Ogrzewanie podłogowe nie działa ? Sprawdź może to twoje !
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 23 ม.ค. 2025
- W tym odcinku pokażę wam jak usprawnić ogrzewanie podłogowe oraz jak nie prawidłowo dobrany układ ogrzewania podłogowego potrafi wpłynąć na pracę całego układu.
Układ zastosowany w tym filmie jest przeznaczony do ogrzewania z kotłem stałopalnym.
Zapraszam do mojego sklepu 😄👍
glob-energy.pl/
Dzięki temu filmikowi wiem, dlaczego u mnie podłogówka tak słabo grzeje.
Super podejście i widać ze głowa pracuje a w raz z pasja to robi swoje. Tez lubię dochodzić w instalacjach nie moich co jest nie tak i tak jak Ty uwielbiam usprawniać prace instalacji żeby klient był zadowolony :) tak trzymaj. Miło się ogląda bo nie wszystkich urządzeń znam działanie i do chodzę do tego metoda prób i błędów i zdrowego chłopskiego myślenia. Dzięki wielkie za uświadamianie ludzi ze można z kłopotów wyjść ale potrzebny jest prawdziwy instalator z wyobraźnia :) pozdrawiam
Szacunek dla Pana wiedzy
Pięknie. Mieszkanie 50m2, piec gazowy kondensacyjny dwu funkcyjny, całe mieszkanie podłogówka, cztery pętle. Jeden instalator chciał montować sprzęgło z grupą pompową, drugi instalator to co oglądam. Cieszę się, że dokopałem się do tego filmu . Gratuluje wiedzy, DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM
Dzięki za fachowe doradztwo.wielki szacunek za całokształt.mega pozytywnie
Profesjonalista z pana 1 klasa, jak zawsze proste sposoby są najlepsze a nie jakieś tam mieszacze i cuda nie widy, widziałem takie coś nie raz :)
Wspaniały materiał edukacyjny. Więcej takich dla naszej niedouczonej, proekologicznej młodzieży. Brawo!
Nie wiem co ma do tego proekologiczność. Właśnie autor filmu postępuje proekologicznie bo zwiększa wydajność układu i energia nie będzie marnowana. Co to jakości materiału to zgadzam się całkowicie.
Stanisławie szacun jak cholera. Takich ludzi powinno być jak najwięcej.
Dziękuje pozdrawiam
Nie no łapka w górę za ten filmik. I nich każdy inwestor go obejrzy. Udostępniać.!!
Naprawdę duża wiedza szacunek prawdziwy fachowiec znający się na tym co robi 👍👍👍
Zgłoszę się do Pana w temacie instalacji ogrzewania w czasie budowy domu :) !! Świetnie wyjaśniony temat.
Świetna robota, świetnie wytłumaczone. Jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu, fakt że skupia się Pan na tym jak naprawić problem, a nie jak objechać konkurencje - to jest cnota sama w sobie!
Bardzo fajnie wytłumaczone, i bardzo pomocne. Wiedzy nigdy za wiele, a niebawem właśnie będę robił podłogówkę we własnym zakresie. Pozdrawiam
No no tylko nie spierdol 👍
Mam identyzczno instalacje dwa sezony się z tym morduję. Wielkie dzięki.
ja to samo. I co ja się nagłowiłem o co chodzi, że dużo gazu żre
taki instalator wart jest kazdej ceny ! Wielka wiedza i fachowosc !
Dziękuję za informację
fachowy wykład fachowa robota!!!
Fajnie że udało się to naprawić!
To akurat było proste do zrobienia i nie wymagało przerabiania kotłowni
Własnie czekałem na taki film
po raz pierwszy będę podłączał kocioł gazowy "WOLF fgb 28" jednofunkcyjny(do tej pory pelet, eko groszek) dom 100m2 samo ogrzewanie podłogowe planowałem rozdzielacz zasilić bezpośrednio pompą kociołka parametrem 25-30 stopni C plus listwa L-5 TECH oraz regulatory pokojowe żeby klient miał kontrolę nad ogrzewaniem Pana film dużo mi pomógł Dzięki wielki
Bardzo się cieszę że mogłem pomóc Pozdrawiam
W wielu kotła h gazowych strefowki nie da się zrobić bo mają sterowanie dialogowe
Staszku Mega dużo merytoryki za co bardzo szanujemy i pozdrawiamy ;)
Jak można się skontaktować z Panem? Ratunku 👍🙏
@@marcinwodniczak7125 i co skontaktowal sie Pan?
Przyszły rok., maj, Kęty zapraszam 142 m2..Nawet szef wodociągów polecał. Ehh aż miło popatrzeć. Podziwiam i zazdroszczę wiedzy. Wszystkiego dobrego
Bardzo się cieszę że Pan to pokazał
Stasiek jesteś wielki, mega wiedza 👍
Jak zawsze super materiał. Może jeszcze instalacja mieszana kocioł gazowy lub z podajnikiem, grzejniki + podłogówka.
Tez będzie jak tylko będę mógł
Także będę czekał na instalacje mieszaną. Ewentualnie można podesłać na maila swój schemat do sprawdzenia?
Widać, że wiedza Pana jest olbrzymia. Szkoda tylko, że tak bardzo mało jest fachowców jak Pan.
Pozdrawiam.
To jest podstawowa wiedza instalatora ja przynajmniej 2-3 razy w miesiącu jestem wzywany bo układ nie grzeje a firma tel nie odbiera a to co czasami widzę to aż białko w oku się ścina.
Ja mam takie ustroństwo ale kocioł węglowy. Rozumiem że jak będę chciał PC to będę musiał tą kapilarę wywalić i pompę mieszającą również?
@@dupowlaz1980 Ja mam coś podobnego ale inaczej rozwiązane bo zawór z kapilarą jest na zasilaniu a drugi na powrocie i za nimi pompa z bypasem CAPRICORN . A na ecogroszku chodzi ale na PC czy gazie to chyba będę musiał to przerobić. Piec ustawiony na 45 stopni i ciągle ma temperaturę bieżącą 47 do 50 stopni
Magnetyczne rotametry nie są dokładne ale czyste , warunek tylko odległość od magnetycznej ścianki minimum 10 cm. TeCe bardzo dobry sprzęt. Powiem tak z szewca ciężko zrobić hydraulika . Klient "dostał" to czego oczekiwał - nie wiem kto kupował materiał i podejmował decyzje sprzętowe. Strasznie ciężko wyważa się otwarte drzwi. Jeśli instalator jest "normalny" jak i klient to nie ma problemu ... ale "kosmitów" jest wielu - bez znajomości specyfiki instalacji ogrzewania podłogowego i doświadczeń "na żywym organizmie" bardzo trudno zadowolić obie strony. Najstarsze ogrzewanie podłogowe które zrobiłem na dziś ma ok 30 lat i nadal działa ... ważne by wyciągać wnioski i się samo doskonalić. Gratuluję udanego zabiegu . I oby mity legły pod naporem fachowców... przez duże F. Pozdrawiam.
No brawo. To jest wiedza.
I klasa:) następny materiał różnica pomiędzy zaworem trojdroznym sterowanym z kotła a manualnym;)
Pozdrawiam!
Dobry pomysł na film👍
@@StanisawMigas podaj namiary na siebie pozdrawiam
Mnie zawsze opierdzielali że jest zawór trójdrogowy jak mówiłem trójdrożny :D Dalej mówię trójdrożny :D
Dzięki .Duża wiedza oraz zrozumiały język Fachowca .
Brawo. Prosto i skutecznie wyjaśniona zasada działania. Film godny uwagi
Dziękuję
A jak woda skoczy 100 stopni ? to ?
Świetnie wyjaśnione. Fajnie się ogląda.
Nareszcie jakaś wieczorynka👍 Czekałem nie cierpliwie.
22.45 na zegarze a ja rano na 6.00 do pracy ale takie ciekawe filmy ze nie mogę przestać oglądać
Trochę małe średnice do rozdzielacza ,ale jak działa to dobrze
Super robota i wiedza
To jest rozdzielacz dedykowany niejako do kotłowni z kotłami stałopalnymi czy po prostu pracującymi na wysokich parametrach jak kotly gazowe żeliwne czy olejowe .
Lapka w górę za sensowny filmik.
Wreszcie dzięki panu rozwiąże swój problem. Bo miałem tak samo źle zrobione. Dosłownie identycznie spieprzone ogrzewanie i wyrzucone pieniądze na pompę dodatkową i zawory itd. Dziękuję bardzo za ten filmik. Pozdrawiam i odezwę się po przeróbce.
Jak zwykle kawał dobrej roboty i masa przekazanej wiedzy . Pozdrawiamy
Ciekawe uwagi i doświadczenie. Będę musiał przeanalizować teraz układ u siebie, a mam świeżo zamontowany po wymianie piec kondensacyjny ale gdy montowałem na początku lat 90 podłogówkę, nie było doświadczeń i wiedzy na ten temat. To był pionierski układ, który spotkałem w Bauhaus-ie w Belgii i zakupiłem jego kluczowe elementy - co było tam wtedy dostępne. Zastosowałem wtedy zawór czterodrożny który redukuje mi temperaturę w obwodach podłogówki, choć instalacja przewidziana też do zasilania grzejnikowego. Obecnie sterowany ręcznie, ale siłownik czeka na montaż.
Z podłogówki mam zasilane 2 obwody na piętrze i jeden na parterze budynku i w sumie nie stosuję obiegów na grzejnikach. Na powrocie pętli podłogówki za zaworem czterodrożnym mam też pompę, ale z możliwością obejścia, aby w razie godziny W móc to zasilić też grawitacyjnie - pozostałość po poprzednim piecu. I w sumie to funkcjonowało, ponieważ zróżnicowałem poziomy zasilania systemu po około 80 cm od poziomu podłogi - zasilanie od góry i odpływ na dole. Daje mi to zróżnicowanie zasilania i odbioru na różnicy około 1,6 metra i w sumie gdy otworzyłem przepływ powrotu i odłączyłem pompę - ogrzewanie działa, choć z mniejszą trochę wydajnością. Obecnie zamieszam zbudować do tego automatykę w oparciu o systemy własnej konstrukcji, zarządzające całokształtem sterowania kotłownią na podstawie sterowników konfigurowanych, typu Home Assistant lub może Sterbox. Bo ciężko będzie zakombinować tak, aby ogarnąć te systemy włącznie z CWU i jeszcze uwzględniając przyszłe plany związane z panelami solarnymi i fotowoltaiką z grzałką. A że jednym z wymogów jest dostęp i kontrola zdalna, oparcie się na indywidualnych regulatorach podstawowych była by ciężka w realizacji.
Dzięki za ten materiał - stanowi spory wkład w koncepcyjne założenia w moich planach i zmusi mnie do przemyśleń, czy nie mam u siebie w tej chwili popełnionego jakiegoś błędu w założeniach..
Jedna uwaga - przy zamknięciu wszystkich zaworów sterujących - zakładam że przepływ będzie bardzo niski - czy nie będzie to problem dla pompy na piecu?
I czy taki układ jest dopuszczalny?
I jeszcze pytanie - mam teraz "krótki" obieg z pompy na mieszacz czterodrożny. Czy tak może to funkcjonować? Zakładam że jak założę na niego automatykę, mogą też wystąpić momenty zamknięcia obwodu pieca, a gdy będą zamknięte zawory poszczególnych obwodów podłogówki, przyblokowanie przepływu i wzrost ciśnienia w obwodzie zasilania wody ciepłej CO. Czy mam się tym przejmować?
I uwaga nastęna, bo ja mam na razie piec w trybie instalacyjnym, z pudełka, serwis dopiero ma podjechać, i na razie nie mogę na piecu zmniejszyć temperatury poniżej 40 stopni. Mam nadzieję że nie jest to minimalna praca pieca :). Tylko że w moim rozwiązaniu mogę na obwód podłogówki zmniejszyć temperaturę zaworem krzyżowym. A co w tym rozwiązaniu na filmiku? Pozostaje tylko regulacja zaworami indywidualnymi?
Przepraszam może za infantylne pytania - poznaję dopiero zasady funkcjonowania pieców kondensacyjnych i staram się to ogarnąć w aspekcie mojej instalacji i zaplanowania zoptymalizowanych rozwiązań w zakresie automatyzacji procesów.
..
BRAWO Panie Stanisławie.Złote raczki niech sie zajmą naprawą grabi.
Dokładnie tak jak mówisz niektórzy ,,fachowcy,, nie wiadomo czemu komplikują tam gdzie nie trzeba najlepszy sposób sterowania podłogowa to siłowniki elektryczne wraz z sterownikami naściennymi.Grzeje wtedy kiedy ma i tylko tam gdzie nam sterownik daje sygnał startu dla kotła i wszystko gra.
To zainstaluj na zasileniu kolektora zabezpieczenia przed wysokom temperaturom z kotła na wypadek kiedy ktoś bądź też usterki ci nie podlogi popsulo .wystarczy na zasileniu zawór termostatyczny honeywela z max temp.50 st.c jak temperatura wzrosnie termostat zamyka .
Panie Stanisławie takiej maniany jest w kotłowniach że głowa boli , jak zwykle kopalnia wiedzy i więcej takich filmów , może instalatorzy się czegoś nauczą.
Znów dawka fachowej wiedzy, świetnie ! Dzięki!
Super robota. Szkoda za 20 lat temu nikt tego nie wiedział.
Może teraz wina instalacji byłoby lepiej zbudowanych
Dzięki za dobre informacje będzie potrzebna twoja pomoc
Odezwij się na priv
Generalnie tece podawało że temp zasilania musi być chyba min 10 stopni wyższa niz ta która na głowicy ustawiamy. Badziewie to to nie jest, tyle że użyte nie tak jak trzeba, te rozdział i pracują bardzo dobrze tyle że z węglówkami. No i trzeba przy tych rozdzielaczach bardzo dokładnie wyregolowac ta kryze na zasilaniu bo inaczej zaburza to prace całej instalacje np przestają grzać grzejniki jeśli są w jednej instalacji
Dobra robota pozdrawiam instalator z podlasia
Dzięki pozdrawiam 👍
Panie Stanisławie, właśnie się buduję, dom 100 m 100 % podłogówka. Niebiosa mi pana zesłały !!!
To jest fachowa robota. Mam obecnie kocioł na ekogroszek ze sterowaniem pogodowym. Rozdzielacz 18 pętli, Przepływ nieco ponad 2l/ min. na każdej pętli. Wszystko działa super. Będę montował pompę ciepła ze sterowaniem pogodowym ( Panasonic 9 kW T-CAP). Wiadomo, że trzeba wymontować zawór mieszający z siłownikiem, ale czy pozostawić pompę, czy pompa przy rozdzielaczu ma pozostać? Rury doprowadzające ciepłą wodę i powrót do kotła to miedź chyba 32 mm ( tak z pamięci ale dość grube) Zastanawiam się czy pompa z jednostki wewnętrznej Panasonica da sobie radę i nie będzie potrzebowała wsparcia w postaci obecnej pompy przy rozdzielaczu. Schemat jaki Pan zastosował jest super prosty i funkcjonalny. Też staram się uprościć swoją instalację. Oczywiście dojdzie zawór strefowy 3-drogowy do realizacji ładowania zasobnika CWU. Obecnie w parterze mam 200 m2 podłogówki. Dojdzie jeszcze góra 170 m2 i drugi rozdzielacz. Czy pompa wody z Panasonica sobie poradzi? Czy zastosować dodatkowe pompy przy rozdzielaczach? A może za jednostką wewnętrzną pozostawić obecną pompę ( z obiegu kotła). Będą w szeregu dwie pompy czy to ma sens.
Dariusz W. Proszę o kontakt na priv tak będzie łatwiej panu wszystko wyjaśnić
@@StanisawMigas Nie znam Pańskiego emaila, nie mogę znaleźć.....Trzecie podejście do filmu---jasno powiedziane "przepływ powyżej 1000 l/h pompa obiegowa i sprzęgło :) ) Nie wiem tylko jak w to wkomponować sprzęgło. Mój email darwyp@o2.pl
Witam
A nie prosciej było zamienic tylko rury zasilajace , tzn Zasilanie przedłuzyc , a powrot skrocic , wymatowac reszte badziewia i by było OK , a mniej roboty
Zgadzam sie z tym ze niektórzy , ale to aż w 80% instalatorzy CO a nawet sa to hydraulicy a nie istalatorzy robia krecia robote i podłaczaja rzeczy o ktorych nie maja pojecia i mowienie tutaj o rozdzielaczach czy sprzęgle lub sprzęgle wpół rozdzielającym np z kierownica nic nie daje , bo nie wiedza o co chcodzi , ALE Brawoo dla Pana , co to nakrecił , bo odwalił dobra robote .
Z powazaniem
Firma ECOTechics Instalacje Mariusz Pozdrawiam
Pewnie ze byłoby prościej zamienić same rury zasilające ale nie posiadam zaciskarki do tego producenta rury .
Pozdrawiam
Miałem nieprzyjemność spotkać kilka razy ten rozdzielacz i potwierdzam, że nadaje się tylko i wyłącznie do kotłowni wysokotemperaturowych, ale ale - da się go wyregulować tak, żeby działał prawidłowo. Po prostu nie będzie to idealny układ, ale będzie działać bez przeróbek. Regulacja nie jest prosta przy temp. niższych bo układ jest stworzony pod zasilanie np 60 st. i jest bardzo mozolna. Oczywiście ta modernizacja znacznie polepszy sprawność instalacji i jest jak najbardziej wskazana. Pod głowicą termostatyczną jest zawór regulujący przepływ przy zmniejszeniu na poszczególnym obwodzie powinno starczyć przepływu na tej głowicy. Regulacja będzie długa, mozolna i trzeba pilnować temperatur, żeby delta była jak najmniejsza i będzie działać. Pytanie dlaczego hydraulicy na siłę wciskają to klientom, drugie pytanie dlaczego inwestorzy nie potrafią zmusić tego wykonawcę, żeby poprawić działanie, a jak nie potrafi to na własny koszt powinien zadzwonić np. do debeściaka Stasia i to naprawi. A tendencja jest taka, że robią instalację nie przemyślaną, nie mają wiedzy na temat konkretnego rozwiązania, kończą i nawet nie uruchamiają kotłowni i uciekają.
kolejną sprawą zastanawiającą jest podejście serwisu uruchamiającego kocioł - nie wyobrażam sobie uruchomić kotłownię i nie sprawdzić czy cała instalacja działa wraz całą automatyką. Jeszcze trzeba przeszkolić użytkownika. Więc jak wyjdzie taki babol to od razu użytkownik mógłby zapytać - ale halo coś tu nie działa. Pozdrowienia dla p. Stasia.
Dzień dobry, czy mógłby Pan rozwinąć jak wyregulować w opisany przez Pana sposób ten układ?
@@dzako_dnb tego się nie da opisać w dwóch zdaniach
do Stanisław Migas GLOB ENERGY: Wychodzi na to, że większość instalatorów wykonuje źle tą instalację. U mnie też listwa z rotametrami jest do góry a niżej ta druga. U siebie mam zarówno ogrzewanie podłogowe oraz dodatkowo 5 kaloryferów (łącznie) w pokojach i łazienkach. Dom 105 m2 użytkowych, parterowy. Piec kondensacyjny TERMET. Pozdrawiam i bardzo przydatne filmiki nagrywasz... Kciuk w górę.
Konkretnie i na temat tak jak być powinno 😉
dzień dobry.
wiadomo, że proste układy są najlepsze - fajnie wytłumaczone.
Pozostaje jedno tytanie w jaki sposób zabezpieczona jest podłoga przed przegrzaniem (gdyby zdarzyło się -25 a regulator pogodowy podkręci temp zasilania CO do 55st C) w domyśle CO pracuje z ogrzewaniem podłogowym na posterze i kaloryferami na piętrze.
Byłbym zobowiązany za ustosunkowanie się do zagadnienia.
pozdrwima
ja mam tak wlasnie tez podloczone Powrot to gora i z lewej pompa Piec 60 s ,,a regulacja jak zimno na dworze tylko tym termostatem z prawej on pilnuje aby podlogowki nie przegrzac powyzej 40 stopni i zegar 29s dla Pompy nie ma znaczenia w ktora strone ma plynac woda w podlogowce.
nie trzeba chochlować miskami, zwykle proporcje na kalkulatorze.. i można obliczyć temperaturę zmieszania. dzięki za analizę... i usłyszałem ~30 razy zło.
nosz qrde sam u kolegi poprawiliśmy taką sama instalacje zaprosiliśmy "montera hydrauliki " i coo?? no zawsze tak robiłem boo!! do tąd montowałem do pieców węglowych
Dziękuje jednak mamy bardziej poważną instalację [ pompa ciepła , piec gazowy jako awaryjny lub wspomaganie, bufor 400 zbiornik w zbiorniku , solary , fotovoltaika ] = działa jednak potrzebujemy zdania fachowca !!!!CZY POPRAWNIE!!! skontaktujemy się z Panem
Super film łatwo tłumaczenie nawet dla laika heheh a jesteśmy dekarzami :PP
Dziekuje za material, generlanie moje wnioski sa takie, ze pierwotny montaz jest poprawny przy uzyciu kotla na paliwo stale. Przy gazie generuje pewnie wieksze straty bo jak slusznie Pan powiedzial w filmie trzeba wieksza temp. podac przy zasilaniu zeby uzyskac te 35stopni.
Super jak zwykle, fajnie sterowane w pomieszczeniach
Dzień dobry,
mam kocioł junkers cerapur acu i zestaw mieszajacy afriso. Mieszkanie 100m2 z czego podlogowka ogrzewane jest ok 25m2. Po roku uzytkowania stwierdzilismy z zona ze nie dziala nam podlogowka (podloga zawsze zimna- zarowno parkiet jak i plytki w wc) tam gdzie powinno grzac. Zestaw mieszajacy afriso pokazuje zawsze temp. wejscia do podlogowki ok 30stopnii i wychodzaca z niej ok. 20 stopni (wydaje mi sie ze ok). Po roku zauwazylem ze wszystkie trzy zawory na belce (te szklane ze sprezyna w srodku) są zakręcone (sprezynka do samej góry). Sprobowalem je dzis odkrecic i uslyszalem dzwiek wody splywajacy z kotła do zarworow, temperatura zasilania kotła skoczyła do ponad 100 stopni a ciśnienie spadło ponizej 1 . Kocioł pokazał bład A1 ("pompa c.co pracuje na sucho" ). Udało się opanować sytuację, ciśnienie wrocilo do normy a temperatura spadła. Boję się cokolwiek wiecej robić z tymi zaworami od podlogówki, co Pan sądzi o takiej sytuacji ?
Bardzo pomocny dla mnie temat bo właśnie takie badziewie zostało mi zamontowane i mam z tym sporo problemów. Jako, że mam układ mieszany to fajnie by było jakbyś pokazał jak powinny być zbudowane rozdzielacze w układzie mieszanym. Dzięki za filmik i pozdrawiam.
Będzie taki materiał tylko proszę o cierpliwość
Do pewnych rzeczy można się przyczepić , ale ogólnie dobra robota po tych partaczach
Pasuje zobaczyć szczegóły, kolega zrobił podłogówkę, 100 samodzielnie na pierwszy strzał , plus swój rozdzielacz, prosta rura i prosta hydraulika. Działa bardzo dobrze temp zasilania z kotła tylko piardy, resztę idzie na C.W.U. Hydraulicznie, jeśli powrót miesza się z zasilaniem, to wychodzą takie kwiaty. Najgorzej uklepać sobie schemat. Nie zajmuję się na co dzień hydrauliką.
Nie mniej, układ zasilania i powrotu powinien dopiero być złączony wspólnym elementem jakim jest kocioł, czy wymiennik ciepła. PS, one masz dokładnie to zostało zrobione, bez podmieszania :) w połowie filmu pisałem komentarza :) wow :) dokładnie prosto i zmyślnie.
Czyli reasumując to co zostało tu powiedziane że instalator przeinwestował i dał niepotrzebnie elementy pompy,zaworów o termostatów które tłumiły i zakłócały obieg wody w systemie. W wyniku pozbycia się niepotrzebnego ,przeinwestowanego zasilania i wrócono do tradycyjnego podłączenia standardowego instalacja zaczęła działać co dla zdrowo myślącego instalatora jest normalne natomiast dla magików czym więcej pseudo systemów etc. wszystko zaczyna szfankowac . MOŻNA POWIEDZIEĆ ŻE W PROSTOCIE JEST METODA o czym zawsze staram się informować inwestorów aby nie drenować ich portfeli niepotrzebnymi zakupami elementów instalacji .Ps. świetnie się Pana słucha i do tego wyłożone łopatologicznie dla tych co myślą że jak coś dodatkowo zamotując będzie działać lepiej co nie zawsze się zgadza a widać to na tym przykładzie braku wiedzy instalatora który wykonał wcześniej to przyłącze. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ dożo udanych instalacji i oczywiście zdrówka.
Witam . Dobrze wyjaśnione i pokazane .Wychodzi na to że inwestor zapłacił za duzo zbednych rzeczy. Pozdrawiam.
Nie prościej było zamienić przyłącza do rozdzielacza?
Miałem to samo napisać
Następnym razem proszę naklejać widocznym miejscu wizytówki wspaniałych instalatorów którzy tworzyli te kotłownie. Abyśmy wiedzieli co to za cymbały są.
26:20 - proszę bardzo jest naklejka serwisowa ;)
@@taryfikatorek6236 To naklejka serwisanta, który to uruchamiał:)
Niestety w Polsce mamy zj.... prawo i ta firma instalacyjna narobiłaby Staszkowi gnoju z pozwami i zapewne by wygrała. Staszek musiałby publicznie przeprosić, sprostować i jeszcze pewnie jakąś karę zapłacić. Niby wolność słowa:)
@@hydraulikwadowice no to też chyba dobry amcymon jeśli uruchomił coś co jest niesprawne lub nie działa jak powinno?
Może jakiś film o regulacji krzywej grzewczej w kotłach gazowych.. oraz jakiej firmy kocioł warto kupić :)
Fajnie że piszecie co was interesuje będę wiedział co dla was nakręcić przy okazji kręcenia kolejnych filmów
@@StanisawMigas Zdarza się Panu robić instalacje z kotłami na tzw holtzgas? Zbyt wiele odkrywczych rzeczy tam nie będzie, ale gdyby się trafiło, to jakiś krótki materiał mile widziany...🙂
jestem pod wrażeniem, jako zupełny laik, oglądam z zaciekawieniem, ale @Autorze uważaj z tą info z nalepki, bo goście Cię pozwą z art. 212 KK. Tak czy inaczej, oglądam dalej. Dzięki. Update: obejrzałem do końca - elegancko!!!! Ogromny wrażenie. Podziwiam!
Za co, za prawdę ? To nie pomówienie tylko szczera prawda więc mogą naskoczyć.
@@erd3458 PL to kraj cudów. Życzę Ci jak najlepiej. Ja kiedyś dałem auto do mechanika, nie dość że ekipa nie zrobiła tego co miała, to jeszcze narobiła szkód na ponad 1K PLN. Na koniec, dowiedziałem się o tym od innego mechanika. Jak opisałem sprawę, to właściciel zaczął mnie szkalować pod opinią i "straszyć" ile to nie zapłacę za te słowa. Tylko o to chodzi. Mnie nie było stać na prawników z różnych przyczyn, ale takie osoby by nie powiedzieć $%^&* są i są na całego zdegenerowane.
@@MrBulsky Dałeś się nastraszyć :)
Jak miałeś dowody to trzeba było czekać na pozew, którego i tak by nie było. Skoro gość wiedział co z robił to by się tylko sam pogrzebał :)
@@erd3458 ponoszę miesięcznie bardzo duże koszty leczenia syna, nie stać mnie na prawnika i zmarnowany czas. Ale masz całkowicie rację. Cykor ze mnie ;-) Trzymaj się!
Aby taki wskaźnik doprowadzić do prawidłowego wskazania może po prostu po każdej regulacji trzeba go lekko "pstryknąć" aby wskoczył na właściwe wskazanie.
Widać, że inwestor zainwestował sporo kasy lecz jak zwykle trafił na partacza który to wykonał... też tak miałem ,lecz dzięki internetowym fahowcom poradziłem sobie sam ;)
👍
Jest pan kozak ! Pozdrawiam
Mam piec CO z Boscha i pompke Wilo na rozdzielaczu. Mam problem bo wydaje mi się że pompka, która jest zamontowana w piecu gryzie się z pompką na rodzielaczu przez co mam większe zużycie gazu. Nie wiem co robić czy zdemontować pompke na rozdzielaczu czy nie?
Przez odpowietrzniki automatczne zapowietrza się instalacją, takie rzeczy występowały w układach otwartych , ale nie zamkniętych, podłogówkę trzeba dobrze opwietrzyc soecjalna maszyna od opowietrzania, pomiędzy kotłem a ogrzewanie podłogowym powinno być sprzeglo hydrauliczne plus zestaw pompowy , kolana baja która chce wcisnąć, układy trzeba zalewać wodą kotłowa nie zwykła dużo problemów odejdzie ,a separatory to już są od dawana
Dziękuje za ten filmik teraz chyba wszystko jasne wcześniej miałem piec na egogroszek i panowie instalujący piec gazowy kondensacyjny praktycznie tak to zostawili jak było w skrzynkach z rozdzielaczami. Wzywałem ich nawet do źle działającej podłogówki, sprawdzali czy się nie zapowietrzyło, regulowali coś przepływami poszczególnych linii coś się poprawiło ale nie wiele. Pytanie tylko czy takie uproszczenie instalacji jest też możliwe jak ma się także ogrzewanie mieszane, grzejniki i podłogówkę i dom jest większy
Szacun za wiedzę
Dziękuję
@ Stanisław Migas GLOB ENERGY: Witam, mam taką samą instalację jak na filmie (belka z rotametrami u góry). Dom 105 m2 pow. użytkowej, ogrzewanie podłogowe + 3 kaloryfery w pokojach + 2 drabinki w łazienkach. Jaką ustawić temperaturę grzania grzejników na piecu kondensacyjnym Termet oraz jaką przy instalacji podłogowej, tak aby osiągnąć odpowiedni efekt grzania wraz z ekonomicznym zużyciem gazu przez piec gazowy ? Słyszałem już tyle wersji, że sam nie wiem. Rotametry mam ustawione odpowiednio, a sterownik na temp. 21,2 stopni C .
Witam, nowo postawiona kotlownia kocioł termet gold 20kw z zasobnikiem.
Od dwóch dni chodzi na minimalnej temp czyli 25 stopni.
W domu sama podłogówka - 1 rozdzielacz na 12 sekcji Ok 920mb rury 16x12. Zasilany z kotła rura pp32 wavin.
Bez sprzęgła i podmieszania tylko pompa z kotła.
Rozdzielacz Pandelli z rotametrami magnetycznymi.
Jest taki problem ze magnesy w rotametrami stoją w gorze i nie ruszają się gora/dół podczas kręcenia. Sądziłem że powodem była półeczka metalowa która była za blisko ale po jej wycięciu nic się nie zmieniło.
Jedynie co powoduje zmianę to jak zamknę kilka pętli np 7-8szt to pozostałe zaczynają się ruszać tzn spadać aczkolwiek i tak nie spadną na sam dół przy max otwarciu.
Co może być przyczyną?
- zapowietrzony układ?
- zbyt mała rura zasilająca?
- inny powód?
Witam, czy rozwiązał Pan problem ?
@@maciejk.4229 niestety nie
Witam ,mam taki problem a mianowicie w rotametrach mam w szkielku wody do pelna, u gory i u dolu , krece i nic nie spada ani sie nie zmienia i nie wiem.jak to rizwiazac
Dobra informacja dziękuję 👍
witam podpowiedź proszę co mam zrobić
nowy blok
1 piec na na wszystkie mieszkania jako jedyny założyłem sobie podłogówkę i mam mały problem
rozdzielacz z pompą
Pompa działa ze sterownikiem pokojowym
Sterownik wyłącza pompe a ciepła woda nadal leci na rozdzielacz(cały czas grzeje )? Dzieki
Proszę o kontakt telefoniczny pomogą rozwiązać sytuację
Super 👍
Witam
Super robota
Tez mam podobny problem tylko inny rozdzielacz
Szukam pomocy😬
Dziekuje fajna lekcja
Po czasie oglądam jeszcze (musiałem sobie zrobić przerwę od GLOB ENERGY bo tak sie wzdenerwowałem ) . i mi się przypomina jak mi chcieli sprzęgło jeszcze wcisnąć. Już usunąłem dodatkową pompę , usunąłem mieszacz i działa lepiej. 700 stówek mogłem zainwestować w boiler. Tak mi podoradzali fachowcy.
Zbigniew Adam Karski 👍
Pan Stosio oprocz wiedzy ma tez silny kregoslup moralny. Sumienie nie pozwala mu na zrobienie lipy. Szacuc za odwrocenie rozdzielacza a mogl zostawic i tak byloby mega lepiej a jednak uparl sie i przerobil. Malo takich ludzi w spoleczemstwie.
Wszystko ok. Tylko co steruje kotłem. Sterownik pokojowy? Pogodówka? Jak sterownik pokojowy to gdzie umiejscowiony, co z bezwładnością płyty grzewczej w poszczególnych pomieszczeniach.
super robota! Dziękuję za kolejne szkolenie!
niedługo planuje robić podłogówkę + 2 grzejniki łazienkowe u siebie na budowie 110m gdzie będzie piec gazowy z tego co wywnioskowałem z filmu na samą podłogówkę wystarczy najprostszy rozdzielacz bez pomp i innych udziwnień a jak to wygląda w przypadku gdy dochodzą grzejniki? Domek z poddaszem użytkowym.
Witam, jak Pan wykonał swoją instalację, pytam ponieważ planuję zrobić podobny układ u siebie (podłogówka + 3 grzejniki ) ?.
@@maciejk.4229 Witam, ostatecznie zrezygnowałem z grzejników podłączonych do CO zamontuje sobie elektryczne grzejniki łazienkowe. Zrezygnowałem bo uznałem że gra nie warta świeczki ponieważ w momencie jak dochodzi grzejnik to trzeba jeszcze jakieś sprzęgło zakładać a gość który robił kotłownie mówił że to w granicach 2 tys ale szczerze się nie orientowałem. Zrezygnowałem również dlatego że całą podłogówkę zrobiłem sobie sam może z grzejnikami też bym sobie poradził ale odpuściłem i tak te grzejniki w łazience będą używane sporadycznie uznałem że nie warto komplikować sprawy dla dwóch grzejników (dodatkowe koszty i robota)
@@MarcinPawlata czyli podłogówka chodzi u Pana z pompy kotła gazowego, a jaki Pan Kocioł zakupił, ile ma kw do takiej powierzchni, ile ma pętli podłogówka.?
@@maciejk.4229 Tak podlogówka tylko na pompie pieca, 8 pętli na parterze i 7 na poddaszu, budynek 110m², piec buderusa ale ile kw ma to nie wiem później zerkne i dam znać.
@@maciejk.4229 Piec 20 kW
A co zrobić jeśli mamy podłogowe ogrzewanie dwie sekcje 1. 30mb. 2. 40mb. Grzeją a dwie kolejne 3. 60mb i 4. 100mb nie grzeją? Zero powietrza w układzie, jest spadek ciśnienia wody w skali doby o nie całe pół bara, w trakcie dolewania wody sekcje wszystkie ruszają, a za chwilę tamte dwie 3 i 4 robią się zimne. Sprawdzaliśmy szczelność pieca i instalacji i nie ma wycieków
Prawdziwy fachowiec. Klasa sama w sobie . Pozdrawiam
prawdziwy fachowiec to też ładny język... co to za określenie w ustach fachowca 'badziewie"
Poproszę iść za ciosem i zrobić ten sam rozdzielacz, ale dorzucić grzejniki, u mnie jest taki sam rozdzielacz, do tego obok skrzynka z rozdzielaczem na kaloryfery na dole i na górze kolejny rozdzielacz na kaloryfery na górze.
Witam, natrafiłem na odcinek szukając informacji o podłogówce jaką mam w mieszkaniu i chyba u mnie jest taka sama sytuacja, z tą różnicą, żę termostat kapilarny jest na DOPŁYWIE a na powrocie nie ma nic. Czy ew. montaż termostatu na powrocie poprawiłby chociaż sytuację ? Nie chcę wymomntowywać mieszacza, gdyż obawiam się, że pompa z pieca nie byłaby wystarczająca na pchanie całej ilości wody - mieszkanie 100m2 podłogówka + 2 grzejniki na poddaszu
Mam pytanie czy sprawa wygląda podobnie przy 3 piętrach? Czy i w takim wypadku pompa przy rozdzielaczy jest zbędna? Jak policzyć 1000 litrów przepływu? Jak rozumiem to jest wartość graniczna.
Bardzo ciekawy materiał, dziękuję! Może przydałaby się tylko inwestycja w mikrofon krawatowy..
Super polecam widzę że się znasz na robocie. Pozdrawiam
Mam u siebie taki układ z zasilaniem miejskim i działa dobrze. Zaworem na listwie ustawiam sobie temperaturę na 40C w podłogówce a termostaty w każdym pokoju włączają i wyłączają obieg przez zawór na listwie. Wahań temperatury w pomieszczeniu nie zauważyłem.
Witam a jak sytuacja wygląda jeśli podłogowka jest zamontowana na pierwszym piętrze a w pomieszczeniach piętro niżej są kaloryfery
W jakim przypadku taki nawor z kapilarą jest stosowany przy rozdzielaczu?