Nem különösebben drágább mint egy kondenzációs gázkazán és modern padlófűtés. De egy hűtő-fűtő klíma 200 ezer forint és az is hőszivattyú. Ennél olcsóbb pedig nem lesz. Plusz H tarifával is olcsóbbítható az üzemelése. Vagy napelemmel is jó kombó.
Orulnek egy videonak ahol viz-viz hoszivattyurol is esik szo
2 ปีที่แล้ว +4
Nagyon hiányoltam a videóból a készülék energia osztály besorolását. Ezt illett volna megemlíteni. Esetleg még dicsekedhettek volna vele, hogy ez A+++ készülék fűtésre és A+++ hűtésre.
2 ปีที่แล้ว +2
@@barbiebarbie2063 Kedves barbie! Nagyon látszik a hozzászólásodon, hogy semmit sem értesz a klímához, csak mások által mondott mendemondákat tartod a jónak. Még a klíma hatásfokát jelző aaaa+ értéket is rosszul írtad, mert az nem aaaa+ hanem A+++ Amit te írtál az nem is létezik a szabványban. Ha ismernéd a klíma működési elvét akkor tudhatnád, hogy a fűtésre tervezett klímák akár a minusz 20 fokos külső levegőből is tudnak meleg levegőt csiálni a lakásban. Persze a fokozott hőelvonás miatt a kültéri egység hajlamos lefagyni, és emiatt kell a leolvasztása is, de ezt a modernebb készülékek maguktól elvégzik amikor szükségét érzik. Nem folyamatos a leolvasztás, hanem csak akkor működik, amikor szükséges. Ilyenkor természetesen megnő a készülék fogyasztása, mert egy fűtőszál kapcsol be a kültériben ami a leolvasztást elvégzi. De ezt elég hamar el tudja végezni, és akkor visszaáll a készülék fogyasztása a normál értékre. Mielőtt további nagy butaságot hozzászólnál, kérlek nézz meg egy pár videót a klímákról a youtube-n, elég sokat fogsz találni ami elmagyarázza a működését.
2 ปีที่แล้ว +2
@@barbiebarbie2063 Kedves barbie! Ha rákattintasz a nevem mellett a képre, akkor láthatsz is, én nem bújok el egy b betű mögé mint például te. Én felvállalom a nevem is és az életkorom is ami 65 év per pillanat. Szóval lehet, hogy idősebb vagy nálam. :)
Egyrészt 1kWh elektromosságnak van ára, nem 1 kW-nak. Másrészt ha napi 24 órában teljes kapacitáson működik azzal a Parlamentet is befűtöd. Harmadrész egy hőszivattyú COP vagy SCOP értéke 4 körül mozog, sőt 5 környékén is akadnak. Ezt nem vetted figyelembe. Egy 9kW fűtési teljesítményű hőszivattyú nem 9kW áramot fogyaszt. Nézd meg a házad éves hőigényét egy évben hány kWh és csak addig számolj, a SCOP arányszámot figyelembe véve.
Te azt számoltad ki hogy hőszivattyút leszámítva mennyibe kerül bámilyen más elektromos fűtés brutál módon járatva. Hőszivattyú az egyetlen ahol a SCOP nem 1. Plusz hőszivattyúnál van H tarifa.
@@istvannyerges4114 Azért írtam amit tudtam. Split klíma és hőszivattyú általánosságban olcsóbban fűt mint egy gázkazán. Van amit -10 fokig érdemes, van prémium amit -20 fokig is érdemes használni. De ez már Magyarországon nem is releváns.
Nagyon profi!!
Gratula!!
Eloszor is annak ajanjak kik megtudjak fizetni.
Nem különösebben drágább mint egy kondenzációs gázkazán és modern padlófűtés.
De egy hűtő-fűtő klíma 200 ezer forint és az is hőszivattyú. Ennél olcsóbb pedig nem lesz.
Plusz H tarifával is olcsóbbítható az üzemelése. Vagy napelemmel is jó kombó.
Hőszivattyú nyáron hideg vízzel tölti fel a radiàtort? Ezzel hűti a lakást?
Orulnek egy videonak ahol viz-viz hoszivattyurol is esik szo
Nagyon hiányoltam a videóból a készülék energia osztály besorolását. Ezt illett volna megemlíteni. Esetleg még dicsekedhettek volna vele, hogy ez A+++ készülék fűtésre és A+++ hűtésre.
@@barbiebarbie2063 Kedves barbie!
Nagyon látszik a hozzászólásodon, hogy semmit sem értesz a klímához, csak mások által mondott mendemondákat tartod a jónak. Még a klíma hatásfokát jelző aaaa+ értéket is rosszul írtad, mert az nem aaaa+ hanem A+++
Amit te írtál az nem is létezik a szabványban.
Ha ismernéd a klíma működési elvét akkor tudhatnád, hogy a fűtésre tervezett klímák akár a minusz 20 fokos külső levegőből is tudnak meleg levegőt csiálni a lakásban. Persze a fokozott hőelvonás miatt a kültéri egység hajlamos lefagyni, és emiatt kell a leolvasztása is, de ezt a modernebb készülékek maguktól elvégzik amikor szükségét érzik. Nem folyamatos a leolvasztás, hanem csak akkor működik, amikor szükséges. Ilyenkor természetesen megnő a készülék fogyasztása, mert egy fűtőszál kapcsol be a kültériben ami a leolvasztást elvégzi. De ezt elég hamar el tudja végezni, és akkor visszaáll a készülék fogyasztása a normál értékre.
Mielőtt további nagy butaságot hozzászólnál, kérlek nézz meg egy pár videót a klímákról a youtube-n, elég sokat fogsz találni ami elmagyarázza a működését.
@@barbiebarbie2063 Kedves barbie!
Ha rákattintasz a nevem mellett a képre, akkor láthatsz is, én nem bújok el egy b betű mögé mint például te. Én felvállalom a nevem is és az életkorom is ami 65 év per pillanat. Szóval lehet, hogy idősebb vagy nálam. :)
@@barbiebarbie2063 Egy modern levegő-víz hőszivattyú is rendelkezik 4 feletti SCOP értékkel...
@@BeniMano akinek van lehetősége biztos jobban jár ha nem levegő/víz hőszivattyúra ruház be
@@antaltamasi9944 ez így van!
oké oké, 1 kw áram 38 ft a kedvezményig, 24 óraX 38 ft 912 ft mondjuk 9 kw-os 8208 ft X 30 nap 246240 ft mit nem tudok jól mert ez rengeteg!
Egyrészt 1kWh elektromosságnak van ára, nem 1 kW-nak.
Másrészt ha napi 24 órában teljes kapacitáson működik azzal a Parlamentet is befűtöd.
Harmadrész egy hőszivattyú COP vagy SCOP értéke 4 körül mozog, sőt 5 környékén is akadnak. Ezt nem vetted figyelembe. Egy 9kW fűtési teljesítményű hőszivattyú nem 9kW áramot fogyaszt.
Nézd meg a házad éves hőigényét egy évben hány kWh és csak addig számolj, a SCOP arányszámot figyelembe véve.
Te azt számoltad ki hogy hőszivattyút leszámítva mennyibe kerül bámilyen más elektromos fűtés brutál módon járatva.
Hőszivattyú az egyetlen ahol a SCOP nem 1.
Plusz hőszivattyúnál van H tarifa.
@@TheBlacktom Köszi, én csak érdelődőm, tényleg nem értk ezekhez!
@@istvannyerges4114 Azért írtam amit tudtam. Split klíma és hőszivattyú általánosságban olcsóbban fűt mint egy gázkazán. Van amit -10 fokig érdemes, van prémium amit -20 fokig is érdemes használni. De ez már Magyarországon nem is releváns.