Магічні хвороби у дітей: нічниці, зносини, вроки, переляк та цілющі трави на Купала і Трійцю

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 91

  • @poroblenopodcast
    @poroblenopodcast  3 หลายเดือนก่อน +9

    Чи мали ви досвід виливання на віск, викачування яйцем або інших практик? Поділіться у коментарях 👇Дякуємо за кожну вподобайку і поширення 🥰А підтримати "Пороблено" фінансово можна через Монобанку 🤑send.monobank.ua/jar/7pyPH4wLkY, платформи Buy Me a Coffee 💸 www.buymeacoffee.com/porobleno або Patreon 💰 patreon.com/POROBLENO

  • @Тетяна-ы1т4ш
    @Тетяна-ы1т4ш 3 หลายเดือนก่อน +4

    Боже як цікаво! Яка я щаслива , що натрапила на Ваш канал ! Підписка 100%!😍

  • @MsUlyana124
    @MsUlyana124 3 หลายเดือนก่อน +6

    В нас на Львівщині на Іїр кажуть шувар. Дякую за випуск

  • @oles_fedoryshen
    @oles_fedoryshen 3 หลายเดือนก่อน +12

    Коментар підтримки від команди Музею Вінниці!)

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน +1

      Дякуємо за гостинність ❤❤❤

  • @SmartPhoneEvh-ip1si
    @SmartPhoneEvh-ip1si 3 หลายเดือนก่อน +22

    Я абсолютно тверезо мисляча людина, з вищою освітою...коли в 6-річної дитини стався переляк і вона почала заїкатися, звісно я пішла по лікарях, невропатологах. Нуль ефекту... від розпачу звернулись до бабусі, яка покатала яйце, почитала молитви..це було на вулиці, спостерігала з невеликої відстані. Тобто нічого більше вона не робила і не казала. Дитина відразу заговорила без затинань. Після 3 місяців різних методик, лікарів... лише 20 хвилин Була в шоці, тому є таки речі, які важко пояснити сучасній медицині 😊

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน +7

      багато хто пояснює просто тим, що по факту це підвид гіпнозу. Молитва читається дуже монотонно, специфічним голосом, плюс робляться незвичні дії перед очима, що теж дуже відволікає і сильно перемикає увагу.

    • @vladyslav4
      @vladyslav4 3 หลายเดือนก่อน

      Або це все брехня

  • @elenasrensen1276
    @elenasrensen1276 3 หลายเดือนก่อน +4

    Дуже корисний вирусу! Говорю, як колишний яйцетерапевт 😀😉 Дякую ❤💙💛

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน

      Дякую! А можете трошки розповісти, хто Вас навчив і чи схоже робили, чи якось інакше?

  • @KoshkaSofia
    @KoshkaSofia 3 หลายเดือนก่อน +2

    Дякую за випуск! Дуже цікаво ще докладніше про методи захисту було б дізнатись.
    Я як раз та людина, про яку казали, що погляд важкий. Так що то скоріш від мене ховались :) особливо в дитинстві. А зараз я репетиторка і психология, і навпаки кажуть, що від мене тепло :) може воно так і працює, від не вербальних моментів в спілкуванні

  • @AllaAlla3793
    @AllaAlla3793 3 หลายเดือนก่อน +6

    Одеса. Мене викачували яйцями. Безрезультатно. Від бабусь, які це робили завжди тхнуло часником. Мені не подобалося.
    Мій чоловік страждав від рожі на нозі, він їздив по бабках, окурювали травами, палили червоні ганчірки, в'язали якісь нитки. Допомогали тільки уколи антибіотиків.
    Я завжди обтирала обличчя сина ( коли був маленький ) подолом, щоб зняти все погане. Є такі люди, які щось скажуть приємне, а потім дитина хворіла. Перевірено. У мне є подруга, вже ніколи їй нічого не розповідаю, тільки щось розповім, то одразу щось погане було.
    Коментарі - вогонь, є дуже смішні. Дякую.

  • @arecestravi
    @arecestravi 3 หลายเดือนก่อน +14

    А інша моя прабаба була "бабкою". З бабусею вона не дуже ладнала, головно через те що вона не визнавала авторитету і була вже сучасною жінкою, яка і хазяйство вела, і працювала, мовляв - багато спілкується з чужими чоловіками на роботі і не є слухняною жоною. Хоча це кумедно, бо прабаба поки працювала з "замовленнями" борщ прадід варив часто))
    Так от відносились вони одна до одної прохолодно, але якось занедужав мій дядько, який тоді був немовлям.
    Якраз в цей час будувалась хата, бабусі треба було і будівельникам наварити, і хліба напекти, і уроки в школі провести і з немовлям щось робити (декрети тоді були щось не більше 50 днів). І малий почав кричати в люьці і не замовкав хоч би що робили. В селі був тільки медпункт, в якому було з цікавого - бинти і зеленка.
    Бабуся малого на руки та й побігла до свекрухи, бо що робити. Прабаба не стала впиратись, адже це був її онук (звісно, сказано було що зурочили).
    Розпеленала, довго над ним шептала поки купала в травах, чимсь напоїла. Він перестав кричати і плакати. Дала трав і рецепт того який чай чому розводити і наказала бабусі щоранку і щообіду з ним розпеленаним ходити на город, щоб вони були лиш одні, щось намовляти і ото купати-поїти.
    Як вже потім розмірковували і бабуся і мама моя (яка стала лікаркою), в цьому було мало "магії" як такої. Скоріш за все трави від колік, а також використання містичного авторитета "бабки" для того, щоб замучена нескінченним хазяйством і строітєльством коммунізма мати перестала таки відсувати дитину на другий план. Коли з дитиною мама все ж щодня проводить час наодинці не похапцем, говорить, турбується тактильно і вона не лежить весь день запеленана - їй дійсно мало з чого є кричати.

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน +1

      мені теж здається, що якщо якісь відвари задіюються, то це вже може заспокоїти десь ті ж коліки чи ясна. Хоча дуже часто це просто збіг обставин, звісно. Ну от зараз теж думаю, що яйце, яке так довго ковбасять, коли по всьому тілу водять, то ясно що воно всередині все збулькується і щось мутне випаде)

    • @arecestravi
      @arecestravi 3 หลายเดือนก่อน

      @@DariaAntsybor о, викатувати вона також вміла, про це в сім'ї згадують також. Мені здається, вкупі з вірою в містичне, на людину це діє ще й як ASMR. Є навіть приклад такого - канал еквадорських "бабок", де вони проводять традиційне очищення - limpia, з усяким похлопуванням травами, примовляннями і розтиранням масел і знімають це на відео. Більшість людей дивляться той канал щоб заснути під звуки і намовляння.

    • @LyudaKuchernyuk
      @LyudaKuchernyuk 3 หลายเดือนก่อน +3

      @@DariaAntsyborне лише трави. Іноді кажуть: «хочеш заспокоїти дитину - дай потримати сусідці». І це справді працює, бо сусідка емоційно не занурена в стан дитини і її спокій передається і немовляті. Часто така замучена мама має високий рівень тривоги, а авторитет бабки- фахівця і різні ритуальні дії заспокоюють в першу чергу маму, а дитина вже її дзеркалить.

  • @olenabragarnyk1290
    @olenabragarnyk1290 2 หลายเดือนก่อน +1

    Спогади з глибокого дитинства - бабусині маніпуляції з водою і вугіллям. Поріг теж задіювався. Завжди допомагало 😊
    🌲 Закарпаття.

  • @kartopelka
    @kartopelka 3 หลายเดือนก่อน +3

    Який цікавий випус❤
    Мені нічого не виливали і не викачувати, принаймні, я не пам'ятаю)) Було б дуже цікаво послухати про збиральництво😊

  • @whiskeyinateacup6451
    @whiskeyinateacup6451 3 หลายเดือนก่อน +14

    Ой, ще згадала, як бабуся моєї куми, як похресниця моя плакала пару ночей, то та бабуся і дзеркало малій під ліжко пхала, і водою святою її поливала, і те дитинча сидить мокре в тому ліжечку, з дзеркалом під ним, обмотана крижмою. Плакати перестала, мабуть, від шоку від цих усіх маніпуляцій😆
    І сестра двоюрідна мене торбила, щоб я швидше до неї їхала, бо тре малого хрестити, бо він плаче по ночам. Похрестили, і шо?! як прокидався вночі, так і продовжив. Як всі діти, здається.

    • @mirnastratan507
      @mirnastratan507 3 หลายเดือนก่อน

      В мене тітка на віоліті старовинний натільний хрестик онуці купила, почепили на дитину, але проблему зі сном так і не вирішили)))

  • @whiskeyinateacup6451
    @whiskeyinateacup6451 3 หลายเดือนก่อน +9

    Мене ніколи не викочували яйками, не виливали віск, але мама розказувала, шо як жінку знайому стріне, та починає за мене розпитувати, приговорювати, яка ж я хорошо/красива і тд, то каже, день-другий, і ти хворіти починаєш.
    А так, на жаль, все що знаю з цієї теми, то вчили в університеті на фольклорі, або сама десь читала, а тре було у бабусі розпитувати, вона з села була, то стопроц знала якісь такі штуки.

  • @mgv12100
    @mgv12100 19 วันที่ผ่านมา +1

    Моя мама не релігійна і не забобонна, але іноді і на неї впливали традиції. Один раз возили мене переляк викачувати. Я того не пам'ятаю, і мама не пам'ятає, чи допомогло)) А ще вона мені малій постійно на весь одяг булавки начіплювала. Я була говіркою дівчинкою, і як тоді (у 80-х) казали, не по роках розвиненою - дуже рано навчилася читати, багато знала і виливала все це на тих, хто слухав) Люди робили компліменти, а мама боялася, щоб не зрікли.

  • @alla_spivala
    @alla_spivala 3 หลายเดือนก่อน +5

    Тільки почала дивитись і скажу, що у нас в Первомайську Микол. Обл. прикрашають листям горіха)))

  • @olehpodufaly2262
    @olehpodufaly2262 3 หลายเดือนก่อน +6

    Коли малим загикався, то бабця підкцрувала васильком, посвяченим в церкві. Реально допомогло. Коли підріс, то вже сам підкурювався марихуаною). А трійця та Івана в західній Україні то окремий двіж

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน

      то просто цього року збіглося і двіж буде в один час)))

  • @irenelee9648
    @irenelee9648 3 หลายเดือนก่อน +4

    Ми в Київщині збирали на трійцю- кленові гілки молоді, любисток (мила волосся в ньому, приємно пахне), аір. Всі інші трави в нас росли в садку, тому не збирали їх, або якщо забули. М'ята, меліса, чебрець - пили постійно. І моя рятівниця ПОЛИН - навіть заразия в ній миюся, щоб мене не кусали комарі та мошки (вона гірка на запах і смак і шкіра відповідно теж. Це дар богів чесно. Зараз назбирала соьі, помила підлогу, під ліжко кинула і сама помилася, бо ці срані комахи, блохи з підвалу, мошки тільки цього й бояться). Маю прупищення, що ці трави для цього теж в давні часи викорисиовувалися - обкурювали приміщенн від клопів і бліх, якщо пустовало, або тварина живе. І в буду до собак кидали напевне.
    Варили борщ з кропиви - смачно. А ну і лікування.. Моя мама досі в разі негараздів лікує істерику, недугу, втому і такі легкі симптоми - святою водою👌

  • @arecestravi
    @arecestravi 3 หลายเดือนก่อน +13

    Якось мій батько чотирирічний лазив ввечері по хаті малий у своєї баби (моєї прабаби покійної вже, хай царствує), і шось крутився, вертівся, а потім і каже бабі - "А там під скринею чорна свиня!"
    Він чогось не здивувався чорній свині, яка йому там привиділась, хоча робити під скринею їй точнісінько було нема чого, та і де ви бачили в селі таких дрібних свиней, шоб вони під скриню влізли? Бабуся заметушилась, швидко відправила діда за святою водою в бутлі що стояв у сінях, а батька накинула скоренько чорною тканиною і щось шептала, потім святою водою кропила. Таке ось було лікування від того, аби дідько не вхопив)

  • @СвітланаП-у9з
    @СвітланаП-у9з 3 หลายเดือนก่อน +12

    Мене в дитинстві тітка возила переляк виливати 😂 правда, не пригадую, щоб я була чимось перелякана (окрім тої бабки, яка виливала 😅 )

    • @whiskeyinateacup6451
      @whiskeyinateacup6451 3 หลายเดือนก่อน +5

      я з вашого коменту вголос засміялась😆 а от правда, завжди було цікаво, як визначали, шо у дитини саме переляк? Ок, дитина там плаче постійно, або спить погано, ну перше, шо спадає на думку у більшості - зурочили. А от з переляком, взагалі не ясно)

    • @СвітланаП-у9з
      @СвітланаП-у9з 3 หลายเดือนก่อน +3

      ​@@whiskeyinateacup6451ступінь переляку дитини визначається ступенем переляку дорослого (в моему випадку, просто по життю, бо я була нормальна, просто худіша за сестер, але це не хвороба)

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน +2

      ​@@СвітланаП-у9з Боженьки, це ж афоризм! Формула поррбленості!

  • @user_k_olya
    @user_k_olya 3 หลายเดือนก่อน +7

    А ще ходила в нас така байка як дві студентки все не мали щастя і почули про діда який файно яйця викачує , та й поїхали до нього
    Приїхали, сказав сісти, очі закрити і... почав прикладати до дівчини свої власні яйця, то втікали вони від нього і всім говорили, що нема чого їздити по дідам, бабам за яйцями

  • @hryhorii_tur
    @hryhorii_tur 3 หลายเดือนก่อน +3

    А є плани зробити відео про шептух?

    • @annanikolaieva4339
      @annanikolaieva4339 3 หลายเดือนก่อน +1

      Дякуємо за ідею 😊 обов'язково зробимо

  • @MsTbiliseli
    @MsTbiliseli 3 หลายเดือนก่อน +8

    Я з Києва. Любисток та аїр на Трійцю бабуся клала на долівку. Мама не любила, - ставила просто в вази, як букети. Також м'ята та меліса. Купувала на ринку у бабусь.

  • @annanikolaieva4339
    @annanikolaieva4339 3 หลายเดือนก่อน +3

    На Харківщині ми дітьми обожнювали Зелені свята і завжди наривали кленові гілки, які затикали на воротах та хвірточках. Завжди було дуже гарно 😊

  • @whiskeyinateacup6451
    @whiskeyinateacup6451 3 หลายเดือนก่อน +5

    Цікавий випуск, як завжди! Дівчата, дякую вам за класний контент!❤️
    А шо там з народженими в понеділок? Бо це я)) Це шо, можу вректи когось, виходить? Чи як воно працює?😆

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน +1

      Та просто було поширене уявлення, що хто у пн народжений, то буде знаючим😂 Я це в бік науки трактую в себе)))

    • @whiskeyinateacup6451
      @whiskeyinateacup6451 3 หลายเดือนก่อน +1

      @@DariaAntsybor дякую за інформацію, бо з дитинства завжди чула оце огидне радянське «видно в понедельник их мама родила, что б они не делали не идут дела»🙈 Але, оцей варіант з тим, шо буде знаючим, мені куди більше подобається)) ото як хтось ще раз згадає ту гидоту, шо я вище написала, буду знімати окуляри хитро щуритись (зі своїм -3) на ту людинку, і казати, шо поробити можу😆

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน

      @@whiskeyinateacup6451 ну це інший бік, теж таке є, наче понеділок - день, коли важко починати, тому в таких людей важке життя. Але і в знаючих людей раніше рідко було воно легким, бо їх побоювалися, оці всі приколи додавалися зі стигматизацією. Але кажу ж, часи міняються, інтерпретації теж:))))

    • @СвітланаП-у9з
      @СвітланаП-у9з 3 หลายเดือนก่อน

      Не знаю, чим завинив поенділок, але я свою дитину, про всяк випадок, обрала народити у вівторок 😅

    • @arecestravi
      @arecestravi 3 หลายเดือนก่อน

      @@DariaAntsybor ой бо, тоді зрозуміло чого я таке ліниве - народилося в неділю ж)

  • @gotsa_drala
    @gotsa_drala 3 หลายเดือนก่อน +2

    мене вперше виливали воском у 29 років, рідна тітка мого товариша. до цього я ніколи не була на подібних "процедурах" - не знаю що допомогло, але після цього мені справді стало краще, наче гора з плечей звалилась, хоча я капець була скептично налаштована на це все і пішла лише із-за того, що це родичі. і саме вона прибрала мені бородавку на нозі з якою я мучилась 15 років і пройшла вже всі медичні способи: лазери. заморожування азотом, ляпісний олівець, чистотіл

  • @vladyslav4
    @vladyslav4 3 หลายเดือนก่อน +2

    Так, ми теж їли мурашину кислоту з палочки. Але ми не слинили її, а просто знімали кору.

  • @katrinasavitska7913
    @katrinasavitska7913 3 หลายเดือนก่อน +5

    У нас кажуть на аїр "татариння", осикові гілки 🌿 встромляють у воротях та над кожними дверми господи (Житомирський район). 🥚Незабутній досвід викачування прабабою переляку яйцями також маю, а батькові пам'ятаю вона прикладала ще сокиру до місць, що боліли.

  • @mobiusCat
    @mobiusCat 3 หลายเดือนก่อน +2

    В нас на вулиці жила бабка, що викочувала яйцем. До неї сходила моя знайома з маленьким сином. Єдине памʼятаю - яйце після процедури розбили і там був кровʼяний згусток. А чи допомогла процедура - не памʼятаю😅

  • @aisia345
    @aisia345 2 หลายเดือนก่อน +1

    Я не знаю, чи є у вас діти. Але я спостерігала по своїй, і у всіх знайомих мам так було. У дитини нічого не болить. Але вона прокидається вночі і сильно плаче. І це цілий період. Можливо це перші страшні сни були. І вмивання свяченою водою допомагає (може звичайною теж допомогло б)

  • @ХристинаМарциняк
    @ХристинаМарциняк 3 หลายเดือนก่อน +2

    Народжена рівно в 2000,але в дитинстві пройшла днкілька кіл "лікування",спльовували постійно і віск зливали. + Нагло були впевнені родичі що він мені допоміг позбутися переляку)

  • @kravchukvasilina9581
    @kravchukvasilina9581 2 หลายเดือนก่อน +2

    Мені малій катали яйця. Я вже доросла ходила на виливання воску (знімали вінок безшлюбності😅). Не знаю, що саме допомогло, але за рік заміж вийшла😂

    • @annanikolaieva4339
      @annanikolaieva4339 2 หลายเดือนก่อน

      Дякуємо, що поділилися 😊 аби на щастя і з любов'ю ❤

  • @carminagaalex
    @carminagaalex 3 หลายเดือนก่อน +3

    Коли у дитини ріжуться зуби, треба піймати мишу, просунути голку з червоною ниткою через очі миші. Потім цю нитку треба носити дитині. Запорізька область, Токмацький район.

    • @mobiusCat
      @mobiusCat 3 หลายเดือนก่อน

      Очманіти метод

  • @user_k_olya
    @user_k_olya 3 หลายเดือนก่อน +3

    Тернопільщина
    Від вроків вилизували лоба і спльовували три рази на різні сторони, вмивали святою водою, витирали одягом навиворіт і топили сірники - наскільки сильно топилися, то так сильно наврочили.
    Коли дитина не спала, то вже і хотілося повірити в вроки і всяку всячину... І до певного віку реально відчувалося, що от так погано, а тут втопив 9 сірників, вмився, протерла навиворіт і все чудово, а зараз чи то люди перестали врочити, чи на то віра в це зникла😂
    І траву цю називали лепехою і я просто обожнювала вистеляти підлогу в домі цією приємною ароматною травою... Такі приємні спогади про прикрашання двору і дому зеленю

  • @viktoriia8017
    @viktoriia8017 3 หลายเดือนก่อน +4

    у м. Глухів, що на Сумщині, моя бабуся завжди розкидала явір по підлозі. У ворота при вході встромляла липу та, здається, любисток.

  • @piligrim0326
    @piligrim0326 3 หลายเดือนก่อน +3

    В моєму ранньому дитинстві у 90х до мене привели в селі бабу Катрю, яка вміла вроки знімати, бо я погано спала, часто хворіла і була активною. Коротше, нормальною трирічною дитиною. Та баба Катря виглядала як справжня відьма, у величезній картатій хустці. Я злякалася її і заховалася за шафу, але мене дістали і змусили терпіти те виливання віску. Якщо що, моя мама лікар, але коли вона була в декреті, по ходу доказова медицина вийшла з чату😂

  • @victorgrek8135
    @victorgrek8135 3 หลายเดือนก่อน +2

    Чотирирічна сосідська дитина отримала переляк,в неї почалися мокрі ночі і дитина часто кричала і плакала,лікарі не могли допомогти і прямо сказали мамі шукати бабку. Алев нас в селі був батюшка,який читав молитви за дітей до семи років.І так допоміг малій,хоча її мама була вчителькою і не вірила в такі речі,але виходу в неї не було.А батюшка говорив,що за старших 7 років він не молиться ,тому що тоді все переходить на його сім,ю.

  • @an.720
    @an.720 3 หลายเดือนก่อน +4

    Сквирський р-н, Київська область: татарське зілля, обожнюю цей запах.
    Мені викачували переляк яйцем у дитинстві, а потім у підлітковому віці щк профілактично звозили викачати вроки😅. Пам'ятаю, що треба було везти тільки свіжі яйця, які не лежали в холодильнику і ще свіжу хлібину. Не знаю, для чого хліб.

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน +2

      Хліб - то як стала валюта у магічних консультантів))))

  • @inna_ki
    @inna_ki 3 หลายเดือนก่อน +2

    мама в дитинстві "скидала сірники" (це десь у 90-х і нульових)

  • @СофіяХолявко
    @СофіяХолявко 3 หลายเดือนก่อน +2

    В нас аїр називають шавар або сівар 😮 я навіть не знала інших синонімів

  • @annakartushova7148
    @annakartushova7148 3 หลายเดือนก่อน +3

    Як лікар не мала б вірити в всяке таке,...але коли ти ростеш і всотуєш як сірники скидати,примовляти...то воно набуває силу.

    • @annanikolaieva4339
      @annanikolaieva4339 2 หลายเดือนก่อน

      Ми вже в якомусь з випусків говорили, що лікарі/медики якраз дуже забобонні люди. Напевно через те, що працюють у постійному напруженні й з відповідальністю за інші життя.

  • @Зубзубатий-о4г
    @Зубзубатий-о4г 3 หลายเดือนก่อน +9

    Олово і свинець це РІЗНІ МЕТАЛИ, дівчатка. А не українська і росййська назва одного й того ж металу, не треба їх взаємозамінювати. Свинць Plumbum (Pb) атомне число 82.
    .Олово Stanum(St) атомне число 50.

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน

      йой! Дякую, що виправили! Наплутала собі, що це одне й те саме, бо таки інколи і "олово" проскакує замість "свинцю" в таких обрядах.

  • @Ilina_Ilina_
    @Ilina_Ilina_ 3 หลายเดือนก่อน +2

    Хмельниччина.
    1. Вроки дитині тричі зсмоктували з лоба і тричі плювали. Або змушували тричі дивитись на небо попід себе.
    2. Чіпляли на низ одягу шпильку донизу вістрям.
    3. Якщо хтось прискіпливо дивиться на тебе (особливо баба у квітчатій хустці), слід тихцем крутити дулю, аби не зурочили.
    4. Викачували яйце, вибивали у банку з водою, щось там трактували (часом хитали головою. прицмокували язиком і казали "ай-яй-яй", видно, лишенько стукало у двері), а тоді виливали собаці (жоден пес не постраждав, раптом що).
    5. Якщо боліла голова, яйце замотували у папір та клали у кут під подушку, а вранці діставали, розбивали і також віддавали псові.
    6. До баби не возили, бо то розваги для слабаків - возили до діда, який вичитував. До зараз мурахи по шкірі від людей, які там волали.
    7. Від переляку обкурювали васильком, який був у букеті на страстній церковній службі.
    8. Нікого і ніщо не можна було хвалити, бо зурочиш (колись мала необачність забути цю пересторогу і похвалити одній дівчині сережки - ну хвалили ми з подругами і зовнішній вигляд одна одної, і одяг, і все, зо завгодно, і також від цього ніхто не страждав. Так от, вона так рознервувалася, типу "зурочиш і загублю", що мені аж стало ніяково).
    9. Люди по селах реально усілякі невдачі валять на вроки інших, типу, прийшла подивилася - і корова перестала доїтися, чи поздихали кролі, чи щось інше пішло шкереберть. Навіть вішають клеймо на певних людей і ті стають небажаними.
    10. Дитина знайомої захворіла на бешихове запалення (у народі рожа), дитину відвезли у знану столичну лікарню. Лікарі малу підлікували, але сказали, що все одно треба шукати ворожку, бо медицина до кінця це не виліковує.
    11. В усілякі отакі речі не вірю, але лайк про всяк випадок поставила і пишу коментар, бо "шось воно є, хіба ми знаємо".
    12. На аїр кажуть "тратащиння".
    Наче все. Спасибі за чудовий випуск, ви неймовірні! /тричі плює, щоб не зурочити😀/

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน

      Ого, треба до Вас напроситися в експедиційних цілях! Стільки всього цікавого Ви знаєте!

  • @LyudaKuchernyuk
    @LyudaKuchernyuk 3 หลายเดือนก่อน +2

    О, я теж народилась в понеділок. Тепер то всьо стає на саої місця😁

  • @lenazaizeva3000
    @lenazaizeva3000 3 หลายเดือนก่อน +2

    Ляк мені качали яйцем. Туди йти не могла, боліло в сонячному сплетінні. А назад бігла. В юності сама ходила по бабах.. було багато вражень. Завершила сповіддю після посту. Все то є, захист залежить від багатьох факторів. До речі в зрілому віці зайнялася астрологією.

  • @aisia345
    @aisia345 2 หลายเดือนก่อน +1

    Про вилизування очей. У багатьох дітей закисають очі чи бувають ячмені. А в слині міститься антисептична складова, яка допомагає. Тому на початках в цьому була логічна основа

  • @MsTataBu
    @MsTataBu 3 หลายเดือนก่อน +4

    Шо сказати ... психологів не було і катати яйце насправді допомагало від соматичних хвороб, тому що людина починала вірити, що все "викатано". Я сміялася , але бабка від іпохондрії мою матір позбавила. В Києві, на Харківським

  • @hugolena111
    @hugolena111 3 หลายเดือนก่อน +5

    Звучить досить тупо, але нічого не можу з собою зробити, я вірю що хтось може врочити 😅

  • @mcnabbs
    @mcnabbs 3 หลายเดือนก่อน +3

    Яйце на ніч кладуть під кровать, а з ранку розбивають і дивляться що там.

    • @mcnabbs
      @mcnabbs 3 หลายเดือนก่อน +2

      Ну тобто після магічних маніпуляцій з пацієнтом, дитиною в моєму випадку, їй під кровать кладуть це яйце. За ніч воно висмоктує все погане, а потім його розбивають і викидають.

    • @DariaAntsybor
      @DariaAntsybor 3 หลายเดือนก่อน

      О, теж цікавий спосіб. Певно, раніше було під колиску?

    • @arecestravi
      @arecestravi 3 หลายเดือนก่อน

      До речі, виходить дуже інтернаціональний спосіб. І у нас таке є, і в Латинській Америці. Це яйце під ліжком потрапило на екран навіть у сюжеті бойовика "Мачете"

  • @olhadidukh7497
    @olhadidukh7497 3 หลายเดือนก่อน +3

    Це Шувар

    • @annanikolaieva4339
      @annanikolaieva4339 3 หลายเดือนก่อน

      Ви про львівський ринок? Уточніть, будь ласка, що Ви мали на увазі

    • @angorakitty
      @angorakitty 3 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@annanikolaieva4339ви не дивилися кліп Дзідзя про павука, повну версію? Там троє друзів рвуть на продаж шувар (лепеху). Це львівське регіональне слово, я так розумію.

    • @annanikolaieva4339
      @annanikolaieva4339 3 หลายเดือนก่อน

      @@angorakitty дякую, що написали. Така собі з мене "галичанка" 😅 бо шувар у мене, то лише ринок

  • @НаталяСтаніславська-п1ч
    @НаталяСтаніславська-п1ч 3 หลายเดือนก่อน

    Розумію, що ведучі мають право не вірити в давні ритуали,але до чого той безкінечний сміх? Це, що стендап?

  • @vladyslav4
    @vladyslav4 3 หลายเดือนก่อน +2

    27:35 будь ласка припиніть називати шарлатанів народними "лікарями". Вони не мають нічого спільного з лікарем. Називайте її шарлатанами, віщунами, бабками, брехунами, шаманами, знахарями...

    • @annanikolaieva4339
      @annanikolaieva4339 3 หลายเดือนก่อน

      Є хороший термін, який добре описує такий вид "діяльності" і який варто вживати, - "магічні консультанти", але під час зйомок я його чомусь забула вжити. Дякую, що звернули на це увагу.

  • @Bubochkabulochka
    @Bubochkabulochka 3 หลายเดือนก่อน +2

    Вінниччина, уважається що якщо дитина плаче через те що на неї погано подивилися, потрібно тричі злизати і сплювати матері дитині з лоба

    • @Bubochkabulochka
      @Bubochkabulochka 3 หลายเดือนก่อน +1

      А якщо знаходили підклади, яйце пір'я, курячі лапи, то потрібно на білу хустинку або на білий папір поставити, бажано руками не брати лопатою якоюсь кинути або цим самим папером чи хустинкою взяти, посипати сіллю і спалити

  • @ВікторіяТаІгри
    @ВікторіяТаІгри 3 หลายเดือนก่อน +1

    На Тернопільщині збирають трави на свято Божого Тіла, плетуть з них віночки і посвячують їх в церкві.
    З них варили відвар і давали пити корові після отелу.
    народження
    А на Пятидесятницю та Івана Предтечі люди йдуть в церкву, а не ходять по лісах.

    • @annanikolaieva4339
      @annanikolaieva4339 3 หลายเดือนก่อน

      Я не знала, що на Тернопільщині святкують Божого Тіла. Думала це лише польська католицька традиція. Це греко-католики чи католики?

    • @ВікторіяТаІгри
      @ВікторіяТаІгри 3 หลายเดือนก่อน +1

      @@annanikolaieva4339 греко-католики і православні УПЦ. Греко католики називають свято Євхаристії, православні - Божого Тіла.

    • @annanikolaieva4339
      @annanikolaieva4339 3 หลายเดือนก่อน

      @@ВікторіяТаІгри дякую, що поділилися.

  • @helenazolota
    @helenazolota 3 หลายเดือนก่อน

    Нема чого реготати👎🤦 я теж дякую лісу, коли щось беру в нього. Це нормально

    • @annanikolaieva4339
      @annanikolaieva4339 3 หลายเดือนก่อน +1

      Щось я не пригадую, щоб реготала коли розповідала про подяку лісу і шанобливе ставлення до нього.

  • @ЛюдмилаОнуфрієва-с5г
    @ЛюдмилаОнуфрієва-с5г 3 หลายเดือนก่อน +2

    Трави має збирати або чоловік, або жінка після настання менопаузи і тільки так!Бо інакше трава не має сили