szagelszívás a javasolt?
Páraelszívó kivezetve
@@migabi24 addig ok, de az nem túl energiahatékony, a meleg levegőt kifújod a házból. Pl van-e értelme csak az aktív szenesnek központi szellozteto nélkül?
Esetleg egy decentralizáltal jó lehet.
@@CsabaSzabo3 léteznek légtömör légkivezető elemek, pl. Naber compair 3-4éve volt 70e környéke..
nem sokat ér sajnos az a megoldás, mikor a helyiségben keringeti az aktívszenes a levegőt ÉS nincs központi elszívás. A KETTŐ együtt az igazi!
Kinek dolgozhat?🤔
Biztos jól van az elszívó beszerelve? Nem a tetején, a plafon alatt közvetlenül kéne a rácsnak lennie? (Az összes általam ismert típus olyan.)
jó kérdés, lellenőrzöm, nem rosszul tették-e a rácsot rá?
szia Csaba! .-)
Első ránézésre jónak tűnik de ez is egy erősen kompromisszumos megoldás.
A légszelep kb. 30m3/h-t tud, ez egy 40 m2-es nappalinál, ami úgy 110m3, kb. 3 óra alatt lesz meg 1 komplett légcsere.
2 befúvás+ 1 elszívás tovább bonyolítja a dolgot, jobb lenne kissé depressziósra szabályozni.
Egy komolyabb főzés azért odavág rendesen.
Külső motoros elszívó lenne jó reteszelve CSAK a nappali/konyha befúvással, +1-2 elszívó légszeleppel, kis automatikával, időrelé, emelt légcserével.
De itt már hallom csilingelni a pénztárgépet:)
Sajnos tökéletes megoldás nincs.
Többet építettünk ilyet, és kíválóan működik. Lehet bonyolítani, de nem érdemes. egy ilyen anemosztát simán tud 50m3/h, de nem érdemes annyira hajtani...a névlegese 60m3
@@SzakiEllenor az anemosztát lehet, hogy tudja, a rendszer nem:) túl nagy az ellenállása, ezeknél a szellőztetőknél nagy a nyomásesés. Persze nem mindegy, hogy mekkora a ház, a rendszer és a gép
Egy nagyobb gép esetében ok, viszont 50m3/h-nál is min. 2 óra 1 teljes légcsere:(
Ez egyszerű matek
De én sem tudok olcsón jobbat, ez a szellőzés gyenge pontja.
@@SzakiEllenor Azért ez egy konyhanappaliegyben megoldásnál lepkefing a kajaszag ellen. Max ahol mikrozzák az ételt. Nekiállna nagyanyám hurkát, kocsonyát, pörköltet rittyenteni, a bútorokat ki lehet cserélni, ha nincs azonnal kiszippantva a kajaszag a forrásánál. Igen, ez energiába kerül. Rég óta fontolgatok egy kis hőcserélős elszívót, ami közvetlen a tűzhely alatt engedi be a friss levegőt, zsaluval, kizárólag az elszívás/főzés idejére, minden mástól függetlenül. Ebben látok fantáziát, hogy kajaszag se legyen, meg ne rántsuk ki az összes meleget se a házból.
@@gyurkesz ez a légbevezető a tűzhely alatt jól hangzik!!! Szerintem jó ötlet!!!
@csaladihazepites1 mit szólsz hozzá???
@@gyurkesz ezen már én is gondolkodtam. A főzőlap magasságából kell beengedni, különben a konyha levegőjét fogja inkabb kiszívni, amit a hideg levegőre cserél. Akkor működhetne jól, ha van egy plexi és elzárja a tűzhely feletti teret, de ilyen nyilván nem lesz + a főzéshez használt energia így is megnő és el is veszik.
Én azt se tudom mivel fúrjam meg a falat.
Geberit duofix WC csésze szagelszívást bele köthetem a osztó gyűjtőbe? Vagy inkább annak külön elszívást?
Bele lehet a gyűjtóbe kötni, azaz az elszívásba, bár felesleges, elég, ha. a WC helyiségből szívunk el. Akár 40 m3/h elszívás is lehet, ami azt jelenti hogy óránként 20x elszívja a levegőt a helyiségből.
Amúgy pont a Nilannak van egy EM-Box nevű megoldása, amivel elméletileg a konyhai páraelszívó beköthető a központi szellőztető elszívó ágába. Van benne +1 zsírszűrő, meg egy szelep amivel az elszívást a konyhai elszívó felé irányítja. Ezen kívül automatikusan maximum fokozatra kapcsolja a szellőztetőt. (Nyilán csak másik Nilan készülékkel kompatibilis.) Ezzel van valakinek valami tapasztalata?
Mi kettőt is beépítettünk. A lényege, hogy becsületesen fel kell pörgetni a konyha használatakor. Az egyik család, aki sokat főz, ezért nem kedveli, mert ugyan korrekten működik, de zajt okoz az egész házban ilyenkor.
Már bocsi de a páraelszívó is okoz zajt ha dolgozik rendesen ( nem 100köbm-el.) Nekem 1600-at tud, de 2 tűzhely használata esetén mér 2-esen kell menni mert az a fránya pára elillan mellette.@@SzakiEllenor
A párával mi lesz??
Párát is elviszi a szellőztető. Lecsapódik a hőcserélőben.
Egy eddig ismeretlen okok miatt a központi szellőztetők csak a légmolekulákat képesek elszívni, a levegőben található pára a helyiségekben marad. A tudósok a jelenségért a sötét energiát és/vagy az antianyagot teszik felelőssé, de további kutatásokra van szükség a jelenséggel kapcsolatban.
De most komolyan: ha elszívjuk a levegőt, akkor szerinted mégis mi történik a benne található párával???
@@attilafenyvesi5800 a pára keveredik a benn lévő "szárazabb" levegővel, de nem szívod ki egyből az összes levegőt a konyhából, tehát pár jó része csak jóval a főzés végével tud csak távozni.....nem vagyok idióta csak magasépítő technikus. A hagyományos páraelszívó, a keletkező összes párát egyből kiküldi a szabadba, itt viszont kevert levegő jön létre....maradéktalanul nem lehet gyorsan eltávolítani.
Mennyire egyszerű megoldás!! Köszi a tippet! Minden más megoldás, ami szóba került túl bonyolult, túl költséges, túl sok kompromisszummal járt volna.
Ez is rengeteg kompromisszummal jár…
Nappali konyhánk van . elszívatom a duplamotoros szagelszívóval a bundáskenyér "szagot" (kókusz olaj nemannyira büdös) ablak résszellőzőn mert a nyílászárók úgy zárnak, hogy a wc ből szívom ki a szagot a levegőt. A xiaomi légtisztítő sokkot kap a szagtól maxon megy és 1 óra múlva is érződik. A videóban lévő megoldásnál sztem még 2 nap múlva is érződne... persze az a lényeg ,hogy a meleg ne menjen kárba, Hiába ha kaja szag van... a megoldás az ,h télen nem csinálunk bundáskenyeret :D egyébként furcsa mert az éttermet ipari elszívói sem tudják 100% osan elszívni. Legalább is a ruhánk kaja szagú lesz mégha mi nem is érezzük a levegőben akkor. szvsz: az aktívszeneset elég sűrűn kell cserélni , hogy 70% os hatékonyságot tudjon. megszüntetni úgysem lehet vele.
ezek után tutira lesz egy főzős videó!! Szalonnát sütök majd az egyik ügyfelemmel! Mondom, hogy működik! az éttermekben nincs levegőbevezetés, ahogy az egyik szakács kommentelő srác le is írta!
Elhangzott a videóban, hogy pont azért van a konyhában egy elszívási pont, míg a helyiség másik végében (nappali) két befúvási, hogy ezáltal egy, a konyha irányába tartó légmozgás alakul ki. Ez nem huzat, nem fogod megérezni, de arra pont elég, hogy ne engedje a szagokat szétterjedni a lakásban. Amúgy elárulom, hogy a többi tartós tartózkodásra szánt helyiségben is vannak befúvási pontok, így azokba sem tudna a konyha irányából semmi szag beáramlani.
Amúgy meg a vizes helyiségekbe (WC, fürdőszoba, mosókonyha, de akár a kamra) meg ugyanúgy elszívási pontokat szoktak rakni (vagyis befelé áramlik a levegő a WC-be), így a WC-ből a kakiszag nem fog kijönni. A hardcore megoldások kedvelői még a WC öblítőtartályának a csövét is rákötik az elszívócsonkra, vagyis magából a WC-kagylóból sem jutnak ki szagok. Vagyis amikor trónolsz a WC-n nem fog az arcodba gurgulászni a saját szagod.
@@attilafenyvesi5800 köszönöm😍
Nekem is volt aktívszenes elszívóm. Semmt nem ér.
nek-nk van. teljesen jol mukodik.
Szerintem sem ér semmit az aktívszenes. A videóban arról volt szó, hogy az aktívszenessel előszűrjük, MAJD elszívjuk a konyhából az elhasznált levegőt
@@SzakiEllenor Ezt a szart eloszurjuk aztan egy masik kiszivja?!!!!Ki kell vezetni a szabadba a szagelszivo csovet azt csa.
@@rodecsaba akkor a meleg levegő is kimegy egy az egyben és mivel ilyen készülék használatakor ajánlott ablakot nyitni ha ki van vezetve, így az ablakon meg szívja be a hideget télen!!
@@rolandvoros6016 kell is hogy kimenjen, hiszen a főzéssel amúgy is lesz plusz meleg levegőd. Ezért nem lesz hidegebb.
Az E.ion ionizációs páraelszívóról mi a véleményetek?
Szia Péter! Azt szeretném kérdezni, hogy ha nincs kiépített szellőző rendszer a lakásban, akkor a légkondi tudja-e pótolni azt? Üdvözlettel.
A légkondi a lakásban levő levegőt keringeti, a szellőző pedig cseréli, hővisszanyeréssel kombinálva. Nem azonos a kettő
értem én , hogy energia vész el de azért kicsit ez már túl van tolva
Mi van túltolva? A büdös levegőt ki kell nyomni . az óránként 5-600m3 is lehet. Ha pótolom, akkor lehűl a ház, de nemcsak lehűl, a betóduló levegő is kellemetlen.
+ megnő a párakicsapódás + idővel penész.
@@kamarton ez hol fog történni?
@@SzakiEllenor az ablak kávája mentén, ahol 500m3 20-30 fokkal hidegebb levegő áramlik be. A szagelszívót ritkán járatják a főzés befejezése után, pedig akkor is párolog a leves, kilélegzett pára is jut a levegőbe stb. Ami a hideg felületen jó eséllyel egyből lecsapódik.
A központi szellőztetőről mindig az jut eszembe, hogy milyen levegőt fúj be télen, mikor a szomszédok befűtenek? És az általában nem a jól kiszárított tüzifa, hanem valami jó büdös hulladékszag füsttel keveredve.
Ami az ablakodon bejönne! Egyébként valós a probléma, de ahol ilyen állapotok vannak, ott nem a központi szellőzés a fő gond... NEM szabad akármivel tüzelni, és a szegényeknek sem decemberben kell vizes fát vinni. Szomszéd ludivikás öreg katonatiszt két évre előre betárazta miden évben a fát, gúlába rakta, a szél átfújta, és kiválóan fűtött vele. Egyébként ez 40%-kal hatékonyabb így!
Gyakorlati tapasztalat: szomszéd néha bedurrant valamivel, azt be is tolja a szellőző. De mivel nem füstöl folyamatosan, így a központi szellőző ahogy betolta a kinti rossz szagokat, úgy el is szívja amint elállt a füstölés. Amúgy lehetne hozzá venni aktívszenes szűrőpaplant is, vagy ha annyira rossz a helyzet, akkor aktívszenes előszűrő egységet, amibe granulált formába megy az aktívszén.
@ no, ez eszembe sem jutott, pedig tök kézenfekvő! Köszi!
@ Szomszédom kéménye közel van a beszívási pontomhoz így kiépítettem egy második pontot. A téli van a ház nyugati oldalán ahol nem kap füstöt és ősszel/tavasszal kellemes meleget szív be, a nyári beszívási pont pedig északon van. 1évben 2x kell csak táváltanom, de ennek ellenére építettem be aktív szenes és HEPA szűrőt is
Na ez már egy kicsit különc 😬
Ez egy rossz megoldás! Nekem rendes kürtős van, és nem sokat emel a 6000 ft-os fűtésszámlámon, ellenben nincs kajaszag!!
Szerény tapasztalatom maga tudja én meg ezt csinálom 20 éve.
Példát se tudok mondani rá hogy valaki vesz egy telket és lehúzzák mert ott a humusz.
Ja de tudok! Ő ledzarta 5× bontatra szét az egészet mert
Megteheti. Gondolhatott hogy
Idegekkel kell bírni nem pénzel.
?
Szerintem téves!! 😉