AGAPÉ - A szavak ereje (94. adás)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 9 เม.ย. 2024
  • Milyen ereje van a kimondott szónak? Rejlik-e szavainkban teremtő erő? Hogyan hat ránk vissza beszédünk, vajon befolyásolhatja életünk alakulását? Miként épít, és miként rombol a nyelv és mit mond minderről Isten szava, a Biblia?
    Jámbor Flóra vendégei:
    - Joób Máté evangélikus lelkész, lelkigondozó
    - Aczél Petra kommunikációkutató
    - Harmath Artemisz irodalomtörténész
    - Kozma-Vízkeleti Dániel család-pszichoterapeuta
    🔔 Iratkozz fel: @Bizony_Isten
    🔊 Facebook: / bizony.isten

ความคิดเห็น • 7

  • @mariabognar2940
    @mariabognar2940 หลายเดือนก่อน +5

    Nagyon szépen köszönöm ! Tetszettek a példák az indoklások a szavak helyes használatára , Hangsúlyozni kell mennyire fontos megörizni nyelvünk tisztaságát , hiszen páratlanul gazdag, nincs szükség idegen szavakat belekeverni a beszédbe , írott szövegbe . Ne rontsuk el a hangsúlyt a mondat végén , ami egyre gyakrabban hallható képzett emberek szájából.Az ifjúsággal meg kell szerettetni az olvasást , hogy megtanuljanak helyesen beszélni , ö,ö-zések nélkül.Az ifjúság zöme biztos nem tudja értékelni az AGAPÉ mai nagyszerü adását mert a kimondott szó csak légyzümmögése fülüknek . A kütyün pötyögtetett szövegnek nincs hangsúlya , de gyilkos hatása ugyanúgy lehet . Sajnos a tettes mindig névtelen marad . Tartsuk távol ,legalább a kiskorúaktól ezeket az " okos " szerkentyüket ! Ngyon hálás vagyok az AGAPÉ minden müsoráért Bizonyisten ! Isten áldja munkatársait és mindenkori vendégeit . ÁMEN ! 🙏💗👍

  • @istvanfarkas9819
    @istvanfarkas9819 หลายเดือนก่อน +2

    DICSŐSÉG ISTENNEK MINDÖRÖKKÉ ÁMEN HALLELUJA HALLELUJA ÁMEN ❤

  • @Szentsrac
    @Szentsrac หลายเดือนก่อน

    De gyönyörűen vezette Flóra ezt a beszélgetést. Szikrázó intelligencia, finomság, tapintat - ez mind benne van a lényében.

  • @juditbicskey
    @juditbicskey หลายเดือนก่อน +7

    Félelmetes, hogy a szavaknak olyan nagy ereje van, hogy akár egy életre is kihat! A szavakkal ölni is lehet.(Lelki értelemben)

  • @MGlory81
    @MGlory81 หลายเดือนก่อน +2

    Jó volt, de egy picit többet vártam volna ettől a témától 🫤. A műsorvezető ügyesen vezette es terelte vissza a beszélgetést a témára.

  • @evaszakolczai9289
    @evaszakolczai9289 หลายเดือนก่อน

    A szavaknak önmagukban semmi jelentőségük nincsen. Csak csomagolások. Csak üres edények. Attól lesz hatalmuk, hogy megtelnek a közlő szándékával és érzelmeivel, amelyet a befogadó "leolvas" a saját érzelemvilága és lelki állapota szerint. Példám: Ha nem beszélek egy idegen nyelvet, de meghallom a szót azon a nyelven, semmilyen hatással nem lesz rám. Semmit nem tesz velem, mert nem éri el az érzelem világomat, tapasztalataimat. Ott van jelentőségük, hogy megéléseket gyűjtünk hozzájuk. Lázár Ervin Dömdödöm meséje erről szól: A főszereplő annyit hallotta a 'szeretlek' szót fenyegető, ítélkező közegben, hogy soha többé nem akarja kimondani, mert nem azt jelenti már, amit tartalmában jelentenie kellene. Így csak annyit mond szeretteinek: dömdödöm. A szavak a személyiséggel együtt hordoznak hatalmas élménytárat. Mit, hogyan neveztek meg számára élete folyamán és ő mit, hogyan nevezett meg magában. Ez az értelmezési tartománya. Ehhez hozzájön az a töltet, ahogy a másik kiejti azt a szót és ezzel nem a szó, hanem a SZÁNDÉK kel útra. A szándékot pedig alapvetően nem a szavak, hanem a hangsúly, a hangszín, a kísérő gesztusok, a mimika és az illető kisugárzása, atmoszférája, közelsége, vagy távolságtartása közvetíti. Lehet szerelmesen, viccesen és lehet akár megalázón is kimondani: butuska. A befogadó élettapasztalati szűrőjén át pedig vagy úgy értelmezi, ahogy azt küldték, vagy a saját élményeit előhozva egészen mást él meg meghallva az elküldött üzenetet. Nagy téma, jó vele foglalkozni. Köszönöm a műsort.

  • @meggi963
    @meggi963 หลายเดือนก่อน +1

    A szavaknak nemcsak gyógyító ereje van... bizony rombolni is tud, akàr "gyilkolni" is. Egy halálos diagnózis... 😢