Én amikor éhséget érzek, iszom egy pohár vizet - hiszen a szomjúság összekeverhető az éhségérzettel. Valójában naponta egyszer eszem (főként lencsét, babot, rizst, almát), viszont megiszok kb. 3 liter vizet, és ha csak egy kicsit kisüt a Nap, máris tartom felé az arcomat. Naponta gyalogolok 5 km-t, végzek erősítő tornát 30 percet. DE! Ha megkívánom a sült szalonnát, akkor azt eszem (lila hagymával), ha paprikás krumplit kívánok, akkor azt (uborkával). Van, hogy sajttortát kívánok - azt is megeszem! Életemben nem böjtöltem, nem tagadok meg magamtól semmit, csak semmit nem viszek túlzásba. 63 éves vagyok, 165 cm, 54 kg. Semmilyen gyógyszert nem szedek, igaz, olvasáshoz szükségem van szemüvegre. Szerintem jó.
Halkan jegyzem meg, hogy ezekkel az adatokkal te a koros sovanysag kuszoben vagy, a bmi-d alapjan barmelyik gasztroenterologus azonnali konzultaciora hivna be. Marha jo erveles volt. 😅
Nekem reggel kinyilik a szemem és éhes vagyok.Mióta az eszemet tudom, így volt. Ezért jól beregelizek. Délben ebédelek , este vacsorázom . Igen, délután is eszek valamit... Sőt, ha éjjel felébredek és éhes vagyok akkor is eszek valamit... 68 éves elmúltam és SEMMILYEN gyógyszert nem szedek , nem emlékszem mikor oltam orvoshoz. Viszont nem is üldögélek órák hosszat. Mindig rengeteget dolgoztam, hatalmas kertünk van.... Az étel és a mozgás mennyissége és aránya a fontos . Egyél annyit, amennyire a szervezetednek szüksége van és mozogj !
Gratula egy értelmes is megnézte ezt a hülyeséget. Diplomatikus vagy. Mért nem mondod sületlen hülyeség . Nem zabálsz éhen döglesz ,farkad is lekonyul. Kihal az emberiség. Bocs a nőknél kiszárad nem kíván semmit, fa... szálka megy a...
Igaz, csak annyit kell enni amennyire szüksége van a szervezetnek. Én 67 éves vagyok, és legalább 15 éven belül egyszer volt valamilyen kiütés a börömön amivel orvoshoz kellett mennem , jó az immunrendszerem, hála Istennek, tökéletes az egészségem. Én is délben étkezem elöször, de 3x étkezem naponta, évek óta nagyon ritkán eszek olyasmit ami cukrot vagy fehér lisztet tartalmaz.
Én csak akkor vagyok éhes reggel, ha este a lefekvéshez közel vacsorázok. Ha lefekvés előtt 1-2 órával már nem eszek semmit, akkor reggel nem vagyok éhes. De logikus. A vacsorával munkát adunk a szervezetünknek éjszakára és ez egy öngerjesztő folyamat, aminek az a vége, hogy reggel éhesek vagyunk.
Nagyon utálom, hogy az úgynevezett "tudomány" ma már mindenben előírná, hogy hogyan éljünk. Mennyit igyunk, mennyit és mit együnk. Menjenek a francba! Régen, aki túlélte a gyerekbetegségeket, elélt hetven, nyolcvan évig azért mert egészséges ételt ettek, Ma mindenben méreg van, ez ellen kellene tenni!
Nagyon szuper! Balsai doktor úr is fényévekkel előbbre jár ebben a témában mint a többi orvos. Én februárban kezdtem el ezt az életmódot 63 évesen. szerencsére nekem még nem voltak kialakult betegségeim, csak a vérnyomásom volt egy kicsit magas. én nem vagyok orvos, de nagyon alaposan beleástam magam a témában. Februárban hallottam Dr Balsai Tamás ezen podcastját.l akkor úgy döntöttem hogy belevágok, azóta 20 kg -fogytam. azóta nem eszem semmilyen gabonafélét, burgonyát rizst.csokoládét, fagyit, ma már kirobbanó formában vagyok pedig nem jártam edzőterem, meg futni. Nagyon jól érzem magam. Nem is beszélve arról, hogy étkezési költségem is jelentősen lecsökkent. Várképem is hibátlan lett a múlt héten megszünt a cukor rezisztenciám, a testemről eltűntek az öregségi foltok az anyajegyek is kivilágosodtak és sokat fejlődtek vissza. Csak ajánlani tudom mindenkinek, minél előbb kezdje el, csak az első két három hét nehezebb utána már könnyen megy minden. Most már úgy elsétálok a péksütemények előtt, hogy eszembe nem jutna, hogy egyek belőle, pedig régen egy kettőt simán benyomtam. Ma már nálam ez egy életforma
Tisztelettel! Értem én ezt a szép tudományos magyarázatot.. Amúgy én sem eszem délig, de nem mindenkinek működik ugyanaz, mert mindenkinek más a teste.. Erre épül az ayurveda, ami személyreszabottan ad diétát és étrendet minden embernek.. köszönet a videoért, ha többen követnék ezt a napi 2szer evést, sok betegségtől megszabadulnának az emberek🙏
Remek. Nagyon sokat küzdöttem, legalább napi 4szer egyek. Erre most kiderül hogy teljesen feleslegesen és pont az a napi kétszeri étkezés volt a jó amire felnőtt koromra beállt a szervezetem.
Én is azok közé tartozom, akik ösztönösen, legszívesebben az elmondottak szerint ennének de eddig nem tudtam hogy ez a jó irány...Köszönöm ezt az értékes előadássorozatot, nekem pozitív változást hozott❤
Sose tudtam reggel enni. Nem vagyok éhes, még alszik az emésztőrendszerem. Dél és 2 között éhezek meg először, akkor eszem. Utána este. 2x érkezem és ez elég nekem, de mások ezt nem értik és azt mondják nem egészséges 😢. Ezek szerint jól éreztem ösztönösen. Az intermittent fasting-ot ösztönösen gyakorlom már több éve 😍
Egész életemben azt hallgattam reggelizni muszáj..én szabályosan rosszul voltam tőle, de valahogy volt férjem rászoktatott...hízni kezdtem, állandó fogyókúra, sok mozgás, nehezen fogytam, elváltam, azóta nem reggelizem és visszatért az egyensúlyom :)
Én 67 éves vagyok, és 15 éven belül egyszer volt valamilyen kiütés a börömön amivel orvoshoz kellett mennem , jó az immunrendszerem, hála Istennek, tökéletes az egészségem. Én is délben étkezem elöször, de 3x étkezem naponta, évek óta nagyon ritkán eszek olyasmit ami cukrot vagy fehér lisztet tartalmaz. Egészségesen étkezek, körülbelül 2 liter vizet iszom naponta .
Lehet szépíteni, de a nap végén a cukor az egy függőség. Így a folyamat amikor "lejössz" róla hasonlít. Azon át kell menni nincs mese. A másik meg, hogy sosem jössz le róla igazán ahogy a podcastban is említik. Alkohol függőknél van az a mondat valahogy úgy hogy: "nem az van hogy nem iszom többet, csak ma/most úgy döntök hogy nem iszom." Ugyan ezt éltem/élem meg a cukorral. Ami elképesztő csak az, hogy milyen könnyű megállni miután átjutottál a túlpartra. Ha valaki most kezdi ezt el: egyrészt nagyon nagy szerencsénk van, hogy megtaláltuk ezeket a podcastokat. Másrészt el kell hinni, hogy ez működik (és itt is és máshol rengeteg példa van már mennyi embernek sikerült), és át kell jutni a másik oldalra. Amint átéled egy pillanatra is, hogy milyen nem kívánni a cukrot, mennyivel jobb a közérzeted, milyen könnyen mennek le a kilók, nem vagy éhes mint a farkas és közben konrétan ugyan olyan jókat eszel... sosem akarsz majd visszamenni! Igen, ez egy új gondolkodásmód, de nem akartam elhinni több évtizedes édességzabálás után, hogy én azt valaha fel tudom adni. Elképesztő, de lehet. Ha már idáig eljöttél, és tényleg eleged van abból ami most van, szerintem Neked is menni fog! Azt a pár hetet bírd ki vhogy, health coach al vagy anélkül, ami neked működik, és egy csoda vár rád. Gratulálok a podcastokhoz a készítőknek. Egyszerűen fantasztikus, kötelezővé tenném ezt tananyagként minden iskolába. Csak így tovább!
@@AndreaGyőri-w1z Szerintem abszolút. Állítólag 40 naponta a szervezet lecseréli a sejtjei nagyrészét, ez biztos változó, egy gyomor sejt biztos más sebességgel cserélődik le mint mondjuk egy bőr vagy egy szívizom. Biztos van aki ezt pontosan meg tudja mondani. Innentől kezdve bizonyos időközönként kapunk egy új testet. Csak rajtunk áll milyen ételt adunk neki, ergo milyen alapanyagokat fog használni arra, hogy az új sejteket legyártsa. A lényeg, hogy a kúrák nagy részét általában 40 napra lövik be. Én az első 40 napra koncentrálnék nagyon, amihez kell egyfajta vasakarat ez tény. Ha nem megy egyedül akkor az is teljesen rendben van, hogy segítséggel, akár család akár egy Dr. Balsai. Én a feleségem nélkül biztos nem tudtam volna megcsinálni. A fő kérdés, hogy az ember mennyire akarja. Miért csinálja. Nekem van egy kisfiam és szeretnék sokáig még az apukája lenni, ez elég jó motivációt ad. E mellett ezek a podcastok pont jókor voltak jó helyen, hogy pont betaláljanak. Mindenkinek más a miértje és meg kell találnia. Egy 60 éves ember a mai világban simán élhet 80-100 évig, szerintem nem mindegy milyen életminőségben telik az a 20-40 év. Sok sikert és ha van bármilyen egyéb kérdés szívesen válaszolok, ha tudok. Nem vagyok orvos, de az utóbbi időben sokat foglalkoztam az egészségtudatos élettel, a feleségem pedig egy élő lexikon.
Sajnos en már semmit nem értek ebben a temakorben. Az édesapám évtizedekig 😮kanállal ette (szinte minden nap) a házi szalonna zsirt, volt az lecsón, paprikaskrumplin, pörkölten stb. Egy fel kilo kenyér két hetig elég volt neki. Édességet??? Kilo szamra hordtam neki a (Benei) sutemenyt. Savanyusagot életében egy kilot nem evett meg. A teszta feleket sem szerette. Mind ezek ellenére 93 evig élt jó eroben egészségben. Ami jellemzo volt rá, hogy nyugodt ember volt és kifejezetten szeretett dolgozni bármit, tenni-venni a kertben. Egyszerű ember volt, de 88-89 évesen még mindig hitt a mozgas szentségeben, ha kellett akkor súlyzozott is 1-2 kg.- os kis sulyzokkal amit szulinapjara kapott. Bocs, egy vilagert sem okoskodnek de szerintem az alapkovek a jo genetika, a nyugalom es a tevekeny mozgasgazdag eletvitel.
lehet mondani, hogy összeesküvéselmélet, de mi más értelme van a napi 5-szöri étkezésnek ha nem az, hogy fenntartsák az élelmiszerkeresletet? A gazdasági növekedés az elmúlt évtizedekben, vagy száz évben sokszor volt már fontosabb, mint a lakosság egészsége🤷♂️ És lehetett akármilyen rendszer akárhol, mindenütt ez történt vagy lemaradva, de törtènik.
@@sandordomonkos8351 Az állandó étkezés folyamatosan aktiválásra kényszeríti az inzulintermelést és a hasnyálmirigyet, ha jól tudom. Minden egyes étkezés - kalóriabevitel - inzulinreakciót vált ki. Szóval lényegében stresszeled így a szervezeted. És lehetséges az, hogy sokkal esélyesebb cukorbetegséget kapnia az embernek.
Fizikai munkásként próbálj meg először délben enni. Minden embernek más és más megoldás az ideális. Tinédzserként pl napi 6-szor ettem, mindig éhes voltam és 1g felesleg sem volt rajtam. Manapság 45 évesen valóban elég lenne a napi 2x étkezés, vagy reggelivel és késői ebéddel, vagy ebéddel és vacsorával. A legnagyobb baj szerintem az, hogy akkor is eszünk amikor a szervezet nem kéri, csak ugye étkezési időszak vagy valamilyen alkalom ezt "megköveteli". Általánosítani nem lehet, sok mindentől függ kinek mi lenne az ajánlott. (Életkor, fizikai igénybevétel stb)
Fizikai munka mellett többnyire reggeli nélkül, egész nap nem eszem semmit. Ugyanúgy viszem fel a 40 kilós Estrich-et az emeletre, mint a többiek... Van nálunk is pár ember, aki rosszul van, ha nem eszik... Van is számtalan bajuk...
@@JBalazs Én is fizikai munkát végzek, napi egyszeri étkezéssel, mezőgazdaságban dolgozok, nyáron a melegben, télen a hidegben is remekül elvagyok egész nap egy almával is.
Fizikai munkaskent altalaban eloszor delben eszem.... nagyritkan reggelizem, sokszor akkor is csak muzlit. Es evek ota egyedul dolgozom. Hidd el lehet.
Építőiparban dolgozok és napi egyszer, általában este hét környékén eszek, napközben vizet iszok, télen max teát. Ha eleget tudok aludni, akkor semmi problémám nincs, pedig kemény fizikai igénybevételnek van kitéve a testem. Egy a probléma ezzel, hogy a szervezetem érzékeny lett arra, hogy mit eszek és egy kalóriadúsabb adag elfogyasztása után jobban elfáradok, mint az egész napos munkában.
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat, régebben én sem reggeliztem de aztán elkezdtem reggelizni, viszont most azt gondolom hogy nem kellene reggelizni igazából csak megszokásból reggelizek...
A szervezet érzi, hogy mennyire van szüksége. Hacsak nem a mesterséges élrlmiszerek, a stimuláló szerek , ami állandó éhségérzetet okoz, másként befolyásolják a szervezetet! Ne akarják már állandóan megmondani, hogy mit, mikor, mennyit, hogyan együnk! Talán soha nem fogják tudni teljes mértékben , hogyan működik az emberi szervezet.
Nagyon köszönöm a videót, a sok hasznos tudást, információt. :) Életmód váltásba álltam át kb 8 éve. Heti rendszeres futás, kevés cukor, kenyér, 5 éve a húsokat is elhagytam, de később a halat azt visszavettem, a többi húst azóta sem eszem. Szép lett jó lett minden... Kb 1,5 éve több munkát vállalok, kevesebb a heti futás kb. összesen 15-20 km. és a süti is visszajött és a nagy kedvenc a nagy kakaó tartalmú étcsoki. A sok feladat miatt sokszor kevesett alszom 6-7 óra, de ritkán 5 óra is. Utána próbálom az alvást pótolni, amennyire a feladat engedi. Ha fáradtan álmosan dolgozom, akkkor még több süti, lekvár, étcsokira van szükségem, de a kenyér az visszajött igaz kovászos változatban. Gép előtt üllök, sajnos a derekan körül csunya úszógumi alakult ki. Próbálok határt húzni és megtalálni az egyensúlyt a munka egészség és család között. Ha van valakinek jó bevált receptje szívesen fogadom.
Kedves Mária. Épp ebben a videóban van a megoldás,a recept,amit kér. Kenyérfèléket,édességeket elhagyni. Én 10-11 óra között reggelizek banànturmixot zabpehellyel,lenmaggal,egy nyerstojàssal,kis fahéjjal,tejjel. Zsírral főzök. Ebéd 2 óra körül. Este 6-kor eszem utoljára. Nekem ez bevàlt. Naponta sétálok kb 3-4 km-t. 66 éves vagyok,165 cm,65 kg.
@@borbelyaniko58A banán magas szénhidrát tartalmú, a tej pedig nem emberi táplálék, az a bocinak való. A benne lévő kazeint a szervezet nem tudja lebontani és feldolgozni. Nyers tojást enni nagyon kockázatos.
Voltam 144 kiló és ugyanakkor voltam kő alkoholista is. De mindig ugyanazt hallottam, táplálkozz egészségessen és minden rendben lesz. El sem tudják képzelni, azok akik azt nekem suljoklták, hogy milyen messze jártak az igazságtól. Igen, sokkal egészségesebben kellett volna táplálkozni, ez tény, de én ott jártam ahol csak az evés és az ivás volt az egyetlen öröm szerzési lehetőség. Ha akkor csupán az ő szavukra leteszem a piát és nem eszem, pusztán az örömszerzés, eltorzúlt kényszere miatt, már rég felkötöttem volna magam, (isten lássa lelkemet, megtette volna) mert még az a torz öröm sincs és az mögött már semmi nincs. A túlevés, a túlivás pszihológia, nem csak tudatlanság az egészségről. Ha valakin azt látjuk túl eszi, vagy túl issza magát, nem az a kérdés vajon tudja e mit művel, hanem van e bármi amivel ki tudná e váltani azt?
Mindig van mivel kiváltani! A minta amit otthonról hoz az ember a döntő. Aki csak az ivást és az evést látja alternatívának sajnos ezt a mintát látta. Persze tudom nem ilyen egyszerű a dolog, és okoskodni sem akarok, mert nem voltam ebben a cipőben, de az biztos hogy az életben sokkal több minden van, mint az evés és az ivás - szerencsére.
@@oromdulo Nem állítottam, hogy nincs más semmi. Viszont nem vagyunk egyformák, így nem fog ugyanaz öröm érzetet kellteni bennünk. Persze az evés, vagy ivás kényszert le lehet cserélni, mindig valami másra, munkára egyéb tevékenységre, de olyanra mely képes örömöt előidézni, olyant nem lehet csak úgy leakasztani a fogasról, vagy beletörődünk, az örömtelen életbe, azt gondolom azok sem élnek tovább, mint akik egészségtelenűl élnek. Én esetemben, nem beszélhetünk otthoni mintáról, senki otthon nem élt úgy ahogyan én és ismerek embert aki hasonlóképp él, nálluk sem, rajta kívűl senki nem adta ezt a mintát, így nem lehet általánosítani, otthonról hozott mintaként.
Az inuitoknak nem volt magasvérnyomásuk, nem haltak meg rákban és nem voltak cukorbetegek, mert évszázadokon át, senki nem vizsgálta őket és harmincas éveikben elvitte őket egy tüdőgyulladás.
A vita folytatódik! Hányszor együnk egy nap? Köszönjük a rengeteg hozzászolást és kérdést a podcast adásunk kapcsán. Hamarosan Dr. Balsai Tamás tovább boncolgatja a témát és az olvasók kérdésére is válaszolni fog a következő két podcast epizódban.
Kedves Doktorúr! Olyan kérdésem volna, hogy a Life Coach tevékenység miatt szeretnék önhöz járni, (már ha fogad ilyen szempontből pácienseket) akkor milyen elérhetőségen szabad keresni önt? Köszönöm előre is válaszát!
Tökéletes. Számomra, mert nem vagyunk egyformák, de az én testem történetesen pont így működik és magától, sosem helyeztem tudományos alapokra az étkezésemet, csak nem erőszakoltam magamra mások “hóbortját”.
Évente 2-3 alkalommal 3 napos böjtöt szoktam tartani. Semmit sem fogyasztok csak szénsavmentes ásványvízet, de abból jóval többet mint általában. Érdekes módon nem szoktam éhes lenni, csak nagyon kívános. Hétköznap könnyebb böjtöln, mert dolgozik az ember és csak este van egy kisebb kísértés a család részéről, amikor azok vacsoráznak. A hétvégék, amikor az asszony süt, főz és érezni az ételek finom illatát a lehető legrosszabb szituáció egy böjtölő számára, főleg egy kisebb lakásban. Nem rég hallottam, vagy olvastam valahol, hogy a nyugati világban az emberek többnyire nem azért esznek naponta 3x-5x mert éhesek, hanem mert megkívánjak az ilyen még olyan kajákat. Szóval ezek inkább mentális vágyakozások, függőségek.
Teljesen igazad van. Bár nem tudatosan, de én is így csinálom minden tudományos alap nélkül. Sose reggeliztem, és nem is vacsorázom. Du. eszem gyümölcsöt. Sose éreztem, hogy úristen éhen halok. 68 éves vagyok, rendszeresen sportolok, ahova lehet gyalog megyek. Nagy kivizsgálást csináltattam, tökéletes minden. Görög szigeten élek, lehet ez is besegít. Szerintem nem kifogásokat kéne keresni a nagy zabálásokra. 😅
Én mindent megértek, de napi 6-szori étkezéssel 30 kilót fogytam 10 hónap alatt. Igaz, kevés szénhidrátot eszem, és az is lehetőleg lassú szénhidrát (alacsony glikémiás indexű)
A másik riportban az Atkins diétára hivatkozik az milyen jó, itt meg elég 1X és 2X enni. Na, akkor itt egy kis részlet Atkins diétaból "Sokakban felmerül az a kérdés is, hogy az Atkins diéta során naponta hány étkezést kell majd beiktatniuk. Mindenképpen érdemes naponta 4-6 alkalommal étkezni, pontosan annak érdekében, hogy elkerüljük azt, hogy hirtelen törjön ránk az éhség, és hatalmas falási rohamok jöjjenek ránk. Tartsunk egy reggelit, egy tízórait, ebédet, majd délután együnk uzsonnát, vacsorát, és szükség esetén tarthatunk egy pót-vacsorát is, természetesen a napi szénhidrátmennyiségre ügyelve!" Akkor, ki hazudik, vagy beszél mellé????
Gyomorfekéllyel 70-80 évig is simán lehet élni. A finomított szénhidrát és lektin, amit nem kéne enni állítólag. Egyéni döntés, ki mit eszik. Változtatni nehéz az életmódunkon.
Elnézést,egy felnőt meglett férfi,aki 6 óratól 17 óráig kemeny fyzikai munkat végez maga szerint ha 12:00órakor enné meg az első etelét,no nem tudom nem tudom.
Nekem annyira erthetetlen ilyen parbeszedes formaban. Sokkal jobban lejonne, ha monolog lenne, es leoktatna a tananyagot. Hallgatom, hallgatom, de meg mindig nem ertem a inzulin mukodeset. Pedig 2-3 videot is hallgatok
Én a versenyekre is üres gyomorral megyek. Hipotóniásra kevert folyadékot iszom. Minél intenzívebb az erőkifejtésem annál ritkabban érzek éhséget. Tehát ha negyon hajtok, egyáltalán nincs éhség. Másnap is tökéletes állapotban érzem magam, kivéve az izomláz 😊, emellett a belső szerveimet sem érzem terheltnek.
..Én már 14 évesen kétszer ettem. Mikor 23 hónapig nem volt bevételem egyszer. Nagyon jól érzem ezzel a beosztással.Magam. Éhes alig vagyok. Mindig azt mondták egészségtelen. Hát nekem nem. 😀😀😀
Van a Dunán délutánonként egy nyugdijasoknak ajanlott műsor.Az állandó dietetikusuk annyi hulyeseget mond hogy már azért nem nézem.Hogy egyek pl ötször hát hogy tudnék? Meghogy igyak három liter vizét.Mindez hova férne el?
Én délig képtelen vagyok enni, de akkor sem sokat. Délután eszem valami kis joghurtot, vagy más nasit, és este 6 vagy 8 órakor eszek rendesen főtt ételt, húst, szénhidrátot. Még nem hallgattam meg a videót, de biztos nagyon rosszul csinálom, de másként nem megy. Am. teljesen jó a súlyom. Egészséges vagyok.
Akkor így jó, ahogy csinálod! Nem lehet minden embert belekényszeríteni egy dogmába! Nekem se ízlett soha a reggeli, mindig rám akarták erōszakolni, szoktam mondogatni, hogy a gyomrom még nem ébredt fōl. Most már nem hagyom magam semmire és senkitōl rábeszélni, akkor eszem, amikor éhes vagyok! Egy biztos: a zabálás az, ami az embereket beteggé teszi, s fōleg a készételek, melyet a szupermarketekben árulnak, az valami katasztrófa!
ปีที่แล้ว
Ha délután 2-kor eszel valamit és utána este 8-kor és 10-kor fekszel az mindenben megfelel az elmondottaknak és böjt logikájának.
3éve vagyok cukorbeteg, túlsúlyos voltam gyerekkorom óta, de a cukorbetegeséggel elkezdtem fogyni, először örültem neki, de tovább fogyok, most már nem örülök!
Igen, ez nekem is megūtōtte a fūlemet! De lehet, hogy neki így van beállítva, mivel, ha délben eszik elōszōr, akkor neki az a reggeli, s a reggeli után jōn a tízórai.:)). Mindenkinek ismerni kellene a szervezetét, mi jó neki és mi nem! Aki nehéz munkát végez, az nem éhezhet, aki meg kōnnyūt, annak nem jó a sok étel. De a legfontosabb, hogy ne erōszakolja magát az ember valamire, ami neki nem jó!
Azért ne legyünk nyelvújítók! A tízórai nevében benne van a tíz óra. A reggeli reggel van, a tízórai tíz órakor, az ebéd délben, az uzsonna délután, a vacsora, vagy estebéd pedig este. Ilyen egyszerű és nagyszerű a magyar nyelv.
tele van csusztatassal sot HAZUGSAGOKKAL a video:D a szenhidrat bevitel az utobbi 10-20 evben CSOKKENT (usa) a zsir NOTT ezzel szimultan az osszes bevitt KALORIA nott..
Úgy hallottam itt a youtube-on, hogy ha van a szervezetben daganat sejt akkor a növekedési hormon annak a növekedését is serkenti. Mi ennek az igazságtartalma? Sok érdekes dolgot hallunk a doktorúrtól viszont nincs kellően körbejárva a téma.
Üdvözletem! Kérdeznék, ha lehet. Elképesztően nehéz dolga van annak, aki nem szakember, mert mindenki orvos, tótum faktum, és logikusan meg tudja magyarázni, miért az az üdvözítő, amit ő állít. Aztán meghallgatsz egy másik szakembert, és elmagyarázza az ellenkezőjét, hasonló hitelességgel. Te meg ott állsz tehetetlenül. Mi alapján választhatnék a tanácsok közül? Aki el tudja dönteni egy tanácsról, hogy jó, vagy rossz, annak nincs szüksége tanácsra. (nekem van) Az egyetlen kis kapaszkodóm, hogy a fénykép alapján legalább annyi hitelessége van a doktorúrnak, hogy sportos, és nincs elhízva. A másik kérdésem, hogy ha nekem nem jött be a reggeli kihagyása, az is ugyanolyan jó módszer, ha 16h után nem eszem? A választ köszönöm előre is, és vidám napot!
Úgy egyél szerintem, ahogy érzed, hogy jól érzed magad. Nincs két egyforma ember. Illetve ne legyen szerintem nagyon szélsőséges abban, hogy megerőszakolod magad valami előírásra de ne is gyorskaja legyen illetve a nagy mennyiség a cél. Te tapasztald ki saját magadnak, hogy mi a jó. Figyeld magad és kész. Azt, hogy jól érzed-e magad. És még azt szerintem, ami kijön belőled a vécén. Az még egy támpont a szervezetednek, hogy hogyan érzi magát az adott kajától és mit és hogyan tolt ki magából meg persze az állapotod is, hogy hogyan lehetsz odabenn. Illetve ami sokat kompenzál a nagy mennyiségű és rossz kalóriákból illetve nem olyan jó ételből, az két dolog: - sport - böjt De én azt mondom továbbra is: ha - hülyén hangzik - az érzeted megvan, hogy most ezt akarom enni és jól vagy, jól érzed magad, akkor azt mondom, hogy közel vagy ahhoz, hogy úgy eszel, ahogy a te számodra ez jó. Még egy másik: Nem kell a tökéletességre törekedni. Arra a fajta tökéletességre, amit az ember felállt magában képet. Arra törekedj, hogy érezd jól magad úgy, hogy boldogságot érezz az életedben. Ez sokkal fontosabb önmagadnak és a környezetednek is, mintha valami tökéletességet keresnél. Szerintem. Mind szerintem. :)
Még valami, amit önmagamnak fel szoktam hozni "példának", mikor ilyeneken filózom/filóztam, mint te: Churchill. Aki 90 évesen halt meg és szivar + whisky. És a vélemény az, hogy szerintem meglehet, hogy a "lexarom és jól érzem magam akkor, mikor eszem, iszom - akár whiskyt - és cigerettázom" az azért, mert egész egyszerűen jól érezte magát a bőrében és az életében, az sokkal többet tett hozzá ahhoz, hogy 90 éves koráig élt. De vagy ott vannak a videók itt a YT-n az erdélyi kis magyar falukról, ahol a 80+ évesek kapálnak meg a földet művelik és teljesen okésak testileg, pedig ott nem volt ez a szétcincálása ezerrel az étkezésnek. Ették ami volt és van, mikor úgy van az ideje és nem aggódnak. Szóval szerintem az, hogy hogyan állsz az életedhez az sokkal többet ad és képes kompenzálni még az étkezésben is abba az irányba, hogy rendbe legyél testileg is.
Nagyon sok függ az életkortól , és az életmódtól . Aki korán kel , és dolgozni jár annak egész biztos hogy kell korán reggel valamennyi kalória . Ha lehet legyen benne valami fehérje ( sajt , tej , yoghurt) . Később a napközbeni étkezések már lehetnek teljesen vegyesek . És lefekvés előtt 2-3 órával már ne együnk semmit . Ezzel szemben egy nyugdíjas , vagy aki későbbre jár dolgozni , vagy pl. Palvin Barbara 😊 elég ha reggelire gyümölcsöket eszik . Bár van aki egy nagyobb mennyiségű feketekávéval ( capuccinoval ) oldja meg délig . Egyetértek a föntebb íróval . Számítson az étkezésben hogy mikor mit " kívánunk " Valószínűleg a szervezetünknek arra szüksége is van . De ne legyen túl cukros / sós / zsíros ... tehát átgondoltan. És a mozgás mindenre jó hatással van . Ez alap .
@@klimavedelem8341 "Aki korán kel , és dolgozni jár annak egész biztos hogy kell korán reggel valamennyi kalória . Ha lehet legyen benne valami fehérje ( sajt , tej , yoghurt) . " Fél ötkor kelek. Kávé cukorral. 6-ra járok, közepesen nehéz/nehéz fikai munkát végzek. 10 óra meló minimum. 11-kor ebéd. Este 6-7 körül vacsora. Közben energiaital illetve egy-két tea vagy kávé lecsúszik, de szilárd nem. Semmilyen "reggelire" nincs szükségem illetve további étkezésre. Majd 50 évesen elég jól érzem magam mindezek mellett. Finomakat eszem és iszom, de mellette igyekszem összeválogatni azt, amit amellett, hogy szeretek ízre, minőségi legyen. Szerintem olyan fele-fele jó étel meg ami túlzóan cukros meg koffeines meg ilyenek... A vérképem ami a kötelező orvosi minden évben: rendben van. És ezért mondom azt, amit: ne előírások legyenek, de persze ne is szélsőségek, hanem sokkal inkább az, amit érez az ember, hogy tenne/enne.
A bajok oka: Hedonizmusban élünk! Ennek lényege, hogy döntsünk mindig úgy, ami a legkényelmesebb, s ami a nagyobb élvezetet, a kisebb erőfeszítést nyújtja. Ez vezetett idáig, amióta a Boomer nemzedék kiépítette a fogyasztói társadalmat, azaz ennek a mozgatórugóját. Míg ehelyett számos nagy gondolkodó a múltban azt javasolta, hogy válasszuk a nehezebbet, a nagyobb erőfeszítést nyújtót. S a pszichológia is ezt erősíti meg: értékesnek a küzdelmek véghezvitelétől érezzük magunkat. Az ellenkezője - bár pillanatnyilag - nagyon jó, de egyre inkább kielégíthetetlen vágyakhoz, értéktelenséghez, boldogtalansághoz vezet. (egy külön hozzászólásomban picit részletesebben kifejtettem ezeket). Angol nyelvű videókban (pl. Dr Eric Berg csatornája), szintén beszédes az előadó kinézete. Bár ő a KETO-t népszerűsíti leginkább, de ott is a minimális szénhidrát, a sok zsiradék, és a kb 6-8 órás étkezési "ablak" a lényeg. S a nagy has lemegy, a máj regenerálódik a cukorbetegség-II megszűnik idővel. Ő a függőségről nem beszél (az itteni sem), annak leküzdéséhet 30 - nehéz - nap, s türelem kell, s így utána akár 1-2 hetente beiktathatunk egy étkezésmentes böjti napot is. S pár havonta egy rövid időre jöhet 1-2 nap - a mai, s téves fogalmaink szerint - "normális" étkezés, amivel megnyugtatjuk a testünket, hogy nem kerültünk 7 szűk esztendőbe, és ne építsen be pánikszerűen minden kalóriát. A napi evés kezdéséről valóban vannak még viták, de a 8 óra maradjon. Számoljuk fel a többi függőségeinket (rengeteg van) is hosszú távon. Ha ez nem megy tömegesen, akkor valóban a történelemben ilyenkor mindig törvényszerűen bekövetkező háború tesz majd rendet.
Az egyik " szakerto" szerint a zsir a bűn, a masik szerint a szenhidrat? Ez a "szakerto" raadasul nemcsak unalmas, de a szenhidratot folyton cukorkent emlegeti. A szenhidrat egyenlo cukor? A rizsben levo sz.h. egy lapon emlitheto a kolaban levo cukorral? Eleg zavaros ez a beszelgetes.
Igen lehetséges engem evvel kezeltek fel évet. 6 hónap alatt 12 kg ot híztam + stressz. Véreredményt kell! Vérből kimutatható ! Utána kezelés és fel év alatt meg gyógyultam teljesen Hála Istennek es embernek ❤
Mindenki másképp mondja. Nekem orvos azt javasolta, hogy gyakran egyek keveset. Ébredés után 1 óra múlva annyira éhes vagyok, hogy nem bírom ki evés nélkül. Éhgyomorral képtelen lennék edzeni, elájulnék.
II. tip. 10-kor es 17 orakor (2 het alatt elmultak a cukros tuneteim!!!) Csak az elso 4 nap volt "kritikus", aztan elmult a hasnyalmirigy-gyulladas is. Most mar csak naponta 1x etkezem, es tokeletesen jol vagyok 🥰
Aki csak forog az iroda székben az enter gonb előtt elég 1 szer is enni, de aki dolgizik, 12 órát és melózik,, annak 5 ször is kevés. Az ősember viszont nem járt be a gyárba, igát húzni, 4 műszakban!
Szerintem ha reggelizünk és ebédezünk de nem vacsorázunk, az még jobb, mert nem fekszünk le teli hassal! De persze aki vacsorázik az reggel biztos, h.nem lesz éhes! Az édesség vissza szorítása vagy lecsökkentése az szerintem is jó dolog!
Amíg tanultam és irodában dolgoztam, valóban elég volt ez a kevés étkezés, de amióta fizikai munkát kell végezni, én nem kell, különben remegés jön rám és szédülés..
Mi a helyzet a vércsoport szerinti táplálkozással, mert éppen annyian esküsznek rá mint ahányan ellenzik. ? Ez az egy téma önmagában is jellemzi a táplálkozás körül kialakult totális káoszt .
Az édesítő szereket a /Méreg/, (nem pedig az élelmiszer) kategóriáknál kellene keresni. Minden kutya tartó tudja, hogy elpusztul a kutyája ha azzal eteti! Olvasson utána az "élelmiszer ipar" egyik legnagyobb átverése közé tartozik ez a filléres vegyi anyag.
Sok gyerek elmegy iskolàba reggeli nèlkül ès elàjulnak. Ha valaki 21 òrakor eszik utoljàra akkor persze hogy nem èhes,de ez egyàltalàn nem gyakori. Ha màr intermittent fastingròl beszélünk akkor arròl is beszèlhetnènk hogy üres gyomorral egèszsèges lefeküdni este, ès inkàbb a reggelivel indìtani a napot mintsem vacsoràval zàrni.
Nekem simán megy, hogy csak kávézom vagy teázom. Gyerekkoromban még volt reggeli a család által együtt, aztán én saját magam elhagytam olyan húsz éves koromban - most már lassan 50 leszek - és egész egyszerűen nem kívánom illetve "soknak" érezném már szinte szerintem az első falatot is, ha ennék reggel illetve reggelit, általában olyan 12-13 óra között van az első étkezés. Vagy inkább olyan 6-7 óra múlva az ébredés után. Két étkezés, a másik este akár 7-8 órakor is és semmi gond. És én a mennyiségtől hízok csak kizárólag, az időpont nem számít úgy vettem észre.
Egy külön írt (elég hosszú) hozzászólásomban ezt vázoltam. Kb. 30 napig tart, amíg az "evési függőség" hamis éhségérzetét, azaz az elvonási tüneteket leküzdjük. De akinek ez nem megy, az drukkoljon a senki által nem kívánt, és automatikusan globális megoldást nyújtó, világraszóló háborúnak.
10 eve Intevallfasten alpjan elek. Sport orakat adok delelött, nem ist tudnam azt az intensiv orat leadni reggeli utan. 11-12h körül reggelizek es 14-15h ebedelek es könnyü gyomorral megyek aludni. Sajnos a riporter nagyon nem felvilagosult ;-( Zsir nem egyenlö a zsirral!
A Kék zónák lakói jellemzően növényi olajokat fogyasztanak. Az állati zsiradékot mellőzik. Magyarországon ahol arányaiban még mindig a legtöbb zsírt fogyasztjuk a legrövidebb az átlag életkor. Ezt köszönhetjük az ilyen és ehhez hasonló videóknak.
De ne csak a zsírral hozd összefüggésbe! Rengeteg más tényezője is van!
ปีที่แล้ว +1
De itthon nem az a baj, hogy zsírral főzünk hanem h minden zsírosan eszünk és a mennyiségek. Főzni növényi olajokkal nem is szabad, mert azok is károsak csak a kókusz "zsír" és még egy alkalmas erre.
Zsír+ szènhidràt együtt az a gyilkos kombó. Nem a vaj, hanem alatta a kenyèr ……az a hunyó. Nem az a baj hogy zsírból eszünk sokat hanem hogy azt nokedlivel, tèsztàval, kenyèrrel tesszük. Nem is kevèssel.
Ha versenyzik az ember akkor, hogy egyen? Akkor is elég a 2 étkezés és semmi szénhidrát? Én elvagyok délig reggeli nélkül de ha edzem akkor mennek az aminósavak edzés közben.
1..nem szeretnék eszkimó lenni .2 .Az ázsiai népek két arccal eszik a rizst mégsem inzulin rezisztensek . 3.Nem régen még arra esküdtek hogy este 6 után nem egészséges enni mert a máj már másképpen dolgozik ,most meg 8 kor eszik. Vajon holnap merről fúj a szél ?
Mi a helyzet a gyerekekkel? Tudnak figyelni első étkezés előtt? Ha nem reggeliztek, 10 körül van rá legközelebb lehetőségük, addig 2 órát már tanultak... Nekik mi az optimális?
Minden tiszteletem dr. Balsai Tamásé, aki ebben a videósorozatban nagyon racionálisan érvel, fellép a napi többszöri evés ellen (tényleg sokkal kellemessebb nem minden nap reggelizni - pl: helyettesítve 1 alma kakaóscsigával kombóval ), kiszámít, de nem szakemberként mondanám, csak mint, aki érdeklődő egészséges táplálkozás témakörben, a mi, emberek üzemanyaga zsír és cukor kell legyen - szerintem. Főleg egy fejlődő emberi (gyerekkorra gondolok) szervezetnél fontos. (18-20 évesig a legfontosabb) Persze nem mindegy az arány és a minőség, és semelyiket nem kell túlzásba vinni. Értem ez alatt a növényi zsír- állati zsír, gyümölcscukor- mesterséges (előállított cukrok) dilemmát. Magam részéről én növényi zsír fogyasztására szavazok- összehasonlításban az állatival, de ha azt, inkább szárnyasokét és gyümölcsben levő cukor fogyasztása mellett teszem le a voksot, de nem hazudhatom azt sem, hogy egy-egy sütemény elkészítésével még nem ettem és eztán is fogok normál kristály és porcukrot is fogyasztani még e remek videó után is.
Bele fogsz dögleni a csirke- növényi zsír kajádba. Nézz utána, hogy hogyan készülnek és hogy mivel etetik azt a csirkét, amit veled etetnek. Segítek: úgy keress rá, hogy broilercsirke. Ha még ezek után is lesz hozzá gusztusod, akkor jó étvágyat hozzá.
Párolt marhahús, kelkáposzta, édesburgonya, avokádó... és akkor a rossz fehérjéket is elkerülöd, amik a reumát okozzák -> rizs, burgonya, kukorica stb.
Én amikor éhséget érzek, iszom egy pohár vizet - hiszen a szomjúság összekeverhető az éhségérzettel.
Valójában naponta egyszer eszem (főként lencsét, babot, rizst, almát), viszont megiszok kb. 3 liter vizet, és ha csak egy kicsit kisüt a Nap, máris tartom felé az arcomat.
Naponta gyalogolok 5 km-t, végzek erősítő tornát 30 percet.
DE! Ha megkívánom a sült szalonnát, akkor azt eszem (lila hagymával), ha paprikás krumplit kívánok, akkor azt (uborkával). Van, hogy sajttortát kívánok - azt is megeszem!
Életemben nem böjtöltem, nem tagadok meg magamtól semmit, csak semmit nem viszek túlzásba.
63 éves vagyok, 165 cm, 54 kg. Semmilyen gyógyszert nem szedek, igaz, olvasáshoz szükségem van szemüvegre.
Szerintem jó.
Így van,igazad is van👍
Nem vagy kopasz?
Halkan jegyzem meg, hogy ezekkel az adatokkal te a koros sovanysag kuszoben vagy, a bmi-d alapjan barmelyik gasztroenterologus azonnali konzultaciora hivna be.
Marha jo erveles volt. 😅
Gratulálok.👍
@@inkijo Kiktől származik az a tévhit, h egy nap 5× kell enni? És kiktől az, h ki hány kilótól lesz kórosan sovány?
Napi kétszer eszek nyolc órában a többi pihenés a testnek! Nagyon jó ! Nekem ez vált be !☺️👍
Nekem reggel kinyilik a szemem és éhes vagyok.Mióta az eszemet tudom, így volt.
Ezért jól beregelizek.
Délben ebédelek , este vacsorázom .
Igen, délután is eszek valamit...
Sőt, ha éjjel felébredek és éhes vagyok akkor is eszek valamit...
68 éves elmúltam és SEMMILYEN gyógyszert nem szedek , nem emlékszem mikor oltam orvoshoz.
Viszont nem is üldögélek órák hosszat. Mindig rengeteget dolgoztam, hatalmas kertünk van....
Az étel és a mozgás mennyissége és aránya a fontos .
Egyél annyit, amennyire a szervezetednek szüksége van
és mozogj !
Gratula egy értelmes is megnézte ezt a hülyeséget. Diplomatikus vagy. Mért nem mondod sületlen hülyeség . Nem zabálsz éhen döglesz ,farkad is lekonyul. Kihal az emberiség. Bocs a nőknél kiszárad nem kíván semmit, fa... szálka megy a...
Igaz, csak annyit kell enni amennyire szüksége van a szervezetnek. Én 67 éves vagyok, és legalább 15 éven belül egyszer volt valamilyen kiütés a börömön amivel orvoshoz kellett mennem , jó az immunrendszerem, hála Istennek, tökéletes az egészségem. Én is délben étkezem elöször, de 3x étkezem naponta, évek óta nagyon ritkán eszek olyasmit ami cukrot vagy fehér lisztet tartalmaz.
Hol lakik?
@@erzsebetkiszel737A hármashatárnál Szlovakiában.
Én csak akkor vagyok éhes reggel, ha este a lefekvéshez közel vacsorázok. Ha lefekvés előtt 1-2 órával már nem eszek semmit, akkor reggel nem vagyok éhes. De logikus. A vacsorával munkát adunk a szervezetünknek éjszakára és ez egy öngerjesztő folyamat, aminek az a vége, hogy reggel éhesek vagyunk.
Nagyon utálom, hogy az úgynevezett "tudomány" ma már mindenben előírná, hogy hogyan éljünk. Mennyit igyunk, mennyit és mit együnk. Menjenek a francba! Régen, aki túlélte a gyerekbetegségeket, elélt hetven, nyolcvan évig azért mert egészséges ételt ettek, Ma mindenben méreg van, ez ellen kellene tenni!
Én pont úgy étkezem ahogyan a riportalany, egyszerűen megerősítést kaptam. Köszönöm!
Nagyon szuper! Balsai doktor úr is fényévekkel előbbre jár ebben a témában mint a többi orvos. Én februárban kezdtem el ezt az életmódot 63 évesen. szerencsére nekem még nem voltak kialakult betegségeim, csak a vérnyomásom volt egy kicsit magas. én nem vagyok orvos, de nagyon alaposan beleástam magam a témában. Februárban hallottam Dr Balsai Tamás ezen podcastját.l akkor úgy döntöttem hogy belevágok, azóta 20 kg -fogytam. azóta nem eszem semmilyen gabonafélét, burgonyát rizst.csokoládét, fagyit, ma már kirobbanó formában vagyok pedig nem jártam edzőterem, meg futni. Nagyon jól érzem magam. Nem is beszélve arról, hogy étkezési költségem is jelentősen lecsökkent. Várképem is hibátlan lett a múlt héten megszünt a cukor rezisztenciám, a testemről eltűntek az öregségi foltok az anyajegyek is kivilágosodtak és sokat fejlődtek vissza. Csak ajánlani tudom mindenkinek, minél előbb kezdje el, csak az első két három hét nehezebb utána már könnyen megy minden. Most már úgy elsétálok a péksütemények előtt, hogy eszembe nem jutna, hogy egyek belőle, pedig régen egy kettőt simán benyomtam. Ma már nálam ez egy életforma
Tisztelettel! Értem én ezt a szép tudományos magyarázatot.. Amúgy én sem eszem délig, de nem mindenkinek működik ugyanaz, mert mindenkinek más a teste.. Erre épül az ayurveda, ami személyreszabottan ad diétát és étrendet minden embernek.. köszönet a videoért, ha többen követnék ezt a napi 2szer evést, sok betegségtől megszabadulnának az emberek🙏
Vagy betegséget hoznak..
Remek. Nagyon sokat küzdöttem, legalább napi 4szer egyek. Erre most kiderül hogy teljesen feleslegesen és pont az a napi kétszeri étkezés volt a jó amire felnőtt koromra beállt a szervezetem.
Én ugyanígy jártam.
Én is azok közé tartozom, akik ösztönösen, legszívesebben az elmondottak szerint ennének de eddig nem tudtam hogy ez a jó irány...Köszönöm ezt az értékes előadássorozatot, nekem pozitív változást hozott❤
Én is eszerint váltottam életmódot egy éve. Jó volt ez, a videó, köszönöm!
Ilyen árak mellett,jó ha egyszer.
Sose tudtam reggel enni. Nem vagyok éhes, még alszik az emésztőrendszerem.
Dél és 2 között éhezek meg először, akkor eszem. Utána este. 2x érkezem és ez elég nekem, de mások ezt nem értik és azt mondják nem egészséges 😢. Ezek szerint jól éreztem ösztönösen.
Az intermittent fasting-ot ösztönösen gyakorlom már több éve 😍
Én is tádra nyílt szemekkel nézem amit mondanak mert úgy tudtam hogy nagyon nem egészségesen eszem
Mikor térben hát a szállodát is az egészséges táplálkozásra hogy nem reggelit adnak hanem ebédet és vacsorát . Van már ilyen szálloda?
Köszönöm szépen ez nagyon hasznos volt.
Egész életemben azt hallgattam reggelizni muszáj..én szabályosan rosszul voltam tőle, de valahogy volt férjem rászoktatott...hízni kezdtem, állandó fogyókúra, sok mozgás, nehezen fogytam, elváltam, azóta nem reggelizem és visszatért az egyensúlyom :)
Nem is -bírtam de nem is szoktam reggelizni Egyszerű én megfájdul a gyomrom de nagyon akkor eszek ha a szervezet kéri ha kell éjjel 11órakor! 👍
... es elmult a nyomas, tehat ... boldog lettel ;-)
🍀köszi hogy megosztottad
Én 67 éves vagyok, és 15 éven belül egyszer volt valamilyen kiütés a börömön amivel orvoshoz kellett mennem , jó az immunrendszerem, hála Istennek, tökéletes az egészségem. Én is délben étkezem elöször, de 3x étkezem naponta, évek óta nagyon ritkán eszek olyasmit ami cukrot vagy fehér lisztet tartalmaz. Egészségesen étkezek, körülbelül 2 liter vizet iszom naponta .
Nagyon jó téma, köszönöm,hogy hallgathattam🎉
Lehet szépíteni, de a nap végén a cukor az egy függőség. Így a folyamat amikor "lejössz" róla hasonlít. Azon át kell menni nincs mese.
A másik meg, hogy sosem jössz le róla igazán ahogy a podcastban is említik. Alkohol függőknél van az a mondat valahogy úgy hogy: "nem az van hogy nem iszom többet, csak ma/most úgy döntök hogy nem iszom."
Ugyan ezt éltem/élem meg a cukorral. Ami elképesztő csak az, hogy milyen könnyű megállni miután átjutottál a túlpartra.
Ha valaki most kezdi ezt el: egyrészt nagyon nagy szerencsénk van, hogy megtaláltuk ezeket a podcastokat. Másrészt el kell hinni, hogy ez működik (és itt is és máshol rengeteg példa van már mennyi embernek sikerült), és át kell jutni a másik oldalra. Amint átéled egy pillanatra is, hogy milyen nem kívánni a cukrot, mennyivel jobb a közérzeted, milyen könnyen mennek le a kilók, nem vagy éhes mint a farkas és közben konrétan ugyan olyan jókat eszel... sosem akarsz majd visszamenni!
Igen, ez egy új gondolkodásmód, de nem akartam elhinni több évtizedes édességzabálás után, hogy én azt valaha fel tudom adni. Elképesztő, de lehet. Ha már idáig eljöttél, és tényleg eleged van abból ami most van, szerintem Neked is menni fog! Azt a pár hetet bírd ki vhogy, health coach al vagy anélkül, ami neked működik, és egy csoda vár rád.
Gratulálok a podcastokhoz a készítőknek. Egyszerűen fantasztikus, kötelezővé tenném ezt tananyagként minden iskolába. Csak így tovább!
@@Adam-gb3yj
Köszi,hogy ezt megosztottad.
Vajon van -e visszaút,hogy a helytelen taplalkozassal,pl sok cukor- helyre hozzam magam 60 év felett?
@@AndreaGyőri-w1z Szerintem abszolút. Állítólag 40 naponta a szervezet lecseréli a sejtjei nagyrészét, ez biztos változó, egy gyomor sejt biztos más sebességgel cserélődik le mint mondjuk egy bőr vagy egy szívizom. Biztos van aki ezt pontosan meg tudja mondani. Innentől kezdve bizonyos időközönként kapunk egy új testet. Csak rajtunk áll milyen ételt adunk neki, ergo milyen alapanyagokat fog használni arra, hogy az új sejteket legyártsa.
A lényeg, hogy a kúrák nagy részét általában 40 napra lövik be. Én az első 40 napra koncentrálnék nagyon, amihez kell egyfajta vasakarat ez tény. Ha nem megy egyedül akkor az is teljesen rendben van, hogy segítséggel, akár család akár egy Dr. Balsai. Én a feleségem nélkül biztos nem tudtam volna megcsinálni.
A fő kérdés, hogy az ember mennyire akarja. Miért csinálja. Nekem van egy kisfiam és szeretnék sokáig még az apukája lenni, ez elég jó motivációt ad. E mellett ezek a podcastok pont jókor voltak jó helyen, hogy pont betaláljanak. Mindenkinek más a miértje és meg kell találnia.
Egy 60 éves ember a mai világban simán élhet 80-100 évig, szerintem nem mindegy milyen életminőségben telik az a 20-40 év.
Sok sikert és ha van bármilyen egyéb kérdés szívesen válaszolok, ha tudok. Nem vagyok orvos, de az utóbbi időben sokat foglalkoztam az egészségtudatos élettel, a feleségem pedig egy élő lexikon.
Köszönöm, maradok és nagyon nagy figyelemmel hallgatom meg a korábbiakat is és, ami a jövőben lesz még. Egy kis gyermekes anyuka. 😊
Sajnos en már semmit nem értek ebben a temakorben. Az édesapám évtizedekig 😮kanállal ette (szinte minden nap) a házi szalonna zsirt, volt az lecsón, paprikaskrumplin, pörkölten stb. Egy fel kilo kenyér két hetig elég volt neki. Édességet??? Kilo szamra hordtam neki a (Benei) sutemenyt. Savanyusagot életében egy kilot nem evett meg. A teszta feleket sem szerette. Mind ezek ellenére 93 evig élt jó eroben egészségben. Ami jellemzo volt rá, hogy nyugodt ember volt és kifejezetten szeretett dolgozni bármit, tenni-venni a kertben. Egyszerű ember volt, de 88-89 évesen még mindig hitt a mozgas szentségeben, ha kellett akkor súlyzozott is 1-2 kg.- os kis sulyzokkal amit szulinapjara kapott. Bocs, egy vilagert sem okoskodnek de szerintem az alapkovek a jo genetika, a nyugalom es a tevekeny mozgasgazdag eletvitel.
lehet mondani, hogy összeesküvéselmélet, de mi más értelme van a napi 5-szöri étkezésnek ha nem az, hogy fenntartsák az élelmiszerkeresletet? A gazdasági növekedés az elmúlt évtizedekben, vagy száz évben sokszor volt már fontosabb, mint a lakosság egészsége🤷♂️ És lehetett akármilyen rendszer akárhol, mindenütt ez történt vagy lemaradva, de törtènik.
Te okos, ha többször eszel, viszont kevesebbet akkor mivan : D
@@sandordomonkos8351
Az állandó étkezés folyamatosan aktiválásra kényszeríti az inzulintermelést és a hasnyálmirigyet, ha jól tudom.
Minden egyes étkezés - kalóriabevitel - inzulinreakciót vált ki.
Szóval lényegében stresszeled így a szervezeted.
És lehetséges az, hogy sokkal esélyesebb cukorbetegséget kapnia az embernek.
Szerintem nézd végig még egyszer figyelmesen a videót és választ kapsz a kérdésedre. 😀
@@sandordomonkos8351 nem tudom, én az az arc vagyok aki nyaranta minden nap képes együltőhelyében megzabálni 3 kg dinnyét 😄
Attól függ hogy mit eszel! Egyénfüggő
Időszakos bőjt csináltam,jó
Fizikai munkásként próbálj meg először délben enni. Minden embernek más és más megoldás az ideális.
Tinédzserként pl napi 6-szor ettem, mindig éhes voltam és 1g felesleg sem volt rajtam. Manapság 45 évesen valóban elég lenne a napi 2x étkezés, vagy reggelivel és késői ebéddel, vagy ebéddel és vacsorával. A legnagyobb baj szerintem az, hogy akkor is eszünk amikor a szervezet nem kéri, csak ugye étkezési időszak vagy valamilyen alkalom ezt "megköveteli".
Általánosítani nem lehet, sok mindentől függ kinek mi lenne az ajánlott. (Életkor, fizikai igénybevétel stb)
Fizikai munka mellett többnyire reggeli nélkül, egész nap nem eszem semmit. Ugyanúgy viszem fel a 40 kilós Estrich-et az emeletre, mint a többiek... Van nálunk is pár ember, aki rosszul van, ha nem eszik... Van is számtalan bajuk...
@@JBalazs Én is fizikai munkát végzek, napi egyszeri étkezéssel, mezőgazdaságban dolgozok, nyáron a melegben, télen a hidegben is remekül elvagyok egész nap egy almával is.
@@oromdulo Csak vigyázz, nehogy úgy járj mint a cigány lova, akkor pusztult el, hogy leszoktatták az evésről....!
Fizikai munkaskent altalaban eloszor delben eszem.... nagyritkan reggelizem, sokszor akkor is csak muzlit. Es evek ota egyedul dolgozom. Hidd el lehet.
Építőiparban dolgozok és napi egyszer, általában este hét környékén eszek, napközben vizet iszok, télen max teát. Ha eleget tudok aludni, akkor semmi problémám nincs, pedig kemény fizikai igénybevételnek van kitéve a testem. Egy a probléma ezzel, hogy a szervezetem érzékeny lett arra, hogy mit eszek és egy kalóriadúsabb adag elfogyasztása után jobban elfáradok, mint az egész napos munkában.
Nagyon jó ez az alapos magyarázat👍
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat, régebben én sem reggeliztem de aztán elkezdtem reggelizni, viszont most azt gondolom hogy nem kellene reggelizni igazából csak megszokásból reggelizek...
A szervezet érzi, hogy mennyire van szüksége. Hacsak nem a mesterséges élrlmiszerek, a stimuláló szerek , ami állandó éhségérzetet okoz, másként befolyásolják a szervezetet! Ne akarják már állandóan megmondani, hogy mit, mikor, mennyit, hogyan együnk! Talán soha nem fogják tudni teljes mértékben , hogyan működik az emberi szervezet.
Nagyon köszönöm a videót, a sok hasznos tudást, információt. :) Életmód váltásba álltam át kb 8 éve. Heti rendszeres futás, kevés cukor, kenyér, 5 éve a húsokat is elhagytam, de később a halat azt visszavettem, a többi húst azóta sem eszem. Szép lett jó lett minden... Kb 1,5 éve több munkát vállalok, kevesebb a heti futás kb. összesen 15-20 km. és a süti is visszajött és a nagy kedvenc a nagy kakaó tartalmú étcsoki. A sok feladat miatt sokszor kevesett alszom 6-7 óra, de ritkán 5 óra is. Utána próbálom az alvást pótolni, amennyire a feladat engedi. Ha fáradtan álmosan dolgozom, akkkor még több süti, lekvár, étcsokira van szükségem, de a kenyér az visszajött igaz kovászos változatban. Gép előtt üllök, sajnos a derekan körül csunya úszógumi alakult ki. Próbálok határt húzni és megtalálni az egyensúlyt a munka egészség és család között. Ha van valakinek jó bevált receptje szívesen fogadom.
Kedves Mária. Épp ebben a videóban van a megoldás,a recept,amit kér. Kenyérfèléket,édességeket elhagyni. Én 10-11 óra között reggelizek banànturmixot zabpehellyel,lenmaggal,egy nyerstojàssal,kis fahéjjal,tejjel. Zsírral főzök. Ebéd 2 óra körül. Este 6-kor eszem utoljára. Nekem ez bevàlt. Naponta sétálok kb 3-4 km-t. 66 éves vagyok,165 cm,65 kg.
@@borbelyaniko58 Én is így kb. :) Csak én megsütöm a tojást és sok salátával eszem. :)
@@borbelyaniko58Kedves Anikó! Ez biztos jó így, de a nyers tojás /fehérje!!!/ nagyon egészségtelen. Tönkrevágja a reggelijét.
Nezabáj!!!
@@borbelyaniko58A banán magas szénhidrát tartalmú, a tej pedig nem emberi táplálék, az a bocinak való.
A benne lévő kazeint a szervezet nem tudja lebontani és feldolgozni.
Nyers tojást enni nagyon kockázatos.
Nagyon okos előadás! 🤗
Köszönöm jó amit mond
Egyett leszámítva azt az evolúciós baromságot engedje már el az emberiség már rég megbukott!!
Voltam 144 kiló és ugyanakkor voltam kő alkoholista is.
De mindig ugyanazt hallottam, táplálkozz egészségessen és minden rendben lesz.
El sem tudják képzelni, azok akik azt nekem suljoklták, hogy milyen messze jártak az igazságtól.
Igen, sokkal egészségesebben kellett volna táplálkozni, ez tény, de én ott jártam ahol csak az evés és az ivás volt az egyetlen öröm szerzési lehetőség. Ha akkor csupán az ő szavukra leteszem a piát és nem eszem, pusztán az örömszerzés, eltorzúlt kényszere miatt, már rég felkötöttem volna magam, (isten lássa lelkemet, megtette volna) mert még az a torz öröm sincs és az mögött már semmi nincs.
A túlevés, a túlivás pszihológia, nem csak tudatlanság az egészségről. Ha valakin azt látjuk túl eszi, vagy túl issza magát, nem az a kérdés vajon tudja e mit művel, hanem van e bármi amivel ki tudná e váltani azt?
Mindig van mivel kiváltani! A minta amit otthonról hoz az ember a döntő. Aki csak az ivást és az evést látja alternatívának sajnos ezt a mintát látta. Persze tudom nem ilyen egyszerű a dolog, és okoskodni sem akarok, mert nem voltam ebben a cipőben, de az biztos hogy az életben sokkal több minden van, mint az evés és az ivás - szerencsére.
@@oromdulo
Nem állítottam, hogy nincs más semmi. Viszont nem vagyunk egyformák, így nem fog ugyanaz öröm érzetet kellteni bennünk. Persze az evés, vagy ivás kényszert le lehet cserélni, mindig valami másra, munkára egyéb tevékenységre, de olyanra mely képes örömöt előidézni, olyant nem lehet csak úgy leakasztani a fogasról, vagy beletörődünk, az örömtelen életbe, azt gondolom azok sem élnek tovább, mint akik egészségtelenűl élnek. Én esetemben, nem beszélhetünk otthoni mintáról, senki otthon nem élt úgy ahogyan én és ismerek embert aki hasonlóképp él, nálluk sem, rajta kívűl senki nem adta ezt a mintát, így nem lehet általánosítani, otthonról hozott mintaként.
Kezdjèl el sportolni, mozogni,tùràzni ès meglàtod hogy az rengeteg örömet okoz. Egyèl zöldsèget,gyümolcsöt,olvass utàna,nèzz videòkat ezekről
@@joeweider4896 nem mindenkinek egyformán van az agya bedrótozva
Érdemes olyan hobbit keresni, ami örömet okoz és fejleszti a kreativitást. Na és foglalkozni a lelki és szellemi fejlődéssel.
Az inuitoknak nem volt magasvérnyomásuk, nem haltak meg rákban és nem voltak cukorbetegek, mert évszázadokon át, senki nem vizsgálta őket és harmincas éveikben elvitte őket egy tüdőgyulladás.
Tökéletes, kb 11 kor eszem és este 8-9 között ✌️✌️
Az nem jó. Az 14 óra.
Az kimaradt az adásból, hogy lefekvés előtt 2 órán belül ne együnk.
@
Sose fekszem le éjfél előtt nem véletlenül eszem "reggel" későn
Nagyon nagy szemétség ha müzlit kell ennem.
A vita folytatódik! Hányszor együnk egy nap? Köszönjük a rengeteg hozzászolást és kérdést a podcast adásunk kapcsán. Hamarosan Dr. Balsai Tamás tovább boncolgatja a témát és az olvasók kérdésére is válaszolni fog a következő két podcast epizódban.
Kedves Doktorúr!
Olyan kérdésem volna, hogy a Life Coach tevékenység miatt szeretnék önhöz járni, (már ha fogad ilyen szempontből pácienseket) akkor milyen elérhetőségen szabad keresni önt?
Köszönöm előre is válaszát!
❤❤❤ Nagyon szepen koszonom
Ezt nem tudtam
Ezeket a tanacsokat
Megegyszer Koszonom
Olga Mannherz Nemetorszagbol
Tökéletes. Számomra, mert nem vagyunk egyformák, de az én testem történetesen pont így működik és magától, sosem helyeztem tudományos alapokra az étkezésemet, csak nem erőszakoltam magamra mások “hóbortját”.
Tökéletes, látszik, hogy kvára nem értettél az egészből semmit, csak így tovább, Muhhaaaaaa
@@magyargy3425 Lényeg, hogy te viszont kurvára értesz mindent. Muhaha.🤦♀️😂
@@EmilyBronte-k8s Kicsi emili, üvöltenek benned a szelek, mert lehet, hogy te se értettél meg semmit?
Évente 2-3 alkalommal 3 napos böjtöt szoktam tartani. Semmit sem fogyasztok csak szénsavmentes ásványvízet, de abból jóval többet mint általában. Érdekes módon nem szoktam éhes lenni, csak nagyon kívános. Hétköznap könnyebb böjtöln, mert dolgozik az ember és csak este van egy kisebb kísértés a család részéről, amikor azok vacsoráznak. A hétvégék, amikor az asszony süt, főz és érezni az ételek finom illatát a lehető legrosszabb szituáció egy böjtölő számára, főleg egy kisebb lakásban. Nem rég hallottam, vagy olvastam valahol, hogy a nyugati világban az emberek többnyire nem azért esznek naponta 3x-5x mert éhesek, hanem mert megkívánjak az ilyen még olyan kajákat. Szóval ezek inkább mentális vágyakozások, függőségek.
Teljesen igazad van. Bár nem tudatosan, de én is így csinálom minden tudományos alap nélkül. Sose reggeliztem, és nem is vacsorázom. Du. eszem gyümölcsöt. Sose éreztem, hogy úristen éhen halok. 68 éves vagyok, rendszeresen sportolok, ahova lehet gyalog megyek. Nagy kivizsgálást csináltattam, tökéletes minden. Görög szigeten élek, lehet ez is besegít. Szerintem nem kifogásokat kéne keresni a nagy zabálásokra. 😅
En is szeretnek egy gorog szigetre koltozni vagy legalabbis evente hosszabb idot eltolteni. Lenne kedved elmeselni milyen ott az elet? 😊
@evelynrogers2 Költözzünk oda mind és együnk gyümölcsöt délután...jó?😊🕊
Én mindent megértek, de napi 6-szori étkezéssel 30 kilót fogytam 10 hónap alatt. Igaz, kevés szénhidrátot eszem, és az is lehetőleg lassú szénhidrát (alacsony glikémiás indexű)
persze mert nem ezen múlik hogy hányszor eszel
Többség nem tudja megállni hogy keveset egyen. Ha nekikezd jól bekajal.
@@gaborm4767 így van, csak úgy tudom megállni, hogy max 3x, de ha lehet csak 2x eszem
Kiváló!
Pl hogy ne legyek refluxos. En ezért eszem sokszor keveset.
A másik riportban az Atkins diétára hivatkozik az milyen jó, itt meg elég 1X és 2X enni. Na, akkor itt egy kis részlet Atkins diétaból "Sokakban felmerül az a kérdés is, hogy az Atkins diéta során naponta hány étkezést kell majd beiktatniuk. Mindenképpen érdemes naponta 4-6 alkalommal étkezni, pontosan annak érdekében, hogy elkerüljük azt, hogy hirtelen törjön ránk az éhség, és hatalmas falási rohamok jöjjenek ránk. Tartsunk egy reggelit, egy tízórait, ebédet, majd délután együnk uzsonnát, vacsorát, és szükség esetén tarthatunk egy pót-vacsorát is, természetesen a napi szénhidrátmennyiségre ügyelve!" Akkor, ki hazudik, vagy beszél mellé????
Gyomorfekéllyel 70-80 évig is simán lehet élni. A finomított szénhidrát és lektin, amit nem kéne enni állítólag.
Egyéni döntés, ki mit eszik. Változtatni nehéz az életmódunkon.
Koszi Dr 👍
Imádok reggelire nagy ebédet enni!
Reggel és délben.
Elnézést,egy felnőt meglett férfi,aki 6 óratól 17 óráig kemeny fyzikai munkat végez maga szerint ha 12:00órakor enné meg az első etelét,no nem tudom nem tudom.
Nekem annyira erthetetlen ilyen parbeszedes formaban. Sokkal jobban lejonne, ha monolog lenne, es leoktatna a tananyagot. Hallgatom, hallgatom, de meg mindig nem ertem a inzulin mukodeset. Pedig 2-3 videot is hallgatok
Akkor eszek, mikor éhes vagyok, ennyi. Hadd mondja meg nekem a testem, mikor mi kell neki.
Ott a pont
Nagyon szepen koszonom.
Van egy kérdésem. A gyümölcsök is problémát okoznak? Köszönöm előre is a választ!
Kinek, mire, miért, mikor, mennyi, és melyik?
Én a versenyekre is üres gyomorral megyek. Hipotóniásra kevert folyadékot iszom. Minél intenzívebb az erőkifejtésem annál ritkabban érzek éhséget. Tehát ha negyon hajtok, egyáltalán nincs éhség. Másnap is tökéletes állapotban érzem magam, kivéve az izomláz 😊, emellett a belső szerveimet sem érzem terheltnek.
és mi van azzal, hogy este 6 után már nem kéne enni?
..Én már 14 évesen kétszer ettem. Mikor 23 hónapig nem volt bevételem egyszer. Nagyon jól érzem ezzel a beosztással.Magam. Éhes alig vagyok. Mindig azt mondták egészségtelen. Hát nekem nem. 😀😀😀
Van a Dunán délutánonként egy nyugdijasoknak ajanlott műsor.Az állandó dietetikusuk annyi hulyeseget mond hogy már azért nem nézem.Hogy egyek pl ötször hát hogy tudnék? Meghogy igyak három liter vizét.Mindez hova férne el?
Arról nem beszélnek, hogy az emésztéshez idő is kell… akkor is, ha csak pár falatot eszünk
Tisztelettel kérdezem a Dr. Urat, és mi a helyzet a gyümölcsben, és a mézben található cukrorral?
Mindent is eszek!!!!!10óra körül reggelizem, 14körül " fél" ebéd, vacsi 0, csak víz! Jól érzem magam a "bőrönben!
ez jól hangzik...
Én délig képtelen vagyok enni, de akkor sem sokat. Délután eszem valami kis joghurtot, vagy más nasit, és este 6 vagy 8 órakor eszek rendesen főtt ételt, húst, szénhidrátot. Még nem hallgattam meg a videót, de biztos nagyon rosszul csinálom, de másként nem megy. Am. teljesen jó a súlyom. Egészséges vagyok.
Akkor így jó, ahogy csinálod! Nem lehet minden embert belekényszeríteni egy dogmába! Nekem se ízlett soha a reggeli, mindig rám akarták erōszakolni, szoktam mondogatni, hogy a gyomrom még nem ébredt fōl. Most már nem hagyom magam semmire és senkitōl rábeszélni, akkor eszem, amikor éhes vagyok! Egy biztos: a zabálás az, ami az embereket beteggé teszi, s fōleg a készételek, melyet a szupermarketekben árulnak, az valami katasztrófa!
Ha délután 2-kor eszel valamit és utána este 8-kor és 10-kor fekszel az mindenben megfelel az elmondottaknak és böjt logikájának.
Emellett az étkezési metódus mellett hogyan történik a folyadék fogyasztás?
Délig folyadékot sem fogyaszt?
És mit eszel délben, illetve este 8-kor? Ha zsírt fogyasztasz, azt mivel teszed?
3éve vagyok cukorbeteg, túlsúlyos voltam gyerekkorom óta, de a cukorbetegeséggel elkezdtem fogyni, először örültem neki, de tovább fogyok, most már nem örülök!
Az ebéd után nem a tízórai jön.
Igen, ez nekem is megūtōtte a fūlemet! De lehet, hogy neki így van beállítva, mivel, ha délben eszik elōszōr, akkor neki az a reggeli, s a reggeli után jōn a tízórai.:)). Mindenkinek ismerni kellene a szervezetét, mi jó neki és mi nem! Aki nehéz munkát végez, az nem éhezhet, aki meg kōnnyūt, annak nem jó a sok étel. De a legfontosabb, hogy ne erōszakolja magát az ember valamire, ami neki nem jó!
Azért ne legyünk nyelvújítók! A tízórai nevében benne van a tíz óra. A reggeli reggel van, a tízórai tíz órakor, az ebéd délben, az uzsonna délután, a vacsora, vagy estebéd pedig este. Ilyen egyszerű és nagyszerű a magyar nyelv.
tele van csusztatassal sot HAZUGSAGOKKAL a video:D a szenhidrat bevitel az utobbi 10-20 evben CSOKKENT (usa) a zsir NOTT ezzel szimultan az osszes bevitt KALORIA nott..
Eszembe jutottál, ahogy hallgattam ezt a videót. 😂 Hihetetlen és számomra érthetetlen, hogy miért ez jut el ennyi emberhez.
Itthon vagyok több ideje. Egyszerűen nem kivànok enni tízig tizenegyig. Majd ugy tizenegykor eszek elsőnek . Nem fogyok nincs bajom.
Úgy hallottam itt a youtube-on, hogy ha van a szervezetben daganat sejt akkor a növekedési hormon annak a növekedését is serkenti. Mi ennek az igazságtartalma? Sok érdekes dolgot hallunk a doktorúrtól viszont nincs kellően körbejárva a téma.
Üdvözletem!
Kérdeznék, ha lehet.
Elképesztően nehéz dolga van annak, aki nem szakember, mert mindenki orvos, tótum faktum, és logikusan meg tudja magyarázni, miért az az üdvözítő, amit ő állít. Aztán meghallgatsz egy másik szakembert, és elmagyarázza az ellenkezőjét, hasonló hitelességgel. Te meg ott állsz tehetetlenül. Mi alapján választhatnék a tanácsok közül? Aki el tudja dönteni egy tanácsról, hogy jó, vagy rossz, annak nincs szüksége tanácsra. (nekem van)
Az egyetlen kis kapaszkodóm, hogy a fénykép alapján legalább annyi hitelessége van a doktorúrnak, hogy sportos, és nincs elhízva.
A másik kérdésem, hogy ha nekem nem jött be a reggeli kihagyása, az is ugyanolyan jó módszer, ha 16h után nem eszem?
A választ köszönöm előre is, és vidám napot!
Úgy egyél szerintem, ahogy érzed, hogy jól érzed magad.
Nincs két egyforma ember.
Illetve ne legyen szerintem nagyon szélsőséges abban, hogy megerőszakolod magad valami előírásra de ne is gyorskaja legyen illetve a nagy mennyiség a cél.
Te tapasztald ki saját magadnak, hogy mi a jó.
Figyeld magad és kész.
Azt, hogy jól érzed-e magad.
És még azt szerintem, ami kijön belőled a vécén.
Az még egy támpont a szervezetednek, hogy hogyan érzi magát az adott kajától és mit és hogyan tolt ki magából meg persze az állapotod is, hogy hogyan lehetsz odabenn.
Illetve ami sokat kompenzál a nagy mennyiségű és rossz kalóriákból illetve nem olyan jó ételből, az két dolog:
- sport
- böjt
De én azt mondom továbbra is: ha - hülyén hangzik - az érzeted megvan, hogy most ezt akarom enni és jól vagy, jól érzed magad, akkor azt mondom, hogy közel vagy ahhoz, hogy úgy eszel, ahogy a te számodra ez jó.
Még egy másik:
Nem kell a tökéletességre törekedni. Arra a fajta tökéletességre, amit az ember felállt magában képet.
Arra törekedj, hogy érezd jól magad úgy, hogy boldogságot érezz az életedben.
Ez sokkal fontosabb önmagadnak és a környezetednek is, mintha valami tökéletességet keresnél.
Szerintem.
Mind szerintem.
:)
Még valami, amit önmagamnak fel szoktam hozni "példának", mikor ilyeneken filózom/filóztam, mint te:
Churchill.
Aki 90 évesen halt meg és szivar + whisky.
És a vélemény az, hogy szerintem meglehet, hogy a "lexarom és jól érzem magam akkor, mikor eszem, iszom - akár whiskyt - és cigerettázom" az azért, mert egész egyszerűen jól érezte magát a bőrében és az életében, az sokkal többet tett hozzá ahhoz, hogy 90 éves koráig élt.
De vagy ott vannak a videók itt a YT-n az erdélyi kis magyar falukról, ahol a 80+ évesek kapálnak meg a földet művelik és teljesen okésak testileg, pedig ott nem volt ez a szétcincálása ezerrel az étkezésnek.
Ették ami volt és van, mikor úgy van az ideje és nem aggódnak.
Szóval szerintem az, hogy hogyan állsz az életedhez az sokkal többet ad és képes kompenzálni még az étkezésben is abba az irányba, hogy rendbe legyél testileg is.
Nagyon sok függ az életkortól , és az életmódtól . Aki korán kel , és dolgozni jár annak egész biztos hogy kell korán reggel valamennyi kalória . Ha lehet legyen benne valami fehérje ( sajt , tej , yoghurt) .
Később a napközbeni étkezések már lehetnek teljesen vegyesek . És lefekvés előtt 2-3 órával már ne együnk semmit .
Ezzel szemben egy nyugdíjas , vagy aki későbbre jár dolgozni , vagy pl. Palvin Barbara 😊 elég ha reggelire gyümölcsöket eszik . Bár van aki egy nagyobb mennyiségű feketekávéval ( capuccinoval ) oldja meg délig .
Egyetértek a föntebb íróval . Számítson az étkezésben hogy mikor mit " kívánunk " Valószínűleg a szervezetünknek arra szüksége is van . De ne legyen túl cukros / sós / zsíros ... tehát átgondoltan.
És a mozgás mindenre jó hatással van . Ez alap .
@@klimavedelem8341
"Aki korán kel , és dolgozni jár annak egész biztos hogy kell korán reggel valamennyi kalória . Ha lehet legyen benne valami fehérje ( sajt , tej , yoghurt) . "
Fél ötkor kelek. Kávé cukorral.
6-ra járok, közepesen nehéz/nehéz fikai munkát végzek. 10 óra meló minimum.
11-kor ebéd.
Este 6-7 körül vacsora.
Közben energiaital illetve egy-két tea vagy kávé lecsúszik, de szilárd nem.
Semmilyen "reggelire" nincs szükségem illetve további étkezésre.
Majd 50 évesen elég jól érzem magam mindezek mellett.
Finomakat eszem és iszom, de mellette igyekszem összeválogatni azt, amit amellett, hogy szeretek ízre, minőségi legyen. Szerintem olyan fele-fele jó étel meg ami túlzóan cukros meg koffeines meg ilyenek...
A vérképem ami a kötelező orvosi minden évben: rendben van.
És ezért mondom azt, amit: ne előírások legyenek, de persze ne is szélsőségek, hanem sokkal inkább az, amit érez az ember, hogy tenne/enne.
A bajok oka: Hedonizmusban élünk! Ennek lényege, hogy döntsünk mindig úgy, ami a legkényelmesebb, s ami a nagyobb élvezetet, a kisebb erőfeszítést nyújtja. Ez vezetett idáig, amióta a Boomer nemzedék kiépítette a fogyasztói társadalmat, azaz ennek a mozgatórugóját. Míg ehelyett számos nagy gondolkodó a múltban azt javasolta, hogy válasszuk a nehezebbet, a nagyobb erőfeszítést nyújtót. S a pszichológia is ezt erősíti meg: értékesnek a küzdelmek véghezvitelétől érezzük magunkat. Az ellenkezője - bár pillanatnyilag - nagyon jó, de egyre inkább kielégíthetetlen vágyakhoz, értéktelenséghez, boldogtalansághoz vezet. (egy külön hozzászólásomban picit részletesebben kifejtettem ezeket).
Angol nyelvű videókban (pl. Dr Eric Berg csatornája), szintén beszédes az előadó kinézete. Bár ő a KETO-t népszerűsíti leginkább, de ott is a minimális szénhidrát, a sok zsiradék, és a kb 6-8 órás étkezési "ablak" a lényeg. S a nagy has lemegy, a máj regenerálódik a cukorbetegség-II megszűnik idővel. Ő a függőségről nem beszél (az itteni sem), annak leküzdéséhet 30 - nehéz - nap, s türelem kell, s így utána akár 1-2 hetente beiktathatunk egy étkezésmentes böjti napot is. S pár havonta egy rövid időre jöhet 1-2 nap - a mai, s téves fogalmaink szerint - "normális" étkezés, amivel megnyugtatjuk a testünket, hogy nem kerültünk 7 szűk esztendőbe, és ne építsen be pánikszerűen minden kalóriát. A napi evés kezdéséről valóban vannak még viták, de a 8 óra maradjon.
Számoljuk fel a többi függőségeinket (rengeteg van) is hosszú távon. Ha ez nem megy tömegesen, akkor valóban a történelemben ilyenkor mindig törvényszerűen bekövetkező háború tesz majd rendet.
Dolgozni mennyit kell?
Az egyik " szakerto" szerint a zsir a bűn, a masik szerint a szenhidrat? Ez a "szakerto" raadasul nemcsak unalmas, de a szenhidratot folyton cukorkent emlegeti. A szenhidrat egyenlo cukor? A rizsben levo sz.h. egy lapon emlitheto a kolaban levo cukorral? Eleg zavaros ez a beszelgetes.
Akkor eszek amikor a szervezet kéri!
Én sem reggelizem sohasem, még is 55kg ról 70 kg lettem. A pajzsmirigyem alul működik, lehet attól híztam, vagy a korral jár?
Igen lehetséges engem evvel kezeltek fel évet.
6 hónap alatt 12 kg ot híztam + stressz.
Véreredményt kell!
Vérből kimutatható ! Utána kezelés és fel év alatt meg gyógyultam teljesen Hála Istennek es embernek ❤
Mindenki másképp mondja.
Nekem orvos azt javasolta, hogy gyakran egyek keveset. Ébredés után 1 óra múlva annyira éhes vagyok, hogy nem bírom ki evés nélkül.
Éhgyomorral képtelen lennék edzeni, elájulnék.
Hogy étkezzen a cukor beteg?
II. tip.
10-kor es 17 orakor (2 het alatt elmultak a cukros tuneteim!!!)
Csak az elso 4 nap volt "kritikus", aztan elmult a hasnyalmirigy-gyulladas is.
Most mar csak naponta 1x etkezem, es tokeletesen jol vagyok 🥰
Aki csak forog az iroda székben az enter gonb előtt elég 1 szer is enni, de aki dolgizik, 12 órát és melózik,, annak 5 ször is kevés. Az ősember viszont nem járt be a gyárba, igát húzni, 4 műszakban!
Ezért is kövérednek el a gyári dolgozók. Egyébként nekik is elég lenne a napi 3 vagy 2 étkezés.
Szerintem ha reggelizünk és ebédezünk de nem vacsorázunk, az még jobb, mert nem fekszünk le teli hassal! De persze aki vacsorázik az reggel biztos, h.nem lesz éhes! Az édesség vissza szorítása vagy lecsökkentése az szerintem is jó dolog!
Egy horvát származású orvos is pont ugyanezeket mondja. MarioLab a csatorna cime.
Tökéletesen elmondta - állatorvos véleménye...
Amíg tanultam és irodában dolgoztam, valóban elég volt ez a kevés étkezés, de amióta fizikai munkát kell végezni, én nem kell, különben remegés jön rám és szédülés..
Nem kell hogy ti értsétek fő hogy az öregszüleink tudták éltek is 80-90 évig.
De akkor mit eszik délbe meg este?
Semmi szénhidrát, jobbára zöldség, meg hús esetleg gyümölcs, mert akkor ez olyan mint az Atkins diéte.
Délig vízet kell ínni?
Én reggeltől estig szeretek csipegetni,és semmi bajom nincs😊
de az agyi felfogó kpességgel gond van muhahaaa
ez aranyos... mint egy kismadár, ha én így ennék, sokat híznék
Én minden nap többször is eszem - keveset - nem magas a cukrom, inkább sovány vagyok, mint kövér.
A gyerekekre is vonatkozik ez az ajánlás? Jobb, ha nem reggeliznek mielőtt iskolába mennek és az első két órát úgy ülik végig éhgyomorral?
Hát, az az: NEM! És még sok kategória: NEM. Sok hülyeség, sok ellentmondás.
Mi a helyzet a vércsoport szerinti táplálkozással, mert éppen annyian esküsznek rá mint ahányan ellenzik. ? Ez az egy téma önmagában is jellemzi a táplálkozás körül kialakult totális káoszt .
Azt szeretném megkérdezni,hogy a fentiek az édesítőszerekre is vonatkoznak? (Ha valamelyik videókban elhangzott, elnézést)
Hat, SOHA, akkor mar inkabb valami igazi cukor.
Az édesítő szereket a /Méreg/, (nem pedig az élelmiszer) kategóriáknál kellene keresni.
Minden kutya tartó tudja, hogy elpusztul a kutyája ha azzal eteti! Olvasson utána az "élelmiszer ipar" egyik legnagyobb átverése közé tartozik ez a filléres vegyi anyag.
Egyen mindenki úgy,ahogyan a szervezete diktálja. Mértékletesség és mozgás ( persze mindenben a genetika is nagyon lényeges),nekem ez a mérvadó.
Sok gyerek elmegy iskolàba reggeli nèlkül ès elàjulnak. Ha valaki 21 òrakor eszik utoljàra akkor persze hogy nem èhes,de ez egyàltalàn nem gyakori. Ha màr intermittent fastingròl beszélünk akkor arròl is beszèlhetnènk hogy üres gyomorral egèszsèges lefeküdni este, ès inkàbb a reggelivel indìtani a napot mintsem vacsoràval zàrni.
AZT HISZEM, ITT FELNÖTT KIFEJLETT SZERVEZETRÖL BESZÉL,
5:549- nél már uzsonna következik...🙂😉👍
THANK You ❣️🙏🙋♀️🎶🎄💖🌸
Próbáltam. Ha délben ennék először a nap, akkor addigra éhen halnék. Hogyan lehet kibírni addig éhen?
Nekem simán megy, hogy csak kávézom vagy teázom. Gyerekkoromban még volt reggeli a család által együtt, aztán én saját magam elhagytam olyan húsz éves koromban - most már lassan 50 leszek - és egész egyszerűen nem kívánom illetve "soknak" érezném már szinte szerintem az első falatot is, ha ennék reggel illetve reggelit, általában olyan 12-13 óra között van az első étkezés. Vagy inkább olyan 6-7 óra múlva az ébredés után.
Két étkezés, a másik este akár 7-8 órakor is és semmi gond.
És én a mennyiségtől hízok csak kizárólag, az időpont nem számít úgy vettem észre.
Egy külön írt (elég hosszú) hozzászólásomban ezt vázoltam. Kb. 30 napig tart, amíg az "evési függőség" hamis éhségérzetét, azaz az elvonási tüneteket leküzdjük. De akinek ez nem megy, az drukkoljon a senki által nem kívánt, és automatikusan globális megoldást nyújtó, világraszóló háborúnak.
Évek óra nem reggelizek. Semmi éhenhalás nem történt.
@@kissbela7409Attól nem hízunk, amit nem eszünk meg, majdnem teljesen függetlenül az időponttól 😄
Mindenki máshogy működik, nem kell minden ostobaságot elhinni, amit egy fogtechnikus okostojás összehord.
10 eve Intevallfasten alpjan elek. Sport orakat adok delelött, nem ist tudnam azt az intensiv orat leadni reggeli utan. 11-12h körül reggelizek es 14-15h ebedelek es könnyü gyomorral megyek aludni.
Sajnos a riporter nagyon nem felvilagosult ;-( Zsir nem egyenlö a zsirral!
Nagyon jó adás! Na de akkor mit egyek? Szalonnát mivel?
Azt is, de ne sokat!.A mennyiség a lényeg, sztem.
En pl voros lencsebol sutottem kenyeret es finom :) tobb recept van a YTn..
Én héjában sült krumplival és lila hagymával szoktam.😊🕊
A Kék zónák lakói jellemzően növényi olajokat fogyasztanak. Az állati zsiradékot mellőzik. Magyarországon ahol arányaiban még mindig a legtöbb zsírt fogyasztjuk a legrövidebb az átlag életkor. Ezt köszönhetjük az ilyen és ehhez hasonló videóknak.
De ne csak a zsírral hozd összefüggésbe! Rengeteg más tényezője is van!
De itthon nem az a baj, hogy zsírral főzünk hanem h minden zsírosan eszünk és a mennyiségek.
Főzni növényi olajokkal nem is szabad, mert azok is károsak csak a kókusz "zsír" és még egy alkalmas erre.
Zsír+ szènhidràt együtt az a gyilkos kombó. Nem a vaj, hanem alatta a kenyèr ……az a hunyó.
Nem az a baj hogy zsírból eszünk sokat hanem hogy azt nokedlivel, tèsztàval, kenyèrrel tesszük. Nem is kevèssel.
@@matthewp.1027
Végül is igen. Én is ezeket a hibákat követtem el. Remélem idős korban ez a rombolás helyrehozhato.....
Csak akkor hizol ha a gyogyszerekbol kiveszed a részed..
Ahányszor éhes vagyok!
"Pontosan hányszor szabadna ennünk egy nap?" Azt majd elkövetkezö Rendeletek fogjak Szabalyozni !!! Tudod ?! Tomi ! Üdvözlettel !
Akkor egyen az ember amikor éhes és anyit amenyi kell. Attól hizunk amit azért eszünk ami jólesik meg finom.
Ha versenyzik az ember akkor, hogy egyen? Akkor is elég a 2 étkezés és semmi szénhidrát? Én elvagyok délig reggeli nélkül de ha edzem akkor mennek az aminósavak edzés közben.
5-6 bögre kapucsínóval kibírom akár estig is.😊🕊
Kérdezném, hogy epekő esetén, ahol pontosan a zsírokat kell minimalizálni, mit lehet tenni? Azon túl, hogy műttessem meg magam?
A műtét jó,én pár éve megtettem❤
1..nem szeretnék eszkimó lenni .2 .Az ázsiai népek két arccal eszik a rizst mégsem inzulin rezisztensek . 3.Nem régen még arra esküdtek hogy este 6 után nem egészséges enni mert a máj már másképpen dolgozik ,most meg 8 kor eszik. Vajon holnap merről fúj a szél ?
Mi a helyzet a gyerekekkel? Tudnak figyelni első étkezés előtt? Ha nem reggeliztek, 10 körül van rá legközelebb lehetőségük, addig 2 órát már tanultak... Nekik mi az optimális?
Gyerekként sose reggeliztem hétköznap. Nem voltam emiatt fáradt, tudtam figyelni órán, pedig korán kelő voltam mindig.
Minden tiszteletem dr. Balsai Tamásé, aki ebben a videósorozatban nagyon racionálisan érvel, fellép a napi többszöri evés ellen (tényleg sokkal kellemessebb nem minden nap reggelizni - pl: helyettesítve 1 alma kakaóscsigával kombóval ), kiszámít, de nem szakemberként mondanám, csak mint, aki érdeklődő egészséges táplálkozás témakörben, a mi, emberek üzemanyaga zsír és cukor kell legyen - szerintem. Főleg egy fejlődő emberi (gyerekkorra gondolok) szervezetnél fontos. (18-20 évesig a legfontosabb) Persze nem mindegy az arány és a minőség, és semelyiket nem kell túlzásba vinni. Értem ez alatt a növényi zsír- állati zsír, gyümölcscukor- mesterséges (előállított cukrok) dilemmát.
Magam részéről én növényi zsír fogyasztására szavazok- összehasonlításban az állatival, de ha azt, inkább szárnyasokét és gyümölcsben levő cukor fogyasztása mellett teszem le a voksot, de nem hazudhatom azt sem, hogy egy-egy sütemény elkészítésével még nem ettem és eztán is fogok normál kristály és porcukrot is fogyasztani még e remek videó után is.
Bele fogsz dögleni a csirke- növényi zsír kajádba. Nézz utána, hogy hogyan készülnek és hogy mivel etetik azt a csirkét, amit veled etetnek. Segítek: úgy keress rá, hogy broilercsirke. Ha még ezek után is lesz hozzá gusztusod, akkor jó étvágyat hozzá.
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy a napi 2x étkezés az miből tevődik össze? De most komyan.
Párolt marhahús, kelkáposzta, édesburgonya, avokádó... és akkor a rossz fehérjéket is elkerülöd, amik a reumát okozzák -> rizs, burgonya, kukorica stb.
@@silviadarling3622 köszönöm
@@silviadarling3622 minden nap?
A rizs, burgonya es kukorica miota okoz reumat? Miota egeszsegtelen? Hol van erre hivatalos utalas? @@silviadarling3622
@@silviadarling3622 a bab mint fehérje forrás az mennyire jo?
5,4 a vêrcukror szintem , 40kg plusz van rajtam...
De mennyi az inzulinod és a többi eredményed? Egyébként ez így semmit sem jelent, mert ettől még lehetsz beteg, és még jól is érezheted magad.