@@Al.2 Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
@@Diegoshadow85simpować do kukły? Nie wiem z jakiego ty jesteś pokolenia, ale tutaj w komentarzach oczekuję tym bardziej polszczyzny, bo to taki kanał. Nie mam za cholerę pojęcia, czy chciałeś go obrazić czy w ogóle o co ci człowieku chodzi.
Dlaczego Aura ma wartości liczbowe? To zapożyczenie rozwiązań z gier fabularnych najczęściej implementowanych w wersjach elektronicznych (CRPG). Aura +500 jakiegoś przedmiotu oznaczało wzmocnienie o daną wartość cechy lub zdolności osoby, która nosi dany przedmiot. 😉
@@OnlyOnHeadphones Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
Szkoda, że nie widziałam tego filmiku wczoraj 😅, kiedy dzieci przyszły mnie pytać, co znaczy "azbest", a ja im zaczęłam opowiadać o izolowaniu dachów i rakotwórczości 🙈 Chyba jednak nie o to znaczenie im chodziło 🤣
Jak zwykle z przyjemnością i wielkim zainteresowaniem wysłuchałem komentarza. Serdecznie dziękuję. Trochę szkoda, że to w większości anglicyzmy. Młodzież, jakby, traci pomysłowość
@levocetirizini ale chłopiec w oryginalnym nagraniu wymawia bardzo krótko i prawie jak o 😊 chyba nie mamy w polakim alfabecie takiej litery ktora by to oddała na sto procent. Zauwazylam ze różnie ludzie wmawiają i sama po obejrzeniu kilku filmików przez chwilę bylam przekonana że to takie czemuuuu czy tam czemóóó 😉 a przede wszystkim warto zauważyć że nie było tam znaku zapytania (W wymowie chłopca... sama w sumie czesto pisze czemu z takim lekkim żalem, smutkiem A nie jako pytanie).
@@asta9126 Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
Jak mam być szczera, to słowo "cringe/krindż" już widziałam na filmie na TH-cam z bodajże 2016 roku, a oglądałam go w 2017... Był w komentarzu, którym ktoś hejtował autorkę. Napisał "Twoje życie to krindż. Nie imponujesz mi.". Więc ono chyba już długo funkcjonuje w języku.. 😅
Oj, ono jest chyba sporo starsze 😁. Używało się go jeszcze wtedy, kiedy chodziłam do gimnazjum (2011-2013). Ale nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że jest jeszcze starsze 😅
Film Arleny jest sprzed 7 lat, a już wtedy CRINGE był dość popularny. Przypominam, że młodzieżowe słowo nie musi być nowe. Może być wyciągnięte nawet z języka staropolskiego.
@@mowiacinaczej Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
Heyka Pałlino. Dobry materiał!!! 👍👍👍 Co do suchara ma aktualizację. Ile zarabia mechanik samochodowy? 4 koła ale z premią 5. 😆😂🤣 Ile zarabia sprzątaczka? Czy sto. 😆🤣😂. Pozdrowionka Paulinko!!! 👋
Nie oceniaj książki po okładce - 🧠 Niezależność i samodzielność - 💪 Pewność siebie w każdej sytuacji - 🚀 Oryginalność i bycie ponad schematami - 🎯 Skupienie na celach i własnym rozwoju - 🕶 Styl i charyzma poza głównym nurtem
Dziękuję za ten film. Jestem osobą, która lubi tworzyć nowe słowa, łącząc dwie części dwóch słów. Np: Jabławka czyli jabłko i truskawka Jabłanan czyli jabłko i banan Jabłańcza czyli jabłko i pomarańcza To tylko kilka, ale możliwości są nieograniczone.
Jasełka - czyli skrzyżowanie jaskółek ze światełkami Rzemiosło - czyli skrzyżowanie rzemienia z wiosłem Orawiany - czyli skrzyżowanie orangutanów z pawianami Pudliszki - czyli skrzyżowanie pudli z modliszkami Skowarcz - czyli skrzyżowanie słów "skowycz" i "warcz" - czasowników w trybie rozkazującym :)
@@mowiacinaczej te atencjuszka, ale cię wiele lat wstecz Pan Bralczyk rozmazał jak marmoladę, pięknie cię wyjaśnił hehe "Blog Forum Gdańsk 2015, Rozmowa: Czy w Internecie komunikujemy się, Mówiąc Inaczej niż poza nim?"
A propos japing, w czasach mojej młodości, czyli jakieś 50-40 lat temu, w Poznaniu i okolicach na twarz mówiło się slangowo japa, a ktoś, kto krzyczał, darł japę.
@KuroDezio tak w ciemno miałbym 3 typy. Albo właśnie Bakugo, albo Aizawe, albo - i tu j8e pamiętam imienia - starszego brata Iidy vel Silver knighta, czy jakoś tak. Ale równie dobrze mógł to być epizodyczby czarny charakter nazywający durniem kogoś z bohaterów, bo mniej więcej to ma to znaczyć. Bo udało mi się znaleźć audio z jakimiś lipsinkami z tiktoka i głos brzmi dość nisko, stąd moje typy.
mam takie taktyczne pytanie, czy jak kiedyś zdawałem coś z Goethe Institut to mogę po paru/parunastu latach sprawdzić online czy coś jaki to był egzamin? czy muszę szukać tego zaświadczenia które dostałem wtedy?
hej, mam niedługo kolokwium i muszę dopytać, czym różni się pleonazm od tautologii? bo jak patrzę na jakieś przykłady to nie widzę różnicy PROSZĘ POMÓŻ!
Jakby to podsumował jeden z naszych znanych biznesmenów, będący też osobowością internetową, całe to Słowo Roku "to jest dramat, k**wa". Na naszych oczach język polski jest coraz bardziej zubażany i udziwniany, a my nic z tym nie robimy. Albo, co gorsza, zachwycamy się tym. Kiedyś egzaminator, sprawdzając pisemny egzamin maturalny z języka polskiego z pewnością podkreśliłby sformułowanie, że "Stasia Bozowska była skibidi dziunią" jako błąd i odjął przewidzianą za niego liczbę punktów. Dziś już tego nie zrobi, w obawie o utratę pracy.
Bambik w grach był używany od strasznie dawna, pewnie dlatego, że w Fortnita gra dużo osób w tym młodych to też weszło do młodzieżowego slangu tak bardziej ogólnie niż tylko z grami związane. Pewnie też dość dużo miało związane te popularne "Ale z ciebie bambik" z filmiku z Fortnita. Oczywiście od gry do gry to się nieco może różnić, ale przeważnie bambikami nazywało osoby, które nie miały żadnego ekwipunku lub taki standardowy i zazwyczaj pochodziło to ze słów osób z zaawansowanym ekwipunkiem. Z tego co też zauważyłem to słowo w sferze growej trochę zastępuje słowo noob, ale to słowo jest jak sinusoida, oryginalna definicja wróci z czasem.
Wydaje mi się, że "womp womp" najczęściej używane jest do przedrzeźniania kogoś, np. ktoś się pomylił mówiąc "X na pewno przegra ten mecz" to w odpowiedzi po jednak wygranej może usłyszeć "womp womp" w znaczeniu "pomyliłeś się, co teraz? Głupio ci?". Ciekawe też, że znalazło się tu "oporowo", "opór" itd. bo to dosyć znane słowo od lat w slangu gier komputerowych - zdaje się, że przeniknęło do mainstreamu.
"Womp womp" to akurat jest takie nasze "oj, smuteczek". Przykładowe zdanie - "Many people believe doing sit-ups is what builds a six-pack but in reality, you need to be in a caloric deficit in order to show off these abs, so sit-ups are pointless. Womp womp".
@@proosee Ja mam wrażeniu, że ilu ludzi tyle interpretacji, ja np. strzelając co znaczy womp womp strzeliłabym właśnie w to, co było na nagraniu. Wśród młodzieży licealnej nie słyszałam ani razu tego zwortu, nie mam też tt więc...
@fantasticube Ale ja nigdzie nie napisałam, że ktoś się pomylił. Inny przykład, żeby to lepiej zobrazować - "I wanted to binge-watch Friends but turns out, I've watched everything. Womp womp". Więc nie chodzi o żadną pomyłkę, tylko tak jak napisałam pierwotnie "smuteczek, ojej" w takim żartobliwym tonie.
GOAT jako akronim _Greatest Of All Time_ jest używane na międzynarodowych forach sportowych od dobrych 20 lat. Ja to słowo znam z pewnego forum tenisowego - spotykałem je jak pamięcią sięgnę, a dołączyłem do tego forum jeszcze w pierwszej dekadzie stulecia. Ani to nowe, ani polskie, ani specyficznie młodzieżowe.
Być może końcówka "om" zamiast "ą" jest regionalizmem, ale jak słyszę na YT "Jestem ekspertkom urodowom" lub t.p. to mnie zalewa. Myślę, że jeśli ktoś chce prowadzić kanał dla wszystkich, to niech zacznie od poprawnego wysławiania się. Robisz super robotę!
Jak ten młodzieżowy język się zmienił. A mi się nadal wydaje, że jak będę mówił tak, jak mówiłem 30-parę lat temu w szkole, to będę brzmiał młodzieżowo. Zresztą ja nadal uważam, że do młodzieży się zaliczam :)
Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
@@ignacynowakowski2282 Czyli wyrażenia typu "spoko", "siema", "joł", "nara", "luzik", "jest git", "cool", "lama", "cienias", "co za gość", i podobne, których używałem w młodości (i obecnie też) nadal są uznawane za młodzieżowe?
Myślałem że slay to taki zielony kisiel jakby gluty którym polewa się widownię na rozdaniu nagród MTV MUSIC , ciągle ich polewali i mówili właśnie to słowo i na telebimie się wyświetlało
@mowiacinaczej chodzi mi o takie słowo, które faktycznie jest słowem roku NASZEJ młodzieży, a nie takie, które widzę we wszystkich komentarzach pod zagranicznymi filmikami. Globalizacja!
Młodzieżowe słowa to słowa, których nasza młodzież używa. Nastolatkowie dużo czasu spędzają w Internecie, mają dostęp do wszystkich języków świata, więc chłoną to, co popularne. Naturalna kolej rzeczy. My jaraliśmy się „brazylijskimi telenowelami”. 😂
@@mowiacinaczej _My_ się jaraliśmy? Kogo ma Pani na myśli, mówiąc "my"? Kiedy nasza telewizornia emitowała brazylijskie hity w rodzaju _Niewolnicy Isaury_ albo _W kamiennym kręgu,_ Pani przecież nie było jeszcze na świecie. Czuję się zdezorientowany... 🤔
Zabawne, że młodzież pęka ze śmiechu, słysząc wyniki tych wyborów. Na dodatek uważa ten plebiscyt za najbardziej - pardon - boomerski wśród innych dotyczących tzw. młodzieży. Ot, tzw. dorośli bawią się w "rozumienie". Pozdrawiam! 👍
Ja też szczerze. Może i nie ma, ja tam nie ufam tym źródłom bo prowadzą je starsze osoby które koniecznie chcą wszystkim tym młodzieżowym słowom przyporządkować znaczenie
No rel, w ogóle dziwie się, że nie ma rel czyli tego spolszczonegp fr/for real. To po prostu "Pani syn, siedząc w ostatniej ławce, wylał na mnie azbest [...]" i raczej nie ma żadnego głębszego znaczenia...
Wydaje mi się, że “slay” zostało mocno rozpropagowane przez kulturę queer i reality show Ru Paul’s drag race - od kilkunastu lat można usłyszeć to słowo w kontekście “pozamiatane”
Mogłabyś nagrać coś bardziej przydatnego np jak napisać ogłoszenie matrymonialne i gdzie je umieścić Napisanie dobrego ogłoszenia matrymonialnego to tylko z pozoru łatwe zadanie bo z jednej strony trzeba przyciągnąć uwagę kandydatki na żonę a z drugiej strony nie przyciągać uwagi oszustów matrymonialnych Ja np nie byłem dobry z polskiego a zwłaszcza w wypracowań pisemnych (Co innego matematyka, biologia, chemia czy nawet fizyka ale z polskiego było kiepsko)
Osoby anglojęzyczne używają tak jak Polacy używają "kosisz", "wymiatasz" , "rządzisz" i to już od dość długiego czasu. Polska młodzież konsumuje te treści online w takim kontekście, więc po pewnym czasie zapożycza znaczenie slangowe. Czyli w sumie mało to kreatywne, ale w języku polskim takie zapożyczenia młodzieżowe czy pop kulturowe były zawsze częste. Jak polska szlachta zapożyczała makaronizmy czy francuszczyznę to mechanizm tych zapożyczeń był bardzo podobny. W innych językach np.w języku hiszpańskim przy zapożyczeniu znaczeń anglicyzmów jest np. więcej zabawy fonetyką. A najciekawszy jest chyba slang francuski, który bazuje na nadawaniu wprost przeciwnych znaczeń określeniom znanym np. z pop kultury czy języków obcych albo z francuskiego języka wysokiego. Może kiedyś doczekamy takiej kreatywności w zakresie tworzenia neologizmów semantycznych w Polsce? Chciałabym to zobaczyć zważywszy np. na specyfikę polskiej fonetyki nawet na tle innych języków słowiańskich. Może np. dzieciaki będą się tak kiedyś bawić zapożyczeniami z innych języków słowiańskich w Polsce by odróżnić się od native speakerów tych języków? Myślę, że to by było ciekawe. W Francji młodzież bawiła się tak np. językiem snobów z klas wyższych przerabiając go na żartobliwy żargon młodzieżowy.
Obecna młodzież jaką obserwuję w większość ma problemy ze słowami. proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, dowiedzenia. Jedyne skojarzenie co do słowa "sigma" mam związane z programem Pi i Sigma Przybysze z Matplanety. Program zbyt mądry na dzisiejsze czasy.
@mati321 coś ta "nowomowa" odebrała ci rozum?. Używasz słów nie określających ani mojego wieku ani lat emisji wymienianego serialu edukacyjnego wymagającego myślenia. Myślenie i logika oraz zachowanie w tym spójności to klucz.
Serio? Wierzy Pani, że młodzi ludzie masowo używają tego "plebiscytowego" słowa? Że w ogóle jacyś młodzi go używają? No, może teraz używają, dzięki mediom. Ale czy używali go przed tym plebiscytem? Pozdrawiam.
"Młodzieżowe słowa" często mają źródło w nieuctwie. Takim słowem jest na przykład "paszkwil" oznaczający kobietę/dziewczynę o nienatarczywej urodzie. Wyewoluowało ze słowa "pasztet", bo kto by przejmował się tym, że te podobnie brzmiące słowa oznaczają coś zupełnie innego. Podobnie jest prawdopodobnie ze słowem "sigma" - to zapewne wyższa forma (samca) alfa. A że sigma nie jest ostatnią literą alfabetu? Kto by się przejmował, zwłaszcza gdy nie zna się żadnych innych. Podejrzewam nawet, że nowe znaczenie słowa "azbest" wynika z podobieństwa do "absurdu".
"Podejrzewam nawet, że nowe znaczenie słowa "azbest" wynika z podobieństwa do "absurdu"" Ciekawe, że narzakasz na nieuctwo a stawiasz takie bezpodstawne tezy, które nie mają sensu. A co z tego, że sigma nie jest ostatnią literą alfabetu?? Kto powiedział że musi być? Dzięki temu, że nie jest, to można potem wprowadzić kolejne poziomy.
@fantasticube Jeżeli już mowa o nieuctwie, to przedstawiłem hipotezę, a nie tezę. Hipoteza może być bez sensu np. jeżeli jest sprzeczna wewnętrznie lub ewidentnie sprzeczna z faktami. Sprzeczności wewnętrznej nie wykażesz, choćbyś się zes .., chciałem powiedzieć, choćbyś się bardzo starał. Sprzeczności z faktami też raczej nie.
Ja, młody, nie jestem, a Bambik kojarzy mi się z osobą dotkniętą syndromem Bambiego, ale doszukałem się, że: Osoba słaba w jakąś grę albo w czymś innym. Słowo wywodzi się od wyglądu darmowego skórki w Fortnite, który się ma na samym początku gry i nazywa się on Bambik. Przyjęło się, że osoby słabe grają tym wyglądem i są one bambikami. Jeśli dobrze zrozumiałem, jest to domyślne imię domyślnej postaci. W sumie obie te drogi prowadza do opisu osoby niedoświadczonej u zapewne naiwnej In Fortnite, the term "Bambik" appears to be a nickname that originated from the game's default skin, which players start with when they first enter the game. This default skin is a very basic, standard character design. While the skin itself doesn’t directly reference the word "Bambik," the term has become associated with players who continue using the default skins, especially when they are considered less experienced or new to the game.
Moja 8-letnia siostra używa tego słowa, żeby wyrazić dezaprobatę, np. "ale z Ciebie bambik!" oznacza, że nic nie umiesz i do niczego się nie nadajesz. Pamiętam, że parę lat temu, lata 2016/18, to słowo miało podobne znaczenie - jak ktoś był bambikiem to był gorszy i właśnie bardziej naiwny. U mnie w klasie mówiło się też tak na osoby, które posiadały kredki Babmino, żeby je wyśmiać, bo to takie dziecięce kredki...
@@zewnicosci Jak widzisz źródła wydają się wskazywać na dziecięce naiwne spojrzenia ja świat. Jelonek Bambi z Disneya właśnie był takim "uroczym naiwniakiem". No ale później przynajmniej dorósł i zmądrzał co się niektórym nie zdarza.
@@boguslawszostak1784 To nawiązanie do Bambiego jest według mnie totalną bzdurą i wymyśłoną etymologią ale nie mam pewności. Ja też jestem raczej częścią młodzieży która tych słów używa więc no coś tam wiem.
@fantasticube Widzisz... z etymologią to jest tak, że po pewnym czasie wiedza o niej zanika i pierwotne znaczenie się zaciera. Że jesteś częścią tej młodzieży, to raczej przemawia przeciw tobie. Wiesz, dlaczego używasz, ale skąd możesz wiedzieć, skąd się to wzięło, skoro być może nie było cię wtedy na świecie? Nie wiemy, co powodowało twórcami Fortnite'a, by nadać tej postaci imię Bambik, ale NA PEWNO wiemy, że jelonek Bambi w filmie Disneya był młody i naiwny, a więc w życiu "początkujący i niedoświadczony". To jest fakt. pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_Bambiego
@boguslawszostak1784 Kiedy mnie w sensie nie było na świecie? Jak słowo "bambik" powstawało, to na pewno. Z resztą twórcy fortnite'a nie nadali tej nazwy, ona nie jest oficjalna.
Dzięki bardzo za ten filmik! :) Bardzo lubię te zestawienia u Ciebie :)
Dziękuję, jako osobie nie będącej już pierwszej młodości, bardzo mi to pomaga zrozumieć dzisiejszą młodzież.
nie "w pierwszej" młodości, tylko pierwszej
Co ty gadasz toć masz obrazeczek z wiedźmina gry to jaki możesz być stary przestań simpować do tej kukły xD
@@Diegoshadow85 napiszę Ci tak, jestem starszy od Wiedźmina, a pierwsze opowiadania pojawiły się w grudniu 1986 roku ;)
@@Al.2 Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
@@Diegoshadow85simpować do kukły?
Nie wiem z jakiego ty jesteś pokolenia, ale tutaj w komentarzach oczekuję tym bardziej polszczyzny, bo to taki kanał. Nie mam za cholerę pojęcia, czy chciałeś go obrazić czy w ogóle o co ci człowieku chodzi.
Pani Professor ,
Jak zwykle w najlepszej formie. All the best ❤
Dlaczego Aura ma wartości liczbowe? To zapożyczenie rozwiązań z gier fabularnych najczęściej implementowanych w wersjach elektronicznych (CRPG). Aura +500 jakiegoś przedmiotu oznaczało wzmocnienie o daną wartość cechy lub zdolności osoby, która nosi dany przedmiot. 😉
+10 do kryta
@@OnlyOnHeadphones Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
@@ignacynowakowski2282 Ja mam 35 i walczę z pongliszem.
@@ignacynowakowski2282 Ja też, ale skibidi sigmy jak najbardziej używam 😎
Those who know 💀💀💀
Super, dzięki za wyjaśnienie wszystkich słów! ❤ Mnie się "sigma" bardzo podoba. 😄
Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
Uff....To bardzo się cieszę, że nie muszę się ich uczyć....
Pozdrawiam.
Szkoda, że nie widziałam tego filmiku wczoraj 😅, kiedy dzieci przyszły mnie pytać, co znaczy "azbest", a ja im zaczęłam opowiadać o izolowaniu dachów i rakotwórczości 🙈 Chyba jednak nie o to znaczenie im chodziło 🤣
Przynajmniej ich czegoś nauczyłeś 🙂 tzn mam taką nadzieję.
Dziękuję za ten filmik! :)
❤ Pozdrawiam Serdecznie ❤ wesołych świąt ❤
Śliczna ta różowa gipsóweczka z tyłu 🩷
Myślę, warto również wspomnieć że "Womp womp" ma być najprawdopodobniej onomatopeją puzonu znanego z kreskówek oznaczającego najczęściej porażkę
Co roku wracam na ten kanał, właśnie do nowego filmu o młodzieżowym słowu roku, kocham te odcinki jak to omawiasz 😊
Wreszcie jakiś lepszy suchar
Jak zwykle z przyjemnością i wielkim zainteresowaniem wysłuchałem komentarza. Serdecznie dziękuję. Trochę szkoda, że to w większości anglicyzmy. Młodzież, jakby, traci pomysłowość
Poczytaj sobie o pochodzeniu wielu słów których używasz na co dzień
Super odcinek dzięki
czemó to piękny powrót długiego "o" do języka polskiego haha
ale tu jest właśnie bardzo krótkie
@asta9126 Właśnie nie, przynajmniej Paulina wymawia je jako długie ó
@levocetirizini ale chłopiec w oryginalnym nagraniu wymawia bardzo krótko i prawie jak o 😊 chyba nie mamy w polakim alfabecie takiej litery ktora by to oddała na sto procent. Zauwazylam ze różnie ludzie wmawiają i sama po obejrzeniu kilku filmików przez chwilę bylam przekonana że to takie czemuuuu czy tam czemóóó 😉 a przede wszystkim warto zauważyć że nie było tam znaku zapytania (W wymowie chłopca... sama w sumie czesto pisze czemu z takim lekkim żalem, smutkiem A nie jako pytanie).
@@asta9126 Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
FR/for real to takie nasze (rocznik '93) "bez kitu"
Bez kitu..nadal tego używam X3
@@zibekable2014no bez kitu 😂
Super odcinek 🤍
Bardzo dawno już nic i niczego na żywo nie było😊
Jak mam być szczera, to słowo "cringe/krindż" już widziałam na filmie na TH-cam z bodajże 2016 roku, a oglądałam go w 2017... Był w komentarzu, którym ktoś hejtował autorkę. Napisał "Twoje życie to krindż. Nie imponujesz mi.". Więc ono chyba już długo funkcjonuje w języku.. 😅
Oj, ono jest chyba sporo starsze 😁.
Używało się go jeszcze wtedy, kiedy chodziłam do gimnazjum (2011-2013). Ale nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że jest jeszcze starsze 😅
Film Arleny jest sprzed 7 lat, a już wtedy CRINGE był dość popularny.
Przypominam, że młodzieżowe słowo nie musi być nowe. Może być wyciągnięte nawet z języka staropolskiego.
"Cringe" takie jakieś chyba niedocenione było...
Cringe to słowo jeszcze z poprzedniego wieku :>
@@mowiacinaczej Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
Pozdrawiam ❤
Fajnie , fajnie , mam ściągę jak mój syn wyjedzie z jakimś tekstem ;)
lubię twojego głosu słuchać pani Paulino
9:20 zmiana uczesania
Mam obiektyw Sigma 😆
Baka znam z anime, oj się oglądało tego i nadal oglądam, a niedługo 40😆
Niezły ten suchar!😆
O matko, żeby ten filmik jeszcze puszczali w środkach komunikacji publicznej, to byłoby super!
Heyka Pałlino. Dobry materiał!!! 👍👍👍
Co do suchara ma aktualizację.
Ile zarabia mechanik samochodowy?
4 koła ale z premią 5. 😆😂🤣
Ile zarabia sprzątaczka? Czy sto. 😆🤣😂.
Pozdrowionka Paulinko!!! 👋
Nie oceniaj książki po okładce
- 🧠 Niezależność i samodzielność
- 💪 Pewność siebie w każdej sytuacji
- 🚀 Oryginalność i bycie ponad schematami
- 🎯 Skupienie na celach i własnym rozwoju
- 🕶 Styl i charyzma poza głównym nurtem
Dziękuję za ten film. Jestem osobą, która lubi tworzyć nowe słowa, łącząc dwie części dwóch słów. Np:
Jabławka czyli jabłko i truskawka
Jabłanan czyli jabłko i banan
Jabłańcza czyli jabłko i pomarańcza
To tylko kilka, ale możliwości są nieograniczone.
Jasełka - czyli skrzyżowanie jaskółek ze światełkami
Rzemiosło - czyli skrzyżowanie rzemienia z wiosłem
Orawiany - czyli skrzyżowanie orangutanów z pawianami
Pudliszki - czyli skrzyżowanie pudli z modliszkami
Skowarcz - czyli skrzyżowanie słów "skowycz" i "warcz" - czasowników w trybie rozkazującym
:)
@@Trojden100 ekstra
@@Trojden100
Paradoks - para zegarków marki Doxa
Koszula - chłopak, który kosza od Uli dostał
Szarówka - harówka do szarego świtu
Futryna - obleśna latryna
Kołnierzyk - kochający żołnierzyk
...
@@kerbicz Fedrowanie - obleśne pudrowanie, takie że fe (i fuj).
Literówka w tytule Paulino😶
Poprawione, dziękuję!
To jeszcze nic. Dawid Myśliwiec w swoim najnowszym filmie napisał "acetylocholina" przez "h".
@@mowiacinaczej te atencjuszka, ale cię wiele lat wstecz Pan Bralczyk rozmazał jak marmoladę, pięknie cię wyjaśnił hehe
"Blog Forum Gdańsk 2015, Rozmowa: Czy w Internecie komunikujemy się, Mówiąc Inaczej niż poza nim?"
Uwielbiam kobiece kanały, uwielbiam mądre kobiety. Wielka szkoda kiedy mężczyźni ujmują waszej mądrości. Wszystkiego dobrego w nowym roku.
Yapping to zapewne darcie japy. Prawie staropolszczyzna 😁.
Scoobi-doo, taki piesek z kreskówki mnie się przypomina.
Miłego wieczoru!
O właśnie 🎉 i był okrzyk w tej kreskówce Scooby-Doobi doo, stare dzieje 😂
A propos japing, w czasach mojej młodości, czyli jakieś 50-40 lat temu, w Poznaniu i okolicach na twarz mówiło się slangowo japa, a ktoś, kto krzyczał, darł japę.
W małopolsce też tak się mówiło.
Ochroniarz, który wyprowadził Gnoma z galerii to SIGMA xD
Warto dodać, ze oj oj oj baka nie wzięło się znikąd i pochodzi z pewnego popularnego anime, niestety nie udało mi się znaleźć z jakiego konkretnie.
Вот и я о том же говорил. Это аниме "Триплексоголик".
my hero academia
@KuroDezio serio? To nawet oglądałem ze dwa sezony, ale po angielsku. A która dokładnie postać to powiedziała?
@@nihilistycznyateista chyba bakugo ale nie jestem pewien
@KuroDezio tak w ciemno miałbym 3 typy. Albo właśnie Bakugo, albo Aizawe, albo - i tu j8e pamiętam imienia - starszego brata Iidy vel Silver knighta, czy jakoś tak.
Ale równie dobrze mógł to być epizodyczby czarny charakter nazywający durniem kogoś z bohaterów, bo mniej więcej to ma to znaczyć. Bo udało mi się znaleźć audio z jakimiś lipsinkami z tiktoka i głos brzmi dość nisko, stąd moje typy.
Pozwól mi być Twoją Sigmą 😂❤
Literoweczki są czasem dla zwiększenia zasięgów 😉
Poprawione!
Ale zaczynam żałować... 😉
jaki % młodych zna znaczenie tych słów?
mam takie taktyczne pytanie, czy jak kiedyś zdawałem coś z Goethe Institut to mogę po paru/parunastu latach sprawdzić online czy coś jaki to był egzamin? czy muszę szukać tego zaświadczenia które dostałem wtedy?
👍👍👍
hej, mam niedługo kolokwium i muszę dopytać, czym różni się pleonazm od tautologii? bo jak patrzę na jakieś przykłady to nie widzę różnicy PROSZĘ POMÓŻ!
Jakby to podsumował jeden z naszych znanych biznesmenów, będący też osobowością internetową, całe to Słowo Roku "to jest dramat, k**wa". Na naszych oczach język polski jest coraz bardziej zubażany i udziwniany, a my nic z tym nie robimy. Albo, co gorsza, zachwycamy się tym. Kiedyś egzaminator, sprawdzając pisemny egzamin maturalny z języka polskiego z pewnością podkreśliłby sformułowanie, że "Stasia Bozowska była skibidi dziunią" jako błąd i odjął przewidzianą za niego liczbę punktów. Dziś już tego nie zrobi, w obawie o utratę pracy.
Moim osobistym wyborem było słowo "Syzyf", ale moja próba zgłaszania go do plebiscytu była syzyfowa. Nie mogę być chyba zła na tę ironię.
Ale azbest! Podoba mi się.
Bambik w grach był używany od strasznie dawna, pewnie dlatego, że w Fortnita gra dużo osób w tym młodych to też weszło do młodzieżowego slangu tak bardziej ogólnie niż tylko z grami związane. Pewnie też dość dużo miało związane te popularne "Ale z ciebie bambik" z filmiku z Fortnita.
Oczywiście od gry do gry to się nieco może różnić, ale przeważnie bambikami nazywało osoby, które nie miały żadnego ekwipunku lub taki standardowy i zazwyczaj pochodziło to ze słów osób z zaawansowanym ekwipunkiem.
Z tego co też zauważyłem to słowo w sferze growej trochę zastępuje słowo noob, ale to słowo jest jak sinusoida, oryginalna definicja wróci z czasem.
Wydaje mi się, że "womp womp" najczęściej używane jest do przedrzeźniania kogoś, np. ktoś się pomylił mówiąc "X na pewno przegra ten mecz" to w odpowiedzi po jednak wygranej może usłyszeć "womp womp" w znaczeniu "pomyliłeś się, co teraz? Głupio ci?". Ciekawe też, że znalazło się tu "oporowo", "opór" itd. bo to dosyć znane słowo od lat w slangu gier komputerowych - zdaje się, że przeniknęło do mainstreamu.
"Womp womp" to akurat jest takie nasze "oj, smuteczek". Przykładowe zdanie - "Many people believe doing sit-ups is what builds a six-pack but in reality, you need to be in a caloric deficit in order to show off these abs, so sit-ups are pointless. Womp womp".
Nie do końca, w "womp womp" nie chodzi o to jak ktoś się pomylił, tylko bardziej jak ktoś się użala nad czymś.
@fantasticube mówię tylko z jakim użyciem się najczęściej spotkałem w internecie, nie, że jest to jedyna słuszna interpretacja.
@@proosee Ja mam wrażeniu, że ilu ludzi tyle interpretacji, ja np. strzelając co znaczy womp womp strzeliłabym właśnie w to, co było na nagraniu. Wśród młodzieży licealnej nie słyszałam ani razu tego zwortu, nie mam też tt więc...
@fantasticube Ale ja nigdzie nie napisałam, że ktoś się pomylił. Inny przykład, żeby to lepiej zobrazować - "I wanted to binge-watch Friends but turns out, I've watched everything. Womp womp". Więc nie chodzi o żadną pomyłkę, tylko tak jak napisałam pierwotnie "smuteczek, ojej" w takim żartobliwym tonie.
a ja nie wiedziałem, dlaczego "koza" (goat) nagle stała się komplementem 😂
GOAT jako akronim _Greatest Of All Time_ jest używane na międzynarodowych forach sportowych od dobrych 20 lat. Ja to słowo znam z pewnego forum tenisowego - spotykałem je jak pamięcią sięgnę, a dołączyłem do tego forum jeszcze w pierwszej dekadzie stulecia. Ani to nowe, ani polskie, ani specyficznie młodzieżowe.
Szczerze mówiąc, obecność słowa "brainrot" na tej liście to bardzo pozytywna rzecz!
Słowo brianrot to tegoroczny nr 1 Oxfordzkiego konkursu słowo roku, bo to nie my niestety wymyślimy konkurs na młodzieżowe słowo roku :(
Strasburger byłby dumny z takiego suchara :P
A jaki wyrok dostanie mechanik ?
W zawieszeniu 😊
Mechanik zarabia cztery koła, a wiecie ile bierze za wymianę hamulców? Dwa klocki
😂😂😂
Kafle, tysiaki😊
@@mariuszkleinkleju trzy kafle to bierze zdun za postawienie pieca.
To drogo😃
Rizz z tego co zauważyłem, jest raczej wykorzystywane w kontekście manipulowania, niekoniecznie w dobrym celu, ale ja już stary jestem ;)
Myślę że słowo baka (rzeczownik) i bakanie (czasownik) większości milenialsów kojarzy się trochę inaczej 😆
🍀🥰🍀
Mam takie nietypowe pytanie. W telewizji usłyszałem takie słowo jak konsumpcjonalny. Czy takowe słowo istnieje w języku polskim?
Być może końcówka "om" zamiast "ą" jest regionalizmem, ale jak słyszę na YT "Jestem ekspertkom urodowom" lub t.p. to mnie zalewa. Myślę, że jeśli ktoś chce prowadzić kanał dla wszystkich, to niech zacznie od poprawnego wysławiania się. Robisz super robotę!
Sporo ich znam, mając w domu 16 i 12-latki. U starszego w spektrum jestem dość często "bambik"🙈
Jak ten młodzieżowy język się zmienił. A mi się nadal wydaje, że jak będę mówił tak, jak mówiłem 30-parę lat temu w szkole, to będę brzmiał młodzieżowo. Zresztą ja nadal uważam, że do młodzieży się zaliczam :)
Te młodzieżowe słowa roku to NOWOMOWA, a nie normalny język. Dlatego szanująca się młodzież (taka jak ja) nie używa takich głupich słów tylko mówi zawsze poprawną polszczyzną. Mam 16 lat jakby co.
@@ignacynowakowski2282 Czyli wyrażenia typu "spoko", "siema", "joł", "nara", "luzik", "jest git", "cool", "lama", "cienias", "co za gość", i podobne, których używałem w młodości (i obecnie też) nadal są uznawane za młodzieżowe?
@@tetlik Nie, teraz to jest lamusiaste.
@@mattreggie4481 Chyba u Ciebie w domu! Te określenia, które on wymienił to już lepsze określenia niż tamte z tego filmiku!
@@tetlik Myślę, że tak. Szanująca się młodzież będzie wolała takie słowa niż te z tego filmiku.
Spotkałam się z użyciem określenia azbest na osobę toksyczną
A mój ulubiony śpiulkolot... Nie żyje niestety.
Żyje, tyle że wśród milenialsów. :)
Sigma i Pi "Przybysze z Matplanety" i nikt mi nie zmieni znaczenia tego słowa.
Myślałem że slay to taki zielony kisiel jakby gluty którym polewa się widownię na rozdaniu nagród MTV MUSIC , ciągle ich polewali i mówili właśnie to słowo i na telebimie się wyświetlało
to slime
GOAT to z angielskiego oznacza "kozioł" dlatego zdarza się że ludzie wstawiają emotkę kozła zamiast pisać GOAT.
Czyli nie ma żadnego oryginalnego polskiego słowa? Wszystko zapożyczone. 🤷🏻♀️
Czym jest oryginalne polskie słowo?
@mowiacinaczej chodzi mi o takie słowo, które faktycznie jest słowem roku NASZEJ młodzieży, a nie takie, które widzę we wszystkich komentarzach pod zagranicznymi filmikami. Globalizacja!
Młodzieżowe słowa to słowa, których nasza młodzież używa. Nastolatkowie dużo czasu spędzają w Internecie, mają dostęp do wszystkich języków świata, więc chłoną to, co popularne. Naturalna kolej rzeczy.
My jaraliśmy się „brazylijskimi telenowelami”. 😂
@mowiacinaczej racja. Widzę dużo podobieństw pomimo różnic. Pracując w Żabce słyszę jak młodzież mówi i widzę jak się ubiera. Ma to sens.
@@mowiacinaczej _My_ się jaraliśmy? Kogo ma Pani na myśli, mówiąc "my"? Kiedy nasza telewizornia emitowała brazylijskie hity w rodzaju _Niewolnicy Isaury_ albo _W kamiennym kręgu,_ Pani przecież nie było jeszcze na świecie. Czuję się zdezorientowany... 🤔
Pauliniu, czekamy na Twoja antologie na wideodyskach ...
Ginsberator/dżaro/sixorbing/pindero/luxopatol...🤚🌹
Zabawne, że młodzież pęka ze śmiechu, słysząc wyniki tych wyborów. Na dodatek uważa ten plebiscyt za najbardziej - pardon - boomerski wśród innych dotyczących tzw. młodzieży. Ot, tzw. dorośli bawią się w "rozumienie". Pozdrawiam! 👍
Idąc tym tropem czy są przesłanki że jesteś samicą alfa ?
Alfa ma inne cechy niż sigma. Wolę być sigmą.
@@mowiacinaczej Zdecydowanie jesteś sigmą!
boomerzy mówią o młodzieżowym słowie roku, tego potrzebowaliśmy.
Służę uprzejmie!
Szczerze, nie wiedziałem że azbest miało jakiekolwiek inne znaczenie. Myślałem że jest tylko memem, a żadnego znaczenia nie przyjęło...
Ja też szczerze. Może i nie ma, ja tam nie ufam tym źródłom bo prowadzą je starsze osoby które koniecznie chcą wszystkim tym młodzieżowym słowom przyporządkować znaczenie
No rel, w ogóle dziwie się, że nie ma rel czyli tego spolszczonegp fr/for real. To po prostu "Pani syn, siedząc w ostatniej ławce, wylał na mnie azbest [...]" i raczej nie ma żadnego głębszego znaczenia...
REL wygrało w tamtym roku.
@@mowiacinaczej Dziękuję Pani za odpowiedź! Nawet nie wiedziałam ;)
Szon?
Oj tak, moje córki 14 i 17 lat non stop używają. Nawet ja jestem mamą sigma😂
Czy teraz bedzie samiec Sigma ... ?
Tak na tym polega żart
od tego się zaczęło
Problem w tym że azbest nic nie znaczy a dokładniej jest częścią żartu zaczynającego się od "Pani syn wylał na mnie azbest, AZBEST"
Taki był początek AZBESTU. Potem słowo zaczęło żyć swoim życiem.
do czemó przydałaby się literka "œ"
Wydaje mi się, że “slay” zostało mocno rozpropagowane przez kulturę queer i reality show Ru Paul’s drag race - od kilkunastu lat można usłyszeć to słowo w kontekście “pozamiatane”
Czemó!? Czemó!!!??? 😭 Oczy mi od tego krwawią…
Prześlicznośći
Co to znaczy, że ktoś jest silny jak Bobofrut? I co to jest Butaczoks?
A yUpping ?
Почему не рассказали про страну происхождения слова Baka? Это же японское слово "Bakkara", которое так и переводится - "Тупица". 🙃
Przecież mówię o tym w filmie.
@mowiacinaczej Я плохо понимаю по-польски, может не расслышал 😥
@@Хоуди_МикоскиTo bez sensu dawać oskarżenia, jak się nie rozumie i pisze komentarze w języku obcym
Jasne, nic się nie stało.
@@kacpersuski4459 Zawsze jest sens, musisz być w stanie go zobaczyć. 😉
Aura ... samochod marki Saturn ...
Lean 6 Sigma :)
Mogłabyś nagrać coś bardziej przydatnego np jak napisać ogłoszenie matrymonialne i gdzie je umieścić
Napisanie dobrego ogłoszenia matrymonialnego to tylko z pozoru łatwe zadanie bo z jednej strony trzeba przyciągnąć uwagę kandydatki na żonę
a z drugiej strony nie przyciągać uwagi oszustów matrymonialnych
Ja np nie byłem dobry z polskiego a zwłaszcza w wypracowań pisemnych
(Co innego matematyka, biologia, chemia czy nawet fizyka ale z polskiego było kiepsko)
"męża sprzedam, TANIO"
Sigma to grecka litera a także symbol sumowania
Wykrzaczy ... hahahaha
Slay to odpowiednik millennialsowego "zaorał" lub "ale urwał"
Osoby anglojęzyczne używają tak jak Polacy używają "kosisz", "wymiatasz" , "rządzisz" i to już od dość długiego czasu. Polska młodzież konsumuje te treści online w takim kontekście, więc po pewnym czasie zapożycza znaczenie slangowe. Czyli w sumie mało to kreatywne, ale w języku polskim takie zapożyczenia młodzieżowe czy pop kulturowe były zawsze częste. Jak polska szlachta zapożyczała makaronizmy czy francuszczyznę to mechanizm tych zapożyczeń był bardzo podobny. W innych językach np.w języku hiszpańskim przy zapożyczeniu znaczeń anglicyzmów jest np. więcej zabawy fonetyką. A najciekawszy jest chyba slang francuski, który bazuje na nadawaniu wprost przeciwnych znaczeń określeniom znanym np. z pop kultury czy języków obcych albo z francuskiego języka wysokiego. Może kiedyś doczekamy takiej kreatywności w zakresie tworzenia neologizmów semantycznych w Polsce? Chciałabym to zobaczyć zważywszy np. na specyfikę polskiej fonetyki nawet na tle innych języków słowiańskich. Może np. dzieciaki będą się tak kiedyś bawić zapożyczeniami z innych języków słowiańskich w Polsce by odróżnić się od native speakerów tych języków? Myślę, że to by było ciekawe. W Francji młodzież bawiła się tak np. językiem snobów z klas wyższych przerabiając go na żartobliwy żargon młodzieżowy.
„DOKŁADNIE”- to jest słowo nadużywane, bardziej jak sigma
simba
Wiesz co nie ma sensu?
Gdy stare pryki ustalają sobie drogą głosowania co jest stare, a co nie :v
Obecna młodzież jaką obserwuję w większość ma problemy ze słowami. proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, dowiedzenia. Jedyne skojarzenie co do słowa "sigma" mam związane z programem Pi i Sigma Przybysze z Matplanety. Program zbyt mądry na dzisiejsze czasy.
ok boomer
@mati321 coś ta "nowomowa" odebrała ci rozum?. Używasz słów nie określających ani mojego wieku ani lat emisji wymienianego serialu edukacyjnego wymagającego myślenia. Myślenie i logika oraz zachowanie w tym spójności to klucz.
@@lukasz20i4 a do twojego starego mózgu nie dociera, że świat się zmienia i każde pokolenie ma swój "slang"?
Słownik Z->XY:
1. Sigma -> kozak
2. Asbest -> syf
3. Rizz -> szpan
4. Skibidy -> Scooby Do
Niezamaco 😉
Dodam jeszcze hasło ze słownika alfa -> Z: aura -> mana
Skibidi WCALE nie znaczy scooby doo,.... proszę nie rozsiewaj dezinformacji.
Serio? Wierzy Pani, że młodzi ludzie masowo używają tego "plebiscytowego" słowa? Że w ogóle jacyś młodzi go używają?
No, może teraz używają, dzięki mediom. Ale czy używali go przed tym plebiscytem?
Pozdrawiam.
Używali.
@@mowiacinaczej
❤ 😊
Dlaczego młodzieżowym? Tego słowa używają ludzie w każdym wieku.
Sigma ... samochod Mitsubishi ...
Kibicowałem "Sigmie".
Ja też!
"Młodzieżowe słowa" często mają źródło w nieuctwie. Takim słowem jest na przykład "paszkwil" oznaczający kobietę/dziewczynę o nienatarczywej urodzie. Wyewoluowało ze słowa "pasztet", bo kto by przejmował się tym, że te podobnie brzmiące słowa oznaczają coś zupełnie innego. Podobnie jest prawdopodobnie ze słowem "sigma" - to zapewne wyższa forma (samca) alfa. A że sigma nie jest ostatnią literą alfabetu? Kto by się przejmował, zwłaszcza gdy nie zna się żadnych innych. Podejrzewam nawet, że nowe znaczenie słowa "azbest" wynika z podobieństwa do "absurdu".
"Podejrzewam nawet, że nowe znaczenie słowa "azbest" wynika z podobieństwa do "absurdu""
Ciekawe, że narzakasz na nieuctwo a stawiasz takie bezpodstawne tezy, które nie mają sensu.
A co z tego, że sigma nie jest ostatnią literą alfabetu?? Kto powiedział że musi być? Dzięki temu, że nie jest, to można potem wprowadzić kolejne poziomy.
@fantasticube Jeżeli już mowa o nieuctwie, to przedstawiłem hipotezę, a nie tezę. Hipoteza może być bez sensu np. jeżeli jest sprzeczna wewnętrznie lub ewidentnie sprzeczna z faktami. Sprzeczności wewnętrznej nie wykażesz, choćbyś się zes .., chciałem powiedzieć, choćbyś się bardzo starał. Sprzeczności z faktami też raczej nie.
Ja, młody, nie jestem, a Bambik kojarzy mi się z osobą dotkniętą syndromem Bambiego, ale doszukałem się, że:
Osoba słaba w jakąś grę albo w czymś innym. Słowo wywodzi się od wyglądu darmowego skórki w Fortnite, który się ma na samym początku gry i nazywa się on Bambik. Przyjęło się, że osoby słabe grają tym wyglądem i są one bambikami.
Jeśli dobrze zrozumiałem, jest to domyślne imię domyślnej postaci.
W sumie obie te drogi prowadza do opisu osoby niedoświadczonej u zapewne naiwnej
In Fortnite, the term "Bambik" appears to be a nickname that originated from the game's default skin, which players start with when they first enter the game. This default skin is a very basic, standard character design. While the skin itself doesn’t directly reference the word "Bambik," the term has become associated with players who continue using the default skins, especially when they are considered less experienced or new to the game.
Moja 8-letnia siostra używa tego słowa, żeby wyrazić dezaprobatę, np. "ale z Ciebie bambik!" oznacza, że nic nie umiesz i do niczego się nie nadajesz. Pamiętam, że parę lat temu, lata 2016/18, to słowo miało podobne znaczenie - jak ktoś był bambikiem to był gorszy i właśnie bardziej naiwny. U mnie w klasie mówiło się też tak na osoby, które posiadały kredki Babmino, żeby je wyśmiać, bo to takie dziecięce kredki...
@@zewnicosci Jak widzisz źródła wydają się wskazywać na dziecięce naiwne spojrzenia ja świat. Jelonek Bambi z Disneya właśnie był takim "uroczym naiwniakiem". No ale później przynajmniej dorósł i zmądrzał co się niektórym nie zdarza.
@@boguslawszostak1784 To nawiązanie do Bambiego jest według mnie totalną bzdurą i wymyśłoną etymologią ale nie mam pewności. Ja też jestem raczej częścią młodzieży która tych słów używa więc no coś tam wiem.
@fantasticube Widzisz... z etymologią to jest tak, że po pewnym czasie wiedza o niej zanika i pierwotne znaczenie się zaciera. Że jesteś częścią tej młodzieży, to raczej przemawia przeciw tobie. Wiesz, dlaczego używasz, ale skąd możesz wiedzieć, skąd się to wzięło, skoro być może nie było cię wtedy na świecie? Nie wiemy, co powodowało twórcami Fortnite'a, by nadać tej postaci imię Bambik, ale NA PEWNO wiemy, że jelonek Bambi w filmie Disneya był młody i naiwny, a więc w życiu "początkujący i niedoświadczony". To jest fakt.
pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_Bambiego
@boguslawszostak1784 Kiedy mnie w sensie nie było na świecie? Jak słowo "bambik" powstawało, to na pewno.
Z resztą twórcy fortnite'a nie nadali tej nazwy, ona nie jest oficjalna.