Працював деякий час веломеханіком і їздив майже на всьому, що продається у Європі, в т.ч. і на електриках. Моя особиста думка така - звичайний МТБ хардтейл із нормальною вилкою та обвіскою хоча б рівня Алівіо - це відмінний універсальний велосипед на всі випадки життя для більшості людей (а особливо в Україні - де немає ні велодоріжок, ні доріг, а відношення водіїв до велосипедистів нижче плінтусу). Єдине - гума, там вже дійсно підбирати в залежності чого у вас таки більше - велодоріжок-доріг чи грунту-гравію, катаєте і в дощ, і взимку, чи тільки коли сухо і тепло тощо.
Загалом, згоден. Все інше (шосер/гревел/турінг) - лише коли точно розумієте специфіку велосипеда і це вам дасть якусь перевагу. Хоча гравійник можна радити як своєрідний універсал, але його переваги розкриваються при систематичних покатушках на 70+ км і досить сильно нівелюються значно вищою ціною за аналогічні характеристики хардтейла.
@@KrutymoDali Особисто мені не подобаються вилки-фікс, не люблю, коли лупить та вібрує в руки. Але так, гравійник я б радив, як універсал, якщо у райдера 90% - це велодоріжки-дороги і дійсно великі пробіги. І я розумію людину, яка купує його або й шосер - десь у Нідерландах або НІмеччині... чи хоча десь б під Вроцлавом(1100 кілометрів велодоріжок + хороші широкі і нові дороги, відносно ввічливі водії). А по тому, по чому я постійно їздив в Україні і як мене "обганяли" автівки... то там треба двопідвіс і бронекостюм(хоча й приколи з приводу мого велошолома(тоді коли нівкого з компанії його не було, окрім мене) - то взагалі окрема історія.) п.с. АЛЕ - дуже багато людей і у Європі та Америці ганяють гравелами у дальні заміські подорожі і із кофрами, палатками і по офроаду - і їх все влаштовує.
@@KrutymoDali P.s. і у мене й зараз хардтейл, Спешиалайзд, та ще й на 26", так, смішно, але набагато зручніше по місту (400 000 населення і де у мене 90% пробігу), ніж 29 чи й навіть 27.5. (гума Schwalbe Marathon Plus, а до неї DMR Moto RT)
@@KrutymoDali я от розумію, що меня гревел до снаги. Але по дорогам в нашому місті особливо не поїздиш, треба іздити по тротуарам, бо вело-доріжок взагалі немає. Допоможіть будь-ласка, вже замучався з вибором( Два рази на тиждень їду 40-50 км, інколи три рази на тиждень, в минулому році іздив на гревелі, все круто, середня швидкість 25-27 км була, тобто вкладався за 2 години) Але як же я не любив заїзджати в ліси, або в поля\села. Гравійних доріг не так багато в Україні, а от погадих доріг, але з дуже крутими видами у нас дуже багато коло кожного села. Я от думаю, що гревел і тротуари, це точно різні речі, на МТБ сів собі повільно та крутиш на розслабоні, а 2-3 рази проїхатися 50 км я думаю можна і на МТБ, він в мене 13-14 кг буде важити + поставлю резину полуслік хурікани. Ну буду їхати 50 км, на пів години довше, але буду катати по лісам і не боятися їх, буду кататися по полям і селам свого району. Байкпакінг не потрібен мені, іду пустим, або з рюкзаком. + я хочу катати в зимку і думаю, що на гревелі це просто жах) Або взяти гревел на колесах 40 - 45 мм, який буде важити 11.5 - 12кг і буде більш - менш м'яким.
@@newenter4994 я схиляюсь до думки, що якщо 50 км на день і показники швидкості неважливі, то МТБ краще, бо даватиме більше комфорту, особливо, коли стосується легкого бездоріжжя. Але це лише мій погляд на цю історію. Я би розглядав гравійник чи навіть шосейник, якщо відстані зростали би хоча б до 80-100 км (і то навіть можна хорошими покришками згладити зусилля на МТБ - ми такі дистанції їздили не раз з великими сумками - на цьому каналі майже всі відео про це)
@@KrutymoDali дуже дякую за відповідь) Швидкість люблю звісно і на гревелі було круто тримати 25 і більше середню, але мало комфорту по поганим дорогам, а там часто починається найцікавіше) зараз тенденція, що бездор почали іздити на гревелах, але думаю не варто навіть сперичатися, найскільк більш кайфово по таким дорогам їздити на МТБ, навіть по гравійкам на МТБ можна їхати комфортніше та з не меншою швидкістю, як на мене. Але я на МТБ все-одно буду ставити полуслік, бо 80% або це асвальт.
@@newenter4994 власне, та ж історія. До речі, забув у відео згадати, що одна з причин, чому я змінив вел - попередній був дещо мені малуватим. Це була ще одна з причин, чому я взагалі дивився "по сторонам".
Дякую за огляд, поділився з другом ним. Зі свого досвіду - взяв шосу Trek Domane AL3 (endurance рама). Покришки 32мм і вистачає на всі потреби. Перед Треком був Пежо 80х років на 25мм і чудово справлявся з бездоріжжям. Правда в мене досвід їзди на шосі вже більше 8 років і катаю за кордоном.
Так, для тих, кому шосер підходить для їх цілей (наприклад, поїздки на 1-2 дні або якщо взагалі звикли обходитись з мінімумом речей) - це хороші велосипеди.
@@KrutymoDali мій одразу підготовлений до байкпакінгу з фабрики. Кріплення під основною трубою і на верхній трубі. Кріплення на виделці і задньому трикутнику.
Перегорів гревелом. Є можливість купити але поки не знаходжу приводів особисто для мене. З приводу походів - катав з СвітзаОчі. Бакота, Одещиша,, Заліщики чого не було. MTB 29 з наметом та всім для туризму. Дружина взагалі катала на простому Треку на вібрейках.
Ну от ми теж проїжджали від Хмельницька до Заліщиків, потім до Бакоти і назад у Хмельницький на MTB і нормально. Вимотувалися нереально, розумію, що на цьому велосипеді зміг би проїжджати ще +20-30 км на день з тими ж зусиллями. Але якщо це не систематичні покатушки або мтб цілком хороший і всім влаштовує - то можна і не заморочуватися (хіба що я би ставив тонші напівслікові покришки, якщо це саме переважає асфальт)
я от розумію, що меня гревел до снаги. Але по дорогам в нашому місті особливо не поїздиш, треба іздити по тротуарам, бо вело-доріжок взагалі немає. Допоможіть будь-ласка, вже замучався з вибором( Два рази на тиждень їду 40-50 км, інколи три рази на тиждень, в минулому році іздив на гревелі, все круто, середня швидкість 25-27 км була, тобто вкладався за 2 години) Але як же я не любив заїзджати в ліси, або в поля\села. Гравійних доріг не так багато в Україні, а от погадих доріг, але з дуже крутими видами у нас дуже багато коло кожного села. Я от думаю, що гревел і тротуари, це точно різні речі, на МТБ сів собі повільно та крутиш на розслабоні, а 2-3 рази проїхатися 50 км я думаю можна і на МТБ, він в мене 13-14 кг буде важити + поставлю резину полуслік хурікани. Ну буду їхати 50 км, на пів години довше, але буду катати по лісам і не боятися їх, буду кататися по полям і селам свого району. Байкпакінг не потрібен мені, іду пустим, або з рюкзаком. + я хочу катати в зимку і думаю, що на гревелі це просто жах) Або взяти гревел на колесах 40 - 45 мм, який буде важити 11.5 - 12кг і буде більш - менш м'яким.
@newenter4994 прийшов до такого ж висновку. живу на Фраківщині, близько до Карпат . Був вел ктм на 28 колесах покришки 1,4(37мм) також пробував 1,6(42мм). По асфалтту супер ,є ракат ленгко розігнати і підтримувати швидкість. Наприклад їхали в Журавно ідеально рівний асфальт, середня висока , пульс низький. Але назад знайомі вирішили повертатись селами щоб не їхати трасою. 50 км їдеш залишками асфальту. І ось тут 42 резина проявила себе краще, але всерівно краще їхати на 2,0 без різниці який діам етр колеса 26, 27.5, чи 29. Сподобались Покришки conti double fighter lll ширина 2,0, schwalbe hurricane 2,25 або smart sam. Або банально взяти кенду small block. Зовсвм без шипів не рекомендую , томущо коли широка покришка буває скорочуєш дорогу через поле або ліс, і якщо є хоч бокові шипи це страхує від раптового падіння. В карпатах покришки 2,25 це щось їдеш на тиску 1,8-2,0 бар цікавими траверсами. Ще маю велосипед з планетаркою nexus 8. Для повсякденного використання
@@vetaltyrg2671 дяку. за відповідь! schwalbe hurricane 2,25 багато ругають, що вона дубова, погано їде по грунтам , особливо в мокру погоду і що вона важна, тобто набагато гірша, ніж слікова і не гревел і не слік, чи все брехня і покра норм? Хоча вага і правда велика у неї.
@@newenter4994 якщо сильне болото липке то там magic mary 29*2,4 також не змогла проїхати. З моїми 100 кг мені норм. Заносів не було ,при тому що на швидкості 30-45 заліьав з твердої породи в багно 12 см ( покриз ободом не було видно). На передньому колесі був smart sam 2,25. Ставити на перед слік чи післяк це тільки суха погода. В поїздці був ще один хлопець на хуріканах. Його чомусь зносило. Я їхв на 2 бар , він їхав на 3 бар. В нього вага 65-70 кг. Мабуть було мале пятно контакті от його і носило. Але спустити тиск не хотів.
Пройшов такий самий шлях від мтб до гревела тільки карбона. Дійсно відчував такі самі емоції. Ще дуже зацінив що вага з 5-ї точки перенеслась більше на руки із за посадки і це призвело що дупа набагато менше стала боліти))
Дупа у мене не дуже боліла, як і спина/шия (ну хоч щось, бо колінам взагалі п***ць настав за два роки покатушок), а ось щодо більшого навантаження на руки - є таке (я ніби згадував про мозолі на долонях). Подумки я теж прийшов до того, що брав би карбогревел, але ціни кусаються, може після війни 🙃
@@KrutymoDali Я спокусився на б\у з olx. так як купляв свій мтб марін в магазині за шалені гроші . а продав за пів ціни при тому що відкатав на ньому 1 сезон і ще навіть була продовжена гарантія :(
Про м'якість, комфорт рам є відео, де заміряли вібрацію на карбоні, алюмінію і хромолі. В результаті, різниці ніякої. На комфорт в основному впливають покришки, а ще сідло і обмотка руля.
Скоріш, можу погодитися. Хоча вилка теж відчутно додає комфорту, вона з'їдає швидкість на ямах і додає вагу (дуже відчутно на підйомах). Недавно робив заїзд на MTB і переконався у цьому знову.
Потрібно мати декілька байків для кожної стихії, якщо дозволяють фінанси та вільне місце. До свого мтб докупив гревел. На гревелі в основному катаю асфальтованими дорогами, містом та вкатаними стежками. На мтб катаю лісами і розбитими грунтовками, там де можна відбити руки та зад на гревелі.
Головне, щоб це приносило задоволення :-) Як я згадував у відео, у мене з прямим рулем виникали нюанси через те, що затерпали руки. А вібрейки дуже специфічні у налаштуванні по моєму досвіду, хоча й менше важать, ніж диски, тому на них досі їздить чимало шосерів.
Завжди було цікаво про гравійники. Не так давно купив бу, але стан можна сказати новий Cube Reaction 2018, розмір М. Вага там щось 13.4 по мануалу це з 29 широкими покришками. На відчуття вел просто легкий. Якщо брати теж алюміньку Rockrider 5.1 2013 року на 26, то відчутно легше і за нього, але розміри навіть візуально у Куба більше. Я райдер без особливого досвіду, катався максимум 50 на залізному, катався на Кубі також максимум 50. Мабуть, 40% асфальт та 50% траси грунтові. І тут поїхав з бувалими райдерами. У одного гравійник на якому він катав 260 за раз... Не пам'ятаю модель, але типо теж не бюджетний. Наразі їхали 82 км. Багато підйомів і спусків. Польські дороги\велодороги. Все на рівні, але так само є маршрути і з насипного каміння, грунти. 90% дороги асфальт. Я собі заблокував вилку і все. На рівній дорозі сильно не відчувається різниця. Але коли мчишся на швидкості з гірки по автодорозі та в ночі, навить зі світлом чи в принципі за кимось, на ливнівках чи на ямах таки краще розблоковувати вилку. Ну і маневри на дорозі таки небезпечні, таким приходилось попадати в них на швидкості. Хоча культура у водіїв в Україні та в Польщі на порядок відрізняється. По руках дає неприємно навіть з рукавичками с гелем. На розблокованій на багато приємніше ))) Брав спробувати гравел. Так, може на 1.5 кіло він легше. Проїхав метрів 50 на ньому по бруківці. Це капець ) Все в руки віддає, жорсткий. Як на мене то реально якщо 90% по гарному асфальту та 10% не по сильному бездоріжжю. І то, звісно які відчуття тобі потрібні та чим ти готовий пожертвувати чи придбати. А як згадаю ті лівньовки, то там мабудь відчуття ще набагато жорсткіші чім на великих колесах. Зрозумів, що відчуття точно не сподобались на гравелі, та для моїх умов використанні наразі й тим паче в майбутньому гарний МТБ то найліпше.
Я оце два роки відкатався на гревелі і потім недавно знову зібрав свій MTB і проїхався. Спершу по лісу (все ок, дуже приємно і комфортно), потім по Києву 80 км (задовбався жахливо). Відчуття, що MTB їде рівно стільки, скільки ти крутиш педалі - тільки зупинився - швидкість падає. Думаю, тут найбільше впливають покришки. Так, на ямах і горбиках м'якше, але відчуваєш, що на кожній ямці швидкість значно падає і треба знову набирати швидкість. Гравійник хай і жорсткіше, але це менше відчувається і його легше розганяти. Але сам факт, що по результату руки від MTB все одно боліли, хай купу вібрацій і поглинається. Можу погодитись. Для відстаней і легкого бездоріжжя - гравійник топ, але якщо суцільні ями, то MTB для рук приємніше, але вимахуєшся в рази більше. Після гравійника 80 км відчувається як хороше тренування і ще можна щось робити, від MTB - бажання три дні лежати і дивитися у стелю 😅
@@KrutymoDali Так, згоден. МТБ то не про великі відстані і швидкість, а більше про комфорт поза рівного асфальту ) Коли я поїхав 80 км, в мене тільки ноги відвалювались бо забились м'язи без звички, з іншим проблем не було. Наступного дня навіть поїхав дітей на двійному веловізочку тягати на веліку. Але таки трохи було важкувато. За 12 кілометрів вже замахався. Але дорога змішана була: асфальт, ліс, підйоми )) Але мені більше подобається ідеологія подорожування на місцевості для МТБ чим маслати сотні кілометрів по асфальту і не один день. Причепити веліки до авто, приїхати на бажану місцевість і катнути 20-50 км насолоджуючись тишею, видами з пивом та відсутністю інших людей, асфальту і автомобілів ) Чи може на крайняк змінювати покришки на більш швидкісні, але за швидкістю не ганяюсь, якщо чесно ;)
Доброго дня! Ви щось перегнули з вагою велосипедів та компонентів) В мене був GT Avalanche 9r, вилка була не заводська - повітряна, то важив він 12+ кг. Гарні бюджетні колеса найнера, важать так само як і на гревелі.(втулки типу koozer, та ободи DT Swiss 500 серії, вага вийде +/- 1,7 кг, гарні покри мтб важать 600+/- грам, деякі бюджетні гревел покри важчі бувають). На свій гревел зібрав 2 вілсети. Один на 700С, інший на 27,5" (з широкими покрами). Покатався і зрозумів, що різниця у вибігу(або накат, як його називають), починає відчуватись лише на швидкості 30+. Проте, на 27,5", є значно більша комфортність по нерівних дорогах та пісках. Накат теж відрізняється, і це теж відчутно тільки на швидкості 30+.Обидва вілсети безкамерні, тож мав змогу гратись тиском у покрах.
У мене прямо інтрига зважити велосипед, на жаль, він не під рукою. Але якось як буду на ньому їздити - візьму ваги 🤣 Бо саме сьогодні тягав Ronin по сходах, то дуже відчутно, що він легший
@@KrutymoDali Заводський GT має важити до 14кг. Навіть кітай велосипед Crosser Solo, на 29 колесах, важить 14) А 16-18 кг., то вже вага як у електричці 😅 На своєму GT, я скинув вагу за рахунок нового вілсету з гумою, повітряної вилки, та перехід на систему 1х12.
У 2020 році купив хромолевий турінг. Важкуватий. Через рік поставив нові 29 покришки - трохи ширші і м'якіші. За два роки проїхав 6000 кілометрів. На весні 22 року планував поїхати з Енергодару на Запоріжжя. Ну судилося. Прийшлося все кинути, в тому числі і велосипед. Зараз живу в Запоріжжя - збулася мрія. Нарешті купив собі новий вел - алюмінієвий гревел з карбоновою вилкою. В перший же день, як їхав від продавця домому, пробив обидва колеса. Тепер от думаю - залити антипрокол, зробити безкамерку, чи поставити броньовані покри.
Залежно від регіону (чи багато колючок і скла на дорозі), бо у мене пробиття на дорогах бувають ну може 1-2 рази на рік, то мені й лінь морочитися безкамеркою ради того; у ній є свої безсумнівні переваги, але і мінусів вистачає, а коли я зараз відкатую в кращому випадку 1500 км на рік, то мені лінь на це витрачати час і гроші
В Запоріжжі обов'язково ставити покри з дуже гарним звхистом, ще й антипрокол заливати. Тут по набережній! ось в вересні ми поки їздили я діставав по 30 колючок з кожного колеса... Це пиздець якийсь, на бездоріжжі менше шансів проколотися
типовий некитай мтб(як ваш) важить 13, ну макс 14 кіло. повітряна вилка НЕ додає 2-3 кіло, так як сама по собі важить 2-2,5кг, і при заміні на рігідну хромолєву (яка важить 1,5-2 кг) найбільше що виграється то 500-700 грамів, ціною амортизації звісно ж... Але якщо треба бонки то ам вилка не варіант, так...
Я сказав би навпаки. Гравійник багато кому підійшов би як універсальний (аби на них не були так задерті ціни) - і по асфальту, і по легкому бездоріжжю. А ось вже MTB для лісів і коли дуже багато бездоріжжя. Але фактор ціни має значення - хороший хардтейл буде коштувати чи на 30-50% менше, ніж гравійник на схожому обвісі.
Так саме гадав, але як купив гравійника, МТБ застосовую тільки якщо дійсно чекає бездоріжжя, але перед війною, а подекуди навіть під час, з'явилося дуже багато гарно асфальтованих доріг, по яких дуже приємно мчати на легкому байку з кермом-бараном!
привет тебе. Шикарный хромолевый конь. Немного из опыта катания на панарейсере гревел кинг, их хватило на 1.5. года, после стали просто дико прокалываться. Перешел обратно на швальбе каяки. Просто бессмертная резина. Кстати, более бюджетный вариант это панарейсер пасела стоят до 1000 грн и в принципе хорошо катят да и кое какое защитное покрытие есть.
@@KrutymoDali не совсем так. Теже каяки 700 на 35 весят 360 грамм и они просто бессмертные, а панарейсер 700 на 38 также. Все зависит от производителя, его добросовестности в производстве и технологий.
Как правильно сказано про дороги. Кто-то, я например и есть много таких. Если есть возможность ехать не по асфальту едут. Грунтовки, трава, камни, бездорожье. Там МТБ как рыба в воде. Руль можно купить любой, я видел с невероятным выгином. Вес. Нет никаких проблем, если ты не спортсмен, лишние килограммы роли играют. Итог. Переход на гравийник это не панацея
Не знаю що казати... на карбоновому велосипеді вага меньше 10 кг проїзжаю і по 200 км за день. Якщо тур. поїздка то до 100 км ізі навіть з субліматами і т.п. В багатоденні поїздки їздив лише з ночівлею в готелях (перед цим бронь на житло і уточнення чи можливо забрати вел з собою). Якщо ні то гамак, спальник і легка кухня закипятити воду для субліматів саме те що треба в літній період. Якщо все таки їхати з палатками то палатку на руль і поїхали (благо вона в мене 3 кг півторушка.) Тобто якщо сумувати то з спорядженням вел карбон з 10 кг стає десь як звичайний алюмінієвий в стоці (14-17 кг)
Так, це чудовий спосіб подорожувати (з ночівлею в готелях), але ми не шукали легких шляхів 🤣🤣🤣 Зараз аби Марії купував велосипед, то брав би їй карбон, а я працював би вантажною машиною 😅
Погоджуюсь, трохи не так порахував (втім, вага вилки все ж 2.1 кг по специфікаціям). Щодо точної ваги - треба буде якось зважити, але він до холєри важкий, ніяк він не може важити всього 13 кг, бо тоді він був би по вазі майже як Ронін, а я дуже добре відчував різницю, коли витягував його на сходи 😅
Всем добрый день. Хотел так же поделиться мнением про велосипеды разного назначения,сейчас и ранее с момента как появились в моде гравийные велосипеды многие начали думать как бы на них пересесть,всю жизнь ездил на МТБ ,начиная с 26 колес и заканчивая 29 колесами ,и последний мой мтб был Merida big nine 600 2021года, что могу сказать,ездил дистанцию свыше 100 км ,в день выходило по 20 примерно,самая дальняя поездка,Славутич-Одесса, около 700 км в сторону вышло +-, средняя скорость на МТБ была 22-25км ,мне казалось это нормально и было вполне комфортно.... Пока не сел на гравийний, скорость средняя 25-32 , комфорт не ушел,лишь добавился,вилка амортизатор оказалась не так важна как я себе всю жизнь представлял ,да придёться немного чаще крутить руля,но вполне ничего, потом захотелось больше , и теперь катаюсь на шоссейном велосипеде cannondale CAAD ,и что я скажу,комфорт для каждого свое понятие,а мечтал всегда о двух-подвесе,но скорость не променяю ни за что)
Власне, у одному з відео на каналі ми проїжджали 120 км на завантажених MTB, але з гравійником та ж відстань долається легше (по асфальту). Теж не здивуюсь, якщо поступово дійду до шосейників або полегшених гравійників на 30-32 колесах, бо зараз їжджу під домом і хромолевий гравійник дає зайву вагу, хоча і виглядає красиво.
@@KrutymoDali 27 часов, Славутич Одесса (мтб), 19 часов (шоссер), 21 гравийник. Это до Одессы, старался при тех же порывах ветра, это очень большая разница, мтб покрышка 29.2.10, гравийник 28x38, шоссер 28, на мтб очень тяжело ехать, не оправдано
@@KrutymoDali ну ещё момент, у меня не дешёвая техника была, первый гравийник взял bulls grinder 2, и сейчас он для меня эталон мягкости, но любимым стал cannondale topstone, ещё хотел бы отметить merida silex 400,он тоже отличный, посадка почти как на мтб, очень расслаблено, но если нужно с кем то соревноваться в скорости, silex меньше всего подошёл, но по комфорту отличный
@@KrutymoDali а с мтб не знаю почему, больше всего понравился наш Украинский производитель велосипедов это formula, да рама тяжёлая, но он реально катил, если на Big nine merida удобно было передвигаться, то на формуле просто быстро, я не знаю что они засунули туда, но он был намного комфортнее и быстрее чем многие иностранные велосипеды, что нельзя сказать про ардис, не знаю почему, это как в свое время у отца был Минск и десна, и Минск ехал быстрее, а разницы было каплю, каретка та втулки
Залежно для якого рельєфу і яка касета позаду. Я особисто найбільше люблю 2x10, бо зручно різко змінити передню зірку; а 3x9 - це зайва вага і буває важче налаштувати. Якщо плануєте їздити в основному по рівнинах і асфальту - може і 1/10 вистачить, але якщо бездоріжжя і багато наборів висот, то може і 3/9.
За великим рахунком, найбільша/найменша зірка на касеті використовується найменше, тож що 9, що 10 - це не буде критично, а ось вже щодо переднього перемикача - тут треба думати про рельєф
@@yuranasanyuk у тому ж Києві (вибачте за києвоцентризм, гг) дуже треба, бо часто бувають раптові підйоми, тому можливість перескочити на меншу зірочку спереду, а потім повернутись назад - дуже зручно
24:35 ну камон, не скинеш ти 2кг теоретично змінивши свою хромолеву раму на таку ж алюмінієву, не перегинай😊 Ті алю гравійники, що важать 10 з копійками, мають вже карбо вилку та й обладнальння/колеса все ж не один в один з твоїм
таки можно найти в весе до 10 кг. к примеру катаю на radon skill(2015 г.в.) и его вес 9.3. кг. при этом алю рама и карбо вилка, н овибрейки. Если брать гидравлику, то +400 грамм. Так что можно взять вел в весе 10 кг.
По факту будь-який навантажений велосипед буде м'якшим. Масса - то міра інертності тіла, чим більша маса тим більший час зміни швидкості для об'єкта, звідси м'якість. Тому про хромоль це правда лише тьому що велики з нього важчі.
Зазвичай говорять не так про зміну швидкості, як про "поглинання вібрацій". Але це питання особистих відчуттів. Я цього не відчув, хоча і старався помітити різницю. Може хтось на інших, "правильніших" хромолевих байках це помічає, а може я це зрозумію покатавшись ще тисячу-другу 🙃
@@KrutymoDaliкатаю на хромолевому турінгу Fuji Touring Disc. Хоча це і «тру» турінг, не відчув я чарівного поглинання вібрацій також. Тут скоріше ширина гуми грає роль. Бо мій старий МТБ з заміненою вилкою на ригідну карбонову гасив нерівності набагато краще за рахунок покришок 2.25. І важив менше до речі 😂
@@bicycle_tramp так і є. Маю хромоль, алюміній і карбон. Немає ніякої "магії гасіння вібрацій" у хромолевої рами. Вона лише гуляє вправо-вліво при потужному педалюванні. Поглинання вібрацій вирішує гума і тиск.
Важко порадити щось конкретне, бо залежить від стилю катання та вашого зросту. Але, загалом, якщо ви вище 170 і є велосипед під ваш зріст, то беріть 29 і майже напевно не прогадаєте. 26 точно ні, це застарілий стандарт, під який може важкувато знайти потрібні покришки, хоча ще досить активно використовується у бюджетному сегменті.
@@KrutymoDali зріст 178 см вага 94кг . Ще є така думка що найнер важко розганяти і колеса по міцності програють 26 і 27.5 дуже багато суперечок. Я їздити планую на відстань до 20-30 км 1-2 рази на тиждень не сильно поспішаючи
@@fireman00049 не думаю, що вам це принципове питання на таких відстанях. Дивіться інші параметри. Я би брав 29, але раптом десь по знижці буде жирнюща пропозиція з кращими характеристиками, то 27.5 цілком варіант. 29 вважається накатистішим і зручнішим на ямах + більший вибір покришок (як мені здається).
Дві зірки для наших поїздок було ок. Якщо не плануєте прямо в круті підйоми задиратися, то навіть одного вистачить. Три не раджу, бо зайва вага і важче налаштувати, але раптом не буде іншого варіанту - то можна розглядати. Мені для туризму 2 спереду і 10 ззаду найзручніше (хоча перша і остання зірка майже не використовується, тож може вистачити і 8, і 9 зірочок на касеті), але це мій спосіб використання, тож це не універсальне рішення.
Зима - хороший час купувати велосипед, бо можна купити непоганий варіант з попередніх колекцій за реальну знижку. Тож я б радив моніторити час від часу магазини (зокрема у "чорну п'ятницю")
Це може бути непоганий варіант для нашого туризму, я сказав би, навіть ідеальний, але, як я вже казав, у мене німіють руки від прямого хвату - на барані цієї проблеми не виникає.
@@petl7535 напевно так і є. Я не ходив на байкфіт, намагався сам знайти зручнішу посадку. За пару місяців зміг знайти оптимальне положення, але проблема повністю не зникла.
Для мене недолік мтб, це посадка. Наприклад коли їдеш по казках сидячи, відбиває зад, бо більшість ваги припадає назад, в руки звісно комфортно, тут без питань. На гревелі такого немає, тому що розподіл ваги більш рівномірний. Якщо не їхати на прямих ліктях звісно. Ще на МТБ мені не подобається крутка педалей, бо крутиш від себе , а не під себе На гревел після МТБ сідаєш та одразу хочеться топити швидше, він наче провокує, а на МТБ хочеться їхати 15-17 км і дивитися природу, що теж не погано)
Я походу зрозумів чому мені на мтб не дуже важко) зріст 203, і довгі ноги при цьому, сідло високо, тому посадка не вертикальна а майже як у товариша на гравійнику, сраку ніколи не відбиває і взагалі ніколи не болить від їзди, постійно привстаю на ноги коли проїжджаю якісь бугри + амортизація звісно.. в середньому вкручую на 25, буває і 30 на рівній дорозі
@@АрменГалусян яким чином може бути вертикальна посадка коли сідло вище руля? А ххл тупо ніде не бачу під свій бюджет, та і все одно там висота рами на 5 см більша за зо, це ролі не зіграє, річ буде більшим, це так
Все ж мені дуже подобається гідравлічні гальма, тому розглядав би 400 (хоча вона і дорожча), але 300, на мою непрофесійну думку, цілком ок. Свого часу її особливо не розглядав з причини відсутності заднього багажника 🤣
Питання інтерпретації законів. У всіх областях, крім Закарпатської, діє комендантська година, яка забороняє знаходитися надворі після 23 або півночі. Дехто з вважає, що "я в палатці - це моя домівка", втім, навіть якщо добре ховатися, хтось з місцевих може помітити, зателефонувати: "там хтось у лісі ходить, раптом ДРГ" і будуть неприємності. Шанси на це невеликі, але хочеться залишатися законослухняною людиною. Ще є ризик натрапити на навчання військових або на розрахунок ППО (у нас було, що ми натрапили на них у дуже неочевидному і тихому місці - вийшов роздратований вартовий з автоматом). І це ще був день, а вночі нас би клали у землю, а потім з'ясовували, хто ми і що ми. Тому ми вирішили, що безпечніше їздити днем, а ночувати у приміщеннях, хоча тут кожен сам вирішує ступінь ризику.
А я нічого не міняв і не переходив, просто купив собі гравійник та залишив МТБ! Немає універсального велосипеда, тому в мене тепер їх два, кожний для своєї мети!
Нє, ну хромоль - це любов! Я не пробував карбон, але на алюміній - ні ногою!😅 з ексцентриками лиш один раз був оцей баг… осі, звичайно, хотілося би (бо жорсткість), але - нима грошей!😌
із крайності в крайність) ти був дуже близько... потрібно було обути не в полуслік, а в СЛІК Широкий (і накат і м*яко буде) А щодо хватів, то дроп бар вже той втулив би туди і горя б не знав
Не замінить гравійник МТБ. У пісках, болоті, схилах він кращий, а +- асвальті чи нерівностях є шосік. Гравійник не зможе стати повноцінною альтернативою. ( катаю хардтейлом тадвухпідвісом)
гравійник це незалежність від покриття. шосік це тільки хороший асфальт, а мтб всетаки більше для трейлів або чогось жорсткого. якщо в тебе задача проїхати 100км навпростець через поля, ліси, дороги між селами то це гравійник. але все це с одним уточненням, що як на мене сучасний турінг це і є гравійник, тільки для наших реалій це покри 42мм мінімум, а краще 50мм. і не обов'язково руль баран, прямий руль теж підійде але потрібно буде встановлювати ріжки та лежак в ідеалі. треба розуміти, що в європі гравійні дороги не те ж саме що і наші дороги.
Так, підтримують. Не певен, щоправда, чи треба клеїти окрему стрічку (tape), але скрізь заявляється, що можна ставити безкамерку і самі покришки її підтримують, але оскільки я мало їжджу, то вирішив цим не морочитися.
МТБ универсальный. За счёт геометрии рамы, широким покрышкам, амортизационной вилке, горный велосипед. Заблокировать вилку, сменить руль, вот и гревел. Сделал всё обратно, снова МТБ 😁
12 пачок субліматів займало в тебе 20літрів?😂😂 Це ти явно перегнув в рази)) І все ж думаю що твій GT не міг важити 16-17, точно до 15кг. Гравійник чи турінг найбільш універсальний велосипед наразі, якщо катаємо переважно по дорогах не залежно від якості покриття. Якщо ж переважно катаємось по лісах/полях, то все ж варто обирати МТВ хардтейл (на мою думку). Дякую за відео
Не думаю, що аж надто перегнув, їх було дофіга 😅 Звісно, завжди можна було би зекономити, аби брати продукти по дорозі, але якось ми вирішили перестрахуватися
Доречі вага велосипеда рахуется без педалей. В мене наприклад МТБ-шка, 29 колеса на 23 розмір рами важить 10.5 кг, тобто вага залежить від бажання -) А от шо до посадки та керма то погоджусь що МТБ не для подорожей.
Для туризму дійсно буває дуже зручно, це правда (трохи катав на велі знайомого, в якого "метелик"), хоча баран якось поки більше до душі, хоч він і має певні нюанси з тим, що усе, що хочеш, на руль не закріпити (ліхтарик/сумка/дзвінок) - бувають нюанси зі зручністю.
НІ не варто, катаю на мтб cube reaction gtc 27.5 . Катаю і по містам і трасам від 50 до 200 км в день. Все мене влаштовує, ніякого ні шосера ні гревела не хочу.
Якщо саме по трасам ганяти, то можна дещо підвищити середню, затрачати на дорогу менше зусиль і полегшити поїздку в сильний вітер за рахунок посадки. Звісно, на MTB цього теж можна добитися зміною посадки та напівсліками. Але якщо вас все влаштовує на MTB - то і справді, можна нічого не міняти, бо їздимо ми не для швидкості у Страві, а для задоволення
Власне, я неявно згадував про нього (коли казав, що не було потрібних велосипедів в Україні) - думав чи 520 чи 920 брати, але їх тупо не було в ковідні роки 😅 Хоча швидше я дійду до якоїсь карбонової Меріди або щось типу Канондейл чи Рондо (у них є елегантність, яку я люблю у велосипедах)
Працював деякий час веломеханіком і їздив майже на всьому, що продається у Європі, в т.ч. і на електриках. Моя особиста думка така - звичайний МТБ хардтейл із нормальною вилкою та обвіскою хоча б рівня Алівіо - це відмінний універсальний велосипед на всі випадки життя для більшості людей (а особливо в Україні - де немає ні велодоріжок, ні доріг, а відношення водіїв до велосипедистів нижче плінтусу). Єдине - гума, там вже дійсно підбирати в залежності чого у вас таки більше - велодоріжок-доріг чи грунту-гравію, катаєте і в дощ, і взимку, чи тільки коли сухо і тепло тощо.
Загалом, згоден. Все інше (шосер/гревел/турінг) - лише коли точно розумієте специфіку велосипеда і це вам дасть якусь перевагу. Хоча гравійник можна радити як своєрідний універсал, але його переваги розкриваються при систематичних покатушках на 70+ км і досить сильно нівелюються значно вищою ціною за аналогічні характеристики хардтейла.
@@KrutymoDali Особисто мені не подобаються вилки-фікс, не люблю, коли лупить та вібрує в руки. Але так, гравійник я б радив, як універсал, якщо у райдера 90% - це велодоріжки-дороги і дійсно великі пробіги. І я розумію людину, яка купує його або й шосер - десь у Нідерландах або НІмеччині... чи хоча десь б під Вроцлавом(1100 кілометрів велодоріжок + хороші широкі і нові дороги, відносно ввічливі водії). А по тому, по чому я постійно їздив в Україні і як мене "обганяли" автівки... то там треба двопідвіс і бронекостюм(хоча й приколи з приводу мого велошолома(тоді коли нівкого з компанії його не було, окрім мене) - то взагалі окрема історія.)
п.с. АЛЕ - дуже багато людей і у Європі та Америці ганяють гравелами у дальні заміські подорожі і із кофрами, палатками і по офроаду - і їх все влаштовує.
@@KrutymoDali P.s. і у мене й зараз хардтейл, Спешиалайзд, та ще й на 26", так, смішно, але набагато зручніше по місту (400 000 населення і де у мене 90% пробігу), ніж 29 чи й навіть 27.5. (гума Schwalbe Marathon Plus, а до неї DMR Moto RT)
@@emigrant4lifeмені на 26х із зростом під 190 не дуже комфортно
Згоден на всі100%
Дякую за огляд. Наразі я чітко второпав, що мені не потрібен гревел.
За роботу вподобон.
Якщо хороший MTB, який усім влаштовує і не катаєте 80-100 км на день тричі на тиждень - тоді можна не спішити з експериментами, а донатити на ЗСУ 😇
@@KrutymoDali я от розумію, що меня гревел до снаги. Але по дорогам в нашому місті особливо не поїздиш, треба іздити по тротуарам, бо вело-доріжок взагалі немає.
Допоможіть будь-ласка, вже замучався з вибором(
Два рази на тиждень їду 40-50 км, інколи три рази на тиждень, в минулому році іздив на гревелі, все круто, середня швидкість 25-27 км була, тобто вкладався за 2 години)
Але як же я не любив заїзджати в ліси, або в поля\села.
Гравійних доріг не так багато в Україні, а от погадих доріг, але з дуже крутими видами у нас дуже багато коло кожного села.
Я от думаю, що гревел і тротуари, це точно різні речі, на МТБ сів собі повільно та крутиш на розслабоні, а 2-3 рази проїхатися 50 км я думаю можна і на МТБ, він в мене 13-14 кг буде важити + поставлю резину полуслік хурікани.
Ну буду їхати 50 км, на пів години довше, але буду катати по лісам і не боятися їх, буду кататися по полям і селам свого району.
Байкпакінг не потрібен мені, іду пустим, або з рюкзаком.
+ я хочу катати в зимку і думаю, що на гревелі це просто жах)
Або взяти гревел на колесах 40 - 45 мм, який буде важити 11.5 - 12кг і буде більш - менш м'яким.
@@newenter4994 я схиляюсь до думки, що якщо 50 км на день і показники швидкості неважливі, то МТБ краще, бо даватиме більше комфорту, особливо, коли стосується легкого бездоріжжя. Але це лише мій погляд на цю історію. Я би розглядав гравійник чи навіть шосейник, якщо відстані зростали би хоча б до 80-100 км (і то навіть можна хорошими покришками згладити зусилля на МТБ - ми такі дистанції їздили не раз з великими сумками - на цьому каналі майже всі відео про це)
@@KrutymoDali дуже дякую за відповідь)
Швидкість люблю звісно і на гревелі було круто тримати 25 і більше середню, але мало комфорту по поганим дорогам, а там часто починається найцікавіше)
зараз тенденція, що бездор почали іздити на гревелах, але думаю не варто навіть сперичатися, найскільк більш кайфово по таким дорогам їздити на МТБ, навіть по гравійкам на МТБ можна їхати комфортніше та з не меншою швидкістю, як на мене.
Але я на МТБ все-одно буду ставити полуслік, бо 80% або це асвальт.
@@newenter4994 власне, та ж історія. До речі, забув у відео згадати, що одна з причин, чому я змінив вел - попередній був дещо мені малуватим. Це була ще одна з причин, чому я взагалі дивився "по сторонам".
Щиро дякуємо! 🇺🇦
Дякую за огляд, поділився з другом ним.
Зі свого досвіду - взяв шосу Trek Domane AL3 (endurance рама). Покришки 32мм і вистачає на всі потреби. Перед Треком був Пежо 80х років на 25мм і чудово справлявся з бездоріжжям. Правда в мене досвід їзди на шосі вже більше 8 років і катаю за кордоном.
Так, для тих, кому шосер підходить для їх цілей (наприклад, поїздки на 1-2 дні або якщо взагалі звикли обходитись з мінімумом речей) - це хороші велосипеди.
@@KrutymoDali мій одразу підготовлений до байкпакінгу з фабрики. Кріплення під основною трубою і на верхній трубі. Кріплення на виделці і задньому трикутнику.
Дякую за огляд👍 багато речей стали зрозуміліші)
Перегорів гревелом. Є можливість купити але поки не знаходжу приводів особисто для мене.
З приводу походів - катав з СвітзаОчі. Бакота, Одещиша,, Заліщики чого не було. MTB 29 з наметом та всім для туризму. Дружина взагалі катала на простому Треку на вібрейках.
Ну от ми теж проїжджали від Хмельницька до Заліщиків, потім до Бакоти і назад у Хмельницький на MTB і нормально. Вимотувалися нереально, розумію, що на цьому велосипеді зміг би проїжджати ще +20-30 км на день з тими ж зусиллями. Але якщо це не систематичні покатушки або мтб цілком хороший і всім влаштовує - то можна і не заморочуватися (хіба що я би ставив тонші напівслікові покришки, якщо це саме переважає асфальт)
я от розумію, що меня гревел до снаги. Але по дорогам в нашому місті особливо не поїздиш, треба іздити по тротуарам, бо вело-доріжок взагалі немає.
Допоможіть будь-ласка, вже замучався з вибором(
Два рази на тиждень їду 40-50 км, інколи три рази на тиждень, в минулому році іздив на гревелі, все круто, середня швидкість 25-27 км була, тобто вкладався за 2 години)
Але як же я не любив заїзджати в ліси, або в поля\села.
Гравійних доріг не так багато в Україні, а от погадих доріг, але з дуже крутими видами у нас дуже багато коло кожного села.
Я от думаю, що гревел і тротуари, це точно різні речі, на МТБ сів собі повільно та крутиш на розслабоні, а 2-3 рази проїхатися 50 км я думаю можна і на МТБ, він в мене 13-14 кг буде важити + поставлю резину полуслік хурікани.
Ну буду їхати 50 км, на пів години довше, але буду катати по лісам і не боятися їх, буду кататися по полям і селам свого району.
Байкпакінг не потрібен мені, іду пустим, або з рюкзаком.
+ я хочу катати в зимку і думаю, що на гревелі це просто жах)
Або взяти гревел на колесах 40 - 45 мм, який буде важити 11.5 - 12кг і буде більш - менш м'яким.
@newenter4994 прийшов до такого ж висновку. живу на Фраківщині, близько до Карпат . Був вел ктм на 28 колесах покришки 1,4(37мм) також пробував 1,6(42мм). По асфалтту супер ,є ракат ленгко розігнати і підтримувати швидкість. Наприклад їхали в Журавно ідеально рівний асфальт, середня висока , пульс низький. Але назад знайомі вирішили повертатись селами щоб не їхати трасою. 50 км їдеш залишками асфальту. І ось тут 42 резина проявила себе краще, але всерівно краще їхати на 2,0 без різниці який діам етр колеса 26, 27.5, чи 29. Сподобались Покришки conti double fighter lll ширина 2,0, schwalbe hurricane 2,25 або smart sam. Або банально взяти кенду small block. Зовсвм без шипів не рекомендую , томущо коли широка покришка буває скорочуєш дорогу через поле або ліс, і якщо є хоч бокові шипи це страхує від раптового падіння. В карпатах покришки 2,25 це щось їдеш на тиску 1,8-2,0 бар цікавими траверсами. Ще маю велосипед з планетаркою nexus 8. Для повсякденного використання
@@vetaltyrg2671 дяку. за відповідь! schwalbe hurricane 2,25 багато ругають, що вона дубова, погано їде по грунтам , особливо в мокру погоду і що вона важна, тобто набагато гірша, ніж слікова і не гревел і не слік, чи все брехня і покра норм?
Хоча вага і правда велика у неї.
@@newenter4994 якщо сильне болото липке то там magic mary 29*2,4 також не змогла проїхати. З моїми 100 кг мені норм. Заносів не було ,при тому що на швидкості 30-45 заліьав з твердої породи в багно 12 см ( покриз ободом не було видно). На передньому колесі був smart sam 2,25. Ставити на перед слік чи післяк це тільки суха погода. В поїздці був ще один хлопець на хуріканах. Його чомусь зносило. Я їхв на 2 бар , він їхав на 3 бар. В нього вага 65-70 кг. Мабуть було мале пятно контакті от його і носило. Але спустити тиск не хотів.
Топ огляд. Плюс за чесність стосовно хромоль рами.
Пройшов такий самий шлях від мтб до гревела тільки карбона. Дійсно відчував такі самі емоції. Ще дуже зацінив що вага з 5-ї точки перенеслась більше на руки із за посадки і це призвело що дупа набагато менше стала боліти))
Дупа у мене не дуже боліла, як і спина/шия (ну хоч щось, бо колінам взагалі п***ць настав за два роки покатушок), а ось щодо більшого навантаження на руки - є таке (я ніби згадував про мозолі на долонях).
Подумки я теж прийшов до того, що брав би карбогревел, але ціни кусаються, може після війни 🙃
@@KrutymoDali Я спокусився на б\у з olx. так як купляв свій мтб марін в магазині за шалені гроші . а продав за пів ціни при тому що відкатав на ньому 1 сезон і ще навіть була продовжена гарантія :(
Про м'якість, комфорт рам є відео, де заміряли вібрацію на карбоні, алюмінію і хромолі. В результаті, різниці ніякої. На комфорт в основному впливають покришки, а ще сідло і обмотка руля.
Скоріш, можу погодитися. Хоча вилка теж відчутно додає комфорту, вона з'їдає швидкість на ямах і додає вагу (дуже відчутно на підйомах). Недавно робив заїзд на MTB і переконався у цьому знову.
@@KrutymoDali звичайно, вилка теж, забув написати)
Потрібно мати декілька байків для кожної стихії, якщо дозволяють фінанси та вільне місце. До свого мтб докупив гревел. На гревелі в основному катаю асфальтованими дорогами, містом та вкатаними стежками. На мтб катаю лісами і розбитими грунтовками, там де можна відбити руки та зад на гревелі.
Десь так і в мене вийшло, хоча на MTB останнім часом не їздив, але більше тому, що взагалі зараз особливо не до поїздок
О, я так само, але на гревелі накатую в четверо більше!
Дякую за відео, цікава інформація. Також катаюсь на велосипеді, 28" з прямим кермом та дорожньою гумою, на вібрейках :)
Головне, щоб це приносило задоволення :-)
Як я згадував у відео, у мене з прямим рулем виникали нюанси через те, що затерпали руки.
А вібрейки дуже специфічні у налаштуванні по моєму досвіду, хоча й менше важать, ніж диски, тому на них досі їздить чимало шосерів.
@@KrutymoDali звичайно в дисків є багато плюсів, вони і більш всепогодні :). Вага велосипеду має значення, на легшому і їхати легше.
Завжди було цікаво про гравійники. Не так давно купив бу, але стан можна сказати новий Cube Reaction 2018, розмір М. Вага там щось 13.4 по мануалу це з 29 широкими покришками. На відчуття вел просто легкий. Якщо брати теж алюміньку Rockrider 5.1 2013 року на 26, то відчутно легше і за нього, але розміри навіть візуально у Куба більше. Я райдер без особливого досвіду, катався максимум 50 на залізному, катався на Кубі також максимум 50. Мабуть, 40% асфальт та 50% траси грунтові. І тут поїхав з бувалими райдерами. У одного гравійник на якому він катав 260 за раз... Не пам'ятаю модель, але типо теж не бюджетний. Наразі їхали 82 км. Багато підйомів і спусків.
Польські дороги\велодороги. Все на рівні, але так само є маршрути і з насипного каміння, грунти. 90% дороги асфальт. Я собі заблокував вилку і все. На рівній дорозі сильно не відчувається різниця. Але коли мчишся на швидкості з гірки по автодорозі та в ночі, навить зі світлом чи в принципі за кимось, на ливнівках чи на ямах таки краще розблоковувати вилку. Ну і маневри на дорозі таки небезпечні, таким приходилось попадати в них на швидкості. Хоча культура у водіїв в Україні та в Польщі на порядок відрізняється.
По руках дає неприємно навіть з рукавичками с гелем. На розблокованій на багато приємніше )))
Брав спробувати гравел. Так, може на 1.5 кіло він легше. Проїхав метрів 50 на ньому по бруківці. Це капець ) Все в руки віддає, жорсткий. Як на мене то реально якщо 90% по гарному асфальту та 10% не по сильному бездоріжжю. І то, звісно які відчуття тобі потрібні та чим ти готовий пожертвувати чи придбати. А як згадаю ті лівньовки, то там мабудь відчуття ще набагато жорсткіші чім на великих колесах.
Зрозумів, що відчуття точно не сподобались на гравелі, та для моїх умов використанні наразі й тим паче в майбутньому гарний МТБ то найліпше.
Я оце два роки відкатався на гревелі і потім недавно знову зібрав свій MTB і проїхався. Спершу по лісу (все ок, дуже приємно і комфортно), потім по Києву 80 км (задовбався жахливо). Відчуття, що MTB їде рівно стільки, скільки ти крутиш педалі - тільки зупинився - швидкість падає. Думаю, тут найбільше впливають покришки. Так, на ямах і горбиках м'якше, але відчуваєш, що на кожній ямці швидкість значно падає і треба знову набирати швидкість. Гравійник хай і жорсткіше, але це менше відчувається і його легше розганяти. Але сам факт, що по результату руки від MTB все одно боліли, хай купу вібрацій і поглинається.
Можу погодитись. Для відстаней і легкого бездоріжжя - гравійник топ, але якщо суцільні ями, то MTB для рук приємніше, але вимахуєшся в рази більше.
Після гравійника 80 км відчувається як хороше тренування і ще можна щось робити, від MTB - бажання три дні лежати і дивитися у стелю 😅
@@KrutymoDali Так, згоден. МТБ то не про великі відстані і швидкість, а більше про комфорт поза рівного асфальту ) Коли я поїхав 80 км, в мене тільки ноги відвалювались бо забились м'язи без звички, з іншим проблем не було. Наступного дня навіть поїхав дітей на двійному веловізочку тягати на веліку. Але таки трохи було важкувато. За 12 кілометрів вже замахався. Але дорога змішана була: асфальт, ліс, підйоми )) Але мені більше подобається ідеологія подорожування на місцевості для МТБ чим маслати сотні кілометрів по асфальту і не один день. Причепити веліки до авто, приїхати на бажану місцевість і катнути 20-50 км насолоджуючись тишею, видами з пивом та відсутністю інших людей, асфальту і автомобілів ) Чи може на крайняк змінювати покришки на більш швидкісні, але за швидкістю не ганяюсь, якщо чесно ;)
Доброго дня! Ви щось перегнули з вагою велосипедів та компонентів)
В мене був GT Avalanche 9r, вилка була не заводська - повітряна, то важив він 12+ кг. Гарні бюджетні колеса найнера, важать так само як і на гревелі.(втулки типу koozer, та ободи DT Swiss 500 серії, вага вийде +/- 1,7 кг, гарні покри мтб важать 600+/- грам, деякі бюджетні гревел покри важчі бувають).
На свій гревел зібрав 2 вілсети. Один на 700С, інший на 27,5" (з широкими покрами). Покатався і зрозумів, що різниця у вибігу(або накат, як його називають), починає відчуватись лише на швидкості 30+. Проте, на 27,5", є значно більша комфортність по нерівних дорогах та пісках. Накат теж відрізняється, і це теж відчутно тільки на швидкості 30+.Обидва вілсети безкамерні, тож мав змогу гратись тиском у покрах.
У мене прямо інтрига зважити велосипед, на жаль, він не під рукою. Але якось як буду на ньому їздити - візьму ваги 🤣
Бо саме сьогодні тягав Ronin по сходах, то дуже відчутно, що він легший
@@KrutymoDali Заводський GT має важити до 14кг. Навіть кітай велосипед Crosser Solo, на 29 колесах, важить 14) А 16-18 кг., то вже вага як у електричці 😅
На своєму GT, я скинув вагу за рахунок нового вілсету з гумою, повітряної вилки, та перехід на систему 1х12.
У 2020 році купив хромолевий турінг. Важкуватий. Через рік поставив нові 29 покришки - трохи ширші і м'якіші. За два роки проїхав 6000 кілометрів. На весні 22 року планував поїхати з Енергодару на Запоріжжя. Ну судилося. Прийшлося все кинути, в тому числі і велосипед.
Зараз живу в Запоріжжя - збулася мрія. Нарешті купив собі новий вел - алюмінієвий гревел з карбоновою вилкою. В перший же день, як їхав від продавця домому, пробив обидва колеса. Тепер от думаю - залити антипрокол, зробити безкамерку, чи поставити броньовані покри.
Залежно від регіону (чи багато колючок і скла на дорозі), бо у мене пробиття на дорогах бувають ну може 1-2 рази на рік, то мені й лінь морочитися безкамеркою ради того; у ній є свої безсумнівні переваги, але і мінусів вистачає, а коли я зараз відкатую в кращому випадку 1500 км на рік, то мені лінь на це витрачати час і гроші
В Запоріжжі обов'язково ставити покри з дуже гарним звхистом, ще й антипрокол заливати. Тут по набережній! ось в вересні ми поки їздили я діставав по 30 колючок з кожного колеса... Це пиздець якийсь, на бездоріжжі менше шансів проколотися
типовий некитай мтб(як ваш) важить 13, ну макс 14 кіло. повітряна вилка НЕ додає 2-3 кіло, так як сама по собі важить 2-2,5кг, і при заміні на рігідну хромолєву (яка важить 1,5-2 кг) найбільше що виграється то 500-700 грамів, ціною амортизації звісно ж... Але якщо треба бонки то ам вилка не варіант, так...
Думаю гравійник актуальний буде як другий велосипед, а основним має бути МТБ. Це моя думка.
Я сказав би навпаки. Гравійник багато кому підійшов би як універсальний (аби на них не були так задерті ціни) - і по асфальту, і по легкому бездоріжжю. А ось вже MTB для лісів і коли дуже багато бездоріжжя.
Але фактор ціни має значення - хороший хардтейл буде коштувати чи на 30-50% менше, ніж гравійник на схожому обвісі.
Так саме гадав, але як купив гравійника, МТБ застосовую тільки якщо дійсно чекає бездоріжжя, але перед війною, а подекуди навіть під час, з'явилося дуже багато гарно асфальтованих доріг, по яких дуже приємно мчати на легкому байку з кермом-бараном!
привет тебе. Шикарный хромолевый конь. Немного из опыта катания на панарейсере гревел кинг, их хватило на 1.5. года, после стали просто дико прокалываться. Перешел обратно на швальбе каяки. Просто бессмертная резина. Кстати, более бюджетный вариант это панарейсер пасела стоят до 1000 грн и в принципе хорошо катят да и кое какое защитное покрытие есть.
Так, тут платиш або захистом від проколів за рахунок меншої ваги, або більша надійність і більша вага.
@@KrutymoDali не совсем так. Теже каяки 700 на 35 весят 360 грамм и они просто бессмертные, а панарейсер 700 на 38 также. Все зависит от производителя, его добросовестности в производстве и технологий.
Как правильно сказано про дороги. Кто-то, я например и есть много таких. Если есть возможность ехать не по асфальту едут. Грунтовки, трава, камни, бездорожье. Там МТБ как рыба в воде. Руль можно купить любой, я видел с невероятным выгином. Вес. Нет никаких проблем, если ты не спортсмен, лишние килограммы роли играют. Итог. Переход на гравийник это не панацея
Не знаю що казати... на карбоновому велосипеді вага меньше 10 кг проїзжаю і по 200 км за день. Якщо тур. поїздка то до 100 км ізі навіть з субліматами і т.п. В багатоденні поїздки їздив лише з ночівлею в готелях (перед цим бронь на житло і уточнення чи можливо забрати вел з собою). Якщо ні то гамак, спальник і легка кухня закипятити воду для субліматів саме те що треба в літній період. Якщо все таки їхати з палатками то палатку на руль і поїхали (благо вона в мене 3 кг півторушка.) Тобто якщо сумувати то з спорядженням вел карбон з 10 кг стає десь як звичайний алюмінієвий в стоці (14-17 кг)
Так, це чудовий спосіб подорожувати (з ночівлею в готелях), але ми не шукали легких шляхів 🤣🤣🤣
Зараз аби Марії купував велосипед, то брав би їй карбон, а я працював би вантажною машиною 😅
Дякую за гарну українську мову.
Як вилка додає 2-3кг?)
Рігідні біля 1кг, повітряна 1,8кг, то +0,8кг...
Той GT важить 13кг...
Погоджуюсь, трохи не так порахував (втім, вага вилки все ж 2.1 кг по специфікаціям).
Щодо точної ваги - треба буде якось зважити, але він до холєри важкий, ніяк він не може важити всього 13 кг, бо тоді він був би по вазі майже як Ронін, а я дуже добре відчував різницю, коли витягував його на сходи 😅
@@KrutymoDali у товариша стоковий найпростіший GT Avalanche на пружинній вилці Сантур (десь 2.8 кг) важить 14.5кг
Всем добрый день.
Хотел так же поделиться мнением про велосипеды разного назначения,сейчас и ранее с момента как появились в моде гравийные велосипеды многие начали думать как бы на них пересесть,всю жизнь ездил на МТБ ,начиная с 26 колес и заканчивая 29 колесами ,и последний мой мтб был Merida big nine 600 2021года, что могу сказать,ездил дистанцию свыше 100 км ,в день выходило по 20 примерно,самая дальняя поездка,Славутич-Одесса, около 700 км в сторону вышло +-, средняя скорость на МТБ была 22-25км ,мне казалось это нормально и было вполне комфортно.... Пока не сел на гравийний, скорость средняя 25-32 , комфорт не ушел,лишь добавился,вилка амортизатор оказалась не так важна как я себе всю жизнь представлял ,да придёться немного чаще крутить руля,но вполне ничего, потом захотелось больше , и теперь катаюсь на шоссейном велосипеде cannondale CAAD ,и что я скажу,комфорт для каждого свое понятие,а мечтал всегда о двух-подвесе,но скорость не променяю ни за что)
Власне, у одному з відео на каналі ми проїжджали 120 км на завантажених MTB, але з гравійником та ж відстань долається легше (по асфальту). Теж не здивуюсь, якщо поступово дійду до шосейників або полегшених гравійників на 30-32 колесах, бо зараз їжджу під домом і хромолевий гравійник дає зайву вагу, хоча і виглядає красиво.
@@KrutymoDali 27 часов, Славутич Одесса (мтб), 19 часов (шоссер), 21 гравийник. Это до Одессы, старался при тех же порывах ветра, это очень большая разница, мтб покрышка 29.2.10, гравийник 28x38, шоссер 28, на мтб очень тяжело ехать, не оправдано
@@KrutymoDali ну ещё момент, у меня не дешёвая техника была, первый гравийник взял bulls grinder 2, и сейчас он для меня эталон мягкости, но любимым стал cannondale topstone, ещё хотел бы отметить merida silex 400,он тоже отличный, посадка почти как на мтб, очень расслаблено, но если нужно с кем то соревноваться в скорости, silex меньше всего подошёл, но по комфорту отличный
@@KrutymoDali а с мтб не знаю почему, больше всего понравился наш Украинский производитель велосипедов это formula, да рама тяжёлая, но он реально катил, если на Big nine merida удобно было передвигаться, то на формуле просто быстро, я не знаю что они засунули туда, но он был намного комфортнее и быстрее чем многие иностранные велосипеды, что нельзя сказать про ардис, не знаю почему, это как в свое время у отца был Минск и десна, и Минск ехал быстрее, а разницы было каплю, каретка та втулки
Яку трансмісію краще вибирати:3/9 або 1/10?
Залежно для якого рельєфу і яка касета позаду. Я особисто найбільше люблю 2x10, бо зручно різко змінити передню зірку; а 3x9 - це зайва вага і буває важче налаштувати. Якщо плануєте їздити в основному по рівнинах і асфальту - може і 1/10 вистачить, але якщо бездоріжжя і багато наборів висот, то може і 3/9.
За великим рахунком, найбільша/найменша зірка на касеті використовується найменше, тож що 9, що 10 - це не буде критично, а ось вже щодо переднього перемикача - тут треба думати про рельєф
@@KrutymoDali для наших рельєфів брав би 1/10 хватить з головою, хіба у вас гірська місцевість і великі перепади
@@yuranasanyuk у тому ж Києві (вибачте за києвоцентризм, гг) дуже треба, бо часто бувають раптові підйоми, тому можливість перескочити на меншу зірочку спереду, а потім повернутись назад - дуже зручно
24:35 ну камон, не скинеш ти 2кг теоретично змінивши свою хромолеву раму на таку ж алюмінієву, не перегинай😊 Ті алю гравійники, що важать 10 з копійками, мають вже карбо вилку та й обладнальння/колеса все ж не один в один з твоїм
таки можно найти в весе до 10 кг. к примеру катаю на radon skill(2015 г.в.) и его вес 9.3. кг. при этом алю рама и карбо вилка, н овибрейки. Если брать гидравлику, то +400 грамм. Так что можно взять вел в весе 10 кг.
По факту будь-який навантажений велосипед буде м'якшим. Масса - то міра інертності тіла, чим більша маса тим більший час зміни швидкості для об'єкта, звідси м'якість. Тому про хромоль це правда лише тьому що велики з нього важчі.
Зазвичай говорять не так про зміну швидкості, як про "поглинання вібрацій".
Але це питання особистих відчуттів. Я цього не відчув, хоча і старався помітити різницю.
Може хтось на інших, "правильніших" хромолевих байках це помічає, а може я це зрозумію покатавшись ще тисячу-другу 🙃
@@KrutymoDaliкатаю на хромолевому турінгу Fuji Touring Disc. Хоча це і «тру» турінг, не відчув я чарівного поглинання вібрацій також. Тут скоріше ширина гуми грає роль. Бо мій старий МТБ з заміненою вилкою на ригідну карбонову гасив нерівності набагато краще за рахунок покришок 2.25. І важив менше до речі 😂
@@bicycle_tramp так і є. Маю хромоль, алюміній і карбон. Немає ніякої "магії гасіння вібрацій" у хромолевої рами. Вона лише гуляє вправо-вліво при потужному педалюванні. Поглинання вібрацій вирішує гума і тиск.
Близько 20и років катав на стартонах
Був у мене чемпіон 61го року
На мій погляд сталеві рами більш довговічні
От і всі переваги
Ну і особисто мені подобається зовнішній вигляд
Доброго дня якщо брати мтб то з яким розміром коліс 26, 27.5 чи 29 найнери?
Важко порадити щось конкретне, бо залежить від стилю катання та вашого зросту. Але, загалом, якщо ви вище 170 і є велосипед під ваш зріст, то беріть 29 і майже напевно не прогадаєте. 26 точно ні, це застарілий стандарт, під який може важкувато знайти потрібні покришки, хоча ще досить активно використовується у бюджетному сегменті.
@@KrutymoDali зріст 178 см вага 94кг . Ще є така думка що найнер важко розганяти і колеса по міцності програють 26 і 27.5 дуже багато суперечок. Я їздити планую на відстань до 20-30 км 1-2 рази на тиждень не сильно поспішаючи
@@fireman00049 не думаю, що вам це принципове питання на таких відстанях. Дивіться інші параметри. Я би брав 29, але раптом десь по знижці буде жирнюща пропозиція з кращими характеристиками, то 27.5 цілком варіант. 29 вважається накатистішим і зручнішим на ямах + більший вибір покришок (як мені здається).
@@KrutymoDali зрозумів а по кількості зірок на шатуні що по радите
Дві зірки для наших поїздок було ок. Якщо не плануєте прямо в круті підйоми задиратися, то навіть одного вистачить. Три не раджу, бо зайва вага і важче налаштувати, але раптом не буде іншого варіанту - то можна розглядати. Мені для туризму 2 спереду і 10 ззаду найзручніше (хоча перша і остання зірка майже не використовується, тож може вистачити і 8, і 9 зірочок на касеті), але це мій спосіб використання, тож це не універсальне рішення.
Я проїхав вже 4000+ км на МТВ
І хочу наважитись купив гравел
Але зараз зима
І я не знаю чи купляти
Дивлюсь на Pride rocx 8.4
Зима - хороший час купувати велосипед, бо можна купити непоганий варіант з попередніх колекцій за реальну знижку. Тож я б радив моніторити час від часу магазини (зокрема у "чорну п'ятницю")
Цікаві думки, дякую за старання! Чи розглядали варіант гібридного велосипеду з невеликим (близько 60мм) повітряним амортизатором?
Це може бути непоганий варіант для нашого туризму, я сказав би, навіть ідеальний, але, як я вже казав, у мене німіють руки від прямого хвату - на барані цієї проблеми не виникає.
@@KrutymoDali так, оніміння рук це проблема. У мене навпаки руки почали німіти на барані, доводиться постійно змінювати хвати.
Руки німіють від неправильної посадки, а не від виду керма.
@@petl7535 напевно так і є. Я не ходив на байкфіт, намагався сам знайти зручнішу посадку. За пару місяців зміг знайти оптимальне положення, але проблема повністю не зникла.
Для мене недолік мтб, це посадка.
Наприклад коли їдеш по казках сидячи, відбиває зад, бо більшість ваги припадає назад, в руки звісно комфортно, тут без питань.
На гревелі такого немає, тому що розподіл ваги більш рівномірний.
Якщо не їхати на прямих ліктях звісно.
Ще на МТБ мені не подобається крутка педалей, бо крутиш від себе , а не під себе
На гревел після МТБ сідаєш та одразу хочеться топити швидше, він наче провокує, а на МТБ хочеться їхати 15-17 км і дивитися природу, що теж не погано)
Я походу зрозумів чому мені на мтб не дуже важко) зріст 203, і довгі ноги при цьому, сідло високо, тому посадка не вертикальна а майже як у товариша на гравійнику, сраку ніколи не відбиває і взагалі ніколи не болить від їзди, постійно привстаю на ноги коли проїжджаю якісь бугри + амортизація звісно.. в середньому вкручую на 25, буває і 30 на рівній дорозі
@@bjornjurgensen9428 не розумію зв'язку, з таким ростом на мтб треба ХХЛ брати , інакше точно вся вага буде на спину іти бо посадка буде вертикальна
@@АрменГалусян яким чином може бути вертикальна посадка коли сідло вище руля? А ххл тупо ніде не бачу під свій бюджет, та і все одно там висота рами на 5 см більша за зо, це ролі не зіграє, річ буде більшим, це так
@@bjornjurgensen9428 ну я мав на увазі, що не витягнута посадка) я пересів на МТБ повністю , продав гревел та ЦК, щоб була можливість катати трейли
Як раз подумав взяти гревел до мтб. А що скажеш про меріду сайлекс 300?
Все ж мені дуже подобається гідравлічні гальма, тому розглядав би 400 (хоча вона і дорожча), але 300, на мою непрофесійну думку, цілком ок. Свого часу її особливо не розглядав з причини відсутності заднього багажника 🤣
А чому немає можливості подорожувати з палатками? Є якась заборона?
Питання інтерпретації законів. У всіх областях, крім Закарпатської, діє комендантська година, яка забороняє знаходитися надворі після 23 або півночі. Дехто з вважає, що "я в палатці - це моя домівка", втім, навіть якщо добре ховатися, хтось з місцевих може помітити, зателефонувати: "там хтось у лісі ходить, раптом ДРГ" і будуть неприємності. Шанси на це невеликі, але хочеться залишатися законослухняною людиною.
Ще є ризик натрапити на навчання військових або на розрахунок ППО (у нас було, що ми натрапили на них у дуже неочевидному і тихому місці - вийшов роздратований вартовий з автоматом). І це ще був день, а вночі нас би клали у землю, а потім з'ясовували, хто ми і що ми.
Тому ми вирішили, що безпечніше їздити днем, а ночувати у приміщеннях, хоча тут кожен сам вирішує ступінь ризику.
хороша повітряна вилка важить менше 3 кг.
Так, я трохи загнув. То хіба що якась пружинна. Моя важила 2.1 кг на МТБ
А я нічого не міняв і не переходив, просто купив собі гравійник та залишив МТБ! Немає універсального велосипеда, тому в мене тепер їх два, кожний для своєї мети!
Так само, хоча з певних причин з 2022 на MTB навіть не їздив, але рано чи пізно планую
Нє, ну хромоль - це любов! Я не пробував карбон, але на алюміній - ні ногою!😅 з ексцентриками лиш один раз був оцей баг… осі, звичайно, хотілося би (бо жорсткість), але - нима грошей!😌
У мене було декілька гравійників, і саме ронін був самим жорстким
Є таке. "Надійність і м'якість хромоля" 🤣
із крайності в крайність)
ти був дуже близько...
потрібно було обути не в полуслік, а в СЛІК Широкий (і накат і м*яко буде)
А щодо хватів, то дроп бар вже той втулив би туди і горя б не знав
Я вже майже дозрів до сліку, якщо чесно, та все ж вирішив поки взяти SS і мене більш ніж влаштовує його поведінка що на асфальті, що на ґрунті
Не замінить гравійник МТБ. У пісках, болоті, схилах він кращий, а +- асвальті чи нерівностях є шосік. Гравійник не зможе стати повноцінною альтернативою. ( катаю хардтейлом тадвухпідвісом)
Розмова саме про туризм по асфальту/гравійці ;-)
гравійник це незалежність від покриття. шосік це тільки хороший асфальт, а мтб всетаки більше для трейлів або чогось жорсткого.
якщо в тебе задача проїхати 100км навпростець через поля, ліси, дороги між селами то це гравійник.
але все це с одним уточненням, що як на мене сучасний турінг це і є гравійник, тільки для наших реалій це покри 42мм мінімум, а краще 50мм. і не обов'язково руль баран, прямий руль теж підійде але потрібно буде встановлювати ріжки та лежак в ідеалі.
треба розуміти, що в європі гравійні дороги не те ж саме що і наші дороги.
Я може десь прогавив, чи ти не сказав обода в стоці безкамерку піддержують??
Так, підтримують. Не певен, щоправда, чи треба клеїти окрему стрічку (tape), але скрізь заявляється, що можна ставити безкамерку і самі покришки її підтримують, але оскільки я мало їжджу, то вирішив цим не морочитися.
МТБ универсальный. За счёт геометрии рамы, широким покрышкам, амортизационной вилке, горный велосипед. Заблокировать вилку, сменить руль, вот и гревел. Сделал всё обратно, снова МТБ 😁
ставиш покри 35-38 і буде тобі щастя в туризмі
Поставив навіть 32 - взагалі клас! Хоча по глибокому піску їздити важкувато, але по асфальту і ґрунті - дуже навіть.
12 пачок субліматів займало в тебе 20літрів?😂😂 Це ти явно перегнув в рази)) І все ж думаю що твій GT не міг важити 16-17, точно до 15кг. Гравійник чи турінг найбільш універсальний велосипед наразі, якщо катаємо переважно по дорогах не залежно від якості покриття. Якщо ж переважно катаємось по лісах/полях, то все ж варто обирати МТВ хардтейл (на мою думку). Дякую за відео
Не думаю, що аж надто перегнув, їх було дофіга 😅
Звісно, завжди можна було би зекономити, аби брати продукти по дорозі, але якось ми вирішили перестрахуватися
Доречі вага велосипеда рахуется без педалей. В мене наприклад МТБ-шка, 29 колеса на 23 розмір рами важить 10.5 кг, тобто вага залежить від бажання -) А от шо до посадки та керма то погоджусь що МТБ не для подорожей.
Кермо баран переоцінене для туризму. Хто спробував мультибар (вісімка чи С-шка) до дропбара не повертається.
Для туризму дійсно буває дуже зручно, це правда (трохи катав на велі знайомого, в якого "метелик"), хоча баран якось поки більше до душі, хоч він і має певні нюанси з тим, що усе, що хочеш, на руль не закріпити (ліхтарик/сумка/дзвінок) - бувають нюанси зі зручністю.
Взагалі не розумію до чого тут вага, коли ти на вел навішаєш 15-20кг і вже якось всерівно чи буде він 21кг чи 22 кг важити
Тим не менше, різниця відчутна, тим більше, різниця не в кілограмі, а десь в 3-4
НІ не варто, катаю на мтб cube reaction gtc 27.5 . Катаю і по містам і трасам від 50 до 200 км в день. Все мене влаштовує, ніякого ні шосера ні гревела не хочу.
Якщо саме по трасам ганяти, то можна дещо підвищити середню, затрачати на дорогу менше зусиль і полегшити поїздку в сильний вітер за рахунок посадки. Звісно, на MTB цього теж можна добитися зміною посадки та напівсліками.
Але якщо вас все влаштовує на MTB - то і справді, можна нічого не міняти, бо їздимо ми не для швидкості у Страві, а для задоволення
@@KrutymoDali Так і є .
Trek 920 як що я правильно зрозумів автора це те що потрібно
Власне, я неявно згадував про нього (коли казав, що не було потрібних велосипедів в Україні) - думав чи 520 чи 920 брати, але їх тупо не було в ковідні роки 😅
Хоча швидше я дійду до якоїсь карбонової Меріди або щось типу Канондейл чи Рондо (у них є елегантність, яку я люблю у велосипедах)
Є цікавий дослід про метеріали рам
th-cam.com/video/Bu6z2KTa_CQ/w-d-xo.htmlsi=991b39Vq44hcq9AA
Так, Капущака любимо і цінуємо. На момент монтажу відео відео Васі ще не вийшло, але наскільки я його пригадую, то він дійшов до тих же висновків.
єдиний дієвий дослід -це власні враження. сідаєш на карбон, катаєш, запитуєш у себе чи хочеш ти назад на залізяку...
@@h1n1worm це як з аудіофілами 😁
Прилади не фіксують, а я відчуваю 😁
Якось так )
@@kiruxaUA ну до людей,які чують чи "прогріті" кабелі живлення підсилювача це трохи далеко.=)
@@h1n1worm о, тему знаєте )
Тому в вело я вітаю любі рішення )
👍👍👍👍👍
Ещё одна жертва маркетинга)
ще один із мтб головного мозку
Все так 🙃
Настільки жертва що зрозумів про те що купив гравійник тільки через деякий час після покупки?
відос ні про що ...