HŐSZIVATTYÚS KIVITELEZÉS 3. | Rendezzük be a gépészeti helységet | hmv, puffer, szivattyúk beépítése

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 7

  • @arnoldbize
    @arnoldbize หลายเดือนก่อน

    Szervusz, érdekes és informatív volt hogy kell ennek kinézni profi kivitelezőtől. Ez a videó 8 hónappal ezelőtt volt feltöltve hiogy jön a következő része, tehát a 4 es videó. Sehol nem találom, nincs vagy csak lessz. Koszi 👍😉

  • @troycon9467
    @troycon9467 8 หลายเดือนก่อน +8

    Először is, hiánypótló a sorozat és szerintem minden szakmabeli vagy építkező ember nevében köszönöm hogy ilyen informatív videókat készítesz. Viszont lenne néhány kérdésem a tervezéshez, nagy szakmai segítség lenne ha meg tudnád válaszolni őket.
    1, A hőszivattyú beltéri hőcserélőjébén található egy szivattyú, mivel a csövek keresztmetszete elég nagy, miért szükséges még 2-3 extra keringető szivattyú? A padlófűtésnél értem hogy lehet akkora ellenállás hogy szükséges (bár ennek is érdemes utánaszámolni) de a fan coilok hőcserélőjéhez ami mondjuk 10m cső végén van?
    2, A puffertartály miért szükséges egy nem zónázott padlófűtés mellet? Miután a padlófűtés nincsen zónázva miért nem tudja a hőszivatyú a leolvasztáshoz szügseges energiát a hatalmas hőkapacitású padlőfűtés körből kinyerni?
    3, Egy ekkora beruházásnál miért nem szerelsz tartalék fűtőpatront a hmv tartályba? Nagyon örülne a kliens hogy egy esetleges rendszer hiba esetén csak egy kapcsolót be tudna kapcsolni és máris van melegvíz amíg ki van javítva a hiba.
    4, A padlófűtésnél talán egy automata keverőszelepet láttam, erre miért van szükség egy eleve alacsony előremenőre modulált hőszivattyúnál amin váltószelep van tehát nem kell neki egyszerre több igényt kiszolgálnia?
    Összefoglalva mi ennek a rendszernek az előnye egy olyannal szemben ahol egyetlen akár monoblokkos hőszivattyú egy váltószeleppel fűti a hmv tartályt vagy a megfelelően méretezett padlófűtést. Ebben az esetben ha a hmv re van szükség akkor a hőszivattyú automatikusan nagyobb előremenővel, ha padlófűtésre akkor pedig pont annyira modulál hogy épp hogy tartsa a kívánt hőmérsékletet a házban. Számomra ez egy sokkal egyszerűbb rendszernek tűnik és a szivattyúk és a puffertartály hiányában még a végső rendszerhatásfok is magasabb lehet, bár gondolom valamit kihagyok a képből ebben az estben. (például a fan coilos hűtést de még egy szeleppel szerintem az is megoldható lenne)
    Elég hosszúra sikeredet, elnézést a sok kérdésért, de nagyon érdekel a téma.

    • @lemezlovagok
      @lemezlovagok 2 หลายเดือนก่อน

      Ennek a rendszernek a hibás tervezés és kivetelezés miatt semilyen jól tervezett rendszerrel szemben nincs előnye csak hátránya 😉

  • @attilajakab139
    @attilajakab139 4 หลายเดือนก่อน

    Nagyon Szuper vagy köszi a sok infót

  • @attiladorn9456
    @attiladorn9456 6 หลายเดือนก่อน +1

    Szerbusz!
    Az volna a kérdésem, hogy láttam forrasztással kötitek a csöveket press helyett. Van gyakorlati jelentősége vagy csak az ár miatt?
    Valamint a háttérben láttam kenderkócot megszokásból, vagy valami előnye miatt nem loctite-ot használtok. Esetleg is is?
    Válaszodat előre is köszönöm
    Dorn Attila gépész kolléga😉

  • @Solar976
    @Solar976 4 หลายเดือนก่อน

    Nagyon jól elmagyaráztad a valóság és a terv együttes bemutatásával. Nagyon várom a folytatást amiben bemutatod a hűtési gépészeti kört. Mert sajnos azt nagyon sokan elrontják. Akitől én vettem az új építésű házamat megpróbálta elhitetni velem, hogy a hőszivattyús padlófűtéssel hűteni is lehet. Azt nem értem miért került be a padlófűtés körbe az osztó elé egy szivattyús keverő kör. A hőszivattyúnak az a jó ha minél hidegebb víz áramlik bele a visszatérő ágban. A visszakeverés emeli a hőmérsékletet.

  • @lemezlovagok
    @lemezlovagok 2 หลายเดือนก่อน +3

    Iskola példája annak hogy egy hibás tervezést hogyan valósít meg egy hozzá nem értő "szakember" igy létrehozva egy hibásan működő rendszert, ráadásúl még videót is csinál róla és elmagyarázza hogy ez milyen jó és így kell csinálni 😰😅🤣😂
    1: Mivel semmit sem tudsz a vízszolgáltató rendszer fejlesztéseiről és vélhetően nem csináltál 168 órás nyomás monitorozást sem a hálozati vizen, de azért nyugodt szívvel kifelejtetted a nyomáscsökentőt a rendszerből. Hideg-meleg vizes épületnél amúgy mindig kell (még ha megmonitoroztad is a hálozatot).
    2: Mivel több szivattyút is használsz ezért kötelező szétbontani a rendszert primer és szekunder körre (le írhatnám miért de ez legyen házi feladat hogy utána nézel). Ezt megteheted hőcserélővel vagy hidraulikus váltóval.
    3: Beépítesz egy puffertárolót és bekötöd előtét tartályként (amúgy punt úgy van tervezve az a tartály hogy hidraulikus váltóként használhatnád, ha tudnád hogy az mit is jelent illetve tudnád hogy arra szükség van ebben a rendszerben) amivel az is nagy gond hogy 2x annyiba kerűl mint egy előtét tartály. Miért?!
    4: Hőszivattyú felület hűtésre van optimalizálva 17-22C fokos munkaponttal, erre rá raksz fan-coilt aminek az optimális munkapontja 7-12C és ezt még le is választod egy hőcserélővel hogy gépnek 3-8C fokos vizet keljen előállítani így az SEER értéket csökkentve minimum 1 pontal 😅
    5: Beépítesz egy termosztatikus keverő szelepet a padlófűtés körbe teljesen feleslegesen. Jó ha azt nézem hogy azon is keresel mind anyag mind munkadíjon akkor nem felesleges, de a rendszer műküdését tekintve és a költségeket figyelembe véve felesleges a megrendelőnek.
    6: Gondolom láttad valahol hogy melegvízbe szoktak rakni termosztatikus Keverő szelepet csak ezek szerint nem tudod hogy milyen rendszerbe és miért, ebbe a rendszerbe teljesen felesleges volt beépíteni mondjuk keresni ezen is lehetett.
    7: Nagyon szépen beépítetted a szűrőket ahogy kell de valahogy kimaradt a micro buborék leválasztó azt vajon miért?
    Szummázom a dolgokat:
    A hibás terveket nem tudom ki csinálta, de nem értett hozzá! Te sem értesz hozzá, ezt abból gondolom hogy nem hogy nem vetted észre hogy hibás a gépészeti terv, de még oktató videót is csináltál róla hogy ezt így kell csinálni.
    A videó készítés helyett inkább tanuljál, olvas utána a rendszere elemek szerepének és alkalmazhatóságának, kérdezz hozzá értőktöl. Mint az összes videód, ez is tele van hibákkal amik a szakmai és anyag ismeret hiányát ékesen példázzák. Kár volt ezzel megvezetni az embereket, legalább 2000 emer most azt hiszi hogy ezt így kell csinálni és ez a jó, mert "láttam a youtubon"
    😱
    Azon gondolkozom hogy a rendszerindításról miért nem csináltál egy videót. Van egy tippem gondolom amikor el akartad indítani csak a hőszivattyút kiált áramlás hibára aztán rájöttél hogy úgy van el szúrva az egész rendszer ahogy van ezért meg mókóltada vezérlést a padlófűtés körönkénti beszabályzása elmaradt annak érdekében hogy valahogy működjön a rendszer. Így a rendszer tud működni bár nem úgy ahogy tervezve lett és még véletlenül se olyan hatékonyan ahogy lehetséges lenne 😂😂😂